Jump to content
ELBarto-3-

FIFA 19 - Career Mode Topic V2

Recommended Posts

@ELBarto-3- Αδερφε μου!!!!

Καταρχας ειναι μεγαλο πληγμα το οτι εχασες το κυπελλο..

Επαιζες με μια ομαδα που ηταν στα μετρα σου αλλα σε εκλεισαν καλα και δεν καταφερες να κανεις και πολλα 

Βεβαια δεν πρεπει να ξεχναμε οτι εφτασες τελικο παιζοντας στην 2η κατηγορια και επαιζες με μια ομαδα που ηταν μια κατηγορια πανω απο σενα πραγμα που κανει πολυ σπουδαιο το κατορθωμα σου!!!!

Αξιος και μονο που εφτασες στον τελικο αδερφε μου και πολλα μπραβο για την φετινη σεζον!!!!!

Τωρα στη νεα σου σεζον οπου εκανες τρομερες πωλησεις!!!!

Μειερ εφερε τρομερα χρηματα ενω ο Φιλιπ μετα την τρομερη σεζον που εκανε εφυγε με παρα πολυ καλα λεφτα για την Μπενφικα!!!

Νομιζω οτι θα μεινει για παντα στις καρδιες μας ο Παιχταρας!!!!! Καλη συνεχεια Μαξ!!!!!

Τωρα μεταγραφικα εκανες εξαιρετικες κινησεις θα ελεγα!!!!

Μπαριγια , Φελιξ, Χαλαντ, Βελασκες. Τσιουζανζε   Τρομερες κινησεις που σε ανεβαζουν επιπεδο

Αγωνιστικα θα ελεγα εισαι τρομερος κανεις τρομακτικα πραγματα παρα το 1-1 με Ανοβερο και την ηττα με Μπαγερν στο ντερμπι κανεις απιστευτη χρονια με 5αρες και 6αρες με τον Χαλαντ να συνεχιζει απο εκει που σταματησε ο Φιλιπ!!!

Τρομερος ο Χαλαντ εχει τα παντα και πραγματικα ειναι ασταματητος κανει εξωπραγματικα πραγματα και σε οδηγει στην Κορυφη μεχρι στιγμης!!!!

Και απο Πισω Ζελιξ και Μπαρκο συνοδυποροι!!!!!

Ο Γκετσε παιζει με πολυ ψυχη και δινει πολλες λυσεις στην ομαδα ενω περιμενω να δω με ανυπομονησια την Εξεληξη του Μπαριγια!!!!

Παμε γερα αδερφε μου εγω σε πιστευω για τιτλο!!!!!!

ΒΑΜΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣ ΛΙΑΚΟΟΟΟΟ!!!!!!!

Παμε στα δικα μου τωρα

Φτασαμε Γεναρη μηνα και η Μπορνμουμ μας εδωσε 12 μυρια και ετσι πηρε τον Προκοπ που νταξει δεν εκανε και τοσο καλη σεζον φετος

και ετσι φεραμε...

Ben Woodburn με 7 μυρια φεραμε τον ταλαντουχο μεσο που παιζει με ευκολια ολες τις θεσεις της μεσοεπιθετικης γραμμης

22 χρονων 72 οβεραλ

skysports-woodburn-liverpool_4375223.jpg

Παμε σε δραση τωρα

56262540_2251318738288583_74160966653811

Βρεθηκαμε πισω στο σκορ με τα 2 γκολ του Κουνχα αλλα βγαλαμε πολλη ψυχη και με 2 γκολ σε ενα 10λεπτο πηραμε τον πολυτιμο βαθμο

56504151_2251318731621917_70511426169512

Πολυ καλη εμφανιση και δικαιη νικη με τρομερο Λεκο να σκοραρει και τα 2 γκολ μας

Φορτουνα - Παουλι 1-2

56764331_2251318741621916_12799780919003

Μεγαλο ματς μεσα στο Μοναχο!!!!

56365809_2251318718288585_63754583232898

Μεγαλο αποτελεσμα σε ενα ντερμπι οπου ειμασταν ισαξιοι αν οχι και καλυτεροι απο την Μπαγερν βρεθηκαμε πισω στο σκορ με 1-0 και 2-1 ισοφαρισαμε με Δωνη και στο 89' ο Μητσος με κεφαλια εκανε το 2-2

56248024_2251318711621919_89160926217518

Μαγικος Γουντμπερν μας εδωσε πολυτιμη νικη σε ενα ματς που ανετα θα μπορουσε να ειχε παρει κακη τροπη στο τελος ομως μας κρατησε ο Μουριτς

Βεντερ - Ζανκτ Παουλι 2-0 πολυ κακη εμφανιση και δικαιη ηττα

Ζανκτ Παουλι - Στουτγαρδη 2-0 ευκολη νικη με Μπουτσμαν και Κας να σκοραρουν απεναντι σε μια ομαδα που παει φουλ για υποβιβασμο!!!

56757368_2251318878288569_91547370034707

Αλλη μια εξαιρετικη εμφανιση απο τον Λεκο μας εδωσε τη νικη απεναντι στη Σαλκε που και αυτη παλευει για να σωθει αν και εχει καλη ομαδα

Μαινζ - Παουλι 0-1 σβηστα πηγαινε για 0-0 αλλα ο Γουντμπερν στο τελος μας εδωσε τη νικη!!!

56474592_2251318851621905_55487806962411

Ηταν καλυτεροι απο μας αλλα ο Τασαρας μας εδωσε τον βαθμο στο τελος

56242803_2251318864955237_59211707933492

Μπαλαραα σε ενα ματς που θα μπορουσαμε να εχουμε πετυχει αλλα τοσα γκολ

Τρομερη μπαλια και εξαιρετικο τελειωμα απο Λεκο!!!!!

Μπεν παιχταραααααα!!!!!!

56334628_2251318968288560_41594403846587

Τρομερη μπαλα και τεραστιο αποτελεσμα σε δυσκολη εδρα που μας βαζει γερα στο κολπο του τιτλου!!!!!

56857540_2251318954955228_13922288488876

Ενα ακομα μεγαλο διπλο σε δυσκολη εδρα με τρομερο Αρμστρονγκ να κανει Χατ-τρικ και να μας δινει μεγαλη νικη!!!!!!

56828053_2251318984955225_84000382823641

Ζανκτ Παουλι - Φρανκουρτη 2-0

Ανοβερο - Ζανκτ Παουλι 0-1

Δυστυχως ομως εμεινε ο Γουντμπερν 2 μηνες εκτος

ΚΑΙ Η ΩΡΑ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΑΤΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΡΙΝΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΗΡΘΕΕ!!!!

56575845_2251318964955227_90508140119767

56402087_2251319154955208_31798774438842

Θελουμε νικη για να σηκωσουμε το 1ο πρωταθλημα της ιστοριας μας καθως με ηττα η ισοπαλια θα θελουμε συνδιασμο αποτελεσματων

Ευτυχως ομως και η Μπαγερν αλλα και η Χοφερναχιμ εχουν καπως δυσκολο εργο στις εδρες των Βερντερ και Λειψιας αντιστοιχα

Ξεκιναει το ματς αλλα εχουμε πολυ ανγχος και νευρικοτητα στις κινησεις μας... Κανουμε πολυ κακο 1ο ημιχρονο και ειμαστε στο 0-0 

Ελειπε ο Γουντμπερν και ειχαμε θεματα στη δημιουργια κιολας

Κοιταω και η Λειψια μας κανει απροσμενο Δωρο και προηγειται με 3-0 της Χοφενχαιμ και ουσιαστικα την πεταει εκτος τιτλου ομως η Μπαγερν κερδιζει με 0-1 μεσα στη Βρεμη και αν χασουμε και κερδισουν χανουμε το πρωταθλημα στην ισοβαθμια

Και ο εκνευρισμος μας συνεχιζεται και στο 2ο ημιχρονο και στο 59' ο Χογκερ κανει το 0-1

Παγωμαρα στο γηπεδο και ο εφιαλτης ενος τζαμπα χαμενου πρωταθληματος αρχιζει να γυριζει στο μυαλο μας...

Κανω αλλαγες το γυριζω σε 3-5-2 φουλ επιθεση και γινομαστε πιο πιεστικοι 

Συμπληρωμενα 77' λεπτα στο γηπεδο και το 0-1 παραμενει...

Κερδιζουμε κορνερ πεταγεται ο Μητσος στο 1ο δοκαρι κεφαλια ΚΑΙΙ 

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(Το πως εκανα δεν περιγραφεται:D)

Πιεσαμε και για το 2-1 χασαμε μια καλη ευκαιρια αλλα το 1-1 εμεινε

(Δεν ηξερα τα σκορ των αλλων αγωνων αλλα με την Χοφενχαιμ να ειναι ηδη 3-0 στο ημιχρονο και την Μπαγερν να κερδιζει στη Βρεμη και το Χ ουσιαστικα μας εδινε τιτλο)

56536251_2251319144955209_30174456548100

Η Χοφενχαιμ που μας ενοιζε απλα μειωσε σε 3-1 ενω η Μπαγερν εχασε τελικα με 2-1

ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΕΕΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!

56384991_2251319461621844_77634815444962

-PAXP-deijE.gif56496336_2251319138288543_18092087853616

ΠΟΣΟ ΟΜΟΡΦΟ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙΙΙ!!!!

56817449_2251319301621860_73395108228984

56862241_2251319304955193_43878477805471

56426953_2251319321621858_22445103951904

ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΚΑΤΟΡΘΩΜΑ ΜΕ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΟ 1/4 ΜΠΑΤΖΕΤ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΕΙΧΕ ΑΝΕΒΕΙ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ!!!!!!!

ΜΑΓΙΚΗ ΣΕΖΟΝ ΠΟΥ ΘΑ ΜΝΗΜΟΝΕΥΕΤΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΚΟΜΑ!!!!!

ΜΑΚΡΑΝ ΤΟ ΠΙΟ ΜΑΓΙΚΟ ΚΑΙ ΚΑΜΠΑΝΑΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΗΚΩΣΕΙ ΣΤΑ ΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΙΖΩ ΦΙΦΑ

ΕΚΑΝΑ ΣΑΝ ΜΙΚΡΟ ΠΑΙΔΙ ΣΤΟΥΣ ΠΑΝΥΓΗΡΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΝΥΓΗΡΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΟΠΑΣΕΙ ΑΚΟΜΑ :D

Παρτε και την Βαθμολογια 

56931934_2251319314955192_89280301698184

Εγιναν μεγαλες μαχες μεχρι τελους για τιτλο και ευρωπαικα εισιτηρια

MVP της σεζον

56372184_2251319781621812_72731079828024

Δωνης , Λεκο και Αρμστρονγκ ηταν τρομεροι και βοηθησαν σε ολο αυτο το μαγικο μας ταξιδι και θα ηταν αδικο να βγαλω μονο εναν απο τους 3 οποτε το μοιραζονται και οι 3

Γουντμπερν παιχταρας και πολυ καλυτερος απο Προκοπ

Ενω Μουριτς και αμυνα ηταν απο τους Βασικους μας λογους αυτου του επους!!!!!

Τωρα για συνεχεια δεν ξερω ακομα θα δω!!!!

Οπως και να εχει ομως!!!!!

56300147_2251319134955210_21724890163167

VAMOS ST. PAULI

Edited by takisaek
  • Love 3
  • Thanks 1
  • Haha 1

@takisaek

Τη να σε πιυμε άλλο εσένα ρεεεεεεεε...

Τη ΈΚΑΝΕΣ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ... 

ΤΕΡΆΣΤΙΟ RESPECT...... αδερφέ απλα δεν κάθετε τίποτα δίπλα σου για άλλη μια φορά..

Τους ξεφτιλισες... 

Έφερες και στις μεταγραφές σου τα στανταρακια σου και έκανες αυτό που έπρεπε αδερφέ...

Αντ ε τωραωστα καπάκια το CL ...

Τη άλλο να πάρεις μετά... βάλτε ρε διηπειρωτικο να το φέρει και αυτό....

RESPECT  αδερφέ συνέχισε να τα σαρωνεις όλα....

@ELBarto-3-

Να αρχίσω από την προηγούμενη σεζόν όπου θα σε πω ένα μεγάλο κρίμα για το κύπελλο.. Δεν πειραζειμομως δεν θα τα βάφουμε και μαύρα,  έκανες τρομερή πορεία...

Πάμε στα της νέας σεζόν τώρα...

Καταρχήν να σου πω ότι ο ΧΑΛΑΝΤ είναι κάτι ακριβός ιδιο που είχα βρει στο 17 με ΧΑΜΑΡΜΠΙ...  πραγματικά καταλαβαίνω απόλυτα τη μπορεί  να κάνει και δεν θα μου φανεί περίεργο αν αι τελειώσει πρωτάθλημα με 40-50 γκολ... 

Έφερες και τον ΦΕΛΙΞΑΚΟ... δυνατό εξτρεμακι... ψευτοενιαρι...

Στα αγωνιστικά σου τώρα,  μπήκες δυνατά εκτός από την Μπάγερν που δεν μπήκε  ομάδα και την γκέλα με ΑΝΌΒΕΡΟ,  τους υπόλοιπους τους σκορπίζεις... 

Στο κύπελλο πέρασες στην επόμενη φάση και προχωράς και εκεί θετικά...

Συνεχίζεις δυνατά και κράτα γερά την πρωτιά ή τις πρώτες θέσεις...

@niktsiabe

Αδερφέ Μου ξεκίνησες ένα καριερ από την Ιταλία με τη ΣΑΣΟΥΟΛΟ και συνέχισες εξαιρετικά με ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ..

Δεν θα την έλεγα καλή την 9η θέση , αλλά η πορεία στην Ευρώπη και στο κύπελλο,  λίγο δικαιολογούν τα πράγματα...

Δεν τα κατάφερες στους 32 με ΜΙΛΑΝ όπου εκεί ήθελες και λίγο περισσότερο τύχη...

Στο κύπελλο τώρα έκανες καταπληκτική πορεία...

Με φοβερό σκορ πέταξες και την ΜΠΕΤΙΣ έξω και στον τελικό έπαιξες με μια  πονηρη ομάδα αλλά τελικά τα κατάφερες...

Είσαι κυπελλούχος ΙΣΠΑΝΙΑΣ...

Τώρα για το οβεραλ τη να πω ΕΑ είναι αυτή... κάνει τα θαύματα της.... 

Περιμένουμε τον επόμενο σταθμό....

---------------------------------------

Στα δικά μου τωρα... 

Είμαι ανάμεσα σε 

ALAVES, ESPANYOL .. Τις ίδιες πιθανότητες έχουν και οι 2.. Επιτέλους θέλω να μου βγει ένα στην Ισπανία...

Αλλιώς,  παμε για BOURNEMOUTH ή WOLVES....

σύντομα νεότερα..

• Love 1
  • Like 1

@takisaek Αδερφέ μου με άφησες άναυδο!! Τι κουφό ήταν αυτό!! Το σήκωσες και με Σαν Πάουλι!! Σαν παραμύθι εκτυλίχθηκε αγωνιστική-αγωνιστική το πρωτάθλημα στη Bundesliga, τρομερό ενδιαφέρον στην εξέλιξη και πιστεύω ότι η άφιξη του Γουντμπερν ήταν αυτή που σε ξετίναξε στα ύψη, καθώς έδειξαν πιο πολύ οι Δώνης-Αρμστρονγκ-Λέκο!Και ο Μούριτς βέβαια δεν έκανε και λίγα.Πραγματικά λαμπάδα!

Άιντε τώρα ήρθε η ώρα των αστεριών και δικαιωματικά, καθώς έδειξες και εντός συνόρων ότι δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα, στάθηκες πανάξια σε όλες τις μεγάλες έδρες! 

Ο κόσμος σου είναι περήφανος για σένα!!

@ELBarto-3- Και πάμε στον άλλο τρελο-Γερμαναρά εδώ!! Καταρχάς να πω ότι στεναχωρέθηκα πολύ για το κύπελλο που δεν πήρες με Βολφσμπουργκ..θα ήταν έτσι ωραίο σενάριο να έβγαινες Ευρώπη απ'ευθείας από τη Β΄ Εθνική. Αλλά δεν ήταν τίποτα ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ!!!

Τεράστιο θρίλερ στην κούρσα τίτλου, το career σου νομίζω άγγιξε το τέλειο και η αλήθεια είναι ότι σκρόλαρα τα ποστ σου σιγά-σιγά από την αγωνία!!

Από τους παίκτες σου, ό,τι μπορώ να γράψω μετά από αυτό το θρίαμβο, ξεχώρισα το θωρηκτό Χελαντ (απίστευτος ο αριθμός των 41 γκολ!), τους Μπαρίλα- Κουισάνς, το μέγα Βιργίλιο και φυσικά τον τερματοφύλακα- άγγελό σου!!

Συνηθισμένα μεγαλεία για τη Μπορούσια, αλλά προσέδωσες και άλλο βάρος στη φανέλα!!

(ΥΓ. Ακόμα βάζεις γκολ, 93 στάματησε το κοντέρ!) 

@Fanis-13- Ορθά έπραξες και παρέμεινες και ήδη με τις μετρημένες κινήσεις σου και την όντως καλή βάση παικτών που υπάρχει στην ομάδα, ξεκίνησες καλά!Εμένα μου αρέσει η ομάδα σου, το ρόστερ είναι ποιοτικότατο και το 4-4-2 ταιριάζει γάντι! Δεν σε επηρέασε το 1-4 από τη Μπαρτσελόνα και χτύπησες την Ατλέτικο. Συνέχισε έτσι σταθερά και με ομοιογένεια και θα είσαι στους στόχους!!

--------------------------------------------------------------------------------

Στα σύντομα δικά μου: 

Το 53 μου κάθισε στο λαιμό και γενικά παρά το κύπελλο, η Βιγιαρεάλ δεν μου κάθισε όπως θα περίμενα. Για την ώρα φθάνει με την Ισπανία, καθώς ούτε Χιρόνα δε μου βγαίνει

Για αυτό επέλεξα να αρχίσω με νέο πρωτάθλημα.....τη ΓΑΛΛΙΑ 

Τρεις ομάδες μου κάθισαν: ΛΙΛ- ΜΟΝΠΕΛΙΕ- ΤΟΥΛΟΥΖ 

Και οι τρεις έχουν τις ίδιες πιθανότητες, ακόμα δεν μπορώ να αποφασίσω, άντε λίγο λιγότερες η Τουλούζ, οπότε προσεχώς με την επιλογή μου θα έχουμε ποστ με το ξεκίνημα και τα σχετικά!!

ALLEZ- ALLEZ- ALEZ!!!!

• Love 4

@ELBarto-3-

Δεν σας προλαβαίνουμε στην γερμανια... Ο ένα ς πίσω από τον άλλο..

Συγχαρητήρια για τον τίτλο, κρίθηκε σαν να έπαιζες μπάσκετ και μητέρες καλάθι καλάθι τα τελευταία 2 λεπτά...

Συναρπαστικό τέλος...

Έπαιζα μέσα για ΧΑΛΑΝΤ,  41 γκολ.. απλά μηχανή ο τύπος...

Πας τώρα  για την επόμενη σεζόν με pre contracts άριστα .. θα σου δώσουν φοβερή ταχύτητα... Και τεχνική...

Άντε και για το CL τώρα.. 

Περιμένουμε επόμενη σεζόν..

@Fanis-13-

Φαναρα συνεχίζεις λοιπόν, ωραίος μαρεσεις ....

Τώρα μπήκες πιο σοβαρά...

Φοβερή επιστροφή του ΜΙΝΑ στι2 μεταγραφές σου...

Έκανες καλό ξεκίνημα,  δυνατό  θα έλεγα... πας τουλάχιστον για ευρωπαϊκό εισιτήριο... 

Και μετά μια καλή θέση,  όσο πιο ψηλά τόσο καλύτερα..

VAMOS FANARA...!!!

@niktsiabe

Διάλεξε και θα έχεις και  παρέα...

Περιμένω...

-------------------------------------------

Η BOURNEMOUTH  είναι μια ομάδα που θα κάνω οπωσδήποτε... Ότι και να γίνει απλα το έχω προγραμματίσει για αργότερα...

Πάμε παρακάτω..  Η Ισπανία από εμένα,  τρώει για άλλη μια χρονιά άλλο ένα μεγάλο άκυρο και δεν ξανα ασχολουμε, για δικούς μου λόγους και για δικά μου γούστα ,δεν πάει να έχει γήπεδα.. εμένα δεν..

Από εκεί και περα , είπα να κάνω κάτι διαφορετικό με ένα ξεκίνημα στο ΜΕΞΙΚΟ με την ΠΑΤΣΟΥΚΑ,  όπως και το έκανα 

Με σκοπό να φύγω μετά από 1 με 2 σεζόν για το άλμα στην Ευρώπη..

Όλα ωραία και όλα καλά.....  μέχρι που στην 5η αγωνιστική και στο 2ο ημίχρονο που μπήκα να κάνω αλλαγές,  το καριερ ερροριασε 

Ευχαριστώ πολύ αλλά κατευθείαν, όπως κάνω πάντα σε τέτοιες περιπτώσεις,  έσβησα το save..

Οπότε Πάμε για καινούριο, πίσω  στα παλιά λημέρια μου της Γαλλίας...

Με νέα πράγματα που θα δείτε , νέο σύστημα ,  νέες τακτικές και αλλά κόλπα.... 

Πάμε για κάτι καλό...

Νεότερα σύντομα...

• Love 3
  • Like 1

@takisaekΤεραστια η πορεία σου με τη Σαν Πάουλι, η αλήθεια είναι ότι περίμενα να τη δω και στα μεγάλα ευρωπαϊκά σαλόνια του Champions League. Αλλά σέβομαι την απόφαση σου, φέτος με αυτά που έκανες ξεπέρασες κάθε προσδοκία και δεν έχεις ταβάνι! 

Νέο project λοιπόν,η αλήθεια είναι ότι δεν έχω παίξει ποτέ αυτό το mode ούτε καν για δοκιμή, αλλά στηρίζουμε Panos για την ποδοσφαιρική καταξίωση!!

Ξεκίνησες ομαλά αν και με κάποια λαθάκια, κερδίζοντας την εμπιστοσύνη του mister Lampard και ήδη χτύπησες την πόρτα της εθνικής

Σύντομα σε βλέπω και στην Premier!

Vamos Panos!

@ELBarto-3- Αδερφέ πας με χίλια! Δε σε προλαβαίνουμε! Τι υπερηχητική ομάδα έκανες!

Νομίζω η 3αδα μπροστά των Cordoba-Rashford- J. Felix είναι ότι καλύτερο έχω δει εδώ μέσα! Ποια άμυνα να σε σταματήσει? Η 5αρες- 6αρες- 7αρες ακόμα και οι 8αρες το αποδεικνύουν! Βέβαια έχεις καλό οικοδόμημα και από το κέντρο και πίσω με Βιργίλιο-Asevedo πλέον Tonali- Cuisanse γενικά έχεις ένα σύνολο μοντέλο

Στην Ευρώπη κάνεις πλάκα επίσης και εξελιχθηκες σε δήμιο των Άγγλων!

Ο τελικός όμως είναι ένα ματς και θέλει προσοχή!

Το κύπελλο για ακόμη μια φορά ηταν σοκ, δε σε πάει φέτος...

Συμφωνώ και εγώ, μετά από αυτό το career, θέλω να σε δω να χτίσεις ένα νέο!

BORUSSIA!! BORUSSIA!! BORUSSIA!!

--------------------------------------------------

Στα δικά μου παίδες έχω μπλέξει με τις δοκιμές και δε μπορώ να βρω ομάδα. Ξεκίνησα τελικά στη Γαλλία με τη Μονπελιέ αλλά δεν με πήγε και μετά στη Γερμανία με Γκλάντμπαχ το ίδιο. 

Επειδή μου κίνησε την περιέργεια ο @desperado για Πορτογαλία με αμυνες-τακτικες και τέτοια λέω μήπως κάνω με Μπράγκα

Αλλιώς επειδή έφυγα κάπως απότομα από  Σασσουολο και θέλω να επιστρέψω Ιταλία και επειδή όπως και να το κάνουμε παίζει ρόλο και το συναίσθημα σε αυτό το παιχνίδι λέω να ξεκινήσω με Φιορεντίνα ή Σαμπντόρια που είναι και οι συμπάθειες μου!

Βλέπουμε!

• Love 1
  • Like 2

κυριοι,σας εχει τυχει μεχρι τωρα που παιζεται να ερθει ενα τρελο μνμ απο παικτη σας που να σας λεει οτι  τα media αναφερουν οτι υπαρχει περιπτωση να αντικατασταθει (απο που να αντικατασταθει δεν λεει,απο την ομαδα,απο την 11αδα ?) και δεν ξερει τι κανει και τι να πιστεψει και οτι πλεον ειναι σε παρανοια !!!???

επισεις να πω οτι συνεχιζω με την φορτουνα κολωνιας την 5η σεζον αφου καταφερα να παρω την σαλατιερα την προηγουμενη χρονια και εχω ξεκινησει και ενα 2οπου τωρα παιζω την 2η σεζον με την μακλεσφιλντ που εδω εχω κανει κατι τρελο,θα προσπαθησω να φτιαξω μια ομαδα φυτωριο,τυπου αγιαξ που θα βγαζω παικτες απο την ακαδημιαμ,εχω παρει 2 σκαουτερ 4αστερους και θα τους πουλαω πανακριβα,ηδη εχω βγαλει απο την 1η χρονια καλα λεφτα και τα εδωσα ολα για τους σκαουτερ,ειναι δυσκολακι αλλα εχει την πλακα του εως τωρα και μπορω να πω οτι παμε καλα.

• Love 4

@ELBarto-3- Ρε τρελε μην γραφεις τοσα πολλα για μενα θα παθεις τιποτα😛

Εχεις ξεσκιστει στις κουπες φετος ρε φτανει!! Παρελαση κανονικη το πρωταθλημα.

Στο ρελαντι πραγματικα ρε! Βεβαια το 9ο στο δωσε  ο Χαλαντ ο απιθανος αυτος μονος του!

Εφερες παλι και το πουλενακι σου πισω τον Μανωλη. ΤΕΡΑΣ τι να λεμε.

Τρομερη η 3αδα αδερφε πραγματικα. Καταρα με Χοφενχαιμ εχεις με φαινετε

Ωραια τα ματς με Λιβερπουλ και δικαιη προκριση με μπαλαρα εκει μεσα!

Αλλα η 5αρα ηταν το αποκορυφωμα αυτης 3τιας στο Ντορντμουντ...Απιστευτος!

Το χαρηκα ολοι γιατι οτι εκανες στην αγχωνευτη! Πλασεδαρα ο Μπενεντετι.

Παει και η United παει και η Αρσεναλ, ξεπαστρεψες ολη τη Πρεμιερ ρε συ!

Αναμονη μεγαλη για τον τελικο!

@takisaek

Παει η Παουλι λοιπον...

Τωρα στα καινουργια εξεπλαγην αρκετα φιλε.

Πρωτη φορα βλεπουμε τετοια ιστορια εδω μεσα.

Ειναιι κατι καινιουργιο, στηριζω οπως και να χει.

Ο Λαμπαρντ παει να βγαλει ενα μεγαλο ταλεντακι που λεγεται Πανος.

Πολυ καλες εμφανισεις που κερδιζεις συνεχως την εμπιστοσυνη του.

Εμφανιστηκε και ο Αγγελος και με τις ευλογιες της Παναγιας εισαι και στην Εθνικη!

Μεγαλο κατορθωμα. Ευγε που κερδισαμε Γερμανια.

* Ο Τσερισεφ ηρθε ρε συ δεν εφυγε 😅

-----------------------------------------------------------------------------------

4qrjpv.jpg

Παμε συνεχεια!!

LA LIGA SANTADER

REAL MADRID-VALENCIA 2-1

Αξιοπρεπεστατη εμφανιση, ισως περναμε και το Χ στο τελος!

Γλυτωσαμε το κακο ξεκινημα.

1dyc7d.jpg

VALENCIA-VALLADOLID 0-0

Ενα απο τα πολλα ματς εντος που γκελαραμε...

OVIEDO-VALENCIA 1-0

Τραγικο αποτελεσμα...

VALENCIA-VILLAREAL 2-5

Και ειχαμε και συνεχεια οπως βλεπετε...

Μας πατησαν μεσα στο σπιτι μας...

SEVILLA-VALENCIA 2-1

Φοβισμενοι και ανευροι..

Λιγοι ειμασταν σε μια πολυ δυσκολη εδρα πραγματικα...

VALENCIA-SPORTING GIJON 0-1

Απογοητευση...

CELTA-VALENCIA 0-1

Επιτελους νικη!

Μετα απο 2 μηνες παρακαλω!

VALENCIA-GETAFE 5-1

Αντιδραση και νικη εντος εδρας μετα απο καιρο!

EIBAR-VALENCIA 2-2

1-2 μεχρι το 93'

Και φυσικα μας τιμωρησαν στο 94....

Κριμα...

BETIS-VALENCIA 0-0

Χασαμε τα αχαστα για ενα μεγαλο διπλο!!

2 δοκαρια και 2 τετ α τετ ... Ημαρτον...

Αδικο σκορ.

VALENCIA-DEPORTIVO 0-3

Να τα μας παλι...

Ξανα τα ιδια, καμια αντιιδραση απο μας...

HUESCA-VALENCIA 1-3

Ε αμα δεν κερδιζαμε και εδω ...

Εχει πεσει αυτη απο τα Χριστουγεννα.

Νικη με κακη εμφανιση παλι βεβαια...

VALENCIA- R. SOCIEDAD 2-2

Το γλυτωσαμε στο 90 με Ροντριγκο!

Παλι κακη εμφανιση!

VILLAREAL-VALENCIA 0-5

Ξεσπασμα απλα! Για πρωτη φορα παιξαμε καθηλωτικη μπαλαρα!

Πηραμε και εκδικηση για το 1ο γυρο. Χατ τρικ Ροντριγκο.

10xr5hc.jpg

VALENCIA-R. OVIEDO 5-1

Ξανα μπαλαρα με την αδυναμη μεν Οβιεδο.

2 σερι 5αρα!

VALLADOLID-VALENCIA 0-1

3 ΣΕΡΙ ΝΙΚΗ!

Δεν ξαναγινε! Ο Ροντριγκο και παλι το χρυσο γκολ στο 75!

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ziwvv6.jpg

• Μετα το τελευταιο καλο σερι επανηλθαμε σε φυσιολογικα επιπεδα.
  • Ειμαστε κοντα στις θεσεις που θελουμε, και πλεον θελουμε 4αδα.
  • Απιστευτο αυτο με τη Μπαρτσα και την θεση της. Δεν ξερω τι γινετε εκει αληθεια.

COPA DEL REY

VALENCIA-CORDOBA 6-0

CORDOBA-VALENCIA 2-3

Στο ρελαντι στους 16...

VALENCIA-EIBAR 1-1

EIBAR-VALENCIA 1-6

Το ιδιο και εδω και ειμαστε στα προημητελικα!

VALENCIA-LEGANES 3-2

LEGANES-VALENCIA 0-0

Εδω ματωσαμε αληθεια ειναι. Πολυ δυσκολη η προκριση.

Σωτηριο το 0-0 στη ρεβανς.

Στα Ημιτελικα με Ατλετικο!

ATLETICO-VALENCIA 3-2

Κακοι αμυντικα παροτι στηθηκαμε καλα και αμυντικα.

Δεν μας βγηκε. Μας βγηκαν ομως 2 γκολ απο Ροντριγκο και Μινα χρυσα.

Μας κρατησαν ζωντανους.

VALENCIA - ATLETICO 0-3

Μονο ζωντανοι δεν ημασταν στο καταμεστο Μεσταγια που ηρθε να πανηγυρησει προκριση σε τελικο...

ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΜΑΣ ΜΑΤΣ!! Με διαφορα, δεν αλλαζαμε 3 πασες, ουτε τελικη, απιστευτο χαλι...

Κριμα στο κρισιμο ματς...

• Οπως και να χει, πετυχημενη η πορεια μας. Μια ανασα απο τον τελικο βρεθηκαμε.
  • Ροντριγκο-Μινα σουπερ διδυμο! Κοντογμπια-Μουριγιο-Νετο πραγματικα ξεχωριζουν.
  • Δυστυχως απο την αλλη Σολερ και Γκουεδες ειναι και φετος κατω του μετριου. Υπολογιζα πολυ σε αυτους...
  • Κεφαλαιο Ζαζα. Γυρισε απο Τσελσι τον Γεναρη και κατευθειαν το παιδι βοηθησε με αρκετα γκολ, δεν το περιμενα.

Αλλα η γκαντεμια τον χτυπησε....7 μηνες εξω δυστυχως...

• Στις κινησεις Γεναρη δεν μας επαιρνε να μεινουμε απραγοι...
  • Ηρθε λοιπον επιγωντος δεξι μπακ...

Andre Capa απο Μπιλμπαο που επεσε περυσι με 20εκ.

24w999i.jpg

Πολυ καλη επιλογη.

Και κλεισαμε και ενα PC που θα βοηθησει αρκετα στα χαφ.

JOAO MOUTHINIO

28mlj0w.jpg

Απο την επισης υποβιβασμενη Γουλβς. Ποιοτικος παιχτης και συνεχιζουμε τη παραδοση με τους Πορτογαλους στην ομαδα.

Αυτα , επομενο ποστ με το τελος της σεζον.

Αν δεν βγουμε Ευρωπη , λυνω το συμβολαιο μου και αποχωρω.

Αλλα θα δουμε πως θα παει.

VAMOS VALENCIAA!!!

16le3yw.jpg

• Love 2
  • Like 1

@ELBarto-3-

Καταρχήν,  ένα μεγάλο respect που έφτασες στην 8η σεζόν...

Στο πρωτάθλημα βγήκες πρωταθλητής από τα Χριστούγεννα την να λέμε τώρα... ξεφυγες τρομακτικά...

Στις προσθήκες σου θα μείνω στους παίχτες που έφερες από τη Ακαδημία της ΓΚΟΡΝΙΚ... Ειδική αναφορά σε ΜΑΝΩΛΑΚΗ αλλά και HUGO..

Και Πάμε στα σοβαρά τώρα όπου στην Ευρώπη κάνεις καταπληκτική πορεία,  έξω ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, έξω ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ,  έξω και η ΑΡΣΕΝΑΛ και τώρα είσαι στο μεγάλο τελικό..

Μιλάν λοιπόν το τελευταίο σου και πιο σημαντικό παιχνίδι της τελευταία σου σεζόν στο Καριερ 

Πρώτος τελικός για σένα και πρέπει να κάνεις και εκεί τα μαγικά σου με την τακτική,  ανάλογα βέβαια,  θα δεις εσύ πως θα πάει....

Έτσι λοιπόν εγώ αυτό που θα σου πω είναι ΚΑΛΉ ΕΠΙΤΥΧΊΑ και με ευχάριστο τελείωμα αυτό του Καριερ..

@takisaek

Αδερφέ ειναι κάτι καινούριο και διαφορετικό challenge το οποίο θέλω από πέρσι να κανω και εγώ με παίχτη έκπληξη... ενδιαφέρον για το τοπικ αυτό το καινούριο που κάνεις...

Είσαι σε μια από τις αγαπημένες μου στην Αγγλία.

Περιμένουμε την συνέχεια σου αδερφέ 

Come on Derby,  COME ON PANOOOOOSSSSSSS 

@TOL1S

Δεν το έχω παρατηρήσει είναι η αλήθεια... θυμάμαι όμως στα προηγούμενα ΦΙΦΑ ότι στο morale σου έβγαζε κάτι παρόμοιο ότι είναι ανασφαλής στην ομάδα.... 

@Fanis-13-

Θα αρχίσω ανάποδα και με κύπελλο όπου πιστεύω ότι έκανες μια καλή πορεία , έφτασες στους 4 όπου εκεί είχε Ατλέτικο.. Ήταν δύσκολα αλλά δεν πειράζει...

Στο πρωτάθλημα τώρα,  φαίνεται και η η 9η θέση αλλά είσαι πολυνομία ακόμα και στην 4αδα αν είσαι σοβαρός στα επόμενα ΜΑΤΣ...

Αρκετά καλό μπακ ο CAPA , αλλά αν μείνεις και του χρόνου ο MOUTINHO είναι εξαιρετικός ΧΑΦ,  απίστευτος... αρκεί να σου βγει ..

Περιμένουμε το τέλος της σεζόν αδερφέ...

Και να είναι ευχάριστο με ευρωπαϊκό εισιτήριο...

--------------------------------------------------------------

Στα δικά μου τώρα που με λιγοστό χρόνο που είχα αυτές τις μέρες έκανα κάποιες δοκιμές σε Γαλλία όπως είχα πει με μια τελείως   διαφορετική τακτική,  σύστημα αλλά δεν ,ου έβγαινε με τίποτα,  δεν μπορούσα να το βγάλω στο φιφα...

Πήγα και αλλού να το δοκιμάσω αλλά δεν..

Έτσι αυτό που ξεκίνησε με ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ με σύστημα και αλλά ΑΓΙΑΞ και δεν βγήκε,  είπα να πάω στη ομάδα μου και να το κάνω 

724e4f8980455.560c67c07d98e.jpg

Έτσι λοιπόν θα προσπαθήσω να ακολουθήσω όσο πιο πιστά την τακτική και το σύστημα του Αίαντα...

Για αρχή να πω ότι παίζουμε με SLIDERS , κάτι που δεν είχε γίνει στο πρώτο καριερ με τα ζαχαρωτά μου...

Κανόνες

1. Όχι pre contracts 

2. Παίζουμε τα πάντα,  κυνηγάμε τα πάντα...(κάτι που δεν έκανα την πρώτη φορά με τα κυπελλα)

3. Ασχολουμε με τα πιτσιρίκια της  ομάδας.. (θα τα δούμε στην παρουσίαση  στο επόμενο ΠΟΣΤ)

Αυτά προς το παρών...

Έχω ξεκινήσει και στο επόμενο ποστ θα έχουμε γενική  ανάλυση, 11αδας και γενικά του ροστερ και των παιχνιδιών...

Τα λέμε...

Edited by desperado
  • Love 3
  • Like 1

@Fanis-13- Απανταω σε ολους αναλογα με το ποσα ποσταρουν ρε.

Πρωταθλημα οντως, με καλα και αναμενομενα αποτελεσματα εισαι εκει που θελεις σαν ομαδα, και σαν ονομα.
Εχεις ξεπερασει στο 100% την περσινη τραγικοτητα, και ειναι σαν να ανελαβες φετος την ομαδα.

Στο κυπελλο το επνιξες στα ημιτελικα, ενω πηγαινες τρενο για μεγαλα πραγματα.
Δυστυχως ειναι και ατλετικο αυτη, τι θελεις. 

Κοιτα να βγεις Ευρωπη, του χρονου, μη την πνιξεις την χρονια, οπως περσι.
Προσεχε, μαζεψε εμπειρια.

Στις μεταγραφες, καλη επιλογη ο Καπα, αλλα και ο Μουτινιο θα βοηθησει με την εμπειρια του.
Εχεις ενα στοχο μπροστα σου, και σε θελω δυνατο, δε θελω δικαιολογιες, Ευρωπη και παλι Ευρωπη.

Παμε δυνατα!

@desperado Αυτο με τα PCs λεω να το κανω κι εγω.

Εξαιρετικη επιλογη η Εβερτον, πολυ καλη καριερ-ομαδα, ανεκαθεν.
Θελω να δω τι θα κανεις.

---------------------------

Borussia%20Dortmund%20Youth%20Puma%20YellowBlack%20Borussia%20Dortmund%20201617%20Home%20Replica%20Jersey%20professional%20%20CIJTCE%20CIJTCE_1.jpg

ΠΑΜΕΕΕΕΕΕ

Borussia-Dortmund-Vs-Schalke-04.jpg41496927_303.jpg

Ντερμπι της κοιλαδας του Ρουρ, λοιπον.

Screenshot-22.png

Μπαινουν οι ομαδες μεσα, το γηπεδο ειναι ΓΕΜΑΤΟ για το τελευταιο εντος εδρας παιχνιδι για τον Μπαρτο, και στο πεταλο της Unity αντικριζω αυτο.....

rVHos3s.jpg

Ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ κορεο για την παρτη μου, μαγκες, απο τα αλανια στην Unity.
ΤΕΡΑΣΤΙΑ τιμη μου, που βρηκα μια γωνια στην καρδια τους, και θα με θυμουνται τοσο εντονα, τα παλικαρια.

Τους ανεβασα απο Β Εθνικη, ενω μπορουσα να παω σε οποιαδηποτε αλλη ομαδα, που επαιζε Ευρωπη, και πηρα και τιτλο την επομενη σεζον κατευθειαν.
+ το πρωταθλημα και ο τελικος ΤΣΛ φετος, νταξει, λογικο.

Και αυτο μας εδωσε ωθηση για το ΤΣΛ.
Αλλα αυτο ηταν το θεμα.....οτι σκεφτομασταν το ΤΣΛ, δυστυχως.

Screenshot-21.png

Μια εξαιρετικη Σαλκε μας πηρε το Χ, και για να ειμαι ειληκρινεις, κοντεψαμε να χασουμε κιολας.
Τα μυαλα μας ηταν 100% στο ΤΣΛ.

Λαμπρο σημειο του παιχνιδιου το γκολ του Ρασφορντ, και ο πανυγυρισμος με μενα ως προπονητη, στον παγκο, για το ανεπισημο "Ευχαριστω" 

Screenshot-17.pngScreenshot-18.png

B04 - BvB 3-1 

Τελευταια αγωνιστικη ηττα.
Κακη ηττα κιολας, με κατω τα χερια.

Οπως ειπαμε, ειμασταν ηδη στον τελικο.......

--------------

Και παμε στον μεγαλο τελικο!!!!!

Screenshot-19.pngScreenshot-9.pngScreenshot-6.png

Το αποκορυφωμα ηταν οτι το γηπεδο που θα φιλοξενουσε τον φετινο τελικο ηταν το γηπεδο της Σαλκε, η Βελτινς Αρινα!!!!!

f599607f79e568977c9a3cfeaa47a3af.jpg

To γηπεδο της μισητης αντιπαλου της ΒνΒ, θα ειχε την τιμη να μας φιλοξενησει, και αυτο ηταν ηδη ενα τεραστιο κακο ονειρο για τους οπαδους της!!!!

Screenshot-7.png

Εδω οι οπαδοι μας σε ολο τους το μεγαλειο, να παρελαυνουν στο πεταλο των οργνανωμενων του μισητου τους αντιπαλου.
Ο οργασμος δεν ειχε ορια!!!!

Και το παιχνιδι ξεκινησε!!!!!

Μπηκαμε φουριοζοι, και δε το περιμεναν, με ενα γρηγορο τετ-α-τετ που εβγαλε ο Ντοναρουμα.
Μετα, επιτεθηκαν κι αυτοι, και επρεπε να βγαλει ενα καλουτσικο σουτ ο Λεο, σε κορνερ.
Αναμενονταν παιχνιδαρα.

Στα επομενα 20 λεπτα, καταφερα μεχρι και να πεταξω ενα μαξιλαρι στον τοιχο, για να σωσω το χειριστηριο, γιατι αυτος ο ανθρωπος ητανε οτι καλυτερο εχω δει σε τερματοφυλακα στο ΦΙΦΑ 19.

Gianluigi-Donnarumma.jpg

Δεν εχω την παραμικρη ιδεα πως σταματησε 4 τετ-α-τετ συνεχομενα, απο Κορντομπα και Ροσφορντ, τους 2 καλυτερους παικτες στην Ευρωπη.

Και.....οπως εχει ο κανονας...
Στο 43' κανει μια τρομερη κεφαλια, μετα απο λαθος του Owusu, ο Ουεσλευ.....και 0-1

Λεω "ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΧΑΣΩ ΤΣΛ ΑΠΟ ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑ" πραγματικα.

Στο ημιχρονο κανω τα μαγικα μου.
Κοπαναω 4ο παικτη μπροστα (τον Ντιοπ τον εβαλα καθαρα 10ρι) και Τοναλι+Κουζανς επαιζαν αμυντικα χαφ, για να μπορουμε να αντελεξελθουμε στις αντεπιθεσεις.

Και......κατεγισμος

Ευκαιρια μετα απο ευκαιρια, το κεντρο τους δεν υπηρχε, στην επιθεση ειχαν συνολικα 4 επαφες σε ολο το παινχιδι.

Αλλα ο Τζιτζι?
Απτοητος.
ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ εμφανιση, ΚΟΥΒΑΛΟΥΣΕ το παλικαρι, ειληκρινα.

Τελικα τα καταφεραμε στο 73'

1-1 ο Κοβαλτσουκ.
Επρεπε να ανεβει το δεξι μας μπακ για να σκοραρουμε, αν ειναι δυνατον.

Ηρεμησε το παιχνιδι για 15' λεπτα, και εκει που λεω "Ε νταξει, παμε παραταση..." βγαινει μια καλη επιθεση.......

Screenshot-3.png

Ο MVP ΤΗΣ ΣΕΖΟΝ ΣΤΟ 90' ΜΑΣ ΔΙΝΕΙ ΤΟΝ ΔΙΚΑΙΟΤΑΤΟ ΤΙΤΛΟ ΤΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑΣ ΕΥΡΩΠΗΣ!!!!!!

Ενα ΑΨΟΓΟ πλασε, που ΠΑΡΑΛΙΓΟ να πιασει ο σκυλος ο Τζιτζι μας δινει το τροπαιο!!!!!!

Screenshot-12.pngScreenshot-14.pngScreenshot-15.pngScreenshot-16.pngScreenshot-10.pngScreenshot-11.pngScreenshot-13.png

ΤΕΛΟΣ!!!!

Μια ΕΠΙΚΗ σεζον τελειωνει με εναν ΕΠΙΚΟ τροπο!!!!

Ο πρωταγωνιστης της Καριερας κλεινει το Career με ενα Ευρωπαικο τροπαιο!!!
Καταπληκτοκος!!!!!

Αλλες παρατηρησεις

Screenshot-20.png

Η Μιλαν πηρε το πρωταθλημα με 100 βαθμους.

Screenshot-4.png

Πρωταθλητρια EL η ΟΛ!!!!!

Screenshot-1.png

Πρωτοι 2 σκορερ του Πρωταθληματος

Screenshot-2.png

Τελικη βαθολογια.

Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ομαδα που εχω χειριστει στο ΦΙΦΑ 19.
Ισοροπια στις γραμμες, αψογοι παικτες στις θεσεις που θελω, ολα πραγματικα εκπληκτικα!!!

-------------------------------------

ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ CAREER

• Γκορνικ Ζαμπρζε.

Screenshot-25.png

7 τροπαια.
    5 πρωταθληματα και 2 κυπελλα.

5 χρονια.

• Μπορουσια Ντορτμουντ

Screenshot-5.png

4 τροπαια.
    2 πρωταθληματα, 1 πρωταθλημα Β Εθνικης και ενα ΤΣΛ.

3 χρονια.

• Co-MVP για πρωτη φορα, αυτοι οι μαγκες.

Screenshot-26.pngScreenshot-27.png

Συνυπηρξαν ως συμπαικτες για πολλα χρονια, αλλα λαμψανε με διαφωρετικα φωτα.
    Ο ενας με την πιστη του στον συλλογο που ακομα και τωρα, ΕΚΕΙ ακομα ειναι, και ο αλλος με το απεραντο ταλεντο του, που τον εχω απο τα 16 του στην ομαδα και τον εχω μεγαλωσει εγω.

Πραγματικα αξια παιδια, και πρωταγωνιστες του Career,

Αξιοι αναφορας οι Αζεβεδο, Λεο, Βιετσορεκ, Φιλιπ, Ρομαντσουκ, Μαιερ, Κοβαλτσουκ, Owusu, Φρουχτλ, Mατουζεκ, Felix και Κοκερετ.
    Μεγαλες μορφες.

Τελος αυτο το save.
Το κορυφαιο μου, εννοειται, το ξεκινησα Χριστουγεννα, και ειναι 19 Απριλιου.
Τρομερα πραγματα, εχω να κανω τοσα πολλα χρονια, απο το 16 που εκανα 6 με Γκορνικ και μετα αρχισα αλλο, και παλι τα 8 δεν τα εφτασα.
Και να ειναι αυτα τα 8 χρονια στην Γκορνικ και την ΒνΒ, 2 ομαδες που λατρευω, και την ΒνΒ απο Β κατηγορια κιολας.
Πραγματικα μαγεια.

Παμε για κατι αλλο, τωρα.
Δε ξερω που θα καταλυξω, αλλα θελω πολυ να επιστρεψω σε μικρη ομαδα.

Θα εχετε νεα μου Κυριακη με Δευτερα.

Μια τελευταια φορα, για φετος.

ECHTE LIEBE!!!!!!!!!!!!
VIVA GORNIK!!!!!!!!!!!

Screenshot-29.pngScreenshot-30.png

• Love 4

@ELBarto-3-

Έκανες αυτό που έπρεπε στον τελικό... 

Πήρες και αυτό το τρόπαιο σε αυτό το Καριερ... 

Μεγάλος Μανώλης στον τελικό, τη να πούμε για ένα παίχτη που έβγαλες εσύ στις αρχές του Καριερ.... με ΓΚΟΡΝΙΚ....

Ένα μεγάλο μπράβο για όλες αυτές τις σεζόν που μας προσφερες...

ΜΕΓΆΛΟ  RESPECT  από εμένα αδερφέ,  περιμένουμε το νέο σου μεγάλο Καριερ...

Και ναι αν είναι να βγει σαν και αυτό ξεκινά μια καινούρια ΓΚΟΡΝΙΚ βρες μια ομάδα αντίστοιχη....

Πάρε το χρόνο σου , εγώ μάλλον τη βρήκα...

---------------------------------------------------------------------------

Λοιπόν παίδες άκυρο η ΕΒΕΡΤΟΝ.. Όχι γιατί δεν βγήκε,  ήταν μια χαρά η ομάδα και όλα αυτά που είχα πει με σύστημα και τακτική βγήκαν όλα.... Αλλά....

Το σκέφτηκα καλύτερα όμως και είπα να κάνω το ίδιο που είπα με ΕΒΕΡΤΟΝ αλλά να φτιάξω τον δικο μου ΑΓΙΑΞ... 

IFK_G%C3%B6teborg.png

Μια ιστορική ομάδα στην Σουηδία 

2η σε πρωταθλήματα 18 τελευταίο 2007 (1η  η ΜΑΛΜΕ με 20) 

Και 3η σε κύπελλα με 7..

Αλλά η ομάδα έχει και 2 ΚΎΠΕΛΛΑ ΟΥΕΦΑ την δεκαετία του 80... 

Και καλές πορείες σε Πρωταθλητριών...

Πάμε λοιπόν να κάνουμε αυτό το challenge...

Πάμε να κάνουμε την ομάδα πάλι μεγάλη , αφού βρίσκετε σε άθλια κατάσταση 

---------------------------------------------------------

Στα του ΦΙΦΑ τώρα η ομάδα είναι από τις χειρότερες και θέλει πάρα δουλειά 

Κανόνες 

1. Pre contracts, ίσως κάνω 1 τη σεζόν με την προϋπόθεση ότι θα είναι μόνο Σουηδός...και 11αδατος 

2. Ακαδημιες φουλ

3. Μονο 5 ξένους  (μη Σουηδούς) 

11αδα 

Είπαμε τακτική  σύστημα ΑΓΙΑΞ... 

Vibe,  Ανέστης ότι καλύτερο έχουμε σε οβεραλ και ίσως είναι και οι δύο το βαρόμετρο για κάποιες τραμπες...

Από εκει και περα , LAGEMYR, KHARAISHVILI, STARFELT, έχουν κάποια βελτίωση λίγο πάνω από 70...

Toko  ο γρήγορος ΧΑΦ,  ERIKSSON ο χαφ που έπαιζε το πρώτο μισό στον Παναιτωλικό... καλός..

VISSER ,το τούμπανο από την Ακαδημία.. θα δείτε πιο κατω.. Δεν έχει παίξει ακόμα τώρα τον ανέβασα μετά το τελευταίο ματς...

58381338_449901882429426_217412758499491

Και παμε  και στο υπόλοιπο ροστερ όπου ο Berglund,  ανέβηκε και αυτός από την Ακαδημία για να συμπληρώσει ροστερ και βλέπουμε..

Nygren,  είναι 16 χρονών και έχει και αυτός μια βελτίωση λίγο πάνω από 70..

Με τους υπόλοιπους απλα κλαίμε...

57453574_449902315762716_469071921058467

Αυτά είναι τα 2 πρωτα ταλέντα με τον "αλιεξανδρος" να φαίνετε ότι θα γίνει θηρίο....

57321536_449903099095971_837719459685728

Πάμε ματσάκια 

Λοιπόν μπορώ να πω ότι το πρωτάθλημα ξεκίνησε ιδανικά για εμάς αφου είχαμε για 3 ομάδες που είναι ένα τσικ ακόμα χειρότερα από εμάς και το εκμεταλευτικαμε με Ξεκίνημα 3στα3 αλλού δύσκολα, αλλού εύκολα... 

Το 4ο ματς με ΧΑΚΕΝ γνωρίσαμε την πρώτη μας ήττα,  αν και είμασταν καλύτεροι και χάσαμε πάρα πολυ καλες ευκαιρίες...

57262935_449903682429246_311651015782406

Η βαθμολογία είναι κάπως έτσι στην αρχη του πρωταθλήματος,  με τη ΝΤΖΟΥΡΓΚΑΡΝΤΕΝ  που έχει 4στα4 να είναι ο επόμενος αντίπαλος 

58461499_449896922429922_654253028765650

Στο κύπελλο τώρα όπου είναι σε ομίλους θα το κάνω ΣΙΜ και αν περάσουμε στους 8 θα αρχίσω να παίζω τα νοκ άουτ...

57314199_449897375763210_611058022978735

Παρατηρήσεις

Για αρχή το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι το σύστημα, η τακτική και οι ρόλοι που έχουν οι παίχτες τα πάνε εξαιρετικά...

Για τα άθλια στατιστικα της ομάδας... 

Σιγά σιγά με παιδιά από τις ακαδημίες και με έξυπνες κινήσεις ( 2Μ μπάτζετ έχουν μείνει)  πιστεύω να φτιάξουμε κάτι καλό...

Αυτά παίδες τα λέμε σύντομα ξανά..

• Love 2
  • Like 1

Πάμε να συνεχίσουμε αφού το πήρα ζεστά το θέμα....

Πριν ξεκινήσω κάτι που ξέχασα και θα  το δούμε παρακάτω είναι τα ντέρμπι..

Νο1 με ΑΙΚ  ΣΤΟΚΧΌΛΜΗΣ

Νο2 με ΜΆΛΜΕ  λόγο ιστορίας των 2 ομάδων από την δεκαετία του 80 κυριος και μετα

Νο3  ΕΛΣΦΜΠΟΡΓΚ και ΧΑΚΕΝ  τα πιο μικρά ντέρμπι...

Και ξεκινάμε με πρωτάθλημα πρωτάθλημα κ μετά με κύπελλο,  δεν τα βάζω ενδιάμεσα...

Είχαμε μείνει με ΤΖΟΥΡΓΚΑΡΝΤΕΝ που όλα πήγαιναν για Χ αλλά τελικά στο τέλος από κόρνερ πήραν τη νίκη.. αδικο αποτελεσμα.

Συνεχίσαμε με 2 πολύ εύκολες νίκες,  αλλά είχαμε ένα τρομερο τραυμαυισμο όπως θα δείτε από κάτω ακριβός...

57415244_450318019054479_512858437042831

Η τύχη με το μέρος μας λοιπόν,  7 μήνες εξω ένας βασικότατος και εξελιξημο παίχτης μας....παει σχεδον όλη η χρονιά...

58057768_450242482395366_473104022182559

Ο επόμενος που θα μπορούσε να παίξει ήταν κ da Graca με 58 overall...

Οπότε πήγα σε μια γρήγορη κίνηση από τους ελεύθερους με τον Ισλανδο να καλύπτει την θεση

Ο άλλος,  είναι μια κινηση τζάμπα αφου έδωσα ένα σαπακι και 50Κ και πήρα ένα γρήγορο με καλή αντοχή και εξελιξημο αριστερό μπακ...

57444611_450316912387923_920067940964263

Και παμε στο πρώτο ντέρμπι της σεζόν όπου μπήκαμε με τσαμπουκά... Η ομάδα δεν φοβήθηκε καθόλου το ματς..

η κακή στιγμή που κέρδισαν πέναλτι σε κρίσιμο σημείο γύρο στο 70', το έβγαλε εντυπωσιακά ο Ανέστης...

Μεγάλη νίκη..

57551871_450255689060712_733774469369167

• SIRIUS  - GOTEBORG  0-1

Ξέχασα φωτο κλειστο  ματσάκι αλλά πήραμε τους 3 βαθμούς 

• GOTEBORG  -  SUNDSVALL  3-1 (SIM) 

• GOTEBORG -KALMAR  3-1(SIM) 

SIM και τα2 γιατί δεν είχαμε παίχτες για να παίξουμε μικροτραυματισμοι και κάρτες,  είπα σιμ και ευτυχώς κερδίσαμε....

Συνεχίζουμε σε κανονική ροή 

Τη να πω για τα πρώτα 2 ματς;  Απλα είχαμε σβήσει τον διακόπτη.. Ήταν και πολύ καλοί και αυτοί και μας διέλυσαν πραγματικά και λίγα φάγαμε μπορώ να πω..

Αλλά στο επόμενο με ΝΟΡΚΕΠΙΝΓΚ  , η οποία είναι πολυ καλη ομάδα,  κρατήσαμε το μηδέν και όχι μόνο , μετά  από ένα τραγικό λάθος τους στο 93'  το εκμεταλλευτικαμε και πήραμε μεγάλη νίκη...

57345631_450318765721071_197520166496501

Και πάμε στο μεγάλο ντέρμπι,  το μεγαλύτερο ντέρμπι πόλεων της χώρας,  ΣΤΟΚΧΌΛΜΗ εναντίον ΓΚΈΤΕΜΠΟΡΓΚ 

μπήκαμε δυνατά,  χάσαμε ευκαιρίες,  μετά κάτσαμε, βγήκαν αυτοί μπροστά,  έχασαν και αυτοί ευκαιρίες...

Στο 2ο μέρος τα ίδια με αυτούς να είναι λίγο πιο τυχεροί,  ειδικά στο 2ο γκολ όπου μας έκοψαν τα φτερά..

57299384_450290842390530_812284962718036

Στην βαθμολογία είμαστε πολυ καλά  θα έλεγα,  σε εξαιρετική θέση θα έλεγα και Πάμε να δούμε τη θα κάνουμε στον 2ο γύρο ,

Η ΧΑΚΕΝ ειναι ψιλό έκπληξη,  πιο πολυ για την διαφορά που έχει πάρει..

Είμαστε μέσα Δεκέμβρη και επόμενο ματς πάλι σε 2 μήνες 8 Φλεβάρη  με ΑΙΚ ΣΤΟΚΧΌΛΜΗΣ,  ντέρμπι δηλαδή στα καπάκια...

57504339_450314175721530_409668491239489

ΚΥΠΕΛΛΟ

Όπως είπα ΣΙΜ ο όμιλος , όπου περάσαμε...

57403801_450318152387799_462858573548460

Στους 8 τώρα 

Με μια ομάδα που  είναι μικρό ντέρμπι για την ομάδα ,  μας έβαλε δύσκολα σε σχέση με το πρωτάθλημα, αλλά ο VIBE είναι εκεί και μας έστειλε στην παράταση,

όπου ο SODER μπήκε ξεκούραστος και καθάρισε το ματς... 

Κερασάκι το 1ο γκολ του μικρού VISSE  για γο 4-1 από κάτω στο βίντεο..

Επόμενος αντίπαλος η ΝΤΖΟΥΓΚΑΡΝΤΕΝ τον Απρίλιο πλέον ξανά...

57839990_450304579055823_254819058904465

Για τις μεταγραφές που μόνο με αυτό έχουμε να ασχοληθούμε...

Εκτός από τους 2 που σας έδειξα πιο πάνω 

Μια αναγκαστική και μια του LB που είχα σταμπαρει, 

Για τις  επόμενες κινήσεις , τίποτα δεν είναι σίγουρο... 

Θα το μελετήσω καλά και θα πράξω..

Μόνο το Pre contract με έναν Σουηδό που έχω πει είναι πιο στάνταρ... Και θα είναι παίχτης για τα ΧΑΦ...

Αυτά,  συνεχίζω και αύριο πιθανόν να έχουμε νεότερα...

Τα λέμε..

IFK-G%C3%B6teborg.jpg

• Love 3

@Fanis-13- Είχες μια ανισορροπία στην αρχή με πολύ άσχημα αποτελέσματα και μεγάλες ήττες εντός όπως με τη Βιγιαρεάλ, αλλά σιγά-σιγά βρήκες την ταυτότητά σου με μπροστάρη τον Ροδρίγο και έφερες αντίστροφα εντυπωσιακά αποτελέσματα.

Πρέπει να εκμεταλλευτείς το γεγονός ότι δεν έχεις Ευρώπη και να φθάσεις την 4αδα. Κοντά είσαι στους 6 πόντους είναι η διαφορά, εκεί βρίσκεται η Εϊμπάρ, στην οποία έριξες 6αρα στο κύπελλο/

Εκεί στο Copa del Rey έκανες φοβερές εμφανίσεις, αλλά έπεσες πάνω στο τείχος της Ατλέτικο

Ωραίες κινήσεις με  Κάπα-Μουτίνιο που σε διατηρούν στο απαιτούμενο επίπεδο.

@ELBarto-3- Ιδιαίτερα συγκινητικό το ποστ σου, θέλει πολλή δουλειά και υπομονή να τρέξεις career 8ετίας!!

Έκλεισε όμως με τον πιο ωραίο τρόπο, με την κατάκτηση της κούπας με τα μεγάλα αυτιά και με γκολ του παίκτη που έβγαλες από τα σπλάχνα της Γκόρνικ!

Και αυτό μάλιστα έγινε και στο γήπεδο της μισητής σου αντιπάλου και απέναντι σε μια ομάδα που έκανε 100 βαθμούς στη χώρα της! Πραγματικά σενάριο από παραμύθι!!

Στα αγωνιστικά τώρα, ο Ντοναρούμα κόντεψε να πάρει το κύπελλο σπίτι μόνος του, αλλά βρήκες γκολ σε κομβικό χρονικό σημείο και είχες τον τελευταίο λόγο.

Στη Γερμανία η διαφορά ήταν χαώδης, δεν αντέχει σε κριτική

Γενικότερα αξιομνημόνευτο αυτό το career, σάρωσες στις λίγκες, θα μπορούσες λίγο καλύτερα στα κύπελλα, αλλά έβγαλες πολλούς παίκτες, όπως τους ανέφερες, εγώ θα θυμάμαι ακόμα την ψυχάρα τον Ματουζεκ 😄

Περιμένουμε τις νέες ποδοσφαιρικές περιπέτειές σου!!

FORZA EL BARTO!!!

@desperado  Έκανες μία πολύ ψαγμένη επιλογή, μία όντως ιστορική ομάδα, τη θυμάμαι μικρός που συμμετείχε πάντα στο κύπελλο Πρωταθλητριών.

Εξαιρετική δεξαμενή αυτή των Σουηδών παικτών το σίγουρα είναι ότι θα ξεχειλίζεις από ταλέντο, ενώ κλειδί είναι νομίζω να βρεις έμπειρους ξένους που θα τραβήξουν και τους παίκτες από τς ακαδημίες.

Αγωνιστικά ξεκίνησες καλά και είναι σημαντικό για την ψυχολογία και της ομάδας και τη δική σου

Ωραίο σύστημα αυτό με το κύπελλο, θα σου έλεγα να το παίξεις κανονικά και για την εμπειρία των νέων παικτών, αλλά και για το τρόπαιο

Πάντως δύσκολο φαίνεται το πρωτάθλημα έχει γύρω 7-8 ομάδες, αυτές που ήδη ξεχωρίζουν, που μπορούν να πρωταγωνιστήσουν

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Στα δικά μου, ο κύβος τελικά ερρίφθη:

ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ 

Είχα πει στο τελευταίο ποστ, αφού ήμουν αναποφάσιστος, ότι για να ξεμπλοκάρεις χρειάζεται και λίγο το συναίσθημα να βγει μπροστά.

Δε χρειάζεται να πω πολλά λόγια για να παρουσιάσω την ομάδα, εν πολλοίς είναι γνωστά σε όλους σας

Η ομάδα της Φλωρεντίας ήταν η κατάλληλη επιλογή, καθώς το ρόστερ της φέτος έχει πολλά κενά  (με δανεικούς σε ομάδες και από ομάδες) και είναι πρόσφορο και ό,τι πρέπει για φτιάξιμο, ενώ αριθμεί μόλις 22 παίκτες (!!!) με τους 3 από αυτούς να είναι πρωτοεμφανιζόμενοι

Για αυτό και ξεκίνησα με ανοιχτές τις μεταγραφές του καλοκαιριού όπως θα δείτε παρακάτω.

Επίσης τα τελευταία χρόνια η ομάδα λείπει από το ευρωπαϊκό προσκήνιο και αυτό από μόνο του είναι μεγάλο κίνητρο. Είμαστε εκτός Ευρώπης λοιπόν και νο1 στόχος για μένα φέτος είναι η άρον-άρον επιστροφή τουλάχιστον στο Γιουρόπα.

Το δηλώνω από τώρα, αν δεν βγω Ευρώπη, είτε μέσω πρωταθλήματος είτε κυπέλλου θα αποχωρήσω.

Στα χνάρια του @Diegito21 λοιπόν φέτος πάμε για την ευρωπαϊκή καταξίωση!!!

jt8ik6Z.jpg

Η διοίκηση έχει καταλάβει ότι το ρόστερ δεν είναι για πολλά φέτος και το έχει πάρει χαλαρά βραχυπρόθεσμα το πράγμα, αλλά δικός μου σκοπός είναι να βγω Τσάμπιονς Λιγκ νωρίτερα από την 3ετία

Εδώ θα πω ότι σε μεταγραφές δεν θα βάλω περιορισμούς σε εθνικότητα, όπως είχα στη Σασσουόλο μόνο με Ιταλούς, αλλά όπως κάνω γενικά πάντα να είναι τουλάχιστον ρεαλιστικές. 

Πάμε λοιπόν:

Βράχος για την άμυνά μας ο Πετσέγια, τον βρήκα κλεισμένο στην ομάδα και με το καλημέρα παρουσιαστήκαμε μαζί 

p00ueO3.jpg

Το σύστημα επέλεξα να μην το πειράξω, 4-3-3 δηλαδή, με ένα καθαρό 6αρι, δύο 8αρια που θα προσέχουν (για αρχή) κυρίως την άμυνα και από τους πλάγιους επιθετικούς ο ένας να έχει πιο οργανωτικές ελεύθερες αρμοδιότητες και ο άλλος να γίνεται πιο πολύ παρτενέρ του κεντρικού επιθετικού.Η ομάδα πονούσε κυρίως και στα δύο άκρα της άμυνας, στα χαφ και στη θέση του αναπληρωματικού τερματοφύλακα. 

20 εκ. το μπάτζετ και χρειαζόμουν και άλλα χρήματα και μάνι-μάνι ανακάλεσα 3 δανεικούς, οι οποίο πωλήθηκαν και έφεραν χρήματα για μεταγραφές:

1. GK- DRAGOWSKI, ο οποίος επέστρεψε από Εμπολι και πωλήθηκε με 6.5 εκ. στη Φορτούνα Ντίσελντορφ

2. CDM- S. CRISTOFORO, ο οποίος επέστρεψε από Χετάφε και πωλήθηκε με 11 εκ. στη Γουέστ Χαμ

3. ST- C. THEREAU, ο οποίος επέστρεψε από Κάλιαρι και πωλήθηκε με 3 εκ. στη Λειψία

Το πρώτο πράγμα που έκανα για την ενίσχυση της ομάδας ήταν να ζητήσω τη βοήθεια της .....πρώην, δηλαδή πήγα στη Θέλτα και έδωσα 7εκ. + τον πιτσιρικά Milenkovic και αγόρασα τον δεξί μπακ και ηγετική της μορφή H. Mallo, ο οποίος πρώτη φορά κάνει το βήμα έξω από τα ισπανικά σύνορα και ήρθε να με συνδράμει στο νέο μου εγχείρημα.

Επίσης τους ζήτησα δανεικό για 2 χρόνια τον Δανό χαφ M. Jensen που για όσους θυμάστε έκανε παπάδες στο career της Θέλτα και συμφώνησαν.

rieLKI2.jpg

Αποκτήθηκαν επίσης:

1. Ο έμπειρος στόπερ C. Zapata με 7,5 εκ. από Μίλαν, λόγω της φυγής του Ν. Milenkovic

2. Ο Αργεντίνος αριστερός μπακ με παλαιότερη θητεία τη Μίλαν, L. Vangioni με 4 εκ. από Μοντερέϋ

jlZozrG.jpg

3. Ο παίκτης βαρόμετρο της Μπολόνια, με επίσης παλιότερη θητεία στη Μίλαν (τι σύμπτωση, που να ήμουν και Μίλαν δηλαδή, χαχαχ) A. Poli, καθαρή ανταλλαγή με τον χαφ Saponara,του οποίου το δανεισμό έληξα από τη Σαμπντόρια και τον παραχώρησα άμεσα καθώς δεν μου έκανε.

YAdA6Y8.jpg

ΥΓ.: @ELBarto-3- Κοίτα ποιος ανήκει στην ομάδα, κάτω από τον Poli. Θα τον αφήσω όμως στην αγάπη του και δική σου να προσφέρει.

Άλλωστε έχω στην ίδια θέση το δικό μου πουλέν M. Jensen και θα μου είναι δύσκολο να τον αφήσω έξω. Επίσης είναι ένας παίκτης που τον έμαθα από εσένα, οπότε ας είναι καλά το παλικαράκι να σηκώσει κούπα στην Πολωνία. 

Ανακάλεσα επίσης το δανεισμό του πλάγιου LW/RW- V. Eysseric από τη Ναντ με σκοπό να τον κρατήσω στην ομάδα, αλλά έσκασε καλή πρόταση από Αϊντραχτ, θα δω αν θα μείνει ανάλογα από το εάν βρω αντικαταστάτη.

Το ρόστερ λοιπόν όπως διαμορφώθηκε την 1η αγων.:

a6jzTZL.jpg

Lafont- Veretout- Chiesa-Simeone μεγάλα κεφάλαια για την ομάδα! 

5b7H3ya.jpg

Mirallas- Pjaca-Fernandes-Gerson είναι δανεικοί, θα μείνουν όλοι αλλά οι τρεις πρώτοι δε με ψήνουν

Είχαμε και ένα ματς για την 1η αγων. εκτός έδρας με την άλλη συμπάθειά μου τη SAMPDORIA

5NkzFbX.jpg

Τα έμπειρα μεταγραφικά αποκτήματα μπήκαν κατευθείαν στα βαθιά

mXJNnjA.jpg

Με κυνισμό αλλά χωρίς προβλήματα επικρατήσαμε

Επόμενα ματς εντός έδρας με Κιέβο & Ουντινέζε.

Αυτά για αρχή..

FORZA VIOLA!!

• Love 4

αν θελετε ιδεες για κατι διαφορετικο δοκιμαστε καποιο απο τα εξης

1. εγω αυτο που παιζω με την μακλεσφιλντ εχει κανονες,παικτες μονο απο την ακαδημια και ελευθερους μεχρι 21 ετων,καμια μεταγραφη και κανενα pc,οταν ερχεται προσφορα για καποιον παικτη τον πουλαω ειδικα τωρα στην αρχη για να μαζεψουμε 2.5 εκ ωστε να επενδυθουν σε σκαουτερ 4*-5*.

2. μπορειτε να κανετε ενα καριερ που δεν θα κανετε κανενα pc και οτι  παικτη θελετε θα γινετε αγορα,το ειχα κανει αυτο στο 18.

3. μεταγραφες και pc ΜΟΝΟ απο το πρωταθλημα η τα πρωταθληματα τις εκαστοτε χωρας που επιλεξατε. (π.χ. αγγλια που εχει 4 κατηγοριες)

4. το καριερ που ξεκινησα φετος εγω με την φορτουνα κολωνιας,αγορα μονο γερμανων και μονο απο την ιδια κατηγορια.αυτο το αντιστρεφετε με το εκαστοτε πρωταθλημα που εσεις θα παιξετε.

• Love 2
  • Like 2

@Fanis-13-

Φαναρα μάλλον φαντάζομαι ότι δεν έχεις δει το παραπάνω ποστ μου σου κάνω copy-paste ξανά... Γιατί είχαμε ποστάρει μαζί και ξανά έκανα EDIT.. 

............Θα αρχίσω ανάποδα και με κύπελλο όπου πιστεύω ότι έκανες μια καλή πορεία , έφτασες στους 4 όπου εκεί είχε Ατλέτικο.. Ήταν δύσκολα αλλά δεν πειράζει...

Στο πρωτάθλημα τώρα,  φαίνεται και η η 9η θέση αλλά είσαι πολυνομία ακόμα και στην 4αδα αν είσαι σοβαρός στα επόμενα ΜΑΤΣ...

Αρκετά καλό μπακ ο CAPA , αλλά αν μείνεις και του χρόνου ο MOUTINHO είναι εξαιρετικός ΧΑΦ,  απίστευτος... αρκεί να σου βγει ..

Περιμένουμε το τέλος της σεζόν αδερφέ...

Και να είναι ευχάριστο με ευρωπαϊκό εισιτήριο...

@niktsiabe

Ειδή τα παιδιά μου μπαίνουν στην πρώτη 11αδα από την αρχή που τους ανέβασα....

Σε πιστεύω στα καριερ και θα σε ήθελα να σε δω και εσένα σε κάτι πιο  ψαγμένο..

Πολύ καλή ομάδα η ΦΙΟΡΕΝΤΊΝΑ , μια  πολύ καλή ομάδα για καριερ,  

Ξεκίνησες με μια ομάδα η οποία θέλει αναπροσαρμογή θα το έλεγα εγώ και ξεσαβουριασμα σιγά σιγά... 

Φόρτωσε την ομάδα με Ιταλούς και λάτιν που να μιλάνε ισπανικά,  κατά προτίμησει λευκούς....

Στις μεταγραφές δεν θα ,εω ποτέ για τους δανεικούς γιατί απλά δεν είναι δικοί σου... γι αυτό και εγώ τους διώχνω άμεσος..

Φοβερό χαφ ο POLI , ενώ το Βαντζιονι τον θυμάμαι περισσότερο στην Ρίβερ,  φοβερό μπακ...

Έκανες καλή αρχή με μια από τις συμπάθειες σου  με νίκη... 

Συνέχισε δυνατά 

FORZA AMIGO!!!!!

@TOL1S

Σχεδόν απο την αρχή βάζω όρους στα καριερ μου , ειδικά με τους ξένους που θα έχει η ομάδα,  βάζω συνήθως ότι ο 3-5,  

Όπως έχω τώρα στην Σουηδία με 5 μη Σουηδούς....

Τώρα με ΜΠΕΡΝΛΙ δεν έκανα PC , εδώ έχω βάλει όμως 1 τη σεζόν με την προϋπόθεση να είναι μόνο Σουηδός και 11αδατος...

---------------------------------------------------------------------

Και Πάμε για συνέχεια και αρχή με μεταγραφές 

Το μπάτζετ της ομάδας ήταν 2Μ μετά την αγορά σκαουτερ, αλλά με την κατάκτηση του κύπελλο πήγαμε στα 3.77Μ +2 πωλήσεις με κέρδος 350Κ , τα δώσαμε όλα, όταν λέμε όλα όλα  και πήραμε τους 2 από κάτω....

Νο1.

TIAGO ALMADA. 

17 ετών,  68 οβεραλ , 3.75Μ. Η ρητρα του τα οποία τα δώσαμε και μείναμε ρεστοι....maxresdefault.jpg

No2. Αν και πρώτα πήρα αυτόν....

Kristoffer OLSSON...  το 1  και μοναδικό pre contract , Σουηδός 8ρο 6ρι 75 οβεραλ , 

Είναι free agent αφου παίζει στην ΚΡΑΣΝΟΝΤΑΡ ΚΑΙ τον βρήκα να βολοδερνει στην Ιαπωνία... τα βρήκαμε,  έριξε κατά πολυ τον μισθό του και θα έρθει την επόμενη σεζόν να βοηθήσει στο έργο...

ImageHandler.axd?imageFormat=original%26

Και οι επόμενοι 2 παίχτες από την ακαδημια , οι οποίοι ανέβηκαν στην ομάδα,   όμως θέλουν αρκετή δουλίτσα...

57303442_450479819038299_696772454665263

Οι μεταγραφές Αουγκουστινσον και Αλμαδα μπήκαν στην 11αδα και δίνουν άλλο αέρα..

Στην δεξιά πλευρά έχουμε 2 παιδιά από την Ακαδημία... 

Τον VISSER τον ξέρουμε οτι θα γίνει θηρίο και σιγά σιγά γίνετε.. Αλλά απολογισμός θα γίνει στο τέλος της σεζόν...

Πίσω στη θέση του RB , λέω στο προηγούμενο ποστ ότι ο BERGLUND, ανέβηκε στη πρώτη ομάδα για να συμπληρώσει το ροστερ , όμως πήρε την θέση από τα 5 τελευταία ματς του πρώτου γύρου..

Είδα ξανά τα στατιστικά του και βλέπω ότι έχει τρομερά στατιστικα στις εκτελέσεις φάουλ και τρομερή πάσα, πάρα το 59 οβεραλ που έχει...

Έτσι τον έχω στην προπόνηση και του φτιάχνω την ντριμπλα και την άμυνα και πραγματικά παιχνίδι με παιχνίδι με εντυπωσιάζει....

57909077_450418555711092_201438789860170

Και Πάμε να δούμε ματσάκια...

Πρώτο ματς για τον 2ο γύρο ντερμπαρα όχι μόνο στα χαρτιά αλλά και στις 4 γραμμές του γηπέδου.. 

Φοβερά δυνατό ματς , πραγματικό ντέρμπι και δίκαιο 0-0. 

57486152_450427729043508_778304441185992

Συνεχίζουμε με φοβερή νίκη με ΧΑΜΑΡΜΠΙ,

αλλά ήττα με το ίδιο νόμισμα στο τέλος με ΝΟΡΚΕΠΙΝΓΚ.....

μας έβαλαν δύσκολα ΤΡΕΛΕΜΠΟΡΓΚ και ΝΤΑΛΚΟΥΡ,  

Δυνατή νίκη με ΧΑΚΕΝ στο μικρό ντέρμπι, που λόγο θέσης γίνετε μεγάλο... 

Πρώτο γκολ το BERGLUND με φάουλ και τους ρίξαμε από την πρώτη θέση επιτέλους...

Και στο  τέλος άφησα την ΜΠΡΟΜΑΠΟΙΚΑΡΝΑ όπου κάναμε την μεγαλύτερη νίκη για φέτος στο ΦΙΦΑ 19.. καρέ από τον αδικημένο SODER που όμως δεν ει καλύτερος από τον φανταστικό VIBE..

Έερχετε  πλέον 2η η νίκη με ΣΕΦΙΛΝΤ ΓΙΟΥΝ.  6-2 τη ΜΠΑΡΝΣΛΕΙ....

57602880_450782429008038_208747884459117

ΚΎΠΕΛΛΟ 

SVERIGES   CUP

Μπήκαμε δυνατά,  καταφέραμε να σκοραρουμε πριν μπούμε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα...

Γρήγορα στο 2ο μέρος κάναμε το 2-0 και μετά αραξαμε με αποτέλεσμα στο τέλος να δεχτούμε πίεση αλλά στο τέλος τελικά να πάρουμε την πρόκριση για τον μεγάλο ΤΕΛΙΚΌ με ΣΟΥΝΤΣΒΑΛ που απέκλεισε την ΜΑΛΜΕ...

57358102_450745412345073_340262722108758

Πάμε στο τελευταίο μεγάλο ντέρμπι της σεζόν όπου ήμασταν  πολύ καλύτεροι,   είχαμε και 3 δοκαρια , οπότε η νίκη είναι δίκαιη και μικρή σε σκορ...

Επισεις είχα,ε επιστροφή του STARFELT στην 11αδα μετά από 7 μήνες...

57377340_450759419010339_896549233056808

Και συνεχίζουμε με πρόβα τελικού και εύκολη νίκη με ΣΟΥΝΤΣΒΑΛ , αλλά το LB μας ο Αουγκουστινσον τραυματιστικε και θα παίξει ξανά τη νέα σεζόν...

Κακη ήττα με ΕΡΕΜΠΡΟ,  και άλλοι τραυματισμοί,  όμως θα είναι διαθέσιμοι στο επόμενο ματς...

57543527_450784139007867_607831180548505

Βαθμολογία τώρα,  όπου 5 στροφές πριν από το τέλος και όλα είναι στο νήμα....

Πραγματικά δεν περίμενα τέτοια πορεία από την πρώτη σεζόν αλλά ας το αφήσουμε να τελειώσει και μετά θα κάνουμε απολογισμό 

Βοήθησαν παντος οι μεταγραφες αλλα και τα παιδιά από την Ακαδημία....

57581560_450779675674980_836684974292310

Αυτά προς το παρών,  επόμενο ποστ με τέλος της σεζόν με 5 ματς να απομένουν και ο τελικός όπου σχεδόν όλα είναι κολητα και αυτο θα το κάνει πιο δύσκολο..

Για να δούμε τη μπορούμε να κάνουμε,  θα είμαστε η έκπληξη...

Περισσότερα στο επόμενο ΠΟΣΤ που θα έχουμε τέλος της σεζόν...

57462715_450454292374185_506403839072324

• Love 4

Καλησπερα, μαγκες. Επιστρεφω μετα απο καιρο. Ειχα καποια θεματα αλλα τωρα κομπλε. Να πω την αληθεια το τελευταιο διαστημα πηρε και ενα φιλαρακι το PES sto PS4 oποτε παιζαμε εκει μαζι. Αλλα ειπα να επιστρεψω, γιατι πραγματικα το FIFA ειναι ετη φωτος μπροστα. Για να μην τα πολυλογω. Αποφασισα να κανω ενα career με την 1η ομαδα που επελλεξα ποτε σε cm σε FIFA. HIBERNIAN. Αναλυτικοτερα στο επομενο post που θα σας παρουσιασω και τους 10 πρωτους αγωνες της σεζον. Θα προσπαθω να ποσταρω ανα 10 αγωνες, γιατι τωρα και με την δουλεια ο χρονος ειναι περιορισμενος.

Edited by Dimokritos
  • Love 4

Λοιπον, Ξεκινημα στην Σκωτια. 

spacer.png

Η ομαδα εχει καποιους καλους παιχτες αλλα χρειαζομαστε ενισχυση. Κορυφαιος μεχρι τωρα ο Gauld. Κανει απιστευτα πραγματα μεσα στο γηπεδο.

Αberdeen-Hibernian 0-1 

Hibernian-Rangers 1-1

Hearts-Hibernian 0-0

Hibernian-Kilmarnock 2-0

Celtic-Hibernian 1-2

Hibernian-Hamilton 3-2

St. Mirren-Hibernian 1-3

St. Johnstn-Hibernian 0-0

Hibernian-Livingston  1-1

Motherwell-Hibernian 1-0

spacer.png

Παρατηρησεις:

Μεχρι τωρα τα παμε καλα. Πιστευω θα ειμαστε στην 6αδα. Θελουμε ενισχυση για κατι παραπανω βεβαια. 

Edited by Dimokritos
  • Love 1

Πάμε για συνέχεια και δραματικό φινάλε....

Ας ξεκινήσουμε με το πρωτάθλημα 

Εδώ όπου στα τελευταία 5 ματς που είχα απομείνει,  ξεκινήσαμε με καταπληκτική νίκη επί της ΤΖΟΥΡΓΚΑΡΝΤΕΝ,  

Συνεχίσαμε νίκη επί της ΚΑΛΜΑΡ,  όπου μας έβαλε δύσκολα στην αρχή... 

Και μετά.... ρίσκαρα με αρκετές αλλαγές για να παίξουμε το κύπελλο... Αλλά και αλλά  είχαμε όπως είχα πει,  όλα τα ματς κολητα από ΚΑΛΜΑΡ και μετά...

Με Εστερσουντς δεν καταφέραμε να κρατήσουμε το 0 και είχαμε την ήττα δίκαια..

Με ΣΙΡΙΟΥΣ,  έβαλα ότι δεν είχα χρησιμοποιήσει σε όλη τη σεζόν +κάτι τσικο που τα ανέβασα από την Ακαδημία για πούλημα...

Δίκαιη ήττα αφου απλα δεν μπορούσαμε να κάνουμε τίποτα....

58442299_450988115654136_502548471557495

Και όλα αυτά για το κύπελλο,  όπου σχεδόν το είχα σιγουρακι...

Αλλά το σιγουρακι έγινε πανωλεθρία δυστυχώς....

Το ήθελαν πιο πολύ,  προηγήθηκαν 2 φορές,  ισοφαρισαμε 2φορες , πήγαμε παράταση και εκεί μας τελείωσαν...

57360321_450970498989231_834844519817438

Τελευταίο ματς με ΕΛΣΦΜΠΟΡΓΚ,  χωρίς βαθμολογική σημασία αφου  τη 2η θέση τη 3η το ιδιο είναι το εκανα σιμ και κερδίσαμε και πήραμε την 2η θέση τελικά...

58606373_450971958989085_274131854803809

Πάμε για απολογισμό....

Η χρονιά για τον σύλλογο ήταν τεράστια... Ο προεδρας τρελάθηκε... Και φυσικά είναι τεράστια η χρονιά  με τέτοια ομάδα και τέτοιο μπάτζετ,  είναι τεράστια η επιτυχία να βγεις 2ος και να είσαι στον τελικό του κυπέλλου...

Όμως για τα δικά μου δεδομένα,  εδώ που φτάσαμε έπρεπε έναν τίτλο τουλάχιστον να πάρουμε... Ήταν ψιλοξενερα αλλά και πάλι η σεζόν είναι επιτυχημένη...

Πότε δεν ξέρεις μπορεί να είχα ασχοληθεί με το πρωτάθλημα μόνο και να μην είχα κάνει πάλι τίποτα...

Προχωράμε όμως...

MVP:. Μα φυσικά ο VIBE που βγήκε και καλύτερος παίχτης της διοργάνωσης...

Πραγματικά μεγάλος φορ, γερό και ψιλό κορμί,  γρήγορος και με φοβερά πόδια και κεφάλι...3ος σκόρερ με 12 γκολ και πρώτος σε ασίστ με 9

. Πρώτος σκόρερ στο κυπελλο...

58380785_450988878987393_701626689839221

Οι υπόλοιποι...

•TOKO: THE MACHINE.... Ο WAKASO των φτωχών....

•ERICSSON: ΤΟ  ΜΥΑΛΌ 

•ALMADA  : ΌΣΟ ΑΝΕΒΑΊΝΕΙ ΓΊΝΕΤΕ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΌΣ 

• VISSER : ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΑΔΗΜΊΑ ΠΟΥ ΘΑ ΦΈΡΕΙ ΛΕΦΤΆ...

• ΙΣΛΑΝΔΟΣ : ΉΡΘΕ ΑΠΌ ΤΑ FREE AGENT ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΕΖΌΝ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΆ ΘΑ ΜΕΊΝΕΙ... ΦΟΒΕΡΌΣ ΑΜΥΝΤΙΚΌΣ 

• ΑΚΑΔΗΜΊΑ: ΟΙ 2 ΤΕΛΕΥΤΑΊΟΙ.. LUNDBERG - BERGSTROM, έπαιξαν αρκετά ματς ως αλλαγή και ανεβαίνουν και αυτοι σιγα σιγα , θα είναι στον πάγκο την επόμενη σεζόν...

Οι υπόλοιποι στο ύψος τους , άλλοι πιο καλοί ,  άλλοι δεν κάνουν,  ευτυχώς είναι λιγοι αυτοί που δεν κάνουν...

Και για το τέλος...

•BERGLUND: RB. 

Ανέβηκε απλα για να συμπληρώσει το ροστερ.. 

δεν ειδα καν τα στατιστικά του ,

όταν όμως έκατσα να δω που μπορεί να βοηθήσει,  ειδα τα πολύ καλά στατιστικα του στις εκτελέσεις,  κυριος  στα φάουλ και την πολυ καλη πάσα και LONG και SHORT... Έτσι έπιασε ένα ΣΛΟΤ  στις προπονήσεις και του  φτιάξαμε την ντριμπλα του και τα αμυντικά του καθήκοντα...

βασικοτατος και εκτελεστής των πάντων εκτός από πέναλτι...

Αυτά από την πρώτη σεζόν,  έχω φορτώσει την 2η σεζόν και το επόμενο ΠΟΣΤ θα είναι κάτι ωραίο...

Μεταγραφές,  προκριματικά κτλ...

Το μόνο που θα σας πω είναι ότι αυτό που με ξενέρωσε ακόμα πιο πολύ είναι το μπάτζετ όπου ο προεδρας έδωσε 800Κ και έτσι έχουμε χωρίς το κύπελλο 2.8Μ. μονο...μαζι με το κύπελλο φτάσαμε τα 4.5Μ 

Αλλά μέχρι εδώ τα υπόλοιπα στο επόμενο ΠΟΣΤ.. 

Τα λέμε παίδες μου...

fans-of-ifk-goteborg-during-the-allsvens

• Love 4