Jump to content
TOL1S

EA SPORTS - FIFA 21 - Γενική συζήτηση

Recommended Posts

11 minutes ago, AlexIsGRx said:

αμα ειναι για καθε συνεργασια να βγαζουν trailer...

το μονο που με ενδιαφερει ειναι να δω τo 22 με unreal engine

πολύ πιθανό όμως να χάσουν Γιουβέντους...

στο "δελτίου τύπου" της ΚΟΝΑΜΙ στον κατάλογο με τα ιταλικά licenses δεν υπάρχει καμία αναφορά...

συγκεκριμένα αναφέρουν: "KONAMI’s latest partnership announcement for the eFootball PES series follows previous Italian agreements including the Italian Football Federation, AS Roma and SS Lazio."

https://www.konami.com/games/eu/fr/topics/15828/

Αφού λέει follows previous Italian agreements σημαίνει ότι συμπεριλαμβάνονται και οι συμφωνίες με τις Ιταλικές που ήδη έχουν υπάρξει και είναι και η Γιούβε μέσα σ'αυτές.Αυτές οι συμφωνίες συνήθως κρατάνε για τουλάχιστον 3 χρόνια αν όχι παραπάνω..και την Γιούβε την έχουν αποκλειστικά εδώ και δύο χρόνια νομίζω οπότε κατα 99% θα την έχουν αποκλειστικά και στο 22.

Από τη μία είναι μαλακία για τους καταναλωτές που γίνονται αυτά με τις άδειες και δεν μπορούν να απολαύσουν όλοι όλες τις αυθεντικές ομάδες..αλλά από την άλλη χαίρομαι λίγο που πλέον και η ΕΑ αρχίζει και νιώθει το αγγούρι στον λωκό γιατί είχε καλομάθει όλα αυτά τα χρόνια με τις αποκλειστικότητες σε πρωταθλήματα και ήταν αυτή που ξεκίνησε όλη αυτή την ιστορία.Καιρός να δει και την άλλη πλευρά του νομίσματος...και στην τελική αν είναι τόσο μάγκες και σίγουροι για το παιχνίδι τους ας αφήσουν τις αποκλειστικότητες και ας δώσουν τη δυνατότητα και στα δύο παιχνίδια να έχουν τις άδειες που επιθυμούν και να παίξουν στα ίσα..

• Love 2

Οπως εγραψα και πριν δεν με νοιαζουν τα λογοτυπα... μηχανη θελω να δω.

Καλημέρα !!

Υπάρχει κανένας που να έχει το παιχνίδι σε xbox series x/s ?

Άλλαξα δοκιμαστικά από ps4 σε xbss και ψάχνω κόσμο για ματσάκια (καλά για μανιουαλ κοντρολς ψάχνω αλλά δεν είναι αισιόδοξος..)

On 11/5/2021 at 7:37 ΜΜ, TOL1S said:

Να δουμε τι θα δουμε και φετος....

1η ειδηση για το φιφα 22 αλλα που αφορα και ΟΛΑ τα αθλητικα παιχνιδια της εα ,ειναι οτι σχεδιαστηκαν με βαση τις νεες κονσολες,αυτο θεωρητικα σημαινει οτι οι next gen θα εκμεταλευονται τα παντα απο το παιχνιδι ενω οι last gen θα εχουν καποιους περιορισμους,αυτο νομιζω οτι ειναι θετικο νεο για ολους γιατι οι last gen δεν θα μεινουν σε προηγουμενη γενια τουλαχιστον για το 22 μιας και δεν υπαρχουν next gen κονσολες στην αγορα.

All of our new EA SPORTS games in FY22 are
designed for next-gen console platforms, including FIFA, Madden, NHL and EA SPORTS PGA
Tour, our return to golf that is set for Q4 of this year. We’re very excited by the opportunity to
deliver for baseball fans around the world with the addition of Super Mega Baseball from
Metalhead Software, and MLB TapSports Baseball on mobile from the Glu team.

In sports, we expect FIFA and Madden to be strong and we’re launching a new PGA Tour golf

πιθανη ημερομηνια κυκλοφοριας του φιφα 22 τελος σεπτεμβριου μιας και το δινουν στο Q2*

Q1 ΑΠΡΙΛΙΟΣ-ΜΑΙΟΣ-ΙΟΥΝΙΟΣ

Q2 ΙΟΥΛΙΟΣ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ

xdRiaOF.png

Edited by TOL1S
  • Love 2
  • Like 2

4 hours ago, TOL1S said:

1η ειδηση για το φιφα 22 αλλα που αφορα και ΟΛΑ τα αθλητικα παιχνιδια της εα ,ειναι οτι σχεδιαστηκαν με βαση τις νεες κονσολες,αυτο θεωρητικα σημαινει οτι οι next gen θα εκμεταλευονται τα παντα απο το παιχνιδι ενω οι last gen θα εχουν καποιους περιορισμους,αυτο νομιζω οτι ειναι θετικο νεο για ολους γιατι οι last gen δεν θα μεινουν σε προηγουμενη γενια τουλαχιστον για το 22 μιας και δεν υπαρχουν next gen κονσολες στην αγορα.

για μερικους οπως εμενα που παιζουν σε υπολογιστη τι σημαινει αραγες?

9 hours ago, TOL1S said:

1η ειδηση για το φιφα 22 αλλα που αφορα και ΟΛΑ τα αθλητικα παιχνιδια της εα ,ειναι οτι σχεδιαστηκαν με βαση τις νεες κονσολες,αυτο θεωρητικα σημαινει οτι οι next gen θα εκμεταλευονται τα παντα απο το παιχνιδι ενω οι last gen θα εχουν καποιους περιορισμους,αυτο νομιζω οτι ειναι θετικο νεο για ολους γιατι οι last gen δεν θα

Δηλαδή νεές εμφανίσεις και γραφικά. Αυτά θα αλλάξουν προφανώς α και τα ρόστερ. 

Κατέβασα πριν μια εβδομάδα απο game pass (δωρεάν δηλαδή) το 21. Εύχομαι στην ΕΑ οπως τα τελευταία 7-8 χρόνια τα ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ! 😀

• Like 1
  • Haha 1

Κλασσική €A...μπλα..μπλα..μπλα...Και σκαστε το 80ρι ευρώ που θα έχει στις καινούργιες κονσόλες.Και σε ενα μήνα πολλοί το παρατάμε το παιχνίδι,γιατί καταντάει βαρετό.Κυριως επειδή όλοι οι παίκτες μοιάζουν και οι κινήσεις τους είναι όλες ίδιες στον αγώνα.Ειδικα από φιφα δεν έχω καμία ελπίδα.

ΣΚΑΕΙ Η ΒΟΜΒΑ,αναμενετε μονο η επισημη ανακοινωση,ομαδες εσεις,ολοκληρο το πρωταθλημα εμεις

E1b1yZSWUAI33TR?format=jpg&name=small

• Love 2
  • Like 1

5 hours ago, TOL1S said:

ΣΚΑΕΙ Η ΒΟΜΒΑ,αναμενετε μονο η επισημη ανακοινωση,ομαδες εσεις,ολοκληρο το πρωταθλημα εμεις

E1b1yZSWUAI33TR?format=jpg&name=small

Ειναι σιγουρο αυτο;;; Γτ μεχρι στιγμη Seria A και Serie B ανηκουν στο Pes και θα ανηκουν και του χρονου. Λογικα θα το μοιραζονται. Θα εχει και το Pes license Ιταλικο και το Fifa. 

Για να δουμε τι θα γινει

Εγώ πιστεύω πως η ΕΑ δεν την παίρνει να μην βγάλει φέτος κάτι αρκετά βελτιωμένο γιατί σίγουρα το pes κάθε χρόνο ανεβαίνει!Και μην ξεχνάμε ότι το pes φέτος ήταν το ίδιο που σημαίνει η κοναμι με το pes 2022 θα φέρει μεγάλες βελτιώσεις-προσθηκες..

Τώρα θα μου πείτε ΕΑ είναι αυτή όλα να τα περιμένουμε..

Είδηση που αφορά όσους παίζουν online:

Λειτουργεί σέρβερ στην Ελλάδα και συγκεκριμένα στην Κρήτη. Για κάποιο λόγο όμως είναι χάλια. Χειρότερος από της Γερμανίας. Ίσως έχει να κάνει με τον πώς δρομολογούνται οι γραμμές μας. Παίκτες που ζούν σε χώρες της Βορείου Αφρικής παίζουν εκεί με πολύ καλό gameplay. Εγώ που τον δοκίμασα ήταν άθλιος. 

Κάτι που με έχει βάλει σε υποψίες είναι ότι έχει εξαφανιστεί ο σέρβερ του Μιλάνου. Ίσως αυτός που βλέπω στην Κρήτη να είναι ο ιταλικός mislocated. 

Οι Άραβες φίλοι μου πάντως έχουν σταθερά καλύτερο gameplay από πρίν, άρα λογικά υπάρχει. 

Τώρα γιατί είναι τόσο χάλια για εμάς δεν μπορώ να καταλάβω. 

Edited by GiorgosTT

On 16/5/2021 at 3:19 ΠΜ, GiorgosTT said:

Είδηση που αφορά όσους παίζουν online:

Λειτουργεί σέρβερ στην Ελλάδα και συγκεκριμένα στην Κρήτη. Για κάποιο λόγο όμως είναι χάλια...

... Τώρα γιατί είναι τόσο χάλια για εμάς δεν μπορώ να καταλάβω. 

γιατι απλωνει ο Μανωλιος απεναντι την σκελεα και σταζει πανω στο καλωδιο του ΟΤΕ.

Εννοειται και το ping θα ειναι χαλια. Ο καθε παροχος στη ελλαδα παει απο που γουσταρει.

• Haha 2

Η πλάκα είναι ότι οι πάροχοι στην Αίγυπτο που ξέρω σίγουρα, έχουν καλύτερη σύνδεση στην Γερμανία από ότι εμείς. Μυστήρια πράγματα...

εχτες ελαβα το τελευταιο update του 21 (15ο update με σε 7 μηνες)
αντε και του χρονου περισσοτερα.

• Haha 1

Νικαω εναν τυπο 4-2 και στο 87ο λεπτο παγωνει το συμπαν......μου βγαζει μηνυμα οτι εχασα την συνδεση με τον αντιπαλο.....τελεια σκεφτομαι και παω να δω τι με χρεωσε....το παιχνιδι σαν να μην εγινε ποτε.....ξαναπαταω να μου βρει αντιπαλο και τι βλεπω!!!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑ

https://postimg.cc/75nn9S1W  ....και ξανακολλαει το συμπαν την ωρα που φορτωνε το ματς και μου βγαζει νεο μηνυμα αυτη τη φορα με περισσοτερα λογια......καταλαβαινω οτι εχω κανει λαλακια και αδικα βριζω το παιχνιδι.

Δεν ειχα κανει update.

υγ Φιλε Μητροπουλε αν ησουν εσυ χασαμε ευκαιρια να παιξουμε στο απλο seasons τυχαια! Για να δουμε ομως μπορει να μας ξαναβγαλει αν και αυτα συμβαινουν μια στο 1000000!

• Haha 1

Υπαρχει ενα hack οπου στο fut τερματιζει τις πορτες συνδεση του αντιπαλου και γινεται αυτο που λες.
Νομιζω απο το 15 υπαρχει.

5 hours ago, AlexIsGRx said:

Υπαρχει ενα hack οπου στο fut τερματιζει τις πορτες συνδεση του αντιπαλου και γινεται αυτο που λες.
Νομιζω απο το 15 υπαρχει.

Στο PC;;;; Εγω επαιζα seasons οχι FUT. 

On 23/5/2021 at 11:56 ΠΜ, Platini_Athens said:

Νικαω εναν τυπο 4-2 και στο 87ο λεπτο παγωνει το συμπαν......μου βγαζει μηνυμα οτι εχασα την συνδεση με τον αντιπαλο.....τελεια σκεφτομαι και παω να δω τι με χρεωσε....το παιχνιδι σαν να μην εγινε ποτε.....ξαναπαταω να μου βρει αντιπαλο και τι βλεπω!!!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑ

https://postimg.cc/75nn9S1W  ....και ξανακολλαει το συμπαν την ωρα που φορτωνε το ματς και μου βγαζει νεο μηνυμα αυτη τη φορα με περισσοτερα λογια......καταλαβαινω οτι εχω κανει λαλακια και αδικα βριζω το παιχνιδι.

Δεν ειχα κανει update.

υγ Φιλε Μητροπουλε αν ησουν εσυ χασαμε ευκαιρια να παιξουμε στο απλο seasons τυχαια! Για να δουμε ομως μπορει να μας ξαναβγαλει αν και αυτα συμβαινουν μια στο 1000000!

Δεν ημουν εγω! 

Δεν εχω καν αγορασει το fifa 21 σε pc version. Παίζω  αποκληστικά σε κονσολα φετος το fifa.

Προφανος καπιος φιλος απο τα παλιά "δανειστηκε" το acount μου χωρις να με ρωτισει 😎

Σε ευχαριστω για την ενημερωση. Εκανα ανακτηση και ορισα νεους κωδικους

• Love 1
  • Like 1

ναι σε pc το ειχα δει... το ειχα δοκιμασει σε seasons και crashaρε το παιχνιδι. Ισως να εβγαλαν καλυτερη εκδοση.

• Thanks 1

Μετα απο lazio που εχασε επισημα το φιφα ακολουθει και η αταλαντα. 

Βγηκε επισημη ανακοινωση απο Κοναμι 

Καλησπέρα παιζω φιφα απο pc μετα το update του μαιου που καναν τα windows δεν ξεκινάει το φιφα παταω play και γράφει υπάρχει πρόβλημα με την εγκατάσταση του παιχνιδιού επανεγκαταστΚαλησπέρα παιζω φιφα απο pc μετα το update του μαιου που καναν τα windows δεν ηστε το παιχνίδι σας. Εχω κανει repair το παιχνίδι το εκανα uninstall και το ξανα κατέβασα αλλα τπτ εκανα φορματ το πσ αλλα δεν με γύρισε πριν απ το update του μαιου τα ξανα κατέβασα ολα αλλα παλι τπτ. Εκανα ινσταλ το φιφα 18 έπαιζε κανονικα.