Jump to content
zougaman

FIFA 20 Ultimate Team - Discussion Topic v1

Recommended Posts

Τι έγινε έπεσα οι σέρβερς; Τώρα πήγα να μπω και δεν έμπαινε. Από τι ώρα έχει θέμα;

1 hour ago, broxopios said:

Τι έγινε έπεσα οι σέρβερς; Τώρα πήγα να μπω και δεν έμπαινε. Από τι ώρα έχει θέμα;

Απο το πρωι

• Haha 1

Καλησπέρα παιδιά.

ακουσα τις συμβουλές του @broxopios και επιτέλους γίναμε ομάδα..έτρεξα και ένα που καλό σερί στο online...σε μια φάση νόμιζα πως δεν με κερδίζουν με τίποτα έριχνα κατι 5αρες και η ομάδα πετούσε.

https://imgur.com/0DLuSFK

εδωσα τον nkunku (μπλε κάρτα 77overal) σε ένα sbc και επειδή δεν έβρισκα κάποιον φθηνό αγοράσω ξανά πήρα τον ίδιο στην κάρτα που έχω στην φωτο με 81 οβεραλ.

αφησα sidibe έξω μιας και μου έκατσε carvahal από ένα πακέτο.σαφως καλύτερος απτόν sidibe και πιο γρήγορος.

το ερώτημα μου είναι το εξής..μαζι με carvahal μου έκατσε και casemiro (επισης τρομερός στο κέντρο...το βάζω αλλαγή) και οι δυο gold κάρτες..τους βάζω να πουληθούν μιας και πιάνουν από κανα 28κ ο καθένας ή τους κρατάω;;;ποια είναι η άποψη σας;;;

και μια τελευταία απορία..όπως βλέπετε στην εικόνα με το σύστημα κατω από την κάθε κάρτα δείχνει την θέση μαζι με έναν αριθμό..πχ ST 10..τι συναινεί αυτό;;

• Like 1

5 hours ago, lotto2009 said:

Καλησπέρα παιδιά.

ακουσα τις συμβουλές του @broxopios και επιτέλους γίναμε ομάδα..έτρεξα και ένα που καλό σερί στο online...σε μια φάση νόμιζα πως δεν με κερδίζουν με τίποτα έριχνα κατι 5αρες και η ομάδα πετούσε.

https://imgur.com/0DLuSFK

εδωσα τον nkunku (μπλε κάρτα 77overal) σε ένα sbc και επειδή δεν έβρισκα κάποιον φθηνό αγοράσω ξανά πήρα τον ίδιο στην κάρτα που έχω στην φωτο με 81 οβεραλ.

αφησα sidibe έξω μιας και μου έκατσε carvahal από ένα πακέτο.σαφως καλύτερος απτόν sidibe και πιο γρήγορος.

το ερώτημα μου είναι το εξής..μαζι με carvahal μου έκατσε και casemiro (επισης τρομερός στο κέντρο...το βάζω αλλαγή) και οι δυο gold κάρτες..τους βάζω να πουληθούν μιας και πιάνουν από κανα 28κ ο καθένας ή τους κρατάω;;;ποια είναι η άποψη σας;;;

και μια τελευταία απορία..όπως βλέπετε στην εικόνα με το σύστημα κατω από την κάθε κάρτα δείχνει την θέση μαζι με έναν αριθμό..πχ ST 10..τι συναινεί αυτό;;

Για να κρατήσεις Κασεμιρο και να τον βάλεις βασικό, θα πρέπει να σκεφτείς να αλλάξεις το Γερμανικό τρυδιμο μπροστά. Κι αυτό γιατί θα αρχίσει να πέφτει η ατομική χημεία των παιχτών διαφορετικά. 

Δεν τους έχω δοκιμάσει τους συγκεκριμένους και δεν έχω εικόνα. Πόσα coins έχεις; Θα μπορούσες να δοκιμάσεις να πάρεις τον semedo της μπαρτσελονα (με sentinel) να δεις ποιος σου αρέσει περισσότερο. Αν σου αρέσει ο semedo τότε κερδίζεις σε ατομική χημεία. Είναι πολύ φθηνός, εκτός αν πας στον στον if, ή ακόμη καλύτερα τον headliner που είναι και endgame κάρτα. 

Αυτό που το νούμερο που βλέπεις δίπλα από τη θέση, είναι η ατομική χημεία. Καλό είναι να είναι 10, αλλά δικαιολογειται μέχρι 7 και για 1-2 παίχτες. 

Με το που άλλαξες τον sidibe, έπεσε η ατομική χημεία και από τους 2 με την κόκκινη γραμμή. Αν αυτοί οι παίχτες από την άλλη πλευρά των λινκ είχαν πράσινο και όχι πορτοκαλί, τότε θα παρέμενε 10 η ατομική τους χημεία. Με πορτοκαλί όμως πέφτει. 

Χρόνια πολλά σε όλους ! Κάθε καλό με υγεία ! 

• Love 1

Χριστός Ανέστη συνάδελφοι,του χρόνου με καλύτερες συνθήκες!

• Love 1

Χριστός Ανέστη! Χρόνια πολλά με υγεία και λιγότερο delay! 

• Love 1

Χρονια Πολλα σε όλη την αγαπητη παρεα. Παντα με υγεια και ανεμελο gaming. Χριστός Ανέστη.

• Love 1

Τέλος ένα ακόμη wl στην τίμια Gold 3. 

Τώρα μαζεύω πακέτα ώστε να τα ανοίξω την Παρασκευή στην TOTS, μπας και έρθει τίποτα καλό και βγάλουμε κέρδος. 

Με τα τώρα οικονομικά της ομάδας (800k σχεδόν), σκέφτομαι να κάνω μια προσθήκη στο κέντρο. Λέω για τον KDB TOTW Moments2. Δεν τον έχω δοκιμάσει γενικά τον παίχτη, αλλά όσες φορές τον είχα αντίπαλο με παίδεψε. Έχει και 5wf που μετράει και με ένα engine γίνεται φοβερό εργαλείο. 

Έτσι σκέφτομαι την ομάδα για το επόμενο wl. Στη θέση του Maldini ο Varane για τελευταίο wl μιας και μετά θα έρθει ο Ιταλός οδοστρωτήρας! 

Screen-Hunter-77-Apr-20-15-18.png

• Like 1

Εγώ κλασικά στο gold 2 από 15-5. Μετά το 15-5 είναι σαν να βάζει η ΕΑ το DDA στο ον. Πραγματικά δεν είχα έναν αγώνα με σωστό gameplay. Το δε matchmaking, από τα χειρότερα που είχα από την αρχή του παιχνιδιού.

Περιμένω την Παρασκευή τα καινούργια swaps. Στόχος ο Garincha.

• Like 1

1 hour ago, GiorgosTT said:

Εγώ κλασικά στο gold 2 από 15-5. Μετά το 15-5 είναι σαν να βάζει η ΕΑ το DDA στο ον. Πραγματικά δεν είχα έναν αγώνα με σωστό gameplay. Το δε matchmaking, από τα χειρότερα που είχα από την αρχή του παιχνιδιού.

Περιμένω την Παρασκευή τα καινούργια swaps. Στόχος ο Garincha.

Κι εμένα σε αυτό το wl δε με πήγε καλά. Παρόλα αυτά επειδή βάζω τον πήχη χαμηλά (silver 1), είμαι ευχαριστημένος ότι από κει και πέρα πετύχω. Ωραία λογική ε :)? Βασικά έτσι το ευχαριστιέμαι περισσότερο μιας και δεν έχω πίεση. Άσε που αν είναι να πετύχεις καλό pull θα το πετύχεις και από battle squads. 

Πάντως είναι το δεύτερο συνεχόμενο wl που μου συμβαίνουν 2 συγκεκριμένα πράγματα. Σε έναν αγώνα ο αντίπαλος στο Χ θα βγει. Λίγο πριν βάλω το γκολ για το προβάδισμα και έτσι θα λήξει ισόπαλο το ματς. Και το δεύτερο είναι να παγώσει η οθόνη (περιέργως και στα 2 αυτά ματς κέρδιζα με 2 γκολ διαφορά) και κλείσει το ματς. Δεν μου το μετρά σαν ήττα, αλλά σαν να μην έγινε το ματς. 

Garincha ε? Δεν τον έχω πετύχει, ούτε έχω παίξει μαζί του. Τουλάχιστον λύσεις το θέμα στα δεξιά σου. Έχει και 4wf, μια χαρά. Ρε συ Γιώργο για δείξε μια την ομάδα σου. Δεν τη θυμάμαι καθόλου.

Ξέχασα στο πάνω μου ποστ να αναφέρω, ότι έφτασα στα 770k, πουλώντας τον 87αρη Ben Yedder (580k) μιας και δεν είδα το τρελό boost σε σχέση με τον απλό 83αρη. Επίσης από τα rewards έβγαλα κοντά στα 180k. Θέλω άλλα 100k για τον KDB. Αλήθεια τον έχει δοκιμάσει κανείς;

• Like 2

1Ho31yM.jpg

Όλη η ομάδα πλην Varane, Del Pierro και Zanetti είναι untradable. 

Οι τύποι είναι καφροι και τοξικοί. Πραγματικά ήταν η πρώτη φορά που δεν χάρισα τους αγώνες που περίσσεψαν. Τραβάνε το ρούτερ από την πρίζα για να κάνουν no loss glitch στην ισοπαλία. Έτυχε να κερδίσω πέναλντι και ο τύπος βγήκε πριν το εκτελέσω. Στο 0-0. 

Και εγώ αν πιάσω τις 11 δεν με νοιάζει. Αλλά με ενοχλεί να χάνω γιατί πρέπει να χάσω και γιατί πρέπει να κερδίσει ο χτεσινος που παίζει πρώτη φορά WL. Γιατί πραγματικά, στο επίπεδο που είναι τώρα το παιχνίδι, χαλαρά κάποιος καινούργιος με μέτριο skill και κακό squad τερματίζει 0-30 χωρίς βοήθεια από το DDA.

@broxopios KDB πολύ δυνατός. Αξίζει να τον δοκιμάσεις.

Edit: τα coins που βλέπετε στην εικόνα, δεν υπάρχουν.

• Like 1

https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=iFxUfj6BnToj7:FFA20PS4

@broxopios τι λες να κάνουμε? Έχω 600Κ και 15 Packs (απ όλα τα είδη) να ανοίξω. 
Εγώ λέω να πάω για Rodrigo SBC και Militao UCL Live. Επίσης στα πλάνα Valverde Future Star, Αναβάθμιση Bale σε Bday, Vinicius Shapeshifter. 
Σκέφτηκα λίγο και Rodrygo Future Star 91 rating αλλά επειδή έχει 3 WF ίσως είναι ίδιος με τον Bale που έχω. 

24 minutes ago, NikosRealMadrid said:

https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=iFxUfj6BnToj7:FFA20PS4

@broxopios τι λες να κάνουμε? Έχω 600Κ και 15 Packs (απ όλα τα είδη) να ανοίξω. 
Εγώ λέω να πάω για Rodrigo SBC και Militao UCL Live. Επίσης στα πλάνα Valverde Future Star, Αναβάθμιση Bale σε Bday, Vinicius Shapeshifter. 
Σκέφτηκα λίγο και Rodrygo Future Star 91 rating αλλά επειδή έχει 3 WF ίσως είναι ίδιος με τον Bale που έχω. 

Σίγουρα, πρώτα περιμένεις να ανοίξεις τα πακέτα σου μόλις ανακοινωθεί η TOTSSF την παρασκευή και να δεις που θα πάει το budget σου και ύστερα κάνεις τις κινήσεις σου.

Τον Rodrigo SBC κάντον. Είναι και φθηνός και έχει πολύ καλά στατιστικά. Το 5wf επιβάλλεται σε αυτή τη φάση του παιχνιδιού. Και επειδή αναφέρεις και τον Vinicius που είναι καλός, εγώ πρώτα θα έκανα το SBC του Rodrigo. Σαν στατιστικά μου αρέσει περισσότερο. Έχει καλύτερη ντρίμπλα και σωματικά χαρακτηριστικά που είναι απαραίτητα με τα τούμπανα αμυντικών που υπάρχουν τώρα. Με τον Ben Yedder που έχω όλα καλά όταν είναι μόνος του, αλλά όταν βρεθεί σώμα με σώμα, είναι τελειωμένη υπόθεση. Ο Rodrigo έχει 82 strength και αν αντί για sniper του κοτσάρεις Marksman, πάει στο 87. Σίγουρα δεν έχει τόσο καλή πάσα όμως όσο ο Vinicius, αλλά και πάλι προτιμώ τα χαρακτηριστικά του Ισπανού. 

Ο Militao ο απλός είναι καλός και τον έχω. ο UCL είναι τούμπανο και τον έχω πετύχει μερικές φορές ως αντίπαλο. Ήταν πολύ δυνατός. Τον θες για αντικαταστάτη του Varane? 

Τον Valverde δεν τον έχω συναντήσει ποτέ, αλλά μου αρέσουν πολύ τα στατιστικά του. Με ένα anchor γίνεται εργαλείο στο κέντρο. Στη θέση ποιου; 

Τον Rodrygo δεν θα τον έκανα. Όπως είπες λόγω του 3wf και δε νομίζω να δεις μεγαλύτερη διαφορά από τον Bale που έχεις. 

Τον Bale Shapesifter τον είχα, αλλά τον πούλησα γιατί δεν είδα το τεράστιο boost που περίμενα. Όμως το 5wf που έχει ήδη μου λείπει. Κι ένα ακόμη το strength του. Όπως είπα και πιο πάνω πολύ σημαντικό. Κάποια στιγμή θα τον ξαναήθελα στην ομάδα μου. 

Πάντως έχω καταλάβει ότι όσο καλά στατιστικά και να έχει κάποιος, αν δεν τον δοκιμάσεις και να δεις αν ταιριάζει και στο στυλ παιχνιδιού σου, δεν μπορείς να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα. 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Στα δικά μου, πριν λίγο πήρα τον De Bruyne στα 850k, αφού πρώτα πούλησα τον Varane 85k. Έτσι μέχρι να έρθει ο Maldini στην άμυνα, θα παίξω το επόμενο wl με τον απλό Militao. 

Επόμενη κίνηση θα ήθελα να πάρω ένα καλό upgrade στην επίθεση, αντί του Ben Yedder. Σκέφτομαι για τον Griezman fut birthday. Έχει τούμπανο στατιστικά. Τον έχει δοκιμάσει κανείς; 

Και μετά όπως είπα πιο πάνω θα ήθελα να ξαναπάρω τον Bale fut birthday. 

Καλησπέρα παιδιά χρόνια πολλα Χριστός Ανέστη.

Σκεφτομαι να προσπαθήσω σιγά σιγά να αλλάξω κάποιους παίχτες μου γτ δεν με πολύ ψήνουν...πχ nkunku, havertz (κάθε φορά λέω θα τον διώξω θα τον διώξω και ξεκινάει και κάνει καλα ματς ρε γαμωτο), Werner (τον ψιλο βαρέθηκα..εντάξει είναι πολυβόλο αλλα παίζω σχεδόν από τις πρώτες μέρες παιχνιδιού με αυτόν μπροστά βασικό και αναντικατάστατο και θα ήθελα μια αλλαγή) και επισης gattuso ο οποιος μου φαίνεται αρκετά μέτριος δεν ξέρω κάπως με κουράζει κάπως μου φαίνεται δυσκίνητος (είναι untreadable κιολας την τύχη μου μέσα)..

Έχετε προτάσεις;;;από λεφτά σχεδόν 100κ έχω (φαίνονται και στην φωτο παρακάτω)...προφανώς και με αυτα δεν μπορώ να κάνω και παρά πολλές αλλαγές ακόμα και να πουλήσω havertz και κάποιους ακόμα αλλα τουλάχιστον να καταφέρω να βάλω στόχους.

σκεφτομουν για gameiro και Correa δεν θυμάμαι πως λέγονται οι συγκεκριμένες κάρτες τους αλλα τους έβρισκα γύρω στα 60-75κ..αξίζουν;;;
αμυνα δεν θα ήθελα να αλλάξω γτ προς στιγμής είμαι μια χαρά ειδικά ο lenglet νομίζω πως μου δίνει περισσότερη βοήθεια από Hernandez.

@broxopiosπήρα τον semedo αλλα τρώει πάγκο ή τον βάζω σε κανα single...ο carvahal μέχει βολέψει πολύ περισσότερο.

in game παίζω attacking 4-2-3-1 και όταν βρισκομαι πισω με κανα 2 γκολ διαφορά το γυρνάω σε ultra attacking 3-4-1-2.

https://imgur.com/eEe4c21

στο online βρισκομαι division 7 και απέχω 500 πόντους για να μπω στο fut champions .

Edited by lotto2009

Λοιπόν. Πουλάς ότι παλτό έχεις από Γερμανία. Αγοράζεις Sissoko. Μαζί με το ταγαρι τον Gatuso ( ελπίζω να μην τον πήρες από τα swaps) θα σου κρατήσουν καλά το κέντρο. Δεξιά όπως έχεις. Ξεφορτώσου τον Carvajal και παίξε με Semedo. Μπροστά αγόρασε κάποια από τις πολλές εκδόσεις του Ben Yeder. Πάρε τον Fred από το level 30. Αριστερά μένεις ως έχεις ή αγοράζεις πακέτο Mendy και Hazard. 

Στον Dembele βάλε hawk. Πλέον είναι αργός για deadeye. 

Χαχαχα γτ ετσι τους παίχτες από Γερμανία;;η αλήθεια είναι πως ήμουν σε σκέψεις να πω σε αγγλικό πρωτάθλημα ή ισπανικό (λατρεύω premier league η αλήθεια είναι) αλλα η αλήθεια είναι πως θα ήθελα πολλούς παίχτες από πολλα πρωταθλήματα..δλδ είναι πολλοί που θα ήθελα και λέω γαμω τα chemistry...αλήθεια τι ρόλο μπορεί να παίζει το chemistry;;;αν εγώ δλδ το έχω 80 αλλα το rating της ομάδας μου είναι υψηλό τι διαφορά θα δω;;;

τον gattuso δυστηχως απτά swaps τον πήρα..κρίμα οι 7 κάρτες..και με εκνευρίζει απίστευτα που είναι untreadable.

ναι θα ήθελα hazard αλλα Οχι mendy, μου φάνηκε πολύ δυσκινητος και ποσό μάλλον σε κορυφαία κάρτα που είχα δοκιμάσει σε κατι single drafts...επισης και ο sissoko δεν ξέρω ποτε δεν με τρελαινε σαν παίχτης.

ο coutinho επισης θα προτιμούσα να τον πάω σαν 10αρι παρά αριστερά όπως τον έχω γτ δεν είναι γρήγορος.

5 hours ago, broxopios said:

Σίγουρα, πρώτα περιμένεις να ανοίξεις τα πακέτα σου μόλις ανακοινωθεί η TOTSSF την παρασκευή και να δεις που θα πάει το budget σου και ύστερα κάνεις τις κινήσεις σου.

Τον Rodrigo SBC κάντον. Είναι και φθηνός και έχει πολύ καλά στατιστικά. Το 5wf επιβάλλεται σε αυτή τη φάση του παιχνιδιού. Και επειδή αναφέρεις και τον Vinicius που είναι καλός, εγώ πρώτα θα έκανα το SBC του Rodrigo. Σαν στατιστικά μου αρέσει περισσότερο. Έχει καλύτερη ντρίμπλα και σωματικά χαρακτηριστικά που είναι απαραίτητα με τα τούμπανα αμυντικών που υπάρχουν τώρα. Με τον Ben Yedder που έχω όλα καλά όταν είναι μόνος του, αλλά όταν βρεθεί σώμα με σώμα, είναι τελειωμένη υπόθεση. Ο Rodrigo έχει 82 strength και αν αντί για sniper του κοτσάρεις Marksman, πάει στο 87. Σίγουρα δεν έχει τόσο καλή πάσα όμως όσο ο Vinicius, αλλά και πάλι προτιμώ τα χαρακτηριστικά του Ισπανού. 

Ο Militao ο απλός είναι καλός και τον έχω. ο UCL είναι τούμπανο και τον έχω πετύχει μερικές φορές ως αντίπαλο. Ήταν πολύ δυνατός. Τον θες για αντικαταστάτη του Varane? 

Τον Valverde δεν τον έχω συναντήσει ποτέ, αλλά μου αρέσουν πολύ τα στατιστικά του. Με ένα anchor γίνεται εργαλείο στο κέντρο. Στη θέση ποιου; 

Τον Rodrygo δεν θα τον έκανα. Όπως είπες λόγω του 3wf και δε νομίζω να δεις μεγαλύτερη διαφορά από τον Bale που έχεις. 

Τον Bale Shapesifter τον είχα, αλλά τον πούλησα γιατί δεν είδα το τεράστιο boost που περίμενα. Όμως το 5wf που έχει ήδη μου λείπει. Κι ένα ακόμη το strength του. Όπως είπα και πιο πάνω πολύ σημαντικό. Κάποια στιγμή θα τον ξαναήθελα στην ομάδα μου. 

Πάντως έχω καταλάβει ότι όσο καλά στατιστικά και να έχει κάποιος, αν δεν τον δοκιμάσεις και να δεις αν ταιριάζει και στο στυλ παιχνιδιού σου, δεν μπορείς να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα. 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Στα δικά μου, πριν λίγο πήρα τον De Bruyne στα 850k, αφού πρώτα πούλησα τον Varane 85k. Έτσι μέχρι να έρθει ο Maldini στην άμυνα, θα παίξω το επόμενο wl με τον απλό Militao. 

Επόμενη κίνηση θα ήθελα να πάρω ένα καλό upgrade στην επίθεση, αντί του Ben Yedder. Σκέφτομαι για τον Griezman fut birthday. Έχει τούμπανο στατιστικά. Τον έχει δοκιμάσει κανείς; 

Και μετά όπως είπα πιο πάνω θα ήθελα να ξαναπάρω τον Bale fut birthday. 

Ναι για Rodrigo περιμένω τώρα να ανοίξω τα πακέτα μήπως μου βγει τζάμπα το SBC. O Vinicius Shapeshifter είναι πολύ καλός και στα πλάγια και CAM in game! 
Militao ναι στη θέση του Varane θα παίζει. Θα περιμένω λίγο και θα χώσω 500Κ για να πάρω παίκτες. 

Ο Valverde στη θέση του Saul μπορεί να παίξει στο κέντρο. 
Για τον άλλον Bale που λες, είναι πολύ ακριβός, να πάει 800-900Κ για να τον πάρω. 

850 για De Bruyne τα θεωρώ πολλά.

2 hours ago, lotto2009 said:

Καλησπέρα παιδιά χρόνια πολλα Χριστός Ανέστη.

Σκεφτομαι να προσπαθήσω σιγά σιγά να αλλάξω κάποιους παίχτες μου γτ δεν με πολύ ψήνουν...πχ nkunku, havertz (κάθε φορά λέω θα τον διώξω θα τον διώξω και ξεκινάει και κάνει καλα ματς ρε γαμωτο), Werner (τον ψιλο βαρέθηκα..εντάξει είναι πολυβόλο αλλα παίζω σχεδόν από τις πρώτες μέρες παιχνιδιού με αυτόν μπροστά βασικό και αναντικατάστατο και θα ήθελα μια αλλαγή) και επισης gattuso ο οποιος μου φαίνεται αρκετά μέτριος δεν ξέρω κάπως με κουράζει κάπως μου φαίνεται δυσκίνητος (είναι untreadable κιολας την τύχη μου μέσα)..

Έχετε προτάσεις;;;από λεφτά σχεδόν 100κ έχω (φαίνονται και στην φωτο παρακάτω)...προφανώς και με αυτα δεν μπορώ να κάνω και παρά πολλές αλλαγές ακόμα και να πουλήσω havertz και κάποιους ακόμα αλλα τουλάχιστον να καταφέρω να βάλω στόχους.

σκεφτομουν για gameiro και Correa δεν θυμάμαι πως λέγονται οι συγκεκριμένες κάρτες τους αλλα τους έβρισκα γύρω στα 60-75κ..αξίζουν;;;
αμυνα δεν θα ήθελα να αλλάξω γτ προς στιγμής είμαι μια χαρά ειδικά ο lenglet νομίζω πως μου δίνει περισσότερη βοήθεια από Hernandez.

@broxopiosπήρα τον semedo αλλα τρώει πάγκο ή τον βάζω σε κανα single...ο carvahal μέχει βολέψει πολύ περισσότερο.

in game παίζω attacking 4-2-3-1 και όταν βρισκομαι πισω με κανα 2 γκολ διαφορά το γυρνάω σε ultra attacking 3-4-1-2.

https://imgur.com/eEe4c21

στο online βρισκομαι division 7 και απέχω 500 πόντους για να μπω στο fut champions .

Η αλήθεια είναι ότι επειδή ξεκίνησες αργά το παιχνίδι, το καλύτερο που μπορείς να κάνεις, είναι να έχεις στην ομάδα σου "σπασμένους" παίχτες. 

O Coutinho είναι μετριότατος αλλά λόγω έλλειψης σε αριστερά εξτρέμ και λόγω χημείας ήταν ο καλύτερος που μπορούσα να σου προτείνω (βέβαια του ταιριάζει hunter). O Gattuso για αρχή και τσάμπα είναι καλός. Απλά πέρασε του engine για να βελτιώσει λίγο το χαμηλό του agility και γενικά το dribbling του.

Αν θες να κάνεις ριζική αλλαγή, πουλάς ότι έχεις από Γερμανία (αλήθεια ποιοι παίχτες σου δεν είναι untreadable?) και παίρνεις επίθεση Ben Yedder, αριστερά Hazard, κέντρο Ikone future star, kante. Αν δε σου φτάνουν τα λεφτά, πάρε Sissoko αντί για Kante. Επίσης όταν αγοράζεις παίχτες, καλό είναι να τους παίρνεις και με το κατάλληλο chemistry style για να γλιτώνεις coins. Για παράδειγμα αν πας για τον Ikone, ψάξε να έχει ήδη το deadeye. Επίσης ο Lenglet θέλει ένα shadow γιατί παραείναι αργός με Guardian. 

Να έχεις υπόψη σου ότι κάποια στιγμή θα χρειαστείς και νέο τέρμα. Παίρνεις Ter-Stegen. 

Ένα παράδειγμα ομάδας που μπορείς να έχεις:

Screen-Hunter-77-Apr-22-01-28.png

ή

Screen-Hunter-77-Apr-22-01-38.png

3 hours ago, GiorgosTT said:

Πάρε τον Fred από το level 30.

Τον πήρα εγώ, αλλά δεν μου άρεσε. Πολύ μέτριος για 89 rating. 

10 minutes ago, NikosRealMadrid said:

850 για De Bruyne τα θεωρώ πολλά.

Θα σου πω στο επόμενο wl αν τα αξίζει. 

• Like 1