Jump to content
broxopios

FIFA 21 Ultimate Team - Discussion Topic v1

Recommended Posts

28 minutes ago, BasilhsGR said:

Ναι είναι τραγικός. H μοναδική λύση είναι ο Cuadrado OTW για ομάδα Serie A χωρίς αλχημείες. Πολλά τα λεφτά βέβαια για μια κάρτα RB... Προσωπικά θα μείνω για αρκετό καιρό έτσι και θα μαζεύω χρήμα για κάτι καλύτερο σε ST. O Immobile αν και τον τιμούσα σε όλα τα FUT δεν με ψήνει φέτος, πέρα απ΄το finishing δεν βρίσκω κάτι που να αξίζει τα χρήματα σε σχέση με τον κατά πολύ φθηνότερο Martinez.

Επίσης άλλο πρόβλημα, δεν υπάρχει αξιόλογο 6αρι, καλός ο Nainggolan αλλά δεν είναι Alan, τι καλά που ήταν όσο έπαιζε στη Νάπολι. Γενικότερα αυτό που λέτε με τους ίδιος και τους ίδιους παίχτες είναι ένα θέμα που πρώτον σε βάζει το παιχνίδι από μόνο του λόγο της αρχιτεκτονικής που έχει στη χημεία της ομάδος (το PES είναι κλάσης ανώτερο εδώ) και δεύτερον γιατί η EA προμοτάρει συνέχεια παίχτες της PL.

https://www.ea.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=hxJxETAvnUUkE:FFA21PCC

Ο Ciro με Lautaro παιζει να ειναι ένα από τα 2-3 φονικοτερα δίδυμα στα φορ στο παιχνίδι.

Ο Quadrado είναι σαπιλας αλλα δεν υπάρχει αλλο RB. οποτες ο Hakimi με Sentinel αλλαγη ο Κολομβιανός είναι η λύση για σεριε α.

And this is our team (at the moment):

https://www.ea.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=fDN5HV5TnUUmM:FFA21PS4

• Thanks 1

9 minutes ago, GiorgosTT said:

@JrdGr

Το ξαναγράφω: Hakimi με sentinel, Cuadrado με deadeye και αλλαγή θέσης in-game.

Αλλιώς malcuit με Shadow, είναι αξιοπρεπής απλά ξεχνιέται να πάει μπροστά και κρατάει on side τους αντιπάλους επιθετικούς.

To δοκίμασα αυτό Γιώργο και γύρισα ξανά στον Politano με hunter, τον θεωρώ ανώτερο επιθετικά. Ότι chemistry style(finisher) και να βάλεις στον Cuadrado το finishing δεν ανεβαίνει πάνω από 79, μόνο για πάσες κάνει δηλαδή και sweaty goals.

https://www.futhead.com/compare/c17i10t100p607y21c4i10t100p307y21/

• Like 2

Γενικά εγώ συμφωνώ με τον @GiorgosTT σε αυτό που λέει. Αν είναι να βάλει κάποιος rb από ιταλικό η μόνη λύση είτε ως εναλλαγή με Cuadrado για να παίζουν και οι δύο σε 10 χημεία, είτε με χημεία 7 είναι ο Hakimi θεωρώ, εκτός κι αν έχει τα coins για τη special κάρτα του Cuadrado που και τα θεωρώ πεταμένα λεφτά και δεν έχει τόσο διαφορά στις επιδόσεις του, καθώς το μεγαλύτερό του πρόβλημα είναι το strength και ο όγκος του γενικά που για δεξί μπακ δεν κάνει.

Γενικά είμαι της λογικής ότι πρέπει να ψάχνεις σε κάθε θέση αυτό που σε βολεύει. Σέβομαι και κατανοώ απόλυτα αυτό που λες @BasilhsGR με τον Politano, αν και προσωπικά δεν τον θεωρώ καθόλου καλό, αλλά αυτά είναι γούστα οπότε αναλόγως τι βολεύει τον καθένα επιλέγει τους παίκτες του.

Πάντως γενικά πιστεύω ότι δύσκολα ένα μόνο πρωτάθλημα σου προσφέρει τις λύσεις που θες για κάθε θέση, όλα κάπου χάνουν, μέχρι και το αγγλικό αν δεν έβγαζαν τώρα τον Van Aanholt, δεν υπήρχε ιδιαίτερα αξιόπιστα (για μένα πάντα) αριστερό μπακ. Οπότε πιστεύω ακράδαντα πως η καλύτερη λύση σε όλα τα φιφα είναι οι υβριδικές. Βέβαια γούστα είναι αυτά, απλώς το αναφέρω.

• Like 2

@BasilhsGR

Σαφώς και όπως βολεύεται ο καθένας. Εγώ πρότεινα κάτι που το δοκίμασα και δούλεψε έστω και στην division 3.

Για εμένα είναι σημαντικό να έχω επιθετικούς με 5*sm. Ειδικά στην αρχή του παιχνιδιού, πριν νερφαριστει η elastico, o Cuadrado ήταν εξαιρετικός. 

Αν έπρεπε να παίξω με Cuardado άμυνα, θα επέλεγα σύστημα με 3 κεντρικούς αμυντικούς.

Ο Cuadrado και 99 defending να έχει, είναι το animation του τέτοιο που δεν κάνει για αμυντικός.

• Like 2
  • Thanks 1

Για να μην παραξενευτείτε τελικά το πήραμε μισο μισο με τον κουμπάρο όπως ειχα γραψει τον Οκτώβρη, απλα έχουμε 2 ομάδες και παίζουμε εναλλάξ μερα παρα μέρα ή οποτε έχουμε καιρό.

Απλά επειδή το πήραμε με το account του δε μπορώ να το δώσω για τίποτα φιλικά. 

Edited by SkyloMethyr
  • Like 1

Να ρωτησω κατι.....co op στο FUT γινεται να παιξουν 2 φιλοι ονλαιν κοντρα στον υπολογιστη στην ιδια ομαδα του ενος (για pc αναφερομαι)  και αν ναι  πως γινεται βημα βημα διοτι δεν το βρισκω.... Πρεπει να ασχολειται και ο παρτνερ δλδ να εχει κι αυτος ομαδα στο FUT;;;;;;

edit: Ακυρο, το βρηκα, ευκολο ηταν τελικα. Παιξαμε κι ενα ματσακι. Εδωσε και στους 2 κοινς.

Edited by Platini_Athens
  • Like 1

βγαλανε αταλ sbc καντε το τσαμπα ειναι και για supersub οτι πρεπει γενικα τα sb αξιζουν φουλ coop για ειναι πολυ βαρετα !

• Like 2

Το rb στο Ιταλικό όπως είπαμε είναι θέμα μεγάλο. Σκεφτόμουν να την πάω σε υβριδική αλλά τα CB (Κουλι- Λιχτ) δεν κουμπώνουν με κάποιο rb της προκοπής. Μπροστά έχω Καγιεχον θα μπορούσα να πάρω carvajal  αλλά θα παίζει με σάπιο chemistry. Έχω 220.000 κοινςς νομίζω είναι η στιγμή να κάνω υπομονή να μαζέψω κοινς και να πάω σε IKON.

όταν πέφτεις σε αδιέξοδο ένας ΙΚΟΝ ανοίγει τον δρόμο!

• Like 1

20 hours ago, SkyloMethyr said:

Ο Ciro με Lautaro παιζει να ειναι ένα από τα 2-3 φονικοτερα δίδυμα στα φορ στο παιχνίδι.

Ο Quadrado είναι σαπιλας αλλα δεν υπάρχει αλλο RB. οποτες ο Hakimi με Sentinel αλλαγη ο Κολομβιανός είναι η λύση για σεριε α.

And this is our team (at the moment):

https://www.ea.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=fDN5HV5TnUUmM:FFA21PS4

Ναιγκολάν με Shadow σε έναν από τους Βιδάλ ή Σαβιτς. Θα πάθεις πλάκα για μένα είναι ο Καντε στο Ιταλικό! CB μάζεψε λίγα κοινς και πάρε Κουλιμπαλί στην θέση του Σκρινιαρ.Επιθετικά και εγώ είμαι με Ιμομπιλε αλλά παρτενέρ ΤΙΤΑΝΑ Λουκάκου .Τον Λαουτάρο τον έχω από πίσω σαν CAM(μάλλον θα φύγει πάγκο δεν κάνει για CAM). Πέμπτη με το καλό που θα ανοίξω τα πακς και θα κάνω τις μεταγραφές που θέλω θα ανεβάσω την squad και θα γράψω ένα μινι review για τις κάρτες όπως της έχω δει εγώ έως τώρα.

• Like 1
  • Thanks 1

2 hours ago, JrdGr said:

Το rb στο Ιταλικό όπως είπαμε είναι θέμα μεγάλο. Σκεφτόμουν να την πάω σε υβριδική αλλά τα CB (Κουλι- Λιχτ) δεν κουμπώνουν με κάποιο rb της προκοπής. Μπροστά έχω Καγιεχον θα μπορούσα να πάρω carvajal  αλλά θα παίζει με σάπιο chemistry. Έχω 220.000 κοινςς νομίζω είναι η στιγμή να κάνω υπομονή να μαζέψω κοινς και να πάω σε IKON.

όταν πέφτεις σε αδιέξοδο ένας ΙΚΟΝ ανοίγει τον δρόμο!

Πλέον υπάρχει βέβαια rb από ιταλικό και έχω χρησιμοποιήσει στις αρχές την απλή χρυσή κάρτα του, θεωρώ ότι θα είναι καλή επιλογή ο Bruno Peres UEL, ειδικά με δεδομένο ότι η Roma λογικά θα περάσει, δύσκολα θα αποκλειστεί στον όμιλο που βρίσκεται, οπότε δεν τα θεωρώ τόσα πολλά τα coins που έχει τώρα, με γνώμονα κιόλας ότι δεν υπάρχει κάτι καλύτερο στο rb στο ιταλικό.

Αλλά ξανακοιτάζοντας λίγο τους παίκτες από ιταλικό δε νομίζω ότι υπάρχουν τόσο καλές λύσεις. Το ξανακοίταζα γιατί πολλοί βλέπω έχετε ιταλικές ομάδες. Δηλαδή αν εξαιρέσουμε τον Ronaldo προφανώς, όλες οι λύσεις που προσφέρει είναι πολύ μέτριες σε όλες τις θέσεις, με ελάχιστες εξαιρέσεις τους Theo IF στο LB, Nainggolan Scream άντε και κανέναν Mertens Scream και Gomez IF της Atalanta, άντε στην καλύτερη και κανένας Muriel UCL και Lozano IF, χωρίς να τους έχω δει να τους χρησιμοποιούν όμως. Δηλαδή όλοι οι άλλοι που κοίταζα μου φαίνονται στην καλύτερη μέτριοι, ενώ και αυτοί που ανέφερα τους θεωρώ overpiced. Για παράδειγμα παίκτες με ίδια και λιγότερα coins όπως: Jesus, Rodrigo, Maximin, ακόμη και ο Mahrez με δυσκολεύουν πολύ περισσότερο από παίκτες όπως Ciro, Lukaku ή Martinez. Επαναλαμβάνω ότι δεν τους έχω χρησιμοποιήσει, αλλά κρίνοντας από τα stats, από το ότι δεν τους χρησιμοποιεί κανείς σχεδόν στην Division 1, τουλάχιστον με όσους έχω παίξει, (εν αντιθέσει με φθηνούς παίκτες που σας ανέφερα που τους βλέπω πολύ συχνά) και με όσους έχω βρεθεί αντίπαλος σε wl παίζει ούτε γκολ να μην έχω φάει από αυτούς απλώς δίνω τροφή για σκέψη, μήπως δοκιμάσετε εάν θέλετε και κάτι άλλο. Ειδικά εσύ με 220k κιόλας στην άκρη, από μόνα τους, αρκούν για να φτιάξεις ομαδάρα, ειδικά τώρα με τις τόσο πεσμένες τιμές ορισμένων παικτών.

Ειδικά φέτος θεωρώ μονόδρομο το αγγλικό για τις περισσότερες θέσεις εκτός της άμυνας που υπερτερεί το δίδυμο Mendy Varane. Ξαναλέω αυτή είναι η γνώμη μου γενικά για τους παίκτες, αλλά έτσι έχει διαμορφωθεί και βάσει του τι έχω αντιμετωπίσει και πόσο με δυσκόλεψαν αντιστοίχως ως αντίπαλοι ορισμένοι παίκτες, χωρίς να τους έχω δοκιμάσει.

• Like 2

Στη θέση του RB για το Ιταλικό υπάρχει μια λύση αλλά δυστυχώς θα πρέπει να θυσιαστεί o De Ligt... Βάζεις Romagnoli/Bonucci/Chiellini για RCB, Politano/Lazzari για RM και στη θέση του RB μία απ΄τις special κάρτες του Florenzi οι οποίες είναι πάμφθηνες. Προσωπικά δεν πρόκειται να το κάνω γιατί θεωρώ το δίδυμο Kouli-Ligt απ΄τα καλύτερα του παιχνιδιού και ίσως το μεγαλύτερο ατού της Serie A, πόσο μάλλον φέτος που υπάρχει θέμα με τις γλάστρες.

H ομάδα που έχω αυτή τη στιγμή και έχω βάλει στο link μου έχει κοστίσει 106.450 coins, τιμές PC. Θα έλεγα ότι είναι κάτι παραπάνω από τίμια για αρχή, δεδομένου ότι έχω το παιχνίδι σχεδόν 2 εβδομάδες και έχω συμπληρώσει περίπου 50 ώρες παιχνιδιού.

• Like 1

Eφτιαξα κι εγω μια Βραζιλιανικη ομαδιτσα και ξεκινησα.

https://postimg.cc/3Wt8hR7k

Ποιους τομεις πιστευετε οτι πρεπει να ανεβασω (με μεταγραφες και αλλαγες εννοειται ΚΑΙ σε συστημα) ;;;;;;;

Εχω μαζεψει καμια 40.000 κοινς και εχω να ανοιξω και 6 πακετα που μου εδωσε το παιχνιδι και δεν τα εχω πειραξει ακομα λογω δουλειας.

υγ στο seasons παντως το απλο με την Μπαρτσελονα καταφερα να ανεβω ντιβ 1 με 5 - 2 -1 - 2 δυο φορες (εχοντας παρει την κουπα σε ολες τις προηγουμενες ντιβ) .

Ελεγα  ΜΗΠΩΣ να αλλαζα στο FUT  σε αυτο το συστημα.....το σκεφτομαι.

• Like 2

29 minutes ago, Platini_Athens said:

Eφτιαξα κι εγω μια Βραζιλιανικη ομαδιτσα και ξεκινησα.

https://postimg.cc/3Wt8hR7k

Ποιους τομεις πιστευετε οτι πρεπει να ανεβασω (με μεταγραφες και αλλαγες εννοειται ΚΑΙ σε συστημα) ;;;;;;;

Εχω μαζεψει καμια 40.000 κοινς και εχω να ανοιξω και 6 πακετα που μου εδωσε το παιχνιδι και δεν τα εχω πειραξει ακομα λογω δουλειας.

υγ στο seasons παντως το απλο με την Μπαρτσελονα καταφερα να ανεβω ντιβ 1 με 5 - 2 -1 - 2 δυο φορες (εχοντας παρει την κουπα σε ολες τις προηγουμενες ντιβ) .

Ελεγα  ΜΗΠΩΣ να αλλαζα στο FUT  σε αυτο το συστημα.....το σκεφτομαι.

Γενικά υπάρχουν αρκετές αξιόλογες κάρτες βραζιλιάνων φέτος, οπότε μπορείς να δεις και καλύτερες επιλογές από αυτές που έχεις. Τα απλά divisions δεν έχουν καμία σχέση σε δυναμική με το fut, στο λέω μην ξενερώσεις με το που παίξεις, μιας και από ότι κατάλαβα δεν είσαι πολύ έμπειρος σε αυτό το mode. Σύστημα με ό,τι και να ξεκινάς στην αρχή είναι αδιάφορο παντελώς και μπορείς να το έχεις μόνο για το chemistry της ομάδας (100 πάντα) και παίζεις 4 διαφορετικά αν θες οπότε πειραματίσου.

Αναφορικά με τους παίκτες ακόμα και τώρα έχω Diego Carlos και Militao στα CB, πραγματικοί value for money, ειδικά ο Carlos, αριστερά για μένα βάζεις είτε Lodi είτε ακόμη καλύτερα Telles της Porto όμως να σώσεις coins. Αν παίζεις με δύο CDM / CM τότε ο Paulinho είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ κάρτα για μένα, θα έβαζα ωστόσο δίπλα του είτε Fred, είτε Fernando (Sevilla), είτε αν έχεις πολλά coins Allan. Σαν CAM καλός σχετικά ο Talisca (για CM ούτε για αστείο δεν κάνει), θεωρώ καλύτερό του όμως τον Coutinho και ας είναι πιο αργός, καλύτερες επιλογές Jesus και Firminho. Μπροστά δεν είναι κακός ο ST σου έχει και το μαγικό 5wf, αλλά Teixeira καλύτερος σίγουρα και πολύ καλύτερος για μένα πάντα και επειδή επίσης τον είχα στην αρχή ο φοβερός Richarlison. Τέλος, στα  δεξιά θες για μένα κάποιον Raphinha της Leeds ή κάποιον LW σε 7 χημεία που έχεις πολλές επιλογές (και ίσως καλύτερες του Neres) όπως Vinicius, Taison, Felipe Anderson ή ακόμη καλύτερα Douglas Costa της Bayern. Με αυτές τις αλλαγές που νομίζω έχεις τα coins αν κάνεις αμέσως αμέσως γίνεται πολύ καλή η ομάδα θεωρώ.

• Love 1

Μπορεί ένας καλλιτέχνης να ανοίξει το αντίστοιχο τόπικ για PSN, ΧΒΟΧ, PC Gamertag IDs για το FIFA 21 να βρισκόμαστε πιο εύκολα για κανένα co-op;

Μετά από δύο χρόνια και λόγω της κατάστασης ξεκίνησα ξανά fut.4/5 νίκες και div3..παίζω κοντά στους 1300-1400 ποντους..με χαλάει λίγο που όταν μπαίνουν όλοι στην περιοχή αρχίζουν τις τριπλές στο πουθενά και το μπρος πίσω αλλά τι να κάνουμε,προς το παρών το διασκεδάζω βέβαια..

Neuer

mukiele(84)-alaba-klosterman,-davies

Zakaria-kimmich

Gnabry-brant-sane

Hee chan (sbc)

δεν έχω κλείσει ακόμα σε σύστημα..προς το παρών 4-2-3-1 αλλά συνεχώς κάνω αλλαγές.το σκ θα μπω στο πρώτο wl αν και δεν νομίζω να κάνω πάνω από 6-8 νίκες.

Balanced/balanced στα τελευταία παιχνίδια και 5 γραμμές στην άμυνα..αποδίδει η ομάδα και πλέον στην αντεπίθεση έχω παίχτες..πιο πριν έπαιζα πολύ πίσω με 3 γραμμές και press after possession loss...καλά ήμουν αμυντικά αλλά λίγο νωθρός στην επίθεση..

hee chan 80 εμφανίσεις 79 γκολ 75 ασσίστ.δεν έχω λόγια για τον ξάδερφό του Σον.zakaria τρομερό cdm,όπως και ο αλαμπα με τον κλοστρερμαν μου αρέσουν πολύ..για την αλλαγή που συνηθίζεται zakaria-alaba τι λέτε?δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα...kimmich θα τον ήθελα λίγο καλύτερο,ίσως το strength του να τον ρίχνει κατηγορια.τιμιος αλλά μέχρι εκεί..

Για kramaric 86 έχει κανείς άποψη?σκέφτομαι να τον φτιάξω 10αρι και να τον  βάλω στην θέση του brandt.

Edited by Indominus
  • Like 1

1 hour ago, Indominus said:

Για kramaric 86 έχει κανείς άποψη?σκέφτομαι να τον φτιάξω 10αρι και να τον  βάλω στην θέση του brandt.

Καλή αρχή να έχεις. Νομίζω ισορροπημένη ομάδα, αν θες δοκίμασε να αλλάξεις in game Alaba με Zakaria είναι πολύ καλό CDM ο πρώτος και πολύ καλό CB ο δεύτερος, δοκίμασέ το μπορεί και να σε βολέψει. Σχετικά με Kramaric όχι δε νομίζω ότι αξίζει ούτε για ST πόσο μάλλον για CAM που τον θες, ο Brandt θεωρώ πως είναι καλύτερος για CAM. Στη θέση σου θα έπαιρνα Reus που είναι πολύ καλός και σε πάρα πολύ καλή τιμή τώρα, απλώς θέλει να του έχεις αλλαγή με το 67 stamina που έχει. Σίγουρα ο Goretzka καλύτερος του Kimmich και λόγω σωματοδομής, ενώ αν θες δες μήπως σε βολέψει κανένας Douglas Costa με 7 χημεία δεξιά αντί του Gnabry, γιατί τον έχουν σχετικά αργό νομίζω.

Edited by kosigr

2 hours ago, kosigr said:

Καλή αρχή να έχεις. Νομίζω ισορροπημένη ομάδα, αν θες δοκίμασε να αλλάξεις in game Alaba με Zakaria είναι πολύ καλό CDM ο πρώτος και πολύ καλό CB ο δεύτερος, δοκίμασέ το μπορεί και να σε βολέψει. Σχετικά με Kramaric όχι δε νομίζω ότι αξίζει ούτε για ST πόσο μάλλον για CAM που τον θες, ο Brandt θεωρώ πως είναι καλύτερος για CAM. Στη θέση σου θα έπαιρνα Reus που είναι πολύ καλός και σε πάρα πολύ καλή τιμή τώρα, απλώς θέλει να του έχεις αλλαγή με το 67 stamina που έχει.

ευχαριστώ φίλε,ναι θα δοκιμάσω σίγουρα την αλλαγή zakaria-alaba να δω πως δουλεύει..όσο για τον reus ανάμεσα σε αυτον είμαι(πολύ φθηνότερος)και κραμαριτς,τα λεφτά ίσως είναι αρκετά για κράμαριτς βέβαια τον φτιάχνω με 30 χιλιάρικα...δεν ξέρω αλλά τα στατιστικά του νομίζω ότι για 10ρι είναι ότι πρέπει+ ότι μπορείς να τον βάλεις και σαν δεύτερο επιθετικό σε περίπτωση που παίζεις με 2 μπροστά(hunter).

Edit.

Το ντουγκλαρι το έχω για αλλαγή του brandt προς το παρών,ματσαρες κάνει οπότε μπαίνει.gnabry ρε φίλε πολύ κακος..θα δοκιμάσω douglas,ακόμα και ο bellarabi που είχα,καλύτερος μου φαίνεται..

Screenshot-2020-11-11-21-02-11-844-com-f

Edited by Indominus

@Indominus φίλε μου έχω εγώ γερμανική,λοιπόν δεξί εξτρεμ...δύσκολα τα πράγματα,τους δοκίμασα όλους (belarabi,gnabry,Sancho και προτιμώ τον λιγότερο τραγικό - για μένα - τον Sancho)...μπροστά ο Lewandowski είναι μονόδρομος,ο Haaland είναι πολύ αργός,ούτε για αλλαγή δεν τον θέλω.

Κέντρο Kimich 89 που μου τον έδωσε free,αν μπορείς να τον πάρεις,αξίζει.

Παρτενέρ ο Goretzka,o Zakaria υπέροχος αλλά ανύπαρκτος μπροστά.

Αυτός που ξελασπωνει μόνιμα την ομάδα είναι ο Reus...αν παίζεις με δεκαρι.

@BasilhsGR είσαι σε Playstation; 

• Like 1
  • Thanks 1

26 minutes ago, Bakogoal said:

@BasilhsGR είσαι σε Playstation;

Όχι σε PC, τελευταία χρονιά... και πολύ την πάλεψα 😀

• Haha 1

Από όταν νερφαριστηκε η Elastico, ο Felix έγινε η κοπριά που έπρεπε εξαρχής να είναι σύμφωνα με τα στατιστικά του. Έπρεπε να αλλαχτεί επειγόντως.

Αγόρασα λοιπόν τον Master Splinter, αλλά για λόγους chemistry άλλαξα τον Frenkie με το κριάρι τον Sissoko. 

Έπαιξα όλο το WL με Sissoko και Fabinho στο κέντρο. Αμυντικά άριστοι αλλά όταν έρθει η ώρα να πασάρουν θυμίζουν θυμίζουν χταπόδι που προσπαθεί να πλέξει. 

Μέχρι που σήμερα ανακάλυψα πως χωράνε όλα τα παιδιά με δύο παίκτες στο 7, όπως τους είχα και πριν. 

https://www.ea.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=eNS94fgonUVOQ:FFA21PS4

Αυτή θα είναι και η ομάδα μου στα επόμενα rivals (σκέφτομαι να τα παίξω) και στο WL εκτός αν δω κάτι εξωπραγματικό στα αυριανά rewards. 

Καλή επιτυχία σε όλους!

• Like 3

@GiorgosTTΠολύ δυνατή ομάδα, στο είπα και χθες μου αρέσει πολύ έτσι όπως διαμορφώθηκε τώρα. Να σου πω την αλήθεια ίσως έβαζα όλη την δεξιά πλευρά σου στα αριστερά, ώστε να αλλάξω τον Telles με Semedo ή Walker (προτιμώ Walker), ενώ ίσως άλλαζα και Fabinho με Wijnaldum, ίσως όμως δεν ξέρω γιατί μετά θα είναι και οι δύο CDM σου λίγο πιο soft. Με αυτόν τον τρόπο θα παίζει μόνο ο Rashford σε 7, που παρεμπιπτόντως τι παικτούρα είναι φέτος.

@Indominus Τα στατιστικά του για μένα δεν είναι για δεκάρι, ενώ υστερεί στο pace για st. Δεν είναι γιατί είναι πολύ χαμηλό το passing του και catalyst που του βάζεις πάλι είναι πάρα πολύ χαμηλό για CAM, δεν συγκρίνεται με του Reus, ενώ επίσης και ο Reus μπορεί (για μένα και πιο αποτελεσματικά σε σχέση με Kramaric) να παίξει ως δεύτερο ST. Αλλά όλα αυτά είναι γούστα πάντα και εξαρτάται από τι θέλει ο καθένας από τους παίκτες του.

Σήμερα έχει μία φανταστική TOTW, ας ελπίσουμε να μας δώσει κάτι, αν και δύσκολο να βγάλεις τίποτα καλό από κόκκινα.

Edited by kosigr
  • Like 1

@kosigr

Ευχαριστώ Κώστα! Και είδες, την έκανα μετά τα φιλικά για να μην σε κερδίσω και χαλάσω την παράδοση 😂 

Αυτό το δεξιά αριστερά που προτείνεις το σκέφτηκα, αλλά ο Telles είναι untradable και δεύτερον είμαι σε mode τσιγγουνιας, παίζω προς το παρόν με ότι βρίσκω σε πακέτα. 

Η αλήθεια είναι ότι ο Wijnaldum θα μου έλυνε τα χέρια σε πολλά πράγματα εξαρχής αλλά όπως είπες στο κέντρο θα έχω ακριβώς το ανάποδο με πριν, καλούς μπαλαδορους αλλά δεν θα δαγκώνουν.

• Thanks 1

Αναγράφονται τα τελευταία μου 8 ματς (με πρώτο εμένα):

7-3, 8-4, 4-1, 4-6, 12-0, 4-1, 4-2, 3-5

Στα 2 μου 4-1 οι τύποι έκαναν rage quit στο ημίχρονο, ενώ θα έπρεπε  να χάνουν 8-0 κανονικά.

Ο τυπάκος που έφαγε 12, έπαιζε τη μπάλα του ως το τέλος είχε 2 δοκάρια και 4-5 τετ α τετ. Διαφορά επιπέδου ανθρώπων.

Πολλά γκολ όμως ρε φιλε, παρά πολλά!

Ο Τσιρο σκορπά ΤΡΟΜΟ με 38 γκολ και 13 ασίστ σε 17 ματς !!!

• Like 3
  • Haha 1

@kosigr

Λογικά θα πάω για reus φίλε..υπάρχουν αφραγκιες αλλά γενικά είναι vfm ο συγκεκριμένος σε τόσο χαμηλή τιμη.οποτε λέω να σε ακούσω..

Με τα rewards από rivals συνήθως τσιμπάω τα λεφτά,λέτε να κάνω λάθος και να αρχίσω να ανοίγω κανένα πακέτο?

• Like 1