Jump to content
TOL1S

EA SPORTS - FIFA 21 - Γενική συζήτηση

Recommended Posts

ElBarto,ο Αλέξης,όπως και εσύ,είπατε τη γνώμη σας.

Ο δικός σου τρόπος είναι εριστικός και έχει δίκαιο ο Αλέξης και αυτή είναι η γνώμη ενός άσχετου,η δική μου γνώμη δηλαδή,που δεν είμαι ούτε φίλος,ούτε γκομενος,ούτε γκομενα του Αλέξη,του οποίου το μέρος παίρνω.

Θα σου πω και κάτι γενικό,επειδή σε συμπαθώ,έχεις και συ την τρέλα σου με το career...

Όταν κάνουμε λάθος,το σοφο είναι να το παραδεχομαστε και να πηγαίνουμε παρακάτω,δεν είναι δικά μου λόγια αυτά αλλά κάπου τα διάβασα και μου φάνηκαν σωστά.

• Confused 1

33 minutes ago, Bakogoal said:

ElBarto,ο Αλέξης,όπως και εσύ,είπατε τη γνώμη σας.

Ο δικός σου τρόπος είναι εριστικός και έχει δίκαιο ο Αλέξης και αυτή είναι η γνώμη ενός άσχετου,η δική μου γνώμη δηλαδή,που δεν είμαι ούτε φίλος,ούτε γκομενος,ούτε γκομενα του Αλέξη,του οποίου το μέρος παίρνω.

Θα σου πω και κάτι γενικό,επειδή σε συμπαθώ,έχεις και συ την τρέλα σου με το career...

Όταν κάνουμε λάθος,το σοφο είναι να το παραδεχομαστε και να πηγαίνουμε παρακάτω,δεν είναι δικά μου λόγια αυτά αλλά κάπου τα διάβασα και μου φάνηκαν σωστά.

Ειμουν εριστικος???
Εριστικος, συγκρεκριμενα αυτη η λεξη!?!!

Ειλικρινα,δεν εχω τι να πω.
Πραγματικα, δεν ξερω τι περαιτερω να ειπωθει απο μεριας μου, μαλλον εχω ΜΕΓΑΛΟ προβλημα στην εκφραση.

Ζητω ταπεινα συγνωμη που σας προσεβαλα.
Δε θα ξανακανω το λαθος να εκφρασω την γνωμη μου, με κανενα προσβλητικο και εριστικο τροπο με τον οποιο το εκανα.
Και εξυπακούεται οτι δε θα ξαναπροσπαθησω να "μπλεχτω" στην κουβεντα σας παλι...

Edited by ELBarto-3-
  • Like 1

Παιδια ενταξει μην χαλιεστε...δεν υπαρχει λογος....γενικα ειναι ευκολο να γινει παρεξηγηση μεσα απο ποστ...την εχω πατησει κι εγω....εχω παρεξηγησει αλλα επισης εχω παρεξηγηθει απο αλλους ονοματα δεν λεμε ομως διοτι ειμαστε ΟΛΟΙ καλα παιδια και κυριοι προπαντως!

Μπορει να μην ειμαστε φιλοι μεταξυ μας αλλα μας συνδεει η αγαπη για το παιχνιδακι μας ειτε λεγεται φιφα ειτε προ ειτε 2Κ κλπ κλπ 

Δεν εχουμε να χωρισουμε κανενα οικοπεδο βρε αδερφε....

PEACE!

• Love 1
  • Like 2

η λατσιο θα ειναι η επομενη  ομαδα απο το ιταλικο πρωταθλημα που θα χαθει απο το φιφα 22 λογικα και οχι απο τωρα, μιας και πηγε στην κοναμι.

Edited by TOL1S
  • Like 2
  • Sad 1

Λοιπόν μετά από επικοινωνία με την ΕΑ,μου έστειλαν κωδικό και αυτή τη στιγμή κατεβάζω το FIFA 21 NEXT GEN.

• Love 1
  • Like 1

1 hour ago, Bakogoal said:

Λοιπόν μετά από επικοινωνία με την ΕΑ,μου έστειλαν κωδικό και αυτή τη στιγμή κατεβάζω το FIFA 21 NEXT GEN.

Ξαναεπικοινωνησες; Τι ακριβώς είπες. Γιατί κι εγώ ακόμη τζίφος. 

49 minutes ago, broxopios said:

Ξαναεπικοινωνησες; Τι ακριβώς είπες. Γιατί κι εγώ ακόμη τζίφος. 

Promotion and codes πήγα,ζήτησα voucher για να κάνω redeem στο store.

Τους είπα πως έχω Playstation με Disk drive,τους έβγαλα φωτογραφιες,με χειρόγραφο που φαινόταν να το κρατάω στο χέρι,μαζί με το cd,στο οποίο έγραφα το username μου και κάτι αλλά στοιχεία που ζήτησαν,έβγαλα φώτο με το χειρόγραφο ενώ στο background φαινόταν η ανοιχτή TV,να είμαι logged in,με το user name μου πάλι,με το fifa,με ο,τι ζήτησαν τέλος πάντων...τους είπα οτι δεν έχω απόδειξη αγοράς,την πέταξα...και έστειλαν τον κωδικό.

• Love 1
  • Like 2
  • Thanks 1

2 hours ago, Bakogoal said:

Promotion and codes πήγα,ζήτησα voucher για να κάνω redeem στο store.

Τους είπα πως έχω Playstation με Disk drive,τους έβγαλα φωτογραφιες,με χειρόγραφο που φαινόταν να το κρατάω στο χέρι,μαζί με το cd,στο οποίο έγραφα το username μου και κάτι αλλά στοιχεία που ζήτησαν,έβγαλα φώτο με το χειρόγραφο ενώ στο background φαινόταν η ανοιχτή TV,να είμαι logged in,με το user name μου πάλι,με το fifa,με ο,τι ζήτησαν τέλος πάντων...τους είπα οτι δεν έχω απόδειξη αγοράς,την πέταξα...και έστειλαν τον κωδικό.

Πουλάς και το δισκάκι τώρα κι είσαι άρχοντας.  

Εγώ με προπαραγγελια 17/9 απο Media Markt έφαγα τρελό πιστόλι και περιμένω 2ο κύμα. Δεν τήρησαν τη σειρά προτεραιότητας και παρέλαβαν άτομα με παραγγελίες Νοέμβρη. Ούτε καλώδιο δεν αγοράζω ξανά από τους απατεώνες. Έχει φύγει καταγγελία σε Συνήγορο Καταναλωτή και αναμένω να δω ποτέ επιτέλους θα παραλάβω. 

Γράψε εντυπώσεις μόλις παίξεις.

• Confused 1

Παιδιά εγώ θα ξανά ασχοληθώ με next έκδοση όταν η cpu θα  χάνει και κανένα σουτ!Αυτο που κάνει η cpu είναι πολύ αντί ρεαλιστικο και χαλάει όλη την σχετικά καλή εικόνα που είχα..

Κρίμα γιατί ήθελα να ασχοληθώ λιγο μέχρι να βγει το fifa 22 τώρα έτσι όπως είναι το παιχνίδι δεν παίζεται..

• Like 2

Στο legendary και στο ultimate, τρως γκολ από bronze CB με 30 shooting που δεν τα βάζεις ούτε με moments Eusebio 😂

• Like 2
  • Haha 2

7 hours ago, spyros-1908- said:

Παιδιά εγώ θα ξανά ασχοληθώ με next έκδοση όταν η cpu θα  χάνει και κανένα σουτ!Αυτο που κάνει η cpu είναι πολύ αντί ρεαλιστικο και χαλάει όλη την σχετικά καλή εικόνα που είχα..

Κρίμα γιατί ήθελα να ασχοληθώ λιγο μέχρι να βγει το fifa 22 τώρα έτσι όπως είναι το παιχνίδι δεν παίζεται..

Online μπορείς να παίξεις; Εκεί πως σου φαίνεται;

4 hours ago, BasilhsGR said:

Online μπορείς να παίξεις; Εκεί πως σου φαίνεται;

Στο online μου φαίνεται μια χαρά αλλά γενικά online fifa με είχε κρατήσει το fifa 11 και fifa 14, από τότε μου αρέσει να παίζω οffline career mode..

On 11/12/2020 at 10:31 ΠΜ, spyros-1908- said:

Χωρις να θελω να το παιξω εξυπνος ή απολυτος εχω την αισθηση οτι το παιχνιδι με τον χρονο (οσο παιζεις) ξεκλειδωνει.

Σε παλιοτερο φιφα που επαιζα οφλαιν, στην αρχη στο λετζενταρι εχανα με κατεβασμενα τα χερια ...στην πορεια ως δια μαγειας εγινε ευκολο.

Τωρα στο φιφα 21 enjoy ενα ωραιο γκολακι που εβαλα πριν απο λιγο στον ημιτελικο του 1ου κυπελου.

• Like 3

21 hours ago, Platini_Athens said:

Χωρις να θελω να το παιξω εξυπνος ή απολυτος εχω την αισθηση οτι το παιχνιδι με τον χρονο (οσο παιζεις) ξεκλειδωνει.

Σε παλιοτερο φιφα που επαιζα οφλαιν, στην αρχη στο λετζενταρι εχανα με κατεβασμενα τα χερια ...στην πορεια ως δια μαγειας εγινε ευκολο.

Τωρα στο φιφα 21 enjoy ενα ωραιο γκολακι που εβαλα πριν απο λιγο στον ημιτελικο του 1ου κυπελου.

Δεν με χαλάει να χάνω η να κερδίζω με εύκολια,έχω την εντύπωση (αναφέρομαι πάντα στην next gen έκδοση) ότι τα σουτ της cpu η είναι υπερβολικα εύστοχα (φαντάσου έχω βάλει το σουτ error στο 90 στην cpu) η οι τερματοφύλακες είναι τρύπιοι..

Πέρσυ για παράδειγμα πιστεύω στο θέμα σουτ-τερματοφυλακες υπήρχε απόλυτη ισορροπία μου άρεσε πάρα πολύ..

Ελπίζω με update να φτιαχτεί γιατί κατά τα άλλα το next gen έχει ωραίο gameplay..

• Like 1

@spyros-1908-

Το next gen είναι 2 ή τρία patch πίσω, όταν ακόμα το σουτ δούλευε. Στο ps4, το σουτ είναι random. Μπορείς να το βάλεις από μηδενική γωνία και να πετύχεις δοκάρι σε κενή εστία. 

• Haha 2

Πλακα πλακα δειτε εδω: https://postimg.cc/G8njr8fP

Co op νικαμε 2-1 και παω να εκτελεσω ελευθερο με τον τερματα μας....ΜΟΝΟ που ειναι πισω απο το τερμα και εχει ''κολλησει''!!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Φυσικα οι αντιπαλοι μας ζητησαν παυση και ...παρολο που δεν πηρε ποτε  την εντολη, κουιταραν κι ενω ειχαν μειωσει και ειχαν γενικα αρχισει να παιρνουν τα πανω τους.

Γι αυτο το παιχνιδι πληρωσαμε 40+ ευρω....γκλιτσιασμενο γεματο μικρα και μεγαλα μπαγκς σκριπτ!!!

Τι να το κανω το next gen μωρε....ελευθερωστε το επιτελους, φτιαξε το gameplay ρε ΕΑ!!!!! Θελω να μπορω να κανω τακλιν (και ας παρω καρτα) στον αντιπαλο τερματα ενω κραταει την μπαλα οπως παλια (φιφα99)! Πολλα ζηταω;;;;;;

• Haha 2

FIFA 21 NEXT GEN UPDATE

Here's how to upgrade FIFA 21 to Next Gen!

Sony Disc to Disc

1. Sign in to your existing account on your PS5 console (or create an account).
  2. Insert the eligible PS4 game disc.
  3. Go to the game hub for the PS4 game.
  4. Select the upgrade offer on the game hub and review the upgrade offer.
  5. Select Download (or purchase with the discount price) to download/purchase content.
  6. After the download is complete, you can play the PS5 digital game by inserting the PS4 game disc. You will need to keep the disc inserted each time to play the game.

Sony Digital to Digital
  1. Sign in to your existing account on your PS5 console.
  2. Find the PS5 game in PlayStation™Store, or by Search, and go to the game hub for the PS5 game.
  3. Select the upgrade offer on the game hub and review the upgrade offer.
  4. Select Download (or purchase with the discount price) to download/purchase content.
  5. After the download is complete, you can play the PS5 game.

Xbox Disc to Disc
  1. Insert disc and Series X|S stub will automatically be installed.
  2. User will be prompted that the game needs an update.
  3. Once the update process completes, the game can be launched.

Xbox Digital to Digital
  1. Digital is bundled, so players will have access as usual and will be prompted for the update.
  2. Once the update process completes, the game can be launched.

Xbox & Sony Disc to discless digital console
  1. Visit help.ea.com.
  2. Click the ‘Dual Entitlement’ button.
  3. Complete the Webform.
  4. Provide proof of purchase.
  5. Receive your code and start playing!
  6. Start the redemption process here.

https://fifaforums.easports.com/en/discussion/579694/fifa-21-next-gen-update

• Like 1

On 16/12/2020 at 7:16 ΜΜ, TOL1S said:

FIFA 21 NEXT GEN UPDATE

Here's how to upgrade FIFA 21 to Next Gen!

Xbox Digital to Digital

1. Digital is bundled, so players will have access as usual and will be prompted for the update.
  2. Once the update process completes, the game can be launched.

https://fifaforums.easports.com/en/discussion/579694/fifa-21-next-gen-update

Εγώ ακόμη δεν μπορώ να βγάλω άκρη.

Επικοινωνώ με την help.ea.com μου λένε επικοινώνησε με τον έμπορο που αγόρασες το παιχνίδι. Μιλάω με το κατάστημα μου λένε πρέπει να σου ενεργοποιήσουν το παιχνίδι μέσω dual entitlement. 

Με έχει ξενέρωσε φέτος το παιχνίδι, με έχει κουράσει και αυτή η αντιμετώπιση και βλέπω να το παρατάω εντελώς. Ευτυχώς υπάρχει και το FM 21 και παίζουμε λίγη μπάλα.

• Like 4

Οταν τα νευρα φευγουν και επιστρεφουν τα χαμογελα (Bγαζω την πασα(ρα) και βαζω το γκολ. Ναι ναι εγω φωναζω σα χαζο :) )   

• Like 1
  • Haha 2

Αγορασε και ο flokimanακος το FIFA 21 (Pc)....
Εριξα 26 ευρω στην εταιρεια που μισω.
Λοιπον εντυπωσεις:
- Πιο αμεσος χειρισμος σε σχεση με το 20
- Πιο γρήγορο σε κινησεις και πολυ ευκολες τριπλες, εννοω οτι αν εχεις την αυτοματη τριπλα ενεργοποιημενη μπορεις απλα να τρυπωσεις στις αμυνες σαν κατσαριδα
- Οι τερματοφυλακες εχουν λιγο πιο ανθρωπινες κινησεις και εκτιναξεις
- Οι αμυνες εχουν τρυπαρες, με προωθητικες τα σκορ φτανουν Over 7.5 για πλακα
- Η Cpu εχει σαφως μια ενταση παραπανω, ορμαει να κανει τακλιν σε αμυντικους, σκυλιαζει, γενικα εχει "ανθρωπινα" χαρακτηριστικα, και αυξημενο awareness
- Ο Μεσσι ειναι ο πιο καλοδουλεμενος παικτης στο παιχνιδι απο αποψη ραφης ανιμεησον και πατηματων, αν και τα κανει ολα 1.5Χ πιο γρηγορα, αλλα ειναι απολαυστικος
- Οι κόντρες ειναι πιο καλες οντως και λιγοτερο glitchαριστες
- Γενικα βγαζει μια FIFA street αισθηση παντου, αν το συνηθισεις σαν στυλ , ειναι μια χαρα , για τα δεδομενα του FIFA παντα.

Γρασιδια σαν χρωμα δε με χαλανε, αλλα σαν υφη εινα σαν να βλεπω ποδοσφαιρακι απο ανεξαρτητο developer εποχες 2002 , αυτα που διναν τα Kellog's δωρο.

• Like 3
  • Haha 1

Επισης μια γενικη παρατήρηση περι FIFA , ειδικα για το 21.

Το FIFA 21 ειναι κομμενο και ραμμενο να ειναι σουρεαλιστικα γρηγορο, εντυπωσιακο, με πολλα τρικ, τριπλες, γκολ, φασεις.
Αυτο ειναι η φυση του, ειναι street soccer στον πυρηνα του.

Οταν ελεγχω παικτες οπως Messi, Mane, Salah, η αισθηση ειναι απιστευτη. Αποκριση αριστη , τελειος ελεγχος παικτη.
Κανω οτι θελω οπως θελω η κινηση ειναι σμουθ, ζογκλερ μεν, αλλα σμουθ και σε ταχυτητα 1.5Χ φορα απο οτι στην πραγματικοτητα.

Οταν ομως αρχιζουμε να ψαχνουμε τον ρεαλισμο στο ΦΙΦΑ και να πειραζουμε slliders, η ακομα καν παιζουμε με κακες ομαδες επιδιωκοντας πιο αργο ρυθμο, τοτε το παιχνιδι καταστρεφεται γιατι βλεπεις επιτηδευμενα κομμενα ανιμεησον και επιτηδες αργα, τα ποδια γλιστρανε, τα ποδια βηματιζουν αφυσικα αργα, και η αποκριση πεφτει εξομοιωνοντας τον "κακο παιχτη". 

Ειναι φτιαγμενο για να παιζεις με ομαδες ανω 80rating για να το απολαυσεις.

Ειναι ενα σουρεαλ αρκεηντ ποδοσφαιρακι με ενα σκασμο ανιμεησον και λεπτομερεια σε διαφορα σημεια. 
Οταν ψαχνεις "αργο ρεαλισμο" στο FIFA ειναι σαν να ψαχνεις γκουρμεδια και μοριακη κουζινα στο σουβλατζιδικο της γειτονιας.
Η και αντιστοιχα να ψαχνεις γυρο στο γκουρμε εστιατοριο.

• Like 4

Καλησπέρα σε όλους...

Άργησα να μπω στο κλίμα φέτος μιας και η μικρή άρχισε να περπατάει και δεν υπάρχει χρόνος, τώρα όμως που κοιμάται σε φυσιολογικούς ρυθμούς τα βράδια λέω να το αγοράσω και να παίζω μεταμεσονύχτα.

Έχω ένα πρόβλημα όμως. Ή είμαι επιεικώς καθυστερημένος (αρκετά πιθανό) ή η standard edition δεν υπάρχει στο ps store. Μου βγάζει κάτι Champions και Beckham κλπ., εγώ θέλω την απλή, τη σκέτη χωρίς γάλα. Έχει κανείς ιδέα;

EDIT Δεν ξέρω αν φταίει που το ψάχνω από pc και δεν μπήκα στο ps4 να το δω από εκεί (δεν νομίζω, αλλά λέω...).

Edited by arkoudos1980