Jump to content
ELBarto-3-

FIFA 19 - Career Mode Topic V2

Recommended Posts

@niktsiabe Βλεπω εφερες λιγες και καλες κινησεις!!!

Απο κει και περα αγωνιστικα εισαι σε μετρια κατασταση με πολλα σκαμπανευασματα και κακες ηττες...

Τουλαχιστον πηρες το ντερμπι με Μπετις...

Στην ευρωπη ο ομιλος σου δεν ειναι ευκολος χρειαζεται αρκετη προσοχη αλλα σιγουρα απεφυγες τα πιο δυσκολαα

μεχρι στιγμης εχεις ξεκινησει καλα με μια νικη επι των ολλανδων και ενα χ μεσα στην αγγλια

παμε γερα εγω σε πιστευωω!!!

ΒΑΜΟΟΣΣΣ!!!!!

@Fanis-13- Ελα ρε Φαναραα!!!!

Εγινες και εσυ Πολωνος βλεπω!!!!

Η αληθεια ειναι οτι δεν περιμενα να σε δω στην πολωνια αλλα σε εψησε και σενα ο Λιακος φενεται

Πηγες σε Ιστορικη ομαδα και την σχεδον μονιμη πρωταθλητρια του πολωνικου ποδοσφαιρου τα τελευταια χρονια!!!

Και με τον Καρλιτος να σκοραρει και τους πιτσιρικαδες σου απο πισω να κανουν τρομερες εμφανησεις παιζεις τρομερη μπαλα κατι που αποτυπωνεται και στον βαθμολογικο πινακα!!!!

Μαζεψε οσους περισσοτερους βαθμους μπορεις να μπεις με καλη διαφορα απο τους αλλους στα πλει οφς

Τωρα εφυγε ο Πατζαν απο τις κλασσικες λαλακιες της ΕΑ αλλα εφερες 2 τρομερα PC για το επιπεδο του πρωταθληματος!!!!

Μαρκοβιτς παιχταρας και ο Μαιντανα ο τελειος αντικαταστατης του Πατζαν!!!

Παμε γερα για τον τιτλο φετος!!!!!

ΒΑΜΟΟΟΟΣΣΣΣ ΦΑΝΗΣΣΣΣ!!!!!

@desperado Μπραβοο ρε φιλε για την εξοδο στο Europa league!!!!! 

Πολυ σημαντικο κατορθωμα αν και σταθηκες τυχερος αλλα δεν εχει καμια σημασια αυτο!!!!

Τωρα παμε στη νεα σεζον οπου παλι εφερες πολυ ταλεντο βλεπωω!!!!

Πολυ καλη η πωληση του Χαρασιλν εφερε καλα λεφτα!!!!

Μαρτινες και Βιντα μεταγραφαρες θα σε βοηθησουν πολυ!!!!

Τωρα Στολαρσκι και Ουλμαρ δεν τους ξερω μην λεω ψεματα περιμενω να τους μαθω μεσα απο την ομαδα σου!!!!!

Αγωνιστικα το ξεκινημα σου στο πρωταθλημα ειναι εξαιρετικο και περιμενω το πρωταθλημα φετος!!!!

Στην ευρωπη τωρα εκανες τα αναμενομενα και περασες τους αυστριακους με Σοου απο τον Κουαντρα!!!

ο ομιλος ειναι ναι μεν υπουλος αλλα ειναι αρκετα βατος θα ελεγα!!!

Μπορεις να κανεις ωραια πραγματα φετος εγω σε πιστευωωω!!!!!

ΒΑΜΟΟΟΣΣΣ ΝΤΕΣΠΕΡΑΝΤΟ!!!!

@Diegito21 Παμε στον Κιτρινομαυρο αδερφο!!!!

Το παλεψες τιμια στο τσου λου πηγες να κανεις την εκπληξη και να παρεις την μεγαλη προκριση αλλα δεν τα καταφερες δυστυχως....

Για μενα η προκριση κριθηκε στα 2 ματς με τους Ουκρανους που δεν πηρες εστω το ενα απο αυτα....

Δεν πειραζει ομως συνεχιζεις στο Γιουροπα που ειναι μιας 1ης ταξεως ευκαιρια να διακριθεις!!!

Τωρα η κληρωτιδα σου τα χαλασε λιγο οι γερμανοι ειναι παντα επικινδυνοι και χρειαζονται μεγαλη προσοχη ομως αν εισαι σοβαρος τους εχεις!!!!

Στο πρωταθλημα τωρα παιζεις μπαλαρα και φαινεται απο τα αποτελεσματα σου και την 2η θεση!!!!

Αν και εκανες καποιες γκελες στο 1ο ποστ στο 2ο οχι μονο το εστρωσες αλλα πλησιασες σε αποσταση πνοης την Μιλαν!!!

Μεγαλη νικη με Ιντερ και ευκολες νικες στα ματς με τις πιο μικρες!!!

Ωραιο το 3μπαλο και στην Παρμα!!!

Ναντες κανει παπαδες το παιδι!!! Γκολαρες το παιδιι!!!!

Κιεζα ηγετης και παιχταρος και φυσικα ο Τσιρο που ειναι μεγας παστελωτης!!!!

Τωρα για Μπενασι ναι μεν ειναι παιχταρα αλλα τα 48 μυρια ειναι πολυ καλα χρηματα!!!!

Παμε γερα για την δυσκολη συνεχεια εγω σε πιστευω!!!!

ΒΑΜΟΟΟΣΣΣΣ ΑΕΚΑΡΑΑΑ ΜΟΥ!!!!!

@ELBarto-3- Παμε στον αδερφο!!!!

ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΡΕ ΤΡΕΛΕΕ???

BUFFON ΣΤΗΝ ΠΟΛΩΝΙΑ??

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΜΠΡΑΒΟΟ ΑΠΟ ΜΕΝΑΑΑ!!!!

Μεγαλο μπαμ ο Τζιτζαρος και απο τους αγαπημενους μου τερματοφυλακες!!!!!!

Ο Αμπειντ εχει μεγαλη ιστορια σε αυτον τον συλλογο και απο τπ καλοκαιρι θα ανηκει και παλι στην ομαδα που λατρευτικεε!!!

Εξαιρετικη κινηση και αυτος θα δωσει πολλες λυσεις στην ομαδα σου τη νεα σεζον!!!!

Αγωνιστικα πας τρενο τωρα και ηδη εχεις ξεφυγει και μπορεις να χτυσεις μια καλη διαφορα εν οψει πλει οφς

Σπουδαια νικη στο ντερμπι με Λεγκια στο Ντερμπι!!!!

Βλεπω η Κρακοβια μου στο τσιμπησε το Χ :D

Στο κυπελλο εμεινες απο νωρις εξω αλλα δεν πειρζει δωστα ολα για το πρωταθλημα!!!!

εγω σε πιστευω!!!!!

ΒΑΜΟΟΟΣΣΣ ΛΙΑΚΟΟΟΟ!!!!!

Παμε στα δικα μου τωρααα!!!

Λουμπιν - Κρακοβια 1-2

Κρακοβια - Μιετζ 2-0

Πιαστ - Κρακοβια 1-3

Σλασκ - Κρακοβια 1-2

Κρακοβια - Γκντασνκ 2-4

Ζαγκμπιε - Κρακοβια 0-1

Κρακοβια - Κορονα Κιελτσε 1-0

Λεγκια - Κρακοβια 2-1

Κορονα κιελτσε - Κρακοβια 0-2

Μιετζ - Κρακοβια 1-3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΑΑ!!! 

50822373_2141555242598267_77145665098544

Ειμαστε ευκολα 1οι αν και χασαμε τα ντερμπι εχουμε ξεφυγει στο +6 και θελουμε να εχουμε οσο το δυνατον καλυτερη βαθμολογικη συγκομιδη εν οψει πλει οφς!!!

Χαρασλιν Γιακουμακης Wolf και Αρμστρονγκ ειναι οι ηγετες μας φετος και σκοραρουν συνεχως και μας οδηγουν σε νικες!!!!

Καμαρα παιχταραα η ψυχη της ομαδας και τον λατρευω!!!!!

ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΣΤΑΣ ΕΥΡΩΠΑΣ ΤΩΡΑΑ!!!!

EUROPA LEAGUE GROUP STAGE

50523385_2141555075931617_83373634223414

Βρεθηκαμε με 1-3 πισω στο σκορ αλλα αντιδρασαμε και πηραμε το Χ και θα μπορουσαμε και την νικη αλλα ο Κοζατσικ ειπε οχι σε κεφαλια του Καλυλυ στο 90'

Γιακουμακη εισαι τρελααα :D

50192604_2141555085931616_35882312907316

ΜΠΑΛΑΡΑΑΑΑ ΑΠΛΑΑ!!!!

Φοβερο ποδοσφαιρο απο την ομαδα δεν μας ανυσηχησαν ιδιαιτερα θα μπορουσαμε να ειχαμε βαλει και αλλα γκολ αν ειμασταν σοβαροι!!!

49721782_2141555092598282_26479401737021

Χαναμε τα γκολ μπροστα καναμε λαλακιες στην αμυνα και δικαια χασαμε... παμε για την προκριση με Ρομα τωραα

49326588_2141555072598284_52899966072809

Η ΜΕΓΑΛΗ ΩΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΦΤΑΣΕΕΕ!!!!

50223090_2141555222598269_61857359254698

Οπως βλεπετε θελουμε μονο νικη για να ειμαστε 100% σιγουροι για την προκριση.... Με ηττα η ισοπαλια θα πρεπει να φερουν Χ οι αλλοι....

Ξεκινησαμε με τρομερη ευκαιρια του Αλεσαντρινι που αστοχησε σε απιστευτο τετ-α-τετ που ειναι σκια του εαυτου του φετος... Στη συνεχεια ομως η Ρομα ανεβηκε εδιξε την ποιοτητα της και εχασε καλες ευκαιριες και δυστυχως ο Κοριτς μας εβαλε πισω στο σκορ ενω στο Ημιχρονο η Πλιζεν στο αλλο ματς προηγουταν με 1-0

Ξεκιναει το 2ο μια τραγικη αμυνα εκ μερους (δεν κανουν τετοια λαθη σε τοσο κρισημα ματς τακη μου....) δινει την ευκαιρια στον Λορεν να κανει το 0-2

Ευτυχως μειωνουμε με τον Γιακουμακη στο καπακι.....

πιεζουμε ψηλα και ο Καλυλυ στο 82' κανει το 2-2 

Θελουμε ενα γκολ για να κλειδωσουμε την προκριση

ο Χαρασλιν στο 87' πιανει εναν κεραυνο αλλα η τανα η μπαλα βρισκει δοκαρι και μας στερει μια τεραστια ανατροπη (ηρθε καποια επικληση στα θεια μετα απο αυτη την φαση:D)

Ξενερωσα λιγο γιατι λεω οτι καναμε τεραστια προσπαθεια και να μεινουμε εξω για ενα δοκαρι θα ειναι αμαρτια μεγαλη

50313520_2141555249264933_90855454883541

Το 2-2 παρεμεινε μεχρι τελους αλλα η Γιουνγκ Μποις εκανε το 1-1 μεσα στην Τσεχια και μας εδωσε την ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΠΡΟΚΡΙΣΗΗΗΗ!!!!!

50001276_2141555225931602_83509146626356

ΓΡΑΨΑΜΕΕ ΙΣΤΟΡΙΑ!!!! Για 1η φορα στην Ιστορια μας προκριθηκαμε στα νοκ αουτς ευρωπαικης διοργανωσης!!!!

50565980_2141555209264937_14733185916453

Η κληρωση ειναι καλη αποφυγαμε πολλα μεγαθηρια που αν περασουμε θα τα βρουμε μπροστα μας...

Στοχος μας ειναι να απολαυσουμε το ταξιδι και που βγει....

Και μονο η προκριση στους 32' ειναι απιστευτο κατορθωμααα!!!

Μιας και φτασαμε στον Γεναρη παμε σε μια προσθηκη και μια αποχωρηση....

Εφυγε ο Πλιτσαρι για 28 μυρια στην χατερσφιλντ 

Ναι μεν μπορουσαμε να τον δωσουμε με περισσοτερα αλλα ηθελα να τον διωξω μιας και δεν ηταν τοσο σταθερος ειδικα για 84 rating

Επιανε πολλα αλλα ετρωγε και καποια πολυ γελοια γκολ για το rating του

Ομως η διοικηση μας εκανε διαθεσιμα μονο τα 16 απο τα 28 μυρια που πηραμε και ετσι αντι για τον Σιλεσεν που ηθελα να κλεισω με 20 μυρια εφεραα

samir-handanovic-inter_1tgiudepo3gtp1aya

14 μυρια στα 35 του με 85 rating

Ενας εκ των κορυφαιων τερματοφυλακων στη Serie A τα τελευταια χρονια ο Σαμιρ Χαντανοβιτς θα φορα πλεον την φανελα της Κρακοβιας στην μεγαλυτερη μεταγραφη στην Ιστορια της ομαδας!!!!

Πονταρουμε στην εμπειρια του και σιγουρα την ποιοτητα του!!!!

Εχουμε τους Εκετια και Μπαντσιλε(δανεικος) που ειναι μικροι και εχουν περιθορια εξεληξης αλλα εχουμε πολλα κρισημα ματς σε πρωταθλημα και ευρωπη και θελαμε εναν ποιοτικο τερματοφυλακα για να νιωθουμε πιο ασφαλης πισω αλλα και για να βοηθησει και τους πιο μικρους!!!!

Αυτα απο μενα συνεχιζουμε δυνατααα για την δυσκολη συνεχεια σε πρωταθλημα και ευρωπη!!!!!!!!

cracovia_hools.jpg

• Love 3
  • Like 1

@ELBarto-3- δες πιο κάτω στα δικά μου και θα καταλάβεις... πραγματικά  το πάλεψα παρα πολυ τώρα ειδικά που είμαστε 4 εδώ.. 

Αν και έχω κάτι στο νου μου.. θα δείξει..

Πάμε στα δικά σου..

Εντάξει για την 5αρα δεν λέω τίποτα, έχω φάει και εγώ κάτι ξεγυρισμενα τέτοια,  ότι βαράνε μπαίνει ακόμα και με την πλάτη..

Έδειξες χαρακτήρα και είσαι πρωταθλητής... 

ΜΠΡΆΒΟ ΑΔΕΡΦΈ μεγάλο κατόρθωμα από την πρώτη σεζόν..

Είναι μια από τις μικρές της κατηγορίας στατιστικά.. αν και σαν CPU  είναι δυνατή αντίπαλος.. 

Τα κατάφερες με εκπληκτικη  4αρα στην ΛΕΧ ΠΟΖΝΑΝ,  που δούλεψε για σένα με ΛΕΓΚΙΑ.. 

Τώρα αρχίζουν τα δύσκολα.. 

Προκριματικά και Πλέι οφ λογικά.. 

Περιμένω να δω πρόγραμμα..

VIVA GORNIK 

-------------------------------------------------------------------

Λοιπόν παίδες στα δικά μου..

ΑΠΈΤΥΧΑ..

ΑΣ ξεκινήσουμε από το παραλήρημα στην ευρωπη , αν και δεν με πείραξε τόσο αυτό..

• ΡΟΜΑ - ΛΕΧΙΑ  5-0 φυσιολογικά 

• ΛΕΧΙΑ - ΓΚΙΜΑΡΑΕΣ 0-4. αδιανόητο..απλά...

• ΣΠΑΡΤΆ ΠΡΆΓΑΣ- ΛΕΧΙΑ  2-0

Και έτσι τελειωσαμε με την 1 νίκη την πρώτη αγωνιστική, αλλά όπως είπα δεν με πειράζει..

Αλλά για την διοίκηση είναι αποτυχία.. μιας και ήθελε να πάμε στους 8..

Πρωτάθλημα..

Άντεξα  να να παίξω 5 ματς..

Αφού είχαμε 4 ήττες και 1 Χ , 

Φτάσαμε στην 11η θέση με την διαφορά να είναι πάνω από 10 βαθμούς πλέον..  Και η διοίκηση ήθελε πρωτάθλημα..

Το οβεραλ μου από 97 που ξεκίνησε,  έφτασε 68..

Μαζεύτηκαν πολλά όπως βλέπεις φίλε ΛΙΑΚΟ και το κακό είναι ότι έχω ομάδα.. Έχω παίχτες..

Μόνο που οι KOMAR, MARTINEZ, BENITEZ,  STOLARSKI  και νεα προσθήκη τον DRAGOWSKI δεν έμειναν μονο στο very unhappy,  αλλά ήταν και σε φόρμα BAD. 

Έχασα τα αποδυτήρια αδερφέ.. ας το πούμε έτσι 

Έμειναν μόνοι τους Μιχαλάκης και Cuadra  να παλεύουν..

Θα μπορούσε να υπάρχει και PLAN C,  αλλά εντάξει είπαμε  δεν θα μάθουμε εδώ την αλφαβήτα..

Παραιτούμαι  που λεμε,  πριν έρθει η κάποια στιγμή και με διώξουν προς το τελος της σεζόν..

Από εδώ  και πέρα,  υπάρχουν 3 λύσεις..

1. Φεύγω με brows jobs, αλλά με 68 οβεραλ θα παω χαμηλά.. με στόχο  όμως να ανέβω , να ξανα φτιάξω το όνομα μου  και να παω σε καλύτερη ομάδα στη συνέχεια..

2. Ξεκινάω καινούριο με άλλη ομάδα και πολύ πιο διαβασμένος αυτή τη φορά στην Πολωνία..

3. Ξεκινάω καινούριο με παρόμοια ομάδα που έπαιζα τώρα,  σε άλλο πρωτάθλημα...

Θα δω αύριο..

Αλήθεια το πάλεψα παρα πολυ,  παίζοντας τα πάντα ,

εγώ θα πω κάτι άλλο μάλλον βιαστικα να κάνω ομάδα,  αλλά έτσι όπως έκατσε με τα λεφτά στις πωλήσεις..

Αναμενόμενο..

Λοιπόν επόμενο ποστ με νέα..

• Love 3
  • Confused 1

@Diegito21 Ας πάρω αρχή από τα μεταγραφικά: Κινήθηκες έξυπνα με Αρνταιθ, βγάζοντας 16 εκ. που έρχονται να προστεθούν στα λεφτά που σου έφερε ο Μπενάσι. Μπασέλι πιστεύω θα βοηθήσει, νομίζω είναι παρόμοιος στο στυλ παιχνιδιού του. Έφερες επίσης Μουριέλ, όπως άλλωστε έγινε και real life!!Για τον Τονάλι δεν έχω άποψη, μακάρι να σου βγει.

Πάμε στα αγωνιστικά τώρα: Ανέλπιστος αποκλεισμός στο κύπελλο, ειδικά με τα τρία δοκάρια, είχες και την ατυχία να πέσεις σε μία φορμαρισμένη ομάδα. Η αλήθεια είναι ότι και στο πρωτάθλημα έμεινες λίγο πίσω, χάνοντας σχεδόν όλα τα ντέρμπι (Λάτσιο- Μίλαν- Γιούβε- Νάπολι- Ρόμα), δικαιολογημένα βέβαια καθώς η Ευρώπη απαιτεί θυσίες, αλλά σε βλέπω συγκεντρωμένο και εφησυχασμένο, οπότε οκ, έχεις δρόμο να διορθώσεις τα κακώς κείμενα. Βέβαια αν σου τυχαίνουν παιχνίδια που να έχεις 3 και 6 (!!!) δοκάρια δεν σε βλέπω καλά😄.

Άφησα το καλό για το τέλος..Η αλήθεια είναι ότι μόλις έτυχες με Χοφενχαιμ, είπα μέσα μο, ωχ, θα γίνουν ντερμπάρες...και όντως....απίστευτες ματσάρες με σασπένς και μυθικό φινάλε στο τέλος με τον γίγαντα Λαφοντ να κάνει ακόμη μία φορά αυτό που γνωρίζει όσο κανείς άλλος και τον Κιέζα να εξελίσσεται σε εμβληματική μορφή της ομάδας!!!Βέβαια το χορό άνοιξε ο Ναντεζ που τους περιέλαβε για τα καλά. Τώρα με Μπενφίκα, βλέπω πάλι....μία από τα ίδια...στο νήμα θα παιχτεί..άντε καλή επιτυχία!!

ΥΓ. Η πρόκληση του Γιουρόπα είναι μεγάλη και εγώ στη θέση σου θα καλόβλεπα με καλό μάτι μία πορεία ως το τέλος.

@ELBarto-3- Ένα από τα πιο ωραία σε εξέλιξη ποστ που έχω διαβάσει εδώ στο φόρουμ! Ειδικά με τα πέναλτι της Διναμό, λες και έβλεπα κανονικό παιχνίδι. Όλη η χάρη του Τσάμπιονς Λιγκ πέρασε μπροστά από τα μάτια σου σε αυτούς 4 συναρπαστικούς αγώνες! Ο μέγας Μπουφόν κλείνει την καριέρα του όπως θα του άρμοζε, ενώ δεν μπορείς να πεις, στα έλεγα για Μάτουζεκ! Ο τύπος έχει κρύο βλέμμα, δεν καταλαβαίνει τίποτα!

Τώρα ο όμιλος είναι για ωραία ταξιδάκια, επισκέψεις σε πραγματικά γήπεδα, αλλά όταν έχεις κάνει το καθήκον σου και δεν έχεις άγχος, ποτέ δεν ξέρεις..!

Στο πρωτάθλημα σημαντικό που τελείωσες με την περιπέτεια των πλει-οφ αήττητος, με 2 νίκες και 2 Χ. Τώρα έχεις όλο το καθαρό μυαλό να κάνεις την αντεπίθεσή σου και εκεί.

Στα μεταγραφικά: Ο Πελέγκρι είναι ένα από νέα αστέρια του ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου, ενώ το ματσάρισμα μεταξύ Αζεβέδο- Μάι φαίνεται να κολλάει. Καλά το κέντρο σου είναι λουκούμι, έχουν ταιριάξει οι παίκτες σου αφάνταστα.

Περιμένουμε εναγωνίως τις αγωνιστικές των ομίλων!

Συνέχεια στα δικά μου amigos με πολλά ενδιαφέροντα και διακυμάνσεις συναισθημάτων!

. Θα ξεκινήσω λίγο ανάποδα, με Τσάμπιονς Λιγκ και Κύπελλο και μετά θα μπω στο πρωτάθλημα:

Την 5η αγων. του ομίλου κέρδισα 1-3 μέσα στην Αιντχόφεν, ενώ παράλληλα η Σίτι έφερε 1-1 με τη Λοκομοτίβ. Ως εκ τούτου  εξασφάλισα την 1η θέση (επιτέλους και κάτι ευχάριστο!!) και την τελευταία αγωνιστική, σε διαδικαστικού χαρακτήρα ματς, έχασα από Σίτι. Αναλυτικά:

57n3mGy.jpg

Αντίπαλος στους 16:

uUo2ry3.jpg

Στη φάση των 32 του κυπέλλου, μετά το 0-2 του πρώτου αγώνα, ήρθε κατραπακιά:

os0PYX5.jpg

Όχι ότι περίμενα πρόκριση, απλά η ομάδα εντός συνόρων, επιβεβαιώνομαι, δεν τραβάει....Πρόωρος αποκλεισμός=αποτυχία για τη Σεβίλλη σε αυτό το θεσμό

LaLiga Santander:

14η αγων. 

ΣΕΒΙΛΛΗ- ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ 0-3

Ω ναι, 0-3, τρεις μέρες πριν την ανωτέρω 4αρα στο κύπελλο είχα ΚΑΙ αυτό

15η αγων.

ΡΕΑΛ ΟΒΙΕΔΟ- ΣΕΒΙΛΛΗ 1-2

Με το ζόρι και το πρώτο γκολ του Ρόχερ, νίκη μέσα στη νεοφώτιστη και τελευταία, που στιγματίστηκε από τον τραυματισμό (2 μήνες έξω!!) του καλύτερου ως τώρα παίκτη μας, του Πόρτου...

16η αγων. 

ΣΕΒΙΛΛΗ- ΣΑΡΑΓΟΣΑ 0-0

Ήρθε τελικά το στραβοπάτημα με την άλλη την νεοφώτιστη...

17η αγων. 

RmhsCHo.jpg

Πάλι μας ξελάσπωσε ο Ρόχερ, η εικόνα πάλι αποκαρδιωτική και άρχισα να ξενερώνω.Ειλικρινά δε πήγαινε άλλο αυτή η εικόνα παιδιά της ομάδας  Και δεν μπορώ να πω ότι δεν ψάχτηκα με το σύστημα (στο μέτρο του δυνατού βέβαια, καθώς δεν μπορείς να το αλλάζεις και συνέχεια). Είχα αρχίσει με το 4-3-3, το γύρισα σε 4-2-3-1  narrow και έπειτα πάλι σε 4-3-3 holding. Η εικόνα της ομάδας το ίδιο αδιάφορη και μέτρια, εκτός 2-3 εξαιρέσεων παικτών. Το σκέφτηκα πολύ, μέχρι και να φύγω δεν το κρύβω, αλλά λέω θα παίξω μία τελευταία ζαριά με το σύστημα 5-3-2 και αν δεν βγει και αυτό τότε οκ, κρίμα και η πορεία στο Τσάμπιονς Λιγκ, αλλά θα αποχωρήσω.

18η αγων.

0xIdDnl.jpg

Παρά την ήττα, ήμασταν αρκετά καλοί!!Πρώτη αφομοίωση του συστήματος και δεν μπορώ να πω η ομάδα έσφιξε λίγο. Ήμασταν και άτυχοι, καθώς δεχθήκαμε το γκολ σε κρύο χρόνο και ενώ πιέζαμε να προηγηθούμε εμείς.

19η αγων.

Είναι το ματς ορόσημο. Που άναψαν οι διακόπτες της ομάδας...

6nAs2LJ.jpg

Μπορεί να έχασα όλα τα ντέρμπι μέχρι τώρα, αλλά από τη Ρεάλ ΔΕΝ χάνω.Μεστή εμφάνιση.

20η αγων.

CGLV2wk.jpg

Απόδειξη ότι δουλεύουμε σωστά είναι το γεγονός ότι πήγα στην έδρα μίας ομάδας που μέχρι τώρα (και με Θέλτα όταν ήμουν) της έβαζα βαριά ένα γκολ, που παίζει Γιουρόπα και έχει δυναμώσει και της έβαλα 3 γκολ. Πάλι ο Ρόχερ, ενώ η τοποθέτηση του Λανσίνι στην επίθεση μαζί του (και όχι στα άκρα που τον είχα μέχρι τώρα), αρχίζει να αποδίδει καρπούς.

21η αγων.

B1iZPNj.jpg

Λανσίνι- Ρόχερ, πάλι αυτοί οι δύο τρελοί μπροστά έκαναν την Αθλέτικ άνω κάτω. Που θα χωρέσει ο Πόρτου όταν επιστρέψει...ευχάριστος πονοκέφαλος...

22η Αγων. 

Σε λίγες μόνο ημέρες μετά το ματς της Μαδρίτης ήρθε η Ρεάλ στην έδρα μας

jFeOwOd.jpg

...και έφυγε με σκυμμένο κεφάλι ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ!!!Πάλι ο Λανσίνι, γεννάνε και τα κοκκόρια του!!!Πολύ καλός και ο Αμίρι, που τον είχα αδικήσει. Χάσαμε όμως τον αρχηγό μας Εσκουδέρο με τραυματισμό 6 εβδομάδων, πάνω που γύρισε ο Πόρτου.

23η αγων. 

gjr6xnS.jpg

3 ημέρες πριν το 1ο ματς με Γκλάντμπαχ στη Γερμανία το μυαλό ήταν αλλού. Ακόμα και οι αλλαγές προσπάθησαν τα μέγιστα όμως. Είμαστε καλά πλέον δεν έχω παράπονο.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

OqZ5I2I.jpg

Θα γίνει μάχη για την 4αδα, έχουμε δρόμο ακόμη.

Επίσης:

Qjp25v1.jpg

Το παλικάρι με αυτά που έκανε μέσα στο Γενάρη, άξιζε δύο βραβεία. Σήκωσε όλη την επίθεση στις πλάτες του.

. Το περιβόητο 5-3-2 όπως το διαμόρφωσα:

3b9Dhae.jpg

4bQlORM.jpg

Βάσκεζ πλέον παγκίτης, ενώ φεύγει το καλοκαίρι για Βολφσμπουργκ.

Επίσης πωλήθηκαν τον Γενάρη: Γκνανιόν- CB με 24 εκ. στη Νάπολι (λόγω απόδοσης) και ο Καρίσο-CB με 6 εκ. στη Λάτσιο (λόγω ηλικίας)

Δεν έκανα κάτι ιδιαίτερο, πέραν της επιστροφής από δανεισμό του πιτσιρικά Μπεροκάλ- CB, από Κ. Πάλας

Αυτά τα ωραία amigos. Τελικά άντεξα. Κοιτάμε τη συνέχεια για είσοδο στην 4αδα του πρωταθλήματος και πρόκριση στους 8 του Τσάμπιονς Λιγκ!!

• Love 3

@ELBarto-3-

Να αρχίσω από το CL ,νταξ,  αναμενόμενο.. Σου είπα ζηστο.. Και ότι βγει.. εμπειρίες για καπιους παίχτες αργότερα..

Στο πρωτάθλημα παρότι είχες συνεχόμενα ματς λόγο Ευρώπης,  είσαι πρώτος και αυτό έχει σημασία..

Πας φέτος ξεκάθαρα για νταμπλ.. αν φύγει και η Ευρώπη από τη μέση,  θα πάρεις ανάσες. 

Ωραίες κινήσεις με δυο παιχτακια που θα δώσουν βάθος και θα ξεκουραζουν..

Στις μεταγραφές στο είπα είσαι ΒΕΝΓΚΕΡ και μ'αρέσει.. Πρέπει να το υιοθετήσω αυτό.. 

VIVA GORNIK..!!!

VIVA ELB..!!

**Πορτογαλία και ΜΠΟΑΒΙΣΤΑ είναι στα πλάνα μου για αργότερα.. σιγουρακι,  δεν ξεχνώ στο 17το υπέροχο καριερ μαζί τους..

--------------------------------------------------

Πάμε στα δικά μου..

Θα περιμένω το UPDATE,  δεν γίνετε αλλιώς,  δεν μπορώ να παίξω,  να προπονησω και δεν θα μου σπάσει τα νεύρα η ΕΑ... ΌΧΙ,  ΕΊΠΑΜΕ ΝΑ ΠΑΊΞΟΥΜΕ 

Είμαι  και σε μια φάση και μια ηλικία  που δεν έχω υπομονή,  πως να το κάνουμε....

Edited by desperado
  • Love 2

@takisaek Φιλε τι να γραψω τωρα ειναι φτωχα τα λογια μερικες φορες....

Image result for respect

ΑΠΕΙΡΑ απο εμενα!!!! ΕΚΑΝΕΣ κατι μεγαλειωδες! Δεν ξερω φιλε αλλα αυτο το ματς με την Λιβερπουλ σαν παρατηρητης θα μου μεινει αξεχαστο...

ΤΡΟΜΕΡΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ αδερφε οκ και πριν εκανες με Μπριζ και Εβερτον απιστευτα πραγματα αλλα ρε φιλε  5-2?!?!?! ΠΩΠΩΠΩΠ μαγικο βραδυ αδερφε!!! 

Το καλυτερο σου ματς για μενα γιατι οκ μπορει ο τελικος να ηταν εξισου δυνατος και με την Μιλαν μια ακομη μεγαλη ομαδα και μεγαλυτερη σε ευρωπαικα απο Λιβερπουλ αλλα στον ημιτελικο παιζεις με την πλατη στο τοιχο εχεις ενα 2-0 να ανατρεψεις και οχι τπτ αλλο παθαινεις και νιλα μενοντας 0-1 πισω....

Στο τελικο ρε φιλε επαιξες τρομερα μεχρι ενα σημειο μετα μαλλον η ομαδα κομπλαρε και το γυρισε η Μιλαν...παλι καλα που σκοραρε ο Σισε και σε εστειλε στην παραταση!

Στα πενταλτι ειναι και θεμα τυχης οποτε το ειχες φανηκε σε ολη την πορεια σου ειχες ρεντα απιστευτη και ικανοτητα!!!! Ο ΜΕΓΑΣ ΠΑΙΚΤΗΣ Γιακουμακης μοιαζει με τον Κριστιανο με αυτα που εκανε....ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ αδερφε δεν ξερω με εσενα αυτος ο παικτης μεταμορφωνεται σε κατι αλλο!

ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ειλικρινα αξιζεις πολλα συγχαρητηρια γι αυτο που πετυχες! 

Για το πρωταθλημα τωρα οκ τι να πω ηταν αναμενομενο και εκλεισε οπως αρχισε με εσενα στην κορυφη!

Περιμενω μεταγραφες σου και να σε δω στο ΤΣΛ!!!!

@niktsiabe Ευτυχως γυρισες μονος σοσυ τον διακοπτη και εσωσες την ομαδα....πολυ καλη επιλογη συστηματος συμφωνω και αν θες δοκιμασε και το 3-4-3 ή 3-4-1-2!

Πιστευω ταιριαζει στην Σεβιλλη και θα χει αποτελεσμα...Μαρεσει που εβαλες Σαραμπια αριστερο μπακ -χαφ θα βγαινει ως επιπλεον παικτης οταν επιτιθεσαι!

Μετα το ματς με Βιγιαρεαλ και το 0-0 στο Μπερναμπεου η ομαδα μεταμορφωθηκε...σπουδαια νικη με Μπιλμπαο και την βασιλισσα την εχεις πελατισα πολυ καλη!

Μεγαλος Λαντσινι κανει παιχνιδαρες φιλε !!! ΜΕΓΑΛΟ 3-1 με Ρεαλ ετσι πρεπει εκει μεσα ειναι Ανδαλουσια! Τωρα με Βαλενθια που μυαλο οταν εχεις μια εξαιρετικη

κληρωση για το ΤΣΛ φιλε...Γκλαντμπαχ την εχεις πιστευω και θα περασεις! Πιστευω θα βαλεις εκει 2 γκολ σιγουρα! Για το κυπελλο δεν πειραζει σιγα εξαλλου απο το πρωτο 

ματς ειχε τελειωσει το παιχνιδι! 

Τελος για μεταγραφες να πω οκ λιγα λεφτα για Γκανιον, συμφωνω με αποχωρηση Βασκεζ και επρπεε να κανεις μεταγραφες φιλε θελει βοηθεια η ομαδα. 

Βαθμολογικα θα γινει πολεμος για ΤΣΛ!!! ΑΝΤΕ ΑΝΤΕ ΒΑΜΟΟΟΟΣ!

@ELBarto-3- Xτιζεις κατι πολυ ομορφο αδερφε μου!! Οι παικτες που εφερες μονο τον Μπαρλασερ θυμομουν απο το 16 που ειχες ενω τον Λι δεν τον εχω δει καθολου ποτε...απο οτι φαινεται ομως το παιδι ξερει μπαλα εχει και τεχνικη ειναι νεος και θα σε βοηθησει εστω και δανεικος για 2 χρονια!!

Η ομαδα απο την μεση και μπροστα εχει πολυ ποιοτητα και ταχυτητα οπως θες να χουν οι ομαδες σου και στα μετοπισθεν εχεις το λιονταρι τον Τζιτζι! 

Οκ  με αυτη την ομαδα θα κανεις πλακα στο πρωταθλημα...ηδη ποιο ντερμπι 4 μπαλακια για πλακα.. Με Κρακοβια παρουσιασες 2 προσωπα ειναι ομως αρχη μπορεις να

το φτιαξεις και επιπλεον με Γιαγκελονια και Λεγκια πηρες πλυ μεγαλες νικες ειδικα οταν εχεις και ενδιαμεσα ευρωπη..συν οτι δεν εχεις παγκο που μπορει να σε βοηθησει οποτε φιλε ειναι πολυ σημαντικο που διατηρεισαι πρωτος...ΜΠΡΑΒΟ σου επειδη το περασα αυτο και ας ειναι χαμηλοτερης ποιοτητας το πρωταθλημα...Κανεις το καθηκον σου.

Στας Ευρωπας τωρα οκ η 5αρα απο Μπαγερν αναμενομενη και η διαφορα επιπεδου χαωδης....δεν πειραζει στο μελλον θα τα ξαναπειτε ;) 

Mε ΟΜ εχασες με το ζορι που λεμε αλλα ετσι ειναι αυτες οι ομαδες δεν συγχωρουν το λαθος...Μπορεις να παλεψεις να κανεις κατι μεσα στην Πολωνια...με Ιντερ θα ναι και εκει δυσκολα απο οτι φαινεται.

ΜΕΓΑΛΟ αλανι ο Ζουρκοφσκι πιστευω θα ναι και ο παικτης που θα σου αποφερει πολλα εκ ευρω στο μελλον. Αβεζεδο επισης ανεβαινει συνεχεια και ο Λι....το μεγαθηριο που ερχεται απο ακαδημιες ειναι Τ Ο Υ Μ Π Α ΝΟ!!!! Περιμενω να φτασει 16 να τον ανεβασεις να κανει παπαδες!!!!!! Αργεντινη ποδοσφαιρομανα!!!!!!

Απολαυσε το ταξιδι σου αδερφε στα αστερια και μαζεψε παραστασεις στο μελλον θα μιλανε για σενα ειμαι σιγουρος! :) 

_______________________________________________________________________________________________________________________

Image result for fiorentina

Ειχαμε 3 ματσακια τα οποια επρεπε να κερδισουμε στο πρωταθλημα αλλα ομως προτεραιοτητα ηταν η Μπενφικα.

Ξεκινημα μεσα στην Πορτογαλια....

Îεν ÏÏάÏÏει διαθέÏιμη ÏεÏιγÏαÏή για Ïη ÏÏÏογÏαÏία.

Μπηκε δυνατα η Μπενφικα σαν γηπεδουχος και στα πρωτα 25 λεπτα εχασαν και δοκαρι για το 1-0.

..ομως κοντρα στην ροη του ματς
τρομερη σεντρα ο Περειρα και γκοοολ ο Τσιρο 0-1!!!!!!!!!!

Το δευτερο ημιχρονο αρχισε οπως και το πρωτο με την Μπενφικα να χει το πρωτο λογο αλλα δεν εβρισκε χωρους να κανει ευκαιριες..

Ετσι στο 73ο λεπτο ωραια προσπαθεια ο Κιεζα σουταρει βγαζει ο τερματας τους και στο ριμπαουντ ο Μπαζελι με κεφαλια 0-2!!!!!!

Αυτο ηταν το κρατησαμε μεχρι το τελος και πηραμε ΣΠΟΥΔΑΙΑ νικη!

Στο πρωταθλημα η Αταλαντα ηρθε με φορα και μπορω να πω πως παρολο με τις πολλες αλλαγες παιξαμε ωραιο ποδοσφαιροο...

Αλλα η Αταλαντα ηταν ολη πισω και εμεις δεν βρισκαμε στοχο..συν οτι στο 72ο λεπτο μενουμε με 10 παικτες...εκει λεω δυσκολα
αλλα ο Ζιφκοβιτς μετα απο ωραια πασα του Τοναλι βγηκε μονος του και ευτυχως σκοραρε το πρωτο του γκολ!!!

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: ÏλήθοÏ, ÏÏάδιο και ÏÏαίθÏÎ¹ÎµÏ Î´ÏαÏÏηÏιÏÏηÏεÏ

ΜΕΓΑΛΗ νικη και ανακουφιση..

Επαναληπτικος με την Μπενφικα...

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: ÏÏάδιο

Το ματς ξεκινησε καλα γι εμας ειχαμε την κατοχη αλλα δεν κινδυνευσαμε ποτε...

και ομως στις καθυστερησεις του πρωτου μερους γκολ η Μπενφικα 0-1..

Παγωμαρα αλλα δεν ηταν μονο αυτο...ο Πετσεγια κανει δολοφονικο τακλιν και μενω με 10..... Κοκκινη στο 55 και μενουν ακομη 
πολλα πολλα λεπτα....

Δεινοπαθησαμε αλλα το κρατησαμε με φοβερες αμυνες και ψυχραιμια....

ΠΡΟΚΡΙΣΗ στους 8 του EL λοιπον με πολυ ιδρωτα... Εφιαλτης το ματς παιδια...η ομαδα δεν ηταν καλη...

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: ÏÏάδιο

Εκει θα ειχε Ιταλικο ντερμπι....

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: κείμενο

Λατσιο λοιπον για την συνεχεια!

Η Παλερμο ξεραμε οτι θα ηθελε να εκμεταλλευτει την κουραση μας αλλα παρολο το φτωχο 0-1 κερδισαμε πολυ πολυ ευκολα!

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: ένα ή ÏεÏιÏÏÏÏεÏα άÏομα, ÏÎ»Î®Î¸Î¿Ï ÎºÎ±Î¹ ÏÏαίθÏÎ¹ÎµÏ Î´ÏαÏÏηÏιÏÏηÏεÏ

Κορυφαιος ο Μουριελ σε αυτο το ματς

Η Φροζινονε ειχε μεγαλη κωλοφαρδια...

κανανε μια ευκαιρια 1 γκολ και εμεις χασαμε 15 σουτ εντος εστιας και 2 δοκαρια.

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: ÏÏαίθÏÎ¹ÎµÏ Î´ÏαÏÏηÏιÏÏηÏεÏ

...ε γαμη...ε με!

Κακοτυχια φετος με τα δοκαρια αλλο πραγμα....

Ετσι η Λατσιο ηρθε για το πρωτο αγωνα για τα προημιτελικα....

ΚΑΥΤΗ ατμοσφαιρα στο γηπεδο πολυ ομορφη μου θυμισε εκεινες στο ΤΣΛ...

ΠΑΙΞΑΜΕ καταπληκτικα και μας αδικει το σκορ...θα μπορουσε να ηταν 4-0...αλλαξα το συστημα ελαχιστα και το εκανα
απο 3-4-3 σε 3-4-1-2 με Κιεζα Ιμομπιλε μπροστα..και τους μπλοκαραμε δεν εκαναν φαση και τους πατησαμε!

1-0 μονο δυστυχως αλλα σημαντικο προβαδισμα για την ρεβανς! Η Λατσιο δεν εκανε ουτε φαση κυριολεκτικα και ειναι και 2η στη
βαθμολογια κανει φοβερη πορεια φετος. Ο δε Ναντεζ δεν αφησε τπτ να περασει!

Στην ρεβανς οφειλουμε να παιξουμε συγκεντρωμενα και να προκριθουμε!

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Οκ αμα χανεις απο Φροζινονε δεν εχεις ελπιδες για ΤΣΛ...να σας πω δυσκολευει το πραγμα...αλλα και παλι δεν χανω την πιστη μου
μιας και τα ματς που εχω δεν ειναι τοπ δυσκολιας αν εξαιρεσεις με Ιντερ και Λατσιο τον επομενο μηνα. 

Μουριελ ανεβηκε λιγο και παιζει αρκετα καλα... Ο Ιμομπιλε εφτασε τα 10 γκολ...ο Κιεζα εχει μονο 4 φετος αλλα ειναι πρωτος σε ασιστ
και πρωτος σκορερ μας στην Ευρωπη συνολικα. 

Τελος ειδα εναν παικτη απο τον @ELBarto-3- τον Ζουρκοφσκι και θα τον αποκτησω...το παιδι εχει τρελα στατς και ειναι και μηχανακι! 94 stamina oτι πρεπει και 
θα αποκτηθει το καλοκαιρι και θα δουμε ποιος θα φυγει στα χαφ.

Προς το παρων ομως μας νοιαζει να φτασουμε στους 4 στην Ευρωπη!

Παμε για την μεγαλη ρεβανς στην Ρωμη.!!!

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: 1 άÏομο

• Love 4

@takisaek ΕΛΑ ΡΕ ΣΥ ΤΡΟΟΟΜΕΡΟΟΟΣ!!! Τεράστιο πάρτι κούπας όχι μόνο στην Κρακοβία αλλά και σε όλη την Πολωνία!!!Αφού έφερες το πρωτάθλημα και καθάρισες μετά πήγες χωρίς άγχος και κατατροπώνοντας τη..... μισή Πρέμιερ Λιγκ (Έβερτον-Λέστερ- Λιβερπουλ) σήκωσες την κούπα μέσα στο Μεστάγια!!! Και μάλιστα με αντίπαλο μία από τις πιο ψημένες ομάδες σε τελικούς στην Ευρώπη. ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!! Ανέβασες πολύ ψηλά τον πήχη, τώρα στο Τσάμπιονς Λιγκ θα σε περιμένουν όλοι!

Για μένα το κλειδί της επτυχίας ήταν ο Χαντανοβιτς. Αφού κράτησες γερά πίσω, μπροστά όλο και κάποια στιγμή το γκολ έρχεται.

@ELBarto-3- Ξεκινάω από τα εγχώρια, εκεί όπου με τις νίκες στα ντέρμπι, με Πιαστ- Γιαγκελόνια- Λέγκια εξασφαλίζεις ηρεμία και δίνεις άλλο αέρα στην ομάδα σου, δείχνοντας ποιος είναι το αφεντικό.

Όντως ο Lee είναι διαμαντάκι, μάλιστα τις προάλλες  τον τσέκαρα και Live σε ένα ματς της Βαλένθια που παρακολουθούσα.

Για Ευρώπη ήξερες ότι τα πράγματα θα είναι δύσκολα, το παν είναι να μην διαταράξουν εν γένει την ισορροπία σου στη σεζόν και να τεστάρεις ποιοι παίκτες κάνουν για το πιο πάνω επίπεδο και ποιοι όχι. Έχεις όμως καλό καλό κορμό, πάλεψε όσο μπορείς.

@Diegito21 Καρδιακούς θα μας κάνεις ρε αδερφέ!!😄 Πολλά μπράβο!

Τι σασπενς ήταν αυτό με Μπενφίκα!!Εννοείται πως και αυτή ως παραδοσιακή δύναμη δεν θα το άφηνε στην τύχη της το ματς, αλλά οκ είσαι στους 16 και με προβάδισμα πάλι!!Προβλέπω ματς θρίλερ και μέσα στο Ολίμπικο, αλλά το καλό είναι ότι τους γνωρίζεις καλά και ότι η Λάτσιο ως 2η ίσως είναι πιο αφοσιωμένη στην έξοδο στο Τσάμπιονς Λιγκ.

Στο πρωτάθλημα έκανες σημαντικές νίκες με Αταλάντα, όπου σε ξελάσπωσε ο Ζιφκοβιτς και με Παλέρμο, αλλά η ήττα από Φροζινόνε πόνεσε. Σε κάθε περίπτωση δεν είσαι χαμένος, εδώ που έχεις φτάσει δεν μπορείς να κάνεις πουθενά πίσω. ! 

FORZA VIOLA!!FORZA FIORENTINA!!

Πάμε στα δικά μου:

Ο πολύ κρίσιμος αγώνας της χρονιάς.....

Mt382UK.jpg

Βάλαμε το πολυπόθητο εκτός έδρας γκολ, με ποιον άλλο δεν χρειάζεται να πω...

24η αγων. 

fqHFXhs.jpg

3 ημέρες μετά το ματς με την Μπορούσια, η κούραση φάνηκε στο τέλος

25η αγων.

0cQVKqZ.jpg

Ρεφάραμε τουλάχιστον με τη Χετάφε...

26η αγων. (Πριν τον επαναληπτικό με την Μπορούσια)

6w0lteR.jpg

Δεν μπορούσα να κάνω κάτι, έπαιξα και με κάποιες αλλαγές, σκεφτόμουν το Τσάμπιονς Λιγκ.

Champions League-Φάση των 16- 2ος αγώνας

Nr3JeW8.jpg

Μείναμε πίσω στο ημίωρο, μετά από λάθος του Μπελτραν και μας κόπηκαν τα πόδια, ενώ μέχρι το 45 η Μπορούσια έχασε άλλες 2 ΚΡΑΥΓΑΛΕΕΣ ευκαιρίες. Ευτυχώς ο Μπελτραν, διόρθωσε το λάθος του και με μία μαγική ασιστ στον Πόρτου κάναμε το 1-1.Ο Αμίρι στο 87 μετά από εξαιρετική αντεπίθεση και πάσα του Λανσίνι πάρε-βάλε μας έδωσε την ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟΥΣ 8!!!!!

Εκεί μας έτυχε η ..... ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ!

Εντάξει ξενέρα η κλήρωση... ήθελα κάτι άλλο εκτός Ισπανίας και από την άλλη είναι νωπές οι μνήμες από την 6αρα σε δύο ματς του κυπέλλου. Χλωμό με κόβω για ημιτελικά, δεν μου ταιριάζει η Ατλέτι καθόλου, αλλά θα τα δώσουμε ΟΛΑΑΑΑΑΑ!!!

27η αγων. 

gW4wU8C.jpg

Πολύ μεγάλη νίκη τη δεδομένη στιγμή με κατάθεση ψυχής, γιατί η Βιγιαρεάλ ήταν ήδη 8 πόντους μπροστά και ξέφευγε για τη μάχη της 4αδας, αλλά.........

PmWRqDE.jpg

Ο παικταράς χάνει όλο το υπόλοιπο σχεδόν.....

Μετά από το ματς με τη Βιγιαρεάλ και πριν το 1ο παιχνίδι με την Ατλέτικο Μ. είχαμε μία 4αδα αγώνων όπου έπρεπε οπωσδήποτε να πάμε καλά και ευτυχώς τα καταφέραμε:

28η αγων.

ΣΕΒΙΛΛΗ- ΑΛΑΒΕΣ 2-0

29η αγων. 

ΣΑΡΑΓΟΣΑ- ΣΕΒΙΛΛΗ 0-1

30η αγων.

ΣΕΒΙΛΛΗ- ΡΕΑΛ ΟΒΙΕΔΟ 3-0

31η αγων. 

yWCoMWq.jpg

4 νίκες που μας κρατάνε ζωντανούς για την 4αδα

Ξέχασα όμως φωτό για τη βαθμολογία ως εδώ, αλλά θα παραθέσω αυτήν ως είχε την 27 αγων.

pF98YxC.jpg

Δεν έχουν αλλάξει και πολύ τα πράγματα ως και την 31η, απλά αποσπάστηκα πιο πολύ από Θέλτα- Σοθιεδαδ. Μπάρτσα- Ατλέτικο θα παίξουν τον τίτλο από ότι φαίνεται για ακόμα μία χρονιά, και εγώ με Ρεάλ- Βιγιαρεάλ- Βαλένθια θα κυνηγήσουμε 2 θέσεις.

THE CHAMPIONSSSSSSS!!

Είχαμε ακολούθως και τον 1ο αγώνα με την Ατλέτικο για τους 8

DStOHUy.jpg

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά, παίξαμε πολύ ωραία μπάλα και κυρίως δεν πιαστήκαμε κορόιδα όπως στο κύπελλο. Πιο προσεγμένη τακτική με καλές τοποθετήσεις και άκρως επικίνδυνες αντεπιθέσεις που δεν τις εκμεταλλευτήκαμε δυστυχώς. Θα προτιμούσα η αλήθεια είναι ισοπαλία με 0-0, αλλά ο Καράσκο σκόραρε σε ανύποπτη στιγμή και από ελεγχόμενη θέση οφ-σαϊντ, πλασάροντας κάτω από τα πόδια του Ρίκο. Με το πείσμα μας όμως ισοφαρίσαμε στην επόμενη φάση μετά τη σέντρα που μας δίνει το δικαίωμα να ελπίζουμε στον επαναληπτικό...

VAMOS MI SEVILLA....

• Love 3
  • Like 1

@niktsiabe

Φαίνετε ότι έχεις δώσει βάρος λίγο περισσότερο στην Ευρώπη,  

Στο πρωτάθλημα όπως σου είχα πει, έχεις στόχο την 4αδα αλλά θα είναι και αυτό δύσκολο,

Και όπως πάει έτσι συνεχιζει..

Στην Ευρώπη τώρα πήρες ένα καλό αποτέλεσμα με Ατλέτικο και θέλεις λίγο προσοχή στον επαναληπτικό..

VAMOS AMIGO!!

@takisaek

Αρκετές μεταγραφές,  αλλά ναι,  ο PABLITO είναι αγάπη,  πως να το κάνουμε.. λατρεία για τέτοια Καριερ... 

Στο πρωτάθλημα τώρα θα σε περίμενα να είσαι εσύ πρώτος με τέτοια ομάδα,  

Αλλά έριξες το βαρος στην ευρωπη και αυτό φαίνετε..

Όχι  μόνο πέρασες από τους ομίλους αλλά είσαι στους 8 ...

Δύσκολη κλήρωση αλλά από σένα 9ολλα τα περιμένουμε πλέον..

VIVA CRACOVIA!!!

@ELBarto-3-

*** δεν θα θα ανακοινώνεις ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ... θα λες ότι είναι από την Ακαδημία.... :hehe:, στερεύουν τα δικά σου και στρέφονται σε μένα,  CUADRA ,CISSE.. 

Πάμε, για αρχή με το πρόωρο  και αναμενόμενο τέλος στην ευρωπη αλλά με μεγάλο Χ στο Μιλάνο όπου δεν αποχωρησες  με 0 βαθμούς, μεγάλη  υπόθεση αυτή η σεζόν στο CL για εμπειρίες..

Στο πρωτάθλημα τώρα,  μπορεί να εισαι 4ος,  αλλά έχεις τώρα   δρόμο ανοιχτό μπροστά σου χωρίς Ευρώπη να ανέβεις και να κάνεις ακόμα και το νταμπλ που είναι ο στόχος σου..

Κάνε την αντεπίθεση σου..

VIVA A GORNIK!!

@Diegito21

Πάμε Ιταλία , 

Για αρχή ο ΖΟΥΡΚΟΦΣΚΙ ειναι και IRL παίχτης των Βιόλα..

Αγωνιστικά τώρα..

Πρωτάθλημα έχεις μείνει πίσω,  δικαιολογημένα λόγο της Ευρώπης...

Και Πάμε στην Ευρώπη,  

Τους πήρες νουμεραδα αδερφέ... 

Εξω Μπενφίκα, Λατσιο,  Τοτεναμ...

Μεγάλες προκρίσεις,  δύσκολες,  αλλά έχεις κάνει μια ομάδα έτσι όπως την ονειρεύονται στη Φλωρεντία..

Και τώρα τελικό με την ΕΒΕΡΤΟΝ...

Εδώ που έφτασες περιμένω την κούπα αδερφέ δωστα όλα και φέρε άλλο ένα  ευρωπαϊκό τρόπαιο στη Φλωρεντία..

FORZA  DIEGITO!!!

---------------------------------------------------------------

Στα δικά μου...

Έγινε το  UPDATE,  δεν είδα κάτι το σημαντικό σε αλλάγη εκτός το Bug με τα οβεραλ που φτιάχτηκε...

Τα υπόλοιπα μια από τα γίδια.. 

Χρόνο όμως δεν έχω να ξεκινησω κάτι και να το δω σοβαρά μέχρι στιγμής,  οπότε το ΣΚ μάλλον θα επιστρέψω σε αγωνιστική δράση με σίγουρα ομάδα για  RTG,  

Είμαι ανάμεσα σε 3.... θα δούμε πια θα είναι η τελική μου απόφαση..

• Love 2

@desperado Άντε αδερφέ, σε περιμένουμε και πάλι..βάλε μπρος κάτι καλό όπως εσύ ξέρεις!!

@ELBarto-3- Καταρχάς σχετικά με το Champions League μόνο υπερήφανος πρέπει να νοιώθεις για την ομάδα σου. Πάλεψες, έδωσες ό,τι είχες και δεν είχες, αλλά έμεινες με την μικρή για τις εμφανίσεις σου συγκομιδή του ενός βαθμού. Ήταν περίεργος και ο όμιλος, κάτι που αποδεικνύεται και από την 3η θέση που κατέλαβε η Μπαγερν. Κέρδος όμως η εμπειρία σε αυτά τα παιχνίδια, που σε βοήθησε μέσα στη χρονιά να ανταπεξέλθεις από τα αρχικά στραβοπατήματά σου και να είσαι πλέον για τα καλά στο κόλπο του τίτλου. Τρελαίνομαι για επιθετικούς στυλ Πελέγκρι, πιστεύω όσο περνάει ο καιρός θα ανεβαίνει και άλλο, ενώ ο Ζουρκόφσκι τράβηξε πολύ κουπί, μόλις καθάρισε το μυαλό του από Ευρώπη σε καθοδηγεί και πάλι. Εντύπωση μου έκανε ο αποκλεισμός σου στο κύπελλο, πάντα μία πορεία στο θεσμό αυτό, γιατρεύει πληγές. 

Άντε τώρα στα πλέι-οφ!

@takisaek Δεν ξέρω, διαφωνώ λίγο για τις αποχωρήσεις Αλεσαντρινί- Καλυλύ,αλλά εσύ βέβαια που τους χειρίζεσαι ξέρεις καλύτερα. Κινήθηκες ωραία, ψώνισες από Αγγλία, ενώ ο κίπερ από Γαλλία φαίνεται ωραίος!

Παρά την πολύ λογική ήττα στο Σούπερ Καπ, επιβεβαίωσες τη σπουδαία αγωνιστική άνοδο της ομάδας σου και επιβίωσες σε δύσκολο όμιλο στο Τσάμπιονς Λιγκ, αλλά τώρα με Παρί που επιθυμεί διακαώς διάκριση θα είναι δύσκολα, ήδη σε έχει συνεπάρει η διοργάνωση και το πρωτάθλημα δυσκολεύει!

@Diegito21 Έλα ρε ΒΙΟΛΑ!!!!!! Είσαι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ!!!!!!!!!

Πας για μεγάλα πράγματα φίλε, όλη η πόλη της Φλωρεντίας ζει στον παλμό του τελικού!!!!! Λάτσιο πέρασες όπως έπρεπε, είχες τον έλεγχο και το know how, δε μάσησες στην πρωτεύουσα! Το πάρτι όμως στήθηκε στο ναό του ποδοσφαίρου, εκεί αφού πρώτα οι μεγάλοι Τσίρο- Λαφοντ έδωσαν το σύνθημα νίκης, αργότερα συστήθηκες εσύ στους Άγγλους και τους έριξες στο καναβάτσο με την τακτική σου! Θα είναι πιο υποψιασμένοι τώρα οι άλλοι Άγγλοι, αλλά έχεις το πάνω χέρι θεωρώ, προσοχή χρειάζεται!

Λογικό είναι να έχεις τα σκαμπανεβάσματά σου στη Serie A (μεγάλη νίκη πάντως με Ίντερ), αλλά έχεις χρυσή ευκαιρία τώρα να εξασφαλίσεις το Τσάμπιονς Λιγκ μέσω Ευρώπης, που η αλήθεια είναι ότι το αξίζεις με τις εμφανίσεις σου καθόλη τη διάρκεια της χρονιάς. Ειδικά στον όμιλο αποκλείστηκες άδικα! 

Είμαστε μαζί σου!! Αυτό το δίδυμο Ιμόμπιλε- Κιέζα είναι ικανό να διαλύσει κάθε άμυνα!!

Πάμε στα δικά μου........

SEVILLA FC- ΤΕΛΟΣ ΣΕΖΟΝ

. 32η αγων.  (Πριν τον μεγάλο επαναληπτικό με την Ατλέτικο Μ. για τη φάση των 😎

ΣΕΒΙΛΛΗ- ΜΑΛΑΓΑ 2-1

Άλλη μία νίκη στο τσεπάκι και στο κυνήγι της 4ης θέσης.

. 2ος Προημιτελικός Champions League

Oy6cunZ.jpg

NAI!!!KANAME TO ΘΑΥΜΑ!!! Και σας ευχαριστώ πραγματικά για τις ευχές σας, μου δώσατε πίστη ότι μπορώ να περάσω, ενώ εγώ στην αρχή δεν την είχα λόγω των εμφανίσεων στο κύπελλο!! Κάναμε προσεκτική εμφάνιση και πάλι και δεν απειληθήκαμε πλην του γκολ, όπου πάλι ο Καράσκο μας έπιασε στον ύπνο, όπως στο 1ο ματς, αλλά η παικτάρα ο Πόρτου με ένα παλικαρίσιο γκολ μας έστειλε στα ουράνια!! Στους 4 μας περιμένει πλέον η Ντορτμουντ! Γιουβέντους- Μπαρτσελόνα το άλλο ζευγάρι.

33η αγων. 

kNKUsoG.jpg

Με ψαλίδι του Φ. Βάσκεζ περάσαμε από δύσκολη έδρα και μείναμε ζωντανοί..

34η αγων. 

i5DS0bi.jpg

Πέρασε σίφουνας η Μπαρτσελόνα, παρά τη μείωση δεν τους πιέσαμε άλλο, η κούραση χτύπησε κόκκινο. Καλπάζει προς τον τίτλο αυτή, για μας απομακρύνεται η 4αδα.

35η αγων.

Alz6us1.jpg

Νίκη τονωτικό πριν τους ημιτελικούς στο Champions League, στη ντερμπάρα της Ανδαλουσίας.

1ος Ημιτελικός BVB DORTMUND- SEVILLA FC

jqIOESV.jpg

Βήμα τελικού μέσα σε αυτή την απερίγραπτη ατμόσφαιρα!!Έχανε-έχανε ευκαιρίες η Ντορτμουντ, αλλά στο τέλος βγήκαμε από το καβούκι μας και βρήκαμε δύο γκολ χρυσάφι που μας δίνουν ξεκάθαρο προβάδισμα. Πλήγμα ο νέος τραυματισμός του αρχηγού μας, Εσκουδέρο, που θα λείψει 2 μήνες! Ευτυχώς γυρνάει ο Λανσίνι σιγά- σιγά.

2ος Ημιτελικός

UrRQFwn.jpg

Εδώ τα πράγματα ήταν πιο ξεκάθαρα. Είχαμε σωστή προσέγγιση στο ματς και πήραμε δίκαιη νίκη με τον Νιγηριανό επιθετικό Ντένις, που πήρε τη ευκαιρία με τον τραυματισμό του Λανσίνι από τα μαλλιά και ταλαιπωρεί με την ταχύτητά του τις αντίπαλες άμυνες.Και ΝΑΙΝΑΙΝΑΙΝΑΙΝΑΙ!!!!!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΟΥ UEFA CHAMPIONS LEAGUE!!!!

,Παιδιά ό,τι και να πω είναι λίγο. Θα παίξω πρώτη φορά στο Fifa τελικό στο Chmapions League!!Είχα παίξει άλλη μία φορά τελικό Γιουρόπα στο Φιφα 15 με τη Βαλένθια, όπου ηττήθηκα με 1-0 και από εκεί και πέρα δεν είχα κάποια άλλη έτσι διάκριση στην Ευρώπη. Δεν το περίμενα με τίποτα να βγάλει τέτοια αντίδραση η ομάδα, αλλά οι παίκτες με έβγαλαν ασπροπρόσωπο!Ξεκάθαρη η επίδραση, η αλλαγή του συστήματος σε 5-3-2, ήταν το σημείο-καμπή της χρονιάς που άλλαξε την πορεία μας προς το καλύτερο!!Μας περιμένει στον τελικό, η κάτοχος του τροπαίου Μπαρτσελόνα (πάλι ισπανικός εμφύλιος!!!), την οποία δεν έχω κερδίσει ακόμα φέτος (4 ήττες- 2 ισοπαλίες).

VAMOS MI SEVILLA, VAMOS CAMPEONNNNN!!!!!! 

Είχαμε όμως και ένα δυσάρεστο

36η αγων. (ανάμεσα από τα ματς του Τσαμπιονς Λιγκ)

1JdnVWM.jpg

Παρά τις ευκαιρίες ήμασταν αγχωμένοι στην τελική προσπάθεια και το Τσαμπιονσ Λιγκ μέσω πρωταθλήματος πλέον μας κουνάει μαντήλι.

37η αγων.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ Μ.- ΣΕΒΙΛΛΗ 2-1 

Αλίμονο, μη χάσει η Ατλέτικο.....

38η αγων. (Τελευταία)

BpJEPsx.jpg

Που μυαλό με τον τελικό μπροστά μας..Φοβόμουν να μην έχω κανένα τραυματισμό, ευτυχώς γύρισε καλά και ο Λανσίνι

Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

EFcEjtb.jpg

Εδώ να πω ότι πιάστηκα λίγο κορόιδο, γιατί αν κέρδιζα τη Σοθιεδαδ θα έβγαινα Τσαμπιονς Λιγκ, καθώς έχασαν την τελευταία αγωνιστική και η Βιγιαρεάλ και η Ρεάλ, η οποία για 2η συνεχόμενη χρονιά αποτυγχάνει και βγαίνει 5η.

Εν τω μεταξύ η Μπαρτσελόνα κατέκτησε και το κύπελλο, νικώντας τη Βιγιαρεάλ στον τελικό και βάζωντας πλώρη για το τρεμπλ

TO UEFA EUROPA LEAGUE κατέκτησε η ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ νικώντας την Ίντερ 3-1.

Επεσαν ΟΒΙΕΔΟ- ΣΑΡΑΓΟΣΑ-ΧΕΤΑΦΕ 

ΠΑΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΕΛΙΚΟΣ:

ESTADIO SANTIAGO BERNABEU

ANpPDxH.jpg

H 11αδα μου (5-3-2) Τέρμα S. RICO. 3 Στόπερ οι BEN MEE- S. GOMEZ- LISANDRO LOPEZ. Μπακ οι MARIO GASPAR και SARABIA. 3 χαφ οι BELTRAN- VECINO- AMIRI και μπροστά οι  LANCINI (Ρίσκαρα και τον έβαλα) και PORTU.

Στην 1η φάση που δεχθήκαμε παγώσαμε..1-0 και σκόρερ ο Ικάρντι, αλλά ο Βεσίνο με κοντινή κεφαλιά έκανε το 1-1. Καπάκι τρώμε το 2-1 με Αντρε Γκομεζ. Δεν ήταν σε καλή μέρα η άμυνα μας. Στο 2ο ημίχρονο μπήκα με σκεπτικό να τα δώσω όλα για όλα, αλλά με σύνεση, δηλαδή να μην βγω τελείως μπροστά και φάω κανένα τρίτο γκολ. Χωρίς να συμβαίνει κάτι ιδιαίτερο, έβγαλα τον Μπελτραν και πέρασα τον Περε Πονς. Επίσης έβγαλα Πόρτου, που δεν βλεπόταν και πέρασα μέσα τον Ντενις. Αυτό ήταν!! Δύο ασίστ του Ντενις που τους έκανε άνω κάτω και 2 γκολ του Πονς μας έφεραν στο 89 σε θέση οδηγού με 3-2!!

Όμως ο Μαλκομ έκανε το 3-3 στο 90+ 3΄ και έστειλε το ματς στην παράταση!Φιλί ζωής στη Μπαρτσελόνα, ενώ εδώ φάνηκε η απειρία μας, καθώς φάγαμε γκολ στην τελευταία κυριολεκτικά φάση....

Αφού ηρεμήσαμε, ο Λανσίνι που δεν είχε πει την τελευταία του κουβέντα για φέτος, έκανε το 4 -3 !!!

Και ΝΑΙΝΑΙΝΑΙΝΑΙΝΑΙ το κρατήσαμε με νύχια και με δόντια ως το τέλος.......SEVILLA CAMPEON de EUROPA 2021!!!!

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ AMIGOS ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΤΑΚΤΩ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΚΟΥΠΑ!!!!!

JwI6yQl.jpg

Η εικόνα τα λέει όλα...το κοντραστ συναισθημάτων....και η ωραία λεπτομέρεια στη φανέλα όπως προείπα..Η Μπαρτσελόνα ήταν η τροπαιούχος του 2020!

o6CUQym.jpg

5MThHMb.jpg

O PABLO SARABIA το κύπελλο στον ουρανό της Μαδρίτης!!! Ήταν μία χρονιά με κακό ξεκίνημα και απογοήτευση εκ μέρους μου, αλλά στα μέσα της σεζόν ο διακόπτης όπως είχα πει σε άλλο ποστ πριν έστριψε με την αλλαγή του συστήματος σε 5-3-2. Εκεί η ομάδα σκλήρυνε και έγινε πιο αποφασιστική στα παιχνίδια. Η αυτοπεποίθησή μας ενισχύθηκε και από την καλή παρουσία στους ομίλους βέβαια. Η 6η θέση στο πρωτάθλημα οφείλεται στην κούραση και την πρόκληση της Ευρώπης, αλλά και τους συνεχείς τραυματισμούς που προέκυψαν όπως του Πόρτου, του Λανσίνι και δύο φορές του Εσκουδέρο. Στο τέλος όμως δικαιωθήκαμε!  MVP ήταν σίγουρα ο Σέρχιο Ρίκο, που αν και δεν τον πίστευα στην αρχή, όποτε χρειάστηκε επαινέβαινε το παλικάρι και έκανε τρομερά πράγματα, ο Λανσίνι με τα καίρια και κρίσιμα γκολ του, αλλά πιο πολύ ο Σαράμπια, που όλη την χρονιά ήταν αθόρυβος, αλλά έκανε τρομερή δουλειά σε 3 θέσεις και σαν μπακ και σαν εσωτερικός μέσος, αλλά και σαν επιθετικός. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ της ομάδας και ο υπαρχηγός μας! Επίσης πολύ σταθερός αμυντικός ο Άγγλος Μπεν Μι. Τώρα έχω κάποιες σκέψεις για το μέλλον θα δούμε. Ή θα συνεχίσω με Σεβίλλη ή άλλη ισπανική (μάλλον Βιγιαρεάλ μέσω browse jobs που θα παίζει και Champions League) στη σεζόν 2021-22 ή εάν θεωρήσω ότι έκλεισε ο κύκλος αυτού του career που ξεκίνησε με Θέλτα, θα ξεκινήσω καινούργιο που θα έχει και τις μεταγραφές του Ιανουαρίου πηγαίνοντας Αγγλία ή Ιταλία (έχω δύο ομάδες αντίστοιχα κατά νου) για νέες προκλήσεις.

pmklQ1p.jpg

kELfObb.jpg

2AsTUlG.jpg

Τα λέμε amigos!!!!!

• Love 4

@niktsiabe RESPECT!!! ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ΡΕ!

Τρομερο κατορθωμα οτι καταφερες. Μετα απο τοσα Γιουροπα ο συλλογος εχει τσουλου πλεον.

Τις καθαρισες ολες τις Ισπανικες ! Δεν υπαρχει λογος ανησυχιας για τη θεση στο πρωταθλημα.

Λαντσινι ο πιο καθοριστικος φιλε μου, δικαιθηκες για την αποκτηση και αλλαξε την ιστορια.

Φοβερο career, αναμενουμε επομενο σταθμο.

@takisaek ΑΠΙΘΑΝΟΣ!!

ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΡΕ?? Τι πορεια ηταν αυτη ρε?

Εγραψες ιστορια απλα, απιθανα πραματα!

Απεκλεισες και κερδισες θηρια, δεν υπαρχουν πολλα λογια.

Και τσουλου τωρα, δυσκολο γκρουπ. Αλλα το παλευεις απροσδοκητα!

Ζιτσενκο πουλενακι.

Οσο για τα εγχωρια δεν εχεις αντιπαλο πια.

@ELBarto-3- Ελα ρε γιγαντα.

Τα ευσημα μου για το πρωταθλημα, φαινοταν το πραμα.

Σταθερος και καλη μπαλα συνεχως σχεδον. Στο χα πει οτι δεν το χανεις.

Τωρα στις κινησεις σου, Πελλεγκρι καλη λυση και σε παει καλα. Μπαρλασερ τον θυμαμε ρε το 16.

Ο Lee πουλενακι καλο φιλε, εξυπνη κινηση.

Τι ΕΓΙΝΕ ΡΕ ΣΤΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ?? Ματσαρες και προκρισαρες ρε μεγαλε!!

Εισαι στους ομιλους φοβερος! Το ξερανες το ΟΑΚΑ.

Τωρα βεβαια τι να εκανες σε τετοιο ομιλο, η συμμετοχη και μονο μεγαλο θεμα.

Οσο για το πρωταθλημα μια χαρα εισαι., εχεις βαθυνει στο ροστερ.

Εισαι φαβορι για back to back!!!

@Diegito21

Eλα ρε μεγαλε Ιταλε! Τι ηταν αυτη η 7αρα προχθες ρε συ?? Φοβερο

Στα δικα σου, Μπαζελι, Μουριελ ωραιες κινησεις. Ηρθε και στη πραγματικοτητα ο Μουριελ.

Aντε και εσυ με τις προκρισεις, τι παθατε ολοι χαχαχα !

Απιθανος αδερφε! Να ποιοι ειναι οι Βιολα το εδειξες σε ολους!

Και οι αντιπαλοι το κανουν ακομα πιο σημαντικο! Μπενφικα  και Λατσιο στον εμφυλιο.

Αρε Τσιρο παιχταρα!

Ξερανε και τη Τοτεναμ! Μεγαλος Λαφοντ ρε!!

Εισαι σε Ευρωπαικο τελικο!! Και παλι αγγλικια και για μενα εισαι το φαβορι!!

ΦΟΡΡΤΣΑΑΑ ΡΕΕΕ!!!!!!!!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

fc09s6.jpg

Στα δικα μου και στο τελος της σεζον!

Ολα τα αποτελεσματα μεχρι τελος.

MIEDZ-LEGIA 2-3

KIELCE-LEGIA 1-2

LEGIA - LECHIA 4-0

WISLA-LEGIA 1-1

SOSNOW-LEGIA 0-1

ARKA-LEGIA 0-4

LEGIA-GWILICE 4-3

BAΘΜΟΛΟΓΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ

2bcxn6.jpg

Παμε με αερα και διαφορα στα playoffs!

PLAYOFFS EKSTRAKLASSA

LEGIA-GORNIK 5-0

Ξεσπαμε με δαυτους οπως παντα. Ιδανικο ξεκινημα.

Οι καλυτεροι πελατες @ELBarto-3- 😛

SOSNOW-LEGIA 0-3

Πολυ ευκολα με ρεζερβες.

LEGIA - POGON 0-2

Mε αλαζονεια πλεον παιζαμε .

Και ιδου το αποτελεσματα.

WROCLAW-LEGIA 2-1

Και ξανα τα ιδια...

Κρατουσαμε στους 7 βαθμους την διαφορα απο Λεχ.

LEGIA - LECHIA 2-1

Νικη κουπα με ανατροπη στο 93' !!!

Ματσαρα και εξαλλοι πανηγυρισμοι!!!

ΧΑΜΟΣ!!!

KIELCE-LEGIA 1-2

LEGIA-LECH POZNAN 2-2

ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΠΟΛΩΝΙΑΣ!!!

33vcl93.jpg

Το σηκωσε ο αρχηγος Παζνταν λιγο πριν φυγει!

nml0sj.jpg

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

jj9rwi.jpg

KYΠΕΛΛΟ

LEGIA-WISLA 0-2

WISLA-LEGIA 2-5

Ματσαρα παιδες, γεματο ανατροπες.

Με γκολ στο τελος πηραμε την προκριση στους 4.

LEGIA-MIEDZ 2-1

Αδικο σκορ για πιο πολλα ηταν. Και τη πατησαμε.

ΜIEDZ-LEGIA 4-2

Εγιναν απιθανα πραματα..

Κριμα κριμα, σε μια ευκολη κληρωση...

Χασαμε την ευκαιρια για νταμπλ.

Αλλα γενικοτερα πετυχημενη χρονια.

Κατακτηθηκε ο βασικος στοχος.

MVP Carlitos , ειναι ο ηγετης μας οπως και να γινει.

Ευτυχης για την εξελιξη των πιτσιρικαδων Szymanski-Majeski.

Ισως οτι πιο σημαντικο!

Εγινε και η κληρωση για τον 3ο προκριματικο γυρο του Τσουλου.

ΣΕΛΤΙΚ!

Αυτα παιδες.

Παμε για το ξεκινημα της νεας σεζον και τις κινησεις του καλοκαιριου!

24gsu82.jpg

• Love 3
  • Like 1

@desperado Αναμενουμε νεα σου μπρο με ομαδα επιτελους!!!!!

@niktsiabe ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΟΟΟΟΣΣΣΣ ΜΠΡΟ!!!!!!

ΤΡΟΜΕΡΟΣ ΚΑΙ ΠΑΝΑΞΙΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ ΕΥΡΩΠΗΣ!!!!

ΤΑ ΘΕΡΜΑ ΜΟΥ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑ

Δεν με νοιαζει τι εκανες στο πρωταθλημα η κατακτηση του champions league ειναι κατι απιστευτο!!!!

Καθαρισες την Ατλετικο σε εναν ημιτελικο με πολυ αγχος ενω η BVB αποδειχθηκε ευκολη λεια!!!

Ενω και ο τελικος ηταν συγκλονιστικος και ειχες τα καρυδια παρα την πιεση της Μπαρτσελονα αντεξες και εφερες την μεγαλη κουπαα!!!!

Με λανζινι οδηγο ηρθε η μεγαλη επιτυχια!!!!

Αναμενουμε νεο σταθμο!!!!!!!

@Fanis-13- Αντε ρε ζεις;;;:hehe:

Εκανες το αναμενομενο αδερφε και κατεκτησες το πρωταθλημααα!!!

πολλα μπραβο αν και φαινοταν απο την κανονικη διαρκεια οτι δεν χανοταν αυτο το πρωταθλημα αλλα και παλι πολλα μπραβο σπουδαιο κατορθωμα!!!!

Επαιξες φοβερη μπαλα σε ολη τη σεζον και δικαιοτατα το σηκωσες!!!!!

Τωρα στο κυπελλο την πατησες απο την Μιετζ αλλα δεν πειραζει....

Καρλιτος ειναι παιχταρας και χαιρομαι ιδιαιτερα για την ανοδο των πιτσιρικων σου!!!!

Περιμενω να δω την ομαδα σου στα προκριματικα και την ενυσχηση της!!!!

ΒΑΜΟΟΟΟΣΣΣΣ ΦΑΝΗΣΣΣ!!!!!

@Diegito21 Παιχταραααα μουυυυ!!!!!

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣ!!!!!!

ΕΙΣΑΙ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟΟΟΟΟΟ!!!!!!

ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΚΑΤΟΡΘΩΜΑΑΑ!!!!

Μετα την ευκολη προκριση με Λατσιο ηρθε η Τοτεναμ που σαφως ειναι πιο ποιοτικη και θα μπορουσες να την πατησεις μεσα στην Αγγλια ομως ησουν ψυχραιμος σε κρατησε και ο μεγας Λαφοντ ορθιος με τις επεμβασεις του και ο Ζιφκοβιτς εβαλε το χρυσο γκολ που σε εστειλε στον τελικοοο!!!!!

Βλεπεις οτι δεν δινω βαση στο πρωταθλημα γιατι η συμμετοχη σου στον τελικο ειναι κατι μαγικοοοο!!!!!

Η Εβερτον δεν τρομαζει αλλα θελει προσοχη ομως δεν σε φοβαμαι εχεις ομαδαρα και περιμενω να μας φερεις την μεγαλη κουπααα!!!!!

Παιξε την μπαλα σου χωρις αγχος και φερε μας την ευρω-κουπα!!!!!

ΒΑΜΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣ ΝΤΙΕΓΚΙΤΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!

@ELBarto-3- Δεν πιανει παντα η μαυρη μαγεια να ξες:D

Παντως ο Ζουρκοφσκι κατι λεει οτι θελει να ερθει προς κρακοβια μερια ;)

Στα δικα σου τωρα ας ξεκινησουμε απο το κυπελλο οπου η ομαδα του Αρκα σε εχει κανει πελατη βλεπω :D

Στο πρωταθλημα ομως πας τρενο και εκτος απο 1-2 στραβοπατηματα εισαι εξαιρετικος

Βεβαια ολα θα κριθουν στα πλει οφς οπου ναι μεν εχεις ενα μικρο αβανταζ αλλα δεν μου λεει τιποτα αυτο

Χρειαζεται σοβαροτητα και προσηλωση και πιστευω μπορεις να σηκωσεις και φετος το πρωταθλημα!!!

ο Πελεγκρινι βλεπω πεταει το παλικαρι φοβερος οπως και ο πιτσιρικας σου που εχει ολο το μελλον μπροστα του!!!!

ο Ζουρκοφσκι σε κουβαλησε στα κρισημα και δειχνει παστα μεγαλου παικτου!!!!

Περιμενω να δω τι θα κανεις στα πλει οφς τωραα!!!!

Σοβαροτητα να εχεις και η κουπα θα ερθει 

ΒΑΜΟΟΟΟΣΣΣΣΣ ΛΙΑΚΟΟΟΟΟ!!!!!

Στα δικα μου τωραααα!!!!!

Ξεκιναμε με την ευρωπηη 

CHAMPIONS LEAGUE ROUND OF 16'

Υποδεχθηκαμε την Παρι μεσα στο γηπεδο μας με πολλη αισιοδοξια για κατι θετικο που κοπηκε αμεσως με το που ειδα την 11αδα

Με επιθετικη 4αδα νειμαρ λακαζετ βερνερ και μπαμπε και Καβανι, Ομπαμεγιανγκ παγκο δυσκολα τα πραγματα... Τη μεικτη κοσμου ειχαν επιθεση οι τυποι

Ξεκινησαμε ιδανικα ομως με τον Κουαντρα να ανοιγει το σκορ στο 16' σε ενα μαγικο ξεκινημα για μας

Γρηγορα ομως η Παρι επεβαλε τον ρυθμο της και μεχρι να βγει το ημιχρονο ηταν 1-4 το σκορ...

μπηκαμε δυνατα στο 2ο ημιχρονο και σκοραραμε 2 γκολ αλλα δεν καταφεραμε κατι παραπανω δυστυχως....

ηταν εξαρχης δυσκολα τα πραγματα τωρα ειμαστε με το ενα ποδι εκτος....

51099630_2158964894190635_58860262656720

ηρθε η ωρα του επαναληπτικου και....

51332164_2158965014190623_89388720674329

50949560_2158964900857301_85436391824660

Μας πηρε παραμαζωμα ο Βερνερ οπως βλεπετε..... Και λιγα φαγαμε ελεω Μαισοναλ....

Τελειωσε το φετινο μας ταξιδι στα αστερια και ειμαι πολυ περιφανος για την ολη μας πορεια

Νταξει ηταν αδυνατο να κοντραρουμε την Παρι εχουμε πολυ δρομο ακομα ομως ειμαι περιφανος για την προσπαθεια μας και στα 2 παιχνιδια

Παμε στο κυπελλο τωραα

Κρακοβια - Μιελτζ 3-0

Βισλα - Κρακοβια 1-3

Κρακοβια - Βισλα 2-0

Κρακοβια - Γιαγκελονια 5-0

Γιαγκελονια - κρακοβια 0-2 

ηρθε η ωρα του μεγαλου τελικου!!!!!

Αντιπαλος η Λεγκια 

-PAXP-deijE.gif51378849_2158964870857304_78060487720933

Ξεκινησαμε με τον Ναγκι να τους βαζει μπροστα στο σκορ στο 21' ομως σοβαρευτικαμε και παιξαμε μπαλαρα και καναμε το 3-1 μεχρι το 65' οπου αν δεν ηταν ο Λαγιουντ στο τερμα θα ειχαν φαει και αλλα γκολ... μειωσαν απλα με τον καρλιτος στο 77' αλλα τιποτα αλλο!!!

51810470_2158964880857303_17650651845078

51286783_2158965004190624_32912417926361

ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΙΙΙΙΙ!!!!!!!!! ΤΟ ΠΡΤΩΟ ΒΗΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΝΤΑΜΠΛ ΕΓΙΝΕΕΕΕΕ!!!!!!

Παμε στο πρωταθλημα τωρααα

Κρακοβια - Λεγκια 1-0

Κρακοβια - Πογκον 2-1

Ζαγκλέμπιε Σοσνόβιετς - Κρακοβια 0-2

Πλοκ - Κρακοβια 1-3

Κρακοβια - Μιετζ 5-0

Κιελτσε - Κρακοβια 0-3

Κρακοβια - Γκορνικ 3-0

Κρακοβια - Γκντανσκ 4-0  

51024304_2158965170857274_64351771677761

51024304_2158965170857274_64351771677761

Βαθμολογια κανονικης διαρκειας και βαθμολογια που μπαινουμε στα πλει οφς

μειωσαμε απο το -11 στους 2 και παμε να τα παιξουμε ολα στα πλει οφς

ΠΛΕΙ ΟΦΣ

Σλασκ - Κρακοβια 0-1 δεν παιχτηκε μπαλα αλλα ο Γιακουμακης με κεφαλια στο 75' μας εδωσε την νικη!!!

Κρακοβια - Αρκα 3-1 ευκολα αν και μειναμε πισω στο σκορ ο Γολφ με Χατ -τρικ μας εδωσε τη νικη

Βισλα - Κρακοβια 2-1 κακιστη εμφανιση και ηττα που μας βαζει σε μπελαδες.....

Κρακοβια - Γιαγκελονια 4-1 μπαλαρα και ευκολη νικη

Γκντασκ - Κρακοβια 1-2 μας δυσκολεψαν αρκετα αν και προηγηθηαμε με 0-2 καναμε πολλα λαθη στην αμυνα και μας κρατησε ορθιους ο Μαισοναλ

Κρακοβια - Γκορνικ 1-0 χαναμε τα αχαστα παραλιγο να παθαιναμε μεγαλη νειλα αλλα ο Γολφ μας εδωσε το πολυτιμο 3ποντο

50938151_2158965160857275_10284704592235

Ηρθε η ωρα για το κρισιμο παιχνιδι με Λεγκια που θα κρινει και τον πρωταθλητη οπως βλεπετε και εμας να θελουμε αποκλειστικα και μονο την νικη για να σηκωσουμε το πρωταθλημα

Ξεκινησε το μεγαλο ματς τιτλου με την Λεγκια να μας υποδεχεται

Και η αληθεια ειναι οτι στο 1ο ημιχρονο ειμασταν σαν χαμενοι μεσα στο γηπεδο με τον καρλιτος να τους βαζει μπροστα στο 35' και εμεις να εχουμε σε τρομερη βραδια τον Σαμιρ στο τελευταιο του παιχνιδι πριν εγκαταλειψει οριστκα τα γηπεδα...

Στο 2ο ομως ξυπνησαμε και ισοφαρισαμε στο 55' με τον Γιακουμακη και συνεχισαμε να πιεζουμε ψηλα ομως η μπαλα δεν εμπαινε με τιποτα...

η για να ειμαστε πιο σωστοι ο Λαγιουντ ειχε πιασει τον πατο του....

Το ρολοι δειχνει 86' και ο εκνευρισμος ειναι εμφανης μιας και ο χρονος τελειωνει ομως ο παιχταρος Γουλφ με μια απιστευτη εμπνευση βγαζει φοβερη μπαλια στην πλατη του Πατζαν ο Ιμπε ειναι τετ - α -τετ με τον Λαγιουντ πλασαρει και 

ΓΚΚΚΚΚΚΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΝΑΙΙΙΙΙ ΕΙΜΑΣΤΕΕΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΕΕΕΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!

ΚΑΙ ΠΕΡΣΙ ΠΗΡΑΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΛΛΑ Η ΦΕΤΙΝΗ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΤΟ ΜΑΓΙΚΟΟΟΟ!!!!
ΕΠΙΣΤΡΕΨΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ -11 ΚΑΙ ΚΑΝΑΜΕ ΑΠΟΝΟΜΗ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΗΣ ΛΕΓΚΙΑΑΑ!!! (ΠΕΡΙΤΟ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΚΑΥΛWΣΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΑΠΟΝΟΜΗ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΑΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥ)

@Fanis-13- ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ :D

51109558_2158965184190606_71997380271475

51249283_2158965190857272_37074400235875

51518393_2158965177523940_16871381955373

51223984_2158965360857255_98159967439578

Τελικη βαθμολογια

50979337_2158965354190589_72560522725330

Καναμε τρομερη σεζον κυριως στον 2ο γυρο και παρα το -11 ειμαστε πρωταθλητες και νταμπλουχοι!!!!!

Γιακουμακης και Γολφ οι ΜVP μας για φετος ενω και οι Χαρασλιν Κουαντρα βοηθησαν αρκετα για την μεγαλη ανατροπη!!!

51061398_2158965557523902_31586263236608

τελος να πουμε ενα μεγαλο ευχαριστω σε εναν πραγματικο κυριο των γηπεδων που εβαλε τελος στην τεραστια καριερα του και που μας εκανε την τιμη να φορεσει την φανελα της Κρακοβιας

handanovic-roma.jpg

Σε ευχαριστουμε για ολα τεραστιε ΣΑΜΙΡ ειμαστε περιφανοι που φορεσες την φανελα της Κρακοβιας και που συνεβαλες τα μεγιστα στην κατακτηση του Europa Legaue!!!!

Καλη συνεχεια σε οτι κι αν κανεις!!!!!

Αυτα απο μενα στο επομενο ποστ θα εχει μεταγραφες και τα πρωτα παιχνδια της νεας σεζον!!!!

50976787_2158965010857290_35920975730468

• Love 4