Jump to content
ELBarto-3-

FIFA 19 - Career Mode Topic V2

Recommended Posts

@niktsiabe Για Θελτα δεν ειναι τιποτα ιδιαιτερο, 28 ετων 65 οβεραλ εχει.....παιζω σε πολυ χαμηλου επιπεδου πρωταθλημα, μπρο.....

Αντε αντε, τελειωνε και με την Θελτα σου, μας κουρασες 😛 
Την εχεις απο τοτε που αρχισα εγω στην Ντεπορ, φτανει 3 μηνες τωρα!

Ο αποκλεισμος σου δειχνει τον δρομο ;) 

@Diegito21 Για τον Ανγκουλο θα δεις παρακατω, για το γηπεδο, ειναι το ιδιο που ειχα και στο 16 στην ομαδα.

Σε σενα τωρα, με το καλο η νεα σεζον.
Μεταγραφες : Καλα εκανες και εδιωξες τον αμπαλο Μπαλοτελι, δεν αντεχα να τον βλεπω στην ομαδα σου :D 

Οι αφηξεις, μια και μια, μπρο!!
Φανταστικες, που θα σου δωσουνε βαθος και ποιοτητα!
Περειρα, Ματουιντι, Ρουμπεν Διας, πωπωπωπωπωπωπω, εκπληκτικοι!!
Δεν ειμαι φαν του Ιμομπιλε, εσυ ξερεις.

Τρομερη 11δα, ορχηστρα η ομαδα φετος!!!

Δυνατος ομιλος ομως ρε φιλε.....
Πολυ δυνατος.

Και φανηκε απο την πρωτη κιολας αγωνιστικη που με το ζορι πηρες το Χ, παρα τις φασεις που εκανες.
BTW πρωτη φορα διαβαζω την προταση "Φυγαμε με το Χ" ενω επαιζες εντος εδρας :hehe: :lol: 

Πρωταθλημα νοθρο ξεκινημα, αδερφε, αλλα πιστευω θα βρεις πατηματα, δεν ειναι εκει το θεμα.

Περιμενω συνεχεια, εχεις λαμπρο μελλον!!

FORZA DIEGITO!!!

@desperado Μπρουλη, ασ'τα χαζα, σε θελω Πολωνια.....

Δεν εκατσε η Σλασκ, no problem, δοκιμασε αλλη, καμια Βισλα Κρακωβιας που δεν τα παει τοσο καλα, την Βισλα Πλοκ που ειναι πολυ κακη ομαδα, αλλα εχει τρομερο λαο, την Πιαστ Γκλιβισε, την μισητη συμπολιτισσα της Γκορνικ.
Εχεις επιλογες.

Μονο κατι κωλοφλωροι εδω μεσα "φοβουνται" να πανε σε μικρα πρωταθληματα, γιατι δε ξερουν τι να κανουνε χωρις μαρουλι, και πως να χτισουνε ομαδα, δε λεμε ονοματα. :D :hehe: 

-----------------------------------------------------------------------------------

maxresdefault.jpg

Παμε πρωτα στην τελευταια μου μεταγραφικη κινηση!

maxresdefault.jpgDYd1kes.png

Tomas Belmonte 

Ενα δυνατο 20χρονο Αργεντινακι, απο την Λανους!

900,000 €.

CM ειναι το παιδι, με πολυ μελλον.
66 οβεραλ στα 20 του.

P1010159.jpg

Igor Angulo -> Λειψια 

Χιλια ευχαριστω στον παικταρα τον Ανγκουλο που βοηθησε την ομαδα να ανεβει κατηγορια, και να παρει τιτλο περσι, αλλα 34 ετων, ΘΕΟβαρος περιοχατος σεντερ φορ.......δε μπορω να παιξω με τετοιους.

Τσιμπησα και 1,4 μυρρια απο τους Γερμανους, που πηγανε στον Μπελμοντε, αρα win-win.

-----------------------------

Τελικη εντεκαδα.

tRWV3k4.png

Ο Ανχελ Γκομες στο κεντρο, ηταν ψιλο αχρηστος.
Τον τρωγανε ζωντανο, ειναι και μια-μιση σπιθαμη ανθρωπος, τον καταστρεφανε οι μπουλντοζες του Πολωνικου ποδοσφαιρου στο κεντρο.
Ετσι επρεπε να παρω μεσο, και βρηκα τον πιτσιρικο απο την Λανους, και ειναι εξαιρετικος.

----------------------------------

Παμε σε δραση!

Cracovia - Gornik 1-1

Πολυ δυναμικο παιχνιδι, σε μια καλη εδρα που θυμαμαι μου προκαλουσε θεματα μεχρι και στο 16.

Gornik - Arka 1-2

Η Αρκα ηρθε και πηρε αυτο που ηθελε απο το παιχνιδι....
καθοτανε και πρωτη τοτε, και φανηκε, εξαιρετικη ομαδα.

93705391-d354-4a4c-aae5-d090820f92c2.jpg

PeMcVA2.png

To μεγαλο ντερμπι της πολεως σημαδευτηκε απο τον ΑΡΧΗΓΟ ΜΑΣ!!!!!

Ειχαμε τον απολυτο ελεγχο, και καναμε τις φασεις, αλλα τιποτα δεν φαινοτανε να πηγαινε καλα, μεχρι το 90' που ο Ματουζεκ προωθηθηκε και σκοραρε το νικητηριο γκολ!!

Ενα παλικαρι της Γκορνικ να βαζει το γκολ που κρινει τον αγωνα, σε τοπικο ντερμπι, ΑΥΤΟ ειναι ποδοσφαιρο!

a5da2b247066b3d445688b02d013d1f5.jpgmAyxQj8.png

Μακρια απο καρδιοπαθεις.

0-2 χανουμε, δικαια, ανεβαινουμε και καταφερνουμε να το γυρισουμε ΕΝΤΕΛΩΣ και τρωμε ισοφαριση στο 90' .....
Απιθανο παιχνιδι.

Lechia Gdansk - Gornik 0-1 

Ευκολη νικη, στο τελος.
Αν και πιεστηκαμε απο το 75 και μετα, και θα μπορουσαμε να το φαμε, αλλα η νικη ειναι νικη.

Gornik - Slask 4-0

Ευκολα και απλα, με πολυ καλη μπαλα.
2 γκολακια ο Ζουρκοφσκι.

Pogon - Gornik 2-2 

Τρομερη εδρα, και για να μαστε σταρατοι, χεσμενοι μπηκαμε και φαγαμε 2 μπαλακια πολυ γρηγορα.....τρεχα μετα.
Τουλαχιστον πηραμε τον βαθμο.

jYFsNvN.png

----------------------------------------------------------------

• Η τετραδα για τους υποψηφιους για παικτη του μηνα.

IroYFJR.png

Καλουτσικα τα παμε :D 

• Μπελμοντε, μεταγραφαρα.
    Προσδιδει ενεργεια και ορεξη στο κεντρο μας.

• Ανχελ Γκομες, καλουτσικος, ιδιαιτερα βελτιωμενος τις τελευταιες αγωνιστικες, γιατι στην αρχη οπως προειπα, τον καταπινανε....

• Φρουχτλ, βραχος.

Αυτα, παιδες, συνεχιζουμε με ελπιδες για το καλυτερο.
Μαρκαρω στενα ηδη 2 παικτες για PC τον Γεναρη, που εχουνε ξαναυπαρξει στην Γκορνικ, στο ΦΙΦΑ 16  ;) 
Να δω αν τους μαντεψει κανεις, απο αυτους που θυμουνται το τοπικ προ-διετιας.

VIVA GORNIK!!!!!

gornik-crax-2.jpggornik-crax-3.jpg

• Love 2
  • Like 1

@Diegito21 Απώλεια ο Βερετού νομίζω, αλλά με Ρ. Ντίαζ και Ματουϊντί είσαι νομίζω plus. Επίσης στην επίθεση έφερες τρελόΤσίρο, θα τα παστελώσει τα γκολάκια του!Επίσης Καπράρι πολύ καλή λύση!Ο όμιλος να μη λέμε ψέμματα, είναι δύσκολος. Είσαι όμως και τυχερός, γιατί θα επισκεφτείς 3 αληθινά, όμορφα και ατμοσφαιρικά γήπεδα, άρα θα βιώσεις πλήρως την διοργάνωση. Αξιοσημείωτο επίσης ότι δεν έχασες στην πρεμιέρα. Αν και ηττήθηκες από Μίλαν, πήρες τα ντέρμπι των Απέννινων (Μπολόνια) και της Τοσκάνης (Έμπολι).Με δεδομένο ότι είχες και το μυαλό στην Ευρώπη, το πρόσημο είναι θετικό. Καλή συνέχεια!!

@ELBarto-3- Αφού ξέρεις φίλε μου αν φας κόλλημα με μία ομάδα δυσκολεύεσαι να την αποχωριστείς!VAMOS CELTA!😄

Η αλήθεια είναι ότι στο τέλος κάθε σεζόν όλα είναι ανοικτά

Στα δικά σου...όντως τι ΦΑΝΕΛΑΡΑ έχει η Γκορνικ, ωραίο σχέδιο!

Καλό εργαλείο φαίνεται ο Μπελμόντε, που μαζί με Μάτουζεκ που σου έδωσε τη νίκη στο ντέρμπι, θα κάνεις ωραίο κέντρο!

Ξεφεύγει πάντως η Λέγκια, δείχνει αποφασισμένη για τον τίτλο και να μην δώσει δικαιώματα για αμφισβήτηση

@takisaek Πολύ δύσκολο προμηνύεται το πρωτάθλημα, είναι και τα πλέι-οφ καπάκι, χαμός. Πολλοί οι μνηστήρες, ενώ η Λέγκια δεν βρίσκεται καν στο κάδρο. 

Έκανες ωραίο δίδυμο με Γιακουμάκη- Κολοβό (ειδικά αυτός με τη Λέγκια ήταν απολαυστικός!), 19 γκολ είναι πολύ υψηλός αριθμός για αυτό το χρονικό σημείο, όποτε θέλουν έξτρα προσοχή στη διαχείριση για να κρατήσουν σε διάρκεια.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ: 

Θα ξεκινήσω κάπως ανάποδα, θέλοντας λίγο να σας προϊδεάσω.Μετά τον αποκλεισμό από το Γιουρόπα, προχώρησα σε μία μικρή παρέμβαση στην επίθεση της ομάδας, εκεί δηλαδή  που εύστοχα παρατήρησε κάποιος σε προηγούμενο ποστ ότι είχα πρόβλημα, αφού πέρα από τον Άσπας άντε και τον Σίστο οι άλλοι δεν ήταν σταθεροί σκόρερ. Εδώ να πω ότι φάνηκε και η έλλειψη του Μάξι Γκόμεζ σε σχέση με πέρσι, ενώ η μεταγραφή του Πιάτεκ ήταν αποτυχημένη (τραυματίσθηκε κάποια στιγμή κιόλας,ενώ μου ζήτησε και μεταγραφή). Έβαλα λοιπόν τον Νολίτο στο κέντρο της επίθεσης, στο κλασικό μου 4-3-3 με ξεκάθαρη εντολή να παίζει ως false9, ενώ τράβηξα τον Άσπας στα δεξιά (όπως ήταν πέρσι δηλαδή με την παρουσία του Γκόμεζ) και ο Σίστο έμεινε στα αριστερά. Το αποτέλεσμα ήταν να ....ΤΡΙΒΩ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ!!! Ο Νολίτο βρήκε ρόλο, βρήκε χώρο να κάνει παιχνίδι, κρύφτηκε η έλλειψη ταχύτητας λόγω της ηλικίας του, που έβγαζε μάτι όταν έπαιζε στα αριστερά και αυτόματα απλώθηκε όλη η ομάδα.Σαν να πείσμωσε για την χαμένη ευκαιρία με τη Σελτικ. Έχουμε και λέμε λοιπόν:

27η αγων.

ΘΕΛΤΑ- ΛΑΣ ΠΑΛΜΑΣ 3-0

Τελευταία στη βαθμολογία η αντίπαλος, τυπική η παρουσία της στην κατηγορία πλέον. 

28η αγων.

idWuBcZ.jpg

Νίκη όχι μόνο γοήτρου, αλλά και μεγάλης βαθμολογικής σημασίας. Αυτό που μου άρεσε ήταν ότι παίξαμε ως ομάδα που θέλει να βγει στο Τσάμπιονς Λιγκ.

29η αγων.

ΘΕΛΤΑ- ΑΛΑΒΕΣ 2-0

Εδώ άρχισε να μιλάει ο Νολίτο...

30η αγων.

6r2cysB.jpg

Αδιάφορη η Μπέτις, κάτι που το έδειξε και μέσα στο γήπεδο. Ο Ασπας σκόραρε μετά από καιρό.

31 αγων.

EUjdape.jpg

Παλεύει για τη σωτηρία της η Αθλέτικ, έβγαλε ψυχή, είχε 3 δοκάρια, άδικο που δεν κέρδισε.

32η αγων.

ΡΕΑΛ ΣΟΘΙΕΔΑΔ- ΘΕΛΤΑ 0-2

Επίσης ανεξήγητο το πως δεν έχανα 2 και 3-0 σρο 1ο ημίχρονο. Ειδικά στο 25ο λεπτό η Σοθιεδαδ είχε 5απλή (!) ευκαιρία. Από εκεί και έπειτα, Άσπας- Σίστο και διπλό..

33η αγων.

3U5nbyo.jpg

Ειλικρινά παίδες, δεν έχει υπάρξει ομάδα μου τόσο ορμητική σε παιχνίδι τόσα χρόνια που παίζω ΦΙΦΑ. Η Ρεάλ έμοιαζε ομάδα 3ης κατηγορίας!!Επίσης υπενθυμίζω το ματς πέρσι είχε έρθει 4-1, ενώ στον 1ο γύρο 0-1!!Παιχνίδι που λογικά σηματοδοτεί την έξοδό μας στο Τσάμπιονς Λιγκ, καθώς η Ρεάλ έμεινε 6η!!!

34η αγων. 

ΘΕΛΤΑ- ΒΑΓΙΑΔΟΛΙΔ 1-0

Καταφέραμε και μαζέψαμε γρήγορα τα μυαλά μας, είχαμε και κούραση, αλλά ο Νολίτο μας έσωσε στο 71΄

35η αγων. 

ΘΕΛΤΑ- ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ 1-1

Σταμάτησε το σερί των νικών, δεν μας κακόπεσε βέβαια η ισοπαλία. Πάλι ο Νολίτο..

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

SWx3Od5.jpg

Τι να πω, μόνο με αυτοκτονία δεν θα βγώ!Και το λέω αυτό γιατί πάω σε δύσκολες έδρες (Εσπανιόλ, που παλεύει να σωθεί και Λεβάντε που κυνηγάει Ευρώπη) αλλά ενδιάμεσα υποδέχομαι τη Βαλένθια που με κυνηγάει!Ντέρμπι τεράστιο λοιπόν αναμένεται!Παρά τις σερί νίκες, Μπάρτσα και Ατλέτικο δεν χάνουν και δικαίως θα έλεγα, είναι οι καλύτερες ομάδες που παίζουν μάλιστα και τελικό κυπέλλου. 

ΥΓ1: Μπορεί να έχω μόνο 2 ήττες, αλλά το λέω και πάλι. Δεν ξεγελιέμαι.Αρκετές  από τις ισοπαλίες μου έγερναν προς την ήττα. Το δίκαιο ήταν να είχα τώρα γύρω στους 64-65 πόντους.

ΥΓ2: Το επόμενο ποστ θα περιέχει λήξη σεζόν και αποφάσεις για το μέλλον

Αdios!!

• Love 3
  • Like 1

@Diegito21

Στο πρωτάθλημα τα πας μέτρια,  αλλά όπως λες ,αλλά και το πιστεύω θα ανέβεις,  είναι νωρίς ακόμα.. 

Στην Ευρώπη τώρα,  είσαι μέσα στο κόλπο σε ένα πολύ δύσκολο όμιλο..

Παίξε έξυπνα την ΣΊΤΥ και ξανα πάρε το Χ  και μετά χτυπά τους άλλους 2 και ότι βγει..

FORZA DIEGITO!!!!

@niktsiabe

Συνεχίζεις ακάθεκτος,  

Δεν σταματάς πουθενά... VAMOS CELTA...!!!

Δεν θα πω κατι περιμένω το τέλος της σεζόν σου αλλά και αυτού του καριερ και σε περιμένω σε κάτι καινούριο...

@takisaek

Αδερφέ μου τα ελληνόπουλα σου σκοτώνουν...

Τη να πω, σε έχουν πάρει από το χέρι..

Χαμός στην βαθμολογία,  τρένο πάτε όλοι μαζί..

Άντε να δούμε που θα καταλήξει...

Συνεχίζεις δυντααααα..

@ELBarto-3-

Μπρουλη,  δεν φταίει η ομάδα.. μια χαρά είναι και το πρωτάθλημα καλό.. Αλλά δεν... Δεν με τραβάει,  δεν το ζω...

Συνεχίστε 2 εκεί,μια χαρά είστε....

εγώ έχω αρκετά RTG στο νου μου.. Έτσι και αλλιώς δεν είχα  και πολύ χρόνο αυτές τις μέρες να ασχοληθώ με κάτι σοβαρα,παρόλα αυτά δοκίμασα και την PLOCK αλλά τα ίδια.... Ίσως ΣΚ.. Κάτι γίνει θα δούμε..

Στα δικά σου , προχωράς σταθερά,  είσαι 3ος με ματς λιγότερο. 

Παιχνιδαρα με ΛΕΧ, μεγάλη νίκη στο ντέρμπι και 4αρα στην ΣΛΑΣΚ 

Έχεις δρόμο ακόμα μέχρι τα πλέι οφ.. συνέχισε

VIVA GORNIK !!!!!

• Like 2

13 minutes ago, desperado said:

ΒΡΩΜΙΆΡΗΔΕΣ;;; 

Τόσο κόμπλεξ ρε φιλαράκι,  γιατι;; 

Το ξέρω IRL σας έχει αρρωστήσει αυτή η ομάδα..  και θα είναι ακόμα για αρκετά χρόνια...

Αλλά και στο παιχνίδι;; ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΊΔΙ;;; 

ΉΜΑΡΤΟΝ που λέει και ο άλλος...

Εμένα προσωπικά με προσβάλει αυτό που είπες..  Και έχει ξαναγίνει και παλαιότερα.. Αλλά πέρασε έτσι 

Για φαντάσου να αρχίσω εγώ τώρα και να λέω για Παναθηναϊκό αεκ  ΠΑΟΚ..

Ξέρεις τη έχει να γίνει εδω μεσα από όλους και δικαιολογημένα;;;

μακελειό..

@ELBarto-3- 

τα έχω  βρει με LECHIA GDANSK  και έχω και έτοιμο ποστ...

Δεν ξέρω όμως άμα θα συνεχίσω... Έχω ψιλοξενερωσει γενικά 

------------------------------------------------------------------

kisspng-lechia-gdask-ekstraklasa-polish-

49824791_395812627838352_186590043811348

49351468_395819997837615_265208143270851

Αυτά και βλέπουμε...

Οφειλω να ζητησω μια συγνωμη αδερφε μου δεν ηθελα σε καμια περιπτωση να σε προσβαλλω οπως και κανεναν απο το τοπικ αλλωστε ολους σας θεωρω αδερφια μου και ας μην σας γνωριζω προσωπικα... Χαβαλε ηθελα να κανω απλα παραφερθηκα λιγο... Ανθρωποι ειμαστε και πολλες φορες μπορει να κανουμε και λαθη... Ηταν λαθος μου και το παραδεχομαι.... και παλι συγγνωμη αδερφε μου!!!

• Love 1
  • Like 2

@desperado  Να και ο αλλος πολωνος!!!!

Το ξεκινημα σου ειναι αρκετα καλο θα ελεγα και η ομαδα πρεπει να ειναι πολυ καλη τουλαχιστον εμενα οπου με εχουν βρει φετος με εχουν κανει πελατη :D

Το 1-4 στην κρακοβια μου πονεσε λιγο αλλα σε συγχωρω :D

Ο Χαρασλιν εμενα μ'αρεσει παντως που τον εχω παρει στην Κρακοβια και μεσα σε μιση σεζον με φουλ προπονηση ανεβηκε 5 οβεραλ

Οι μεταγραφες σου τρομερες με ποιοτητα και ταλεντο για το επιπεδο του πρωταθληματος!!!

Οι ακαδημιες σου δουλευουν στο φουλ και περιμενω να δω την εξεληξη των πιτσιρικαδων σου!!!!

Εχεις καλη ομαδα και θα ανεβεις και αλλο το θεμα ειναι τα πλει οφς!!!

Εγω παντως σε πιστευω!!!!!

ΒΑΜΟΟΟΟΣΣΣΣ ΝΤΕΣΠΕΡΑΝΤΟ!!!!!

@niktsiabe Καταρχας μπραβο σου για την τρομερη πορεια και την εξοδο στο τσαμπιονς λιγκ!!!!

Απο κει και περα ειναι απολυτως λογικο να θες να πας καπου αλλου μπρο αλλα για μενα καλυτερα θα ηταν να πας σε αλλο πρωταθλημα αλλα εσυ ξες

Παντως ειναι καλη επιλογη ομαδας η Σεβιλλη για να δουμε αν εσυ θα τα καταφερεις γιατι μεχρι στιγμης η καρεκλα της εχει αποδειχθει γκαντεμικη 

Παιζεις και προκριματικα τσου λου οποτε μια χαρα εισαι!!!!

Περιμενω να σε δω και σενα τωρα στα δυσκολα!!!!

ΒΑΜΟΟΟΣΣΣΣ!!!

@ELBarto-3- Αδερφε μα το θεο αυτο με την βαθμολογια δεν το ειχα προσεξει :D

Τωρα το ειδα που το ανεφερες εσυ :D

Μαλλον καμια Bugια του παιχνιδιου θα ειναι η φαινεται μας αγαπαει πολυ η κυρα ΕΑ :hehe:

Τωρα σε αυτο το καρεερ δεν ανοιξα βαλιτσα δεν υπαρχουν και αλλες αλλωστε στον καταλογο απο πρωτη αρχη οταν πηρα το φιφα ανοιξα τα περισσοτερα πραγματα που ειχε το στορ και ισως να τα εδωσε τωρα...

Στα δικα σου τωρα κανεις τρομερη πορεια!!!

Αν και ξεκινησες με  2 συνεχομενα  Χ με Γιαγκελονια και Μιελτζ (ακομα γελαω με την χαμενη ευκαιρια :D)και εχασες και απο κιελτσε αρχισες να το στρωνεις το πραγμα

Αρκετες σερι νικες με πολυ καλο ποδοσφαιρο !!!!

Πελατισσα την εκανες την Βισλα :D

Γενικα εχει ανεβει η ψυχολογια της ομαδας σου και δικαιοτατα πατησες κορυφη αν και τα παντα θα κριθουν στα πλει οφς!!

Ζουροφσκι βλεπω πεταει ,Bochniewicz πολυ καλος στοπερ και σε εξαιρετικη ηλικια νομιζω επιβαλλεται η αγορα του απο την Ουντινεζε το καλοκαιρι,  Wolsztynski και Matuszek μπορει να τους λειπει η ποιοτητα αλλα βγαζουν πολυ παθος στο γηπεδο και ο Γκομες αν και ξερει μπαλα ειναι πολυ σοφτ για τετοια πρωταθληματα που απαιτουν δυναμη  

Κοιτα να μαζεψεις οσους περισσοτερους βαθμους μπορεις για να μπεις με οσο το δυνατον καλυτερη συγκομιδη στα πλει οφς

Σε πιστευω και για τιτλο!!!! 

ΒΑΜΟΟΟΣΣΣ ΛΙΑΚΟΟΟΟ!!!!

Παμε στα δικα μου τωρα!!!!

Παμε να τελειωσουμε τη σεζον μιας και σημερα το πρωι που ειχα χρονο καθησα και επαιξα τα πλει οφς οποτε παμε να δουμε πως τα πηγαμε και που τερματησαμε

49949235_2133045376782587_74053326054589

Αν ειναι δυνατον..... 0-3 επρεπε να ειναι το 1ο ημιχρονο αλλα χασαμε τα αχασταα.... Οταν δεν τα βαζεις θα τα φας και ετσι εγινε στο 2ο ημιχρονο...

49783330_2133045366782588_83763025536247

Πολυ μετριο ματς οποιος εβαζε γκολ θα κερδιζε ευτυχως για μας το εκανε ο κολοβος και κερδισαμε

49315593_2133045380115920_43364930412724

Ξεκαθαρα καλυτεροι απο μας δικαια χασαμε αν και προηγηθηκαμε δεν παιξαμε μπαλα

50073195_2133045363449255_80791029156644

Παλι δεν κατεβηκαμε στο γηπεδο..... Αναμενομενη ηττα

49343084_2133045493449242_76957512674479

49784236_2133045353449256_52703269069007

Επιτελους ξυπνησαμε σε αυτα τα πλει οφς και με τον Γιακουμακη να σκοραρει 2 γκολ μας εδωσε την μεγαλη νικη!!!!

Παμε στα 2 τελευταια ματς που δυστυχως ξεχασα να περασω τις φωτο.....

Γιαγκελονια - Κρακοβια 1-3  Δεν παιξαμε τιποτα στο 1ο ημιχρονο αλλα ευτυχως ο Πλιτσαρι επιασε τον πατο του... Ανεβηκαμε στο 2ο και με μεσα σε 10 λεπτα ειχαμε πετυχει 3 γκολ με Καλυκυ καμαρα και Χαρασλιν!!! Απλα μειωσαν στο 89' 

Παμε στο τελευταιο ματς της σεζον!!!!

Ειμαστε στους 67 βαθμους μαζι με Βισλα αλλα στην 4η θεση εμεις και 3η η Βισλα  μιας και μας εχουν στην ισοβαθμια οποτε περαν απο δικη μας νικη θελουμε και νικη της Αρκα μεσα στην εδρα της Βισλα

Κρακοβια - Γκορνικ 3-0 Χατ-τρικ απο τον Χαρασλιν μας εδωσε ανετη νικη απεναντι στην ομαδα του @ELBarto-3- που εκανε τραγικα πλει οφς 

Και παραλληλα η Αρκα κερδισε την Βισλα οποτεε

49601332_2133045466782578_37830745866486

49947901_2133045473449244_78271965468137

ΝΑΑΑΙΙΙΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ EUROPA LEAGUE!!!!

Πετυχαμε τον στοχο που ειχαμε θεσει εξ αρχης να βγουμε στην ευρωπη!!!!

Γιακουμακης 1ος σκορερ  (και ο MVP μας για φετος) μαζι με Καρλιτος ενω και ο Χαρασλιν εκανε τρομερη σεζον!!!

Ενω και ο κολοβος βοηθησε παρα πολυ με αρκετα κρισημα γκολ!!!

Ειδικη μνημεια στον Πλιτσαρι που αν και ξεκινησε τη σεζον με 66 rating εφτασε το 83 μεσα σε μια σεζον με φουλ training!!

Αυτα απο μενα παμε για την νεα σεζον τωρα να τεσταρουμε και τις δυνατοτητες μας στην ευρωπη!!!!

Cracovia_fans.jpg

• Love 2

@niktsiabe

Τελείωσε αυτό το καριερ ,

επιτυχημένο θα έλεγα και φεύγεις με ψηλά το κεφάλι...

Τώρα μένεις στο ίδιο πρωτάθλημα και πας Σεβίλλη... 

Καλό challenge,  αν και περίμενα να ξεκινήσεις κάτι καινούριο...

Να πω κάτι.. ΑΓΓΛΊΑ,  ΙΣΠΑΝΊΑ, ΙΤΑΛΊΑ,  ΓΕΡΜΑΝΊΑ,  οι 4 πρώτες ομάδες πάνε κατευθείαν στους ομίλους του Champions league... 

Όπως και IRL... 

@takisaek

3ος τελικά , σωραιος.. 

Έκανες κάποιες ήττες αλλά το τέλος όλα καλά..

Τώρα θέλουν προσοχή τα προκριματικά και τα  πλέι οφ του EUROPA ...

Γιατί νομίζω παίζουν και τα 2 με τις Πολωνικες ομάδες.. 

---------------------------------------------------------

Πάμε να συνεχίσουμε...

8e858a82510e48d23a0954fd91005d67.jpg

Για αρχή ματσάκια 

Μας έκλεψε το Χ η ΓΙΑΝΓΚΕΛΟΝΙΑ στο τέλος 

Άδικο το Χ με ΠΟΓΚΟΝ.. 

Ματσαρες με ΚΟΡΌΝΑ και ΛΕΣ ΠΟΖΝΑΝ..

49837066_396473834438898_556039736730111

Και αλλά 3 όπου ΠΙΑΣΤ και η ομάδα από το ΛΟΥΜΠΙΝ φαίνετε ότι είναι διαολοομαδες του καριερ μου...

Δύσκολα αυτή τη φορά με ΒΙΣΛΑ  αλλά νίκη...

49833685_396474117772203_766079465317990

Ανεβήκαμε λίγο στη βαθμολογία και προχωράμε...

49840204_396469441106004_100544461556364

YOUTH ACADEMY 

BENITEZ:   έχει σε 4 ματς ως αλλαγή , 2 γκολ και 1 ασίστ... θέλει όμως δουλειά θα είναι ο μόνος προς το παρών που θα μείνει στην ομάδα..

Περιμένω  το αλλο εξτρεμακι  να γίνει  16 και να τον δοκιμάσω και αυτόν...

• Έχουμε ΓΙΑΝΓΚΕΛΟΝΙΑ και μπαίνουμε Γενάρη όπου προς το τέλος έχουμε ΛΕΓΚΙΑ και το Φλεβάρη κύπελλο με ΚΡΑΚΟΒΙΑ..

• Πούλησα τελικά τον  WOLSKI , ήταν με τις μέρες του , τη μια χαρμα οφθαλμού,  την άλλη σε έβγαζε από τα ρούχα σου...

Έτσι τα 5.2Μ που έσκασαν οι Τούρκοι της BASAKSEHIR  ήταν νόστιμα για να φέρουμε κάτι καλό τον Γενάρη...

Και μια αναφορά...

FLAVIO PAIXAO: 

Η παιχταρα που παρότι τον είχα πουλήσει από την αρχή της σεζόν,  αυτός τίμησε τη φανέλα,  βγήκε 2 φορές παίχτης του μήνα, είναι μαζί με τον άλλον γερολυκο τον ANGULO πρώτοι με 12 γκολ στους σκορερς

Βοήθησε πάρα πολύ σε αυτό το 1ο μισό και μετά από το ματς με ΓΙΑΝΓΚΕΛΟΝΙΑ θα αποχωρήσει για να επιστρέψει στην πατρίδα του και την ΓΚΡΕΜΙΟ βάζοντας στα ταμεία μας 2.2Μ , βοηθώντας έτσι και οικονομικά την ομάδα...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΎΜΕ ΜΕΓΆΛΕ... 

z23444807V,Flavio-Paixao.jpg

• Love 3
  • Like 1

Πάμε συνέχεια...

logo.jpeg?1534411640

Με τα λεφτά από τις πωλήσεις , πήραμε τέρμα δυνατό, αρκετά δυνατό..

Ηθελα ενα περιφεριακο επιθετικο , αλλα αυτοι που ειχα βαλει στο ματι δεν εφταναν την τσέπη μας ,

οπότε πήγαμε σε πιο φτηνή λύση...

49899217_397244527695162_300304022712510

Πάμε μερικά ματσάκια..

Ξέχασα 11αδα , στο επόμενο ΠΟΣΤ..

1SebltT.png

Αυτή τη φορά  κλέψαμε εμείς το Χ από ΓΙΑΝΓΚΕΛΟΝΙΑ,  

Κακό ματς με ΣΛΑΣΚ 

Καλύτερη η ΛΕΓΚΙΑ και ήσυχη επικράτηση με ΚΡΑΚΟΒΙΑ..

49947898_397257347693880_807576309326046

Στην βαθμολογία κρατιόμαστε στην 3η θέση σε ισοβαθμία με άλλες 4 ομάδες...

ΚΎΠΕΛΛΟ 

Χαλαρά στην επόμενη φάση με MIEDZ...

49822954_396692031083745_698019992770392

Αυτά τα λίγα για σήμερα.. 

ΣΥΝΕΧΊΖΟΥΜΕ....

• Love 2

@desperado Βλεπω παρα τα καποια στραβοπατηματα τα πας μια χαραα!!!

Σου εβαλε δυσκολα η Ζαγμπιε σε κερδισε και σε ενα ματς κιολας...

Οπως και η Γιαγκελονια που εφερες 2 Χ 

Κακη και η ηττα απο την Πιαστ

Σημαντικες νικες με Βισλα και Λεχ στα ντερμπι ομως!!!

Γενικα κρατιεσαι 3ος αν και ολα θα κριθουν στα πλει οφς!!

Ξεκαθαρα δυσκολο και σκληρο το Πολωνικο πρωταθλημα αδερφε!!!

Τωρα μεταγραφικα οι πωλησεις σου ειναι πολυ καλες συμφωνω οπως και οι μεταγραφες σου πολυ καλες!!!

Ντραγκοφσκι εξαιρετικος τερματας ενω και ο Κουαντρα θα δωσει λυσεις!!!

Σε πιστευω αδερφε και περιμενω να σε δω στα πλει οφς!!!!!!

ΒΑΜΟΟΟΣΣΣΣ ΝΤΕΣΠΕΡΑΝΤΟ!!!!!

Παμε στα δικα μου τωραα!!!

Μπατζετ 5 μυρια + αλλα 5 απο το καλοκαιρινο τουρνουα που κερδισαμε

Στοχοι της σεζον 

Να σηκωσουμε το πρωταθλημα και το κυπελλο 

Να περασουμε στους ομιλους του Γιουροπα λιγκ

Μεταγραφες

εφυγαν:

Γκοτομοφσκι 340 χιλιαρικα

Ζενοφ 360 χιλιαρικα

Ντανεκ 540 χιλιαρικα

Λοβενκρασις 550 χιλιαρικα 

Κολοβος 3 μυρια 

βντονιακ 1,5 μυριο

Στροζικ 195 χιλιαρικα

Πιτζτσεκ 410 χιλιαρικα

Διουδης τραμπα

Ηρθαν:

50308244_2133397200080738_16255444131428

Στα 22 του με 1,3 μυρια αποτελει τρομερη λυση και για τα ακρα και στα φορ και αρκετα εξελησημος

50130297_2133397213414070_48172443987544

Ο Αντικαταστατης του Κολοβου... Τρομερη περιπτωση και αυτος με 74 οβεραλ στα 20 του 6 μυρια + Διουδης

50241577_2133397196747405_99021550334561

Μια ακομα περιπτωση με πολυ ταλεντο για τον χωρο του κεντρου!!! Με 1,5 μυριο εγινε δικος μας

50031966_2133397373414054_86226898766151

Δανεικος για 2ος τερματοφυλακας.... Λογικα θα αποκτηθει το επομενο καλοκαιρι απλα δεν ηθελα να τους δωσω τα 2 μυρια που ζηταγαν τωρα

49180780_2133397366747388_46161854433465

800 χιλιαρικα απο την Μπαρτσα απλα για 3ος τερματζης μιας και διωξαμε τον 3ο που ειχαμε

50000461_2133397520080706_40632024339820

Αλλη μια λυση κυριως για παγκο... 1,5 μυριο σκασαμε στην Νοτινχαμ

Συν τους Καμαρα και Αλεσαντρινι που περιμενουμε απο τα PC

11αδα για φετος

50223086_2133398013413990_18950761681350

Παγκος

50005823_2133398023413989_52650470778339

Προκριματικα Europa league παιζουμε με την Σαρμορκ Ροβερς

Παμε σε δραση τωραα

ΓΚΟΡΝΙΚ - ΚΡΑΚΟΒΙΑ 3-0 

Δεν εχω να πω πολλα για το ματς φαγαμε 3 γκολ  μεσα στο 1ο 15λεπτο και μετα απλα κυνηγαγαμε.....

ΚΡΑΚΟΒΙΑ - ΛΕΓΚΙΑ 1-1 Χασαμε τα αχαστα και σε μια φαση κοιμηθηκε η αμυνα μας και μας καρφωσε ο Μαρτινς

ΑΚΡΑ - ΚΡΑΚΟΒΙΑ 1-3 Μπαλαρα με Γιακουμακη Χαρασλιν και Αρμστρονγκ να μας δινουν ευκολο διπλο

@desperado παιζεις μονο πλει οφς στο Γιουροπα

EUROPA LEAGUE PLAY OFFS 

49896907_2133397230080735_99904016649027

Τι κιαν προηγηθηκαμε ειμασταν επεικως για κλωτσιες και δικαια χασαμε απεναντι σε μια ομαδα πολυ μετρια πραγματικαα

49796397_2133397346747390_70480795064053

Ματσαρα που αν και μειναμε με 1-3 πισω στο σκορ βγαλαμε αντιδραση μεσα στο γηπεδο αν και σιγουρα το μυαλο μας ηταν στον επαναληπτικο με τους Ιρλανδους και οχι μονο πηραμε το Χ αλλα ο Καλυλυ στο 90' εχασε τρομερο τετ-α-τετ να κανουμε την μεγαλη ανατροπη!!!!

EUROPA LEAGUE PLAY OFFS 

49814832_2133397383414053_50101439170273

50306171_2133397353414056_75856145964429

Παιξαμε μπαλαρα με εναν μαγικο Αρμστρονγκ να κανει οργια μεσα στο γηπεδο και να μας στελνει στους ομιλους!!! Θα μπορουσαμε και περισσοτερα γκολ αν ειμασταν πιο σοβαροι!!! 2 φασεις 2 γκολ αυτοι αλλα δεν ανυσηχησαμε σχεδον καθολου ουτε και στο τελος που μειωσαν

ΟΜΙΛΟΣ!!

50491055_2133397723414019_55022155198114

Δεν ειναι κακη η κληρωση θα μπορουσαμε να πεσουμε σε πολυ χειροτερα θα το παλεψουμε και οπου βγει....

50075731_2133397526747372_47205224696879

Τους πατησαμε και θα μπορουσαν να ειχαν φαει αλλα τοσα αν ειμασταν πιο σοβαροι

Απλη ειναι η μπαλιτσα παιδες :D

ΚΡΑΚΟΒΙΑ - ΠΛΟΚ 5-0 Τρομερη μπαλα η ομαδα απλαααα Γιακουμακης(χ2) Αρμστρονγκ Καλυλυ και Χαρασλιν οι σκορερ μας

EUROPA LEAGUE GROUP STAGE  (ειχα τραβηξει φωτο με το σκορ αλλα μετα δεν την εβρισκα πουθενα)

Κρακοβια - Γιουνγκ Μποις 3-2

49750951_2133397816747343_57106639750420

Τρομερο ματς απο τον Γολφ με 2 γκολ και μια ασιστ μας εδωσε μεγαλη νικη!!!!

ΠΟΓΚΟΝ - ΚΡΑΚΟΒΙΑ 0-2 

Ευκολη νικη με Γιακουμακη και Αρμστρονγκ να ειναι οι σκορερ μας

ΚΡΑΚΟΒΙΑ - ΓΙΑΓΚΕΛΟΝΙΑ 3-0

Μπαλαρα και ευκολο 3-0 Γιακουμακης Καλυλυ και Γολφ οι σκορερ μας

EUROPA LEAGUE GROUP STAGE

49790991_2133397860080672_50565697947828

Νταξει αλλο επιπεδο η Ρομα βρεθηκε σε κακη μερα και ο Πλιζαρι και δικαια χασαμε...

Τουλαχιστον το γκολ της τιμης ηταν μια ομορφια απο τον Γιακουμακη!!!:D

Βαθμολογιες

49666939_2133397986747326_42014455900154

50120741_2133398266747298_13649577392933

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ:

Παιζουμε πολυ καλο ποδοσφαιρο φετος και παμε ξεκαθαρα για το πρωταθλημαα!!!

Στην ευρωπη αν ερθει η προκριση καλοδεχουμενη αλλα η Πλζεν ειναι καλη ομαδα κερδισε την 1η αγων. την Ρομα και θα μας δυσκολεψει αρκετα

Αρμστρονγκ παιχταρας και πολυ γρηγορος αυτο που μας ελειπε στα φορ για να πλαισιωσει τον Γιακουμακη!!

Γολφ με μια λεξη απλα ΜΑΕΣΤΡΟΣ!!!

Ο Αλεσαντρινι μετριος μεχρι στιγμης δεν εχει προσφερει τα αναμενομενα αλλα θα του δωσουμε αλλη μια ευκαιρια

αλλα κυριοι με αυτον που εχω παθει πλακα ειναι ο Καμαρα!!! Μπορει να εχει μονο 69 οβεραλ αλλα πραγματικα το παιδι παιζει λες και εχει πανω απο 75 οβεραλ

κανει τα παντα μεσα στο γηπεδο και ηδη τον εχω λατρεψει!!!!

Κλουθ για αλλαγη ειναι πολυ καλος!!!

Αυτα απο μενα συνεχιζουμε δυνατα για την δυσκολη συνεχειααα!!!!

11Cracovia-Zawisza.645x365xffffff.jpg

Edited by takisaek
  • Love 4

@takisaek

Καταρχήν,  καλές μεταγραφές για να έχεις και βάθος στο ροστερ..

Πρωτάθλημα   εχεις ξεκινησει αρκετά καλά θα έλεγα,  αν προσθέσουμε ότι είχες πλέι οφ και ομίλους μετά..

Τώρα στην Ευρώπη δύσκολα ή εύκολα πέρασες από τα πλέι οφ,  

Στους ομίλους έχεις ξεκινήσει καλά, σε 2 ματς έχεις 1 νίκη και την ΠΛΖΕΝ πιστεύω την έχεις..

Προχωρά δυνατά

@Diegito21

Στο πρωτάθλημα παρότι είχες κάποια στραπάτσα εισαι κοντά στις θέσεις του CL

Και είναι νωρίς ακόμα... προχωρά γερά..Γκολαρα Caprari..

Στο CL τώρα , ήθελες λίγο παραπάνω τύχη,  μπορούσες να πάρεις έστω μια νίκη αλλά δεν πειράζει,  

Τώρα πρέπει να τα δώσεις όλα με ΣΙΤΥ,  πρέπει να κάνεις την πρώτη σου νίκη,  παίξε έξυπνα με γρήγορες αντεπιθέσεις...

FORZA DIEGITO!!!

-------------------------------------------------------------

Πάμε και σε λίγα δικά μου..

Καταρχήν 11δα..

50309947_397802360972712_806091943717738

Μέχρι στιγμής ο KOWNACKI είναι άθλιος,  

Ο CUADRA,  δείχνει δόντια σιγά σιγά...

Αυτός όμως που είναι όνειρο,  είναι ο BENITEZ.. πραγματικά δεν ξέρω ποιανού τη θέση θα φάει...

Ματσάκια 

Εκτός από τον κατά με ΣΟΝΣΟΒΙΕΚ,  που είμασταν άθλιοι ,

Στα υπόλοιπα 3 , κάναμε καταπληκτικά ματς και 2 ΑΝΤΡΙΚΈΣ ανατροπές... με BENITEZ σε άλλο πλανήτη..

49949079_397840470968901_657395947534915

3 ματς πριν τελειώσει το πρωτάθλημα και μπούμε πλέι-οφ..

50104219_397839304302351_121596378619681

Κύπελλο..

MIEDZ  - LECHIA GDANSK   2-2   Το σώσαμε στο τέλος, 

νόμιζα πριν είχε παράταση  και δεν τράβηξα φωτο , αλλά εχει και 2ο ματς...

ΠΡΟΧΩΡΆΜΕ !!!

LechiaGdanskWladcyPolnocy.jpg

• Love 3
  • Like 1

@ELBarto-3- Καταρχας ευγε για την Αρσεναλ, απολυτα πετυχημενο.

Αν και συντομο.

Τωρα στα φρεσκα, Γκορνικ η ομαδα της καρδιας σου που μεγαλουργησες πριν 3 χρονια.

Αμπειντ, το πουλενακι του Νταμπιζα τοτε 😛 και Φογιουτ αξεχαστοι.

Για τους παιχτες που εφερες δεν θα πω πολλα, μονο τον Γκομες και τον Φρουχτλ ξερω.

Ματσαρα με Λεχ για αρχη, γενικα παιζεις μπαλιτσα και εισαι σουπερ για τα δεδομενα της ομαδας.

Αυτος ο Ζουρκοφσκι βγαζει ματια, ο αρχηγος σου δυναμη. Τη ριμαξες τη Βισλα πια.

Αυτον τον Ανγκουλο με κανει εντυπωση που το εδωσες. Εδω θα μου πεις πουλησες Λακαζετ και Ομπα πριν 😛

Για να δουμε αν θα κανεις την μεγαλη εκπληξη λοιπον, εχει ακομα δρομο.

Αιντεεε!

@takisaek Αλλος Πολωνος απο δω!

Καλη ομαδουλα διαλεξες.

Αμα δεν φερεις χανουμι παιχτη θα σκασεις ρε 😛

Σε βγηκε παντως μια χαρα γιατι στα κανει τα γκολακια. Σουπερ η πρωτη σεζον!

Ωραιες οι κινησεις σου , Γουλφ και Κουκ θα βοηθησουν, Αρμστρονγκ συμπαθεια μου.

Ξεχασα και τον Αλλεσαντρινι φυσικα.

Εκανες το αυτονοητο στο προκριματικο και μπηκες στους ομιλους. Μακαρι να περασεις.

Διπλαρα στη Βισλα! Πας τρενο συνεχισεεε!!

@niktsiabe Ακρως πετυχημενο φιλε το career!

Και μπραβο για την επιμονη σου! 3αδα ρε συ φοβερος!

Ωραια επιλογη η Σεβιλλη, μακαρι να κανεις πραματα εσυ, γιατι εγω δεν.

Περιμενω να σε δω!

@desperado

Της Πολωνιας το καγκελο εδω μεσα χαχαχα

Ωραια επιλογη αδερφε, εχουν και πρασινα μια χαρα 😛

Paixao ξεχωριζει αμεσως.

Δεν τα πας και ασχημα παντως. Το παιχτακι απο τη Σαμπτορια πολυ καλο.

Και με το τελευταιο ποστ πια εισαι ακομα πιο πανω. Μια χαρα εισαι συνεχισε!!

@Diegito21

Παμε και στον Ιταλο μπρο!

Συνεχιζεις πολυ ομορφα και δυνατα. Γουσταρεις το career και φαινετε.

Μεταγραφαρες ρε αδερφε τι να λεμε! Ιμομπιλε?? Απαπα χαμος.

Μεθοδικες κινησεις φιλε μου. Τα καταφερες κιολας και μπηκες 4αδα.

Μεγιστος! Φοβερο φιναλε στη σεζον.

Στα ματς σου τωρα, δυνατο το Χ μεσα στο Τορινο.

Aλλα ακομα πιο μεγαλο στο Ετιχαντ ευγε!

Πωπω διπλαρα στο Σαν παολο! Με πονεσε αυτο 😛

Εξαιρετικες εμφανισεις στο CL εισαι μεγαλος! Ολα για ολα δωστα!

Μια χαρα εισαι και στο Καμπιονατο, δεν ειναι ευκολο να κουμανταρεις 2 διοργανωσεις.

ΚΙΕΖΑ τρελενει κοσμο ρεε!!

FORZAAA!

------------------------------------------------------------------------------------------

Στα δικα μου!

Με επηρεασε ο οχλος λοιπον αλλα και ο μπρο Λιακος και ετσι ειπα να αλλαξω αποφαση.

Μπαινει στον παγο το Αγλλικο και ερχομαι προς Πολωνια μερια!

Και συγκεκριμενα....

2cqdxrp.png

LEGIA WARSZAWA!!!

Η κυριαρχος του Πολωνικου ποδοσφαιρου τα τελευταια χρονια!

Με τεραστιο λαο απο πισω! Και γηπεδαρα!

Βεβαια Ευρωπαικα λιγα πραματα τα τελευταια χρονια.

Τελευταια συμμετοχη στο Τ.Λ. πριν 3 χρονια.

Στοχος μου να ξεμπουκωσω με αυτη τη περιπετεια γιατι τελευταια δεν σταυρωνα ομαδα.

Στοχος διοικησης το νταμπλ οπως ειναι λογικο και η εξοδος στο Τ.Λ.

Λογικοι στοχοι και θελω να τους πραγματοποιησω.

11ΑΔΑ ΟΜΑΔΑΣ

2qasgon.jpg

Ενα κλασσικο 4-2-3-1 η ενναλακτικα 4-3-3

Carlitos ο ηγετης επιθετικα της ομαδας. Εχει αρκετα χρονια ο Ισπανος εδω.

Kucharzcyk ταχυτατο εξτρεμ οπως και Αgra αλλα και ο Νagy.

Szymanski. Ενας 19ονος πιτσιρικας βασικος μας 10αρι.

Εχει ψωμια ακομα να φαει αλλα το πιστευω για αυτο και βασικος.

Majescki , 18 χρονων βασικος στο τερμα. 55 rating.

Ρισκο μεν , ισως βγει δε. Τον πιστευω επισης.

Βλεπεται ο Μαλαρτς ειναι και 38 χρονων.

Pazdan ηγετης και αρχηγος της ομαδας.

Martins-Cafu , μια φοβερη 2αδα στα χαφ.

Ακουραστοι, για αυτο το επιπεδο πολυτελεια.

Παμε στα ματς!

LEGIA-POGON 1-1

Το κλασσικο νωθρο ξεκινημα.

Ισοφαρισαμε και πηραμε το Χ εστω.

GORNIK-LEGIA 0-1

1η νικη στη σεζον με χρυσο γκολ του Niezgoda του 2ου φορ που μπηκε αλλαγη.

Φοβερη κεφαλια στο 85 !!

LEGIA-WISLA 2-1

Μια Βισλα σε ασχημη κατασταση παρολα αυτα ηταν δυσκολο.

Ενα καλο 65 λεπτο μας εδωσε τη νικη.

LECHIA-LEGIA 0-1

Πολυ σημαντικο διπλο!

Στη εδρα δυσκολης ομαδας και πιθανως διεκδικιτριας.

Γκολ με πεναλντι.

15z5fmw.jpg

LEGIA-CRACOVIA 1-1

Χασαμε ενα τσουβαλι ευκαιριες και το πληρωσαμε στο τελος.

Πεταμενοι βαθμοι απλα.

Z. LUBIN - LEGIA 4-4

4-3 ηταν το ημιχρονο χαμος...

Τρελο ματς εντελως, αμυνες χωνι.

Ισοφαρισε ο Καρλιτος με πεναλντι και στο καπακι ξανακερδιζω και το χανει αυτη τη φορα....

LEGIA- SLASK WROCLAW 2-1

Νικη δυσκολη απεναντι στη 2η ομαδα.

Ο Καρλιτος παλι το 2ο γκολ.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

iz5hm9.jpg

Σχετικα καλο ξεκινημα θα λεγα.

Εφοσον ειμαστε στη κορυφη.

Θελω την πρωτια και μετα τα playoff αλλη ιστορια...

Εχει πολυ πραμα ακομα, ειμαστε Σεπτεμβρη.

Ψαχνω ηδη παιχτες για Γεναρη.

Μολις 7 εκ. χρημα. Δυσκολα τα πραματα.

Αλλα εκει ειναι η αξια.

Πρεπει να στρωσει η αμυνα.

Λογω χαμηλου επιπεδου σχετικα βρησκουμε παντα γκολ.

Εχει φαση παντως!

Παμε και οπου βγει!

Ποιος να με του λεγε οτι θα παιζα Πολωνια.

VAMOSS  LEGIAAAA!!!

24dmypu.jpg

24gsu82.jpg

Edited by Fanis-13-
  • Love 3
  • Like 1

@Fanis-13-

Αντε και εσυ Πολωνός..

ΛΕΓΚΙΑ , τη δύναμη της Πολωνίας.. Αλλά δεν θα είναι εύκολα τα πράγματα...

Αν και είσαι 1ος έχεις δρόμο ακόμα..

Έχεις καλή ομάδα, και παίχτες με καλό οβεραλ για πούλημα αν δεν σου κάνουν και να αυξήσεις το μπάτζετ σου..

Συνέχισε δυνατά..

@ELBarto-3-

Συνεχίζεις σαρωτικος... 

Είσαι πρώτος στο πρωτάθλημα και στα κομμάτια το Κύπελλο..

Από τα PC ο ένας όντος έχει μεγάλη ιστορία στο σύλλογο, 

Ο άλλος θα κάνει μεγαλύτερη την ιστορία της ομάδας...

Αζεβεντο,  όσο πάει και γίνετε θηρίο..

Συνεχίζεις για να μπεις πλέι οφ..

Λες από την πρώτη σεζόν..... να το σηκώσεις.. ??

Για να δούμε,  έχεις καλή διαφορά..

----------------------------------------------------

Πάμε για συνέχεια...

Καταρχήν να πω ότι στον επαναληπτικό με MIEDZ είμασταν άθλιοι και χάσαμε με 0-1, Και έξω από το ΚΎΠΕΛΛΟ..

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Είχαν μείνει 3 ματσακια έπαιξα ένα και τα 2 τα εκανα σιμ, κάναμε το 3 στα 3

Και η βαθμολογία είναι κάπως έτσι....

49937696_398415280911420_459104117578740

Πάμε ματσάκια πλέι οφ.. 

Πραγματικά ΕΑ με εκνευρίζεις αρκετά, πραγματικά πάρα ΠΟΛΎ...

50244735_398415950911353_238089242163544

Σε όλα τα ματς είμασταν ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ,  σε σημείο που μπορώ να πω ότι έπρεπε να κερδίσουμε  με 3-0 και πάνω ...

Αλλά η ΕΑ έχει αλλά σχέδια,  το έκανα SAVE και έμεινα εκεί για σήμερα,  γιατί πραγματικά ήμουν έτοιμος να τα σβήσω όλα..

ΠΡΟΣΟΧΉ..: ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΤΑΊΕΙ Η ΟΜΆΔΑ,  ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΤΑΊΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΆΘΛΗΜΑ..

50285509_398414350911513_864953724903096

ΠΡΟΧΩΡΆΜΕ....

4 ματσάκια ακόμα για να δούμε τη θα δούμε....

ελπίζω η ΕΑ να μην θέλει να μας αφήσει εκτός Ευρώπης γιατί  παίζουμε καταπληκτικά...

• Love 4

@takisaek Έκανες αυτό που έπρεπε και η ομάδα βγήκε στο Γιουρόπα. 43 (!) γκολ από 2 παίκτες, αριθμός καταπληκτικός! Επίσης έβαλες την ομάδα και στους ομίλους, εκεί όπου αναμένεται να παλέψεις και θα έλεγα ότι δεν είσαι χαμένος. Στο πρωτάθλημα θα φανεί η πορεία σου, αφού ξεκαθαρίσεις με Ευρώπη. Από τις μεταγραφές σου μου άρεσαν οι Βολφ και Μπαντιασίλ, ο οποίος αγωνιζόμενος στη Μονακό δεν είναι αμελητέος για το πολωνικό πρωτάθλημα.

Έχεις πλέον δύναμη στη γραμμή κρούσης!

@desperado Έκανες σταθερά βήματα και σταθεροποίησες τη ομάδα στην κορυφή, παίρνοντας θέση στα πλέι-οφ. Δε νομίζω ότι ενδέχεται να μείνεις εκτός Ευρώπης, τα κλασικά τερτίπια του παιχνιδιού είναι αυτά, οπότε μην ανησυχείς στο τέλος θα είσαι εντός θέσεων πιστεύω. Για κύπελλο το πίστευα αλλά ήρθε το πατατρακ, μείνε συγκεντρωμένος πλέον στα εναπομείναντα παιχνίδια σου.

Τον πίστευα τον Βόλσκι, αλλά αν σου έσπαγε τα νεύρα, καλά έκανες και τον άφησες. Επίσης εξαιρετική η κίνηση με τον κίπερ Ντραγκόφσκι, ο οποίος μέχρι πρότινος είχε φτάσει μέχρι τη Φιορεντίνα.

@Diegito21 H πορεία σου στο Τσάμπιονς Λιγκ θυμίζει την ΑΕΚ του 2002-2003 με τις 6 ισοπαλίες!!! Αλλά έχεις την τεράστια ευκαιρία στο καυτό Αρτέμιο Φράνκι να υποτάξεις τη Σιτυ και μακάρι να περάσεις έστω και στο Γιουρόπα!!

Τώρα στη Serie A θέλει προσοχή, είναι κομβικό το σημείο για να μην σε πάρει από κάτω, καθώς ήταν στραπάτσοΤι  οι ήττες από Ουντινέζε και Παλέρμο.

@Fanis-13- Κατ΄ευθείαν στα δύσκολα, καλείσαι να διαχειριστείς ένα μεγάλο για την εν λόγω χώρα όνομα και έχεις υποχρέωση επιτυχίας. Αν μη τι άλλο τα πας ανέλπιστα πολύ καλά, συνέχισε έτσι!!

@ELBarto-3-  Τι έκανες ρε τρελέ!!Έφερες τον μέγιστο Μπουφόν στο ρόστερ σου!! Μόνο με το βλέμμα του θα σκοτώνει τους επιθετικούς, δεν χρειάζεται τίποτε άλλο!

Αν κρίνω από το γκολ στο βιντεάκι που έκανε ο Αμπεϊντ το 2016, θα σου είναι τρομερή προσθήκη. 

Στο πρωτάθλημα έκανες ένα αξιοσέβαστο 6Χ6 και μία ισοπαλία. Το + 8 για εσένα είναι μεγάλη διαφορά, στην ουσία τώρα πρέπει να κάνεις διαχείριση. Το μόνο έτσι ψεγάδι είναι ο αποκλεισμός στο κύπελλο, αλλά οκ μπάλα είναι συμβαίνουν αυτά. Keep going!

Πάμε λίγο να πιάσουμε Ανδαλουσία.

ΣΕΒΙΓΙΑ- Εκκίνηση σεζόν

Όπως είχα πει είχα δει πολλές ανορθογραφίες στο ρόστερ και παίκτες που δεν μου άρεσαν. Αποφάσισα να κινηθώ αυστηρά μόνο από την ισπανική αγορά (εκτός μίας εξαίρεσης) για να τονώσω το στοιχείο και να προσθέσω έτσι λίγο ρεαλισμό στο παιχνίδι, διότι πριν το ρόστερ ήταν ό,τι να΄ναι. Είχαμε ένα κινητικό παζάρι λοιπόν, όπου  έφυγαν 13 και ήρθαν 10 παίκτες. Από τις αποχωρήσεις ξεχωρίζω:

. Oscar- CAM με 40 εκ. στη Γιουβέντους

. Enes Unal- ST με 33 εκ. στην Ατλέτικο Μ.

. Muriel-ST με 18 εκ. στη Βαλένθια 

. Amadou- CDM με 11 εκ. στην Έβερτον

. Aleix Vidal-RB με 6,5 εκ. στη Θέλτα

. Ganso-CAM με 6 εκ. στη Στοουκ

. Roque Mesa- CDM με 5 εκ. στην Έβερτον. Έφυγαν επίσης με τράμπα οι: Aboubakar- ST, Luis Gustavo- CDM Corchia- RB και Promes- RW/LW.

Συνοπτικά οι αφίξεις:

A0H1nHM.jpg

Είχα πει θα πάρω παίκτη από Θέλτα και έφερα το μηχανάκι:

W1YZ6FX.jpg

Ενώ ακόμη μία άφιξη ήταν ο :

WLFaxIi.jpg

Το ρόστερ μας:

SEZfj37.jpg

nzU8kJH.jpg

Πάμε στα παιχνίδια:

1η αγων.

aPP7M7o.jpg

Γιορτινό το κλίμα και εύκολο 2-0 με δύο σουτ εκτός περιοχής.

2η αγων. 

ΤΟ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ

RLl9yuY.jpg

Ήρθε νωρίς το ντέρμπι στο πρόγραμμα, αλλά ήμασταν έτοιμοι...Μεγάλη νίκη και αποθέωση

3η αγων.

ΣΕΒΙΛΛΗ- ΕΪΜΠΑΡ 0-0

Μείναμε δυστυχώς στα επινίκεια

Εν τω μεταξύ είχαμε κλήρωση Τσάμπιονς Λιγκ, όπου όπως εύστοχα παρατήρησε ο @desperado παίζουμε απ΄ευθείας στους ομίλους.

h1I1LN1.jpg

Η τύχη μας έκλεισε το μάτι θα έλεγα, καθώς αποφύγαμε μεγαθήρια

4η αγων.

TSgmZ69.jpg

Κάτι μου χρωστούσε η Βαλένθια από πέρσι και πρόπερσι. Το πρώτο κανονάκι της σεζόν...

5η αγων. 

W6JgrMM.jpg

Μπουμ Νο 2 και σε τοπικό ντέρμπι μάλιστα...

6η αγων.

R1l2iKe.jpg

Η συναισθηματική φόρτιση ήταν εμφανής. Ειλικρινά κάποιες στιγμές μπερδευόμουν νομίζοντας ότι χειρίζομαι την Θέλτα.

7η αγων.

jkWAr09.jpg

5 ματς χωρίς νίκη. Πέρσι όλες και όλες 3 ήττες και τώρα ήδη 3. Καλώς ήρθαν οι πρώτες δυσκολίες.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Απλά προσθέστε και το επόμενο παιχνίδι που το έπαιξα μετά τη φώτο:

nTBs2p3.jpg

Μεγάλα καράβια λένε, μεγάλες φουρτούνες....

8η αγων.

ΣΕΒΙΛΛΗ- ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ 4-0

Νίκη ηρεμίας κυρίως και όχι καλής μπάλας

. Στο Champions League παίξαμε 2 ματς:

1η αγων. 

JkxaGFv.jpg

Από τα καλύτερα παιχνίδια μας 

Εδώ να πω ένα μπράβο στην ΕΑ για την εξαιρετική ατμόσφαιρα που επικρατούσε. Σε έβαζε μέσα στο πνεύμα της διοργάνωσης!

2η αγων. 

ΜΑΝ ΣΙΤΥ- ΣΕΒΙΛΛΗ 1-1 

Με ηρωισμούς στην άμυνα κρατήσαμε...

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Συγνώμη, ξέχασα φώτο):

1. ΣΕΒΙΛΛΗ          4

2. PSV                   3

3. CITY                  2

4. LOKOMOTIV    1

Απολογισμός:

Ακόμα είναι αλήθεια δεν έχω εγκληματισθεί και εγώ, ακόμα προσπαθώ να βρω το κατάλληλο σχήμα σε πρόσωπα. Μέχρι τώρα ξεχωρίζουν οι: B. Mee- CB, M. Vecino- CDM, P. Sarabia- CM/LM/RM και C. Portu- RM/ST,  ενώ ο αγαπημένος μου F. Vasquez- CAM λίγα πράγματα...

Ακόμα δεν έχω συνηθίσει να έχω έτσι να το πω μία "μεγάλη ομάδα" , υπάρχει το πρέπει της νίκης που δεν είχα στη Θέλτα, ενώ η ομάδα εμφανέστατα δεν είναι στρωμένη.

Το γήπεδο όμως και ο κόσμος με τα συνθήματά του, φανταστικά!

Adios amigos !!

• Love 3

@ELBarto-3- Ο πιτσιρικος ο τερματας παει καλα φιλε.

7 ειναι λιγα για μας τι να κανουμε 😛

Συνεχιζεις τρενο απιθανος! Ουσιαστικες νικες απλα!

Ανατροπαρα κουπας με Λεγκια φοβερος!

Τον Ζουρκοφσκι τον εχω βαλει στο ματι να ξερεις...Καλο παιχτακι.

Ε καπου θα χανεις δεν γινοταν να παει ετσι, την επαθες απο Λεχ, ομοιοπαθης θα δεις πιο κατω.

Ωραιο το διδυμο που εκανες πισω. Τωρα για Τζιτζι τι να πω...ΤΕΡΑΣΤΙΑ κινηση!

Ιστορικη τι να λεμε! Αμπειντ πουλενακι! Εισηγηση απο Νταμπιζα ηταν?? 😛

Πας να το σηκωσεις απο την 1η σεζον, δεν το περιμενα ομολογω.

Αιντε δυνατα!!

@desperado Eχει σημαντικη διαφορα η Λεγκια αληθεια ειναι.

Αρκετες γκελες στα πλειοφ. Ασε φιλε δεν παλευετε η ΕΑ αστεια πραματα. Εγω αγανακτησει και εγω...

Για πρωταθλημα του χρονου τωρα δεν προλαβανεις. Ευρωπη θα εισαι παλι, 2 νικες ειναι.

Παμε δυνατα και εσυ!!

@niktsiabe Ελα ρε Ισπανε!

Πουλησες πραμα και πηρες πραμα!

Με αρεσουν οι κινησεις σου, Πορτου παιχτακος ωραιος!

Ροτζερ και Λαντσινι δυνατες επισης. Με αρεσει η ομαδα.

Μετριο ξεκινημα αλλα εχει ακομα να δεσει η ομαδα.

Σε πιστευω και σε χαιρομαι.

ΒΑΜΟΣ!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Συνεχεια στα δικα μου και κατευθειαν στα αγωνιστηκα!

Εχουμε πολυ πραμα!

fc09s6.png

ΛΕΓΚΙΑ-ΚΙΕΛΤΣΕ 2-2

Αυτοκτονια ...

Απο 2-0... Και το χειροτερο αυτοισοφαριστηκα.

Εχει ο Ρεμυ την μπαλα κοντα στο τερμα, παω να τη διωξω με τετραγωνο και την καρφωνω μεσα με κεραυνο....

ΧΑΧΑΧΑ για γελια η για κλαματα δεν ξερω 😛

Μονο εγω αυτα...

ΛΕΓΚΙΑ-MIEDZ 2-0

Πολυ πιο ευκολα...

ΛΕΧ ΠΟΖΝΑΝ - ΛΕΓΚΙΑ 3-3

ΜΑΤΣΑΡΑ στο μεγαλο ντερμπυ!

2 φορες πηραμε προβαδισμα και το χασαμε.

Μαλιστα ισοφαρισαμε κιολας στο τελος παλι καλα να λεμε!

Χρυση αλλαγη ο Niezgoda!

119tq3m.jpg

ΛΕΓΚΙΑ-ΠΛΟΚ 1-1

Γκελα ξεκαθαρα...

Αλιμονο αμα δεν φαμε γκολ...

ΓΚΙΛΙΤΣΕ-ΛΕΓΚΙΑ 1-2

Σημαντικο διπλο και νικη

Τιποτα αλλο.

ΛΕΓΚΙΑ-ΑΡΚΑ 2-1

Ιδιο ματς.

Στανταρακι να φαμε γκολ πλεον...

X.SOSNOW-LEGIA 0-1

Για 0-3 ηταν

Ευκολα.

ΛΕΓΚΙΑ-ΛΟΥΜΠΙΝ 3-1

Προηγουνται και μας βαζουν σε μπελαδες...

Αλλα πατησαμε γκαζι μετα και εγινε ανατροπη και ευχαριστηθηκα.

Εκνευριστικη ομαδα.

ΚΡΑΚΟΒΙΑ-ΛΕΓΚΙΑ 1-1

Αυτη τη φορα δεν καναμε ανατροπη.

Δεν μπορει να γινετε συνεχεια.

ΠΛΟΚ-ΛΕΓΚΙΑ 0-3

Σβηστα απλα.

ΛΕΓΚΙΑ-ΛΕΧ ΠΟΖΝΑΝ 0-2

Ε καποτε θα γινοταν...

Και εγινε στο μεγαλο ντερμπυ. Μας αδικει το σκορ παντως.

Πρωτη φετινη ηττα λοιπον και 1ο ματς που δεν σκοραρουμε!

ΛΕΓΚΙΑ-ΓΚΟΡΝΙΚ 4-1

Πληρωσε τα σπασμενα η ομαδα του @ELBarto-3-

Παλι προηγηθηκαν (ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ) και ξεσπασαμε στο 2ο ημιχρονο!

POGON ZCH. - LEGIA 1-2

ΠΑΛΙ το τονιζω...το τρωμε και επειτα γινετε αυτο...

iqknye.jpg

ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ!

Ουτε εγω δεν το πιστευα εκεινο το σημειο, λεω ενταξει χασαμε.

Αλλα οχι! Διπλο τιτλου μυρισε εδω!

ΛΕΓΚΙΑ-ΓΙΑΓΓΕΛΟΝΙΑ 2-1

Το ιδιο σκηνικο, προηγουνται το γυρναμε απο ημιχρονο κιολας.

SLASK WROC.- LEGIA 0-3

Μακραν η ανετη νικη.

Για 0-8 ηταν...

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

25gcjvd.jpg

Αρχιζουμε και ξευφεγουμε.

Αλλα τα πλευοφ με απασχολουν. Αμα παμε μεχρι εκει με καλη διαφορα εχουμε τον πρωτο λογο.

Παιζουμε μπαλα σε ολα τα ματς.

Πεταμε συνεχως ενα καρο ευκαιριες ειτε γιατι εχουμε χαλια τελειωματα, ειτε οι αντιπαλοι τερματαδες γινονται Ντε Χεα, ειτε σπαμε τα δοκαρια!

Αλλα αυτο πια που τρωμε καθε ματς σχεδον γκολ ειναι ακρως εκνευριστικο...

Και ολο πρωτοι οπως ειδατε ειδικα στα εντος εδρας ματς!

Τι να πω....

• Carlitos- 1ος σκορερ μας, μας πολλες φορες το ευκολο γκολ.
  • Majecki- Szymanski - Οι 2 πιτσιρικαδες κεντανε! Νιωθω μεγαλη δικαιωση για αυτους!

Ο πρωτος ειδικαι απο 55 εχει παει ηδη 59 και με καλες εμφανισεις.

Ο αλλος δε ειναι πια το 10αρι μας! Και κανει και γκολ! Γλυκο αριστερο ποδι. Κατι σαν τον Μπουζουκη 😛

• Martins-Cafu- Φανταστικοι, οργωνουν ολο το κεντρο, ο Καφου ακουραστο μηχανακι.

24diqfb.png

Μαρτινς φοβερη καθετη. Πολυτελεια οι 2 τους ξαναλεω για αυτο το επιπεδο.

Ο Καφου ειναι δανεικος σημειωστε...

ΚΥΠΕΛΛΟ

ΚΟΡΟΝΑ ΓΚΙΛΙΤΣΕ-ΛΕΓΚΙΑ 0-3

Στο ρελαντι με τα δευτερα.

Στους 8 δεν θυμαμαι ξεχασα 😛

Εχει γινει bug και δεν μπορω να ανανεωσω συμβολαια!!!

Αρε ΕΑ που να σε βρασω...

Και ετσι οι Hlousek και Pazdan εχουν συμφωνησει με ομαδες ηδη...

Χασαμε τον αρχηγο μας δηλαδη που ειναι και το καλυτερο CB μας!! Ημαρτον πια...

Παιζουν τα τελευταια τους ματς τωρα...

Παμε κινησεις Γεναρη.

Δανεικους δεν μπορεσα να φερω αλλα εφερα 2 καλα PC...

LAZAR MARKOVIC

2r5tbvt.jpg

Μεγαλο ΜΠΑΜ για το ποδοσφαιρο της χωρας!

Παιχταρα για αυτο το επιπεδο και τον κλεισαμε με βαρβατο wage!

Θα ενισχυσει την επιθετικη γραμμη.

Και το 2ο PC...

JONATHAN MAIDANA

25foo6h.jpg

Εξαιρετικη λυση και ειδικα με το κενο που θα αφησει ο Pazdan!

Ειναι και περιπου στο ιδιο στυλ.

Ενθουσιασμενος ο κοσμος μας με αυτες τις κινησεις!

Συνεχιζουμε με το ιδιο ροστερ μεχρι το τελος της σεζον.

Επομενο ποστ με το τελος της κανονικης διαρκειας και ξεκινημα των Playoffs!!

VIVAAA LEGIAAA!!!

24gsu82.jpg

Edited by Fanis-13-
  • Love 3
  • Haha 1

@Diegito21

Αδερφέ στο CL ,το πάλεψες αρκετά,  από ότι φαίνετε το ματς ήταν στη κόψη του ξυραφιού.. 

Θα συνεχίσεις Ευρώπη και βάση τα ματς που έκανες,  πιστεύω μπορείς να πας καλά..

Στο πρωτάθλημα τώρα,  πήρες για τα καλά μπροστά..

Ξεκίνησες με  νίκη με ΙΝΤΕΡ και μετά δεν σε σταμάτησε κάνεις, 

Ανέβηκες στη 2η θέση και είσαι στη σε απόσταση αναπνοής από τη ΜΙΛΆΝ περίπου στα μισά..

Τώρα για την κλήρωση,  δύσκολη όντος.. ολα ανοιχτά θα έλεγα..

* της εκνε εκεί η παιχταρα ο NANDEZ.. καταπληκτικός..

@Fanis-13-

Φαναρα,  ξεφύγεις αδερφέ..

Πας ξεκάθαρα για  πρωτάθλημα από την πρώτη σεζόν,  

Είσαι το φαβορί..

Θα έχεις διαφορά,  δεν το χανεις πιστεύω έτσι όπως πας..

Στις προσθήκες σου ο MAIDANA  δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσει φιλαράκι,  τον είχε πάρει στη ΡΕΜΣ και ήταν άθλιος ,δυστηχος μέχρι να ερθει θα έχει πέσει η απόδοση του , εγώ τον είχα κάνει αμέσως τράμπα τότε..

Ο ΜΑΡΚΟΒΙΤΣ ,  θα είναι μεγάλη ποιότητα και θα σε βοηθήσει στην ευρωπη του χρόνου..

Συνέχισε αδερφέ,  αναμένουμε τα πλέι οφ πλέον..

------------------------------------------------------------

Πάμε για συνέχεια και 2η σεζόν..

Αρχή προσθήκες..

Πρώτος ο μικρός από τις ακαδημίες που περίμενα από πέρσι, έγινε τώρα 16 και ανέβηκε στην πρώτη ομάδα..

50324505_399954860757462_234653433682984

Στη συνέχεια,  άλλοι 2 μικροί free agent,  ο Γερμανός είναι θηρίο, ο Ιταλός με pace και stamina να είναι  πάνω από 80...

Και κλείσαμε στα ΧΑΦ.. Και ανοίγει ο δρόμος για2 πωλήσεις..

50618173_399622154124066_681642868006400

Συνεχίζουμε με ΜΠΑΤΖΕΤ  7.5Μ (μας έδωσε ο πρόεδρος +2Μ ) +κύπελλο 4.3Μ = 11.8Μ

πωλήσεις..

HARASLIN  - 18M ΧΑΝΤΕΡΣΦΙΛΝΤ δυνατή διαπραγμάτευση... 

+ 3Μ από 3 αλλους όπου διαπραγματευτικαμε δυνατά,  κάναμε καλές πωλήσεις...

Δυστυχώς ο KOWNACKI δεν πουλήθηκε αλλά ευελπιστώ μέχρι Γενάρη,   γιατί είμαστε πανί με πανί...

Προσθήκες,   3 σίγουρες  που τις είχα σταμπαρει από την πρώτη σεζόν..

MARTINEZ -AMERICA(MX)  Δεν είναι μόνο δυνατός,  αλλά και γρήγορος,  αλλά και ξέρει τη να κάνει τη μπάλα όταν τον κλείνουν.. Έχει 6 ασίστ μέχρι στιγμής , 10Μ +SOBIECH... Ο  πρώτος τσουχτερός μισθός 

STOLARSKI-LEGIA 

ULLMANN - LINZ 

Εδώ έχουμε επιστροφή του Πολωνού στα λημέρια που αναδείχτηκε...

Και έναν αυστριακό που θα καλύψει το κενό του MLADENOVIC.. 

Και οι 2 Ήρθαν με τράμπα και από 500κ.

50598014_399964274089854_337237461391586

Με την πώληση του HARASLIN μετά , έπρεπε να φέρω έναν αμυντικό βασικό..

Ήμουνα  ανάμεσα σε 3 και δεν ήξερα κανέναν αγωνιστικά.. Δεν είχαμε ξανά συνεργαστεί...

Αποφάσισα λοιπόν να πάρω τον κύριο από κάτω έναντι 16.5Μ.. Και με τσουχτερό μισθό στα 34κ..

50592063_399963690756579_562406821305987

Πάμε για 11αδα 

50314371_399984257421189_894948211841774

Νο1. Αλλαγή συστήματος , με CUARDA σαν  LF και να μένει μπροστά... Και το Μιχαλάκη σαν εξτρέμ και να γυρνάει πίσω.. 

Νο2. Τα πιτσιρίκια που θα έχουν σημαντικό ρόλο φέτος στο PLAN B...

BENITEZ (βασικος) , 10ρι λόγο ταχύτητας, μπορεί στο μέλλον να αλλάξει..

BUSTOS (αλλαγή του Benitez) 

ARNAIZ (αλλαγή σε οποιαδήποτε από τις 3 θέσης της επιθεσης)

FLUM  - DONNARUMMA (τα πιτσιρικια από τα free agent)

VERGARA (σύντομα κοντά σας) 

ΑΣ ΑΡΧΊΣΟΥΜΕ ΜΕ ΜΑΤΣΑΚΙΑ..

Παίζουμε πιο αερατοι,  είμαστε κυρίαρχοι και πρέπει να είμαστε και πιο τυχεροί,  αν δούμε τα ματς με ΛΕΧ και ΒΙΣΛΑ..

50496686_399965314089750_840036945011251

ImageHandler2.ashx?m=Width&f=ZmlsZXMvMS8

Δεν περίμενα να περάσω αερατος για τους ομίλους,  

Πολύ εύκολα λοιπόν και με CUADRA να κάνει τα πάντα, αλλα και με MARTINEZ να μοιράζει τα πάντα..

50275955_399964924089789_333090374114554

50293449_399955597424055_401818476862871

Όμιλος,  πονηρός.. 

Για τα στάνταρ της ομάδας είναι δύσκολος,  έτσι όμως όπως παίζουμε μέχρι τώρα πιστεύω στην πρόκριση..

50088452_399965574089724_217189237663989

Αυτά,  και συνεχίζουμε δυνατά, ΣΚ έχουμε και θα έχουμε αρκετά ματς..

50801802_399622710790677_843098228907625

• Love 4