Jump to content
ELBarto-3-

FIFA 21 - Career Mode Topic

Recommended Posts

19 minutes ago, Diegito21 said:

Εχω ακομη μερικα χρηματα ισως φερω ενα σεντερ μπακ.

αν ψαχνεις κατι σε 2η λυση,να σου προτεινω τον Malcolm Cacutalua,τον ειχα παρει στην καριερα στην ουντερχαχινγκ στο 19,εχθες μου τον εδωσε ενας σκαουτερ στην λιστα και τον θυμηθηκα,δεν προχωρησα σε κινηση,γενικα ειναι ψηλος,αδυνατο κορμι αλλα δυνατος παικτης.

• Love 1

23 minutes ago, TOL1S said:

αν ψαχνεις κατι σε 2η λυση,να σου προτεινω τον Malcolm Cacutalua,τον ειχα παρει στην καριερα στην ουντερχαχινγκ στο 19,εχθες μου τον εδωσε ενας σκαουτερ στην λιστα και τον θυμηθηκα,δεν προχωρησα σε κινηση,γενικα ειναι ψηλος,αδυνατο κορμι αλλα δυνατος παικτης.

Τολαρα ευχαριστω θα τον τσεκαρω ❤️

• Like 1

10 hours ago, Dimokritos said:

Σε αυτο που λες για τους παιχτες εχεις απολυτο δικιο. Και εγω καπως ετσι την επαθα.

το ειπα που να μην το ελεγα,να σου πω την αληθεια το θεωρω πολυ σωστο και δικαιο,δεν γινεται να πετας εναν παικτη μεσα με κοκκινο morale και sharpness  και να θελεις να ειναι και τελειος,το παιχνιδι σε τιμωρει,φιλε κανε ροτεισον η δουλεψε μαζι τους στην ομαδικη προπονηση για να τον εχεις στο 60% αντε 70% ετοιμο και οχι στο 10% που τους εχουμε τωρα,καλα να παθουμε,θα το ξαναπω δικαιο και σωστο.

εχθες το βραδυ επαιξα 3 ματς ολα ενα και ενα,αν δεν ημουν κουρασμενος με εβλεπα να το ξενυχταω,θα πω μονο,οτι επαιξα κοντρα σε ομαδα που ειχε  απιστευτη αμυνα και ενα ματς που ο αντιπαλος επεσε απο το εβερεστ και αντι να πεθανει πηρε καταλαθος βαθμο αχαχαχαχαχαχχα.

αργοτερα η ιστορια,παω οδοντιατρο τωρα.

• Like 2
  • Haha 1

μπορούμε να βάλουμε τις ομάδες rest of world? (ελληνικές ) σε άλλο πρωτάθλημα ώστε να γίνει carreer mode στο PS4 και εάν ναι πως??

• Like 1

1 hour ago, zack1988 said:

μπορούμε να βάλουμε τις ομάδες rest of world? (ελληνικές ) σε άλλο πρωτάθλημα ώστε να γίνει carreer mode στο PS4 και εάν ναι πως??

Έχει επιλογή να αλλάζεις τις ομάδες όταν επιλέγεις με ποια θες να παίξεις.

• Like 1

19 minutes ago, ELBarto-3- said:

Καπακι στον μηνα μπηκε το ανετο περασμα της ΠΣΖ απο την Νικαια.

αστο με την παρι,στο ea play ειχα ξεκινησει ενα με την ρεν,1ο επισημο ματς ειναι το σουπερ καπ,στο 20 εχανα 5-0,το εκανα quit και εσβησα την καριερα, η παρι οπως λες δεν προσπαθουσε καν,απλα σουτ και γκολ,περναγανε απο μεσα μας.

• Sad 1

14 minutes ago, TOL1S said:

αστο με την παρι,στο ea play ειχα ξεκινησει ενα με την ρεν,1ο επισημο ματς ειναι το σουπερ καπ,στο 20 εχανα 5-0,το εκανα quit και εσβησα την καριερα, η παρι οπως λες δεν προσπαθουσε καν,απλα σουτ και γκολ,περναγανε απο μεσα μας.

Αρα επεσα, τελειωσε, thanks daddy Apostolis. :lol: 

• Haha 2

11 hours ago, ELBarto-3- said:

Αρα επεσα, τελειωσε, thanks daddy Apostolis.

ελα β γαλλιας να δεις τι γινεται,την 1εβδομαδα 1ος την επομενη 8ος.

------------

μετα απο 26 αγωνιστικες και φεβρουαριος πλεον στην καριερα μου τα παντα θα κριθουν στο φιναλε αποτι φαινεται,πολυ ενδιαφερον πρωταθλημα με 8 ομαδες σχεδον ισαξιες να διεκδικουν τα 3 εισιτηρια ανοδου.

το σερι 8 αγωνων χωρις ηττα εσπασε,οσερ-χαβρη 0-1.δεν μπορουσα να κανω τιποτα,η χαβρη επαιζε τρομερη αμυνα,αν δεν κανω λαθος ειχα μολις 1 τελικη,ηταν ματς που οποιος το εβαζε θα κερδιζε,το εκανε η χαβρη και δικαια κερδισε.

καεν-οσερ 2-4,επαιξα το πιο τακτικο παιχνιδι που γινοταν απο το 2-2 και μετα,επειδη ειχα τρικυμια πισω,εκανα συγκεκριμενες αλλαγες στα instructions παικτων για να μην χασω,τελικα 2 κοντρες χρειαστηκα για να κερδισω.

κλερμον-οσερ 1-1,ματς για 0-5,ο τερματας τους ηρωας,βγηκε φημη οτι του ετοιμαζουν αγαλμα για την εισοδο του γηπεδου τους και σας να μην εφτανε αυτο,στο 88 κανουν την μια και μοναδικη τους επιθεση,ενας μαυρακος τους κερδισε 3 κοντρες στην σειρα για το 1-1.

παρι-οσερ 2-5,κλεινει ο κυκλος 3 σερι εκτος εδρας αγωνων,πλασματικο το σκορ υπερ μου,ειμασταν στο 2-2 μεχρι το 80,ενω εγω αποφασισω να παω με το ρητο,αφου δεν μπορω να κερδισω καλυτερα να μην χασω,αυτοι ομως ηθελαν νικη,τους εβαλαν φουλ επιθεση,ευχαριστω γιατι λατρευω την κοντρα επιθεση,τεραστια τρυπα πισω και 3 γκολ για εμενα απο το 80 εως το 90.

και παμε στο τελευταιο και πιο τρελο ματς εχθες,οσερ-δουνκερκ πως την λενε 6-4 !!!!,ματς για 6-0 ηταν αλλα καταφερα και εφαγα 4 γκολ,ξεκιναω με τα αστεια,κλασικο ανυπαρκτο πεναλτι,0-1 το γυριζω πανευκολα σε 3-1,η αμυνα τους ηταν σε αλλο γηπεδο,εδω βεβαια επρεπε να κλεισω το στομα μου γιατι και η δικη μου αμυνα επισεις ηταν σε αλλο γηπεδο,κερδιζουν κορνερ στο 45,ενω παταω για κεφαλια δεν σηκωνεται κανενας δικος μου,ο αντιπαλος εκανε κοντρολ της μπαλα στο σημειο του πεναλτι,αναψε τσιγαρο,ηπιε την φραπα του και σκοραρε ανενοχλητος.

παμε στο 2ο ημ. 4-3 αμεσα αυτοι,παλι η αμυνα μου αλλου,ξαναβαζω μπροστα την μηχανη 6-3 για εμενα και στο 90 αλλο ανεκδοτο,κερδιζω κορνερ,διωχνουν αυτοι και δεν ειχα ουτε εναν παικτη για καποιο λογο στην αμυνα,εφυγε μονος του και 6-4 τελικο,το εκλεισα οπως ηταν γιατι νευριασα.

παρακατω η βαθμολογια,γινεται χαμουλης και εχουμε ακομα δρομο,απο 1ος μεχρι 8ος λεμε,πρεπε να ξεκαθαρισουμε μερικα πραγματα στην επομενη 5αδα αγωνων.

O8WKLs5.jpg

• Love 4

Mπάρτο, υπομονή και επιμονή, γιατί το καλό Career έχει και απογοητεύσεις, υποβιβασμούς κλπ. Αν είναι μόνο να νικάμε και να πηγαίνουν όλα πρίμα, τί να το κάνεις. Άσε που έτσι το παιχνίδι μας αναγκάζει να ασχοληθούμε με όλες τις πλευρές του, να το ψάξουμε εις βάθος κλπ. Εγώ πάντως θα περιμένω βιντεάκι με νίκη-εκδίκηση στην Παρί κάποια στιγμή, που το παιχνίδι την έχει κάνει τόσο μουφα-καλή. 

Εννοείται ένα μεγάλο like σε όλους σας (αντί να πατάω ξεχωριστά στον καθένα) για τις Καριέρες. Κάνετε το τόπικ και ξεχειλίζει ποδόσφαιρο και άρωμα γηπέδου. Τα έχω διαβάσει όλα, απλά είναι πολλά και σχολίασα το τελευταίο και πιο πικραμένο, του Μπάρτου. 

Κι επειδή με έχετε πορώσει από μέρες, παρόλο που ζοριζόμουν αυτήν την εβδομάδα χρονικά, άρχισα κι εγώ ένα σιγά σιγά. Δεν είχα καν σκεφτεί πρωτάθλημα και ομάδα, οπότε λέω ας ρίξω μία ματιά στην Αγγλία σε πιο χαμηλές κατηγορίες, και κάπου εκεί, στην γ' Αγγλίας, πέφτω πάνω στην Lincoln. Εγώ με το που βλέπω Lincoln, το μυαλό μου στον βραζιλιάνο επιθ. χαφ που έπαιζε πριν καμία 20αριά χρόνια, και μην ξεχνάμε και τον Αβραάμ Λίνκολν, μία πολύ σημαντική προσωπικότητα της εποχής του (που δολοφονήθηκε, διότι είχε όραμα και ποιότητα σαν ηγέτης). Βλέπω και την μαυροκόκκινη στολή, Μίλαν ή θρυλικός Απόλλων Καλαμαριάς δηλαδή (στο περίπου, γιατί η φανέλα Λίνκολν δεν έχει ρίγες, αλλά είναι κόκκινη+μαύρο σορτς και κάλτσα), βλέπω και το αστείο σήμα της ομάδας και λέω οκ, αυτοί μου κάνουν. Πα να δω το ρόστερ, αναμενόμενα πράγματα, πολλή αγγλίλα, κάτι Jones, Palmer, Lewis και δεν συμμαζεύεται. Θα ξεχάσουμε και τη μπάλα που ξέραμε με δαύτους.

Τέλος πάντων, μεταγραφές strict, World Class και σχεδόν fu-ma για αρχή (απλή πάσα και σουτ στο semi τα βαλα και τα υπόλοιπα manual, ώσπου να μάθω λιγάκι το gameplay το φετινό) και πολύ λίγες αλλαγές σε sliders για την ώρα, αλλά θα κάνω κι άλλες. Λεφτά ούτε για τσίχλες. Ρίχνω έναν σκάουτερ Βραζιλία κλασικά, να μου βρει κανέναν επιθετικούλη συμπαθητικό (θα κοιτάξω κι Αργεντινή φυσικά). Βρίσκω δύο με σχετικά καλά στατιστικά, παρόμοιες ικανότητες, απλά ο ένας ήταν αρκετά πιο ακριβός (κάπου 1,5 m, ενώ ο άλλος κανένα 800άρι k), αλλά ο φτηνός δεν ήθελε να έρθει κι αναγκάστηκα και πηρα τον ακριβό (Rodrigo Masca ή κάπως έτσι. Τον ξέρει η μάνα του κι ο περιπτεράς. Ο μπαμπάς του, κλασική περίπτωση, που του βάζεις στη σειρά τα 8 παιδιά του και δεν τα ξεχωρίζει με σιγουριά, γιατί είναι πολλά και μοιάζουν κιόλας).  Αναγκάζομαι να πουλήσω έναν δυο καλούς, δηλ. το βασικό δεξί μπακ, Lewis, και δεξι εξτρεμ, Anderson, γιατί αλλιώς δεν βγαίνει, και κοιτάω τώρα να κάνω αλχημείες με ανακάτεμα θέσεων και πρόσθετους ρόλους σε παίκτες, να δω και πως λειτουργεί αυτό στο Φίφα φέτος. Βοηθητικό φαίνεται. Προσπαθώ να δω και πώς λειτουργεί αυτό με τις προπονήσεις. Για την ώρα, αρκετά τα κάνω sim και κάπου κάπου παρεμβαίνω και κάνω κάποιες αλλαγές. Λογικά, το καλύτερο θα είναι να συνδυάζεται ψηλό fitness με ψηλό sharpness (κι ας μην είναι 100 το φιτνες). Βλέποντας και κάνοντας. Και στο week schedule δεν ξέρω α πρέπει να παρέμβουμε, με τα rest day κι αυτά. Αλλά εντάξει, αν δω ότι παραγίνεται με την προπόνηση και πιο πολύ κάνουμε αυτό παρά παίζουμε μπάλα, θα κάνω συχνά sim κι ό,τι γίνει, μα το sim πιστεύω θα κάνει σωστά τα βασικά. 

Πρώτη αγωνιστική εντός με Τζίλιγχαμ και φυσικά....χάσαμε 0-1 σε μία αντεπίθεση, αν και δεν τους παίξαμε άσχημα. Ευτυχώς στο δεύτερο ματς, εκτός με Μπρίστολ έκανα το 0-1 κάποια στιγμή (αυτός ο Masca) και μετά κρατήσαμε δύσκολα, αν και κανονικά θα έπρεπε να το φάμε. Δεν είναι άσχημα  τα ματς στις χαμηλές κατηγορίες, μην πω ότι σε κάποια σημεία είναι και καλύτερα, γιατί δεν έχει νιντζο-καταστάσεις και υπάρχει αρκετός ρεαλισμός.  

Edited by toninio
  • Love 2
  • Like 2

3 hours ago, TOL1S said:

@toninio δεν χρειαζεται να κανεις την ομαδικη,βαζε σιμ και θα παιρνεις καθε φορα τον ιδιο βαθμο ΑΝ εκανες πριν εσυ το drill,αν δεν το εκανες θα παιρνεις παντα D.

η προταση μου ειναι να τα κανεις εστω μια φορα τα drills η ολα η καποια,εγω εχω κανει τα μισα και να τα αφησεις σε οτι βαθμο το βγαλεις,εκτος αν θελεις ντε και καλα να τα εχεις ολα Α που για εμενα παλι δεν εχει και τοση αξια γιατι οπως εχω ξαναγραψει αφορα και ποσα ατομα κανουν την ασκηση.

@ELBarto-3-

ρε τρελε,ο 3ος απο το τελος παιζει στα πλει οφ με τις ομαδες τις β,εδω τι εγινε ?? δεν επαιξες? σε εριξε αμεσα ? επεσες σε bug της εα ? 

Αυτό νόμιζα και γω, αδερφέ, το έψαξα και IRL κκα έχει όντως Μπαραζ η Γαλλία, αλλά έπαιξε η Λοριαν με την Γκινγκαπ σε μένα.... 

Η Γκινγκαπ ήταν 3η στην Β Γαλλίας, και η Λοριαν μια θέση κάτω μου στην Λιγκ 1. 

Παίζει να έπεσα έτσι, ναι.. 

• Like 1

στην φωτο με την βαθμολογια την δικη σου ειναι 3 κοκκινα και ουσιαστικα δεν δειχνει να εχει μπαραζ,κανονικα θα επρεπε σε εσενα να εχεις αλλο χρωμα,μαλλον προς ροζ,στην δικη μου φωτο με την βαθμολογια φαινεται η διαφορα 1-2 αλλο χρωμα 3-5 αλλο χρωμα.

τωρα που βλεπω σε εμενα,στην βαθμολογια της α γαλλιας επισεις εχει 3 κοκκινα,ενω αντιστοιχα στην γερμανια 2 που και εκει πλει οφ ανοδου/καθοδου εχει τους 2 τελευταιους με ροζ και τον 3ο με κοκκινο ενω στην μπουντεσλιγκα 2 κοκκινα 1 πορτοκαλι.

εχει μεγαλο bug τοτε η α γαλλιας και παιζει να βαζει στην τυχη ποιος θα παιξει στα πλει οφ απο τους 3 που πεφτουν.

μολις βρηκα και αλλο bug και αφορα την ανανεωση συμβολαιων,παικτες με 1 χρονο και 4 μηνες ακομα,παω να κανω ανανεωση,και οι δυο δεν ηθελαν επεκταση στα χρονια,για 4-3-2 αλλα δεχονται στο 1 ετος,το κανω και αντι μετα να λεει 2 ετη και 4 μηνες λεει 3 ετη και 4 μηνες !!!

με απλα λογια το 1 ετος γινεται 2 !!!!!!! αντιστοιχα τα 2 χρονια γινονται 3 !!!! οτι ναναι η εα και εδω,νεα μαθηματικα 1+1=3 

Edited by TOL1S
  • Like 2
  • Thanks 2