Jump to content

Recommended Posts

2 hours ago, Game1 said:

Επισης,επειδή αναφέρθηκε παραπάνω,στο ντεμο πολλοί όπως κι εγώ κάνουμε quit,γιατί απλά θέλουμε να δούμε γραφικά,γκειμπλει,αίσθηση παιχνιδιού, χωρίς να έχουμε όρεξη να παίζουμε ονλαιν.Και κακώς δεν έδωσαν και επιλογή οφλαιν.Αλλα πιστεύω θα ακολουθήσει κι άλλο ντεμο πριν τα preorder με επιλογή οφλαιν.

Κοίταξε ως ένα βαθμό, και το 2018 είχε online beta κ μετα ήρθε demο με offline δυνατότητα. Πιστεύω σίγουρα θα έχει κ demo, με την ίδια βάση, είτε με άλλη. 

Και ως ένα βαθμό, δε λένε τίποτα τρομερό, μια δοκιμή κάνουν, για online cross play κτλ. 

(BTW κάποιοι λένε ότι το crossplatform PS5/Xbox Screenshot που κυκλοφορεί είναι fake) 

Το πρόβλημα που εκφράζει ο περισσότερος κόσμος είναι ότι, αν αυτή είναι η βάση του gameplay, δεν είναι το "taking PES to the next level", με χτίσιμο από το μηδέν, που ονειρεύεται ο κόσμος. 

Βέβαια αν είναι καλο/κακό σαν gameplay, αυτό είναι υποκειμενικό κ το συζητάμε, κ λογικά είναι μια πολύ άγουρη βάση, που σηκώνει αρκετή βελτίωση. 

Απλά δεν ξέρει κανείς με σιγουριά τι είναι.. 

Edited by slamsoze
  • Like 3

26 minutes ago, Game1 said:

Η 50ρα που έχω, τα πρωινά μου δείχνει στο ps4 25-30 mb download και τα βράδια πέφτει στα 15mb.

off topic

δεν μας ενδιαφερει ποτε τι δειχνει ειδικα το ps μιας και ειναι εντελως λαθος,επισεις το speedtest συχνα δειχνει λαθος,η σωστη μετρηση ειναι το τι δειχνει το ρουτερ μας

http://192.168.1.1/html/login/status.html  αλλιως μπορουμε να κατεβασουμε απο το http://speedtest.ftp.otenet.gr/  ενα αρχειο και να δουμε με ποσο κατεβαινει,π.χ σε 50αρα θα πρεπει να κατεβαζετε 5 με 6 αναλογα με το ποσο καλη ειναι η γραμμη σας.

προσωπικα εχω

DSL Downstream 56319  kBit/s
DSL Upstream 5639  kBit/s

και στο κατεβασμα αρχειων εχω αυξομειωσεις απο 4,8 μεχρι και 5,8 το οποιο σημαινει οτι δεν εχω και την καλυτερη γραμμη,αν ηταν καλη θα ημουν σταθερος στο 5.8

στο ps4 που γινετε χαμος στους σερβερ τις σονι το κατεβασμα παιζει απο 2 εως 6.

• Like 2

23 minutes ago, slamsoze said:

(BTW κάποιοι λένε ότι το crossgen ps5/Xbox Screenshot που κυκλοφορεί είναι fake) 

Παίζει να είναι και fake γιατί το gamer tag του χρήστη που παίζει στο Xbox δεν υπάρχει στο Xbox live. Το τσέκαρε ένας φίλος . 

Αναμενουμε . Θεωρώ ότι αν οντως ισχύει θα πρέπει να το διατυμπανίσουνε στην αποκάλυψη που θα κάνουν 21/7

• Like 2

Σιγά μην έβαζε cross platform η KONAMI .Εδώ δεν έχει βάλει dedicated servers ακόμα …

• Like 1
  • Haha 3

Επειδη εχει πεσει πολυ παραμυθι και ο καθενας λεει το μακρυ του και το κοντο του ας περιμενουμε εως τις 21/7 να δουμε τι θα ανακοινωσουν επισημα.

• Like 4

thanks παιδες,εγω beta ηξερα μονο την lancia beta που ειχα παλια:D δεν ειμαι κ πολυ της τεχνολογιας,απλως παιρνω το χειριστηριο κ παιζω.

παντως αυτο το cross platform καλο ακουγοταν,μακαρι να το προσπαθησουν.

λετε να το αλλαξουν παλι το ονομα απο efootball σε newfootball pes22.

• Thanks 1

ερώτηση: είτε crossgen είτε crossplay, μόνο η κατακόρυφη αύξηση χρηστών που θα συμβεί δεν απαιτεί οπωσδήποτε νέους σέρβερς?

• Like 1

Δεν ξέρω για εσάς τους υπολοίπους, αλλά όσο συνεχίσω να παίζω αυτό, το beta/demo, όπως θέλετε πείτε το, τόσο μου αρέσει. Έχω αρχίσει να εγκλιματίζομαι στον νέο τρόπο άμυνας και επιθετικά μπορείς να δημιουργήσεις ωραίους συνδυασμούς που καταλήγουν σε γκολ ή φάσεις για γκολ. 

Τα τελειώματα θέλουν δουλειά ακόμα, όπως επίσης και το θέμα με τη μπάρα δύναμης σε πάσα και σουτ, γιατί πολλές φορές η μπάλα απλά πάει πολύ αδύναμα σε πάσες και πολλά σουτ είναι συρτά. 

Θεωρώ πως όταν προστεθούν τακτικές και οι υπόλοιπες επιλογές στον χειρισμό (δεύτερο παίκτη να κάνει κίνηση στο χώρο, ντρίμπλες, αλλαγή παίκτη στην άμυνα με το R3 κτλ) το παιχνίδι θα αναβαθμιστεί ακόμα περισσότερο. 

Το οπτικό κομμάτι, θεωρώ ότι θα έχει μεγάλη διαφορά σε σχέση με αυτό που παίζουμε τώρα και ειδικότερα στις next-gen consoles, ενώ κάτι μου λέει πως θα υπάρχει και καλή αίσθηση στο χειριστήριο. 

Απορίες: 1) βρήκε κάνεις πως αφήνει κάτω τη μπάλα ο τερματοφυλακας;

2) μπορούμε να παίξουμε ονλαιν με φίλο; 

3) Τα σουτ με φάλτσο (τα μέχρι πρότινος με R2, λειτουργούν με το R1; Το δοκίμασε κάνεις; 2-3 φορες δεν μου έπιασε που το επιχείρησα. 

Edited by giannmad7
  • Like 1

Δεν ειναι ντέμο, beta online performance test ειναι. Κοινώς, φορτώνουν όλους τους κατοίκους βαλκανίων που 'χουν μείνει να παίζουν προ στους σέρβερς τους, να δουν αν θα βουλιάξει η βάρκα.
Δεν τόλμησαν καν να δώσουν όνομα στο όλο πρότζεκτ για να μη συνηφαστεί με το προ και έχουμε αυτοκτονίες, μη ονομάζετε το τόπικ "ΠΕΣ 22 ΝΤΕΜΟ" ενώ δεν ειναι.

Συγγνώμη, απλά ήθελα να το παίξω έξυπνος, πόθος τόσο οξύς που με έκανε να υπερασπιστώ και να δώσω ελαφρυντικά στη...ΚΟΝΑΜΙ. Ιιιχ.
Η αλήθεια είναι πως ξέρω το μέλλον, και όλες οι φοβίες σας για το νέο προ θα βγουν αληθινές. Τίποτα δε θα βελτιωθεί, ο τυπάς που χτυπάει ευθύγραμμες τυφλές σέντρες από τον τερματοφύλακα και σας βάζει γκόλ με κεφαλιά εκτός περιοχής θα συνεχίσει να το κάνει, το μπάττον λαγκ θα είναι άμεσα συγκρίσιμο με τον χειρισμό τηλεκατευθυνόμενου hot wheels αμαξιού που βρίσκεται στον Άρη, και σε κανένα σημείο της όλης gaming εμπειρίας δε θα σωπάσουν οι μακρινοί αντίλαλοι των φωνών που επαναλαμβάνουν, όχι οργισμένα, αλλά πλέον ράθυμα: "Ήρθες σε αυτό το πλανήτη για κάτι περισσότερο από αυτό που κατέληξες. Θες να αλλάξεις, αλλά ξέρεις ότι δεν μπορείς."

• Love 1
  • Haha 2

11 hours ago, giannmad7 said:

Δεν ξέρω για εσάς τους υπολοίπους, αλλά όσο συνεχίσω να παίζω αυτό, το beta/demo, όπως θέλετε πείτε το, τόσο μου αρέσει

Δηλαδη δεν βλεπεις οτι ειναι downgrade απο το PES 21? (καθως ειναι μια mobile εκδοση)
Δηλαδη θα σε ικανοποιουσε αυτο που επαιξες, εστω και ως βαση του παιχνιδιου, ως ενα νεο PES 2022 και μαλιστα next gen?

11 hours ago, giannmad7 said:

Δεν ξέρω για εσάς τους υπολοίπους, αλλά όσο συνεχίσω να παίζω αυτό, το beta/demo, όπως θέλετε πείτε το, τόσο μου αρέσει. 

ωραια οποτε να δωσεις 80ευρω οταν βγει στο ps5 day one...και μετα την αλλη μερα, παιξε απο περιεργια ολα τα pes απο το 2015-2021...και θα καταλαβεις οτι μολις πεταξες 80ευρω στα σκουπιδια!🤪

• Haha 1

Θα δούμε την επίσημη παρουσίαση του pes2022 και θα κρίνουμε. Όπως και θα δούμε και την επίσημη παρουσίαση του φιφα.Γιατι φαντάζομαι είμαστε αρκετοί που δεν μπορούμε χωρίς ποδοσφαιρακι και απλά επιλέγουμε το καλύτερο.

• Like 1

ειχα παρα πολυ καιρο να μπω στο forum και επαιξα 3 παιχνιδια στο ντεμο.Ειλικρινα σκεφτομουν διαφορα για το ντεμο και προσπαθουσα να συνιδητοποισω αν οντως αυτο που επαιζα μπορει να ηταν το ντεμο του 22. Αν και μετα απο τοσα πολλα χρονια με τα ποδοσφαιρακια ξερει κανεις αν αυτο που βλεπει ειναι κακο,μετριο,καλο  κλπ ειχα αρχισει να νιωθω μηπως εγινα περιεργος λογω ηλικιας και δεν το εχω καταλαβει και νιωθω οτι μου φταινε ολα κλπ και εχω καποιο προβλημα εγω ρε παιδια.Πραγματικα. Για ενα πραγμα χαιρομαι στα αληθεια ,που μπηκα σημερα εδω και διαβασα απο την αρχη και καταλαβα οτι ,ευτυχως ΟΛΑ αυτα που ειχα σκεφτει δεν ημουν ο μονος "περιεργος" αλλα ειναι κατι που ειδαν και οι περισσοτεροι.Πραγματικα επειδη οπως ολοι μας το αγαπαμε ευχομαι στο τελος να γινει κατι και να βγαλουν στο κανονικο παιχνιδι κατι καλο γιατι αυτην την στιγμη οπως εχει γραφτει αυτο που επαιξα ειναι σαν κατι απο Android game.Τι unreal engine... μου ερχεται να πεσω κατω, ειλικρινα επειδη σεβομαι οτι παιζω απο τα χρονια του ISS δεν μου αρεσει να κοροιδευω και να τους κραζω. Ελπιζω να βγαλουν κατι αλλο προς το καλυτερο. 

Μηπως το εβγαλαν για να δουν τι αντιδραση θα υπαρξει ?δεν ξερω τι να σκεφτω.

Μηπως δεν βγαλουν και τιποτα στο τελος για το 22?

• Like 2

5 hours ago, isspro98 said:

ωραια οποτε να δωσεις 80ευρω οταν βγει στο ps5 day one...και μετα την αλλη μερα, παιξε απο περιεργια ολα τα pes απο το 2015-2021...και θα καταλαβεις οτι μολις πεταξες 80ευρω στα σκουπιδια!🤪

Εγώ φίλε, θα τα δώσω τα 70 για να το αγοράσω, όπως κι εσύ θα τα δώσεις, ασχέτως αν κράζεις τώρα και το παίζεις έξυπνος. Σε ps5 που παίζω, το παιχνίδι είναι playable και παρά το γεγονός ότι δεν έχει τρελές διαφορές από το PES21, εμένα μου κάνει το gameplay. 

Επίσης, επειδή στην κριτική είστε όλοι πρώτοι, χωρις συναγωνισμό, θα πρέπει να σκεφτείτε ότι η Κοναμι, για πρώτη φορά λειτουργεί σωστά και κρατάει ακόμα τους άσους στο μανίκι της. Ο λόγος είναι ότι δεν θα έβγαζε κάτι, χωρίς πρώτα να έχει παρουσιάσει το τρέιλερ επίσημα και να δώσει στο πιάτο στην ΕΑ το παιχνίδι 3 μήνες πριν την κυκλοφορία του. 

Η έκδοση αυτή δεν θα έχει σχέση με αυτό που θα παίξουμε. Το gameplay ίσως έχει αλλαγές, αλλά κι αυτό θα είναι λογικά αρκετά πιο βελτιωμένο, όταν προστεθούν οι υπόλοιπες επιλογές στο κομμάτι του χειρισμού. 

Κάντε υπομονή και ας περιμένουμε μέχρι τις 21 του μήνα να δούμε κάτι επίσημο από την Κοναμι. 

• Like 1

Εγω πιστευω οτι το επομενο βημα οπου θα κανει η konami ειναι ενα δωρεαν "ποδοσφαιρακι" σε φαση fifa world (για οποιον θυμαται) οπου θα γινονται αγορες εντος παιχνιδιου με full crossplay πλατφορμα για σταθερα κινητα pc και κονσολες. Ισως να ειναι μια προσπαθεια αλλης μια εταιριας να αντιγραψει την επιτυχα της epic games. Το fortnite μεσα σε 3,5 χρονια εβγαλε περιπου 10 δις και το παιχνιδι ειναι τζαμπα. Δεν θα χαλαγε κανεναν ενα τετοιο παιχνιδι οπου να υποστηριζεται συνεχεια και να βγαινουν "Season Updates" (σεναριο επιστημονικης φαντασιας... Αλεκος).

περα απο την πλακα και την φαντασια οπου εχει ο καθενας ας περιμενουμε... Εγω προτείνω να αλλάζει όνομα το θεμα σε "New Football Game Online Performance Test Gameplay" και να περιμένουμε 22 μέρες να δουμε τι θα ανακοινωση η Konami. Ισως το νεο ποδοσφαιρακι να μην λεγεται efootball PES2022

Για να δουμε ποσοι δεν θα κοιμηθουν το βραδυ με αυτα που εγραψα

• Haha 2

16 hours ago, giannmad7 said:

Εγώ φίλε, θα τα δώσω τα 70 για να το αγοράσω, όπως κι εσύ θα τα δώσεις, ασχέτως αν κράζεις τώρα και το παίζεις έξυπνος.

δεν το παιζω εξυπνος, ειμαι εξυπνος! επισης δεν σου ειπα κατι κακο, σου λεω την αληθεια, δηλαδη οτι δεν αξιζει 80 ευρω ενα ποδοσφαιρακι που ειναι ιδιο τουλαχιστον με τα 2 προηγουμενα, το pes 2020 και το pes 2021 τα πηρα απο το psn store οταν εκαναν 10ευρω το καθε ενα, και το pes 2019 το πηρα απο το psn store επισης οταν το ειχαν για λιγες μερες 5ευρω...το φετινο αν ειναι αυτο τελικα δεν προκειται να δωσω πανω απο 10ευρω...θα παιζω το free 2 play μεχρι να παιξει προσφορα στα 10ευρω και τοτε θα το παρω! το 2015 θυμαμαι ειχα δωσει 59ευρω, γιατι τοτε μου αρεσε, αξιζε η αγορα ηταν και το πρωτο για ps4 οποτε ειχε διαφορες!

Edited by isspro98

πάντως για "ίδιο" δεν μου φαίνεται. Έτσι όπως είναι τώρα για εμένα είναι χειρότερο. Και στο θέμα της απεικόνισης αλλά ιδίως στο πως κινούνται. Τώρα αυτή είναι η γνώμη μου μπορεί αρκετοί να διαφωνούν δεν ξερω.Οπως και ότι το τελικό προϊόν (πιθανόν) να το βελτιώσουν πολύ και να έχει όμορφη και ομαλή κίνηση. Πάντως έτσι όπως είναι τώρα το 21 για εμένα είναι σε όλα καλύτερο και πολύ μεγάλη διαφορα.Αλλα όχι μόνο το 21. Έτσι όπως παίζει και κινείται το ντεμο μου μοιάζει με ps3 εποχή σαν έκδοση 7-8 χρόνια πίσω

Kαλησπέρα σας,

Έχω ολοκληρώσει κοντά στα 30 παιχνίδια σε ps5 σε οθόνη 4K.

Σίγουρα, κατά την γνώμη μου, δεν μιλάμε για official demo.

Δεν είναι τυχαίο ότι δεν αναγράφεται καν σαν pes. Eίναι μια έκδοση beta και δόθηκε για test online connectivity-performance.

Όμως ...

Είναι μια βάση έστω και αρκετά μικρή για το τι μπορεί να περιμένουμε. Ξαναλέω .. αρκετά μικρή βάση.

Υπάρχουν κάποια θετικά στοιχεία που μπορώ να διακρίνω:

- Πιο ομαλή κίνηση των παικτών - Πιο αρμονική - Πιο φυσική. Στον τρόπο που τρέχουν καθώς και στον τρόπο που υποδέχονται την μπάλα φαίνεται μια αργοπορία που στόχος της (φαντάζομαι) είναι να πλησιάσει σε μια πιο ρεαλιστική προσέγγιση. Oι τρίπλες και αυτές φαίνονται πιο αρμονικές ως προς την αισθητική τους.

Τα αρνητικά σημεία είναι πάρα πολλά φυσικά και νομίζω πως δεν επιδέχονται ιδιαίτερης κριτικής και αξιολόγησης.

Θεωρώ πως τα γραφικά φυσικά και δεν πλησιάζουν ούτε στο ελάχιστο αύτά του τελικού προιόντος.

Η γενικότερη αργή αίσθηση ρυθμού που διαφένεται, φαντάζομαι θα βελτιωθεί πχ πάσες.

Η άμυνα είναι εντελώς διαφορετική από ότι έχουμε συνηθίσει εδώ και 25 χρόνια. Δεν είμαι σίγουρος αν στην τελική εκδοχή θα επιστρέψει η λογική της άμυνας στον παλίο της χαρακτήρα.

Θεωρώ επίσης πως η απουσία κάποιων στοιχειωδών κομματιών που χαρακτηρίζουν το gameplay θα εξαλειφθεί. πχ Αλλαγή παίχτη όχι μόνο με το L1, συμμετοχή δεύτερου παίκτη στην επίθεση.

Υπομονή και 21/7 θα γνωρίζουμε πολλά περισσότερα για το φετινό pes.

*ΥΣ. Ο messi σε τούτη την εκδοχή φαντάζει να βρίσκει την χαμένη νιότη του. Νομίζω πως αποδίδονται αρκετά καλύτερα τα πλεονεκτήματα του.

• Love 1

54 minutes ago, peristeri city said:

Kαλησπέρα σας,

Σίγουρα, κατά την γνώμη μου, δεν μιλάμε για official demo.

Δεν είναι τυχαίο ότι δεν αναγράφεται καν σαν pes. Eίναι μια έκδοση beta και δόθηκε για test online connectivity-performance.

Όμως ...

Είναι μια βάση έστω και αρκετά μικρή για το τι μπορεί να περιμένουμε. Ξαναλέω .. αρκετά μικρή βάση.

Υπάρχουν κάποια θετικά στοιχεία που μπορώ να διακρίνω:

- Πιο ομαλή κίνηση των παικτών - Πιο αρμονική - Πιο φυσική. Στον τρόπο που τρέχουν καθώς και στον τρόπο που υποδέχονται την μπάλα φαίνεται μια αργοπορία που στόχος της (φαντάζομαι) είναι να πλησιάσει σε μια πιο ρεαλιστική προσέγγιση. Oι τρίπλες και αυτές φαίνονται πιο αρμονικές ως προς την αισθητική τους.

Τα αρνητικά σημεία είναι πάρα πολλά φυσικά και νομίζω πως δεν επιδέχονται ιδιαίτερης κριτικής και αξιολόγησης.

Θεωρώ πως τα γραφικά φυσικά και δεν πλησιάζουν ούτε στο ελάχιστο αύτά του τελικού προιόντος.

Η γενικότερη αργή αίσθηση ρυθμού που διαφένεται, φαντάζομαι θα βελτιωθεί πχ πάσες.

Η άμυνα είναι εντελώς διαφορετική από ότι έχουμε συνηθίσει εδώ και 25 χρόνια. Δεν είμαι σίγουρος αν στην τελική εκδοχή θα επιστρέψει η λογική της άμυνας στον παλίο της χαρακτήρα.

Θεωρώ επίσης πως η απουσία κάποιων στοιχειωδών κομματιών που χαρακτηρίζουν το gameplay θα εξαλειφθεί. πχ Αλλαγή παίχτη όχι μόνο με το L1, συμμετοχή δεύτερου παίκτη στην επίθεση.

Υπομονή και 21/7 θα γνωρίζουμε πολλά περισσότερα για το φετινό pes.

*ΥΣ. Ο messi σε τούτη την εκδοχή φαντάζει να βρίσκει την χαμένη νιότη του. Νομίζω πως αποδίδονται αρκετά καλύτερα τα πλεονεκτήματα του.

Ας σταματησουμε να φαντασιωνομαστε βελτιωσεις και "ειναι μια βαση καλυτερη".
Ξερω οτι το θελουμε παρα πολυ, αλλα δυστυχως σε αυτο που εδωσε η ΚΟΝΑΜΙ δεν υπαρχει τπτ τετοιο.
Η κινηση των παικτων πχ ειναι στην καλύτερη ιδια με του PES 2021, καθως παλι παρατηρω το αποτομο στριψιμο και μαγνητισμα του παιχτη στη μπαλα και αφυσικες στασεις σωματος/πατηματα. Σουτ πασες κινησεις ειναι ιδες με PES 2021.
Αυτο που με ανησυχει ειναι οτι ειδα και βιντεακια του PES 2021 mobile και δεν μοιαζει και πολυ με αυτη τη beta του 22. Τα χαρακτηριστικα στοιχεια του mobile ειναι τα διαφορετικα τερματα (με πιο καλη φυσικη διχτυων ισως στο mobile) και η υπερβολικα μεγαλη μπαλα (προκειμενου να ειναι ευκρινης σε μικρες οθονες)
Αρα αυτη η beta ισως τελικα να ειναι η βαση του PES 22, δυστυχως. 
Θα αφησω στην ακρη τα γραφικα, τα οποια στην παρουσα φαση ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ απο καθε αποψη. Ελπιζω να τα φτιαξουν.
Η κινηση ειναι μια απλη μεταφορα του PES 21, οποτε τα ιδια παντελακη μου. Εκεινο που ειναι τραγικο ειναι η φυσικη της μπαλας που ειναι αργη με εξωγηινα φαλτσα, σε καθε κοντρολ σταματημα σχεδον παιρνει ενα περιεργο υψος ενω τα σκασιματα και οι αναπηδησεις στις πασες ειναι ιδια παντα και παντου.
Κοντρες, φυσικη σωματων ιδια και χειροτερα απο 21 γιατι ειδα σε πολλα βιντεο γκλιτσακια τυπου ΦΙΦΑ.
Το μονα πραγματα που υποδηλωνουν οτι (μακαρι δηλαδη να ισχυει) ειναι μια βερσιον που ισως κυκλοφορησει σε mobile/tablet ειναι ο κερσορας, τα πολυ κακα γραφικα, και τα περιορισμενος χειρισμος που ανεφεραν καποιοι.
Οποτε οσο βαση και να ειναι αυτη η μπετα, αν οντως αφορα εκδοσεις για PS5/4/pc , τοτε την κατσαμε. Και την κατσαμε για σιγουρα αλλα 2-3 χρονια.

• Like 3

4 hours ago, peristeri city said:

αυτα δεν τα ακουμπαμε,ειναι αιτια για casus belli:martillazo7bl:

μια χαρα ειναι η αμυνες στο παιχνιδι ΟΤΑΝ δεν υπαρχει το λεγομενο σκριπτ που σε στελνει αδιαβαστο :D

• Haha 1

4 hours ago, peristeri city said:

να ξερεις οτι το παιζεις σε 4k- 30hz...οποτε ειναι χειροτερο απο οτι να το επαιζες 1080-60hz...

και εγω εχω 43" 4k samsung αλλα φενεται ακομα ποιο αργοστροφο το προ εκει, ενω στην οθονη του υπολογιστη που ειναι 24" fhd φενεται πολυ ποιο smooth στην ταχυτητα!

• Like 1

6 hours ago, flokiman said:

Ας σταματησουμε να φαντασιωνομαστε βελτιωσεις και "ειναι μια βαση καλυτερη".
Ξερω οτι το θελουμε παρα πολυ, αλλα δυστυχως σε αυτο που εδωσε η ΚΟΝΑΜΙ δεν υπαρχει τπτ τετοιο.
Η κινηση των παικτων πχ ειναι στην καλύτερη ιδια με του PES 2021, καθως παλι παρατηρω το αποτομο στριψιμο και μαγνητισμα του παιχτη στη μπαλα και αφυσικες στασεις σωματος/πατηματα. Σουτ πασες κινησεις ειναι ιδες με PES 2021.
Αυτο που με ανησυχει ειναι οτι ειδα και βιντεακια του PES 2021 mobile και δεν μοιαζει και πολυ με αυτη τη beta του 22. Τα χαρακτηριστικα στοιχεια του mobile ειναι τα διαφορετικα τερματα (με πιο καλη φυσικη διχτυων ισως στο mobile) και η υπερβολικα μεγαλη μπαλα (προκειμενου να ειναι ευκρινης σε μικρες οθονες)
Αρα αυτη η beta ισως τελικα να ειναι η βαση του PES 22, δυστυχως. 
Θα αφησω στην ακρη τα γραφικα, τα οποια στην παρουσα φαση ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ απο καθε αποψη. Ελπιζω να τα φτιαξουν.
Η κινηση ειναι μια απλη μεταφορα του PES 21, οποτε τα ιδια παντελακη μου. Εκεινο που ειναι τραγικο ειναι η φυσικη της μπαλας που ειναι αργη με εξωγηινα φαλτσα, σε καθε κοντρολ σταματημα σχεδον παιρνει ενα περιεργο υψος ενω τα σκασιματα και οι αναπηδησεις στις πασες ειναι ιδια παντα και παντου.
Κοντρες, φυσικη σωματων ιδια και χειροτερα απο 21 γιατι ειδα σε πολλα βιντεο γκλιτσακια τυπου ΦΙΦΑ.
Το μονα πραγματα που υποδηλωνουν οτι (μακαρι δηλαδη να ισχυει) ειναι μια βερσιον που ισως κυκλοφορησει σε mobile/tablet ειναι ο κερσορας, τα πολυ κακα γραφικα, και τα περιορισμενος χειρισμος που ανεφεραν καποιοι.
Οποτε οσο βαση και να ειναι αυτη η μπετα, αν οντως αφορα εκδοσεις για PS5/4/pc , τοτε την κατσαμε. Και την κατσαμε για σιγουρα αλλα 2-3 χρονια.

Κοίτα....Δεν φαντασιωνομαι τίποτα, και δεν καταλαβαίνω από που προκύπτει η φράση σου... "Ας σταματήσουμε να φαντασιωνομαστε βελτιώσεις..." 

Στην τελική bro αν θέλω να εκφράσω την γνώμη μου και σου μοιάζει για φαντασίωση είναι δικό σου θέμα.

Εσύ μπορεί να βλέπεις ολόιδιο και χειροτερο pes και γω μπορεί να βλέπω χαραμάδες  φωτός και διαφορετικότητας...Έτσι απλά.

Ξαναλέω πως δεν το κρίνω σαν demo αλλά σαν κάτι τελείως αγουρο και πρώιμο. 

Αυτά και ντάξει είμαστε bro ...

Edited by peristeri city
  • Love 1
  • Like 2

Θυμηθείτε το...

Οταν παρουσιάσουν το παιχνίδι που θα είναι έτοιμο και βελτιωμένο πλέον, τα πληρωμενα τρολ των σοσιαλ θα κατηγορήσουν την κοναμι ότι επίτηδες παρουσίασαν τούτο το ντεμο τόσο νωρίς και σε πρώιμο στάδιο.Ωστε να είναι ο κόσμος ικανοποιημένος μόλις δει το τελικό προϊόν.

9 hours ago, peristeri city said:

Κοίτα....Δεν φαντασιωνομαι τίποτα, και δεν καταλαβαίνω από που προκύπτει η φράση σου... "Ας σταματήσουμε να φαντασιωνομαστε βελτιώσεις..." 

Στην τελική bro αν θέλω να εκφράσω την γνώμη μου και σου μοιάζει για φαντασίωση είναι δικό σου θέμα.

Εσύ μπορεί να βλέπεις ολόιδιο και χειροτερο pes και γω μπορεί να βλέπω χαραμάδες  φωτός και διαφορετικότητας...Έτσι απλά.

Ξαναλέω πως δεν το κρίνω σαν demo αλλά σαν κάτι τελείως αγουρο και πρώιμο. 

Αυτά και ντάξει είμαστε bro ...

Φυσικα και να εκφρασεις την αποψη σου και σορρυ αν το πηρες καπως στραβα αυτο που ειπα.
Εξαλλου εγω δεν το εχω παιξει, απλα απο τα 5-10 βιντεο που ειδα στο yutube εβγαλα αυτη τη γνωμη.
Μακαρι να βγεις σωστος και εγω λαθος και να ειμαστε ολοι ικανοποιημενοι!

Επισης να προσθεσω το εξης. Βλεποντας προσεκτικα τα βιντεο και ακουγοντας τι λενε κτλ, πλεον μου εχει φύγει καθε ιδεα οτι αυτο που εχουμε ειναι μια mobile εκδοση κτλ κτλ. Οχι, ειναι ξεκαθαρα η νέα εκδοση σε αρχικο σταδιο καθως στη αρχη το μηνυμα που βγαζει η ΚΟΝΑΜΙ λεει οτι ειναι για δοκιμη του ονλαιν αλλα λεει "παρτε και μια γευση απο το νεο ποδοσφαιρακι μας" . 
Επισης πισω στα boards αναφερει "announcement 21 july" η 27 δε θυμαμαι. 
Για να δουμε λοιπον.
Ελπιζω τουλαχιστον να φτιαξει τα γραφικα το φωτισμο και το χορταρι.

Edited by flokiman
  • Like 1