Jump to content
ELBarto-3-

FIFA 21 - Career Mode Topic

Recommended Posts

1 hour ago, TOL1S said:

σε εμενα παντα αυτο γινεται και ειδικα μετα την 1η σεζον,ειναι λες και σε εχει μαθει το παιχνιδι και εσυ απλα με μια αλλαγη συστηματος το κοροιδευεις,στις 5 σεζον με την οσερ εχω αλλαξει 3 συστηματα

Μηπως εχεις και μεγαλη διαφορα γκολ μεταξυ του δικου σου και του αντιπαλου?? 

1 hour ago, geonick1997 said:

Μηπως εχεις και μεγαλη διαφορα γκολ μεταξυ του δικου σου και του αντιπαλου?? 

να σου πω την αληθεια δεν το εχω παρατηρησει αυτο

• Like 1

31 minutes ago, TOL1S said:

να σου πω την αληθεια δεν το εχω παρατηρησει αυτο

Οκ ενταξει. Το λεω γτ εγω μετα τις αλλαγες εχει τυχει σε κανα 2-3 αγωνες με τις τελευταιες του πρωταθληματος να τους ριχνω και καμια 5αρα με 6αρα 

@Dimokritos Τι πηγες κι εκανες ρε φιλε. Τι παραμυθακι εζησες, ασυναγωνιστο.

Καλα, σε περιμενα στο πρωταθλημα γιατι ειχες μομεντουμ, αλλα πραγματικα το να σηκωσεις τρεμπλ, και ειδικα στο ΤΣΛ, να πεταξεις εξω μεγαθηρια σε μια κληρωση που δεν  σε λυπηθηκε για δευτερολεπτο, ειναι πραγματικα ιστορικο.
Holtby, ο καλυτερος αρχηγος στην ιστορια της HSV, με μεγαλη διαφορα απο τον δευτερο, κι αυτο με γεμιζει χαρα :) 

Πραγματικα συγχαρητηρια που εχτισες μια ομαδα πολυ ισοροποιημενη που επαιζε οπως ηθελες, χωρις σουπερσταρ, αλλα ο ενας για τον αλλον, και εκανες μια χρονια-θαυμα που ολα κυλισαν ετσι οπως επρεπε για να πετυχεις!
Αλλα λογια ειναι περιττα, πραγματικα, απολαυσε την επιτυχια σου και κανε οτι γουσταρεις εν συνεχεια, κερδισες αυτο το δικαιωμα.

Προταση : Συνεχισε και χτισε δυναστεια.

@Diegito21 Παμε στον Αρσενη Βεγγερογλου! 

Θα σταθω λιγο στις αποτυχημενες διοργανωσεις, αυτη η Μπαρσελονα φετος στο 21 ειναι δηλητηριο, αν δεν εισαι στο 100% ευστοχια, δεν την βγαζεις καθαρη.
Λογικος αποκλεισμος, οχι ιδιαιτερη εκπληξη, αν και θα μπορουσες να φτασεις πιο μακρια στην διοργανωση, απλα ατυχησες με την Μπαρσα στους 16. 
Στο κυπελλο αποτυχια, να χασεις απο United εντος εδρας, ειναι αποτυχια, πρεπει να τα λεμε οπως τα βλεπουμε, δεν ειναι ολα "Δε πειραζει" πρεπει να γινεται και κριτικη.

Παμε στο πρωταθλημα τωρα, κανεις μια σεζον που την εχεις γραπωσει με τα δοντια, προσπαθεις σαν τρελος και φαινεται.
Εκανες καποιες αναπαντεχες ηττες, απο μεγαλες ομαδες, αλλα ευτυχως εγινε το θαυμα στο τελος με Σιτυ και πηρες τη νικη, γιατι αυτη η νικη σε κραταει εκει που εισαι. 
Συναρπαστικο αποτελεσμα, και αναμενεται ενα τελος στη σεζον που μονο η Πρεμιερ Λιγκ μπορει να προσφερει, Χιτσκοκικο φιναλε!

Με τουτα και με κεινα, εχεις αγνοησει το γεγονος οτι ο Ντεπαυ με 1 ακομη γκολ σπαει το ρεκορ του Σαλα (2018, 32 γκολ) και γινεται ο κατοχος της καλυτερης σεζον στην ιστορια της Πρεμ, οσον αφορα τα γκολ.

Η Wolves τιμιοτατη σεζον, εχει πατησει τις 2 μεγαλες.
Η απλα οι 2 μεγαλες κανουν αθλια χρονια :hehe: 

Τον Μαρκιτο και τα ματακια σου, απο τους αγαπημενους μου ποδοσφαιριστες, τον ειδα και απο κοντα να κανει προπονηση στο Χαριλαου, το 2015 ;) 

xarilaou4.jpg6fbcafe76078f9ba3af1268b0b1eea38.jpg

VAMOS ρε αγορι, φερε ξανα πρωταθλημα στη μεγαλυτερη ομαδα στο Λονδινο! 

--------------------------------------------------------------------------

thumb2-rc-celta-logo-spanish-football-club-metal-emblem-rc-celta-de-vigo-blue-white-metal-mesh-background.jpg

Παμε ματσακια, και θα τελειωσουμε τελη Γεναρη.

Celta - Spurs 1-1 

Mια δυνατη Τοτεναμ, που ειχε απουσιες στο ματς του Λονδινου, διοτι ειδα παικτες στην 11δα που δεν υπηρχανε στο πρωτο ματς, μας εδωσε τα παντα, και ηταν η καλυτερη ομαδα στο γηπεδο, αλλα καταφεραμε και τελειωσαμε τον ομιλο αηττητοι!

QiFWLxv.png

Αντιπαλος, στις Παρατηρησεις

65yW8zy.png

Η ξενερα που ειχα σε αυτο το παιχνιδι, δεν περιγραφεται με λογια.
Οταν βλεπεις απο το 30 οτι ειναι απο τα παιχνιδια που ΔΕΝ θα κερδισεις με τιποτα, διοτι η ΕΑ δε θα σε αφησει, ενω εχεις μια μικρη ομαδα που παει να κανει κατι ιδιαιτερο, αηδιαζεις......

Δε μπορουσαμε να αλλαξουμε 2 πασες χωρις η 3η να ειναι λαθος.
Μεχρι και σουτ εκτος περιοχης που πηγε πλαγιο αουτ εκανα, αυτο θελει προσπαθεια για να πετυχει, απλα δεν μπορουσαμε να κανουμε απολυτως τιποτα.

eDdSvtc.png

"Δεν ξερω τι να σχολιασω. Ειμασταν κοιμησμενοι, εκτος τοπου και χρονου, και δε μπορουσαμε να αλλαξουμε 2 πασες μεταξυ μας. Συγχαρητηρια στην Ρεαλ Σοσιεδαδ, αλλα αυτο το παιχνιδι ειναι καθαρα δικο μας λαθος." 

Leganes - Celta 1-2 

Εβαλα ΟΛΗ τη δευτερη ομαδα, για να παρει ανασες αλλα και να ξελαμπικαρει η πρωτη ομαδα γιατι εβλεπα οτι χρειαζονταν ενα break απο την πιεση.

Ευτυχως υπηρχε ο Παγιε που στα 37 του και με το περιβραχιονιο στο μπρατσο, μοιρασε 2 ασσιστ, και ηταν ο μονος παικτης που ειχε θετικο προσιμο στο ματς.

884394802.jpg.0.jpg

erak50K.png

To ρεκορ μου απεναντι στην Μπαρσελονα.

3 χρονια
7 παιχνιδια
7 ηττες
2 γκολ ενεργητικο

Και παλι η ιδια ιστορια με περσι.
Καναμε ΕΝΑ ΚΑΡΟ ευκαιριες, αλλα δεν καταφεραμε να τις κανουμε γκολ, ενω η Μπαρσελονα εκανε 3 ευκαιριες, εκανε τις 2 γκολ και εφυγε με το διπλο.

5GAqVmA.png

Απογοητευμενος ο Μπαρτο δηλωσε 

"Καμια φορα απλα δεν μπορεις να παλεψεις με την ποιοτητα......Καποιοι χρειαζονται 2 ευκαιριες, καποιοι 12, ειναι καθαρα θεμα ποιοτητας. Αυτο παλευουμε να "φτασουμε" και εμεις με σκληρη δουλεια, απλα καποιες ομαδες χρειαζονται λιγοτερο, και πρεπει να συμβιβαστουμε με αυτο..." 

sport-preview-opta-atletico-madrid-vs-celta-vigo.jpg?strip=all&w=620&h=413&crop=1mm1aXYp.png

Ξεσπασμα.

Απλα ξεσπασμα.

Το χρειαζομασταν, και το πετυχαμε, παιχνιδι ψυχολογιας, καθως ο τιτλος χαθηκε με τις 2 ηττες, αλλα αυτο το θελαμε οσο τιποτα.

3 συνεχομενα διπλα μεσα στην Ατλετικο, 3η σεζον.

dhmcWQz.pngaefY7hg.png

20100910coparey_0_2_1-1_0_0-1.jpg1ed23tN.png

Αρχισε το κυπελλο.
Μεγαλη νικη, με πολυ αγχος καθως οπως και με Μπαρσελονα, η μπαλα δεν ελεγε να μπει μεσα, και τα ματς ειναι νοκ αουτ.
Ευτυχως ο Παβονιτο καθαρισε, και περασαμε στην επομενη φαση.

Αυτο ειναι ο απολυτος στοχος, πια.

xcYXCgh.png5AkFpyS.png

Δυστυχως, δεν αποφυγαμε ΑΛΛΟΝ ΕΝΑΝ 7μηνο τραυματισμο, αυτη τη φορα στον Παγιε.
Με ποναει περισσοτερο αυτος απο τον αλλο του Αζαρ διοτι ειναι 37, και αυτο ειναι σιγουρα το αντιο.

Δεν μου εχει πει αν σταματησει την μπαλα φετος, αλλα και να μη το κανει, το ιδιο το ποδοσφαιρο πηρε αποφαση για αυτον....

Celta - Osasuna 4-1 

Ευκολη επικρατηση.

TDmDYhn.png

---------------------------------------------

Παρατηρησεις 

• Παμε στις κληρωσεις.

UOWpE7Y.pngqaJass1.png

Στο κυπελλο υπαρχει το θετικο οτι ειναι μονο η Μπαρσελονα απο τα "μεγαθηρια" μεσα στο κοπλο.
    Βεβαια, το ιδιο ακριβως γεγονος ειναι και το αρνητικο......

Επομενος αντιπαλος η Γραναδα, στους 8.

Μπραβο στη Ραγιο που κανει πορεια απο την Δευτερη Κατηγορια.

j4jq4kZ.pnggtyUc9B.png

Τρομερα ζευγαρια ολα, με πολυ ενδιαφερον.
    Καλη ομαδα η Ιντερ, αλλα οχι κατι ιδιαιτερο γενικα, εχουμε ελπιδες για κατι καλο.

Ξεκαθαρα καλυτεροι απο εμας, απλα μπορουμε με τακτικη και παθος να κανουμε την εκπληξη.

• Καταφερα ενα Pre  Contract φετος.

UsEruDa.png

Michael Cuisance 

Τον πηρα οπου και να πηγα, πειραματικα, ε επρεπε να ερθει και στη Θελτα, απλα τσαμπα αυτη τη φορα :D 
    Πολυ καλη λυση στο κεντρο, σε περιπτωση αποχωρησης καποιου απο εκει.
    82 οβεραλ, 24 ετων.

• Εχω κουρασει με τους τραυματισμους αλλα το περναμε λιγο στο ντουκου οτι εχω ΔΥΟ 7ΜΗΝΟΥΣ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΣΕ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ επειδη συνεβησαν σε παικτες που δεν ειναι βασικοι στην εντεκαδα, και ειναι μεγαλοι σε ηλικια....

Αλλα παρααυτα, παραμενει πολυ σπανιο και περιεργο...

• Ο Βιγιαφανιεζ εχει πεσει αρκετα, δεν σκοραρει οσο το εκανε.
    Ο Παβονιτο αρχιζει να βρισκει τον εαυτο του σιγα σιγα, εχοντας σκοραρει 7 φορες απο την επιστροφη του.

---------------------------------------------------------

Συνεχιζουμε, παιδες.
Κυπελλο κυπελλο κυπελλο, ενα μεγαλο στοχο εχουμε.

Αν αποτυχουμε και σε αυτον....δεν ξερω αν θα αντεξω κι αλλο...

ΤΣΛ δε το υπολογιζω καν, παμε να περασουμε καλα, να δωσουμε χαρα στους οπαδους μας, εφοσον μπορεσουμε.

VAMOS GALICIANOS!!!!!

skUHs7o.png

• Love 4

1 hour ago, ELBarto-3- said:

Η Μπιλμπαο στον πρωτο γυρο ειχε 0 νικες, και καθοτανε βολικα τελευταια στον πινακα, στον δευτερο γυρο ειχε μονο 2 ηττες, και σωθηκε ανετα.

εδω στην ελλαδα λεμε για καποιες ομαδες οτι εγιναν ξαφνικα μπαρτσελονα και εμειναν στην κατηγορια,εκει στην ισπανια λενε εγιναν λεβαδειακος και σωθηκαν ??? χαχαχαχαχχαχ

• Haha 3

@Diegito21Τρομερη σεζον! Μπραβο, φιλε που εκανες την ομαδα να επιστρεψει στην κορυφη. Φαινοταν φετος, οτι θα τα πηγαινες καλα. Ησουν σταθερος στο μεγαλυτερο μερος της σεζον. Στην Ευρωπη δεν πειραζει που αποκλειστικες νωρις και μαλιστα απο την πρωταθλητρια. Του χρονου θα τα πας καλυτερα. Εκανε οργια ο Ντεπαι πραγματικα και πιστευω, οτι αν δεν ηταν τοσο απαιτητικη η Premier League θα ειχες σηκωσει περισσοτερες κουπες. Οπως και να εχει εξαιρετικος. Αναμενουμε στην συνεχεια να κρατησεις τον τιτλο.

@ELBarto-3-Αρχικα, να ξεκινησω με το κυπελλο. Σε βοηθησαν οι κληρωσεις ειναι η αληθεια αλλα ειναι σημαντικο, οτι το πηρες σοβαρα και πηρες εναν τιτλο! Μεγαλη υποθεση! Το πρωταθλημα το ειχες ψιλοπαρατησει απο την στιγμη που εξασφαλισες την 4η θεση αλλα πολυ σημαντικο επισης, οτι καθιερωθηκες στους 4 μεγαλους και πλεον βγαινεις Τσαμπιονς Λιγκ συνεχεια. Το πιο σημαντικο ομως ειναι η τρελη πορεια που εκανες στο Τσαμπιονς Λιγκ και απεκλεισες θηρια. Καλη πορεια στον ομιλο παρα το μπλοκαρισμα με Τοτεναμ, αλλα με Ιντερ και Γιουβε εκανες τρομερα παιχνιδια και εκανες πελατες τους Ιταλους. Με Λιβερπουλ ηταν δυσκολο το παιχνιδι αλλα το παλεψες και βρεθηκες μια ανασα απο το ονειρο. Δεν πειραζει. Μια τρομερη σεζον για σενα εφτασε στο τελος!

@niktsiabeΣτην Ευρωπη εκανες πολυ καλη πορεια φτανοντας μεχρι τους 8. Το παλεψες και εχασες απο την καλυτερη Ρομα, αν και πιστευω στην καλη σου μερα τους ειχες. Στο πρωταθλημα εκπληκτικη σεζον και πραγματικα μπραβο για την 3η θεση. Δεν ειναι ευκολη υποθεση. Του χρονου θα παιζει στα μεγαλα σαλονια η ομαδα πλεον. Και ενα μεγαλο μπραβο για το κυπελλο που τρους τρελανες ολους και το σηκωσες μεσα στο Μεατσα! Τρομερος! Δικαια πλεον η Βαλενθια σου εδωσε το τιμονι της ομαδας, για να την οδηγησεις στην κορυφη και παλι! Αναμενουμε την νεα σεζον!

@takisaekΞεκιναω απο το 1ο ματς του ποστ σου. Δεν νομιζω, οτι το εχω ξαναδει αυτο πραγματικα χαχα. Χωρις τερματοφυλακες παιζατε; Oπως και να εχει καλο αποτελεσμα. Απο εκει και πέρα έκανες τρομερη σεζον και κερδισες ολα τα ντερμπυ με ολους τους μεγαλους και δικαια εισαι πρωταθλητης στο νημα!!! Σε ζορισε η Σιτι αλλα αντεξες μεχρι τελους! Τρομερα νουμερα και απο τους παιχτες σου, ειδικα απο τον Νκετια. Αλλα και στις ασσιστς επισης. Πραγματικα μπραβο! Απο εκει και περα θα σου προτεινα να αναζητησεις την τυχη σου σε αλλο πρωταθλημα πλεον. Νομιζω χρειαζεσαι μια καινουργια προκληση.

Δικα μου δεν υπαρχουν ακομα, γιατι δεν υπαρχει χρονος. Κανω και ενα μικρο διαλειμμα μετά απο το τρεμπλ. Σας ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια. Δεν εχω ξανακανει τρεμπλ σε FIFA ποτε και ειχα να σηκωσω ευρωπαικη κουπα γενικοτερα πολλα χρονια. Απο εκει και περα σκεφτομαι ακομα τι θα κανω. Τις επομενες ημερες θα δειτε νεο post.

• Love 1
  • Thanks 3

Τι χρησιμοποιείτε για να φαινονται οι φωτο στο τοπικ??

Θα ηθελα να ανεβασω και εγω 1-2 φωτο απο την πορεια μου να ακουσω γνωμες αν και φετος συνεχισω στο 20

Δεν θα παω 21

Edited by geonick1997

@Diegito21 Τα καταφερες ρε παικταρα, τα καταφερες!

Εφερες πρωταθλημα μετα το μακρινο, πια, 2004 στο Βορειο Λονδινο!!!
Εχεις γραψει το ονομα σου με χρυσα γραμματα στην ιστορια αυτης της ομαδος, και κανενας δε μπορει να στο παρει αυτο!!!

Αλλο ενα σημαντικο γεγονος, αυτος ειναι ο πρωτος μεγαλος τιτλος που ερχεται στο Emirates!

Στους πρωταγωνιστες, τι να πω, Οντεγκααρντ εξελισσεται σε ηγετικη προσωπικοτητα, που μπορει να κουβαλησει ομαδες στην πλατη του σε τιτλους, μονο και μονο με το παρουσιαστικο του.
Πηγε να τον καταστρεψει η βρωμα της Μαδριτης αλλα εσυ ηρθες στην Αρσεναλ και μπορεσες να βγαλεις τον καλυτερο του εαυτο στο γηπεδο.

Ντεπαυ και Μαξ απλα βοηθηθηκαν απο τον Οντεγκααρντ και ολη την υπολοιπη παρεα, και οργιαζαν μπροστα, με τετοιο κεντρο, τα γκολ ερχονται απο μονα τους αν εχεις ταλεντο, ρωτα τον Λιονελ οταν ειχε Ινιεστα και Τσαβι. 

Να δουμε τωρα την συνεχεια, καθισεις η φυγεις, εχεις μεινει στην ιστορια, να το ξερεις αυτο. ;) 

VAMOS DIEGITO!!!

@niktsiabe Καλα εκανες και συνεχισες το ταξιδι του dynamic duo στην Μπουντεσλιγα!!!

Δεν πηγε ο ενας Αριανος Β04, επρεπε να παει ο αλλος! :D 

Εχεις μια decent ομαδα, που θελει σαφεστατη βελτιωση.
Αλλα και οπως ειναι, εχεις γερες βασεις, ο Αντωνακης μου, ο Αμιρι, ο Αλονσο, ο Ερμοσο, και εννοειται ο Μπελλοτι ειναι πολυ καλοι ποδοσφαιριστες.

Ζεκι Παλασιος επισης παικταρας και θρυλος της Ντεπορτιβο Λα Κορουνια στο ΦΙΦΑ 19 :D 

@Dimokritos Καλα κανεις και συνεχιζεις, μαθαινεις απο τα λαθη μου, εαν δε καθεται κατι αλλο, συνεχισε στην κατασταση που σου αρεσει, γενικα δεν καταλαβα γιατι επρεπε να φυγεις εξ αρχης, αρχισες μια δυναστεια, αφου το απολαμβανεις δεν χρειαζοταν καν να κοιτας αλλου.

Πολλες πωλησεις, πολλες αγορες.
Νεουχαους και Ζορζινιο οι σημαντικες περα-δωθε.

Ο Ντραξ επισης.

Γενικα δεν αλλαξε τρομερα η ομαδα, που δε χρειαζοταν κιολας, αλλα βελτιωθηκε.

Σαρωσες τα Σουπερ Καπ με 2 ευκολες νικες, πραγματικα δε σταματιεσαι.
Ο Χολτμπυ πρεπει να εχει θεμα με τοσες κουπες, ξεκουρασε τον :D 

Συνεχισε και προσπαθησε να επαναλαβεις την σεζον που εκανες, αν και πραγμα δυσκολο.

@geonick1997 Εγω τις ανεβαζω imgur και τις ποσταρω εδω μετα, προσωπικα, δε ξερω τι κανουν τα παιδια.

-------------------------------------------------

Εγω μαγκες εχω βρει ομαδα, εχω βγαλει καλοκαιρι ολα κανονικα, απλα τωρα δεν εχω χρονο αυτη την στιγμη, θα ποσταρω το βραδυ αργα.
Απλα ειπα να σας απαντησω, για να εχω ελευθερο ενα ποστ για το δικο μου.

Βραδακι λοιπον. ;) 

• Love 2
  • Like 1
  • Thanks 1

@Dimokritos ο βλαχοδημος πρεπει να ειναι μεσα στους κορυφαιους τερματαδες του φιφα,κοιταξα στο δικο μου,δεν θυμαμαι σε ποια ομαδα πηρε μεταγραφη αλλα θυμαμαι οτι του εβαλαν 70.000.000 ρητρα.

• Like 2