Jump to content
TOL1S

EA SPORTS - FIFA 20 - Γενική συζήτηση

Recommended Posts

4 hours ago, Darap21 said:

Λοιπόν μπήκα χθες να παίξω λίγο cl και ξενέρωσα την ζωη μου..Ακόμα και η ΑΙ τρολαρει άσχημα...Ευτυχώς έκανα record...

@Ribo_10 αδερφε δεν βλέπω διαφορά ούτε με το δικό σου να ξέρεις..

Τα χρώματα στις εμφανίσεις ειναι μάπα.. 🙄

Αυτό που κάνει αυτή η ρύθμιση είναι ότι απλά σου δίνει τη δυνατότητα να χρησιμοποιήσεις έναν απ'τους διάφορους φωτισμούς που έχει μέσα το παιχνίδι για τα διάφορα πρωταθλήματα,να χρησιμοποιείς τον ίδιο όπου κι αν παίζεις.Πχ μπορείς να έχεις τον Αγγλικό φωτισμό που έχει πιο πράσινα και ζωντανά χρώματα ακόμα κι αν παίζεις στην Γερμανία.Ενώ χωρίς τη ρύθμιση θα έχεις θαμπά και ξεθωριασμένα χρώματα αν παίξεις σε Γερμανικό γήπεδο σε σχέση με ένα Αγγλικό.

Από'κει και πέρα αν δεν σου αρέσουν γενικά τα γραφικά και τα χρώματα του παιχνιδιού,αυτό είναι άλλο θέμα.Οι άλλες επιλογές που έχεις είναι να ψαχτείς με καμία ρύθμιση με sweetfx κλπ μπας και βρείς καμιά ρύθμιση ή φίλτρο που να σου αρέσει ή να παίξεις με τις ρυθμίσεις της τηλεόρασης/μόνιτορ που χρησιμοποιείς μήπως βρεις κάποια ισορροπία που να σε ικανοποιεί.

2 hours ago, Ribo_10 said:

Αυτό που κάνει αυτή η ρύθμιση είναι ότι απλά σου δίνει τη δυνατότητα να χρησιμοποιήσεις έναν απ'τους διάφορους φωτισμούς που έχει μέσα το παιχνίδι για τα διάφορα πρωταθλήματα,να χρησιμοποιείς τον ίδιο όπου κι αν παίζεις.Πχ μπορείς να έχεις τον Αγγλικό φωτισμό που έχει πιο πράσινα και ζωντανά χρώματα ακόμα κι αν παίζεις στην Γερμανία.Ενώ χωρίς τη ρύθμιση θα έχεις θαμπά και ξεθωριασμένα χρώματα αν παίξεις σε Γερμανικό γήπεδο σε σχέση με ένα Αγγλικό.

Από'κει και πέρα αν δεν σου αρέσουν γενικά τα γραφικά και τα χρώματα του παιχνιδιού,αυτό είναι άλλο θέμα.Οι άλλες επιλογές που έχεις είναι να ψαχτείς με καμία ρύθμιση με sweetfx κλπ μπας και βρείς καμιά ρύθμιση ή φίλτρο που να σου αρέσει ή να παίξεις με τις ρυθμίσεις της τηλεόρασης/μόνιτορ που χρησιμοποιείς μήπως βρεις κάποια ισορροπία που να σε ικανοποιεί.

ααα ε εντάξει ετσι λιγο το φτιάχνει..Θ δω απο την οθονη μηπως εχει τπτ να κανω....

Δες και αυτο το βιντεο

Ανέβασα ενα ακομα βίντεο το οποίο βασικά ειναι για να τεσταρω πως θα κανω τα record αλλα ειναι ωραίο ματσακι..

Υ.Γ Δεν πρόκειται να ασχοληθώ με το FUT για αστείο..

Προβληματικο φετος το παιχνιδι ονλαιν....αλλο ενα βραδυ που δεν συνδεεται...ασε μας ρε οριτζιν!!!

12 hours ago, GiorgosTT said:

Η lizard squad  έριξε τον σέρβερ λόγω του ban στον Kurt.

Eνα 3ημερο ειχαμε και μεις να παιξουμε....ασε μας ρε ΕΑ με τον καθε Κurt να πουμε....λες και μεις δεν βλεπουμε τι συμβαινει, τον Κurt περιμεναμε!!!!!!

Ακομα οφλαιν το 3ΜΠΙΠΠΠΠΠΠΠ ρδελοοοο!!!!!

• Like 1

Κάνα κοιν αποζημίωση δεν παίζει από την ΕΑ?Σήμερα έχει χρόνο να παίξει ο κόσμος. Από Δευτέρα δουλειά πάλι.

6 hours ago, Nik said:

Κάνα κοιν αποζημίωση δεν παίζει από την ΕΑ?Σήμερα έχει χρόνο να παίξει ο κόσμος. Από Δευτέρα δουλειά πάλι.

Μόνο στην Κοναμάρα αυτά!:hehe:

• Haha 2

Ούτε μισό κοιν αποζημίωση. Από το πρωί κατάφερα να μπω εξιμησι το απόγευμα. Αν είχε γίνει κάτι τέτοιο από την Κοναμι, τρεις σελίδες κατάρες θα είχαν γραφτεί στο τοπίκ του myclub 😄

• Like 2

Και που έπαιξες....Ξύπνησα 2 τα ξημερώματα να παίξω 27 παιχνίδια. 

Σε όλα μα όλα υπήρχε delay. Από πολύ έως λίγο. Δεν έπαιξα ένα παιχνίδι 50-50 και ας χάσω. Τραγική κατάσταση.

Ρε τον κακομοίρη τον Kurt, από ban σε ban τον πάνε και σήμερα πάει και το twitter πάνω σε live μετάδοση με 16Κ άτομα να βλέπουν.

16 hours ago, johnson said:

Ρε τον κακομοίρη τον Kurt, από ban σε ban τον πάνε και σήμερα πάει και το twitter πάνω σε live μετάδοση με 16Κ άτομα να βλέπουν.

Καλα εχουν δικαιωμα σε ολους τους λογαριασμους του ακομα και στο τουιτερ;;;

2 hours ago, Platini_Athens said:

Καλα εχουν δικαιωμα σε ολους τους λογαριασμους του ακομα και στο τουιτερ;;;

Απ'ότι φαίνεται, ναι:

Είναι ιδέα μου ή μετά το patch το παιχνίδι έχει γίνει χειρότερο από πλευράς delay? Καθημερινές 2 το βράδι πετούσε και πλέον εδώ και 2 μέρες δεν μπορώ να αλλάξω πάσα.

Εσεις που ξερετε...βγαινω τετ α τετ με τον Γκριζμαν και ενω παταω το σουτ δεν σουταρει ο παιχτης μου....πατουσα το pace διοτι ειχα στον σβερκο μου τον Βανταικ....τι παταει ρε παιδια ο αντιπαλος και δεν μπορω να σουταρω;;; Εκτος αν συμβαινει κατι αλλο..... 

Ανακαλω τα τελευταια ποστ μου (ΚΥΡΙΩΣ στο co op) περι βελακιων φορμας.

ΜΟΛΙΣ παιξαμε κοντρα στην Λιβερπουλ η οποια τωρα που κοιταξα μια ειναι ΟΛΟΙ με κοκκινα βελακια. Εμεις με Μπαρτσελονα.

Χασαμε 4-2 ενω οι αλλοι ετρεχαν σαν κατσαριδες με τρελο body balance!

ΑΡΑ ολα τελικα ΠΑΝΕ στον Βροντο και ειναι ΑΛΛΑ εκεινα που παιζουν σημασια.

Πολωνια οι αντιπαλοι, λιωνουν ολη μερα......οποτε επιστρεφουμε ΠΑΛΙ στην αρχικη μας θεωρια η οποια τελικα ειναι και το φαβορι. :) 

Ποια βελάκια? Στο απέναντι τοπίκ τα βελάκια. Εδώ είναι φιφα φουτ. Πολωνοί? Μακράν οι πιο φανατικοί του PES και σωστοί σε όλα. Ποια είναι η αρχική θεωρία και για ποιο γκειμ από τα δύο?

• Haha 2
  • Confused 1

13 hours ago, Nik said:

Ποια βελάκια? Στο απέναντι τοπίκ τα βελάκια. Εδώ είναι φιφα φουτ. Πολωνοί? Μακράν οι πιο φανατικοί του PES και σωστοί σε όλα. Ποια είναι η αρχική θεωρία και για ποιο γκειμ από τα δύο?

Νομιζα οτι ημουν στο φιφα 20 γενικη συζητηση AΡΑ φιφα (δεν αναφερθηκα στον ανταγωνιστη καθολου). Αν οντως μου μεταφερατε το ποστ μου εδω σας ζητω συγνωμη για το λαθος μου.

https://postimg.cc/Y47m0tjb

https://postimg.cc/QVd1cNmz

ΑΥΤΑ τα βελακια. ΑΝ ΔΕΝ ειναι βελακια φορμας γνωριζεις τι ειναι;

Παιξαμε κοντρα στην παραπανω Λιβερπουλ και φανταζε ιντερστελαρ!!!!!!!!

Τα Πολωνια ειναι παντου φιλε μου. Στο κο οπ μας βγαζει Πολωνους και εννοειται απο αλλες χωρες επισης.

Αρκετες φορες οι 2 αντιπαλοι μας ειναι απο 2 διαφορετικες χωρες. (τροφη για σκεψη) 

Στο χαντικαπ αναφερομαι του φιφα και τη δικη μας ερμηνεια. 

Μιλαω παντα για το seasons και το κο οπ. 

• Like 1

βελακια φορμας ειναι μισελ και υπαρχουν χρονια

56 minutes ago, TOL1S said:

βελακια φορμας ειναι μισελ και υπαρχουν χρονια

E ναι....μαλλον μπερδευτηκε ο φιλος με το δικο μου λαθος φυσικα αφου ποσταρα στο φουτ...

Προφανως τα βελακια δεν παιζουν τοσο ρολο τελικα ;;;;;; ΟΣΟ το εξπλοιταρισμα που παρατηρουμε;;;;;;;

ΟΛΟΙ σχεδον παιζουν ουλτρα αττακ απο τη σεντρα. Το παιχνιδι μαλλον ''μπουσταρει''  οποιον παιζει ουλτρα αττακ.... ωστε να μπαινουν πολλα γκολ;;;;;....ΑΝ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ φυσικα ή ειναι ΜΟΝΟ αυτο.

Βεβαια πλεον το σταμινα πεφτει, γινεται αισθητο...σερνονται!!!

Καινούργιο update 4.5 GB.

Δεν νομίζω να έχει τις εθνικές του γιουρο. Έχει ακούσει κανένας τίποτα για τις εθνικές ομάδες του γιουρο?

Και να σου και το νεο update, και καλά προσθεσαν και νουμερο ενδηξης του ping...

Το δουλεμα παει συννεφο σε αυτο το παιχνιδι...Χορτασαμε ψεμα 13 χρονια.

Mε το που ανοιγεις την κονσολα σε αφηνει να κανεις 2-3ς νικες και να ξεφτιλισεις αν εισαι καλυτερος τον καθε μπομπιρα και ξαφνικα στο επομενο ματς η ομαδα σου παιζει με τσουβαλι τσιμεντο στην πλατη και πρεπει να βγαλεις φουσκαλες στα δαχτυλα για να κερδισεις τον καθε τραχανα που ολος τυχεος θα σκοραρει στο 90' στην μοναδικη του ευκαιρια με την αρχικη του ομαδα  ενω εσυ εχοντας icons θα πασχιζεις το αυτονοητο εχοντας χασει καμιά 10αρια ευκαιριες.....Χορτασαμε ψεμα ρε ΕΑ

• Love 1
  • Like 1

Τόσο καλά διατυπωμένο και περιεκτικό κείμενο. Σε πέντε σειρές περιγράφει όλη την τραγικότητα του παιχνιδιού. 

Το πινγκ είναι μια κοροϊδία και μισή. Σε κάθε αγώνα έχω 4 πράσινες. Ποτέ δεν έχω πέντε και παίζω με 48 mbps σύνδεση μετρημένη με την κονσόλα. 

Μου βγάζει 70ms delay, + 1 από το μόνιτορ 71. Τα υπόλοιπα 1929 ms από πού προκύπτουν; Από τον σέρβερ ή είναι αποτέλεσμα του σκριπτ; Δηλαδή τι πρέπει να κάνω; Να παίζω με bronze και silver κάρτες; Μάρτιο μήνα και αισθάνομαι σαν beta tester. Κάθε αγώνας είναι διαφορετικός από τον προηγούμενο... Το αν θα κερδίσεις ή όχι δεν είναι θέμα squad και skill. Είναι θέμα τύχης. 

Βλέπω τους youtubers και διακρίνω 2 περιπτώσεις. Κάποιοι στους οποίους το delay είναι ανύπαρκτο και κάποιους οι οποίοι έχουν delay σαν όλους εμάς αλλά κερδίζουν λόγω ότι το skill τους είναι πολύ ανώτερο από τον μέσο παίκτη. Παρόλα αυτά, ακόμα και αυτοί γράφουν γελοίες ήττες από παίκτες που φανερά πασάρουν και σουτάρουν randomly. 

το δικτυο ειναι στο οριο αυτον το καιρο και θα ειναι για οσο κραταει η καραντινα,εχει τυχει και εγω σε fps παιχνιδι να ξεκιναω με 60 σε ολλανδικο σερβερ και κατα την διαρκεια του να πηγαινει 600,ακομα και στο ρουτερ τα errors ειναι περισσοτερα απο πριν την καραντινα