Jump to content
broxopios

FIFA 21 Ultimate Team - Discussion Topic v1

Recommended Posts

On 27/10/2020 at 7:53 ΠΜ, GiorgosTT said:

Τα ranks είναι στημένα. Όταν συμπληρωθεί ο αριθμός των ατόμων ανά rank, κλέβουν τους υπόλοιπους ώστε να μείνουν χαμηλά, να κάνουν rage sale και να αγοράσουν FIFA points μήπως και δούνε άσπρη μέρα. 

Επιβεβαιώνω το παραπάνω στα Squad Battles. Είχα παίξει συνολικά μέσα στη βδομάδα καμιά 20αρια παιχνίδια και λέω στον εαυτό μου, παίξε λίγα ακόμα πήγαινε elite 3 που είσαι κοντά και παράτησε το έτσι κι αλλιώς από εκεί και πάνω δεν αξίζει γιατί γίνεται πολύ try hard. Παίζω κυρίως σε World Class και Legendary, σπανίως στο Ultimate (αν η αντίπαλη ομάδα είναι bronze με χάλια χημεία). Ε λοιπόν βέλαξα να αλλάξω rank, ακόμα και στο world class δεν μπορούσα να πάρω ούτε ισοπαλία για να πάω παράταση ενώ πιο πριν έριχνα 5αρες στο χαλαρό με ομάδες μεγαλύτερης δυναμικής.

• Sad 1

@kosigr

Για να έχει το στάδιο σου ελληνικές σημαίες κλπ πρέπει να αγοράσεις το stadium theme της ΕΠΟ. Δεν νομίζω να έχει πάνω από 500 coins.

Επίσης σωστό αυτό που είπες για τους παίκτες. Δεν γίνεται ο κόσμος να θεωρεί unsusable έναν από τους καλύτερους όλων των εποχών ( Μέσι) και να παίζει με κάποιον που το παρατσούκλι του είναι Gucci. 

• Thanks 1

54 minutes ago, GiorgosTT said:

@kosigr

Επίσης αυτό με τους αντιπάλους είναι σχετικό. Χτες με σκορ 14-8, 03:30 το βράδι έπεσα με 3 veryfied στην σειρά. Κέρδισα τον ένα, έχασα από τους άλλους δύο. 

Το team press είναι η χαρά του αμπαλου. Επιλέγει μόνο τον striker και αφήνει την ΑΙ να κάνει την βρώμικη δουλειά. Και αν πας να κάνεις φάση, βγάζει το τέρμα και δεν προλαβαίνεις να πλασάρεις λόγω delay. 

Για φιλικό ξέρεις ότι είναι πάντα διαθέσιμος, ειδικά τώρα που δεν έχει γυμναστήριο....

Ναι έχεις δίκιο με το ματσάρισμα είναι σχετικό, ίσως το έθεσε κάπως λάθος. Απλώς αυτό που ήθελα να πω και το έχω δοκιμάσει κιόλας και ισχύει είναι ότι όσο πιο αργά εννοώ, όσο πιο κοντά στο κλείσιμο του wl παίζεις τα παιχνίδια τόσες περισσότερες οι πιθανότητες να έχεις καλύτερα ματσαρίσματα, αλλά και περισσότερα rage σε σχέση με Παρασκευή ιδίως, αλλά και Σάββατο. Γενικά εγώ τυχαίνω πολλές φορές μετά από 7 ή 8 0 με κάτι παίκτες απίστευτους, δεν έχω τσεκάρει ποτέ αν κάποιος είναι veryfied (αλήθεια πως το τσεκάρεις αυτό), αλλά τα παίζω σχετικά νωρίς γιατί συνήθως εγώ Κυριακές δεν έχω πολύ χρόνο.

Ναι πρέπει νομίζω φέτος δεν έχουμε παίξει καθόλου.

Ξέρεις εσύ ή κανείς σχετικά με αυτά που ρώτησα παραπάνω ή όχι; Αναφέρομαι για αυτές τις αηδίες με τα τέρματα και τις μπάλες, πως να μην τα βλέπεις και να έχεις μόνιμα τα δικά σου;

Ευχαριστώ για αυτό με τη σημαία. Καλά αυτό με τους παίκτες παραείναι γελοίο. Δες icon όπως Van Basten Giggs Pirlo και πάρα πολλοί ακόμη. Εδώ ακόμη και ο Puskas, ο οποίος βάσει stats πρέπει να είναι από τους καλύτερους όλων των εποχών να ακυρώνεται λόγω του wf του, τέλος πάντων είναι γελοίο όλο αυτό γενικά.

Edited by kosigr

@kosigr

Ποσταραμε ταυτόχρονα. 

Για να έχει το στάδιο σου ελληνικές σημαίες κλπ πρέπει να αγοράσεις το stadium theme της ΕΠΟ. Δεν νομίζω να έχει πάνω από 500 coins.

Δυστυχώς δεν γίνεται να μην βλέπουμε τις μ***κίες του αντιπάλου με δίχτυ, δοκάρια μπάλες κλπ. Το χειρότερο είναι η κίτρινη μπάλα. Δεν καταλαβαίνεις πότε είναι στον αέρα. 

Αν δεις παίκτη που αλλάζει αμυντικό με δεξί μοχλό την ώρα που πας να κάνεις την πάσα είναι 99% veryfied. Το τσεκαρεις κάνοντας αναζήτηση το gamer tag του στο futwiz.com.

Edited by GiorgosTT
  • Like 1

2 minutes ago, GiorgosTT said:

@kosigr

Ποσταραμε ταυτόχρονα. 

Για να έχει το στάδιο σου ελληνικές σημαίες κλπ πρέπει να αγοράσεις το stadium theme της ΕΠΟ. Δεν νομίζω να έχει πάνω από 500 coins.

Αν δεις παίκτη που αλλάζει αμυντικό με δεξί μοχλό την ώρα που πας να κάνεις την πάσα είναι 99% veryfied. Το τσεκαρεις κάνοντας αναζήτηση το gamer tag του στο futwiz.com.

Ναι ισχύει έκανα edit πριν.

Αυτό που λες πάντως με τον δεξί μοχλό το κάνω συνέχεια εγώ, αλλά δεν είμαι veryfied.😂😁 Ναι κατάλαβα, δεν το έχω τσεκάρει ποτέ.

Καλά τώρα σοβαρά; Γιατί να το κάνουν αυτό έναν λόγο πείτε μου, γιατί να βλέπω εγώ κίτρινες, κόκκινες μπάλες ή τέρματα με ροζ δοκάρια μόνο εμένα με τρελαίνει τόσο αυτή η αηδία;

Edited by kosigr

Καλησπέρα.

παρακατω με φωτο η ομάδα που έστησα μετά από την πώληση του Neymar...δυστηχως πέρασε ένας μήνας από τότε χωρίς να καταφέρω να ακουμπήσω το παιχνίδι λόγο μετακόμισης.απο αύριο θελω να ελπιζω να ξεκινήσω σιγά σιγά να βρίσκω χρόνο ετσι ώστε να ασχολούμαι...ακόμα δεν έχω μπει φανταστείτε σε wl.

Οποία αλλαγή σκέφτηκε για την ομάδα καλοδεχούμενη...κυρίως με ενοχλούνε οι richarlison κι Willian που τους πήρα για να συμπληρώσω και να έχω αξιόλογο chemistry μιας και δεν είχαν περισσέψει αλλα coins.

https://postimg.cc/gxyq9Q7C

• Like 1

23 minutes ago, kosigr said:

Ναι ισχύει έκανα edit πριν.

Αυτό που λες πάντως με τον δεξί μοχλό το κάνω συνέχεια εγώ, αλλά δεν είμαι veryfied.😂😁 Ναι κατάλαβα, δεν το έχω τσεκάρει ποτέ.

Καλά τώρα σοβαρά; Γιατί να το κάνουν αυτό έναν λόγο πείτε μου, γιατί να βλέπω εγώ κίτρινες, κόκκινες μπάλες ή τέρματα με ροζ δοκάρια μόνο εμένα με τρελαίνει τόσο αυτή η αηδία;

Αν παίξεις με σωστή σύνδεση, χωρίς το DDA λόγω νουμπαδων είσαι χαλαρά elite. Στο έχω ξαναπεί, είσαι από τους καλύτερους που έχω αντιμετωπίσει, ότι και να κάνω κάπως θα βρεις τρόπο να με κερδίσεις. Βλέπω να βγαίνουν elite και top 200 κάτι αμπαλοι απλά και μόνο διότι σφάζουν όσους μένουν μακριά από τους σερβερ. 

Ευτυχώς που παίζω με κλειστό τον ήχο και δεν ακούω και τα ηλίθια τραγούδια σε κάθε γκολ...

• Love 1

30 minutes ago, lotto2009 said:

Οποία αλλαγή σκέφτηκε για την ομάδα καλοδεχούμενη

https://postimg.cc/gxyq9Q7C

Επειδή δεν ξέρω τρόπο να την αποθηκεύσω θα σου τη γράψω. Εγώ σε σύστημα 4-3-3 το απλό θα έβαζα πίσω Neuer-Alaba-Davies-Gomez-Walker, κέντρο δεξιά Allan, αριστερά Wijnaldum μέση σαν LM Sterling και μπροστά Lucas-Mane θα κράταγα και αριστερά για full chem και σαν LF μέση θα κράταγα τον Maximin. Για να την φτιάξω θεώρησα όλους σου τους παίκτες tradeable, στα 900k μου τη βγάζει στο futbin. Φαντάζομαι θα παίζεις 4-4-2 in game.

Edited by kosigr

2 minutes ago, GiorgosTT said:

Αν παίξεις με σωστή σύνδεση, χωρίς το DDA λόγω νουμπαδων είσαι χαλαρά elite. Στο έχω ξαναπεί, είσαι από τους καλύτερους που έχω αντιμετωπίσει, ότι και να κάνω κάπως θα βρεις τρόπο να με κερδίσεις. Βλέπω να βγαίνουν elite και top 200 κάτι αμπαλοι απλά και μόνο διότι σφάζουν όσους μένουν μακριά από τους σερβερ. 

Ευτυχώς που παίζω με κλειστό τον ήχο και δεν ακούω και τα ηλίθια τραγούδια σε κάθε γκολ...

Καλά τα παραλές, αλλά ευχαριστώ. Σίγουρα όμως όπως σωστά λες για πολλούς από εμάς εδώ στην Ελλάδα παίζει καθοριστικό ρόλο η σύνδεσή μας, πως να κοντράρεις ισάξιούς σου όταν εσύ παίζεις στην καλύτερη με 60ms πλέον, ενώ θυμάμαι πχ τον Άρη, τον γνωστό Youtuber να λέει σε βίντεό του, στις αρχές του παιχνιδιού όταν μου έβγαζε 29 και 30ms και πανηγύριζα πως δεν μπαίνω σε αγώνες με περισσότερα από 7 ms. Σε πιάνει μια αηδία.

• Haha 1

1 hour ago, GiorgosTT said:

@kosigr

Ξέχασες το kick off glitch 😂 Χτες πρέπει να έφαγα πάνω από 20 γκολ από kick off. Πάσα στον Werner, τρέξιμο κατά μέτωπο, κερδίζει τα τρια τάκλιν στην σειρά από Sissoko, Gomez και Varane, σουτ και γκολ. Και αν αποκρούσει το τέρμα θα ξαναπάρει την μπάλα και θα πλασάρει σε κενή εστία. 

Επίσης αυτό με τους αντιπάλους είναι σχετικό. Χτες με σκορ 14-8, 03:30 το βράδι έπεσα με 3 veryfied στην σειρά. Κέρδισα τον ένα, έχασα από τους άλλους δύο. 

Μερικούς τύπους πραγματικά το παιχνίδι τους παίρνει από το χέρι και τους βγάζει silver 1 για να μην τα παρατήσουν. 

Το team press είναι η χαρά του αμπαλου. Επιλέγει μόνο τον striker και αφήνει την ΑΙ να κάνει την βρώμικη δουλειά. Και αν πας να κάνεις φάση, βγάζει το τέρμα και δεν προλαβαίνεις να πλασάρεις λόγω delay. 

Ακόμα δεν έχω καταλήξει σε ποιον σέρβερ είναι καλύτερα να παίζω. Ο ιταλικός ήταν τα πρωινά πολύ καλός. Το βράδι με κατέστρεψε. 

Για φιλικό ξέρεις ότι είναι πάντα διαθέσιμος, ειδικά τώρα που δεν έχει γυμναστήριο....

@Bakogoal Κάθε πρωί σπαμαρω τα squad battles. Όποτε με δεις μέσα στείλε μήνυμα. 

@SkyloMethyr Netduma R2.

Το team press είναι η χαρά του αφιφου γιατί το φιφα καμμια σχέση με την μπάλα δεν έχει

Εμετικά τρικ και κόλπα που στην πραγματικότητα οι αμυντικοι σκάνε στα γέλια με το ποσό άχρηστα και γελοία ειναι

1 hour ago, GiorgosTT said:

@lotto2009

Martial αντί του Richarlison και Lucas αντί του Willian.

Δεν ξέρω αν μπορώ να τους αγοράσω με τα κοινς που έχω αυτή την στιγμή...περισσότερο κοίταζα για κατι καλύτερο του richarlison στα 40κ και μιας και δεν γνωρίζω τι γίνετε στο μάρκετ πλέον γιαυτο είπα να ρωτήσω.

1 hour ago, kosigr said:

Επειδή δεν ξέρω τρόπο να την αποθηκεύσω θα σου τη γράψω. Εγώ σε σύστημα 4-3-3 το απλό θα έβαζα πίσω Neuer-Alaba-Davies-Gomez-Walker, κέντρο δεξιά Allan, αριστερά Wijnaldum μέση σαν LM Sterling και μπροστά Lucas-Mane θα κράταγα και αριστερά για full chem και σαν LF μέση θα κράταγα τον Maximin. Για να την φτιάξω θεώρησα όλους σου τους παίκτες tradeable, στα 900k μου τη βγάζει στο futbin. Φαντάζομαι θα παίζεις 4-4-2 in game.

Θα σταθώ στον Virgil..όλοι όσους έχω δει τον αγοράζουν και στα καπάκια τον δίνουν για να πάρουν joe gomes και είναι λογικό..αλλα δεν μου πάει γ καρδιά μιας και λατρεύω Virgil  και ετσι αποφάσισα να μην πάω σε τέτοια κίνηση..θα δω μήπως καταφέρω να φέρω gomes ετσι ώστε να είναι το δίδυμο μου πισω.οπως έγραψα και στον Γιώργο από πάνω ψάχνω κατι κυρίως στην επίθεση τουλάχιστον προς το παρόν γύρω στα 40κ γτ ο richarlison δεν μου ταιριάζει (αν και έχω καταφέρει να ασχοληθω μαζι του σε 3-4 ματς μόνο).

οσο για το σύστημα παίζω και αυτό ακριβώς όπως το βλέπεις αλλα και το 41212(ρομβο)..βασικά και εκεί πειραματίζομαι ακόμα μιας και το σύστημα μου πάντα ήταν 4231 αλλα κάπως δεν μαρεσει φέτος γτ δεν έχω πολλές βοήθειες στην επίθεση.

40 minutes ago, lotto2009 said:

Θα σταθώ στον Virgil

Προσωπικά δεν με δυσκολεύει τόσο πολύ όσο ο Varane ας πούμε ή και ένας Gomez όταν κάποιος ξέρει να παίζει πολύ καλή άμυνα. Τον θεωρώ φοβερό δεν το συζητώ, αλλά δε νομίζω ότι αξίζει να έχεις έναν παίκτη με τόσα πολλά coins σε μία ομάδα που μόνο ανταγωνιστική δεν είναι γιατί πολύ απλά δεν θα σου κάνει τη διαφορά. Μακάρι να βγω λάθος, αλλά δε νομίζω ότι αξίζει να μείνεις μαζί του. Γενικά για τα δεδομένα του φετινού φιφα δεν τη θεωρώ καλή, καθώς είναι υπερβολικά αργή στα άκρα, αλλά εσύ μπορεί να ξέρεις καλύτερα τι ψάχνεις. Πάντως μιας και το ανέφερες δε νομίζω κανένας ιδιαίτερα καλός να χρησιμοποιεί 4-1-2-1-2 (2), γιατί χάνεις πολύ στα άκρα και με το ανεβάζεις μπακ γίνεσαι εύκολος στόχος πίσω, οπότε θα πρότεινα να πας σε 4-4-2 (2) με τα CDM ή να ξαναδοκιμάσεις το 4-2-3-1 με τα τρία CAM πάντα, αλλά με γρήγορους παίκτες όπως λίγο πολύ σου πρότεινα, όχι με παίκτες όπως αυτούς που έχεις.

• Love 1

@kosigr μιας και πιάσαμε κουβέντα για συστήματα και μιας και το κατέχεις ποια η άποψη σου για 4-4-1-1 με CF-ST ή το 4-4-2 flat? Προσωπικά δεν βλέπω μεγάλες διαφορά σε σχέση με το 4-4-2 με τα CDM, στην άμυνα γλάστρες είναι και στις δυο περιπτώσεις τα χαφ. Το μόνο θετικό είναι ότι τα CDM μπορείς να τους βάλεις instructions για cut passing lanes.

47 minutes ago, BasilhsGR said:

@kosigr μιας και πιάσαμε κουβέντα για συστήματα και μιας και το κατέχεις ποια η άποψη σου για 4-4-1-1 με CF-ST ή το 4-4-2 flat? Προσωπικά δεν βλέπω μεγάλες διαφορά σε σχέση με το 4-4-2 με τα CDM, στην άμυνα γλάστρες είναι και στις δυο περιπτώσεις τα χαφ. Το μόνο θετικό είναι ότι τα CDM μπορείς να τους βάλεις instructions για cut passing lanes.

Αρχικά να συμφωνήσω με αυτό που είπες για τις γλάστρες ισχύει όμως γενικά σε όλα τα συστήματα γιατί είναι θέμα ρύθμισης του παινχιδιού αισθάνομαι, αλλά τέλος πάντων.

Γενικά από την όποια εμπειρία μου σε κάθε φιφα σχεδόν το πιο standard σύστημα που σχεδόν πάντα δούλευε και με βόλευε είναι το 4-2-3-1 με τα τρία CAM και τα δύο CDM.

Το 4-4-2 flat είναι πιο καλό επιθετικά, γιατί βοηθάει έτσι όπως είναι στημένη η ομάδα, αλλά για μένα ό,τι και να κάνεις για τα CM, ό,τι οδηγίες και να δώσεις δε νομίζω ότι είναι εύκολο να αμυνθείς, εκτός κι αν είσαι υπέρβολικά γρήγορος στις αντιδράσεις σου και γενικά είσαι πιο πολύ του στυλ να βάλω περισσότερα. Με την ίδια λογική θα σου πω πως το 4-4-1-1 που αναφέρεις είναι σχεδόν το ίδιο με αυτό (αν βάλεις false 9 στον έναν ST είναι ίδιο κατ'ουσία), οπότε ισχύουν νομίζω τα ίδια.

Αν θες δύο επιθετικούς (που γενικά πολλοί βολεύονται με αυτό και στο φετινό φαίνεται ότι είναι βοηθητικό πολύ) είτε το 4-2-2-2, είτε το 4-4-2 με τα CDM είναι καλύτερα και ναι έχει διαφορά όταν έχεις CM αντί CDM, δεν είναι μόνο τα instructions που αναφέρεις, αλλά και η τοποθέτησή τους πιο αμυντικογενής. Γενικά βολεύουν λίγο περισσότερο για όσους παίζουν λίγο πιο κλειστά και με αντεπιθέσεις. 

• Like 1

9 hours ago, Bakogoal said:

p2w

@lotto2009 Ο Μπουφόν είναι καλός όχι κάτι το τρομερό. Εγώ θα αναβαθμίσω μέσα στην εβδομάδα σε handanοvich. Πρόβλημα μεγάλο είναι ο Quadrado. Μέτριος ...το θέμα είναι με ποιον τον αλλάζεις.. Είναι ο γρίφος που προσπαθώ να λύσω στο δικό μου squad.

Edited by JrdGr
  • Like 2
  • Haha 1

Να μπω και εγώ στην συζήτηση για να συστήματα. Εγώ είχα πειράξει μέχρι αηδίας τα instructions (έβλεπα απο στρεμερ απο youtube κτλπ) και τα έκανα @@@@@ όλα!

Σκεφτείτε πως τα cdm μου κάθονται στατικοί 100% μιλάμε για τρέλα. Χθες κάθισα με @Bakogoal και τα έστρωσα και είδα τεράστια αλλαγή. Παίζουν τεράστιο ρόλο στο πως θα χειρίζεται η ΑΙ τους παίκτες .

• Like 2

6 hours ago, Bakogoal said:

Ιδιαίτερη ομάδα η αλήθεια είναι. Εγώ αν είχα μόνο γερμανική θα είχα μέσα Zakaria και θα τον άλλαζα με Delaney στα συστήματά μου, γιατί σαν κεντρικός αμυντικός είναι φοβερός. Σε βολεύει ο Lewa και ο Sancho δεξιά, λόγω ταχύτητας περισσότερο ρωτάω. Νομίζω ότι έχει ένα θέμα στα ST του το γερμανικό κατά τα άλλα έχει επιλογές.

Πάντως για να ολοκληρώσω τη γνώμη μου για τα συστήματα εξακολουθώ να μην θέλω να αλλάξω γιατί όσο OP και να είναι ένα σύστημα, έστω περιστασιακά για τη διάρκεια ενός update, θεωρώ ότι είναι καλύτερο να μην αλλάζουμε και να χρησιμοποιούμε αυτό που είναι πιο κοντά σε μας, είτε από άποψη ποδοσφαίρου, είτε επειδή μας βολεύει να παίζουμε έτσι. Για μένα ξαναλέω το πιο ισορροπημένο είναι το 4-2-3-1 και το χρησιμοποιώ με τρεις διαφορετικούς συνδυασμούς tactics, ενώ για πιο επιθετικό έχω το 3-4-1-2, όταν φτάσω προς το τέλος και θέλω οπωσδήποτε να σκοράρω.

• Like 1

Από συστήματα έχω πειραματιστεί και φέτος με τα περισσότερα και έχω ξεχωρίσει σαν κύρια συστήματα για την ομάδα Μ δύο .Το 4222 σαν βασικό και πιο επιθετικό σύστημα και μετά το all time classic 4231που το θεωρώ και γω με την σειρά μου το πιο ισορροπημένο σύστημα.

Παρ όλα αυτά από το τελευταίο update και μετά νιώθω ότι δεν το πολυευχαριστιεμαι το gameplay του παιχνιδιού ονλαιν και γ αυτό έκανα ένα off από το τελευταίο γουικεντ λιγκ που μας πέρασε. Ίσως στο επόμενο ξανακατεβω. 

Συμφωνώ με όλα όσα ανέφερε για το παιχνίδι ο @kosigr σε προηγούμενο ποστ με την ανάλυση του. Ελπίζω κάπως αυτό το ψέμα του Τιμ Πρες να διορθωθεί γτ είναι τρομερά κουραστικό ώρες ώρες. Και επίσης μου την σπάει το γεγονός ότι όλοι πάλι χρησιμοποιούν πάνω κάτω τους ίδιους παίκτες σε κάθε μπάτζετ λόγω του ότι κυριαρχεί το pace για μια ακόμα αφορά και ακυρώνονται άπειρες κάρτες παικταραδων, με μερικα παραδείγματα τους Κρός,Ντέιβιντ Σίλβα, Μοντριτς,Μπενζεμα και πόσους αλλους. Και έχει γεννήσει ο τόπος με αντάμα Τραορεδες , Μαξιμινηδες ,Μαρσιαλιδες, Ντεμπελεδες και όλους αυτούς τους συνήθεις υπόπτους ΜΕΤΑ παίκτες. Ειδικά αυτον τον Μαρσιαλ τι λατρεία είναι αυτή που του έχει η ΕΑ που από το 17 θυμάμαι κάθε χρόνο τον κάνει να είναι στους τοπ παίκτες ενώ στα αλήθεια δεν τον βλέπουμε καν τι πράμα κ αυτό χαχαχ

• Love 1
  • Like 2
  • Haha 1

1 hour ago, kosigr said:

Σε βολεύει ο Lewa και ο Sancho δεξιά, λόγω ταχύτητας περισσότερο ρωτάω

Όχι,δεν βολεύει.

Βλέπω τις σφαίρες,Ben Yeder,Martial,Son και βρίζω όλη μέρα.

Φαντάσου πως έχω και Haaland,μέχρι πριν λίγες μέρες αυτός ήταν βασικός.

Ο Λεβα τουλάχιστον έχει 4 skill.

Ελπίζω σε team of the week για τις δύο θέσεις.

• Like 1

11 minutes ago, yiannis_thess said:

Από συστήματα έχω πειραματιστεί και φέτος με τα περισσότερα και έχω ξεχωρίσει σαν κύρια συστήματα για την ομάδα Μ δύο .Το 4222 σαν βασικό και πιο επιθετικό σύστημα και μετά το all time classic 4231που το θεωρώ και γω με την σειρά μου το πιο ισορροπημένο σύστημα.

Παρ όλα αυτά από το τελευταίο update και μετά νιώθω ότι δεν το πολυευχαριστιεμαι το gameplay του παιχνιδιού ονλαιν και γ αυτό έκανα ένα off από το τελευταίο γουικεντ λιγκ που μας πέρασε. Ίσως στο επόμενο ξανακατεβω. 

Συμφωνώ με όλα όσα ανέφερε για το παιχνίδι ο @kosigr σε προηγούμενο ποστ με την ανάλυση του. Ελπίζω κάπως αυτό το ψέμα του Τιμ Πρες να διορθωθεί γτ είναι τρομερά κουραστικό ώρες ώρες. Και επίσης μου την σπάει το γεγονός ότι όλοι πάλι χρησιμοποιούν πάνω κάτω τους ίδιους παίκτες σε κάθε μπάτζετ λόγω του ότι κυριαρχεί το pace για μια ακόμα αφορά και ακυρώνονται άπειρες κάρτες παικταραδων, με μερικα παραδείγματα τους Κρός,Ντέιβιντ Σίλβα, Μοντριτς,Μπενζεμα και πόσους αλλους. Και έχει γεννήσει ο τόπος με αντάμα Τραορεδες , Μαξιμινηδες ,Μαρσιαλιδες, Ντεμπελεδες και όλους αυτούς τους συνήθεις υπόπτους ΜΕΤΑ παίκτες. Ειδικά αυτον τον Μαρσιαλ τι λατρεία είναι αυτή που του έχει η ΕΑ που από το 17 θυμάμαι κάθε χρόνο τον κάνει να είναι στους τοπ παίκτες ενώ στα αλήθεια δεν τον βλέπουμε καν τι πράμα κ αυτό χαχαχ

Συμφωνώ 100% με τον @yiannis_thess μάλλον 1000000% μαζί σου. Είναι αυτό που λες πως τον τελευταίο καιρό κι εγώ χάνω κερδίζω δεν έχει σημασία σπάνια το ευχαριστιέμαι κάτι έχουν κάνει και το έχουν μετατρέψει σε τσίρκο, αλλά τέλος πάντων.

Συμφωνώ και με τα συστήματα αυτό που λες, αυτό λίγο πολύ είναι που ήθελα κι εγώ να πω ότι υπάρχει για μένα το all time classic 4231 που δύσκολα αποχωρίζομαι και μετά αναλόγως των αλλαγών (που δεν είναι και λίγες μέσα στη χρονιά) παίζει να πειραματιστώ και με κανένα άλλο.

Τέλος συμφωνώ επίσης για αυτό που λες για τους παίκτες, σε "αναγκάζει" το παιχνίδι να παίζεις με παίκτες που στην πραγματικότητα παίζει να είναι και ανύπαρκτοι και στο φιφα είναι φόβος και τρόμος όλων, ενώ ακόμη και στα όποια πρόμο 8 με 9 στις 10 φορές πάλι τους ίδιους και τους ίδιους μπουστάρουν, να μη δούμε και κανέναν άλλο σε μία ομάδα. Είδες εγώ ο ίδιος ρώτησα πριν τον @Bakogoal αν σε βολεύουν οι Lewa και ο Sancho λόγω του pace που έχουν. Που αν αυτό το συζητούσαμε στο πραγματικό ποδόσφαιρο η απάντηση που θα έπρεπε να λάβω είναι πήγαινε να κοιταχτείς σε γιατρό.

• Like 1

2 minutes ago, Bakogoal said:

Όχι,δεν βολεύει.

Βλέπω τις σφαίρες,Ben Yeder,Martial,Son και βρίζω όλη μέρα.

Φαντάσου πως έχω και Haaland,μέχρι πριν λίγες μέρες αυτός ήταν βασικός.

Ο Λεβα τουλάχιστον έχει 4 skill.

Ελπίζω σε team of the week για τις δύο θέσεις.

Μα δεν μου κάνει εντύπωση γιατί όσες φορές τον έχω αντιμετωπίσει είναι παντελώς αδιάφορος, είναι κρίμα που το λέω αλλά ισχύει.

Δεν ξέρω αν θες εσύ δες το αλλά θα έκανα σίγουρα hybrid στη θέση σου.

• Like 1

3 hours ago, JrdGr said:

p2w

@lotto2009 Πρόβλημα μεγάλο είναι ο Quadrado. Μέτριος ...το θέμα είναι με ποιον τον αλλάζεις.. Είναι ο γρίφος που προσπαθώ να λύσω στον δικό μου squad.

Ναι είναι τραγικός. H μοναδική λύση είναι ο Cuadrado OTW για ομάδα Serie A χωρίς αλχημείες. Πολλά τα λεφτά βέβαια για μια κάρτα RB... Προσωπικά θα μείνω για αρκετό καιρό έτσι και θα μαζεύω χρήμα για κάτι καλύτερο σε ST. O Immobile αν και τον τιμούσα σε όλα τα FUT δεν με ψήνει φέτος, πέρα απ΄το finishing δεν βρίσκω κάτι που να αξίζει τα χρήματα σε σχέση με τον κατά πολύ φθηνότερο Martinez.

Επίσης άλλο πρόβλημα, δεν υπάρχει αξιόλογο 6αρι, καλός ο Nainggolan αλλά δεν είναι Alan, τι καλά που ήταν όσο έπαιζε στη Νάπολι. Γενικότερα αυτό που λέτε με τους ίδιος και τους ίδιους παίχτες είναι ένα θέμα που πρώτον σε βάζει το παιχνίδι από μόνο του λόγο της αρχιτεκτονικής που έχει στη χημεία της ομάδος (το PES είναι κλάσης ανώτερο εδώ) και δεύτερον γιατί η EA προμοτάρει συνέχεια παίχτες της PL.

https://www.ea.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=hxJxETAvnUUkE:FFA21PCC

Edited by BasilhsGR

@JrdGr

Το ξαναγράφω: Hakimi με sentinel, Cuadrado με deadeye και αλλαγή θέσης in-game.

Αλλιώς malcuit με Shadow, είναι αξιοπρεπής απλά ξεχνιέται να πάει μπροστά και κρατάει on side τους αντιπάλους επιθετικούς.

Edited by GiorgosTT
  • Thanks 1