Jump to content
ELBarto-3-

FIFA 19 - Career Mode Topic V2

Recommended Posts

Πάμε για συνέχεια..

ΣΕΖΟΝ Νο2.

2019-2020

Ας ξεκινήσουμε με μεταγραφές...

BROOKS,   Τράμπα με LENNON και 15.5Μ , ένας εξερετικος νέος με αρκετό μελλον.. buck up του GUDMUNDSSON... Από την ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ..

NMECHA,   άλλος ένας παίχτης με  μέλλον..  καταπληκτικός μέχρι στιγμής...τραμπα χωρίς λεφτά με HENDRICK.. Ο οποίος τραυματίστηκε και θα ήταν έξω για 7μηνες...

52824754_417636292322652_343453790038392

Και το μεγάλο μπαμ με την πιο ακριβή μεταγραφή στην ιστορία της ομάδας..

30.5Μ για να δέσουμε τα ΧΑΦ μας..

52355786_417635855656029_196831303563843

Και μια προσθήκη για φέτος πιστεύω ότι πρέπει να ασχοληθούμε με αυτόν φέτος...

52500251_418200698932878_270788263995559

Όπως βλέπετε η μόνη αλλαγή είναι ο WINKS στα ΧΑΦ οι άλλοι 2 είναι όπως είπα για αλλαγή..

Αν και έχουν μείνει αρκετά λεφτά για μια καλή μεταγραφή,   δεν έκανα καμία κίνηση μήπως χρειαστούμε κάτι τον Γενάρη..

52598496_418200832266198_756494294891207

Το υπόλοιπο ροστερ εδώ με τον DUNNE να επιστρέφει από τον δανεισμό του. Τον LONG και MASON (ακαδημίες) έφυγαν δανεικοί για 1 χρόνο.. 

Ο HARKER δεν μπορεί αλλά και δεν πουλήθηκε,  όπως και ο CROUCH.. 

53267499_418201088932839_697908233855880

Πάμε να αρχίσουμε με ματσακια

Αρχίσαμε με κακό ΜΑΤΣ,  ναι με ΓΟΥΕΣΤ ΜΠΡΟΜ δεν ήμασταν καλοί... άδικο για αυτούς το Χ. 

Από εκεί και πέρα όμως ξυπνήσαμε.. 

Για αρχή με ΧΑΝΤΕΡΣΦΙΛΝΤ, όπου μας αδικεί το σκορ..

Συνέχεια με ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΉ ανατροπή με ΓΟΥΛΒΣ..

Τώρα με ΣΊΤΥ,  τους αφήσαμε έξω από την περιοχή και προσπαθούσαν με καμινάδες.. Κάτι που ήταν βούτυρο στο ψωμί μας..

Δυστυχώς σε 2 καλές φάσεις που κάναμε δεν καταφέραμε να σκοραρουμε..

52793141_418201592266122_125234040684727

Στην βαθμολογία είμαστε ισοβαθμοι στη 2η θέση με άλλους 2 ,

ενώ το 4στα4 έχει κάνει μόνο η ΤΌΤΕΝΑΜ που την αντιμετοπιζουμε την επόμενη αγωνιστική..

1 παρατήρηση μόνο..

Ο WOOD συνεχιζει από εκεί που τελείωσε τη σεζόν , δηλαδή εξαιρετικά... 

Εδώ η  φανταστικη ρουκετα  γκολ στην ανατροπή με ΓΟΥΛΒΣ,  αλλά και ο LOOKMAN δεν πάει πισω... τη κατέβασμα πάσα έκανε ο τύπος.. αν και την τελική ασίστ την δινει ο NMECHA...

Αυτά παίδες και συνεχίζουμε..

COME  ON  BURNLEY !!

• Love 1

@Diegito21

Πάμε Ανδαλουσία.. 

Και ας ξεκινήσουμε από Ευρώπη..

Πραγματικά πολύ άσχημη ήττα από τους τουρκους.. 

Αλά είσαι ακριβός στη μέση και μέσα στο κόλπο της πρόκρισης που θα παλέψεις με την ΓΚΕΝΚ..

Στο πρωτάθλημα τώρα,  έκανες μόνο 1 θετικό αποτέλεσμα,  αλλά συμαντικο με την Μπιλμπάο .

Πρέπει να ανέβεις λίγο στο πρωτάθλημα για να έχεις ελπίδες για θέση που οδηγεί στο CL .

VAMOS  DIEGITO..!!

@ELBarto-3-

Πάμε στα κρύα...

Λοιπόν, προχωράς ακάθεκτος στο πρωτάθλημα με ότι σκορ θες..

Τώρα έχεις ντέρμπι και νομίζω ότι ήρθε η ώρα της νίκης...επιτελους πρέπει να καταλάβει ότι δεν  κυνηγάει κάτι.. 

Στην Ευρώπη τώρα,  κάνεις ωραία ματς μεγάλες νίκες με ΓΆΝΔΗ και ΡΟΖΕΜΠΟΡΓΚ..

Νομιζω ότι πλέον περιμένεις μια καλή κλήρωση για τους 32..

Καλή κίνηση ο BEN YEDDER, 

Ετοιμάζεις γκρίζα τέρματα... οπότε πώληση και λεφτά από τον γερμανό..

Συνεχίζεις το παραμυθάκι σου πολύ ωραία.. 

VIVA  GORNIK 

-------------------------------------------

Πάμε για συνέχεια...

Και ας ξεκινήσουμε με το πρωτάθλημα..

Με την δαιμονισμενη Τότεναμ , όπου πάει τρένο,  μας δόθηκε μόνο μια ευκαιρία με κλέψιμο στα ΧΑΦ του ΧΙΟΥΖ... πασά με τη μια στον GARCIA για το  τελικό 1-1..

Η ΚΆΡΝΤΙΦ δεν έχει ποτέ PLAN B.. εύκολο ματς..

Κακός διάολος από πέρσι η ΦΟΥΛΑΜ,  χωρίς να κάνει κάτι τρομερό μας κέρδισε εύκολα..

52901556_418717078881240_380988693790117

CARABAO CUP 

Εύκολο ματς παρά  το σκορ,  πρώτη του COX και με ασίστ και με δοκάρι..

52663156_418701215549493_607512830700578

Αγχωτική κατάληξε η νίκη με ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ, 

Αν και πολύ καλή η ΛΙΝΤΣ πήραμε εύκολα το τρίποντο..

Χάσαμε τα αχαστα με τους αγίους...Και δεν καταφέραμε για άλλη μια φορά να πάρουμε τους 3 βαθμους

Με EJARIA, όπου έκανε απίστευτα πράγματα μας κέρδισαν οι κόκκινοι...

52676562_419263322159949_459556241055049

CARABAO CUP 

Το ματς του κύπελλο πριν από ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ. 

Πάλι μας έβαλε δύσκολα η ΓΟΥΙΓΚΑΝ,  όπου έπαιξε τρομερά και όσο ήταν 1-0 θα μπορούσε να είχε βάλει και αλλα γκολ..

Τελικά με τον θαυματουργό MCNEIL που μπήκε αλλαγή έστειλε το ματς στα πεναλντι με γκολαρα..

Επόμενος αντίπαλος δυστυχώς η ΜΆΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΊΤΥ..

52740114_419255825494032_265569188959171

Η βαθμολογία  μας βρίσκει σε αρκετά καλή θέση θα έλεγα..

52762444_419264355493179_393972480857656

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ 

1. Κάποιοι παίχτες μπαίνουν στη λίστα χωρίς 2η σκέψη.. DEFOUR-HEATON 

2. Κάποιοι παίχτες με απογοητεύουν,  ο πρώτος είναι ο BROOKS  πραγματικά καμία σχέση με τον παίχτη στην ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ 

Ο 2ος είναι ο BAKER ο πιτσιρικάς που βγήκε από τις ακαδημίες την 1η σεζον.. πραγματικά οι απαιτήσεις είναι περισσότερες την 2η σεζόν και με απογοητεύει ο μικρός..

----------------------------------------------------------------------------------

Αυτό ήρθε μετά το τελευταίο ματς με ΛΊΒΕΡΠΟΥΛ..

Εάν δεν είχα κάνει Καριερ με τα αγαπημένα μου ζαχαρωτά δεν θα το σκεφτόμουν καν,  θα ήμουνα εκεί τώρα...

Από την άλλη τώρα για κάποιον ανεξήγητο λόγο έχω 65 overall 

Πραγματικά ανεξήγητο,  είμαι 6ος ενώ θέλουν mid TABLE..

Εχω βγάλει το objective με τις ακαδημίες και έχω πάρει χαφ 1ης γραμμής που μου ζήτησαν..

Αυτό με το  οβεραλ με έχει ξενερώσει λιγο

Οποτε θα το σκεφτώ για το αν θα φύγω με άλλη προοπτική  ή θα μείνω και ότι γίνει και θα ρισκάρω..

52598357_419262582160023_622505816783585

Αυτά προς το παρών..

• Love 4

@desperado Κατ΄αρχήν να πω ότι η 10η περσινή θέση δεδομένου του ρόστερ ήταν ιδιαίτερα καλή.

Οι Γκουντμουτνσον- Τιρνει και Γουινκς είναι ξεκάθαρα οι 3 παίκτες ποιότητας που διαθέτεις, ενώ καθαρίζοντας τους Μπρουκς-Ντεφουρ που δεν υπολόγιζες, έφερες τον Σάντσο για να σε βοηθήσει στο επιθετικό κομμάτι. Εγώ εκτιμώ πολύ και τους Γουεστγουντ-Κορκ, ο δεύτερος μάλιστα σε γλίτωσε στο κύπελλο.

Η 2η σεζόν σου μου αρέσει πιο πολύ, είναι πιο κλειστά τα παιχνίδια, με λίγα γκολ. Πολύ καλή και στιβαρή άμυνα έχεις με 22 γκολ παθητικό, αν εξαιρέσεις τα ματς με Γουοτφορντ- Λιβερπουλ θα ήταν ακόμα καλύτερα. Τώρα αν συνεχίζεις να παίζεις έτσι προσεκτικά, μπροστά κάποια στιγμή το γκολ θα έρθει. Η 7αδα δεν είναι μακριά.

Λογικός αποκλεισμός από Σίτι στο Λιγκ Καπ. Στο Κύπελλο Αγγλίας που σου έμεινε δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει, αγώνα-αγώνα θα βλέπεις.

ΥΓ.: Η αλήθεια είναι μόλις είδα την πρόταση από Εβερτον, είπα θα πας, όμως έτσι όπως το σκέφτεσαι καλά έκανες και έμεινες μέχρι τέλους.

COME ON CLARETS!!

@ELBarto-3- 3 ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ διπλά σου έδωσαν την πρόκριση στους 32. Ειδικά μέσα στη Γαλλία έκλεισες στόματα. Αντίπαλος σου ήρθε η άλλοτε κραταιά Φεγενορντ, που σε καμία περίπτωση δεν αποτελεί φόβητρο, εφικτή πιστεύω είναι η πρόκριση, ειδικά που από τη στιγμή ενισχύθηκες σημαντικά με Μπεν Γεντερ.

Τώρα για την EKSTRAKLASA, δεν έχω να πω και πολλά. Οι αριθμοί μιλάνε μόνοι τους : 61-8 τέρματα, 18-2-0 ρεκόρ. Έχεις φτάσει σε υψηλό επίπεδο για την εγχώρια Λίγκα, δύσκολο να χάσεις τα πρωτεία.

Ξεχωρίζουν τα προφανή αποτελέσματα, η 7αρα μέσα στη Λεχ Ποζναν και η 4αρα στη Λέγκια.

Αναμένω να δω την πορεία στην Ευρώπη!!

VIVA GORNIK!!

@Diegito21 Μοντέρνα ομάδα η Χιρόνα, με ιδιόμορφο γήπεδο, όπως και αυτό της Λεβάντε, καπάκι ήρθε και η κακή ήττα από την Ατλέτι. Εκεί όμως που άρχισε να σε παίρνει από κάτω ήρθε η σημαντική νίκη με Αθλέτικ. Στο πρωτάθλημα θέλει κυνήγι η 4αδα, η Βιγιαρεάλ έχε υπόψη σου είναι αρκετά δυνατή στο παιχνίδι και δεν παίζεται εύκολα, λόγω της ταχύτητάς της. Εντύπωση μου κάνει η 8η θέση της Μπάρτσα, κακό αυτό για σένα καθώς προστίθεται στις ομάδες που θα κυνηγούν παρόμοιους με εσένα στόχους.

Παρά την 4αρα από Μπασακσεχιρ, θα περάσεις δεν τίθεται θέμα, ενώ με Αλμπαθέτε στα διπλά ματς θα έχεις ακόμα μία ευκαιρία να κατασταλάξεις στις επιλογές σου αναφορικά με παίκτες-σχήματα.

VAMOS SEVILLA!!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

N E R O V E R D I

Κατ' αρχάς συγνώμη για το "αντιτουριστικό" ποστ που θα ακολουθήσει, αλλά ένα προβληματάκι δεν μου επέτρεψε να έχω τις φώτο  (τις χρωστάω στο επόμενο😁)

Πάμε λοιπόν στα ματσάκια όσο πιο περιγραφικά γίνεται

11η αγων. 

ΚΙΕΒΟ ΒΕΡΟΝΑ- ΣΑΣΣΟΥΟΛΟ  0-1

Το ματς πήγαινε καρφί για 0-0 αλλά ο μέγας Ντομένικο μας έδωσε τη νίκη στο τέλος, με συρτό φαλτσαριστό πλασέ στη γωνία.

12η αγων.

ΣΑΣΣΟΥΟΛΟ- ΛΑΤΣΙΟ 1-3

Προηγηθήκαμε με Τζουρισιτς, αλλά μετά η Λάτσιο απλά μας πάτησε. Πολύ γρήγορη ομάδα με αυτοματισμούς και πολλούς παίκτες της που πατούσαν περιοχή. Ματς- δίδαγμα επιθετικού ποδοσφαίρου για εμάς.

13η αγων. (Το 2ο ντέρμπι της επαρχίας Εμίλια- Ρομάνια)

ΠΑΡΜΑ- ΣΑΣΣΟΥΛΟ 0-1

Ματς καρμπόν με αυτό της Κιέβο, μπορεί και ακόμα χειρότερο θα έλεγα, χωρίς καθόλου φάσεις. Το γκολ ήρθε στο 93 με διαγώνιο μονοκόμματο του πιτσιρικά αποκάλυψη Μπρινιόλα.

14η αγων. 

ΣΑΣΣΟΥΛΟ- ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ  0-1

Ματς αθλιότητα από εμάς. Αυτό. Το χειρότερο της σεζόν.

15η αγων.

ΣΑΣΣΟΥΛΟ- ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ 0-3

Οι βιόλα ήρθαν αποφασισμένοι για τη νίκη, καθώς ήταν σε δύσκολη βαθμολογική θέση και την πέτυχαν.

16η αγων.

ΣΑΣΣΟΥΛΟ- ΤΟΡΙΝΟ 1-1 

Τρίτο σερί παιχνίδι εντός τρίτη αποτυχία για νίκη, η άμυνά μας εξελίσσεται σε μεγάλη πληγή, δεν κάνει ούτε τα βασικά.

17η αγων.

ΡΟΜΑ- ΣΑΣΣΟΥΟΛΟ 1-2

Πολύ μεγάλο ματς μέσα στην παραπαίουσα Ρόμα (είναι 10η) με κεφαλιά οβίδα του μέσου Ντανκαν, που στο συγκεκριμένο παιχνίδι έπαιξε ως αριστερό μπακ, ήρθε η ανατροπή

18η αγων. (Ματς κλειδί για την έξοδο στην Ευρώπη)

ΣΑΣΣΟΥΛΟ- ΑΤΑΛΑΝΤΑ 4-2

Ματς σόου από την ομάδα μας. Χάναμε 0-2, η Αταλάντα στο πρώτο μισάωρο έκανε ό,τι ήθελε, αλλά κάπου εκεί μίλησε ο Μπαμπακαρ δίνοντας το σύνθημα νίκης.

Εξαιρετικός και ο μέχρι πρότινος εκτός πλάνων χαφ Μεχντί Μπουράμπια. Το παλικάρι είναι απίστευτο, όποτε μπαίνει αλλαγή σκοράρει έχει φτάσει ήδη τα 4 γκολ.

Μετά από αυτή τη νίκη είμαστε εντός Ευρώπης, καθώς πατήσαμε 6αδα!!

ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΑΤΣ ΚΑΙ ΣΤΟ COPA ITALIA!

Για την φάση των 24 του Ιταλικού κυπέλλου:

ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ- ΣΑΣΣΟΥΟΛΟ 1-4 

Φάγαμε το γκολ κάπου στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου, εκεί είπα όλα τα τελείωσαν, αλλά η ομάδα με 4 γκολ από το 75 και μετά, πέρασε στην επόμενη φάση των 16, όπου μας περιμένει η Αταλάντα!Διεκδικούμε λοιπόν κάτι καλό και εδώ!

ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ:

Παραμένουμε η χειρότερη άμυνα της κατηγορίας. Δεν μπορώ να κάνω και πολλά, είναι ξεκάθαρα θέμα προσώπων. Χρειάζομαι επειγόντως στόπερ, αριστερό μπακ και δεξί μπακ. Έχω ξεχωρίσει κάποιες περιπτώσεις, ενώ θα φύγουν και κάποιοι δανεικοί για να ξεκαθαρίσει το ρόστερ.

Συνέχεια με το τελευταίο ματς του 1ου γύρου εκτός με Φροζινόνε, ματς κυπέλλου στην Αταλάντα και αρχή 2ου γύρου με Ίντερ εκτός

FORZA!!

• Love 4

@niktsiabe Αδερφε μου καταρχας ας ξεκινησουμε απο την επιλογη της ομαδας που ειναι πολυ καλη

Συμπαθεστατη ομαδα η Σασουολο με ταλεντο και ποιοτητα!!

Τωρα αγωνιστικα εχεις θεματα με την αμυνα σου να εχει αρκετα προβληματα θα ελεγα και φαινεται αυτο..

Θες επιγοντως ενυσχηση στην αμυνα

Βεβαια εκανες καποιες σημαντικες νικες με Παρμα , Κιεβο και αταλαντα ομως εχασες πολλα παιχνιδια λογω της αμυνας σου

Υπαρχει και το κυπελλο ομως οπου τα πας πολυ καλα και μπορεις να το κυνηγησεις

Εγω σε πιστευωω!!!!

ΒΑΜΟΟΟΣΣΣΣ!!!!

@desperado Η 1η σου σεζον τελειωσε πολυ καλα θα ελεγα!!!

Δυσκολο πρωταθλημα η Πρεμιερ και επιτελους σε βλεπω σε μια ομαδα να στεριωσεις

Τωρα στη 2η σεζον τα αποτελεσματα σου ειναι πανω κατω καλα θα ελεγα εχεις καποιες σημαντικες νικες αλλα και καποιες κακες ηττες δειχνοντας το επιπεδο της πρεμιερ και το ποσο δυσκολο ειναι το πρωταθλημα

Μεγαλο διπλο μεσα στη Σιτι οπως και στο Λεστερ!!!!

Βεβαια η διαφορα σου απο τις θεσεις της ευρωπης δεν ειναι απογοητευτικη εγω πιστευω οτι μπορεις να βγεις ευρωπη αν κανει καποιες γκελες η Τσελσι!!!

Νταξει στο Λιγκ καπ ετυχες με Σιτι οποτε δεν μπορουσες να κανεις και πολλα 

Στο FA καπ συνεχιζεις απεκλεισες τη Λιντς ομως την πατησες απο την QPR και εμεινες εκτος

Δωστα ολα για την Ευρωπη ποτε δεν ξες!!!

ΒΑΜΟΟΟΣ ΝΤΕΣΠΕΡΑΝΤΟ!!!!!!

@Diegito21 Παμε στον Κιτρινομαυρο αδερφοοο!!!!

Επεστρεψες και παλι στην Σεβιλλη να τελειωσεις αυτο που αφησες στη μεση!!!

Ας αρχισουμε απο τις μεταγραφες σου οπου Εδιωξες καλους παιχτες οπως ο προμες που πηρες καλα λεφτα και ο Μουριελ με τον Μπεντνερ

Εφυγαν σημαντικοι παιχτες αλλα εφερες εξισου σημαντικες μοναδες στην ομαδα σου αν και εγω Μουριελ δεν θα εδιωχνα μιας και ειναι παιχταρας και απο τους αγαπημενους μου και θεωρω οτι θα μπορουσε να σε βοηθησει αλλα εσυ ξερεις

Βεβαια εφερες πολυ καλους παιχτες δεν το συζηταμε αυτο!!!

Ντι Μαρια , Μπεν Γιεντερ , Σουαρες , Αγκιγιαρ , Ολμο και Καρλος ειναι πολυ καλες κινησεις με ποιοτητα!!!!

Και η 11αδα σου τρομερη!!!!

ο Ομιλος του Γιουροπα ειναι ευκολος οποτε κυνηγησε την διοργανωση!!!!

Τωρα στο πρωταθλημα παρα την παγωμαρα του ξεκινηματος με Ειμπαρ εκανες ενα ωραιο 3/3 με μεγαλη νικη στο ντερμπι με Μπετις

Δεν συνεχιστηκε ομως αυτο ηρθε η κακη εμφανιση και ηττα με χιρονα οπως και το 3μπαλο απο ατλετικο και οι ισοπαλιες με Λεβαντε και Εσπανιολ

Εκανες ενδιαμεσα και μια νικη με την Μπιλμπαο αλλα θελεις δουλεια ακομα

Νταξει η διαφορα σου απο την 4αδα ειναι μικρη και μπορεις να βγεις τσου λου αλλα πρεπει να ανεβεις κι αλλο

Τωρα στην ευρωπη ξεκινησες με αναμενομενο 2πλο μεσα στην Γερμανια αλλα ηρθε το Χ μεσα στην εδρα σου με την Γκενκ και το κλαρινο απο τους Τουρκους:D

Κανεις τα ευκολα δυσκολα σε εναν πολυ βατο ομιλο αλλα δεν σε φοβαμαι θα προκριθεις ευκολα πιστευω θα κανεις αυτο που πρεπει

Σε πιστευω για ωραια πραγματαααα!!!!

ΒΑΜΟΟΟΟΣΣΣΣ ΑΕΚΑΡΑΑΑ ΜΟΥΥΥ!!!!!

@ELBarto-3- Παμε στον αδερφο!!!!

Καταρχας το θεωρω υποχρεωση μου να ξεκινησω την απαντηση μου εκφραζοντας τον απεριοριστο σεβασμο μου και τα συλυπητηρια μου για τον χαμο του Mladichi που εδινε τον ρυθμο του στην εξεδρα και φαινεται ποσο πολυ τον λατρευαν ολοι οι οπαδοι της Γκορνικ με την τρομερη ατμοσφαιρα που δημιουργησαν για παρτη του στο τελευταιο παιχνιδι

Rest in peace Mladichi

Παμε στα αγωνιστικα τωρα οπου δεν εχω να πω πολλα αδερφε μου εχεις φτιαξει ομαδαρα και πας τρενο και σε απολαυμβανουμε και εμεις!!!!!

1-7 τη Λεχ ρε Τρελεεε και 0-4 τη Λεγκια?? Απιθανος!!!!

Νταξει οι αλλες νικες ειναι αναμενομενες!!!!

Παιζεις φοβερο ποδοσφαιρο μπροοο!!!!

Αλλο ενα πρωταθλημα αναμενεται να ερθει στην Γκορνικ!!!

Μπεν Γιεντερ παιχταραας μεγαλη μεταγραφη και εισαι πανοπλος σε ολες τις θεσεις!!!!

Εδιωξες και τον Πελεγκρινι που δεν σου βγηκε και τοσο οποτε μια χαραα!!!

Παμε στην ευρωπη τωρα οπου περασες τρενο και 1ος!!!!

Τι 0-5 ηταν αυτο μεσα στο Λιλ ρε τρελε!!!

Φοβερα πραγματα  κανεις και περιμενω να δω ωραια πραγματα στην ευρωπη απο την ομαδα σου!!!

Καμια Φεγενορντ δεν με τρομαζει!!!

Εγω σε πιστευω για ωραια πραγματα και φετος!!!!

ΒΑΜΟΟΟΟΣ ΛΙΑΚΟΟΟΟΟ!!!!!

Παμε στα δικα μου τωρα και αφηνουμε στην ακρη το Αμβουργο (το εχω αποθηκευσει και ισως επιστρεψω αργοτερα) για κατι τελειως διαφορετικο

Μια επιλογη ομαδας που πολλοι δεν θα την περιμενετε  ( Οχι εσυ @ELBarto-3- :D) Σε καποιους αλλους παλι θα αρεσει πολυ @Diegito21 

Μια επιλογη που δεν την ειχα και τοσο στο μυαλο μου ομως ο @ELBarto-3- εριξε την ιδεα και καταφερε να με πορωσει ασχημα  (μεταξυ μας οχι οτι ηταν δυσκολο αλλα λεμε:D)

Ειμαι λοιπον ο νεος προπονητης της

AEKSima.jpg

Για πρωτη φορα στα οσα χρονια παιζω φιφα θα κατσω για πρωτη φορα στον παγκο της ομαδας που υποστηριζω απο μικρο παιδι!!!!!

Ελα μωρη ΑΕΚαρααααααα!!!!!!!!    Ελπιζω @Diegito21 να σου αρεσει αυτη η ομαδα:D!!!!!

Παιζουμε στο Τουρκικο πρωταθλημα στο οποιο εχω βαλει ολες τις ελληνικες ομαδες (Ολυμπιακο Παναθηναικο και ΠΑΟΚ ) περα της ΑΕΚ βγαζοντας τις πιο αδυναμες (Ριζεσπορ , Ματαλιασπορ , Ερεζουμσπορ και Άνκαραγκιουτζου  αυτες που εβγαλα)

Το συγκερκιμενο καρεερ θα εχει πολυ παθος και συναισθημα και θα γουσταρω και εγω που το κανω μιας και ειναι η ομαδα μου αλλα και εσεις που θα το διαβαζετε

Μεταγραφικα οι κυριοι αξονες αυτου του Καρεερ θα ειναι παιχτες που εχουν φυγει απο την ΑΕΚ και υπαρχουν σε αλλες ομαδες και μπορουν να βοηθησουν , Ελληνες παιχτες και ισως καποιες ελαχιστες περιπτωσεις απο τις αλλες ελληνικες ομαδες και θα δωσουμε τεραστιο βαρος στις ακαδημιες ωστε να μπορει η ομαδα να βγαλει τους δικους τις παιχτες. Βεβαια αν βρουμε κατι εξαιρετικο που μπορει να μας βοηθησει δεν θα πουμε οχι αλλα κατα κυριον λογο ετσι θα κινηθουμε μεταγραφικα

Μπατζετ 2,8 μυρια + 4 που πηραμε απο το καλοκαιρινο τουρνουα

Μεταγραφες

ειχαμε μονο μια κινηση που εγινε και για συναισθηματικους λογους και γιατι μπορει να βοηθησει

Σερχιο Αραουχοοο!!!!!! (σου θυμιζει τιποτα @Diegito21??;)) ο Αργεντινος παιχταρας που μπορει να μας τρελαινε πολλες φορες με αυτα που εχανε που ομως στην καλη του βραδια μπορουσε να προσφερει θεαμα επιπεδου και να κανει 0ργια φοραει και παλι τα κιτρινομαυρα που του ταιριαζουν Αρκετα θα ελεγα:D (ειπαμε αυτο το καρεερ  θα εχει πολυ συναισθημα ;))

26 χρονων 73 οβεραλ 2 μυρια + Κριστισιτς (καλος παιχτης ο Σερβος αλλα δεν μου κολλαγε στην ομαδα οποτε εφυγε)

29955350_10211027205027873_166023249_o_0

και 4 μυρια που δωσαμε για εναν 5στερο σκαουτερ για τις ακαδημιες

11αδα μας για φετος μετα απο καποιες δοκιμες κατεληξα σε αυτη (φωτο τραβηγμενη μετα απο 8 αγωνιστηκες)

52835859_2193591620727962_47033514352516

Και παγκος

52663195_2193591634061294_40957363989323

Παμε σε δραση τωρααα

Γκεζτεμπε - ΑΕΚ 3-1

Ξεκινησαμε με τον Πονσε να σκοραει και ελεγχουμε το ματς μεχρι το 50' οπου ο Οικονομου εκανε χαζο πεναλντι και μας αφησε με 10 

μετα ηρθε η καταρευση και δικαια χασαμε

51405609_2193591337394657_30368761298068

Καταφεραμε αν και προηγηθηκαμε 2-0 , 3-1 και 4-2 να μην κερδισουμε το ματς

Πολλα κενα στην αμυνα με τα στοπερ μας να ειναι για κλωτσιες 

2 γκολ ο Αραουχο 1 πονσε και μια ασιστ σε Λιβαγια

Καϊσερίσπορ - ΑΕΚ 1-1 κακη εμφανηση λιγες φασεις και απο τις δυο πλευρες και ενα δικαιο 1-1

ΑΕΚ - Κονιασπορ 1-1 χαναμε τα αχαστα μπροστα και μας καρφωσαν στο 88' απο αφελεια του Τσοσιτς

52666734_2193591357394655_84467725301815

Αν και ισοφαρισαμε το γκολ του Λιαλιτς φαγαμε 2 πολυ φθηνα γκολ στο τελος ομως μειωσαμε με τον Γκαλο και θα μπορουσαμε και το Χ αλλα....

Ο Μανταλος στο 90' εχασε αυτο...  Και μου λετε οτι δεν ειναι ρεαλιστικο παιχνιδι το Fifa μετα :hehe: Ιδιο σουτ και in real life θα εκανε ο Πετραν :D

capturekosf.jpg?itok=2qAJAxZ8

Ηρθε η ωρα για το πρωτο μεγαλο ντερμπι!!!!!

Δεν ξεκινησαμε καλα ομως με τον Νατχο να ανοιγει το σκορ

Λιβαγια και Μπακασετας μας εβαλαν μπροστα στο σκορ μεσα σε 4 λεπτα και απο κει και μετα αρχιζει κρεσεντο χαμενων ευκαιριων με τον Σα να βγαζει τα απιαστα και να κραταει το σκορ στο 2-1 

52910007_2193591490727975_81210052995039

η 1η μας νικη φετος ηρθε και μαλιστα σε ντερμπι!!!!!

52845369_2193591477394643_53403854084107

Προηγηθηκαμε με γκολαρα του Μπακα αλλα μια ακομα πατατα απο τα σεντερ μπακ μας φετος εδωσε την ευκαιρια στην Μπασακσεχιρ να ισοφαρισει

Βεβαια θα μπορουσαμε να παρουμε το διπλο αλλα το Φαουλ του Γκαλο βρηκε οριζοντιο δοκαρι στο 90'

ΑΕΚ - Σιβασπορ 1-0 καλη εμφανιση αλλα δεν μπορουσαμε να σκοραουμε ομως μας λυτρωσε ο Λιβαγια στο 82'

Βαθμολογια

52637331_2193591454061312_22359529735009

Παρατηρισεις

Παιζουμε μετριο ποδοσφαιρο μεχρι στιγμης αν και ανεβαινουμε στα τελευταια παιχνιδια αλλα εχουμε θεματα

εχουμε τρομερο θεμα στα στοπερ 

Οικονομου αγορι μου δεν εχω ξαναδει χειροτερο στοπερ ειληκρινα...

Τσιγκρινσκι αργος αλλα εχει ποιοτητα και ειναι απο τους καλυτερους μας στοπερ αλλα και παλι δεν ειναι και για πολλα

και τσοσιτς πολυ μετριος θελουμε μεταγραφη στα στοπερ τον γεναρη επιγοντως

Ευτυχως που εχουμε και τον μπαρκα να κραταει οσο μπορει την αμυνα μας

Χουλτ παιχταρας 

Μπακακης φιλοτιμος και μαχητης

Γκαλο οσο αντεχει θα παιζει βασικος ειναι πολυ καλος

Πονσε και Λιβαγια κανονια και παιχταραδες

Αραουχο καλος θελει χρονο ακομα

Μπογιε καλος αλλα περιμενω περισσοτερα

Μπακασετας μαεστρος πολυ καλος με πολυ καλο ποδι. Του λειπει βεβαια η ταχυτητα αλλα και παλι ξερει μπαλα

Σιμοες σκυλος και ερχεται και ο Γαλανο απο πισω

Παμε λοιπον και στον Μανταλο

Καταρχας Πετραν σεβομαι το γεγονος οτι εχεις περασει 2 χιαστους και σε διαφορετικα ποδια και αλλοι ισως να μην ξαναεπαιζαν μπαλα ομως αντικειμενικα δεν κανεις για βασικος.. Ειναι μια σχετικα καλη λυση για τον παγκο αλλα μεχρι εκει και για αυτο εδωσα το περιβραχιονιο του Αρχηγου απο τον Μανταλο στον Σιμοες μιας και ο Μανταλος δεν θα παιζει βασικος και ο Σιμοες θεωρω οτι το αξιζει καθως μπορει να μην ειναι ο σπουδαιος χαφ ομως ειναι παντου παρον μεσα στο γηπεδο και εχει δωσει και την ψυχη του για αυτη την ομαδα τα τελευταια χρονια και το Αξιζει το περιβραχιονιο του Αρχηγου!!!!

Το προτζεκτ μας ειναι καποιοι απο αυτους να αποτελουν τα επομενα χρονια τη Βαση της μεγαλης και Ελληνικης ΑΕΚ!!!!!

Πολυ ταλεντο λεμεε!!!!

52572812_2193591350727989_77672462379500

Αυτα απο μενα συνεχιζουμε δυναταααα!!!

44723352_2448374031870727_19889693114813

VAMOOOSSS ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ!!!!!!!

Edited by takisaek
  • Love 3

@desperado Μεγάλο ματς μέσα στην έδρα της Σίτυ και με ανατροπή μάλιστα! Από εκεί και πέρα είχες ένα ρεκόρ 4-3-2 με πολύ θετικές εμφανίσεις, αλλά πάλι στραβοπάτημα με την Γουοτφορντ σε φέρνει λίγο πιο πίσω απ' ό,τι αξίζεις. Είσαι κοντά στο στόχο, όλα τα παιχνίδια είναι τελικοί, αλλά είχες μεγάλη ατυχία με τον "El Morro" Garcia. Την κρίσιμη στοιχεία που η μπάλα θα καίει πρέπει να βγάλεις πρωταγωνιστές μπροστά.

Στο FA Cup ενώ πέρασες εμφατικά από το Ελαντ Ρόουντ, το κλουβί Loftus Road αποδείχθηκε παγίδα. Έτσι και αλλιώς όμως είναι δύσκολο και μακρύ το κύπελλο ως τον τελικό, αφοσιώσου τώρα στην Πρέμιερ.

COME ON CLARETS!! 

@takisaek Στην αρχή μου φάνηκε λίγο περίεργη η επιλογή σου να αφήσεις το Αμβούργο, αλλά οκ όπως το ανέλυσες και με τα rules που έβαλες σε ομάδες- μεταγραφές το πας πολύ καλά!!

Τακτικά τώρα, θεωρώ παίζεις λίγο ανοικτά. Αναγνωρίζω ότι αυτό είναι το σύστημα που αρέσκεσαι να παίζεις. Φέρε όμως λίγο τα κεντρικά σου χαφ πίσω από τον Μπακασέτα πιο μέσα να έχει υποστήριξη ο Σιμόες να μην είναι τόσο μόνος.  

Τούρκικο πρωτάθλημα βλέπω έχει μεγάλο βαθμό δυσκολίας για αρχή, οι ομάδες είναι δυνατές. Έχεις μείνει πίσω, αλλά είσαι σε φάση χτισίματος. 

K
ΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!

@diegito21

Λοιπόν, μετά την πρόκριση με τη μικρούλα Αλμπαθέτε, έχεις τη Λεγανιές μπροστά σου και συνάμα την ευκαιρία να πας στους 8. Πρόσεξε όμως το ματς στο μικρό γήπεδό της.
Στο Γιουρόπα βρέθηκες σε καλές ημέρες και ως εκ τούτου επιβεβαίωσες τον τίτλο του φαβορί, προκρινόμενος μάλιστα ως πρώτος και έχοντας τον πρώτο λόγο για την πρόκριση στους 16, καθώς η Γκιοζτεπε δε νομίζω ότι μπορεί να σε κοιτάξει στα ίσα.

Η μαγική 4αδα Ρέμπιτς- Μπανέγα- Σαράμπια- Ντένις Σουάρες βάζει πλώρη για μεγάλα πράγματα!
Στη ΛαΛιγκα έχεις ακόμα σκαμπανεβάσματα και δυσκολίες ειδικά στα ντέρμπι με Βιγιαρεάλ- Βαλένθια- Μπαρτσελόνα, ενώ σου έκανε ζημιά και η Θέλτα
Ας είναι οδηγός σου οι νίκες
με Χετάφε (τρομερή 6αρα!!!)- Μάλαγα- Αλαβές 
Πάντως στο Τσάμπιονς Λιγκ θα το παλέψεις!!

VAMOS SEVILLA!!!

• Love 1
  • Like 1

@takisaek  Πηγές στην Ελληνική σου ομαδα,  αν και εμένα δεν μου αρέσει να πειράζω τα πρωταθλήματα (δεν πρόκειται να έκανα κάτι αντιστοιχο με την ομάδα μου) μια και το έκανες,  έπρεπε να βάλεις και τις υπόλοιπες ομάδες από τις διάφορες για να το κάνεις πιο δύσκολο.. 

Στηρίζω μόνο  το καριερ.. καταλαβαίνεις... Και εσένα φυσικά, χωρίς 2η  σκέψη..

Από εκεί και πέρα.. Δυστυχώς για σένα δεν έχεις τον αγαπημένο σου ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΗ.... 

Αλλά έφερες τον αραουχο , που μαρέσει αρκετά σαν περιφερειακός..

Στο πρωτάθλημα τώρα ακόμα ψάχνεσαι θα έλεγα με την ομάδα,  ίσως να αλλάξεις και το σύστημα μήπως δεις διαφορά.. 

Συνεχίζεις δυνατάααααα, 

VAMOS TAKIIIIISSS...

@Diegito21

Να ξεκινήσω με το κύπελλο όπου είχες μια άνετη πιστεύω πρόκριση..

Στο πρωτάθλημα τώρα μεγάλο Χ με  το κίτρινο υποβρύχιο,  δύσκολη ομάδα..

Νίκη στο μίνι ντέρμπι με τη ΜΆΛΑΓΑ ,

πάντα είναι καταπληκτική μια εξαρα,  οποία ομάδα είναι αντίπαλος... με ΜΠΑΡΤΣΑ,  εντάξει,  1 παιχνίδι ήταν και πέρασε..

Στην Ευρώπη τώρα,  ρεφαρες με τους Τούρκους και στο τέλος η πατερμπορν ήταν ο ρυθμιστής του ομίλου...

Εύκολη θεωρώ την κλήρωση, αρκεί και εσύ να είσαι σωστός και θα είσαι στους 16...

Περιμένουμε συνέχεια..

VAMOS DIEGITO..!!

--------------------------------------------------------------------

Πάμε να δούμε πως τελειώνει η σεζόν..

Ξεκίνημα με ΕΒΕΡΤΟΝ,  όπου κάναμε μια σπουδαία νίκη..

53001531_420754472010834_444040856381843

Και συνεχίζουμε με 4 ματς που έπρεπε να κερδίσουμε οπωσδήποτε... Αλλά η ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ με μισή φάση μας γκελαρε...

Μέχρι στιγμής εκπληκτικός NMECHA...

52999985_420959428657005_596042642077253

Καθοριστικό ματς με ΜΆΝΤΣΕΣΤΕΡ... το μόνο σχόλιο που θα κάνω είναι ότι οι τελικές στην εστία ήταν 7-0... Και εκεί τελείωσε το όνειρο της 5ης θέσης ....

Το άλλο ματς με ΣΤΟΟΥΚ το έπαιξα με αρκετές αλλαγές...

52598735_420959671990314_219840520116817

Η βαθμολογία 

ΤΕΛΕΙΏΣΑΜΕ  6οι...

Πάμε τώρα για να δούμε τη θα γίνει την επόμενη  σεζόν..

Η ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΊΤΥ  πήρε το LEAGUE CUP και είναι 9η αρα παίρνει εισιτήριο Ευρώπης. 

Η ΤΣΈΛΣΙ το ΚΎΠΕΛΛΟ ΑΓΓΛΙΑΣ... Αλλά είναι στο CL,  αρα ανοίγει η 6η θέση 

Όμως φορτωσα την 3η σεζόν και Ευρώπη δεν υπάρχει... Για εμάς... Ναι δεν υπάρχει..

52598743_420952705324344_147485060647983

ΠΑΡΑΤΗΡΉΣΕΙΣ:

Για αρχή να πούμε ότι POPE , MEE, TARKOWSKI,  LOOKMAN είναι στην καλύτερη 11αδα..τη να πω για αυτούς... καταπληκτικοί...

Τέρας ο POPE...

53199740_420958791990402_883775667029042

Οι υπόλοιποι...

Τεράστιοι οι EL MORRO,  WOOD , HUGHES,  WINKS , GUDMUNDSSON...

Στο ύψος τους  TIERNEY,  LOWTON,  CORK, WESTWOOD, GIBSON,  NMECHA  (ειδικά στα τελευταία ματς) 

Άλλη κλάση και τον περιμένω καλύτερο... μα φυσικά SANCHO 

Τέλος ο μικρός COX  από τις ακαδημίες  γίνετε τέρας σιγά σιγά...

MVP

έφερε τον δεύτερο τίτλο του παίχτη του μήνα 

Έκανε ατελείωτες κούρσες,  μπουκες,  σέντρες,  μοίρασε σακούλες αμέτρητες , έβαλε  10 γκολ,  και είχε 12 ασίστ.. 

Ήταν σε αρκετά γκολ μέσα στη φάση ή ξεκινούσε από αυτόν...

Ήταν ο παίχτης της χρονιάς για την ομάδα μας.. 

Ήταν ο παίχτης που όλη τη σεζόν ήταν πάντα εκεί και σχεδόν σε κάθε ματς MVP...

52733493_420960228656925_377745377583326

Η σκέψη μου ήταν να ξεκινήσω καινούριο καριερ ή να φύγω με brows jobs σε ομάδα πολύ καλύτερη (μου έβγαζε μόνο τις τοπ από τα πρωταθληματα)

Όμως η ομάδα έχει δουλέψει αρκετά.. 

Εγώ έχω δουλέψει αρκετά σε αυτή την ομάδα...

Μου άρεσε στον 2ο γύρο αρκετά...

Οπότε και λόγο άλλων συγκυριών... προσωπικών με αρκετα τρεχαματα και λιγότερου  χρόνου,

Αποφάσισα ότι  θα συνεχίσω με την ομάδα και ας ελπίσουμε σε μια ακόμα καλύτερη  3 σεζόν..

Έκανα ανανεώσεις , όλοι ανανέωσαν για 4 και 5 χρόνια από τον πιο μικρό μέχρι τον πιο μεγάλο... και αυτοί που αξιζαν θα πάρουν  και μπόνους σε συμμετοχές ή γκολ...

Ίσως αναγκαστικά να κάνω τράμπα τον EL MORRO αλλά δεν ξέρω ακόμα,  θα δούμε...

Θα δούμε πως θα κυλήσει η μεταγραφική περίοδος...

COME ON BURNLEY!!!!

maxresdefault.jpg

• Love 3

Συγνώμη για το back to back post, αλλά κατά λάθος μετά το σχολιασμό των δικών σας πάτησα το κουμπί αποθήκευσης

Πάμε στα δικά μου ξεκινώντας από μερικές φώτο που σας χρωστούσα

LY7eQCm.jpg

Η γκολάρα του Μπρινιόλα με την Πάρμα στο 93'

sh0tkwz.jpg

Το μεγάλο διπλό στην αιώνια πόλη...

NoOiCKx.jpg

Η 4αρα στην Αταλάντα...

JsNFtII.jpg

Και η μαγική πρόκριση στη Γένοβα..

Πάμε τώρα στα επόμενα:

19η αγων. 

ΦΡΟΖΙΝΟΝΕ- ΣΑΣΣΟΥΟΛΟ  1-3

Παρά την ισοφάριση, με ψυχραιμία στο τέλος φύγαμε νικητές

COPA ITALIA

XCC7uJH.jpg

Η Αταλάντα δυστυχώς μας τη φύλαγε. Αποδείχθηκε κυνική και μας κέρδισε. Μετά τη νίκη μας στο πρωτάθλημα, την αφήσαμε πίσω στη μάχη της Ευρώπης, αλλά μας εκδικήθηκε στο κύπελλο και ας πέταξε έξω...Κοιτάμε μπροστά πλέον τον 2ο γύρο

Πριν την έναρξη του δεύτερου γύρου όμως είχαμε μία προσθήκη. Στην άμυνα βέβαια. 

C2Muwxx.jpg

Λαβράκι. Ταχύτατος και με καλό μαρκάρισμα 1.5 εκ. από Μπενεβέντο + έναν πιτσιρικά επιθετικό . Προορίζεται για βασικότατος, καθώς εκεί είχαμε μεγάλη τρύπα και ενίοτε λόγω της ποιότητάς του έπαιζε ο μέσος Ντανκαν.

20η αγων. 

y0ao7VB.jpg

Εμφάνιση- μεγαλείο, καθόλου δίκαιο το 1-1. Χάσαμε ΚΡΑΥΓΑΛΕΕΣ ευκαιρίες. Δεν πειράζει όμως συνεχίζουμε.

21η αγων. 

bcd0WIF.jpg

Με σουτ του Σένσι από τα 30μ. εκδικηθήκαμε έστω και στο ελάχιστο την Κάλιαρι για το ντόρτι του 1ου γύρου.

22η αγων.

grnNtPg.jpg

7 ματς αήττητοι και μένουμε ψηλά!!

23η αγων.

lpwuN8T.jpg

Δίκαια τερματίσθηκε το σερί μας με φάουλ ποίημα του Ρονάλντο από 40 μ.

24η αγων.

X9XH1yq.jpg

Μάτρι ασίστ- Μπεράρντι εκτέλεση με μονοκόματο σουτ και πιάσαμε τη Μίλαν στην 4αδα!

25η αγων.

ΣΑΣΣΟΥΟΛΟ- ΣΠΑΛ 2-1

Πάλι ο Μπεράντι με δύο γκολ μας οδήγησε στη νίκη. 

Εδώ να προσθέσω ότι αμυντικά πλέον είμαστε πολύ καλύτερα. Ο Λετίζια έχει δέσει απίστευτα, ανέβηκε πολύ και η απόδοση του Λιρόλα από δεξιά, ενώ οι στόπερ Φεράρι- Μάρλον συνεννοούνται καλύτερα πλέον. Βέβαια πρωτίστως για όλα ευθύνεται η "σκούπα" Λοκατέλι, από τον οποίο πραγματικά στα τελευταία ματς δεν περνάει από το κέντρο τίποτα.

26η αγων. (Ντέρμπι για την 4η θέση)
6rjGf9O.jpg

ΕΠΙΚΟ ΔΙΠΛΟ ΜΕ ΜΠΕΡΑΡΝΤΙ!!!

Το παλικάρι έφτασε τα 14 γκολ και είναι πλέον ο 1ος σκόρερ της Serie A, αλλά και τρομερή προσπάθεια από όλη την ομάδα που αποτυπώνεται στην βαθμολογία!!

J5wtfgl.jpg

Καλπάζουμε για Ευρώπη. Δεν θα πω για Τσάμπιονς Λιγκ ακόμα, θέλω να περιμένω πως θα πάνε οι επόμενες 6-7 αγων.

Όμως τα ανωτέρω έχουν και το τίμημά τους.

Πληρώθηκε η ρήτρα (27εκ.) του Ντομένικο και θα παίζει από το καλοκαίρι στην Έβερτον.

Να σας πω την αλήθεια δεν ήθελα να σταθώ εμπόδιο στην καριέρα του. Να είναι καλά το παλικάρι να μας βγάλει Ευρώπη φέτος και ας πάει στο καλό. 

FORZA NEROVERDI!!!

• Love 2

@takisaek Παμε στον φιλτατο που ζει το ονειρο του καθενος εδω μεσα, να αναλαβει την ομαδα που υποστιριζει εντος συνορων στο ΦΙΦΑ ως Μανατζερ!

Ευχαριστω για τα ευσημα για την ιδεα, να δω τωρα τι θα κανεις με την ομαδα σου!

Καλη κινηση για Αραουχο, τον γουσταρατε πολυ περσι, και το ιδιο και αυτος.
Θυμιζει και μια χρονια πρωταθληματος, οπως και να χει.

Συμφωνω με την πολιτικη των ακαδημιων αλλα οχι μονο των επιστροφων, εγω θα εβαζα και ρεαλιστικες κινησεις ταλεντου απο Αργεντινη κτλ μεσα στο κολπο.
Σιχαινομαι το συστημα που παιζεις, αλλα εχω συνιθισει καθως και ο κολλητος μου παιζει μονο αυτον τον ανοιχτο ρομβο. 😛 

Στα χαφ εγω θα εβαζα κατευθειαν τον Γαλανοπουλο γιατι μ αρεσει αυτος ο παικτης, και σε οτι CM εχω κανει το παλικαρι παει σε μεγαλη ομαδα, αρα αναπτησεται γρηγορα.
Αυτος ο Μανταλος εδω μου καθεται, και δεν ειμαι καν ΑΕΚ. :hehe: 

Πρεπει να σκεφτεις και την θεση του τερματοφυλακα...

Ξεκινησες πολυ αργα, με αρκετες γκελες αλλα κατανοητο.
Εκανες και τα τρομερα παιχνιδια με Φενερ και Γαυρο, με τον οποιο πετυχες και νικη και εδωσες χαρα στους φιλαθλους!

Βαθμολογικα ειναι φυσιολογικο να εισαι εκει που εισαι, η ομαδα δεν ειναι για πρωταθλημα ακομα.
Το οτι ειναι τοσο ψηλα ο ΠΑΟΚ με ενοχλει λιγο, παντως :lol:

Επειδη ειμαστε ενδιαφερομενοι, μη δειχνεις μονο βαθμολογια αδερφε, αν δε φαινονται στην φωτο λεγε που ειναι οι Ελληνικες ομαδες σε καθε ποστ!

Αυτα τα παλικαρια που εχεις ακαδημιες, τα ονοματα τους ειναι ΟΤΙ καλυτερο, ειληκρινα. 
Απολλω, Αρι, ΣΑΝΤΕΡ ΣΤΑΜΑΝΑΚΗΣ ΡΕ ΦΙΛΕ!!!

Εχεις και 2 Λιακουρες, παικταραδες θα γινουνε, 100% :D 

Αντε περιμενω συνεχεια, και μη ξεχνας να αναφερεις σε τι θεση βρισκονται οι Ελληνικες!

ΠΑΜΕ ΠΡΟΠΟΝΗΤΑΡΑ!!

@Diegito21 Αδερφε, ποσταρε και καμια βαθμολογια Γιουροπα την αλλη φορα, μη μας λυπασαι :D 

Προκριθηκες εστω και στο 90' με κακη εμφανιση στον ομιλο, αλλα μια ο κακος ομιλος, μια η δυναμικοτητα της ομαδος και προκριθηκες σχετικα ευκολα (κερδισες τα ματς που επρεπε) 
Σου εκατσε και τρελα η κληρωση με ομαδα που δεν εχω ιδεα πως βρεθηκε ΚΑΝ στο Γιουροπα, οχι μονο στους 32.
Μπραβο τους, παντως.

Εχεις δυσκολο εργο παντως, οπως λες, με εξαιρετικες ομαδες στην διοργανωση.

Χρωστας κατι Ευρωπαικο απο το ΦΙΦΑ 16 ακομα, που πηρες εκεινο το ΤΣΛ με Γιουναιτεντ στο Μπερναμπεου με νταλα ηλιο, ακομα το θυμαμαι! :D 
Και εννοειται για τον χαμενο τελικο με Βιολα.

Πρωταθλημα εννοειται εστρωσες αρκετα με εξαιρετικες εμφανισεις, ιδιαιτερα μεσα στην Χεταφε που εβαλες αρκετα γκολ για να φτασουνε και για το επομενο παιχνιδι :lol: 

Μπεν Γιεντερ παικταρας, ασε, ξερω. ;) 

Χρυση Μπαλα ο Γκριζμαν, γελαν κι οι πετρες.
Τουλαχιστον εμενα την παιρνει ο Ντυμπαλα, βγαζει μια καποια λογικη.

Κυπελλο ειναι 3ος στοχος, αλλα οχι αδιαφορος, σε θελω δυναμικο κι εκει, ο τιτλος ειναι τιτλος.

@desperado Φανταστικη πορεια, εξαιρετικη καταληξη.

Εκανες φοβερη σεζον και αξιζες την θεση που πηρες.
Λουκμαν εκπλητικη σεζον οπως και ο Χιουζ.
Pope κερβερος, πηρε και βραβειο φετος!

Πραγματικα κουβαλησαν τα παλικαρια.

Αν θες να μεινεις αυτο πρεπει να κανεις, οτι σου κολλαει στην καρδια, αδερφε, το ποδοσφαιρο ειναι συναισθημα!

Περιμενω να κανεις ενα ΜΕΓΑΛΟ CM με Μπερνλι, να μιλαμε καιρο!!!

@niktsiabe Πανω κατω κανεις ΟΤΙ θελεις.

Εχεις παρει την Σασουολο και παιζεις μπαλαρα και ξαφνιαζεις ολη την Ιταλια!!!

Ματσαρες και νικες με μεγαλες ομαδες μεσα στις εδρες τους, εχουνε παρει το υφος του πρωταθλητη οι παικτες σου!!

Μπεραρντι αγαπη, τουλαχιστον η τελευταια του σεζον θα ειναι η καλυτερη του συλλογου!
Και τα λεφτα ειναι λεφτα ομως, μη λεμε κι οτι θελουμε.

--------------------------------------

pol_pl_Proporczyk-KS-Gornik-Zabrze-7323_1.jpg

Παμε πρωτα σε μεταγραφες μιας και βγαλαμε Γεναρη!

Εφυγαν 

DU0OcG6U8AAmlfh.jpg9KDJlnZ.pngFTYC5Vz.png

Robert Gumny 

Οπως βλεπετε δεν ειχα καποια ορεξη να τον διωξω, απλα πληρωθηκε η ρητρα του.
Χιλια ευχαριστω στον παλικαρο, μας εδωσε 1 πολιτιμο χρονο (Γεναρη - Γεναρη ηταν στην ομαδα), τον ευχαριστουμε και του ευχομαστε τα καλυτερα στην Τουρκια.

kenedy-1.jpg?w968h681

Kenedy 

Αρχισε να γκρινιαζει αρκετα, οτι δεν επαιζε πολυ, διοτι κακα τα ψεματα υπηρχανε 2 παικτες πριν απο αυτον που επερναν ευκαιριες.
Κι ετσι εκμεταλευτηκα το γεγονος και τον εστειλα τραμπα για παικτη που θα δειτε κατω.

Ηρθανε 

Pre - Contracts : 

adalberto_penaranda_of_malaga_cf_looks_on_during_the_la_liga_mat_983060.jpg

Adalberto Peñaranda

Eνας εξαιρετικος νεαρος φορ που τον εχω βαλει στο ματι απο το ΦΙΦΑ 17 (!!!!) αλλα δε τον εφερα ποτε.
81 οβεραλ, 22 ετων, και θα παιζει με τα χρωματα μας απο του χρονου, σε περιπτωση που χρειαστει να πωληθει ο Μπεν Γιεντερ γιατι θα ειναι μεγαλος (στα 32).
Σαν παικτης, φανταστειτε Παβον.
Εχει υψος και ταχητητα.

process?url=https%3A%2F%2F90min-images-original.s3.amazonaws.com%2Fproduction%2Facf-fiorentina-v-atalanta-bc-serie-a-5bf7b2a4ac45960fd0000001.jpg&filters%5Bcrop%5D%5Bw%5D=0.8721428571428572&filters%5Bcrop%5D%5Bh%5D=0.9835714285714285&filters%5Bcrop%5D%5Bo_x%5D=0.07600373482726425&filters%5Bcrop%5D%5Bo_y%5D=0.0&filters%5Bquality%5D%5Btarget%5D=80&type=.jpg&filters%5Bresize%5D%5Bw%5D=630&filters%5Bresize%5D%5Bh%5D=472

Nikola Milenkovic

Σιγουρα τον ξερει ο @Diegito21 καθως τον υπεγραψα απο την Φιορεντινα.
Κι αυτος θα φοραει τα κυανοερυθρολευκα απο το καλοκαιρι.
Χρειαζομασταν κι αλλον CB οπωσδηποτε καθως οι ακαδημιες δε βγαζανε CB και μεις ειχαμε μεινει με τους 2 βασικους και τον Μποζνιεβιτς.
Ειναι και ποιοτητα ο Μιλενκοβιτς, μπορει να μπει και βασικος, αναλογα τις πωλησεις που θα γινουνε.

a08f66b3ed874a313d764944b588baa3-96242-1506330364.jpeg

Antonin Barak 

Ειμαι ΠΟΛΥ περηφανος για αυτη την υπογραφη.
ΤΡΟΜΕΡΟΣ μεσος, απο τα καλυτερα ταλεντα εκει εξω.

Φερνει πολυ σε Ζουρκοφσκι ο πιτσιρικας, ειναι μολις 22 σε μενα, και εχει 84 οβεραλ!!!
Το καλυτερο ειναι οτι ειναι 1,90 cm !!!!!
ΦΟΒΑΜΑΙ να σκεφτω ποσο τρομακτικο θα ειναι το κεντρο μας με Ζουρκοφσκι, Μπαρακ και Μαιερ!!!!!

jordan_lukaku_of_ss_lazio_in_action_during_the_serie_a_match_bet_750217.jpg

Jordan Lukaku 

81 οβεραλ, 26 ετων, φτερο.
Βαθος παγκου, στα πλαγια, απολυτο τρεχαντιρι.

-------------------------------------

Και παμε στις ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ.
Παικτες που ηρθανε και ενσωματηθηκαν αμεσα, δηλαδη.

Fabricio+Bustos+Italy+Vs+Argentina+International+IhsTcCjY0-Dl.jpg

Fabricio Bustos 

Δε θα μπορουσα να φερω καποιον καλυτερο στην θεση RB !!!
Μπουστος, ο Αργεντινος Ζορντι Αλμπα!!

Εδωσα τον Κενεντυ που ανεφερα πιο πανω και 1,5 εκατομυρριο.
Αυτο ειναι, αντικαθιστας τον Γκουμνι με καποιον ΚΑΛΥΤΕΡΟ του!!!

belgrano-toms-guidara-during-the-superliga-argentina-match-between-picture-id8685754862iyjG8N.png

Tomas Guidara 

Αλλος ενας Αργεντινος δεξις μπακ.
21 ετων, 75 οβεραλ, μας βοηθαει στο βαθος παγκου.

--------------------------------------------

Ματς

Arka - Gornik 0-2 

Ευκολη επικρατηση, με καλο ποδοσφαιρο.

ea5d1a6dc2c19a8dd0cbcca52ed12e9ebdb30b.jpg

Gornik - Lech 3-0

Δυστυχως για αυτους, ηρθανε να παρουνε το ματς, φουλ επιθετικα, και φαγανε τα μουτρα τους.
Στην αρχη ειχα καποια θεματα, αλλα μετα εστρωσα και τους πατησα 3-0 απο το ημιχρονο.

dziennik%2Btypera%2Bgornik_legia.jpgYHXKKrE.png

2η 4ρα στην Λεγκια φετος, τους πεταξαμε κι απο το κυπελλο!!!

Εξαιρετικο παιχνιδι απο τον Ζουρκοφσκι, που ειχε 4/4 ασσιστ!!

Slask Gornik 2-1 

5rctjmd15wi52h831bs88knbajnv7ymt.JPG

Παει το αηττητο, κυριοι.................
Απο δικη μας μ@λ@κια.......

Δε παιξαμε καλα, λογω πολλων αλλαγων για Φεγιενορντ αλλα και παλι, μπορουσε να αποφεφχθει η ηττα....
Ανοιξανε το σκορ νωρις, αλλα με σταθερη πιεση ισοφαρισαμε, και ειμουνα μια χαρα με το Χ.
Αλλα......μπαινουνε περιοχη στο 90' και μου λεει το κεφαλι μου να πεσω με τακλιν να παρω την μπαλα.....και εννοειται του κοβω την φορα, και σφυριζει πεναλτυ....

Και καπως ετσι ηρθε η ηττα.
Πικραθηκα, να σας πω την αληθεια, γιατι ηταν βασιμος και πρακτικος στοχος το αηττητο.

europaleague-1.jpgC4ydYrF.png

Ξεχασαμε την ηττα πολυ γρηγορα και καναμε ενα παιχνιδι ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ.
Ακριβως το ποδοσφαιρο που παιζω.

Συνεχεστατη πιεση ψηλα, γρηγορη αναπτυξη, και αποτελεσματικοτητα μπορστα στην εστια.
Εκπληκτικη εμφανιση και μιση προκριση!!!

Gornik - Lechia 3-2 

Αρκετες αλλαγες αλλα και παλι δε δικαιολογειται μια ΤΟΣΟ κακη εμφανιση.....
Ειμασταν στο 2-2 μεχρι το 88 που ο Κονατε με κεφαλια εβαλε το 3-2 και αυξησε την διαφορα στους 8 γιατι η Λεγκια ειχε μειωσει με την ηττα μας.

europa-league.jpg

Gornik - Feyenord 1-1 

Μπηκανε φουριοζοι, μας κανανε το 0-1 αλλα ηρεμησαμε, καναμε το παιχνιδι μας και ισοφαρισαμε στο 65' με Μπεν Γιεντερ, και τελειωσαμε την αναμετρηση.

7yXltxM.png

-----------------------------------------

• Πρεπει να παραδεχτω ενα πραγμα.
    Οσο ιστορικη σεζον κι αν κανουμε εμεις, τοσο ακολουθει και η Λεγκια.
    Καταπληκτικη σεζον που αν δεν ειχε να αντιμετωπισει εμας, θα ηταν πρωταθλητρια πριν ενα μηνα.
    Τους παραδεχομαι.

• Εδω ο Ρομαντσουκ μου λεει ευχαριστω για την εμπιστοσηνη που του δειχνω, και ανταποδιδει με μια ιστορικη χρονια οπου εχει ηδη 25 γκολ στο πρωταθλημα, μονο.
    Το ρεκορ γκολ με παικτη στο πρωταθλημα ηταν περσι με τα 17 του Τεζειρα ΜΑΖΙ με τα πλειοφφ, ενω ο Ρομαντσουκ εχει 25 τον Φλεβαρη!!!

Φανταστικος.

jIygMzC.png4PZO53r.png

• Ο Μπεν Γιεντερ δεν ειναι κατι το οποιο θα μας πεταξει ΤΟΣΟ ψηλα, αλλα ειναι εκπληκτικη η ποιοτητα του.
    Εχει σκοραρει σε καθε παιχνιδι που εχει παιξει εως τωρα, και δεν παιζει διαστημικα αλλα κανει την δουλεια του....δε πιεζει τοσο πολυ, λογω ηλικιας.

• Επομενη αντιπαλος στο Europa League ειναι η ιστορικοτατη Μιλαν!

Cmz9HAd.png

Κατι που μας ενθουσιαζει αλλα και μας προετοιμαζει λεγοντας οτι "Τωρα αρχιζει το Europa" 

Ιδιαιτερα οταν τον Γεναρη η αντιπαλος μας εφερε εναν μικρο πιτσιρικα εν ονοματι Μεσσι......

m7oSLNL.png

Θα εχει ενδιαφερον, το λιγοτερο.

• Επομενη αντιπαλος στο Κυπελλο η προ-τελευταια Miedz σε διπλους αγωνες....
    Νταξει.

Αυτα, μαγκες.
Του χρονου πιστευω θα εχουμε το καλυτερο ροστερ που ειχα ποτε, και θα ειμαστε ετοιμοι για μια δυνατη πορεια στο ΤΣΛ και εννοειται αυτο το ατιμο το αηττητο που δε μπορω να το κατακτησω...

Αλλα για φετος ειμαστε επικεντρωμενοι στο να κλεισουμε και μαθηματικα τον τιτλο στους επομενους μηνες, και εννοειται να φτασουμε ΟΣΟ ψηλοτερα γινεται στην Ευρωπη.
Θα ειναι δυσκολο, κι εγω οπως και ο @Diegito21 εχουμε μεγαλους αντιπαλους (Τοτεμαν, Ατλετικο, Μιλαν και Ιντερ) στην διοργανωση.

Αλλα εχουμε ομαδα.

VIVA GORNIK!!!!!

ru-0-r-660,660-q-80-n-aa601f3c6f7541d52fa60da993989b0foQ9aCwVTmza.jpg

Edited by ELBarto-3-
  • Love 4

@niktsiabe

Ας ξεκινήσω με το κύπελλο.. Δεν πειράζει για τον αποκλεισμό, αν και θα μπορούσες να πας λίγο παραπάνω... 

Δεν πειράζει όπως είπα σου κάνει πιο ανάλαφρο το πρόγραμμα..

Στο πρωτάθλημα τώρα κάνεις μια καταπληκτική πορεία μέχρι εδώ.. 

Είχες ένα πολύ καλό αήττητο που στο χάλασε ο σοσόνιας.. 

Συνέχισες με 2 εξαιρετικά 2πλα, ειδικά αυτό στο Μιλάνο...

Καλά κάνεις και δεν βιάζεσαι αλλά πιστεύω ότι ευρωπαϊκό εισιτήριο θα έχεις σίγουρα..

και με αυτό που βλέπω μέχρι στιγμής,  μπορείς και 4αδα..

FORZA AMIGO!!!

@ELBarto-3-

Ας αρχίσουμε με μεταγραφές,  όπου και τα PC και κανονικές μεταγραφές είναι καταπληκτικές...

BUSTOS,  LUKAKU θα σου δώσουν απίστευτη ταχύτητα... Και οι υπόλοιποι είναι ένας και ένας για την ομάδα σου...

Τώρα το πρωτάθλημα, το μόνο κακο είναι ότι έχασες το αήττητο.. τίποτα άλλο,  πας για το νταμπλ ξεκάθαρα...

Ο BEN YEDDER,  κάνει αυτό που πρέπει και ας μην είναι ο φανταστικός παίχτης..

Στην Ευρώπη τώρα,  πέρασες σχετικά εύκολα.. από την ομάδα του ΡΌΤΕΡΝΤΑΜ ...

Τώρα έρχεται  η ΜΙΛΑΝ,  που πάντα είναι δυσκολος αντίπαλος,  στο ΦΙΦΑ... Όλα ανοιχτά είναι για μένα.. μπορείς..

VIVA  GORNIK..!!

--------------------------------------------------------------------

Πάμε στα δικά μου 

ΣΕΖΌΝ 3η

2020 -2021

Δεν έχω πολλά να σας πω,   μόνο για μεταγραφές...

Και για αρχή πήγα σε χαφ ,αφού ο HUGHES τραυματίστηκε στο καλοκαιρινό τουρ  και θα επιστρέψει Σεπτέμβρη...

Ήθελα ένα καλύτερο Χαφ για αλλαγή αλλά και να μπορεί να παίξει και βασικός αν χρειαστεί (όπως τώρα στην αρχή του πρωταθλήματος)

Έτσι γύρισα τον χρόνο πίσω στο 17 και σκέφτηκα να φέρω τον κύριο από κατω..

Τζάμπα τον πήραμε,  αφού η ρητρα ήταν ξεχασμένη..  Η τιμή του περίπου 25Μ+.....

αλλά με την πληρωμή της Ρήτρας καθαρίσαμε τζάμπα...

52816665_422654665154148_493442212747542

Στη συνέχεια,  έπρεπε να φέρω επίθεση,  αλλά και άμυνα..

Για την άμυνα όπως θα δείτε έκανα μια μεγάλη επιστροφή.. Από τη ΝΙΣ 27Μ +Τον LONG. 

Στην επίθεση τώρα,  έφερα πάλι έναν άγνωστο παίχτη,   που δεν έχω ξανασυναντήσει και ξανά παίξει σε φιφα ...

IRL όμως κανει παπάδες , θα δούμε και στην ομάδα τη θα κάνει .. τράμπα με EL MORRO δυστυχώς,  αλλά δεν γινόταν αλλιώς...

17.2Μ + τον παίχτη που είχε αξία 10Μ από την ΡΕΙΝΤΖΕΡΣ...

53253023_422660095153605_656130622681723

Αγώνες δεν είχαμε λόγο διακοπής ρευματος..!!

Ναι, ενώ ξεκίνησα, στο πρώτο ματς με ΕΒΕΡΤΟΝ ,  έκλεισε το ρεύμα αλλά ευτυχώς πριν ξεκινήσει η αγωνιστική δράση είχα κάνει SAVE... οπότε ματσάκια,  11αδα,  αλλαγές κτλ στο επόμενο ποστ..

Να θυμίσω ότι παρά την 6η θέση την προηγούμενη σεζόν,  Ευρώπη δεν έχει για εμάς...

Αυτά..

COME ON BURNLEY!!!

• Love 3

@desperado Μεγαλο φιναλε στην σεζον και εραψες και ευρωπαικο κοστουμι οποτε σε περιμενω να σε δω πλεον εκει!!! Παμε στις μεταγραφες σου που ηταν αρκετα καλες θα ελεγα! Λιγες αλλα με ποιοτητα! Ο Μεξικανος ειναι αυτο που επρεπε να χεις στα χαφ σου ενα παιδι σκυλι του πολεμου οποτε εγκρινω...και εγω πηγαινω σε λυσεις δοκιμασμενες,

Στην αμυνα τωρα ο Κιν ειναι σπουδαια κινηση και πλεον νομιζω ανεβηκες επιπεδο οπως και ο Μορελο που οπου τον εχω αντιμετωπισει με δυσκολευει και ειναι αρκετα ταχυς! Νομιζω οτι εχεις πολυ καλη ομαδα νακανεις και πορεια στην Ευρωπη και στο πρωταθλημα για μια καλυτερη θεση! Ευτυχως ειχες κανει save και για να δουμε πως θα ξεκινησεις με την ομαδα η οποια σε ζητησε για προπονητη της!!

vamos!

@niktsiabe Νομιζω οτι πας τρενο και εχεις φτιαξει μια ομαδα εκπληκτικα καλη! Εκανες σπουδαια αποτελεσματα φιλε...χ με Ιντερ νικες ΥΠΕΡΠΟΛΥΤΙΜΕΣ με Καλιαρι Τζενοα, Σπαλ και Εμπολι και πλεον στο πιο κρισιμο ματς με Μιλαν πηρες ΜΕΓΑΛΗ νικη!!! Μπραβο ρε φιλε με ηγεταρο αυτον τον παικταρα τον Μπεραρντι τους εκανες κηδεια και εχεις φτιαξει μια καλη διαφορα αλλα οχι ακομη ασφαλης για να κρατας το εισητηριο και με τα δυο σου χερια.

Δυστυχως με λιγα λεφτα εφυγε ο Μπεραρντι για μενα αλλα οκ....θα σε βοηθησει οικονομικα να φερεις και αλλους παικτες στυλ Λετιτσια με λιγα λεφτα αλλα να κανουν την δουλεια τους! Οπως και να χει εχεις ακομηα 7 ματς τα οποια θα ναι δυσκολα σιγουρα και θελει προσοχη...ευχομαι να τα καταφερεις αδερφε το αξιζεις βασει αποτελεσματων!

FORZA BIANCOVERDI!

@ELBarto-3- Kαλες πωλησεις φιλαρακι μου μπραβο! Ειδικα αυτος ο Κενεντυ ποτε δεν με ενθουσιασε ειναι μια χρυση μετριοτητα οποτε αφου διαμαρτυροταν κιολας λογω ελλειψης ματς στο καλο και να μην σου γραφει.  :D  Aπο κει και περα εκτος απο το γηπεδο που δινεις ρεσιταλ εμφανισεων το ιδιο εκανες και στα μεταγραφικα σου...ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΕΣ κινησεις..Πενιαραδα παικταρας πιστευω θα σου δωσει ποιοτητα και υψος εχει και ταχυτητα! Μιλενκοβιτς ξερεις λατρευω απλα.....για μενα θα μεινεις ικανοποιημενος παιζει και αμυντικο χαφ, Μπαρακ ΜΕΓΑΛΗ ποιοτητα παικτη θα λεγαμε ενας μικρος τοσοδουλικος Ινιεστα... :D και φυσικα ο Λουκακου ειναι μαχητης!

Ομως αυτα για καλοκαιρι στο αμεσο εφερες Μπουστος οτι καλυτερο για δεξι μπακ και τον αλλο κυριο δυτσυχως δεν εχω εικονα δεν τον ξερω..

Στα αγωνιστικα τωρα δεν χορταινει 4αρες η Λεγκια...και στο κυπελλακι εκτος αρα πας για νταμπλ ολοταχως...μελανο σημειο του ποστ η ηττα σου και οτι το αηττητο πηγε περιπατο...κριμα ρε φιλε αλλα οκ θα χεις αλλη μια ευκαιρια για οτυ χρονου. Ομως η μεγαλη ομαδα φαινεται μετα τις ηττες σοκ...και το εκανες με εμφατικο τροπο στην Ολλανδια...τους πατησες αδερφε απλα...!!! 0-3 και καθαρη νικη...η ρεβανς απλα τυπικη....Τωρα ομως αρχιζουν τα δυσκολα! Η Μιλαν ειναι βαρυ ονομα και με Μεσι γινεται ακομη πιο δυσκολη...οκ ειναι μεγαλος σε ηλικια ο μαγος αλλα οπως και να χει μονο η φυσιογνωμια του προκαλει πανικο...! 

Ελπιζω να τα καταφερεις απεναντι του παρολο που εισαι το αουτσαηντερ εχω ελπιδες για σενα..! Τωρα με Ροματσουκ κοιτα μην στον ακουμπησει και ξωφαλτσα χαχαχα!

Δικαιολογημενη αγαπη το παιδι σκοραρει σαν τρελο. Τελος αξια αναφορας η Λεγκια η οποια σε ακολουθει κατα ποδας..πραγματικα με λιγο χειροτερη ομαδα να ειχες και να μην ησουν σοβαρος θα ηταν ντερμπι..!

ΠΑΜΕ δυνατα αδερφε φερε την προκριση και φερε και τον Μεσι!! :D  

VAMOOOOS ELB VAMOS GORNIK!!!!

_________________________________________________________________________________________________

Παμε σε ενα ποστ λιγο παραξενο με την εννοια οτι τελειωνω την σεζον αλλα δενθα δειτε ολα τα παιχνιδια και θα καταλαβετε γιατι.

Γι αρχη μεταγραφες..

Πουλησαμε

1) Σερχιο Ρικο 20 εκ ευρω στην Ναπολι

2) Μουνιρ -> Ατλετικο με 35 εκ ευρω

3) Kjaer 11 εκ ευρω στην Μπενφικα.

Και φεραμε τους εξης

1) G. Ruli 16 εκ ευρω συν τον Αρανα

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: 1 άÏομο

2) Μπενταλεμπ απο Σαλκε με 29 εκ ευρω και τον Σοριανο τον τερματα μας τον δευτερο

3) Berenguer 18 εκ ευρω αριστερο μπακ χαφ απο Τορινο

Image result for berenguer torino

4) Τεριε απο Λυων με 2 εκ ευρω και τον Ντι Μαρια δωρο. Ειχε μεγαλη αξια ο Ντι Μαρια οποτε μας βγκε κουτι.

Image result for terrier lyonnais

Αυτες ηταν οι προσθηκες μας λοιπον και παιξαμε αρκετα παιχνιδια. Αν θελετε το λαθος μου σε αυτες τις μεταγραφες
ειναι οτι δεν εφερα σεντερ μπακ και το πληρωσα.

Παμε στην δραση με τα ματς κυπελλου με Λεγανιες

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: ÏÏάδιο

Το πρωτο εγινε στην εδρα μας με πολλες αλλαγες μιας και μας περιμενε η Ρεαλ και κερδισαμε 2-1.

Το δευτερο ηρθε με το ιδιο σκορ αλλα υπερ της Λεγανιες και πηγαμε παραταση. Δεν ειχα κανει ακομη ολες τις μεταγραφες μου
οποτε η κουραση στην παραταση ηταν οχι απλα οφθαλμοφανη απλα νομιζα θα παθουν εμφραγματα απανωτα οι παικτες μου.

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: ÏÏάδιο και ÏλήθοÏ

Τελικα αποκλειστηκαμε στα πεναλτι. Ειμασταν λογω κουρασης εντελως αστοχοι.

Οποτε πρωταθλημα δεν γραφω κατι αλλο γτ ενω επαιξα μεχρι Μαρτιο παμε EL να δειτε τι εγινε.

Πρωτη αντιπαλος μας η Τουρκικη ομαδα...

Îεν ÏÏάÏÏει διαθέÏιμη ÏεÏιγÏαÏή για Ïη ÏÏÏογÏαÏία.

Εκει μεσα φεραμε ευκολα το 0-0 χωρις κοπο και ιδρωτα. Ενα ματς αδιαφορο με λιγες φασεις.

Ομως στην εδρα μας στην ρεβανς μπηκαμε πολυ δυνατα και το καθαρισαμε γρηγορα. Στο δευτερο μερος καναμε συντηρηση δυναμεων!

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: ένα ή ÏεÏιÏÏÏÏεÏα άÏομα, ÏÏάδιο, ÏÎ»Î®Î¸Î¿Ï ÎºÎ±Î¹ κείμενο

Και η κληρωτιδα μας βγαζει με την Μπενφικα που ειχα κληρωθει και με την Φιορεντινα.

Φαση των 16 πρωτο ματς στην Λισαβονα.....

Ενα ματς που οπως βλεπετε απο το σκορ φαγαμε 5 γκολ και βαλαμε 1...οκ αδικο εντελως 6 σουτ ειχαν τα 5 μπηκαν εμεις 11 εντος εστιας
και 3 δοκαρια και βαλαμε 1...ετσι ειναι ..ομως η αμυνα μας ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ σε ολα της...τραγικη οτι πιο αηδιαστικο ειχα δει.

Ζοαο Φελιξ απλα μεγαλος παικτης...υποκλιθηκα!

Και στην ρεβανς θελαμε 4 γκολ.οκ φυσικα δεν ηρθαν και μειναμε και πισω στο σκορ μας εκοψε τα φτερα αυτο και βαλαμε το γκολ
με τον Ρεμπιτς απλα για το 1-1..

ΤΕΛΟΣ η Ευρωπη ε και μετα απο κει σιμαρα την σεζον μιας και ΤΣΛ δεν μπορουσα να βγω ειχα μεινει πισω και οπως θα δειτε
τερματισαμε 6οι.

-> Προσημο της σεζον αρνητικοτατο αλλα οκ...δεν ειχα το βαθος στο παγκο αυτο το καταλαβα οτι το Ισπανικο πρωταθλημα διαφερει
πολυ με το Ιταλικο..με παρομοια ομαδα στην Ιταλια ημουν ανετα δευτερος εδω με τιποτα...οποτε τελειωσε η σεζον.

Ο Μπεν Γιεντερ εβαλε 17 γκολ βγηκε 3ος σκορερ πισω απο Γκριζμαν με 20 και Μπελοτι με 24.

Η Ατλετικο πηρε το κυπελλακι

EbowWSI.jpg

το ΤΣΛ η Λιβερπουλ

JylColU.jpg

και το Γιουροπα η Σιτυ. Αγγλικη υποθεση.

V99iVzf.jpg

Μανατζερ της χρονιας ο Πεπ.

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: 1 άÏομο, κείμενο

-> Τελος να πω οτι κατι με στεναχωρησε ειχα ανανεωσει οτν Ναβας ενα ακομη χρονο και ξαφνικα βλεπω το συμβολαιο τελειωνει σε 6 μηνες..
μαλλον στην ΕΑ δν ξερουν απο μαθηματικα..οταν λες ανανεωνεις ενα χρονο ακομη εννοουμε θα φυγει τον Ιουνιο του 2022 μιας και ειμαι
στο 2021...αντιθετα ο παικτης μας ελεγε πως πηγε Πορτο και υπεγραψε γτ τελειωνε σε 6 μηνες το συμβολαιο και μαλιστα δεν με αφηνε
να του ξανακανω ανανεωση.

Οπως και να χει να σαι καλα αρχηγε στην καρδια μας για παντα! ΓΝΗΣΙΟΣ Ανδαλουσιανος παιδι
που επαιξε σε υψηλο επιπεδο παντου και στην Αγγλια!!! Θα μας λειψεις ακομη και στα 35 ειχε ποιοτητα.

Related image

Βαθμολογια

-> Λοιπον να πω για Βαλενθια επειδη την αντιμετωπισα πως η αμυνα της ηταν ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ..την πιεσα στην εδρα μου ασφιχτικα πολυ και 
τα εβγαζε ολα...Πιστευω μακραν η καλυτερη ομαδα του πρωταθληματος στα μετοπισθεν και αυτο της εδωσε και τον τιτλο! Ομαδαρα ομως
με τρελες επενδυσεις μεσα που εμεις δεν μπορουμε να τις κανουμε...

-> Απο μεταγραφες Ιανουαριου....Απογοητευση ο Μπενταλεμπ....θα πουληθει ΑΛΛΑ μεγαλη ΠΑΙΚΤΟΥΡΑ και μετα τον Λαφοντ ο αγαπημενος μου Ρουλι...ισως να τον ξεπερασει κιολας.... το τι επιανε δεν περιγραφεται....Ο Μπερενγκερ τρομερος και ο Τεριε  εχει ενα στυλ Μπενζεμα που μαρεσει πολυ...τεχνικα πολυ καλος...

Οποτε εδω τελειωνει η σεζον αλλα εμεις τωρα αρχιζουμε...στην νεα σεζον θα φτιαξω μια καλυτερη ομαδα ηδη εχω βρει τους μεταγραφικους στοχους μου
και που ποναμε οποτε ξεκιναμε την δευτερη μας σεζον στο επομενο ποστ!!!

Related image

VAMOOOOOOOOOOOOSS SEVILLAAAAAAAAAAAA!!!!!

Image result for sevilla fc biris norte europa

• Love 4

@desperado Πρώτον: τι ξενέρα ήταν αυτή με το Γιουρόπα..Κρίμα για την προσπάθεια που έκανες.Ποια ήταν όμως η άλλη αγγλική που βγήκε Ευρώπη;Πάντως σου βγάζω το καπέλο που έμεινες, εγώ αν μου το έκανε αυτό θα έφευγα για άλλες πολιτείες. Όμως όπως είπες δούλεψες και επένδυσες εκεί, οπότε μαζί σου.

Για Οberlin- Μorelos δεν έχω άποψη, αλλά ο Κeane είναι εγγύηση. Άλλωστε έπαιζε και παλιά στην ομάδα και είναι το έτερον ήμισυ του B. Mee στην άμυνα.

COME ON CLARETS! Περιμένουμε αγώνες σου!

@ELBarto-3- Από τις μεταγράφες σου ξεχωρίζω A. Barak, το παλικάρι φαίνεται να έχει φοβερό potential!

Δεν πειράζει για το αήττητο, ήρθε σε ανύποπτο και πονηρό σημείο, καθώς είχες στο μυαλό σου και τη Φεγενορντ, την οποία όμως κατατρόπωσες.

Τώρα με Μίλαν δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα, ειδικά από τη στιγμή που κοίταξες στα μάτια την πρωταθλήτρια Ευρώπης Λίβερπουλ. Ο Μέσι βέβαια είναι αστάθμητος παράγοντας, αλλά θα κοντράρεις!

Εκεί στην ΕΚSTRAKLASA τώρα, εσένα και τη Λέγκια θα σας παρομοίαζα με Λιβερπουλ- Σίτι. Έχετε πατήσει γκάζι και όντως αν δεν ήσουν εσύ η Λέγκια θα το είχε πάρει από τα Χριστούγεννα.

Κράτα το στόχο που έχεις και τηρείς πιστά από ότι βλέπω από τα ποστ σου, δηλαδή να παίζεις όμορφο ποδόσφαιρο και αν είναι να έρθει το αήττητο κιόλας καλώς να έρθει!

VIVA GORNIK!!

@Diegito21 Μετά το Σ. Ρίκο ο μόνος έτσι ελπιδοφόρος και ταλαντούχος τερματοφύλακας στη ΛαΛιγκα είναι ο Χερόνιμο Ρούγι, οπότε στη θέση αυτή είσαι κομπλέ.

Ο Κιαερ θαρρώ δεν θα έπρεπε να πωληθεί, εκτός και αν η εικόνα του εντός γηπέδου ήταν αποκαρδιωτική.

Έκανες το καθήκον σου με Γκιοζτέπε, αλλά η Μπενφίκα σε περίμενε και αποδείχθηκε ανυπέρβλητη, με πολύ ταλέντο όπως φαίνεται.

Μέσες-άκρες καλή η 6η θέση, ξεκινάς νέα χρονιά, προχώρα!

VAMOS MI SEVILLA!!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NEROVERDI ΦΙΝΑΛΕ ΣΕΖΟΝ

Πραγματικό θρίλερ....

27η αγων. 

OrpOQWi.jpg

Εξαιρετικό τακτικά παιχνίδι. Δεν αντέξαμε στο τέλος όμως την πίεση της Νάπολι και με μία σκοτωμένη κεφαλιά μας ισοφάρισαν

28η αγων.

ΣΑΣΣΟΥΛΟ- ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ 1-0

Ο Αλεσάντρο Μάτρι μας κράτησε στη ζωή και στο κόλπο της Ευρώπης

29η αγων.

CDOZS14.jpg

Το ντέρμπι της επαρχίας ήταν άνοστο κανείς για τους δικούς του λόγους δεν ήθελε την ήττα. Το πρώτο 0-0 της χρονιάς! 

30η αγων.

ΣΑΣΣΟΥΟΛΟ- ΚΙΕΒΟ 0-1

Ένα σοκ ήταν εντός έδρας ήττα. Το δεύτερο και μεγαλύτερο όμως ήταν ο τραυματισμός του Μπεράρντι για 6 βδομάδες

31η αγων.

ΛΑΤΣΙΟ- ΣΑΣΣΟΥΟΛΟ 2-0

Η λατσιάλι είναι μία ομάδα που δεν μας ταιριάζει. 2η ήττα φέτος από αυτούς και δίκαια.

32η αγων.

fZ8DfXi.jpg

Η Πάρμα έπαιζε για τη ζωή της στο ντέρμπι εμείς ήμασταν και λίγο κουρασμένοι

33η αγων.

IIwzcZ2.jpg

Κακή ήττα και γυρίσαμε στις κακές αμυντικές συνήθειες. Από 2-0, 2-2, 3-2, 3-3 και το φάγαμε στο 94'. Ο Ντι Φραντζέσκο δείχνει να παίρνει στα σοβαρά το ρόλο του με την απουσία του Μπεράρντι και αυτό είναι καλό για τη συνέχεια.

34η αγων.

ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ-ΣΑΣΣΟΥΟΛΟ 0-2

Διπλό Ευρώπης σε μία Φιορεντίνα που κινδυνεύει άμεσα με υποβιβασμό!

35η αγων.

ΣΑΣΣΟΥΟΛΟ- ΦΡΟΖΙΝΟΝΕ 1-1

Ώρες ώρες μου φαίνεται ότι δεν μπορούμε να διαχειριστούμε την προοπτική που μας ανοίγεται και πετάμε τζάμπα βαθμούς

Και πάμε στα 3 τελευταία και κρίσιμα ματς:

36 αγων.

Μεγάλο ματς στο Τορίνο με την ομώνυμη ομάδα η οποία είχε 54β. και ήταν στην 6η θέση. Εμείς ήμασταν στην 4η με 57β. και ισόβαθμή μας αλλά 5η η Ρόμα, καθώς την είχαμε κερδίσει στον 1ο γύρο και την οποία την αντιμετωπίζαμε την 37 αγων. όπως θα δείτε παρακάτω. Ο κακός χαμός δηλαδή...

YJ3VJjH.jpg

Σε ένα γιορτινό περιβάλλον, Μπρινιόλα- Ντανκάν συνδυάστηκαν με σέντρα-κίνηση στο χώρο και πλασέ σε πρώτο χρόνο. Παρά το σφυροκόπημα Ζζα-Μπελότι κρατήσμαε τη μεγάλη νίκη. Την ίδια ώρα η Ρόμα έφερνε Χ με Γιούβε. Άρα 60 β. εμείς και 58 η Ρόμα

37η αγων. ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΜΑΤΣ ΓΙΑ ΤΟ CHAMPIONS LEAGUE!

cBVZliS.jpg

Ένα ματς με φουλ ένταση και νεύρα όπως βλέπετε και στη φώτο. Το εγκληματικό μαρκάρισμα του Τσοριτς στην αρχή του ματς με τη μπάλα 1μ. μακριά τιμωρήθηκε μόνο με κίτρινη. Γενικά κρατούσαμε εύκολα, αλλά η Ρόμα είχε ποιότητα 

Et1Uq5S.jpg

Ο Παστόρε πέρασε σαν αλλαγή στο 80 και μας άφησε ξερούς...

Τα παιδιά ήταν συγκινητικά όμως, δεν έχω λόγια...Ακόμα και ο εμφανώς ανέτοιμος Μπεράρντι που μόλις είχε επιστρέψει

Ρόμα 61β. (4η) και εμείς παραμείναμε στους 60β. (5οι)

Τελευταία αγων. η Ρόμα υποδεχόταν την Πάρμα και εμείς πηγαίναμε στο Μπέργκαμο

eVnX5JD.jpg

Κάναμε το καθήκον μας με μπαλάρα, αλλά η Ρόμα κέρδισε την Πάρμα

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

Qh4zxEE.jpg

Στο νήμα χάσαμε το όνειρο, αλλά μη γελιόμαστε, διότι αν είχαμε καλύτερη αμυντική λειτουργία από την αρχή τώρα θα ήμασταν στο Τσάμπιονς.

Δεν πειράζει όμως ακόμα και το Γιουρόπα για μία ομάδα όπως η Σασσουόλο είναι τεράστια επιτυχία!

Για 2η φορά στην ιστορία της μετά τη σεζόν 2016-2017 η ομάδα θα παίξει Ευρώπη, αλλά για 1η φορά κατακτά την 5η θέση στη Σέριε Α, την καλύτερη στην ιστορία της!!!

Ήταν μία πολύ όμορφη χρονιά με γκολ και θέαμα, ματς χωρίς σκοπιμότητες και ελεύθερο ποδόσφαιρο, με τη σχέση προπονητή-ομάδας να είναι αμφίδρομη, καθώς και η ομάδα πήρε από εμένα, έστω και λίγα στο αμυντικό κομμάτι, αλλά και εγώ ακολουθώντας την επιθετική ταυτότητα της ομάδας απελευθερώθηκα από κάποια αμυντικά κολλήματα που είχα και έπαιξα πιο επιθετικά λέγοντας "ό,τι γίνει'' κάτι που τελικά μου βγήκε σε καλό.

Ειδική μνεία στους Κονσίλι-GK και Φεράρι-CB ο πρώτος έπαιξε όλα τα ματς της χρονιάς και ο δεύτερος 37

Λοκατέλι- Σένσι- Ντανκαν τρομερή τριάδα στο κέντρο

Μπεράρντι μπροστά τελείωσε 3ος σκόρερ με 16 γκολ. Αν δεν χτυπούσε θα έβγαινε 1ος. Τον ευχαριστούμε και του ευχόμαστε καλη επιτυχία στην Έβερτον

Ο πιτσιρικάς Μπρινιόλα έρχεται με φόρα, Τζούρισιτς- Μπαμπακαρ έδωσαν λύσεις στην επίθεση σε καίρια σημεία

Κύπελλο πήρε η ΙΝΤΕΡ

Τσαμπιονς Λιγκ η ΜΠΑΓΕΡΝ με αντίπαλο την ΙΝΤΕΡ

Γιορόπα η  ΓΙΟΥΒΕ

Έπεσαν Μπολόνια- Πάρμα- Έμπολι δηλαδή οι δύο ομάδες της επαρχίας Εμίλια- Ρομάνια με τις οποίες είχα ντέρμπι!!!

Αυτά. 

Κατά πάσα πιθανότητα συνεχίζω με την ομάδα στο Γιουρόπα

Αν και σειρήνες βουίζουν στο μυαλό μου για Ρόμα μεριά (παρά το ότι βγήκε αυτή Τσάμπιονς Λιγκ, έκανε τραγική χρονιά, αποκλειόμενη νωρίς σε κύπελλο-Γιουρόπα) ή Μαρσέιγ (παίζει επίσης Γιουρόπα) και λίγο λιγότερο για Λέστερ (δεν παίζει Ευρώπη)

Ίδωμεν. Πάντως πρόθεσή μου είναι να συνεχίσω να παίξω Ευρώπη και μετά βλέπουμε 

FORZA NEROVERDI!!!

• Love 3

@desperado Πινεδα και Μορελος εξαιρετικες μεταγραφες, το Αγγλακι δε το ξερω.

Τωρα ετχομαι μια καλη σεζον σε σενα, να μεγαλουργησεις.
Και με το καλο να γυρισει ο Χιουζ τον Σεπτεμβρη, ειναι το πιο σημαντικο γραναζι της ομαδος.

@Diegito21 Πηγα να σε βρισω για Σερχιο Ρικο αλλα εφερες τον (Α)Ρουλη, και με ηρεμησες. :D 

Μπενταλεμπ αδικαιολογητος, μιλαμε για αρχι-ταγαρο.
Μπερενγκερ εξαιρετικο εργαλειο, πολυ χρισιμος.
Τεριε ΜΕΓΑΛΗ αδυναμια, απο την Λυοναρα, και βρεθηκε και στο παρα-τσακ να βρεθει στην ομαδα τον Γεναρη με PC αλλα ειχα κλεισει Πενιαρανδα και δεν ελεγε να κλεισω κι αλλον επιθετικο πρωτης γραμμης.

Ακομα ενα point σε σενα που εδωσες το πτωμα του Ντι Μαρια για να τον παρεις. 

Αγωνιστικα τωρα.

Κριμα για το κυπελλο, και λογω ομαδος (που δεν ειναι και πολυ τιμιο να σε πεταει εξω η Λεγανες) και λογω του τροπου που την επαθες, στα πεναλτυ δηλαδη.
Δεν επρεπε απλα να φας το γκολ στο Πιθχουαν.

EL βαρυ.......
5-1 δε πρεπει να χανει ενα κλαμπ οπως η Σεβιλλη, σα να αποκλειστηκες κατευθειαν στους 32 ειναι ρε φιλε, γιατι η Γκετστεπε δεν μετρουσε για ανταγωνισμος.
Ασχημη γευση σου αφηνει η Ευρωπη.

Για το πρωταθλημα δε σου λεω κατι, αν ησουν μαθηματικα εκτος πιθανοτητων ΤΣΛ τι να κανεις.

Γελαω με τα βραβεια, αν ειναι δυνατον να περνει το ΤΣΛ ο Κλοππ αλλα να δινουν το CotY στον Πεπ.

Για τον Ναβας, νταξει, δε χαθηκε κι ο κοσμος, θες ατομο σ'εκεινη την θεση απο περσι, στα λεγα.
Σου δινεται ευκαιρια να ανανεωσεις την θεση.

ΠΟΛΛΑ ΜΠΡΑΒΟ στην Βαλενθια, γυρισε στους τιτλους και απεδειξε το στατους της μεγαλης ομαδος που της αξιζει!!

Αντε αδερφε, περιμενω την επομενη σεζον και τις κινησεις σου.
Για Μπενταλεμπ δε χρειαζεται να περιγραψω αλλο......

@niktsiabe Απιθανη σεζον και εξαιρετικο φιναλε.

Βγηκες Ευρωπη με αυτην την ομαδα, κι αυτο εχει σημασια!
Επεσαν οι αντιπαλοι σου, και χαιρεσαι και στεναχωριεσαι.

Εξαιρετικος Μπεραρντι, πραγματικα χιλια  ευχαριστω στον μεγαλο!

Τρομερο κεντρο, οντως!!

Επαιξες ποδοσφαιρο σε μια τακτικα-βαρια Ιταλια, και εβγαλες την ομαδα Ευρωπη, ΠΟΛΥ σημαντικο γεγονος!
Παιζεις επιθετικακαι με στυλ, αυτο θα παρακινησει και τους παικτες να σε βλεπουνε και να θελουν να ερθουν στην ομαδα!

Συνεχισε, και θελω να σε δω Ευρωπαικα!

-------------------------------------------------

gornik.jpg

Παμε σε ματς.

Plock - Gornik 0-0

Πρωτη φορα που με σταματησανε φετος με αρχικη εντεκαδα.
Δεν ητανε ματς τυπου "Δεν εμπαινε η μπαλα", απλα παιξανε καλα ανασταλτικα και δεν ειχα αρκετες ευκαιριες.

Gornik - Miedz 3-0 (Κυπελλο) 

Στους 8 του κυπελλου, καθαρισαμε απο το πρωτο ματς.
Νταξει, 2η απο το τελος ειναι η Μιεντζ, δεν υπολογισα καν την αναμετρηση...

Cracovia - Gornik 0-0 

Δευτερη συνεχομενη ισοπαλια.
Καλη και στιβαρη η Κρακοβια, μας κρατησε στο μηδεν και εκανε και αρκετες ευκαιριες να κερδισει κιολας.

Αποκορυφωμα της πιεσης τους η φανταστικη διπλη αποκρουση του 17χρονου Βιετσορεκ που απο του χρονου θα ειναι βασικος!

78 οβεραλ εχει φτασει, και ειναι 17 ετων και 2 μετρα!!!
Πραγματικα χτυπησαμε φλεβα χρυσου με το παλικαρακι!

europa-league-500-500x250.jpg3phBoXt.png

Ενα απο τα μελαγυτερα ματς στην ιστορια της ομαδος.
Υποδεχομασταν την πιο επιτυχημενη Ευρωπαικα ομαδα απο την Ιταλια.

Οχι μονο αυτο, ειχανε και ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ομαδα.

LHlggP0.png

(Ναι η φωτο ειναι απο το Σαν Σιρο, απλα δεν εβγαλα απο το πρωτο και χρησιμοποιω αυτην αλλα κατεβασανε ιδια 11δα) 

Τρια 90ρια.
Κειτα, 90
Μεσσι 90
Ντοναρουμα 96

Ιδιαιτερα σημαντικη η αμυνα, που εκτος απο αυτη που βλεπετε, ειχανε και Μποατενγκ απο παγκο.
Τι να πρωτοπεις.

Αρχισε το ματς!!
Μολις στο 7' ειχαμε μια ΑΠΙΘΑΝΗ χαμενη ευκαιρια με τον Ζουρκι να στελνει την μπαλα ΛΙΓΟ εξω με κεφαλια μεσα απο την μικρη περιοχη, ο Ντοναρουμα αγαλμα!
Δωσαμε στιγμα οτι δεν θα κατσουμε να χαζευουμε τα αστερια της ερυθρομαυρης.

Δυστυχως ομως σε μια στιγμη ατιθασης ποιοτητας, ο Παρεχο ανοιξε το σκορ στο 21' σε μια αντεπιθεση.
Δε πεσαμε ψυχολογικα, συνεχισαμε την πιεση αλλα ο Ντοναρουμα εβγαζε οτι υπηρχε πραγματικα, φανταστικος τερματοφυλακας.
Μας εριχνε και το ηθικο γιατι εκει που νομιζες οτι εκανες καλο σουτ, απλα σηκωνεται και το μπλοκαρει χωρις κανενα ιχνος ιδρωτα.

Η πιεση μας, εν τελει, αποδωσε στο 45', την τελευταια φαση του α' μερους, με ενα κορνερ να μπερδευεται ο Τα με τον Ντοναρουμα, και η μπαλα πεφτει στον Κορντομπα ο οποιος κανει το 1-1 !!!!!!

Παμε στα αποδυτηρια με το 1-1 ετοιμοι να χτυπησουμε.

Το δευτερο ημιχρονο ηταν ομως θεμα διαχειρισης απο την Μιλαν που δεν μας αφησε να κανουμε κατι ιδιαιτερο, και στο 81' βγαζουνε μια αντεπιθεση απο τα παλια και σκοραρουνε με τον Μεσσι.
Μεγαλη πικρα γιατι, οπως νομιζα, ειχα τον ελεγχο του αγωνα.

Αλλα ειχαμε τυχη, οπως και να το λεμε....
Στο 90' κανει ενα σουτ ο Ζουρκοφσκι και η μπαλα χτυπαει στο χερι του Μπαλμουενα, και εχουμε πεναλτυ.
Το χτυπαει ο Ρομαντσουκ και κανει το τελικο 2-2 !!!

Ενα συναρπαστικο ματς, αλλα δε μου εδινε ιδιαιτερες ελπιδες για την ρεβανς καθως και τα 2 γκολ που φαγανε οι Μιλανεζοι ηρθανε απο στατικες φασεις, με πολυ τυχη.

ew40UJ9.png

Gornik - Sosnowiez 2-0 

Αρκετες αλλαγες γιατι ειχαμε αποβαση στο Μιλανο, αλλα και παλι χωρις προβληματα, σοβαρευτηκα λιγο μετα τα 2 Χ.

Europa-League-4.jpg

ThfVUXk.png

Μεσα στην εδρα της μεγαλης Μιλαν (και Ιντερ, για να σεβομαστε).

Εκανα καποιες τακτικες διωρθωσεις.
Ο Μαιερ δε θα εβγαινε μπροστα καθολου, θα εκοβε και θα εραβε στο κεντρο, και μετα θα εδινε πασες, δεν τον χρειαζομουνα μπροστα να αφηνει κενους χωρους.
Επισης ακυρωσα το οβερλαπ στον Bustos γιατι η δεξια πλευρα ειχε Χακιμι και Ζαχα που και οι 2 ειναι φαρμακι, κι ετσι δεν ηθελα να αφηνω κενους χωρους.
Εδωσα επισης εντολη στον Μπεν Γιεντερ να μη βγαινει να μαρκαρει πισω, σιοτι πρωτον ΔΕΝ μαρκαρει ετσι κι αλλιως, και δευτερον ψωφαει στο 60'
Τουλαχιστον να μην ξεμενει απο δυναμεις.

Και αρχισε το ματς.

Απο την αρχη φανηκε οτι οτι καναμε στο τακτικο κομματι δουλεψε 100%, δε ξερανε που παν τα 4 ενω εμεις βομβαρδιζαμε την εστια του Ντοναρουμα οσαν τρελοι!
Ο Μαιερ εκοβε κι εραβε, πραγματικα, στο κεντρο, εκοβε καθε αποπειρα αντεπιθεσης, και γενικα τους παιζαμε μεσα στην Ιταλια!!

Η αντισταση αντεξε για 30 λεπτα οσπου ο Ζουρκοφσκι εκανε ενα εξαιρετικο σουτ, αποκρουσε ο Ντονα και ηρθε ο Κορνομπα και σε κενη εστια εκανε το 0-1 !!!!!!!!!

YbJ8Brv.png

Τρελα!!!!!!

Απιθανες σκηνες χαρας!!!!

Πηγαμε στα αποδυτηρια με το 0-1

Το κοπλο ηταν οτι δεν εκανε να σταματησουμε εκει, επρεπε να συνεχιζουμε.

Και αυτο ακριβως καναμε, το οποιο ειχε ως αποτελεσμα να κανουμε το 0-2 ΠΑΛΙ με Κορντομπα (και με πανεμορφο τροπο) μολις στο 50' !!!!!!!
Και εκει τελειωσε το θεμα, ειχα καταστρεψει το κεντρο της Μιλαν, εγω κι ο Μαιερ καναμε το κολπο γκροσσο.

Το 0-3 στο 90' ηταν απλα τυπικο, απο τον Ρομαντσουκ.

ΘΡΙΑΜΒΟΣ στο Μιλανο, και η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ Ευρωπαικη νικη στην ιστορια του συλλογου!
Γραφουμε ΙΣΤΟΡΙΑ και παμε στους 8 του Europa League αποκλειωντας ισως την καλυτερη ομαδα του θεσμου!!!!

6hKgji5.png

Επομενη αντιπαλος στους 8 αλλη μια μεγαλη ομαδα με πολυ ιστορια, η ΟΜ!

Olympique%20de%20Marseille_9.jpg?itok=2s2aIvY3

Pogon - Gornik 1-3 

Πρωτο ημιχρονο στο 1-0. ειμασταν ακομα μεθυσμενη απο την Ιταλια.

Στο β' μερος, μετα απο αρκετες φωνες στα αποδυτηρια, γιναμε Γκορνικ και βαλαμε 3 γκολ σε 22' λεπτα.

Miedz - Gornik 0-1 (κυπελλο) 

Χαλαρα με διαχειρηση περισσοτερο, αρκετες αλλαγες, και ειμαστε στα ημιτελικα.

Miedz - Gornik 0-2 

Δυο παιχνιδια με Μιεντζ, μεσα σε 4 μερες.

Κατι σαν το Ελ Κλασικο :hehe: 

Ευτυχως και αυτο ηταν νικηφορο.

Gornik - Zaglebie Lubin 4-0 

Τελος της Regular Season, μπαινουμε στα Playoffs στο +9

Δε τελειωσαμε το πρωταθλημα με τον καλυτερο δυνατο τροπο, αρκετες γκελες, αλλα βοηθησε η διαφορα που ειχα παρει νωρις στη σεζον.

uefa-europa-league-identidad-2018.jpg

Για να μην τα πολυλογω, θα κανω απολογισμο και των 2 αγωνων.

2EJbgdL.pngstwr1D0.png

Τελος η Ευρωπη, δυστυχως......

Αλλα.....δεν εχω να πω κουβεντα.
Στο πρωτο ματς, στην Πολωνια, διδαξαν τακτικη οι Γαλλοι.

Κατ'αρχας, πριν πω το οτιδηποτε, δειτε το 0-2 του Ταουβαν........

👏👏👏 τιποτ'αλλο.

Ο Κροιφ ειπε οτι "Το να παιζεις ποδοσφαιρο ειναι απλο, αλλα το να παιζεις απλο ποδοσφαιρο ειναι πολυ δυσκολο" και αυτο ακριβως κανανε οι Γαλλοι.
Τι μας κανει να ρολαρουμε σαν ομαδα?
Το κεντρο μας.
Τι κανανε αυτοι?
Κλειδωσανε τον Μαιερ και τον Ζουρκοφσκι, και τρεχαμε περα δωθε χωρις να ξερουμε που να δωσουμε την μπαλα, σε ολο το παιχνιδι.
Φωρτωθηκε και μια κιτρινη πολυ νωρις ο Μαιερ, και μας κοπηκαν τα ποδια.

Δεν απειλησα ουσιαστικα σε ολο το ματς.

Το ματς στην Μασσαλια ηταν τυπικη διαδικασια, αν και ειχαμε την ευκαιρια να κανουμε το 0-1 στο 4' κιολας, αλλα την πεταξαμε, κι ετσι μετα στρωσανε κι αυτοι, και ειχαμε μια απο τα ιδια, απλα με πιο θετικο αποτελεσμα.

Τελος η Ευρωπη.

h25ipGl.pngpPOpbJt.pngkdqEhCg.png

--------------------------------------------

• Το πιο καταθλιπτικο ειναι οτι τα ημιτελικα ειναι West Ham - Spurs & Lazio - OM .....και νιωθω οτι τις εχω και τις 4, νομιζω πεταξα την καλυτερη ομαδα εξω (Μιλαν) και εμειναν οι περιεργες :lol:
    Οπως και να χει, καναμε περηφανο τον λαο μας, για αλλη μια φορα φτανωντας στους 8 μιας ευρωπαικης διοργανωσης, και αυτο εχει σημασια.
    Θα εχουμε μια τελευταια ευκαιρια του χρονου να κανουμε μια καλη πορεια στο ΤΣΛ.
    Σιγουρα νιωθω μια πικρια αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειμαι απογοητευμενος, τον Αρη της Πολωνιας προπονω, εχουμε κανει ΠΑΡΑ πολλα σαν ομαδα.

• Ο Μπεν Γιεντερ σην καλυτερη θα φαει παγκο του χρονου, δε μαρκαρει, δε σκοραρει (4 γκολ μεχρι στιγμης) και δε τρεχει τοσο πολυ.
    Επιπλεον ειναι και θεοκοντος.

Πενιαρανδα βασικος, η καποιος νεος.

• Ο Ζουρκι με απογοητευσε.......
    Ναι, επρεπε να ειπωθει κι αυτο καποια στιγμη, 4 χρονια ειμαστε μαζι :D 
    Στα Ευρωπαικα νοκ-αουτ δε φανηκε καθολου, ιδιαιτερα με Μιλαν και ΟΜ που τον χρειαζομασταν.
    Σιγουρα θες εμπειρια σε τετοια παιχνιδια, αλλα γενικα δε κανει και ΤΗΝ σεζον φετος.

• Ο Μαιερ ειναι διαμαντι.
    Το 80% της ομαδος φετος, ΧΑΦΑΡΑ, προτεινω ανεπιφυλακτα.

• Ο Καμαρα ειναι καταπληκτικος CB, απλα δε το αναφερω συχνα, και τον αδικω, ειναι τετραπερατος, σαν να μην εφυγε ποτε ο Αζεβεδο.

Παμε να τελειωσουμε την σεζον, παιδες.
Μας μενει το κυπελλο, που αν περασουμε την Πογκον πολυ πιθανον να αντιμετωπισουμε την Γιαγκελονια και θελω τυπικα 3 νικες (και μια γκελα της Λεγκια) για να παρω το πρωταθλημα στα playoffs.

Τελειωνουμε την σεζον, και παμε για την τελευταια μου στην ομαδα!!
Θα ειναι πολυ συγκινιτικη, σιγουρα. 

VIVA GORNIK!!!!!!

5a016bc5f3b27.jpg

Edited by ELBarto-3-
  • Love 3

@niktsiabe Φιλε μου πραγματικα μαρεσε πολυ το τι ομαδα εφτιαξες...στο νημα πραγματικα εχασες την 4η θεση! Απιστευτος ειλικρινα και αν ησουν λιγο πιο Ιταλικος στην αμυνα θα μπορουσες να το εχεις πετυχει αλλα ετσι ειναι η φυση της Σασουολο επιθετικη. Ουσιαστικα αυτη η δυσκολη εδρα της Ουντινεζε, εκεινο το χ με Παρμα η οποια ειναι πολυ σκληρη ομαδα και φυσικα η ηττα απο Ρομα οριακα με 0-1 σου στερησαν το ονειρο!! Αλλα ειλικρινα πιστευω ειναι αξια η προσπαθεια σου! Πιστευω φιλε πως αν ειχες κερδισει καποια ματσακια απο αυτα και οπως με την Μπολονια θα ησουν εσυ εκει..αλλα και παλι ψαχνουμε λεπτομερειες...! Οπως και να χει αξια προσπαθεια..μεγαλος Μπεραρντι και Ντι Φρα οι οποιοι σε οδηγησαν ψηλα...! ΜΠΡΑΒΟ φιλε απο μενα! 

ΤΩρα για το τι θα κανεις..μαρεσι η προοπτικη της Ρομα...θα σε ηθελα να σε δω αλλα οκ και με Σασουολο ακομη μια χρονια δεν με χαλαγε. Για Λεστερ λεω οχι προσωπικα! Περιμενω να δω τι θα αποφασισεις!!!! Οτι και να κανεις ομως πιστευω θα ναι πετυχημενο!

@ELBarto-3- Παμε στον Πεπ ρης καρδιας μας! Ξεκινησες με μια ευκολη προκριση στο κυπελο ανετο 3-0 και μετα ηρθε το μεγαλο ματς...ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ η Μιλαν εχει ομαδαρα! Αλλα δεν κολωσες πουθενα...οκ μεσα στην εδρα σου το το δευτερο γκολ που εβαλε ο Μαρουτσεκ ηταν ΚΑΘΟΡΙΣΤΙΚΟ γιατι αλλο το 1-2 αλλαο το 2-2 και στην ψυχολογια ακομη...εγω προσωπικα δεν πιστευα οτι θα προκριθεις στο Μιλανο...αλλα λιγη σημασια εχει τι πιστευω εγω...εσυ πηγες εκει και αφησες την καπ..α πανω στο παγκο της Μιλαν! 

ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ αδερφε μην το συζητας θαρρω για φετος η πιο μεγαλη σου εμφανιση με Γκορνικ! ΑΨΟΓΟΣ τακτικα πολυ καλη προσεγγιση εδωσες ρεσιταλ αδερφε! ΚΑΙ επιθετικα ομως ησουν οαση! ΜΕΓΑΛΗ νικη! Οκ με ΟΜ τωρα  ηρθε ενα 0-2 πραγματικα απροσμενο...ΓΚΟΛΑΡΑ ο Τοβεν ειλικρινα αλλα οκ νομιζω αφηνει μια πικρη γευση ο αποκλεισμος γιατι εδω απεκλεισες το φαβορι και εχασες απο μια καλη ομαδα σιγουρα αλλα οχι καλυτερη της Μιλαν.

Πρεπει να σαι περηφανος οπως και να χει! Ειλικρινα σπουδαια πορεια! Του χρονου σε κοβω πιο δυνατο ακομη!

Μαιερ στρατηγος!!! Τον ειχα αγαπησει απο Χερτα και εδω φαινεται η τρομερη του ποιοτητα...αν ειχες και Ζουρκι σε καλα φεγγαρια ισως να μιλουσαμε αλλιως.

Τωρα εγχωρια πιστευω θα κανεις το νταμπλ το εχεις! Με την Μιετζ οντως θυμισε λιγο Ισπανικο συστημα χαχαχ! Καλη παρατηρηση! Ο Μπεν Γιεντερ κριμα που δεν σου δινει πολλα..αλλα οκ δεν πειραζει...ο Ζουρκι τωρα ισως παιρναει ενα κακο φεγγαρι...συμβαινουν και αυτα! Χαιρομαι για Καμαρα ειλικρινα!!!! Ειναι χαρισματικος ο μικρος!

Τωρα πηγαινε για ενα κλεισιμο της σεζον οπως αρμοζει στην σπουδαια ομαδα που εχεις και απο του χρονου βλεπεις για την Ευρωπη! ;) 

VAMOS ELB!!! ❤️

Ξεκιναμε λοιπον 2η χρονια με την Σεβιλλη με σκοπο να κανουμε κατι σπουδαιο!

Related image

Μεταγραφες γι αρχη...

Πωλησεις 

1) Σουαρεζ 45 εκ ευρω στην Εβερτον. Τον ευχαριστω γι ολα αλλα με τοσα λεφτα δεν αρνεισαι!

2) Ρεμπιτς 40 εκ ευρω στην Ναπολι. Παικταρας μπαλαδορος τσαμπουκας αλλα ειχα κατι αλλο στο μυαλο μου.

3) Gnagnon 22 εκ ευρω στην Σιτυ..εσπασε την ρητρα δεν ηξερα οτι ειχε μονο τοσο και εφυγε.

Αυτα κυριως απο πωλησεις.

Σε μπατζετ τωρα ειχαμε ενα 45αρι εκ ευρω. Με πολυ λιγο μπατζετ για συμβολαια οποτε οι πωλησεις μας εδωσαν μπουστ!

Στοχος μου ηταν η ενισχυση της αμυνας και της επιθεσης στα ακρα κυριως.

1) Μουριγιο -> Η Βαλενθια δεν ξερω τι ειχε στο μυαλο της δεν τον ηθελε και σκασαμε 26 εκ ευρω.

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: 3 άÏομα, κείμενο

2) Ακομη ενα σεντερ μπακ ηταν ο Ελουστονδο απο Σοσιεδαδ. Μαχητης με μονο 12.8 εκ ευρω! Κλεψια...

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: 2 άÏομα

3) Θα εφερνα ομως και αγαπημενα παιδια μου,...εσπασα την ρητρα και τον εφερα..ειναι οτι πιο αξιοπιστο στο παιχνιδι! Ναντεζζζζ!

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: 5 άÏομα, κείμενο

4) Ηθελα να ξεφορτωθω Μπενταλεμπ και εφερα τον καλυτερο Τουρκο ποδοσφαιριστη τον Ουντερ απο Ρομα! Σουταρα γρηγορος οτι πρεπει για Σεβιλλη!

Image result for under roma

5) Εφερα και τον Μοχικα ενα αριστερο μπακ χαφ με 7 εκ ευρω να δινει ανασες στον Μπερενγκερ.

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: 2 άÏομα

6) Η Λυων εχει μονο παικταραδες τελικα...Hermoso με ανταλλαγη τον Ντιεγκο Καρλος και 22 εκ ευρω! ΠΑΙΚΤΑΡΑΣ ο Ισπανος
οτι καλυτερο σε σεντερ μπακ...γρηγορος αερινος κοβει και ραβει!

Image result for hermoso footballer

7) Εδω ομως ηταν η αποφαση για την επιθεση μας σταθμος...προσπαθησα να φερω Ζοαο Φελιξ αλλα ζητουσαν 65 μυρια..και ετσι με τα λεφτα απο Ρεμπιτς εφερα τον αγαπημενο μου απο την Φλωρεντια....

55 εκ ευρω κοστισε αλλα πιστευω θα αξιζουν ολα!

ΦΕΝΤΕΡΙΚΟ ΚΙΕΖΑ!

Image result for chiesa federico

Αυτα απο μεταγραφες...

Το σχημα μας το οποιο εχω και εναλλακτικα αναλογα τον αντιπαλο. Φετος τα οργανωσα ολα στην ομαδα τπτ στην τυχη.

Και παμε για την αγωνιστικη μας δραση...!

Image result for la liga santander

Πρωτο ματς με την Λας Παλμας που μολις φετος ανεβηκε...το σχημα το εκανα επιθετικο απο αρχη με ενα 3-2-4-1 και τους καταπιαμε!

ΜΕΓΑΣ Κιεζα δυο γκολ με το καλημερα και παρτε και ενα τεμαχιο ωραιο του Ουντερ!

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: ÏÏάδιο, ÏÎ»Î®Î¸Î¿Ï ÎºÎ±Î¹ ÏÏαίθÏÎ¹ÎµÏ Î´ÏαÏÏηÏιÏÏηÏεÏ

Ευκολη νικη...!

Δευτερη αγωνιστικη παλι εντος αλλα με αντιπαλο την πρωταθλητρια Βαλενθια...εδω παιξαμε εξυπνα και ισως το καλυτερο μου
τακτικα παιχνιδι φετος στο φιφα.

ΑΨΟΓΗ αμυνα επιθεση που σκοτωνε και 2-0!!!! Τους χορεψαμε στους ρυθμους του Φλαμενκο!

ΝΙΚΗ σπουδαια και μαλιστα πολυ παθιασμενη η ομαδα!!!!!!!!!!!!!! 

Παλι ο Κιεζα!

Η Λεβαντε ηξερα οτι θα ναι δυσκολη στην εδρα της εχει πολυ καλο συνολο..και οντως βρεθηκαμε πισω 1-0 γηργορα σχεστικα.
Δεν πανικοβληθηκαμε αλλα παιξαμε με υπομονη και αφου χαναμε ενα τονο ευκαιριες ο Ναντεζ με σουταρα εφερε το 1-1!

ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ευκαιρια με Μπεν Γιεντερ ο οποιος δεν εχει ξεκινησει καλα και δυστυχως φεραμε χ.

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: ÏÎ»Î®Î¸Î¿Ï ÎºÎ±Î¹ ÏÏάδιο

4η αγωνιστικη ερχοταν η Βασιλισσα της βρωμιας..Και τους δειξαμε τι εστι λαικη γειτονια στην Ανδαλουσια..

κατεβηκαμε με ενα 5-3-2 γιατι εχει τρελη ομαδα μπροστα Τζουνιορ- Ασενσιο -Ομπα οποτε επρεπε να κλεισουμε τους χωρους!

Το εκανα 100% πετυχημενα και περιμενα μεχρι που βρεθηκε απο τρομερη πασα του Μπεν Γιεντερ η μπαλα στον Αγκιγιαρ και αυτος
με ωραιο σουτ 1-0!!!!!!!!!!

Το κρατησαμε μεχρι τελος και πηραμε μια ακομη μεγαλη νικη σε ενα πολυ δυσκολο προγραμμα!

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: ένα ή ÏεÏιÏÏÏÏεÏα άÏομα, ÏÎ»Î®Î¸Î¿Ï ÎºÎ±Î¹ ÏÏάδιο

Εδω ο ομιλος του Europa. 

Oποτε παμε για το πρωτο ματς με Γκρασκοπερ.

Παιξαμε με αλλαγες και κερδισαμε με 0-1 με τον Ουντερ...αλλα χασαμε ευκαιριες για ενα ανετο σκορ και στο τελος ψιλοαγχωθηκαμε..

αλλα ολα καλα και νικη! Αυτο χρειαζεται στον ομιλο νικες και με μισο γκολ.

Η Βιγιαρεαλ ειχε ανεβει αρκετα μετα την νικη της επι της Μπαρσα και μπηκε πειρατης στο ματς..

1-0 απο δικο μας λαθος και δυστυχως μετα η μπαλα δεν ΕΜΠΑΙΝΕ...τι ευκαιριες εχασα δεν λεγεται πολυ ωραιο ποδοσφαιρο απο την ομαδα...

Κριμα κριμα...αδικο το σκορ.

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: ÏÏάδιο, ÏÎ»Î®Î¸Î¿Ï ÎºÎ±Î¹ ÏÏαίθÏÎ¹ÎµÏ Î´ÏαÏÏηÏιÏÏηÏεÏ

2 μερες μετα μας περιμενε η Ατλετικο η οποια καλπαζει στην κορυφη...

Στο πρωτο μερος ειμασταν πολυ καλοι και προηγηθηκαμε με τον Ουντερ...αλλα ο καλυτερος παικτης της χρονιας ο Γκριεζμαν με
δυο ατομικες ενεργειες και γκολαρες τους εβαλε μπροστα...το 3ο ηρθε απο τον Μπελοτι και αναμενομενα....

Δυστυχως η ατομικη ποιοτητα καποιων παικτων μπορει να κανει την διαφορα.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ

-> Βγαλαμε ενα δυσκολο προγραμμα τωρα εχουμε κατι πιο βατο οποτε θα στοχευσουμε να παρουμε τους βαθμους που πρεπει.

-> Ουντερ - Κιεζα- Χερμοσο- Ναντεζ- Σαραμπια- Μουριγιο καταπληκτικοι! Πιστευω η ομαδα φετος ειναι πιο πληρης!

-> Ο Ποθο ειναι 21 ετων και εχει 79 οβεραλ..μιλαμε για τον επομενο ηγετη...τρομερος παικτης ο πιτσιρικας! Επισης εβγαλα εναν απο ακαδημιες
τον Μπαριος Ουρουγουανο ο οποιος 18 ετων και ειναι 76 οβεραλ σεντερ μπακ! ΤΕΡΑΣ και πολυ χρησιμος!

Αυτα παιδες...συνεχιζουμε μαρεσει ο τροπος που παιζουμε παρα πολυ και αυτο μου φτανει να βλεπω ωραιο ποδοσφαιρο!

VAMOS MI SEVILLA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: ένα ή ÏεÏιÏÏÏÏεÏα άÏομα και άÏομα κάνοÏν ÏÏοÏ

Edited by Diegito21
  • Love 3

@desperado  Αδερφε μου καταρχας μπραβο σου για την 6η θεση πολυ σημαντικο κατορθωμα κριμα ομως που δεν παιζεις ευρωπη..

θα ηθελα να θαυμασω την ομαδα σου στην ευρωπη

Δεν πειραζει ομως η 6η θεση ειναι πολυ καλη και εστειλες πολλα μηνυματα ενοψει της νεας σεζον!!

παμε στη νεα σεζον τωρα οπου εκανες πολυ καλες κινησεις!!!

Πινεντα παιχταρας οπως και οι Κιν,Μορελος τρομερες κινησεις

περιμενω ωραια πραγματα απο την ομαδα σου φετος!!!!

ΒΑΜΟΟΟΟΣΣΣΣ ΝΤΕΣΠΕΡΑΝΤΟ!!!!!!

@niktsiabe Εκανες μια πολυ καλη προσπαθεια για την 4αδα που εχασες στις λεπτομεριες στο τελος..

Το παλεψες μεχρι τελους αδερφε μου ομως δεν καταφερες να παρεις το εισητηριο για τα προκριματικα του champions league

Βεβαια αν ησουν πιο προσεκτικος και δεν αφηνες καποιους ευκολους βαθμους θα ειχες μπει 4αδα αλλα δεν πειραζει καθολου το κυριο ζητουμενο της φετινης χρονιας ηταν

να βγεις ευρωπη και αυτο το καταφερες σε απολυτο βαθμο!! Με τον Μπερναντι να κανει απιθανα πραγματα βγηκες στο γιουροπα και ειναι ακρως πετυχημενη η σεζον

Περιμενω να δω την ενυσχυση της ομαδος σου και να την απολαυσω στην ευρωπη!!!!

ΒΑΜΟΟΟΟΣΣΣΣ ΜΠΡΟΟΟ!!!!!

@Diegito21 Παμε στον εταιρο ΑΕΚτζη του φορουμ :D

Αδερφε το συστημα με την 3αδα στην αμυνα ηταν το πρωτο που δοκιμασα αλλα το αλλαξα μιας και δεν ειμαι τοσο φαν του 3-5-2 και γενικα των συστηματων με 3αδα στην αμυνα στο φιφα δεν μου ειναι και πολυ βολικα (για φιφα μιλαω μονο)

Παμε στα δικα σου τωρα

Ας αρχισουμε με τις μεταγραφες σου οπου πουλησες ρουλι καιερ και μουνιρ και πηρες πολυ καλα λεφτα 

Και εκανες εξαιρετικες κινησεις με πολυ ποιοτητα

Ρουλι , Μπενταλεμπ, Berenguer και Τεριε εξαιρετικες κινησεις

Συμφωνω απολυτα που εδωσες και τον Ντι Μαρια για να φερεις Τεριε τωρα ο Σοριανο ας παει στο καλο και αυτος

Αγωνιστικα τωρα ξεκινησες με καποιες ισοπαλιες , το εστρωσες μετα αλλα δεν καταφερες να μπεις 4αδα και να βγεις τσαμπιονς λιγκ

Δεν πειραζει ομως βγηκες αλλη μια χρονια στο Γιουροπα που ειναι αρκετα σημαντικο θα ελεγα

Στο Γιουροπα νταξει αναμενομενα προκριθηκες απο τον ομιλο 

η Γκετζεμπε δεν ηταν τοσο δυσκολο εμποδιο οπως φανηκε και περασες σχετικα ευκολα

Δυστυχως ομως η Μπενφικα σε καθαρισε και ευκολα

Πονεσε το 5-1 αδερφε αν και ηταν πολυ τυχεροι και δεν σε ηθελε καθολου 

Δεν πειραζει ομως τετοιες εμπειριες σε κανουν πιο σοφο 

Τωρα παμε και στο κυπελλο οπου λογικα δεν αντιμετωπισες θεματα με την Αλμπινολεθε ομως ο αποκλεισμος απο την Λεγανες ηταν μαχαιρια

Μεγαλη αποτυχια ξεκαθαρα σε ενα τροπαιο που μπορουσες να το διεκδικησεις

Δεν πειραζει ομως η φετινη σεζον ηταν μια κακη παρενθεση περιμενω την νεα σεζον και την ενυσχηση της ομαδος σου!!!

Κατσε να στα πω γιατι ποσταραμε μαζι

Παμε μεταγραφικα καλες οι πωλησεις σου Ρεμπιτς , Σουαρες και Γκανον εφυγαν με καλα λεφτα οποτε εισαι κομπλε

Τωρα εφερες πολυ πραγμα αλλα ποιοτητα

Μουριγιο , Ναντες , Ελουστονδο , Ουντερ , Μοχικα , Χερμοσο και φυσικα ο μεγαλος Κιεσα ειναι τρομερες κινησεις σε ανεβαζουν επιπεδο!!!

Αγωνιστικα ξεκινησες πολυ καλα με την ευκολη νικη με Λας Παλμας και το 2μπαλο στο ντερμπι ενω πηρες και τεραστια νικη απεναντι στη Ρεαλ

Αφησες 2 βαθμους στο Λεβαντε ενω με Βιγιαρεαλ εχασες τα αχαστα και εχασες τελικα

κακη η ηττα απο ατλετικο αλλα μιλησε η ποιοτητα των παιχτων

ευρωπη ευκολη κληρωση περιμενω ευκολη προκριση 

σημαντικο το διπλο στην εδρα των ελβετων

Συνεχιζεις δυνατα και περιμενω ωραια πραγματα απο την ομαδα σου φετος

ΒΑΜΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣ ΑΕΚΑΡΑΑΑ ΜΟΥ!!!!

@ELBarto-3- Αδερφε μου!!!!

Ας ξεκινησουμε απο τις μεταγραφες σου!!!

Συμφωνω για την πωληση του Κενεντι ποτε δεν μ'αρεσε αυτος ο παιχτης ενω ο Γκουμνι πληρωθηκε η ρητρα του και δεν μπορουσες να κανεις και πολλα

Μπουστος και Γκουαντιρα πολυ καλες κινησεις

Παμε στα PC τωρα οπου εφερες πολλη ποιοτητα λεμεε

Πενιραντα , Μιλενκοβιτς, Μπαρακ και Λουκακου  φοβερες κινησεις δημιουργεις προσδοκιες μεγαλες ενοψει της νεας σεζον

Αγωνιστικα στο πρωταθλημα δεν εχω να σχολιασω κατι πας τραινο και περιμενουμε απλα την απονομη ενω μπορεις να κανεις και το Νταμπλ φετος

Παμε στην ευρωπη τωρα εκει οπου αρχικα η Φεγιενορντ δεν σταθηκε μεγαλο εμποδιο και καθαρισες την προκριση απο το 0-3 του πρωτου αγωνα

Μετα εκανες μεγαλα παιχνιδια απεναντι στην μεγαλη Μιλαν και πηρες μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΠΡΟΚΡΙΣΗ!!!!

Αντιμετωπισες μια τρομερη ομαδα και αν και το 2-2 του 1ου αγωνα δεν σου εδεινε πλεονεκτιμα πηγες μεσα στο Μιλανο και με ρεσιταλ κοουτσαρισματος πηρες μια ιστορικοτατη προκριση

Δυστυχως ομως δεν τα καταφερες απεναντι στην Μαρσειγ  οπου ηταν καλυτεροι απο σενα και πιο ετοιμοι και καθαρισαν σχετικα ευκολα την προκριση..

Τι Ταουβαν ρε φιλε :hehe: Τοβεν λεγεται ο ανθρωπος :D

Περιμενω το κλεισιμο της σεζον και  το νταμπλ αδερφε μου!!!!

ΒΑΜΟΟΟΟΣΣΣΣΣ ΛΙΑΚΟΟΟΟΟ!!!!

Παμε στα δικα μου τωρα 

Ξεκινημα με μεγαλο ντερμπι με τους περσινους ηθικους νταμπλουχους:D

53412658_2203022136451577_10349111664107

Απο ενα ημιχρονο η καθε ομαδα καλυτεροι αυτοι στο 1ο εβαλαν 2 γκολ ανεβηκαμε εμεις στο 2ο βοηθησε και οτι ο Ρει δεν επιανε ουτε κουβερτα και στο τελος ο Αραουχο κερασε μπουγατσα :D

ΑΕΚ - Γαλατασαραι 2-1 πολυ καλη εμφανιση και με την ψυχολογια στα υψη μετα το σπουδαιο διπλο μεσα στην Τουμπα πηραμε μια ακομα μεγαλη νικη

Λιβαγια και Μπογε οι σκορερ μας

Αλανιασπορ - ΑΕΚ 0-2 

ΑΕΚ - Τραμζοσπορ 1-0

Κασιμπασα - ΑΕΚ 1-1

Ενα ακομα μεγαλο ντερμπιιι

Μαγικο αγγιγμα απο τον παιχταρα Μαρκο :D

53095680_2203022143118243_58483645177921

Ειμασταν εκνευριστικα αστοχοι μπροστα θα μπορουσαμε να εχουμε παρει πολυ πιο ευκολη νικη

ειδικα μετα το 80' χασαμε 3 σιγουρα γκολ ομως ο Σερχιο μας λυτρωσε στο 90'

Μπαμπας Σερχιο :D

Αντάλιασπορ - ΑΕΚ 0-1

ΑΕΚ - Ακχισάρ 4-0

Μπουρσασπορ - ΑΕΚ 2-1

ΑΕΚ - Γκετζεμπε 1-1

Βαθμολογια

53201081_2203022146451576_27891017256534

Παρατηρησεις

Ανεβηκαμε αισθητα τον τελευταιο καιρο και παιζουμε πολυ καλυτερα

Στοχος μας η 2η θεση και τα προκριματικα του Champions league

Βεβαια αν και ειμαστε τελη γεναρη δεν παιζει χρημα οποτε δυσκολα θα κανουμε καποια κινηση

Θελουμε αρκετες μεταγραφες για την νεα χρονια κυριως στην αμυνα μας

Και ισως χρειαστουμε και Τερμα μιας και ο Μπαρκας ειναι πολυ ντεφορμε στα τελευταια παχνιδια και με εχει βαλει σε σκεψεις για την επομενη σεζον

Ο ΠΑΟΚ τα παει πολυ καλα και γενικα και στο μεταξυ μας παιχνιδι εδειξε πολυ καλα στοιχεια και θα γινει μεγαλη μαχη για την 2η θεση μιας και μεχρι στιγμης η Μπεσικτας παει τραινο

ο Ολυμπιακος εκει που ηταν κοντα στην κορυφη αρχισε απανωτες γκελες και επεσε στην 7η θεση αλλα ειναι και αυτος απο κοντα

ο Παναθηναικος παλευει στην 12η θεση και δεν φαινεται οτι θα κανει και πολλα φετος

Τελος παμε σε ενα ακομα ταλεντο

52922854_2203022269784897_66912474859453

Κουβαλα βαρυ και ιστορικο ονομα οποτε ειναι καταδικασμενος να πετυχει ;) 

Τρομερο ταλεντο και με 94 ποτενσιαλ  κατευθειαν εφαγε την θεση του Μπακα στην προπονηση ( εφτασε 77 ο Τασος αλλα η εξεληξη πλεον θα πηγαινει πολυ αργα οποτε και βγηκε) ηδη εχει ανεβει 3 οβεραλ σε 4 προπονησεις και επεται και συνεχεια

Αυτα απο μενα συνεχιζουμε δυνατααα!!!!!!

DolVs9UWwAEzeC3.jpg:large

VAMOOOOSSSS AEKARAAAAA!!!!!!!!!

Edited by takisaek
  • Love 4

@niktsiabe

AMIGO, να σου πω ότι για μένα έκανες μια αξιοπρεπή και εξαιρετική σεζόν με μια ομάδα μέτρια...

Στο όριο ή μάλλον στα 2 ματς με ΠΑΡΜΑ και  ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ δεν βγήκες στο CL όπου θα ήταν καταπληκτικό...

Όχι όμως ότι τώρα δεν έκανες μια εξαιρετική σεζόν..

Είσαι στο EUROPA LEAGUE,  για 2η φορά στην ιστορία της ομάδας...

Δεν ξέρω τη θα κάνεις,  αλλά εγώ θα σου έλεγα να μείνεις... 

Αν όμως θες να αλλάξεις παραστάσεις μετά από μια επιτυχημένη σεζόν,  τότε εγώ θα σου πρότεινα να πας στην ΓΟΥΈΣΤ ΧΑΜ,  εκεί που ήθελες να πας πριν και θεωρώ ότι είναι ένα καλό αλμα..

Περιμένουμε τη συνέχεια σου  AMIGO...

FORZA AMIGO!!! 

@Diegito21

Να ξεκινήσω με την ανανέωση όπου αν δεν τον ανανεώσεις για 2 χρόνια,  τότε συνεχίζει να λήγει το συμβόλαιο του..

Το Έχω πάθει και ξέρω..

Από εκεί κι πέρα όντος, ένα περίεργο τελευταίο ποστ..

Στο πρωτάθλημα για αρχή,  θα έλεγα ότι θα μπορούσες και λίγο παραπάνω... 

Στο κύπελλο τώρα η διαδικασία των πέναλτι είναι κάπως η ζωή μου ο θάνατος σου.. Και έτσι δεν κρίνω έναν αποκλεισμό στα πέναλτι,  απλα ήσουν άτυχος...

Στην Ευρώπη τώρα, θυμάσε ότι σε κάποιον το είχα ξαναπεί.. δηλαδη η ΜΠΕΝΦΊΚΑ είναι μια ομάδα που θα μπει για να γης ρίξεις 5 γκολ  ή θα μπει και θα ρίξει  5 γκολ...

Από τα λεγόμενα σου η επόμενη σεζόν σου θα είναι πιο δυνατή και από τις μεταγραφές που έκανες, ήταν πολύ σωστές και μ'αρέσουν..

Περιμένω την επόμενη σεζόν σου να είναι εκπληκτική...

VAMOS DIEGITO!!!

@ELBarto-3-

Πάμε και Πολωνία μεριά..

Δεν θα λέμε  τα ίδια για το πρωτάθλημα,  είναι αδύνατον να το χάσεις.. Τώρα μένει το κύπελλο για το νταμπλ..

Από εκεί και πέρα στην ευρωπη τώρα έκανες μια εξαιρετική εμφάνιση στο Μιλάνο και πήρες μια επική πρόκριση..

Τώρα  με τους γάλλους,  λίγο καλοί αυτοί , λίγο καλός εσύ,  δεν θέλει και πολύ.. εντάξει εφόσον πέρασες τη Μιλάν θεωρητικά θα ήταν μια εύκολη πρόκριση,  αλλά οι γάλλοι σου έβαλαν τα γυαλιά... 

Δεν πειράζει αφου η επόμενη σεζόν ει αι η τελευταία σου ελπίζω να συγκεντρωθεις την επόμενη σεζόν και να κάνεις μια εξαιρετική πορεία στην Ευρώπη..

VIVA GORNIK..!!!

-----------------------------------------------------------------------------------

• Παίδες ένα μεγάλο ΣΟΡΥ  διότι , είπα ότι θα συνεχίσω στην ΜΠΕΡΝΛΙ παρουσίασα μεταγραφές αλλά δυστυχώς δεν θα συνεχίσω.

Μπορεί να ποστάρα την Τετάρτη αλλά στην ουσία όπως και το τέλος της  2ης  σεζόν και την αρχή της 3ης τα έκανα την Κυριακή..

Έτσι όπως είπα είχα και έχω ακόμα τρεχάματα.. οπότε περίπου για 1 εβδομάδα,  δεν ασχολήθηκα καθόλου με το Καριερ,  

Και που για μένα όταν παρατάω κάτι για πάνω από 3 μέρες παγώνει και τελειώνει.. 

• Καπος έτσι η ΜΠΕΡΝΛΙ τελείωσε  κάπου εδώ στην 2η σεζόν. 

• Για μένα αυτό που έκανα ήταν  κάτι πολύ καλό ειδικά η 2η σεζόν.. 

Όπου πήραμε την 6η θέση αλλά τελικά δεν βγήκαμε Ευρώπη.. 

Sliders,  όροι μεταγραφών (3 ξένους και χωρίς pre contracts) κάνανε ακόμα πιο δύσκολο το καριερ...

Το έκαναν πολύ ωραίο και αγχωτικό και πιο όμορφο και διεκδικητικό.. Πιο ουσιώδες, πιο REAL.. 

Εδώ για μένα φτάνει στο τέλος του αυτό το καριερ...

-----------------------------------------------------

Πάμε για άλλα..

Το ΣΚ θα υπάρχει χρόνος και ίσως σήμερα κατασταλαξω κάπου..

Θα το δω αργότερα αυτό..

Οι ομάδες που θα δοκιμάσω είναι σε CHAMPIONSHIP 2 ομάδες και   LA LIGA στο τέλος μια μικρή..

Θα δούμε ότι κάτσει και ότι βγει από αυτά που έχω στο νου μου  θα ενημερωθείτε...

THANKS  BURNLEY!!!!!

• Love 3

@takisaek ανεβαινει η ομάδα,  όπως βλέπω, 

Καλό διπλό στην τούμπα,  

μεγάλος σερχιο στο αθηναϊκό ντέρμπι... 

Και γενικά,  έχεις ανέβει αρκετά,  κυνηγάς το CL και πιστεύω ότι μπορείς στο τέλος να πάρεις το εισιτήριο...

Μεγάλος φαίνετε να γίνετε ο μαύρος,  δώστου σημασία..

VAMOS  TAKAREEEE!!! 

@ELBarto-3-  βλέπεις όταν δεν σου κάθονται τα πράγματα όπως θες στη ζωή σου.... αλλάζεις γενικά το πρόγραμμα σου... 

2ο χειρουργείο η γυναίκα στη μέση, μέσα σε 2 χρόνια....!!!

Αλλά γενικά νομίζω ότι έχω κάνει καλά καριερ με αρχή την ΣΕΦΙΛΝΤ ΓΙΟΥΝ.  Στη συνέχεια με ΣΤΡΑΣΒΟΥΡΓΟ, ΡΕΜΣ, ΜΠΕΡΝΛΙ..

Πάμε ομως στα δικά σου..

Στο πρωτάθλημα έκανες το αυτονόητο,  7/7, καταπληκτικός.. 

Από εκεί και πέρα στο κύπελλο με άνεση πέρασες στον τελικό με 2 νίκες..

Εκεί η WISLA PLOCK δεν ήταν  εμπόδιο και έκανες το καθήκον  σου..

Πήρες το νταμπλ και πας για μια τελευταία σεζόν που πρέπει να τα δώσεις όλα για να  κανείς κάτι στην Ευρώπη...να πας πιο ψηλά..

VIVA GORNIK..!!

--------------------

Στα δικα μου,  προσπαθώ να ξεκινήσω  ήδη κάτι,  θα δούμε πως θα πάει γενικά όχι μόνο το καριερ αλλά και τα προσωπικά δικά μου και αν προχωρήσει θα ενημερωθείτε...

• Love 2

@ELBarto-3- Θα ξεκινήσω λίγο ανάποδα...Τι παίκτη έφερες ρε θηρίο;; Μπόμπι Φιρμίνο;; Ορίζεις την ιστορία της ομάδας....

Κατά τα άλλα...

Για τα εγχώρια τι να πω κάνεις πλάκα και με τη βούλα..100αρα την προηγούμενη χρονιά, 10 στα 10 την παρούσα χρονιά, νταμπλ, τίτλοι κλπ επιτυχίες!Ενα μεγάλο μπράβο!

Ήρθε η ώρα λοιπόν και για την ευρωπαϊκή καταξίωση...Η αλήθεια είναι ότι πέρσι ήσουν άτυχος και έπεσες σε πολύ καλή ομάδα, τη Μαρσέιγ, που άλλωστε πήρε και το τρόπαιο, αλλά πήρες παράσημο με τη νίκη στη Μίλαν και απέδειξες ότι μόνο τυχαίο δεν ήταν, καθώς το επανέλαβες!

Τώρα έχεις σούπερ ευκαιρία για την πρόκριση στους 16!

Τώρα για Ρόμαντσουκ έχω να πω ότι κάθε ομάδα χρειάζεται έναν τέτοιο παίκτη που να μπορεί να ανταποκρίνεται σε κάθε θέση στην επίθεση, είσαι τυχερός που σου βγήκε

Ζουρκόφσκι ήταν λογικό και επόμενο να κάνει κοιλιά, αλλά επίσης λογικό και επόμενο να σηκώσει κεφάλι

Το ενδιαφέρον εστιάζεται αποκλειστικά σε Ευρώπη πιστεύω, αλλά και στο αήττητο που θα επιδιώξεις στην Πολωνία

VIVA GORNIK!!!

@desperado Σε περιμένω φίλε με κάτι καλό σε Ισπανία θα προτιμούσα εγώ....

@takisaek  Ξεκίνησες να ρολάρεις για τα καλά από νωρίς με ρεκόρ 7-2-1 και ωραίες νίκες και σε ντερμπάκια μάλιστα!

Βέβαια ακόμα στην αρχή είσαι θέλει υπομονή, καθώς μπορεί να έρθουν και άσχημα αποτελέσματα

Σε κάθε περίπτωση ξεκίνησες καλά και αυτό σου δίνει ώθηση και μακάρι να συνεχίσεις έτσι

@Diegito21  Για την πώληση του Ντένις Σουάρεθ συμφωνώ, πολλά τα λεφτά, μπορείς να βρεις ισάξιό του

Για Ρέμπιτς όμως εξεπλάγην, το παιδί είναι μηχανή, άλλωστε τα είπες όλα μόνος σου τα προτερήματά του, εύχομαι να μην το μετανοιώσεις και να βρεις αυτό που θέλεις για την επίθεση

Από εκεί και πέρα έχεις μια 3αδα σκέτη ομορφιά στην άμυνα με Μουρίγιο- Σερχι Γκομεθ- Ερμόσο, ένα αλληλοσυμπληρούμενο δίδυμο στο κέντρο και φυσικά τα παιδιά-θαύματα Κιέζα-Σαράμπια!! Τρομερός, έστησες ωραία ομάδα! Αυτό αντικατοπτρίζεται στο γεγονός ότι έκανες ένα δυνατό ξεκίνημα, οι ήττες από Βιγιαρεάλ- Ατλέτικο μην σε επηρεάζουν, ενώ και στο Γιουρόπα βλέπεις πάλι φως για τα νοκ-αουτ

VAMOS SEVILLA!!!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Στα δικά μου παίδες, ο κύβος ερρίφθη και νωρίς μάλιστα, αλλά δεν είχα χρόνο να κάνω ποστ

Συνεχίζω φυσικά στους NEROVERDI!!!!

Πάμε να δούμε την ομάδα στα ευρωπαϊκά σαλόνια για 2η φορά στην ιστορία της, θα έχει ενδιαφέρον το ταξίδι

Ματσάκια δεν πρόλαβα να παίξω, αλλά μόλις ολοκλήρωσα τις μεταγραφές μου. Θυμίζω ότι έχω επιβάλλει περιορισμό στον εαυτό μου, οπότε κινήθηκα μόνο για Ιταλούς

Όπως εύστοχα τόνισε ο @ELBarto-3- νομίζω, η ομάδα με το όμορφο ομολογουμένως ποδόσφαιρο που έπαιξε κατά τη διάρκεια της προηγούμενης χρονιάς και την 5η θέση, κατέστη πόλος έλξης και έτσι δεν ήταν δύσκολο να κλείσω κάποιες καλές συμφωνίες, κάνοντας παράλληλα και ένα γερό ξεσκαρτάρισμα

Ήρθαν λοιπόν:

. D. D'Ambrosio- RB από την Ίντερ τράμπα με J. Boga ο οποίος δυστυχώς @desperado δεν τράβηξε

. A. Ogbonna- CB από την Γουέστ Χαμ τράμπα με τον πιτσιρικά βραζιλιάνο στόπερ Marlon

. F. Marchetti- GK (αγαπημένος από καιρό) από την Τζένοα με 1.5 εκ. για να ξαλαφρώσει λίγο τον Consigli

. L. Tonelli-CB με 8εκ. από Νάπολι

FcAsui2.jpg

Όπως έχετε παρατηρήσει, ενισχυθήκαμε σημαντικά και εύστοχα εκεί που πονούσαμε, δηλαδή στην άμυνα, κλείσαμε αρκετές τρύπες

Εδώ να πω ότι αποχώρησε για την ομάδα του την Λας Πάλμας, καθώς έληξε ο δανεισμός, του Ουρουγουανού στόπερ Lemos, αλλά γύρισε από δανεισμό στη Φροζινόνε και ο Ιταλός στόπερ Goldaniga. Από δανεισμό από την Ουτρέχτη γύρισε και ο Ολλανδός στόπερ Letschert, αλλά πωλήθηκε έναντι 6.5 εκ. στην Κάλιαρι.

. Αγοράσθηκαν τα δικαιώματα του Locatelli από τη Μίλαν με 13 εκ. (!!!) ενώ τους έδωσα και τον αλγερινό μέσο Mehdi Bourabia, που πέρσι έδωσε λύσεις μεν, δεν με γέμιζε δε

Y9n0Wng.jpg

. K. Lasagna- ST ήρθε από Ουντινέζε τράμπα με K.P. Boateng, που γύρισε από δανεισμό στη Μπαρτσελόνα

και

. M. Pucciarelli- CF με 6 εκ. από Έμπολι, ως μία καλή λύση στις θέσεις επίθεσης

Υπενθυμίζω ότι έφυγε ήδη για Έβερτον ο Μπεράρντι

Αντικαταστάτης του προορίζεται ο Α. Politano- LM/RM/ST που επέστρεψε από δανεισμό και επιτυχημένος από Ιντερ να ηγηθεί της επίθεσης!

Συγκεντρωτικά οι αγορές:

Zf8bcXX.jpg

Πωλήσεις:

. C. Adjapong- RB/LB με 8 εκ. στη Στουτγκαρδη

. Κ. Babacar-ST με 12 εκ. στη Λειψία 

Η ομάδα έχει αρκετούς πιτσιρικάδες, θα δω ποιοι μου κάνουν και ποιοι θα πάνε εκ νέου δανεικοί, πάντως έχω φέρει στα μέτρα μου το ρόστερ και είμαι αρκετά ικανοποιημένος από τις κινήσεις, μένει να φανεί και στο χορτάρι, ενώ μπήκε και αρκετό χρήμα στα ταμεία. Ήδη δηλαδή η ομάδα έχει ανέβει επίπεδο.

Να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στις παλιοσειρές  Peluso-Matri, που κρέμασαν τα παπούτσια τους και όποτε χρειάστηκαν έδωσαν το παρόν σε καίρια σημεία για την έξοδο στην Ευρώπη.

Ξεκίνημα εκτός με Τορίνο και μέσα Γιούβε, ενώ θα έχουμε και την κλήρωση

FORZA NEROVERDI!!!

• Love 4