Jump to content
ELBarto-3-

FIFA 21 - Career Mode Topic

Recommended Posts

θεωρω οτι το τελευταιο update κατεστρεψε το παιχνιδι,απιστευτα γρηγορο,η cpu εχει 200% ευστοχια,το κεντρο ειναι οπως ηταν στην αρχη που διαμαρτυρομουν μαλλον ειναι το τελος για εμενα,2 ματς εχω παιξει τωρα και 1 εχθες και το σιχαθηκα οσο δεν παει.

• Like 1
  • Sad 1

1 hour ago, TOL1S said:

θεωρω οτι το τελευταιο update κατεστρεψε το παιχνιδι,απιστευτα γρηγορο,η cpu εχει 200% ευστοχια,το κεντρο ειναι οπως ηταν στην αρχη που διαμαρτυρομουν μαλλον ειναι το τελος για εμενα,2 ματς εχω παιξει τωρα και 1 εχθες και το σιχαθηκα οσο δεν παει.

Κι εγω εκει ειμαι, μαζι σου.
Προσπαθω πολυ, αληθεια, αλλα δεν μου ειναι διασκεδαστικο...

Πειραζω sliders ανα 2 παιχνιδια, δε στρωνει με τιποτα. Φετος το παρακαναν με την ταχυτητα και την CPU.

Αλλα ακομα προσπαθω, απλα δεν ξερω ποσο θα κρατησω...

O @Diegito21 βρηκε την ΟΜ και μακαρι να τον κρατησει αυτο, ο @niktsiabe ειπε οτι θα κανει κατι με το 20, αλλα δεν τον βλεπω κι αυτον, και οι @Fanis-13- και @Dimokritosκαι οι υπολοιποι τελειωσαν για φετος.

Το παιχνιδι εχει καταστρεψει το τοπικ, εδω και 2 χρονια.

Προσωπικα, αν φτασω σε επιπεδο να μην μπορω να παιξω αλλο, εχω κατι στο μυαλο μου να δωσω και πνοη στο τοπικ, αλλα μακαρι να μην χρειαστει..

---------------------------------------

Dortmund_0056fe1d-d070-4145-9196-836808be2826_707x.png?v=1585030732

Εγινε μια μεγαλη πωληση.

qmVbvLa.png

Μεγαλη αγαπη για αυτον τον παικτη, αλλα ετσι οπως ειχε γινει η ομαδα, δεν χωρουσε στην 11δα, και επρεπε να κανω την σωστη κινηση, και να τον δωσω καπου που να συνεχισει να μαγευει τα πληθη.

Ενα μεγαλο ευχαριστω στον τρανο Μπερναρδο Σιλβα, που μας εδωσε μια εξαιρετικη σεζον.
Καλη επιτυχια στην Γαλλια!

Παμε στην τελευταια μεταγραφη του Καλοκαιριου, και τι μεταγραφη....

?url=https%3A%2F%2Fcalifornia-times-brightspot.s3.amazonaws.com%2F7c%2Ff4%2F87dfe957c8d16f001f308da8b9f7%2F8f7a03a4f323477495bc4c69e4bd24f1Gjg09uY.pngg0s2kfc.png

Eduardo Camavinga

Η πρωτη μου μεταγραφη στην Νις, πριν 6 σεζον!!
270,000,000 € απο την Μπραητον, που τον ειχα δωσει τοτε, οταν επεσα Β Γαλλιας.

Επιστροφη και επανασυνδεση!

asJ0bh1.png

Η τελικη 11δα.

------------------------------------------------------------------------------------

Παμε ματς!!!

Borussia-Dortmund-vs-Bayern-Munich-Preview-and-Prediction-Live-Stream-Super-Cup-Finale-2017.jpg

Ενα παιχνιδι τρομερα ισοροποιημενο.

Χωρις ευκαιριες, τρομερο κεντρο κι απο τους 2 ανταγωνιστες.
Τελικο αποτελεσμα 0-0

Κατευθειαν πεναλτυ, οπου η Μπαγερν αστοχησε σε 3 χτυπηματα, και ετσι εμεις με 3 ευστοχα κερδισαμε 3-2 !!!!

QTof2e8.png1ISTFGS.pngypQj880.png

Ατυπος τιτλος, τιποτα ιδιαιτερο αλλα ενας τιτλος ειναι τιτλος.
Οπως και να το κανουμε.

Παραλληλα με το ΣουπερΚαπ Γερμανιας ειμασταν και στο ΣουπερΚαπ Ευρωπης.

Qx21EVh.png

Εκει η ιστορια ηταν μικρη....

ACt7Iw5.png

Και λιγα φαγαμε, ο Βλαχοδημος ηταν τρομερος, απετρεψε την συντριβη.
Ειμασταν ψωφιοι, οταν παιζεις Μπαγερν Κυριακη και Σιτυ Τριτη, εισαι δυσκολα...

Δικαια ο τιτλος στον Πεπ.

bundesliga-16x9.png.adapt.crop191x100.628p.png

aQYEWxT.png

Θεοπαλαβη 1η αγωνιστικη.

Δειτε ποτε το γυρισαμε!!! 

Απιθανη νικη μεσα στο Αμβουργο, δειξαμε ενεργεια και πιστη στην νικη!

vdJDY9D.png

Πολυ ευκολη επικρατηση, η Λειψια ειναι σκια του εαυτου της, που πηρε το Πρωταθλημα πριν 2 χρονια.

a6CQFkO.png

Δεν ανεβασαμε ποτε ταχυτητα, και φανηκε στην κατοχη.
Ευτυχως εχουμε εξαιρετικους εκτελεστες.

BvB - Bielefeld 3-1

Εξαιρετικη εμφανιση της Μπιλεφελτ.
Μας εβαλε δυσκολα για 60 λεπτα, που το παιχνιδι ηταν στο 0-1, μετα δεν αντεξαν με τον Αλμαδα και τον Καμαβινγκα να πετυχαινουν τα πρωτα τους γκολ με την ομαδα στο ιδιο παιχνιδι.

Ομιλος ΤΣΛ 

DXQp4WU.png

Συναρπαστικος ομιλος, πολλα ομορφα παιχνιδια.

s2kUemD.png

Δηλωσεις για την κληρωση

"Ειμαστε τυχεροι που θα παιξουμε με τοσες καλες ομαδες, στον ομιλο μας. Εχουμε τρομερο σεβασμο και στις 3 και θα βγαλουμε τον καλυτερο μας εαυτο για να παρουμε την προκριση!" 

RypF74q.png

Σβηστες μηχανες, και ευκολη νικη.
Φοβηθηκε υπερεβολικα το παιχνιδι η Σαχταρ.

cdqD21j.png

-----------------------------------------------

Παρατηρησεις 

• Αν δεν παρατησω το παιχνιδι, εν καιρο, αυτοι οι 3 θα αφησουνε εποχη....

f9esq8j.png

Δολοφονικη 3δα.

-------------------------------------

Αυτα μαγκες.
Συνεχιζουμε με ντερμπι που θα κρινει πολλα, και νωρις, με την Μπαγερν.

Το κακο ειναι οτι τραυματηστηκε ο Αλμαδα με Σαχταρ, για 5 μερες και χανει ισα ισα το παιχνιδι με Μπαγερν. Μεγαλη απωλεια, αν τον ειχαμε πιστευω θα ειμασταν το φαβορι για την νικη.

Και οπως ειπα και στην αρχη του ποστ, προσπαθω να κρατηθω, δεν μου αρεσει το παιχνιδι καθολου, αλλα προσπαθω για το τοπικ.
Αν δεν εγραφα εδω, θα το ειχα παρατησει εδω και καιρο, αληθεια...

Αν δεν αντεξω παντως, εχω οπως ειπα μια ιδεα που για να μην σταματησω να γραφω.
Αλλα μακαρι να μην γινει.

Συνεχιζουμε.

EICHTE LIEBE!!!!

Borussia_Dortmund_Fans_AP.jpg

• Love 4

@TOL1S Δυστυχώς δεν ήταν ιδέα μου, έτσι είναι φίλε.. τραγική ταχύτητα..πρώτη φορά παρατάω ΦΙΦΑ Φλεβάρη μήνα..τι να πω μακάρι να φτιάξει

@ELBarto-3- Αδερφέ έβαλα μπρος το 20 και έκανα δοκιμές ως τώρα..ευτυχως  είναι σε πολύ καλό επίπεδο και βλέπω να με κρατάει!

Στα δικά σου ελπίζω να αντέξεις bro, κάνεις απίστευτο career και έχεις μαζέψει τον αστερισμό της Ευρώπης στη Μπορούσια..

Έδωσες ήδη ηχηρό μήνυμα από νωρίς εντός συνόρων με κουπα κάτι που σου έλειψε πέρσι και με ήδη 4Χ4 , ενώ φαίνεται ότι η Λειψία δεν θα είναι εξτρα  εμπόδιο..τώρα στα του Super Cup  η κούραση μέτρησε και αυτά ο Πεπ δεν τα συγχωρεί,

Στο ΤσουΛου αναμένονται ντέρμπι, σε ωραία γήπεδα, αλλά λογικά περνάς, είσαι φόβητρο με την 3αδα μπροστά

Forza BVB!

Υγ. Ότι και να γίνει πάντως σου έχω εμπιστοσύνη με τα ευρηματικά σου ποστ, κάτι θα βρεις να ασχοληθεις και να τα λέμε!

Υγ1. Ήδη ετοιμάζω την ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ στο 20 με Αλεσανδρο Νέστα..μιας και την άφησε ο @Diegito21  και είναι η αγάπη μας είπα να υπάρξει ένα ποστ με αυτήν φέτος.. άλλωστε μου εμεινε απωθημένο από πέρσι που αποκλειστηκα στα πλέι οφ Γιουρόπα Λιγκ από τη Μιντιλαντ

Adiós!

• Love 3

Παιδιά, χρόνια πολλά σε όλους (έστω και με την κωλο-κατάσταση και φέτος), σε όλο το φόρουμ και σε όλα τα τόπικ. Έχω μέρες να μπω, έπεσαν κάποιες δουλειές κλπ, και λέω ας περάσω να πω ένα γεια.  Βλέπω οι καριέρες συνεχίζονται ακάθεκτες κι αυτό είναι καλό. Παίζω κι εγώ πάντα, τώρα με την Benevento στο Ιταλικό (ντάξει, δεν έχει όλα τα δικαιώματα, ιταλικό πήγα κι εγώ και διάλεξα, αλλά έχει πλάκα, οκ). Γενικά, εξαιρετικό το "next gen" Fifa φέτος (το πραγματικό next gen, του χρόνου), στιβαρό, καλοφτιαγμένο. Οι κοιμισμένοι χαφ παραμένει πρόβλημα και το καταπίνουμε για φέτος, γιατί δεν πρόκειται να αλλάξει αυτό. 

Καλή συνέχεια με τις ομάδες σας. 

• Love 2

53 minutes ago, toninio said:

Οι κοιμισμένοι χαφ παραμένει πρόβλημα και το καταπίνουμε για φέτος, γιατί δεν πρόκειται να αλλάξει αυτό. 

στο προχθεσινο update το παιχνιδι επεστρεψε στην version 1,οπως δηλ ειχε κυκλοφορησει,βλεπω ακριβως τα ιδια πραγματα που ελεγα τοτε,το μονο που ζητουσα ηταν να επαναφερουν την διαιτησια σε version 1 γιατι απο τοτε μεχρι τωρα ηταν εκτρωμα αλλα αυτοι πηγαν ολο το παιχνιδι πισω.

το μονο θετικο τωρα η διαιτησια,εγινε αυτο που ηθελα,οποιος ξεχασε τα γκλιτς του οκτωβριου ας τα θυμηθει αν θελει να συνεχισει να παιζει και για εμενα υποχρεωτικη επαναφορα του drop between defenders στο cdm γιατι η τρυπα στο κεντρο ειναι τεραστια απο τις γλαστρες.

επιστροφη στο παρελθον αχαχαχχααχχαχα

• Like 1
  • Haha 3

3 hours ago, TOL1S said:

επιστροφη στο παρελθον αχαχαχχααχχαχα

Το παλευω κι εγω να συνεχισω και να μην αλλαξω ΦΙΦΑ, σαν τον @niktsiabe  που μας εβαλε τα γυαλια σε αυτο το θεμα.

• Like 3

6 hours ago, ELBarto-3- said:

Το παλευω κι εγω να συνεχισω και να μην αλλαξω ΦΙΦΑ, σαν τον @niktsiabe  που μας εβαλε τα γυαλια σε αυτο το θεμα.

επαιξα εχθες παλι 2-3 ματσακια περισσοτερο για πειραματισμο σε sliders,αρχικα default  σε legendary ηταν  ευκολο,το ξαναγυρισα σε ultimate με default sliders και ψαχνω να δω τι να πειραξω,λογικα το 1ο θα ειναι το speed στο 20-25 ωστε να κατεβει ο ρυθμος γιατι καποιες στιγμες η cpu κανει τα παντα στο x5,ενα αλλο που παρατηρω ειναι σε πολλες φασεις μεσα στο ματς η cpu επιτιθεται με 8 παικτες και ολοι ειναι  στο υψος και μεσα στην περιοχη μου !!!!!! πισω μενουν μονο οι 2 κεντρικοι αμυντικοι τους,επισεις γυρισε το γκλιτς περπατω και ντριμπλαρω,οταν κανουμε εμεις επιθεση δεν χρειαζεται τρεξιμο,απλα περπατηστε αργα και ο αμυντικος παει πισω πισω,δεν σε μαρκαρει και φτανεις μεχρι την περιοχη τους !!!!

• Like 3

Μετα απο πολυ πειραματισμο καταφερα να ισορροπήσω τα sliders κ το παιχνιδι FIFA 21 s. speed κατω απο 20 και accelare. κατω απο 50 ξεκινημα ισπανικο με alaves (lucas perez παιχταρας) εχουν φτιαχτει κ τα ονοματα των γηπεδων κ Α και Β κατηγορια με 11αδες οπως ισχυουν αυτην την στιγμη  μεταγραφες στα μεσα 1η επιλογη ενας παλιος παιχτης που εχει φυγει LB Theo - Hernandes απο Μιλαν. Στα παιχνιδια εχουμε παιξει 3 αγωνες        1ος Αγωνας    Alaves  3     -   Villareal  2     2γκολ απο perez  διαιτησια   Villareal 80%                2oς Αγωνας    Εlche     1    -    Alaves    2     1 γκολ απο perez διαιτησια  στο 1ο ημιχρονο 2 πεναλτυ στην Elche το ενα το πιασαμε μετα βαλαμε τα γκολ μας          3ος Αγωνας    Huesca  2   -    Alaves    0      Ανεβασα στα sliders το μαρκαρισμα στην cpu στο 75 κ φανηκε η διαφορα πριν ηταν στο 70 πιστευω ενδιαμεσα στο 73 που το εχω βαλει να ειναι ενταξει θα δειξει στους επομενους αγωνες. Ξεχασα να σας πω το επιπεδο που παιζω ειναι LegedaryLucas Perez

Edited by sakpetroto
  • Love 3
  • Like 1

@niktsiabe Επιτελους καποιος να κανει μεγαλα πραγματα με τους Βιολα εδω μεσα @Diegito21 δε λεμε ονοματα :D :D 

Χαιρομαι που θα παραμεινεις με ΦΙΦΑ 20, πρεπει να γεμιζουμε το τοπικ, γιατι το παιχνιδι μας εχει διαλυσει φετος.
Θα μαι και γω παρεα, θα δεις.

Εξαιρετικη επιλογη για τον Νεστα η Φιορεντινα, εχει το ελευθερο να εχει την απολυτη διαχειρηση, και να εχουν βαρος οι αποφασεις του. 
Ανυπομονω να δω την ομαδα που θα χτισει εντος γηπεδου.

Μεταγραφικα, λατρευω James "Lionel Messi" Milner 
Επισης καλη πωληση ο Κιεζα στν Γερμανια, αργα η γρηγορα θα εφευγε, και καλυτερα που την εκανε για αλλη χωρα.

Τωρα, στο πιο σοβαρο θεμα......ΕΣΤΕΙΛΕΣ ΤΟΝ ΖΟΥΡΚ.....ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ, ΤΟΝ ΕΣΤΕΙΛΕΣ ΘΕΛΤΑ, ενω ΞΕΡΕΙΣ την αδυναμια που εχω στην Ντεπορ.

Αν δεν ησουν σκουλικι, θα ειχαμε ΤΕΡΑΣΤΙΑ προβληματα αυτη τη στιγμη. :D 

BTW Κιεζα 26 μυρρια, οι τιμες στο 20 ειναι πιο "ηρεμες" η σε επιασε κοτσο η Μπαγερν?.....

Στις αλλες σου κινησεις, Quartra και Ναχουελ ειναι αδυναμιες, εξαιρετικοι.
Αλλα το κερασακι στην τουρτα ο Τοναλι, και εξαιρετικη ιδεα, να αναδειχθει στην Σεριε Α σε μια ομαδα οπως η Φιορεντινα πρωτα και μετα ισως να κανει το μεγαλυτερο βημα.

Πολυ καλη εντεκαδα, θα χτιπησεις αρκετα μεγαλα ματς, και αν εισαι σταθερος στα ματς που μπορεις να κερδισεις, με λιγο τυχη και 4δα βγαινεις.
Εσυ εχεις τον Ουσερικ, ρε ατιμε, τον θυμαμαι απο Νις ακομα φιφα 17 :D 

Καλη προκριση Κυπελλακι, βοηθησε στην ψυχολογια της ομαδος η νικη, γιατι εχεις και ντερμπαρα με Γιουβε.

Φορτσα Βιολα, τωρα, αιντε ερχομαι κι εγω.

@TOL1S  Δε ξερω πως παιζεις ρε φιλε, αληθεια. 

-------------------------------------------------

Λοιπον, για εμενα ΦΙΦΑ 21 τελος για φετος.

Διαβασα και μερικα πραγματα, οτι τα χαφ και η ταχυτητα ΔΕΝ θα φτιαξουν με update αλλο, και ειπα οτι τελος.

Ενα θα σας πω, μου αρεσει να παιζω μπαλα ομορφα, με καλους συνδιασμους κτλ, δεν παιζω μπαλα Online, που βρισκεις τις αδυναμιες του παιχνιδιου και χτυπας εκει.

Ειπα για πειραματισμο να παιξω μπαλα ετσι ενα ματς, καριερα.

BvB - Werder Bremen, Ultimate, Sliders Matt10

14-0 

12 γκολ ο Χαλααντ, 2 ο Σαντσο.

Τα 9 απο τα 12 μπηκαν με εναν τροπο.
Πασα του Χαλααντ στον Αλμαδα αριστερα, κινηση στον κενο χωρο ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΧΑΦ ΔΕΝ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΤΟΝ ΠΑΙΚΤΗ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ, πασα πισω στον ελευθερο Χαλααντ με τους αμυντικους να τον κοιτανε, τελειωμα.

Σιχαθηκα. Αληθεια.

Ημουν ετοιμος για ΦΙΦΑ 19, αλλα ενα φιλαρακι μου ειπε οτι μου δινει το 20 για 3€ γιατι εχει αγορασει το PS5 και του ειναι αχρηστα τα παλια ΦΙΦΑ, και με ειδε να κλαιγομαι προχθες οταν παιζαμε Warzone και μου το εδωσε.

Επαιξα πριν λιγο, και εχει απολυτο δικιο ο @niktsiabe, εχει μεν τα θεματακια του, αλλα η ταχυτητα ειναι η μερα με την νυχτα, μετο 20, ειναι αληθεια slow. Επισης μαρκαρουν τα χαφ. Ναι αυτονοητο, σιγουρα, αλλα βλεπετε τι γινεται φετος.

Σε γενικες γραμμες, ειναι καλυτερο παιχνιδι απο το 21, ευκολα.

Εκτιμησα το παιχνιδι, μετα απο το τοσο μπινελικι που του εχω ριξει περσι. :hehe: 

Αρα, επιστρεφω κι εγω αυριο με ομαδα και καριερα (δεν ξερω ακομα τι, αλλα εχω επιλογες στο μυαλο μου) 
Αντε να χαρουμε μπαλιτσα το στανιο μου μεσα, φετος.....

• Love 3
  • Like 1

Νiktsiabe,  ναι η Benevento έχει πλάκα, όπως και το Ιταλικό γενικώς, παρά την έλλειψη δικαιωμάτων. Για όσους μεγαλώσαμε με το μεγάλο Καμπιονάτο το παλιό, υπάρχει ένα δέσιμο και δεν γίνεται να μην παίξουμε. Δηλαδή προτιμώ να παίξω ένα μέτριο Καμπιονάτο (σε σχέση με τα παλιά, εδώ και 15 χρόνια το Καμπιονάτο είναι φτωχός συγγενής) παρά ένα Ισπανικό ας πούμε. 

Βλέπω μεγάλη απογοήτευση ρε γμτ, πώς τα κατάφεραν έτσι στην ΕΑ. Δεν έχω παρακολουθήσει τί έγινε με τα updates. Έχω παίξει τις τελευταίες μέρες λίγα ματς και δεν πρόλαβα να παρατηρήσω κάτι χτυπητό, ίσως επειδή ήδη έχω αρκετό καιρό πειραγμένα sliders, προς το πιο αργό (χαμηλωμένα sprint και acceleration και σε slow πάντα). Κατανοητό ότι κάποιοι, παλιά αλάνια στο Φίφα, επιστρέφετε στο 20 ή το 19. Επειδή έχω την τύχη να παίζω το next gen, και μόνο η διαφορά στη στιβαρότητα μου αποκλείει οποιαδήποτε σκέψη για κάποιο προηγούμενο Φίφα. Μπορεί όμως, σε θέματα ισορροπίας gameplay, κάποιο προηγούμενο να ήταν  καλύτερο. Πάντως, το 21 μου κάνει όπως είναι, δηλ. τα καλά του μου εξισορροπούν την κακή αίσθηση των γλαστρών χαφ. 

Καλή συνέχεια σε ό,τι κι αν παίξετε κύριοι. 

• Love 1
  • Like 1

46 minutes ago, ELBarto-3- said:

ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΧΑΦ ΔΕΝ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΤΟΝ ΠΑΙΚΤΗ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ

δεξι και αριστερο μπακ τροχονομοι,βρηκα πως μπορεις να βαζεις γκολ και χωρις να παιζεις,εκαναν το career mode να μοιαζει με το squad battles

• Haha 1
  • Sad 1

Σκεφτομουν και εγω να γραψω για career τωρα που εχει λοκνταουν και ειναι κλειστη η δουλεια αλλα εβλεπα που ολοι παιζατε φιφα 21 και δεν ηθελα να ημουν ο μονος ακυρος εδω μεσα με το φιφα 20

Εχω το βασικο μου career με salford city αλλα ειναι 6η σεζον τωρα αυτο. Μαλλον θα ξεκινησω να γραφω ενα που το ξεκινησα πρωτοχρονια με αμβουργο αλλα δεν εχω παιξει κανενα αγωνα.

Το εχω καημο να κανω ενα career Μπουντεσλίγκα

Edited by geonick1997
  • Like 2

παιδια συγνωμη εχω ενα προβλημα μηπως ξερει καποιος για αυτο ?παιζω pro club online fifa 21 αυτο που παιρνεις ενα παιχτη και παιζεις με αλλους μολις μπει γκολ και διχνει τους πανιγυρισμους με πεταει απο το παιχνιδι,ξερι καποιος γιατι?εχω τον παρακατω υπολογιστη.....

Xiaomi MI Curved 34
aorus x470 gaming 7 wifi
ryzen 5 3600x
Thermaltake Smart SE 730W
MSI GeForce RTX 3060 Ti 8GB Gaming X Trio
Corsair Vengeance RGB Pro 16GB DDR4-3200MHz (CMW16GX4M2C3200C16W)
Corsair Force MP510 480GB Δισκος λειτουργικου
Thermaltake View 71 Tempered Glass RGB Plus
Thermaltake Water 3.0 360 ARGB Sync
Thermaltake Riing Plus 14 LED RGB Radiator Fan TT Premium Edition (3 Fan Pack) 140mm
δισκοι επιπλεον sata
ST3000DM001-1ER166 3TB
ST4000DM000-2AE166 4TB 
TOSHIBA TD01ACA300 3TB

@xristos74

Αδερφακο, εδω ειμαστε τοπικ καριερας, οχι τεχνικη υποστηριξη :lol: 

Περα απ'τη πλακα, δοκιμασε καποιο αλλο τοπικ, σιγουρα παιζει να υπαρχει καπου που θα μπορεσουν να σε βοηθησουν.

3 hours ago, toninio said:

Νiktsiabe,  ναι η Benevento έχει πλάκα, όπως και το Ιταλικό γενικώς, παρά την έλλειψη δικαιωμάτων. Για όσους μεγαλώσαμε με το μεγάλο Καμπιονάτο το παλιό, υπάρχει ένα δέσιμο και δεν γίνεται να μην παίξουμε. Δηλαδή προτιμώ να παίξω ένα μέτριο Καμπιονάτο (σε σχέση με τα παλιά, εδώ και 15 χρόνια το Καμπιονάτο είναι φτωχός συγγενής) παρά ένα Ισπανικό ας πούμε. 

Βλέπω μεγάλη απογοήτευση ρε γμτ, πώς τα κατάφεραν έτσι στην ΕΑ. Δεν έχω παρακολουθήσει τί έγινε με τα updates. Έχω παίξει τις τελευταίες μέρες λίγα ματς και δεν πρόλαβα να παρατηρήσω κάτι χτυπητό, ίσως επειδή ήδη έχω αρκετό καιρό πειραγμένα sliders, προς το πιο αργό (χαμηλωμένα sprint και acceleration και σε slow πάντα). Κατανοητό ότι κάποιοι, παλιά αλάνια στο Φίφα, επιστρέφετε στο 20 ή το 19. Επειδή έχω την τύχη να παίζω το next gen, και μόνο η διαφορά στη στιβαρότητα μου αποκλείει οποιαδήποτε σκέψη για κάποιο προηγούμενο Φίφα. Μπορεί όμως, σε θέματα ισορροπίας gameplay, κάποιο προηγούμενο να ήταν  καλύτερο. Πάντως, το 21 μου κάνει όπως είναι, δηλ. τα καλά του μου εξισορροπούν την κακή αίσθηση των γλαστρών χαφ. 

Καλή συνέχεια σε ό,τι κι αν παίξετε κύριοι. 

Για μενα ειναι unplayable.
Προσαρμοζω το παιχνιδι μου, για να ειναι ρεαλιστικο, αν υπηρχε καθαρα η επθυμια να κερδιζω, καθε ματς θα ηταν 14-0.
Αληθεια.
Και δεν ειναι τα skills μου, ειναι το παιχνιδι, ειναι το χειροτερο που εχω ακουμπησει, αληθεια.

Η ταχυτητα δεν προσαρμωζεται και τα χαφ και τα μπακ απλα ΔΕΝ μαρκαρουν.
ΟΟΟΣΑ sliders και να πειραξεις, το παιχνιδι παραμενει γρηγορο, και ο αριθμος γκολ εξωπραγματικος, λογω ελλειψης μαρκαρισματος.

Αν εχεις σκοπιμοτητα, σκοραρεις καθε ματς 9 γκολ, απλα εμεις παιζουμε καριερα, θελουμε ρεαλισμο.

Και ετσι δεν γινεται.

• Like 1

ELBarto-3-, φυσικά ναι, είναι κάτι που όλοι θέλουμε, να παίζεται ρεαλιστική μπάλα και η νίκη ή ήττα έρχονται σε δεύτερη μοίρα. Μιας και έλεγες για τα σκορ, να πω εδώ ότι ίσως λόγω world class+manual χειρισμό, στις καριέρες μου ως τώρα ευτυχώς τα σκορ είναι οκ, δηλ. κάποιες πολύ λίγες φορές η κατάσταση ξέφυγε όταν είχαν μπει γκολ πολύ νωρίς, δηλ. τελικό σκορ 4-3 κλπ, αλλά ως επί το πλείστον τα σκορ που βλέπω είναι λογικά, πχ 2-1, 1-1, 1-0. Μπορεί να παίζει ρόλο και τί sliders έχουμε, αν και όλοι μας πιστεύω τα βάζουμε προς το ρεαλιστικό. Νομίζω το σημαντικό είναι η διαφορά World Class με Legendary (Ultimate, δεν το χω καν ακουμπήσει). To Legendary έχει κάποια φοβερά στοιχεία, αλλά δεν κολλάει πολύ καλά με manual χειρισμό από τον User, ενώ κάποιες υπερβολές (μαγνήτες) μου χαλάνε πολύ την αίσθηση. Στο World Class η Cpu είναι αρκετά πιο ήπια και βάζει λιγότερα γκολ. 

• Love 1

Μετα απο αποχη 1 μηνα απο φιφα 20 ειπα να βαλω να παιξω εναν αγωνα να δω που βρισκεται η ομαδα. 

Σεζον 6 salford city τελος χειμερινης μεταγραφικης περιοδου. 

1 αγωνα επαιξα ολο και ολο με την Norwich η οποια σε 26 αγωνες ειχε 2 νικες και 15 γκολ ενεργητικο. Τελευταια στον πινακα με 6 βαθμους. 

Αυτο που παρατηρησα στον αγωνα πραγματικα δεν ξερω τι ηταν. Οι παικτες πηγαιναν λες και το speed και το acceleration ηταν στο 100 αμυνα κεντρο χωνι.

Αποτελεσμα 10-5 στο legendary με matt10 sliders. Οταν το αφησα πριν 1 μηνα γτ επαιζα καθημερινα 6ωρα φιφα και ειχα σιχαθει απο το μονωπωλιο του παιχνιδιου ηταν πολυ ποιο slow και μου αφηνε μια ωραια αισθηση. Τωρα που το ξαναπιασα λες και επαιζα vanilla εκδοση ητανε. Περιεργα πραγματα. 

Εχω αφησει το speed/acc στο 50. Εσεις μηπως το εχετε ποιο χαμηλα?? 

• Like 1

Εγώ εξαρχής τα χαμήλωσα και τα χω έτσι ακόμα, δηλ. νομίζω 20 ή 25 το Sprint, όχι παραπάνω, και 47 με 48 το Acceleration (που και που το αλλάζω, ανάμεσα σε αυτές τις δύο τιμές). 

Παιδιά πιστεύω στο Legendary,  επειδή η Cpu βάζει οπωσδήποτε κάποια γκολ σχεδόν πάντα, ανοίγει το παιχνίδι γενικώς, για να υπάρχει και ισορροπία.  Δεν ξέρω, λέω τώρα. Έχω παίξει μια σεζόν σε Legendary κι έτσι μου χει φανεί. Μπορεί να είμαι από τους τυχερούς, που με ικανοποιεί το World Class σε ρεαλισμό και έρχονται κανονικά σκορ. Θα μου πείτε, τι να το κάνεις άν καταντάει εύκολο, για τους περισσότερους από εσάς. Για τις δικές μου ικανότητες, είναι οκ ευτυχώς, δηλ. ναι μεν σε πολλά σημεία θα ήθελα να έχει στοιχεία του Legendary, αλλά συνολικά μου πάει καλά, δεν κερδίζω εύκολα (μόνο όταν παίζω με πιο αδύναμη θεωρητικά ομάδα) και μου βγαίνουν αρεκτά ωραία ματς.  Οι μαγνήτες και μόνο του Legendary, είναι αρκετοί για να μου χαλάνε την αίσθηση και την αληθοφάνεια. Ειλικρινά, θα πλήρωνα διπλά ένα ποδοσφαιράκι, εάν οι developers μου λέγανε ότι έχουν  εξαλείψει εντελώς τους μαγνήτες στις κόντρες της μπάλας, στα δοκάρια κλπ. 

ELBarto-3-, ναι, κι εγώ πιστεύω δεν χρειάζεται όλα full manual. Την απλή πάσα την έχω semi, αλλά και οι σέντρες που λες νομίζω κολλάει για semi. 

• Like 1

και εγω παιζω,βασικα εχω παιξει αλλους   2μηνες  με την μπολτον αλλα δεν ποσταρα τιποτα,νομιζω οτι εχω καταφερει να φερω το παιχνιδι εκει που θελω και εγω με βαση τα sliders του ματ και 3-4 δικες μου αλλαγες,με αργο ρυθμο που καποιες στιγμες νομιζω οτι παιζω μισαωρα αχαχχα και με σκορ under 2.5 τις περισσοτερες φορες,αν δεν βαρεθω μπορει να γραψω τις εξελιξεις σημερα.

• Love 2
  • Like 1