Jump to content
AkisVarg

eFootball PES 2021 Myclub [Official Topic] V.1

Recommended Posts

Πρώτη φορά παίρνω club edition φέτος...  συγκεκριμένα πήρα με μπαγερν... το μετάνιωσα να πω την αλήθεια γιατί όλοι πήραν με Μπάρτσα και ο ικονικος Μέσι πραγματικά δε σταματιεται...  

Αλλά επειδή εχω αντι- Μέσι και αντί- ροναλντο ιδεολογια είπα να έχω τον καν παρα αυτούς... Τελοσπαντων... 

Τη πεμτπη ξέρει κανείς τι κουτιά θα έχει... ??? Έφαγα πολύ ξύλο σαν 400αρης στα πρώτα παιχνίδια... Την ίδια ώρα που στα divisions είχα στα πρώτα παιχνίδια μόνο νίκες.... να μην πούμε παλι για σκριπτ απλά οκ... απλά δε μπορώ με αυτούς που με το που ανοίγουν οι σερβερς day one έχουν μαύρη ομάδα... Αλλά και να μπορώ...δε μπορεί η κοναμι

Γενικά μου φαίνεται οτι ειναι πολύ πολύ διακριτικά καλύτερο από το 20 ... Κάτι αλλαγές με τους προπονητές βλέπω .. πχ έχω roman και στο κέντρο μπορώ να έχω 2 αμυντικά χαφ αν θέλω και όχι 2 10αρια όπως στο 20... Και πίσω δε μπορείς να ορίσεις σαν ΚΑ τους μπακ... 

Edited by north1980
  • Like 1

Παιδια μου ηρθε ρουμενιγκε, νεντβεντ, τορες, πουγιολ, ιντζακι. Δεν εχω παιξει ποτε με κανεναν. Εχει κανεις αποψη? Να κρατησω βασικους και να χτισω την ομαδα σε καποιους απο αυτους? Εχω και μπεκαμ βασικο στο κεντρο που τι αγορασα αποκλειστικά για αυτον. Απο featured ηρθε ντελιχτ και ντιμπαλα. Ο αδερφος μου επιμενει οτι εφτιαξα βασικη αμυνα με πουγιολ και ντελιχτ. Τι λετε

Πουγιολ κανε τον βασικό εννοείται... Τον είχα στο 20 .. Νεντβεντ και τορρες 11αδατοι κ αυτοί...  Όλοι άλλοι οκ... άσε τους να υπάρχουν απλα

Υγ) καλά λέει ο μπρο σου... Από κεντρικό αμυντικό  δίδυμο εισαι ήδη οκ

Edited by north1980
  • Thanks 1

Rummenigge έχω κι εγώ είναι σούπερ.Νεντβεντ τον είχα το τελευταίο δίμηνο στο 2020 μου άρεσε πάρα πολύ. Κάνει τα πάντα στο κέντρο,τρέχει μαρκάρει, καλή πάσα, προωθείται σκοράρει.Τον αδικούν τα στατιστικά του.Πουγιολ στο 2020 το τελευταίο δίμηνο μου έτυχε κι αυτός που έβρεχε legends από το κουτί της Κοναμι, παρά πολύ καλός και κυρίως παίζει σε όλες τις θέσεις της άμυνας,όπου φέτος αυτοί οι παίκτες είναι χρυσάφι.Λογω του ότι δεν μπορούμε να βάλουμε σέντερ μπακ στα πλάγια.Ντελιχτ έχω κι εγώ,νομίζω από τους καλύτερους αμυντικούς. 

Αυτή την στιγμή στο ονλαιν πολλοί παίζουν με 60 και 70 χημεία. Εγώ έστω κι αν παίζω με κάποιους ασπρους, τουλάχιστον έχω χημεία πάνω από 90.Οπότε κάποια ματς ειναι εύκολα. Δεν βγαίνει άκρη.Αυριο έχει 6ωρη συντήρηση. Ίσως και το πρώτο update αφορμή για γκρίνιες.Πρωτη φορά πάντως day one έχει τόσο κόσμο μέσα στο ονλαιν. 

• Like 1

Η Bayern που μου έδωσε επειδή αγόρασα την έκδοση της,μπορεί να χρησιμοποιηθεί στα SIM; 

Εννοώ πως δεν θα τρώνε συμβόλαια οι παίκτες και απλά θα βγάζω λεφτά; 

@BakogoalΛεφτά με την Club Edition ομαδα, δεν εχει...

Μονο για events λέει η KONAMI, προφανώς σε Match day η κανενα κύπελλο. 

Επίσης...

Επαιξα 2 online, το 1ο με τουρκο που είχε και καλα 4αστερη... Κράτησα με 3 άσπρους μέσα (αυτουνού ο χειρότερος ηταν 83αρης) το 0-0 ως το 70' και μετα κατέρρευσα με 1-4 σε 10'. Ο Ρουμενιγκε που είχε με ξεκ@λιασε. Τι είναι αυτό το πραμα. Θα βλεπω Ρουμενιγκε και θα παίζω σύστημα 10-0-0...

Το 2ο με Άγγλο που είχε μέσα 5 legends και ειδικά τον Ντελ Πιέρο που με εξόργισε.

Τελικό 6-3 υπερ μου με 5 γκολ του Βαν Μπαστεν, αλλα ο αλλος το ξεφτίλισε με 3 απευθείας φάουλ (!!!) με Ντελ Πιέρο. Και μάλιστα ήταν τα μόνα 3 φάουλ πιυ εκανα στο ματς, ενώ με σακάτεψε χάνοντας τον Μπεκαμ μου με τραυματισμό ενω στο τελος έχασε με κόκκινη τον Μπεκενμπαουερ. 

Συμπέρασμα απο 2 ματς δε βγαίνει, αλλα έγιναν γενικά ωραία ματς και ΔΙΧΩΣ ΣΚΡΙΠΤ! Ό καλύτερος κέρδισε και στα 2 δίχως κουλά.

Αν δεν το γ@μησει με κανενα DP η ΚΟΝΑΜΙ θα μιλάμε για την μεγάλη έκπληξη της χρονιάς. 

Σε αναμονή των αυριανων featured και λοιπών...

Edited by SkyloMethyr
  • Thanks 1

1 hour ago, north1980 said:

Υγ) καλά λέει ο μπρο σου... Από κεντρικό αμυντικό  δίδυμο εισαι ήδη οκ

Το ξερω οτι ειναι καλοι αλλα εχουν κοινο τεμπο. Δεν ειναι κανενας τους γρηγορος πολυ γιαυτο το λεω

Με 5* ομάδες πέφτει ξύλο, γιατί κάποιοι έχουν αγοράσει 2 και 3 editions και κατεβάζουν ομάδες με 8 ικονς.Στις 4* είναι πιο νορμάλ καταστάσεις.

Να εδώ λοιπόν η διαφορά με τον ανταγωνισμό.Μια χαρά παίζουμε με 4* με τον Μέσι,τον Rummenigge συν ασημενιους, χάλκινους. Άσχημα είναι?

• Like 1

Νακάτα μάγκες ο χειρότερος legend που μπορούσε να μου δώσει. Όλα τα σουτ στα περιστέρια..Τουλαχιστον ειναι γρήγορος και βγάζει σχετικά καλές πασες. Mου έδωσε και torres που έχει απίστευτο finishing και Iniesta που βγάζει απίστευτες πάσες..Ειδικά στο ΕΜ που τον έχω δεν παίζεται. Άντε να δούμε αύριο τι θα δώσει γιατί με τους άσπρους στην άμυνα ψοφάνε από το 65 😁

εχω παιξει 7 ματσ μεχρι στιγμης 2 νικες 3 ηττες 1 χ απο τον τελευταιο εφαγα 6αρα αλλα εχει 11 βασικους δεν γινεται να παιζεις με ασπρους και σιλβερ ειναι σουρωτηρι πισω δυστυχως μου εχει δωσει πολους επιθετικους Rummenigge ειναι πολυ καλος και bergkamp που εχω ειναι φοβερος γενικα νομιζω παιζει πολυ ευκολα goal απο τι εχω καταλαβει !

Ελπίζω η κοναμι όταν βγάλει DP να δώσει έμφαση στην άμυντικη λειτουργία και στις αντιδράσεις των τερματοφυλακων...το παιχνιδι κατά στρέφεται για τον βωμό των χρημάτων που θέλει να βγάλει η κοναμι παίχτες με τεράστια ποσοστά που θα κάθε προσπάθεια είναι γκολ.. 3 σουτ ο rummenige σε λεβελ 2 3 γκολ ο αντίπαλος.. Πόλο παίζουμε; το σκριπτ για αυτό υπάρχει λόγω του άστοχου μεγάλου overall των παιχτών.. 

Μπαινουν πολλά γκολ,αλλά πολλοί έχουν χημεία 50-70 και ασπρους αμυντικούς. Εγώ πήρα τερματοφύλακα  δανεικό 78 ασημένιο και είμαι ευχαριστημένος που βρήκα κι αυτόν. Έχω φέρει και 0-0  και under και over,αλλά όταν θα παίζουν όλοι με καλή χημεία και ισορροπημένες ενδεκάδες θα βγει συμπέρασμα. Μπαίνω και παίζω με δεξί μπακ 69 οβεραλ άσπρο και εχει σκοράρει κι όλας και μου έδωσε και έπαθλο στα notifications!!! Πολύ το χάρηκα, αλλά ήταν απέναντι σε κάποιον που είχε χημεία 50 και 2300  strength και εγώ 2750 και χημεία 97.🤣Σιγά σιγά θα στρώσουμε ομάδες και θα βγουν συμπέρασματα. 

• Like 1

Πάντως αυτό με τη αγορά έως και 5 εκδόσεων είναι το μελανό σημείο του παιχνιδιού. 

Όταν μου εμφανίζεται ο αλλος Day 1 με 8 - 9 legends και μαυρομπαλους έξτρα, ειναι σα να σε κοροιδευει εσένα που θες να παίξεις απλα.

Και καλή η επιλογή να παίζεις με 4αστερη αλλα και πάλι για λίγο καιρό ισχύει κι αυτό.

Κάποια στιγμή ανεβαίνουν λέβελ οι παίκτες και μοιραία πας 5*

Ας δούμε τι θα δώσει αύριο το πρωί και προχωράμε. 

• Like 1

19 minutes ago, SkyloMethyr said:

Πάντως αυτό με τη αγορά έως και 5 εκδόσεων είναι το μελανό σημείο του παιχνιδιού. 

Όταν μου εμφανίζεται ο αλλος Day 1 με 8 - 9 legends και μαυρομπαλους έξτρα, ειναι σα να σε κοροιδευει εσένα που θες να παίξεις απλα.

Και καλή η επιλογή να παίζεις με 4αστερη αλλα και πάλι για λίγο καιρό ισχύει κι αυτό.

Κάποια στιγμή ανεβαίνουν λέβελ οι παίκτες και μοιραία πας 5*

Ας δούμε τι θα δώσει αύριο το πρωί και προχωράμε. 

Έχεις απόλυτο δίκιο αλλά ξέρεις πως πάνε αυτά, έχουν μυριστεί χρήμα εκατέρωθεν και βαράνε στο ψαχνό και βασικά καλά κάνουν αφού έχουν βρει τα κορόιδα και τους τα σκάνε. Μη τρελαίνεσαι πάντως, σε 2-3 μήνες δεν θα έχει καμία απολύτως διαφορά αν κάνεις σωστή διαχείριση στα coins που φέτος είναι πάρα πολλά, 3000 συν τα δωράκια. Τα μόνα που με απασχολούν είναι τα updates και να μην το ξεσκίσουν με το script. Δυστυχώς όποιος θέλει FUT και MyClub έχει και script, πρέπει να μάθουμε να ζούμε με αυτό.

• Like 1

14 hours ago, SkyloMethyr said:

αλλα ο αλλος το ξεφτίλισε με 3 απευθείας φάουλ (!!!) με Ντελ Πιέρο.

Δεν κουνάς τον τερματοφύλακα manual στα φάουλ?Βοηθάει.

Εγώ που είμαι σε pc πάντως νομίζω είχα διαβάσει ότι δεν γίνεται να πάρεις πάνω από μία εκδόσεις οπότε δεν θα έχει τόσο op ομάδες απ'την αρχή.Μόνο στις κονσόλες γίνεται αυτό να μπορείς να πάρεις 5 εκδόσεις πχ και να τους έχεις όλους.Online ακόμα δεν ξεκίνησα.Θα περιμένω πρώτα αύριο να δω τι θα κάτσει από featured.

Από veteran ήρθαν Puyol,Vieira,Nedved,Inzaghi,Van Basten και Bergkamp που έχω λόγω Arsenal edition.Μια χαρά σε γενικές γραμμές,ήθελα και Del Piero που τον έχω καψούρα αλλά ντάξει καλοί κι αυτοί που ήρθαν.Επίσης έχω φανέλες Arsenal οπότε οι Vieira και Bergkamp θα παίρνουν και το boost.Ωραίο πάντως το παιχνίδι απ'όσο έπαιξα και αρκετά διαφορετικό και καλύτερο απ'το 20 με περισσότερο νεύρο στην επίθεση και στην τρίπλα που χρειαζόταν.Έχει ωραίο balance χωρίς να καταντάει καραγκιοζιλίκι τύπου agile dribbling.Αν δεν το αλλάξουν κατά πολύ μες τη χρονιά με τα datapacks(κάτι που δε νομίζω να γίνει αφού ούτε demo και παράπονα υπήρχαν ώστε να το πειράξουν πολύ και ίσα ίσα οι περισσότεροι λένε καλά λόγια οπότε δεν υπάρχει λόγος να το αλλάξουν) θα κρατήσει μια χαρά πιστεύω μέχρι το 22.

• Like 1

Από κουτιά σήμερα παιδιά ξέρει κανείς? Παίκτες? Πρωταθλήματα?

Αργούν σήμερα. Στο φόρουμ pesgalaxy γράφουν για arsenal, liverpool και θα δείνει 10χ gp καθημερινα μέχρι τέλος του μηνός.Δεν ξέρω αν είναι έτσι.Ελπιζω σε καμία ώρα να έχουν ανοίξει. 

Edited by Antiklika

Άνοιξε παίδες, καλό καψιμο

Edited by AkisVarg
Όχι greeklish, το επόμενο θα το διαγράψω

Έβγαλες 3 κριστιανο Αλλά έχει κουτιά λιβερπουλ και αρσεναλ??? Τελικα τι κουτιά έχει ρε παίδες?

5 minutes ago, north1980 said:

Έβγαλες 3 κριστιανο Αλλά έχει κουτιά λιβερπουλ και αρσεναλ??? Τελικα τι κουτιά έχει ρε παίδες?

εχει worldwide κουτια με ολους μεσα + 10k gp καθημερινα μεχρι τελος του μηνα !

• Like 2

23 minutes ago, dime55 said:

εχει worldwide κουτια με ολους μεσα + 10k gp καθημερινα μεχρι τελος του μηνα !

Με όλους τους μαύρους αλλα κ με χρυσούς ασήμενιους μαζι ? 

1 hour ago, dime55 said:

εβγαλα 3 cristiano με δουλευει η κοναμι πρωι πρωι !

αντάλλαξε τους και ζήτα ... plot twist!!!! ΕΝΑΝ Κριστιάνο !!!! :jester:

• Haha 1