Jump to content
ELBarto-3-

FIFA 21 - Career Mode Topic

Recommended Posts

@Dimokritos Παρα τις καποιες γκελες σου, εχεις αναπτυξει μια διαφορα στο πρωταθλημα που σου αφηνει περηθωριο να επικεντρωθεις στην Ευρωπη. Μεγαλος Χααλαντ.

@niktsiabe Εκανες πολυ ομορφη καριερα με Λιλ, εφερες τιτλο, επαιξες μπαλα, και ησουν ακρως επιτυχημενος.

Καλα κανεις, το 19 σε κραταει πολυ περισσοτερο οσον αφορα το gameplay, νιωθεις οτι εχεις μεγαλυτερο αντικτοιπο στο πως παιζει η ομαδα σου.

Ισπανια υπαρχουν αρκετες επιλογες, αν θες να αρχισεις ενα μεγαλο ετσι ωστε να κρατησει το αναθεματισμενο, και οχι να ειναι αλλο ενα κλασικο "Μια χρονια και αλλαζω" οπως συνιθιζεις φετος.

Καντιθ, Μαλαγα, Θελτα, Αλαβες, Ρεαλ Σοσιεδαδ, Ραγιο.
Υπαρχουν επιλογες που τραβανε μια μεγαλη καριερα.

Βεβαια, με τα δεδομενα του 19 μπορεις να δοκιμασεις περιπτωσεις σαν την Leeds που αν ξεκινησεις απο το καλοκαιρι του 18, που ειναι και το φυσιολογικο, μπορει να το παιξεις σαν να εισαι εσυ ο αναγεννητης της ομαδος χωρις να εχει ερθει ο Μπιελσα ακομα.
Επισης Ουνιον Βερολινου, που ειναι ακομα στην Bundesliga .2 

Λανς στην Δευτερη Γαλλιας, αν και δε νομιζω να θελεις να γυρισεις εκει.

Και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ μια ΓΕΜΑΤΗ Ιταλια, χωρις τις παπαριες των Πιεμοντε Καλτσιο και Ρομα FC και ελλειψη Σεριε Β.
Μπορεις να αναλαβεις το μακροπροθεσμο project της Μπενεβεντο απο την Σεριε Β, η της ιστορικης και καταιδρωμενης Φροζινονε.

Απο πρωτη κατηγορια, υπαρχει η Ναπολι, που ηταν η χρονια που εφυγε ο Σαρρι, και ηθελε νεο προπονητη.

Δωξα τω Θεο υπαρχουν επιλογες.

----------------------------------------------------------------

97cc7fc2dc3c1b9dea2165afb24ff008.jpg

Παμε να βγαλουμε ενα καρο παιχνιδια, στην τεραστια Σεγουντα.

JxIyXCj.png

Ενα παιχνιδι-μαλαμα.

2-0 η Οβιεδο γρηγορα γρηγορα, και το ειχαμε γραψει σαν "ηττα" στο μπλοκακι, ηδη, αλλα μια τεραστια και ψυχωμενη αντεπιθεση, μας εδωσε μια μεγαλη νικη που δειχνει το μεταλλο της ομαδος!!

Μετα ομως απο μια τοσο μεγαλη νικη, ηρθαν 2 αρνητικα.
Το ενα ηταν ο τραυματισμος του Μπορχα Βαγιε για 3 εβδομαδες.....μεγαλη απωλεια, και αν τον βαλεις μαζι με τους Μοσκερα και Ορτεγα, ειχαμε εξω 3 βασικους για τον "τελικο" με την Οσασουνα.....

Το αλλο ηταν καθαρα γλυκοπικρο..

4Br6kcc.png

Ο Εσποζιτο επωληθη στην Κολωνια.
Επαιζε αλλαγη, και εμπαινε μεσα σε καθε ματς, ηταν 30 ετων και ειχε 75 οβεραλ, δεν κλαιγαμε κιολας γιατι ειχαμε φερει τον Φερρειρα πριν κατι μερες, οπως ειχατε δει στο προηγουμενο ποστ, και τα λεφτα ειναι εξαιρετικα για την αξια του, αλλα ηταν πραγματικα χρυση αλλαγη σε πολλα παιχνιδια.

Το παλικαρι ειχε 6 γκολ απο τον παγκο, πραγματικα δυναμιτης.

Οπως και να εχει, ηταν αρκετα αργα και ετσι δεν τον αντικαταστησαμε, οπως προειπα θεωρησα εμμεση αντικατασταση τον Cristian Ferreira.
Ενα μεγαλο ευχαριστο στον Βασκο για την προσφορα του στην ομαδα, και του ευχομαι επιτυχιες στην Μπουντεσλιγα!

Και εφτασε το πιο κρισημο παιχνιδι του φετινου πρωταθληματος.

7_13.jpg

1ος εναντιον 2ου.

Κερσσιζαμε, ξεφευγαμε, κερδιζανε, πηγαινανε 1οι.

Ματσαρα.

MZ2SaW0.png

Σε ενα ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ απογευμα στην Γαλικια (πολυ καλος φωτισμος, το ειχα ξεχασει οτι και το 19 ηταν ομορφο παιχνιδι) μπηκαμε με το μαχαιρι στα δοντια, και τους πατησαμε στο πρωτο ημιχρονο.

Στο δευτερο υποχωρησαμε, και κανανε καποιες σωστες κινησεις για να μας μπλοκαρουνε αλλα δεν κινδυνεψαμε ποτε.
Πρωτο γκολ του Ντουαρτε φετος.

ΜΕΓΑΛΗ νικη και πρωτια στο +4 

a6FlQRH.png

"Σημερα μπορω επιτελους να πω οτι η ομαδα εκανε ενα αρκετα καλο βημα για την ανοδο. Δειξαμε σε ολο το πρωταθλημα οτι ειμαστε η καλυτερη ομαδα και με τετοιο γηπεδο οπως σημερα, δεν φοβομαστε κανεναν στην Ισπανια. Η ομαδα επαιξε καλο ποδοσφαιρο, αν και μπορουσαμε να ειμασταν πολυ καλυτεροι στο 2ο ημιχρονο, αλλα η νικη και οι 3 βαθμοι ειναι αυτο που μετραει. Μπραβο στα παλικαρια." 

LGMnTvg.png

Και......σαν να μη κερδισαμε καμια Οσασουνα....
Εδω φανηκαν οι απουσιες των Βαγιε, Μοσκερα σε ενα ματς...

Μας πηρανε το κεντρο, οι πλαγιοι δεν πηραν μπαλα 90 λεπτα, και σε μια μισοφαση στο 87 εκαναν το 1-0 και κερδισανε.....
Η προτελευταια Αλμερια.....

Wo4jmF1.png

Επιστροφη στις νικες, με πολυ μεγαλο Καρταμπια, που μας πηρε στην πλατη του στο συγκεκριμενο παιχνιδι.
Ηγετικος.

YmkC1pn.png

Κακιστο παιχνιδι, μεσα στη βροχη, 2 φασεις ολες κι ολες, 2 γκολ.
Παραλιγο να φευγαμε με το διπλο, αλλα δεν παραπονιεμαι.

KcEL5bb.png

Εξαιρετικη Ελτσε.
Απορω πως δεν ειναι στην 7δα τουλαχιστον, επαιξε μπαλα αλλα και αμυνθηκε σωστα για να μας μπλοκαρει, κεδισαμε απο μια αναμπουμπουλα στην περιοχη, που εκμεταλλευτηκε ο Φεντε.

lCacD7f.png

"Θα ηθελα να συγχαρω τον προπονητη και ολη την ομαδα της Ελτσε, πραγματικα δυσκολο παιχνιδι σημερα. Φαινεται οτι κανουν δουλεια και θα ειναι προβλημα την επομενη σεζον που θα ξεκινησουν σιγουρα καλυτερα απο οτι φετος."

B0RuEgW.png

Αυτο ηταν παρασταση.
Ειχαμε ορεξη, και ανοιχτους χωρους, ενα απογευμα που δειξαμε την μπαλα που μπορουμε να παιξουμε, οταν μας καθεται.

Δειτε τακλιν ο Ντουαρτε.

Τον εσβησε.

Depor - Tenerife 1-0 

60% κατοχη ειχαμε, δεν ειναι οτι ηταν δυσκολο παιχνιδι, απλα παιζανε πολυ περιοχη και ειχαν ερθει ξεκαθαρα για τον βαθμο, και ετσι καταφεραμε μονο το ενα γκολ.

Δειτε εναν γνωριμο μας παλικαρι, στην Τενεριφη....

XtKKOo0.png

Δανεικος απο Βαλενθια, ο δις Πρωταθλητης Γαλλιας με τον Γυμναστικο Συλλογο Νικαιας :D 

JNb7Dz7.png

Απολυτα δικαιο αποτελεσμα, μη σας πω οτι εαν δεν ειχαμε τον Αγιο Ικερ απο το 70 και μετα, επρεπε να χασουμε κιολας.

fG5aTLg.png

ΝΙΚΗ ανοδου.
ΤΕΡΑΣΤΙΟ αποτελεσμα μεσα σε μια εδραρα οπου μας παιξανε στα ισα για 70 λεπτα, μετα κλειστηκανε πισω για το 0-0 και ο Καρταμπια τους πονεσε στο 80' για μια νικη που μας πεταξε πρωτους με διαφορα, καθως ηξερα για την γκελα της Οσασουνα πριν το παιχνιδι!!!

jr0dIQ0.png

-----------------------------------------------------

Παρατηρησεις 

• Μενουν 10 ακριβως αγωνες.
    Ειμαστε στο +7

Αυτο σημαινει οτι θελουμε το πολυ 8 νικες για πρωταθλημα, και εαν μας κανει τη χαρη η Οσασουνα και γκελαρει, μπορουν να γινουν λιγοτερες. και 5-6 νικες για απευθειας ανοδο.

Ετσι οπως παιζουμε, δεν μας βλεπω να την χανουμε, Κυριοι.

• Μου εκανε εντυπωση η ομαδα τωρα με την ομαδα στο πρωτο save μου με Ντεπορ, που μπηκα με το ζορι playoffs και ανεβηκα απο εκει, και δεν υπηρχε ποτε η περιπτωση της απευθειας ανοδου.

Εκανα μια ανασκοπιση στο αρχειο μου, και βρηκα μια 11δα της Β Εθνικης τοτε, και ειδα οτι η ομαδα ηταν αρκετα διαφορετικη, με καποιες εξαιρεσεις.
    Σιγουρα το κεντρο μας ηταν πιο δυνατο με Ζεκι Παλασιος και Μπεντακουρ, μιλαμε για κεντρο Λα Λιγα ευκολα ετσι (Ζεκι, Μπεντα, Μοσκερα) αλλα επιθετικα υπηρχαν χοντρα θεματα, με εναν κακο Καρλος Φερναντεζ, και εναν κακο Καρλες Ζιλ, με τον Καρταμπια να κουβαλαει και τοτε.

Τον Βαγιε δεν τον ειδα 11δα και δεν τον θυμαμαι και πολυ κιολας απο τοτε, αρα μαλλον για καποιο λογο δεν επαιζε.

Αμυντικα ειμασταν καλοι στα CB με Ντουαρτε-Βαγιεχο αλλα τα μπακ δεν ειχαν Σιμον και Σαουλ που εχουμε τωρα.

Και η μεγαλυτερη διαφορα ο Χιμενεθ στο τερμα που ειναι τρυπα, ενω ο Ικερ ειναι ο Ικερ.

Αρα ουσιαστικα πανω κατω η σημερινη ομαδα εχει απλα μεγαλυτερη ισοροπια, γιατι η τοτε ομαδα ειχε υψηλα οβεραλ στην 11δα (Μπεντακουρ, Βαγιεχο, Παλασιος) αλλα δεν υπηρχε η απαραιτητη συνοχη για να εχουμε συνεχομενα αποτελεσματα.

Βεβαια ανεβηκαμε στα playoffs αλλα και παλι, εδω εχουμε εκπληκτικη σταθεροτητα.

• Επεστρεψαν ολοι οι τραυματιες για τα τελευταια 10 παιχνιδια της σεζον.

• Δειτε εδω τις συμμετοχες.....

8GgWWLb.png

Υπενθυμιζω οτι ο πρακτικα "βασικος" ειναι ο Ορτεγα ετσι......

Με τοσους τραυματισμους που εχει φετος, και επειδη εχουν πεντακαθαρα αλλαξει οι ρολοι, θα κρατησω τον Σαουλ βασικο.

• Κλεισαμε ενα PC τελευταια μερα του Γεναρη.

david-remeseiro-salgueiro-jason-of-levante-ud-with-the-ball-during-picture-id1024739080

David Jason 

76 οβεραλ, 25 ετων.
    Δεν ξερω τι θα τον κανω, βασικος, αλλαγη, θα δουμε.
    Απλα φανηκε καλη περιπτωση για να μην κινηθω.

Εξτρεμ ειναι.

• Μια ωδη για τα παιδια.

david-simon-of-deportivo-de-la-coruna-in-action-during-the-la-liga-picture-id1047249438saul-garcia-of-deportivo-de-la-coruna-is-challenged-by-alvaro-vadillo-picture-id1045683560

Οι Αρνολντ-Ρομπερτσον της Γαλικιας :D 

Παιζω ΠΑΑΑΑΑΡΑ πολυ με τα μπακ μου, και τους ζηταω ΠΑΑΑΑΑΡΑ πολλα επισης.
    Πανω κατω και οι 2, να καλυπτουν χωρο, αλλα και να παραγουν επιθεση.

Σε πολλες περιπτωσεις εχουν περισσοτερη μπαλα στην αναπλτυξη απο τους επιθετικους μας.

Παιζω πολυ Λιβερπουλικο συστημα γενικα, που οι επιθετικοι ειναι περισσοτερο υπευθυνοι για την τελικη πασα-τελειωμα παρα για την ολικη αναπτυξη, η οποια ανοικει στα μπακ και στα χαφ.

Επρεπε να τους δωσω τα ευσημα που τους αναλογουν, κανουν και οι 2 εκπληκτικη σεζον.
    Κι ο Ορτεγα καλος ειναι, αλλα μενει στο γηπεδο για πολυ λιγο καιρο για να του δωσω και αυτον τα μπραβο του.....

• Coach του Μηνα για 2η φορα φετος, ο φιλος σας.

Kv20LHE.png

Δεκεμβρη και Μαρτη λοιπον.
    Ολη η Ισπανια μιλαει για το ποδοσφαιρο και την αποτελεσματικοτητα της Ντεπορ, εχουν ριξει τα βλεματα τους στο Ριαθορ πολλες "μεγαλες" ομαδες......

---------------------------------------

10 παιχνιδια λοιπον.

Η τελικη ευθεια σε ενα τεραστιο πρωταθλημα οπως η Σεγουντα.
Παιζουμε καλα, ειμαστε σε καλο φεγγαρι και ελπιζω να παρουμε και το πρωταθλημα, γιατι οχι.

Επομενο ποστ τελος σεζον και μια ανασκοπιση ροστερ καθως πολλοι βασικοι ποδοσφαιριστες ειναι δανεικοι, και το καλοκαιρι αναμενεται καυτο.

VAMOS DEPOR!!!!!!!!!

Deportivo-La-Coruna-fans.jpg

• Love 4

@ELBarto-3-Εχεις ξεφυγει πλεον και δεν νομιζω, οτι χανεται η ανοδος. Eχεις χτισει δυνατη ομαδα και θελω πολυ να δω πως θα εισαι του χρονους στην La Liga. Εχεις αρχισει και τις κινησεις για την νεα σεζον. Σιγουρα θελει αναβαθμιση το ροστερ, για να μπορεσεις να σταθεις. Αναμενουμε τελος σεζον.

Στα δικα μου:

tTn3rbg.jpgO38jn1m.jpg

Ευκολο ματς αλλα πιο σημαντικο απο την νικη ειναι το πανω γκολ του Haaland. Με αυτο το γκολ εσπασε το ρεκορ του πρωταθληματος.

7yQ4uVz.jpg

u2N93J1.jpg

1YK4nqE.jpg

yv1OoJI.jpg

Zhq4Rhr.jpg

d0qXhlK.jpg

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1KMjWWC.jpg

ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ

fL7Txav.jpgrAbU7Te.jpg1twphMx.jpg

Μεγαλη νικη και χωρις να παιζει ο Haaland που ηταν τραυματιας. Καναμε ο,τι θελαμε.Ευκολα τα πραγματα για τον επαναληπτικο.

EyUOryU.jpg

1lroCYv.jpg

Στους 8 με Νapoli. Ευνοικη κληρωση.

pntGPBw.jpgC7MmChH.jpgNurcJSu.jpg4lh38iN.jpg

Αλλη μια νικη που μας δινει απο το 1ο ματς την προκριση. 

QGV7SrQ.jpg

Πλασματικο σκορ. Ειχαμε ευκαιριες να το τελειωσουμε απο το 1ο ημιχρονο αλλα δεν μας ηθελε. Και μας τιμωρησε η μπαλα. Να πω, οτι παιζαμε με τα δευτερα.

royaCbZ.jpg

Στους 4 με Μπαγερν. Επαναληψη του περσινου ημιτελικου. 

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ

-Στο πρωταθλημα νομιζω, ειναι τελειωμενη η υποθεση. Πολυ δυσκολα θα το χασουμε. Εκπληκτικος Haaland εχει 50 γκολ μεχρι τωρα. Σπασαμε και το ρεκορ του @ELBarto-3-.

-Πλεον θα τα δωσουμε ολα για τον ημιτελικο. Πρεπει να παρουμε εκδικηση απο την Μπαγερν. 

Αυτα προς το παρον.

Lkb9l2D.jpg

• Love 4

Άκυρη η Ρεαλ, παιδια. Δεν μου βγαινει να κανω κατι αλλο στο παιχνιδι. Ηταν γεματο το career με τo Αμβουργο, που δεν θα συνεχισω. Σταματαει εδω το 21 για εμενα. Συνηθως τετοια εποχη τα σταματαω ετσι και αλλιως. Οσοι ανεβαζετε θα συνεχισω να σας διαβαζω. Αυτα, λοιπον και ραντεβου στο 22.

• Love 3

@ELBarto-3- Θα το πάω μέχρι τέλους amigo και θεωρώ ότι επειδή μου έκατσε καλά το 2019, θα με πάει μέχρι καλοκαίρι

Οπότε θα τα λέμε!

Τώρα για σένα θα ήθελα να δω την πορεία της Ντεπορ έτσι από περιέργεια το λιγότερο! Τουλάχιστον όταν τελειώσεις τη χρονιά κάνε ένα ποστ απολογισμού 

@Fanis-13- Άντε ναι βρες κάτι που να σου ταιριάζει να βλέπουμε και κάτι από 2021.

Στα της Μάλαγα ακόμα είμαι στο ψάξιμο, επεξεργαζομαι λίγο την κατηγορία, μαθαίνω τους παίκτες κάθε ομάδας, γενικά είμαι στην περίοδο προετοιμασίας και το πάω χαλαρά

Έκανα κάνα δυο μεταγραφές, θέλω οπωσδήποτε επιθετικό όμως λόγω πώλησης του βασικού μου Αργεντινού φορ Μπλάνκο και έχω κολλήσει διότι δεν μπορώ να βρω κάτι (ωραίο το παιχνίδι εδώ, υπάρχει το strict στις μεταγραφές πριν το strict του 21)

Φωτό και νεότερα και αρχή αγωνιστικών υποχρεώσεων στο επόμενο ποστ! 

adios!

• Love 1

On 31/3/2021 at 11:30 ΜΜ, niktsiabe said:

Τώρα για σένα θα ήθελα να δω την πορεία της Ντεπορ έτσι από περιέργεια το λιγότερο! Τουλάχιστον όταν τελειώσεις τη χρονιά κάνε ένα ποστ απολογισμού 

Αδερφε χωρις να γραφουν τουλαχιστον αλλοι 2, δεν βρισκω την ωθηση καθολου.
Εννοειται θα σε διαβαζω και θα σου απανταω, αλλα να αφιερωνω 35 - 45 λεπτα ανα 2-3 μερες για ποστ, διοτι δεν μπορω απλα να ποσταρω, πρεπει να το σκεφτω, να το προσεξω, να το στησω ωραια με την ιστορια του κτλ, νιωθω οτι πραγματικα το κανω για το τιποτα.

Θα σε διαβαζω και θα σου απανταω κανονικα, αλλα για να γραψω το οτιδηποτε, πρεπει να δω καποια κινηση. Κατι που δεν προβλεπω.

• Like 1

Amigos δεν  τραβάει καθόλου με ΜΑΛΑΓΑ στο 19, όση καλη διάθεση και να δείχνω βλέπω πως το πισογυρισμα δύο ετών δεν με ψήνει, παρά το γεγονός ότι το παιχνίδι είναι όντως ωραίο..

Θα κάνω μια τελευταία απέλπιδα προσπάθεια στο 21 και πάλι.. ελπίζω να βρω κάτι και να με κρατήσει

• Like 3

Λοιπον, επειδη βλεπω οτι αν δε το κινησω εγω το καραβι, θα παραμεινει μπαρκαρισμενο μεχρι τον Σεπτεμβρη, εχω μια ανακοινωση.

Εχω εδω και καιρο (λιγο λιγοτερο απο ενα μηνα)  αρχισει μια καριερα με την CF Reus στην Β Ισπανιας.
Την χειροτερη ομαδα στην κατηγορια, με 1 αστερι.

Εχουν γινει αρκετα πραγματα, και εξελισσεται σε ενα απο τα καλυτερα μου saves αλλα δεν θα τα πω εδω.
Το ποστ εχει αλλο χαρακτηρα.

Θελω να μου πειτε ποσοι ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΑ και οχι "Μαλλον, μπορει, αν δεν μου ξυνεται το αριστερο @ την συγκεκριμενη μερα, εχετε ορεξη να γραψετε.
Ειναι υπερβολικα ομορφη η καριερα να παει χαμενη στο απλα να γραφω μονος μου.

Αν υπαρξει ενας διαλογος, τουλαχιστον, θα αρχισω να ποσταρω, γιατι θελω να μοιραστω την πορεια της ομαδος, αλλα οχι με το πως ηταν το τοπικ προ 1 μηνα που εγραφα εγω κι ο κουκος.

@niktsiabe Μπρο στην ομαδα ειναι το θεμα, οχι στο ΦΙΦΑ......εγω στο ΦΙΦΑ 19 ειμαι με CF Reus, και περναω την καλυτερη καριερα μου απο εποχες ΦΙΦΑ 19, ειρωνικα.

Κολλησες Μαλαγα, κατ'εμε, και δεν ξεκολλουσες να ψαξεις κατι διαφορετικο.

Λοιπον, αυτο ρωταω.
Δωστε απαντησεις ποιοι και αν ψηνεστε, και εαν δεν ψηνεστε, συνεχιζουμε ως εχει, εγω παιζω οπως επαιζα και το τοπικ αραχνιαζει μεχρι τον Αυγουστο. 

Μιλαμε.

• Love 3

@ELBarto-3- Γεια σε όλους ρε αλάνια κ ειδικά στον αλάνι Αρειανό Καταλανο φίλο μου. Ακούγεται τρομερά ενδιαφέρον και είναι το επιβεβαιώνω από πρώτο χέρι. Εγώ ομάδα δεν έχω βρει στο 21 μετά την Άρσεναλ οπότε δεν παίζω καθόλου και σε κανένα άλλο ΦΙΦΑ και ασχολούμαι μόνο με ΦΜ. Αλλά αν ποσταρει εδώ ο αδερφός θα απαντώ οπότε έχεις το πρώτο yes 😃

• Love 2

Amigo το σκέφτηκα μόνο ένας δρόμος υπαρχει για μένα ώστε να επανέλθω..

ΘΕΛΤΑ ΒΙΓΚΟ

Το είχα άλλωστε στο μυαλό μου να το ξεκινησω αλλά αφού δεν έγραφε κανείς δεν είχα κίνητρο

Αν και φέτος έκανες πάρτι με τη συγκεκριμένη ομάδα σαρώνοντας τα ολα, το συναίσθημα μου σε αυτή τη φάση με οδηγεί να κάνω κάτι καλό στα κλεισίματα του ΦΙΦΑ 21

Το πρότζεκτ το έχω έτοιμο στο μυαλό μου

Θα επιλέξω για κοουτς τον D. FORLAN όπως είχα ξεκινήσει με το 21 δηλαδή, ο οποίος εν τω μεταξύ έγινε προπονητής και στην πραγματικότητα.. τι προαίσθημα!!!

Καμία μεταγραφή, εξαιρετικό ρόστερ η ΘΕΛΤΑ στο δρόμο που έστρωσε ο ΚΟΟΥΔΕΤ

Υγ: Μόνο μια κατανόηση @ELBarto-3- που θα το έχεις παρατηρήσει πιθανον..ο ρυθμός γραψιματος ο δικός μου είναι πιο  αργός σε σχέση με εσένα..οπότε αν δεις και καθυστερω δε σημαίνει ότι δεν γράφω..μπήκε πάλι το νερό στο αυλάκι

Άιντε vamos πάμε!!!

• Love 1
  • Like 1

@ELBarto-3- Τη θυμάμαι την περίπτωση της ΡΕΟΥΣ που βαρεσε κανόνι μεσούσης της σεζόν

Η απόλυτη πρόκληση το πρότζεκτ που ανελαβες , ειλικρινά πιο πάτο δεν πρέπει να παίζει να έχει ξαναυπαρξει σε ομάδα και αν τα καταφέρεις και εδώ τι να πω θα είναι για το πάνθεον των career

Μετά την πολύ δύσκολη και οικονομικά και παικτικα πρώτη σεζόν, όπου βέβαια κράτησες την ομάδα σε υψηλά επίπεδα τώρα καλπάζεις προς την επιτυχία με την άμυνα σου να σε σώζει (Χενεραλ Μάντζιος)😆

Αν κρατηθείς και στο τελευταιο κομμάτι της σεζόν θα είσαι και δίκαιος πρωταθλητής

Το 4-3-3 το μοντελοποίησες και εδώ βλέπω με πρωτεργάτες παίκτες κολώνες 

Ε. ΓΚΑΡΣΙΑ 

ΜΙΡΑΒΕΝΤ

ΟΡΙΜΠΕ

ΑΛΜΑΔΑ

ΓΚΑΛΒΑΝ

ΕΝΡΙ

Τι να πω ένα μπράβο για τι κουράγιο σου να κάνεις τόσο μακρυ ταξίδι και μακάρι αυτό το ποστ να σου δώσει και άλλη ώθηση να συνεχίσεις!

Μαζί σου amigo!!

Δυστυχώς όμως στο δικό μου δε μπορώ να πω ότι μου κάθεται..Εκατσα χθες και σήμερα να τα στήσω και να τα φτιάξω όλα με τη ΘΕΛΤΑ, αλλά με κίνδυνο να χαρακτηριστω γραφικός και αναξιόπιστος καθότι χθες προλαλουσα πρότζεκτ και σήμερα λέω άλλα, δυστυχώς το λέω και πάλι και συγνώμη ειδικά σε σένα @ELBarto-3- αν σε πήρα στο λαιμό μου, αλλά δε μου βγαίνει με τίποτα και άδικο να το ταλαιπωρω.

Ωραίο το παιχνιδι αλλά κάτι δεν μου κουμπωνει καλά φέτος , το ένιωθα το προαίσθημα από τη ΛΙΛ 

Καλά έκανες όμως και προστάρισες , χρωματισες ωραία το topic. Θα περιμένουμε νεότερα σου έστω και μεταγενέστερα!

• Like 2

7 hours ago, niktsiabe said:

Καλά έκανες όμως και προστάρισες , χρωματισες ωραία το topic. Θα περιμένουμε νεότερα σου έστω και μεταγενέστερα!

Χωρις παρεα αδερφε, δυσκολα, οπως προειπα αν ηταν να ποσταρω μονος μου, θα το εκανα και νωριτερα.
Αυτο ηταν μια απελπιδα προσπαθεια να μαζεψω κοσμο, και απ'οτι βλεπω οχι μονο απο τα ποστ αλλα και τις αντιδρασεις, δεν μπαινουν οι περσσοτεροι πια.

Μεγαλη και γραφικη κουβεντα θα πω, αλλα δοκιμασε Θελτα στο 19, αξιζει σαν παιχνιδι, στο λεω απο πρωτο χερι.

Αλλα οπως και να χει, ηθελα και τα πα, τωρα δυσκολα αλλο ποστ απο μενα. 

• Love 1

συνεχεια με μεταγραφικο σαφαρι στην αγρια αφρικη για τον εντοπισμο ελευθερων παικτων και μπορω να πω εγινε  καλη δουλεια αλλα το κυριοτερο ΟΛΟΙ οι παικτες ηθελαν να ερθουν στην αφρικανικη παροικια που εφτιαξα.

εχουμε και λεμε,στην ομαδα ηρθαν

Serge Leuko

Stéphane Emaná 

Massadio Haidara ο γνωστος που επαιξε στην νιουκαστλ

Mohamed El Shenawy 

Lassana Coulibaly επαιξε στην ρειντζερς αλλα πλεον εχει καθοδικη πορεια στην καριερα του

Kévin Zohi

Henri Saivet παλι ο γνωστος που επαιξε σε σ.ετιεν,νιουκαστλ,τον εχω ξαναπαρει και δεν ηταν τιποτα σπουδαιο,του δινω νεα ευκαιρια στην αφρικανικη ομαδα μου.

Frank Arhin

Cebio Soukou

Amadou Bakayoko

εγινε και αλλαγη συστηματος απο το 4-4-2 σε ρομβο στο 3-4-3 σε ρομβο και πλεον ειμαι ετοιμος να ξεκινησω την 2η σεζον.

• Love 4

συνεχεια στην αφρικανικη περιπετεια,εφτασα στις χειμερινες διακοπες-μεταγραφες,η ομαδα ειναι φανταστικη μεχρι τωρα αλλα νομιζω οτι ειμαι ενα βηματακι κατω απο την κοπεγχαγη που ειναι καλυτερη τουλαχιστον στα μεταξυ μας ματς.

η βαθμολογια,εχουμε κλειδωσει τα πλει οφ

9C9WgAz.jpg

η επιθετικη γραμμη ειναι σε φορμα με 3 παικτες στις 5 πρωτες θεσεις στο πινακα των σκορερ

F0tHWWX.jpg

απο εκει και περα θα παρακαλουσα την εα να διαγραψει απο το παιχνιδι τον σαιβετ,απλα ειναι ο χειροτερος παικτης που προσωπικα εχω παιξει και ειναι η 2η φορα που τον επελεξα και η 2η φορα που αγανακτησα μαζι του.

ελευθερος και με αποζημιωση,αντε στο διαο....

AqJYq4J.jpg

την δουλεια που δεν μπορουσε να κανει με τιποτα ο σαιβετ την εκανε ενας μικρος απο την ακαδημια με τον οποιο εχω παθει πλακα και απο τυχη πλεον θα ειναι βασικος μιας κα τραυματιστηκε η αρχικη επιλογη μου,ηδη σε 3 ματς εχει 2 γκολ αλλα οι καθετες που βγαζει ειναι ολα τα λεφτα.

για το τελος 2 πραγματακια,αρχικα μου ηρθε προταση απο την αλαβες για να παω προπονητης,η αληθεια ειναι οτι δεν το περιμενα να σκασει προταση,φυσικα και δεν δεχτηκα μιας και εχει μπεο το πλανο αφρικανικα διαμαντακια στις ραγες κκαι δεν το χαλαω με τιποτα.

z8eUCs1.jpg

και δευτερον μου κανει πλακα ο παρακατω κυριος  Pione Sisto Ifolo Emirmija καθε  φορα που παιζω αντιπαλος με την μιντιλαντ.