Jump to content
TOL1S

EA SPORTS - FIFA 21 - Γενική συζήτηση

Recommended Posts

Με πρόλαβε ο El barto.. Το φετινό fifa στης νέες κονσόλες θα είναι next gen Η απλα θα έχουμε μια "τυπική" μεταφορά με λίγο καλύτερα γραφικά?

Όσο για το παιχνίδι μακαρι να κάνουν οτι λένε γιατι μην ξεχνάμε κάθε χρόνο όλο τάζουν, λένε λένε και στο τέλος μένουμε με την χαρά!

Και κατι τελευταίο: ΕΑ δώσε ενα καλο παιχνίδι από την αρχή μην κανεις 327 αλλαγές με updates και πάρουμε το σωστό παιχνίδι μετά από 4 μήνες..

Edited by spyros-1908-
  • Love 1

19 minutes ago, spyros-1908- said:

Με πρόλαβε ο El barto.. Το φετινό fifa στης νέες κονσόλες θα είναι next gen Η απλα θα έχουμε μια "τυπική" μεταφορά με λίγο καλύτερα γραφικά?

Όσο για το παιχνίδι μακαρι να κάνουν οτι λένε γιατι μην ξεχνάμε κάθε χρόνο όλο τάζουν, λένε λένε και στο τέλος μένουμε με την χαρά!

Και κατι τελευταίο: ΕΑ δώσε ενα καλο παιχνίδι από την αρχή μην κανεις 327 αλλαγές με updates και πάρουμε το σωστό παιχνίδι μετά από 4 μήνες..

Ελαχιστες διαφορες θα υπαρχουν απο current gen σε next gen πιστεψε με. Θα κρατησει καποια πραγματα για τις εκδοσεις των νεων κονσολων η EA αυτο ειναι σιγουρο. Αλλα μην περιμενετε να δειτε καποια ουσιαστικη διαφορα. 

• Like 1

Νομίζω το ανακοίνωσε η ίδια η ΕΑ ότι φέτος θα είναι απλό port και θα επικεντρωθουν στα νέα στοιχεία gameplay, modes κλπ. Από του χρόνου πραγματικό next Gen. 

• Like 2

4 hours ago, broxopios said:

Νομίζω το ανακοίνωσε η ίδια η ΕΑ ότι φέτος θα είναι απλό port και θα επικεντρωθουν στα νέα στοιχεία gameplay, modes κλπ. Από του χρόνου πραγματικό next Gen. 

Μακάρι να μας δώσουν πολύ ωραίο gameplay και ας έχουμε από του χρόνου πραγματικό next gen!

Πάντως πριν λίγες μέρες ένα βιντεάκι που είχα δει έδειχνε να είναι next gen τα γραφικά..

Το τρειλερ γιατι δε το ποσταρε κανεις?..

εχουν παρει μια εκδοση του παιχνιδιου οι game Changers αλλα και οι δημοσιογραφοι αλλα οπως ειπα υπαρχει εμπαργκο,βγηκε ομως το 1ο leak

EdxvXUBWoAcvqZ8?format=jpg&name=large

Edited by TOL1S
  • Love 1
  • Like 1

ποσο δυσκολο ειναι να αλλαξετε το καταραμενο μενου ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε ?????!!11

EdyDbx1WsAEVRcm?format=jpg&name=medium

EdyDbYAWoAY0F2N?format=jpg&name=large

Edited by TOL1S

συνεχιζουμε,ζεστα ζεστα τα νεα,στην φωτο βλεπουμε το μπερναμπεου,στο οποιο στο φιφα 21 εγινε αλλαγη του πινακα,ΑΛΛΑ δεν μας νοιαζει αυτο,αλλωστε μονο παναθα αρενα,αυτο που ενδιαφερει στην 2η εικονα οπου στο φιφα 21 βλεπουμε την αλλαγη που ηρθε φετος στο ποδοσφαιρο με την επαναφορα της μπαλας μετα απο αουτ που οι αμυντικοι ειναι μεσα στην περιοχη για να παρουν πασα.

EdyLolGX0AEDruo?format=jpg&name=4096x409

ο αγκουερο πρεπει να μαλωσε με τον φιρμινιο,θα πεσουν φαπες 

EdyPCv6VAAAxPDp?format=jpg&name=900x900

EdyPbVjVoAEKOEh?format=jpg&name=900x900

EdySDgaX0AE9QnX?format=jpg&name=medium

edit

θα ανεβει και gameplay αργοτερα το οποιο οπως ξερετε θα πεσει σε ελαχιστα λεπτα,αναμενουμε

Edited by TOL1S
  • Like 2

που μπορουμε να παρακολουθουμε αν θα ανεβει gameplay?

Προλαβα και το ειδα.
Καλα οποιος δεν εχει λιωσει στο FIFA 20, δεν παιζει να καταλαβει ΚΑΜΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ.
Ευκολα το λες FIFA 20, season update.
Γραφικα ιδια, η κινηση μου φανηκε πιο νευρικη και γρηγορη.
Δε θα σχολιασω την ΑΙ, γιατι το ματς εληξε 9-0 και ηταν ολα τετ-α-τετ.
Οι κοντρες των σωματων ειχαν καποια διαφορα, δεν μπορω να πω καλυτερες η χειροτερες, ηταν λιγο περιεργες, ισως τα σωματα μπλεκονται λιγο καλυτερα??!?
Οι κινησεις με ταχυτητα σαολιν, οπως κατι ξαφνικα σταματηματα μπαλας, κατι πασες εν κινησει, στροφη 180 μοιρες σε 0.001 milisec,  κτλ ζουν και βασιλευουν
Επισης υπαρχει ακομα το ηλιθιο τρεξιμο/καλπασμος. 
Μην περιμενετε να δειτε κατι σοβαρο απο αλλαγες.
Στατικη χρονια φετος και για τα δυο ποδοσφαιρακια.

• Like 3

Oύτε γω, αλλά από την περιγραφή του Floki, μάλλον δεν θα ναι κάτι ιδιαίτερο.

Για το Φίφα21, ποιός θα μου το λεγε ότι θα παίξω φέτος (και) Φίφα, ότι θα με κάνει να ενθουσιαστώ, και το κυριότερο, ότι θα εύχομαι να μην το αλλάξουν πολύ (περισσότερο για να μην χαλάσουν κάποια πολύ ωραία πράγματα που έχει).  Ξαναπιάνοντας Προ το 2016, το Φίφα μου φαινόταν πια "ανέκδοτο" με τα μικρά cartoon, το μπαλάκι πινγκ πονγκ κλπ, κι εξακολουθώ να θεωρώ ανέκδοτο τον συγκεκριμένο τομέα. Κι όμως, κάτι με κόλλησε φέτος στο Φίφα και βλέπω το εξής: με το βάθος χειρισμού, παίζεις σε μεγάλο ποσοστό εσύ, ο χειριστής. Ποικιλία σε πάσες, σουτ, ενέργειες, κάνεις πραγματικά ό,τι θες (στα πλαίσια ενός videogame πάντα), όρεξη και φαντασία να έχεις. Το gameplay έχει όλα τα πράγματα του ποδοσφαίρου: άλλοτε έχουμε παιχνίδι υπομονής και στρατηγικής, άλλοτε πάει σε φρενήρη ρυθμό (ανάλογα με το πώς παίζει η Cpu). Συνδυασμοί όλων των ειδών με πάσες όλων των ειδών. Ατομική ενέργεια, παίζει κι εκεί μπάλα, ειδικά αν είσαι καλός χειριστής (δεν έχω βρει κάτι OP κι ούτε θέλω να βρω). Γκολ κι ευκαιρίες όλων των ειδών. Γίνονται πράγματα που δεν τα περιμένεις. Κόντρες μπάλας και σωμάτων, διαφορετικές με ένα σωρό animations για κάθε περίσταση. Δεν λέω ότι δεν έχει ελαττώματα, αλλά λέω τα θετικά, τις ποδοσφαιρικές συγκινήσεις που προσφέρει. Μπορούν να διορθωθούν πολλά. Οι "παλαίμαχοι" του Φίφα στο φόρουμ παραπονιούνται για κάποια πράγματα και θα έχουν δίκιο φυσικά, αφού το έχουν λιώσει χρόνια και ξέρουν το gameplay της κάθε χρονιάς απέξω κι ανακατωτά. Εγώ μιλάω σε πιο γενικό πλαίσιο. 

Σίγουρα το next gen θα έρθει το 2022 και η φετινή έκδοση θα είναι το βασικό gameplay με πινελιές (αυτά που διαβάσαμε ως νέα στοιχεία gameplay), ενώ η "next gen" έκδοση για τις νέες κονσόλες θα διαφέρουν προφανώς μόνο σε γραφικά κι εφφέ. 

• Love 1
  • Like 3

Σ αυτα που γραφει ο @toninio συμφωνω 100%. 
Στο FIFA πλεον με το χειριστηριο κανεις οτι περασει απο το κεφαλι σου. Βασιζεται πολυ στη φυσικη εχει ραντομιλα. Ακομα και η μπαλα πλεον ειναι μια χαρα.
Αλλα, το FIFA 21 next gen ειναι το ιδιο σε gameplay με την απλη εκδοση, ε οχι! μιλαμε για φιασκο γιατι το παιχνιδι θελει ανανεωση σε animation! Τα εχουμε βαρεθει τοοοσα χρονια, και θα σημαινει οτι θα τα φαμε αλλα 5 χρονια στη μαπα.
Πρεπει να διορθωθει η ελαφροτητα και η υπερφυσικη ταχυτητα καποιων animation. Βασικα θα περιμενα απο την αρχη motin capture.
Οποτε η πραγματικη αλλαγη θα ερθει στο PES 22.

• Like 1

3 minutes ago, broxopios said:

Προσωπικά επειδή παίζω online και θες μια αμεσότητα παραπάνω, δε με χαλάει πλέον.

γιαυτο λεμε εδω και χρονια οτι η εα και οχι μονο , πρεπει να εχουν διπλο gameplay,το αμεσο γρηγορο και αμα θελετε arcade παιχνιδι για το online,γιατι κακα τα ψεματα σκοπος ειναι να κερδισεις με οποιοδηποτε τροπο και ενα 2ο gameplay για το offline πιο μεστο,αργο,δημιουργικο ποδοσφαιρο ωστε να μπορει να ευχαριστηθει καποιος μπαλιτσα,στο offline δεν σε κυνηγαει ο χρονος,δεν σε κυνηγαει κανενας,δεν εχει καποιον αριθμο αγωνων να τελειωσεις οπως στο online.

• Love 1
  • Like 1

50 minutes ago, TOL1S said:

γιαυτο λεμε εδω και χρονια οτι η εα και οχι μονο , πρεπει να εχουν διπλο gameplay,το αμεσο γρηγορο και αμα θελετε arcade παιχνιδι για το online,γιατι κακα τα ψεματα σκοπος ειναι να κερδισεις με οποιοδηποτε τροπο και ενα 2ο gameplay για το offline πιο μεστο,αργο,δημιουργικο ποδοσφαιρο ωστε να μπορει να ευχαριστηθει καποιος μπαλιτσα,στο offline δεν σε κυνηγαει ο χρονος,δεν σε κυνηγαει κανενας,δεν εχει καποιον αριθμο αγωνων να τελειωσεις οπως στο online.

Αυτό δεν το πετυχαίνεις κατά μία έννοια με τα sliders; Ξέρω δεν είναι το ίδιο με αυτό που λες αλλά αλλάζουν αρκετά το παιχνίδι. Όσες φορές έχω δοκιμάσει τα sliders του Matt10 με κάποιες επιπλέον παραμετροποιήσεις απ΄τη μεριά μου ποτέ δεν με έχουν απογοητεύσει. Εδώ μεταμόρφωσαν το FIFA19 που για τα γούστα μου ήταν απ΄τα χειρότερα FIFA που έχω παίξει, τεράστιο ατού τα sliders...

Το πρόβλημα σε αυτό είναι αυτό που είχες πει εσύ νομίζω παλιότερα, ότι αν παίξεις πρώτα FUT online και squad battles που είναι πολύ δύσκολα, μετά η δυσκολία στη καριέρα μοιάζει αστεία.

• Like 3

12 minutes ago, BasilhsGR said:

Το πρόβλημα σε αυτό είναι αυτό που είχες πει εσύ νομίζω παλιότερα, ότι αν παίξεις πρώτα FUT online και squad battles που είναι πολύ δύσκολα, μετά η δυσκολία στη καριέρα μοιάζει αστεία.

ναι εγω το ειχα πει και ειναι το μεγαλυτερο λαθος που μπορει να κανει ενας offline παικτης

τα sliders φτιαχνουν κατι χαλανε κατι αλλο ομως,θα σου πω το εξης μιας και εγω παιζω ακομα το 19,εχω βαλει το speed σto 0,(βασικα και στο 20 να το ειχα ειναι ιδιο,τα περισσοτερα νουμερα ειναι νεκρα) για αργο ρυθμο και ειναι τελειο για εμενα,αλλα οι πασες συνεχιζουν να ειναι σφαιρα,βαζοντας την ταχυτητα  πασας στο 20 το παιχνιδι ειναι απιστευτα αργο,στο 25 ειναι σαν να μην αλλαξε κατι,με απλα λογια δεν υπαρχει κατι το ενδιαμεσο,ειτε πας στο πολυ αργο,ειτε μενεις οπως ειναι το παιχνιδι ειτε πας στο πολυ γρηγορο,λογικα θα πρεπει να ανεβασω τον ρυθμο αγωνα για να μπορεσω να φτιαξω την ταχυτητα πασας αλλα δεν το θελω,το ιδιο γινεται και με το error στις πασες,το οποιο ομως βγαζει κατα κυριο λογο προβλημα μονο στις σεντρες,ειτε 65 ειτε 80 να το βαλεις λαθος πασα δεν γινεται,ομως 100% καταστρεφονται οι σεντρες,σε αλλο θεμα,το 20 αποτι θυμαμαι ειχε την ταση να ανεβαινουν τα ακραια μπακ πολυ ψηλα γιατι αυτη ηταν η δομη του παιχνιδιου στα sliders μπορεις να τους κρατησεις πισω αλλα αυτοματα εχεις χαλασει τις ατομικες εντολες παικτη που σταματανε να λειτουργουν,οπως ειναι το overlap η να ανεβουν στην επιθεση,εν κατακλειδι ναι μπορει να βοηθανε αλλα πρεπει να κανεις υποχωρισεις σε αλλα θεματα.

• Like 2

15 minutes ago, TOL1S said:

ναι εγω το ειχα πει και ειναι το μεγαλυτερο λαθος που μπορει να κανει ενας offline παικτης

τα sliders φτιαχνουν κατι χαλανε κατι αλλο ομως,θα σου πω το εξης μιας και εγω παιζω ακομα το 19,εχω βαλει το speed σto 0,(βασικα και στο 20 να το ειχα ειναι ιδιο,τα περισσοτερα νουμερα ειναι νεκρα) για αργο ρυθμο και ειναι τελειο για εμενα,αλλα οι πασες συνεχιζουν να ειναι σφαιρα,βαζοντας την ταχυτητα  πασας στο 20 το παιχνιδι ειναι απιστευτα αργο,στο 25 ειναι σαν να μην αλλαξε κατι,με απλα λογια δεν υπαρχει κατι το ενδιαμεσο,ειτε πας στο πολυ αργο,ειτε μενεις οπως ειναι το παιχνιδι ειτε πας στο πολυ γρηγορο,λογικα θα πρεπει να ανεβασω τον ρυθμο αγωνα για να μπορεσω να φτιαξω την ταχυτητα πασας αλλα δεν το θελω,το ιδιο γινεται και με το error στις πασες,το οποιο ομως βγαζει κατα κυριο λογο προβλημα μονο στις σεντρες,ειτε 65 ειτε 80 να το βαλεις λαθος πασα δεν γινεται,ομως 100% καταστρεφονται οι σεντρες,σε αλλο θεμα,το 20 αποτι θυμαμαι ειχε την ταση να ανεβαινουν τα ακραια μπακ πολυ ψηλα γιατι αυτη ηταν η δομη του παιχνιδιου στα sliders μπορεις να τους κρατησεις πισω αλλα αυτοματα εχεις χαλασει τις ατομικες εντολες παικτη που σταματανε να λειτουργουν,οπως ειναι το overlap η να ανεβουν στην επιθεση,εν κατακλειδι ναι μπορει να βοηθανε αλλα πρεπει να κανεις υποχωρισεις σε αλλα θεματα.

Εγώ κατά κύριο λόγο πείραζα την ταχύτητα στις πάσες, είναι αυτό που με ενοχλεί περισσότερο αλλά πλέον δεν πειράζω τίποτα γιατί μετά δεν μπορώ να παίξω online...