Jump to content
ELBarto-3-

FIFA 21 - Career Mode Topic

Recommended Posts

25 minutes ago, geonick1997 said:

Συστημα για ξεκινημα career με salford city?? 🤔🤔🤔🤔

ετσι οπως βλεπω την ομαδα στο https://sofifa.com/team/113926/salford-city/?col=tm&sort=asc η θα εμενα με το υπαρχον συστημα το 4-4-2 η θα πηγαινα στο 4-3-3 με CDM και 2 CM,στα φτερα εχει καλους παικτες

• Like 1
  • Thanks 1

11 minutes ago, TOL1S said:

ετσι οπως βλεπω την ομαδα στο https://sofifa.com/team/113926/salford-city/?col=tm&sort=asc η θα εμενα με το υπαρχον συστημα το 4-4-2 η θα πηγαινα στο 4-3-3 με CDM και 2 CM,στα φτερα εχει καλους παικτες

Και απο instructions?? 

εδω ειναι λιγο δυσκολο,εξαρταται και απο το πως παιζεις,δλδ αν εισαι καλος στην αμυνα,αν εισαι σκιλερ,επισεις τι τακτικη θα παζεις,γρηγορο ποδοσφαιρο,μακρινες μπαλιες,κατοχη,τι παικτες εχεις,π.χ το κλασικο get in behind στον επιθετικο δεν λειτουργει σωστα σε καποιους και θελουν target man,υπαρχουν επιθετικοι που ειναι χαλια στην τοποθετηση και οτι και να τους βαλεις θα ειναι αλλου για αλλου,επισεις αν εχει high η low.

ενα παραδειγμα απο την ομαδα μου,παιζω 4-4-1-1 ο ινσινιε ειναι το 10αρι/2ος επιθετικος,οσο τον ειχα να μενει στην επιθεση μου κατεστρεφε τον γουεα,επεφτε πανω του,μολις το αφαιρεσα ο γουεα πηρε τα πανω του και ο ινσινιε βρισκοταν εκει που επρεπε και δεν τρακαραν,επισεις ο ινσινιε εχει high Work Rate και το να μενει στην επιθεση ουσιαστικα του ηταν αχρηστο γιατι αυτοματα θα βρισκοταν εκει που επρεπε

• Love 1
  • Like 1
  • Thanks 1

ξερετε τι με χαλαει φετος ? οχι παρα πολυ αλλα ειναι ενοχλητικο,οι παρα μα παρα πολλοι ελευθεροι πακτες,θα μου πεις οτι και στην πραγματικοτητα υπαρχουν πολλοι,το καλο ομως ειναι οτι το 90% αυτων των παικτων ειναι πιτσιρικαδες,17-20 ετων και λιγοτερο καλοι παικτες,ενα απο τα προβληματα ειναι οτι οι σκαουτερ κατα 80% σου δειχνουν αυτους και μολις ενα 20% παικτες απο το πρωταθλημα που τους εστειλες.

ουσιαστικα για καποιον που εχει μικρη ομαδα,ειδικα στην τελευταια θα παιρνει αποκλειστικα αυτους τους παικτες,δεν χρειαζεται να αγορασει κανεναν,οι περισσοτεροι απο τους ελευθερους παιζουν γυρω στο 58-60-63 overall που τους κανουν και απο τους καλυτερους στην τελευταια αγγλιας.

• Like 1

Ερωτηση για περσινο φιφα αλλα οχι οφτοπικ. 

Τι sliders προτεινονται για career στο world class και ωστε να μοιαζει ποιο πολυ στο προ

Γτ ολα τα χρονια παιζω προ και με τσιγκλαει καπως ολο αυτο το ragdoll. Δεν καταλαβαινω καμια διαφορα στην πασα. Αλλες φορες το παταω ελαχιστα το power bar και η μπαλα φευγει λες και ειναι σε πατιναζ και αλλες φορες το παταω δυνατα και ειναι λες και βρισκεται σε λασπωμενο δαπεδο. Κουνιεται ελαχιστα. 

Εχει χαθει αυτη η αισθηση του να κανεις κατι και να σου βγει ειτε αυτο ειναι πασα ειτε σεντρα ειτε σουτ. Ποια ειναι τα ποιο διασημα απο κοινου( γτ ο καθενας εχει τις δικες του προτιμησεις) sliders?? 

Τελος στα settings εσεις τα βαζετε ολα auto ή εχετε καποια και σε semi και σε manual?? 

@TOL1S

Edited by geonick1997

2 hours ago, TOL1S said:

το ιδιο ερωτημα και στους υπολοιπους που παιζουν σε αλλα πρωταθληματα σας δειχνει το τελικο σκορ με τους σκορερ ?

Και εμένα μερικές φορές δεν μου δείχνει το τελικό σκορ και τους σκόρερς

Οχι παντα αλλά το κάνει μερικές φορές

• Like 2

να και το στατιστικο με τον γουεα,πιστευει οτι μπορει να φτασει τα 43 γκολ,αντε να δουμε

FxhtcXU.jpg

• Love 1
  • Like 1

Desperado, όπως ακριβώς το λες πιο πριν, παρομοίως δεν προλαβαίνω να γράψω πολλά και θα πω και πάλι σόρι που δεν μπορώ να ακολουθήσω το τόπικ όπως έχει καθιερωθεί, με φώτος κλπ. Δεν πειράζει όμως, σας διαβάζω και αυτό που έχει σημασία είναι να παίζουμε. 

Μπάρτο, φαίνεται ότι στο φετινό Career έχουν ενσωματώσει πολύ τραυματισμό, αλλά με σένα μάλλον παράγινε. Υπομονή κι επιμονή. Ναι, δεν έχω καθίσει ακόμα να ασχοληθώ και να κατασταλάξω κάπου με sliders κλπ. Αυτό εν μέρει είναι και επειδή με δυο τρεις κλασικές αλλαγές (slow, κάποιες επεμβάσεις σε sprint\acceleration και κάποια errors) το παιχνίδι με καλύπτει και μου αρέσει. Σίγουρα θα πάω σε OS για καλά και δοκιμασμένα σετ sliders, αλλά θέλω πρώτα να δω τι γίνεται με τις δυσκολίες. Ήδη έβαλα Legendary κι έχω παίξει δύο ματς προετοιμασίας και μου φάνηκε αρκετά Οκ, δηλ. δεν είδα τίποτα κουλό ή ξενερουά. Καλή η Cpu, πάλι βγάζω φάσεις που θέλω κλπ, αλλά βέβαια πρέπει να το δω στην κανονική σεζόν, με δυνατές ομάδες κλπ. Επομένως, θα πάω σε ανάλογα sliders μετά.

Τόλης, αυτό με το σκορ στο τέλος που ρωτάς, νομίζω το δείχνει κανονικά στο δικό μου, αλλά πρέπει να το παρατηρήσω για πιο σίγουρα. 

Δική μου ερώτηση: είχα έναν καλό τερματά αλλά δανεικό και λίγο πριν το End of Season μου πετάει η διοίκηση ότι τελειώνει ο δανεισμός του κι αν τον θέλω, να πάω σε συζητήσεις με την ομάδα του. Στο μενού του παίκτη η μόνη επιλογή που μου δίνει είναι Terminate loan, συν τα άλλα για player development κλπ. Πρέπει να κάνω terminate loan και μετά εξαρχής διαπραγματεύσεις σαν νέα μεταγραφή ας πούμε; Τώρα βέβαια αντίο, το παραμέλησα κι έφυγε ο παίκτης. Μου έδωσε κάτι λεφτάκια η διοίκηση, σχεδόν 12 εκ. το μπάτζετ τώρα, κάτι μπορεί να γίνει, αν και λίγα και πάλι. Αυτό που θα κάνω είναι να ξεφορτωθώ τους δύο τριάστερους σκάουτ που έχω και να πάρω έναν Ρώσο πολύ καλό, 4 αστέρια και στα δύο χαρακτηριστικά του (για ποσότητα και ποιότητα παικτών), μπας και μου βρει τίποτα καλό και φτηνό, γιατί θέλω όπωσδήποτε αναβάθμιση στα CB, σίγουρα κι επιτακτικά έναν καλύτερο CF κι έναν πολύ καλό κήπερ.  

Edited by toninio
  • Love 1
  • Like 2

@ELBarto-3-  Αν θυμάμαι καλά παίζεις με τα OS sliders του Matt10.Ε αυτός έχει το injury frequency στο 90!Λογικό είναι μετά να έχεις τόσους τραυματισμούς.

Παλιότερα και'γώ χρησιμοποιούσα sliders αλλά πλέον παίζω με όλα σε default και μου φαίνεται πιο ορθολογικό το αποτέλεσμα.Αυτά όσο τα πειράζεις τόσο πιο πιθανό να υπάρξουν διάφορες αρνητικές παρενέργειες γιατί είναι όλα αλληλοεξαρτώμενα.Ειδικά αν τα πειράζεις κατά πολύ,παραπάνω από 5 μονάδες πχ.Αυτός βάζει κάτι ακραία νούμερα ξέρω'γω 90 σε άλλα 1 κτλ,ότι νά'ναι.Πιστεύω καλύτερα είναι να ξεκινάς από default 50άρια και μετά αν δεις κάτι που δε σ'αρέσει να το προσαρμόζεις ανάλογα αλλά με λίγες μονάδες διαφορά και όχι ακραίες αλλαγές για να μη χάνεται η ισορροπία.

• Like 1