Jump to content
ELBarto-3-

FIFA 20 - Career Mode Topic

Recommended Posts

χαιρετώ και εγώ την παρέα. μόλις το αγόρασα και είπα να ξεκινήσω την καθιερωμένη μου καριέρα. Πήρα την Τσέλσι μιας και έχει πολλά εξελίσιμα ταλεντάκια.

παίζω σε world class επιπεδο και όλα sim( πλην καποιων ματς του κυπελλου). Ένα θετικό που πρόσεξα στην φετινή καριερα είναι ότι επιτέλους η η κατάταξη των ομάδων αλλά και των σκόρερ είναι ρεαλιστική, διότι σε προηγούμενα fifa έβλεπες περιπτώσεις τύπου η Σίτυ να παλεύει για παραμονή, η Νιουκάστλ να πηγαίνει για πρωτάθλημα( η περίπτωση Λέστερ μια φορα τα 30 χρονια γινεται) όπως και στην κατάταξη των σκόρερ, μέσοι να είναι πρώτοι και επιθετικοί κλάσης όπως Αγκουέρο,Κέιν να μένουν με μονοψήφιο κάθε σεζόν. 

Στα αρνητικά παραμένει το σύστημα προτάσεων που σου γίνεται απο διάφορες ομάδες. Είναι παράλογο στην μέση της σεζόν να σου γινονται βροχή προτάσεις απο μικρές ομάδες που παλεύουν για την παραμονή ενώ εσύ πας για πρωτάθλημα. Σαν να βλέπεις στην πραγματικότητα η Αστον Βιλλα που παλεύει για την παραμονή να κάνει πρόταση στον Γκουαρντιόλα της σίτυ, είναι ρεαλιστικό αυτό; ή το άλλο να σου κάνει πρόταση η Ρεαλ ή η Μπάγερν ενώ είναι πρώτη στην βαθμολογία στην μέση της σεζόν. Για ποιο λόγο; Επίσης πρέπει επιτέλους να κάνουνε συμβόλαιο. να υπογράφεις κανονικά για τόσα χρόνια, με τόσα λεφτά, με τους τάδε όρους. επίσης ο μισθός που θα σου δίνεται να έχει αξία. πχ οσο πιο πολλα λεφτα εχεις, να μπορείς να ξεκλειδώνεις διάφορα ντυσίματα,λουκ και αλλα. δηλαδη να σου δίνει κίνητρο να πηγαίνεις σε μια ομάδα που θα σου δίνει περισσότερα λεφτά. αλλά αυτά βέβαια είναι όνειρα χρόνων στην καριέρα του φιφα που δυσκολα να πραγματοποιηθούν κάποτε.

αρνητικό ή θετικό δεν ξέρω αλλά ο ανταγωνισμό είναι τόσο μεγάλος όπου 5 ομάδες τελειώνουν την σεζόν με 90+ βαθμούς και 30+ νίκες.

6o3AqBG.jpg

u8SFCtG.jpg

η βασική ομάδα μετά απο 3 σεζόν. η κατανομή είναι 1 γιουροπα, 1 καραμπαο και κανενα πρωτάθλημα( πως να πάρεις οταν σιτυ και λιβερπουλ δεν σε αφηνουν να πάρεις ανάσα)

IqEaY6N.jpg

• Love 1
  • Like 2

@ELBarto-3- Εδω είμαι φίλε και σε παρακολουθώ! Εξαιρετικο το come back σου με πολλή όρεξη για δουλειά! Η αλήθεια είναι μόλις σελίδα Πολωνία είπα θα πας στη Γκορνικ αλλά έκανες την έκπληξη και μάλιστα με ωραίο στορι για τον κοουτς!

Το σύστημα σου δεμένο όπως πάντα και πρόσφορο ώστε να αναδείξεις και πάλι παίκτες με ηγέτη τον Αρκάδιο!

Ξεχώρισαν ήδη Παλασιος -Σεκουλσκι και προβλέπω οτι Ρομέρο και Στεργίου θα είναι τα νέα κρυφά σου χαρτιά!

Στα του πρωταθλήματος, κάποια σκαμπανεβάσματα που είχες ήταν αναμενόμενα, ενώ η Λεγκια έχει ξεφύγει κατά πολύ. νομίζω η Ευρώπη είναι μέσα στους στόχους σου μέσω λίγκας αλλά μετά το μπαμ που έκανες στο κύπελλο μπορείς και εκεί να ρίχνεις κρυφές ματιές..

Συνέχισε έτσι..

Όσον αφορά τα δικά μου και εγώ συνεχίζω

Δε μου βγήκε όμως η δεύτερη σεζόν με Σαμπντόρια και ετοιμάζω κάτι άλλο στα σκαριά που άφησα πέρσι

Μαζεύω υλικό και τα ξαναλέμε με νέο ποστ!

• Love 3

@ELBarto-3- Τι να γράψω ρε;; 

Είμαι 1 βδομάδα κλεισμένος στο στρατόπεδο γαμω την καραντίνα μου γαμω 😛 Και ποιος ξέρει πόσο ακόμα θα μας έχουν μέσα.

Εν τω μεταξύ 1 βδομάδα πριν άρχισα καινούργιο μετά από μήνες με Ρομα. Και ειμουν ψημένος άσχημα αλλά .... Να δω πότε θα ξαναπαίξω. ...

Στα δικά σου, έφτιαξες πάλι ρε γίγαντα ωραίο σενάριο , ωραία φάση γενικά.

Πρότοτυπη  η ομάδα, όχι η Πολωνία φυσικά.

Για την ομάδα δεν θα πω πολλά γιατί δεν ξέρω κανένα. Απλά πάνε πάρε αν έχεις το μπάτζετ που μάλλον όχι, τον Καρλίτος που ήταν στη Λέγκια.

Που τον πηρε η παναθα. Ότι καλύτερο έχω να θυμάμαι από Πολωνία.

Καλά το πας το πραμα πάντως και το γουστάρεις πολύ και φαίνετε.

Edited by Fanis-13-
  • Love 3
  • Haha 1

Γεια σας και παλι μετα απο καιρο. Αν και ειμαι απο τους τυχερους-ατυχους που δουλευουν ακομα μεσα σε ολον αυτον τον χαμο που γινεται και με ελαχιστο χρονο απο τις υπερωριες, θα επιστρεψω και εγω. Εκανα διαφορες δοκιμες αλλα κατεληξα σε αυτο που θα δειτε παρακατω.

@ELBarto-3-Δεν ξερω σχεδον τιποτα για το συγκεκριμενο πρωταθλημα. Ξεκινησες νωχελικα αλλα εστρωσε η ομαδα και δικαια εισαι στην θεση που εισαι, ενω και στο κυπελλο πας να κανεις την εκπληξη. Θα σταθω περισσοτερο στις μεταγραφες. Απωλεια ο Γιαν αλλα 2 εκ ειναι μεγαλη υποθεση. Και εφερες παιχταραδες με ταλεντο και πολυ μελλον. Ειδικα τον πιτσιρικα τον Αργεντινο τον πιστευω πολυ. Τον Στεργιου τον ειχα παρει στο career με τον Παναθηναικο που τελικα δεν το συνεχισα. Καλη μεταγραφη και αυτη. Συνεχισε. Μαλαρτζ και τα μυαλα στα καγκελα. Τον πηγαινα πολυ αυτον τον παιχτη απο τοτε που ηταν στον Παναθηναικο.

@manolisVer13 Καλη αρχη, φιλε και καλως ηρθες. Στηριζω φουλ αφου ειμαι Τσελσι στην Αγγλια. Τα εχεις παει πολυ καλα μεχρι τωρα με τις κουπες. Με τοσους βαθμους κριμα και αδικο να μην παιρνεις πρωταθλημα. Αναμενουμε την συνεχεια.

@Diegito21 Καλη επιστροφη και σε σενα. Γουσταρω τρελα την καριερα στην Αργεντινη. Εφερες παιχτουρες. Ειδικα Σκοκο και Βιγλια. Στα αγωνιστικα πηρες σημαντικη προκριση μετα το καλο αποτελεσμα στο 1ο ματς. Αναμενουμε και την συνεχεια.

Δικα μου θα δειτε ειτε αποψε ειτε απο αυριο, αφου ειναι down το origin και δεν μπορω να βγαλω κατι τελευταια screenshots.

Edited by Dimokritos
  • Love 3

@ELBarto-3- ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΤΟ ΠΩΛΟΝΙΚΟ ....ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΗΣ ΛΕΧ ΠΟΖΝΑΝ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΟ ΓΙΟΥΡΟ 12 ....ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΘΑ ΑΝΕΒΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΕ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ...ΒΛΕΠΕΤΕ ΕΘΝΙΚΗ ΤΟΥΣ ΠΟΣΟ ΔΥΝΑΤΗ ΕΓΙΝΕ ΜΕΣΑ ΣΕ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ....

@Fanis-13- ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΟΛΛΗΤΕ...ΟΤΑΝ ΒΓΕΙΣ ΘΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΕΞΩ .....ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ....ΚΑΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ

ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΤΟΙΜΟΙ? 

ΕΓΩ ΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ....

spacer.png

ΕΚΑΝΑ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΕΔΩ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΣΗΚΩΣΩ ΤΟ ΚΥΠΠΕΛΟ....ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΣΤΟ ΧΟΡΤΑΡΙ....

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΑΙΞΑΜΕ ΣΤΟ ΚΑΥΤΟ O DROMO ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΠΙΣΗΜΟ ΑΓΩΝΑ....

spacer.png

ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΜΕ ΤΟΣΕΣ ΤΕΛΙΚΕΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΙΚΑΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ...ΟΧΙ ΙΔΑΝΙΚΗ ΑΡΧΗ ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ 37 ΑΓΩΝΕΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΔΙΕΚΔΊΚΗΣΉ ΚΥΠΠΕΛΟΥ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΛΙΓΗ ΤΥΧΗ ΣΤΙΣ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ.....ΑΠΟΦΥΓΗ ΙΝΤΕΡ , ΓΙΟΥΒΕ , ΛΑΤΣΙΟ.......

ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΑΤΣ ΛΙΓΟ ΝΕΥΡΙΑΣΜΕΝΟΣ... ΛΟΓΩ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗΣ ΓΙΑ ΑΤΑΛΑΝΤΑ

spacer.png 

ΑΤΑΛΑΝΤΑ ΛΟΙΠΟΝ .....ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΜΕΤΑ ΤΟ 1-1 ΤΙ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ....ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΔΙΧΩΣ ΠΑΡΑΠΟΝΑ...

ΚΑΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΈΡΩΝ 

• Love 1
  • Like 2

Φίλε @Nikolakiz ανετρεξε αν θέλεις λίγο σε προηγούμενες σελίδες του φόρουμ να δεις τι τράβηξα εγώ με την Τορίνο.Μιλαμε ότι σύστημα και να δοκίμασα δε μου βγήκε και αναγκάστηκα να αποχωρήσω μεσούσης της σεζον. Ακόμα αρχή είναι  όμως για σένα, νομίζω δεν πρέπει να αγχώνεσαι για την ώρα. Παίξε αμυντικά να κρατάς το μηδέν πίσω και μπροστά βλέπεις..

• Love 2
  • Like 1

@ELBarto-3-Πολυ καλη χρονια και μην χαλιεσαι για το τελειωμα. Εφερες απιστευτα αποτελεσματα. Περα απο την 5η θεση στο πρωταθλημα που ειναι μεγαλο επιτευγμα εκανες καλη πορεια και στο κυπελλο. Για μενα μην το σκεφτεσαι καθολου παντως. Πηγαινε Γερμανια να διδαξεις. Αναμενουμε την αποφαση.

@NikolakizΕιναι αρχη ακομα, φιλε. Μην αγχωνεσαι. Θα στρωσει η ομαδα. Απο αυτα που βλεπω παντως φασεις κανεις. Λιγο την αμυνα φτιαξε και δοκιμασε καμια αλλαγη συστηματος μεχρι να βρεις αυτο που ταιριαζει καλυτερα. Ειναι περιεργο πρωταθλημα το ιταλικο. 

Στα δικα μου.... αρχισε η κοιλια.

Ca6lNKa.jpg

Κριμα και αδικο. Να κραταμε το ματς μεχρι το 90' και να το τρωμε στο τελος. Αυτα εχει ομως η μπαλα.

W7blMcI.jpg

2uCe0EM.jpg

Παλι ηττα στο τελος, ενω χασαμε μεγαλες ευκαιριες. Τραυματιστηκε ο Τρεζεγκε. Μεγαλη απωλεια, οπως θα δειτε παρακατω.

xH9lSac.jpg

Χαμος στο ματς με συνεχεις εναλλαγες στο σκορ. Ευτυχως το γυρισαμε. Δεν υπηρχε περιθωριο για νεα απωλεια.

Xz0MTiG.jpg

Ημασταν καλοι, κρατουσαμε το 0 αλλα παλι προς το τελος δεν ημασταν συγκεντρωμενοι.

DaAWAce.jpg

Εδω δεν υπαρχουν λογια. Δειτα απλα τα στατιστικα. Το χειροτερο παιχνιδι που εχω παιξει ποτε σε Fifa. Ο,τι ηθελαν εκαναν. Πραγματικα τραγικη ολη η ομαδα. Μονη δικαιολογια η κουραση απο τα συνεχομενα παιχνιδια. 

CLUteLI.jpg

Πριν το παιχνιδι μου ειχε ζητησει να παιξει ο Konsa. Τον εμπιστευτηκα και ηταν μεγαλο λαθος. Ηταν αθλιος και του τα εψαλλα μετα.

7O1lhvh.jpg

gdaFWIM.jpg

Συνεχεια του προηγουμενου ματς. Απλα ανυπαρκτοι. Και εδω αρχισα να τα παιρνω, γιατι μερικοι ειναι στον κοσμο τους.

E9IKNdr.jpg

66omqTh.jpg

Μην σας ξεγελαει η νικη. Μονο ο αρχηγος επαιξε. Μαυρα χαλια παλι.

Z8LOj3B.jpg

Για αλλο ενα ματς μας ξελασπωσε

7MESq2r.jpg

Παρολιγο χατ τρικ σε ενα τρομερο ματς, που καταφεραμε να παρουμε στο τελος. Κουβαλαει ολη την ομαδα μονος του ο αρχηγος.

m4PGCeo.jpg

Ηττα, αλλα ημασταν καλυτεροι. Παιξαμε καλα και απλα δεν μας βγηκε. 

Βαθμολογια

768BaaS.jpg

Κυπελλο

APANm23.jpg

Το φοβηθηκαμε περισσοτερο απο ο,τι επρεπε και στο τελος χασαμε, γιατι το πηγαιναμε στα πεναλτι. Του χρονου παλι

Παρατηρησεις:

-Ολη η ομαδα με ελαχιστες εξαιρεσεις σερνεται. Ακομα και ο Wesley με τον Reina. Ο 1ος δεν μπορει να κανει ουτε σουτ πλεον και ο 2ος, τρωει ακομα και αυτα που πανε πανω του. Ο μονος που κραταει την ομαδα ειναι ο Grealish με τον Τρεζεγκιε τωρα που γυρισε απο τον τραυματισμο.

-Εχουμε μπει Γεναρη, οποτε θα γινει ενισχυση. Στο επομενο post οι μεταγραφες.

Αυτα προς το παρον.

n2mxLtF.jpg

• Love 4

@niktsiabe ΕΚΑΤΣΑ ΚΑΙ ΜΕΛΕΤΗΣΑ ΛΙΓΟ ΠΩΣ ΕΙΧΕΣ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ...ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΣΕ ΑΜΥΝΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΕΓΙΝΕ ΛΑΤΡΕΙΑ....Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΥΛ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΜΙΚΡΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΤΣΙ ΚΑΠΩΣ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ ΝΑ ΒΑΖΟΥΝ ΦΡΕΝΟ ΣΤΑ ΜΕΓΑΘΗΡΙΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ..

@Fanis-13- ΕΛΑ ΑΓΟΡΑΡΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΩΡΑ ΣΟΥ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΖΩ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΡΑΤΟΣ...ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΟ ΥΛΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ

ΛΟΙΠΟΝ ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΣΤΟ ΜΙΛΑΝΟ ...ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΚΙΟΛΑΣ.....Η ΕΙΚΟΝΑ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΑΝΑΛΟΓΗ ΤΩΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΩΝ

spacer.png

Ο ΔΑΝΕΙΚΟΣ ΒΕΡΝΤΙ Ο ΣΩΤΗΡΑΣ ΜΟΥ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΕΔΕΙΞΕ ΠΟΣΟ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΝΕΙ ΣΤΟ ΧΟΡΤΑΡΙ...ΦΤΩΧΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΑΛΛΑ ΠΗΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΕ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ....

J0YMWps.png

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΝΑΜΕ ΜΙΑ ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΠΑΡΜΑ ...ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΥΜΙΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΚΕΙΝΗ ΜΕ ΤΟ ΣΗΜΕΡΑ....ΚΑΝΑΜΕ ΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΜΕ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΚΙΟΛΑΣ

uf8eYe3.png

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ ΣΤΟ O DORO ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΧΑΙΡΟΝΤΑΙ ΝΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΛΗΞΗ ΚΑΠΝΟΓΟΝΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΞΥΛΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ....ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΤΗΚΕ Ο ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ....

ΛΑΘΟΣ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΤΗΣ ΑΜΥΝΑΣ ΜΑΣ ΤΣΑΜΠΑ ΒΑΘΜΟΙ ΕΦΥΝΑΝ ΕΤΣΙ....ΑΛΛΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΡΑΜΑ

Phnpfyw.png

ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ 2 ΩΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΛΗΞΗ ΜΠΟΡΕΣΑΝ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ......ΤΡΕΜΕΙ Η ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ( ΕΜΕΝΑ ΔΗΛΑΔΗ) ΑΝ ΔΕΝ ΦΕΡΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ....ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΛΑΤΣΙΟ ΔΗΛΑΔΗ

spacer.png

ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΗ ΑΠΟ ΤΟ 40 ΗΜΑΣΤΑΝ ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΙΧΑΜΕ ΑΝΤΟΧΕΣ ΘΑ ΠΑΙΡΝΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΠΟΝΤΟ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ....ΜΟΝΟ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΥΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΝΩ ΚΑΤΩ ΤΗΝ ΛΙΓΚΑ ... ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ....ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΚΥΡΙΑ.....ΩΧ ΩΧ...ΠΟΥΛΜΑΝ ΘΑ ΒΑΛΩ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΓΛΙΤΩΣΩ 

TOxPp0p.png

ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΧΙΛΙΕΣ ΛΕΞΕΙΣ...ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΛΕΕΙ ΤΑ ΕΞΗΣ ....ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΤΟΝ ΓΕΝΑΡΗ ΣΤΗΝ ΑΜΥΝΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΝΙΚΕΣ ...ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΕΥΡΩΠΗ....ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ...ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΣΤΟ ΚΥΠΠΕΛΟ...ΕΚΕΙ ΙΣΩΣ ΜΕ ΕΥΚΟΛΗ ΚΛΗΡΩΣΗ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΚΠΛΗΞΗ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΚΩΣΑΜΕ....

• Love 3
  • Like 1

Με απογοητεύει που κάνεις δεν αναφέρει την Εβερτον που έχει πολύ καλό υλικό για καριέρα 

12 hours ago, Tony0707 said:

Με απογοητεύει που κάνεις δεν αναφέρει την Εβερτον που έχει πολύ καλό υλικό για καριέρα 

Δεν την αναφερει κανεις διοτι πολυ λιγοι εδω αρχιζουν καριερα σε μια μεγαλη ομαδα με ενα τσουβαλι χρηματα, οπως η Εβερτον, εδω μεσα.
Σιγουρα υπαρχουν εξαιρεσεις, αλλα συμβαινει σπανια.

@Diegito21 Αδελφακι, αν εβγαινε ο 6ος Ευρωπη στην Πολωνια, θα μιλουσαμε για Tier 1 πρωταθλημα. :hehe: 

Μονο ο πρωτος βγαινει ΤΣΛ, κι αυτο προκριματικα.
Μεχρι τον τριτο βγαινεις Ευρωπη. Εννοειται προκριματικα παντου, δεν εχει απευθειας εισιτηριο.

Δεν υπαρχει στοχος να ξεπερασω αυτα του παρελθοντος (ειδικα του ΦΙΦΑ 16), ουτως η αλλως δεν ειμαι εγω που αναλαμβανω την ομαδα, ο Ματουζεκ ειναι, και θα γραψει την δικη του σελιδα στην ιστορια της Γκορνικ :) 

Παμε στα δικα σου τωρα, τα Αργεντινικα.

Κατ'αρχας, μη ζητας συγνωμη για καμια κινηση που εκανες, μεταγραφικα.
Δικη σου ομαδα ειναι, οτι θελεις κανεις, και σε οποιον αρεσει, εχω απογοητευσει πολλες φορες καποιους εδω μεσα με κατι κινησεις που εχω κανει, αλλα παντα σε τιτλους καταληγουν. ;) 

Και 11 μυρρια σε ομαδες που εχουμε εμεις οι 2, για παραδειγμα, ειναι θυσαυρος, και μετοχες της ομαδος τους εδινα αν μου δινανε 11 μυρρια για ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ποδοσφαιριστη της ομαδος. :lol: 

Τωρα στις κινησεις σου, ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ εχω ηδη αδυναμια στον ΑΖΕΒΕΔΟ για προφανεστατους λογους!! :D;) 
Αν ηταν και καραφλας, θα ηταν το αποκορυφωμα!

Αγωνιστικα, τι να πω ρε φιλε. πηγες να κανεις ενα απιθανο γυρισμα στην σεζον σου αλλα δεν εμελε.
Πολυ δυσκολα γενικα, ετσι κι αλλιως, διοτι εισουν ξεκαθαρα το αουτσαιντερ της διοργανωσης, και δεν θα μπορουσες να κανεις κατι αλλο, ΚΑΤ ΕΜΕ παντα. Εχεις ομαδα με ψυχη, αλλα της λυπει ποιοτητα.

Πρωταθλημα καποια κακα αποτελεσματα αλλα και καποια πολυ καλα.
Η 11η θεση δεν ειναι κατι καλο, αλλα πραγματικα δειχνεις οτι σιγα σιγα με βελτιωσεις και προσθηκες θα παει μπροστα η ομαδα.

Νατσο, φιλε, τι να πω.
Δεν μπορεσα να τον συμπαθησω αρκετα στην Ελλαδα, καθως επαιζε σε εναν αντιπαλο, αλλα οταν πηγε ΝΟΒ το 2012 εγινε η λατρεια μου, απο τους αγαπημενους μου παικτες, καταπληκτικο ταλεντο, και τωρα πια σε κουβαλαει στις πλατες του.
Τακουνια φοβερη στο γκολ του Τεβεζ!

Μου κανει και εντυπωση οτι δε φοραει το περιβραχιονιο ακομα.

Τωρα ερχεται η Ροζαριο.
Τεραστιο ντερμπι, το 2ο σε δυναμικη στην χωρα.
Πρεπει να δωσεις χαρα στους οπαδους της ομαδος, Μαξι!!!!

Τον εχω ακουστα τον Μπιτολο, θα τον εχω στα υποψιν.

Αιντε, περιμενω ΜΟΝΟ ΝΙΚΗ με την μισητη Σεντραλ!!!

VAMOS MAXIMILIANO!!!!!

(το χουμε δει το βιντεο, παππου, αιντε :hehe: ) 

-------------------------------------------------------------------------

thumb2-gornik-zabrze-fc-4k-geometric-art-logo-red-abstract-background.jpg

Μια συνεντευξη του Ματουζεκ στο Zabrze TV

CTWdMC0.png

"Ειμαι χαρουμενος εννοειται, που γυρισα στο στπιτι μου, πανω απ ολα, αλλα τωρα πια ειμαι επαγγελματιας προπονητης. Δε μπορω να βρω αποκουμπι στο συναισθημα, οσο και να με περιπλεκει αυτο. Εχουμε δουλεια να κανουμε για να δουμε την μεγαλη αυτη ομαδα να κανει πραγματα που εκανε παλια, η Γκορνικ εχει να γευθει μια επιτυχια πολλα χρονια, παρα το πρωταθλημα του 2018, οπου το 80% αυτης της ομαδος πωληθηκε."

Και παμε κατευθειαν σε μεταγραφες που εγιναν.

Κατ'αρχας να πω οτι ο Σιμος ανελαβε τον Ιουνιο του προηγουμενου ετους, ετσι προλαβε και εφερε καποιους παικτες ΠΡΙΝ την μεταγραφικη περιοδος του Ιουλιου, με PC.

kz15e404m4m21.jpglsmJhrf.png

Miles Robinson 

Αυτο το μαναρι ειναι ο νεος μας ηγετης στην αμυνα.
PC απο την ομαδα της Αλταντα, στο MLS.

Πολυ καλος, εξελιξιμος και με ηδη υψηλο οβεραλ, για το πρωταθλημα μας.

usa_today_11389623.jpg

George Bello 

Μαζι με τον Μαιλς ηρθε και ο Τζορτζ!
64 οβεραλ, 800,000 ο Μπελο, RB.

Απο τους πιο εξελιξιμους στο παιχνιδι.

15064195272830.jpgbVMI7l9.png

Samuele Longo 

Ενας πολυ ταλαντουχος επιθετικος, που βολοδερνει δανεικος δεξια κι αριστερα εδω και 7 χρονια.
Ετσι, αποφασησα να τους δωσω την ευκαιρια του.
Πηγα στην Ιντερ, στην οποια ανηκε, και αυτη μου ζητησε μολις 600,000 €, κι ετσι ηρθαμε σε μια πολυ γρηγορη συμφωνια.

Ο Σαμου ειναι ο νεος μας Σεντερ Φορ!!!

(τον ειχα και στην Ντεπορτιβο περσι ΚΑΙ φετος) 

GettyImages-865786662.0.jpgnjRX1Ob.png

Christian Fruchtl 

Για αυτους που θυμουνται το περσινο Career με Γκορνικ, δε χρειαζεται συστασεις ο κυριος.
ΤΟ μεγαλυτερο GK ταλεντο στο παινχιδι, ο Χρηστος ερχεται στην ομαδα με 70 οβεραλ στα 20 του, να προστατευει τα γκολποστ.

1579804401_840027_1579804563_noticia_normal.jpglBvrCeF.png

Oscar Clemente 

Ενα πολυεργαλειο στο κεντρο του γηπεδου, ο Οσκαρ ηρθε με PC μαζι με τον Ρομπινσον.
Ατλετικο Μαδριτης η πρωην ομαδα του, 66 οβεραλ, CM

22 ετων.

9ktXpfI.png

Xavier Blondeau 

Το καλυτερο το κρατησα για το τελος! 
Η πρωτη μου μεταγραφη, το καλοκαιρι, εννοειται το τεραστιο ταλεντο μας, απο την Λοτζ!!!

Εδωσα 1 εκατομυρριο στην πρωην ομαδα μου για τον μικρο, θα γινει απιθανος  στο μελλον, και θα αξιζει τα διπλασια μεχρι τον Γεναρη. Ευκολα.

ZEVz1s3.png

Και να η 11δα μας.
Παμε κατευθειαν σε δραση.

WZfY5Pu.png

Πρωτη αγωνιστικη με αναμεικτα συναισθηματα.
Κατευθειαν στα βαθια καθως αντιμετωπιζαμε την πρωην ομαδα του προπονητη μας.

Δεν ειχε τελειωποιηθει το ροστερ ακομα, δεν ειχα βρει την καταλληλη 11δα και ξεφυγαν με το Χ απο το Ζαμπρζε, τα παλικαρια του Λοτζ.

Ακουστηκαν καποια χειροκροτηματα στο τελος απο τους φιλοξενουμενους προς τον Ματουζεκ, ο οποιος ανταποδωσε.

oA3Sz2x.png

Αν και ειναι μια τεραστια νικη μεσα σε μια πανδυσκολη εδρα, δεν την υμνω, διοτι ξεφυγαμε απο κει μεσα σαν κυνηγημενοι.
Κακιστο παιχνιδι, βγαλαμε μια φαση στο 6, βαλαμε γκολ και τελος, δεν περασαμε το κεντρο.

Ο Φρουχτλ με τις επεμβασεις του μας εδωσε την νικη.

Gornik - Lechia Gdansk 1-2 

Κακιστη εμφανιση.
Πραγματικα ρεζιλι κανονικο.

Και ο κοουτς ειχε να πει δυο κουβεντες.

ikJDpl8.png

"Καποιοι στην ομαδα πρεπει να καταλαβουν που βρισκονται. Η φανελα που φορανε εχει πισω της 14 πρωταθληματα και 6 κυπελλα, πρεπει με το ζορι να περπατανε, οχι να τρεχουνε, με τετοιο βαρος ιστοριας που θα επρεπε να νιωθουν. Καποιοι Δωξα τω Θεο, το καταλαβαινουν, αλλα καποιοι αλλοι οχι. Και αυτο πρεπει να αλλαξει ριζικα." 

Plock - Gornik 0-2 

Ευκολο απογευμα στο Πλοκ, με γκολ του Μπλοντο που ηταν ευκολα ο καλυτερος παικτης μας."

Gornik - Cracovia 1-0 

Πολυ καλη εμφανιση, η πρωτη μας ολοκληρωτικη εμφανιση φετος.
Δικαια νικη, τρομερη ατμοσφαιρα.

gornik-piast_1.jpgyxnL47Z.png

Derby Zabrze, και ευκαιρια να δωσουμε χαρα στον λαο μας.

Πολυ καλη εμφανιση, και παθιασμενος λαος, παλι.

Αυτο το παιχνιδι συμαδευτηκε απο εναν ανθρωπο.

P5JgGTH.png

Σαμουυυυυυυυυ!!!!!

2 γκολ ο Λονγκο, και επιτελους καλη εμφανιση απο τον επιθετικο, ο οποιος δεν ειχε ιδιαιτερη συμμετοχη στα προηγουμενα ματς της ομαδος.
Αρχιζει να προσαρμωζεται.

bcyWOWI.png

"Δωσαμε τον καλυτερο μας εαυτο για αυτο το μεγαλο παιχνιδι, και ανταμιφθηκαμε. Ειχαμε πολλες συζητησεις στα αποδυτηρια αυτες τις μερες, και φανηκε οτι ηταν πολυτιμες καθως εμφανιστηκαμε με αλλο χαρακτηρα σημερα στο γηπεδο."

YQ1NXdN.pngdCzuNct.png

----------------------------------------------

• Με διαφορα ο καλυτερος μας παικτης, ο Μπλοντο.

Εχει ηδη 3 γκολ, και ειναι ο βασικος καταλλητης καθε επιθεσης, καταπληκτικος παικτης, και εχει παρει ηδη τον ρολο του ηγετη στην ομαδα, στα 18 του.

KmmS4WX.png

Εδω τον βλεπετε να μιλαει αυτος στους παικτες, πριν το παιχνιδι με την Πιαστ.

• Η 11δα περασε απο 1000 κυμματα.......

Εχω αλλαξει 4 ποδοσφαιριστες θεση, μεχρι να καταλληξω σε αυτο που ποσταρα.
    Το μεγαλυερο διλημμα μου ηταν ο Prochazka η ο Matras στην θεση CDM.

Ο Ματρας ειναι ενα ΠΟΛΥ μεγαλο παλικαρι, με προσοντα που θα εκαναν και για Center στο ΝΒΑ, και ειναι αδυνατον να του παρεις μονομαχια αλλα του λειπει τεχνικη.
    Ο Prochazka ειναι ενας καλος παικτης, με τεχνικη και καλη κατανοηση του γηπεδου, αρχηγος μας κιολας, αλλα ειναι 31 στα 32, και επεσε ηδη 1 βαθμο το οβεραλ του απο τον Ιουλιο, και ειμαι τελη Αυγουστου....

Προς το παρων παω με Prochazka λογω τεχνικης, αλλα βλεποντας και κανοντας.

• Ακολουθει το παιχνιδι με Αρκα που ειναι απο πανω μας, και μετα υποδεχομαστε την Λεγκια για ενα ματς ΦΩΤΙΑ καθως δεν απεχουμε πολυ απο τις πρωτες θεσεις.
    Θα ειναι τρομερα παιχνιδια.

• Κι αλλο ταλεντακι.

A7SK3C0.png

Κι αυτος επεται για μεγαλα πραγματα.

• O Ρομπινσον ειναι καταπληκτικος CB.
    Πραγματικα βγαζει τα καστανα απο την φωτια πιο συχνα απ οτι θα επρεπε, αλλα τα καταφερνει.

Και ο Φρουχτλ, δε χρειαζεται να πω κατι, θα τον κρατησουμε οσο μπορουμε μεχρι να ερθει καποια υπερδυναμη να τα σκασει και να τον παρει, γιατι μιλαμε για ταλενταρα.

Αυτα, μαγκες.
Παμε παρακατω, με 2 τεραστια παιχνιδια μπροστα μας. 

Ο στοχος ειναι η Ευρωπη, ξεκαθαρα, δεν κοιταμε για κατι αλλο, μονο να δουμε του χρονου την ομαδα στα Ευρωπαικα σαλωνια.

Συνεχιζουμε.

VIVA GORNIK!!!!!!

cf07e0287aaddad65cb522d10f006d0c.jpg

• Love 4

Παιδες, σορρυ αλλα ακυρο το 20 για μενα. Και δεν εχω χρονο αφου δουλευω υπερωριες και μου βγαζει την ψυχη το παιχνιδι. Δεν μπορω τον λιγο ελευθερο χρονο που εχω πλεον να νευριαζω. Οποτε σταματαω. Θα συνεχισω, ομως να σας διαβαζω και να σχολιαζω.

@ELBarto-3-Εκανες την εκπληξη με την επιλογη ομαδας. Σε ειχα για Pauli. Κατα τα αλλα ενδιαφερουσα επιλογη. Στα μεταγραφικα νομιζω στην επιθεση θα μπορουσες να κανεις καλυτερη επιλογη αλλα νταξει. Μακαρι να σου βγει ο Ιταλος. Στο πρωταθλημα εχεις ξεκινησει σχετικα καλα. Που πας με το φανελακι στην συνεντευξη τυπου? 😂

@Diegito21Μεγαλη ξενερα, αδερφε. Να εχεις κανει τετοια πορεια και να χαλαει το ονειρο στο τελος. Δεν πειραζει ομως. Συνεχισε να μαγευεις με Σκοκο, Παλασιο και τους υπολοιπους.

Edited by Dimokritos
  • Love 2
  • Like 1