Jump to content
ELBarto-3-

FIFA 19 - Career Mode Topic V2

Recommended Posts

@desperado Αντε ευχομαι να σου πανε ολα καλα στα προσωπικα σου που ειναι και τα σημαντικα αδερφε μου!!!!

Τωρα περιμενουμε την νεα σου ομαδαα!!!!

ΒΑΜΟΟΟΣΣΣΣΣ ΜΠΡΟΟΟΟ!!!!!!!!!

@niktsiabe Φορτωσες τη νεα σεζον αδερφε μου και βλεπω εφερες πολυ πραγμα στις μεταγραφες!!

Χαιρομαι γιατι εκανες κινησεις ουσιας σε θεσεις που η ομαδα σου ειχε αναγκη!!

Αμπροσιο , Ογκμπονα , Τονελι  θα φτιαξουν αρκετα την αμυνα σου ενω και ο Μαρκετι θα δωσει βαθος και εμπειρια στα γκολποστ

Πουκιαρελι και Λασανια θα δωσουν αρκετες λυσεις στην επιθεση σου 

Αλλα αναμφιβολα ξεχωριζει ο Λοκατελι που ειναι το μεγαλο μπαμ και θα κανει και φετος τη διαφορα 

Νομιζω ειναι καιρος να θαυμασουμε την ομαδα μετα τις κινησεις ποιοτητας που εγιναν

ΒΑΜΟΟΟΟΣΣΣΣ ΑΔΕΡΦΕΕΕ!!!

@ELBarto-3- Αδερφε μου!!!!

Ενα ακομα νταμπλ προστειθεται στην συλλογη της Γκορνικ και ευκολα θα ελεγα

Επαιξες και φετος τρομερο ποδοσφαιρο και με ρεκορ συγκομιδης πηρες ευκολα το πρωταθλημα ενω στο παρατσακ εχασες και το αηττητο 

Ενω και το κυπελλο το σηκωσες με σχετικη ευκολια θα ελεγα!!!

Παμε στη νεα σεζον τωραα

Ας ξεκινησουμε απο τις μεταγραφες

Καταρχας εξαιρετικες οι πωλησεις των Φρουχτλ και Μπεν γιεντερ ειδικα ο τελευταιος που δεν αποδωσε οπως θα ηθελες

Βεβαια θεωρω οτι ισως θα μπορουσες να παρεις λιγα περισσοτερα για τον Φρουχτλ αλλα και τα 42 μια χαρα ειναι

Παμε στις μεταγραφες σου τωρα οπου εφερες λιγες και καλες!!!

Γκονζαλες πολυ καλη λυση για παγκο με τετοια ρητρα ληστεια εκανες:D

Διουδης πολυ καλη λυση για παγκο δεν το συζηταμε καν

Το μεγαλο μπαμ εγινε με την αποκτηση του παιχταρα Φιρμινιο!!!!

Μεγαλη προσθηκη θα δωσει πολλα με την εμπειρια του και την τεραστια ποιοτητα του!!!

Τωρα αγωινιστικα στο πρωταθλημα δεν εχω να σχολιασω κατι αναμενομενα πας τρενο και περιμενω το αηττητο φετος!!!

Στην ευρωπη τωρα περασες ευκολα και αναμενομενα Δυναμο και Μαλμε και βρεθηκες στους ομιλους σε εναν ομιλο επικινδυνο μεν αλλα οχι τρομακτικα δυσκολο!!!

Και αν και στην πρεμιερα με τους Βελγους ησουν ατυχος ηρθε το τεραστιο διπλο μεσα στην Ιταλια και σε εβαλε σε τροχια προκρισης

Εχεις ομαδαρα να τα σαρωσεις ολα μπρο εγω σε πιστευω!!!!

ΒΑΜΟΟΟΟΣΣΣ ΛΙΑΚΟΟΟΟ!!!!

Παμε στα δικα μου τωρα

Περασε ο Γεναρης χωρις καποια μεταγραφη αλλα ξοδεψαμε αλλα 4 μυρια σε εναν ακομα σκαουτερ που θα ψαξει για ταλεντα προς αργεντινη μερια

53201064_2209607619126362_27895518725857

Μπαλαρα σε δυσκολη εδρα και μεγαλο διπλο με ενα μαγικο τελευταιο ημιωρο

Παρτε μια ομορφια απο τον Πετραν :D

ΑΕΚ - Κασιμπασα 2-0

Κονιασπορ - ΑΕΚ 1-2

53725727_2209607609126363_46381975759403

Καναμε το 1-0  στο 8' ομως γρηγορα με την αμυνα μας να πεταει χαρταετο μας εκαναν το 1-2 μεχρι το 25 ισοφαριζουμε σε 2-2 αλλα ηταν καλυτεροι στο 2ο και δικαια χασαμε

Ετσι χτιζονται οι σωστες επιθεσεις απο την αμυνα :D (το 2-2 ειναι αυτο)

53778028_2209607592459698_64719383426183

Σκοραρε ο Χασαν αλλα καταφερε να παρει κοκκινη λιγα λεπτα πιο μετα

ενω πιεζουμε μπροστα στην κοντρα τρωμμε το 2-0

και παλι ομως ειμαστε καλυτεροι αλλα ο Σα την εχει δει Νοιερ 

Αυτοι κλεινονται στο 2ο ημιχρονο παιζοντας και με 10 και μεσα σε 6 λεπτα τους στειλαμε σπιτι τους:D 

Μεγαλο διπλο και νικη σε ενα ακομα ντερμπι με τεραστια ανατροπη  μεσα σε λιγα λεπτα 

Νο comments :D

ΑΕΚ - Μπασακσεχιρ 1-0

Σιβασπορ - ΑΕΚ 1-1

Γαλατασαραι - ΑΕΚ 2-1 

Για 5-1 ηταν το ματς αλλα ο Μητρογλου εχασε τα αχαστα

Αραουχο το Γκολ μας

53309018_2209607612459696_80347991597750

Καναμε ενα πολυ κακο 1ο ημιχρονο και χαναμε με μονο 0-1 καθως ηταν εκνευριστικα αστοχοι

Στο 2ο αρχιζουμε να πιεζουμε οσπου μπαινει μεσα ο Αραουχο

2 γκολ απο ισαριθμες ασιστς του Πονσε και γενικα ανεβασε την ομαδα αρκετα

το 3ο γκολ ο Πονσε που ηταν και αυτος εξαιρετικος 

απλα μειωσαν στο 92'

ΑΕΚ - Αλανιασπορ 2-1

ΑΕΚ - Κασιμπασα 2-0

Τραμζοσπορ - ΑΕΚ 1-2

Ανκισαρ - ΑΕΚ 1-1

Κρισιμο ντερμπι 3 αγωνιστικες πριν το τελος με φοντο το champions league!! Ο Παναθηναικος ειναι αδιαφορος δεν διεκδικει κατι ομως εμεις ειμαστε στο +5 απο τον 2ο ΠΑΟΚ και θελουμε νικη για να κλειδωσουμε ουσιαστικα το champions league καθως με ηττα θα μπαιναμε σε μπελαδες τις τελευταιες 2 αγωνιστικες 

53761231_2209607715793019_58154439628355

Ντερμπι ευρωπαικου επιπεδου με τον Παναθηναικο αν και χαμηλα στην βαθμολογια να παιζει για την φανελα και την τεραστια ιστορια του!!

πολλα γκολ και πολλες χαμενες φασεις και απο τις 2 πλευρες με Διουδη και Μπαρκα να ειναι σε πολυ καλη μερα

Ευτυχως ο ΠΑΟΚ αυτοκτονησε (περιεργο :hehe:) στην εδρα της 15ης Κασιμπασα (εχασαν 2-0) και ετσι κλειδωσαμε την 2η θεση για τα προκριματικα του champions league

53739887_2209607722459685_32212154647262

17 χρονων βασικος στο 1ο του ντερμπι και Χατ -τρικ!!! Αρρωστο και νομιζω οτι ηδη κερδισε μια θεση στην καρδια των ΑΕΚτζηδων!!!

Το μελλον του ανηκει!!!

Ειπαμε κουβαλαει βαρυ ονομα ντε;) 

Ετσι παμε και στα 2 τελευταια παιχνιδια που τα εκανα Σιμ 

Ανταλιασπορ - ΑΕΚ 0-1

ΑΕΚ - Μπουρσασπορ 1-2

Βαθμολογια

53224153_2209607825793008_57388445267813

Καναμε πολυ καλο 2ο γυρο και τερματησαμε 2οι βγαινοντας στα προκριματικα του τσου λου που ηταν και εξαρχης ο στοχος μας για φετος

Ολα κριθηκαν στο μεταξυ μας ντερμπι με ΠΑΟΚ που κερδισαμε με 3-2 και πηραμε κεφαλι και ψυχολογια εμεις αυτοι αρχισαν να γκελαρουν στα κρισημα μετα και ετσι βγηκαμε 2οι

Παιξαμε πολυ καλο ποδοφαιρο ανα διαστηματα αν και ειχαμε κενα στην αμυνα μας και τρωγαμε ευκολα γκολ

MVP της σεζον ο Μπακασετας καθως τα εκανε ολα 15 γκολ και 9 ασιστς σε 33 ματς αλλα γενικα ηταν η ψυχη της ομαδας και εδινε πολλες λυσεις στο κεντρο

53968571_2209607695793021_92085196576931

Πονσε σταθερα καλος οπως και ο Λιβαγια 

Ομως θα κανω ξεχωριστη αναφορα στον Αραουχο

Δεν ειναι τα γκολ που πετυχε μονο ειναι οτι σχεδον ολα του τα γκολ τα πετυχε σαν αλλαγη ενω ποτε δεν διαμαρτηρηθηκε που ηταν παγκο!!!!

Τελος να πω οτι ξοδεψαμε αλλα 4 μυρια για εναν αργεντινο σκαουτερ ενω η ομαδα εχει πολυ ταλεντο απο τις ακαδημιες να δουλεψει ενοψει της νεας σεζον και θα μιλησουμε εκτενεστερα για αυτο στο επομενο ποστ

Αυτα απο μενα συνεχιζουμε δυνατααααα!!!!!!!

4374204.jpg

VAMOOOOSSSS AEKΑΡΑΑ ΜΟΥ!!!!!

• Love 4

@niktsiabe Εκανες φοβερες και σοβαρες κινησεις, η Σασουολο εχει εναν καλο μεστο και συνετο προπονητη στον παγκο της που μπορει να την φτασει ΠΟΛΥ ψηλα, επιτελους βλεπει μπροστα η ομαδα!

Εξαιρετικες κινησεις, πραγματικα, και το ξεσκαρταρισμα!

Θα κανεις πολυ καλη σεζον!

@takisaek Παμε στον Δικεφαλο.

Τελειωσες την πρβτη σου σεζον 2ος, αξια.
Πηρες ολα τα ντερμπι με τις Ελληνικες ομαδες, το οποιο ειναι πολυ σημαντικο, και εδωσες χαρα στον κοσμο.

Τρομερες γκολαρες του Μανταλου.
Κριμα για τον Παναθηναικο.
Ο Μαυρος γινεται σιγα σιγα πουλεν του Career!!!
Το καλοκαιρι περιμενω ενισχηση για μια σοβαρη πορεια στην Ευρωπη, και ενα πρωταθλημα!

---------------------------------

Αποτέλεσμα εικόνας για gornik zabrze

Πρωταθλημα, μαζεμενο.

Gornik - Legia 5-2
Lubin - Gornik 0-3
Gornik - Lech 3-0
Slask - Gornik 0-1 
Gornik - Piast 2-0
Gornik - Slask 4-0

Lech - Gornik 1-1
Gornik - Jagiellonia 4-0
Gdansk - Gornik 0-1 

Οπως βλέπετε, ειμαστε περαν απο αποτελεσματικοι.
Δολοφονοι φετος, παμε ολοταχως προς το αηττητο, αλλα και ΑΛΛΟ ενα ρεκορ συγκομιδης βαθμων!

CHAMPIONS-LEAGUE-735x400.jpg

Gornik - Spartak 1-1 

Το απολυτο σουρωτηρι, για ομαδα που κερδιζει ΤΟΣΟ πολυ εχουμε τα περισσοτερα δοκαρια στην Ευρωπη, 1000%.
Επισης, Ευρωπαικα πρεπει να εχω το χειροτερο record εντος εδρας για ομαδα που προκρινεται απο τους ομιλους, εχω ισα ισα 5 νικες εντος εδρας, 5 χρονια τωρα, στην Ευρωπη.

Κατι παθαινουμε.

ri2OH45.pngdYyDWoJ.png

Παιζαμε στο πανεμορφο γηπεδο της Σπαρτακ, αλλα τους χαλασαμε το απογευμα.
Μια εξαιρετικη εμφανιση, απεναντι σε μια νοθροτατη Σπαρτακ μας εδωσε την νικη-προκριση.

Brugge - Gornik 0-1

Τεραστια νικη μιας και αυτη μας εδωσε την ευκαιρια να κραταμε την τυχη στα χερια μας τελευταια αγωνιστικη με Μιλαν για την πρωτια!!

7Rw3toZ.png

Να ναι καλα το πρωτο ημιχρονο.
Για 6 ηταν το τομαρι τους, στο πρωτο ημιχρονο τους χτυπησε ασχημα η εδρα και κοντεψανε να λυποθιμησουνε, σαν να επαιζα με κονους.

Αντιθετως στο δευτερο εμφανιστηκε η Μιλαν.....
Δε περασαμε το κεντρο, και φαγαμε μονο 2 γκολ.
Αν ερχοτανε αυτη η Μιλαν απο την αρχη, θα ετρωγα ενα 3μπαλο και θα το βουλωνα.

Αλλα νικη και πρωτια.

kIkWXr6.pngIM7DNub.png

-------------------------------------------------------

• Δεν υπαρχει η τυχη μου στα νοκ-αουτ.

nAm3ZAF.pngAa0WVOt.png

Βγαινουμε 1οι και τυχαινουμε την Ρεαλ Μαδριτης.
    Δηλαδη αν ειναι δυνατον.

Και την πρωτη σεζον που προκριθηκαμε πρωτοι, προ-περσι, τυχαμε την Λιβερπουλ που το σηκωσε κιολας!!

Δε μας θελει....
    Οχι οτι και 2ος να εβγαινα θα ηταν καλυτερα, οπως βλεπετε, η Μιλαν με την πρωταθλητρια Μπαρσελονα θα παιξει.
    Επιστροφη Μεσσι στο Καμπ Νου.

• Παολο Ντυμπαλα.

Tkq3rs0.png

4η συνεχομενη Χρυση Μπαλα.

Το παλικαρι τα εχει σαρωσει ολα, και ειναι ο καλυτερος στον κοσμο, πια, με διαφορα.

• Μπουστος τραυματιας για 4 μηνες.

UoR23dG.png

Ευτυχως εχουμε αντικαταστατες για την θεση RB γιατι θα ηταν προβλημα

----------------

Αυτα μαγκες, μπαινουμε γεναρη, και στην τελικη ευθεια.
Μεχρι την Κυριακη θα εχω τελειωσει, και θα ανακοινωσω την νεα μου ομαδα.

VIVA GORNIK!!!!!!!

gornik-lechia.jpg

Edited by ELBarto-3-
  • Love 3

@niktsiabe

Καταρχήν πω ότι χαίρομαι ότι συνεχιζεις σε μία ομάδα όπου την έβγαλες Ευρώπη για αρχή και πρέπει να το ζήσεις.. παίξε την Ευρώπη, και κάνε το καλύτερο..

Στις μεταγραφές σου τώρα,  έκανες ωραίες κινήσεις στην άμυνα με Τονελι και Ογκμπονα.. 

Έκανες πολύ καλά που αγόρασες LOCCATELI,  φοβερό ΧΑΦ...

Ο Pucciarelli , μου θυμίζει εποχές ΦΙΦΑ 16, όπου ήταν καταπληκτικός...

Περιμένουμε νεότερα αδερφέ,  με ματσάκια..

VAMOS AMIGO..!!!

@takisaek

Τελείωσες τη σεζόν εξαιρετικά,  εφόσον βγήκες 2ος..

Έχεις Ευρώπη τη νέα σεζόν. Οπότε θες ενίσχυση...

Έφυγες για 2η σεζόν και με καλύτερη προοπτική και με έμφαση την Ευρώπη..

VAMOS TAKARE..!!!

@ELBarto-3-

ΑΔΕΡΦΈ ΜΟΥ..  έκανες το καθήκον σου.. 

Έκανες αυτό που έπρεπε..

Τελείωσες το καριερ σου με εκπληκτικές κατακτήσεις..

Το 5 στα 5 τα λέει όλα ....

Έγραψες ιστορία..

Τώρα στην τελευταία σου σεζόν στην ευρωπη...εκανες μια επική πρόκριση με ΡΕΆΛ, 

Μετά με ΜΠΆΓΕΡΝ το πάλεψες,  αλλά δεν τα κατάφερες...

Δεν πειράζει γενικά το καριερ και κεφάλαιο  ΓΚΟΡΝΙΚ κλείνει πολύ όμορφα..

Αν θες τη γνώμη μου.. Ήταν ένα εξαιρετικό καριερ αλλά πιστεύω ότι την ΓΚΟΡΝΙΚ του 16 δεν την πιάνει ποτέ...

Περιμένω τον επόμενο σταθμο σου , ξερω κτι θα πας μεσω brows jobs , αλλα ελπιζω να ξεκινησεις  ένα νέο Καριερ....

VIVA   ELB..!!

VIVA  GORNIK..!!!

Αααα και κουβαλά μαζί τον σιμονακο.. θα φύγει έτσι και αλλιώς... οπότε πιστεύω θα ήθελε να είναι μαζί σου σε μια μεγάλη ομάδα..

-----------------------------------------

Και Πάμε στα δικά μου 

•  Μετά  από 2 δοκιμές σε ΙΣΠΑΝΊΑ και 1 σε ΓΑΛΛΊΑ, τελικά δεν βρήκα κάτι που να κάθετε και επέστρεψα... Που αλλού,  στην Αγγλία..

• Η τύχη μου έκανε την τιμή να δω την 4αρα του ΑΓΙΑΞ.. (λόγο ίντερνετ το λέω τύχη)

Ε αυτό ήταν... 

Έψαξα,  διάβασα,  υπάρχει και σε βίντεο  η τακτική του ΑΓΙΑΞ,

έψαξα  για την νέα φουρνιά παιχτών και είπα ότι θα το κάνω..

Έψαχνα 2 μέρες ομάδα συμπαθιτικη για αρχή,  αλλα και που θα μπορεί να ανταπεξέλθει στις απαιτήσεις της νέας μου πρόκλησης...

Και τελικά την βρήκα..

1200px-FC_Southampton.svg.png

ΆΚΥΡΟ...!!! :hehe:

σόρρυ παίδες Πάμε για άλλα, αν και έπαιξα αρκετά ματς κι έφαγα 3 μέρες με αυτή την ομάδα +2 που έψαχνα,  δεν θα προχωρήσω άλλο,  δεν μπορώ να έρθω μαζί της..

ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΌ ΣΧΈΔΙΟ, ΑΠΌ ΤΗΝ ΑΡΧΉ ΠΆΛΙ,  ΤΗ ΝΑ ΚΆΝΟΥΜΕ..

ΤΑ ΛΈΜΕ ΣΤΟ ΕΠΌΜΕΝΟ ΠΟΣΤ....

Edited by desperado
  • Love 4
  • Confused 1

@desperado Μπερδεμενο σε βρισκω 😛 

Περιμενουμε την καταληξη σου.

@Diegito21 Να σαι καλα για τα λογια σου, αδερφε.Ευχαριστω για ολα οσα ειπες. 

Στα δια σου, Ευρωπαικα σε φοβηθηκα λιγο ρε μπαγασα, με τις 2 ηττες, αλλα καταφερες και προκριθηκες ως δευτερος, και ετυχες και Φιορεντινα που φαινομενικα, για τα επιπεδα του EL, ειναι δυνατος αντιπαλος
Ειναι και ψιλο-χτισμενη γιατι ειχες κανει τις μεταγραφες σου εκει οταν εισουνα, δε θα ειναι ευκολο εργο, καθολου.

Πρωταθλημα τωρα εισουν σε μια ενδιαμεση κατασταση, κακη δε μπορουσες να την πεις γιατι μεσα στις 2 γκελες εκανες και μια νικη, αλλα ουτε καλη δε τη λες, γιατι ειχες περισσοτερες γκελες παρα νικες.
Αποκορυφωμα της "φορμας" σου, η ηττα απο την Μπετις στο αιωνιο ντερμπι της πολης, που παντα ειναι επιπονο.

Θελει αλχημιες, γιατι η ασταθεια στο ποδοσφαιρο καλο δε κανει ποτε, πρεπει να σοβαρευτεις και να χτισεις, δε βγαινει ετσι.
Το κυπελλο σου προσφερει την δυνατοτητα για εναν τιτλο, αλλα ειναι ακομα δυσκολο με μεγαλες ομαδες στον θεσμο.

Σε πιστευω, θα στρωθεις, εισαι και στην Ευρωπη, προσδιδει κινητρο το ολο θεμα, και θεωρω οτι θα τα καταφερεις.

FORZA DIEGO!!!!

Edited by ELBarto-3-
  • Love 4

@takisaek Σταθερή πορεία με νίκες σε συνεχή ροή. Αφησες πίσω ΠΑΟΚ-ΟΣΦΠ- ΓΑΛΑΤΑ-ΜΠΑΣΑΚΣΕΧΙΡ και έχοντας την καλύτερη επίθεση, αλλά η άμυνά σου όντως σου κάνει νερά. Θέλεις σταθεροποίηση εκεί γιατί του χρόνου με Ευρώπη θα παίζεις και σε διπλό ταμπλώ

KEEP GOING!!

@ELBarto-3- Ιδιαίτερα συγκινητικό το τέλος σου στην Γκόρνικ...

Είσαι ο απόλυτος κυρίαρχος στο πολωνικό ποδόσφαιρο!!

Για μένα προσωπικά δεν πειράζει που έχασες το αήττητο, σημασία έχει η συνολική πορεία και η μπάλα που έπαιξες

Πάντως αυτό το πράγμα με το κύπελλο, ανεξήγητο ρε παιδί μου άλλη μια χρονιά

Στην Ευρώπη, ταρακούνησες το σύμπαν με τον αποκλεισμό της Ρεάλ, αλλά καπάκι η Μπάγερν και βέβαια οι τραυματισμοί σε φρέναραν

Τώρα ανοίγεις νέα σελίδα στην καριέρα σου

Η ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ αγαπησιάρα ομάδα!

Αν και νωρίς ακόμα θεωρώ σε βάθος χρόνου πρέπει να χτίσεις και να δουλέψεις με στόχο την διάκριση στα εγχώρια που τόσο της έχει λείψει

FORZA VIOLA!!

@Diegito21 Ούτε κρύο ούτε ζέστη η 9η θέση σου, αλλά είσαι κοντά στην Ευρώπη. Το κακό βέβαια είναι ότι η Μπέτις είναι 6 πόντους από πάνω σου και αυτό φορτώνει πίεση στην ομάδα

Έκανες κακές ήττες με Εσπανιόλ- Λεγανιές- Μπέτις, κόλλησες στο μηδέν με Χιχόν- Χετάφε, αλλά πήρες σημαντικές ανάσες με Αλαβές- Ειμπαρ- Χιρόνα, τρεις δυσκολότατες έδρες!

Στα θετικά η συνέχεια στο Copa del Rey και με καλή κλήρωση μάλιστα, ενώ απέφυγες και τα καρδιοχτύπια στο Γιορόπα Λιγκ, όπου σε 2 συγκινητικές αναμετρήσεις θα έρθεις αντιμέτωπος με το παρελθόν σου!!

VAMOS SEVILLA!!

-----------------------------------------------------------------------------------------

Στα δικά μου:

Καταρχάς η διάταξη της ομάδας και ο πάγκος μας

NjkjSoh.jpg

rUS5CD0.jpg

Οι μεταγραφές θα μπουν σιγά-σιγά στην 11αδα

Εδώ να πω βέβαια την βλακεία του αιώνα που έκανα

5 ώρες πριν τη λήξη των μεταγραφών πούλησα τον GK Consigli με 21 εκ. στη Μονακό που ήρθε με πρόταση, έκανα πρόταση λοιπόν για τον Cragno της Κάλαρι και ενώ τα βρήκα με την ομάδα, επειδή περίμενα να συμφωνήσει ο Consigli με τη Μονακό, ο Cragno δεν με περίμενε. Μετά έκανα πρόταση για δανεισμό του Audero από Γιουβέντους αλλά ενώ η Γιούβε συμφώνησε, αυτός στο μηδέν αρνήθηκε!Ξέμεινα λοιπόν με τον γερό-Μαρκέτι (36 ετών) και τον γερό-Πέγκολο (38 ετών)...

Πάμε όμως στα αγωνιστικά και βλέπουμε:

1η αγων. 

LciEjBr.jpg

Προηγηθήκαμε και παίζαμε ωραία μπάλα στην έδρα που ουσιαστικά εξασφαλίσαμε την Ευρώπη πέρσι και παράλληλα πετάξαμε έξω την Γκρανάτα. Αλλά μας το φύλαγε και με τους ποιοτικούς παίκτες που διαθέτει γύρισε το ματς.

Πρεμιέρα με το αριστερό λοιπόν

2η αγων. 

Νωρίς-νωρίς υποδεχόμασταν τη Γιουβέντους

KMZ6Xan.jpg

Και τα καταφέραμε αν και με λίγη δόση τύχης που πάντα χρειάζεται σε αυτά τα ματς.

Το πέναλτι κέρδισε ο Ντι Φραντζεσκο μετά από ένα καταπληκτικό σλάλομ και γκρέμισμα από τον άτσαλο Ζερόμ Μπόατενγκ

Τέλος Αυγούστου ήρθε η πολυαναμενόμενη κλήρωση του EUROPA LEAGUE!!!

GNBAZ6L.jpg

Μετά από Ολυμπιακό-ΠΑΟΚ που είχε τύχει στους ομίλους με Θέλτα, πάλι ελληνική ομάδα στο διάβα μου

Κατά τα άλλα θεωρώ τον όμιλο χρυσή ευκαιρία για πρόκριση! Μένει να φανεί και στο χορτάρι

3η αγων.

vIqPiIR.jpg.

Πρώτο ημίχρονο απλά άφαντοι

Στο 2ο παραδώσαμε μαθήματα ποδοσφαίρου με  μπροστάρηδες τους Pucciarelli- Duncan

Ειδικά ο δεύτερος ξεκίνησε την χρονιά καταπληκτικά

4η αγων.

Πριν την υποδοχή του Παναθηναϊκού για την 1η αγων. του Γουρόπα (με το μυαλό εκεί είναι η αλήθεια)

gUeUw2z.jpg

Για 0-0 ήταν το ματς

Τέλος πάντων, ένα σουτ του Φοφανά από τα 35 μ. μας άφησε άδεια τα χέρια

Όπως και πέρσι λοιπόν πέρασε η Ουντινέζε από την έδρα μας με 0-1

EUROPA LEAGUE- 1η αγων.

dbVQUnd.jpg

Συγνώμη παιδιά, αλλά Μπουζούκης-Χατζηγιοβάνης-Μακέντα έγιναν Μέσι-Ρονάλντο-Σουάρες....το λιγότερο εκνευριστικό....

Εμείς είχαμε άγχος μπροστά στο κοινό μας

Τα έκανε όλα ο Ντανκαν. Ισοφαρίσαμε 3 φορές, η τελευταία στο 93΄

Στο άλλο ματς, η Γκρασχόπερς κέρδισε την Χοφενχαϊμ και έτσι ένας όμιλος αδιάφορος με το καλημέρα πήρε φωτιά

5η αγων.

fFS3YLy.jpg

Συνήλθαμε γρήγορα βέβαια και πήραμε τη νίκη μέσα σε μία Ιντερ σε σύγχυση και άδεια από δυνάμεις

ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ:

Μετά από 5 αγωνιστικές έχουμε 3 νίκες-2 ήττες είμαστε 6οι 

Οι μεταγραφές μπαίνουν σιγά-σιγά στην ομάδα

Αυτός που δεν χάνει ματς είναι ο Τονέλι που είναι κολώνα

Ευτυχώς ο Μαρκέτι είναι σταθερός, αν και με τον ΠΑΟ έκανε 2 γκέλες

Ο Λαζάνια δεν έχει μπει καν στο κλίμα, δεν έχει ακουμπήσει μπάλα

Πολιτάνο-Πουτσιαρέλι-Τζούρισιτς για αρχή είναι πολύ καλοί μπροστά 

Λοκατέλι σε ρηχά νερά, όπως και ο Ντ'Αμπρόζιο

Συνεχίζουμε...

• Love 4

@takisaek

Για αρχή να πω οτι στις μεταγραφές σου μου αρέσουν λόγο το ότι έφερες ελληνόπουλα...

Από εκεί και πέρα στο πρωτάθλημα τώρα είσαι 3ος,  με τις 2 τουρκικες ομάδες να ξεφεύγουν αν δεν προσέξεις στον 2ο γύρο...

Στην Ευρώπη τώρα πέρασες μαγικά στην επόμενη φάση και το εμπόδιο Ατλέτικο Μαδρίτης είναι δύσκολο,  αλλά έχεις αποδείξει ότι δεν είναι ακατόρθωτο...

Συνεχίζεις δυνατά αδερφέεεεεεεε... 

VAMOS TAKIS!!!

@niktsiabe

Έγινε λίγο βλακιουλα με τον τερματα,  αλλά κλείσε  από τώρα κάποιον να έρθει το Γενάρη..

Στο πρωτάθλημα έχεις κάνει καλή αρχή και περιμένω φέτος μια καλύτερη θέση..

Φωτιά πήρε ο όμιλος από νωρίς στην Ευρώπη... θα έχεις καυτή συνέχεια...

Συνέχισε δυνατά,  

FORZA AMIGO!!!

@Diegito21

Ας ξεκινήσω από το πρωτάθλημα,  που μπορεί να είσαι 9ος αλλά αυτό μπορεί να αλλάξει με έναν σοβαρό 2ο γύρο...

Έκανες ροτεισον και πέρασες στην επόμενη φάση του κυπέλλου..  με μια όχι τόσο εύκολη ομάδα..

Στη. Ευρώπη τώρα πήρες να τα κανεις σαλάτα , το έκανες  ροντέο,  αλλά τελικά έκανες το αυτονόητο...

Τώρα για την  κλήρωση τη να πω , έχεις και κάποια συναισθήματα,  αλλά τώρα πρέπει να κοιτάξεις την ομάδα σου και να περάσεις στον επόμενο γύρο...

VAMOS DIEGITO!!!

@ELBarto-3-

Αν Και σε περίμενα σε μεγαλύτερη ομάδα... Η επιλογή σου μου άρεσε.. 

Δεν πήραν  τα μυαλά σου αέρα.. μπορείς μετά από αυτό να φύγεις για κάτι ακόμα πιο μεγάλο..

Όπως τα λες θέλει δουλίτσα η ομάδα.. 

Αλλά έχεις 2 κολώνες,  αυτούς που προαναφερες και ειδικά το τέρματα....

Περιμένουμε τη συνέχεια σου..

FORZA EL BARTO!!!

Edit:

Στάνταρ κινησουλες της εποχής που βρίσκεσαι...

Neres,  αγάπη IRL,στο ΦΙΦΑ δεν τον ξέρω ακόμα...

Ο KOZIELO έκανε όργια στο16  με 70 οβεραλ , φαντάζομαι τώρα...

Ο Felix πρέπει να κάνει όργια... Όσο αφορά τον Φράνκο και τω τον κυνηγάω από το πρώτο καριερ αλλά όλο κάτι στραβώνει... Πρέπει να είναι μπακαρα...

Απ όλα είχε ο μπαχτσες στην αρχή σου,  θα στρ αεί όμως η ομάδα και θα βρεις το δρομο σου...

• Like 2

@takisaek Παμε στον Ουζουνιδη των πλουσιων! :D 

Μεταγραφες = Οικονομου Μποκα, γελαω.

Καλλερι μεταγραφαρα.

Φανταστικη πορεια στην Ευρωπη, περασες Ατλετικο και παραλιγο Λιβερπουλ, εχεις κανει τρομακτικα πραγματα και φερνεις εναν αλλο αερα στην ΑΕΚ ως ομαδα!

Τρομαζω να σκεφτω τι θα κανεις του χρονου!

Στο πρωταθλημα εγινε χαμος, αλλα δε μου εδωσες την αισθηση οτι σε ενοιαζει και τρομερα, απο το ποστ σου.
Κανονικα, πρωταθλημα που τελειωσες στο -2, και το διεκδικουσανε 5 ομαδες, θα επρεπε να εδειχνες περισσοτερο παθος.

Μεταγραφαρες, τωρα, και ο Λημνιος, και ο Μπουζουκης αλλα εννοειται ο Σωκρατης θα σε πεταξουνε επιπεδο παραπανω, μιλαμε για κινηση ολκης!!!

Καντον αρχηγο κατευθειαν!

Περιμενω να σε δω πρωταθλητη, επιτελους, αυτο δε το ξεχναμε.

Edited by ELBarto-3-
  • Love 3

@Diegito21 ΕΤΣΙ ΡΕ ΘΕΡΙΟ!!! ΕΤΣΙ ΡΕ ΓΙΓΑΝΤΑ, ΑΙΝΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!

Επιστρεφεις στον ερωτα της ζωης σου, και το καλο που σου θελω, να κατσεις αυτη τη φορα, ειναι ντροπη ο μονος που εχει φερει ΤΣΛ στην Ρωμη, στα τοπικ μας να ειμαι εγω, που ειμαι Γιουβεντινος. :lol: 

Δε χρειαζονται λογια για τον γερολυκο, Λιονελη, η καλυτερη κινηση που θα μπορουσες να κανεις, οχι μονο αγωνιστικα, αλλα και να μπει η Ρωμα στον χαρτη των πρωταγωνιστων και παλι!!
Οι υπολοιπες μεταγραφες, αδιανοητες.
Αλαριο, λατρεια.
Φλορεντσι, επιστροφη.
Μπαμπου, Κοντι, Ντομενικο, Κορρεα, εξαιρετικοι.

Αλλα η ολη ουσια ειναι ο ΜΕΓΑΣ Ντανιλο Περειρα!!!

sk14.jpg

Η Ρωμα ειναι η 2η ομαδα παγκοσμιας κλασης που αγωνιζεται ο Ντανι, στην καριερα του, μετα τον Αρη Θεσσαλονικης. :D 

Εχεις καλη 11δα, απο τους υπαρχοντες ξεχωριζω Κλαιφερτ, Καστιλς και Πελεγκρινι
Πολυ καλες μοναδες, χρονια στην ομαδα.

Ακομα υπαρχει Κριστιανο σε σενα?!
39 πρεπει να χτυπαει.

Αγωνιστικα τωρα, τι εβαλε ο Μεσσι ρε μ@λ@κα, αν ειναι δυνατον, λυπησου μας ρε κοντε, στα 35, που εμεις ειμαστε 24 και ποναει η πλατη μας καθε πρωι που ξυπναμε.

Πρωταθλημα στα 2 γκολ κινησαι, πολυ 2-1 και 1-2.
Κακη αμυνα, προς το παρων, θελεις πολυ δουλεια εκει, και επιθετικα κουβαλαει ο κοντος, με την δημιουργια του.

Εισαι ψηλα, και δικαιοματικα, εχεις κανει καλες εμφανισεις, αλλα εχει ξεκαθαρα κενα η ομαδα.
Ελπιζω να στρωσει σιγα σιγα, και γενικα αν οχι, εχεις παντα τις επομενες σεζον.

Στο ΤΣΛ, αδερφε, οτι συμβει.
Ζησ'το, χωρις πιεση και προσδοκιες.

ΦΙλε με εκανες χαρουμενο, το ξερεις πολυ καλα οτι σε πριζω τα παπαρια καθε χρονο να παρεις Ρωμα και να κανεις ενα Career ανταξιο της κ@υλας σου για την ομαδα, τετοια θελω.
Με εκανες χαρουμενο, πραγματικα, και με ενεπνευσες. ;) 

FORZA DIEGITO!!!!!!!!

Edited by ELBarto-3-
  • Love 4

@takisaek Καταρχας θα ξεκινησω με Πολωνια και τα απιστευτα κατορθωματα σου εκει.

Εκανες φοβερα πραματα που δεν θα ξαναζησει η ομαδα ποτε ξανα. Εκτος και αν ξανα πας.

Δεν ειχες αντιπαλο και σαρωνες για πλακα. Ειχες ξεφυγει σαν ομαδα και φανηκε με τις πορειες σου στην Ευρωπη.

Στα καινουργια σου τωρα και στην καψουρα σου την ΑΕΚ.

Για 1η χρονια εισαι τρομερος και ο τιγρης θα χει να λεει για σενα 😛

Calleri μεγαλη κινηση. Απιθανη η προκριση με Ατλετικο και παραλιγο να κανεις το θαυμα με Λιβερπουλ!

Μεγαλη σεζον για σενα.

Οργωσες την ελληνικη αγορα, ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΟΥΖΟΥΚΗ ΡΕ!! 😜

Μπαμ με τη επιστροφη Σωκρατη. Πας για καλα πραματα!!!

@niktsiabe Italia και εσυ λοιπον.

Συμπαθης η Σασουολο σαν ομαδα.

Ξεχωριζω Μπεραντι εννοειται. Ακρως θετικη η 1σεζον και εξοδος στη Ευρωπη.

Kαλο ξεκινημα στη νεα χρονια και μεγαλη νικη με Γιουβε.

Η 3αδα της Παναθας σε ριμαξε 😛

Αλλα εισαι μεγιστος γιατι στο καπακι εκανες μεγαλο διπλο στο Μιλανο!

Με αρεσει η ομαδα οπως και να χει.

Συνεχισε δυνατα!!

@desperado Αδερφε πετυχημενο το career με Μπερνλι οπως και να χει.

Καλες σεζον και καλες κινησεις.

Αλλα ατυχος γιατι αξιζες μια θεση στην Ευρωπη.

Ισως μπορουσες να το παλεψεις αλλη μια σεζον.

Αλλα εσυ ξερεις καλυτερα.

Για να δω που θα συνεχισεις.

Αναμενουμε!

@Diegito21 Ελα ρε γιγαντα!

Τελειωσα αδοξα το πραμα στην Φλωρεντια.

Αλλα επεστρεψες ξανα στη Σεβιλλη. Αυτη τη φορα περιμενα να στεριωσεις για καιρο.

Αλλα και να φερεις κουπες βεβαιως. Δεν καταφερες την 4αδα αλλα ουτε την πορεια την μεγαλη στο Γιουροπα αληθεια ειναι.

Κατα διαστηματα επαιξες ομως καλη μπαλιτσα βεβαια. Με μεγαλα αποτελεσματα απενατι στους 2 μεγαλους.

Η κινηση του Κιεζα ξεχωρισε αλλα ηταν και ρομαντισμου φυσικα.

Τωρα στα φρεσκα κουλουρια εκανες για φετος ακομα μια επιστροφη.

Το χεις με τις επιστροφες φετος 😛

Ρομα λοιπον, καλυτερα εσυ εκει που σε ξερουμε παρα ο Ρανιερι ¨....

ΜΠΑΜ ΚΑΙ ΜΠΟΥΜ!! ΜΕΣΣΙ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ??!!!

Και ελευθερο εισαι μεγιστος!! Τεραστια κινηση που αλλαζει τα δεδομενα.

Εφερες και τον αρχηγο παλι πισω και Κορεα και Μπεραρντι και Ντανιλο, πωπωπωπω...

Σαρωσες μεταγγραφικα και σκασες χοντρα. Καλος ομιλος θα περασεις.

Σημαντικο το χ με Γιουβε, διπλαρα στο Τορινο αλλα και σφαλιαρα απο Ναπολι.

Πηρες την PSV και ας εχασες απο Ατλετι. Πας καλα μπρο και εχεις δυνατο υλικο.

FORZAAAAA!!!

@ELBarto-3- Παμε και στον αλλον μπρο.

Τι να πρωτο πω για σενα. Τα ισοπεδωσες και εσυ ολα στην ριμαδα την Πολωνια.

Εκανες το ονειρο σου πραγματικοτητα κανοντας την Γκορνικ 1η ομαδα στη χωρα.

Αλλα το κυριοτερο 1η σε τιτλους!!!

Τεραστιο επιτευγμα. Και αφου πετυχες με το παραπανω τον στοχο σου αποχωρησες θριαμβευτης!

Αληθεια ειναι οτι ειχες να δωσεις το δωσες.

Τωρα στην Ευρωπη εκανες σπουδαια πραματα. Εβαλες στο χαρτη αυτην την ομαδα για τα καλα.

Ειδικα το διπλο στο Μιλανο και εκεινη η πορεια θα ειναι αξεχαστες.

Φιρμινο και Κονρτομπα οτι καλυτερο εφερες και φυσικα ο αξεχαστος Συμεων 😛

Βεβαια εγινε και το απολυτο μπαμ με τον αποκλεισμο της Ρεαλ!!! Απιστευτος απο τις μεγαλυτερες σου νικες εβερ θεωρω!

Επισης θρυλικη πορεια!

Γενικα ενα απιστευτο career αξεχαστο για σενα οπως και να χει!

Τωρα παει η Τορινο, τι εγινε δεν ξερω, εμεινες στους Βιολα?

Αναμενουμε την συνεχεια!!!

UPDATE : Επεσα μεσα στην επιλογη σου.

Καλη επιλογη , οπως ειπες ομαδα για επανασταση.

Μεταγραφαρες και εσυ, ξοδεψες πολυ μαρουλι.

Φελιξ, Μπαζελι, Ζεντσον κινησαρες!! Ειδικο ο Ζεντσον θηριο ρε πωπωπω...

Σε βλεπω για δυνατα πραματα

ΦΟΡΤΣΑΑΑ ΡΕΕΕΕ

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΜΟΥ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ!

ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ !😅😛

Ξερω οτι σας ελειψα 😛 και σχεδον μετα απο 2 μηνες ειμαι πισω λοιπον!

Mετα απο δοκιμες σε Ιταλια που δεν εκατσαν εν τελη (Τορινο,Μιλαν) αποφασισα να παω σε χωρα που δεν επαιξα ακομα φετος!

Ισπανια λοιπον και επρεπε να την τιμησω λογω και των γηπεδων φετος.

idgf3q.jpg

Κατοικος Βαλενθιας πλεον αλλα και Μεσταγια!

Απο το save της Τορο που δεν εκατσε με μετακινηση ειμαι πλεον εκει.

Και την αναλαμβανω σε κακιστο φεγγαρι, με χαλια βαθμολογικη θεση, πολλους τραυματισμους αλλα και φυγες παικτων 11δατων...

15η τελη του Γεναρη στη βαθμολογια. Και υπαρχει ως στοχος η 4αδα...

Χλωμο θελει δουλεια το πραμα.

Επισης, φυγαν με PC τον Γεναρη πριν ερθω, ο αρχηγος και φυσικος ηγετης Parejo αλλα ενα παιχτακι που γουσταρω τρελα ο Σ.Μινα!

Και δεν εχουν φερει αντικαταστατες!

Σαν μην φταναν ολα αυτα υπαρχουν και τραυματισμοι σημαντικοι.

Με παικτες βασικοι οπως, Garay,Cherysev και Σολερ!

Λειψο ροστερ εχουμε...

11ΑΔΑ

zn0g88.jpg

Τελη Γεναρη ξανα λεω και παμε σωσουμε οτι μπορουμε.

Η δυσκολη κατασταση με φτιαχνει.

Τωρα απο κινησεις οτι προλαβω. Θα κοιταξω για PC.

Απο καλοκαιρι θα ξεκινησει το χτισιμο.

Μην ξεχασω, η ομαδα περασε στους 16 του C.L. και επεσε με Ρομα.

Το μονο θετικο. Προτεραιοτητα η Λα Λιγκα.

Θα το παλεψουμε και εκει εννοειται.

Κυπελλο εκτος απο τους 16.

Απο Ρεαλ.

Αυτα παμε δυνατα στο νεο ξεκινημα.

Ερχονται τα πρωτα ματς λοιπον στο επομενο ποστ, μιας και ακομα εφτιαχνα ροστερ, παπουτσια και λοιπα.

VAAAMOSSSS VALENCIAAAA!!!

xee61s.jpg

Edited by Fanis-13-
  • Love 4

On 17/12/2018 at 3:37 ΜΜ, ELBarto-3- said:

@desperado Αδερφε, θα σου στειλω sliders με PM.

Δε γινεται να παιρνεις το καθε χωριο και να αλωνιζεις σε Ισπανιες και Γαλλιες, κερδιζοντας 6-0 καθε δευτερο ματς.
Δε ξερω τι να σε πω.

Ρεμ, Ειμπαρ, και απο πρωτη σεζον εισαι πρωτος στο +7 με αμυντικο χαφ τον Εσκαλαντε, δε το δεχομαι.
Τα sliders ειναι απο εναν τυπα σε ξενο φορουμ που τον εμπιστευομαι εδω και 3 ΦΙΦΑ, και εχω ενα ισοροποιημενο game.

Αυτα.

@Dimokritos Καλα ξεκινησες στο πρωταθλημα, και εξαιρετικη κινηση ο Μορενο.

ΤΣΛ δυσκολος ομιλος, δε ξερω κατα ποσο θα σταθεις καλα αλλα πιστευω μονο και μονο για την εμπειρια μετραει.

-------------------------------------------------

216721123469179.jpg

Depor - Alaves 1-0

Δυσκολα μεν, αλλα επιτυχημενα, και η ομαδα ειναι ΕΠΙΣΗΜΩΣ και μαθηματικα στο ΤΣΛ απο του χρονου!!

Gk6T0kg.png

35081003_1959981277402422_3820251196497592320_n.jpg?w=640

liverpools-dietmar-hamann-and-deportivo-la-corunas-aldo-duscher-picture-id660922170?k=6&m=660922170&s=612x612&w=0&h=a2Ec8sa5cRTfeYuefNMgPm4zql_gywWHL2tf9ypaLi4=

z1Cmgjt.png

Η καλυτερη εμφανιση της ομαδος μου εδω και 3 χρονια που ειμαι στο κλαμπ.
Τους ΠΑΤΗΣΑΜΕ.

Δεν περασανε το κεντρο, το πιο ησυχο απογευμα του Βερνερ.

Και το γκολ τους απο λαθος γυρισμα του Ντουαρτε ηρθε.

Τεραστια (και η μεγαλυτερη) νικη της Ντεπορ εδω και 12 χρονια!!!

n2FpQob.png

Bilbao - Depor 2-1 

Φυσιολογικο, πηγαμε με τα 2ρα στο Σαν Μαμες, λογω Λιβερπουλ, τι περιμεναμε..

35081003_1959981277402422_3820251196497592320_n.jpg?w=640liverpools-josemi-and-deportivo-la-corunas-alberto-luque-picture-id660922620?k=6&m=660922620&s=612x612&w=0&h=NL5zLP7x9qnpmqHkRiNWilo8dXar0ahOeFWkZ2Ahhj0=

nxMLajP.png

Μαγικη εικονα, οπως βλεπετε κι οι ιδιοι.
Καναμε πολλες ευκαιριες, και ειχαμε την απολυτη κατοχη, αλλα βγαλανε μια καλη επιθεση στο 90 και σκοραρανε.

Κερδισανε, αλλα μεχρι εκει, ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

europa-league.png

Μια τεραστια ΤΕΡΑΣΤΙΑ προσπαθεια εφερε αυτο το αποκορυφωμα!

Πραγματικα δεν περιμενα να βρεθουμε σε τετοια υψη αλλα το καταφεραμε, και ειμαστε στον τελικο μιας Ευρωπαικης διοργανωσης!!!!!!

Απιστευτο.

9HCj0mJ.png

Μεγαλη πικρα που στεναχωρησαμε ετσι τον κοσμο.....Δυστυχως αυτα ειναι τα κακα της Ευρωπης, θυσιαζεις δυναμεις, και την τρως.
Κακιστη εμφανιση, και τεραστια ηττα απο τους Γαλιθιανους "φιλους" μας......

Depor - Leganes 5-1 

Ειπαμε να χαροποιησουμε λιγο τον κοσμο, τελευταια αγωνιστικη.
Καλη μπαλα, και βρηκαμε τον εαυτο μας παλι μετα απο 3 συνεχομενες ηττες.

TwwypZr.png5uwWSTy.png

-----------------------------------------------------------------

Παρατηρησεις 

• Οπως βλεπετε παιζουμε με Εβερτον στον τελικο.
    Απο Μερσευσαιντ σε Μερσεισαιντ παμε. :D 

Εχω και 1% τυψεις που στερησα τον κοσμο απο Ευρωπαικο τελικο απο Merseyside.

Δε θελω να μας ανεβασω την αυτοπεπιθεση παρα πολυ αλλα η Εβερτον τερματησε 13η.......Δε φενεται και η καλυτερη ομαδα στον κοσμο....Με λιγη προσοχη....ποτε δε ξερεις.

• Ο Παβον ειναι με διαφορα ο MVP της σεζον μας!!!!

Kj2OGDb.pngFjuDPcW.pngxnPqrtN.png

Σαρωσε ολες τις "Πρωτοσκοριες" που λενε στο χωριο μου, και βοηθησε σε ολους τους τομεις για νικες!!!!

Επισης, ομως, δε μπορουμε να μην αναφερουμε τους 2 ΠΑΙΚΤΑΡΑΔΕΣ που ητανε πολυ κοντα στο να παρουνε το MVP οι ιδιοι!

4gMcoRj.png

Γιγαντες στις γραμμες τους, ηγετες και κοπροσκυλα!
    Τους αγαπω και τους 2.

• Πρωταθλητρια Ισπανιας η Ατλετικο Μαδριτης.
    Πολλα μπραβο

KLuW1y1.png

Αυτα, παιδες.

Παμε να παιξουμε τον τελικο μας, ευελπιστωντας σε Ευρωπαικο τροπαιο για την ομαδα της Ντεπορτιβο!!!!

Στο ιδιο ποστ θα εχετε νεα μου για την συνεχεια, που προς το παρων δε ξερω ποια θα ναι.

VAMOS DEPOR!!!!!!

Hxtud1s.png

Καλησπέρα!  Μπορω να έχω και εγω τα sliders που παίζεις;

• Like 1

12 hours ago, markosxan21 said:

Καλησπέρα!  Μπορω να έχω και εγω τα sliders που παίζεις;

ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΉΣΕΙ ΑΥΤΌΣ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΕΣ.. 

ΣΌΡΡΥ ΠΟΥ ΑΠΆΝΤΗΣΑ ΕΓΩ...

Edited by desperado
  • Love 1
  • Like 1

6 hours ago, desperado said:

https://forums.operationsports.com/forums/ea-sports-fifa-sliders/939697-fifa-19-os-community-sliders.html

Αρκετά καλά..

και στο λέει κάποιος πολύ περίεργος τυπος που κατακρίνει συνέχεια την ΕΑ.. (ξέρουν οι εδώ μεσα)

Με αυτά τα sliders έκανα το καριερ μου με BURNLEY και ήταν πολύ καλό...

Υπομονή  μέχρι να τα μάθεις...

Αν και ΕΜΕΝΑ ΡΩΤΗΣΕ :lol: :hehe: :D  αυτα ειναι τα sliders, οντως.

• Like 1
  • Haha 2

Πάμε στα δικά σας εν συντομία...

@ELBarto-3-

Στην Ευρωπαϊκή μου ομάδα.. σε θέλω δυνατό εκεί 

Σε θέλω σκληρό... 

Αν σου βγει και συνεχίσεις πάρτα όλα.. Γίνε πάλι μεγάλη δύναμη...

Αν δεν σου βγει πάλι, πάνε στη ΝΙΣ.. θέλει δουλειά για ένα καριερ από την αρχή...

@takisaek

Αδερφέ Μου έκανες πολύ καλές κινήσεις.. 

Δεν θα σου πω τίποτα άλλο,  ζηστο με την ομάδα σου κάνει ότι μπορείς..

Τώρα εγώ όπως σου έχω ξ;να πει θα σε ήθελα σε μια ομάδα μικρή 3η 4η Αγγλίας ή 3η Γερμανίας με όρους στις μεταγραφές και χωρίς PC και τέτοια.. θα είναι ωραία πρόκληση...

@Diegito21

Η Αλήθεια είναι ότι στα τελευταία ΦΙΦΑ η Ισπανία είναι για τα πανηγύρια... ειδικά φέτος με τα γήπεδα ήθελα να κάνω 2-3 ωραία καριερ αλλά δεν στεριωνω με τίποτα..  Έχω βέβαια μια τελευταία επιλογή για αργότερα...

Στα δικά σου τώρα πήγες στην άλλη σου αγάπη τη Ρόμα...

Κάνε κάτι καλό..

Στο CL τώρα με την άλλη σου αγάπη.. ας περάσει ο καλύτερος..

@Fanis-13-

Έλα ρε ΦΑΝΑΡΑ, επέστρεψες αδερφέ μου..

Καλή επιλογή η Βαλένθια.. 

Ελπίζω να σου βγει αδερφέ..

------------------------

Σόρρυ για τα σύντομα δικά σας,  θα τα πούμε από το επόμενο ΠΟΣΤ..

Στα δικά μου , μετά από αμέτρητα τρεχάματα.. καπος ελαφρά χαλάρωσα...

ας ελπίζω από  αύριο να αρχίσω κάτι και το 3ημερο να είναι ιδανικό για να το συνεχίσω...

Τα λέμε σύντομα λοιπόν...

Edited by desperado
  • Love 2

@ELBarto-3- Κινήθηκες αστραπιαία και έκλεισες σε μεγάλη ομάδα με σκοπό την επάνοδο στο θρόνο!!

Μεγάλη πρόκληση η Μίλαν ειδικά μετά τις ταλαιπωρίες των τελευταίων ετών, καλείσαι να στρώσεις το κόκκινο χαλί της δόξας

Από τις αποχωρήσεις θα ήθελα στην ομάδα τους Παρέχο- Σαράμπια, αλλά οι προσθήκες των Ζοάο Φέλιξ-Θεμπάγιος- Σ. Μίνα και Ζέντνσον Φερνάντεζ με εξέπληξαν!!

Καλή πορεία!

@takisaek Βρήκες ιδανικό αντικαταστάτη του Πόνσε στο πρόσωπο του Καγιέρι! Πιστεύω ότι είναι μια λύση που ταιριάζει και παικτικά

Η 2η θέση που τερμάτισες πάλι πιστεύω ότι είναι πολύ καλά για ακόμα μία χρονιά, ενώ έχεις και ένα θετικό πρόσημο στο Champions League που κοντραρίστηκες με μεγαθήρια όπως η Ατλέτι και η Λίβερπουλ

Είναι πάντως του χεριού σου να ζήσεις πάλι το όνειρο καθώς η Γιούνγκ Μποις παλεύεται, ενώ μου αρέσει που κινήθηκες με γνωστές και μετρημένες λύσεις στις μεταγραφές

@Diegito21 2η φορά δεν σου βγήκε η Σεβίγια amigo φέτος, δεν πειράζει όμως, επέλεξες εξαιρετική για σένα ομάδα

Δημιούργησες μάλιστα μία όμορφη αργεντίνικη παροικία με τον ηγέτη Μέσι και τους Αλάριο- Κορέα από κοντά

Αξιόπιστες λύσεις οι Κόντι- Μπεράρντι-Ντ. Περέϊρα

Στο Τσάμπιονς Λιγκ ήσουν σοβαρός και πέρασες δίκαια. Στους 16 με Γιουνάιτεντ θα έχει ενδιαφέρον, αλλά γενικά η Ρόμα με αγγλικές ομάδες δεν τα πάει και πολύ καλά. Ας είσαι εσύ (και ο Μέσι βέβαια!!) που θα αντιστρέψεις το κλίμα.

Στο πρωτάθλημα πας καλά, το ότι είσαι τώρα στην 4η θέση που είχες και Ευρώπη είναι μια χαρά, αν είσαι σταθερός το δίμηνο από μέσα Δεκεμβρίου μέχρι μέσα Φλεβάρη που δεν θα έχεις διπλά παιχνίδια λόγω Ευρώπης τη βδομάδα, θα αποφύγεις ίσως και κάποιες γκέλες όπως με Μπρέσια-Τζένοα

@Fanis-13- Τρομερή επιλογή η Βαλένθια αδερφέ, όπως βλέπω πολλά τα προβλήματα στο ρόστερ, αλλά πράγματι όπως λες και εσύ αυτό είναι πρόκληση!
Αναμένω με ενδιαφέρον την πορεία σου!

Στα δικά μου amigos: 

SERIE A

6η Αγων. 

ΣΑΣΣΟΥΟΛΟ- ΜΠΕΝΕΒΕΝΤΟ 3-1

7η αγων.

ΑΤΑΛΑΝΤΑ- ΣΑΣΣΟΥΟΛΟ 2-1

Δύσκολο ματς που έγινε ακόμα δυσκολότερο λόγω αποβολής του Τονέλι, αν και ισοφαρίσαμε δεν μπορέσαμε να συγκρατήσουμε την επιθετικότητα της αντιπάλου

8η αγων.

ΣΑΣΣΟΥΟΛΟ- ΦΡΟΖΙΝΟΝΕ 2-1

Εδώ να σημειώσω ότι τραυματίσθηκε για 2 μήνες ο μοναδικός αξιόπιστος γκολκίπερ μου, Φ. Μαρκέτι!!

Ξέμεινα με τον γερό-Πέγκολο, 38 ετών- 67 οβεραλ

9η αγων.

ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ- ΣΑΣΣΟΥΟΛΟ 2-2

Ματς που έπρεπε να λήξει 2-5, ήμασταν τυχεροί που το φέραμε στα ίσια στο τέλος

10η αγων. 

ΣΑΣΣΟΥΟΛΟ- ΕΛΛΑΣ ΒΕΡΟΝΑ 2-2

11η αγων. 

ΛΑΤΣΙΟ- ΣΑΣΣΟΥΛΟ 0-0

Ανωμαλία δηλαδή, τρώμε γκολ από τον καθένα, αλλά με την 1η Λάτσιο είμαστε σταθεροί στο μηδέν και ούτε φάση

12η αγων.

ΣΑΣΣΟΥΟΛΟ-ΤΖΕΝΟΑ 1-1

Άδικο. Ήμασταν καλυτεροι, αλλά μας έπιασαν στον ύπνο

13η αγων. 

ΠΑΛΕΡΜΟ-ΣΑΣΣΟΥΟΛΟ 2-1

Ανεπίτρεπτη εμφάνιση...….

Είμαστε στην 9η θέση στην κούρσα του πρωταθλήματος

Δεν πάμε καλά, κουρασμένες εμφανίσεις και το μυαλό αλλού

Σίγουρα μας επηρέασε η Ευρώπη, αλλά πάλι καλά εκεί μετά το 3-3 της 1ης αγων. με ΠΑΟ εντός είχαμε:

2η αγων. 

ΧΟΦΕΝΧΑΙΜ- ΣΑΣΣΟΥΟΛΟ 0-1

Τεράστιο διπλό στο τέλος με το πουλέν τον Ματσιτέλι

3η αγων.

ΣΑΣΣΟΥΟΛΟ- ΓΚΡΑΣΧΟΠΕΡΣ 5-0

ΠΑΡΤΙ ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΜΑΣ!!Η πιο καλή εμφάνιση που έχω κάνει φέτος στο ΦΙΦΑ με γκολ με ποικίλους τρόπους.Ειλικρινά τους διαλύσαμε

4η αγων.

ΓΚΡΑΣΧΟΠΕΡΣ- ΣΑΣΣΟΥΟΛΟ 0-3

Και συνεχίσθηκε στην έδρα τους με χατ-τρικ Λαζάνια!

5η αγων.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΣΑΣΣΟΥΟΛΟ 0-2

...και καθαρίσαμε την πρόκριση ως πρώτοι!!! ΤΕΡΑΣΤΙΑ επιτυχία για το σύλλογο η πρόκριση στα νοκ-αουτ! Διαδικαστικό το τελευταίο ματς εντός με Χοφε.

Αυτά amigos

Στα του Γενάρη ίσως κοιτάξω για τερματοφύλακα δεν ξέρω ακόμα, τώρα επιστρέφει και ο Μαρκέτι. Ο γερο-Πέγκολο αποδείχθηκε κέρβερος ιδιαίτερα στην Ευρώπη, ενώ στα εγχώρια δεν έκανε κάποιο σημαντικό λάθος. Θέλω να τους το ανταποδώσω και να μην τους χαντακώσω φέρνοντας έναν καινούργιο. Θα δείξει

FORZA NEROVERDI!!!

• Love 4

Έχω τώρα μια εβδομαδα που κάθομαι και βλέπω  όλα τα σχόλια που έχετε κανει και πραγματικα διαβαζω με τόσο ενδιαφέρον τον τροπο που έχετε εστίαση το career mode και που τον παρουσιάζεται. Με κάνατε να παρατησω το WL και να ξεκινησω career. Μπράβο σας!!! 

Edited by markosxan21
  • Love 3

@niktsiabe Φιλε καιρο ειχαμε να σε διαβασουμε!  Γενικα τα πας καλα και ιδιαιτερα στην Ευρωπη. 

Δυσκολη εδρα η Αταλαντα εφαγες και κοκινη οκ τι να εκανες αλλο αλλα μετα εκανες ενα πολυ καλο σερι χωρις να χασεις αλλα και χωρις να κερδιζεις.

Παρολα αυτα περασες απο δυσκολες εδρες και βγηκες αλωβητος. Τωρα απο κει και περα ανεβασε βαθμολογια να τσεκαρουμε που περιπου κινησε!
Στην Ευρωπη τωρα πατησες γκαζι αδερφε και εκανες 4 νικες πολυ σημαντικες!!! Μεγαλη προκριση στους 32 και ελπιζω να σε ευνοησει
η κληρωση και να προχωρησεις οσο μπορεις παρακατω!! Περιμενω να σε δω σε αυτα τα μαυς θα χουν πολυ ενδιαφερον!

Οσο για τερματα ειναι σπουδαια θεση κακα τα ψεματα και πρεπει να χεις λυσεις αν και ο Πεγκολο εκανε το καθηκον του! Η εμπειρια
σε αυτη την θεση παντα μετραει!!

FORZA AMICO!

@takisaek 

Benvenuto in Italia!!!! Και στον αγαπητο νοτο φυσικα στα λημερια του Ντιεγκο και του Ινσινιε!

Ωραια επιλογη αδερφε και ευχομαι να σου βγει!

Μεταγραφες πεταξες βομβες αβερτα... Παβαρ , Γιεραη , Μπορε ηταν δυνατα αλλα ο Κιεζα σε απογειωσε! Τρομερη προσθηκη και
ηδη στην γρηγορη επιθεση σου προστεθηκε και ποιοτητα!

Φυσικα ο Βερνερ ειναι ΠΑΙΚΤΑΡΑ και ο Μερτενς αφησε ναι μεν κενο αλλα συμπληρωθηκε μπορω να πω ακομη καλυτερα!! ΠΑΙΚΑΤΑΡΑΣ

Ο ομιλος του ΤΣΛ παλουκι ηταν ετσι οπως φαινοταν στην αρχη αλλα τα καταφερεςρε φιλε!

Αναλυτικα οι νικες με Νταντλακ που οκ θα ηταν αυτοκτονια αν δεν τα καταφερνες αλλα ομως εγιναν κκαι 2 ηττες που ειπα οτι
πλεον δεν θα το γυρισεις ειδικα με τις τριαρες να πεφτουν βροχη, ΑΛΛΑ εκανες τρομερο ματς με Παρι και ΜΕΓΑΛΗ νικη με 4-3
και φυσικα με Λιβερπουλ εκει μεσα παλι με το ιδιο σκορ! Οκ ...η ΠΑΡΙ σε βοηθησε να περασεις γιατι αυτοκτονησε και εδειξε
ποσο ομαδα λουζερ ειναι σαν την Ρομα :D και σου εδωσε το χρυσο εισητηριο στους 16. Εεκει οπως και εγω με τους κοκκινους διαβολους... 

Καλη τυχη φιλε και δεν υπαρχουν ευκολες κληρωσεις στο ΤΣΛ οταν πας στους 16 παιζεις με τους καλυτερους οποτε οι πιθανοτητες ειναι
μοιρασμενες. 

Παμε στο πρωταθλημα τωρα οπου εκει δεν ξεκινησες καλα..4/4 ηττες για σενα ηταν εκπληξη φιλε..δεν σου χει ξανατυχει δν θυμαμαι
αλλα μετα μολις ενταχθηκε ο Βερνερ εκανες τρομερη νικη στο Τορινο! Τρομερη νικη με την μισητη Γιουβε για μενα η πιο σημαντικη σου
στο πρωταθλημα με τον Κιεζα να κανει κ το δευτερο γκολ αλλα να χανεις τον Μερετ που ειναι ελπιδοφορος!Και φανηκε ποσο καθοριστικος
ειναι στο ματς με την Ρομα που επιασε πεναλταρα στο 90! Πολυ ωραιος!

Βαθμολογικα τελος εισαι καλα και πας για ΤΣΛ σιγουρα την επομενη σεζον. Τρομερος ο Βερνερ ειλικρινα οτι καλυτερο θα μπορουσες να
εχεις φερει...απιστευτος με 13 γκολ σε 12 ματς..πιστολι σκετο! Αλαν ειναι μεγαλη αδυναμια ξερει και μπαλα και κοβει!

Περιμενω να σε δω στο ΤΣΛ εκει ειναι ολο το ενδιαφερον και οσο μπορεις να σαι κοντα στην κορυφη αδερφε!

FORZA PARTENOPEI!!

@ELBarto-3- 

Φιλε ειλικρινα δικαιουσαι να κανεις οσες δοκιμες θες γτ εμεινες αρκετα στην Γκορνικ και εκει που γουσταρες πολυ πρεπει
να βρεις κατι που θα σε κανει να γουσταρεις ακομη περισσοτερο οποτε και να αλλαζες παλι απο Αιντραχτ δικαιολογημενος 
ολοι το εχουμε παθει.

Σαν κινηση και σαν εξελιξη πολυ ρεαλιστικη και σε μια χωρα που ειναι και επιθετικογενης στο πρωταθλημα της..Οσο για την Αιντραχτ
ειναι πολυ συμπαθης και παιζει και ωραιο ποδοσφαιρο τα τελευταια χρονια οποτε θα συνεχιστει αυτο απο σενα.!

Πηρες και το τικετ για Γιουροπα αρα αρχοντας εστω και απο μια κατακτηση που δν την πιστωθηκες. Δεν μας χαλασε καθολου!

Παμε ομως στις μεταγραφες...

Μαφεο ΤΡΟΜΕΡΟΣ το ξερεις ειναι ο Ισπανος μηχανακι το ιδιο φυσικα και ο Γκεντουζι ο οποιος
θα σε βοθησει πολυ! Καλο οβεραλ καλη ηλικια.

Απο κει και περα Μακαλιστερ εξαιρετικος και εξυπνη κινηση το ιδιο και ο Jastrzembski ο οποιος τον ειχα στην Χερτα και ηταν
σουπερ εξελιξιμος..για Ρουιζ και Μορλανες δν εχω αποψη αλλα πιστευω θα τους δω στην συνεχεια..παντρεψου τον ρε τον Wiezcorek
να τελειωνουμε εκει...αφου εισαι ερωτευμενος :D :D :D ...καλα εκανες ομως σιγουρη λυση και αμεση!

Και παμε στο φιναλε με τους Πουιγ καΙ Νερες να κανεις το υπερτατο μπαμ!!!!!!!!!! Ειδικα ο τελευταιος μεγαλη παικτουρΑ!!!

Εχεις και λυσεις πολυ καλες οπως ο Στρουτμαν στα χαφ ωραιος παικτης και Ρομανιστα !!

Στα αγωνιστικα τωρα οκ ποιος το χε..ει το σουπερ καπ..οκ δεν λεω τιτλος αλλα η Μπαγερν ηταν ετοιμη με κορμο εσυ ακομη στο φτιαξιμο
οποτε δικαιολογημενη ηττα. Θα τους κανονισεις μετα...

Η Φραημπουργκ εχει μια καλη εδρα αν και αδυναμη ομαδα και το 0-0 δεν σε τιμαει ιδιαιτερα..ομως με BVB εγινε το παιχνιδι 
του πρωταθληματος στην αρχη του..!!

ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ νικη με 4-3 και με εναν πολυ σοβαρο αντιπαλο...το παλεψες μεχρι τελους και δικαιωθηκες..πολυ σωστη κινηση τακτικα
 και πηρες μια ανασα και στην ψυχολογια σου! Οταν δεσει η ομαδα θα δουμε ωραια πραγματα! Ο πανηγυρισμος ολα τα λεφτα
στο τελος!

Η κληρωση της Ευρωπης δεν εχει δυσκολιες και με τα οσα εχεις καταφερει μπορεις να προκριθεις ανετα!!! Εχεις καλη
ευκαιρια για μια ομορφη πορεια..και μια ωραια ομαδα!

Τελος απλα τι εκανε ρε η Γκορνικ...ο Αζεβεδο δειχνει τι τερας ειναι γι αυτο και η μεγαλη μεταγραφη του στην Ρεαλ.

Οπως και να χει σε στηριζουμε και ολοι εδω μεσα δικαιουμαστε πολλες δοκιμες μεχρι να βγει το καλυτερο!

Alles gutes.. αδερφε συνεχισε και ευχομαι να βρεις αυτο που θα σε πορωσει παλι!!!!!

____________________________________________________________________________________________

Συνεχεια με Ρομα λοιπον και μπηκε το νεο ετος οποτε παμε για μεταγραφες γιατι εχει πολυ δραση το ποστ μου!

Πωλησεις

Η πιο μεγαλη και τον ευχαριστω για ολα ηταν του Πελεγκρινι...τρομερος χαφ με 87 οβεραλ αλλα ο Πεπ τον ηθελε Σιτυ
και εσκασε 90 εκ ευρω οσα ζητησα οποτε τι να αρνηθεις.

Εφυγαν επισης Alba , και Ζουμα με 16 και 39 εκ ευρω αντιστοιχα.

Grazie per tutti!!

Οποτε παμε για τις ενισχυσεις μας.

Για το καλοκαιρι και του χρονου εκλεισα εναν μεγαλο Ιταλο παικτη...Νικολο Μπαρελα με 88 οβεραλ 24 ετων μαζι με Τζανιολο
θα γινει παταγος!

Image result for nicolo barella

Iταλικο διδυμο στα χαφ με μαεστρο Λιο μπροστα...! Το περιμενω πως και πως.

Και παμε στις αμεσες ενισχυσεις μας..

1) Ναγκι ο Ουγγρος απο Μπολονια με 29 εκ ευρω.

Image result for nagy bologna

2) Gbamin απο Μαιντζ τρομερο χαφ και δωρο ο Μπεραντι συν 14 εκ ευρω.

Image result for gbamin

3) Εδω εφερα μεγαλο αριστερο μπακ απο Μπαγερν στα 29 του. Αλεξ Τεγιες με 50 εκ ευρω εσπασα την ρητρα!

Image result for alex telles roma

4) Και ακομη ενα σεντερ μπακ θα σας εξηγησω πιο κατω γιατι τον Μπρουνο Βιανα με 14 μυρια πρωην του ΟΣΦΠ

Image result for bruno viana

Αυτα για τις μεταγραφες μας.

Παμε στην δραση...

Εδω με Σαμπ καναμε πλακα...τρομερο ποδοσφαιρο και 3μπαλο με Κορεα και Κλαιφερτ να ναι απολαυστικοι.

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: ÏÏάδιο

Τελειωνει το ματς και τις επομενες 5 μερες δυο νεα ασχημα..

Κοντι 7 μηνες εξω........ο βασικος μας σεντερ μπακ

Και ο Μανωλας 3 μηνες.........ραγισαν οι καρδιες μας...πολυ ατυχια.

Ετσι με ψυχολογια σπασμενη πηγαμε στο Ντερμπι Ντε λα Καπιταλε..με την Λατσιο!!

Image result for derby della capitale

Μπηκαμε πολυ ομορφα και καναμε γρηγορα το 0-1...και χαναμε τα αχαστα αλλα η Λατσιο στο δευτερο εβαλε ψυχη και
εμεις δεν υπηρχαμε και εγινε το 2-1...και ευτυχως ο Αλαριο ο αγαπημενος μου εκανε το 2-2 και σωσαμε το χ.

Κακη εμφανιση.

Κοπα Ιταλια με Περουτζια...ευκολο 2-0 με Cabral  πρωταγωνιστη.

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: 2 άÏομα

Επομενος αντιπαλος η ΣΠΑΛ.

Στο πρωταθλημα επιστροφη με Φιορεντινα επισης μεγαλο ματς..και εδω μιλησε ο Τζανιολο...

Eνα ματς που πηγαινε για 0-0 και δεν ειχε ιδιαιτερες φασεις με εμας αγχωμενους μιας και κυνηγαμε την πρωτη θεση
αλλα στο 71ο λεπτο ωραια κεφαλια του και 1-0!! Το κρατησαμε και πηραμε την νικη.

Îεν ÏÏάÏÏει διαθέÏιμη ÏεÏιγÏαÏή για Ïη ÏÏÏογÏαÏία.

Μπολονια η επομενη μας σταση και ενω βρεθηκαμε γρηγορα πισω στο σκορ καναμε το 1-1 με Κλαιφερτ παλι και χασαμε
τα παντα μπροστα...ΕΛΕΟΣ γκαντεμια ειλικρινα.

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: ÏÏάδιο και ÏλήθοÏ

Coppa Italia

Η ΣΠΑΛ επαιζε την προκριση της γτ ειχε πεταξει και την Ιντερ εκτος παρακαλω οποτε εμεις μπηκαμε με αρκετες αλλαγες
αλλα με ορεξη για μπαλα. Δυστυχως παρολο που πιεζαμε δεν βρισκαμε τον δρομο αλλα ο Αλαριο παλι ηταν εκει και με
υποδειγματικο τελειωμα μας χαρισε το γκολ που εμελε να ναι και της προκρισης.

Επομενος αντιπαλος στους 4 η ΝΑΠΟΛΙ!!! Ετοιμασου @takisaek :D 

Εδω αφηνω αυτο...ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ. ενα ματς των 5 γκολ ηρθε 2-2......Ε ΓΑΜ..Ε με στην ισοφαριση εφυγε στο τοιχο το κινητο.

Η Ναπολι μας περιμενε και πηγαινε και πολυ καλα πλεον ηταν δευτερη κυνηγουσε τον τιτλο και την Γιουβε.

Αλλα της καναμε πλακα παιδια...τετοια εμφανιση δεν περιμενα τους πατησαμε..0-2 αντι για 0-6. Ωραιο ποδοσφαιρο και
ωραια κυκλοφορια μπαλας. 3 βαθμοι πολυτιμοι!!

Και μετα την Ναπολι ερχουταν η Γιουβεντους...ΜΕΓΑΛΟ ματς με νικη μειωναμε στο -3 απο την κορυφη..

Και εγινε ματσαρα ειλικρινα πανω κατω η μπαλα ενα πραγματικο ντερμπι...χασαμε 2 δοκαρια απιστευτα με Μεσι 

ο οποιος λυσαγε για γκολ και εκει που πιεζαμε η Γιουβε με τον πλουσιο παγκο της περασε μεσα τον Μπραντ
και με ενα τελειωμα μαγικο στο 89ο λεπτο τους χαρισε την νικη και για μενα τον τιτλο αυτοματα....

Απογοητευση ειλικρινα......αλλα δεν πειραζει.

Και μετα την Γιουβε η Σασουολο η οποια την υποδεχτηκαμε εντος εδρας και ενω κρατουσαμε την νικη φεραμε 2-2...Φυσικα
ειχαμε το μυαλο μας στο πρωτο ματς με Μαν Γιου οποτε τι να λεμε...

Και ηρθε η ΩΡΑ! Η Μαν Γιου εφτασε Ρωμη και το μεγαλο ματς ηταν προ των πυλων!!!

Για να μην τα πολυλογω χασαμε 0-3...αλλα δεν ηρθε τοσο ευκολο ο Κορεα ηταν μοιραιος πραγματικα...3 τετ α τετ ειχε 
ρε φιλε 3 τα οποια δεν περιμενα να χασει...δεν ξερω τι εγινε...ενα απο αυτα να ειχε βαλει θα μασταν διαφορετικα.

Η ελλειψη του Μανωλα αλλα και του Κοντι στην αμυνα φανηκε..συν οτι ειχαμε πολυ κουρασμενους παικτες. Πλεον μονο με θαυμα.

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: 1 άÏομο, ÏÏέκεÏαι και ÏÏαίθÏÎ¹ÎµÏ Î´ÏαÏÏηÏιÏÏηÏεÏ

Απλα μοιραιος........

Ταξιδεψαμε στην Τζενοα και καναμε πλακα με Τζανιολο να κανει παρτυ. Δειτε ενα πολυ ομορφο γκολ του. Το επομενο μας 10.

Υποδεχτηκαμε την Παλερμο και οτ γυρισαμε με Αλαριο σε 3 λεπτα ο οποιος εφτασε τα 8 γκολ παρακαλω στο πρωταθλημα!!

Η Τορινο ηταν σε καλη φορμα και εμεις ειμασταν ατυχοι..2 δοκαρια και ηρθε το 0-0 τελικα.

Με Ελλας Βερονα ξεχασα φωτο κερδισαμε 2-0 ευκολα με αλλαγες ενοψει Μαν Γιου.

Εδω στην ρεβανς λοιπον...ο Μανωλας επεστρεψε αλλα οκ πλεον οι ελπιδες μας ηταν λιγοστες..

Και επεσε και ταφοπλακα με ενα 2-0 γρηγορο στο πρωτο μερος της Μαν Γιου. Μπηκα επιθετικα να κυνηγησω
γκολ αναγκαστικα μπας και και ο Μαρσιαλ με τον Ρασφορντ κανανε παρτυ στην αντεπιθεση.

Στο δευτερο περασα Καμπραλ μεσα ο οποιος εδωσε πνοη και ο Μεσι εδωσε σοου με μια ασιστ και ενα γκολ το καναμε 2-2.

Οκ φεραμε χ φυγαμε με ψηλα το κεφαλι αλλα ο Λιο οπως βλεπετε εδω βαθια στεναχωρημενος...δεν πειραζει παικταρα
του χρονου θα μαστε ακομη καλυτεροι...Το παλεψε πολυ και το ηθελε αλλα μας κοστισε πολυ οι απουσιες σην αμυνα στο
πρωτο ματς.

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: 1 άÏομο

Δεν πειραζει κοντε τα εδωσες ολα του χρονου παλι θα μαστε εδω να ξαναπροσπαθησουμε!!!! ❤️ 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

-> Οπως βλεπετε το πρωταθλημα παει Τορινο μετα απο 3 χρονια παρακαλω. Εμεις θα μαστε σιγουρα ΤΣΛ δεν καναμε παρα μονο
μια ηττα μετα τον Δεκεμβρη με Γιουβε στο πρωταθλημα.

-> Στις απουσιες των Μανωλα και Κοντι ειχαμε μια ευχαριστη εκπληξη...ΤΡΟΜΕΡΟΣ για σεντερ μπακ ο Περειρα. Τον λατρεψα
ο μονος που διασωθηκε αλλα δυστυχως οι παρτενερ του ηταν λιγοι. Μας κοστισε πολυ.

-> Ερχεται διπλη αναμετρηση με Ναπολι για τα ημιτελικα κυπελλου..κυνηγαμε το κυπελλο θα τα δωσουμε ολα και το αλλο ζευγαρι
ειναι Γιουβε - Μιλαν οποτε αν παμε τελικο θα χουμε μεγαλο ματς. Ο μοναδικος τιτλος που απεμεινε για φετος.

-> Κλαιφερτ - Αλαριο μεγαλα πιστολια και ο Τζανιολο φοεβρος ανεβαινει συνεχως...του χρουνυ θα μαστε πολυ καλυτεροι
φυσικα φετος πρεπει να φερουμε ενα τιτλο για να παρουμε ψυχολογια!

Να δουμε! Δεν τα παραταμε και παμε δυνατα!!!

FORZA ROMAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! VOGLIO SOLO STAR CON TE!!!!!

Image result for AS roma curva sud

• Love 4