Jump to content
ELBarto-3-

FIFA 19 - Career Mode Topic V2

Recommended Posts

@niktsiabe Ματουζεκ ρε φιλε, ο Σιωπης της Γκορνικ!! :D 
Ευχαριστω για τα λογια σου, αδελφε, παντως, εμεις οι κιτρινομαυροι πρεπει να ειμαστε ενταξει μεταξυ μας ;) 

Στα δικα σου, εξαιρετικη ομαδα για καριερα η ΦΙορεντινα, με πολυ ιστορικο potential για μια καλη πορεια.

Το οτι πουλησες τον Ντραγκο, ειναι πληγμα σε μενα προσωπικα :hehe:   

Απο την αλλη, Πολι, Γιενσεν, Πιατζελα,  πολυ καλες μεταγραφες, και το κρατας και ρεαλιστικο!

Αγωνιστικα ξεκηνισες με διπλαρα μεσα στην παντα δυσκολη Σαμπτορια, και εδειξες ενα πρωτο δειγμα των δυνατοτητων της ομαδος σου.
Θεωρω οτι μπορεις να κανεις περηφανο τον λαο των Βιολα και να φερεις επιτελους κανα τιτλο στην πολη, γιατι αλλοι αποτυχανε :D 

@desperado 75 ποστ σε 2 μερες, ΜΠΑΣΤΑ ΡΕ ΜΠΡΟ!! :D 

Κατ'αρχας, βρηκες την Γκορνικ σου, κι αυτο σου φερνει παντα ευχαριστα συναισθηματα, ειναι μεγαλο θεμα να βρεις μια μικρη να δεθεις με παρτη της.
Τωρα παραπονα για μπατζετ βλεπω, και ως ανθρωπος που πηρε ΤΣΛ με Γκορνικ, με 1,5 εκατομυρριο μπατζετ, στο ΦΙΦΑ 16, δε θελω να ακουσω ΚΙΧ!! :D  :lol:

Tωρα για πρωτη σεζον καταφερες και πετυχες τον στοχο της εξοδου στην Ευρωπη, και τερματησες και 2ος, μια χαρα θεση.
Εφερες μεγαλους παικτες, για το επιπεδο της ομαδος, συν τον Βιμπε που φαινεται οτι εχεις βρει το πουλενακι σου!!

Ειναι και παικταρας, τι να λεμε.

Κυπελλο δυστυχως γνωρισες την συντριβη, αλλα αρχη ειναι μονο.
Τι εχουμε φετος εμεις οι "μικροι" με τα κυπελλα, δε ξερω.

Περιμενω μια δυνατη συνεχεια απο σενα, κατι παει να γινει.

@Dimokritos Ολα καλα να σου πανε, αδερφε, πρωτα απ ολα.

Τωρα, καλωσηρθες πισω, αλλειψες, οπως και ολοι οσοι λειπουν για μεγαλα διαστηματα απο το τοπικ.

Πηγες στην ομαδα του ΜΕΓΑΛΟΥ Μπογκνταν, θα σεβεστε. 😛 

Καλη επιλογη, μια ομαδα με ιστορια σε ενα πρωταθλημα που ειναι αποκλειστηκα πρασινο, τα τελευταια χρονια.
Εσενα βεβαια η Rangers του Στιβι Τζι το εχουνε παρει στα σοβαρα, και μου κανει εντυπωση η χαμηλη θεση της Σελτικ.

Εισαι ψηλα, και παιζεις ποδοσφαιρο, πρεπει να εκμεταλευτεις οτι στην Σελτικ πετανε χαρταετο, και να παραμεινεις ψηλα!
Αιντε, περιμενουμε συνεχεια!

Edited by ELBarto-3-
  • Love 4

@desperado Ωραια επιλογη αδερφε μαρεσει το σκεπτικο σου αρκει να εχει διαρκεια δηλαδη οχι μια χρονια και μετα γεια σας! Οπως και να χει
φαινεται οτι κανεις πολυ καλη δουλεια! Εριξες βαρος κλασσικα σε ακαδημιες που κανεις παντα! Φυσικα ειχες και ατυχεις με 7μηνο
τραυματισμο και παρολα αυτα τα πας εξαιρετικα και βαθμολογικα και στα παιχνιδια! Κριμα για την ηττα με ΑΙΚ ηταν οριακη αλλα
φτιαχνεις κατι πολυ δυνατο! Τωρα για τις μεταγραφες σπουδαιο παικτακι ο Τιαγκο τον ξερω απο φουτμπολ μανατζερ! Μπραβο ρε φιλε
ωραια επιλογη!! Και ο Ολσον φυσικα πολυ καλο οβεραλ και ενας παικτης που θα σου δωσει εμπειρια και φυσικα να χτισεις με τους πιτσιρικαδες
διπλα! Παικαταρας αυτος ο Λουντμπεργκ απο πιτσιρικαδες ευχομαι να τον εξελιξεις! Στα ματσακια τωρα τα υπολοιπα ανεβηκες αισθητα αδερφε
και φαινεται στα αποτελεσματα σου αλλα κυριως στην βαθμολογια που πας για τιτλο!!!! Ομως η μεγαλη πορεια ειναι στο κυπελλο! ΚΑΝΕ την εκπληξη και φερτο! Στο ευχομαι φιλε!

Ειδα την ωρα που ποσταρες οποτε συνεχιζω...οκ τρομερος για δευτερη θεση φιλε! Τι να λεμε τρομερη η πρωτη χρονια..τωρα για το κυπελλακι
πολυ κριμα εγινε εκπληξη αλλα απο την κακη πλευρα....κριμα...Χαθηκαν 2 τροπαια σε μια εβδομαδα....κριμα....Οπως και να χει τρομερη χρονια και περιμενω την καινουργια σεζον!

@Fanis-13- Aδερφε χαρηκα που εμεινες Βαλενθια και ενω στην αρχη εμοιαζε οτι θα κανεις κατι πολυ καλο τωρα καπου στην πορεια χαθηκε λιγο αυτο.
Φυσικα καταλαβαινω οτι ειναι δυσκολο πρωταθλημα αλλα η αμυνα παλι δειχνει οτι εχει κενα..ειδικα κατι 5αρες και 3αρες απο Ντεπορ
και Βιγιαρεαλ ηταν λιγο ανεπιτρεπτες...ΟΜΩΣ την κερασες και εσυ 5αρα και γενικα μετα αρχισες να στρωνεις. Ηρθε 2η 5αρα και
ωραια νικη 0-1 που μας αρεσουν παντα...αυτο ειναι το κολπο φιλε να κερδιζεις τις μικρες..θα ανεβεις κ αλλο!
Τωρα στο κυπελλακι τρομερη πορεια αλλα παλι αυτη η κατρραμενη Ατλετικο εκανε την ζημια...κριμα κριμα... Ρομτριγκο μαρεσει πολυ
οπως και ο Μινα που εφερες πισω φιλε...ειναι βασικοι για μια ομαδα οπως η Βαλενθια!
Τωρα για τις μεταγραφες Ιανουαριου μηχανακι ο Καπα μαρεσει πολυ και ο Μουτινιο για καλοκαιρι τρομερη επιλογη!
Περιμενω να κανεις αντεπιθεση για 4η θεση! Πλεον εισαι και πολυ κοντα!

@Dimokritos Φιλε καλη αρχη με Χιμπερνιαν!! Εισαι σε πολυ καλη θεση...φυσικα η Σελτικ δειχνει κακιστη πραγματικα....και εσυ ομως το εκμεταλλευσαι
και εισαι ψηλα την ιδια ωρα! Πιστευω η Ρεηντζερς θα κανει πλακα! Τρομερη νικη μεσα στην Σελτικ αδερφε και με μια καλη ενισχυση
και εξυπνη θα κανεις ωραια πραγματακια!

Περιμενω την συνεχεια!

@niktsiabe Nik με πορωσες!! ΕΤΣΙ με Βιολα την αγαπω πολυ φετος ειναι μεχρι στιγμης οτι πιο ωραιο εζησα και στο ευχομαι και σε σενα!
Ωραια προσθηκη ο Γιενσεν πραγματικα θα βοηθησει και δανεικος για 2 χρονια μια χαρα σου εκατσε! ΛΑΘΟΣ ΛΑΘΟΣ για  Μιλενκοβιτς αδερφε οσο καλος και να ναι ο Mallo ...Με λιγη υπομονη θα τον πουλουσες τα τριπλα τον Μιλε!
Για Ζαπατα δεν ειμαι σιγουρος ελπιζω να σου βγει αδερφε εχει ομως παραστασεις!

Ο Πολι εχει εμπειρια απο Ιταλικο και θα ε βοηθησει σαν αλλαγη! Πιστευω θα σου δωσει λυσεις!
Τωρα για εντεκαδα Κιεζα λατρεια αν τον κρατησεις θα γινει μεγαλος ηγετης! Μουριελ παικταρας και πιστευω εχεις καλο συστημα.
Παιξε και ενα 3-5-2 τωρα που ηρθε ο Μοντελα στο παγκο δινει ιδεες χαχα! :D  :D   Μιραλας καλη λυση επισης! 

Παμε στα ματσακια τωρα! Σπουδαιο διπλο μεσα στην Σαμπ σε μια δυσκολη εδρα και ειναι υπεροχη αρχη!Μεσα σε 5 λεπτα
μαγεψες!! Ευχομαι να βγεις Ευρωπη και να συνεχισεις στηριζω 100%!!

FORZA VIOLA!

@takisaek Φοβερος με Παουλι γενικα φετος ρε αδερφε οπου πας φερνεις τιτλο!! Σου βγαζω το καπελο!! Μπραβο μπραβο! Mας εκανες υπερηφανους και εφερες στο σωστο μερος του Αμβουργου εναν μεγαλο τιτλο!!!
Ωραια ιδεα με τον παικτη και αυτο νεο στυλ καριερας που βλεπουμε φετος! Εισαι σε μια ιστορικη ομαδα αν και τον εχεις βαλει και τερματα μια δυσκολη θεση που κακα τα ψεματα εκει τα λαθη δεν συγχωρουνται! Ευχομαι να μην γινεις  Μπαρκας χαχαχαχα!!!! Μαρεσει το παρακολουθω και περιμενω να δω την
συνεχεια να με ψησεις και αλλο!

@ELBarto-3- TITANOTΕΡΑΣΤΙΟΣ ΑΔΕΡΦΕ! ΤΕΛΟΣ! Ενα πραγματικα υπεροχο career που το εφτασες στο πικ του αναλαμβανοντας μια μεγαλη ομαδα οπως η Ντορτμουντ και καταφερες να την αναγεννησεις και νατην φερεις παλι στην κορυφη! Για αρχη η ανοδος εγινε σχετικα ανετα και παραλιγο να συνδυαστει και με εναν τιτλο αλλα ακομη δεν ησουν ετοιμος! Το οποιο ομως φανηκε μετα και σε εκεινο το μεγαλο φιναλε το χιτσκοκικο που ενας εδινε τον τιτλο στον αλλο και ευτυχως κατεληξε στα χερια σου! ΜΕΓΑΛΗ αυτοκτονια η Μπαγερν αλλα τι μας νοιαζει! Να πω την αληθεια μου το αξιζες εξαρχης αυτο το πρωταθλημα αλλα πηγες να αυτοκτονησεις μονος σου! ΜΕΓΑΛΗ παικτουρα ο Χαλαντ! 41 γκολ ρε φιλε πως τα βαζεις?!?!?!?!?! ΤΡΕΛΟ πιστολι πιστευω ενας απο τους καλυτερους φορ στα φιφα σου! Φυσικα θα υμησω και τον Βιργιλο τον μεγα ο οποιος κρατησε την αμυνα σου σε υψηλα επιπεδα και οχι μονο χαρισε και τροπαιο με τις κεφαλιες του!! Απο τις ακαδημιες σου μαρεσε τρελα ο Μπαρυλα ο φιλος μου μου θυμιζε και τα αγαπημενα μου μακαρονια οποτε δεν θα μπορουσε να μην ειναι τοπ στις προτιμησεις μου!

Το επομενο για μενα highlight ειναι η κουπα του ΤΣΛ αδιαμφισβητητα! Νομιζω ειχες φτιαξει την καλυτερη ομαδα της Ντορτμουντ με μεγα Ρασφορντ και το δικο σου παιδι τον Κορντομπα ο οποιος εμελε να γραψει με χρυσα γραματα το ονομα του στον μεγαλο τελικο με τον Ντοναρου..εε με την Μιλαν! ΜΕΓΑΛΟ ματς απο τον κιπερ της Μιλαν πιστευω θα ειχες βαλει και 4 γκολ για πλακα! Αλλα ετσι ειναι το ΤΣΛ εχει συγκινησεις και τα καταφερες τελικα! ΜΠΡΑΒΟ ΑΔΕΡΦΕ χαρηκα τρομερα γι αυτη την κατακτηση σου ηταν γεματη με κοπο και θεληση! Τελος θα ξεχωρισω την μεγαλη νικη μεσα στην Αλιαντς Αρινα πραγματικα τους κατουρησες και εβγαλες τα απωθημενα σου..νταξει λογικο αν εισαι συνεχεια στην φαπα :D :D 

ΤΡΟΜΕΡΟ κορεο επισης απο τους φιλους της ομαδας σου σε τιμησαν οπως επρεπε οπως και οι αγκαλιες των παικτων δειγμα μεγαλης οικογενειας και ενοτητας!!!!!!

Μας συγκινησες ρε τραχανα ειλικρινα!!!! ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ πορεια, ωραιο φιναλε πιστευω μπαινει στα τοπ σου ανετα και θα μας το υπενθυμιζεις μεχρι τα 80 μας για το τι εκανες φετος χαχα!!!!

Παμε ομως στα καινουργια....Νισαρα! Ρε τι τερμινεητορ εβαλες για προπονητη? χαχα! Εχεις δυσκολη πορεια μπροστα σου μιας και επεσε η μεγαλη Νις! Παρολα αυτα εχεις και καποιιους παικτες να βασιστεις οπως οι Συπριεν , Μποσκαλι και εκει πανω μπορεις να φτιαξεις κατι...ΤΟ μεγαλο θετικο ειναι τα 47 χαρτια... οτι και να λεμε με αυτα τα λεφτα φτιαχνεις τις βασεις για μεγαλα πραγματα...φροντισε να φερεις τους καταλληλους και να ξαναφερεις την Νισαρα κορυφη οπως το 2017!!!

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Ηρθε η ωρα να ποσταρω και εγω...ναι νταξει ξερω ανυπομονουσατε μου στελνατε μηνυματα συνεχεια και τι θα γινει κλπ που χαθηκες..εδω ειμαι παιδια :D  :D :D  

Tελος η Ρομα οπως καταλαβατε βαρεθηκα και οταν βαριεμαι δεν γινεται τιποτα καλο..

Ομως ανελαβα μια ομαδα που μαρεσε και την ειδα να ειναι σε χαμηλες θεσεις με ενα μετριοτατο ροστερ! Χρονικα ειμαι Οκτωβρη του 2019 εχω ξεκινησει καινουργιο απλα ειχα αναλαβει αλλη ομαδα οποτε αλλαξα εκεινη την στιγμη.

Tελευταιο πρωταθλημα τους το 2007 με μια μαγικη ομαδα τοτε...με Μαριο Γκομεζ και Cacau ναι ειναι 2 παικταραδες που σηκωσαν το βαρος εκεινης της μεγαλης Στουτγκαρδης μαζι με τον αρχηγο Μειρα και τον Κεντιρα!!!

Image result for stuttgart vfb champions

Image result for stuttgart vfb logo

Ξεκινημα λοιπον με την Στουτγκαρδη!!

Ανελαβα την ομαδα στην 13η θεση χαμηλα δλδ και με ενα μετριο ροστερ...

Παμε να το δουμε. Επελεξα ενα συστημα κλειστο και με προοπτικη να παιξουμε σφιχτη αμυνα και μπροστα με την ταχυτητα του Δωνη να μπορεσουμε να χτυπησουμε στην αντεπιθεση!

Îεν ÏÏάÏÏει διαθέÏιμη ÏεÏιγÏαÏή για Ïη ÏÏÏογÏαÏία.

Οπως βλεπεται σημαντικος κρικος ειναι ο Ασκασιμπαρ και ο Ντινταβι στα χαφ! Γιεντλιν μηχανακι μαζι με Μαφεο παιζουν μισα μισα ματς και στην αμυνα ξεχωριζω Κεμπφ οποιος ειναι πολυ πολυ σταθερος! Γκομεζ μπροστα να θυμιζει το 2007 και την μεγαλη ομαδα! Ευχομαι να προλαβει να δει εναν τιτλο στα επομενα χρονια!

Related image

Πρωτο ματς μου ετυχε στο κυπελλο....

Εγινε η λαλακια και αποκλειστηκαμε οντας καλυτεροι απο τον αντιπαλο μας...τραγικα πραγματα συνεβησαν και στεναχωρηθηκα αν και ξερω οτι οι ελπιδες μας θα ηταν ελαχιστες με βασει το ροστερ που εχουμε.

Στο πρωταθλημα ομως επρεπε να δωσουμε βαρος και να ανεβουμε...

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: ÏÏάδιο

Απεναντι στην Βερντερ γυρισαμε απο τον θανατο...εκπληκτικο 2-2 στο 90ο λεπτο με τον Τομυ τον Γερμανο και πραγματικα καταθεσαμε ψυχη!!! 

Η εδρα μας ομως μας περιμενε και στοχευα να παρουμε τους πρωτους 3 βαθμους να ξεκολλησουμε απο αυτες τις θεσεις.

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: 1 άÏομο, ÏλήθοÏ, ÏÏάδιο και ÏÏαίθÏÎ¹ÎµÏ Î´ÏαÏÏηÏιÏÏηÏεÏ

Το καναμε με τον Δωνη ο οποιος μολις στο 2ο λεπτο γκολ απο τα αποδυτηρια μας εδωσε το προβαδισμα...το κρατησαμε με πολυ αιμα μαγκες μιας και κινδυνευσαμε

αλλα κρατησαμε το 0. Και πηραμε μια βαθια ανασα! 

Καπου εκει ταξιδευαμε στο Βερολινο το οποιο ηταν πολυυυ παγωμενο και στην εδρα της Ουνιον του @ELBarto-3-

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: ÏÏάδιο

Παιξαμε οπως επρεπε...κλειστα στην αμυνα και αντεπιθεσεις με τον Δωναρο να ειναι ακομη ενα ματς ο κορυφαιος!!! Μια ασιστ και ενα γκολ και πηραμε ενα διπλο σπουδαιο που μας εφτιαξε και την ψυχολογια μας!!! ΜΕΓΑΛΗ νικη!

Η Χερτα βερολινου ερχοταν στην εδρα μας και πριν το ματς μου εδειξε αυτο το στατιστικο που δεν ειχα τον χρονο να παρατηρησω.

Ειχαμε την καλυτερη αμυνα αλλα ομως και την δευτερη χειροτερη επιθεση του πρωταθληματος...οκ δεν τρωγαμε γκολ αλλα δεν βαζαμε κιολας!

Κατι που εγινε εδω...

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: ένα ή ÏεÏιÏÏÏÏεÏα άÏομα, ÏÏάδιο και ÏλήθοÏ

ΜΠΑΛΑΡΑ παιξαμε ειλικρινα! Παλι απο γκολ του Δωνη απο τα αποδυτηρια πηραμε ψυχολογια και μετα απλα τους πατησαμε! Επιτελους ξεμπουκωσαμε και καναμε 3 σερι νικες και αρχισα να κανω και ονειρα για παραπανω πραγματα!

ΟΜΩΣ εκει ερχεται η γυμνη αληθεια...και πιο συγκεκριμενα ο Στιντλ που μας κατουρησε με την Αιντραχτ...

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: ένα ή ÏεÏιÏÏÏÏεÏα άÏομα και ÏÏάδιο

5-0 ναι παιδια ...απιστευτη επιθετικα η Φρανκφουρτη χασαμε τα αυγα και τα πασχαλια...δυνατη σφαλιαρα που επρεπε να γινει να μην νομιζουμε οτι γιναμε υπερομαδα..

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: κείμενο

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ:

-> Η ομαδα θελει ενισυχση στα χαφ..κυριως εκει μπαζουμε ασχημα,..καλος ο Ασκασιμπαρ πραγματικα μαχητης αλλα αν δεν βρεθει σε καλη μερα οπως με Αιντραχτ σμπαραλιαζομαστε...

-> Δωνης αγαπω οπως και Γκομεζ συνεργαζονται καλα μπροστα...ειναι και ο Γκονζαλεζ ο Αργεντινος αλλα οκ δεν με πειθει θελουμε και εκει εναν παικτη καλο.

-> Αμυντικα θελουμε ενισχυση..καλος ο Μπανστουμπερ αλλα στα δυσκολα χανει την μπαλα..μετα στο παγκο εχουμε και Σκρτελ το κριαρι το οποιο ειναι και 35 ετων..πρεπει να γινει ανανεωση.

-> Τελος βραβειακι δικαιο στον Δωναρο!

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: 1 άÏομο

Εχω πουλησει ηδη παικτες που δεν θελουμε ενοψει Γεναρη. Μενουν 3 ματς του Δεκεμβρη και παμε να κανουμε λιγες μεταγραφες και κανα pc για το καλοκαιρι!

Στοχος μας να διατηρηθουμε στις θεσεις της Ευρωπης οσο πιο κοντα γινεται και να μπορεσουμε να διεκδικησουμε καποια μεχρι το τελος!

ΠΑΜΕ ΔΥΝΑΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Image result for stuttgart vfb chants 

• Love 4

σταματησα το καριερ με την μακλεσφιλντ,μου ηταν αρκετα δυσκολο να παιζω με 11αδα που εχει μ.ο. ηλικιας τα 17 χρονια και να μην εχεις και παικτες που μπορουν να κανουν τα βασικα,απο φαπα σε φαπα σε καθε ματς,εβαζα 1 γκολ ανα 4 αγωνες και αυτο εντελως καταλαθος,ειδικα οταν ηρθαν τα σερι κολλητα παιχνιδια δεν ειχα ουτε εναν ξεκουραστο παικτη,εκανα 8 ηττες σε 10 αγωνες και εφτασα απο την 3η θεση λιγο πριν την ζωνη υποβιβασμου.

η 1η σεζον ηταν σχετικα ευκολη και ανεβασα την ομαδα απο την τελευταια αγγλιας αλλα εκει ειχα και εμπειρους παικτες,την 2η χρονια για να ακολουθησω τον κανονα μονο παικτες ακαδημιας πουλησα ολους αυτους,και επειδη δεν γουσταρω να τυρανιεμαι με κατι τοσο δυσκολο το σταματησα και συνεχιζω την 5η σεζον με την φορτουνα κολωνιας που καποια στιγμη θα σας δειξω τι εχω χτισει εκει,απλα να κανω ενα σποιλερ,αγορασαμε μπειλ με 27 εκ. απο ρεαλ και ο τυπος στα 34 του αν δεν κανω λαθος και με ριγμενα τα στατ του συνεχιζει να ειναι παικταρας.

Edited by TOL1S
  • Love 3
  • Like 1

Αν δεν κανω λαθος για  την σεζον 4 δεν ειχα γραψει τιποτα,επιγραμματικα να πω οτι πηρα το πρωταθλημα,ναι σηκωσαμε την σαλατιερα,στο κυπελλο βγηκαμε εξω απο τον 2ο γυρο και στο europa league εφτασα μεχρι τους 16.

Τωρα στην σεζον 5 ειμαι περιπου στο τελος του 1ου γυρου και βρισκομαι στην κορυφη με παρεα ομως μπαγερν και λεβερκουζεν,στο κυπελλο ειμαι στον 3ο γυρο και εχουμε αντιπαλο την βολσφμπουργκ και τελος στο τσου λου εχω κανει απιστευτη πορεια και ειμαι 1ος με βεβαιη προκριση στους 16 εχοντας κερδισει 2 φορες την λιβερπουλ.
Στο ροστερ της ομαδας εχω κανει ωραιες προσθηκες και μου εχουν βγει και καποια καλα ταλεντακια.

1. Το μεγαλο μπαμ οπως εγραψα ειναι ο bale https://sofifa.com/player/173731/gareth-bale/ με 27.000.000.ηθελα να φερω ενα ονομα στην ομαδα και ψαχνοντας μια μια τις ομαδες ειδα οτι η τιμη αγορας του ουαλου ειναι οτι πρεπει,τα εσκασα στην ρεαλ τα εσκασα και στον μπειλ,του εδωσα οτι ηθελε και ακομα εχω να του δωσω και αλλα 2.500.000 για 25 συμμετοχες αλλα τα εχω παρει ολα πισω απο τις φανελες που πουλανε σαν τρελες.

2. Ενα προβλημα που αντιμετωπισα και τις 4 σεζον ηταν στο 10αρι,εκτος απο τον grune που εχω βγαλει απο την ακαδημια κανενας αλλος παικτης που εφερα δεν αξιζε ουτε 1 ευρω που ξοδεψα για να τους φερω,τελικα την 5η σεζον εχω βρει εναν παικτη που αξιζαν τα λεφτα του,αυτος ειναι  ο Miha Zajc https://sofifa.com/player/233478/miha-zajc/ που μου κοστισε 12.000.000 ,εχει μαγικη πασα ο μπαγασας.

3.Kαι για τελος εκανα και μια μεταγραφη στην επιθετικη γραμμη μιας και ο βιλαλμπα δεν τραβουσε με τιποτα και τον εβγαλα για πουλημα,ο παικτης που πηρα ηταν με pc,με εντυπωσιασαν τα στατ του και ηλπιζα να  φανουν στο γηπεδο,ο κυριος kouame https://sofifa.com/player/235866 που βλεπετε εδω εχει απο +7 μεχρι +10 σε σχεδον ολα τα στατ του την 5η χρονια,εκπληκτικος μεσα στο γηπεδο και αυτο που μετραει για εμενα ειναι οτι ο επιθετικος πρωτα πρεπει να ξερει να βρισκεται στην σωστη θεση και μετα να εχει την αισθηση του γκολ,ο τυπος τα εχει και τα 2.

για τους παικτες της ακαδημιας θα αναφερω μονο οτι ο grune ειναι οτι καλυτερο εχω βγαλει στα 5 χρονια,ακολουθει ενας gk ο οποιος εχει τρελη ανοδο αλλα του "τρωει" την ευκαιρια ο φρουκτλ ο οποιος ειναι τρομερος και ενας τελευταιος που ειναι μολις 17 ετων και τον πιστευω ειναι ενα αριστερο μπακ που ηδη κοστιζει 7.000.000 αλλα δεν παιζει ακομα βασικος γιατι κανει ευκολα λαθη,τον εχω για 2ο-3ο.

αυτα,θα προσπαθησω να σπασω τα 7 η 8 χρονια που ειχα κανει στο φιφα 16,αυτη την στιγμη η ομαδα αξιζει 375.000.000 με προβλεψη να φτασει τα 525.000.000 οταν πριν απο 5 χρονια που ξεκινησα αξιζε μολις 4.000.000

Edited by TOL1S
  • Love 3

Πάμε για συνέχεια 

Για αρχή πρωτάθλημα...

Συνεχίσαμε από εκεί που ξεκινήσαμε δηλαδή σε  θολά νερά,  αλλά με καταπληκτική άμυνα...

Σχετικά σε όλα τα ματς είχαμε τον έλεγχο,  αλλά δυσκολευόμαστε στην ανάπτυξη....

Το μόνο καλό είναι ότι είχαμε 4στα4...

58378717_453118392107775_620209997850083

Εδώ το γκολ από  απευθείας κόρνερ του παίχτη που γίνετε μαγευτικος και το όνομα του ΜΠΕΡΓΚΛΟΥΝΤ.. με ΚΑΛΜΑΡ...

Συνέχεια με ντέρμπι  όπου φύγαμε νικητές με το 2ο γκολ του ΚΟΥΑΙΣΟΝ, σε ένα παιχνίδι όπου είχαμε τον έλεγχο...

57935915_452540342165580_673457441594775

Και συνεχίζουμε με ανατροπαρα με τους  παλιούς,  να παίρνουν το όπλο τους και να σωζουν την παρτίδα με ΕΡΕΜΠΡΟ..

Εύκολο ματς με ΣΟΥΝΤΣΒΑΛ,  μόνο στον τελικό ήξεραν να παίξουν... με γκολαρα του πιτσιρικά από την ακαδημια...

Μαγικό φάουλ ΜΠΕΡΓΚΛΟΥΝΤ ,αλλά και μαγική άμυνα μετά, όπου κρατήσαμε τη νίκη, την πρώτη μας με αυτή την ομάδα σε αυτό το Καριερ... Την ΕΣΤΕΡΣΟΥΝΤΣ...

58049049_453118658774415_873108837865042

Η βαθμολογία εδώ και 4 αγωνιστικές μας βρίσκει στην 1η θέση.. Έχουμε όμως ακόμα έναν γύρο για να δούμε αν μπορούμε να κρατηθούμε...

είμαστε αήττητοι... Μέχρι στιγμής....

Και η ΝΟΡΚΕΠΙΝΓΚ έχει μόνο μια ήττα από εμάς....

58375728_453114798774801_640819258833502

9710208SverigesCup.png

Και παμε  στο ΚΎΠΕΛΛΟ ΣΟΥΗΔΊΑΣ...

περάσαμε τους ομίλους με 3στις 3 νίκες όπως είπα με ΣΙΜ και επόμενος αντίπαλος η μέτρια αλλά πάντα σκληρή ΣΙΡΙΟΥΣ 

Καθόλου εύκολο το ματς,  αλλά είμαστε νικητές και παμε στους 4...

58917136_453081385444809_366950111287810

Εδώ νομίζω ότι παρότι έχουν βγει οι μεγάλες... 

Μας έτυχε ντέρμπι και θα έλεγα δύσκολη κλήρωση...

Πρέπει να τα δώσουμε όλα και να είμαστε και φέτος στον τελικό..

Το μόνο καλό είναι ότι θα παίξουμε ξεκούραστα το ματς... Την ημερομηνία που είναι...

58756869_453114738774807_673178910818146

Αυτά,  είμαστε αρχές Δεκέμβρη,  δεν υπάρχει άλλο ματς μέχρι τις αρχές Φλεβάρη όπου παίζουμε με ΝΟΡΚΕΠΙΝΓΚ...

Τα λέμε σύντομα πλέον και  ίσως και αύριο να τελειώσουμε σεζόν εκτός απροόπτου... το πολύ, μεθαύριο...

• Love 4

@desperadoΦοβερη πορεια μεχρι τωρα. Μονο νικες και πραγματικα δεν νομιζω οτι μπορει να σε σταματησει καποιος. Εβαλες και γκολαρα απο κορνερ. Δεν θυμαμαι ποια ηταν η τελευταια φορα που σκοραρα απο κορνερ σε Φιφα.  Και στο κυπελλο δεν σε φοβαμαι. Το εχεις πιστευω. Κριμα για τον αποκλεισμο στην Ευρωπη. Το παλεψες αλλα εχασες απο μια πιο ποιοτικη ομαδα στο τελος. Δεν πειραζει ομως.

@Diegito21Καλη αρχη στην νεα σου ομαδα. Δεν πειραζει για το κυπελλο.  Στο πρωταθλημα εχεις κανει καλο ξεκινημα με εξαιρεση την 5αρα του Stindl. Εισαι στις θεσεις που βγαζουν Ευρωπη και πρεπει να παραμεινεις εκει.  Κανε σωστη ενισχυση και δεν θα εχεις θεμα.

@ELBarto-3- Eυχαριστω, αδερφε. Περιμενουμε και τα δικα σου. 

Στα δικα μου, εχω φτασει Γεναρη. Η ομαδα ρολαρε και μετα ευτυχως οι Rangers εκαναν πολλες γκελες και τους φτασαμε. Βεβαια, ρολαρε και η Celtic. Χαμος στην κορυφη. 

spacer.png

Και παμε στις μεταγραφες.

Fulton (Swansea) 2.6 εκ.

Erhahon (St. Mirren) 450k

Cadden (Motherwell) 1.5 εκ.

Βrandon (Hearts) 500k

Jonhston (Celtic) 1.4 εκ.

Αrchibald (Brentford) 450k.

EΦΥΓΑΝ οι Μarciano, Boyle, Slivka, Whittaker και Βartley. 

Παρατηρησεις:

Μεχρι τωρα τα παμε πολυ καλα. Εχουμε ευκολα τα γκολ. Κορυφαιοι οι Gauld (10 γκολ) και Κamberi (8 γκολ). Συνεχιζουμε ετσι και οπου μας βγαλει.

spacer.png

Edited by Dimokritos
  • Love 4

@niktsiabe

Έφτασες λοιπόν στην 8η αγωνιστική,  και είσαι πρώτος...

Μεγάλες νίκες με ΛΑΤΣΙΟ και ΑΤΑΛΑΝΤΑ,  

Σημαντικό το Χ με ΙΝΤΕΡ... 

Συνεχίζεις σταθερά,  έχεις κάνει εξαιρετική αρχή και περιμένουνε την συνέχεια σου.....

@Diegito21

Λοιπόν ας ξεκινήσουμε με μεταγραφές..

Έφερες ηγέτη για τα ΧΑΦ.. Και όπως λες βοηθάει με την εμπειρία του , θα έρθει Και ο MARIO, τη νέα σεζόν και θα είσαι κομπλέ από έμπειρους παίχτες στα ΧΑΦ,  πραγματικά θα αλλάξει το κέντρο σου.

Τώρα για τον Ιάπωνα,  θα σου δώσει ταχύτητα και πάντα αυτοί είναι πιστοί στρατιώτες..

Τώρα για τον γάλλο,  φαίνετε να είναι θηρίο πραγματικά... Δεν τον ξέρω,  θέλω επιδόσεις στο επόμενο ποστ....

Αγωνιστικά τώρα  1 ηττα και 1 Χ με  ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ,   1 Χ και 1 νίκη με ΣΑΛΚΕ , καλοί 5 βαθμοί από εδώ..

Κακές ήττες με ΧΕΡΤΑ και ΑΜΒΟΎΡΓΟ...

φαίνετε ότι ήσουν άτυχος με ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ και ΜΠΆΓΕΡΝ,  όπου ίσως να μπορούσες να πάρεις βαθμό ή βαθμούς....

Σημαντικές ψυχολογικά πιο πολύ οι 2 τελευταίες νίκες με ουνιον και ΜΑΙΝΤΖ.... 

Είσαι στη 10η θέση βαθμολογικά αλλά αν είσαι σοβαρός με το ΝΑΤΟ πρόγραμμα 9ου λες ότι έχεις,  πιστεύω ότι θα είσαι σε θέσεις Ευρώπης...

Έχεις τον ΔΩΝΗ μπροστά που είναι γρήγορος,  οπότε θες ένα βαρύ και όχι πολυ αργό φορ τύπου ΜΠΕΝΕΝΤΕΤΟ ή EL MORRO και πιστεύω θα καλυφθείς εκεί  μαζί με GOMEZ...

περιμένουμε  συνέχεια αδερφέ...

----------------------------------------------------------------------------------------

ΣΕΖΌΝ 3η 

2020-2021

ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΊΖΟΥΜΕ ΜΕ ΓΚΕΤΕΜΠΟΡΓΚ 

@Diegito21  @niktsiabe

είδα την ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ,  αλλά τους είχε διώξει όλους τους καλούς και εξελιξημους και η ομάδα ήταν παρόμοια με την ΓΚΕΤΕΜΠΟΡΓΚ,  οπότε δεν υπήρχε λόγος να πάω εκεί,  τώρα έχω αλλά σχέδια για Ολλανδία... αργότερα...

Πάμε να συνεχίσουμε και θα σας πάω αμέσως σε ματσάκια 

συνεχίζουμε στο κύπελλο και φέτος με ΣΙΜ τον όμιλο..

φωτογραφικό υλικό θα έχουμε μόνο για το CL σε αυτό το ΠΟΣΤ..

πρωτάθλημα,  όπου όλα τα ματς τα παίξαμε με τα 2ρα...

• ΣΙΡΙΟΥΣ - ΓΚΕΤΕΜΠΟΡΓΚ  1-1  Με ανάμεικτη 11αδα καλό αποτελεσμα

• ΜΠΡΟΜΑΠΟΙΚΑΡΝΑ  - ΓΚΈΤΕΜΠΟΡΓΚ  0-2 (ΣΙΜ) 

• ΓΚΈΤΕΜΠΟΡΓΚ - ΧΑΚΕΝ  3-0  Με φουλ 2ρα τους διαλυσαμε ....

Και τα 2 απομ κατω ματς με φουλ 2ρα πήραμε και κάναμε ότι μπορούσαμε...

• ΓΚΕΤΕΜΠΟΡΓΚ  - ΕΡΕΜΠΡΟ 2-1

• ΣΟΥΝΤΣΒΑΛ  - ΓΚΈΤΕΜΠΟΡΓΚ  1-1

5 ματς  πρωταθλήματος από αρχές Αυγούστου μέχρι τέλος και ενδιάμεσα  +4 ΜΑΤΣ από κάτω του CL 

+ τέλος Ιούλη  και αρχές Σεπτεμβρίου από ένα ματς κυπέλου.... σε 35 μέρες συνολικά είχαμε  11 ΜΑΤΣ  με μια ομάδα που τα 2ρα της,  εεε δεν είναι και ότι καλύτερο...

Και παμε στο CL...

3ος  προκριματικος  γύρος..

Στο πρώτο ματς παίξαμε ανάμικτα αλλά είχαμε τον έλεγχο 

Στο 2ο δεν τους αφήσαμε περιθώρια και με επιβλητικό σκορ φύγαμε για τα πλέι-οφ...

58462563_453665022053112_641513546309854

Πάμε στα ΠΛΕΙ ΟΦ  οπου μας έτυχε μια ελληνική ομάδα..

Στο 1ο  ματς χάσαμε αμέτρητες ευκαιρίες , και τελικά κερδίσαμε προς το τέλος με μαγική κούρσα του ΑΛΜΑΔΑ...

Στο 2ο ματς ξεκινήσαμε δυνατά  προηγηθηκαμε και μέχρι να μας ισοφαρισουν είχαμε άλλα 3 δοκαρια...

Στο 2ο μέρος μας πίεσαν αλλά κρατήσαμε τον έλεγχο..

Και ναι ήμαστε στους ομίλους του CHAMPION'S LEAGUE.... Αλλά μάλλον όχι τυχεροί...

58761494_453665235386424_833596965391433

Ο τυχερός μας όμιλος... 

59406674_453666575386290_915195718467269

Τώρα στις μεταγραφές,  

DURADO SANTOS: Τον πήρα στην αρχή απο τα free agents  , είναι γρήγορος και με καλή αντοχή,  θέλει δουλειά στο επιθετικό κομμάτι... Έχει showing great potential...

Είναι βραζιλιάνος και πιάνει την 5η θεση ξενου (έχω πει μέχρι 5 ξενους) στο ροστερ...

Και αφού περάσαμε στους ομίλους έκανα μια σοβαρή κίνηση... 

FRANSSON: Πήγε στην ΚΟΠΕΝΧΆΓΗ δεν ξέρω με τη λεφτα και πότε, εγραφε το  19,   έπαιζε στη ΝΟΡΚΕΠΙΝΓΚ... 

Με 8Μ value  του είχαν βάλει 8.2Μ Ρήτρα,  δεν άφησα να φύγει η ευκαιρία...και ετσι τα έδωσα και τον έφερα στην ομάδα μας...

Είχαμε 9.5Μ μπατζετ   μαζί με το κύπελλο...

2.5Μ έδωσε μόνο τσιγκουνης ο προεδρας... με νταμπλ,   τιποτα ακόμα,   δεν μου δίνει 20Μ εμένα......!!!

και με κέρδος  την προηγούμενη  σεζόν για την ομάδα... τεσπα...

Επισεις με 500Κ έφερα έναν Σουηδό RB,  66 overal,  που είναι απλά γρήγορος και θα ξεκουραζει τον ΜΠΕΡΓΚΛΟΥΝΤ...

58372477_453665818719699_763115960647077

Η 11αδα θα ειναι κάπως έτσι, μόνο ο FRANSSON  θα μπει απο εδώ και πέρα,  με τον ΛΟΥΝΤΜΠΕΡΓΚ να μπαίνει αλλαγή λόγο το ότι μπορεί να παιξει και σαν CB  και σαν RB μπαλαντέρ δηλαδή ο μικρός...

58769473_453667642052850_790402609433070

Και το υπόλοιπο ροστερ 

Ο Χενρικσον, είναι προϊόν της ακαδημίας,  από την 2η σεζόν,  τον ανέβασα για να καλύψει το κενό του ΝΤΑΛΙΝ που πουλήθηκε στα 33 του...

Ο ΛΟΥΝΤΣΤΡΕΜ είναι το RB που πηραμε και ο μικρός ΜΠΕΡΓΚΣΤΡΕΜ έχει γινει πλέον,   καταπληκτική αλλαγη...

58654701_453667718719509_173325555720205

Εχω φτιάξει μια 2η 11αδα για να κάνω ΣΙΜ τα ματς  του πρωταθληματος, πριν απο τα ματς του CL,

δηλαδή 6 ματς θα τα κάνω ΣΙΜ σίγουρα...

Ναι κύριοι θα ζήσω και θα παίξω κάθε ματς του CL και ότι γίνει... 

Που ξέρεις μπορεί να με υποτιμήσουν και να την πατήσουν... 

Έχουμε και προηγούμενα με τους κανονιεριδες... 

Αυτά για την αρχή της 3ης σεζόν και ας ελπίσουμε σε κάτι καλό και αυτή τη σεζόν...

Τα λέμε παίδες 

ΚΑΛΉ ΑΝΆΣΤΑΣΗ ΣΕ ΌΛΟΥΣ..!!

• Love 3
  • Like 1

@desperadoΜε προλαβες πανω που εγραφα. Οπως ειπες και εσυ το οτι τελειωσες το ομιλο με 4 βαθμους ειναι επιτυχια. Που να παλεψεις με τα θηρια. Πολυ ατυχος στην κληρωση. Τουλαχιστον πηρες και μια νικη με την Σεβιλλη. Κατα τα αλλα στο πρωταθλημα συνεχιζεις, οπως περσι. Σηκωσε το και φετος αφου δεν σου εμεινε κατι αλλο πλεον.

Xρονια πολλα σε ολους. Λοιπον, η νεα μου ομαδα ειναι η Φεγενοορντ. Βγηκαν 2οι περσι, οποτε παιζαμε προκριματικα Τσ. Λου. Πριν παμε στους αγωνες να σας δειξω συστημα και μεταγραφες.

ΕΦΥΓΑΝ

Εl Hankouri-A. Villa (1.2 εκ)

Τapia-Leicester (8.2 εκ.)

Εvora-Gallen (500k)

Vermeer-Salzburg (3.6 εκ.)

Delle-Atlanta United (700k)

Jorgensen-Lazio (13 εκ)

ΗΡΘΑΝ

Dost (Sporting) 24 εκ. Ο αντικαταστατης του Jorgensen. 

Lamprou (Fortuna Sittard) 3.4 εκ.

Τill (AZ) 14.5 εκ.

spacer.png

Και παμε στο πρωταθλημα. Αρχη ακομα, οποτε μονο βαθμολογια προς το παρον.

spacer.png

Γενικα καλα τα παμε. Οπως βλεπετε εχουμε την καλυτερη αμυνα με μολις 2 γκολ. Επιθετικα εχουμε προβλημα. Ενω κανουμε φασεις δεν μπαινει η μπαλα πολλες φορες.

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ Champions League.

Παιζαμε με Genk. To 1o ματς ηρθε 0-0. Στο δευτερο παιζαμε εκτος, οποτε με ενα γκολ ουσιαστικα προκρινομασταν. Ευτυχως ηρθε.

spacer.png

Δυστυχως στα play-off μας ετυχε δυσκολος αντιπαλος. Η Πορτο.  0-0 το πρωτο ματς παλι αλλα αυτη την φορα ημασταν εκτος. Και δυστυχως στο εντος την πατησαμε.

spacer.png

Εuropa League για φετος. Και ο ομιλος απο κατω.

spacer.png

Στους αγωνες:

Rapid-Feyenoord 0-1 

Feyenoord-Braga 2-2 Επιστροφη απο 0-2 με 2 γκολ του Dost. Δικαιο αποτελεσμα.

Panathinaikos-Feyenoord 0-1 Μετριο παιχνιδι. Ευτυχως καναμε επαγγελματικη εμφανιση και πηραμε την νικη.

spacer.png

Παρατηρησεις:

-Μεχρι τωρα φερνουμε καλα αποτελεσματα αλλα δεν ειμαι ευχαριστημενος με την αποδοση της ομαδας. Τα αποτελεσματα ερχονται κυριως απο ατομικες ενεργειες. 

-Εχουμε τρομερη αμυνα αλλα το κεντρο μας ειναι κακο με εξαιρεση τον Vilhena. Πραγματικα ειναι παιχταρας. Επισης καλος ειναι ο Λαμπρου, αν και μπαινει αλλαγη συνηθως. Αυτος που δεν μου αρεσει καθολου ειναι ο Τil. Απογοητευτικος και δεν ξερω αν θα μεινει μετα τον Γεναρη.

Αυτα. Συνεχιζουμε.

Edited by Dimokritos
  • Love 4

@desperadoΟλοκληρωσες ενα επιτυχημενο career. Σηκωσες κουπες και αυτο ειναι που μετραει. Στην Ευρωπη εκανες ο,τι καλυτερο μπορουσες. Παμε στο επομενο τωρα.

@ELBarto-3-Μεγαλη προκριση στο κυπελλο απεναντι σε ομαδα της 1ης κατηγοριας. Στο πρωταθλημα μετρια πραγματα μεχρι τωρα αλλα ειναι νωρις. Δεν εχεις μαθει πληρως και την ομαδα που ειναι εμφανες, οτι εχει ελλειψεις. Παλεψε το. Ποιον Ινσινιε. Παγκο κατευθειαν.

Στα δικα μου. Προωρο τελος. Δυστυχως. Ειχαμε αποκλεισμο στο κυπελλο απο τον Αγιαξ στο 1ο ματς, στο πρωταθλημα μετρια πραγματα και στην Ευρωπη τα πανω κατω. Εκανε τρομερο 2ο γυρο Ο Παναθηναϊκος και μας εκλεψε την προκριση. 

Στο εντος χασαμε 0-2 απο τον Παο, μετα νικησαμε την Rapid αλλα στο τελευταιο ματς που θελαμε x για να περασουμε χασαμε εκτος απο την Μπραγκα.

Τελικη καταταξη

spacer.png

Δεν θα μεινω στην ομαδα και οχι λογω του αποκλεισμου που με πειραξε, βεβαια, γιατι μιλαμε για το απολυτο καζο. Απλα δεν μου αρεσει καθολου η μπαλα που παιζουμε. Οτι αποτελεσματα πηραμε ηταν κυριως λογω των ατομικων ενεργειων του Dost. Αν δεν ηταν αυτος ουτε τις μισες νικες δεν θα ειχαμε. 

Στο επομενο post ο νεος σταθμος.

• Love 3
  • Like 1

σεζον 5 τελος,τελικα το δικο μου αλογο κουραστηκε γρηγορα στην κουρσα του πρωταθληματος και η μπαγερν πηρε αλλη μια ευκολη σαλατιερα.

η χρονια δεν μπορω να πω οτι ηταν επιτυχης αλλα ουτε και αποτυχια την λες,εμεινα εκτος κυπελλου νωρις,στοπρωταθλημα απλα περιμενα να τελειωσει γιατι δεν εφτανα με τιποτα την μπαγερν και δεν με απειλουσε κανεις,τα τελευταια 5 ματς εγιναν ολα σιμ τα οποια νομιζω χασαμε στα 3 και στα αλλα 2 φεραμε χ και στο τσουλου εφτασα μεχρι τους 8 οπου βρηκα παλι την ατλετικο οπως ειμασταν μαζι στον ομιλο και χασαμε στην παραταση,το θετικο ειναι οτι βγηκαμε στην 2η θεση,παμε απευθειας στους ομιλους του τσουλου για 2η σερι χρονια.

εχω ξεκινησει την 6 σεζον,εχουν γινει μεταγραφες,επισεις εχει μια αστειοτητα απο την εα που στο βιντεακι που δειχνει με το καλως ηρθες σε παικτη που κανει τσαλιμακια με την μπαλα δεν εβαλε αυτον που επρεπε,επαιξα και μερικα ματς,εχουμε και τον ομιλο του τσου λου που και παλι  βρισκω την ατλετικο και για τελος......

οποιος εχει παιξει 6 σεζον και πανω μηπως εχει παρατηρησει να ειναι βαρυ το μενου του καριερ η φταιει το update που μπηκε εχθες ???

• Love 2

Ξεκινημα 6ης σεζον και σαν στοχος μου φετος ειναι να παρω τουλαχιστον 1 κουπα,μεταγραφαρες καναμε και ηρθε η ωρα να παιξουν μπαλα ο νειμαρ και τα φιλαρακια του.

GQwVQZa.jpg

καλως ορισουμε και την πιο ακριβη μας μεταγραφη με 55.000.000 

z9HYipt.jpg

κακο ξεκινημα στα 2 πρωτα ματς,αλλα πλασματικα σκορ και στα 2 παιχνιδια ειμαι καλυτερος αλλα η μπαλα απλα δεν εμπαινε με τιποτα μεσα,η ντορτμουντ σε αντιθεση με την λεβερκουζεν καταφερε με 2 φασεις να βαλει 2 γκολ,στα επομενα 4 ματς ειχα 4 νικες,κανω πολλες φασεις σε καθε αγωνα αλλα δεν εχω το ευκολο γκολ.

l7yzhej.jpg

HP2gJug.jpg

να πω οτι ο μπειλ ενω τον εβαλα στην μεταγραφικη λιστα δεν ηρθε καμια προσφορα λογικα επειδη στο τελος της χρονιας σταματαει το ποδοσφαιρο και ο νειμαρ εως τωρα δεν μου βγαινει οπως θα ηθελα,μεχρι και το συστημα της ομαδας προσαρμοσα πανω του αλλα ακομα τιποτα.

• Love 3

@Dimokritos Να δουμε που θα πας, και τι προτασεις θα σου εχουν βγει, βεβαια.

Ο αποκλεισμος ειναι οντως κακη εικονα.

@Diegito21 Κακο τελειωμα η 12η θεση, για τα στανταρ σου, αλλα ενισχυθηκες με τα PC και εκανες ΠΟΛΥ καλες μεταγραφες οπως ο Σικ, ο Αιντου, και εννοειται το ΜΩΡΟΥΛΙΝΙ μου ο Βινι Κοζιελο!!!

Ο Μπεντερ δε ξερω γιατι ηρθε στην ομαδα σου, πραγματικα.....κανεις κατι περιεργα εσυ, φερνεις κατι ηλικιωμενα παλτα και τα βαζεις τιτλο "Εμπειρια" :D

Στο πρωτο ποστ τα πηγες ετσι κι ετσι, ειναι και δυσκολο συστημα να προσαρμωστεις, αυτο που διαλεξες, λιγα ατομα επιθετικα αλλα παραλληλως και πολυ ανοιχτο κεντρο, ειναι περιπλοκο.
Δεν σκοραρες πολυ, αλλα δε δεχοσουν κιολας, το οποιο ειχε αποτελεσμα πολλα Χ.

Το δευτερο ποστ το αρχισες με μια κακη ηττα απο την μισητη Μπαγερν, αλλα ευτυχως κερδισες μεσα στην Φορτουνα με την οποια απ οτι φαινεται μοιραζεστε και εδρα :lol: (τα προσεχουμε αυτα ρε μπρο, οταν αρχιζουμε νεο CM, τα γηπεδα ;) ) 

Μετα συνεχισες με πολυ φορμα και ορεξη, με εξαιρεσεις 2 στραβοπατηματα στην Βρεμη και στην παντα μαχητικη Αουγκσμπουργκ.
Δυσκολη κληρωση με Χοφενχαιμ, θα δυσκολευτεις, αλλα ρολαρεις, θα μπορεσεις να κανεις κατι.

Ο Μπεμπου σου βγαινει απεριοριστα, εξαιρετικες εμφανησεις, χρειαζοταν τον σωστο προπονητη.

Οταν εγω στα ελεγα για Κεντιρα................γνωστη περιπτωση οπως ο Μπεντερ, ερχεται για "εμπειρια" και τελικα βγαινει αχρηστος....

Σε βγαινει και ο Μαριο, πολυ καλο.
Θελω αναλυση Κοζιελο, μου λειπει η αρχηγαρα της Νισαρας στο 17 :) 

Αιντε, Vamos Diego, βγαλε γουστα στην Γερμανια.

----------------------------------------------------------

491724235_tifosi.jpg

Συνεχιζουμε με ματς.

tyjS3Ue.png

Η μεγαλυτερη νικη μας φετος, με διαφορα.
Διπλο στην, τοτε, 2η Μπρεσια, με πολυ ωραιο γκολ στις καθυστερησεις απο τον ΜΑΚΡΑΝ καλυτερο παικτη μας, Tello.

Και καλη τακτικη προσεγγιση, απο εμου. ;) 

kEYG2si.png

H φετινη Μπενεβεντο, επιτομη της μ@λ@κιας.
Νικη μεσα στην Μπρεσια, ηττα απο την Περουτζια, με κατω τα χερια.

ΑΘΛΙΟΙ.

Padova - Bene 4-1 

KAMIA αντιδραση.
Απολυτο χαος.

Bene - Foggia 1-1 

Καλη ομαδικη εμφανιση, πολυ κακα τελειωματα.
Γενικα, ειμαστε πεσμενοι....

Salerno - Bene 0-2 

Eξαιρετικη εμφανιση του Τεγιο, με 2 ασσιστ.
Μονος του το πηρε το παιχνιδι.

Bene - Cremona 4-3 

Το απολυτο τρελοκομειο.

ΘΕΟΤΡΕΛΟ παιχνιδι.

Ειχαμε φτασει να χανουμε 1-3 με μια απο τις πιο κακες μου εμφανησεις, αλλα με εναν ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΟ Τεγιο και πολυ ψυχη, το γυρισαμε και κερδισαμε!!!

Παρτε το στολιδι του Τεγιο στο 1-1 

tCaUagS.png

Υπενθιμηζω οτι ο Αντρικος ειναι 8ρι ε......
Κουβαλαει στο σκοραρισμα.

Hellas - Bene 4-2 

ΕΙμασταν κακοι, ηταν καλοι.
Απλο.

Επισης, ηταν η τελευταια σταγωνα για τον τερματοφυλακα μας, Πουτζιονι.
37 ετων, αρχηγος μπλα μπλα μπλα, ειναι αθλιος εδω και καμια 10ρια παιχνιδια.

Εχασε την θεση του στην 11δα, και την πηρε ο μικρος με το 73 οβεραλ, ειναι αρκετα καλυτερος.
Το περιβραχιονιο ο Ματζιο.

Bene - Cosenza 0-0 

Λυπηθηκα τον κοσμο που πληρωσε εισιτηριο.

Pescara - Bene 4-1 

Η αθλια κατασταση μας στα εκτος συνεχιστηκε.

Bene - Carpi 0-1 

Κανενα σχολιο.

La Spezia - Bene 0-3

To αυτονοητο μεσα σε μια κακιστη ομαδα, αλλα το θετικο ειναι οτι δε δεχτηκαμε γκολ μετα απο πολλες αγωνιστικες.

QCcp16v.png

-------------------------------------------

• με την φορμα μας, δεν εχω ιδεα πως κρατιομαστε στην 8δα.
    Ειμαστα πραγματικα αθλιο ανα ωρες.

• Δεν εχω ζησει ομαδα που της λειπει ΤΟΣΟ πολυ ταλεντο.
    Πραγματικα χανουμε παιχνιδια καθαρα λογω ελλειψης ταλεντου και ικανοτητας, θελουμε ΠΟΛΥ χτισιμο.....

• Οι παικτες που μενουν στην ομαδα του χρονου, σιγουρα, ειναι οι : Tello, και οι 2 νεοαποκτιθεντες......ΟΛΟΙ οι αλλοι ειναι αναλωσιμοι, πραγματικα.

• Ο Τεγιο ΞΑΝΑΛΕΩ οτι ειναι μεσος....

QiygW31.png

Καταπληκτικος.
    Και ο Αρμεντερος βοηθαει αρκετα, αλλα εχει να βαλει γκολ ενα μηνα.

• Χρυση Μπαλα ο Λιονελ Μεσσι.

AQSgGop.png

Συνεχιζουμε, αδερφια.
Δε μας βλεπω να ανεβαινουμε με τιποτα φετος, και να μπουμε playoffs θα μας πεταξουνε εξω.

Ακολουθει και το ματς με Σαμπτορια στο κυπελλο, και μετα Γεναρης.
Λεφτα δεν υπαρχουν.

Συνεχιζουμε στο πιο δυσκολο CM που εχω κανει φετος.

FORZA STREGHETTI!

jbBJkwz.png

• Love 3
  • Like 1