Jump to content
ELBarto-3-

FIFA 19 - Career Mode Topic V2

Recommended Posts

@niktsiabe

Μεγάλο ΜΠΡΆΒΟ  αδερφέ μου για το CHAMPIONS LEAGUE,  μεγάλη κούπα αδερφέ..

Επιτέλους έδωσες στην ομάδα και τον μεγαλύτερο ευρωπαϊκό τρόπαιο..

Μεγάλη επιτυχία.. 

Έκανες υπομονη , ξεκίνησες με ΘΕΛΤΑ και συνέχισες με υπομονή,  άλλαξες ομάδα και κατέκτησε την Ευρώπη..

BRAVO AMIGO.!!

πιστεύω ότι έκλεισε αυτό καριερ..

Και νομίζω ότι πρέπει να κάνεις μια νέα αρχή στην Αγγλία (λόγο το ότι έχεις συνηθίσει να παίζεις σε πραγματικά γήπεδα).

Να κάνεις κάτι παρόμοιο.. Δεν ξέρω με ποια ομάδα αλλά θα περιμένω νεοτερα σου...

@takisaek

Αδερφέ, ου , το πάλεψες στο CL και θα πω ότι έκανες μια αξιοπρεπή πορεία..

Στο πρωτάθλημα τώρα στην κόψη του ξυραφιού πήρες το πρωτάθλημα,  

Έκανες καταπληκτικό 2ο γυρο και μαζί με το κύπελλο απογείωσες την ομάδα με το νταμπλ.. Μεγάλο μπράβο..

Περιμένουμε την επόμενη σεζόν σου 

VIVA CRACOVIA!!!

@Fanis-13-

Φαναρα , τελείωσες και εσυ την σεζόν σου ..

Αερατος πρωταθλητής.. 

Νταξ έχεις με διαφορετική καλύτερη ομάδα,  αλλά αυτό δεν το κάνει πιο εύκολο..

Άξιος πρωταθλητής αδερφέ..

Για το ΚΥΠΕΛΛΟ τώρα,  η MIEDZ  είναι μια πολυ διαφορετικη ομάδα στο κύπελλο και το κατάλαβα 2 φορές εγώ πολύ καλά που με απέκλεισε με 2 ήττες..

Η ΣΕΛΤΙΚ δύσκολη και πονηρη κλήρωση , αλλά τον Αύγουστο όλα γίνονται...

@ELBarto-3-

BACK TO BACK κύριε..

ΜΠΡΆΒΟ , είχες δύσκολο 1ο μισό,  λόγο Ευρώπης που δεν νομίζω ότι ξεφτιληστικες...  Μια χαρά τα πήγες με τέτοια κλήρωση, τη αλλο να έκανες..

Έκανες αντεπίθεση στο πρωτάθλημα και το κατέκτησε για 2η συνεχόμενη χρονιά την πρωτιά..

Ωραίο ΜΠΆΤΖΕΤ,  άμα καλοπουλησεις και το αγγλακι θα έχεις ένα σεβαστό ποσό να φτιάξεις κάτι καλό..

Περιμένουμε 3η σεζόν.. 

• Love 2
  • Like 1

@Fanis-13- Ο ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ!! Έκανες το πρωτάθλημα ψεκάστε- σκουπίστε- τελειώσατε!! όρισες το ρυθμό από την αρχή και ξέφυγες με +11 και μόνο μία ήττα., ενώ στα πλέι-οφ εξασφάλισες την κούπα χωρίς άγχος 2 αγων. πριν το φινάλε με τον μέγα Παζνταν να αποχαιρετά με αξιοπρέπεια!!

Ο αποκλεισμός στο κύπελλο ήρθε να σου (και να μας) υπενθυμίσει ότι τιποτα δεν είναι εύκολο σε καμία κατηγορία και με καμία ομάδα.

Πας για μετωπική με την πονηρή Σέλτικ. Θέλει προσοχή, με είχε αποκλείσει με τη Θέλτα στους 16 του Γιουρόπα με 1-1 στην έδρα μου και 0-0 εκτός.Το πάει στη δύναμη. Θα γίνουν μεγάλες μάχες. Όλα είναι ανοικτά. Σου εύχομαι να μπεις στους ομίλους και να ζήσεις την εμπειρία της διοργάνωσης. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!

@takisaek Αν είναι δυνατόν τι 6αδα- φωτιά είναι αυτή που έχει μπροστά η Παρί!

Καλά ο Βερνερ στο παιχνίδι είναι πραγματικά διαστημικός. Δεν μπορούσα να τον σταματήσω με τίποτα ούτε στο δικό μου career που έπαιζε στην Ατλέτικο Μαδρίτης!

Όμως στα εγχώρια, παρά τον αποκλεισμό στην Ευρώπη, δήλωσες παρών με 3αρες-4αρες και 5αρες στην κανονική περίοδο και έφερες στον τελικό όπως διαμορφώθηκε του πρωταθλήματος τα πάνω κάτω σε ματς θρίλερ!!

Στο λέω και πάλι όλα τα λεφτά είναι ο Χαντάνοβιτς, από αυτόν αρχίζει όλη η ομάδα, πίσω το μηδέν σταθερά και μπροστά όλο και κάποια στιγμή το γκολ έρχεται!

Έτσι έγινες ΝΤΑΜΠΛΟΥΧΟΣ πανάξιος,δε μπορώ να πω, στην Πολωνία έχεις τα σκήπτρα πλέον και δεν φοβάσαι κανένα, του χρόνου εύχομαι μία καλύτερη πορεία στην Ευρώπη.

@ELBarto-3- Και εσύ θρίλερ το έκανες όμως τα κατάφερες!! Πολλά ΜΠΡΑΒΟ!!

Μέγας Ζουρκ σε οδηγεί!

Μαζί με τον Μπλεμόντε οι παίκτες κλειδιά του κέντρου.

Ο Τζίζι πιστεύω ό,τι μπορούσε έκανε, οκ τα λάθη του συγχωρούνται, είναι φυσιογνωμία για ειδικά ματς

Διαφωνώ πάντως με την άποψή σου, στο Champions League για πρώτη χρονιά και σε αυτόν τον όμιλο, με βάση τις εμφανίσεις σου, στάθηκες στο ύψος σου.Τη νέα χρονιά με την εμπειρία που αποκόμισες θα περάσεις τους ομίλους, είμαι βέβαιος. Έβαλες την ομάδα πάλι στον ευρωπαϊκό χάρτη, τώρα καλείσαι να δείξεις ποιος πραγματικά είσαι.

Στα δικά μου:

Το career λοιπόν που άρχισε με Θέλτα και έκλεισε με Σεβίλλη και την κατάκτηση του Champions League, λαμβάνει τέλος για μένα. Κλείνει λοιπόν επιτυχώς ο κύκλος αυτός και ξεκινάω νέο (ώστε να μπουν και οι μεταγραφές του Ιανουαρίου). 

Θα πάρω προς ΙΤΑΛΙΑ και συγκεκριμένα σε μία ομάδα που ναι μεν είναι μεγάλη και έχει βαριά φανέλα και κόσμο, πλην όμως τα τελευταία έτη είναι ψιλοχαμένη στη  μέση της βαθμολογίας ενώ έχει καιρό να φανεί και στην Ευρώπη.

Ο λόγος για τη μεγάλη......................... ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ !!!

Kf9Rn8N.jpg

Το παλμαρέ: 1 Πρωτάθλημα- 1991

4 Κύπελλα- 1985, 1988, 1989 & 1994

1 Τελικός Champions League- 1992 (Ήττα 1-0 από Μπαρτσελόνα)

1 Κύπελλο Κυπελλούχων 1990

Πάμε γερά να επαναφέρουμε την ομάδα στις ένδοξες στιγμές των δεκαετιών '80 και '90.

Το ρόστερ αρκετά καλό:

y3jI5ZU.jpg

Με μπροστάρη και ΜΕΓΑ ΑΡΧΗΓΟ- ΙΝΔΑΛΜΑ τον αγέραστο Κουαλιαρέλα!!!

ogKKs47.jpg

Μεταγραφές θα έχει από Γενάρη.

Η ομάδα συμμετέχει στο Γιουρόπα Λιγκ (Την έβαλα ώστε να ανέβει λίγο το επίπεδο δυσκολίας, όπως έκανα και με Θέλτα την 1η χρονιά. Άλλωστε μετά το Τσάμπιονς Λιγκ με Σεβίλλη δεν μπορούσα να μείνω εκτός Ευρώπης 😂

YIwWrf7.jpg

Δύσκολα ευρωπαϊκά ταξίδια...

Η χρονιά πάντως ξεκινάει με κύπελλο και υποδεχόμαστε την πάντα υπολογίσιμη Βερόνα. Ανέτοιμοι είμαστε ακόμα, δεν θέλουμε να έχουμε τίποτα εκπλήξεις με το καλημέρα.

Ort10WJ.jpg

Την 1η αγων. ξεκινάει η Serie A με ματς εντός κόντρα στην ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ του @Diegito21  

Η διοίκηση δεν επιθυμεί κάτι εξωπραγματικό για αρχή, στόχος μου η καθιέρωση στις πρώτες θέσεις του καμπιονάτο και γιατί όχι και ένα κυπελλάκι, ενώ η Ευρώπη για την ώρα θα μπει ως πολυτέλεια στους στόχους και ματς να παίζουν αυτοί που δεν θα έχουν χρόνο στο πρωτάθλημα (τουλάχιστον για τους ομίλους). Αν περάσουμε, τρώγοντας ανοίγει και η όρεξη, να έρθει και καμιά μεταγραφή και βλέπουμε.

Αυτά παιδιά, τα λέμε!

• Love 4

@niktsiabe Αδερφε καλη επιτυχια σου ευχομαι με την Σαμπτορια, και μενα παντα ηταν μεγαλη συμπαθεια, και ελπιζω να δουμε μεγαλα και τρανα πραγματα απο σενα και την νεα σου προσπαθεια!!

Καλη ομαδα εχεις, εξ αρχης, και η Ευρωπη θα σου κανει πιο δυσκολο το ολο πραγμα, αν και δε συμφωνω με το να βαζεις την ομαδα σε διοργανωσεις απο μονος σου, ειναι αντιρεαλιστικο, αλλα ειναι απλα η αποψη μου.

-----------------------------------------------

63757785404641187a9e3ee716c59faa.jpg

Παμε σε ενα επεισοδιακό καλοκαιρι.

Μεταγραφες.

Αποχωρησεις

lars-lukas-mai_ox7slnudlbsl1hx18vo5ik8tf.jpg?t=127107635&w=620&h=4303unlmr6.png

Lukas Mai 

Μεγαλη αποχωρηση αλλα για καλα λεφτα σε καλη ομαδα (δε θα τους πουλαω οπου να ναι, θελω να εξασφαλιζω το μελλον τους) 
Ο CB που μας βοηθησε οσο κανενας πισω, μαζι με Ασεβεδο κανανε πολυ καλη σεζον περσι.
Του ευχομαι τα καλυτερα στην Ολλανδια να εκθρονίσει τον ΠΑΣ Γιαννενα της Ολλανδιας!

Θα μεινεις αξεχαστος και παντα αγαπητος!

(βγαλαμε κι ενα κερδος 19 εκατομυρριων απο τον κυριο,  τι να λεμε, 1 μυρριο τον πηρα απο Μπαγερν...) 

GettyImages-1086955196-1-e1545865620495.jpg?quality=90&strip=all&zoom=1&resize=644%2C402

Angel Gomes

Δεν ερχοτανε ΚΑΝΕΙΣ με προταση, και καποια στιγμη τον εκανα τραμπα.
Θα δειτε κατω με ποιον και σε ποια ομαδα.

default-mini-3.png?ts=6285731c5fac325ca119702aaa62d56a

Wojciech Hajda 

Eιχα τεραστιες ελπιδες απο τον κυριο, μετα απο τα καλα playoffs που εκανε την πρωτη σεζον αλλα δυστυχως δεν ανεβαινε πανω απο 66 εδω και 1,5 χρονο, και αναγκαστηκα να τον πουλησω στην Μπεσικτας για 1,5 μυρριο παρα το μικρο της ηλικιας του (20 ετων).
Ελπιζω να βρει πατηματα στην Τουρκια.

- 3 ταγαρια με 58 οβεραλ φυγανε κι αυτα, αλλα δε σας νοιαζει.

Αφηξεις.

C5Ut_mwUYAA30Ay.jpg

Pablo Galdames 

Ο γνωστος Χιλιανος ηρθε να βοηθησει σε ολες τις θεσεις του κεντρου.
3 μυρρια μονο, στα 23 του με 76 οβεραλ, πολυ καλη περιπτωση.

49180.jpgZriHLaE.png

Maxence Caqueret

Συνεχιζοντας την τρανη παραδωση του "Παιρνω οτι καλο εχει η Λυον" απο το ΦΙΦΑ 16, στην Γκορνικ, ηρθε το 20χρονο CDM που ολοι περιμεναμε!!

Ταχυδυναμη, δημιουργια, ατελειωτο τρεξιμο, ποδι δυναμιτης, οτι χρειαζομουνα στην θεση 6 !!
2 μυρρια απο ΟΛ.

ADtJw5E.png

Βartosz Romanczuk 

Αυτον δεν τον εχω αληθινη φωτο διοτι δεν υπαρχει στην πραγματικοτητα :D 
Ειναι regen κεραυνος που τον τσιμπησα απο την Ζαγκλεμπιε Λουμπιν, 72 οβεραλ στα 19 του, παιζει ΟΛΗ την δεξια πλευρα, απο μπακ μεχρι εξτρεμ.
Και ειναι ΧΤΙΣΤΟΣ, μαγκες, οδοστροτηρας, δε του βαζεις σωμα με καμια κυβερνηση!

DjrvZmgXgAAoly4.jpgllMl0kT.png

Pawel Bochniewicz

Eπιστροφη!!!!!!
Με την αποχωρηση Μαι εμεινα με 1 CB, τον Αζεβεδο κι ετσι επρεπε να φερω τουλαχιστον αλλους 2.
Ετσι στην αρχη επρεπε να φερω αναπληρωματικο που θα καθοταν στον παγκο, και βρηκα την ΤΕΛΕΙΑ λυση!!

Πηγα λοιπον για 2ο συνεχομενο καλοκαιρι στην Ουντινεζε και τους ζητησα τον παικταρα τον Μποζνιεβιτς, και αυτη τη φορα μου ζητησανε 800.000 € μονο, και οχι 3,5 μυρρια οπως περσι!!!!
Ειναι μονιμος κατοικος Ζαμπζε πια ο Παβελ!!!!

thiago-cionek.jpgmsrkJf4.png

Thiago Cionek 

68 οβεραλ, 34 ετων CB που θα παιζει 2 φορες τον χρονο, 300,000 €.
Καθαρα κινηση βαθους παγκου.

GettyImages-490408104.jpglo12GXV.png

Kamil Glik

Να η μεγαλη κινηση!!

Καμιλ Γκλικ απο την Μονακο, κυριοι, και ειναι ο μεγαλος CB μας διπλα στον Αζεβεδο, πια!!!
14 μυρρια, 82 οβεραλ στα 32 του (δεν εχει σημασια η ηλικια σε αυτη την περιπτωση για μενα)
Ειναι και Πολωνος :) 

Εξαιρετικη κινηση, και αρχισε ηδη την αποσβεση οπως θα δειτε απο κατω ;) 

Αποτέλεσμα εικόνας για Teixeira

Alex Teixeira

H τραμπα του Ανχελ Γκομεζ που σας ελεγα?
Αυτος ειναι.

Μου βγηκε τσαμπα η μεταγραφη, και εδωσα τον Γκομεζ στην Λιβερπουλ (οπως ειπα, προσεχω τους παικτες μου, τον εστειλα πισω Αγγλια) και εφερα τον 30χρονο με 78 οβεραλ Τεζειρα.

Ο Πελεγκρι εχει μελλον αλλα για ΑΥΤΗ την στιγμη, ενας πεπιραμενος CF με ταχυτητα και δυναμη ειναι αυτο που χρειαζομαστε.
Ο Πελεγκρι ειναι πολυ δυνατος στον αερα αλλα καποιες στιγμες θελουμε ταχυτητα.

5X6eSDe.png

Τελικη εντεκαδα.

Με την αφιξη Κοκερετ βγαινει απο την 11δα ο Ματουζεκ, και γινεται αυτοματως πια αρχηγος ο Ζουρκ.
Ο Κορντομπα ειναι πια βασικος στα 16 του.

Ο Lee παιζει μια θεση πιο κοντα σε αυτη που γουσταρει στο κεντρο, και οχι στα εξτρεμ οπως περσι, γιατι εχουμε παικτες.
Οπως ειπα για Μπουφον, βγαινει απο την 11δα και επανερχεται ο Φρουχτλ.

------------------------------------------

Δραση.

Gornik - Miedz 4-0 

Πολυ δυνατη αρχη, με εξαιρετικες εμφανισεις απο τους νεους παικτες (δεν ειχα φερει Τεζειρα ακομα) 

Gornik - Kielce 2-1 

Το σκορ ξεγελαει, ειμασταν πολυ καλοι παλι, αξιζαμε περισσοτερα γκολ.

Piast - Gornik 2-2 

Ντερμπι απο τα παλια.
Ξυλο, καρτες και πολλα γκολ.

Αν και δε νικησαμε, το ευχαριστηθηκα.

panathinaikos-champions-league.jpg?resize=800%2C400&ssl=1

Ω ναι.

Το ΦΙΦΑ μου στελνει Ελληνικες ομαδες στο ΤΣΛ καθε χρονο, αντε και του χρονου ο Γαυρος και παει λεγοντας. 😛 

Παμε παλι στο ΟΑΚΑ, οπου κερδισαμε την τελευταια φορα στο ΤΣΛ.

oYqc7WM.png

@Fanis-13- Κλεισε τα ματια, δε κανει να βλεπεις τετοια σε μικρη ηλικια :lol: 

Καναμε οτι θελαμε στο γηπεδο.
Ο καημενος ο ΠΑΟ δεν ειχε να προσφερει τιποτα!

Ο Κορντομπα ειχε 2 γκολ σε αγωνα ΤΣΛ στα 16 του!!!!!
Απιστευτος!

r2ZY765.png

Gornik - Sosnowiez 1-0 

Με το ζορι με γκολ στο 79'.
Κουρασμενοι και αφανταστοι στην επιθεση.

Η νικη ειναι νικη ομως, και ηρθε παλι απο τον Καπιτανο, πια, Ζουρκ.

panathinaikos-champions-league.jpg?resize=800%2C400&ssl=1

Gornik - PAO 1-0

Εβαλα τα 2ρα για να ξεκουραστουν οι βασικοι.
Αντε γεια!!!!!!! :D 

Lechia Gdansk - Gornik 0-2 

Ανετα μετα το 85'
Δε μπορουσαμε να σταυρωσουμε πασα πριν απο εκεινο το σημειο, μετα ανοιξαμε το σκορ με τον Πελεγκρι μετα απο μια ΔΙΑΣΤΙΜΙΚΗ καθετη του Κοκερετ απο το κεντρο του γηπεδου, και το τελειωσαμε με γκολ του Κορντομπα.

uk57Zso.pngOBeGcH0.png

Ντεμπουτο του Τεζειρα...................
Ειχα αμφιβολιες αλλα μου φηγανε ΑΣΤΡΑΠΙΑΙΑ!

2 ασσιστ και 2 γκολ.
Και ο Ζουρκ και ο Τεζειρα, λες και παιζανε μονοι τους!

Και καπως ετσι ειμασταν στους ομιλους!!

Gornik - Slask 6-0 

Εδω μπορω να πω βρηκαμε τον εαυτο μας οταν εκλεισε και επισημως η εντεκαδα με Γκλικ και Τεζειρα (τους πηρα προς το τελος της μεταγραφικης περιοδου)
Και φανηκε η ποιοτητα.

Τους πατησαμε.
Και, κυριοι, εχετε ΙΣΤΟΡΙΑ μπροστα σας.

7uNSLOt.png

16 ετων.
ΧΑΤ ΤΡΙΚ σε επαγγελματικο παιχνιδι Ευρωπαικου πρωταθληματος.

ΤΙ να πω για τον παλικαρο, να ναι καλα στην υγεια του, να γινει σουπερσταρ, τιποτ'αλλο.

Το 10 του το εδωσα ηδη. ;) 

maxresdefault.jpg

Gornik - Helsinki 1-1 

Το ιδιο οπως με Παναθηναικο, εβαλα τα 2ρα να ξεκουραστουν οι βασικοι.

43WktkpTURBXy8zNzNjMWI0MzY2MTJjMjllYzZjZjhjNjU4Y2YwMWViYy5qcGeSlQMAXs0L680GtJMFzQMMzQFo

Jegellonia - Gornik 0-3

Χαμος, αδερφια.
Μπαλαρα.

Τους χαιδεψαμε μεσα στο σπιτι τους, με μια ομαδα που δε κανει πλακα.

z6nQB7K.pnglRmdpae.png

-------------------------------------------------------

• Βλεπετε τι γινεται.....
    Ειμαστε αηττητοι, με μονο μια ισοπαλια, και παλι η διαφορα ειναι 3 ποντοι....
    Ε την Λεγκια ρε........

• ΤΣΛ ειμαι ευχαριστημενος, ετσι οπως παιζουμε Λοκομοτιβ και Ρωμα κατι θα κανουμε.
    Με Ρεαλ νταξει, απλα θα απολαυσουμε οτι παμε στο Μπερναμπεου αλλα στα υπολοιπα παμε για νικες.

• Παικτες τωρα.

Κορντομπα : Ειναι πρωτος σκορερ μαζι με αλλους 4 στα 5 γκολ.
    Αποκαλυψη τους φετινου πρωταθληματος ο πιτσιρικας.

Ζουρκοφσκι : Εχει παρει πολυ σοβαρα το αχιγιλικι, και εχει 4 γκολ & 6 ασσιστ και μολις μπηκαμε Σεπτεμβρη!!!

Τεζειρα = Οτι και να λεμε, αλλη κλαση το παιδι.....καλος χρυσος ο Πελεγκρι αλλα ο Βραζιλιανος ειναι εκπληκτικος παικτης.

Αζεβεδο + Φρουχτλ : Ανανεωσανε τα παλικαρια για ΕΞΕΦΤΕΛΙΣΤΙΚΟΥΣ μισθους για τα οβεραλ τους (85 και 82)....ο ενας για 5,400 χιλιαρικα και ο αλλος για 7,100......πιστα σκυλια του συλλογου τα παιδια, και δε μας δυσκολεψαν στις ανανεωσεις, τωρα δεν εχω κανενα συμβολαιο που να τελειωνει εκτος του Τζιτζι ο οποιος θα σταματησει και το ποδοσφαιρο.

Γκλικ : Τρομερος.Ειναι ιδιαιτερα ευκολο το πρωταθλημα για αυτον, επεμβασεις χωρις να τρεχει, ιδιαιτερα οταν εχει τον Αζεβεδο που ειναι ταχυτατος, διπλα του.

Ρομαντσουκ : Εξαιρετικος παικτης που μπορω να τον χρησιμοποιησω και αλλου εκτος απο εξτρεμ λογω του σωματος του, πολυ γερο παλικαρι.

Κοκερετ : Αψογος.Καταπληκτικο χαφ το παλικαρι, οσο και να αγαπω τον Ματουζεκ φαινεται η διαφορα στην θεση 6, το παιδι κανει παπαδες.Καλυπτει, παρκαρει, τρεχει και εννοειται δημιουργει.

• Πηρα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ 5αστερο σκαουτερ και θα αρχισει να φερνει ταλεντα.
    Ειχαμε τα λεφτα να το κανουμε αυτο, επιτελους.

• Αρχισανε τα τραγουδια για τον Καπιτανο...

sGoEWce.pngfEqDXjC.png

Φυσιολογικο, καποια στιγμη θα γονοτανε.
    Περιμενω προτασεις, αγορια!! 

• Game immitates life.

rASKI0S.png

Αυτα μαγκες μου
Νομιζω οτι η ομαδα ρολαρει κι αυτο ειναι επειδη βγηκαν οι μεταγραφες.
Ελπιζω σε μια χρονια επιτυχημενη, οχι οπως η περσινη, με καλη μπαλα! 

VIVA GORNIK!!!!!!

FCqqGw1.png

• Love 4
  • Haha 1

@desperado αντε περιμενουμε να επιστρεψεις με ομαδα μπρο!! Αργησες κιολας

@niktsiabe Πολυ καλη επιλογη η Σαμπτορια ιστορικη ομαδα και με πολυ ποιοτικο ροστερ και τον Γερολυκο και παιχταρα Κουαγιαρελα να ηγειται της επιθεσης σου!!!

Ομως και εγω διαφωνω καθετα με το να βαζεις απο μονος σου την ομαδα στην ευρωπη αδερφε. Θελω να σε δω να παλευεις για αυτο... Οχι να παιζεις απο την 1η χρονια ευρωπη ουτε εγω το θεωρω σωστο. Βεβαια ο καθενας κανει οτι θελει δεν σε κρινω απλα λεω την αποψη μου

Πρακτικα τωρα ο ομιλος ειναι βατος αλλα κρυβει κινδυνους ομως μπορεις να προκριθεις!!!!!

ΒΑΜΟΟΟΣΣΣΣ!!!

@ELBarto-3-  ΑΔΕΡΦΕ ΜΟΥ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ BACK TO BACK ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΑΑ!!!!

Καταφερες με ελαχιστο μπατζετ να σηκωσεις αλλο ενα πρωταθλημα το οποιο ειχε μεγαλο σασπενς και κριθηκε στο τελος και στις λεπτομεριες

Διαφωνω για μενα απο την στιγμη που πηρες πρωταθλημα η σεζον ειναι μια χαρα επιτυχημενη!!!

Ευρωπη ηταν η πρωτη φορα σε τετοιο επιπεδο και εχεις πολλα να μαθεις ακομα ενω το κυπελλο νταξει δεν με πειραξε και τοσο

Ζουρκ Παιχταρα θα τον ηθελα στην ομαδα μου αλλα οπως σου ειπα δεν θα κανω κινηση να τον παρω;)

Μπουφον δυστυχως ειναι μεγαλος και δεν κανει πλεον

Τωρα παμε στη νεα σεζον οπου επιτελους εχεις ενα σοβαρο μπατζετ να διαχειρηστεις

και μπορω να πω οτι εφερες εξαιρετικες μεταγραφες αξιοποιοντας στο επακρο τα λεφτα που σου εδωσαν

Συμφωνω απολυτα με τις αποχωρησεις σου και ιδιαιτερα του Γκομες που δεν μπορουσε για παραπανω το παιδι ας παει στο καλο

ενω και ο Μαι εφερε πολυ καλα λεφτα θα ελεγα

Τωρα στις μεταγραφες σου ξεχωριζω τον γνωριμο μας πια Μποζνιεβιτς τον παιχταρα τεχειρα και φυσικα τον Γκλικ που ειναι τρομερος παιχτης ειδικα για το επιπεδο του πρωταθληματος θα κανει πλακα με την ποιοτητα του και την εμπειρια του

Ενω και ο Κοκερετ στα 20 του εχει πολυ μελλον το παιδι οπως και ο Ροματσουκ

Στο πρωταθλημα δεν εχω να σχολιασω κατι πας τραινο μεχρι στιγμης και προβλεπω αν και νωρις οτι θα το σηκωσεις ευκολα και φετος

ο Κορντομπα ειναι φοβερος και θα φτασει πολυ ψηλα το παλικαρι οπως και οι Ρομαντσουκ και Κοκερετ 

Αλλα ο Ζουρκοφσκι ειναι αλλο πραγμα!!!

Παιχταρας ολικης και ηγετης!!!!!! 

Αυτη η Jegellonia ποια ειναι ρε συ;;;:lol:

Στην ευρωπη τωρα περασες ευκολα τον Παναθηναικο (τον ετυχα και εγω οπως θα δεις πιο κατω;)) και ουτε η Ελσινκι αποτελεσε δυσκολο εμποδιο για τους ομιλους

ο ομιλος σου ειναι αρεκτα δυσκολος ομως η ομαδα σου ειναι σαφως πιο ποιοτικη και πιο εμπειρη απο περσι!!!

Εγω σε πιστευω για κατι καλο στην ευρωπη!!!!!

ΒΑΜΟΟΟΣ ΛΙΑΚΟΟΟΟ

Παμε στα δικα μου τωραααα

Φορτωσα τη νεα σεζον οπου:

Μπατζετ 

30 μυρια

Στοχοι της σεζον:

Πρωταθλημα 

Κυπελλο 

Εισοδος στους ομιλους του Champions league

Μεταγραφες 

εφυγαν

Μαισοναλ 10 μυρια

Χαρισης 5 μυρια 

Γιακουμακης 10 μυρια (ευχαριστουμε για ολα Γιωργαρεε θα εισαι αναποσπαστο κοματι της ιστοριας αυτης της ομαδας)

Γκανι 19 μυρια 

Λαμπρου 9,6 μυρια

Λιβαγια τραμπα

Σορλοθ τραμπα

Ηρθαν

Σαλβι ελευθερος 20 χρονων 65 οβεραλ CAM

Σελνες 27 χρονων CDM 80 οβεραλ 14 μυρια

Μασσιμο 20 χρονων RM 75 οβεραλ 10 μυρια

Μπρουμα Σαρ 29 χρονων RB  78 οβεραλ 13 μυρια

Φερειρα Φιλιο 19 χρονων CB 70 οβεραλ 5 μυρια (δεν ειναι κανονικος παιχτης αλλα καποιο Regen)

Γουολκερ πετερς 24 χρονων RB 76 οβεραλ 2,5 μυρια (ειχαν ξεχασει να ανεβασουν τη ρητρα του στην Τοτεναμ και τον εκλεψα:D)

Ντραγκοφσκι 24 χρονων G/K 77 οβεραλ 1 μυριο + Σορλοθ

Μπερτναντ 28 χρονων LM 81 οβεραλ 8,1 μυρια + Λιβαγια 

Παμε σε δραση τωραα

CHAMPIONS LEAGUE

Ροζενμποργκ - Κρακοβια 1-2 μας εβγαλαν το λαδι και παρα το 1-2 και αν και στο 1ο ημιχρονο χασαμε τα αχαστα μειωσαν στο 72' σε 1-2 απο χοντραδα του Σομερ και θα μπορουσαν να μας ισοφαρισουν αλλα βρηκε δοκαρι σουτ του Φερναντες στο 83'

Κρακοβια - Ροζενμποργκ 4-0 σοβαρευτικαμε και παιξαμε μπαλα και με 2 γκολ του Κουαντα και αλλα 2 του Ζοτα πηραμε την προκριση

CHAMPIONS LEAGUE PLAY OFFS

51263756_2167840039969787_90457532906665

Απεναντι μας η ομαδα του @Fanis-13- και μας παγωσαν με τον Μαυροματη (που ασχετο αλλα τυγχαινει να ειναι απο την ιδια πολη με μενα το παιδι) αλλα τους πατησαμε ομως καταφεραμε να χασουμε οτι γκολ μπορει να χαθει σε αυτο το ματς κυριολεκτικα.... 

Δεν εμπαινε με τιποτα η μπαλα και ο Ξενοπουλος ειχε μεταμορφωθει σε Μπουφον

παμε στο ΟΑΚΑ για την προκριση

51656870_2167839859969805_35746252638346

Αν και μας ισοφαρησε προς στιγμην ο Καμπετσης δεν ανησυχησαμε παιξαμε μπαλα και ανετα θα μπορουσαμε να εχουμε βαλει και αλλα γκολ

Μειωσε ο Μακεντα στην τελευταια φαση

Ομιλος

51356377_2167840019969789_49245447463716

Δυσκολα τα πραγματα θα το παλεψουμε και σιγουρα θα κανουμε ωραια ταξιδια και φετος

Πρωταθλημα

ΠΛΟΚ - ΚΡΑΚΟΒΙΑ 0-1

ΚΡΑΚΟΒΙΑ - ΛΕΓΙΑ 2-0

ΠΟΓΚΟΝ - ΚΡΑΚΟΒΙΑ 1-2

ΚΡΑΚΟΒΙΑ - ΛΕΧ 2-0

ΓΙΑΓΚΕΛΟΝΙΑ - ΚΡΑΚΟΒΙΑ 1-1

ΛΟΥΜΠΙΝ - ΚΡΑΚΟΒΙΑ 0-0

ΚΡΑΚΟΒΙΑ - ΒΙΣΛΑ 4-1

ΠΙΑΣΤ - ΚΡΑΚΟΒΙΑ 1-1

ΚΡΑΚΟΒΙΑ - ΓΚΟΡΝΙΚ 4-0

ΜΙΕΤΖ - ΚΡΑΚΟΒΙΑ 1-2

ΚΡΑΚΟΒΙΑ - ΖΑΓΚΛΕΜΠΙΕ 4-0

ΛΕΧ - ΚΡΑΚΟΒΙΑ 1-1

ΚΡΑΚΟΒΙΑ ΠΟΓΚΟΝ 3-0

ΛΕΓΚΙΑ - ΚΡΑΚΟΒΙΑ 2-2

ΚΡΑΚΟΒΙΑ - ΠΛΟΚ 5-0

ΚΡΑΚΟΒΙΑ - ΜΙΕΤΖ 4-2

Βαθμολογια

51240503_2167840649969726_63223835183326

Παμε τραινο και φουλαρουμε για ακομα ενα πρωταθλημααα

Παμε στας ευρωπας τωρααα

CHAMPIONS LEAGUE GROUP STAGE

51585742_2167840219969769_76541884566077

Πληρωσαμε το κακιστο 1ο ημιχρονο στο 2ο αν και ανεβηκαμε δεν καφεραμε να σκοραρουμε

51616393_2167840226636435_87044274550598

ΜΠΑΛΑΡΑΑΑ παιξαμε και αν δεν ειχαν τον Μαξιμενκο πισω θα ειχαν φαει και αλλα γκολ..

Απλα μειωσαν 2 φορες τιποτα παραπανω

CHAMPIONS LEAGUE GROUP STAGE (εδω ξεχασα φωτο σορρυ παιδες)

Κρακοβια - Μπαγερν Μοναχου 

Μπηκαμε δυνατα και στα πρωτα 15 λεπτα ειχαμε πετυχει τον απολυτο εφνιδιασμο με 2-0 με τα τερματα των Κουαντρα και Ζοτα

Μειωσε ο Σουαρες στο 43' αλλα παρ' ολα αυτα κρατησαμε το σκορ στο 2ο ημιχρονο και πηραμε την μεγαλη νικη με 2-1

51422014_2167840259969765_70421275278416

ΚΡΙΜΑ ΚΙ ΑΔΙΚΟ.... χασαμε 3 κραχτες ευκαιριες στο 0-0 να ανοιξουμε το σκορ και ο Σομερ στο 45' εκανε χοντρη γκαφα και εδωσε το 1-0 στον σουαρες

Πιεσαμε και στο 2ο αλλα ο Χαρασλιν στο 86' σημαδεψε το δοκαρι

και παρεμεινε το 1-0

Οταν δεν σιγουρευεις τετοια γκολ μες το Αλιανζ Αρενα αυτα παθαινεις

Υποδεχθηκαμε τη Ρομα και ανοιξαμε το σκορ με τον παιχταρο Γουλφ δυστχυως ομως μεσα σε 7 λεπτα μας εβαλαν 2 γκολ και το γυρισαν το ματς

ισοφαριζουμε με τον ζοτα στο 69' και φτανουμε στο 89'

ο Κινγκ τρεχει διχως να υπαρχει αυριο :D φτανει απεναντι στον Λοπες πλασαρει καιι

ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ!!!!!!!!!

51615206_2167840433303081_59173418428897

Ειμασταν σοβαροι και πηραμε την μεγαλη νικη!!!!

51551204_2167840399969751_59019744499046

Ενα τρελο παιχνιδι που η ΕΑ αποφασισε να μην υπαρχουν οι αμυνες 

προηγηθηκαμε 2 φορες με 2 γκολ διαφορα βρεθηκαμε να χανουμε και στο τελος το γυρισαμε και ειμαστε στους 16'

Βαθμολογια 

51365757_2167840636636394_52668152986898

Ειμαστε στους 16' και ως πρωτοι μιας και Ρομα και Μπαγερν μας εκαναν το δωρο και ηρθαν Χ τελευταια αγωνιστικη!!!

Σπουδαιο κατορθωμα!!!!

στους 16 με.....

51797884_2167840643303060_51234672347227

Δεν μας χαμογελασε η κληρωτιδα αλλα θα το παλεψουμε

Παρατηρησεις;

11αδα στο επομενο ποστ ξεχασα να τραβηξω συχωρατε με:D

Ζοτα παιχταρας δεν ειχα αμφηβολιες βεβαια αλλα ειναι απιστευτος

Μπερντναντ αρκετα καλος αν και για 81 οβεραλ περιμενα κατι παραπανω 

Σομερ ουτε κρυο ουτε ζεστη πιανει κατι τρελα και μπορει να φαει το απιστευτο

Κουαντρα σταθερη αξια

Σελνες πολυ μετριος με εχει απογοητευσει πολυ και τρωει παγκο απο αυτο το κτηνος

51536170_2167840396636418_23224022770982

Στα 18 του εχει 99 ball control και ειναι τρομερος πολυ μελλον λεμε το παιδι ελευθερος ηρθε τελευταια μερα των μεταγραφων οπως και αλλοι 2 πιτσιρικαδες που θα μιλησουμε για αυτους σε επομενο ποστ

Μασσιμο ταχυτατος και καλος χειρηστης της μπαλας

Σαρ αρκετα τιμιος αλλα καλυτερος του Γκαμι δεν ειναι

Φερειρα τρομερο στοπερ με παρα πολυ μελλον το παιδι 

Αυτα απο μενα συνεχιζουμε δυνατα για την δυσκολη συνεχειαα

51949005_2167840413303083_32727273439693

Edited by takisaek
  • Love 3
  • Like 1

@ELBarto-3- Κλήρωση λουκούμι στα προκριματικά του Champions League, ούτε παραγγελιά...Μπήκες στα αστέρια λοιπόν με το σπαθί σου, καθώς έφτιαξες την ομάδα όπως εσύ θέλεις. Coqueret τούμπανο το παικτάκι, ενώ η επιστροφή του Bochniewicz και η απόκτηση του Glik προδίδει ποιότητα και ηγετηλίκι στην άμυνά σου. Το ίδιο και στην επίθεση με τον Teixeira, όπου θα έχεις ένα καλό σημείο αναφοράς.

Για Cordoba τι να πω, τέτοιοι παίκτες βγαίνουν μία φορά στα 10 χρόνια!!Τυχερός που τον έχεις (απλά πρόσεχε μην τον κάψεις, γιατί παίκτες σε αυτήν την ηλικία θέλουν ιδιαίτερη μεταχείριση), θα δώσει πολλαπλά οφέλη, όπως οικονομικά και αγωνιστικά. Ήδη στην EKSTRAKLASA θερίζεις ο,τι βρεις στο διάβα σου, ενώ ο φετινός όμιλος του Τσαμπιονς Λιγκ δεν είναι απαγορευτικός για όνειρα, όπως ο προηγούμενος.

VIVA GORNIK!!!

@takisaek Καταρχάς από τις προσθήκες σου ξεχωρίζω Σελνες- Μπρούμα. Εντάξει μπορεί ο πρώτος εξ αυτών να μην παίζει καλά τώρα, αλλά σίγουρα θα ανέβει στη διάρκεια.

Κατά τα άλλα, τι επιδόσεις είναι αυτές δε σε προλαβαίνουμε!! +10 ήδη στο πρωτάθλημα και φουλάρεις για τίτλο πάλι!! 

Η απόλυτη τρέλα όμως ήρθε στην Ευρώπη, με την επική πρόκριση για άλλη μία χρονιά στους 16!! Ειλικρινά δεν το περίμενα, καθώς πέταξες έξω τη Ρόμα, ενώ προσπέρασες και τη Μπαγερν!! ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΡΑΣΗΜΟ !!!

Η κλήρωση δεν ήταν και η καλύτερη θα έλεγα, καθώς σου έτυχε η πάντα φιλόδοξη Τσέλσι που είναι όντως δύσκολο εμπόδιο, πλην όμως μέχρι το τελευταίο σφύριγμα ελπίζεις. Σε κάθε περίπτωση έχεις πλέον την ευχέρεια να αφοσιωθείς στην Ευρώπη, αφού έχεις διαφορά ασφαλείας από τον 2ο!

Στα δικά μου:

Τέλος παίδες το career με την ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ  περίμενα  να με τραβήξει παραπάνω η ομάδα, αλλά δεν ... 

Η αλήθεια είναι πριν ξεκινήσω αμφιταλαντευόμουν ανάμεσα σε αυτήν, την ATALANTA  και την WEST HAM.

Συμπαθώ πολύ την Αταλάντα για αυτό το ΤΡΟΜΕΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ που παίζει στην πραγματικότητα που την καθιστά θελκτική, αλλά και για το ότι τα τελευταία 2-3 χρόνια τείνει να καθιερωθεί στις 6-7 καλύτερες ομάδες του Καμπιονάτο και να βγαίνει Ευρώπη. Το κοινό της είναι ιδιαίτερα πιστό, ενώ έτσι ένα από τα ατού της είναι να βγάζει παραδοσιακά καλούς παίκτες. 

Την Γουεστ Χαμ για την καινούργια προσπάθεια που πάει να κάνει με το νέο της γήπεδο (αν και Ολυμπιακό Στάδιο, είναι πολύ ατμοσφαιρικό και μου αρέσει πολύ) και τους καλούς παίκτες που θέλει να φέρει στην ομάδα της, προκειμένου να φτάσει στο επίπεδο να κοντράρει τις άλλες ομάδες του Λονδίνου (καλό challenge αυτό).

Υ.Γ.: Όντως πάντως έχετε δίκιο @ELBarto-3- και @takisaek  έχει άλλη  χάρη να ξεκινάς από το μηδέν, χωρίς Ευρώπη και να βιώνεις το "ταξίδι" με την ομάδα σου από τα χαμηλά στα ψηλά. Να φτιάχνεις την ομάδα και να παλεύεις για τους στόχους! Οπότε είτε με Αταλάντα ξεκινήσω είτε με Γουεστ Χαμ, θα είναι έτσι!

Νεότερα προσεχώς!!

• Love 2
  • Like 2

@takisaek

Α ρε CUADRA,  φτιάχνεις ομάδες..

Πάμε στην Ευρώπη που πέρασες προκριματικά  πλέι οφ και μπήκες στους ομίλους, μεγάλη νίκη με ΜΠΆΓΕΡΝ, 

Μεγάλη νίκη με ΡΟΜΑ , και μάλλον Η ΕΑ ήθελε σκορ πόλο με ΣΠΑΡΤΑΚ,  αλλά τη σημασία έχει,  τελείωσες σε αυτόν τον όμιλο 1ος..

Τώρα η ΤΣΕΛΣΙ είναι ΤΣΕΛΣΙ, οπότε περιμένουμε να δούμε τη θα γίνει μέσα στο γήπεδο...

Στο πρωτάθλημα ξεφεύγεις και πας για άλλον ένα τίτλο εγχώριο...

@niktsiabe

Πήγαινε Αγγλία,  έχει γήπεδα που έχεις συνηθίσει από Ισπανία...

@Diegito21

Με κόπο και πολύ προσπάθεια,  μετά από αρκετές σεζόν εφτασες άξια στον τελικό, 

Εκεί δεν έχουν και πολυ τυχερός...απο τα σχόλια σου..

Νομίζω ότι αυτός ο κύκλος έκλεισε για σένα,  

Καιρός για ένα νέο Καριερ  με ανα ανανεωμένα  ροστερ πλέον..

Κάνε μια καινούρια αδερφέ..

Περιμένουμε...

@ELBarto-3-

Ας αρχίσω από τις μεταγραφές,

Μεγάλη τράμπα το αγγλακι με ένα μεγάλο παίχτη που ήρθε να δουλέψει και όχι να κολλήσει ένσημα..

Από εκεί και πέρα νομίζω ότι η επόμενη  καλη μεταγραφή σου είναι εσωτερική και το όνομα του είναι ΚΟΡΔΟΜΠΑ..

Αγωνιστικά και Ευρώπη, πέρασες εύκολα προκριματικά και πλέι οφ και μπήκες στους ομίλους...

Εκεί πιο έτοιμος από πέρσι,  έκανες την έκπληξη,  μεγαλο Χ  στη Μαδρίτη,  μεγαλες νκκες με ΡΟΜΑ..

είσαι στην επόμενη φάση 1 αγωνιστική πριν το τέλος... περιμένεις αντίπαλο λοιπόν..

Στο πρωτάθλημα τώρα αρχιζεις και ξεφεύγεις,  ποιος να σε πιάσει,  έφυγες για το 3ο συνεχόμενο..

---------------------------------------------

Στα δικά μου 

Coming soon ...

Αύριο θα ετοιμάσω το ποστ και θα τα πούμε όλα..

• Love 2
  • Like 1

@desperado Επιτελους βρηκες ομαδα αδερφεε!!!

Νταξει μας τα χαλασες λιγουλακι στην επιλογη της ομαδας αλλα και παλι στηριζω 100%

Το ροστερ ειναι πολυ καλο βλεπω αν και εχεις αρκετους παιχτες σε μεγαλη ηλικια αλλα ειναι πολυ καλο και παλι

Τα αποτελεσματα σου ειναι οκ μεχρι στιγμης καποιες σημαντικες καποιες αναμενομενες ηττες και καποιες ηττες που θα μπορουσες να τις ειχες αποφυγει αλλα θα βρεις τα πατηματα σου δεν σε φοβαμαι!!!!

Παμε γερα για την συνεχεια αδερφε μου!!!!

ΒΑΜΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣ ΝΤΕΣΠΕΡΑΝΤΟΟΟΟΟΟ!!!!!

@niktsiabe Δοκιμασε την τυχη σου στο νησι τωρα μπροοο!!! Περιμενουμε νεα!!!!

@Diegito21 Παμε στον κιτρινομαυρο αδερφο!!!

Μπορει να εχασες το Europa League σε ενα ματς που αξιζες κατι παραπανω αλλα θα πρεπει να εισαι περιφανος για την ολη σου πορεια μεχρι και τον τελικο οπως ειμαστε και εμεις!!!!

Εκανες και παλι το ονομα της μεγαλης Φιορεντινας να ακουστει δυνατα στο ευρωπαικο προσκυνιο και αυτο απο μονο του λεει παρα πολλααα!!!!!

Προσωπικα θα σου προτεινα να κοιταξεις για κατι διαφορετικο θεωρω οτι ο κυκλος σου στη Φλωρεντια εχει κλεισει αλλα εσυ ξες

Οτι και να αποφασισεις θα ειμαστε μαζι σου!!!!

ΒΑΜΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣ ΝΤΙΕΓΚΙΤΟΟΟΟΟ!!!!!

@ELBarto-3- Αδερφε μου τρενοο πας!!!

Ας ξεκινησουμε απο το champions league εκει οπου φετος ησουν πιο διαβασμενος και ετοιμος και πηρες την μεγαλη προκριση σε εναν αρκετα δυσκολο ομιλο!!!!

Πελατισσα την εκανες τη Ρομα βλεπω:D

Μεγαλες μαχες και με Ρεαλ οπου την κοντραρες στα ισα και φανηκε απο το 1-1 μεσα στο μπερναμπεου αλλα και απο το 2-3 μεσα στην εδρα σου που παλεψες σαν Λιονταρι

Νταξει η Λοκομοτιβ σου πηρε ενα Χ μεσα στην εδρα σου αλλα ποιος νοιαζεται...

Η Ουσια ειναι οτι εισαι στους 16

Τωρα βεβαια η Λιβερπουλ ειναι δυσκολη κληρωση παλεψε το και οπου βγει

Πρωταθλημα δεν εχω να σχολιασω κατι τρενο πας δεν χανεται το 3ο σερι αδερφεε!!!

Παμε στις μεταγραφες σου τωρα 

Νταξει για τις αποχωρησεις δεν εχω να πω κατι συμφωνω απολυτα πηρες πολυ καλα λεφτα!!!

Εμενα σχολιαζες και ελεγες οτι σου κλεβω παιχτες ομως και εσυ δεν πας πισω :D

Δεν χρειαζεται να αναφερω οτι Καμαρα και Γκνουμνι ηταν απο τις πρωτες μεταγραφες μου στην Κρακοβια

Το τερματισες και εσυ :lol:

Βεβαια αυτο δεν αναιρει το γεγονος οτι ειναι παιχταραδες οπως φυσικα οι κουκουρελα και Ντειβις που ειναι φοβερες κινησεις και με πολυ μελλον!!!

Και φυσικα ο Βιγιαλμπα για την νεα σεζον!!

Περιμενω ωραια πραγματα απο την ομαδα σου!!!!

ΒΑΜΟΟΟΣΣΣ ΛΙΑΚΟΟΟΟ!!!!!

Παμε στα δικα μου!!!!

Παμε στις κινησεις του Γεναρη!!!!

51911395_2172601899493601_30951335257712

51565959_2172601682826956_18829843061884

51632741_2172601689493622_15338006432301

Και μια 11αδα που σας χρωσταω!!!

52345618_2173841759369615_96663842640311

51590797_2173841746036283_59175599112642

Σιμαρα ολο το υπολοιπο πρωταθλημα και το σηκωσαμε με σχετικη ευκολια οπως βλεπετε

51763911_2173880156032442_43519504868368

Δεν ειχε νοημα να ασχοληθω με το πρωταθλημα το με τετοια βαθμολογικη διαφορα

Στο κυπελλο αποκλειστηκαμε απο την αρχη απο τη Λεχ ουτε εκει εδωσα βαση μιας και ηθελα να ασχοληθω αποκλειστηκα με την ευρωπη

ομως παμε στην ευρωπη τωρα να σουμε τι καναμε εκει!!!!!

CHAMPIONS LEAGUE ROUND OF 16'

51599184_2172601586160299_11258861629472

Ανοιξαμε το σκορ με τον Αλμιρον και κρατουσαμε με σχετικη ευκολια αλλα μια βλακεια της αμυνας μας στερησε ενα μεγαλο διπλο

Ξεκινησε το παιχνδι και για 50 λεπτα δεν υπαρχουμε στο παιχνιδι φαγαμε 2 επειδη ο Σομερ ηταν σε πολυ καλη βραδια 

μειωνουμε με τον Κουαντρα στο 67' και παιρνουμε ψυχολογια αλλα χανουμε 2 αχαστα με τον Χαρασλιν που εχασε γκολ που δεν χανονται

στο 82' κερδιζουμε πεναλντι και ο Κουαντρα ευστοχει και θελουμε ενα γκολ για την προκριση

και φτανουμε στο 85' κερδιζουμε φαουλ σε καλο σημειο

Ο Ζοτα αναλαμβανει την εκτελεση με πολυ ψυχραιμια και πιστη στα ποδια του και

ΓΚΚΚΚΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ!!!!!!!!

Απιθανη εκτελεση φαουλ του πορτογαλου παιχταρα μας εστειλε στους 8' 

51562026_2172601566160301_15205367276581

51863800_2172601552826969_85729143796352

Με Τοτεναμ στους 8'

CHAMPIONS LEAGUE ROUND OF 8'

51791351_2172601559493635_54527583099730

Παιξαμε απιστευτο ποδοσφαιρο και καναμε μια ιστορικη τεραστια νικη και μεγαλο βημα προκρισης απο το 1ο ματς

Τοτεναμ - Κρακοβια (ξεχασα να τραβηξω φωτο σορρυ παιδες)

1-2     Δεν το πιστεψαν σε καμια στιγμη οτι θα εκαναν τη μεγαλη ανατροπη επαιζαν με πολλες αλλαγες μιας και απ'οτι ειδα και μετα κυνηγουσαν το πρωταθλημα (-1 απο Λιβερπουλ)

Χαρασλιν και Ζοτα οι σκορερ μας μειωσαν με Λαμελα μετα απο χοντραδα του Σομερ

ΜΕ ΡΕΑΛ ΣΤΟΥΣ 4'

CHAMPIONS LEAGUE ROUND OF 4'

51541558_2172601576160300_92197452290310

Πολυ μετρια εμφανιση απο μας μειναμε πισω στο σκορ και παλι καλα ισοφαρισσαμε με τον Μασσιμο που εκμεταλευτηκε την ταχυτητα του και πετυχε ωραιο Γκολ

Στο Μπερναμπεου με ενα ονειρο τρελοοο!!!

51581899_2172601696160288_83643871632944

Ξεκινησε το ματς και ο Βινισιους αφου εχει ξεφτυλησει την μιση μας αμυνα ανοιγει το σκορ στο 28'

Ευτυχως ομως ο Ζοτα στο 30' ισοφαριζει αμεσα και μας δινει ψυχολογια

Ο Μπελοτι ομως με τρελο σουτ κανει το 2-1 στο 52'

Ειμαστε αναγκασμενοι να βγουμε μπροστα και πιεζουμε αλλα ο Κουρτουα κανει 2 μυθικες επεμβασεις σε σουτ του Αλμιρον και πλασε του Ζοτα

ο Αλμιρον ομως στο 80' δεν αστοχει στο τετ-α-τετ και κανει το 2-2

εχουμε φτασει στο 93' τελευταια φαση και ο Κρος βγαινει σε τρομερο τετ-α-τετ πλασαρει και ΔΟΚΑΡΙΙΙΙ και εξω ( το σκατο στην καλτσα μας πηγε να ειμαστε ειλικρινης)

51654178_2172601719493619_88281866757010

ΝΑΙΙΙΙΙ ΕΙΜΑΣΤΕΕΕΕΕΕ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΕΧΩ ΧΥΣΕΙ ΔΑΚΡΙΑ ΧΑΡΑΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΦΑΝΕΙΑΣ!!!!!

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΚΑΤΟΡΘΩΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΨΩ ΠΑΙΔΕΣ!!!!!! 

CHAMPIONS LEAGUE FINAL

Αντιπαλος μας η Σιτι!!!!

51481973_2172601702826954_78457763820627

η κουπα περιμενει τον επομενο κατοχο

51611011_2172602089493582_48470642965610

Οι πορειες των 2 ομαδων μεχρι τον μεγαλο τελικο!!!!

51562058_2172601889493602_37507006951294

11αδες 

51759851_2172602106160247_17797164432359

51528683_2172601876160270_80295921561737

Ξεκιναει το ματς αλλα η Σιτι εχει μπει πολυ δυνατα και στο 25' ειναι ηδη με 2-0 μπροστα στο σκορ

Μειωνουμε με τον Μπερνταντ στο 41' και ελπιζουμε για κατι καλυτερο στο 2ο

Στο 55' ο Μανγκαλα γκρεμιζει μεσα στην περιοχη τον Αλμιρον  φευγει με κοκκινη και μενει με 10 και κερδιζουμε πεναλντι

ο Ζοτα το εκτελει

Ομως ο Εντερσον του λεει οχι

και παλι ισοφαριζουμε σε 2-2 με τον Εντερσον να βαζει αυτογκολ σε προσπαθεια του να αποκρουσει σουτ του Ζοτα

Ενω ο Κουαντρα μας βαζει μπροστα στο σκορ ομως ισοφαριζουν αν και με παιχτη λιγοτερο

Και παλι ο Αλμιρον μας βαζει μπροστα στο σκορ ομως ο Μπερναντο Σιλβα με Απιστευτη γκολαρα με εναν πυραυλο απο τα 35 μετρα κανει το 4-4 στο 87' και στελνει το ματς στην παραταση

περναει το 1ο ημιχρονο της παρατασης χωρις κατι ιδιαιτερο και στο 112' ο Κινγκ κανει ωραια κινηση σουταρει καιιιιι

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ!!!!!!!!!!!!!!!!!

51800993_2172602086160249_31260586818718

ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΕΥΡΩΠΗΣ!!!!!!

ΑΛΛΟΣ ΕΝΑΣ ΤΕΛΙΚΟΣ ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟΣ ΓΙΑ ΚΑΡΔΙΑΚΟΥΣ :D ΔΕΙΞΑΜΕ ΗΡΕΜΙΑ ΚΑΙ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑΜΕ ΤΟ ΒΑΡΥΤΙΜΟ ΤΡΟΠΑΙΟ

ΥΠΕΡΚΟΥΠΩΣΗ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΘΕΙ ΦΕΤΟΣ:D!!!!!

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΚΑΤΟΡΘΩΜΑ ΠΑΙΔΕΣ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ!!!!!

51885784_2172602119493579_34364628059417

51899532_2172602242826900_90755548188980

Παρατηρησεις!!!

MVP της σεζον αν πρεπει να πω καποιον παιχτη ειναι ο Κουαντρα καθως πετυχε μερικα πολυ κρισημα γκολ στην ολη πορεια μας

ομως γενικα MVP ειναι ολη η αμυντικη μας λειτουργια

Αντζελινο και Σαρ αρκετα καλα μπακ ειδικα ο Αντζελινο ειναι ενα επιπεδο πανω απο Ζιφσκενκο 

ομως Σισε και Καμαρα βραχοιιι!!!!

Κυριως ο Σισε που λογω του υψους του δεν εχανε κεφαλια το παλικαρι

και ο Σομερ παρα το γεγονος οτι εφαγε καποια γελοια γκολ μας βοηθησε σε μεγαλο βαθμο με τις επεμβασεις του να φτασουμε μεχρι τον τελικο!!!

Αλμιρον δεν εχω λογια ειναι απιστευτος παιχταρας ολο το παιχνιδι μας επιθετικα περναγε απο τα ποδια του!!!

Σαντορο τουμπανος ειναι 18 χρονων το παλικαρι και θα αφησει εποχη οπως και ο Αραουχο που ειναι μεγας παστελωτης μπροστα

Αυτα απο μενα καπου εδω τελειωσε το υπεροχο ταξιδι μου στην Πολωνια τωρα παμε για νεες περιπετειες ακομα δεν ξερω για που!!!!

Edited by takisaek
  • Love 2
  • Haha 1

@takisaek

Τη έκανες τώρα ρε , Καλά εντάξει RESPECT.. 

ΤΙΤΑΝΟΜΕΓΙΣΤΟΣ,  ΤΙΤΑΝΟΤΕΡΑΣΤΙΟΣ.. 

Τη άλλο να πω δεν ξέρω,  πήρες ότι κυκλοφορεί με CRACOVIA...

Τη άλλο να κάνεις πλέον στο ΦΙΦΑ,  όπου πας γα σαρωσεις όλα,  δεν σε σταμάτησε καμία ομάδα,  με τον ένα ή  με τον άλλο τρόπο τους αφηνες στην άκρη..

Το μόνο που μένει πλέον είναι,  να πας στη χειρότερη ομάδα του ΦΙΦΑ και να παίξεις μόνο με ακαδημίες,  χωρίς να κάνεις καμία μεταγραφή..  να γίνει λίγο πιο ενδιαφέρον για σένα ρε αδερφέ μου..

Δεν ξέρω τι  άλλο θα δούμε από σένα όπου πας τα διαλύεις όλα... 

Αναμενουμεεεεε...

@ELBarto-3-

Λάθος μεγα λάθος για 2η φορά η ASSE...:thumbsdown:

Πάμε στα δικά σου..

Μεταγραφές για αρχή..  Η αριστερή πλευρά σου πλέον έχει γίνει πύραυλος.. ωραίες κινήσεις..

Μια χαρά και ο Καμαρα και σταθερή αξία ο ΒΙΓΙΑΛΜΠΑΚΟΣ...

2η θεση τελικα στο CL,  όντος δύσκολη κλήρωση,  αλλά όλα μέσα στις 4 γραμμές  θα κριθούν...

Πρωτάθλημα,  ε και με αυτοκτονία πλέον δεν το χάνεις...

Έχεις ξεφύγει και μπορείς να ασχοληθείς με Ευρώπη και με ροτεισον στο πρωτάθλημα...

Συνεχίζεις το όνειρο σου...

VIVA GORNIK!!!

-----------------------------------------------

Στα δικά μου ...

Για όσους πρόλαβαν το προηγούμενο ποστ με ASSE. Ήταν ένα λάθος.. και τελείωσε..

Σόρρυ παίδες Πάμε για άλλα.. Ούτε Πορτογαλία που λέω..

Πάω σε μια ομάδα που θέλω να κάνω από το 17, αν και ψιλοεκανα τότε λίγο μέσω brows jobs, δεν ήταν αυτό που ήθελα....

Οπότε Πάμε από την αρχη..

Είναι η τελική μου επιλογή...

t90.png

Old school classic 

Καθαρή και κλασική  αγγλική , παλαιάς κοπής ομάδα ..

Τα έχω ξαναπεί αυτά, μια ομάδα χωρίς πολλά έξοδα για μεταγραφές, έχει κερδίσει τη συμπάθεια του νησιού και όχι μόνο...

Στα του ΦΙΦΑ..

• Ακριβός τα ίδια που έχω πει και στο προηγούμενο ποστ.. 

• SLIDERS και φυσικά τα παίζουμε και τα διεκδικούμε όλα.. τα πάντα..

• Επισεις στις μεταγραφές θα έχουμε όρους..  Δηλαδή

Η ομάδα θέλω να μιλάει αγγλικά,  οπότε , Βρετανούς (Αγγλους ,Σκοτσεζους, ουαλους, Β. Ιρλανδούς)  αλλά και ΙΡΛΑΝΔΟΎΣ...

Από εκεί και πέρα το όριο για τους ξένους θα είναι  3... Κάτι σαν BREXIT δηλαδή.. 

Η 11αδα μας

Κλασικό 4-4-2 με BALANCE/BALANCE  και λίγο πιο πίσω..

52263861_413657162720565_704842272583188

Ακόμα δεν έχω αποφασίσει για 2 θέσεις , 

WESTWOOD με DEFOUR και 

Του πιτσιρικά εξελιξημο McNeil με Brady....

Θα τους δοκιμάσω όλους στην πορεία σε όλες τις φάσεις.. Όχι μόνο αυτούς αλλά γενικά,  υπάρχει και ο HENDRICK για τα ΧΑΦ αλλά και ο GIBSON για την άμυνα,  που θα τους δούμε στην πορεία..

Έχουμε και ένα ματσάκι..

Καλή αρχή θα έλεγα, εκμεταλευτικαμε την αργή και ατσαλη  άμυνα της ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ και ξεκινήσαμε με το δεξί..

52590440_413653942720887_180868993613247

Είναι η τελική μου απόφαση παίδες συνεχίζουμε δυνατά να κάνουμε ένα όμορφο Καριερ..

• Love 3

@desperado Πάω με χίλια την επιλογή σου για Αγγλία, ξεκίνησα και εγώ ένα στο 18 με την Μπερνλι, αλλά τελικά δεν μου έκατσε.

Σκληροτράχηλη ομάδα, που ο τρόπος παιχνιδιού της πηγάζει κυρίως από τη φιλοσοφία του προπονητή της Σον Ντάις!

Για αρχή να σου πω ότι ο στόπερ B. Mee είναι εκπληκτικός, με αρχοντικό στυλ, καθαρίζει και πέφτει σε όλες τις φάσεις. Στη Σεβίλλη που τον είχα φέτος έκανε τη διαφορά πίσω. Από εκεί και πέρα γουστάρω πολύ τον Gudmundsson είναι παίκτης με ποικιλία στο παιχνίδι του. Η έδρα της το Turf Moor από τις πλέον αγγλικές και όμορφες, ενώ φέτος έχει και ωραίες εμφανίσεις (ειδικά η μαύρη)!

Επίσης επικροτώ την επιλογή σου για περιορισμό στις μεταγραφές (θα δεις γιατί παρακάτω)

Θα πας καλά!!

ΥΓ.: Το σήμα της ομάδας θεωρείται από τα πιο περίεργα στην Αγγλία, ψάξε στο ίντερνετ να δεις το story του

@takisaek Ο ΓΗΤΕΥΤΗΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ!!!!

ΣΥΛΛΟΓΗ ΑΠΟ ΚΟΥΠΕΣ ΚΑΝΕΙΣ ΦΕΤΟΣ!!

ΑΞΙΟΣ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ CHAMPIONS LEAGUE, αποκλείοντας όλη την Αγγλία και τη Ρεάλ!!

Πλέον τα σύνορα της Πολωνίας είναι μικρά για σένα εκεί ειλικρινά δεν έχεις αντίπαλο!

Αναμένουμε τη νέα σου στέγη, καθώς και τις νέες προκλήσεις!

@ELBarto-3- Μεγάλη νίκη μέσα στη Ρώμη! Τεράστιο Χ στο Μπερναμπέου! Η ομάδα ψήλωσε και ατσάλωσε και το απέδειξε αυτό ο Τεϊσέιρα στο τέλος με το επικό χατ-τρικ!

Τώρα η Λίβερπουλ αποτελεί πρόκληση, θα σου βάλει δύσκολα σίγουρα, αλλά θα είναι απόλαυση και τα δύο ματς μαζί της, ιδιαίτερα στο καθηλωτικό Ανφιλντ!

Στην EKSTRAKLASA δεν χρειάζεται ιδιαίτερη ανάλυση, καθώς καλπάζεις με την καλύτερη επίθεση και άμυνα.

Χρωστάς στην ομάδα μία καλή πορεία το κύπελλο, έχεις τα φόντα  να ανταπεξέλθεις τώρα σε όλα τα ταμπλώ. Περιμένω πορεία!!

Μεταγραφές:

Έφυγε ο Αζεβέδο για Σίτι (60εκ.!!!) αλλά έφερες άμεσα αντικαταστάτη και έτσι το κεντρικό αμυντικό σου δίδυμο με Konate- Kamara δένει απίστευτα.

Για Κουκουρέγια τώρα νομίζω είμαι ο πλέον αρμόδιος να σου πω..Το παιδί το είχα στη Θέλτα φέτος τη 2η χρονιά, τρομερή αντοχή, άστον να τρέχει πάνω-κάτω σε όλο το μήκος της πλευράς, θα δικαιωθείς για την επιλογή σου!

Για τον Ντέιβις δεν έχω άποψη, αλλά εσύ κάτι ξέρεις, μακάρι να σου βγει.

ΠΡΟΧΩΡΑ ΦΙΛΕ!!!

@Diegito21  Οοοοοχχχιιιιιιι ρε Φλωρεντινέ!!!

Να ξέρεις αδερφέ μου, στεναχωρήθηκα απίστευτα..'Εκλαψε όλη η πόλη....

Σε ένα παιχνίδι με καταπληκτική ατμόσφαιρα, γυρνώντας στον τόπο του εγκλήματος των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ, δυστυχώς έπεσες πάνω στον Πικφορντ, στην ατυχία και ίσως στο άγχος σου..Έκανες υπερπροσπάθεια φέτος στην Ευρώπη, έπρεπε να στο δώσει η τύχη, ενώ σου άφησε και σημάδια στο πρωτάθλημα, μετρώντας 15 ήττες. Όμως η 6η θέση κρίνεται ικανοποιητική σε μία περίεργη κούρσα, που είχε πρωταθλήτρια τη Λάτσιο!

Ό,τι και να αποφασίσεις τώρα, νομίζω δικαιωμένος θα είσαι.Έκανες ο,τι μπορούσες στους Βιόλα.

Κίνητρα θα υπάρχουν είτε φύγεις για αλλού, είτε μείνεις να διεκδικήσεις πάλι τα εγχώρια και την Ευρώπη με την ομάδα που έστησες!

FORZA!!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Στα δικά μου παιδιά:

Τελευταίες μέρες εκτός από την ΑΤΑΛΑΝΤΑ, σκεφτόμουν τη  ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ, ενώ στην πορεία προστέθηκε και η ΓΟΥΛΒΣ, αλλά προς στιγμήν δεν με τράβηξαν. Δεν ξέρω  κρατάω για αργότερα την Αγγλία, αν και με την Ισπανία και με τα γήπεδά της φέτος έχω γουστάρει πολύ, θεωρώ σίγουρο ότι θα ξαναγυρίσω εκεί.

Και εκεί που ετοιμαζόμουν να ξεκινήσω με την ΑΤΑΛΑΝΤΑ, έπεσε το μάτι μου σε μία άλλη ιταλική και έφαγα φλασιά ότι ήθελα να κάνω career το 2016 μαζί της.

Ο λόγος για τους N E R O V E R D I  και την πάντα αξιόμαχη και φιλόδοξη τα τελευταία χρόνια  S A S S U O L O 

PtHQT1h.jpg

Την ομάδα της Μόντενα, που εδρεύει στην επαρχία της Εμίλια- Ρομάνια και θέλει να πάρει τα ποδοσφαιρικά πρωτεία από Πάρμα και Μπολόνια!

Μάλιστα από το 2013 που ανέβηκε παίζει μοντέρνο και στρωτό ποδόσφαιρο, ενώ με τις εμφανίσεις της στη σεζόν 2015-2016 βγήκε στο Europa League!

Αυτό που μου αρέσει περισσότερο στην ομάδα είναι ότι αποτελείται ως επί το πλείστον από Ιταλούς, καθώς και κάποια ταλεντάκια από Αφρική.

Το δηλώνω όμως ως αμετάκλητη αρχή για αυτό το career με αυτήν την ομάδα, ότι θα αγοράζω μόνο Ιταλούς, σεβόμενος  έτσι τη νοοτροπία της ομάδας. Κάποιοι ξένοι που υπάρχουν ήδη στην ομάδα, όσοι μου κάνουν θα μείνουν, δεν θα τους διώξω αναγκαστικά, απλά από το Γενάρη και πέρα που αρχίζουν οι μεταγραφές θα παίρνω μόνο Ιταλούς. 

Το ρόστερ μετά την αποδέσμευση κάποιων και την επανάκληση από δανεισμό άλλων:

iWaHcEH.jpg

nR10FIV.jpg

B6IjWGt.jpg

Ξεχωρίζει φέτος η απόκτηση του Ντι Φρατζέσκο από την Μπολόνια (Υπήρχε στο ρόστερ δεν τον έφερα εγώ)

Επόμενο ποστ με έναρξη κυπέλλου εντός με Σαλερνιτάνα και 1η αγων. με πάλι εντός με Ίντερ!!

Υ.Γ.:

5hTn0Xp.jpg

Η διοίκηση δε ζητάει και πολλά για αρχή, αλλά εγώ θα επιδιώξω από φέτος Ευρώπη, είτε μέσω πρωταθλήματος είτε μέσω κυπέλλου!Στόχος η είσοδος στους ομίλους των ευρωπαϊκών διοργανώσεων!

• Love 4

@niktsiabe

Ναι , η ΜΠΕΡΝΛΙ έχει μια διαφορετική φιλοσοφία γενικά και πριν τον Νταις, σκληρή ομάδα και χωρίς πολλά πολλά έξοδα για μεταγραφές.. Ναι ο αρχηγός είναι καταπληκτικός και δίπλα του ο TARKOWSKI, κάνουν ωραίο δίδυμο..

Εμεινες Ιταλία τελικά, 

Ωραία ομάδα, 

ωραία επιλογή με μόνο Ιταλούς,  το κάνει και πιο δυσκολο.. Γενικά το κάνω σε αρκετά καριερ αυτό,  απλα δεν το έλεγα..

Ωραία 11αδα , πιστεύω ότι θα έβαζα BABACAR μπροστά και τον BERARDI στα πλάγια και να μένει μπροστά..

Το BOGA και τα μάτια σου.. αν είναι σαν τον περσινό,  πραγματικά θα σε αφήσει άφωνο..

Περιμένω το πρώτο σου ποστ με ματσάκια..

--------------------------------------------

Πάμε για συνεχεια ..

συνεχίσαμε με 2η νίκη στο πρωτάθλημα απέναντι στη ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ,  σε ένα ματς που ήταν όλα ανοιχτά..

Ήττα με το πρώτο γκολ της ΦΟΎΛΑΜ να έρχετε έπειτα από τραυματισμό του LOWTON,  κυνηγούσε τον ΣΕΣΕΝΙΟΝ  και κατέρρευσε,  συνέχισε μόνος του και άνοιξε το σκορ για αυτούς.. ανοιχτηκαμε λίγο και φάγαμε στο τέλος και το 2ο..

51895220_414203309332617_133545961614160

Αν είναι δυνατόν... το δάχτυλο του ποδιού...

Θα πρέπει για 2 μήνες να συνεχίσουμε με τον γεροBARDSLEY του 50 pace περίπου..

Ίσως δοκιμάσω και τους LONG - GIBSON..

51877523_414186669334281_839137516582443

CARABAO CUP 

Μετά από 2 μέρες έχουμε ΚΥΠΕΛΛΟ με την ίδια ομάδα και πάλι στην έδρα τους

Και οι 2 με ροτεισον αρκετό.. είχαμε καλύτερο τέρμα στα πέναλτι  με τον HEATON να πιάνει 3..

Επόμενος αντίπαλος η ΓΟΥΛΒΣ. 

51607243_414192686000346_349320925818126

Και συνέχεια με πρωτάθλημα. Παλι μετα απο 2 μέρες. 

Είμασταν και τυχεροί,  γιατί αυτοί είχαν 7-8 δοκάρια και και 2-3 καλες επεμβασεις του POPE,   μέχρι να κάνουν το 1-2

Αλλά και άτυχοι,  αφού στο τέλος μπορούσαμε να πάρουμε το Χ αλλά η μπάλα σταμάτησε 2 φορές στο δοκάρι..

Γκολαρα στο 1-1 ο WOOD..

52016051_414199225999692_193790818476097

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ:

1. Κάτι που ξέχασα να πω ,ότι στις μεταγραφές επισεις δεν θα κάνω pre contracts τον Γενάρη.. Και μάλλον αυτό θα ισχύει και στα επόμενα καριερ μου..

2. Πιτσιρικαρια και ακαδημίες :

• για αρχή στα πιτσιρίκια από την ομάδα (μιλάω για παίχτες με κάτω από 60 οβεραλ), ίσως κρατήσω έναν επιθετικό, τον HARKER..

Όλοι οι άλλοι θα πωληθούν..

• ακαδημίες τώρα,  όπου εκεί έχω σκοπό  να ανεβάσω 1 παίχτη τη σεζόν, τον καλύτερο που θα μου βρει η γάτα που έχω στείλει για ταλέντα.. 

3. Βαθμολογία στο επόμενο ΠΟΣΤ... ειναι νωρίς ακόμα..

Αυτά και συνεχίζουμε.. πρωτάθλημα με ΓΟΥΛΒΣ,  ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ και ξανά ΓΟΥΛΒΣ για το ΚΎΠΕΛΛΟ..

COME ON BURNLEY 

COME ON BURNLEY 

COME ON BURNLEY!!!!

• Love 3

@desperado Αντε να σε δω, στα πατρια εδαφη, Αγγλακι μου.

Τι "ειναι νωρις για βαθμολογια" ρε αδερφακι, 4 ματς επαιξες οχι 2 :hehe: 

Δε μπορω να σχολιασω ομως κατι, εισαι σε μια κατασταση που πρεπει να μαθεις τους παικτες σου, ιδιαιτερα με τις συνθηκες και προδιαγραφες που εβαλες στον εαυτο σου.
Μονο ετσι παιζεται το CM πια, μονο αν βαλεις μπλοκ στον εαυτο σου για να κρατησεις ρεαλιστικο το καθε save σου, αλλιως παιρνεις ΤΣΛ και EL σε 3 χρονια με μια μετρια Πολωνικη :D  :D :D   

Καλη προκριση στο κυπελλο αν και δε ξερω κατα ποσο το παιρνεις στα σοβαρα.

@niktsiabe Πολυ καλη επιλογη η Σασσουολο, παντα συμπαθεστατη ομαδα με ταλεντο και καλο ποδοσφαιρο να ειναι τα σηματα κατατεθεν της.

Πιστευω αν κατσεις καιρο θα καταφερεις πραγματα, εισαι σε καλη ποδοσφαιρικη κατασταση.

@takisaek Τι να πω ρε μπρο.

Τα κατατροπωσες ολα!

UEFA-Champions-League-Trophy-Rex.jpg

Kαι το αξιζες!!!!!!

Εκανες φανταστικα νοκ-αουτ και εδωσες τρομερες στιγμες απολαυσης στους οπαδους σου!

Ειδικα με την Ρεαλ, που την πεταξες εξω την βρωμιαρα, παντα χαιρομαι!! :D 

Με την Τοτεναμ εκανες παρτυ

Με Τσελσι αν και λιγο θριλερ, εδειξες οτι η εμπειρια του EL σου εδωσε δυναμη και αυτοπεπιθεση!

Σωσε την φωτο με την εντεκαδα γιατι θα σου μεινει αξεχαστη αυτη η ομαδα!
Και ο τελικος αλλο τοσο, τι πραγμα ηταν αυτο ρε μπρο, πραγματικα.

5-4 ????
Αν ειναι δυνατον, με τι sliders παιζεις, 95 shot accuracy!?!?! :lol: 

Φανταστικος στο τελος οτι εδειξες σιγουρια και εδωσες το δευτερο 2ο ΤΣΛ σε Πολωνικη ομαδα στην ιστορια των Career Mode τοπικ!!!!
Καταπληκτικος, δεν εχω τι να πω!!

Οσο για τον επομενο σταθμο σου, εγω λεω οτι αξιζει ΜΟΝΟ απο μετακινηση και οχι να αρχισεις νεο.
Να συνεχιστει η ιστορια του μεγαλου προπονητη που πηρε 2 Ευρωπαικα με την Κρακοβια!!

----------------------------------------

77.jpg

Παμε.

CdBAnRK.png

Αυτο το κωλοκυπελλο πραγματικα με τρομαζει :D 
Το πρωτο ημιχρονο ητανε 3-3, τα παλικαρια απαντουσαν με γκολ σε γκολ!!!
Βεβαια στο δευτερο καταφερα να κανω το 5-3 πολυ νωρις και το παρατησανε το παιχνιδι αλλα ρε φιλε τοση ορεξη στο κυπελλο, γαμωτο δηλαδη!  😛 

Gornik - Cracovia 3-0 

Πολυ μεστο παιχνιδι απο μας, ειμασταν καλα διαβασμενοι.
Η καημενη η ομαδα του @takisaek καθεται και στην τελευταια θεση.

Lech - Gornik 1-3

Ευκολη παραδοξως, νικη μεσα στο χιονισμενο Ποζναν.
Πολυ γλυστρα, και συνηθως αυτα τα ματς δε τα κερδιζω.

champions-league-1-1024x576.jpg

EjhfHc5.png

Eπιστροφη του ασωτου, το ειχα ξεχασει εντελως BTW :p 

mavxQIo.png

Δυστυχως δε τα καταφεραμε.......

Αλλα πραγματικα δεν εχω υπαρηει πιο περηφανος για αυτη την καταπληκτικη ομαδα.
Για 1,5 ημιχρονο δεν υπηρχε Λιβερπουλ.

Κατοχη, ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ λειτουργια στο κεντρο, και ο Φρουχτλ επαιζε με το κινητο του μεχρι το 60 που βαλανε το γκολ.
Καναμε διαχειριση του 1-0 που ειχαμε πετυχει με Κονατε.

Αλλα......ο Inaki Williams και ο Σαλα ειναι παικτες που δε θα ακουπησω ποτε, και δεν μπορουμε να διαχειριστουμε.....για αυτο ειναι και "μεγαλες" οι πραγματικα μεγαλες ομαδες.....

Αποφασισαν να κερδισουνε και το κανανε.
Ευτυχως απεκτησε ενδιαφερον το παιχνιδι στην Αγγλια με το γκολ του Γαλδαμες στο τελος.

Gornik - Plock 1-0 

Ηταν για πολλα περισσοτερα η Πλοκ αλλα ειμασταν και κουρασμενοι.

Wisla - Gornik 1-2 (Κυπελλο) 

Eνα πρωτο ημιχρονο απο εποχη Μπαρσελονα του Πεπ, ηταν για 0-7 αλλα πετυχαμε μονο 2 και φαγαμε και ενα στο 78' 
Παρα την νικη δεν ειμουν ευχαριστημενος.

Slask - Gornik 1-1 

Mεσοβδομαδο παιχνιδι, εκανα βαρυ rotation.

Gornik - Gdansk 1-1 

Μια απ'τα ιδια λογω Λιβερπουλ.

champions-league-1-1024x576.jpg

LFC - Gornik 2-1

Σιχαθηκα.
Ανοιξαμε το σκορ στο 9' και υπηρξε ελπιδα, φωναζαν οι δικοι μας, ολα δειχνανε μια ιστορικη βραδια για την ομαδα αλλα......
Ο Κλοππ αποφασησε να κλειστει πισω, εμεις να τους παιζουμε με την αμυνα μας εξω απο την περιοχη τους για 87' λεπτα και μετα να βγαζουνε 2 αντεπιθεσεις στο 88 και στο 90 και να κερδιζουνε κιολας!!!!
Ειληκρινα, σιχαθηκα τοσο πολυ που ξεχασα να βγαλω φωτο το σκορ.....αθλιο συναισθημα.

Παρ'ολα αυτα η εμφανιση μας ηταν καθηλωτικη και εκατσε ολη η Ευρωπη και ειδε οτι μια ομαδα με το 1/35 μπατζετ της Λιβερπουλ την επαιζε μονοτερμα σε 2 παιχνιδια.
Ειχε και μια ΕΥΚΑΙΡΙΑΡΑ ο Ζουρκ στο 60΄να κανει το 0-2 και να κλειστουμε εμεις αυτη τη φορα, αλλα ο Αλισον εγινε μια μιξη Τερ Στεγκεν και Ντε Χεα και εβγαλε κεφαλια ψαρακι απο το 1,5 μετρο......απιθανη αποκρουση.

Ειμαι απεριοριστα περηφανος για την ομαδα, η εμφανιση μας ηταν ανταξια του ιστορικου ονοματος που κουβαλαμε!
18 πρωταθληματα ειναι αυτα ;) 

Gornik - Lubin 3-1

Ευκολη επικρατηση, με πολυ χειροκροτημα απο τον κοσμο για την εμφανιση στο Ανφιλντ!

Gornik - Wisla 3-0 (Κυπελλο) 

Κακο πρωτο ημιχρονο αλλα τους στρωσαμε στο β' και πετυχαμε τον στοχο μας που ηταν τα ημιτελικα!

Sosnowiec - Gornik 2-1 

Εσπασε το αηττητο των 2 μηνων με μια κακιστη εμφανιση.

Gornik - Piast 4-0 

Μια μεγαλη νικη σε ντερμπι, ετσι για το τελος.
Τελος Regular Season κυριοι!

YDhHmag.png9Gb1Rli.pngnzmaZuP.png

------------------------------------

• Κυπελλο οπως βλεπετε μας εκανε την χαρη η Λεγκια και εφαγε 3 μπαλακια μεσα στην εδρα της απο την Πογκον και αποκλειστηκε.
    Κι ετσι αν περασουμε την Κρακοβια που παρα την τελευταια θεση κανει πορεια στο κυπελλο, θα παιξουμε η την Αρκα η την Πογκον, δυο καλες ομαδες.

• Στα Playoffs θελω 1 η 2 νικες ουσιαστικα για να παρω το πρωταθλημα μαθηματικα.

• Για να μαι απολυτα ειληκρινης.......καλα τα 60 μυρρια αλλα πραγματικα πιστευω οτι αν ειχαμε Αζεβεδο πισω αυτη την στιγμη, μπορει να κερδιζαμε το ενα απο τα 2 παιχνιδια με την Λιβερπουλ.....αλλα ετσι ειναι το ποδοσφαιρο.

• Στο κυπελλο ο βασικος τερματοφυλακας ειναι ο Τζιτζι.
    Απλα το λεω για να μη νομιζετε οτι δεν τον σεβομαι.

Αυτα, κυριοι.
Τελος σεζον στο επομενο ποστ με καταληξη κυπελλου και μαθηματικο τελος στο πρωταθλημα.

Μετα............δε ξερω, θα δω τις επιλογες μου.
Θα ηθελα και τις αποψεις σας περι του θεματος..

VIVA GORNIK!!!!!!!

WP_20160221_18_27_12_Raw__highres-1024x576.png

• Love 4

@ELBarto-3-

Το πάλεψες για Ευρώπη αρκετά.. νομίζω πρέπει να είσαι περήφανος για αυτή την ομάδα..

Ήθελες λίγο τύχη παραπάνω, αλλά δεν την είχες..  καταπληκτική πορεία..

Στο πρωτάθλημα, τυπική διαδικασία..

Θες το νταμπλ όμως για να ολοκληρώσεις την καταπληκτική σεζόν σου..

Τώρα για μετά...δεν ξέρω, ανάλογα πως το αισθάνεσαι εσύ..

1. Αν αισθάνεσαι ότι θα γίνει κάτι αντίστοιχο με το 16, τότε συνεχίζεις...

2. Αν αισθάνεσαι ότι θες να δεις και άλλους τόπους και αλλά μέρη.... Τότε έτσι και αλλιώς σταματάς με το κεφάλι ψηλά   ή ψάχνεις μέσω brows jobs για κάτι πιο μεγάλο, που θα σε  ανταμείψει για την μέχρι τώρα πορεία σου..

It's up to you..!! 

-----------------------------------------

Πάμε για συνέχεια..

Στο πρωτάθλημα,  κάναμε μια καταπληκτική νίκη με μια δύσκολη ομάδα όπως η ΓΟΥΛΒΣ ,

Τώρα με ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ,  κάναμε μια επική ανατροπή μπαίνοντας στο 2ο ημίχρονο με τσαμπουκά και με έναν Ισλανδο να συνεχιζει τις εξερετικες του εμφανίσεις..

51735379_414789829273965_709587351592815

Όπως έχω πει τα παίζω όλα και τα διεκδικώ όλα.. 

Κάναμε ροτεισον , όπως και αυτοί..αλλα με εκπληκτικό MOUTINHO αυτοί,  πήραν τη νίκη και δυστυχώς είμαστε εκτός LEAGUE CUP.. 

51814822_414767325942882_740799711727006

Συνέχεια με πρωτάθλημα...

Μετά από κόρνερ νωρίς προηγηθηκαμε με την ΚΆΡΝΤΙΦ,  αυτό όμως δεν την έκανε να ανοίξει την άμυνα της κάτι που έκανε πιο εύκολο το έργο μας για να κρατήσουμε το σκορ.

Τώρα με Χάντερσφιλντ,  ήταν μια ήττα σοκ.. πραγματικά με 1 από τις πιο αδύναμες ομάδες του πρωταθληματος περιμενα κάτι θετικό..

52509225_414790252607256_479869494180918

Νωρίς,  πολύ νωρίς ακόμα.. 30 ΜΑΤΣ απομένουν.. Αλλά έχουμε μια καλή αρχή...

51730896_414786379274310_295483762447849

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ: 

1. Δεν παίζουμε φαντεζί ποδόσφαιρο και φυσικά είναι αδύνατον να το κάνουμε.. Είναι άλλη η φιλοσοφία της ομάδας..

Αλλά, η ομάδα παίζει σταθερά και με υπομονή και ομαδικότητα..

2. Ο MVPμεχρι στιγμής.. Είναι ο Ισλανδος.. GUDMUNDSSON, εκπληκτικός μέχρι στιγμής,  ο καλύτερος παίχτης της ομάδας..

3. Η απογοήτευση:   δυστυχώς,  ο BARNES, ένας παίχτης που πίστευα ότι θα βγάλει 1 σεζόν τουλάχιστον και θα αντέξει  και μία  2η..   Δυστυχώς δεν κάνει τίποτα,  με έχει απογοητεύσει , ούτε τα πάρε βάλε δεν βάζει και σε κρίσιμα σημεία του παιχνιδιού... και μάλλον θα πωληθεί αν συνεχίσει έτσι..

Αυτά μέχρι στιγμής, έχουμε δύσκολη συνέχεια με ΣΊΤΥ και ΤΣΕΛΣΙ..

4346546-6177861-Clarets_fans_saw_their_s

• Love 2

@ELBarto-3-

Καλά λεφτά,  έξυπνες πωλήσεις και οι 2.. 

Προσθήκες μέγιστες, τιτανομεγιστες.. έφτασες 4η σεζόν για να 80αρισεις καξνοψι όλη την 11αδα..

Καταπληκτική εσωτερική αλλαγή,  τη κάνει ρε ο BARTOSZ.. καταπληκτικός..

Αγωνιστικά..

Πάμε για Ευρώπη,  όπου πέρασες αερατος από τους Ιρλανδούς , αλλά τα βρήκες σκούρα με τους Δανούς.. έφαγες το λολ στον επαναληπτικό σε κρίσιμο σημείο.. 

Δεν πειράζει ίσως να αρχίσεις να κάνεις κάτι στο EUROPA ... Η Γάνδη παντός είναι κάτι σαν την ΛΙΛ θέλει προσοχή, αν έχει μείνει  τίποτα φυσικά από την ομάδα..

Τώρα στο πρωτάθλημα,  για πόσο νομίζει ακόμα ότι θα σε κυνηγάει η ΛΕΓΚΙΑ...:hehe: δεν βάζει μυαλό... 

VIVA  GORNIK!!!

--------------------------------------------------------------

Πάμε για συνέχεια,  με αγωνιστική δράση και μεταγραφές...

Ξεκίνημα με τα υπόλοιπα ματς του Δεκέμβρη..

Και λίγα φάγαμε από την διαστημική ΤΌΤΕΝΑΜ..

ΤΕΡΑΣΤΙΑ νίκη μέσα στο EMIRATES... με τον BARNES να λέει αντίο (παει ΜΠΟΛΌΝΙΑ) με το 2ο γκολ του στη σεζόν και πιο σημαντικό αφου μας έδωσε μια τεράστια νίκη..

Χαζή,  εντελώς χαζή ήττα από ΕΒΕΡΤΟΝ,  ακύρωσε την νίκη με την Άρσεναλ...

Με το ίδιο νόμισμα πλήρωσαν τα σφυριά... 

52633975_416347529118195_120403368560348

Εδώ το 2ο και πιο σημαντικό  και τελευταίο γκολ του BARNES που μας έδωσε το φοβερό διπλό στο EMIRATES..

unnamed.png?itok=wW8VlQEr

Και Πάμε μεταγραφές 

Μετά τους LOOKMAN και HUGHES, ήρθαν άλλοι 2...

Στην θέση του επιθετικού έφερα τελικά τον EL MORRO.. θηρίο,  μεγάλο θηρίο... 17Μ από την ΓΟΔΟΙ ΚΡΟΥΖ...

Μετά από  κάποιες πωλήσεις,  είπα να φέρω αριστερό μπακ και έτσι κατέληξα στον Σκοτσεζο... προλάβαμε και την Ντόρτμουντ..

Δώσαμε ότι μας ζήτησαν αμέσως..

51922854_416348329118115_719597252194494

Η 11αδα πλέον είναι κάπως έτσι,  με τις 3 μεταγραφές να δείχνουν τη διαφορά...

52396310_416345755785039_673914643010918

Και εδώ το υπόλοιπο ροστερ με τον BAKER να είναι από τις ακαδημίες που θα δείτε πιο κάτω..

Δεν ήθελα να κάνω άλλη μεταγραφή αν και είχα λεφτά... 

Γι'αυτό βλέπετε τον CROUCH  αλλαγή..

έχουμε και VYDRA για την επίθεση.. μπορώ την επόμενη σεζόν να τον πουλήσω και να τον αντικαταστήσω... οποτε συνεχίζουμε έτσι και έχουμε και τον μικρό τον HARKER... 

52005834_416346075785007_890497949265769

Και συνεχίζουμε με πρωτάθλημα..

2 μέρες από ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ,  η ΧΑΝΤΕΡΣΦΙΛΝΤ είχε την τύχη με το μέρος της , ειδικά μετά το 80' 

Αλλαγή ο EL MORRO πέτυχε γκολ και είχε και δοκάρι στο 88'...

Με ΦΟΎΛΑΜ θα μπορούσαμε να τους διαλύσουμε , αλλά τελικά η μπάλα όπως βλέπετε μπήκε στο μπακλαβοτο στο 90'+

Άλλη μια ματσαρα όπως στον 1ο γύρο με ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ,  οπου παλι φύγαμε νικητές με 2ο γκολ του EL MORRO...

52364136_416347939118154_335963902227093

Όπως θα δείτε ποιο κάτω,   είμαστε εκτός και από το ΚΎΠΕΛΛΟ,  οπότε μένει να κάνουμε,  αν μπορούμε κάτι καλό στο πρωτάθλημα 

Όλα είναι ανοιχτά για ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο,  με 15 αγωνιστικές να παραμένουν,  αλλά ας μην παίρνουν τα μυαλά μας αέρα...

Ότι κάτσει, εμείς θα κάνουμε το παιχνίδι μας..

52011199_416340742452207_394609790009370

Όταν υποτιμάς τον αντίπαλο,  αυτά παθαίνεις... Εκτός πάρα πολύ νωρίς από το ΚΥΠΕΛΛΟ δυστυχώς...

Ηθελα να κάνω κάτι καλύτερο.. Δεν πειράζει,  του χρόνου πάλι..

52269952_416318792454402_381435389286757

Και Πάμε στις ακαδημίες όπου και ο MCNEIL , είναι προϊόν αυτής IRL..

11-1-17_SYT_Promo-1038x576.jpg

Τώρα στα του ΦΙΦΑ 

Είχα πει θα βγάλω 1 παίχτη,  

Εδώ είναι ιδιαίτερη περίπτωση,  με τον τερματα να του εχω  κάνω  λίγο προπόνηση ( μπορεί να γίνει 2-3ος τερματας..)  Αλλά τον έχω βάλει για δανεισμό 

Με αυτόν που θα ασχοληθώ , είναι ο BAKER,  ο οποίος θα είναι για αρχή αλλαγή του LOWTON, και αν είναι αξιος,  θα του πάρει και την θέση...

52075900_416346702451611_651115957594357

Αυτά και προχωράμε...

@ELBarto-3-. Ναι μ'αρέσει το Καριερ και η αλήθεια είναι ότι θέλει μια καλή προσπάθεια για να βρεις καριερ που να σου αρέσει..

Και πρώτα από όλα θα πρέπει τουλάχιστον να υποστηρίζεις η να γουστάρεις ή έστω να συμπαθεις αρκετά την ομάδα που θα κάνεις,  όπως εγώ τώρα με τους CLARETS..

COME ON BURNLEY!!!!

52384570_416346829118265_616408845707431

• Love 4

Το έχω πάει σερί εχτές οπότε  ξανακάνω ένα ποστ πριν τελειώσω τη σεζόν για να δούμε που βρισκόμαστε...

Ήμασταν άτυχοι με τους αγίους και δεν καταφέραμε να σκοραρουμε και να πάρουμε τους 3 βαθμούς 

Με ΜΠΡΑΙΤΟΝ τωρα,  ένα ματς εύκολο,  το κάναμε για καρδιακούς στο τέλος,  αλλά τελικά φύγαμε με τους 3 πόντους.

Το παλέψαμε αρκετά καλά θα έλεγα με ΤΌΤΕΝΑΜ,  αλλά οι πετινοι πάνε για πρωτάθλημα και δεν μας άφησαν περιθώρια...

52123791_416543059098642_246153727879571

Εδώ αρχίζει το σόου "EL MORRO " 

Με ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ  σκοραρει, έχει 2 δοκάρια και τον τερματα να του λέει όχι 3 φορές 

Μας δείξει τους 3 βαθμούς της νίκης με ΠΑΛΑΣ ενώ έχει μπει αλλαγή στο 80'  και έχει και δοκάρι στο 90+

Απίστευτο ματς με ΛΕΣΤΕΡ , όπου το σκορ θα έπρεπε να είναι τεράστιο..

Τώρα για την Μάντσεστερ.... Ο DE GEA είναι ο λόγος που πήρανε το Χ , έβγαλε απίστευτα σουτ του GARCIA , του LOOKMAN ,του GUDMUNDSSON,  αλλά και του WOOD.. 

52596320_416543729098575_278411213759158

Η βαθμολογία μας λέει ότι μπορούμε να ονειρευόμαστε,  είμαστε πολύ κοντά..

Αλλά το πρόγραμμα είναι πολύ δύσκολο..

Μέσα στα  8 ματς που απομένουν έχουμε ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ,  ΤΣΕΛΣΙ, ΣΙΤΥ, ΑΡΣΕΝΑΛ... 

Για να δούμε θα κάνουμε το θαύμα και από την πρώτη σεζόν να βγούμε Ευρώπη... σε μια δύσκολη σεζόν. 

Θα το μάθουμε στο επόμενο ΠΟΣΤ..

52345090_416542275765387_565271975091293

Πάω να τελειώσω σεζόν αν προλάβω σημερα και το βραδάκι ή αύριο θα έχουμε τα αποτελέσματα...

218129_414031508658920_1540769034_n.jpg

• Love 3

@desperado Επεστρεψες στο νησι σου αδερφε μου οπου παντα εκει κανεις τα καλυτερα σου καρεερ τα τελευταια χρονια και φαινεται οτι γουσταρεις την ομαδα!!!

Τωρα βλεπω τα πας πολυ καλα με αρκετες νικες και καποια σπουδαια αποτελεσματα οπως το 2πλο με την Αρσεναλ μου το Χ με Μαν Γιουν το 3μπαλο στη Λεστερ!!!

Παιζεις πολυ ωραιο ποδοσφαιρο και φαινεται αυτο!!!!

Εισαι κοντα στις θεσεις της ευρωπης και μπορεις να διεκδηκησεις ενα εισητηριο για το Γιουροπα θα ελεγα!!!

Τωρα μεταγραφικα σαρωσες μπρο τι να λεμε

Λοοκμαν , Χιουγκλς , Τιερνι και γκαρσια ειναι τρομερες μεταγραφες σε ανεβαζουν επιπεδο και ηδη εχεις ενα πολυ καλο ροστερ στα χερια σου!!!

Δωστα ολα για ευρωπη εγω σε πιστευω!!!!!

ΒΑΜΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣ ΝΤΕΣΠΕΡΑΝΤΟ 

@ELBarto-3- αδερφε μου!!!!

Ειμαι πολυ περιφανος για την ομαδα σου που κοιταξες στα ματια την μεγαλη Λιβερπουλ!!!!!!

Το παλεψες τιμιοτατα και αξιζες κατι παραπανω ειδικα μεσα στο Ανφιλντ θα μπορουσες να εχεις καλυτερη τυχη!!

Δεν πειραζει ομως εδειξες οτι η ομαδα σου εχει πολυ μελλον!!!!

Τωρα το πρωταθλημα το σηκωσες ευκολα και αναμενομενα και ειναι λογικο με την ομαδα που εχεις ομως και παλι ειναι μεγαλη επιτυχια το 3ο σερι μπρο μου!!!!

Ηρθε και το νταμπλ ξορικιζοντας τον κακο σου δαιμονα την Αρκα και απογειωσες μια τρομερη σεζον!!!!

Παμε στη νεα σεζον τωρα οπου εδιωξες αρκετους αλλα εφερες πολυ πραγμα και πολλη ποιοτητα!!!

Συμφωνω με τις αποχωρησεις σου Μπελμοντε πηρες καλα λεφτα , Τεχειρα αν και καλος μεγαλος οποτε επρεπε να τον διωξεις

Νταξει τον Λι ηταν δυσκολο να τον κρατησεις ζηταγαν πολλα λεφτα 

Ματουζεκ μεγαλο ευχαριστω στο παλικαρι εδωσε και την ψυχη του για αυτη την ομαδα!!!

Τωρα μεταγραφικα εφερες ποιοτητα μπροο!!!!

Κενεντι ,Μειερ και Λινετι ειναι φοβερες κινησεις

Ντεμιροβιτς θα δωσει βαθος στον παγκο σου!!!!

Εχεις φτιαξει φοβερη ομαδα μπροο!!!

Τωρα αγωνιστικα στο πρωταθλημα πας τρενο δεν εχω να σχολιασω κατι 

Παμε στην ευρωπη ομως οπου αν και περασες ευκολα τους Ιρλανδους της Σαρμορκ τα εκανες σαλατα με την Μπροντμπι

Ειναι μεγαλη αποτυχια ο αποκλεισμος σου εχεις φτιαξει μια πολυ καλη ομαδα και σε πιστευα για μεγαλα πραγματα στο τσου λου 

Δεν πειραζει ομως ειναι μιας πρωτης ταξεως ευκαιρια να διακριθεις στο Γιουροπα με την ομαδα που εχεις!!!!

Νομιζω οτι εχει ερθει η ωρα να δουμε μια ευρωπαικη πορεια ανταξια της ομαδας και των προσδοκιων που δημιουργησες!!!

Εγω σε πιστευω!!!!!

ΒΑΜΟΟΟΟΣΣΣ ΛΙΑΚΟΟΟΟΟΟ!!!!!

Παμε στα δικα μου τωρα!!!

Εψαχνα να βρω μεσω browse jobs ομαδα αλλα δεν μου εμφανιζε κατι τρομερο

Ξεκιναω την νεα σεζον την οποια και εκανα σιμ και εριξα το Οβεραλ μου απο 91 στο 73

Και ετσι μετα απο πολυ ψαξιμο και αφου εκανα σιμ την χρονια μηπως και μου εμφανησει κατι καλο

μεσα μαρτη ειμαι ο νεος προπονητης του

1200px-Hamburger_SV_logo.svg.png

Το ιστορικο Αμβουργο πεφτει σε καλα χερια πλεον :D η αναγγενηση με στοχο την κορυφη και το 1ο μας πρωταθλημα μετα το μακρινο 1983 μολις ξεκινησε

Η Ομαδα ηταν στην 2η κατηγορια αλλα ειχε ηδη 15 βαθμους διαφορα απο την 2η Βερντερ οποτε εκανα σιμ το υπολοιπο της σεζον και ανεβηκαμε τρενο (ξεχασα δεν τραβηξα φωτο)

Παμε στη νεα σεζον τωρα 

Μπατζετ 37 μυρια

Στοχοι της σεζον:

εισοδος στην 10αδα 

μια καλη πορεια στο κυπελλο 

Μεταγραφες

52638776_2182910975129360_42549729041370

51874720_2182910971796027_14921234917705

52293341_2182911138462677_41160734985756

Συν τον Ιμπε που ειχαμε κλεισει με PC απο την προηγουμενη σεζον

Και τον Γουολκερς που πληρωσα τα 14 μυρια της ρητρας

Τελος να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στην Μπαρτσελον που ειχαν ξεχασει την ρητρα του παιχταρα Αλενια στα 13 μυρια και τον πηραμε!!! Ληστεια καναμε :D

11αδα 

52146377_2182911318462659_49578133482981

51863782_2182911311795993_40136774366747

Συναντησαμε αλλα 2 Ελληνακια οπως βλεπετε και για τα οποια θα μιλησουμε αργοτερα

Παμε σε δραση τωρααα

ta-simerina-apotelesmata-sti-mpounteslig

52598280_2182910841796040_30590789804233

Κακο ξεκινημα αν και προηγηθηαμε 2 φορες αλλα ο Κοτσαρης στο τερμα εκανε μεγαλες γκαφες και τους εδωσε το διπλο

Σαλκε - Αμβουργο 3-0

Ξεκινησαμε με τον Αλενια να κερδιζει πεναλντι στο 11' ομως ο Λιτο σημαδεψε περιστερια

Δυστυχως το χαμενο πεναλντι μας στοιχησε ψυχολογικα

Στην συνεχεια μας πατησαν και με τον Κοτσαρη να ρουφαει το 1ο και το 3ο γκολ χασαμε δικαια

52043198_2182910825129375_82810662752207

Θα μπρουσα να πω πολλα για αυτο το ματς αλλα απο το 65' μεχρι το 90' ειχαμε 4 ΔΟΚΑΡΙΑΑΑ

Αν ειναι δυνατον..... Δεν ηθελε να μπει να παρουμε την 1η μας νικη

Παλι καλα που την γλυτωσε το χειριστηριο να λετε :lol:

Υ.Γ Κοτσαρη μετα απο αυτο το ματς δεν ξαναβλεπεις 11αδα φετος

52825724_2182910855129372_15083034968630

Ισοφαριζουμε το Γκολ του Σαμπλιτσερ και εχουμε 3 ΔΟΚΑΡΙΑΑΑ

Ε ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ 7 ΔΟΚΑΡΙΑ ΣΕ 2 ΜΑΤΣ

ΧΕΣΕ ΜΑΣ ΡΕ ΕΑ

Μπαινουν και παλι μπροστα στο σκορ ισοφαριζουμε ομως 

και θα μπορουσαμε να παρουμε το διπλο ομως ο ταγαρας ο ιμπε εχασε απιθανη ευκαιρια στο 88' (εκλεισα το πλει για κανα μισαωρο απο τα νευρα)

52156607_2182910805129377_13573934729563

Πολυ ισαξιο ματς προηγηθηκαμε με 1-0 και χασαμε 3 απιθανες ευκαιριες για το 2-0 η μαλλον για να ειμαστε δικαιοι ο Σιμον επιασε 3 απιαστα

Μας εκαναν μεσα σε 15 λεπτα το 1-3

Μειωνουμε σε 2-3 και θα μπορουσαμε το Χ αλλα δεν καταφεραμε να σκοραρουμε οπως και αυτοι θα μπορουσαν να πετυχουν και αλλα γκολ

Φορτουνα - Αμβουργο 1-2

Επιτελους η 1η νικη της σεζον με Τσαλοφ και Αλενια σκορερς

52926871_2182911021796022_50936158204461

Πολυ μετριο ματς ειχαμε την κατοχη αλλα δεν μπορουσαμε να δημιουργησουμε ομως

προηγομαστε οστοσο με τον Τσαλοφ αλλα ο Ανταμς με απιθανο σουτ στο 94 μας εκλεψε τον βαθμο

Ανοβερο - Αμβουργο 0-1 

Τα επιανε ο Πολεσμπακ και το εβαλε ο Αλενια και πηραμε το διπλο

-PAXP-deijE.gif52783883_2182911008462690_77437626023160

Προηγηθηκαμε με Αλενια και μεχρι το 44' κραταγαμε το 1-0 ομως μετα το 1-1 εδειξε την ποιοτητα της η Μπαγερν

52402615_2182911011796023_72559387737273

ΜΠΟΥΜ!!!! Μεγαλο διπλο μεσα στην εδρα της Μπορουσια!!!!

Μεγαλη προσπαθεια απο τα παιδια και μια τεραστια νικη!!!!

Πολεσμπακ παιχταρααα

Αμβουργο - Μαινζ 1-0 ειμασταν κακοι βαλαμε ενα με τον Λιτο και πηραμε τους 3 βαθμους!!!!

Βαθμολογιααα!!!!!!

51795635_2182911148462676_34843153472788

51914350_2182911131796011_36992402524146

Ειμαστε κοντα στις ευρωπαικες θεσεις και οι 2 τελευταιες νικες μας εδωσαν ψυχολογια δεν θα ειναι ευκολο ομως καθως ολες οι ομαδες εχουν πολλη ποιοτητα

πραγματικα εχει πολλες καλες ομαδες παιδια επαθα πλακα

Σε παιχτες τωρα

Ξεκινησα τερμα με τον Κοτσαρη για να τον δοκιμασω μιας και το 77 που εχει δεν ειναι κακο ομως το παλικαρι δεν κανει....

πολλα λαθη και φθηνα γκολ που μας στοιχησαν βαθμους στα 3 πρωτα παιχνιδια

Πηραμε τον πιτσιρικα τον Μουλιν που ηδη απο 67 εχει φτασει 76 με προπονηση και θα γινει τουμπανος

ομως ο Πολεσμπακ κανει φοβερες εμφανισεις και ειναι αδικο να τον αφησω παγκο 

θα παιζει βασικος φετος

Τσαλοφ εξαιρετικος φορ εχει και 91 finishing

Γουολκερς τον ξεραμε απο πολωνια πολυ καλος

Ντιουσε και Γαλανοπουλος ειναι αρκετα καλοι

Λιτο και αυτος εξαιρετικος

Μπασι θα γινει ο νεος μεγαλος Ιταλος στοπερ 

Ιμπε λιγα πραγματα μεχρι στιγμης

ΑΛΛΑΑ 

ΚΑΡΛΕΣ ΑΛΕΝΙΑ ΚΥΡΙΟΙ!!!!

Ο Τυπας ειναι παιχταρα

κανει τα παντα μεσα στο γηπεδοοοοο!!!!!

Απιθανοςςς απλαααα!!!!

Αυτα απο μενα συνεχιζουμε δυναταααα

• Love 4

@desperado Aγγλια λοιπον φιλε μου στο σπιτι σου που παντα φτιαχνεις ωραιες ιστοριες! Καλη επιλογη η Μπερνλι  και τα πας αρκετα καλα και στο πρωταθλημα βασει των δυνατοτητων που εχεις και το μπατζετ που διαθετεις σε σχεση με τις υπολοιπς ομαδες! Απο κει και περα θα μιλησω για τις μεταγραφες οι οποιες ηταν αρκετα καλες και ειδικα ο Tierney ο οποιος ειναι σπουδαιο αριστερο μπακ! Πιστευω θα εξελιχθει πολυ. Δυστυχως στα αγωνιστικα ο αποκλεισμος στο κυπελλακι ηταν ζημια μιας και θα μπορουσες να κυνηγησεις κατι απο κει. Παρολα αυτα στο πρωταθλημα τα πηγαινεις εξαιρετικα και το χ μεσα στο Ολντ Τραφορντ οπως και η 3αρα στην Λεστερ σε ανεβασαν αρκετα βαθμολογικα και εισαι πολυ κοντα στις ευρωπαικες θεσεις. Τωρα οπως λες εχεις δυσκολη συνεχεια αλλα προσπαθησε να μεινεις αλωβητος και να παρεις οσοους περισσοτερους ποντους μπορεις. Περιμενουμε τις εξελιξεις!

@niktsiabe Αδερφε ωραιο το επιχειρημα σου και ευχομαι να σου βγει! Θ αναι δυσκολο να φερνεις μονο Ιταλους παικτες αλλα πιστευω αν το παλεψεις και αντεξεις αυτη την ειδικη συνθηκη που βαζεις στον εαυτο σου θα δουμε ωραια πραγματα! Περιμενω να σε δω!!!

@takisaek ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΠΑΛΙ ΡΕ ΓΙΓΑΝΤΑ?!?!?!?!?!?!?!? Φετος νταξει ρε μας εχεις τρελανει ολους!!!! ΚΑΙ ΤΣΛ οκ τι να πω απλα προσκυνω τιποτα αλλο!!! Υποκλινομαι στο τι εκανες και τι εφερες σε λιγα χρονια σε αυτη την ομαδα! ΟΝΕΙΡΙΚΕΣ στιγμες ειδικα ο τελικος ηταν αλλο πραγμα! Οπως το ειπες ομως ακαταλληλος για καρδιακους! Βασικα ολα τα ομορφα εγιναν με Τσελσι παλικαρι απλα ησουν εκει...μετα ξεπερασες ευκολα την Τοτεναμ και το πιστευα οτι θα γινει ετσι αλλα με Ρεαλ μετα το 1-1 ειπα δυσκολο....ΟΜΩΣ πηγες και εφερες 2-2 ρε φιλε.....που μεσα στο σπιτι της και πηρες μεγαλη επικη προκριση! Νταξει στο τελικο με αυτα που εγιναν απλα δεν το χανες οταν τρως 4 γκολ απο Σιτυ και δεν χανεις και βαζεις 5 ε οκ.....γαμη..ε μας :D ΑΠΛΑ ΠΑΝΑΞΙΟΣ φιλε συγκινητικος και μεγαλος μαγκας για μενα που εκανες τετοια πορεια με παικτες που οκ δεν συγκρινονται σε σχεση με αυτα που ειχαν οι αντιπαλοι σου! 

Εκλεισες πανεμορφα και αυτο το cm και δεν νομιζω οτι μπορει ευκολα να ξεπεραστει ξανα αυτο εκει με ομαδα της Πολωνιας! Παμε ομως στα καινουργια σου τα οποια προβλεπονται και αυτα οτι θα ναι ομορφα! Αμβουργο λοιπον αλλα σαν οπαδος της Παουλι απλα ευχομαι τα χειροτερα χαχα ...οχι πλακα κανω ελπιζω να τα πας καλα. Ωραιες οι προσθηκες σου ο Ιμπε καλος και αυτος τα αμυντικα σου χαφ ειναι αρκετα καλα αν και οκ ο Γαλανο κλωτσαει λιγο ομως δεν ξερω πως ειναισ αν παικτης αλλα λες τα παει αρκετα καλα οποτε μενουμε σε αυτο! Ο Αλενια ειναι μπαλαδοφατσα και τρομερος παικτηες οποτε και με τοσα που τον πηρες να πεις και ευχαριστω στην Μπαρσα! Τωρα αγωνιστικα καλωσηρθες στην Γερμανια....να σαι ετοιμος για πολυ σπασιμο αρχ..ων χαχα! Βλεπω η αμυνα εχει τα θεματακια της μιας και τρως αρκετα πισω....τωρα στα δοκαρια πιστευω ειμαι ρεκορντ μαν δεν με φτανει κανεις φιλε! Ομως καταλαβαινω τι λες 7 δοκαρια σε 2 ματς ειναι πολλα φιλε...Βαρια ηττα απο Μπαγερν αλλα πηρες αποτελεσματα μεσα στο Ανοβερο και ειδικα μεσα στο Βεστφαλεν που οκ αυτο θα σου δωσει και το πατημα να εργαστεις να φτασεις σε υψηλοτερες θεσεις! Ο τερματας σου εβγαλε το απιαστο κακα τα ψεματα φιλε και πως παιξανε ετσι οι αλλοι λες και ειναι η Μπαρσα χαχα!

πιστευω αν βελτιωσεις την αμυνα σου θα πας αρκετα καλα...αυτο ειναι το μυστικο στην Μπουντεσλιγκα απο την εμπειρια μου φιλε...προσπαθησε να τρως λιγα και να σκοραρεις οσο μπορεις μπροστα!!!!

@ELBarto-3-  Παμε στον ανθρωπο συνωνυμο της Γκορνικ απλα! Καταρχην σε παραδεχομαι που εμεινες και που γι αυτους τους λογους καθισες γιατι θελει κιλα κακαλα απο κατω να πεις οχι σε μια αλλη ομαδα με μπατζετ με νεα κινητρα με πιο ευκολο δρομο για το ΤΣΛ και γενικα για τροπαια τετοιου τυπου. Παμε να κανουμε μια αναρομη ομως....σκληρος αποκλεισμος απο Λιβερπουλ οκ το 2-3 στην εδρα σου δεν ηταν καλο αλλα μεσα στο ΑΝφιλντ πηγες να κανεις το μπαμ....ησουν ατυχος και γενικα με τετοιες ομαδες αν δεν σκοραρεις αν δεν κανεις το γκολ μετα τιμωρεισαι καια υτο εκανε η Λιβερπουλ η οποια φυσικα σηκωσε και το τροπαιο αρα 2 φορες ΤΙΜΗ σου που καταφερες με τετοια ομαδα και την δυσκολεψες! Οποτε απλα χειροκροτημα για την σπουδαια ομαδα σου!  Φυσικα μετα το κυπελλακι αφου εκλασε μεντες η Λεγκια και αποκλειστηκε ε ανοιξε ο δρομος και ακομη και αν σου ετυχε ο κακος σου δαιμονας ειχες εκεινο τον παικταρα που λεγεται Ζουρκι!!! α ρε αρρωστεια τις παικταρας εκει που δεν το περιμενεις και εδωσε το τροπαιο και στον Τζιτζι που επρεπε να σηκωσει και αυτος κατι και να τον τιμησεις δεοντως! Εκπληκτικα αναλυση στους παικτες που σε βοηθησαν πραγματικα οαση στο φορουμ! 

Παμε ομως στην νεα χρονια εχεις ηδη μια ομαδα παρα παρα πολυ καλη και με τα λεφτα που σου εδωσαν πραγματικα την ΑΠΟΓΕΙΩΣΕΣ! Εξυπνες πωλησεις σωστη πωληση του Τεσειρα γτ οκ με τοσα λεφτα δεν τα ξαναεβλεπες αν τπν κρατουσες ακομη μια χρονια. Στις μεταγραφες ομως εκει εγιναν τρομερες κινησεις! Λανετυ απιστευτος απο Σαμπ μπραβο ρε φιλε ο Μαιερ τωρα μαθατε απο μενα και τον εφερες στην ομαδα σου πραγματικα το παιδι ειναι βραχος στα χαφ! ΜΑΓΕΙΑ!  Κενεντυ επειδη δοκιμασα με Τσελσι ξερει πολυ μπαλα το παιδι και θα σε βοηθησει! Περα απο αυτα ομως η πιο εξυπνη κινηση σου μακραααν ειναι η αλλαγη θεσης στον Ρομαντσουκ και βγαζει ΜΑΤΙΑ! Αν εισαι κοουτς σοβαρος κανεις τετοια και φυσικα δικαιωνεσαι!!!! Μπραβο ρε φιλε αυτο ειναι ματι προπονητη και το παιδι στο πρωταθλημα και στην Ευρωπη κανει αυτα που πρεπει να κανει ενα σεντερ φορ! Εκπληκτικο ξεκινημα στο πρωταθλημα πιστευω και φετος δεν χανεται με τιποτα. Στην Ευρωπη τωρα ευκολη προκριση με Σαμροκ τους εκανες πλακα αλλα με την Μπροντμπυ βρεθηκες προ εκπληξεων ειδικα εκει μεσα....αυτο το 2-0 αποδειχτηκε καθοριστικο και το γκολ τους στο 69ο λεπτο σε παγωσε και παρολο το γκολ του πιτσιρικα απο ακαδημιες που ευχομαι να ναι ο εγγονος του Weah δεν καταφερες να παρεις την προκριση. Δεν πειραζει καλυτερα EL αδερφε θα χεις και μια ευκαιρια να διεκδικησεις ενα μεγαλο τροπαιο. Ο ομιλος ειναι στα μετρα σου και πραγματικα θα ναι εκπληξη αν δεν περασεις! Ωραιο κεντρο ωραια αριστερη πλευρα και απιστευτο κεντρο! Ομαδα που  μπορει να κανει παρα παρα πολλα!!!!

Για μενα θα το ξαναπω αλλα πσιετυω ειναι τρομερα συγκινητικη η αποφαση σου να μεινεις!!!!! ΜΠΡΑΒΟ αδερφε!

vamoooooooooooos!

__________________________________________________________________________________________

Ειμαι πισω μαγκες :D 

Οκ μου πηρε λιγο χρονο να συνελθω και να πω την αληθεια αλλιως το σχεδιαζα. Να πω πως σχεδιαζα να αρχισω καινουργιο με Τσελσι
αρχικα και οντως το ξεκινησα το cm την ανελαβα 2019 καλοκαιρι δλδ και εφτιαξα μια ομαδα δυνατη που στα πρωτα 5 παιχνιδια ειχα
4 νικες μια ισοπαλια. Και ηρθε η προταση αυτη εδω.....

Îεν ÏÏάÏÏει διαθέÏιμη ÏεÏιγÏαÏή για Ïη ÏÏÏογÏαÏία.

Φυσικα και ειπα οχι μιας και δεν ειχα τετοιο σκοπο αλλα συνεχισα να παιζω και μου φαινοταν αρκετα πιο ευκολο ειδικα οταν εχεις
μπατζετ πολυ πολυ μεγαλο... αλλα για λιγες ομαδες δεν θα ελεγα ποτε οχι ακομη και αν τις εχω δοκιμασει...Μην με κρινεται εχουμε
μια αγαπη μεγαλη και δεν μπορω να την αφησω απεξω.

Ηρθε αυτο εδω λοιπον....

Μαρτιος 2020.

Ξερω καποιοι θα ξενερωσετε θα πειτε ξαναζεσταμενο φαγητο αλλα οπως με Φιορεντινα ειχα αφησει μια δουλεια στην μεση και πριν κλεισω το κεφαλαιο
θα πρεπει να επιστρεψω συν οτι οταν κολλαω να βρω ομαδα οποτε παω εκει που εχω μια αγαπη παραπαανω και βρισκω το δρομο.

Στα ομορφα στενα της ξελογιαστρας Σεβιγια λοιπον ακομη μια φορα.

Related image

Παμε να ξεκινησουμε...τελειωσαμε 5οι η ομαδα δεν εχει πολλες αλλαγες μεσα αλλα κατι της ελειπε.

Ετσι φτασαμε καλοκαιρακι για μεταγραφες για την νεα σεζον.

Αποχωρησεις

1) Promes -> 38 εκ ευρω η μεγαλυτερη μου πωληση στην Λεστερ.

2) Μουριελ (16 εκ) , Μπεντερ (18 εκ ευρω) και καποιοι ακομη μας εδωσαν τα λεφτα που χρειαζομουν για να φερω αυτους...

1) Αγκιγιαρ απο Μονπελιε... Δεξι μπακ δουλευταρας και μαρεσε πολυ!

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: 1 άÏομο

2) Ντενις Σουαρες απο Μπαρσα με 19 εκ ευρω. Τον πουλουσαν οποτε εκανα κινηση.

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: 2 άÏομα

3) Ντανι Ολμο απο Ντ. Ζαγκρεμπ με 18 εκ ευρω και τραμπα τον  Αμαντου πακετακι.

4) Επρεπε να παρουμε σεντερ μπακ και εφερα Ντ. Καρλος απο Ναντ. ΤΡΟΜΕΡΟΣ!

Image result for diego carlos

5) Το πρωτο μπαμ που ηθελα ηρθε...ο Ντι Μαρια μας ειπε το ναι στα 32 του και πλεον θα φοραει την φανελα μας!
Μεγαλος ναι οκ αλλα εχει ποιοτητα!

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: 2 άÏομα

6) ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ που επρεπε να γινει οπωσδηποτε....ο αγαπημενος μου Μπεν Γιεντερ!!! Απο χοφενχαημ με 20 εκ ευρω!

Αυτοι ...εδω το σχημα μας.

Να πω οτι υπαρχουν παικτες με πολυ μελλον οπως οι Ποθο, Χιλ και Λαρα οποτε θα αξιοποιησω αυτα τα παιδια και κυριως θα παιζουν
στο EL μεχρι να παμε στις κρισιμες φασεις.

Εδω και ο ομιλος 

Οκ δεν εχει ιδιαιτερη δυσκολια αλλα ολα στο χορταρι κρινονται.

Image result for liga santander

Παμε στα ματσακια

Πρωτο τεστ με Ειμπαρ στην εδρα της....οκ η ομαδα ηταν καλη μπορω να πω ιδιαιτερα στο πρωτο μερος αλλα στο δευτερο 
κατι παθαμε και μπλοκαραμε και ετσι το 2-0 εγινε πριν το καταλαβουμε...Δικαιη ηττα .

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: 2 άÏομα, , Ïα οÏοία ÏαμογελοÏν

Δευτερο ματς επρεπε να αφησουμε πισω την κακη μας αρχη ειχαμε το Σεβιγιανικο ντερμπι!!!!

Η Μπετις ερχοταν και η εδρα μας εβραζε! Γεματο το γηπεδο πολυ δυνατοι....

Και μπηκαμε μεσα με παθος και προσηλωση και ο Ρεμπιτς εκανε το πρωτο με κεφαλια απο κορνερ! 1-0 και απο κει και περα
2 δοκαρια 1 χαμενο τετ α τετ τους ειχαμε πατησει χωρις ελεος!

Το δευτερο συνεχισε πιο ηπια απο πλευρα μας πιο προσεκτικα και τελικα δεν αλλαξε τιποτα πηραμε αυτο που θελαμε!!!

ΜΕΓΑΛΗ νικη και κυριως ψυχολογικη!

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: ÏÏάδιο και ÏλήθοÏ

Επομενη εξοδος στην Λεγανιες..αυτοι ξεκινησαν με 5 πισω οποτε ηταν δυσκολο να τους σπασουμε..

Tα καταφεραμε με τον καλυτερο μας παικτη τον Ροκε Μεσα που με ρουκετα τους τα εβαλε ολα μεσα..:D 

Απο κει και περα κρατησαμε το αποτελεσμα σχετικα ευκολα και χασαμε και 2 καλες ευκαιριες να το τελειωσουμε.

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: ÏÏαίθÏÎ¹ÎµÏ Î´ÏαÏÏηÏιÏÏηÏεÏ

Νικη και 3 ποντοι.

Η Τενεριφη ερχοταν και μαλιστα εκανε και καλο πρωταθλημα γι αρχη...το πρωτο μερος ηταν ανουσιο για μας αλλα στο δευτερο 
ο Σαραμπια με πολυ ωραια σεντρα βρισκει Ποθο τον πιτσιρικα μας και με κεφαλια αυτος 1-0!!!

Μετα κλασσικα το φιφα με σουταρα απιστευτη απο εναν μετριο παικτη τους κανουν το 1-1...και ολα δειχνουν χ..

ΑΛΛΑ
φετος θα παλευουμε μεχρι τελευταιο λεπτο...και ο Ναβας ειχε μπει αλλαγη κανει τρομερη σεντρα στο 92ο λεπτο και ο Μπεν Γιεντερ
2-1!!!!!!!!!!!!!! Καρφωτη κεφαλια μας λυτρωσε απο γκελα!! ΜΕΓΑΛΗ νικη την αξιζαμε 100%!!!!!!

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: ÏÏάδιο

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

-> Η ομαδα ειναι αρκετα καλη εχει ποιοτητα και δεν κρυβω οτι ειμαστε απο τα φαβορι για Ευρωπαικο τιτλο.

->Απο μεταγραφες μεχρι στιγμης αυτος που με απογοητευει ειναι ο Σουαρες ενω με εχει εκπληξει ευχαριστα ο Ντιεγκο Καρλος!

Καθοριστικος στην αμυνα...! Επιθετικα περιμενω πολλα απο το διδυμο Ρεμπιτς - Μπεν Γιεντερ και πιστευω θα ερθουν!

Αυτα γι αρχη ερχεται πρωτο ματς ευρωπης....

VAMOOOOOOOOOOOOOOOOOOOS SEVILLA!!!!!!!!!!!!!!! HASTA LA MUERTE!

Related image

• Love 4
  • Haha 1

@desperado Ωραία ξεδιπλώνεις τις πτυχές της ομάδας σου κατά τη διάρκεια της σεζόν, το πας καλά το πράγμα με εύστοχες μεταγραφές. Ειδικά αυτός ο "El Morro"Garcia φαίνεται μεγάλο τανκ!

Ατυχία σου χτύπησε την πόρτα με τον Γκουντμουνσον, που είναι το πρώτο βιολί και το χάϊ- λάϊτ της ομάδας σου, αλλά βλέπω είσαι μέσα στο στόχο της Ευρώπης και το πιστεύεις κιόλας!Θα πάει μέχρι τέλους η ιστορία

Κρίμα όμως βγήκες έξω από FA και Λιγκ Καπ, που με έξυπνη τακτική θα μπορούσες να κλέψεις προκρίσεις

Αναμένω με ενδιαφέρον το φινάλε. Μια χαρά είναι για αρχή η 9η θέση, έχεις και κάποιες καλές εμφανίσεις στο τσεπάκι σου, οπότε αν έρθει και το Γιουρόπα ακόμα καλύτερα!

@ELBarto-3- Ξεκινάμε από τα εγχώρια όπου έχεις τρομερές επιτυχίες! Και την περσινή, όπου τα σάρωσες όλα με νταμπλ (με 91 β. μάλιστα!!), αλλά και φέτος όπου δεν αφήνεις περιθώρια! 

Ο κόσμος της ομάδας σου μόνο περήφανος μπορεί να νοιώθει για σένα όσον αφορά την Ευρώπη, αποκλείστηκες από τον μετέπειτα κυπελλούχο...άξιος

Όμως η φετινή περιπέτεια στην Ευρώπη δείχνει γιατί το ποδόσφαιρο είναι το ομορφότερο άθλημα στον κόσμο, όπου τίποτε δεν είναι δεδομένο!!

Αναφέρομαι φυσικά στον αποκλεισμό από Μπρόντμπι, που η αλήθεια είναι ότι δεν της το είχα. Τώρα Γιουρόπα ευκαιρία για διάκριση μεν, αλλά είναι πιο δύσβατο το μονοπάτι, καθώς μετά τους ομίλους μπαίνεις στους 32 και οι παγίδες είναι αρκετές. Πας γερά όμως και μπράβο που συνεχίζεις!

Τα χαιρετίσματά μου στην συμπάθειά μου την ψυχάρα τον Μάτουζεκ!!

Γουστάρω πολύ το δίδυμο Λινέτι- Μάιερ, ενώ φαίνεται ότι ο Ρομανστουκ εξελίσσεται σε προσωπικότητα!!

VIVA GORNIK!!

@takisaek Χθες βράδι σκεφτόμουν πως μέχρι δεν έχει κάνει κάποιος carreer με Αμβούργο.....και νασαι!!!!

Ωραία πρόκληση, αν και προβλέπω δύσκολα τα πράγματα με σκαμπανεβάσματα!

Από τους παίκτες σου σίγουρα ξεχωρίζουν οι Alena- Chalov Diousse

Αντε παικτούρα συνέχισε δυνατά!

@Diegito21  ΤΙ ΕΚΠΛΗΞΗ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ ΣΕΒΙΓΙΑΝΕ ΜΟΥ!!

Μακάρι μετά το Champions League το δικό μου, να προσθέσεις και εσύ ένα αστεράκι στη φανέλα της!!

Ειδικά αφού έχεις ανοιχτούς λογαριασμούς!!Άντε τέλεια, γούσταρα πολύ με την επιλογή και την επιμονή σου!!

Τώρα Γιουρόπα για αρχή, καλά είσαι ο όμιλος φαίνεται κομπλέ

Από μεταγραφές ξεχωρίζω Μπεν Γιεντέρ επιστροφή, που μαζί με Ρέμπιτς αναμένεται να διαλύσουν κάθε σύστημα, Αγκιλαρ και φυσικά Ντι Μαρία που παίρνει και την πλευρά

Σαράμπια, θα ξέρεις και εσύ βέβαια πολυεργαλείο!

Σημαντικές νίκες στο ντέρμπι και στη στρούγκα της Λεγανιές, αλλά αυτή η κωλοπετσωμένη η Ειμπαρ, τι πράμα ρε παιδί μου, 3 φορές έπαιξα εκεί, δεν κατάφερα διπλό.

Ξεκίνησες καλά, συνέχισε!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

S A S S U O L

Ξεκίνημα με την φάση των 32 του κυπέλλου

kMGcycQ.jpg

Παιζόταν μεγάλο μέρος της χρονιάς, καθώς μας ενδιαφέρει ο θεσμός. Λίγο έλειψε να πάθουμε νίλα, αλλά ήρθε ο Μπεράρντι στην παράταση και μας γλίτωσε

1η αγων.

I96T1ui.jpgΑ

Απλά μαγεία!Ιδανικό ξεκίνημα και στο πρωτάθλημα!

2η αγων.

19dCcQd.jpg

Άμεση προσγείωση στην πραγματικότητα, η Κάλιαρι μας καλωσόρισε στα δύσκολα μονοπάτια της Ιταλίας

3η αγων. 

nEU5ozc.jpg

Ξεκίνησε καυτός ο Μπεράρντι, κάτι που το χρειάζεται η ομάδα. Αλλά όπως έχετε διαπιστώσει μέχρι τώρα η άμυνά μας έχει προβλήματα

4η αγων. 

9eNhvY1.jpg

Με τα ανωτέρω δεδομένα δεν θα μπορούσαμε να σταθούμε εμπόδιο στη Γιούβε

5η αγων. 

ΣΑΣΣΟΥΟΛΟ- ΕΜΠΟΛΙ 1-1

Η Εμπολι πραγματικά έπρεπε να μας ρίξει  γκολ

6η αγων. 

ΣΠΑΛ-ΣΑΣΣΟΥΟΛΟ 1-2

Νίκη βάλσαμο με Μπαμπακάρ στην κορυφή με γκολ και ασίστ (credit: @desperado)

7η αγων.

qKWNJyv.jpg

Η πρώτη σωστή εμφάνιση απέναντι στην πρωτοπόρο τότε Μίλαν

8η αγων.

x6jqGeb.jpg

Το αποτέλεσμα μας αδικεί, αλλά στερούμαστε εμπειρίας

9η αγων.

RljWOaH.jpg

Κάναμε ό,τι θέλαμε τη Σαμπ, με δοκάρια και ευκαιρίες, αλλά στο τέλος φτάσαμε να κυνηγάμε την ισοφάριση που ευτυχώς πετύχαμε.

10η αγων. (Το πρώτο από τα ντέρμπι μας. Το άλλο είναι με την Πάρμα)

8yq7FND.jpg

Καλή απόδοση, αλλά δυστυχώς κάποιες ολιγωρίες μας στέρησαν τη χαρά της νίκης

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

ta9Dg8q.jpg

Ακολουθεί 3αδα αγώνων το Νοέμβρη με Κιέβο έξω- Λάτσιο μέσα- Πάρμα έξω

Απολογισμός:

Μέχρι τώρα τα ματς όπως είδατε είναι όσα έρθουν και όσα πάνε

Κάτι που με τίποτα δεν αντιπροσωπεύει τη φιλοσοφία μου, καθώς συνηθίζω να δίνω χαμηλό τέμπο στους αγώνες και να ρίχνω το ρυθμό. Είμαι θιασώτης του 1-0/0-1 και δεν με χαλάει να παίξω και για το 0-0, αν τύχει. Η ομάδα αυτή όμως έχει ένα πιο αλέγκρο στυλ, ένα πιο χαρούμενο στοιχείο στο παιχνίδι της

Αχίλλειος πτέρνα η άμυνά μας, η χειρότερη της κατηγορίας. Τουλάχαστον μπροστά είμαστε αποτελεσματικοί και έχουμε την 3η καλύτερη επίθεση. Μάλλον θα αναγκαστώ να αφήσω για λίγο στην άκρη τις δικές μου τακτικές και να ακολουθήσω την αύρα του κλαμπ και όπως βγει για αρχή. Με τον καιρό βλέπουμε πως θα πάει.

Ο Μπεράρντι πραγματικός ηγέτης, ήδη έχει φτάσει τα 8 γκολ.

Αποκάλυψη ο πολυθεσίτης επιθετικός χαφ Μπρινιόλα, μόλις 18 ετών

Στην 3αδα των χαφ όποιους και αν επιλέξω είμαστε καλοί. Αγαπημένη μου 3αδα οι Λοκατέλι- Σένσι- Ματσιτέλι

F O R Z A   N E R O V E R D

• Love 4