Jump to content
ELBarto-3-

FIFA 21 - Career Mode Topic

Recommended Posts

μπηκα στο ετος 2025 και τις μεταγραφες ιανουαριου,το μονο που εκανα ηταν 2 αναγκαστικες μεταγραφες,η 1η αφορα τον Juan Miguel Jiménez López η αλλιως ως juanmi μιας και το η αγαπημενη διαιτησια του φιφα σε ανατροπη του λεμαρ μεσα στην περιοχη δεν ειδε τιποτα αλλα ο γιατρος της ομαδας ειδε οτι λεμαρ θα μεινει εκτος για 3 μηνες λογω τραυματισμου,ετσι επρεπε να καλυψω την θεση,η 2η μεταγραφη ηταν ο Manuel Javier Vallejo Galván η αλλιως ως σκετο vallejo μιας και η χερτα αποφασισε να ριξει στην αγορα σχεδον 300.000.000 για να φερει 4 παικτες εκ των οποιων ο ενας ηταν απο εμενα μιας και πληρωσε την ρητρα των 50.000.000 του Joshua Zirkzee.

θελω να σταθω στον  Joshua Zirkzee,θα σας προτεινω να τον δοκιμασετε,παιζει με την ιδια ανεση και στις 3 θεσεις,ST/CF/CAM,στα 3 χρονια που των εχω στην ομαδα οποτε τον χρειαστηκα ηταν εκει,μπορω να πω οτι τον αδικησα αλλα οταν εχεις τιμοθεο γουεα που δεν σταματαει να παστελωνει και myny απο πισω να φτιαχνει αλλα να σκοραρει και αυτος ηταν λογικο να ειναι αλλαγη,παντως ειναι πολυ καλος και ανετα θα του εδινα φανελα βασικου.

4DkX0fd.jpg

στα ματσακια τωρα,πολυ δυσκολη νικη επι τις μπρεστ με γκολ στο 83,αντιθετα πολυ ευκολα νικη επι τις μονπελιε,τρομερο 1ο 30λεπτο που καναμε το 0-3 και στο κυπελλο κλασικα αποκλεισμος,εβαλα ολη την 2η ομαδα και εννοειτε το πληρωσα,φετος η αληθεια ειναι οτι αλλαξα σκεψη και δεν ειχα 20-22 ετοιμους παικτες αλλα γυρω στους 15 παικτες με αποτελεσμα οι υπολοιποι να ειναι σε χαλια κατασταση.

3QNZLjv.jpg

και τελος η βαθμολογια,κουρσα για 3 αλογα μεχρι το τελευταιο ματς βλεπω να πηγαινει,τωρα ομως μας περιμενει ενας φεβρουαριος γεματος απο αγωνες.

EzYICNZ.jpg

• Love 4

Γενικα τι επιπεδο δυσκολιας κυριαρχει στο topic?? World class, legendary ultimate?? 

1 hour ago, geonick1997 said:

Γενικα τι επιπεδο δυσκολιας κυριαρχει στο topic?? World class, legendary ultimate?? 

Προσωπικα αδερφε εγω παιζω Legendary θεωρω καπως ψευτικο το ultimate κατα την γνωμη μου παντα

• Like 1
  • Thanks 1

@Diegito21 Πως και πως περιμένω τις νέες σου περιπέτειες  ειδικά τώρα που είσαι εστεμμένος πρωταθλητής στο νησί...και ας μην το ήθελε η ΕΑ!!

Δίκαια έφτασες στην κορυφή του Ολύμπου του αγγλικού ποδοσφαίρου με τη μαγική τριάδα ΜΕΜΦΙΣ-ΡΟΜΕΛΟΥ-ΟΝΤΕΓΚΑΑΡΝΤ

Και μπορεί να είναι στενάχωρο που δεν προχώρησες περαιτέρω στο ΤΣΛ και στο ΚΥΠΕΛΛΟ αλλά αυτό το back to back έχει μεγαλύτερη σημασία

Κατάφερες να διατηρήσεις τα σκήπτρα σου με πειστικότητα

ΑΝΑΜΕΝΩ hermano!!

@takisaek Ανετα 2ος λοιπόν με τη δικιά σου τριάδα ΖΟΤΑ-ΧΑΜΕΣ-ΛΙΒΑΚΟΒΙΤΣ

Σημαντικό να έχεις τερματοφύλακα και να έχεις σιγουριά πίσω .. με αυτόν τον τρόπο κάποια στιγμή το γκολ το βρίσκεις μπροστά

Μετά την κατάθεση ψυχής με τη ΛΕΣΤΕΡ στο ΤΣΛ έπεσες νομίζω στο χειρότερο δυνατό αντίπαλο, με την έννοια ότι πάντα μια εμφύλια διαμάχη έχεις τις δικές της ιδιαιτερότητες

Θεωρώ πως αν η ΠΣΖ ήταν γερμανική ας πούμε, θα την είχες περάσει

Τέλος πάντων ακόμα και έτσι είσαι πολύ καλά...έχεις να δώσεις για του χρόνου!

@TOL1S  Δύσκολη αρχίζει να μοιάζει η υπόθεση τίτλος, αλλά είναι υποχρέωση να πας με πίστη μέχρι το τέλος όσο και αν δεν στραβοπατά η ΟL 

Επίσης έχω την αίσθηση ότι τη ΛΕΙΨΙΑ θα την περάσεις, αλλά όπως λες και εσύ για την τελική ευθεία για το πρωτάθλημα χρειάζεται αυτό το έξτρα boost ποιότητας

Με το ΖΕΛΣΟΝ ΜΑΡΤΙΝΣ μπροστάρη δώσε ότι έχεις!!

-------------------------------------------------------------------------------

ΠΑΜΕ  ΛΙΛ !!!

Νέα ομάδα λοιπόν και περιβάλλον για τον NICO TSABI, όπως είχα προλαλήσει, στη ΓΑΛΛΙΑ μετά από καιρό

Και η σύμπνοια μεταξύ διοικούντων και προπονητή είχε φανεί από την αρχή κιόλας των διαπραγματεύσεων

Μία συνεργασία που καλύπτει και την ομάδα, καθώς επιθυμεί την έξοδο στο ΤΣΛ διακαώς και εγχώρια τρόπαια, στόχους που έχει καταφέρει ήδη ο κόουτς στην ΙΤΑΛΙΑ με τη ΣΑΣΟΥΟΛΟ

Αλλά καλύπτει και τον προπονητή διότι βλέπει ένα πρότζεκτ στα θέλω του...μία ομάδα φιλόδοξη που επιθυμεί να πρωταγωνιστήσει και στο εγχώριο αλλά και στο ευρωπαϊκό σκηνικό, με παίκτες με τρομερό potential

zdc1P3O.jpg

Για να δούμε το στήσιμο της ομάδας, είχε ενδιαφέρον το μεταγραφικό καλοκαιρινό παζάρι:

Την πρώτη μέρα που ανέλαβα έσκασε πρόταση 21.5εκ από την ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ για τον βασικό αμυντικό μας μέσο ΑΝΤΡΕ και δεν είχα αντίρρηση

Επίσης απεχώρησαν οι:

RB-Ζ. ΠΙΕΝΤ με 2εκ. στην ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ

LB- ΜΠΡΑΝΤΑΡΙΤΣ με 16εκ. στον ΑΓΙΑΞ

CAM- ΓΙΑΤΖΙΣΙ με 6εκ. στη ΛΑΤΣΙΟ συν τον παίκτη από κάτω

Hxkjoyh.jpg

Δεν είναι αυτό ακριβώς που θέλω, αλλά είναι ενδιαφέρουσα περίπτωση για τα άκρα της επίθεσης που έχουμε ένα κενό

Μένει να φανεί στο γήπεδο

Πριν αναφέρω τις προσθήκες να σταθώ στο γεγονός ότι η ομάδα έχει γύρω στους 10-12 δανεικούς, οι πιο πολλοί εξ αυτών στη ΜΟΥΣΚΡΟΝ

Ανακάλεσα μόνο το δανεισμό του 18χρονου Αγκολέζου CAM/LM/RM-ΚΑΠΙΤΑ όπως φαίνεται πάνω από τον ΜΑΡΟΥΣΙΤΣ..παρά το overall του έχει καλά στοιχεία και παίζει σε τρεις θέσεις

Προσθήκες:

Εχοντας χρήματα από την πώληση του ΑΝΤΡΕ προέβην κατ'αρχήν σε μία κίνηση- επιστροφή έκπληξη

B4rJ4ja.jpg

Ο "πολύς" ΡΑΝΤΑΜΕΛ ΦΑΛΚΑΟ επιστρέφει στα γαλλικά γήπεδα να κλείσει πιθανότατα την καριέρα του και να προσθέσει και άλλες διακρίσεις στην καριέρα του

Με 8εκ. από ΓΑΛΑΤΑ σύν τον CB- ΣΟΥΜΑΟΡΟ που δεν υπολόγιζα

Για το κενό του Ζ. ΠΙΕΝΤ ήρθε με 4εκ. από τη ΣΕΝ ΕΤΙΕΝ:

xFS3CyW.jpg

Ο αειθαλής ΝΤΕΜΠΙΣΙ επιστρέφει να συνδράμει στην προσπάθεια με την εμπειρία του !

Για τα αριστερό άκρο της άμυνας, στη θέση του ΜΠΡΑΝΤΑΡΙΤΣ, ακόμα μία ενίσχυση με γαλλικό χρώμα

Κινηση-ματ και με 15εκ. από ΜΑΡΣΕΙΓ:

OS8tPzO.jpg

Τη θέση στα χαφ του ΑΝΤΡΕ έρχεται (μετά από πολύ ψάξιμο) να καλύψει:

jZuqv0J.jpg

Ο ΜΑΤΙ ΚΡΑΝΕΒΙΤΕΡ πέρασε πάλι τον Ατλαντικό για χάρη μας με 13,3εκ. από ΜΟΝΑΡΚΑΣ

Τέλος, για το ΣΟΥΜΑΟΡΟ που έφυγε ως αντάλλαγμα του ΦΑΛΚΑΟ ήρθε με 2εκ. από τους CHICAGO FIRE:

6NBMD0F.jpg

Ο δυναμικός Κοσταρικανός στόπερ "έχω κάτι από ΒΡΑΝΙΕΣ"  Φ.ΚΑΛΒΟ

Παλέψαμε και για την απόκτηση, ειδικά τις τελευταίες ημέρες και μετά το δίμηνο τραυματισμό του σταρ μας CAM- IKONE  (ακόμα δεν αρχίσαμε!),  ένος επιθετικού μέσου με τη δυνατότητα να παίζει και στα άκρα, αλλά δεν τα κατάφεραμε..πέραν του Φ. ΟΡΕΓΙΑΝΑ που χάθηκε για λίγα λεφτά (14εκ. το μπάτζετ μας), δεν βρέθηκε κάτι άλλο..τον ΜΠΙΤΕΝΚΟΥΡ θέλω διακαώς από ΒΕΡΝΤΕΡ, αλλά είναι κατά 10εκ. πιο ακριβός από αυτό που μπορώ

Δεν πειράζει όμως ξεκινάμε τη χρονιά και βλέπουμε!

Εδώ η 18αδα μας, όπως αυτή κατέβηκε στο γήπεδο την 1η αγων. αρχές ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

Οι υπόλοιπες προσθήκες ήρθαν σταδιακά και μέχρι τα τέλη του μήνα

yexgjAX.jpg

Αμεσα 11ατοι οι ΝΤΕΜΠΙΣΙ-ΑΜΑΒΙ

ΞΕΚΑ-ΣΑΝΤΣΕΣ στο κέντρο δύναμη

Με μέλλον ο Ολλανδός στόπερ ΜΠΟΤΜΑΝ, έχει να μάθει και πολλά από τον 36χρονο Ζ. ΦΟΝΤΕ

Μαγική τριάδα ΤΖ. ΜΠΑΜΠΑ- ΙΚΟΝΕ (σταρ, έχει το ελεύθερο να κάνει ο,τι θέλει στο γήπεδο)- ΑΡΑΟΥΖΟ

Στην επίθεση ξεχωρίζει ο 20χρονος Καναδός σταρ ΤΖ. ΝΤΕΪΒΙΝΤ

Πρέπει να προσπαθήσει πολύ ο ΡΑΝΤΑΜΕΛ να του πάρει τη θέση

Και για όσους θυμούνται έχω τρομερή σχέση με αυτόν από πέρσι και οι δρόμοι μας ξανασυναντιούνται:

2YlQVVo.jpg

Βλέπετε αποκτήθηκε από τη ΛΙΛ το καλοκαίρι από ΓΑΝΔΗ 

Εδώ πέρσι το ένα από τα δύο του γκολ στον τελικό του κυπέλλου με τη ΜΠΡΙΖ που μας έδωσε το κύπελλο ΒΕΛΓΙΟΥ

@TOL1S  έχω και τον δικό σου τον ΤΙΜΟΘΙ ΓΟΥΕΑ..λίγο να παίξει από αυτό που δίνει σε εσένα θα κάνει θραύση!

Η ομάδα μετέχει στο ΓΙΟΥΡΟΠΑ ΛΙΓΚ

9phcMqY.jpg Θ

Θέλει μόχθο για την πρόκριση...

Πάμε σε αγωνιστική δράση:

1η αγων.

Ματς ντέρμπι με το καλημέρα...με ΠΣΖ εντός...

Ψάχτηκα λίγο με τις εντολές, έπαιξα φουλ άμυνα, μπήκα με το μαχαίρι στα δόντια...και στα πόδια

7FX3k5l.jpg

Πετύχαμε μία ΠΣΖ ανέτοιμη και κερδίσαμε 1-0 με ένα σουτ στην εστία!!!

Σημειωτέον ότι ο ΝΕΙΜΑΡ έχασε πέναλτι στο 94΄!!!

ALr2Flp.jpg

Τρομερή ατμόσφαιρα στο ΠΙΕΡ ΜΟΡΟΥΑ και καταπληκτική λεπτομέρεια αυτή με τα κόκκινα δίχτυα!

Με το δεξί λοιπόν με σκόρερ αυτόν που ήξερα να χειρίζομαι καλύτερα από την ομάδα τώρα στην αρχή

2η αγων.

pEbW5ki.jpg

Η ΝΤΙΖΟΝ μας πάτησε, κατά τύχη ισοφαρίσαμε, μία κόντρα στην άμυνά τους έβγαλε τετ α τετ τον ΝΤΕΙΒΙΝΤ, ο οποίος δεν λάθεψε

3η αγων.

d0yfgA1.jpg

Ακόμα ένα ντέρμπι εντός με ένα από τα φαβορί για τον τίτλο και δεν κουνήθηκα από την περιοχή μου, μόνο που εδώ δεν βρήκα καθαρή ευκαιρία όπως με τη ΠΣΖ ώστε να απειλήσω...είναι και το ματς που τραυματίσθηκε ο ΙΚΟΝΕ

Θετικό όμως που δεν χάσαμε

4η αγων.

WGWhufP.jpg

Προηγηθήκαμε... πήγαμε να το παίξουμε πάλι στην άμυνα και στη δύναμη όπως στα ντέρμπι, αλλά ο ΜΟΛΕ μας τιμώρησε με ωραίο συρτό σουτ

Σκόρερ δικός μας ο ΤΖ. ΜΠΑΜΠΑ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

AAqHk7y.jpg

Πρώτη η ΑΝΖΕ!

Παρά τη νίκη ΠΣΖ η κατηγορία μας δυκολεύει, έχει δυνατές ομάδες

Ακόμα βέβαια δεν έχω "ανοίξει" την ομάδα ώστε να ξεδιπλώσει το ταλέντο που δεδομένα έχει

Παίζουμε αμυντικά και σφιχτά ώστε να ανέβει λίγο το sharpness

Ακολουθεί το εκτός με ΜΑΡΣΕΙΓ (ήμαρτον τι πρόγραμμα είναι αυτό για αρχή) και η 1η αγων. ΓΙΟΥΡΟΠΑ εντός με ΑΑΡΧΟΥΣ

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ AMIGOS ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ Ο,ΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΚΑΙ Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!

@ELBarto-3- Ιδιαίτερα συναισθηματικό το ποστ σου με λόγια που συγκινούν!

Ενα ευχαριστώ εκ μέρους μου...

Ο,τι ανέφερες για την επικοινωνία που έχει αναπτυχθεί εδώ στο topic των career ισχύει..πέρα από την προσωπική μας ευχαρίστηση, γράφουμε και παίζουμε για την παρέα 

Μακάρι να συνεχίζεται αυτό κάθε ποδοσφαιρική χρονιά!!

Adios!!

• Love 4

5 hours ago, geonick1997 said:

εγω επαιζα σε legendary αλλα εδω και λιγες μερες το γυρισα σε ultimate,θα σου πω βεβαια το εξης,οτι και παλι κερδιζω καπως ευκολα,ο βασικος λογος ομως ειναι οτι με την αρχικη οσερ εχανα σε αυτα τα επιπεδα,με την οσερ που εχω  φτιαξει τωρα ειναι δυσκολο να χασω,αρα παιζει ρολο και η ομαδα που εχεις.

οταν τελειωσω την σεζον εχω σκοπο να κανω ενα ποστ μαζι με την αποτιμηση του φετινου career mode μετα απο 5 σεζον και συνολικα 3 μηνες που ειναι εξω το παιχνιδι.

• Like 2

4 hours ago, TOL1S said:

εγω επαιζα σε legendary αλλα εδω και λιγες μερες το γυρισα σε ultimate,θα σου πω βεβαια το εξης,οτι και παλι κερδιζω καπως ευκολα,ο βασικος λογος ομως ειναι οτι με την αρχικη οσερ εχανα σε αυτα τα επιπεδα,με την οσερ που εχω  φτιαξει τωρα ειναι δυσκολο να χασω,αρα παιζει ρολο και η ομαδα που εχεις.

οταν τελειωσω την σεζον εχω σκοπο να κανω ενα ποστ μαζι με την αποτιμηση του φετινου career mode μετα απο 5 σεζον και συνολικα 3 μηνες που ειναι εξω το παιχνιδι.

Ειναι φιφα 20 αυτο αλλα πιστευω κανει σε αυτο που θελω να πω

Ειμαι στα μισα της 3ης σεζον εχωντας αυτην την ομαδα. Παιζω 8λεπτα στο world class με sliders του matt10

Επισης ο pedro nuno και ο rafa soares τους ειχα παρει με pre-contract αλλα η υπολοιπη ομαδα ειναι ή απο ακαδημιες ή μεταγγραφες με max price 10 μυρια (εκτος απο τον παικταρα τον εδουαρδο που τον πηρα 11.5 μυρια) 

Tactics formation εχω υιοθετησει gegenpress του klopp γτ μου αρεσουν τα συστηματα του 4-3-3 και ειπα να δοκιμασω αυτη την φορα αυτο

Το θεμα ειναι οτι ενω περιμενα να δυσκολευτω να την νικησω τελικα το σκορ ηρθε 3-9 και απορω τωρα εγω

Στο world class σε καποιους αγωνες παιρνω δυσκολη νικη ή ακομα και ισοπαλια (πχ west brom Fulham cardiff  leeds) που ειμαστε σχεδον ισοβαθμια ο ενας με τον αλλο) και σε αλλες περιπτωσεις ξεφτιλιζω top ομαδες ( πχ man city everton) και σκεφτομαι να το ανεβασω στο legendary

Απο την αλλη στο legendary που το δοκιμασα σε 5 αγωνες κατεληξα στο συμπερασμα οτι αυτες που ηταν στην κορυφη του πινακα με νικαγαν με 3-4 γκολ διαφορα, εφερνα με το ζορι νικες ή ισοπαλιες με τις ομαδες στην μεση του πινακα και τις κατωτερες ομαδες τις γλενταγα και σκεφτομουν να επιστρεψω πισω στο world class. 

Το βιντεο ειναι μονο το 1ο ημιχρονο γτ το 2ο δεν το εχω ετοιμασει ακομα

Edit: οριστε και το 2ο ημιχρονο

Edited by geonick1997
  • Love 1
  • Like 1

9 hours ago, geonick1997 said:

Απο την αλλη στο legendary που το δοκιμασα σε 5 αγωνες κατεληξα στο συμπερασμα οτι αυτες που ηταν στην κορυφη του πινακα με νικαγαν με 3-4 γκολ διαφορα, εφερνα με το ζορι νικες ή ισοπαλιες με τις ομαδες στην μεση του πινακα και τις κατωτερες ομαδες τις γλενταγα και σκεφτομουν να επιστρεψω πισω στο world class. 

αυτο ακριβως ειναι που σου αναφερω,επι 3 σερι χρονια, (4 αγωνες επι 3 χρονια = 12 αγωνες) οχι απλα δεν κερδισα λυον και πσζ αλλα παιζει να εβαλα μολις 3-4 γκολ επαιζα σε legendary,μολις εφτιαξα την ομαδα που εχω τωρα αρχισα να τους νικαω,δλδ θελω να καταληξω στο εξης, δεν εχει νοημα να παιζεις σε wc μιας και κερδιζεις ανετα,για εμενα μεινε στο legendary,  χασε αγωνες γιατι ειναι και το σωστο αν το σκεφτεις,ειναι καλυτερες ομαδες απο εσενα και προσπαθησε να φερεις 2-3 παικτες καλους,θα δεις οτι θα αρχισεις να τους κοντραρεις.

ενοοειται οτι παντα υπαρχουν και ομαδες θαυματα που με παικτες ακαδημιας κανουν ζημια,το προσπαθησα 2 φορες να το κανω σε φιφα 19 και τις 2 φορες απετυχα γιατι αν δεν εχεις παικτες καλους να τραβηξουν το κουπι οι μικροι δεν μπορουν μονοι τους,εκτος βεβαια αν εχεις 11 μικρους ροναλντομεσι που αυτο δεν θα γινει,2 παικτες υπερκαλους αν βγαλεις απο την ακαδημια ειναι επιτυχια.

επισεις το οτι φερνεις παικτες max τα 10 εκ. δεν λεει κατι,αυτο που κανω εγω ειναι να ψαχνω παικτες με συγκεκριμενα πραγματα,δλδ σε εναν τερματοφυλακα κοιταω να ειναι το ελαχιστο 6.3 και να εχει καλο pos, αμυντικο χαφ παντα μα παντα ειδικα αν παιζω με εναν θα ειναι παικτης τερας,οπως και στα φτερα το κριτηριο μου ειναι ταχυτητα και οσο καλυτερο τελειωμα γινεται,αν βρω παικτη αξιας 1 εκ. και ειναι καλυτερος στα στατ που θελω, το overall δεν με ενδιαφερει,ειναι παγιδα, απο εναν που κοστιζει 10 εκ. θα παρω αυτον που κανει 1 εκ..

και κατι ακομα,προπονηση,ειναι σημαντικο,στο 20 που παιζεις ειναι το κλασικο που ξεραμε χρονια,στο 21 αλλαξε,μπορεις να ασχοληθεις με 1-2 παικτες μονο για ενα διαστημα,παικτες που θα σου κανουν την διαφορα,στο 20 εχεις 5 επιλογες καθε φορα,βαλε μονο εναν και στα 5 και θα δεις ποσο γρηγορα θα γινει παικταρας,με αυτον το τροπο κερδιζεις μια μεταγραφη.

• Thanks 1

On 2/1/2021 at 3:34 ΜΜ, geonick1997 said:

Ultimate με sliders εναντιον μου, οτιδηποτε κατω απο αυτο ειναι υπερβολικα ευκολο και προβλεψιμο.

@niktsiabe Ευχαριστω ρε μαν, και ειναι πραγματικα μεγαλο θεμα οτι αρχισαμε αυτη την παρεα καποιοι πριν 11 χρονια, και ακομα κραταει. Πραγματικα μαγικο.

Στην Λιλικα σου, σημαντικες αποχωρησεις, δεν ειχες ιδιαιτερη αγωνιστικη αποψη καθως δεν τους ειχες δοκιμασει, αλλα εκρινες οτι δεν θα προβληματιζαν την ομαδα καθως εφερες και παικτες.

Φαλκαο, μακαρι να σου βγει.
Αμαβι και Ντεμπουσι καλες λυσεις.

Κρανεβιτερ ΜΕΓΑΛΗ αγαπη, καθως τον ειχα στον ΟΦΗ το καλοκαιρι, και εχω δεθει αρκετα.

Σαν ομαδα εισαι ενταξει, ο Μποταμ ειναι παικταρα, εχει κλεισει και LFC στην πραγματικοτητα, λενε, αρα εχει διαμαντι στα χερια σου.

Υπουλος ομιλος με Γραναδα και Ναπολι.

Αγωνιστικα, εισαι απο τους λιγους που εχουν καταφερει να κανουν κατι απεναντι στην ΠΣΖ εδω μεσα, μεγα μπραβο.

Αλλα που να κερδισεις την πραγματικη βασιλισσα της Γαλλιας, Χ και πολυ σου ειναι με ΟΛ :D 

Περαν αυτης της νικης ομως δεν ειδες χαιρι και πιστευω οτι θελεις λιγο δουλεια στα instructions.
Βγαζεις ορεξη και πιστευω θα ειναι ενα ομορφο save. 
Ο Νικο βρηκε στεγη!

22 hours ago, TOL1S said:

Οταν εχεις χτισει χημεια με την ομαδα, κεδριζεις πιο ευκολα, το εχω παρατηρησει φετος.

-----------------------------------------------------

Παμε λοιπον σε μενα.

Γυριζουμε το save πισω στο τελος της Θελτα, καλοκαιρι του 2025.

Ο Μπαρτο μολις σταματησε απο την Ισπανικη ομαδα, και εκανε το ταξιδι στην Ελλαδα που προαναφεραμε με την επισκεψη στη Κρητη.

Μετα ομως απο λιγες μερες του εσκασε προταση απο την Γερμανια, και μια ομαδα που γνωριζε πολυ καλα......

jUJN36n.jpg

Η Μπορουσια τερματησε στην 5η θεση της Βαθμολογιας και βρισκοτανε στο Europa League.
Πρωταθλητρια Γερμανιας η Λειψια !!

Χρειαζονταν εναν νεο προπονητη, που θα εμπνευσει τα αποδυτηρια και θα τους δωσει την πνοη που χρειαζονται για να βγαλουν τον καλυτερο τους εαυτο.
Γιατι οταν εχεις αυτους τους 2 στην ομαδα, ακομα, και τερματιζεις εκτος ΤΣΛ, ειναι πραγματικα ασχημα τα πραγματα.....

Haaland and Sancho shaping Dortmund's young and hungry team

Sancho 94, Ηaaland 92

Το πως ταρματησαν 5οι, δεν το ξερω.

4iIx65h.png

Στην παρουσιαση του ο νεαρος προπονητης δηλωσε

"Ειμαι τρομερα ευτυχης και χαρουμενος που βρισκομαι εδω, αυτη η ομαδα ειναι μια απο τις πιο ιστορικες στην Γερμανια, και ισως η πιο "συναισθηματικη" σε αυτη τη χωρα, και το οτι με εμπιστευτηκαν να την αναλαβω σε αυτη την δυσκολη περιοδο, ειναι πραγματικα τιμη μου.

Για την συνδεση του Αρη Θεσσαλονικης και την ΒνΒ δηλωσε

Ναι ειναι αληθεια οτι οι οπαδοι του Αρη και της Μπορουσια ειναι αδελφοποιημενοι, και εχουν μια απο τις πιο στενες οπαδικες σχεσεις στην Ευρωπη, το γνωριζα και αυτο προσδισει ακομα μεγαλυτερη ευθυνη σε μενα,  καθως οντας οπαδος της ομαδος της Θεσσαλονικης, και coach στις ακαδημιες της, γνωριζω την ιδεολογια των οπαδων της Μπορουσια απο πολυ νεαρος.

Για τους 2 αστερες της ομαδος ειπε 

Ελπιζω να μεινουν και οι 2 προφανως, ξερω οτι η θεση της ομαδος, εκτος ΤΣΛ, ειναι ενα μαγαλο πληγμα, αλλα πιστευω θα μπορεσω να τους μεταπεισω αν εκφρασουν την επιθυμια να αποχωρησουνε. Προσπαθουμε να χτισουμε μια κουλτουρα εδω περα, και εννοειται και οι 2 ειναι μερος αυτης." 

Παμε μεγραφες.

lRwGiqj.jpgQZr5Tb0.png

Μarcinho Reus 

Δε θα μπορουσα να ξεκινησω αλλιως.
Ο Μαρκος ηταν καταχωμενος στην Β04 οπως θυμαστε απο αλλες μου "προσπαθειες" σε αυτο το save, και τον εφερα στα 36 να τελειωσε την καριερα του στο σπιτι του.

7.000.000 απο την Λεβερκουζεν.

PEseHnk.png1605168246_675829_1605168496_noticia_normal_recorte1.jpg

Martin Odegaard

Η μεγαλη μας κινηση ηταν ο αγαπημενος του @Diegito21 και κολλητος και συμπατριωτης του Χααλαντ απο την Αρσεναλ.

Προερχομενος απο κατακτηση του EL με την Λονδρεζικη ομαδα, ο Οντεγκααρντ εψαχνε μια νεα προκλιση στην καριερα του, καθως ηταν στην ομαδα του Λονδινου εδω και 4 χρονια, και δεν ειχε να δειξει τιποτα στο πρωταθλημα πανω απο την 5η θεση, και επιτελους κατεκτησε εναν τιτλο με αυτο το EL.

tVN4jqC.png

Ki ετσι επικοινωνησε μαζι του ο Μπαρτο και του εξηγησε τι θελουν να χτισουν στο Βεστφααλεν, και μετα απο λιγη ομιλια μαζι του και με τον Χααλαντ, αποφασισε να κατηφορησει προς Γερμανια!

110,000,000 € απο Αρσεναλ!

2813.jpg?itok=T2-JGZveDkzwfwg.png

Virgil Van Dijk 

Κοιταξτε.
Η ομαδα στην αμυνα ηταν τραγικη, ειχαμε τον Ελβεντι και μετα το χαος, συν το γεγονος οτι δεν ειχαμε μπακ.
Καθολου, τιποτα.

Κι ετσι ειπα να αρχισω το χτισιμο της αμυνας,  βαζοντας την προσωπικοτητα πανω απο ολα.

33 ετων απο Λιβερπουλ, 20,000,000 + Γκερειρο.

91 οβεραλ.

Προερχομενος απο ΤΣΛ με Λιβερπουλ, και με την ελευση του Κουντε στην ομαδα του Μερσευσαιντ, απο την Θελτα μας, δεν θα ειχε τα ιδια λεπτα συμμετοχης.
Ηρθε σε μια ομαδα με πλανο, για τα τελευταια χρονια της καριερας του.

c96100f64039a53ca2f1f33a6b19e8a1.jpg

Nico Tagliafico 

Καθαρακ ινηση παγκου, ελευθερος 32 ετων.
Αυτο που ανεφερα πριν με τους 0 μπακ, καταλαβενετε.

08ed2b93-bc19-4113-aca4-faa7510faacc.jpgm6IdkOo.png

Max Aarons 

Απο τα πουλενακια μου, RB γρηγορος με καλες μεταβιβασεις.

83 οβεραλ 25 ετων, απο Wolves.

3a33f5bbc2d88a5bf6f607cd9463e247.jpg

JGdhwkN.png

Brandon Williams 

LB απο Λεστερ.
85 οβεραλ, 25 ετων.

Σκασαμε 75 μυρρια στις αλεπουδες και φεραμε τον βασικο μας LB.

1034667312.jpg0g8WCzk.png

Bernardo Silva 

Με κατι πωλησεις ειχαμε μεινει με καλα χρηματα, και με 90,000,000 φεραμε τον Πορτογαλικο τυφωνα.
Ηταν φανταστικος στα λιγα παιχνιδια που επαιξα με Χερτα, και τον ηθελα για να πλαισιωσει την καλυτερη τριαδα στην Γερμανια, με Σαντσο και Χααλαντ.

7EzWecA.png

Εχουμε εμφανες θεματακι στο κεντρο.
Ο Κακερε ειναι υπερπαικτης, αλλα μεχρι να μαθει την θεση CDM θα κανει μαλαγανιες, και ο Μπελινχαμ, οσο παικταρας και να ειναι, ξεχωριζει σα την μυγα μες το γαλα, σε ποιοτητα αναμεσα στους Οντεγκααρντ και Σιλβα, μπροστα....

Θα το παλεψουμε.

-----------------------------------------------------

Αγωνες.

pZdbfF2.png

Δηλωσεις : 

"Κανουμε και καναμε οτι μπορουσαμε να βελτιωσουμε την ομαδα. Θεωρω οτι εγινε εξαιρετικη δουλεια απο τον κυριο Zorc και ολο το τεχνικο επιτελειο για να παρουσιαστει μια ΒνΒ που περιμενουν οι οπαδοι μας. Μια ομαδα που κυνηγαει τα παντα."

vkfScRu.png

Νοθροι, ανετοιμοι, χλιαροι, με πολλα λαθη.
Αλλα βλεπετε τα γκολ, οταν εχεις τετοια ποιοτητα σου παιρνουν παιχνιδια μονοι τους.

Δειτε εδω την ΜΠΑΛΙΑ του Μπερνα στο 1-1 
Απλα ποιημα....

Δεν εχω λογια.
Μπερναρδο Σιλβα, ενα νεο πουλεν γεννιεται στο πανθεων των πουλεν μου.

d5OMedi.png

Κακη και εκνευριστικη εμφανιση, μας εκλεβαν την μπαλα συνεχεια, δεν μπορουσαμε να κυκολοφρησουμε στο γηπεδο ετσι οπως το θελαμε, και σωθηκαμε εννοετιαι απο μια αντεπιθεση στο 83

Κακο παιχνιδι, κραταμε το τριποντο.

hINhXbW.png

Πρωτο παιχνιδι που φανηκε η δουλεια μας.
Ομορφη κυκλοφορια, πιεση στο κεντρο, γρηγορες μεταβιβασεις.

Και σκορερ το "τριο" 

AhGxmq3.png

---------------------------------------------------

Παρατηρησεις 

• Ομιλος EL

g1EcU6K.png

Δε βαζω καν παρανομαστη το να περασουμε, βαζω το 6/6 σαν στοχο.

Γενικα, ειμαστε με διαφορα η καλυτερη ομαδα στην διοργανωση, παμε για τιτλο, δε θα κανω τον λακαμα και να λεω τωρα "Παμε για το καλυτερο δυνατο" και αρλουμπες, εχουμε ομαδα ΤΣΛ παμε για το πρωτο Ευρωαπαικο τροπαιο της ομαδος απο το 1997, δηλαδη 29 χρονια μετα!!! (εχουμε 2025-2026)

• Ακολουθει το ντερμπι του Ρουρ, απεναντι στην Σαλκε....

AdTa3Y4.png

Δηλωσεις : 

"Ειμαι αρκετα διαβασμενος γιαν α ξερω τι σημαινει αυτο το παιχνιδι για τους οπαδους μας. Ξερω οτι το γηπεδο θα βραζει και θα ειναι ιδιαιτερη ατμοσφαιρα, θα δωσουμε τα ΠΑΝΤΑ για την νικη, ειναι σημαντικη οχι μονο βαθμολογικα αλλα και για το γοητρο των οπαδων μας. Εχω προπονησει στην Ελλαδα, και τα ντερμπι εκει ειναι ιεροτελεστια, δεν περιμενω τιποτα λιγοτερο απο το αυριανο!

• Καπιτανο ο Βιργιλος.
    Πρωταθλητης Ευρωπης, μολις, και μεχρι να αποδειξει καποιος οτι εχει μεγαλυτερες ηγετικες ικανοτητες, ο Βιργιλος το αξιζει.

• Μεγαλη Αγγλικη βαση, με Ααρονς, Σαντσο και Ουιλιαμς.
    Δεν το περιμενα απο τον αυτο μου, συνηθως Αργεντινους μαζευω :hehe: 

• Το παιδι εχει 4 ασσιστ σε 3 αγωνες, και ειναι ηδη πρωτος στον σχετικο πινακα....

5749b22a51982ebc04836c9bed62eee5.png

Τον αγορασα 89 οβεραλ, και εχει παει ηδη 90 σε μισο μηνα.....
    Εχουμε κατι παραπανω απο διαμαντι, κυριοι.....

• Πρεπει να το δηλωσω, δεν μπορω να το κραταω μεσα μου......

Δεν μου αρεσει ο Χααλαντ.
    Στο ΦΙΦΑ, ετσι.

Απο το ΦΙΦΑ 19 που τον αγορασα εγω στην ΒνΒ, πριν παει στην πραγματικοτητα, και εβαλε ενα καρο γκολ, δεν μου αρεζε στον χειρισμο, δεν παιζω με τετοιους επιθετικους προσωπικα....
    Δεν ξερω τι θα γινει του χρονου, αλλα φετος θα κατσει εννοειται....αλλα αν αρχισουν οι προτασεις το καλοκαιρι, μπορει να το σκεφτω....

Οσο ιεροσυλια κι αν ακουγεται σε καποιους.

• Δεν εχω ιδιαιτερα λογια για τον συγκεκριμενο...

Eh5Sk6pXgAEIMT0.jpgnintchdbpict000400591101.jpg?strip=all&w=960&quality=100

Το παλικαρι ειναι αψογο στον χειρισμο, και ο πιο ταλαντουχος παικτης μας.
    Πραγματικα δεν εχω λογια.

• Και φτασαμε στον Βασιλια....

bernardo-silva.jpg

Ειναι επισημως στην "πουλενοομαδα" μου, μαζι με ονοματα ΙΕΡΑ οπως καποιοι οπως οι κυριοι...

anthony-lopes-olympique-lyon-1595841472-44187.jpggf-yGjn-9W23-xYWt_szymon-zurkowski-nie-grzeje-mi-sie-glowa-1-publ-664x442-nocrop.JPGDenis Suarez Responds to Insensitive & 'Regrettable' Reporting on Burglary  of His House | 90mint0nXyoU.pngkjUsWjp.png6fbcafe76078f9ba3af1268b0b1eea38.jpg

Εχει δυνατα ονοματα οπως βλεπετε.
    Και τωρα προστεθηκε ο Μπερνα.

ΥΠΕΡ-παικτης.
    Μεσσι-κη ποιοτητα.

• Παρτε κανα 2 εικονες απο το Κλεανθης Βικελιδης τραβηγμενες απο μενα, με αυτοκολλητα των παιδιων της Unity μεσα στην Θυρα 3

QvHS1Fn.jpgVie1OOO.jpg

Ετσι για το κερασακι στην τουρτα. :D 

--------------------------------------------

Εδω ειμαστε μαγκες.
Μετα απο πολυ σκεψη, ειδα την Μπορουσια 5η και σκεφτηκα οτι ειναι μοιραιο.

Επισης εβγαζε απολυτη λογικη να στραφουνε σε ενα νεο ονομα για τον παγκο τους, και μετα την πορεια της Θελτα στο ΤΣΛ ο Μπαρτο ηταν το πιο καυτο ονομα στην προπονητικη, στην Ευρωπη.

Μια ομαδα που ξερω οτι δεν προκειται να μην μου κολλησει, διοτι ειναι ομαδα με συναισθημα, και ειχα να κανω ενα μαζι της απο το υπερ-πετυχημενο στο ΦΙΦΑ 19 με Μανωλακη κτλ, οποιος θυμαται.

Συνεχιζουμε με Ντερμπαρα με Σαλκε, και μετα εναρξη ευρωπαικων υποχρεωσεων.

EICHTE LIEBE!!!!!

BolaxdA.jpg

Edited by ELBarto-3-
  • Love 4

LEdlE6n.jpg

αχ αχ αχ και αχ,2 νικες και 2 Χ που πονεσαν πολυ,θα σταθω μονο στα 2 Χ,αρχικα με την νις οπου κανω τρομερο 1ο ημ και στο 2ο ημ επαιξα με την μικτη κοσμου και δεν περασα την σεντρα,παλι καλα το 1-1,παμε ομως στο ματς με το στρασβουργο και στην ανεκδοτο για αλλη μια φορα διαιτησια,κανω το 1-0 και μετα ανελαβε ο 12ος παικτης του στρασβουργο να αναλαβει βαρδια,δινει 2 πεναλτι μεσα σε 5 λεπτα !!!!! στο 1ο απλα πηρα την μπαλα και στο 2ο απλα ακουμπησα τον αντιπαλο,το οτι δεν πηρα και 2 κοκκινες μαλλον αδικει το στρασβουργο αχχαχαχααχαχχα,στο 2ο ημ ο MVP του αγωνα οπως ακουγοταν ρυθμικα απο την εξεδρα δεν ειδε οπως ηταν λογικο το σπασιμο μερικων οστων του μεσσι απο τον δολοφονο αμυντικο και συνεχιζε να πεσει χωρις να συμβαινει τιποτα,ψιλα γραμματα οι 3 μηνες εκτος του λεο,το καλο στο ματς ανεκδοτο οτι εκανα το 2-2 στο τελος.

η βαθμολογια οπως ειναι μετα απο 30 αγωνες,το κακο ειναι οτι εχω παιξει ενα ακομα ματς και εχασα και τα επομενα 2 ειναι κατα σειρα με πσζ και λυον,με νικες μενω στην διεκδικηση της κουπα αλλα με μικρο ποσοστο επιτυχιας να παρω πρωταθλημα,ειμαι ηδη -13 βαθμους,με 1 η 2 ηττες τα παντα εληξαν και θα πεσει sim στα ματς μεχρι το τελος.

ααααααααααααααα εκανε και 2η ηττα η λυον για φετος χαχαχαχαχαχαχαχαχα

tCnNNTK.jpg

• Love 3

893883660.jpg.0.jpg

Παμε ματς.

BνΒ - Frankfurt 6-1 

Ενα ευκολο παιχνιδι, με πολυ ενταση στο 2ο ημιχρονο, καθως στο πρωτο βρεθηκαμε πισω με 0-1, αλλα απαντησαμε καταλληλως.

7l0piV7.png

Ευκολο απογευμα στην Τραπεζουντα.

Ευχαριστη εκπληξη, σκοραρε ο Μαρσινιο!!

ai5kHF7.png

Πολυ ομορφη ατμοσφαιρα στο Ανοβερο, που εδωσε ωθηση στους γηπεδουχους να κανουν ενα καλο παιχνιδι και να μας αποσπασουν τον βαθμο.
Μας ελειπε αρκετα ο Σαντσο, και φανηκε.

Osnabruck - BvB 0-2 (Κυπελλο Γερμανιας) 

Καλη εμφανιση απο τις αλλαγες μας, με τον Μαρκο να κανει ωραιο παιχνιδι, παλι.

Προκριση.

BvB - Werder FORFEIT 

Η επιτομη του στημμενου παιχνιδιου.
Δεν αντεξε η καρδουλα μου, θα εσπαγα controller, και το εκανα Forfeit.

Χαναμε ηδη 0-3 

LChTaWn.png

Πολυ λιγος ο ανταγωνισμος στον ομιλο.

Παλι γκολ ο Μαρκο, στας Ευρωπας!

Freiburg - BvB 3-3 

Ημιχρονο 0-3
Τελικο 3-3 

Με ενα δευτερο ημιχρονο απλα αριστουργημα της ΕΑ......

XDcjCg0.pnglz8FclM.png

----------------------------------------------

Παρατηρησεις 

• Λογω των τελευταιων 2 ματς πρωταθληματος, που εξηγησα τι εγινε στις περιγραφες, αφησα λιγο το παιχνιδι για κανα 2 μερουλες να ηρεμησει το κεφαλι μου γιατι ηταν πραγματικα τρομερα αηδιαστικο το τι γινοτανε, και επρεπε να απεχω λιγο.

Για αυτο αργησα να ποσταρω κιολας.

• Το κλιμα στην ομαδα ειναι ιδιαιτερα καλο, παρα τις γκελες..

hR0JNKn.pngILCbEte.pngeAjYx3j.png

• Εκανα μια εσωτερικη αλλαγη στην 11δα.

WaGMhNR.png

Ο Μπροζοβιτς πηρε την θεση του Μπελινχαμ, και ετσι ο Κακερε παιζει λιγο προωθημενα, ως CM και οχι ως CDM πια.
    Ο Κροατης εχει μια δουλεια, να μαρκαρει και να κοβει. Τιποτ'αλλο.

Παρα τα 32 του χρονια, κανει καλη δουλεια αμυντικα.

• Μια ιδιαιτερη φωτο για εμενα.

uJaaHU7.png

Η νεα και η παλια γενια σε μια φωτογραφια.

• Εξαιρετικος ο Williams.

Mood8fx.png

Κανει εξαιρετικα παιχνιδια, και δεν μετανιωνω την μεταγραφη του απο Λεστερ.
    Πολυ καλος αμυντικα, και με προσεγμενα ανεβασματα.

• Επομενο παιχνιδι με την Μπαγερν, στο Βεστφαλεν....

oD0yzXC.png

Δηλωσεις

"Σιγουρα δεν κρινει κανεναν τιτλο ενα παιχνιδι, αλλα οπως και να εχει ειναι απο τα παιχνιδια που μπορουν στο τελος να παιξουν σοβαρη σημασια στην εκβαση του αποτελεσματος στον πινακα. Ειναι ενα ντερμπι, και περιμενω πως και πως να ζησω αυτη την ιδιαιτερη ατμοσφαιρα. Εννοειται παμε για την νικη

Θα μας βοηθησει ιδιαιτερα η επιστροφη του Jadon που ηταν και ειναι ενα τρομερα σημαντικο κομματι της επιθεσης μας." 

--------------------------------------------

Αυτα μαγκες.
Μενουν 2 αγωνες για να τελειωσει αυτη η αγγαρια που κανουμε στους ομιλους EL με τετοιο κακο ανταγωνισμο, για να μπουμε στα σοβαρα παιχνιδια των νοκ-αουτ, και στο πρωταθλημα μετα τις γκελες πρεπει να ειμαστε πιο σοβαροι απο ποτε.

Συνεχιζουμε υγηεις πια, με την επιστροφη του Jadon εδω και 2 παιχνιδια.

EICHTE LIEBE !!!!!

T8ebaZp.jpg68H0h8R.jpg

Οι συγκεκριμενες εικονες^^ ειναι απο το Βερολινο, το 2018, που παρεβρεθηκα σε αγωνα Χερτα - Μπορουσια :D  

Edited by ELBarto-3-
  • Love 4

@TOL1S  Απλά RESPECT με όλη τη σημασία της λέξης για τον κύκλο που έκλεισες με όμορφο τρόπο στη Γαλλία.

Ακόμα και αν δεν συνοδεύτηκε με κάποιο τρόπαιο είτε εντός είτε εκτός συνόρων, θεωρώ ότι βρήκες την πραγματική ουσία του παιχνιδιού...δηλαδή την όλη πορεία της ομάδας από τα χαμηλά επίπεδα μέχρι το βάθρο του πρωταθλήματος (ως 3ος), την παράλληλη δική σου εξέλιξη, των νέων παικτών από την ακαδημία, την προσέλκυση και ερχομό γνωστών ονομάτων και γενικότερα το όλο feeling ρε παιδί μου..

Εμένα μου άρεσε και στο έχω ξαναναφέρει, η στόχευσή σου στις μεταγραφές και η ρεαλιστική επιλογή παικτών...και όπως σωστά επεσήμανες βοηθάει και στο όλο σκηνικό  το φετινό παιχνίδι.. 

Οπως και να έχει, ένα μεγάλο μπράβο και πάλι..αναμένουμε τις νέες περιπέτειες στους ΓΟΥΟΝΤΕΡΕΡΣ!!

@ELBarto-3-  Κατ'αρχην είσαι ωραίος διότι κάθισες και αφιέρωσες ένα ολόκληρο ποστ μόνο και μόνο για το στόρι...και αυτό δείχνει πόσο πολύ το θέλεις!!

Η αγάπη για την ομάδα που έχει ο Λούκας σε συνδυασμό με την εμπειρία του από τα γερμανικά γήπεδα και τις γνώσεις που θα έχει από ΚΛΟΠ-ΤΟΥΧΕΛ, τον θέτει αυτομάτως σε υψηλά στάνταρ για τα επίπεδα του πολωνικού πρωταθλήματος

Δε νομίζω ότι χρειάζεται να πω πολλά περαιτέρω πράγματα..το συγκεκριμένο πρωτάθλημα το έχεις σπουδάσει και γνωρίζεις καλύτερα από τον καθένα τις παγίδες του..

Γνωρίζεις πλέον και το dna της ομάδας, οπότε έχεις τον πρώτο λόγο στις μεταγραφές και έφερες παίκτες που μπορούν να βοηθήσουν άμεσα, όπως οι ΖΑΡΑΤΕ-ΝΤΟΝΑΡΟΥΜΑ, η σημαία ο ΖΟΥΡΚΟΦΣΚΙ και τρομερά ταλέντα ΝΜΕΤΣΑ-ΠΙΟΒΙ

Το σύστημά σου γνωστό και απαράλλαχτο, απαιτητικό παιχνίδι ποδοσφαίρου 

Από τα κλασικά σου πλέον career θα παρακολουθώ με μεγάλο ενδιαφέρον αδερφέ!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΠΑΜΕ ΣΤΗ ΛΙΛ

Πολλά τα ματς έχω φθάσει Δεκέμβριο και θα παραθέσω εικόνες αγώνων  χωρίς σχόλια με έναν απολογισμό στο τέλος, ώστε να σας βάλω στο κλίμα

5η αγων.

rhDMq8C.jpg

6η αγων.

bLjH2Rj.jpg

7η αγων.

ljsz7BW.jpg

8η αγων.

Cp2pbB9.jpg

9η αγων.

ΜΠΡΕΣΤ-ΛΙΛ 2-2

10η αγων.

ΛΙΛ-ΝΙΣ 1-1

11η αγων.

5wB5tRR.jpg

12η αγων.

ΛΙΛ-ΑΝΖΕ 5-2

13η αγων.

nRact4O.jpg

14η αγων.

ΛΙΛ-ΛΟΡΙΑΝ 1-0

15η αγων.

ΡΕΝ-ΛΙΛ 2-2

upSb0Hc.jpg

16η αγων. ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΜΙΣΟΥΣ

C0lyijF.jpg

17η αγων.

YIiHMct.jpg

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 

l1dmK7t.jpg

Πετάμε σε ανέλπιστα υψηλά επίπεδα

Πρώτη φορά μου συμβαίνει να τελειώνει σχεδόν ο γύρος και να μην έχω ήττα, βέβαια είναι αρκετές οι ισοπαλίες ειδικά με τις λεγόμενες μικρομεσαίες ομάδες

Εχουμε έναν απίστευτο MAIGNAN τέρμα, πραγματικός αίλουρος, ενώ όλη η ομάδα είναι τρομερά προσηλωμένη

Άμυνα σταθερή με τα ηγετικά στόπερ ΜΠΟΤΜΑΝ-ΦΟΝΤΕ και τον ερχόμενο από πάγκο Φ.ΚΑΛΒΟ

Εδώ να πω ότι είχα τραυματία τον ΙΚΟΝΕ (πλέον επέστρεψε) ενώ τώρα μου λείπουν οι ΚΡΑΝΕΒΙΤΕΡ-ΣΟΥΜΑΡΕ με δίμηνο τραυματισμό αμφότεροι

Ολα μου τα χαφ δηλαδή..για να καλυφθεί το κενό στα τελευταία παιχνίδια μεταφέρθηκε εκεί ο RB- ΝΤΕΜΠΙΣΙ και ανταποκρίνεται θετικότατα

Ολα τα λεφτά ο ΣΑΝΤΣΕΣ δεν έχει χάσει λεπτό, τρέχει παντού στο γήπεδο και πολύ δυνατός στις μονομαχίες

ΑΡΑΟΥΖΟ-ΜΠΑΜΠΑ στα άκρα απολαυστικοί, ενώ για τον επιθετικό ΝΤΕΙΒΙΝΤ δεν χρειάζονται λόγια, πρώτος σκόρερ της ομάδας και εκ των πρώτων του πίνακα

Ο ΦΑΛΚΑΟ έχει πάρει πάνω του το ΓΙΟΥΡΟΠΑ, αλλά δίνει λύσεις καίριες όποτε ξεκουράζει τον ΝΤΕΙΒΙΝΤ

Πάμε και στο ΓΙΟΥΡΟΠΑ ΛΙΓΚ, όπου και εκεί το σκηνικό ίδιο

...με σπασμένα φρένα

1η αγων.

fkYNjst.jpg

2η αγων.

nlrmq16.jpg

3η αγων.

DsIMY1x.jpg

4η αγων.

KWdUWR6.jpg

5η αγων.

u2Uvoxn.jpg

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

xATsrOL.jpg

Μένει μία αγωνιστική

Εχουμε εξασφαλίσει την 1η θέση και περιμένουμε με κάπως πιο ευνοϊκή κλήρωση τον αντίπαλο

Η ομάδα ήταν άκρως σοβαρή και σε αυτή τη διοργάνωση και οι αλλαγές που έκανα στην 11αδα στους αγώνες ήταν οι άκρως απαραίτητες

Αλλωστε δεν έχω και το μεγάλο ρόστερ

Εδώ ανταποκρίθηκε σε πολύ μεγάλο βαθμό ο ΚΑΡΝΕΖΗΣ..τίμιος θα έλεγα

Κοιτάμε τη συνέχεια με σοβαρότητα

Ο πήχης ανέβηκε και πλέον μας υπολογίζουν, δε μπορούμε να πηγαίνουμε άλλο στα μουλωχτά

Η ΛΥΩΝ του @ELBarto-3-  δεν παίζεται και καλπάζει στο +9 από όλους

Βέβαια όπως λέει και ο @TOL1S  μπορεί να χύσει την καρδάρα στο τέλος, η ΠΣΖ σίγουρα θα αντεπιτεθεί

Χρειάζεται σίγουρα ένα χαφ η ομάδα, έχω βγει στην αγορά για ψάξιμο

Και ο στόπερ ΦΟΝΤΕ σταθερός όπως είπα, αλλά φαίνεται η ηλικία του και ψάχνω από τώρα αντικαταστάτη, καθώς το καλοκαίρι λήγει το συμβόλαιό του

To κύπελλο δεν ξεκίνησε ακόμα, περιμένω και εκεί την κλήρωση 

adios!!

• Love 3

@takisaek Τρομερο φιναλε με τους Μονεγασκους και με εκπληκτικο Ζοτα που στην αρχη γκρινιαζες :D να εχει ανεβει τρελα και να σου δινει 24 φοβερα γκολακια. Παρολα αυτα η εκπληξη ηταν ο δευτερος σκορερ του Γαλλικου ο μεγαλος πια Χαμες ο οποιος διδαξε την τεχνη! Σε κουβαλησε καθολη την χρονια και μονο μπραβο γι αυτο το παικταρα! Οπως και να χει η σεζον με την Μονακο ετσι οπως ξεκινησε κ ετσι οπως τελειωσε ειναι επιτυχημενη 100%. Στο ΤΣΛ τωρα η προκριση επι της Λεστερ ηταν δραματαικη κυριως στο Νησι εκει οπου χρειαστηκες τον Λιβακοβιτς γιατι αν το ετρωγες εκει το πεναλτακι θα ηταν ολα διαφορετικα μετα πιστευω θα ειχε το μομεντουμ η Λεστερ. Με Παρι τωρα τι περιμενες ρε φιλε? θα σε εσφαζαν ομαδα της Ουεφα προτυπο του τι θελουν να φτιαξουν και οταν ερχεται 3-5 εντος ε τελειωνουν ολα δυστυχως με την βοηθεια των κορακων. Δεν σχολιαζω επαναληπτικο οτι εγινε εγινε. Παντως σε γενικες γραμμες αδερφε η πορεια ηταν αξιοπρεπεστατη για Μονακο και ελπιζω να δουμε συνεχεια.

@TOL1S Ωραιο σεηβ ρε παλικαρε τρομερο τοσα χρονια μεγαλοι παικτες και μεγαλα ταλεντα που συνδυαστηκαν με πολυ ομορφες στιγμες. Καλη συνεχεια στο καινουργιο σου στορυ!

@niktsiabe Παμε στο φιλο μου τον Νικ! Καλη αρχη και με Λιλ μιας και δεν τα εχουμε πει. Μαρεσαν οι μεταγραφες σου αρκετα που ειχαν και πολυ δοση ρομαντισμου με Ντεμπισι και Φαλκαο αλλα και ποιοτητα με Κρανεβιτερ υπεροχο. Ωραιο συστημα με εκπληκτικη ταχυτητα απο την μεση και μπροστα εχεις και τον Ρενατο ο οποιος ηταν το α και το ω στην Αρσεναλ μου και τον εκτιμω πολυ. Παμε στην δραση ομως.

Γιουροπα λιγκ θα ξεκινησω αναποδα ο ομιλος δεν τρομαζε παρα μονο η Ναπολι αλλα οπως αποδιχτηκε κ αυτη δεν μπορεσε αν σε σταματησει. 5 γκολ στο Ντιεγκο Μαραντονα ειναι πολλα φιλε και δειχνει τι καλοκουρδισμενη μηχανη εχεις φτιαξει. Αερας η προκριση τυπικα μενει ενα ματσακι να μαθεις κ εσυ κ εμεις τον αντιπαλο κ να ξεκινησει η διοργανωση σοβαρα απο δω και περα.

Στο πρωταθλημα τωρα η καλη μερα φαινεται απο την αρχη με σπουδαια νικη επι της Παρι στο πρωτο ματς βγαζοντας παθος και απο κει και κατω δεν εχασες πουθενα κανοντας μερικες τρομερες ννικες και μεγαλα χ οπως με Λυων η οποια οπως φαινεται δεν λεει να χασει προς το παρων ποντους και βρισκεται στο +9 αλλα στο γαλλικο γινονται κ αυτοκτονιες οπως συνεβαινε με Τολη. Οποτε περιμενε συνεχισε να την κυνηγας και δεν ξερεις ποτε. Παντως χαρακτηριστικο της ομαδας σου ειναι οτι δεχεται λιγα γκολ και με την ποιοτητα που εχεις μπροστα σε εχει φερει σε ενα πολυ καλο σημειο. Φυσικα οι τραυματισμοι του Κρανε και Σουμαρε ειναι θεμα αλλα πιστευω πως εχεις συνολο δεμενο πολυ καλο οποτε και καποιες ελλειψεις δεν θα σου κοστισουν.

Καλη συνεχεια αμιγκο. ❤️ 

@ELBarto-3- Παμε στο Φοσκωλο του φορουμ ❤️ Ας ξεκινησω ομως με την Μπορουσια εκει που πραγματικα ρε κερατα ειχες φτιαξει ομαδαρα και αν δεν το σταματοπυσες θα βλεπαμε μια Μπορουσια να οργωνει την Ευρωπη και την Γερμανια ριχνοντας αμετρητες φαπες. Καλα το Νορβγηγικο διδυμο ηταν το αγαπημενο μου μακραν δεν το συζητω και γενικα η Νορβηγια εχει απιστευτο μελλον σαν ομαδα.

Παρολα αυτα σαν γνησιος ρομαντικος που εισαι σαν κ εμας ειπες να αλλαξεις το στορι εντελως αποσυροντας τον Ελ Μπαρτο ο οποιος εφερε κυπελακια και χαρες σε ομαδες που το ειχαν αναγκη και ισοδυναμουν με τιτλο για μενα αυτες οι επιτυχιες και φυσικα εγραψε κ μαυρες σελιδες αλλα στο ποδοσφαιρο ολα μεσα ειναι.

Το Ζαμπρε ομως σε περιμενε και παντα ηταν η εμπνευση σου εχουμε δει μεγαλες κουπες και τρελες πορειεες με αυτη την ομαδα. Ο Πιτζεκ αψογη ιδεα και οπως τελειωσε την καριερα του και πλεον προπονητης σε μια ομαδα που του εδωσε την ευκαιρια να ξεκινησει την καριερα του και τωρα με μεγα Ποντολσκι απο πισω παει να φτιαξει την δικη του Γκορνικ. Μαρεσει πολυ η φιλοσοφια σου και το πως θες να διαμορφωσεις την νεα σου ομαδα με παικτες απο ακαδημιες και με προσωπικοτητες οπως ο μεγας Ζουρκι! Με αυτο το παικτη θα εφτανες μεχρι την ακρη του κοσμου το πιστευω ειναι το πουλεν σου ειναι η εμπνευση που κακα τα ψεματα ολοι θελουμε να εχουμε στο φιφα.

Οι μεταγραφες σου τωρα δεν ξερω αρκετους απο αυτους αλλα γνωριζω Ντοναρουμα ππου οκ δεν τρελαινομαι, Ζαρατε μεγαλη μπαλαδοφατσα και παικταρας (αλιμονο χωρις αργεντινο εμεις ) χαχαχα και τους υπολοιπους δυστυχως δεν τους γνωριζω αλλα ειναι ολοι απο ομαδες τοπ και που βγαζουν ταλεντακια. Σιζλακ εννοειται θυμομαστε ρε φιλε τρομερος και περιμενουμε να τον ξαναδουμε. 

Τωρα μενει να δουμε το πλανο του μεγαλου Πιτζεκ στο γηπεδο! Σιγουρα το ματς με Γιαγκελονια θα ναι δυσκολο αλλα πιστευω μπορεις μια καλη αρχη ;) 

Κριμα για Χιμενεθ μαρεσε αυτος ο παικτης αλλα για τον Ζουρκι επρεπε να γινει μια θυσια. 

ΒΑΜΟΣ ΓΚΟΡΝΙΚΑΡΑ!

________________________________________________________________________________________________________________

Φτασαμε Ιουνιο και μετα το τελος της συνεργασιας μου με Αρσεναλ εψαχνα κατι που θα μου δωσει κινητρο να επανελθω στους παγκους.

Η αληθεια εινα οτι δεχτηκα πιεσεις απο την διοικηση να μεινω στην ομαδα ακομη μια χρονια αλλα δεν μπορουσα ειχα αδειασει ψυχολογικα το Λονδινο με ειχε κουρασει δεν εβρισκα ωραιο φαγητο και οχι μονο χαχα.

Catch an Arsenal match and explore London football club's history at  Emirates Stadium - Stripes

Τα νεα στο ιντερνετ ταξιδευαν γρηγορα αλλα πιο γρηγορα εσκασε ενα τηλεφωνο πουδεν περιμενα με τιποτα.

Η κληση προηλθε απο εναν ανθρωπο που θαυμαζα μικρος ενα σεντερ φορ που αρνηθηκε καθε καλη προταση απο μεγαλες ομαδες εναν ποδοσφαιριστη που είπε το εξής

«Ένας τίτλος στη Φιορεντίνα αξίζει όσο δέκα στην Μίλαν ή τη Γιουβέντους.»

Αυτο θυμηθηκα εκεινη την ωρα ανατριχιασα αλλα ο ΜΕΓΑΛΟΣ Μπατιγκολ ειχε μολις προσληφθει σαν τεχνικος διευθυντης στην ομαδα της καρδιας του.

8viUu0B.jpg

« Hola Diegito ειμαι ο Μπατιστουτα τεχνικος διευθυντης της Φιορεντινα. Η ομάδα εχει συρικνωθει πολυ και τερματισε 7η ομως μαζι με τους Αντονιονι και Μπατζιο προσπαθουμε να την βγαλουμε απο την αφανεια και να μεγαλουργησει. Ειδαμε τι εκανες με Αρσεναλ σε απολαυσαμε και θα θελαμε να σου προσφερουμε την θεση του προπονητη της ομαδας μας. Ομως θα πρεπει να ερθεις στην Φλωρεντια απο κοντα να σου εξηγησουμε αναλυτικα το πλανο μας. Τι λες?»

Δεν το σκεφτηκα στιγμη στην πολη της Τεχνης της Μουσικης και του ποδοσφαιρου και στην χωρα που αγαπω πολυ σαν δευτερο σπιτι μου κλεισαμε γηργορα το ραντεβου μας για την πολη της Αναγεννησης.

Florence Travel Guide

Φτανοντας υπηρχαν οπαδοι της Φιορεντινα που με υποδεχτηκαν και μου ζητησαν να υπογραψω και να κανω την ομαδα μεγαλη. Ομως σε ενα απο τα σπιτια ειδα αυτο το αυτοκολλητο

plnCBgL.jpg

Η συναντηση μας ξεκινησε λιγο πριν τις 3 στα γραφεια της ομαδας παρουσια 3 μεγαλων ΘΡΥΛΩΝ της Φιορεντινα που μου εξηγησαν αναλυτικα το πλανο.

wTksGCb.jpg

Ο Ροκο Κομισο ειχε δυναμωσει το τιμ με Μπατζιο και Μπατι συν τον Αντονιονι.

Interview: Fiorentina's Rocco Commisso Laments Bureaucracy That Is 'Killing  Italy' Amid Stadium Struggle

- Στοχος πρωτης χρονιας η ανανεωση του ροστερ με παικτες νεαρους αλλα και με εμπειρια

- Να κανει η ομαδα μια αξιοπρεπης πορεια στην Ευρωπη.

- Ενισχυση ακαδημιων και ωραιο ποδοσφαιρο.

Ειπα αμεσα το ναι και πλεον η αρχη ειχε γινει!

gH9HdGi.jpg

"Βuonasera a tutti. Ειμαι πολυ ευτυχισμενος που βρισκομαι στην Φλωρεντια και στην Φιορεντινα. Ηδη θα αναρωτιεστε γιατι δεν πηγα σε ενα μεγαλυτερο συλλογο και πολλοι απο εσας με ρωτησατε ολες αυτες τις μερες αν ειναι ενα πισωγυρισμα για την καριερα μου. Θα απαντησω πως οχι μονο δεν ειναι αλλα αποτελει για μενα προκληση και οπως καποτε ειχε πει και ο τεχνικος διευθυντης της ομαδας μας κυριος Μπατιστουτα ενας τιτλος με την Φιορεντινα αξιζει οσο δεκα με μεγαλες ευρωπαικες ομαδες. Ο στοχος μας  ειναι να ξαναβγουμε ευρωπη πιο ανετα και να παιξουμε ωραιο ποδοσφαιρο βγαζοντας και νεους παικτες. Αυτα τα υπολοιπα θα τα πουμε στο γηπεδο."

Το ροστερ που βρηκα στην ομαδα δεν ηταν κακο ειχε αρκετους παικτες που μπορουσα να βασιστω ηθελε μεταγραφες αμεσα.

Πολλοι επισης παικτες μου ζητησαν κιολας απο την πρωτη εβδομαδα να φυγουν και να πανε σε μεγαλυτερο συλλογο και εννοειται πως κανεις δεν μενει με το ζορι εκει που δεν θελει.

Σηκωσαμε μανικια και ξεκινησε η ανοικοδομηση του ροστερ.

Πουλησαμε 12 παικτες και εξασφαλισαμε για την ομαδα 180 εκ ευρω κερδη μαζι με τα συμβολαια.

Απο κει και περα αγορες

-          Ορσολινι θελαμε τον Ιταλο σαν το νεο μεγαλο ονομα και πληρωσαμε την Μονακο με 45 εκ ευρω!

JBYc5H6.jpg

-          Η αμυνα ειχε θεματα οποτε επενδυσαμε κ εκει με 38 εκ ευρω τον Φερο.

No single crevices – seven talents from Portugal, who are committed to shine

-          Ο Ισκο ηταν η επιλογη μου για να οργανωνει παιχνιδι στα 33 του πια με 23 εκ ευρω τον φεραμε στην Φλωρεντια!

iIhLHBc.jpg

-          Ενας αλλος αγαπημενος μου παικτης απο Αρσεναλ ο Μοντιελ δεξι μπακ χαφ ειπε το ναι και με 23 εκ ευρω ηρθε αμεσα!

6dKRx4s.jpg

-          Ο Χοημπεργκ το Βουνο ειπε το ναι τελευταια μερα μεταγραφων με 38 εκ ευρω.

WFRwYt3.jpg

-          Η Ρεαλ πουλουσε με 23 εκ ευρω τον Ορτεγα οποτε δεν το σκεφτηκαμε καν!

iw23HCb.jpg

-          Ο Καλαμπρια μας ειπε το ναι με 18 εκ ευρω απο Μονακο.

T9Sxe48.jpg

Αυτους φεραμε και βρηκα ολους αυτους εδω.

Εντεκαδα

sEUku8R.jpg

Ο Gaich ο Αργεντινος μπροστα θωρηκτο αργος ομως και ο Κιν ειναιι τα φορ μας. ΟΚ οχι κατι σπουδαιο αλλα για πρωτη χρονια αυτα τα χρηματα ειχαμε αυτους πηραμε.

Και η ομαδα επειδη τερματισε 7η βγηκε και στο Γιουροπα Λιγκ μετα απο πολλα χρονια.

Εδω ο ομιλος.

1DyZZVv.jpg

Και στις ακαδημιες εχουμε 3 παικτες πολυ καλους και εκει επενδυουμε πολυ.

Βρηκαμε κ τον Μαυροπανο εκει αλλα οχι μονο κ παικτες που εχουν ταελντο κ θα βοηθησουν. Επισης εχω και αλλους οπως ο Μποναβεντουρα που ειναι εκτος 18αδας αλλα θα δωσουν σημαντικες ανασες εστω και στα 35 του. 

Και παμε στο πρωτο ματς με Ρομα.

Batistuta su Totti: "Rinnovo meritato" - Forzaroma.info

Επιστροφη σε γνησια λημερια του Μπατιγκολ και φυσικα στο σπιτι του Τοτι.

mk1WWfg.jpg

Η Ρομα εχασε τον τιτλο περυσι με ενα ποντο απο Γιουβε κ εφταε ημιτελικα ΤΣΛ...και ειχε ομαδαρα παιδια οντως. Καταμεστο το Ολιμπικο!

Μπηκαν δυνατα οι Ρομανιστι και στο 19ο λεπτο ο Εντουαρντ 1-0!!!! 

Βαζει φωτια αλλα απαντησαμε αμεσα με Καστροβιλι!

Στο δευτερο μπηκαμε βελτιωμενοι χανοντας σπουδαιες ευκαιριες αλλα η μπαλα τιμωρει και παλι ο Αγγλος 2-1!

Ο Gaich εβαλε γκολαρα θυμισε Λουκα Τονι που επαιζε στην Φιορεντινα και εφερε το ματς στο 2-2!!!

Δυστυχως στο 90ο λεπτο την πατησαμε με κεφαλια του Μαρτινεζ και χασαμε με 3-2.

yLsfuwg.jpg

lRFZAnT.jpg

" Το παλεψαμε και ειμαι ικανοποιημενος απο τα παιδια. Δεν αξιζαμε την ηττα βασει αποδοσης και νομιζω αυτο μας αφηνει μια πικρη γευση. Συνεχιζουμε."

Λοιπον τελος εδω του πρωτου ποστ συνεχιζουμε στο επομενο!!!

FORZA VIOLAAAA

pjE9qjz.jpg

• Love 3

@niktsiabe Κανεις μια πορεια ιστορικη, θυμιζεις την Λιλ του 2011 !!

Αν βαλουμε μαζι και την Ευρωπη, δεν εχεις ηττα γενικα, σε  καμια διοργανωση!!!
Καταπληκτικος.

Ρενατο, Αραουχο, Νταβιντ, Ικονε οι πρωταγωνιστες σου που κανουν μια πραγματικα περαν απο τα αναμενομεσα, χρονια.
Σε τετοιες περιπτωσεις παντα υπαρχει ο φοβος της αποτομης προσγειωσης, για αυτο να προσεχεις μη σου τυχει κατι τετοιο.

Κανεις πορεια για ΤΣΛ, γιατι οντως η ΟΛ ειναι αποφασισμενη.
Αλλα μπορεις εξοδο ΤΣΛ, κανα κυπελλακι και γιατι οχι αν πανε ολα καλα να κανεις και τιποτα στο EL.

Σε πιστευω, και περιμενω και αντιπαλο στο EL !

@Diegito21 Απο κει πηγε απο κει εφυγε, στην Φιορεντινα κατεληξε, μας γκαστρωσες :D 

Ωραιο στορυ, με ποδοσφαιρανθρωπους η διοικηση, ολες οι κινησεις θα ειναι μετρημενες και προσεγμενες, χωρις τα λαθη του παρελθοντος!
Δεν ειναι τυχαιο οτι μια διοικηση με τοσο πολυ ποδοσφαιρικη γνωση διαλεξε εσενα για προπονητη!

Καλο πλανο, επιτελους να δουμε και τιποτα απο σενα σε επιπεδο ακαδημιων..

Μεταγραφες τιμιες και οπως προειπα, προσεγμενες πανω απ'ολα.
Ο Ισκο θα μεταμορφωσει το κεντρο σου, και ο Ορτεγα, νταξει, δε νομιζω οτι χρειαζεται να πω κατι.

Χοιμπεργκ και Μοντιελ καλοι και ανταξιοι της ομαδος, επισης.

Ευκολος ομιλος, πρωτο με διαφορα σε κοβω, αντε να κανεις καποια γκελα μεσα στην Νις λογω εδρας.

Κακη εναρξη, αλλα πηγαινες σε δυσκολη εδρα μιας καλης ομαδος.
Κατανοητο.

Συνεχισε σε μια ομαδα που εχεις μεγαλη συνδεση και πιστευω θα δουμε κι απο σενα ωραιες ιστοριες!!!

FORZA DIEGO!!!

--------------------------------------------------------

thumb2-gornik-zabrze-fc-golden-logo-ekstraklasa-red-metal-background-football.jpg

Παμε στα παιχνιδια, και τελος καποιες μεταγραφες.

BuIn84n.png

Ενα, οπως και να το πουμε, διασκεδαστικο παιχνιδι, με πολλα κενα στην αμυνα κι απο τους δυο.
Ειμασταν αρκετα φλυαροι, κι αν δεν ηταν ο Καπιτανο δεν θα παιρναμε ουτε τον βαθμο....

f8xrNQ1.png

Το παιδι δεν εχει τον Θεο του, πρεμιερα πρωταθληματος, λειπει απο την ομαδα 2 χρονια και επιστρεφει με Χατ Τρικ.
Μεγαλο θρασος.

ubHzuXJ.png

Δηλωσεις του Λουκας μετα το παιχνιδι : 

"Δειξαμε καποια πραγματα, σιγουρα, αλλα πρεπει να βελτιωθουσε σε αρκετους τομεις. Δεν ειχαμε πολυ χρονο για προπονησεις, καθως το πρωταθλημα αρχιζει νωρις, κι ετσι θα παρει χρονο για να βρεθουμε στο επιπεδο που χρειαζεται. 
Για τον Σιμων, δεν εχω τι να πω, ειναι απο τα παλικαρια που εχουν το ηγετιλικι στο αιμα τους." 

OpF0QFa.png

Πολυ πολυ πολυ ασχημη εμφανιση, 0 συννενοηση στην επιθεση, και 2 κακες στιγμες στην αμυνα.
Το βαζουμε στην ακρη και το ξεχναμε, δε γινεται αλλιως.

bez-tytulu-1.png

Πολυ νωρις το παιχνιδι με Λεγκια, κατι που δεν θελαμε προφανως, αλλα επρεπε να πορευτουμε.

5dc7e48336f23_o_large.jpg

Πολυ ηχιτικη ατμοσφαιρα στην Βαρσωβια, καθως οι της Λεγκια μας βλεπουν ως τον "μεγαλο αντιπαλο" λογω του οτι ειναι 1 τιτλο κατω απο μας, στην σχετικη λιστα.
Ειναι ντερμπι Βορρα-Νοτου.

MBYCqCU.png

Ομως δεν αντεξαμε τους καναμε χοντρη χαλαστρα!!!!

Μια αηττητη Λεγκια δεν περιμενε το πρωτο εκτρηκτικο 15λεπτο που απλα τους πνιξαμε στην πιεση, και δεχτηκαν τα 2 γκολ του Μαουρο!!
Μετα βεβαι ισοροπησαν το θεμα, και τα χρειαστηκαμε στην αμυνα, και οταν βαλαν το γκολ και πηγαμε στα αποδυτηρια με το 1-2 ειπα οτι ερχεται ενα καυτο δευτερο ημιχρονο.

Κλεινανε καλα τους χωρους και δεν μπορεσα να βρω ενα 3ο γκολ αλλα ουτε κι αυτοι κανανε κατι ιδιαιτερο καθως ο Ραμιρο πισω δεν αφηνε χαραμαδα αμπαλωτη!!!

Τελικο 1-2 και τεραστια διπλουρα γεματη παλικαρια και νευρο!!

kZxTOnR.png

Δηλωσεις : 

"Μεγαλη νικη και ακομα πιο μεγαλη ομαδικη εμφανιση απο τα παλικαρια. Ιδιαιτερα χαρουμενος για τους οπαδους μας που σιγουρα θελουν νικες σε καθε ντερμπι, και χαιρομαι ιδιαιτερα που τους δωσαμε αυτη την ικανοποιηση." 

Gornik - Cracovia 2-2 

Αδικο αποτελεσμα, αλλα δεν μπορω να πω κατι καθως ισοφαρησαμε στο 88'
Αλλα γενικα αξιζαμε την νικη.

Mielec - Gornik 0-5 

2IQm19f.png

Περισσοτερα για τον κυριο, απο κατω.

kFy22Sk.png

Aυτη την νικη την χαρηκα πιο πολυ κι απο το διπλο στην Λεγκια!!

Πανταξια νικη, χτυπουσαμε την πορτα 90' και μπηκε μεσα μονο μια φορα αλλα αυτο εφτανε!
Πολυ μεγαλη νικη επι της πρωταθλητριας Λεχ.

Qs3YASl.png

"Σημερα δειξαμε οτι ειμαστε φτιαγμενοι απο μεταλο. Μεγαλη νικη επι μια πολυ οργανωμενης αντιπαλου, αρχιζει σιγα σιγα να φαινεται η δουλεια μας και στο γηπεδο" 

5qvBike.png

----------------------------------------------

Παρατηρησεις 

• Τελικες μεταγραφες

Wilfredo_Caballero.jpgGLj2jUt.png

Willy Caballero 

Ο Ντοναρουμα ειναι πραγματικα αθλιοτατος, και θα πουληθει με την πρωτη ευκαιρια, τραγελαφικος, μια σωστη εξοδο δεν εκανε και καθε σουτ ηταν γκολ.
    Τραγικος.

Ο Καμπα ηταν ο καλυτερος που μπορουσα να βρω στο παζαρι των ελευθερων.

Μεχρι να ανεπτυχθουν κατι πιτσιρικια, θα ειναι αυτος ο βασικος μας GK.

KAMPETSIS-768x512.jpg8FZHODn.png

Αργυρης Καμπετσης

Αν και εχουμε τεραστιο ροστερ, επιθετικους μετραμε μονο 2, κι ετσι ηρθε κι ο Αργυρης ελευθερος για να ειναι διαθεσιμος σε οποια περιπτωση γινεται.

Lesionados Piccini y Maxi Gómez, Celades Llama a Adrià Guerrero y Pablo  Gozálbez para sustituirlosDMv0If6.png

Pablo Gozalbez 

Διαμαντι.

Ο μικρος που εβαλε χατ τρικ με την Μιελετς πιο πανω?
    Ε ναι αυτος ειναι.

Ελευθερος, παλι, εχει μεγαλο potential και τρομερο ταλεντο.
    Τον εκπαιδευω να γινει εξτρεμ για να μπει βασικος διοτι στο κεντρο δεν παιρνει την θεση κανενος αυτη την στιγμη, αλλα να ξερετε θα ειναι βασικος σε κανενα μηνα που μαθει την θεση.

DTn2_RZXkAAwXz0.jpgHZjQWws.png

Denis Rodriguez 

Τρεχαντιρι και κοφτης στο κεντρο με ικανοτητες μεταβιβασης παιχνιδιου.
    Το δικο μου ιδανικο CDM δηλαδη.

Ελευθερος και παλι.
    Δε ξοδευω χρηματα, ειπαμε :D 

935379386.jpg.0.jpgRZIpDX0.png

Enrico Brignola 

Δεν εχω καμια αναγκη στο #10.
    Μα καμια.

Ειναι απλα 22 ετων και 70 οβεραλ, τον πηρα ελευθερο καθαρα για να τον πουλησω και να βγαλω κερδος. 
    Αληθεια.

• Η νεα 11δα μετα τις τελευταιες προσθηκες.

I8Us1R6.png

Το πως εχουν κανει την αγορα των ελευθερων στο ΦΙΦΑ 21 ειναι πραγματικα απιστευτα βολικο για ενα career σαν το δικο μου.
    Εφερα 21 παικτες χωρις να πληρωσω δραχμη.

ΜΟΝΟ ετσι μπορεσα να εχω χρηματα για τον Ζουρκοφσκι.

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ θα φυγουν οι μισοι και παραπανω καθως εχουμε ενα τεραστιο ροστερ και εγω δεν αρεσκομαι σε μεγαλα ροστερ, το ιδανικο μου ειναι γυρω στους 20-25 ποδοσφαιριστες.

Τωρα εχουμε 37.

Απλα ειναι πραγματικα καταππληκτικο διοτι δεν χρειαζομαι πολλους απο δαυτους αλλα δεν πληρωσα δραχμη, και ετσι ΟΣΟ και να τους δωσω, θα βγαλω κερδος ;) 

Εχω ηδη 5,000,000 μπατζετ απο 4 πωλησεις.
    Αν πουλησω 2-3 τον Γεναρη, θα παει στα 7-9 μυρρια.

Απταιστο.

Τωρα, εκανα και μια εσωτερικη αλλαγη, βγηκε ο Μινγκεζα και μπηκε ο Βιζνιεφσκι στα CB διπλα στον Ραμιρο.
    Ενας ψηλος και δυνατος κι ενας κοντος και γρηγορος. Οπως παιζω συνηθως στις ομαδες μου.

Ο μικρος ο Γκοζαλμπεθ (Παμπλο θα τον λεμε) θα μπει βασικος σε ενα μηνα στην θεση του Yuruki που ειναι αργος. Τιμιος αλλα αργος, ο μικρος ειναι το μελλον μας, θα μας φερει πολλα λεφτα.

• Σημειωσεις για ποδοσφαιριστες.

3HLHJ7h.png

Pablo Gozalbez 

Να εχει την υγεια του, να εχει την τυχη του και δεν εχει ταβανι το παλικαρι.
    Τρομερος στον χειρισμο, μπορει να μας φερει τρελα χρηματα σε 2 χρονια.

gkXgYVz.png

Mauro Zarate 

Η ηλικια ειναι μονο ενας αριθμος.
    4 γκολ και 3 ασσιστ, απο τους 3 καλυτερους παικτες μας σε καθε ματς.

Τρομερος.

zurkowski-fiorentina-mercato.jpg

Σιμωνακος

Ο καλυτερος μας παικτης σε καθε παιχνιδι.
    Νταξει, το οτι θα σταζω μελι για τον κυριο καθε ποστ το περιμενατε, δεν σας λεω κατι καινουργιο :D 

soccer-football-liga-mx-final-first-leg-tigres-v-leon-universitario-stadium-monterrey-mexico-may-23-2019-leons-ramiro-gonzalez-in-action-reutersdaniel-becerril-2CKMWDA.jpg

Ramiro Gonzalez 

Δεν το περιμενα.
    Φανηκε απο την αρχη οτι ειναι τουμπανακι αλλα δεν το περιμενα να ειναι ΤΟΣΟ καλος.

Αμυντικαρα, και πριν την ελευση του Ροντριγκεζ στο κεντρο, εκοβε ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ αντεπιθεσεις.
    Θυμιζει Αζεβεδο για τους παλιους του τοπικ ;) 

Δυστυχως ειναι 30 ετων, θα αφηνε εποχη για πολλα χρονια αν ανεβαινε και οβεραλ.

• Μαουρο παικτης του Μηνα Αυγουστου!!

9dXnrTx.png

• Γινεται δουλεια, μη νομιζετε.....

logo.png

Εχω στειλει 5αστερο σκαουτερ που προσελαβα απο περσι, στην Πολωνια, και εχει φερει γυρω στα 7 παιδια.
    Εχω ανεβασει τους 4 στην πρωτη ομαδα.

Στο επομενο ποστ θα σας παρουσιασω κανα 2 ωραια ταλεντα.

Αλλα δουλεια γινεται, δε ξεχναμε τις ακαδημιες.
    Οι καριερες με Γκορνικ μονο ετσι γινονται ωραιες.

------------------------------------------------

Αυτα μαγκες.
Συνεχιζουμε να χτιζουμε χημεια, ηρθανε και κανα 2 νεοι και πρεπει να τους ενταξουμε.
 στην ομαδα σιγα σιγα.
Θα μπει και βασικος ο μικρος καποια στιγμη σε ενα μηνα, κατι που εχω αναφερει 3 φορες τωρα, αλλα δεν βλεπω την ωρα, με ενθουσιασε πολυ.

Αν μου επιτρεψει το ΦΙΦΑ απο Γεναρη να πουλησω τους νεοεισελθεντες, θα γινει μαζικη εξοδος τον Γεναρη.
10-12 ποδοσφαιριστες θα αποχαιρετησουν, αλλα δε νομιζω να με αφησει το ΦΙΦΑ τοσο νωρις να τους δωσω, αρα καλοκαιρι.

Να μαζεψουμε χρηματα, να φερουμε σοβαρους παικτες.

Συνεχιζουμε.

VIVA GORNICA!!!!!

Duh3gHLWoAA1oCN.jpg

• Love 4

οταν δεν εχεις καλυτερους παικτες και οταν δεν μπορεις να κανεις μεταγραφες,τοτε αυτο που απομενει ειναι η βρεις το σωστο πλανο ωστε να παρεις τα μεγιστα απο αυτους που μπορουν να παιξουν,ετσι καταφερα να αλλαξω το τσιπακι στην ομαδα και ουσιαστικα αυτο εγινε με 2 κινησεις.

αρχικα βλεποντας οτι δεν εχω γρηγορο επιθετικο ωστε να παιξω με καθετες στην πλατη του,εκανα το εξης νεο για εμενα μιας και δεν το χρησιμοποιω ποτε,εδωσα εντολη στον επιθετικο να παιζει ως false 9 και με εντολες στους γρηγορους ακραιους να μπουκαρουν,αυτο ειχε ως αποτελεσμα να τρακαρουν οι αντιπαλοι αμυντικοι,απο την μια ο επιθετικος μου τους τραβουσε προς το κεντρο και οι ακραιοι τα μπακ προς τα μεσα,αυτο μου εδωσε γκολ απο τους ακραιους,αλλα ηθελα να βαλω και το επιθετικο στο σκοραρισμα,εκει εκανα κατι ακομα και επιασε, εδωσα  μια εξτρα εντολη στο 10αρι, να μην μπουκαρει αλλα να παιζει εντελως ελευθερα,αυτο  βοηθησε επισεις να τραβαει παικτες που επεφταν στο επιθετικο,με αποτελεσμα ο επιθετικος πλεον να βρισκει και αυτος χωρους που τον βοηθησε να σκοραρει μου πλεον τον εβαλε και στην 1η θεση των σκορερ με 11 γκολ σε 16 ματς.

οπως θα δειτε στην φωτο μπηκαν πολλα γκολ,απλα θα σταθω στο τελευταιο ματς μονο,κλασικη εα που κανει με το ετσι θελω ομαδες τυπου γκρισμπι μεικτες κοσμου,το οτι κερδισα 1-0 ειναι εκπληξη,73-37 κατοχη ειχε η γκρισμπι και 12-1 οι τελικες επισεις υπερ της γκρισμπι,ειναι αυτα τα ματς που θελεις να διαγραψεις το φιφα.

xyGpnff.jpg

και η βαθμολογια,εφτασα κοντα στους πρωτους.

Fu0T5zT.jpg

• Love 4

On 19/1/2021 at 4:54 ΜΜ, TOL1S said:

οταν δεν εχεις καλυτερους παικτες και οταν δεν μπορεις να κανεις μεταγραφες,τοτε αυτο που απομενει ειναι η βρεις το σωστο πλανο ωστε να παρεις τα μεγιστα απο αυτους που μπορουν να παιξουν,ετσι καταφερα να αλλαξω το τσιπακι στην ομαδα και ουσιαστικα αυτο εγινε με 2 κινησεις.

Αυτα ειναι τα ωραια και ομορφα της καθε καριερας.

--------------------------------------------------

Εδω και 3 ημερες παλευω να ανοιξω το ΦΙΦΑ.

Περασα μια ημερομηνια στο career, και κρασαρε, το ξανακανα, ξανακρασαρε και μετα απλα γινεται αυτο μολις μπαινω.

UFgQpQt.png

Παταω Χ και γινεται αυτο.

IR3MVgf.png

Και μενει εκει.
Εδω και 3 μερες δεν γινεται τιποτα.

Προχθες το αφησα 45 λεπτα......

Εκανα απεγκατασταση και εγκατασταση, τα ιδια.
Εσβησα ολα τα saves σημερα το απογεμα ως απελπιδα προσπαθεια, παλι τα ιδια.

Το ΦΙΦΑ μου καταστραφηκε.

Το 21 μου εχει παει πραγματικα απο το κακο στο χειροτερο, και ηταν το κερασακι στη τουρτα.

----------------------------

Επειδη ομως σκεφτηκα οτι αν σταματησω να γραφω εδω μεσα απλα θα συνεχισω να το σκεφτομαι, δεν θελω να παρατησω το τοπικ τοσο ευκολα, και δινω και το καλο παραδειγμα, καθως κανενας σας δε γραφει.

Ρωταω λοιπον.

Εχω το ΦΙΦΑ 19 μονο απο αλλα ΦΙΦΑ  που το εγκατεστησα παλι, και δουλευει.

Θα αρχισω καριερα εκει, δεν θα μεινω χωρις ποδοσφαιρακι με το ζορι....

Ειμαι προθυμος να γραφω εδω μεσα για αυτο.

Ρωταω εσας, και θελω απαντηση, ειστε ενταξει με το να γραφω για αλλο ΦΙΦΑ,  η θελετε να σχολιαζω απλα τα ποστ σας.

Εγω εσχω ορεξη, το παλευω οσο μπορω παρα τις τρικλοποδιες.
Απλα ρωταω κι εσας.

Καλες καριερες.

• Like 1
  • Sad 1

οταν κρασαρει σου βγαζει καποιον κωδικο το ps4 ????

ψαξε στο google να δεις τι ειναι και τι πρεπει να κανεις,επισεις θα σου πω να δοκιμασεις να μπεις στο φιφα χωρις ιντερνετ στην κονσολα και 2ον να δοκιμασεις να κανεις ps4 data rebuild

δες το βιντεο,ειναι πανευκολο να το κανεις,εκει που αναφερει οτι μπορει να παρει ωρες δεν ισχυει,2-3 λεπτα υποθεση ειναι.

Edited by TOL1S
  • Love 1
  • Like 1

@TOL1S Τα εκανα ολα μπρο μου. Το εχω ξαναπαθει με το Call of Duty περσι τον Μαρτιο, και εκανα το Database και γενικα με το PS4 τα εχω χιλιοψαγμενα ολα, δοκιμασα τα παντα.

Για να με βγαλει κωδικο πρεπει να κρασαρει, κι αυτο δεν κρασαρει, απλα καθεται κολλημενο στο load στην αρχικη "σελιδα" του ΦΙΦΑ.
Εγραψα οτι προχθες το αφησα μεχρι και 45 λεπτα και τιποτα.

It is what it is, δεν θα κατσω να σκασω για το κωλοπαιχνιδο τωρα.
Θα συνεχιζω να δοκιμαζω να το φτιαξω, αλλα δεν θα κατσω χωρις μπαλα επειδη μου κανει την ζωη πατινι το 21 απο τοτε που σταματησα απο Θελτα, σε ολους τους τομεις...

@ELBarto-3- Κρίμα για το αυτό που σου έκατσε..

Εγώ προσωπικά δεν έχω θέμα..ίσα ίσα το 2019 μου άρεσε πολύ και το βλέπω ως μια ευκαιρία να κάνω flash back στο παιχνίδι (φανέλες, ομάδες , παίκτες) μέσα από το career σου..

Και από πλευράς post δικων μου στο topic εγώ συνεχίζω κανονικά! Λίγο δουλειά έχει πέσει οκ αλλα δεν το κόβω από τώρα.. οπότε θα τα λέμε συχνά..

Αναμενω ομάδα αδερφέ!

• Love 4