Jump to content
ELBarto-3-

FIFA 21 - Career Mode Topic

Recommended Posts

@Diegito21Τα πας σχετικα καλα αλλα δεν ξερω κατα ποσο μπορεις να βγεις Ευρωπη. Εχεις βουνο να ανεβεις. Στο κυπελλο δυσκολο εργο επισης. Εισαι το αουτσαιντερ. Ποιον Σωκρατη λες τωρα. Ηταν καποτε παιχτης. Αντιο. Παρε κανεναν αλλον. Συνεχισε.

@ELBarto-3-Eχει καταντησει τελειως μουφα το Φιφα, για να κανει τετοια σεζον ο Παγιε. 😂 Κατα τα αλλα εξαιρετικη σεζον. Σε κουβαλησε ξεκαθαρα ο Παβον που εκανε τρομερη χρονια. Εβγαλες Τσ. Λου την ομαδα και ειναι μεγαλη υποθεση αυτο. Στην θεση σου θα εμενα για το Τσου Λου και για τον Παβον. Εκτος αν εχεις σκοπο να τον παρεις στην νεα σου ομαδα. Η Βερντερ σε εμενα ειχε πεσει και στο 20.

@takisaekΚαθαρισε το ροστερ σου αρκετα και ενισχυθηκες. Αγωνιστικα μεγαλη προκριση στους ομιλους του Europa, αν και αγχωτικη και πιο δυσκολη απο ο,τι θα επρεπε. Ο ομιλος σου, βεβαια δυσκολος. Πηρες, βεβαια τα δυσκολα ματς και δεν κερδισες το θεωρητικα ευκολο. Μεγαλη νικη με Μιλαν και προκριση στην επομενη φαση. Προσοχη για την 1η θεση. Στο πρωταθλημα τα πας καλα επισης αλλα θελει δουλεια, για το Τσου Λου ακομα. Σε οδηγει ο αστροναυτης μπροστα 😂

@niktsiabeΔεν πειραζει για τον αποκλεισμο αλλα ο τραυματισμος ηταν μαχαιρια. Και καπακι και αλλος τραυματισμος. Τι γινεται με τους χιαστους στην ομαδα σου. Στο πρωταθλημα νομιζω εχεις καπαρωσει την Ευρωπη με τον εναν ή τον αλλο τροπο που ειναι μεγαλη υποθεση. Αναμενουμε τελος σεζον.

Δικα μου μαγκες δεν υπαρχουν. Εχει πεσει δουλεια και δεν υπαρχει χρονος για το οτιδηποτε. Και που μπηκα να γραψω πιστεψτε με ηταν υπερβαση. Ισως το ΣΚ να προλαβω.

• Love 3
  • Like 1

43 minutes ago, ELBarto-3- said:

Εννοω αυτο που ακριβως ειπα.
Οτι δεν θυμαμαι να την εχω δει να πεφτει σε αλλα ΦΙΦΑ στις καριερες μου.

Είχες καριέρα, δε θυμάμαι πέρσι ή πρόπερσι, που ήσουν στη Γκορνικ κ πηγές  Dortmund, που είχε πέσει στην 2.Bundesliga κ την ανέβασες. 

Εννοω όταν έχεις δει ολόκληρη BvB να πέφτει, δε με σοκάρει κ τόσο η πτώση της Βέρνερ. 

50 minutes ago, slamsoze said:

Είχες καριέρα, δε θυμάμαι πέρσι ή πρόπερσι, που ήσουν στη Γκορνικ κ πηγές  Dortmund, που είχε πέσει στην 2.Bundesliga κ την ανέβασες. 

Εννοω όταν έχεις δει ολόκληρη BvB να πέφτει, δε με σοκάρει κ τόσο η πτώση της Βέρνερ. 

Το 2027 με κανεναν παικτη πανω απο 77 η Μπορουσια ρε μαστωρα, οχι η Βερντερ των 2 ετων μπροστα.
Αλλο πραγμα το ενα, αλλο το αλλο.

@TOL1S Βαρα το μαρκινγκ στο 80ρι, μη το λυπασαι, πειραματεισου.

Εγω σου λεω, ειμαι ενταξει, ακομα τα πειραζω.

• Like 1

8 hours ago, Fanis-13- said:

Περα απο αυτα που λες και εχεις δικιο, κανενα πατς για να στρωσει το defending θα βγαλουν??

Δεν μπορω με κανενα τροπο να το αντιμετοπισω...

στην αμυνα μου δεν μπορω να μαρκαρω μονο κατι τρελα 1-2 που κανουν και βγαινουν φατσα με τον τερματα μου,γενικα πιστευω οτι τα καταφερνω,στην 2η σεζον μου τωρα δεν εχουν ξεφυγει το σκορ,ισα ισα που ειναι και νορμαλ.

8 hours ago, ELBarto-3- said:

Βαρα το μαρκινγκ στο 80ρι, μη το λυπασαι, πειραματεισου.

εχθες επεσε τεσταρισμα,πιστευω οτι σε ultimate με παραλλαγες στα sliders του matt που εχω κανει πηγε καλα,γιατι ειχα αρχισει να κερδιζω και σε ultimate,με 4-1,2-0 πολυ ευκολα την μαρσειγ που παιζει να μην εκανε φαση,θα το δω και σημερα γιατι εχει οσερ-πσζ και ειναι οτι πρεπει για τεστ.

Edited by TOL1S
  • Like 1

9 hours ago, ELBarto-3- said:

Το 2027 με κανεναν παικτη πανω απο 77 η Μπορουσια ρε μαστωρα, οχι η Βερντερ των 2 ετων μπροστα.
Αλλο πραγμα το ενα, αλλο το αλλο.

@TOL1S Βαρα το μαρκινγκ στο 80ρι, μη το λυπασαι, πειραματεισου.

Εντάξει ρε κουμπάρε. Δεν ήξερα τι στας είχε όταν έπεσε. Όταν το ειχα δει τότε, έμεινα έκπληκτος. Στο ML ας πουμε είναι λίγο hardcoded οι ομάδες άσχετα από τα στας, και για πέσιμο να είναι, της δίνει ένα σερί ο αλγόριθμος στο τέλος , αλά ομάδα Greek Football League και σώνεται. Μ'αρέσουν αυτές οι πτώσεις πάντως. Όπως και αυτό που σου έτυχε μάρεσε, όχι το bug που σε διώξανε, το ότι σε κρατήσανε μετά τον υποβιβασμό. Και εγώ θέλω μια φορά να πέσω και να με κρατήσουνε. Μια φορά είχα πέσει με SPAL , ΑΛΛΆ με σουτάρανε.

Για τα bugs που βρίσκετε γενικά εδώ στο τοπικ, έπρεπε να σας πληρώνει για playtesters κανονικά η ΕΑ. Και πέρσι αυτό με το κενό Γιουρόπα, κ φέτος , αυτά που βρήκες εσύ με τα not-play-off και το άλλο που βάλατε με τον manager με το λαθος avatar και τις φόρμες. Όλα πρώτοι εδώ βλέπω τα βρίσκετε και μετά τα "ανακαλύπτουν" κ έξω.

Όσο για τη Βερντερ, είδα ένα site τύπου sofifa. 3,5 αστέρια είναι, ποια Βερντερ, , έλα μωρέ τώρα, κλαιν μαιν. Η Πάναθα του Αλαφούζου 7-0 με χειρόφρενο της ρίχνει!! :jester:

Edited by slamsoze
  • Like 1

1 hour ago, slamsoze said:

έπρεπε να σας πληρώνει για playtesters κανονικά η ΕΑ

δεν ειμαστε φουταδες,τα λαθη στα αλλα modes δεν τους νοιαζει

στο φιφα πεφτουν και οι μεγαλες ομαδες,αν θυμουνται τα παιδια σε ποιο φιφα ηταν 17? 18? ειδικα σε πρεμιερ λιγκ εβλεπες αρσεναλ,τοτεναμ να πεφτουν,σιτι η γιουναιτετ να χαροπαλευουν,μετα απο κλαμα που επεσε δεν συμβαινει πλεον,το θεωρουσαν αντιρεαλιστικο και το αλλαξε η εα

• Like 4

2 hours ago, TOL1S said:

δεν ειμαστε φουταδες,τα λαθη στα αλλα modes δεν τους νοιαζει

στο φιφα πεφτουν και οι μεγαλες ομαδες,αν θυμουνται τα παιδια σε ποιο φιφα ηταν 17? 18? ειδικα σε πρεμιερ λιγκ εβλεπες αρσεναλ,τοτεναμ να πεφτουν,σιτι η γιουναιτετ να χαροπαλευουν,μετα απο κλαμα που επεσε δεν συμβαινει πλεον,το θεωρουσαν αντιρεαλιστικο και το αλλαξε η εα

Στο PES δυό φορές που είδα μετά από 4~5 σεζον Liverpool και Arsenal για φούντο, του στυλ 10 βαθμούς στον πρώτο γύρο και προτελευταίες, τις περίμενα να πέσουνε για να κάνω αίτημα να πάω να τις ανεβάσω και κάνανε κάτι δεύτερους γύρους "μαγικούς" κάτι 17/19 νίκες.

Στο οntopic τώρα, είχα δει έναν ξένο youtuber, δε θυμάμαι δυστυχώς όνομα, έβαζε όλες τις αγγλικές ομάδες ΑΝΑΠΟΔΑ, δηλ. της Πρεμιερ στην τελευταία, της Championship στην 4η, ΕFL1 στη 3η και EFL 2 στην 2η και επειδή ήταν σε PC, της National league (5η κατηγορία) στην Πρέμιερ. Και SIM-άριζε τις σεζον για να δει πως θα πάει. Oι περισσότερες Μεγάλες τα καταφέρανε να βρουν το δρόμο τους, αλλά αρκετές μεσαίες χάθηκαν στην πορεία.

Edited by slamsoze
  • Like 2

@TOL1S Με φαίνεται έβγαλα άκρη.

Legendary με ελάχιστα sliders . Κυρίως για την άμυνα γιατί πάλι γίνονται τα ίδια .

Αλλά είναι πιο ισορροπημένο και ρεαλιστικό

Πάντως από δυσκολία είναι το ίδιο απλά πιο νορμάλ

• Like 2

On 5/11/2020 at 10:30 ΜΜ, TOL1S said:

συγνωμη αλλα μονο σε εμενα φαινεται το παιχνιδι ευκολοτερο ?

νομιζω οτι η cpu ειναι πλεον 2 επιπεδα κατω,υπαρχουν ματς που δεν κανει φαση,ασε το σπαμαρισμα με ψηλη μπαλια ολη την ωρα,επισεις βρηκα και bug που απλα περπατας και η cpu περπαταει διπλα σου χωρις να κανει τον κοπο να σε μαρκαρει.

Οταν εγινε το προτελευταιο update(patch) στο ps4,to παιχνιδι εγινε ευκολοτερο 1 με 2 επειπεδα. Επισης ειχα διαβασει οτι διορθωθηκε τοτε η αμυνα κλπ αλλα εγω προσωπικα δεν ειδα καμια διορθωση.ηταν ολοιδιο απλα πολυ πιο ευκολο και η cpu δεν απειλουσε οπως πριν. Απο τοτε εχω να το παιξω.Εβαλα και το τελευταιο patch μετα αλλα δεν το εχω δοκιμασει ακομα να δω εαν αλλαξε ΠΑΛΙ κατι 

10 hours ago, Fanis-13- said:

Τελικα εμεινες στο ultimate?

οχι,γυρισα στο legendary απο την στιγμη που φτιαχτηκε το προβλημα,μην νομιζεις φαπα τρωω φετος,η αμυνα μου εχει γινει σουρωτηρι,εχθες το εκλεισα με νευρα.

• Love 1
  • Haha 1

2 hours ago, TOL1S said:

οχι,γυρισα στο legendary απο την στιγμη που φτιαχτηκε το προβλημα,μην νομιζεις φαπα τρωω φετος,η αμυνα μου εχει γινει σουρωτηρι,εχθες το εκλεισα με νευρα.

Ανα γεια σου.

Τα ίδια άκριβως και εγώ.

Μετά από χρόνια στο legendary, σουρωτηρια η άμυνα πάλι όντως αλλά παίζεις πιο ρεαλιστικά ρε παιδί μου...