Jump to content
broxopios

FIFA 21 Ultimate Team - Discussion Topic v1

Recommended Posts

23 minutes ago, capdevila said:

Ρε παιδιά πως βλέπεται τους αμυντικούς μου ειναι ξεπερασμένη? 

https://www.ea.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=eYaJbj9snWx7e:FFA21PCC

Δεν έχω ιδέα τι παίζει αυτή την περίοδο στο FIFA,πάντως αυτή η άμυνα ήταν σίγουρα φοβερή πριν δύο-τρεις μήνες.

38 minutes ago, capdevila said:

Ρε παιδιά πως βλέπεται τους αμυντικούς μου ειναι ξεπερασμένη? 

https://www.ea.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=eYaJbj9snWx7e:FFA21PCC

Ομάδα για elite 3 εύκολα έχεις.

Την απάτη τον Ισπανό θα άλλαζα. 

Edited by GiorgosTT

Ποια ελιτε 3 γκολντ 1 δεν παμε. γκολντ 2 στο τσακ για γκολντ 1 αλλα δεν. Και όσο παει βλέπω το γκολντ 2 να γίνεται ποιο δύσκολα. 

https://www.ea.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=gNQGiBi0nWydL:FFA21PS5

Λοιπόν εδώ είμαστε,με free παίκτες και με παίκτες και σύστημα που γουστάρω,play for fun,χωρίς σκοπιμοτητα και ο,τι βγει...

• Love 1

Τρελή απόλαυση να δίνεις 1 εκατομμύριο για να κάνεις Μπάλακ και να χάνεις από ομάδα με 81 rating και με δύο γκολ από 77αρη IF Κορεάτη.

• Love 1
  • Like 1

3 hours ago, arkoudos1980 said:

Τρελή απόλαυση να δίνεις 1 εκατομμύριο για να κάνεις Μπάλακ και να χάνεις από ομάδα με 81 rating και με δύο γκολ από 77αρη IF Κορεάτη.

Iσχυει 100%! Το λεω επειδη εφτασα με το λιγο και αραιο που παιζω fut (με την ομαδα των Καραμητρων που εχω κι ολας) ντιβ 5 και μπορω να το επιβεβαιωσω το ποστ σου. Νικαω κατι 11αδες με Ροναλντο και χρωματιστες καρτες παιχτων που φαινονται σουπερ ντουπερ αλλα περαν της ταχυτητας δεν με νικανε στο τελος.....Συμβαινει ομως και οσο προχωρας στις μεγαλες κατηγοριες;;; ;;;;; Ξερουμε;;;; Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω καταλαβει τι εχει γινει στο φουτ....κατι αλλαξαν στα devisions σωστα;

3 hours ago, Platini_Athens said:

Iσχυει 100%! Το λεω επειδη εφτασα με το λιγο και αραιο που παιζω fut (με την ομαδα των Καραμητρων που εχω κι ολας) ντιβ 5 και μπορω να το επιβεβαιωσω το ποστ σου. Νικαω κατι 11αδες με Ροναλντο και χρωματιστες καρτες παιχτων που φαινονται σουπερ ντουπερ αλλα περαν της ταχυτητας δεν με νικανε στο τελος.....Συμβαινει ομως και οσο προχωρας στις μεγαλες κατηγοριες;;; ;;;;; Ξερουμε;;;; Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω καταλαβει τι εχει γινει στο φουτ....κατι αλλαξαν στα devisions σωστα;

Πιο δίκαιο πλέον, σε ματσάρουν με κοντινό rating. 

Στο WL όποτε βλέπω ομάδα μόνο με GOLD πονηρεύομαι, σπάνια θα είναι κακός παίκτης.

Δεν μου έγινε στα rivals, μόνο WL παίζω, φυσικά τερμάτισα 15 νίκες (ούτε καν 16 για το objective).

Πάντα με κοντινό rate μας έβαζαν να παίζουμε. Το πρόβλημα ήταν ότι παίκτες από 1 και 2 κάθονταν στην 5 για να κάνουν εύκολα τα objectives. Τα rewards ακόμα και για rank 1 στην division 1 είναι άθλια. 

Φέτος όμως που τα objectives είναι στα φιλικά, όλοι έχουν πάει στην δικιά τους κατηγορία και κάθονται εκεί. Αν παίξεις τα 30 του WL, βγαίνεις rank 2 άνετα. Κανένας δεν παίζει rivals. Τι διαφορά έχει να έχω 2.100 skill rating από 2.300? Απόλυτος καμία. 

Εγω πάντως έπαιζα αρκετά ριβαλς γτ τα φιλικά δεν εχουν καμια σημασία για μενα κ ας ειχα συμπλήρωση το όριο τον 30 match ειδα οτι πολυ unbalance  match ειμουν. Div. 2 κοντα στα 1800 sr  και τωρα ειμαι ντιβ. 4 1300σρ και δεν μπορώ να ανέβω με τπτ. 

5 hours ago, GiorgosTT said:

Φέτος όμως που τα objectives είναι στα φιλικά

Στα φιλικά με τι κατηγορία σε ματσαρει; 

Με τη δική σου ή είναι random ;

Με την δική σου. Αλλά οι περισσότεροι δεν sweatαρουν, βγαίνουν στο 1-0. 

Έχει βέβαια και τοξικούς που κάνουν πανηγυρισμό και βάζουν παύση. Εκεί βάζεις λαστιχακι και τον αφήνεις να πανηγυρίζει. 

Ρε ΕΑ, βάλε λίγο φαντασία στο script. Το δεν παίρνω πέναλντι, τρώω γκολ στην κόντρα το έχω δει πιο πολλές φορές και από το "Κωνσταντίνου και Ελένης"....

Επίσης βάλε λίγο αλάτι και πιπέρι στο rank μου. Πάλι 19-11? Λες και βλέπω σε επανάληψη το ίδιο WL ξανά και ξανά. 

Έφτασα σερί 10-0 και μετά από άρχισαν οι αηδιες. Βέβαια σε όσους αγώνες έχασα το jitter ήταν πάνω από 0.05. 

Παίζω όλα τα παιχνίδια στον ίδιο σέρβερ. Δεν είναι φυσιολογικό σε ένα να πετάει και σε άλλο να σέρνεται..  

• Like 1

8 swaps σε μια βδομάδα,καλά είναι.

Δεν πρόλαβα να κάνω το 9 γιατί δεν είχα εισιτήριο για wl.

Πάμε για base icon λοιπόν και...

• Love 1
  • Like 1

Δυστυχώς μέσα σε 2 μέρες με κούρασε το myclub και το online. Γενικά δε μου κάθεται καλά το gameplay. Θα περιμένω το 22.

Πήρα το FIFA 21 τελικά στα 35,99€ από το store. Ξέρω είναι δύσκολη περίοδος τώρα με όλους να έχουν κάνει ομαδάρες, αλλά θα το πάω χαλαρά fun to play. Θα επανέλθω με την ομάδα μου. 

10 minutes ago, broxopios said:

Δυστυχώς μέσα σε 2 μέρες με κούρασε το myclub και το online. Γενικά δε μου κάθεται καλά το gameplay. Θα περιμένω το 22.

Πήρα το FIFA 21 τελικά στα 35,99€ από το store. Ξέρω είναι δύσκολη περίοδος τώρα με όλους να έχουν κάνει ομαδάρες, αλλά θα το πάω χαλαρά fun to play. Θα επανέλθω με την ομάδα μου. 

Σε ps5 είσαι; 

Να παίξουμε κάνα coop,έχει χαβαλέ για αυτό ρωτάω.

5 minutes ago, Bakogoal said:

Σε ps5 είσαι; 

Να παίξουμε κάνα coop,έχει χαβαλέ για αυτό ρωτάω.

ps5. Να παίξουμε ναι. Να θυμηθώ λίγο και τους μηχανισμούς γιατί φέτος δεν έπαιξα σχεδόν καθόλου.

• Love 1

2 hours ago, broxopios said:

ps5. Να παίξουμε ναι. Να θυμηθώ λίγο και τους μηχανισμούς γιατί φέτος δεν έπαιξα σχεδόν καθόλου.

Graviton-Man λογικά με έχεις στη λίστα,όποτε θέλεις να μου πεις.

14 minutes ago, Bakogoal said:

Graviton-Man λογικά με έχεις στη λίστα,όποτε θέλεις να μου πεις.

Δε θυμόμουν καθόλου κωδικούς και τι mail είχα και έφτιαξα νέο id. CarrollsGarden 

29 minutes ago, broxopios said:

Δε θυμόμουν καθόλου κωδικούς και τι mail είχα και έφτιαξα νέο id. CarrollsGarden 

Κάνε με αδδ, είμαι μπλοκ.

Σε έκανα, PaliouG4.

• Love 1
  • Haha 1

50 minutes ago, broxopios said:

Αααχαχα και λέω και γω,ποιο γκομενακι με κάνει add 12:10 το βράδυ...ξενέρωσα τώρα.

Edited by Bakogoal
  • Haha 2

μου έφυγε ο κ...ος 1 μήνα να κάνω league sbc grind - περίπου 4 ωρες καθημερινά + ξόδεψα 1 mil που είχα. Αποτέλεσμα να craftάρω potm Messi & potm Mbappe.

Η ομάδα πλέον (όλοι - βασικοί/παγκος - untradeables): https://www.ea.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=kmjfX1Q4nWAS1:FFA21PS4

εχω κρατησει περίπου 80 καλά πακέτα από τα league sbc να ανοίξω σημερα ----> ΣΤΟΧΟΣ: να craftαρω sbc Makelele - Zabrotta

• Love 2
  • Like 1

@siapos ζηλεύω! Εγώ τώρα ξεκίνησα.

Για πείτε καμία starter budget ομάδα με βάση τους Γάλλους που επέλεξα σαν αρχική εθνικότητα. 

2 hours ago, broxopios said:

@siapos ζηλεύω! Εγώ τώρα ξεκίνησα.

Για πείτε καμία starter budget ομάδα με βάση τους Γάλλους που επέλεξα σαν αρχική εθνικότητα. 

Δες,έχεις πολλές επιλογές.

• Like 1
  • Thanks 1