Jump to content
broxopios

FIFA 21 Ultimate Team - Discussion Topic v1

Recommended Posts

Γεια σας παιχτες μου. Το είχα παρατήσει το παιχνίδι λόγω κακού πακ λακ στα αικονς και στα πικς γενικότερα. Αλλά κυρίως λόγω του ντιλέι που πλεον δεν υπάρχει. Δεν μπορεις να παίξεις ουτε φιλικά. Μεχρι που εβγαλε ενα σβσ με 81+ πλειερ πικ σπασμενο εντελώς. Αν και πιστεύω ότι εχουν αλγόριθμο και βλέπουν ότι όταν δεν παιζεις σου δίνει πικς σαν τυράκι. Πλέον ειμαι πεπεισμενος ότι έτσι παίζει.

Ακούστε πικς μπακ του μπακ του μπακ του μπακ.

4 84αριδες.

Μετά Ρόντρι, Ντε χεα, σεζνι, κιμιχ, σαντσο, στερλινγ, κειν, Βαν νταικ, μαρκινιος, σιλβα καμ (86), λουκακου.

Λέω δεν κανεις το σβσ base or mid icon αφου σου έχει ανοίξει η οπή διάπλατη σαν το τουνελ που διανοιγει ο μετροποντικας? Στα προηγουμενα να σημειώσω είεχε δωσει μπειμπι λαουντρουπ και στο μιντ λινεκερ. Επισης ειχα παρει τα ultimate packs (αργεντινους τρολ με φλεαρ μπλε) στο 25 Χ 83 όλοι 83αριδες και στο 5 Χ 85 όλοι 85αριδες). 

Ανοίγω λοιπόν και βγαζει τον κύριο.

https://pasteboard.co/JNxETRL.png

3.23 milion

Είχα στην ακρη και 950κ και παίρνω mbappe. Παρακατω η ομάδα μου. Αν εχεις καποιος καμια ιδεα για αλλαγή μου λεει.

https://www.ea.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=gSZH8KspnV7IF:FFA21PS4

Υ.Γ. Παρατήστε το φιφα για 2 εβδομάδες και μετα ανοιξτε πακετα. Θα δείτε τον αλγόριθμο να λειτουργει.

Edited by dimios
  • Like 3

6 minutes ago, dimios said:

Γεια σας παιχτες μου. Το είχα παρατήσει το παιχνίδι λόγω κακού πακ λακ στα αικονς και στα πικς γενικότερα. Αλλά κυρίως λόγω του ντιλέι που πλεον δεν υπάρχει. Δεν μπορεις να παίξεις ουτε φιλικά. Μεχρι που εβγαλε ενα σβσ με 81+ πλειερ πικ σπασμενο εντελώς. Αν και πιστεύω ότι εχουν αλγόριθμο και βλέπουν ότι όταν δεν παιζεις σου δίνει πικς σαν τυράκι. Πλέον ειμαι πεπεισμενος ότι έτσι παίζει.

Ακούστε πικς μπακ του μπακ του μπακ του μπακ.

4 84αριδες.

Μετά Ρόντρι, Ντε χεα, σεζνι, κιμιχ, σαντσο, στερλινγ, κειν, Βαν νταικ, μαρκινιος, σιλβα καμ (86), λουκακου.

Λέω δεν κανεις το σβσ base or mid icon αφου σου έχει ανοίξει η οπή διάπλατη σαν το τουνελ που διανοιγει ο μετροποντικας? Στα προηγουμενα να σημειώσω είεχε δωσει μπειμπι λαουντρουπ και στο μιντ λινεκερ. Επισης ειχα παρει τα ultimate packs (αργεντινους τρολ με φλεαρ μπλε) στο 25 Χ 83 όλοι 83αριδες και στο 5 Χ 85 όλοι 85αριδες). 

Ανοίγω λοιπόν και βγαζει τον κύριο.

https://pasteboard.co/JNxETRL.png

3.23 milion

Είχα στην ακρη και 950κ και παίρνω mbappe. Παρακατω η ομάδα μου. Αν εχεις καποιος καμια ιδεα για αλλαγή μου λεει.

https://www.ea.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=gSZH8KspnV7IF:FFA21PS4

Υ.Γ. Παρατήστε το φιφα για 2 εβδομάδες και μετα ανοιξτε πακετα. Θα δείτε τον αλγόριθμο να λειτουργει.

δε θελει σκέψη. Καθαρη op-ίλα: https://www.futbin.com/21/squad/6028478

ιδανικό καταρχήν για 4231

• Love 1

@siapos

Επέτρεψε μου να διαφωνήσω στο δεξί μπακ. 

Τους δοκίμασα σε WL και τους δύο και μπορώ με σιγουριά να πω ότι ο Έκτορας είναι μακράν καλύτερος από την απάτη τον Σεμεντο. 

Παιδιά έχουμε γνώμη για baby gattuso? 

H oμαδα είναι αυτή αλλά δεν ξέρω θα ήθελα να έχω βασικούς 2 cdm η αλλιώς ένα  8αρι κ ένα cbm η ομάδα τώρα είναι ετσι και σκέφτομαι να αλλάξω bruno γτ δεν κανει άμυνα. 

https://www.ea.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=cKlHHruOnV769:FFA21PCC

Έκανα τσάμπα σήμερα το cr7 (τζάμπα εννοώ με 0 coins αλλά εννοείτε έπρεπε να δώσω και tre και untre παίχτες)..δυο αγώνες πρόλαβα και έπαιξα και μπορώ να πω πως ήμουν ενθουσιασμένος έστω και στην ύπαρξη του μέσα στην ομάδα..τώρα κατά ποσό είναι καλός θα φανεί..αν και γιαυτο το λίγο που δοκίμασα δεν είχα παράπονο.

λοιπον παρακάτω η ομάδα μου θέλω αν έχει κάποιος ιδέες αν μπορεί να φτιαχτεί κάτι άλλο μαζί με αυτούς που έχω στον πάγκο..εννοώ αν έχετε προτάσεις για προσθήκες παιχτών από τον πάγκο και γτ όχι και για αγορά..έχω 350κ στην άκρη και butra και del tradable.ο messi που θα δείτε εννοείτε είναι ο loan).

edit:μόλις είδα sbc Curtis Jones..εννοείται θα το βγάλω λογικά θα δώσω και κάποια χρήματα μιας και πολλοί απτό φοντερ που μου έχει μείνει είναι special καρτες και προς το παρον τις λυπάμαι να τις διώξω...η ερώτηση μου είναι αξίζει καλύτερα λέτε ως cm ή ως lm;;

83075-D56-5-A9-C-45-CB-9020-85-AC60-E10-

Edited by lotto2009

Καλησπέρα παίδες. Γνώμη για δεξί μπακ από premier league? Είμαι με Trent Alexander-Arnold,88αρι,TOTT. Δεν με έχει βολέψει πολύ, αφού σκέφτομαι να τον πουλήσω κ να πάρω ξανά τον απλό Walker.

41 minutes ago, nikpoth said:

Καλησπέρα παίδες. Γνώμη για δεξί μπακ από premier league? Είμαι με Trent Alexander-Arnold,88αρι,TOTT. Δεν με έχει βολέψει πολύ, αφού σκέφτομαι να τον πουλήσω κ να πάρω ξανά τον απλό Walker.

Δεν έχεις και άλλες επιλογές η walker η semedo. Υπήρχε και ο bellerin από τα objectives δεν ξέρω αν τον έχεις κάνει. Ο James που βγήκε τώρα είναι πολύ καλό ρβ αλλά πανάκριβος 

• Like 1

Έχω bellerin αλλά δυστυχώς έχει θέμα αμυντικά μεγάλο. 'Χάνεται' συχνά στην τετράδα και δεν έχει πάντα επιστροφές. Τον έχω πάγκο. James κοίταζα αλλά δεν έχω τα coins. Μάλλον μόνο ο walker συμφέρει. Έχει το 'πακέτο' σε οικονομική τιμή. 

Θα συμφωνήσω με μπεγεριν τον εχω και εγώ και είναι κάτι φορές που κοιμάται. Απ την άλλη τώρα είμαι με ταβερνιερ την πρώτη βδομάδα που τον έκανα δεν πέρναγε κάνεις από δεξιά και δεν παίζω καλή άμυνα πλέον δεν κόβει τπτ και ξεχνιέται σε λάθος θέσεις 

Εγώ είμαι υπερευχαριστημένος από bellerin ναι ώρες ώρες χάνεται αλλά σαν γενικό σύνολο είναι τρομερός.

Με τον ταβερνιάρη και εγώ έχω θέμα έτσι στα ξαφνικά..ενώ στην αρχή που τον είχα κάνει τον έβαζα κέντρο και πέταγε φωτιές το τελευταίο διάστημα κάτω του μετρίου..πάλι στο κέντρο αλλά δεν μπορούσε να σταυρώσει πάσα.

• Like 1

Στο τελευταίο patch προσπάθησαν σιωπηρά να νερφαρουν την μακρινή κάθετη πάσα, αλλά επειδή είναι σαΐνια προγραμματιστές, χάλασαν την κοντινή πάσα. 

Το σουτ έχει γίνει πιο random από ποτέ. Τα ίδια Παντελάκη μου τα ίδια Παντελή μου. Ότι ακριβώς έκανα πέρυσι, κάνουν και φέτος. 

Από το Freeze promo και μετά το gameplay είναι άθλιο. Οι σέρβερ είναι σε τραγική κατάσταση. Καλύτερα να κατεβάσουν δύο μέρες το παιχνίδι να κάνουν καμία συντήρηση παρά αυτό το αίσχος κάθε μέρα. 

Και έχει και νέα σεζόν και πρέπει να παίζω τουλάχιστον 2 αγώνες την μέρα. 

• Like 1

11 hours ago, GiorgosTT said:

Από το Freeze promo και μετά το gameplay είναι άθλιο. Οι σέρβερ είναι σε τραγική κατάσταση. Καλύτερα να κατεβάσουν δύο μέρες το παιχνίδι να κάνουν καμία συντήρηση παρά αυτό το αίσχος κάθε μέρα.  

Το έχω ψιλοπαρατήσει εδώ και ενάμιση μήνα περίπου, παίζω 2-3 παιχνίδια τη βδομάδα και αν. Έβαλα χθες να παίξω μετά από αποχή (παίζω ΝΒΑ 2Κ σχεδόν καθημερινά τον τελευταίο μήνα) και μου φάνηκε απίστευτη αηδία. Νομίζω ότι με το τελευταίο update έπιασε πάτο το gameplay.

Ακραίο choke από 19-8, 19-11... 

Με καλούς αντιπάλους η διαφορά στην σύνδεση φαίνεται πάρα πολύ..... Δεν είναι ότι μπορούσα να κάνω κάτι.... Βέβαια έχασα ένα στην παράταση και ένα στα πέναλτι. Πήδηξα σωστά αλλά ο Ter stegen δεν άπλωσε τα χέρια και μπήκε γκολ στο τελευταίο πέναλντι.... 

Τα ranks είναι στημένα όσο δεν πάει. Αν συμπληρώσει το ποσοστό των παικτών σε κάθε ρανκ τέλος. 

10 hours ago, GiorgosTT said:

Ακραίο choke από 19-8, 19-11... 

Με καλούς αντιπάλους η διαφορά στην σύνδεση φαίνεται πάρα πολύ..... Δεν είναι ότι μπορούσα να κάνω κάτι.... Βέβαια έχασα ένα στην παράταση και ένα στα πέναλτι. Πήδηξα σωστά αλλά ο Ter stegen δεν άπλωσε τα χέρια και μπήκε γκολ στο τελευταίο πέναλντι.... 

Τα ranks είναι στημένα όσο δεν πάει. Αν συμπληρώσει το ποσοστό των παικτών σε κάθε ρανκ τέλος. 

Ή σύνδεση δεν είναι διαφορά είναι τεχνητή επειδή ο άλλος έβαλε λεφτά η είναι πιο ψηλά στο ραιβαλ... 

Ρε παιδιά έχει κανείς ιδέα τι είναι αυτό το «concede no more than 1 goal» που ζητάει στο objective του cucurella;;

Tα swaps είναι πιο νεκρά και από τον Έλβις Πρίσλεϊ. 

Περίμεναν Μαλντίνι και Eusebio χαχαχαχα

Η μόνη επιλογή που αξίζει είναι ο Ashley Cole.

• Thanks 1

11 hours ago, GiorgosTT said:

Tα swaps είναι πιο νεκρά και από τον Έλβις Πρίσλεϊ. 

Περίμεναν Μαλντίνι και Eusebio χαχαχαχα

Η μόνη επιλογή που αξίζει είναι ο Ashley Cole.

O Έλβις ζει! :metal:

Edited by slamsoze
  • Haha 1

Παίζω πέντε μέρες σερί καριέρα. Μήπως ξεκολλήσει κ βγάλει κάνα καλό πακέτο. Άνοιξα σήμερα fut κ δεν έδωσε τίποτα το ρημάδι τελικά.  Ρε παίδες μου έκανε μεγάλη εντύπωση η διαφορά του παιχνιδιού σε άλλο mode. Στην καριέρα το παιχνίδι είναι πολύ διαφορετικό Για τα γούστα μου τραγικό θα έλεγα. Άλλες ταχύτητες, άλλη ανάπτυξη,  όλα μου φάνηκαν πολύ χάλια σε σχέση με τους απλούς αγώνες σε squad battle πχ.

Με 19 νίκες και 5 αγώνες να απομένουν δεν υπήρχε περίπτωση να βγω gold 2 ξανά...

Καλημέρα παιδιά...αξίζει πιστεύετε ο deco moments τα 7 swaps;;;

37 minutes ago, GiorgosTT said:

Ούτε τζάμπα. 

Τόσο χάλι;;;

Δεν ακολουθώ το ρεύμα να ψωνίζω μόνο ΜΕΤΑ παίκτες. Ο καθένας μπορεί να πάρει όποιον του αρέσει. Εγώ πχ παίζω με βασικό τον Okocha που "λένε" ότι δεν είναι καλός. 

Από την στιγμή που δεν έχεις δυνατότητα να τον πάρεις δανεικό και να δοκιμάσεις για εμένα δεν αξίζει το ρίσκο. Γιατί αν δεν είναι όντος καλός; Τι θα τον κάνεις; 

Για εμένα η καλύτερη επιλογή είναι τα πακέτα με παίκτες. Θα γεμίσω fodder και όταν βγει σοβαρό SBC, θα το κάνω τζάμπα. Έτσι έκανα από την αρχή και πήρα τον  Okocha free όταν κόστιζε 900Κ. 

• Thanks 1

Τα πακέτα με χ25 παίχτες ποτε λέτε είναι καλύτερα να ανοιχτούν;;Πέμπτη μαζί με rewards;;