Jump to content
ELBarto-3-

FIFA 20 - Career Mode Topic

Recommended Posts

Πάμε να αρχίσουμε...

Στον πάγκο, ο μεγάλος MATIAS ALMEYDA....

IRL έχει κάνει καταπληκτικά πράγματα σε 3 σεζόν με την ΤΣΙΒΑΣ και έφυγε για το MLS ..... κρίμα θα έλεγα,  θα μπορούσε να έρθει άνετα Ευρώπη....

Τον φέραμε εμείς όμως για να πάει την ομάδα εκεί που ανήκει... Δηλαδή σταθερά μέσα στην 5αδα...

99122690_726345951451683_817951659246013

Είμαι πολύ χαρούμενος που μου δόθηκε η  ευκαιρία να έρθω στην Ευρώπη και σε μια τόσο ιστορική ομάδα όπως η ΕΒΕΡΤΟΝ...

Πραγματικά έχω υποσχεθεί στον κύριο ΜΟΣΙΡΙ ότι η ομάδα θα φτάσει στο επίπεδο που ονειρεύονται οι οπαδοί μας..

11αδα...

Με τους παίχτες που βρήκα στην ομάδα καταλήξαμε με τον συνεργό μου κύριο DESPERADO,να ξεκινήσουμε κάπως έτσι,  αν και το πλάνο μας είναι κάτι διαφορετικό  που θα το δουλέψουμε αργότερα ή απο την επόμενη σεζόν και όταν θα έχουμε τους κατάλληλους παίχτες για να το τολμήσουμε...

99127510_726346178118327_187425999495469

Θα πω λίγα  πραγματα...

RICHARLISON: απλα χτίζουμε πάνω του... Ο τύπος είναι όλη η ομάδα,  αλλά απίστευτος...

IWOBI - DAVIES: θα χρησιμοποιήσω την φράση που είπε ο ΚΛΑΦ για τον ΣΙΜΑΝ... " ειναι καλοι παιχτες αλλα πρέπει να  σταματήσουν και οι 2 να κοιτάνε τον καθρέπτη τους και να φτιάχνουν τα μαλλιά τους" πραγματικά όταν μπαίνει κάποιος από τους 2 είναι σαν να παίζουμε με 10 παίχτες... Και αν δεν έρθουν στα ίσια τους δεν θα κάνουν ούτε για ροτεισον...

Πάμε ματσάκια και στις παρατηρήσεις θα πούμε τα υπόλοιπα....

Premier-League.jpg

Ξεκινήσαμε με ΠΑΛΑΣ,  σε μια  ωραία  ατμόσφαιρα φύγαμε θριαμβευτές...

Συνέχεια με ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ όπου ο ΣΑΡ,  αν είναι δυνατόν τη έκανε αυτός ο παίχτης... μας έκανε γιο γιο... ότι ήθελε,  φτηνά την γλιτώσαμε...

Στο Βιλα παρκ,  έγινε κυρίος ένα ματς κέντρου,  λίγες φάσεις και αυτές στο 1ο μέρος όπου μπήκαν και τα γκολ,  δίκαιο αποτέλεσμα...

Με ΓΟΥΛΒΣ τώρα είμασταν καλύτεροι αλλά,  αλλά ο Πατρισιο στο τέρμα έκανε τα πάντα...

98355891_726346748118270_284168407395545

LEAGUE CUP:

ΕΒΕΡΤΟΝ - ΜΠΈΡΜΙΓΧΑΜ  0-3

απόλυτος εξευτελισμός,  αλλά.... έπαιξα με όλα τα τσικο από 57 οβεραλ μέχρι 68 +τον ΜΠΕΙΝΣ....

Βαρύ το ΣΚΟΡ... προχωράμε όμως και βγάλαμε και λαβράκια από αυτό...

ΣΥΝΈΧΕΙΑ ΜΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ. 

Συνεχίσαμε με μια πολύ καλή νίκη με την ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ που ήταν πολύ καλή.. 

Και έρχεται η 2η ντροπή μέχρι αυτή την στιγμή από την ΣΕΦΙΛΝΤ , πραγματικά μας κοιμησαν με τον ρυθμό τους και δεν καταλαβαίναμε ποτέ τα τρώγαμε...

Στο επόμενο αν και καλύτερη η ΣΊΤΥ,  θα μπορούσαμε στο τελος να κλέψουμε ένα βαθμο, αλλά τα 2 τετ α τετ του τραγικού ΙΒΟΜΠΙ ήταν απελπισία...

Και φτάνουμε να παίζουμε με τα σφυριά,  όπου ήταν καλοί,  αλλά εμείς είμασταν πολύ καλοί...

Πριν τα σφυριά,  ξέχασα φωτο είχαμε την ΜΠΕΡΝΛΙ εκτος ,  που περάσαμε άνετα πάρα το 1-2

98203321_726347051451573_361568253984427

Και φτάνουμε στα 2 τελευταία ματς για σήμερα...

Θα είναι λίγο να πω αυτοκτονία αυτό που έγινε με ΜΠΡΑΙΤΟΝ.... απλά τραγικό,  ένα δικό μας παιχνίδι..

Και Πάμε στην ΤΌΤΕΝΑΜ,  όπου εκεί,  πριν την έναρξη  στην συνέντευξη τύπου,  τα εχωσα για τα καλά,  το morale πήγε πορτοκαλί.... Όμως η ομάδα  μπήκε γερά , τα χρειάστηκε,  πραγματικα ο ΓΙΟΡΙΣ δεν ξερω τη έπιανε,  και αυτή με μόνο 2 σουτ ήταν μπροστά στο σκορ με 2 γκολ διαφορά και ήταν ακατορθωτη η ανατροπή με το τέρμα που είχαν..

Πραγματικά το ΜΑΤΣ που έζησα όσο άλλο μέχρι στιγμής... Μεγάλη ένταση από εμένα..

99159501_726347491451529_276495148103027

Η βαθμολογία ειναι καλή,  το αφεντικό θα είναι ευχαριστημένο με μια θέση στη μέση της βαθμολογίας,  αλλά ο δικός μου ρεαλιστικός  στόχος είναι η Ευρώπη..

Και έχουμε και κύπελλο Αγγλίας που θα το δούμε πιο σοβαρά...

99136683_726346351451643_102877097808520

Πάμε για παρατηρήσεις: 

Αγωνιστικά και 11αδατα..

Στη δεξιά  πλευρά,  COLEMAN και WALCOTT   μέχρι στιγμής τα πάνε εξαιρετικά,  32 και 30 αντίστοιχα τα χρόνια τους αλλά είναι αρκετά τίμιοι για τα στάνταρ της ομάδας.. 

Στα αριστερά όπως παίζουμε ο DIGNE είναι αρκετά καλός εκτος από τη παρένθεση το ΜΑΤΣ με ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ που τον έκανε ξεφτίλα ο ΣΑΡ πραγματικά.. Για  RICHARLISON τη να πω μέχρι στιγμής MVP.  

Στην άμυνα ο MINA τραυματιστικε 2 μέρες πριν την έναρξη για 3 μήνες και θα επιστρέψει από τον επόμενο αγώνα στην θέση του  KEANE,

ο  HOLGATE,  θα βγει από την 11αδα μόνο αν έρθει άλλος 11αδατος βαρβατος αμυντικός ....

Στα χαφ ο GBAMIN  είναι πολύ καλός και θέλω να μείνει στην ομάδα και έβγαλα την ρητρα του , πολύ καλός..

Ο GOMES απλα δεν κάνει,  90 οβεραλ να πάει,  απλα δεν κάνει,  είναι για άλλο σύστημα για άλλη ομάδα δεν ξέρω,  παντός τον ξεκινάω συνέχεια μπας και κάνει καμία μεταγραφή,  η ρητρα του είναι 62Μ νομίζω,  θα ήταν όνειρο,  αλλά δύσκολα.. θα δούμε πως θα εξελιχθεί και πως θα πωληθεί...

SIGURDSSON,  όπως πάντα ο γνωστός,  με καλή πάσα και καλό σουτ,  αργός όμως και δεν θα χωράει στα μελλοντικά σχέδια...

CALVERT-LEWIN,  λίγο περισσότερη  εμπειρία χρειάζεται,  στα υπόλοιπα είναι πολύ καλός...

Οι μικροί που ξεχωρισα απο το Κύπελλο με τη σειρά είναι  JOHN (RB),   SIMMS (ST),   ASTLEY(CB)  και θα μείνουν και ο 3.

Κάποιοι 2-3 θα δωθουν δανεικοί και άλλοι θα πωληθούν .

Μέχρι στιγμής ο  DELPH  είναι καλύτερη  αλλαγή του είναι αρκετά τίμιος....

KEAN,  DAVIES,  IWOBI... οι άλλες αλλαγές θέλω να ελπιζω οτι θα μείνουν στην ομάδα με τον πρώτο να είναι καλύτερος από τους άλλους 2 , ελπίζω και οι 3 να είναι μια καλή 3αδουλα αλλαγών,  θα δούμε,  για τους άλλους 2 τα λέω πιο πάνω...

Το σχέδιο εξ αρχής είναι να παίξουμε άλλο σύστημα,  τώρα αν θα είναι από τον επόμενο αγώνα,  από τον Γενάρη  ή απο την επόμενη σεζόν,  δεν το ξέρω ακόμα,  παντός σε κάποια 2α ημίχρονο το έχουμε χρησιμοποιήσει...

Ίσως ρισκάρω από τώρα ίσως και όχι θα δούμε...

Αυτά από μένα παίδες και είπαμε,  σταματάω μόνο αν με διώξουν,  τέλος...

COME ON TOFFEES!!!

Edited by desperado
  • Love 4

@desperado Eπιτελους αδερφε βρηκες το μονοπατι σου με την ομαδα που αγαπας! Καλα εκανες ετσι ξεμπλοκαρεις! Παμε τωρα στην δραση. Ο Αλμευδα εριξε το βαρος στην προπονητικη και σε εναν συλλογο που πρεπει να ξεπερασει την σκια της μεγαλης Λιβερπουλ και να κανει φτιαξει κατι σταθερο. Εχεις υλικο ειδικα ο Ριτσαρλισον σωστα ειπες επενδυεις πανω του και με την εμπειρια του Γουολκοτ και Κολμαν συν τους πιτσιρικαδες που ερχονται μπορει να βγει κατι πολυ  καλο με υπομονη. Αγωνιστικα φιλε ξεκινησες καλα θα ελεγα αν εξαιρεσεις τον Σαρ που την εχω πατησει και εγω με αυτον οταν ημουν Γερμανια με ειχε κανει γιογιο ειλικρινα ταχυδυναμη. Απο κει και περα κανεις ηττες που οκ θα ηταν καλο να μην ειχαν γινει αλλα Αγγλια παιζεις και δυστυχως ζεις με αυτο. Παρολα αυτα παλεψες το ματς με την Σιτυ και με την Τοτεναμ και τα εδωσες ολα με ομαδες καλυτερες απο σενα θεωρητικα. Ο αποκλεισμος στο Λιγκ Καπ πικρος αλλα ομως γνωρισες τους νεους σου και τι θες να κρατησεις στο μελλον. Δωσε βασει στο κυπελλο Αγγλιας τωρα. Βαθμολογικα θεωρω εισαι αρκετα καλα με ενα προγραμμα που δεν ηταν και ευκολο καθολου. Ο Lewin ειναι ο ανθρωπος που σκοραρει πιο πολυ οποτε επενδυσε κ σε αυτον με λιγο ακομη δουλεια θα εχεις εναν κιλερ μπροστα! 

COME ON TOFFEES [email protected] THE REDS :D (ειπα να ριξω λιγο φανατιλα χαχαχα)

@niktsiabe Φιλαρακι μου τελικα ειχες δικιο η Θελτα ηταν αυτη που θα σε εκανε να εμπνευστεις ξανα! Αν και οπαδος της Ντεπορ θα σε στηριξω ρε αλανι :D Λοιπον μεταγραφικα δεν ξερω ιδιαιτερα καποιον ωστε να σου πω αποψη ομως θα πω οτι ο Μπρανταριτς θα μπορουσε να δωσει βοηθειες αν κ εκοψες τον δανεισμο του. Παρολα αυτα η εντεκαδα σου εχει ποιοτητα ειδικα με τον ΜΕΓΑ Ιαγκο ο οποιος ειναι η ψυχη της ομαδας!  Μινα ανερχομενος οπως και ο Ουρουγουανος Ολαζα συν τον Μουριγιο που ειναι δυναμη αμυντικα. Τωρα στα ματς εγινε φουλ του...χ! Καλα Ρεαλ ειναι ξερεις βρωμια η ιστοριας της απεχθεια μονο και συγχαρητηρια που επεστρεψες με ενα γκολ ενος παιδιου απο τα σπλαχνα της Ραγιο τπτ τυχαιο ;) Καλα το προγραμμα σου ειναι για να σε ριξουν ομως εμεινες ορθιος με την Βαλενθια και θα ηθελα να χω δει πολυ την ματσαρα με την Σεβιλλη...4-4 θα ηταν μαγικο.!  Με την Γραναδα θεωρητικα ναι επρεπε να κερδισεις αλλα ομως εχει τρομερο συνολο και δεμενο και το εδειξε με το χ. Τελος μεσα στην Ατλετι πηρες ΜΕΓΑΛΟ αποτελεσμα μιας και αν εισαι πισω εκει μεσα νωρις δυσκολα φευγεις με κατι...ΣΟΥ βγαζω το καπελο μου ;) 

Γενικα η ομαδα εχει κανει καλο ξεκινημα και με αντιπαλους παρα παρα πολυ δυσκολους δλδ μονο η Μπαρσα ελειψε. Τωρα κοιτα να κανεις νικες να ανεβεις και αλλο θεωρω οτι την 7η θεση μπορεις να την παρεις εδειξες οτι η ομαδα σου δεν μασαει!

VAMOS NIK!!!! ❤️

@ELBarto-3- Παμε στον Πεπ των φτωχων! Λοιπον σσυνεχιστηκε η  κακη φορμα φιλε και ειδικα το ματς με την Βισλα εφερε δονησεις στην ομαδα και ευτυχως μετα τα λογια που ειπες η ομαδα ξυπνησε και επαιξε αυτο που μπορει και αφου εχεις την στηριξη του Ζουρκι μην φοβασαι τιποτα! Και ευτυχως εκανες και δευτερη νικη μεγαλη αν και ο τερματας σου φιλε αν συνεχισει ετσι δεν ξερω βρες κανενα ελευθερο αν εινια να δεχεται οτι παει στο τερμα. Ευτυχως εβαλες περισσοτερα απο οτι εφαγες και πηρες διπλο. ΜΕΓΑΣ Ζουρκι φιλε σαν την μυγα μεσα στο γαλα. Κακη παρενθεση η Γιαγκελονια αλλα μετα παλι νικη με την αμυνα σου να θελει σιγουρα δουλεια και εναν τερματα της προκοπης. Βαθμολογικα εισαι κατω ακομη χαμηλα και πρεπει να ανεβεις σιγα σιγα οπως μπορεις. Μπραβο στον Ζουρκ που καλυψε τους συμπαικτες του και που βγαινει μπροστα θελει να σαι ηγετης σε αυτα! Ποιος Λεμπρον ρε μονο MJ :D  Θεωρω οτι μια φανελα με το ονομα του πρεπει να αγορασεις αφου το παιδι ειλικρινα κανει τα παντα μονος τους ασχετα αν οι Στεργιου και Μπαρεαλ ειναι εκει διπλα του. Χτισε πανω του σιγα σιγα και θα δουμε κ αλλα ωραια πραγματα!

Το κυπελο ειναι στοχος και εχεις και κινητρο να την κερδισεις την Γιαγκελονια. Να δουμε δωσε εκει ολο το βαρος σου θα εχεις ενισχυθει και καπως λογικα μεχρι τον Φεβρουαριο! 

VAMOOOOOOS ELB VAMOOOS GORNIΚ ααργα αλλα σταθερα! ΠΑΟΚ ειναι μονο ενας χαχαχα ❤️

________________________________________________________________________________________________________________

Eric Cantona #11 OM 1990-1991. | Olympique de marseille, Eric ...

Φιλαρακια μου  δεν θα μακρυγορησω στο ποστ τοσο.

Στο πρωταθλημα επαιξα αρκετους αγωνες απλα καποια στιγμη ηρθαν ατυχη αποτελεσματα και δεν προλαβαινα με τιποτα τις ευρωπαικες θεσεις οποτε δεν εχει και νοημα να ποσταρω αποτελεσματα.

Παρολα αυτα κυνηγησα στο Coupe de Ligue και παμε να δουμε στους 16 με Νανσυ τι εγινε.

iakBzDu.jpg

Επρεπε να κερδισουμε το ξεραμε απλα υπηρχε και κουραση απο συνεχομενα ματς παρλα αυτα σε ενα ματς πολυ κλειστο και με φασεις λιγες που κακα τα ψεματα σε τετοια ματς αγχωνεσαι παραπανω ο Αντλι ξυπνησε και με γκολ του πηραμε την προκριση.

OQG8vy5.jpg

ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ

Αυτο συνεβη Γεναρη οποτε εδω συμφωνησα δινοντας τον Πλεα με τραμπα και ενα ποσο γυρω στα 26 εκ ευρω τον Ολιβειρα Ζεραλδες τον Πορτογαλο σε ηλικια 20 ετων απο Καλιαρι με οβεραλ 85!! ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΣ regen ισως απο τους καλυτερους που εχω δει με στατιστικα απιστευτα για την ηλικια του. Ενας νεος Κριστιανο.

KZW1nh2.jpg

Συν οτι εκλεισα και ενα PC τον Γκεντουζι! Παντα μαρεσε αυτος ο παικτης και τον εφερα!

Arsenal star Matteo Guendouzi is fighting for his Gunners future ...

Αυτη ηταν η παρενθεση για μεταγραφες. Στους 8 λοιπον αρχισαν τα δυσκολα η Μονακο ηταν αυτη που βρεθηκε μπροστα μας!

JOiIZnQ.jpg

Μπηκαμε πολυ καλα και με ενα γκολ του Ρομπερτονε βρεθηκαμε  μπροσταστο 0-1 νωρις νωρις μολις στο 20 λεπτο αλλα στο 25 ο Μαρσιαλ για την Μονακο με εξαιρετικη ενεργεια εκανε το 1-1.

Το ματς κυλουσε με φασεις εκατερωθεν χωρις να φαινεται ομως οτι θα κριθει στην κανονικη διαρκεια και ομως εκανα μια αλλαγη χρυση. Εβαλα στην θεση του Ριγκ που τραυματιστηκε τον Ζαγκρε εναν παικτη απο ακαδημιες με καλα στατιστικα και εστω απο σποντα δικαιωθηκαμε! Στο 88ο λεπτο βγαινει τετ α τετ με ωραια μπαλια Ρομπερτονε και πλασαρει ευστοχα αν και δεξι μπακ!!

1-2 ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ και προκριση!!!!!!!!!!!

(Ξεχασα φωτο συγχωρεστε με αυτο με το να τα παιρνας στο στικακι εχει κ αυτα.)

Στους 4 λοιπον η Λυων η οποια αλωσε το Παρισι με 1-2 και την Παρι και την εστειλε σπιτι της!

Η ομαδα σου @ELBarto-3-

Στην συνεντευξη τυπου τονισα την επικινδυνοτητα της Λυων και οτι θα ειμασταν ετοιμοι για την μεγαλη μαχη!

TzG8B8W.jpg

Ενα ματς που ξεραμε οτι θα ναι πολυ πολυ δυσκολο μιας και η Λυων εχει τρομερη ομαδα και οπως βλεπετε το γηπεδο κοχλαζε!

OzAlu3A.jpg

ΜΕΓΑΛΟ ντερμπι στον ημιτελικο!! Και το ματς πηγαινε οπως το φανταζομουν πολυ λιγες φασεις με εξαιρετικες αμυνες ειλικρινα δεν υπαρχουν μεγαλες φασεις να σχολιασω οποτε εμεις θεωρω παιξαμε την αμυνα της ζωης μας και οτι επιθεση πηγαινε να δημιουργησει η Λυων την κοβαμε!

Παρολα αυτα επιθετικα δεν ειχαμε εμπνευση μεχρι που ο Σβανμπεργκ ο ΣΟΥΗΔΟΣ η λατρεια μου βρεθηκε σε πλεονεκτικη θεση και με συρτο σουτακι 0-1!!!!!!!!!!!!!!

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ στο 83ο λεπτο μετα παιξαμε πολυ καλη αμυνα και φυγαμε με την προκριση στον τελικο!!!!!!!!!!!!

5Df2tOc.jpg

Και φυσικα μην ξεχνιομαστε τραυματισμος χανουμε τον Ανταμα Τραορε για 4 μηνες. Και ελεγα και εγω.

BzcNWPL.jpg

Θα ειχαμε την ευκαιρια με νικη και κατακτηση να βγουμε κ στην Ευρωπη!

Αντιπαλος μας η Νις!

YIBq1y7.jpg

Ντερμπι του νοτου δηλαδη!

Το Παρισι θα περιμενε την βρωμομαδα του αλλα ομως δυο ομαδες της Νοτιας Γαλλιας σε ενα μεγαλο ντερμπι!

dDY0bAp.jpg

lRhPPtc.jpg

Εικονες ομορφες και με τον λαο μας να κερδιζει κατα κρατος τους Νικαιωτες στην κερκιδα!

Ισως να ηταν και ο τελικος που εχω κερδισει πιο ευκολα απο ποτε! 3-0 συνολικο σκορ με Ρομπερτονε να ανοιγει το σκορ στο 10ο λεπτο και τον Τζιτε να κανει το 2-0 στο 20ο!

Στο δευτερο μερος απλα με τον Σβανμπεργκ και παλι ριξαμε ταφοπλακα στα ονειρα τους και με 3-0 το πηραμε ευκολα!!!!!!!!!!!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! EΙΜΑΣΤΕ ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΙ ΓΙΑ ΤΟ 2025 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lYFCGN2.jpg

1KY8qYi.jpg

A8WSmht.jpg

ynZXWc2.jpg

Πηραμε το ενα απο τα 2 κυπελα και δειξαμε την παραδοση που εχουμε!!

FJJDNlk.jpg

Λοιπον παιδια η τελικη βαθμολογια.

p2cbyuA.jpg

ΤΣΛ πηρε η Μπαρσα και η Τσελσι το Γιουροπα!

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

-> Τελος να πω σαν τον Ρομπερτονε δεν υπαρχει το παιδι ειναι μαγεια..! Ουναη Σιμον εξαιρετικος και Ανταμα Τραορε ο τσαμπουκας των Μαρσεγιεζων σε ενα προσωπο!

-> Ταπσομπα εξαιρετικο σεντερ μπακ και φυσικα ο αρχηγος μας ο Ριγκ μεγαλη ψυχη!!! Τον αγαπησα και δικαιως το περιβραχιονιο σε αυτον!

-> Η ομαδα στην αρχη της σεζον δεν βλεποταν με την παροδο ομως του χρονου βελτιωθηκαμε και αν προσθεσουμε τον Γκεντουζι το καλοκαιρι στο ροστερ μας μας θεωρω φαβορι για κατακτηση τιτλου!

Αυτα λοιπον δεν ξερω αν θα συνεχισω ή οχι τεινω στο να συνεχισω εχουμε φτιαξει εξαιρετικη ομαδα απλα εχω ακομη μια σκεψη θα δω ομως θα μαθετε νεα μου στο επομενο ποστ! Κατα 80% θα συνεχισω με ΟΜ!

Supporters de l'Olympique de Marseille — Wikipédia

• Love 4

@niktsiabe Στα πατρεια εδαφη, κι εσυ.

Ομαδα που ηθελες και θελεις, επρεπε.

Καλες μεταγραφες, ρεαλιστικες.
Ειμαι φαν του Φερρι απο το ΦΙΦΑ 16, που ηταν βασικο μου 8ρι στην ΟΛ (ΦΙΦΑ 16, που ειχαμε το Ζερλαν ακομα) 

Ανταγωνιστικοτατο πρωταθλημα, εννοειται, με πολυ κοσμο να διεκδικει τα παντα, Ισπανια, ισως το καλυτερο πρωταθλημα στο παιχνιδι, απο αποψη εμπειριας και ανταγωνισμου, και το γεγονος οτι εχει ολα τα γηπεδα το εκτωξευει.

Ελπιζω να συνεχισεις με ορεξη, η Ευρωπη δεν ειναι μακρια, μπροεις να τα καταφερεις.

@desperado Εβερτον, εσυ, σε ενα πρωταθλημα το οποιο δεν παρατας. αργα η γρηγορα επρεπε να καταληξεις εκει, παλι.

Μια καλη ομαδα, και ικανοτατο ροστερ που πιστευω θα τακαφερεις να βγαλεις το καλυτερο απο αυτο.
5δα ανετα, με λιγες προσθηκες, φετος βλεπε οτι καλυτερο μπορεις χωρις πιεση.

Αυτο το "σταματαω μονο αν με διωξουν" το εχεις πει υπερβολικα πολλες φορες, και με ανυσηχεις. :D 

@Diegito21 Πρωτου πω συγχαρητηρια για το Κυπελλο, τι μπαρουφες με λες με 80 και 20, κατσε καλα :lol: 

Παλευες τοσο καιρο να βρεις ομαδα, εκανες ενα ικανοτατο ροστερ, με πολυ υποσχεση τιτλων, δε θελω να ακουσω τιποτα για αυτο το 20% :D 

Τωρα, ενα μεγαλο μπραβο που κατεκτησες το κυπελλο, και καταφερες να σφυνωσεις στις θεσεις της Ευρωπης.
Βαθμολογικα αποδειχτηκε δυσκολη η σεζον αλλα καταφερες να κανεις την εκπληξη και να παρεις τιτλο και εισιτηριο για το EL.
Αν κανεις και μεταγραφες το καλοκαιρι, ποτε δεν ξερεις,  μπορει να καταληξεις και με υπερδυναμη για το Europa και να τους εχεις σκουπα και φαρασι ολους απο τους Ομιλους κιολας!

Πολυ μεγαλο μπραβο στον Ρομπερτονε που αρχισε καταπληκτικα την Ευρωπαικη του καριερα, σε σενα!

Γκεντουζι συμπαθιτικο παλικαρι, αλλα δεν ειμαι φαν. Μακαρι να βγει σε σενα.

ΠΡΙΜΕΝΩ την επομενη σεζον στην Γαλλια!!!!!!!!!

-----------------------------

thumb2-gornik-zabrze-fc-fire-logo-ekstraklasa-red-and-blue-lines-polish-football-club.jpg

Παμε στο ντερμπι της πολης!!

uHlRqeF.png

Το παιχνιδι που εβαλε τον Ζουρκ σε ενα σκαλοπατι με τους υπερτατους της ιστοριας της ομαδος.

Προηγουμεθα 0-2, αλλα με κακη λειτουργεια, και αναπηρο τερματοφυλακα, μας ισοφαριζουνε....

Και ετσι, μεσα στο σπιτακι τους, ο Ζουρκ παιρνει την ομαδα απο το χερακι, και κανει αυτο.....

Αποθεωση.
Και το κερασακι ηταν και το 4ο γκολ στο 89 με προβολη μετα απο πασα του Λονγκο!

Θριαμβος μεσα στους κακους, φετος, συμπολιτες μας.

Gornik - Wisla Krakow 1-3 

Αθλιο, πραγματικα αθλιο παιχνιδι.
Το χειροτερο μας.

Δεν εχω να πω κατι αλλο.

Lechia Gdansk - Gornik 1-1 

Ενα παιχνιδι αυτοκτονια.
Ειμασταν καλυτεροι σε ολη την διαρκεια, βαλαμε πρωτοι γκολ, και χασαμε 2 τετραπερατες ευκαιριες να παρουμε το διπλο μεσα σε μια απο τις ελιτ ομαδες του πρωταθληματος.

Gornik - Cracovia 2-1

Απλα δειτε το ποιημα.

Κοχλαζε το γηπεδο, και πηραμε ευκολα την νικη.

Arka - Gornik 4-0 

Δεν θα πω κατι, θα αφησω τον προπονητη μας.....

daUCvnC.png

"Ενα ρεζιλικι και μισο. Καποιοι παικτες βρισκονται στην ομαδα αυτη την στιγμη επειδη δεν εχουμε καλυτερους, και δεν κανουν τιποτα για να κρατησουν τις θεσεις τους και να αλλαξουν αποψη στους ιθηνοντες. Μονο αυτο θα πω." 

Gornik - Plock 2-0 

Κερδισαμε ευκολα μια φορμαρισμενη Πλοκ, που βρισκοταν στις πρωτες θεσεις.
Τουλαχιστον, μεχρι στιγμης, αξιποιουμε την εδρα μας.

Kielce - Gornik 0-2 

Ευκολη επικρατηση, σε μια ακακη εδρα.

XEq3sSa.png8wcYg5s.png

---------------------------------------------------------------

• Ο GK συνεχιζει το βιολι του, πραγματικα αθλιοτατες εμφανησεις, τραγικος. Δεν του ανανεωσα καν το συμβολαιο, ας ερθει καποια να τον υπογραψει με Pre Contract, αλλιως θα μεινει ελευθερος το καλοκαιρι....

• Η Πογκον κανει την ευχαριστη εκπληξη και παει περπατωντας για τον τιτλο. 
    Συμπαθεστατη ομαδα, και μπραβο της που δεν αφηνει περηθορια ανακαμψης στην τραγικη Λεγκια, φετος.

• Εχουν ανεβει αισθητα παικτες οπως ο Manneh στα χαφ, και ο Λονγκο στην επιθεση.
    Ο Μανε προσπαθει σαν σκυλος να καλυπτει και θαυμαζω το κουραγιο του γιατι θελει τρεξιμο.

Ο Λονγκο σιγα σιγα εχει ανεβει στα 8 γκολ, και ειναι ολη η επιθεση μας, καθως ο Μπαρρεαλ εχει σταματησει να σκοραρει εδω και ενα μηνα.
    Ο Ζουρκ και ο Λονγκο ειναι η πηγη γκολ μας.

Να αναφερω και το ονομα του Σιζλακ.

Daniel Ściślak: Każdy mecz w Zabrzu jest wyjątkowy | Wydarzenia ...

Συμπαθεστατος πιτσιρικας, CM, 20 ετων 63 οβεραλ, μπαινει αλλαγη και δινει πολυ ενεργεια.
    Απο τις μοναδες που θελω να κρατησω.

• Εγιναν 2 πωλησεις τον Νοεμβρη και τον Δεκεμβρη, και ειμαι Γεναρη, ετσι εχουν αποχωρησει πια.

Procházka has joined Górnik Zabrze – VikVen Sports Agency

Prochazka 

Ηταν Transfer List απο το καλοκαιρι, αλλα τωρα ηρθε η Στανταρ Λιεγης με 2 μυρρια και τον πηρε.
    31 ετων, μεσος, 70 οβεραλ.

Καλη επιτυχια στο Βελγιο.

Και ενα πιτσιρικι, CB, 66 οβεραλ, 21 ετων.
    1,100,000 μυρρια, καλα λεφτα για το οβεραλ του, τον εδωσα.

• Ενα μεγαλο μπραβο στον ΛΑΟ μας.

s9bxpTs.png850ljhZ.png

Μ.Ο. προσελευσης 24,000 κοσμος.

Που να ειμασταν και στην 3δα τι θα γινοτανε, ο πιο πιστος λαος στην Πολωνια δινει μαθηματα, και για αυτο εχουμε κανει την εδρα μας φρουριο.

• Ειχαμε καλο Δεκεμβρη, και φαινεται στις υποψηφιοτητες για παικτη του μηνα.

jUsQya7.png

Εννοειται ο Ζουρκ θα το κερδισει, αλλα εχουμε 3/4 απο την ομαδα μας, και ο ενας που δεν ειναι απο Γκορνικ, ειναι απο την πρωτοπορο Πογκον.
    Η προοδος που κανουμε ειναι αισθητη.

Αυτα, μαγκες, συνεχιζουμε, ειμαστε 1η Γεναρη, και βλεπουμε εαν καταφαρουμε να φερουμε εστω εναν ποδοσφαιριστη να κανει την διαφορα.

3,000,000 € εχουμε.

Ο δρομος για την 3η θεση συνεχιζεται.
Θελουμε να ειμαστε τουλαχιστον 4οι οταν μπουμε playoffs.

Και εννοειται, τον Φλεβαρη εχουμε Κυπελλο με Γιαγκελονια.

@Diegito21 Μη μου πετας "ιδεα" για να αγορασω μπλουζα του Ζουρκ, ενω σου ειπα πριν 2 μερες οτι θελω να το κανω απο μονος μου, λες και ειναι δικη σου, αιντε :D 

Συνεχιζουμε 

VIVA GORNIK!!!!!!!

gornik-arka-1.jpg

• Love 4

On 22/5/2020 at 12:24 ΠΜ, ELBarto-3- said:

@desperado 

Αυτο το "σταματαω μονο αν με διωξουν" το εχεις πει υπερβολικα πολλες φορες, και με ανυσηχεις. :D 

Ναι να ανησυχείς γιατί πολύ πιθανό να μην ξαναπαιξω αυτό το παιχνίδι....

@ELBarto-3-

Πάμε στα δικά σου...

Ανέβηκε η ομάδα , ας την 4αρα μην τη σκέφτεσαι,  τα κάνει αυτά η ΕΑ και κάνει και χειρότερα...

Το θέμα είναι τι θα κάνεις με τον τέρμα... Πότε θα γίνει ο άλλος 16??

Έτσι όπως είναι τα πράγματα με 10 ματς ακόμα αν είναι να πας για την 4η μπορείς και τη 3η, εκτός αν ανέβει η ΛΕΓΚΙΑ και δεν την φτάσεις...

Με έχεις φτιάξει η αλήθεια είναι.. τεσπα θα δούμε...

Προχωρά και κάνε μια έξυπνη μεταγραφή να σε βοηθήσει...

VAMOS EL BARTO 

VAMOS GORNIK...!!!

@Diegito21

Να ξεκινήσω από τις μεταγραφές όπου είναι εξαιρετικές και ο πιτσιρικάς έτσι όπως τα λες αλλά και ο ΓΚΕΝΤΟΥΖΙ,  είναι φοβερός...

Τώρα από ότι κατάλαβα,  έριξες το βαρος στο κύπελλο και καλά έκανες αν βαθμολογικά δεν πήγαινε κάπου το πράγμα 

Τώρα για το κύπελλο μεγα τη ΝΑΝΣΙ,  είχες σοβαρούς αντιπάλους πρώτα έβγαλες έξω τη ΜΟΝΑΚΟ και μετά ακόμα πιο δύσκολα τη ΛΥΩΝ,  ντέρμπι στο ντέρμπι 

Και τελικός πάλι ντέρμπι,  όπου εκεί έκανες αυτό που έπρεπε με άνετο σκορ, θριαμβευτικό θα έλεγα ..

Συγχαρητήρια για το κύπελλο αδερφάκι...

Και κατι άλλο , κάτσε εκεί,  μην πας να ξεκινήσεις καινούργιο,  δεν πρόκειται να βρεις κάτσε εκεί μέχρι το 2030,  σοβαρά 

Προχωρά εκεί.. 

-------------------------------------------------------

Τέλος το Καριερ και πείτε ότι θέλετε...

Θα πω όμως πρώτα εγώ...

Από εκεί που σας άφησα και μετά έκανα 1 νίκη,  2 Χ και 5 ήττες συνεχόμενες... Που δεν με άνοιξαν παρότι ήταν για γέλια οι ανατροπές στα 2 ματς με ΤΣΕΛΣΙ και ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ. 

Κερδίζω εύκολα ΜΠΕΡΝΛΙ και με ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ....

και παμε 1 ΓΕΝΆΡΗ,  να πω ότι ειχα κλησει με PC FRASER από ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ και ΚΑΒΑΝΙ... +μεταγραφή τον ΤΟΜΑΣ ΠΑΡΤΕΥ  από ΑΤΛΈΤΙΚΟ.

Στο παρακάτω που θα πω έγιναν και αλλά τέτοια αλλά δεν πτοηθηκα,...

Και είμαστε 1 ΓΕΝΆΡΗ,  όπως λέω και παίζουμε με ΜΆΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΊΤΙ 

• Το ματς καθαρά δικό μας , 1-3 αντί για 1-7 και λίγα λέω...

Στο 88 γίνετε το 2-3

Στο 90 γίνετε το 3-3

Στο 94 γίνετε το 4-3...

Δεν ξέρω τη θα κάνατε εσείς,  παντός εγώ πάτησα το μεσαίο κουμπί,  μετά close application, μετά delete όλα τα save και στο τελος διαγραφή  όλων των φωτο...

ΑΥΤΑ,  προς το παρών έχω άλλες 8 σεζόν στο 24, μετά ή ενδιάμεσα αν κουραστώ με τη σειρα θα δουμε, εάν θα το ξαναποιασω στα χέρια μου..

• Love 3

Βλέπω κρατάει καλά το Career topic, μια χαρά σας βλέπω. Εγώ είμαι νουμπάς του Φίφα, μιας και μόνο φέτος το ξανάπιασα, κι αργά βέβαια. Είχα παίξει και λιγο Career στο Φίφα18, ενώ το τελευταίο Φίφα που είχα παίξει κανονικά ήταν το 16 (τα τελευταία χρόνια γύρισα στο Προ). Κι ενώ ξεκίνησα και φέτος με Προ, κάπου κουράστηκα κι ήταν και ο μέτριος χειρισμός με το close control στο δεξιό μοχλό κλπ, και χτύπησα Φίφα20 στο EA Access με 4 ευρώ το μήνα, για κανένα Career βασικά. 

Ξεκίνησα Career με την (θρυλική) Norwich (Carrow Road λέμε). Παίζω World Class, semi-assisted τα περισσότερα (lob και through τα χω manual, αλλά έχει δύσκολο και περίεργο manual το Φίφα) και πάντα σε Slow. Kάμερα co-op. Είναι αρκετά καλό το Career, έχει ψωμί, έχει ωραία ματς, και πολύ ωραία ατμόσφαιρα. Gameplay, δεν είναι του παρόντος, αλλά επιγραμματικά, άψογος κι άμεσος χειρισμός, και...κλασικά παίκτες και μπάλα καρτούν, αλλά τί να κάνουμε. Πάντως, βλέπω με χαρά ότι έχουν γίνει θετικά βήματα στην ΑΙ και το scripting (πάντα σε σχέση με παλαιότερα Φίφα). Eντάξει, ποδοσφαιράκι είναι, θα γίνουν πάντα και τα σπαστικά (όπως περιγράφει ο φίλος από πάνω), να σπας χειριστήρια και να θες νευρολόγο, αλλά όλα είναι καλύτερα, όταν σκεφτόμαστε ότι είναι απλά ένα πρόγραμμα που ΠΡΕΠΕΙ και να μας κλέβει, αλλιώς θα κερδίζουμε συνέχεια και μετά θα χάσει παν ενδιαφέρον. Εμένα μου τη σπάει βασικά όταν το παιχνίδι στέλνει λάθος κάτι εύκολες και προφανείς πάσες, έτσι απλά για να χάσεις κατοχή και να στην κάνει. Γενικά όμως είμαι ευχαριστημένος, ξέροντας τί μπορεί να δώσει ένα ποδοσφαιράκι.

Μεταγραφές δεν έκανα, παρά μόνο τον δεξιό χαφ Torres από Βαλένθια (δεν υπήρχε και χρήμα). Μπροστά έχω Pukki και Duda. Eχω πάρει και κάτι ταλεντάκια, εντελώς μικρούς, από scouting. Στόχος λέει η αποφυγή υποβιβασμού και κάτι άλλα που βάζει, οικονομικά και youth team κλπ. Μία χαρά με το πρώτο, ξεκόλλησα με 2-3 νίκες και προς το παρόν είμαι οκ βαθμολογικά. 

Γενικώς, πολύ oκ το βλέπω το Career. Δεν παίζω πολύ, τώρα στα τελειώματα της σεζόν, αλλά έχει να προσφέρει πράγματα και να ασχοληθεί κανείς. Και μπαίνουν και πολύ ωραία γκολ.

Edited by toninio
  • Love 4

@toninio Αν ερθεις και εσυ ρε φιλε, το Προ ηττηθηκε, τι να λεμε! :D 

Κραταμε καλα, και ειναι ισως (υπαρχει ανταγωνισμος με το 18) το χειροτερο ΦΙΦΑ της γενιας που περναμε, και θα επρεπε να το ειχαμε παρατησει εδω και ΠΟΛΥ καιρο, αλλα το παθος για αυτο το τοπικ κραταει πολυ, και να ναι καλα ο @ELBarto-3- με τις ιδεες του που το ζωντανεψε τον Μαρτιο, γιατι ολοι οι αλλοι "πιστοι του τοπικ" το ειχαν παρατησει να σαπησει, ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΑ, ΕΤΣΙ :D :lol:

Καλη επιλογη η Νοριτς, γενικα αν σ'αρεσει η Αγγλια, θα περασεις καλα, ειναι απο τα πιο γεματα πρωταθληματα στο παιχνιδι.
Και που σου αρεσει η ατμοσφαιρα, δειχνει ποσο κακο ειναι το Προ σε αυτο τον τομεα καθως η ατμοσφαιρα, φετος, ειναι ισως η χειροτερη στα χρονικα, το πικ της ατμοσφαιρας ηταν στο ΦΙΦΑ 17 που αν επαιζες σε εδρα μεγαλης ομαδος φοβοσουνα να ακουμπησεις μπαλα απο τα βουητα, και το αντιθετο, τρελενοσουν με παθος αν επαιζες στην εδρα σου και κοχλαζε.
Φετος....ακρα του ταφου σιωπη.

Θα χαρω αν συνεχισεις να γραφεις, ειναι ιδιαιτερο το τοπικ μας, κραταει καλα μεχρι τον Αυγουστο, συνηθως, που αρχιζουν να βγαινουν νεα για το επομενο, και μεταπιδαμε στο main thread του επομενου ΦΙΦΑ για κανα 2μηνο.

9 hours ago, desperado said:

ΑΥΤΑ,  προς το παρών έχω άλλες 8 σεζόν στο 24, μετά ή ενδιάμεσα αν κουραστώ με τη σειρα θα δουμε, εάν θα το ξαναποιασω στα χέρια μου..

Η εισαι φουλ μπροστα και εχεις το ΦΙΦΑ 24 απο τωρα, η δεν καταλαβα τι εννοεις. :hehe: 

Δε σε κατηγορω αδερφε, ειναι κακιστο το παιχνιδι φετος, παιζουμε μονο για να παιζουμε, τι να πω.
Και γω αρχιζω και δουλεια, δε θα ποσταρω τοσο συχνα, θα δουμε. Κακο το ΦΙΦΑ φετος, οτι και να λεμε.

--------------------------------------------

KSG Górnik Zabrze - Posts | Facebook

Λιγα ματσακια, αλλα εχουμε ψωμακι στις μεταγραφες.

Παμε πρωτα σε αυτες, λοιπον.

https%3A%2F%2Fthetopflight.com%2Fwp-content%2Fuploads%2Fgetty-images%2F2017%2F07%2F1078902280-850x560.jpegN8YoriH.png

Κai Hoever

Καθαρο ψηρισμα της Λιβερπουλ, 17 χρονων, 70 οβεραλ, 700,000 € 

RB/CB 
Αρκετα γρηγορος και ικανος για να παιξει RB.
Αρκετα δυνατος και ψηλος για να παιξει CB.

Μιλαμε για το απολυτο πολυεργαλειο.

Hταν βασικο γραναζι της Πορτσμουθ μου στο Career που εκανα τον χειμωνα (Δεν εγραφα τοτε) και εφτασε και το 79 οταν ανεβηκαμε Πρεμιερ Λιγκ. Αν προχωρουσα κι αλλο στο Career Mode, ειμαι σιγουρος οτι θα ανεβαινε κι αλλο.

matias-palacios-of-argentina-and-jose-david-menargues-manzanarez-of-picture-id1178897544

Mattias Palacios 

Καποιοι παρατηριτικοι θα τον γνωριζετε απο το Career μου με Lodz ;) 

Ηθελα εναν παικτη για το αριστερο ακρο της επιθεσης, και ο 17χρονος με 68 οβεραλ Αργεντινος ηταν η ευκολη λυση, καθως ειχε 1,000,000 € ρητρα, απο την Σαν Λορενζο.

Παιζει και CAM αρα μπορουμε αργοτερα να τον χρησιμοπουησουμε και στο κεντρο.

Και καπως ετσι εφερα 2 πολλα υποσχωμενους 17χρονους με ουτε 2 εκατομυρρια Ευρω.
ΜΠΙΖΝΕΣ αδερφια! :D 

Ενα ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΟ γεγονος, ο Duarte εγινε 16, και μπηκε βασικος. Εννοειται.

Χαρμοσηνα νεα.

ZUL1ktw.png

Επισης ο τραγελαφικος Chudy υπεγραψε με Μαλμε, και θα αποχαιρετησει απο το καλοκαιρι. 
Στα τσακιδια.

-----------------------------------------------

Gornik - Lubin 3-2 

Φαινεται ισα-ισα, αλλα ηταν το πιο δυνατο παιχνιδι μας.
Χασαμε ευκαιριαρες, επρεπε να ειχαμε βαλει 6 γκολ.

Φαγαμε 2 στο τελος, μετα το 3-0

JTLyiGq.png

Εδω ομως φανηκε η διαφορα και η ενεση ποιοτητας στην ομαδα.
ΔΙΠΛΟ μεσα στην πρωτοπορο και ξεκαθαρα, καλυτερη ομαδα του πρωταθληματος!!!!

ΓΚΟΛΑΡΑ του Λονκγο, και παιχνιδαρα του Μπαρρεαλ!

Πρωτο παιχνιδι που κερδιζουμε χωρις να σκοραρει ο Ζουρκοφσκι, αληθεια. 

Εδω ο Μπαρρεαλ να αφιερωνει το γκολ στον προπονητη του, και ο Λονγκο να πηγαινει στον φιλοξενουμενο κοσμο.

ULvtmTz.pngO1wt6yz.png

tfFN1ai.png

Μια μεγαλη νικη-προκριση επι της Γιαγκελονια.
Την κερδισαμε κατα κρατος, ειμασταν η καλυτερη ομαδα και το δειξαμε.

Τεραστιες αποκρουσεις του Ντουαρτε στο 1-1 που μας κρατησαν στο παιχνιδι, στο κακο μας 10λεπτο.

0yJFaiQ.png

Δηλωσεις του Ματουζεκ μετα το ματς

"Ειμαι πολυ χαρουμενος με την προκριση αλλα ακομη περισσοτερο με το πως παιξαμε. Δειχνουμε ενεργεια, και σιγα σιγα δουλευουν αυτα που κανουμε στην προπονηση. Αρχιζουμε να καταλαβαινουμε τι ποδοσφαιρο πρεπει να παιζουμε, και αυτο ειναι το πιο σημαντικο στην μακριχρονια μας βελτιωση."

nqnQjJ9.png

-------------------------------------------------------

Παρατηρησεις 

• Στους 8 παιζουμε με.......

MMfQCVE.png

Ω ναι.
    Και δεν την φοβαμαι την πρωτευουσιανα πια, ειμαστε σε καλυτερη φορμα απο αυτους τωρα, και ειμαστε πανετοιμοι για το διπλο.

Ετσι κι αλλιως, τοσα χρονια που παιζω Πολωνια, εχω μαθει ενα πραγμα.
    Πρωταθλημα με 2 ηττες απο Λεγκια μπορεις να παρεις, το εμαθα στο 16 που εκανα 3 χρονια να την κερδισω, αλλα ειχα ηδη 2 πρωταθληματα.

Αλλα στο κυπελλο....αν δεν περασεις απο Λεγκια, δεν το παιρνεις.
    Για αυτο ειναι προτιμοτερο να τους βρεις ΠΡΙΝ τον τελικο.

• Ο Ματτιας εχει βελτιωσει την επιθεση μας καλιστα, πολυ περισσοτερες κινησεις, και πολλους κενους χωρους στους επιθετικους.

• Ο Λογκο ανεβηκε στα 11 γκολ, και ειναι πια ο δευτερος σκορερ στο πρωταθλημα πισω απο τον Ζουρκ που εχει 15.
    Τρομερη ανοδος μετα απο εναν κακιστο πρωτο μηνα.

dzWL2IB.png

• Τωρα με την αποχωρηση Προτσαζκα, εβαλα βασικο τον νεαρο Σιζλακ. Παρα το 63 οβεραλ δινει τρομερη ενεργεια στα χαφ, διπλα στον Ζουρκ, αν και κουραζεται σχετικα ευκολα.
    Βλεπουμε τι γινεται και με αυτον.

• Ο Ματουζεκ εδωσε αποκλειστηκη συνεντευξη στο Συνδρομιτικο καναλι της Πολωνιας που εχει τα δικαιωματα του πρωταθληματος.

04dwyCb.png

"Ειμαι πραγματικα χαρουμενος με την προοδο που κανουμε τους τελευταιους μηνες. Τα παιδια δειχνουν μεγαλη ορεξη να μαθουνε και σεβονται την διαδικασια και δεν προσπαθουνε ολοι να μεταπιδησουνε στο αποτελεσμα, εχουμε πραγματικους επαγγελματιες στην ομαδα.

Ο Σιμων ειναι πραδειγμα προς ολους, ενας αληθινος αρχηγος. Στην αρχη που η ομαδα ζοριζοτανε επερνε πανω του τις περισσοτερες ενεργειες και μας χαριζε βαθμους, τωρα που η ομαδα αρχισε να ρολαρει εχει παρει εναν δευτερευοντα ρολο για να φανουνε και τα αλλα παλικαρια, χωρις ομως να εξαφανηστει, πραγματικα η βαση της ομαδος μας. 

Η αληθεια ειναι οτι εχουμε ενα εντονο Αργεντινικο στοιχειο, με 4 Αργεντινους στην βασικη εντεκαδα, εχουμε πολυ καλους σκαουτερ εκει.

Δεν ξερω τι μελει γεννεσθαι προσωπικα, τωρα ειμαι στην Γκορνικ και θελω να μεινω αρκετα χρονια, ειναι σπιτι μου αλλωστε. Κανεις δεν ξερει τι θα γινει απο αυριο, αλλα δεν σκεφτομαι τιποτα αλλο αυτη την στιγμη παρα μονον την βελτιωση της ομαδος.

Ναι, ειναι στοχος το κυπελλο και το ματς με την Λεγκια ειναι το ματς της χρονιας για μας, προς το παρων, διοτι οχι μονο η ομαδα εχει πολλα χρονια να κατακτησει τιτλο, αλλα μας δινει και ενα αυτοματο Ευρωπαικο εισιτιριο."

Αυτα μαγκες.
Συνεχιζουμε, εχουμε τους 8 του κυπελλου συντομα, και εναν μηνα πρωταθληματος ακομα, πριν μπουμε playoffs.

Βασικος στοχος το κυπελλο, πια, μιας και εχουμε πιασει φορμα, και πρεπει να το εκμεταλευτουμε τωρα που παιζουμε τους 8 και τους 4 μεσα σε εναν μηνα.
Αν παμε τελικο, ολα μπορουνε να γινουνε.

Βαθμολογικα, η 3δα ειναι εφικτος στοχος, διοτι εχουν κακη φορμα οι απο πανω μου.
Το παιχνιδι με Λεγκια σε εναν μηνα θα ειναι καταλλητης για την 3η θεση.

Συνεχιζουμε.

VIVA GORNIK!!!!!

834A6606-1024x680.jpg

• Love 3
  • Thanks 1

ELBarto -3- , σε ευχαριστώ, να σαι καλά! Όχι μωρέ, εντάξει και το Προ, απλά είπα να αλλάξω λίγο φέτος, να παίξω λιγάκι αλλιώς, να δω άλλα πράγματα. Το είχα ξανακάνει και το 2018. Η ατμόσφαιρα πάντως μία χαρά μου φαίνεται, δηλαδή σίγουρα είναι πιο ζωντανή από του Προ. Μα αν ένα ποδοσφαιράκι δεν φέρνει και λιγάκι ατμόσφαιρα γηπέδου στην οθόνη μας, τότε τί κάνουμε. 

Ναι, ελπίζω να παίξω κάμποσο Career ακόμα, αλλά όπως είπες κι εσύ, θα εξαρτηθεί από τη δουλειά και τον ελεύθερο χρόνο. Κλασικά τέτοια εποχή κάθε χρόνο σταματάω να παίζω το οτιδήποτε, και λόγω καλοκαιριού και λόγω περιορισμένου χρόνου, αλλά φέτος πήγε αλλιώς. Χαίρομαι πάντως που βλέπω θρυλικές πλέον μορφές του Career, εσένα, αλλά και άλλα παιδιά, να είστε παρόντες και να κρατάτε ζωντανό το τόπικ. Ε πώς να το κάνουμε, υπάρχει και κόσμος (πιστεύω αρκετά παραπάνω από ότι πιστεύεται γενικώς) που θέλει να παίζει single player, την καριερίτσα, μεταγραφές, τα ματς μέσα στη σεζόν κλπ, κι ας είναι εναντίον του υπολογιστή, με ό,τι αυτό συνεπάγεται (σάμπως και στο online ο user δεν λούζεται τα κουσούρια της ΑΙ; ). 

Πολύ ωραία η Αγγλία στο Φίφα, κλασικά νομίζω, και δεν το πολυσκέφτηκα με τη Νόριτς. Θυμάμαι δεκαετία '80 βλέπαμε αγγλικό τότε, ό,τι έδειχνε, και πολύς κόσμος συμπαθούσε τη Νόριτς με τα πρασινοκίτρινα, ως μεσαίας αξίας αλλά ιστορική ομάδα. Γενικώς καλά το πάμε τώρα στο Career, δηλ. οκ χάνουμε και κερδίζουμε ματς, κοντράρουμε κάποια δύσκολα με x, κι από μεταγραφές, επειδή η τσέπη είναι ρηχή, μόνο με μικρούς κι αν μπορέσω να τσιμπήσω τίποτα τώρα τον Γενάρη.

Σε βλέπω πολύ δυνατό με τα Career σου, ωραίος. Γκόρνικ ε; Παλιά πολωνική αξία αυτή. Οι πιο παλιοί θα θυμούνται τις αναμετρήσεις με Ολυμπιακό στα τέλη του '80 (το χε παλέψει καλά ο Ολυμπιακός στη ρεβάνς στην Πολωνία, αν κι έχανε από νωρίς 2-0. Νομίζω τότε είχαν αυτοί ακόμα τον Βάντσικ! ) 🙂.

Edited by toninio
  • Love 3

@Diegito21 Τρομερός hermano!!!

Συνέχισες την παράδοση της ομάδας, με μέταλλο και θέληση σήκωσες την κούπα στο Παρίσι και έδωσες ηχηρό παρών!

Εφερες και την ομάδα στα μέτρα σου, ανακάλυψες και παικτάκια, τα έκανες όλα!

Ευτυχώς έχεις και του χρόνου το μαξιλαράκι του Γιουρόπα, γιατί οι πολλές ισοπαλίες στο πρωτάθλημα σε κράτησαν πίσω

Γενικά έγινες ο κυρίαρχος του Νότου, μακάρι να μείνεις και να διεκδικήσεις και παραπάνω πράγματα!

@ELBarto-3- Καταρχήν ήρθε λίγο η ηρεμία κάτω από τα γκολποστ και αυτό σου κλείνει ένα μέτωπο

Και μπαίνεις στην τελική ευθεία αρκετά πιο συγκεντρωμένος-συνειδητοποιημένος στο ρόστερ, με μαγικό δίδυμο Ζουρκ-Λονγκο και κάνοντας και ποιοτικές προσθήκες με μέλλον!

Με Λέγκια το ματς είναι βαρόμετρο. Θα ορίσει και την πορεία της χρονιάς. Αν βέβαια περάσεις ο δρόμος για το φινάλε είναι ορθάνοιχτος και από ό,τι βλέπω φέτος δεν είναι δα και κανένα μεγαθήριο. Οπότε είναι ευκαιρία!

Νομίζω ότι προλαβαίνεις ακόμα και τη δεύτερη θέση, αποφεύγοντας τις αναπάντεχες γκέλες πρωτίστως, καθώς μπροστά σκοράρεις, θέλει προσοχή λίγο πίσω μόνο, που τώρα με τον νέο gk θα βελτιωθεί και η άμυνα

VIVA GORNIK !!!

@desperado Σε νοιώθω amigo, όλοι το έχουμε περάσει αυτό

Σπάσιμο όταν συμβαίνει, αλλά καμιά φορά ξέρεις είναι και αυτό μέσα στο πρόγραμμα των παιχνιδιών

Keep goin' 

@toninio  Μεγάλη αλήθεια αυτό που λες για την Αγγλία! Είμαι και εγώ στα σαράντα κοντά και τα θυμάμαι για τη Νόριτς, όπως τα λες είναι!!

Σε κάθε περίπτωση, επειδή και εγώ ήμουν παίκτης Προ για πάρα πολύ καιρό, θεωρώ αυτό που σε έλκει πιο πολύ είναι η  ατμόσφαιρα των γηπέδων και η παρουσίαση τω αγώνων, ειδικά δε μετά την απώλεια των δικαιωμάτων των ευρωπαϊκών διοργανώσεων!

Καλή συνέχεια στα καναρίνια, η Αγγλία είναι αρκετά θελκτική στο μάτι και στο παίξιμο, θα σε κρατήσει !

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Στα δικά  μου παίδες

Συγνώμη, αλλά δεν μου πάει ούτε η Θέλτα

Δεν ξέρω ίσως τη βαρέθηκα λίγο, κάθε χρόνο

Το καλό είναι όμως ότι το παιχνίδι ΔΕΝ το βαριέμαι!

Απλά περνάω φάση 

Δεν μου έκατσαν Αμβούργο-Θέλτα, δεν πειράζει  πάμε για άλλα..

Εχω ιδέες στο μυαλό μου!

Για να μην κουράζω όμως και να χαλάω τη ροή του φόρουμ θα ποστάρω όταν έχω κάτι χειροπιαστό

Τα δικά σας θα σχολιάζω κανονικά!

VAMOS!

• Love 3
  • Like 1

Niktsiabe, ναι, είμαστε και περίπου κοντά ηλικιακά, οπότε τα θυμάσαι κι εσύ. Για κάποιο λόγο η Νόριτς είχε αρκετές συμπάθειες. Επίσης, πάρα πολύς κόσμος γούσταρε την Τότεναμ τότε, προφανώς ως την ομάδα που δεν ήταν η μεγάλη (Λίβερπουλ-Μάντσεστερ), αλλά τους κόντραρε. Η πλειοψηφία της εποχής (και όχι μόνο), όπως κι εγώ δηλαδή, γινόταν Λίβερπουλ και δικαιολογημένα, καθώς ήταν από τις καλύτερες ευρωπαϊκές (για ένα διάστημα ήταν η καλύτερη) παίζοντας και άριστη μπάλα (η μόνη ομάδα που δεν έκανε ποτέ σέντρες). 

Νομίζω ναι, ότι η ατμόσφαιρα του Φίφα βοηθάει πολύ. Δηλαδή ξεκινάει το ματς, κι από τα cutscenes ήδη έχεις μπει σε κλίμα γηπέδου. Παρατηρώ όμως ότι και σε gameplay, το Φίφα μου δίνει άλλα πράγματα από ό,τι το Προ και κάποια μου είχαν λείψει, πχ χειρισμός κι αμεσότητα, ενώ και οι of the ball κινήσεις συμπαικτών κι αντιπάλων είναι σε καλύτερα επίπεδα. Εντάξει, από κουσούρια, έχει κι αυτό κι είναι γνωστά και χιλιοειπωμένα. 

Παιδιά, σόρι, λέτε ομάδες και μου ρχονται εμένα μνήμες ποδοσφαιρικές, άλλων εποχών😄. Αμβούργο, τί είπες τώρα. Ομαδάρα κάποτε, με τελικούς Πρωταθλητριών, Φέλιξ Μάγκατ κλπ. Κι η Θέλτα μία εποχή ήταν πολύ δυνατή. Δεν πειράζει, υπάρχουν ομάδες κι ομάδες για να κάνεις γούστο στο Career. Να μην βγω και off topic και δεν είμαι καθόλου παρελθοντολάγνος, αλλά όσο να ναι, κάποιες εποχές σημάδεψαν το ποδόσφαιρο περισσότερο από όσο άλλες. 

Όσο για τη Νόριτς, την φάγαμε 1-0 από ΜανΓιου αλλά βγήκε σχετικά άνετη νίκη με Southampton και μεγάλη νίκη 0-1 με Τότεναμ στο 89, οπότε ήταν πολύ καλη μέρα η χθεσινή. Χειμερινές μεταγραφές και προσπαθώ να τσιμπήσω κανέναν δανεικό κι έχω βάλει πωλητήριο σε κάποιους (καλούς αλλά ψιλο-γέρους), μπας και γεμίσει λίγο το σακούλι......

Edited by toninio
  • Love 4

Diegito21, η φωτο στο τέλος του ποστ σου, όλα τα λεφτά (με τις χαρακτηριστικές φαρδιές εμφανίσεις της εποχής). Καλή επιτυχία με τους Βιόλα, άλλη ιστορικότατη ομάδα της γείτονος (για τους άνω των 40, ίσως και 35, το Καμπιονάτο έχει ξεχωριστή θέση στο μυαλό και την καρδιά μας, με αυτό μεγαλώσαμε, άσχετα αν στην πορεία έχασε την πρωτοκαθεδρία). Με τις φώτο δεν το πολυέχω ρε γμτ, αλλά θα προσπαθήσω, αν μπορώ. Πάντως, μπράβο σε όλους σας, γιατί φαίνεται από χιλιόμετρο ότι γουστάρετε το Career και το τιμάτε δεόντως (αλλά είναι και καλοφτιαγμένο και πορωτικό και το ξαναδιαπίστωσα τώρα που το ξανάπιασα). 

Περί manual, είναι πιο δύσκολο από του Προ (έχει πιο περίεργο error, κάπως απρόβλεπτο, κάτι που μάλλον ισχύει και στο assisted, όπως το κόβω) κι έτσι τώρα παίζω με απλή πάσα και σουτ semi, που είναι σαν το full manual περίπου του Προ, κι έχω αφήσει την through και τη lob στο manual (και πολλές φάσεις τις χάνω, γιατί δεν μου βγαίνουν σωστά, αλλά δεν με πειράζει καθόλου). Γενικά, όπως δεν κουράζομαι να τονίζω, το manual δεν είναι τόσο δύσκολο, ούτε σημαίνει ότι είναι κανείς καλός παίκτης. Εγώ σίγουρα δεν είμαι. Είναι απλά η επιλογή να παίζεις με περισσότερη ελευθερία (ή να χεις την αίσθηση, γιατί εντελώς full manual δεν υπάρχει). 

• Love 3
  • Like 1

@toninio

Καλός ήρθες αδερφέ...

Και μιας και μιλάμε για 90ς,  εγώ την ΝΟΡΙΤΣ την θυμάμαι σαν την σκληρή των 90ς στην Αγγλία και επισεις να μην ξεχνάμε και τον αποκλεισμό της Μπάγερν από τα καναρίνια..

Όμορφη επιλογή ομάδος με ωραίο γήπεδο.. Από έναν φιλοαγγλο 35αρι...

@Diegito21

Τελείωσες το ταξίδι του μεγάλου ΜΑΞΙ  και ξεκινάει το ταξίδι του μεγάλου DIEGITO..

Στις μεταγραφές, αν σου βγει ο ΚΟΣΤΙΤΣ θα κάνει τρελά πράγματα..

Αναμένουμε τα πρώτα ματσάκια και περιμένω προσωπικά ένα αντίστοιχο καριερ εδώ,  σαν αυτό που άφησες πριν με ΜΑΞΙ...

FORZA DIEGITO!!!!

FORZA VIOLA!!!

@ELBarto-3-

Φυσικά και ξέρουμε ότι τον είχες πάρει στην ΛΟΝΤΖ... Μόνο που είχες πει ότι τον πήρες από την ΟΥΡΑΚΑΝ τότε... τέτοια παρατηρητικότητα....😉

Στα ματσάκια σου, μεγάλη νίκη με την πρωτοπόρο και καλή νίκη για τα πλέι οφ,  της πήρες τον αέρα...

Επισεις μεγάλη πρόκριση και πας στους 8 στην πρωτεύουσα να κάνεις το παιχνίδι σου και χωρίς φοβάσαι  τίποτα.....

Περιμένουμε συνέχεια

VIVA GORNIK!!!

@niktsiabe

Mi AMIGO y mi Hermano....

Έχεις κάνει μια εξερετικη πρόταση στον εαυτό σου...

Και αυτή είναι η ΒΑΓΙΑΔΟΛΙΔ,  σου ταιριάζει το ισπανικό πρωτάθλημα και πραγματικά η ομάδα είναι εκπληκτική και με καλές αναπτύξεις στους παίχτες... πλήρης σε όλες τις γραμμές για να ξεκινήσεις ακόμα και με κλειστές μεταγραφές...

Σκέψου το,  εμένα με έβαλες σε δίλημμα,  Απλά το ισπανικό τα τελευταία ΦΙΦΑ δεν μου κάθετε...

----------------------------------------------------

Μάγκες στα δικά μου δεν έχω κάτι,  

Έγιναν ελάχιστες προσπάθειες κυρίος σήμερα που δεν δούλευα γιατί όλες τις άλλες μέρες γυρνώ πτώμα,  φαί , άραγμα και ύπνο....

Παντός επειδή οι τελευταίες συζητήσεις ήταν για τα 90ς και εκεί  όντος κυριαρχούσε η Ιταλία ,προσπάθησα  σήμερα αλλά δεν βγήκαν,  δοκίμασα κάτι σε ΣΑΜΠΤΟΡΙΑ,  ΠΑΡΜΑ, ΚΑΛΙΑΡΙ,  ΜΠΟΛΌΝΙΑ.... αλλά τίποτα 

Γενικά το πρωτάθλημα δεν μου μιλάει από το 17 και μετά κάτι σαν το ισπανικό,  που δεν έχω κάνει σοβαρή απόπειρα ακόμα...

Τα λέμε παίδες αν έχω κάτι...

Ηλια, το "24" Είναι σειρά...με 9 σεζόν,  είχα άλλες 8 τώρα έχω άλλες 7....

• Love 2
  • Like 1

@toninio Σε καθε ποστ, σχεδον, υμνεις την ατμοσφαιρα, και να ξερεις αυτο σε εμας τους παλιους του ΦΙΦΑ, ξαναλεω, μας φαινετε πολυ ξενο, καθως στο 20 ειναι η χειροτερη ατμοσφαιρα των τελευταιων ετων. Απλα φαινεται ποσο κακη ειναι στο PES.
Παιξε ΦΙΦΑ 17 να τρεμεις να παιξεις σε δυνατες εδρες, θυμαμαι παιζαμε ολοι Γαλλια εδω μεσα, τοτε, και μας πηγαινε να, ΟΛΟΥΣ, οταν ηταν να παμε να επισκευθουμε την εδρα της Νις, αν δεν με απατα η μνημη μου, κανεις δεν ειχε κερδισει εκει μεσα, κιολας.

Εποχαρες.

@desperado Oντως Ουρακαν?....δεν ξερω, μαλλον θα μπερδευτηκα, εκτος αν τον πηρανε δανεικο τοτε απο την Σαν Λορενζο. 

Θα συνεχισω να σου λεω για Πολωνια μεχρι να δοκιμασεις ΚΑΘΕ ΑΛΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ που εχεις, να ΜΗΝ σου βγει και τελικα να ερθεις. :D 

@Diegito21 Ε τι να κανουμε, μεγας λατρης του Αργεντινικου ποδοσφαιρου ο Σιμος, με αφισα του Σιμεονε και του Ορτεγα στο δωματιο του, οταν ηταν πιτσιρικας :D 

Παμε στα δικα σου.

Τα φωναζω τοσο καιρο, και σε σενα οπως και στον αλλο απο πανω, αφου βλεπω τι ειναι σωστο για σας, τι να κανουμε.
Εκανες την σωστη κινηση, εχεις πολλα χρωστουμενα στην ομαδα, ηταν μεγαλο κριμα περσι που δεν συνεχισες μετα την ηττα στο EL, και αφου τελικα δεν το εκανες, επρεπε να εχεις παει ΠΟΛΥ νωριτερα, και οχι να φτασουμε Ιουνιο για να κανεις κατι με την ομαδα.
Αλλα εδω εισαι, αυτο μετραει.

Μεγας υποστιρικτης της ιδεας να πας εσυ ως προπονητης στην ομαδα, και οχι να κανεις κανεναν αλλο ποδοσφαιριστη ως coach.
ΕΣΥ χρωστας στην ομαδα, ΕΣΥ πρεπει να αποδωσεις.

Βερετου και Σιμεονε μ'αρεσουν πολυ, μακαρι να μη σου λειψουν.

Εξαιρετικες μεταγραφες, ειδικα Λιρολα και Φλορενζι, αν και ο τελευταιος για μονιμος Ρωμαιος μου φαινοταν.
Καλη ομαδα, ειμαι φαν του Κιεζα και του Αργεντινου Πετσελα.

Αλλα με ξερεις, και το αφησα για τελευταιο.......

zurkowski-allenamento-fiorentina-.jpg

Ο Σιμος και τα ματια σου.
Δωσ του ευκαιριες.
Κανε το αυτονοητο,  μιλαμε για ιδιαιτερο ποδοσφαιριστη.

Δωσ του την καριερα που του αξιζει και σταιρειται στην πραγματικοτητα.

FORZA GIANNI, FORZA SZYMON!!!!

--------------------------------------------

gf-DuXN-WASN-CRbn_gornik-zabrze-zaria-balti-fotorelacja-664x442-nocrop.jpg

Παμε να ξεκινησουμε.

xmy86si.png

Δικαιο και πικρο.
Απολυτα δικαιο αποτελεσμα, απο μια καλυτερα προετοιμασμενη ομαδα.

Ηταν καλυτεροι για πολυ, αλλα μετα αποβληθηκε ο Λεωνιδας, και μπηκαν και τα γκολ.

Κριμα.

Και ηρθε η ωρα....

CyGdEc7.png

"Ειμαστε προετοιμασμενοι. Ηταν κακη ηττα απο την Λεχ, αλλα το εχουμε ηδη ξεχασει, γιατι ερχεται ενα ματς-βαρομετρο για την σεζον, και πρεπει να ειμαστε 100% συγκεντρωμενοι εκει." 

520560_1539618299.jpg5a1203f2222246_74439942.jpg

Mας περιμενε ηλεκτρισμενη ατμοσφαιρα καθως ξεχασαμε οτι δεν ηταν το ματς της χρονιας για μας, μονο, αλλα και για την Λεγκια, καθως οι ελπιδες πρωταθληματος εξανεμιζονταν σιγα σιγα, και ηταν η  μονη τους ευκαιρια για τιτλο, φετος.

Και για να μην ταλαιπωρω......παιξαμε το καλυτερο μας παιχνιδι, μεχρι στιγμης...

mUfjbNP.png

Δεν πηρανε ΑΝΑΣΑ!
Καναμε ενα παιχνιδι-παραδειγμα για το πως θελει ο Ματουζεκ να παιζουν οι ομαδες του.
Με πρωταγωνιστη τον ΚΑΠΙΤΑΝΟ!!!

jk97pOO.png

Ενα φανταστικο παιχνιδι με 2 γκολ και 3 ασσιστ, του ανοικανε και τα 5 γκολ!!!

Αποφασισε να μην χαθει η χρονια, και αυτο εγινε!!!

Εδω συνομιλουσε και με τον Αρχηγο της Λεγκια, στο τελος, δειχνοντας ηθος.

45OQQyp.png

Εδω ο Παλασιος αφιερωνει το πρωτο του γκολ με την φανελα της Γκορνικ στον προπονητη του.

BpIFYfJ.png

EDa4dR2.png

"Δεν θα πω πολλα, απο σεβασμο στον αντιπαλο μας. Παιξαμε το παιχνιδι μας, και οταν παιζουμε ετσι οπως θελουμε, αυτα ειναι τα αποτελεσματα. Δεν ειμαι ενθουσιασμενος, απλα ικανοποιημενος που βγαινουν στο γηπεδο αυτα που κανουμε στην προπονηση." 

Και ειμαστε στα ημιτελικα του κυπελλου!!!!

Gornik - Jagellonia 0-2

Κουρασμενοι απο την Λεγκια, και αδειοι απο ενεργεια.
Δικαια νικη για μια καλη ομαδα.

Gornik - Slask 1-2 

Ρεσιταλ αστοχιας, και 2 πεναλτυ για την Σλασκ πρωταγωνιστησαν στον αγωνα.
Τι να πω.

Lodz - Gornik 1-3 

Επιστροφη στις επιτυχιες, ευτυχως.
Ευκολο παιχνιδι, με καλη μπαλα.

uW8YWjy.png

--------------------------------------------------

Παρατηρησεις

• Ημιτελικα κυπελλου.

hwHV4Hd.png

Παιζουμε με Λοτζ, η οποια με ενα θαυμα παρομοιο με το δικο μας, οταν ειμουν προπονητης εκει, εφτασε στα ημιτελικα.
    Ο αλλος ημιτελικος ειναι ψιλο-αναμενομενος, η Κρακοβια εναντιον της καλυτερης ομαδος στην χωρα, φετος.

• 8 εβδομαδες εξω, ο GK μας, ο Ντουαρτε.........

Δεν εχω λογια....
    Ελπιζω να ειναι ετοιμος για τον ημιτελικο σε εναμιση μηνα, αλλα το οτι θα φαμε πολλα γκολ στα εναπομειναντα παιχνιδια στο πρωταθλημα, και τα μισα playoffs, ειναι εγγυηση....

Καλως τον Chudy στην βασικη εντεκαδα παλι........

---------------------------------------

Aυτα τα ολιγα μαγκες.
Αυτα προλαβα να παιξω, το ΣΚ, τωρα οταν ξαναχω ρεπο θα συνεχισω.

Ειμαστε στα ημιτελικα, αυτο εχει σημασια.
Το πρωταθλημα ειναι τελειωμενο, δεν εχουν ιδιαιτερη σημασια τα ματς, θα ριξω βαρος μονο στο επομενο παιχνιδι με Λεγκια και με Πιαστ, μονο και μονο επειδη ειναι ντερμπι, και πρεπει να δωσουμε χαρες στους οπαδους μας γιατι και τα 2 ματς ειναι εντος εδρας.

Ο ημιτελικος ειναι σε 1,5 μηνα, εχουμε ακομα.

VIVA GORNIK!!!!!!!

Duh3gHLWoAA1oCN.jpg

• Love 3
  • Like 1

Desperado, ναι, φίλε, και θενκς ε λότ, η Νόριτς πιθανότατα είχε πάντα αυτή τη σκληράδα, η μικρομεσαία αλλά δυσκολοκατάβλητη ομάδα, για αυτό και ίσως είχε φίλους αρκετούς και Ελλάδα, από το '80 που θυμάμαι. Η φάση με τον αποκλεισμό της Bayern μου χε διαφύγει τελείως, οπότε να και ευρωπαϊκές διακρίσεις τα καναρίνια. Το αγγλικό τώρα, ως επιλογή, είναι κλασική αξία και νομίζω Career ξεκινά κανείς από εκεί συνήθως. Εγώ δεν είμαι αγγλόφιλος, αλλά όπως και να το κάνουμε, η ιστορία, η ατμόσφαιρα, τα γήπεδα, είναι πάντα εκεί και υπάρχει ιδιαίτερο χρώμα. Ο περίφημος "Τελικός Κυπέλλου Αγγλίας" ήταν κάποτε ένα μοναδικό γεγονός, μία "ιεροτελεστία", και καθόταν όλος ο πλανήτης να το παρακολουθήσει, και συνήθως γινόταν μεγάλη μάχη, ανεξαρτήτως ποίοι έπαιζαν. Αυτά δυστυχώς με τα χρόνια, την παγκοσμιοποίηση (και του ποδοσφαίρου), τις business κλπ, έχουν χάσει το χρώμα και την αίγλη τους, αλλά τί να κάνουμε. 

ΕLBarto -3-, ναι, δεν κάνω πλάκα. Μου κάνει εντύπωση η ατμόσφαιρα, καθώς στο Προ όντως εδώ και χρόνια, έχουν μείνει πίσω σε αυτό. Μέχρι και πρόσφατα, η ατμόσφαιρα στα στάδια ήταν σχεδόν κηδεία. Πλάνο με τους παίκτες από τον διάδρομο, πριν βγουν στο χορτάρι, ένα άχρωμο πράγμα, λες και μας έδειχαν τραπεζοϋπαλλήλους πριν μπουν στο γραφείο, μετά κάτι μακρινά πλάνα από το αχανές στάδιο, που έμοιαζε περισσότερο με πλάνο από μακέτα σε εικονική παρουσίαση μελλοντικού γηπέδου κλπ. Δηλαδή λέγαμε, αυτοί οι Ιάπωνες ρε παιδί μου, είναι σωστοί σε κάποια πράγματα, αλλά σε άλλα λειτουργούν λες και είναι κλώνοι και ρομπότ ρε γμτ, που εκτελουν μία γραφειοκρατική εργασία. Ευτυχώς το χουν βελτιώσει τα τελευταία δύο χρόνια, αλλά θέλει δουλειά. Τα ποδοσφαιράκια πρέπει πάση θυσία να βγάζουν αυτό που λες, να πηγαίνεις εκτός και να φοβάσαι, να λες "έχω χάσει πριν το σφύριγμα". Η εξέδρα να χει παλμό, να ακούς συνθήματα κλπ, κι αυτά δεν είναι δύσκολο πιστεύω να τα πετύχουν, οπτικά και ακουστικά. Πχ τώρα στο Φίφα20 μου αρέσει που στα ματς, τη στιγμή που είναι x ή χάνουμε ξέρω γω, και πιέζουμε, παίρνει μπρος και σε σπρώχνει όλη η εξέδρα (κι αντίστοιχα στη Cpu όταν μας πιέζει). Φαντάζομαι πώς θα ήταν τα προηγούμενα Φίφα, όταν μου λέτε ότι τούτο εδώ έχει χάσει σε ατμόσφαιρα. 

Στα της Νόριτς, μία χαρά πάει και είμαστε κάπου 8οι. Η ομάδα έχει στρώσει και δέσει, λιγότερα κενά πίσω, πιο δεμένο κέντρο και ανάπτυξη, και ναι μεν δεν είναι εύκολη η νίκη, αλλά και η ήττα, ακόμα και από τις καλύτερες ομάδες, θα ρθει μετά από μάχη.  Αυτό που μου αρέσει είναι ότι εξαρτάται αρκετά από εμάς και από τη λεπτομέρεια του χειρισμού μας η έκβαση κάποιων φάσεων και όλου του ματς. Αρχίζω και σχηματίζω την εντύπωση ότι σε αυτό έχει ξεπεράσει το Προ, το οποίο έχει χαλάσει αρκετά την ελευθερία που κάποτε είχε, και είναι κάτι που θεωρώ πολύ σημαντικό σε ένα ποδοσφαιράκι, γιατί είμαστε users, εμείς παίζουμε εκείνη τη στιγμή, και πρέπει το παιχνίδι να ανταποκρίνεται σε αυτά που κάνουμε, κι όχι να κάνει τα δικά του. Έχει και το Φίφα ακόμα αρκετα θέματα, αλλά σε πολλά είναι οκ. 

Edited by toninio
  • Love 1
  • Like 1

8 hours ago, toninio said:

Πχ τώρα στο Φίφα20 μου αρέσει που στα ματς, τη στιγμή που είναι x ή χάνουμε ξέρω γω, και πιέζουμε, παίρνει μπρος και σε σπρώχνει όλη η εξέδρα (κι αντίστοιχα στη Cpu όταν μας πιέζει). Φαντάζομαι πώς θα ήταν τα προηγούμενα Φίφα, όταν μου λέτε ότι τούτο εδώ έχει χάσει σε ατμόσφαιρα. 

εδω και χρονια υπαρχει παντως ενα σημαντικο bug στην εξεδρα,υπαρχουν φορες που εντος εδρας παντα για 2-3 δευτερολεπτα σε αποδοκιμαζουν  ενω κανεις επιθεση και σχεδον παντα αυτο γινεται σε ματς που εισαι μπροστα στο σκορ.

• Like 2

Καλησπερα παιδια σας διαβαζω εδω και κανα 20 μερο.Εχετε μεγαλο μερακι με το carreer.Αφου εκανα τη καθαρη εγκατασταση των win ειμαι ετοιμος να ξεκινησω και γω.Ειμαι κακος παικτης σταματησα το ultimate και ξεκινω carreer.Σκεφτομουν με ποια ομαδα να ξεκινησω και ηθελα να υπαρχει αλλος ενας στο ιδιο πρωταθλημα για παρεα.Επελεξα ιταλικο και καλιαρι.Οι λογοι που επελεξα καλιαρι ειναι διοτι ειναι μικρη ομαδα και εδω και λιγο καιρο που διαβαζα δεξια και αριστερα ειδα οτι φτοιαχνει καινουριο γηπεδο που μου κανε κλικ.Το σημα της μ αρεσει πολυ.Γενικως στη ιταλια που λετε εγω υποστηριζω γιουβεντους del piero.Δεν μ αρεσει που πηρε κριστιανο βεβαια.Δευτερη ομαδα που συμπαθω ναπολι.Στο παιχνιδι ειχα δοκιμασει πριν πολλα χρονια carreer αλλα δε θυμαμαι και πολλα και μου φαινονται βουνο.Οι αποριες μου ειναι η εξης:Στο sim μπορω να κανω ενα παιχνιδι η το προχωραει πολλες μερες;;Μπορω να βρω καλους scouter?Επιπεδο δυσκολιας εβαλα world class μακαρι να παει καλα.Σκεφτομαι πρωτη χρονια να μη κανω μεταγραφες στοχος να παω τη ομαδα ευρωπη.Να παιξω τα περισσοτερα παιχνιδια sim και κανα 10 εγω.Επειδη ειμαι κακος παικτης.Οτι ρυθμισεις πρεπει να κανω πειτε μου.Οσο αφορα εικονες δε το χω θα προσπαθησω να βαλω τη βαθμολογια αν μαθω το πως.

• Like 3

τα προηγουμενα χρονια που το παιχνιδι ηταν καλυτερο υπηρχε πιο πολυ μερακι και γραφαμε και περισσοτεροι.

στους sim αγωνες υπαρχουν 2 τροποι,ειτε πας στο καλενταρι στο τελος και πατας μεχρι την ημερομηνια που θελεις εσυ να γινουν sim οι αγωνες,

Du5UqKAW0AUwU7Y.jpg

ειτε συνεχιζεις να διαχειριζεσε εσυ την ομαδα/μεταγραφες κτλ κανονικα και οταν εχεις αγωνα απλα πατας επιλεγεις το sim

egbcvoI.jpg

• Like 3

Άντε ELBarto -3-, την ερχόμενη σεζόν και πρωτάθλημα. Αναλυτικότατος, όπως πάντα. Δεν μοιάζει εύκολο βέβαια το πρωτάθλημα, γιατί βλέπω παλιές και νέες δυνάμεις να μάχονται εκεί στα ψηλά. Καυτή έδρα μοιάζει να έχει η Γκόρνικ πάντως, από τη φώτο. 

Ολοκλήρωσα κι εγώ τη σεζόν με Νόριτς, 9η θέση (χειρότερα τα περίμενα). Να βγάλω κανένα screenshot στο Ps4 να ποστάρω καμία φώτο, αν...ξεβαρεθώ (είμαι λίγο βαριούλακας με αυτά 😁). Για λίγο ρε γμτ δεν πήγα τελικό κυπέλλου, καθώς έχασα στον ημιτελικό 1-0 από τη Μάντσεστερ Γιουνάη, που λένε και οι παλιοί. Πρωτάθλημα η Λίβερπουλ, μετά Σίτυ και Γιουνάητεντ. Εντάξει και με τους στόχους και τώρα θέλει η διοίκηση mid table, κάτι άλλους οικονομικούς στόχους, πιτσιρικάδες από τη junior ομάδα κλπ κλπ. Κάτι με εισιτήρια ή φανέλες αν θυμάμαι, από ότι κατάλαβα στα γρήγορα που διάβασα τα e mail, γίνονται αυτόματα εάν πάρω ένα δυο ψιλοονόματα στις μεταγραφές. Δεν ξέρω, δεν υπάρχουν και σοβαρά λεφτά, αλλά σκέφτομαι να το πάω εντελώς νεανικά, σε ρηχά νερά από ονόματα, έτσι για να δω και πώς θα πάει. Δεν ξέρω εάν υπάρχει η χημεία στο παιχνίδι, αν και φαντάζομαι ότι θα υπάρχει σαν "κρυφό" στοιχείο, που κυρίως ανεβαίνει όταν ανεβάζουμε την ποιότητα στο ρόστερ. Δεν ξέρω αν ανεβαίνει, διατηρώντας απλά τον ίδιο κορμό πολυ καιρό, αλλά ασφαλώς θα έχει ένα ταβάνι, λογικό. Στο Προ, που η χημεία υπάρχει ως φανερό στοιχείο του gameplay και είναι πρωτεύον για καλή πορεία, έχει και αρνητικές συνέπειες, οπότε μάλλον καλά κάνανε στο Φίφα και δεν του δώσανε παραπάνω ρόλο από ό,τι χρειάζεται. Εντάξει, "χημεία" τώρα, απλά ο κώδικας μας δίνει πιο καλές τοποθετήσεις σε άμυνα κι επίθεση και ρυθμίζει τους μαγνήτες και το handicap, με παρόμοιο τρόπο και στα δύο παιχνίδια, απλά το Προ σε βάζει να ασχοληθείς με αυτό, ενώ το Φίφα το κάνει αυτόματα προφανώς.

Να υποθέσω παίζετε οι περισσότεροι Legendary; Δεν ξέρω πόση διαφορά έχει από το World Class, από το οποίο πάντως είμαι ευχαριστημένος. Συνδυάζεται και ωραία με semi-manual και manual και δίνει ισορροπημένη δυσκολία, για τα δικά μου στάνταρ τουλάχιστον. 

Θα ξαναπώ, είναι ένα πολύ καλό mode το Career, καλύτερο από ό,τι το περίμενα, γιατί συνδυάζει καλό gameplay, καλή μπάλα, και ποδοσφαιρική ατμόσφαιρα. Τώρα ας πούμε έχω διάθεση να συνεχίσω και φυσικά να παίξω και σε άλλο πρωτάθλημα, κι αυτό είναι επιτυχία για εμένα σε ένα ποδοσφαιράκι. Σίγουρα επειδή είχα καιρό να ασχοληθώ με το Φίφα, τώρα στην αρχή μου φαίνονται όλα πιο ωραία, αλλά είναι αδιαμφισβήτητο ότι έχουν προσπαθήσει τουλάχιστον, εκεί στην ΕΑ, να δώσουν κάτι που μοιάζει αρκετά με σύγχρονο ποδόσφαιρο. Εξακολουθώ να θεωρώ "τρολάρισμα" το καρτούν style εν έτει 2020-21, αλλά πρέπει να λέμε και τα καλά, όταν τα βλέπουμε. Άλλο τα animations και άλλο η ΑΙ και το τί μπάλα παίζεται σε ένα football game. Tώρα, εάν η ΕΑ κάνει το αυτονόητο για τη νέα γενιά και φτιάξει και player physics\στιβαρότητα, εκεί θα δούμε κάτι εξαιρετικό. 

Edited by toninio
  • Love 2

Καλημερα παιδια τελειωσα τη πρωτη χρονια 13 θεση.Ολα τα παιχνιδια τα παιξα sim.Εχω χασει τη μπαλα με το θεμα μεταγραφες και παικτες.Ειναι δυσχρηστο δε γινεται.Ψαχνω ενα παικτη και πρεπει να περασουν 14 μερες για να μου πει ο σκαουτερ αν ειναι καλος η οχι.Potential κρυφο να ψαχνω δεξια και αριστερα.

ειναι λογικο να πρεπει να ψαξει ο σκαουτερ για να σου δωσει στοιχεια,αν δεν θελεις να ασχοληθεις με αυτο και τα θελεις αμεσα μπορεις να μπεις εδω https://sofifa.com/ η εδω https://en.ultrafifa.com/ που τα εχει ετοιμα,βεβαια αυτα τα στατ και οι τιμες ισχυουν μονο για την 1η χρονια αφου τις επομενες μεταβαλονται στο εκαστοτε save μας και οι σκαουτερ ειναι χρησιμοι.

στον τομεα μεταγραφες,μπορεις να βαζεις να σου βρουν παικτες με συμβολαια 0-1 ωστε τον γεναρη να μπορεις σε καποιους απο αυτος να κανεις pc,(pre contract),ειναι επιλογη που ανοιγει μονο εκεινη την περιοδο στοπυς παικτες και θα σου ερθουν το καλοκαιρι ως ελευθεροι.

• Like 1

@ELBarto-3- Στο είπα φίλε ότι με ένα ντεμαραζ στα πλει-οφ θα μπορούσες να είσαι τρίτος!

Το να κάνεις τέτοιο σερί δεν είναι εύκολο, με θέληση όμως κατάφερες το καλύτερο για τη φετινή χρονιά, με αποστομωτικά διπλά!

Η 3η θέση μοιάζει με πρωτάθλημα

Θα είσαι και Ευρώπη του χρόνου

Το κύπελλο βέβαια θα ήταν το κερασάκι στην τούρτα, αλλά πόνεσε πραγματικά ο τραυματισμός του Παλάσιος και που ξέρεις αν δεν έχανε την ευκαιρία ο Ζουρκόφσκι τι θα γινόταν..δεν πειράζει όμως, οι βάσεις μπήκαν και ο coach πλέον πατάει πιο σταθερά στα πόδια του

Πινελιές σου έχουν μείνει για τη νέα χρονιά να χτυπήσεις τη δυάδα, έχεις και Ζουρκόφσκι-Λονγκο καυτούς!

Δύσκολα η Πογκόν και η Βίσλα Πλοκ να επαναλάβουν τέτοια χρονιά

Με τη Λέγκια θα το διεκδικήσεις

VIVA GORNIK!!

@Diegito21 Γύρισες στα πάτρια εδάφη αδερφέ! Πολύ χάρηκα που ανέλαβες και έχεις και ψυχολογία μετά τη Μαρσέιγ

Εύχομαι να κάνεις αυτό που δεν μπόρεσα φέτος και να σου βγει!

Η άμυνα σου και η τριάδα μπροστά είναι εξαιρετικές, ενώ ο Αμραμπατ είναι πουλέν

Η Φλωρεντία ζητάει μεγάλες στιγμές!

FORZA VIOLA!!

@toninio Καθόλου κακή η 9η θέση φίλε και με δεδομένο ότι εφτασες και στα ημιτελικά του κυπέλλου καθιστά τη χρονιά επιτυχημένη!

Η πρώτη χρονιά της σταθεροποίησης λοιπόν τελείωσε, τώρα η καθιέρωση μοιάζει δυσκολότερη και θέλει προσοχή

Είναι πολλές οι καλές ομάδες στην Πρέμιερ και δεν ξέρεις από που θα σου ερθει

Πάντως δείχνει να σε έχει συνεπάρει το πρωτάθλημα και η ατμόσφαιρα και να σου αρέσει γενικότερα και είναι καλή ένδειξη γιατί αν γουστάρεις την ομάδα θα βάλεις και στόχο για κάτι καλύτερο

Το CARROW ROAD  θα κοχλάζει του χρόνου!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Πάμε amigos στα δικά μου

Νομίζω το ζητούμενο γενικότερα ήταν ότι ήθελα να δω κάτι καινούργιο και να δημιουργήσω 

Και βρήκα μία ιστορική στη χώρα της ομάδα, η οποία τα τελευταία χρόνια βλέπει την πλάτη της αντιπάλου της:

0BC9G7C.jpg

ΜΠΡΟΝΤΜΠΙ (ή Μπρέντμπι για τους Δανούς) λοιπόν και να'μαστε σε ένα μικρό, αλλά παραδοσιακό και ιδιαίτερο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα, με διακοπή το χειμώνα και πλέι-οφ

Μοιάζει με αυτό του Βελγίου και της Πολωνίας

10 τίτλοι για την Μπρόντμπι λοιπόν, 13 η Κοπεγχάγη, πλην όμως έχουμε να κατακτήσουμε το τρόπαιο από το 2005

Εχουμε και 7 κύπελλα

Η ομάδα συμμετέχει και στην Ευρώπη

και η διοίκηση ζητάει τον τίτλο με έμμεσο τρόπο

GZsyEHS.jpg

Δύσκολη χρονιά λοιπόν που έρχεται και πάμε να ξετυλίξουμε το κουβάρι:

QBo84Zf.jpg

4-4-2 το σύστημα μας, με τα μπακ να παίρνουν την πλευρά

Λίντστρεμ (18 ετών σημειώστε αυτό το όνομα!) και Τίμπλινγκ στα άκρα θα είναι οι κινητήριοι μοχλοί

Φίσκερ και Βίγκεν στο κέντρο μετρονόμοι

Τέλος ο  Σουηδός παικταράς Χεντλουντ είναι ΟΛΗ η ομάδα και θα στηριχτούμε σε αυτόν, ενώ του έχω δώσει ένα ρόλο ψευτοεννιαριού για να μπορεί να κάνει τα πάντα

Καλές αλλαγές οι Ερμανσον-Ραντόσεβιτς-Μπέζιακ

Ο Σλοβάκος Μραζ είναι δανεικός από Εμπολι, τον κρατάω γιατί πιστεύω ότι θα βοηθήσει μπροστά

Με καλό ποτένσιαλ ο 18αρης Δανός Μπεν Σλεμάνε

Μεταγραφές:

Ηρθε όπως ήδη είδατε ο έμπειρος 35χρονος τερματοφύλακας Ριέσγο με 1.75εκ από Χιρόνα

DRCZrLU.jpg

Ο Σλοβένος επιθετικός Μπεζιακ που είναι καλή περίπτωση αποκτήθηκε ως ελεύθερος

weAHav6.jpg

Αριστερό μπακ θέλαμε οπωσδήποτε και φέραμε τον Σουηδό Γκαγιόλο με 2.2εκ από Πάρμα, Σκανδιναβός, το  καλύτερο που θα μπορούσα να βρω 

Αποχώρησε ο Κροάτης επιθετικός Ερτσεγκ με 600κ στην Πιαστ

Οπως προείπα έχουμε και Γιουρόπα

Αδιάφορο για εμένα το ποιοι θα ήταν οι αντίπαλοι

Αδύναμοι είμαστε πάμε χωρίς άγχος και ο,τι βγει

Bk6pQQP.jpg

Πάμε σε δράση!

1η αγων. 14 ΙΟΥΛΙΟΥ

Φανερό το άγχος του Nico Tsabi

l7swXi0.jpg

ΜΠΡΟΝΤΜΠΙ- ΣΙΛΚΕΜΠΟΡΓΚ 2-0

XaBXDU0.jpg

Τα διαπιστευτήρια του με άψογο μονοκόμματο ο Χεντλουντ μόλις στο 6ο λεπτό!

Διαχείριση από και εκεί και έπειτα και 2-0 στο τέλος

Ξεκίνημα με το δεξί!

2η αγων. 

UXcrGl7.jpg

0-1 με γκολ του σούπερ ταλέντου Λιντστρεμ

z0la88c.jpg

μια τεραστίων διαστάσεων γκάφα του Ριεσγο όμως έφερε το τελικό 1-1

3η αγων.

kiwl2W6.jpg

Μίνι ντερμπάκι με την Οντένσε μπροστά στο άκρως εκδηλωτικό κοινό μας και νίκη με 2-1 πάλι με τον πιτσιρικά Λίντστρεμ να δίνει τη λύση!

4η αγων.

r44WX92.jpg

Δεύτερο συνεχόμενο εντός και τρίτο φετινό

Τρομερός Χεντλουντ, ηγέτης πραγματικά, παίρνει την ομάδα από το χέρι και δίνει το σύνθημα της νίκης!

5η αγων.

2DQ96GA.jpg

Απίστευτο παίδες με αυτό που γίνεται με τον Χεντλουντ

Δεν έχω λόγια να περιγράψω

Σκοράρει με κάθε πιθανό και απίθανο τρόπο, μονοκόμματα-κεφαλιές-σουτ εκτός περιοχής!

Και ήρθε πάλι ο κατά τα άλλα σταθερός Ριέσγο να ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ γκέλα σε δεύτερο συνεχόμενο εκτός έδρας και να χάσουμε τη νίκη

6η αγων.

ΝΤΕΡΜΠΙ με τη 2η της βαθμολογίας ΑΑΛΜΠΟΡΓΚ

aU6La88.jpg

Επική προσπάθεια με 10 παίκτες

Σκόρερ;Ποιος άλλος!!!

Σε έκσταση ο κόσμος μας, που δημιούργησε καταπληκτική ατμόσφαιρα

7η αγων.

AjeBKzV.jpg

Με κάποιες αλλαγές λόγω κούρασης

Σκόραρε και ο άλλος μας επιθετικός ο Μραζ που είναι πολύ δυνατός στο ψηλό παιχνίδι

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

aduajkt.jpg

5x5 εντός 

Οι δύο ισοπαλίες εκτός μετά από τραγικά λάθη του Ριέσγο, ο οποίος όμως είναι καλός

Ισοπαλίες όμως που μας στοίχισαν, καθώς η Κοπεγχάγη καλπάζει

Δεν πρέπει να την αφήσουμε να ξεφύγει πολύ

Είμαστε στα μισά του πρώτου γύρου και ακόμα είναι 31 Αυγούστου!

Έχω Μίντιλαντ έξω (διψάω για εκδίκηση μετά από το χουνέρι που μου έκανε με Φιορεντίνα)

Νορτζελαντ μέσα και ακολουθεί το πρώτο εντός ευρωπαϊκό με ΤΡΑΜΠΖΟΝΣΠΟΡ!

Γουστάρουμε τρελά και προχωράμε!!!

• Love 3
  • Like 1

Η αλήθεια είναι ότι ο φίλος johnmayson έχει ένα δίκιο με τις μεταγραφές, δηλ. κι εμένα μου κακοφάνηκε λίγο να περιμένεις τον σκάουτερ κάμποσες μέρες να σου πει κλπ. Στο σκάουτινγκ πιτσιρικάδων το καταλαβαίνω, αλλά στην απλή αναζήτηση έτοιμων παικτών πιστεύω θα έπρεπε να είναι πιο άμεσα τα πράγματα. Εξάλλου και στην πραγματικότητα είναι πλέον γνωστή η αξία και τιμή του κάθε παίκτη, το potential του κλπ και γίνονται όλα γρήγορα με τους μάνατζερ. Πάντως οκ, συνηθίζεται το σύστημα του Φίφα και είναι κρίμα φίλε να αφήσεις το παιχνίδι για αυτό το λόγο (αν και από ό,τι κατάλαβα, θες περισσότερο ως football manager να παίζεις, τα παιχνίδια να τα κάνεις sim κλπ). 

ΤOL1S, πολύ χρήσιμο αυτό που ανέφερες με το 0-1 διάρκεια και το pre-contract. Θα εφαρμοστεί. 

Niktsiabe, όπως ακριβώς το είπες: γουστάρω να καθίσω να παίξω Career, γιατί είναι ωραία τα ματς και πολύ ωραία στημένο το mode. Δεν περίμενα με τίποτα να μου αρέσει τόσο. Επίσης, δεν περίμενα ότι η Cpu θα ήταν αυτό που βλέπω φέτος, δηλ. ωραία μπάλα, έξυπνη (οκ, καμία φορά υπερβολική η ακρίβεια πάσας και το τίκι τάκα που κάνουν συχνά), και το πιο βασικό: μου φαίνεται αρκετά δίκαιο το παιχνίδι και δεν μου σπάει τα νεύρα. 

Πήγες λοιπόν προς Δανία μεριά, σε ιστορική επίσης ομάδα, Μπρόντμπι (με το γ@μάτο γηπεδάκι έδρα, όπως φαίνεται). Νομίζω μπορείς τίτλο άνετα. Αλλά δεν έχει σημασία. Είναι η φάση και το γούστο που κάνουμε, τα ντέρμπι, οι μεταγραφές, κι όλα αυτά. Δανία ιστορική δύναμη και μιλάμε για τη χώρα, που μάζεψε το καλοκαίρι του '92 τους διεθνείς της από τις παραλίες (δεν είχαν προκριθεί για το Euro '92, αλλά πήγαν στη θέση της Γιουγκοσλαβίας, όπως θα θυμάστε αρκετοί) και πήγαν και το σήκωσαν, αλλά έχουν βγάλει και παικταράδες, όπως Όλσεν και Έλκερ πιο παλιά, μετά αδέρφια Λάουντρουπ κλπ. Ωραίος και ο όμιλος του Europa, δυνατά ματς θα γίνουν. 

Ναι, στη Νόριτς είμαι σίγουρος ότι η δεύτερη χρονιά μπορεί να είναι και πιο δύσκολη από την πρώτη (το θυμάμαι και σε παλιότερα Φίφα αυτό) και μιλάμε πάντα για Αγγλία, όπως λες, που δεν ξέρεις τί θα σου ρθει κι από που. Μαζεύτηκαν κάποια λεφτάκια τώρα, ειδικά με κάποιες πωλήσεις που έκανα (ξεφορτώνομαι κάποιους βασικούς, αλλά και παγκίτες που δεν έχουν μέλλον) και πήγα και πήρα Matheus Cunha μπροστά, γιατί η χρονιά με Pukki δεν βγαίνει. Έχω κι έναν Πορτογάλο νεαρό που πήρα την πρώτη χρονιά, έναν Leao, που είναι καλός και υποσχόμενος. Στα άκρα Buendia και Torres μου κάνουν τη δουλειά (πάγκο δεν έχω κάτι ιδιαίτερο, αλλά δεν γίνεται να τα χουμε όλα) και χρειάζομαι κάτι στα χαφ και στο κέντρο άμυνας. Αν μπορέσω να πάρω τον Lyanco, αλλά θα ναι ψιλοακριβούλης πιστεύω, αλλιώς κάτι πιο φτηνό. Υπάρχουν και κάτι πιτσιρικάδες γρήγοροι, πχ ένας Fitzpatrick, που αξίζουν να παίξουν κι αυτοί, οπότε θα τα βρούμε......

• Love 2
  • Like 1

το θεωρω σωστο το πως λειτουργει το συστημα με τους σκαουτερ και ο χρονος που χρειαζονται ωστε να εχεις την πληρη εικονα.

οι σκαουτερ εχουν καποια αστερακια πανω τους,αυτα σας δειχνουν το ποσο καλος και γρηγορος ειναι,ενας με 1 αστερι θα κανει 25 μερες και ενας με 5 αστερια θα κανει 5 μερες για την αναφορα,επισεις βασικο ρολο παιζει και η εθνικοτητα τους,ας υποθεσουμε οτι εχετε εναν ισπανο σκαουτερ και ψαχνεται ισπανους παικτες,θα δειτε οτι σε καποιους παικτες  το scouting report να ειναι πρασινο αντι κοκκινο και να υπαρχουν ηδη τα στατιστικα του χωρις να τον εχετε σκαουταρει,ο λογος ειναι οτι ο αυτος σκαουτερ ηδη γνωριζει την αγορα και καποιους παικτες.

αντιστοιχα στους σκαουτερ για τη ακαδημια και εκει εχουμε αστερακια αλλα σε 2 κατηγοριες που αφορα το ποσους παικτες θα βρει,δλδ με 1 αστερακι θα σου βρει 3 παικτες και με 5 αστερια 7-8 παικτες,το 2ο αστερακι του σκαουτερ αφορα την ποιοτητα των παικτων που θα βρει,ενας με 1 αστερακι θα σας βρισκει ταλεντα για ομαδες 4ης αγγλιας που δυσκολα θα ξεπερνανε το 45-50 οβεραλ και με χαμηλο potetnial,αντιθετα ενας σκουτερ 5 αστερων θα σας βρισκει παικτες του 50-70 με 90-95 potential.

καταλαβαινω οτι ολοι θελουμε μεταγραφες να κανουμε αλλα και στην πραγματικοτα εναν μη γνωστο παικτης  η ομαδα των ψαχνει,βλεπει αγωνες,καταγραφει την αποδοση του,ρωταει την τιμη του,ολα αυτα εχουν μια διαδικασια που κραταει μερες.

εδωσα 2 σελιδες πιο πανω και τις βαζω και παλι https://sofifa.com/ και https://en.ultrafifa.com/ για να εχετε αμεσα τα στοιχεια του παικτη.

το ξαναλεω,αυτα ισχυουν μονο για την 1η σεζον,μεταβαλονται διαφορετικα σε καθε save,σε αλλους καποιος παικτης μπορει να ανεβει πολυ και σε αλλους ο ιδιος παικτης καθολου.

• Love 1
  • Like 3