Jump to content
ELBarto-3-

FIFA 19 - Career Mode Topic V2

Recommended Posts

@Markosxan

Ωραίο ξεκίνημα με ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ,  είσαι 2ος , θέλει προσοχή ο 2ος γύρος,  πιστεύω θα είναι πιο δύσκολος...

@Dimokritos

Έτσι όπως τα λες δεν σου βγήκε,  οπότε περιμένουμε τον επόμενο σταθμό αδερφέ... 

@Diegito21

Στο πρώτο ποστ θα σταθώ στις  μεταγραφές σου 

Που θεωρώ  ότι έκανες εξαιρετικές και σωστές κινήσεις... ειδικά του ΚΟΖΙΕΛΟ,  ξεπροβοδιζε στη νισαρα του 16 ενα ταλενυο τοτε... τη παιχταρα ήταν και τώρα απίστευτος,  δεν μπορώ να καταλάβω τη κάνει στη β γερμανιας IRL...

Απο εκεί και πέρα , στο 2ο ποστ σου ανέβηκες πάλι, 

εντάξει ήσουν άτυχος με ΒΟΛΣΦΜΠΟΥΦΓΚ  αλλά είχες και κακό ματς με ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ,  

Αν τα έπαιρνες θα ήσουν πιο πάνω.. 

Έχεις ακόμα δρόμο,  οπότε με προσοχή μπορείς να ανέβεις κι'αλλο...

@ELBarto-3-

Ο TELLO κανονικά ειναι ΔΕΞΊ  ΜΠΑΚ,  τον έφερε η ΓΙΟΥΒΕ πριν μερικά χρόνια, από την  μηχανή αναπαραγωγής ταλέντων ΕΝΒΙΓΚΑΝΤΟ... και τον έδινε δανεικό από εδώ και από εκεί.. βρήκε μάλλον την ομάδα του...

Χαίρομαι που έχεις ηγέτη... 

Για τον ΑΛΜΑΔΑ,  δεν ξέρω όπως σου βγει,  εμένα έτσι και ετσι στην Γκέτεμποργκ... τρέλανε τον στην προπόνηση... διαλέγει παιχνίδια,  στην Ευρώπη ήταν καλός..

Αγωνιστικά τώρα μεγάλη πρόκριση στο κύπελλο και συνεχίζεις και ότι βγει εκεί. 

Στο πρωτάθλημα τώρα που είναι δύσκολα τα πράγματα,  

Είναι δύσκολο πρωτάθλημα το έζησα στο 17 με ΒΙΤΣΕΝΤΖΑ... πραγματικά δεν τόλμησα να μπω 10δα.. κρίμα που δεν έχει εμφανίσεις και σήματα, θα κάναμε ωραία καριερ εκεί...

Θέλει προσοχή ο δεύτερος γύρος,  πρέπει να βρεις τρόπο να ανέβεις,  έστω και από τα πλέι οφ...

FORZA ELB

FORZA BENE...!!

-------------------------------------------------------

Στα δικά μου και στα της ΓΚΕΤΕΜΠΟΡΓΚ...

Λοιπόν,  ξεκίνησα την 4η σεζόν...

Έφερα τον ΓΙΑΝΣΟΝ στην άμυνα για ηγέτη από τη ΛΙΝΤΣ.  

Στ ο πρωτάθλημα κάναμε πλάκα και με τα 2ρα πλέον...

Και Πάμε για προκριματικά...CL

ΝΤΙΝΑΜΟ ΖΆΓΚΡΕΜΠ - ΓΚΈΤΕΜΠΟΡΓΚ 1-1

ΓΚΕΤΕΜΠΟΡΓΚ  - ΝΤΥΜΑΜΟ ΖΆΓΚΡΕΜΠ  1-3

Σωστός αποκλεισμός... 

Και παμε ετσι στα πλει οφ του EL 

ΆΝΤΕΡΛΕΧΤ - ΓΚΈΤΕΜΠΟΡΓΚ  2-1

ΓΚΈΤΕΜΠΟΡΓΚ  - ΆΝΤΕΡΛΕΧΤ  2-3

Αποκλεισμός με 2 ήττες κιόλας...

Δεν πάμε πουθενά έτσι...

Δεν υπήρχε κάτι άλλο,  

Έπαιξα και τον Σεπτέμβρη,  ήμασταν στο +9 , ειχαμε μονκ μια ισοπαλία... 

Αλλά είχα ξενερώσει... Έτσι το σταμάτησα 

Δεν τελείωσε η 4η σεζόν..

Κάνω κάποιες δοκιμές αλλά προς το παρών δεν έχω  ξεκινήσει  κάτι...  

Θα κάνω ένα μπρεικ  για λίγο και θα επανέλθω... 

Τα λέμε...

• Love 4

εφτασα στα μισα της 6ης σεζον,οπου φτου φτου να μην το ματιασω παμε τρομερα καλα.

μετα απο 17 αγωνιστικες ειμαι στην κορυφη με 41 βαθμους στο +9 απο την κολωνια.

στο κυπελλο ειμαι στους 8 με αντιπαλο την κολωνια. 

στο τσου λου βγηκα 2ος στον ομιλο και στους 16 θα παιξω με την λιβερπουλ την οποια ειχα εναν χρονο πριν στους ομιλους.

στον μεταγραφικο τομεα τωρα ψαχνω να κλεισω 2 παικτες για αλλαγες,ενα LM και ενα CDM που τον θελω ψηλο,εχω κανει σκαουτινγκ και αν δω κατι που θα βοηθησει θα κανω pc,αλλιως θα πρεπει να αγορασω το CDM τωρα και το LM το καλοκαιρι.

Edited by TOL1S
  • Love 2

σεζον 6 τελος,στοχος ηταν τουλαχιστον 1 κουπα και το καταφεραμε με την 2η σαλατιερα μας στα 4 χρονια που ειμαστε στην μεγαλη κατηγορια,ο τιτλος ηρθε πολυ ευκολα,μιας και η μπαγερν ηταν κακιστη και η ντορτμουντ αναξιοπιστη.

στο κυπελλο η ντορτμουντ πηρε εκδικηση μιας και με πεταξε εξω απο τον τελικο με γκολ στο 123 !!!,ενα κυπελλο που 6 χρονια τωρα δεν το εχω παρει,στο τσουλου εφτασα μεχρι τον τελικο του ολντ τραφορντ με αντιπαλο την ρεαλ,δυστυχως  εχασα 2-1,σε ματς που απλα κερδισε ο πιο τυχερος η μαλλον ο πιο ευστοχος.

τον γεναρη της 5ης σεζον ειχα 2 επιλογες για pc για lm,πηρα τον νειμαρ αντι του κλαιφερτ,1 χρονο μετα τον γεναρη της 6ης σεζον εδωσα τον νειμαρ στην ρομα +17 εκ. για να φερω τον πολυ καλυτερο σε αυτη τη θεση κλαιφερτ απο τον τραγικο νειμαριδη.

τωρα  ειμαι στην εναρξη της 7ης χρονιας,δεν ειμαι σιγουρος ομως αν θα παιξω μιας και εχω βαρεθει καπως,ελεγα να δοκιμασω πρωταθλημα ιαπωνιας με την "αγαπημενη" vegalta sendai,παντως εχει σκασει και τρελη προταση για κουαμε με 110 εκ. απο παρι.θα δουμε ομως τι θα κανω.

EDIT

τελικα αποφασισα να δοκιμασω νεο καριερ με την βεγκαλτα σενται να δω πως θα παει και η φορτουνα μενει στην ακρη για λιγο.

κανονες .

1. μεταγραφες μονο απο την ασιατικη ζωνη...ιαπωνια,κορεα,κινα,αυστραλια,σ.αραβια.

2. μεταγραφες απο τις αλλες ζωνες ΜΟΝΟ απο παικτες που ειναι στο transfer list.

3. μεταγραφες ιαπωνων και κορεατων απο αλλες ζωνες ελευθερα.

4. μεταγραφη απο τους ελευθερους χωρις περιορισμους.

5. δεν εχω αποφασισει για τα pc ακομα αλλα μαλλον δεν θα εχω εδω καποιον κανονα.

Edited by TOL1S
  • Love 4

@Diegito21 Οφορι-Μπεμπου παικταράδες ρε φίλε διάνα έπιασες και τραβάνε όλο το κουπί από ότι φαίνεται...

Αν εξαιρέσεις την "κακή ήττα" από την πάντα υπολογίσιμη Αουγκσμπουργκ είσαι καλά θα έλεγα στην 6η θέση, διότι όλες οι ομάδες έχουν τρομερά ρόστερ και το επίπεδο είναι υψηλό στο πρωτάθλημα.

Μεγάλο διπλό στο Λεβερκούζεν, τρελάθηκε και ο κόσμος στο πεταλάκι που έκανε εκδρομή!!

Καλά της έκανες της Βέχεν στο κύπελλο, είχα αποκλειστεί μία χρονιά από αυτή στο περσινό ΦΙΦΑ..χαχαχ..

Έχεις δρόμο ακόμη το πρωτάθλημα, το λέω και πάλι είναι δύσκολο..

ΠΑΜΜΕΕΕΕΕΕ ΔΥΝΑΤΑΑΑΑ....!!!

@ELBarto-3- Επιλογή ομάδας που θέλει πολύ υπομονή αδερφέ...χαρά στο κουράγιο σου!!!

Σε περιμένει βέβαια να τη βγάλεις από την αφάνεια!!!

Τοn Λετίζια και τα μάτια σου..το παλικαράκι αριστερά οργώνει...στη Σασσουόλο στο δικό μου έβγαζε μάτια!

Κατά τα άλλα ξεχωρίζω Τέγιο- Γκιγιέρμε που είναι παικτάρα- Πόνσε- Καλντιρόλα- Ρίτσι-Αρμεντέρος

Γενικά έχεις ένα πολύ πλούσιο ρόστερ, ενισχύθηκες και από το νησί είσαι φαβόρα, ξεκίνησες ιδανικά με εκπληξάρα στο Copa Italia, είναι όμως δύσκολη και ύπουλη η κατηγορία

FORZA BENEVENTO γουστάρω με χίλια!! 

@TOL1S

Στο Τσαμπιονς Λιγκ μέτρησε ίσως και λίγο η φανέλα, αλλά μόνο που ήσουν εκεί φτάνει, μεγάλο επίτευγμα 

Στο κύπελλο όταν φθάνεις στο 123 σε ημιτελικό και αποκλείεσαι δεν υπάρχουν λόγια. Η λεπτομέρεια της λεπτομέρειας...

Ψήλωσες αρκετά την ομάδα πάντως, έφερες ονόματα και φεύγεις με το κεφάλι ψηλά

Θα σε παρακολουθώ εκεί στην Ιαπωνία, μπας και ανακαλύψουμε κανένα λαβράκι!!

@desperado Αναμένουμε φίλος τις νέες σου περιπέτειες !!

Πάμε λοιπόν και στα δικά μου, έλειψα 1-2 βδομάδες, αλλά έπαιζα κανονικά

Είχαμε μείνει στην 8η Αγων. με τους ΒΙΟΛΑ στις υψηλές θέσεις κορυφής

Συνεχίζουμε λοιπόν με πρωτάθλημα-κύπελλο-μεταγραφές:

9η αγων.

0hHjBod.jpg

Το βιολί των 2-1 συνεχίζεται. 6η φορά στα 9 ματς.Τρομάξαμε να κερδίσουμε όμως..

10η αγων.

hnVPDXD.jpg

Η πιο πειστική και μεστή εμφάνιση για φέτος στην έδρα της 1ης (!!) Τορίνο, μεγάλη μπάλα, μεγάλος Τσολίτο Σιμεόνε!!

6P3AUrj.jpg

Με καταπληκτικό σκαψιματάκι πάνω από τον Σιρίσκου άνοιξε το σκορ και μας οδήγησε στη νίκη και στην κορυφή!!

11η αγων.

epkICQm.jpg

Ζαλιστήκαμε γρήγορα όμως και η Ρόμα μας επανέφερε στη θέση μας

Αν και προηγηθήκαμε δεν ήμασταν καλοί

12η αγων.

OV4rIkI.jpg

Με πολύ κόπο, ο Τσολίτο μία φάση χρειάστηκε και ακόμα μία νίκη από τα πόδια του

13η αγων.

TuyBqcA.jpg

Το ντέρμπι των Απέννινων ήταν δικό μας κυρίως με καλή εμφάνιση στο 2ο ημίχρονο

Μιραλάς άρχισε να μπαίνει σιγά-σιγά και αυτός στη βασική ενδεκάδα και μοιράζει ωραίες ασίστ

14η αγων.

Η ΩΡΑ ΤΟΥ ΜΑΤΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ

Εναντίον της Γιουβέντους, η οποία φέτος το έχει ρίξει στις ισοπαλίες και είναι κάτω από εμάς

KouVwjP.jpg

Με έξυπνη τακτική και χωρίς να συμβεί τίποτα, αλληλοεξουδετερωθήκαμε 

15η αγων.

fTVwIMl.jpg

Εν μέσω συγκινησιακής φόρτισης, ήμασταν τυχεροί που ισοφαρίσαμε στο τέλος

Πιάτσα αρχίζει και αυτός να ξεδιπλώνει το ταλέντο του, ερχόμενος από τον πάγκο

16η αγων.

ΜΙΛΑΝ - ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ 0-1

Δεν μου αρέσει η έκφραση, διότι έχω σεβασμό σε Ίντερ-Μίλαν, αλλά στο φετινό ΦΙΦΑ πάω για εκδρομή στο Μιλάνο (!!), δεν έχω χάσει εκεί ακόμα και με Σασσουόλο

17η αγων.

VQqaqhd.jpg

Νίκη πάλι με Τσολίτο και είμαστε 2οι!!!

18η αγων.

Κομβικό ματς με Τζένοα

HxQMSVA.jpg

Πάλι ζαλιστήκαμε από τα ύψη της κορυφής 

Ήμασταν όμως και κουρασμένοι

19η αγων.

A6lZ59R.jpg

Με πολύ τυχερό γκολ του Μουριέλ, ο οποίος δεν σκοράρει πολύ φέτος, αλλά κάνει τρομερή δουλειά μέσα στο γήπεδο είτε παίζει δεξιά είτε φορ πήραμε το ντέρμπι της Τοσκάνης και έληξε ο 1ος γύρος με απολογισμό 12-5-2 και αχνοφαίνεται το Τσάμπιονς Λιγκ!!!

Πάμε όμως σε 3 ματσάκια του 2ου γύρου και στο  Copa Italia:

Copa Italia φάση των 16

u5BUfSr.jpg

Μαχητική η Παλέρμο, με αλλαγές εμείς, ήρθε η αγχωτική πρόκριση και το αντίο του Μπενάσι με γκολ (θα δείτε παρακάτω)

Αντίπαλος στους 8

Το χειρότερο δυνατό σενάριο

Εκτός με Γιουβέντους

20η αγων.

ff5SG0Z.jpg

Με πολύ υπομονή και επιμονή ήρθε η νίκη με καθαρό σκορ

Περιττό να πω ότι ο Τσολίτο κεντάει

COPA ITALIA

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ-ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ

95xeU0e.jpg

ΤΟ ΕΠΙΚΟΤΕΡΟ ΜΑΤΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ ΠΟΤΕ ΣΕ ΦΙΦΑ!!!

Τα είχε όλα το ματς

Προηγήθηκε με Ντιμπάλα η Γιουβέντους ενώ είχαμε χάσει τετ α τετ αμέσως πριν, ισοφάρισε σε αντεπίθεση ο Μιραλάς, 1-2 στην αρχή του 2ου ημιχρόνου με τον τρελάρα τον Μουριέλ. Στο 70΄ τρώει κόκκινη ο Βερετού και καπάκι ο Κουαδράδο με τρομερό φάουλ κάνει το 2-2, ενώ στο 78' ο Τσαν με προσωπική ενέργεια κάνει το 3-2 και φάνηκαν να τελειώνουν όλα. Ο Ζερσον όμως έφερε με ωραίο πλασέ το ματς στην παράταση. Εκεί όπου κάναμε το 3-4 με τη χαφάρα τον Πόλι όπου άφησε άγαλμα με σουτάρα τον Σεζνι, αλλά δυστυχώς δεν αντέξαμε στο 2ο ημίχρονο της παράτασης και δεχθήκαμε την ισοφάριση

Στα πέναλντι παρά την κούραση ήμασταν ψύχραιμοι και πιάνοντας 3 (!!!) ο Λαφοντ μας πήγε ημιτελικό!

Αντίπαλος σε διπλά ματς η Ιντερ, η οποία φέτος είναι πολύ δυνατή

21η αγων.

HETJrm8.jpg

Κλασικά φέτος μετά από μία επιτυχία χύνουμε την καρδάρα με το γάλα

Βέβαια η Ουντινέζε είναι έξτρα ποιοτική φέτος με Ζοάο Φέλιξ- Αγιόθε Πέρεθ (έχει ήδη τσεκαριστεί για μεταγραφή του χρόνου) να παίζουν σε αυτήν δανεικοί (!)

22η αγων.

G3JLjV4.jpg

Επιστροφή άμεσα στις επιτυχίες, δεν την αξίζαμε όμως με 2 σουτ έναντι 11 της Νάπολι και πολλές ευκαιρίες

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ-ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ:

hQsuOzg.jpg

Πάμε πολύ δυνατά παιδιά

Ονειρικά σχεδόν θα έλεγα

Στους 4 του κυπέλλου και με νίκη στο εξ αναβολής με Κιέβο που ακολουθεί στην 1η θέση!!!!!

Το μυστικό είναι θα έλεγα η ομοιογένεια της 11αδας

Λαφόντ στο τέρμα ανέβηκε κατακόρυφα

4αδα στην άμυνα: Βανχιόνι- Πετσέγια-Ζαπάτα (ανέλπιστα βράχος)- Μάγιο ακλόνητοι

Τρεις στο κέντρο: Βερετού (ο ενορχηστρωτής, σε 2 ματς έλειψε και τα κάναμε σαλάτα)- Πόλι (σταθερή αξία) και το πουλέν μου ο Μ. Γιένσεν

Επίθεση αριστερά προς τα δεξιά : Κιέζα (εκρηκτικό ξεκίνημα με 7 γκολ, αλλά στη συνέχεια έπεσε χωρίς όμως να σημαίνει ότι δεν κάνει καλά ματς)

Σιμεόνε (ο παίκτης με τον οποίο τελειώνουν όμορφα οι επιθέσεις)

Μουριέλ (τρομερά προσόντα, όχι πολλά γκολ, αλλά αδιάκοπο τρέξιμο και κάλυψη χώρων) 

Επίσης έρχονται από τον πάγκο με προσφορά οι : Πιάτσα στη θέση του Κιέζα κυρίως

Μιραλάς αντί Μουριέλ, που κάποια στιγμή ήταν και βασικός

Ζέρσον αντί Γιένσεν

Β. Ουγκο στα στόπερ 

Ιδιαίτερο ευχαριστώ στον σκύλο στο κέντρο Μπράιαν Νταμπό ο οποίος αρχές Γενάρη έφυγε με 9 εκ. στην Κρίσταλ Παλας και μέχρι τότε ήταν βασικότατος, αλλά δεν ταίριαζε στο στυλ της ομάδας θα έλεγα. Για να καλύψει το κενό επέλεξα:

uDoR47M.jpg

Το μηχανάκι της Μαιντζ με 7 εκ. συν ένα πιτσιρικά Δανό που έιχα

Επίσης έδωσα τον Μπενάσι στην Μονπελιέ, καθώς έβγαζε τραυματισμούς και έφερα:

fVN5Iqc.jpg

Ισχυροποιούμαστε θα έλεγα στο κέντρο και πάμε για το τελικό σπριντ. Είναι κρίμα να μείνει η προσπάθεια χωρίς ενίσχυση

Η ομάδα είναι σταθερή θέλω πρωτίστως την έξοδο στο Τσάμπιονς Λιγκ, που θα είναι άλμα, καθώς ξεκίνησα απλά για την έξοδο στην Ευρώπη

Είμαστε στον ημιτελικό κυπέλλου με την ΙΝΤΕΡ και αναμένονται δυνατά παιχνίδια

Στόχος να μείνουμε σε επαφή με την κορυφή και ποτέ δεν ξέρεις.......

FORZA VIOLA.....!!!!

• Love 2

εφαγε delete η ιαπωνια αμεσα,ξεχασα οτι ξεκιναν τον φεβρουαριο και σε κατι τετοια πρωταθληματα βγαζει λαθος στα συμβολαια των παικτων αργοτερα με -2,-4,-6 μηνες,επισεις το πρωταθλημα ειναι κατωτερο και απο την τελευταια αγγλιας ,επαιξα 6 αγωνες με 5 πολυ ευκολες νικες με 3 και 4 γκολ σε καθε ματς,ειναι ενα πρωταθλημα οπου αν εχεις 3-4 καλους παικτες δεν το χανεις με τιποτα,εδω εγω με ροστερ 20 παικτων και ηδη εκανα παρτι,το καλοκαιρι που θα εφερνα αυτους τους 3-4 παικτες θα εκοβα ταριφα 7+ σε καθε ματς.

συνεχιζω με την φορτουνα κολωνιας οπου πουλησα κουαμε με 110 εκ. και εφερα γκαμπριελ χεσους με 180 εκ. απο την σιτι.

• Love 3
  • Like 1

@niktsiabeΠας τρενο. Πολυ καλα αποτελεσματα και ειδικα με Γιουβε. Την πηρες και στο κυπελλο σε εναν τρομερο ματς. Λιγο σουρεαλ η κορυφη της βαθμολογιας. Κανει μεγαλη πορεια το Τορινο. Πας για πολυ καλο κλεισιμο χρονιας και πιστευω, οτι εστω ενα κυπελλο θα το παρεις. Το Τσου Λου ειναι κοντα. Συνεχισε.

@ELBarto-3-Νεα αρχη, λοιπον. Αυτην την φορα πιο υποψιασμενος και με κινησεις που σε ενισχυσαν. Καλυψες αρκετες αδυναμιες της ομαδας. Αναμενουμε συνεχεια.

Στα δικα μου. Συντομο post.

Ανεβηκαμε Bundesliga ως 1οι. Παλεψαμε μεχρι το τελος με την Κολωνια. 

Στην νεα σεζον τωρα.

ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ,

Schulz 22.7 εκ.

Stendera 8.5 εκ.

Dragowski 8 εκ.

Βatista Meier 1.3 εκ.

Wolf 18.9 εκ.

Herrmann Ελευθερος

Στις αποχωρησεις οι σημαντικοτερες των Ito, Narey, Pollersbeck. Εφυγαν και κατι πιτσιρικαδες. Γενικα εγινε ενα καλο ξεσκαρταρισμα. 

spacer.png

Βαθμολογια

4Oxbldu.jpg

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ:

-Συντομο post οπως γραφω, γιατι το ΣΚ επαιζα και ξεχασα να ποσταρω. Τα επομενα θα ειναι πιο αναλυτικα.

-Holtby-Ηunt τους ξεκινησα βασικους στην αρχη της σεζον αλλα δεν τραβαγε η ομαδα. Ειχαμε πολλα αρνητικα αποτελεσματα στην αρχη και ετσι Mehlem, Stendera πηραν φανελα βασικου και μεχρι τωρα τα πανε εξαιρετικα. 

-O Dragowski στην αρχη ειχε θεματα. Τωρα αρχιζει και στρωνει ευτυχως, γιατι τρωγαμε γελοια γκολ. 

-Wolf και Schulz εξαιρετικοι επισης.

- Εχω αδικησει πολυ τον Herrmann. Περσι που τον εκλεισα τον προοριζα για βασικο στο δεξι ακρο. Τελικα για καποιον λογο αποφασισα να κλεισω και τον Wolf. Τον Herrmann τον εχω βαλει σε 2 παιχνιδια κυπελλου και εχει βαλει 3 γκολ. Απλα ειναι και ο Wolf πολυ καλος, οποτε δεν εβγαινε ποτε.

-Κυπελλο εχουμε φτασει στους 8 με Κολωνια. Θα ειναι μεγαλο ματς.

• Love 2
  • Like 1

θελω να αναθεωρησω για την ιαπωνια αυτα που εγραψα,ετρεξα 1 σεζον σιμ για να δω για τα συμβολαια και ναι η εα εχει φτιαξει το bug με τα -2,-3,-4 κτλ μηνες που εδειχνε στους παικτες και 2ον το πρωταθλημα παραμενει αδυναμο αλλα εκανα εγω ενα σημαντικο σφαλμα μιας και τα 3-4 γκολ ανα ματς τα εβαζα σε χαμηλοτερο επιπεδο δυσκολιας,για καποιο λογο ξεχασα να βαλω η θεωρησα οτι επαιζα σε ουλτιμειτ,εχθες που ξανατεσταρα  εγω ετρωγα τα 3-4 γκολ ανα ματς 🤣.

θα ξαναπαρει την ευκαιρια του το ιαπωνικο λιγο αργοτερα.

• Like 1

Συνεχεια με μεταγραφες Γεναρη.

HΡΘΑΝ

Βauer-Charlton 2.5εκ.

Jovanovic-Cadiz CF 2.7 εκ.

Ananou- Ingolstadt 1.3 εκ.

Geiger-Hoffenheim 8.5 εκ.

Χρειαζομασταν βαθος στον παγκο αφου εφυγαν αρκετοι παιχτες. 

ΕΦΥΓΑΝ

Jairo-Monaco 9 εκ.

Papadopoulos-Leverkuzen 8.4 εκ.

Mendyl-PSV 10.5 εκ.

Οzcan-Besiktas 7.5 εκ.

Sakai-Braga 3.4 εκ.

Lasogga-Braga 7.4 εκ.

HSV-Dortmund 1-0 

Mainz-HSV 1-1

HSV-Frankfurt 1-0

Hoffenheim-HSV 0-0

rIcBXfC.jpg

Παρατηρησεις

-Ξεκαθαρος στοχος η εξοδος στην Ευρωπη. Αν ειναι Τσ. Λου ακομα καλυτερα

-Κυπελλο αποκλειστηκαμε 2-0 απο την Κολωνια.

-Η Μπαγερν ειναι 12η. Εχει ασχημη χρονια.

Αυτα. Συνεχιζουμε.

• Love 2
  • Like 1

σεζον 7 και φτασαμε στον γεναρη,οπου και φετος ειναι κουρσα για 2 αλογα,το δικο μου και τις μπαγερν που επανερχεται μετα την κακη πορεια που ειχε εναν χρονο πριν.

ειμαι στο +8 με ενα λιγοτερο και την επομενη αγωνιστικη παιζουμε εντος με την μπαγερν στον αγωνα ζωης και θανατου για αυτους.

στο κυπελλο παλι χυλοπιτα και παλι απο την ντορτμουντ με ηττα εντος 3-5 !!!εχανα 1-5 καποια στιγμη,αλλου ειμασταν,παντως το εχω παραπονο αυτο το κυπελλο,7 σεζον και δεν το κερδισα ποτε,βασικα ουτε στον τελικο δεν εχω παει.

στο τσου λου κλασικα για 3η σερι χρονια βγαινω 2ος στον ομιλο,δεν παιζοταν η γιουβε με τιποτα,στους 16 επεσα με τη μιλαν.

τελος θελω να σταθω στα 2 καλυτερα ακρα που εχω παιξει στα τελευταια φιφα.κλαιφερτ και κορεα ειναι τρομεροι παικτες που εχουν και το ευκολο γκολ,επισεις βρηκα τον νεο μου κουαμε,αγορασα με 45.000.000 απο την παρι τον Jonathan David εναν επιθετικο με τρομερα στατιστικα και οβεραλ 84,στο λινκ ειναι οπως ξεκιναει στο φιφα,σε εμενα την 7η σεζον ειναι σε ολα στο +13.

• Love 3

Συνεχεια με τελος σεζον.

Πηγαιναμε ποντο ποντο με την Ντορτμουντ μεχρι το μεταξυ μας ματς που το κερδισαμε. Απο εκει και περα εμειναν πισω αλλα ανεβηκε η Λεβερκουζεν. Θελαμε νικη στην τελευταια αγωνιστικη για να παρουμε το πρωταθλημα. Παιζαμε με Στουτγκαρδη εκτος και αν κερδιζαμε υπηρχε περιπτωση να πεσουν... οπως και εγινε!!!

pTTmZoj.jpg

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ!!! Καταφεραμε και το σηκωσαμε την 1η χρονια που ανεβηκαμε! Μας βοηθησε το γεγονος, οτι η Μπαγερν ηταν πολυ κακη. Στο τελος ανεβηκε αλλα δεν καταφερε να βγει ουτε Τσ. Λου. 

uTq5Lw1.jpg

9ewNDod.jpg

hSvHpdH.jpg

WoSCsYr.jpg

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ

-Εκπληκτικη χρονια. Δεν περιμενα σε καμια περιπτωση να σηκωσουμε πρωταθλημα. Παιζαμε καλα στα περισσοτερα παιχνιδια ενω στην αρχη ειχαμε ξεκινησει ασχημα. Ευτυχως, οπως ειπα και παραπανω η Μπαγερν ηταν αθλια. 

-Κορυφαιοι οι Kostic (9 γκολ), Arp (12 γκολ), Wolf (9 ασιστ) και Van Drongelen στην αμυνα. Κορυφαιος τερματοφυλακας ο Dragowski.

-Τελευταιο ματς για τον αρχηγο μας τον Hunt που αποσυρεται. 

n7IYFqSg.jpg

-Δεν ξερω, αν θα μεινω στην ομαδα. Ισως μεινω για το Τσ. Λου αλλα θα το σκεφτω.

Edited by Dimokritos
  • Love 2
  • Like 1

Καπου εδω, παιδια, τελος το FIFA 19 για μενα. Δεν θα συνεχισω αφου θελω να υπαρχει και ενα κενο 3-4 μηνων μεχρι το FIFA 20, για να μην το βαρεθω. Οποτε τα λεμε στο 20!

Edited by Dimokritos
  • Like 3

σεζον 7 τελος και για 2ο σερι ετος πρωταθλητες με τρομερη μπαλα και παρα πολλα γκολ και αηττητος παρακαλω,καταφεραμε να παρουμε και το σουπερ καπ γερμανιας στην αρχη της χρονιας,οπως ειχα πει αποτυχια για 7ο χρονο στο κυπελλο και στο τσου λου εμεινα εξω στους 8 απο μια τρομερη,φανταστικη,τελεια γιουβεντους,παιδια δεν επαιζε απλα ποδοσφαιρο,σκοτωνε και τον αντιπαλο,δεν το εχω ξαναδει τοσα χρονια στο φιφα αυτο.

για 8η σεζον δεν το βλεπω να παιζω γιατι πλεον δεν εχει νοημα,κερδιζω ευκολα τα ματς μιας και εχω παικταραδες,επισεις μπορω να φερνω οποιον θελω αφου χρημα υπαρχει και αν δεν εχω χρημα ανεβαζω 3-4 μικρους απο την ακαδημια που φευγουν στο εκατομμυριο,ενω η αρχικη σκεψη ηταν να παιξω το ιαπωνικο πρωταθλημα τελικα θα κανω την αγαπημενη δοκιμασια του γυρολογου,καθε χρονο αλλη ομαδα σε διαφορετικο πρωταθλημα παντα,σκεφτομαι να ξεκινησω απο νορβηγια η πολωνια.

μερικες παρατηρησεις,στα 7 χρονια που επαιξα με την φορτουνα,μου ηρθε μολις 1 προταση για να παω σε αλλη ομαδα και αυτο ηταν την 1η σεζον !!!! στα 5 χρονια που ειμαι στην μπουντεσλιγκα εχω παρει 3 πρωταθληματα,εφτασα 1 φορα τελικο τσουλου,1 φορα στα ημιτελικα και και γενικα στα 4 χρονια στην ευρωπη παντα περναγα τους ομιλους και δεν ηρθε προταση,το θεωρω αστειο,οπως επισεις στα 7 χρονια βγηκα 1 φορα προπονητης του μηνα και την τελευταια σεζον προπονητης της σεζον,αλλη αστειτοτητα και αυτη,τι επρεπε να κανω παραπανω δεν ξερω,στα προηγουμενα φιφα επαιρνες τα βραβεια για πλακα και τωρα κανεις σχεδον τα παντα και δεν δινει τιποτα,καλα να μην πω για τις προτασεις εθνικων ομαδων,ινδια,κινα,βολιβια.....πλακα μα κανεις εα.

• Love 3

ξεκινησα το γυρολογος ,η αρχη τελικα στην ελβετια με την ξαμαξ,την επελεξα επειδη μου αρεσαν οι φανελες της 😜.

οι κανονες στο γυρολογος ειναι απλοι:

1. καθε σεζον αλλαζω ομαδα και χωρα
  2. παιζω με το συστημα που εχει η καθε ομαδα,δεν αλλαζω τιποτα
  3. κανω μονο αγορες παικτων απο το πρωταθλημα που παιζω,δεν κανω pc μιας και δεν θα μεινω αλλη σεζον
  4. ελευθερους παικτες μονο οταν υπαρχει αναγκη.οπως κακα οικονομικα της ομαδας η οι παικτες για αγορα ειναι ακριβοι.
  5. ακαδημια κανονικα

το κακο με την ξαμαξ ειναι οτι η ομαδα ειναι κακη,εκανα καποιες μεταγραφες αλλα προς το παρων εχει μονο φαπα για εμενα.🚑

• Love 3

Κάνοντας ένα διάλειμμα από το PES, μου δόθηκε η ευκαιρία να ασχοληθώ λίγο με το FIFA και είπα να ξεκινήσω μια καριέρα.

Είπα να μην πάω χαμηλά κι έτσι πήρα Μπάγερν Λεβερκούζεν. Έχει καλές ακαδημίες και μου δώσαν καλά λεφτά για μεταγραφές. Γύρω στα 40 και μου άρπαξε και η Ατλέτικο τον Tah πληρώνοντας 44 μύρια την ρήτρα του κι έτσι είχα γύρω στα 80m. 

Παίζει 3-5-2, αλλά προτιμώ το 4-4-2 ή 4-2-3-1. Είδα όμως ότι πάσχει σε αμυντικούς παίχτες κι έτσι προχώρησα σε μεταγραφές. Γενικά μου αρέσει (όπως και στο FM), να παίρνω εξελίξιμα παιχτάκια. Έτσι πήρα τους εξής:

1. Αριστερό μπακ τον Tierney από την Celtic στα 13,5m

2. Δεξί μπακ τον Aarons από Norwich στα 4,8m

3. Κεντρικό αμυντικό τον Kounde από Μπορντό στα 17m &

4. Μέσο τον Tonali από Brescia στα 8.2m

Τώρα είμαι στα μέσα της χρονιάς και είμαι δεύτερος πίσω από τη Σάλκε! Τα πάω τόσο καλά ίσως γιατί το έχω world class. Όμως δε θέλω να το πάω Legendary και να γίνουν μπαρτσελόνα όλες οι ομάδες. Τώρα υπάρχει μια ισορροπία νομίζω. Αν με κρατήσει ίσως δοκιμάσω sliders για να δυσκολέψει περισσότερο. 

Συνεχίζοντας στόχος της διοίκησης είναι να βγω CL, να σηκώσω το Europa και κάποιοι άλλοι μικροί στόχοι.

Μακροπρόθεσμοι στόχοι εφόσον βγω CL, είναι να ενισχυθώ στην επίθεση (γλυκοκοιτάζω τον Richarlison από Έβερτον), στο δεξί εξτρέμ (μου αρέσει ο Sancho από Ντόρτμουντ) κι έναν τερματοφύλακα (θα ήθελα Lafond). 

• Like 2

Τελικά το έβαλα στο legendary. Νομίζω παραήταν εύκολο στο wc. Σε γενικές γραμμές τα πάω καλά όπου ισοβαθμώ στον πρώτη θέση με Σαλκε.

Στο κύπελλο αποκλείστηκα στα ημιτελικά από την ντορτμουντ, και στο Europa από την Μπενφικα στους 32. Εκεί ήθελα να προχωρήσω γιατί η διοίκηση είχε θέσει στόχο να το σηκώσω. Όμως έγιναν 2 επικά ματς και πέρασε ο αντίπαλος. Στο πρώτο κέρδισα στο Ντα Λουζ 1-2 (παραμένει εξοχικό για τους Έλληνες) και στην έδρα μου το ματς πήγε στην παράταση, αλλά το έχασα με 2-4, παρόλο που έκανα το 2-2 στο 98. 

Στις μεταγραφές του Γενάρη μου ζήτησε η utd τον Brandt 65m. Το πήγα στα 90 και δέχτηκε. Έτσι τον χάσαμε τον παίχτη. Όμως πήρα τον Sancho απο Ντορτμουντ και το πολυεργαλείο Τάσο Δωνη. 

• Like 1

επιστροφη στον γυρολογο μετα απο μερες μιας και επαιζα το καινουργιο το dauntless.

μετα τις αρχικες φαπες και αφου πλεον εμαθα την ομαδα μπορω να πω οτι παμε τρομερα καλα με μια κακη ομαδα,3η θεση αλλα καμποσο πισω απο την 1η βασιλεια,αν θυμαμαι καλα ειναι 10 βαθμοι διαφορα.

εαν καποιος θελει να μαθει να παιζει με αντεπιθεσεις η ξαμαξ πιστευω ειναι οτι πρεπει,το default συστημα που παιζει ειναι ο ορισμος τις κοντρας,σε αγωνα που πρεπει να εχεις κατοχη ειναι ομως οτι χειροτερο η δομη του συστηματος της,μακαρι να ειχε και εναν επιθετικο γκολτζη,τον οποιο ομως θα προσπαθησω να αγορασω για τον γεναρη.

Παντως πρέπει να δυσκολέψουν λίγο το θέμα των μεταγραφών και των συμφωνιών. Είμαι στη δεύτερη χρόνια και έχω πάρει όποιον νεαρό παίχτη ήθελα. Καμία δυσκολία ή απόρριψη. Επίσης όποιον παίχτη δεν ήθελα απο την ομάδα τον μοσχοπουλησα. Μάλιστα τελευταία μέρα των μεταγραφών ενώ είχα transfer list τον Alario (επιθετικό), έρχεται προσφορά που μου πλήρωνε τη ρήτρα του, κάπου 28m, που και 15 να μου έδινε θα τον πουλούσα για να τον ξεφορτωθώ.

Εκεί θέλει αρκετή δουλειά το παιχνίδι. Καταλαβαίνω ότι πολλοί θέλουν να κάνουν την ομάδα των ονείρων τους γρήγορα, αλλά θα μπορούσαν να βάλουν επιλογή για επίπεδο δυσκολίας στις μεταγραφές. Να υπάρχει ένας μεγαλύτερος ρεαλισμός. 

Ειμαι επηρεασμένος κι απο το football manager όπου εκεί τα άκυρα πάνε σύννεφο, και ειδικά αν η ομάδα εχει χαμηλό reputation πολύ δύσκολα θα σου έρθει ακόμη και wonderkid. 

Ας ελπίσουμε φέτος να δούμε αρκετές βελτιώσεις στο career γιατί ειναι σε γενικές γραμμές ένα καλοδουλεμένο mode και ειδικά με τα πολλά πρωταθλήματα του φιφα, μπορεί να σε κρατήσει για μεγάλο διάστημα. 

Αν και κάπως καθυστερημένα τελείωσα την 1η σεζόν του career με τους ΒΙΟΛΑ

Πάμε λοιπόν να παραθέσω τα ματσάκια με ένα γενικό σχόλιο στο τέλος 

Θυμίζω είχα μείνει στην 22η αγων. πολύ κοντά στην 3η θέση αλλά πολύ κοντά κορυφή

23η

ΚΙΕΒΟ- ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ 1-6

24η

MepMuGw.jpg

25η αγων.

U4wpsPw.jpg

26η

wOAKy2S.jpg

27η

r6KFtEk.jpg

28η

mnbHQfj.jpg

29η

oko7bET.jpg

Σε αυτό το χρονικό σημείο ήμασταν ισόβαθμοι με την Τορίνο στην 1η θέση

30η

O4BFzme.jpg

31η 

ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ- ΦΡΟΖΙΝΟΝΕ 2-0 

32η

6QHutgx.jpg

33η

CSuVRQ1.jpg

Η Γιούβε σε αυτό το σημείο του πρωταθλήματος ήταν 2η με ένα βαθμό πάνω από εμάς και εμείς 3οι και δεν έπρεπε να μας ξεφύγει. 1η ήταν η Ιντερ ισόβαθμη όμως με τη Γιούβε. Με την ισοπαλία μείναμε στο κόλπο του πρωταθλήματος και ελπίζαμε σε στραβοπατήματα των από πάνω

34η

ngK8mGp.jpg

Το φιλί της ζωής μας έδωσε ο Πιάτσα στο 90+3 (!!!) και μείναμε στον πόντο από Γιούβε, ενώ στραβοπάτησε η Ιντερ και την προσπεράσαμε 

35η 

ΕΜΠΟΛΙ- ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ 1-2

36η 

LxAJ16n.jpg

Μεγάλη νίκη ενώ έκανε γκέλα ολκής η Γιούβε με τη Σπαλ

Με δύο νίκες στα δύο εναπομείναντα πέρναμε το πρωτάθλημα!!!!

37η

d6oXu3U.jpg

1-0 η Πάρμα και μας τρόμαξε, ευτυχώς ισοφάρισα γρήγορα και στο 2ο το καθαρίσαμε

ΕΜΕΝΕ ΑΚΟΜΑ ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ !! 

Τελευταία αγωνιστική εντός με Τζένοα

Με νίκη το σηκώναμε , ήμασταν ένα βαθμό πάνω από Γιούβε, η οποία έπαιζε εκτός με Σαμπντόρια

Με χ ελπίζαμε σε χ της Γιούβε επίσης

Ξεκίνησε το ματς και δεν μπήκαμε καλά

Η Τζένοα προηγήθηκε 0-1 και ισοφαρίσαμε στο 30 με τον Τσολίτο Σιμεόνε έτσι έληξε το ημίχρονο

Η Γιουβέντους το είχε καθαρίσει με 0-2 ήδη οπότε το βάρος είχε πέσει πάνω μας

Και στο 60 μείναμε ξεροί καθώς η Τζένοα με τον Σανάμπρια έκανε το 1-2 (!!!)

Εκεί τελείωσαν όλα και μου κόπηκαν τα πόδια, δεν είχε κανείς παίκτης κουράγιο

Ούτε εγώ είναι η αλήθεια είχα κουράγιο και είχα απογοητευτεί με ποιο τρόπο έχανα ένα πρωτάθλημα μέσα από τα χέρια μου

Καθαρη αυτοκτονία

Όμως με ένα αυτογκολ στο 83 η Τζένοα μας αναπτέρωσε τις ελπίδες και ήρθε ο μέγας Τσολίτο Σιμεόνε και στο 86 με φοβερό φαλτσαριστό έξω από την περιοχή μας έστειλε στον 7ο ουρανό

mjU7IiR.jpg

ήθελε να μας το δώσει το παιχνίδι !!!!!!

Πανάξια πρωταθλητές με μικρό ρόστερ 14-15 παικτών που στηρίχθηκε στην ομοιογένεια

MDKAkBZ.jpg

ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΗΚΩΝΩ ΚΟΥΠΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ ΣΤΟ ΦΙΦΑ!!! και η στιγμή ήταν συγκινητική

tnF1EE0.jpg

QwIInCL.jpg

ZjlNUoV.jpg

bd1X93X.jpg 

Αποθέωση από τον κόσμο και φυσικά θα συνεχίσω ακόμα μία χρονιά για να παίξουμε στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ

Οι 11αδα  της δόξας:

Λαφοντ στο τέρμα (εκπληκτικά ρεφλέξ και σιγουριά)

Άμυνα: Μάγιο (διακίωση για την επιλογή)-Ζαπάτα (βράχος)- Πετσέγια (ήρεμη δύναμη)-Βανχιόνι

Κέντρο: Βερετού (μετρονόμος)-Πόλι- Γιένσεν (ταλέντο)

Επίθεση: Κιέζα (2ος σκόρερ πρωταθλήματος με 20 γκολ)-Σιμεόνε (15 γκολ με δύο γκολ στο τελευταίο ματς που η μπάλα έκαιγε)-Μουριέλ (ο τρελός της ομάδας)

Ιδιαίτερη μνεία σε: Βίκτορ Ούγκο- Ζέρσον- Μιραλάς (η ευχάριστη εκληξη) και Πιάτσα (πεταγόταν εκεί ου δεν το περιμένεις)

Δεν θέλω να αδικήσω όμως κάποιον, όλα τα παιδιά ήταν εκπληκτικά

5TMv0bT.jpg

To 3o πρωτάθλημα μετά το μακρινό 1969!!!

Αυτά παιδιά, το καλύτερο μου το φύλαγε για το τέλος της σεζόν το φετινό ΦΙΦΑ!

• Love 2

sharing_srfc_440x220_314.jpg

Συνεχεια με φιφα 19 και με καριεριτσα με την ρεν που δεν εκανα στο 20.

Αρχισα με τις μεταγραφες κλειδωμενες την 1η χρονια,πριν ξεκινησω βεβαια ειχα κανει τις πραγματικες μεταγραφες  και εφτιαξα τους παικτες που ελειπαν οχι μονο για την ρεν αλλα για ολα τα μεγαλα πρωταθληματα συν τα νεα ταλεντακια, (καμαβιγκα).

Το πρωταθλημα το πηρε στο χαλαρο η πσζ,με μια απο τις 3 ηττες να ειναι απο εμας,εμεις ειχαμεπολλα σκαμπανεβασματα,ξεκινησαμε ασχημα,αλλαγες συστηματων βρισκουμε ρυθμο με σερι νικες,παλευαμε για μια θεση στο τσου λου και με το ζορι τελικα καταληξαμε στην 5η θεση.

Τα συστηματα τις ομαδες ειναι αυτα που παιζει και στην πραγματικοτητα η ρεν,ξεκινησαμε με το 5-3-2 αλλα ειχα μεγαλη δυσκολια στο γκολ,αλλαξα στο 4-4-2 με 2 αμυντικα χαφ αλλα εχανα στην δημιουργια,3ο συστημα το 4-2-3-1 που μας εδωσε το σερι αλλα παλι με δυσκολια στο γκολ και τελικα παιζοντας το 4ο και τελευταιο συστημα το αγαπημενο σε ολα τα φιφα 4-4-1-1 με μια μικρη τροποποιηση στα αμυντικα χαφ νομιζω οτι βρηκα αυτο που με βολευε.

Ολα τα ασχημα ηρθαν οταν εχασα εντος εδρας (παλι ημουν ο χειροτερος στα εντος εδρας) με 2-5 απο την λυον,εκει χασαμε τα παντα,μεγαλη κοιλια και με το ζορι 5ος και ευρωπη.

hlvMq7U.jpg

Στο κυπελλο εφτασα μεχρι τους 8 αλλα φαγαμε τριμπαλο απο την ανζερ εντος εδρας με σχεδον ολους τους παικτες να σερνονται και καποιοι απο αυτους ουσιαστικα να τελειωνουν το καλοκαιρι απο την ομαδα.

Στο λιγκ καπ εμεινα εκτος μολις στον 2ο γυρο απο το κακο μου δαιμονα την λυον και εδω με τριμπαλο.

Στην ευρωπη η σεζον ηταν ονειρικη,ευκολη προκριση απο τον ομιλο

Euwylzm.jpg

Στους 32 βρισκουμε την φενερ, χανουμε 2-1 στην πολη και στον επαναληπτικο με γκολ του νιανγκ στο 83 περναμε στους 16.

Στους 16 αντιπαλος ειναι η αρσεναλ,νικη 2-1με ανατροπη στην εδρα μας και 0-0 στο λονδινο που δεν ξερω πως δεν εφαγα τριμπαλο.

Στους 8 πλεον εναντια στην σελτικ,δεν μπορω να πω περιμενα να περασω και το εκανα και ευκολα,ειδικα οταν κανεις 1-3 στη σκωτια στο 1ο ματς συνολικο σκορ 5-2.

Στους 4 παιζουμε με την σεβιλη,2 ματσαρες που τελικα κριθηκαν στο 1 γκολ,αυτο που εβαλε ο ραφινια και μας εστειλε στον τελικο του λονδινου.

ΤΕΛΙΚΟΣ,επιστροφη στο λονδινο μετα τον αγωνα με την αρσεναλ αλλα αυτη την φορα για να διεκδικησουμε τον τιτλο και την κουπα,αντιπαλος μας η ιντερ,για εμας επιτυχια που βρισκομαστε τον τελικο και οτι και να γινει στο ματς δεν θα μας πειραξει.

Ξεκιναμε δυνατα,ελεγχουμε τον ρυθμο,εχουμε την μπαλα στα ποδια αλλα μεχρι εκει,δεν κανουμε ουτε μια φαση,η ιντερ βγηκε απο το καβουκι τους γυρω στο 30 και ανελαβε δραση,ημ. και 0-0. ιδιο μοτιβο στο 2ο αλλα αυτη την φορα η ιντερ εχει το ελεγχο,τιποτα το ουσιαστικο και το 0-0 εμεινε.ΠΑΡΑΤΑΣΗ,παιρνω τον ελεγχο κανω 2 φασεις χωρις να σκοραρω μεχρι το 120................

------------- στην τελευταια κυριολεκτικα φαση του αγωνα,κερδιζει η ιντερ φαουλ απο αυτα τα φαουλ που δινει με ευκολια στην cpu,γεμισμα στην περιοχη μου και 1-0 η ιντερ,πληγωθηκα αλλη μια φορα απο την αδυναμια στο ψηλο παιχνιδι που εχουν οι 2 κεντρικοι αμυντικοι λογω τους υψους.

Η κουπα στο μιλανο και εμεις με την χαρα οτι κλεισαμε την χρονια με επιτυχια.

8mCnr3b.jpg

Για το τελος ο καλυτερος μου παικτης μου ο ραφινια,επισεις ευχαριστημενος με τους νιανγκ,καμαβιγκα και τον τερματα μου τον μεντι που ηταν ο κορυφαιος στο πρωταθλημα.

LBjpKJJ.jpg

Στο ξεκινημα της 2ης σεζον εκανα μια μεταγραφη και αυτη ηταν του νιανγκ,ο παικτης ηταν δανεικος απο την τορινο και τα εσκασα για να τον κρατησω,επισεις θελω ενα 10αρι για να βαλω τον ραφινια στα δεξια που εκει η κανονικη του θεση.

allezrennes-olympic.JPG

• Love 2

Κατσε να ξεσκωνησω λιγο το τοπικ :hehe: 

Παμε.

DYCwqxEXcAE4a1h.jpg

Η ομαδα που πηρα ειναι η εξης.

FhgW9q8.png

Αν εξαιρεσουμε Φερναντεζ και Χιμενεθ ειναι η ιδια με την ομαδα του 2020

Ο Ασαντ παιζει στην θεση του Ντομινγκεζ που τραυματηστηκε για 4 μηνες στο 2ο παιχνιδι προετοιμασιας.....

HzmnBBt.png

Αθανατο ΦΙΦΑ 19 με τους τραυματισμους σου.

Πολυ μεγαλος τραυματισμος, που μας παει πισω, αλλα θα μπορουμε να βρουμε την ταυτοτητα μας και να ειμαστε ετομοι για να γινουμε ακομη καλυτεροι οταν γυρισει.

Παμε στα ματς, κατευθειαν.

Velez - Banfield 4-1 

Εξαιρετικη εμφανιση, με κορυφαιο Ρομπερτονε!

kIkCu16.png

Τρομερος ο νεαρος, με 1 γκολ και απειρο τρεξιμο.

Velez - Godoy Cruz 1-3

Respect στην Γοδοη.
Ηρθε να κερδισει.

Πιεση στον σωστο χωρο, καλες μεταβιβασεις, και εννοειται αρκετη δοση τυχης.
Δικαιο αποτελεσμα.

Belgrano - Velez 0-3 

Καθαρη νικη καλυτερης ομαδος.
Απλα.

th6UPYi.png

Μετα απο 4 ματς (3 για μας)  ετσι εχει η βαθμολογια.

---------------------------

Παρατηρησεις 

• Εχουμε ηδη αναπτυξει μια καλη σχεση με τον 17χρονο Αλμαδα.

61PZ63B.pngwielM55.png

Ειναι το μελλον του συλλογου, και του δινω λεπτα κατευθειαν διοτι.......

• Πουληθηκε ο Βαργας, στην Λυον για 23 μυρρια.
    Μια τεραστια μεταγραφη για τον συλλογο διοτι ειναι πολλα χρηματα.

Δεν προλαβα να κανω κατι με τα λεφτα το καλοκαιρι, και ετσι τον Γεναρη να περιμενετε μια σοβαρη ενισχυση 1-3 παικτων.

• Φετος παμε για σταδιακη βελτιωση, οχι για ττλους. Αν καταφερουμε κατι, τελεια, αν οχι δεν πειραζει, γιατι απο του χρονου πιστευω θα ειμαστε ετοιμοι να πουμε οτι διεκδικουμε κατι καλο.
    Φετος χτιζουμε ταυτοτητα.

Αυτα, μαγκες.
ΦΙΦΑ 19 > ΦΙΦΑ 20 all day.

Πολυ καλυτερο παιχνιδι, ειλικρινα, και πιο δουλεμενο.

Συνεχιζουμε

VAMOS VELEZ!!!!

hM21Gxb.png

• Love 1
  • Like 1

μετα απο ενα 5μηνο και αφου τελειωσα τα nioh και uncharted και μιας και ο ιουνιος ειναι τραγικος απο τα παιχνιδι στο plus,εβαλα να παιξω καριεριτσα.

ειχα καμποσες σκεψεις με τι σεναριο να ασχοληθω αυτη τη φορα,καποια απο αυτα ηταν σκανδιναβικη ομαδα εκτος δανιας με μεταγραφες σκανδιναβων και παλι εκτος δανων,2ο σεναριο ηταν ομαδα απο δανια αλλα με μεταγραφες δανων και αφρικανων παικτων,3ο σεναριο ηταν να φτιαξω μια ελληνικη ομαδα,μονο ελληνες αλλα δεν ειχα σκεφτει σε πιο πρωταθλημα να το κανω,το οποιο θα ηταν και ακριβο να γινει και τελικα το σεναριο που αποφασισα να παιξω ειναι οι ολλανδικες τουλιπες με μονο ολλανδους παικτες.

eredivisie λοιπον,η ομαδα που επελεξα ηταν η ντε χαανκ,μου αρεσαν οι στολες της,κιτρινοπρασινη η μια και κιτρινοκοκκινη η αλλη,στοχος το μεσω της βαθμολογιας στο οποιο και βρισκομαι σχεδον με το τελος του 1ου γυρου.

η τακτικη που παιζω ειναι πιεση ψηλα και ειδικα οταν χανουμε την μπαλα ωστε να βγαζουμε κοντρα επιθεσεις,δεν εχω παικτες που μπορουν να ελεγξουν το ρυθμο και να χτισουμε την επιθεση με πασες.

2 μεγαλα αρνητικα στην ομαδα,1ον οι πασες και 2ον οι 2 κεντρικοι αμυντικοι που χανουν και σε υψος και σε ταχυτητα.

απο παικτες φεραμε τον γνωστο ανιτα για το κεντρο ωστε να εχουμε ενα "ονομα" για να πουλησουμε κανα διαρκειας παραπανω και εφερα και τον Elton Acolatse που ενω δεν ειναι κατι το σπουδαιο με το cut inside που τον εχω στα φτερα παντα βρισκεται στην θεση που πρεπει για το ευκολο γκολ.

εχω κλεισει κεντρικο αμυντικο για τον γεναρη,πηγα στον αλαφουζο να ζητησω τον σενκεφελντ αλλα ο αλ ουτε που το συζητησε  και τωρα θελω αν πωληθουν πρωτα οι 4 ξενοι που εχω να φερω εναν αμυντικο μεσο και εναν γρηγορο επιθετικο μιας και αυτοι που εχω ειναι του στυλ target man,ψηλοι,για να τρωνε ξυλο και να σπανε την μπαλα στα φτερα.

• Like 1

σεζον 1 τελος

δεν τα πηγαμε καθολου ασχημα,5η θεση για μια μετρια ομαδα που ειναι για να παλευει για το μεσω του πινακα,μας επαιξε και ασχημο παιχνιδι η μοιρα γιατι χασαμε την ευρωπη στο τσακ,βεβαια χρειαζοταν καραμπολα για να παρουμε το 5ο εισιτηριο που ειχε ελεαχιστες πιθανοτητες για να γινει.

ο acolatse που εγραψα στο πανω ποστ ηταν αυτος που εσπρωχνε την ομαδα και στο τελος με μια αλλαγη που εκανα στα instruction του επιθετικου κραμερ πηρε και αυτος μπροστα.

σεζον 2

λοιπον ξεκινησα και την 2η χρονια,οπως ειπα το πλανο ειναι οι ολλανδικες τουλιπες,μονο ολλανδοι παικτες,εφυγαν 2 ξενοι αλλα δυστηχως μου εχουν μεινει και παλι αλλοι 3 ξενοι,δεν θυμαμαι αλλη φορα να μην μπορω να διωξω παικτες σε 3 μεταγραφικες περιοδους και δεν ξερω αν γινουν και 4 τον γεναρη,πολυ περιεργο αυτο δεν ξερω τι κολλημα εφαγε.

εφερα σαν δεξι μπακ τον van anholt,ο οποιος ειναι ο γνωστος που παιζει στην πρεμιερ,τιμιος εως τωρα,κανει την δουλεια που θελω.

εσκασα 3.5 εκ. για να φερω τον diemers 10αρι απο φορτουνα σιταρντ και κλαιμε τα λεφτα μας.

εναν γρηγορο επιθετικο απο ουτρεχτη,τον venema αλλα τελικα ουτε ταχυτητα εχει ουτε και τιποτα.

3η  μεταγραφη ο veerman απο σαν παουλι,επιθετικος πανυψηλος,αλλα τιποτα και αυτος και

4η αποτυχημενη μεταγραφη ενα δεξι εξτρεμ απο την σερκλ μπριζ ο λοπεζ που δεν φτανει σε αξια ουτε το μισο παπ... του acolatse.

οπως καταλαβατε πληρη αποτυχια οι νεοι παικτες ΑΛΛΑ.......

το φυτωριο μας εβγαλε τουλιπες που πηραν εστω και απο σποντα η απο αναγκη θεση βασικου και πετανε στο γηπεδο.

ο τερματας μου στα 16 του ειναι ηδη το 1ο ονομα στην ομαδα με το οβεραλ του τωρα στο 76 και με αξια 12.5 εκ. !!!!!

και ενα αριστερο εξτρεμακι 18 ετων,δεν παιζει ακομα βασικος αλλα αν ο acolatse συνεχιζει να κανεις μετριες εμφανισεις θα του φαει την θεση με 9 εκ αξια.

η ομαδα ειναι σε τρομερη κατασταση και βρισκομαστε στην 2η θεση 9 βαθμους πισω απο το τρενο του αγιαξ.

• Like 1

Ο γνωστός, Patrick van Anholt, είναι καθαρόαιμο αριστερό μπακ. Μήπως εννοείς τον Pele Van Anholt? 

• Love 1