Jump to content
AkisVarg

eFootball PES 2021 Myclub [Official Topic] V.1

Recommended Posts

Η κοναμι έχει ανακοίνωση σήμερα,ότι οι τελευταίοι featured παίκτες θα βγουν αύριο μετά την συντήρηση και μετά τέρμα,δεν ξαναβγαζουν featured άλλο.

https://www.konami.com/wepes/2021/eu/en/ps4/topic/game-wepes2021-28573

Άρα τέρμα το myclub για φέτος? Απλά παίζουμε ονλαιν-οφλαιν με ότι έχουμε?

Μάλλον θα βγάλουν σύντομα το ντεμο efootball και θέλουν να στραφούμε εκεί όλοι.Και πιθανόν δεν έχει μπόνους από το myclub 2021 στο efootball.

19 hours ago, slamsoze said:

Φάση να μην πατάς δύο φορές το Χι ξέρω γω ,που αυτή είναι η δουλειά του...Standing tackle κ touchbdown οταν είσαι σε κίνηση? Σαν intentional foul ένα πράγμα.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση την οποία δέν μου έδωσες...Απ`οσο ξέρω μαρκάρεις με το χ τη δεύτερη φορά που πατάω το χ τραβάει τον παίχτη και δίνει φάουλ....

Και ξαναέρχομαι στην ερώτηση μου...ξέρεις πως τζαρτζάρεις σκληρά τον παίχτη χωρίς να δώσει φάουλ???το χρησιμοποιείς??

1 hour ago, alemaofalcao said:

Και ξαναέρχομαι στην ερώτηση μου...

Ακριβώς σε αυτό που ρώτησες απάντησα. Βασικά να στο θέσω αντίστροφα. Εσύ που ξέρεις ότι ο άλλος που σε τζαρτζάρει, πατάει τρέξιμο και διπλό Χ? (επειδή έγραψες ότι κάνεις το ιδιο). 

3 hours ago, slamsoze said:

Ακριβώς σε αυτό που ρώτησες απάντησα. Βασικά να στο θέσω αντίστροφα. Εσύ που ξέρεις ότι ο άλλος που σε τζαρτζάρει, πατάει τρέξιμο και διπλό Χ? (επειδή έγραψες ότι κάνεις το ιδιο). 

Και ξαναρωτάω αν γνωρίζει κάποιος....ξέρουμε πώς μαρκάρεις πιο δυνατά (κάτι σαν στυλ τζαρτζαρίσματος ) και να μη κερδίζει ο αντίπαλος φάουλ???

10 hours ago, alemaofalcao said:

Και ξαναρωτάω αν γνωρίζει κάποιος....ξέρουμε πώς μαρκάρεις πιο δυνατά (κάτι σαν στυλ τζαρτζαρίσματος ) και να μη κερδίζει ο αντίπαλος φάουλ???

Αν εννοείς double/triple team πάτα και κράτα πατημένο το X και μπορείς να το συνδυάσεις με Α για να έρθει και τρίτος παίχτης. Σε διεκδικήσιμη μπάλα δοκίμασε το super cancel.

On 1/9/2021 at 2:31 ΜΜ, AkisVarg said:

Για τις 9 νομίζω ειπανε

Απλά ως reference, την Πέμπτη βγήκαν οι τελευταίοι featured. Είναι βασικά 3 agents για Bayern, ManU και Milan με 3 iconic ο καθένας. Θα κρατήσουν κάπου 4 μήνες αυτοί, οπότε δεν επείγει να καταναλώσεις τα χρυσά μέσα σε 1 εβδομάδα. Είχα μαζέψει γύρω στα 3500 χρυσά και τα έριξαν ManU και μου ήρθε επιτέλους ο icon Beckham (η καλύτερη έκδοση imho) αφού πρώτα μου ξαναήρθε ο Irwin (που είναι ο καλύτερος icon καθαρός LB στο παιχνίδι επίσης). Δυστυχώς ο cheat Rashford δεν παίζει, και τον ήθελα. Λόγω της τύχης που είχα πριν κάτι μήνες, κάνω focus εκεί (καθώς πλέον έχω από ManU Forlan, Irwin, Giggs, Bechkam).

Τώρα μου έχουν μείνει γύρω στα 600 χρυσά (συν όσα θα βγάζω στο επόμενο διάστημα), και δεν ξέρω αν είναι να τα ρίξω σε Bayern για Rummenigge ή Milan για Maldini (πάντα χωρίς team bonus αφού σταθερά μένω ως ManU για να παίρνουν 4 παίχτες το bonus). Μάλλον το 2ο, οι αμυντικοί γενικά είναι πιο δυσεύρετοι από τους επιθετικούς. Και ο Kaka δεν είναι άσχημος εκεί για να αντικαταστήσει τον απλό legend Cruyff που έχω, αν και πλέον και ο icon Beckham μπορεί να παίζει AMF αντί για CMF που είχα τον απλό legend Beckham).

• Like 2

Καλά ακόμα παίζεις και φαρμάρεις ρε τρελέ; Το παιχνίδι -ειδικά στο PC- έχει ρίξει αυλαία εδώ και καιρό, σε λιγότερο από ένα μήνα που βγαίνει το free2play κανείς δεν θα ασχολείται.

• Like 1

Κ γω τελείωσα, απλά μια που κάνουμε φιλικά κάποια βράδυα είπα να δοκιμάσω καινούριους έτσι για την φαση! Αλλά ρε broka...χωστα ρε συ! 

• Like 1

Το κουτί με τους legends που ανοίγει με gp,θα μείνει κι αυτό μέχρι τέλος του χρόνου όπως γράφουν στις πληροφορίες.

Παιζω καθημερινά οφλαιν στην δυσκολία θρύλος από τρία accounts εναλλάξ.Βοηθάει και το ps5 που κάνει πιο γρήγορα loading να περνάω από το ένα account στο άλλο.

Στόχος μου να μαζέψω όσο πιο πολλούς legends γίνεται από το κουτί για τα veteran bonus που θα δώσει στο efootball.

Περσι είχε δώσει μπόνους σε όποιον είχε 3 έως 13 legends-icon μάξιμουμ στο 2020,είχε δώσει 1-5 icons στο 2021.Το κυνηγάω και στα τρία μου accounts γιατί όταν δώσει veteran bonus ικον στο efootball,άλλος θα τύχει στο ένα account άλλος στο άλλο.

Οφλαιν παιζω στο κάθε account συνήθως μέχρι να κάνω την πρώτη νίκη να πάρω τα gp νικης και μετά πάω στο άλλο.

Λογικα όπου να'ναι θα ξεκινήσουν καινούργια καμπάνια.Συνήθως τέτοια εποχή δίνουν 25χ gp πρώτη νίκη ημέρας.Μηπως το ξεκινήσουν από Δευτέρα,να ρίχνουμε πιο εύκολα gp στο κουτί με τους legends?

Έχω πάνω από 15 legends-icon σε κάθε account που νομίζω είναι αρκετοί για τα μπόνους, αλλά περιμένω την κοναμι να ανακοινώσει το πόσοι θα χρειάζονται ακριβώς.

Edited by Game1

On 4/9/2021 at 12:12 ΜΜ, BasilhsGR said:

Καλά ακόμα παίζεις και φαρμάρεις ρε τρελέ; Το παιχνίδι -ειδικά στο PC- έχει ρίξει αυλαία εδώ και καιρό, σε λιγότερο από ένα μήνα που βγαίνει το free2play κανείς δεν θα ασχολείται.

Έχω χρόνο για να παίζω μόνο απόγευμα που γυρνάω από την δουλειά, οπότε γενικά τα matchday μου κάθονται κουτί. Πλέον που άρχισα να παίζω και MC έχω και παίζω 3-4 ματς στα preset teams (μέχρι να πιάσω τους 4000 πόντους), και άλλα 2 στο MC matchday (είναι πολύ εύκολο με 2 νίκες εκεί να πιάσεις τους 4000 πόντους). Μόνο matchday πλέον, δεν ασχολούμαι με τα άλλα.

Στατιστικά πάω μια χαρά, είμαι στο 73% νίκες στο MC (με κάπου 60/150 ματς να είναι σε matchday 700+ rating, τα άλλα ήταν απλά ματς οπότε έχω τύχει και με πολύ low rating) και 56% στα preset teams (όλα εδώ σε matchday 700+ rating) αλλά και με κάποια ματς εδώ με το "λαστιχάκι" γιατί έβλεπα ταινίες.

Ξέρουμε περίπου πότε θα βγει το MC για το νέο free to play; Στο περίπου έστω, να ξέρω πόσο καιρό έχω ακόμα με το 2021.