Jump to content
ELBarto-3-

FIFA 19 - Career Mode Topic

Recommended Posts

@Dimokritos Αναμενουμε νεα σου μπροο!!! Αντε με το καλο να ξεμπερδευεις με τον στρατο σε περιμενουμε πισωω!!!

@desperado περιμενουμε μπροο!!!

@Diegito21 Ελα ΑΕΚαραα μου!!!

Επ δεν ειναι αυτα για να λεγονται εδω μεσα:hehe:

Καταρχας να πω οτι εκανες 2 τεραστια pc με Ναβας και τον αγαπημενο μου Μερτενς και τρομερη κινηση με Συπριεν φυσικα που σε ανεβαζει επιπεδο και θα σε βοηθησει αρκετα φετος!!!

Δυστυχως στην ευρωπη αποκλειστηκες νωρις αν και σιγουρα αξιζες καλυτερη τυχη απεναντι στη Λατσιο... 

Τωρα στο κυπελλο τι να πω νταξει συμβαινουν και αυτα.. Σιγουρα το οτι αποκλειστηκες απο μια κατωτερη ομαδα ειναι πληγμα αλλα δεν πειραζει σου δινει την δυνατοτητα να αφοσιωθεις αποκλειστικα στο πρωταθλημα.. 

Στο πρωταθλημα τωρα στο 1ο ποστ αν και εκανες καποιες γκελες αρχισες να ανεβαινεις με αποκορυφωμα την μεγαλη νικη με μπαρτσελονα ενω και στο 2ο ποστ συνεχισες την ανοδικη σου πορεια ενω ηρθε το μεγαλο διπλο στο ντερμπι με Μπετις... 

Εισαι 8ος αλλα εχεις μονο μια διοργανωση στην πλατη... 

Προχωρα γερα σε πιστευω ακομα και για τετραδαα!!!

Παμε γερα για Ευρωπη παιχταραα μου!!!!

ΒΑΜΟΟΣΣ ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ!!!!

@Fanis-13- Τι να πω για σενα παιχταρα μου μας κανεις περιφανους με την Ναπολαρααα!!!

Δεν με πειραζει καθολου ο αποκλεισμος απο την Ατλετικο πας για πρωταθλημα και αυτο εχει σημασιααα

Σου ειχα πει οτι σε πιστευω ακομα και για τιτλο!!!!

Νταξει παιζεις μπαλαρα και μοιραζεις πονοοο!!! 

7-0 την βερονα 5αρες και 4αρες σε καθε ματς

Ειδικα το 1-4 με Μιλαν και το 5-1 με Ρομα ειναι η απολυτη ειδονη!!!

Δεν χανεται αυτο το πρωταθλημα αδερφεε μονο με αυτοκτονιαα!!

Μερτενς αλλο επιπεδο το παλικαρι κανει πλακαα

Για τον Ινσινιε δεν νομιζω οτι χρειαζεται να πουμε και πολλα παιχταραα απλα

Ζιενλισκι τα κανει ολα και συμφερειι

Παμε γερα για το τελος!!!

Περιμενω την κουπα του πρωταθλητη!!!

ΒΑΜΟΟΣΣΣ ΦΑΝΑΡΑΑΑ!!!

@ELBarto-3- Ταλεντο ο Γιακουμακης αλλα εβαλε γκολ που εν πολλης εκρινε ενα ολοκληρο πρωταθλημα ρε φιλε οποτε λογικο να του εχουμε μια μικρη συμπαθεια ;)

Νταξει στα επιπεδα του παλαιμαχου Ναζλιδη δεν ειναι αλλα κατι κανει:D:p

Στα δικα σου τωρα για επιλογη ομαδας δεν θα πω και πολλα αλλωστε τα εχουμε πει ηδη ιστορικη ομαδα γηπεδο κοσμος και μετρια κατασταση ειναι τα τελεια συστατικα για ενα πετυχημενο CM

Καλη επιλογη η Ντεπορ ειναι μεγαλο κινητρο η επιστροφη στα μεγαλα σαλωνια!!!

Μεταγραφικα εκανες καλες επιλογες ενυσχιοντας την αμυνα σου κυριως με πολυ ταλεντο και ποιοτητα με τον Ζαγκαντου και τον Βαγιεχο να αποτελουν πολυ συμαντικες κινησεις ενω και ο Παλασιος ειναι μεγαλο ταλεντο!!

Κοιτα μηπως μπορεσεις τον γεναρη και παρεις ενα τερμα κιολας μιας και φαινεται οτι θα εχεις θεμα στη θεση του τερματοφυλακα

Αγωνιστικα τωρα ξεκινησες με ενα τεραστιο διπλο στην εδρα της Μαγιορκα με τον Ζιλ να κανει παρτι και να δειχνει οτι θα ειναι κλειδι στην μαχη για την ανοδο

Σε πιστευω γερα για την ανοδο μην με απογοητευσεις θελω παρεα στην Πριμιερα;)

ΒΑΜΟΟΣΣ ΛΙΑΚΟΟΟ!!!!

Στα δικα μου τωρα ημουν λιγο χαλια αυτες τις μερες και εμεινα σπιτι και τελειωσα τη σεζον οπουυυ

44820601_2022686007818525_19941465294844

NAIII EIΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ LA LIGAAA!!!!

Καναμε σοβαρο 2ο γυρο και φτασαμε τελευταια αγωνστικη οπου αν κερδιζαμε θα βγαιναμε και πρωταθλητες στην Πριμιερα αλλα μειναμε στο 2-2 με Καντιθ και χασαμε την πρωτια αλλα ελαχιστη σημασια εχειι

44478138_2022686001151859_68680373850498

Απο 17 γκολ Αλβαρο και Γιακουμακης που βγηκαν και MVP της σεζον... Θα ηταν αδικο να βγαλω εναν απο τους 2 μονο

Τελος να πω οτι τον Γεναρη καναμε τραμπα τον Παπουασβιλι με τον Καμποτ και αποδειχθηκε καλη κινηση μιας και βοηθησε αρκετα και σιγουρα καλυτερα απο τον Γεωργιανο

Και κλεισαμε τους Αλμιρον και Ζαρντες με PC για την επομενη σεζον!!!!

Αυτα απο μενα παμε γερααα για τη συνεχειααα!!! 

2db3873d4ea0456080aefddab1be7298.png

• Love 4

@takisaek AINTEEEEEE ανεβηκε η ομαδαρα μου!!!!

Αλμιρον και Ζαρντες πολυ καλες προσθηκες, αλλα τωρα εισαι Λα Λιγκα, θελει προσοχη το καθε παιχνιδι.
Μακαρι να σου ερθω ;) 

------------------------------------

Deportivo_La_Coruna.png

Ματσακια σημερα.

Depor - Sporting Gijon 2-0 

Ενα εξαιρετικο ματς απο την ομαδα μου, με συνεχη κινηση της μπαλας, και καλα μαρκαρισματα.
Δικαιο αποτελεσμα.

Reus - Depor 1-1 

Σπαταλοι προ της εστιας, θα μπορουσαμε να φυγουμε νικητες αλλα με το ζορι ισοφαρισαμε στο 88' 

Depor - Almeria 0-0

Συναρπαστικο 0-0.
Ευκαιριες, κυκλοφορια, τρομερες αποκρουσεις.

Κανενα παραπονο.

Lugo - Depor 1-2

Παλι το προβλημα της Μαγιορκα, μπαινουμε φουριοζοι, κανουμε ευκολα το 0-2 και τσουπ, τιποτα μετα.
Κοντεψαμε παλι να φυγουμε με 1 βαθμο.

Alcorcon - Depor 1-2 Copa Del Rey (sim) 

Depor - CF Rayo 3-0 

Μια εκ των ομαδων που αν ειχε το ΦΙΦΑ Liga 3 θα επεφταν....

Granada - Depor 0-1 

Ενα τρομερο λαθος απο τον CB της Γραναδα μας χαρησε 3 βαθμους.
Κατα τ'αλλα μετριοτατο παιχνιδι απο μας.

l4eSkPq.png

---------------------------------------------

Παρατηρησεις 

• Μετρια παιζουμε, κερδιζουμε με την φανελα προς το παρων.
    Πολυ κακοι επιθετικα, δεν δημιουργουμε ευκολα.

• Το κεντρο θελει μια ανανεωση, κι ετσι προχωρησα νωρις σε αυτη την κινηση....

wxoJfv9.png

Οπως βλεπετε ο Κρον Ντελι δεν αγωνιζεται βασικος πια, και μπηκε ο δυναμικος Αργεντινος Παλασιος στην θεση του.
    Επισης ειπα να δωσω την θεση του βασικου GK στον Ορτολα, ο Χιμενεθ ειναι μαυρο χαλι.

• Ο Βαγιεχο ειναι ανεκδιήγητος. 

jesus-vallejo-cropped_11zxnvxofc6rl1cvlawfxzkodx.jpg

Μελλοντικος αρχηγος, 100%
    Φανταστικος, μακραν ο καλυτερος παικτης μας.

Αυτα, κυριοι, συνεχιζουμε προσπαθωντας να βελτιωθουμε.
Παιζουμε το στυλ που θελω, τουλαχιστον, χτιζουμε κουλτουρα.

VAMOS DEPOR !!!!!!

Sj49u6P.png

• Love 4

@Diegito21

Ξεκίνημα με Ανδαλουσία...

Ανέβηκες αδερφέ, μπράβο είσαι 1 βαθμό από την Ευρώπη, προσοχή τώρα 5 ματς ακόμα. 

Μεγάλη νίκη και μάλλον σημαντική στο ντερμπι  με ΜΠΕΤΙΣ .

Δωστα όλα αδερφέ 

VAMOS DIEGITO!!!

@ELBarto-3-

Πάμε στα βόρεια της Ισπανίας και την όμορφη Γαλικια, κάπου εκεί στο φάρο...

Μεγάλη επιλογή,  ελπίζω να σου βγει αδερφέ γιατί εμένα δεν μου έκατσε..

Ωραίες προσθήκες με μελλον.

Καλή αρχή με νίκη

*** συνέχισες με νίκες , και είσαι πρώτος από την αρχή δύσκολα ή εύκολα θα ανέβεις,  έχεις με διαφορά καλύτερη ομάδα...

VAMOS EL BARTO!!!

@Fanis-13-

Σπέρνεις τρόμο με τη μαφία σου Ιταλε σπέρνεις τρόμο.

Δεν το χανεις το πρωτάθλημα με τίποτα .

Άλλη διάσταση η νίκη  με ΡΟΜΑ... φανταστική. 

Δεν πειράζει για τον αποκλεισμό από την Ευρώπη,  έτσι και αλλιώς ήταν δύσκολη κλήρωση...

Τώρα για το κύπελλο αν σου κάτσει και το πάρεις,  καλό είναι και αυτό..

Αλλά πας για την μεγάλη κούπα  αδερφέ περιμένουμε...

FORZA!!

@takisaek

Τακα τακα τελείωσες τη σεζόν,  ωραίος ανέβηκες και απευθείας μια χαρά είσαι...

Τώρα αρχίζουν  τα δυσκολα,  περιμένουμε τη νέα σου σεζόν...

Πάμε στα δικά μου....

ΆΚΥΡΟ ΜΕ ΤΙΣ ΓΡΟΥΣΟΥΖΙΚΕΣ ΜΑΥΤΟΓΑΤΕΣ.....

Edited by desperado
Edit
  • Love 4

Χαιρετώ  όλους  τους καριερίστες .. Νομίζω πάνε δύο  χρόνια που έχω να γράψω στο topic της καριέρας και γενικά στο site..

Μπορεί να  μην γράφω πλέον  αλλά σας παρακολουθώ .. Απλά για όσους τους φαίνεται εύκολο στο Ultimate ας δοκιμάσουν τους παρακάτω sliders που έχω βάλει και με δυσκολεύουν ..

Με manual control δεν θέλω να παίξω  γιατί μετά δεν  θα απολαύσω το παιχνίδι , αλλά προτιμώ να παίζω πάντα σε τέρμα δυσκολία 6 λεπτά ματσάκια  και να ξεκινάω με αδύναμες ομάδες στη καριέρα ..Από εκεί και πέρα αν κάνω εύκολη  πορεία , μετά ασχολούμαι με τα slider..

Έχουμε και λέμε λοιπόν :  CM = Δυσκολία Ultimate , ταχύτητα normal  και χρόνος 6 λεπτά

USER/CPU

Sprint Speed  50/50

Acceleration   50/50

Shot Error   54/40

Pass Error   54/30

Shot Speed   50/50

Pass Speed   46/46

Injury Frequency    62/50

Injury Severity     35/50

GK Ability    50/55

Marking    50/60

Run Frequency   50/54

Height    50/50

Length   50/50

Width     50/50

FB Positioning  50/45

FT Control   54/42

ΥΓ. Οποίος παίζει cm με sliders πειραγμένα καλό θα ήταν να τα ανεβάζει , όπως και όταν λέτε δυσκολία κτλ πως ξεκινάτε μια καριέρα καλό είναι να αναφέρετε και τα sliders αν τα έχετε  πειράξει !!

Για την ιστορία παίζω Laliga με τη Celta 4.3.3 holding (Πέρυσι είχα κολλήσει στo 4.1.2.1.2) αλλά σκέφτομαι να ξεκινήσω Championship με Μίντλεσμπρο ή Premier με Wolves .... edit : ξεκίνησα με Huddersfield τελικά :)

Καλή συνέχεια προπονηταράδες μου :icon_cool::victory::thumbsup:

Edited by vagosvts7

12 hours ago, desperado said:

@Diegito21

Ξεκίνημα με Ανδαλουσία...

Ανέβηκες αδερφέ, μπράβο είσαι 1 βαθμό από την Ευρώπη, προσοχή τώρα 5 ματς ακόμα. 

Μεγάλη νίκη και μάλλον σημαντική στο ντερμπι  με ΜΠΕΤΙΣ .

Δωστα όλα αδερφέ 

VAMOS DIEGITO!!!

@ELBarto-3-

Πάμε στα βόρεια της Ισπανίας και την όμορφη Γαλικια, κάπου εκεί στο φάρο...

Μεγάλη επιλογή,  ελπίζω να σου βγει αδερφέ γιατί εμένα δεν μου έκατσε..

Ωραίες προσθήκες με μελλον.

Καλή αρχή με νίκη

*** συνέχισες με νίκες , και είσαι πρώτος από την αρχή δύσκολα ή εύκολα θα ανέβεις,  έχεις με διαφορά καλύτερη ομάδα...

VAMOS EL BARTO!!!

@Fanis-13-

Σπέρνεις τρόμο με τη μαφία σου Ιταλε σπέρνεις τρόμο.

Δεν το χανεις το πρωτάθλημα με τίποτα .

Άλλη διάσταση η νίκη  με ΡΟΜΑ... φανταστική. 

Δεν πειράζει για τον αποκλεισμό από την Ευρώπη,  έτσι και αλλιώς ήταν δύσκολη κλήρωση...

Τώρα για το κύπελλο αν σου κάτσει και το πάρεις,  καλό είναι και αυτό..

Αλλά πας για την μεγάλη κούπα  αδερφέ περιμένουμε...

FORZA!!

@takisaek

Τακα τακα τελείωσες τη σεζόν,  ωραίος ανέβηκες και απευθείας μια χαρά είσαι...

Τώρα αρχίζουν  τα δυσκολα,  περιμένουμε τη νέα σου σεζόν...

Πάμε στα δικά μου....

1536px-Logo_Sunderland.svg.png

Ιστορική ομάδα, 

6 πρωταθλήματα 

2 κύπελλα Αγγλίας. 

Καταπληκτικό γήπεδο,  

Με φοβερή ένταση IRL,

αλλά και στο ΦΙΦΑ ένα από τα καλύτερα αγγλικά με φοβερή φωνή...

A447-24Ab.jpg

Αύριο φουλ ποστ μέχρι και Νοέμβρη με 11αδα και ματσάκια...

Τα λέμε παίδες...

Το πρώτο μου CM στο 19 ήταν με Sunderland , να ξέρεις θα ανέβεις αέρας στην Championship , αλλά αυτό που με χάλασε και σταμάτησα την καριέρα μαζί της ,επειδή  στο  γήπεδο της το βράδυ το χορτάρι  έδειχνε χάλια (τα χρώματα) .. Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι ..

Edited by vagosvts7

Πάμε σε νέο καριερ αυτή τη φορά πάω σπίτι μου...

1200px-Derby_county_fc.svg.png

ΤΈΡΜΑ ΟΙ ΛΑΚΑΜΙΕΣ

Πάμε στην ομάδα μου 

Να ζω κάθε παιχνίδι (όπως και γίνετε),  να τα παίξω όλα,  να έχω ένα ολοκληρωμένο καριερ 

Πάμε αρχική 11αδα....

Τακτικές CLOUGHIE....

44929412_353053628780919_751946268981120

Όταν θες να βγάλεις παίχτη,  τότε πρέπει να παίζει κιόλας..... και αυτός είναι ο BOGLE ,στα δεξιά της άμυνας...

MARRIOTT : κάτι καλό βλέπω εδώ..

TOMORI: θέλει ένα δυνατό παρτενέρ.... Και θα τον έχει.

Φυσικά και θα μείνει  στην ομάδα ο αρχηγός... όποιος και να έρθει..

Τα υπόλοιπα στην πορεία.... να τους δούμε καλύτερα,  ειδικά τα εξτρέμ που έχουμε πολλά και ίσως χρειαστεί να ξεσκαρταρουμε , Περιμένουμε τον THOMAS (εξτρεμ) τον Γενάρη που είναι δανεικός στην ΚΟΒΕΝΤΡΙ και είναι πολλά υποσχόμενος....

Πάμε ματσάκια....

44898884_353054475447501_770354501388756

Πολύ καλά αποτελέσματα μιας και είχαμε δύσκολο προγραμα και συνεχόμενα ματς, αφού είχαμε και κύπελλο. 

Ανατροπή με την σκληρή ΡΕΝΤΙΝΓΚ, 

Μεγάλη νίκη με ΛΙΝΤΣ,  όπου κάποια στιγμή πήγε να μπει στο παιχνίδι... Αλλά έμεινε με την όρεξη..

Δίκαιο Χ με ΜΙΛΓΟΥΟΛ και δύσκολη νίκη με ΙΠΣΟΥΙΤΣ που παίζαμε με αλλαγές...

Large

Ξέχασα φωτο τεσπα....

WYCOMBE  -  DERBY COUNTY. 1-4

Ο μικρός μας πρίγκηπας στο παρθενικό του παιχνιδι,  Christopher  ROCHE εκανε χατ τρικ και είχε και  δοκάρι,

είναι ο κύριος από κάτω,

το πρώτο μας ταλέντο από την ακαδημια μας 

Δεν έχει προπονηθεί καθόλου,  φανταστείτε τη θα γίνει αν φτάσει 70 οβεραλ, τη έχει να γίνει. 

Και που να πάει 80+ 

44916318_353055058780776_749453676979945

Αυτά για αρχή όπως είπα πιο πάνω τα παίζω όλα, τα πάντα...

Τα λέμε σύντομα...

COME ON DERBY , COME ON DERBY, COME ON DERBY!!!!

rammie-and-ewie-at-DCFC-01.jpg

• Love 3

@desperado Αντε ρε φιλε ωραιος!!! Καποτε ηταν τρελη ομαδα η Ντερμπι!! Ευχομαι να στεριωσεις αδερφε! Ιδανικο ξεκινημα φιλε στο πρωταθλημα με πολυ δυσκολες ομαδες που θα διεκδικησσουν λογικα την ανοδο. Οι 2 σου επιθετικοι μπροστα σου σκοραρουν ειδικα ο Μαριοτ! Οποτε πιστευω αυτο θα σε βοηθησει πολυ! Μαρεσει το συστημα σου αρκετα! Ωραιος ο Γαλλακος στο κυπελλο ευχομαι να βγαλεις ενανμ εγαλο παικτη!

@takisaek ΜΠΡΑΒΟ ρε φιλε για την ανοδο!!!!! Μαγκας ο Γιακουμακης σε ανεβασε στην La Liga με τα γκολ του!!!! Φοβερος και ο ΑΛβαρο! Εχασες τον τιτλο φυσικα για ενα ποντο αλλα κλαην μαην σιγα! Το θεμα ειναι οτι θα βρισκεσαι στο τοπ της κατηγοριας οποτε πρεπει να ενισχυθεις!!!! 

ΑΝΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΩ την συνεχεια!

@ELBarto-3- Παμε στον κουλτουριαρη :D  Mαθαινει κουλτουρα το παιδι στην Ντεπορ :D !

Οι φωτο ηταν νοσταλγικες και ηταν και ο παικταρας ο Εμερσον ο βραζιλιανος στα χαφ που επαιξε στην ΑΕΚ!!! Μεγαλες ομαδες ευχομαι να την ανεβασεις και να την κανεις και παλι μεγαλη! Η εντεκαδα σου μαρεσει αρκετα οπως και οι μεταγραφες που εκανες...Ο Βαγιεχο ειναι ο τοπ παικτης που μπορουσες να φερεις και τους ληστεψες πραγματικα!!!! Τζαμπα τον πηρες...τον ΑΡγεντινο δεν τον ξερω αλλα ξερω τον παικτη της BvB θα σε βοηθησει και αυτος σε βαθος χρονου. Ζιλ και Καρταμπια δυναμη μπροστα και φυσικα η αδυναμια μου ο Μοσκερα ο οποιος οταν τον χρησιμοποιησεις θα δεις οτι η εμπειρια του θα ειναι πολυτιμη!!! Παμε στα ματσακια.....ΤΡΟΜΕΡΟ γκολ ο Ζιλ τι εβαλε ρε? ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ  νικη σε μια πολυ δυσκολη εδρα! Συνεχισες με νικη και καποιες ισοπαλιες χωρις να σου κοστισουν ομως και ξανα νικες οποτε μεχρι στιγμης εισαι αηττητος!!! Θαρρω οτι την ανοδο δεν την χανεις! Οκ στο κυπελλο κανε οτι μπορεις αλλα νταξει δεν ειναι ο κυριος στοχος σου! Χαιρομαι που αλλαξες τα κακως κειμενα στην εντεκαδα που σου χαλανε την εικονα που θες να δεις αλλα θελει υπομονη πολυ για να περασεις την  φιλοσοφια σου. 

Βαγιεχο παικταρας θες ομως εναν σε καθε γραμμη τετοιο και να χτισεις ;) 

Την Ντεπορ και τα ματια σου φιλε ειναι συμπαθεια μου και οοποτε μπορεσεις φερε τον Andone πισω :D 

VAMOOOOOOOOOOOOOS!!!! 

___________________________________________________________________________________________________

Ξεκιναγε το προγραμμα φωτια....

Image result for sevilla fc

Οκ το  ματς με την Ατλετικο εξελιχθηκε σε τσοντα....

Îεν διαÏίθεÏαι αÏÏÏμαÏο εναλλακÏÎ¹ÎºÏ ÎºÎµÎ¯Î¼ÎµÎ½Î¿.

Δυστυχως το σκορ 0-5...δεν το αποθηκευσα σε φωτο γιατι τα νευρα μου ηταν πολλα...Τραγικη η ομαδα πολυ κουρασμενη  5 βασικοιμ ου ηταν στο παγκο και αποδειχθηκε μοιραιο...Απιστευτος Σαουλ.

Μαζεψαμε τα κομματια μας και πηγαμε Λεβαντε...

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: ÏλήθοÏ, ÏÏάδιο και ÏÏαίθÏÎ¹ÎµÏ Î´ÏαÏÏηÏιÏÏηÏεÏ

Μπαινουν δυνατα και κανουν το 1-0..αλλα μετα αναλαβαμε δραση και πιο σωστα ο Προμες φροντισε να το τονισει με 2 γκολαρες!!!!

1-2 απο ημιχρονο και στο δευτερο χασαμε και 3 δοκαρια για ακομη περισσοτερα γκολ...Πολυ καλη εμφανιση!

Η Βαλενθια μας περιμενε και το Μεσταγια ειχε δυνατηα τμοσφαιρα μιας και παλευαν για την 4αδα και την εξοδο στο ΤΣΛ...

Το ματς ξεκιναει και απο την αρχη δειχνουμε οτι δεν ηρθαμε για να χασουμε...εχουν κενα στην αμυνα και οι Σαρ-Προμες κανουν παρτι!

Ομως ο Προμες με εξαιρετικη ενεργεια το πεταει μεσα και 0-1 στο 39ο λεπτο!!!! Τρομερο προβαδισμα!!

Στο δευτερο ομως η Βαλενθια μπαινει δυνατα και κανω ενα χαζο πεναλτι...εκτελει ο Ζαζα αλλα ο Σοριανο λεει ΟΧΙ!!!

Πανηγυρισα τρελα! Μεχρι το τελος κρατησαμε με πολυ καλη αμυνα και πηραμε ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ!

Η Σοσιεδαδ κανει τρελη πορεια και πηγαιναμε στο Ανοετα να δουμε τι μποροουμε να κανουμε!

Μπαινουμε πειρατες και χανουμε απιστευτο δοκαρι με τον Cyprien….Και το ματς να σας πω την αληθεια κυλουσε για ενα ωραιοτατο χ αλλα ενα δικο μου λαθος μας κοστισε στο κεντρο και ο σκοραρε το 1-0.....Ηττα σε πολυ κρισιμο ματς.....

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: ÏÏαίθÏÎ¹ÎµÏ Î´ÏαÏÏηÏιÏÏηÏεÏ

Το τελευταιο με την Ντεπορ θελαμε νικη αλλα οι Μπετις και Εσπανιολ ειχαν τον πρωτο λογο για το EL

Eιμασταν ισοβαθμια στους 57 βαθμους και οι 3 και στην μεταξυ μας ισοβαθμια η Εσπανιολ επαιρνε το εισητηριο...

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: ÏÎ»Î®Î¸Î¿Ï ÎºÎ±Î¹ ÏÏάδιο

Μπηκαμε πολυ καλα 2-0 απο το ημιχρονο και χασαμε ευκαιριες για 5 γκολ....Νικησαμε ειπαμε κ ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στον Νολιτο που σταματει το ποδοσφαιρο!!!

Να σαι καλα παικταρα!!!!

__________________________________________________________________________________________________

Και παμε τωρα...τελειωνει το ματς η Μπετις χανει η Εσπανιολ κερδιζει και ειναι αυτη στην 6η θεση....

Απογοητευτηκα ΑΛΛΑ στο κυπελλο επαιζε Εσπανιολ-Ατλετικο και το πηρε η Ατλετικο με αποτελεσμα η 7η θεση να μας βγαζει στην Ευρωπη!!

ΝΑΙΙΙΙΙΙΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ EUROPA!!!

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ :

• MVP : Θα το δωσε σε 2 ατομα στους Ασκασιμπαρ και Promes οι οποιοι κανανε τρελη χρονια και μας βοηθησαν παρα παρα πολυ!!!! Ο Promes σκοραρε 12 γκολ και μοιρασε 8 ασιστ!! Τρομερος!
  • Επισης ο Μποσκαλι στα τελευταια παιχνιδια επαιξε τρομερα στην αμυνα αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα ενισχυθουμε εκει! Ο Κραμαριτς στα τελευταια ματς δεν αγωνιστηκε λεπτο!
  • Παμε στην νεα χρονια με νεους στοχους και με νεα προσωπα τα οποια ευελπιστω να μην ειναι πολλα και να μην χασουμε πολλους παικτες!

Image result for nolito sevilla

• Love 2
  • Like 2

@Diegito21

Μπράβο ρε φίλε,  ωραίος πήρες κάποια σημαντικά ματς και βγήκες Ευρώπη. 

Δεν θα πω ότι ήταν επιτυχημένη η σεζόν σου , αλλά το έσωσες στο τέλος με την Ευρώπη και όλα καλά, 

Ένα παραπάνω την νέα σεζόν, μια πολυνκαλυτερη θέση στο πρωτάθλημα και μια καλή πορεία ακόμα πιο ψηλά στην Ευρώπη. 

Respect NOLITO 

ΜΈΓΑΣ  PROMES...

Περιμένουμε τη νέα σεζόν αδερφέ. 

VAMOS DIEGITO!!!

----------------------------------------------------------------

Πάμε για μια μικρή συνέχεια για να μην μαζεύονται...

CHAMPIONSHIP 

• Χιναρι αλλά ΕΑ με ΠΡΕΣΤΟΝ  μιας και είμαστε πολύ καλύτεροι,  μα πάρα πολύ καλύτεροι αλλά η ΕΑ πρέπει να σου σπάσει τα νεύρα,  μπουρδελο το έχει κάνει το παιχνίδι.... τεσπα.. τα ίδια πήγε να κανει και με την πεθαμένη ΜΠΛΑΚΜΠΕΡΝ πεθαμένη όμως έπρεπε να είναι το σκορ 10-0 χωρίς υπερβολές... τεσπα και εδω, τουλάχιστον κερδίσαμε. 

• Στο άθλιο γήπεδο της ΧΑΛ όπου με σκιές και γυαλαδες,  δεν ξέρω καν πως μπήκαν τα 4 γκολ, αλλά πανηγυριζα στην ισοφάριση...

• Επιτέλους είχαμε και καλά ματς 

Νίκη στο 90' σε παιχνιδαρα με ΡΟΔΕΡΑΜ 

Φοβερή μπάλα με ΜΠΡΕΝΤΦΟΡΝΤ,  δεν της αφήσαμε περιθώριο αν και προηγήθηκε με  δικό μου λάθος.... και τέλος 

Εύκολη νίκη με την αδιάφορη ΜΠΟΛΤΟΝ.  

1ο χατ τρικ MARRIOTT...που κάνει όργια..

45004855_353208598765422_443329787609271

Βαθμολογία με ματς λιγότερο κυνηγάμε την 1η θέση και είμαστε και αήττητοι...

Έρχονται πάλι κολλητά ματς και το επόμενο με ΝΟΡΙΤΣ όπου είναι χαμηλά βαθμολογικά και πιστεύω θα το χτυπήσει..

44963631_353204958765786_294537905422571

CARABAO CUP 

Πάμε στο κυπελλο όπου στ ο πρώτο ματς , παραλίγο ματς με δυνατή σφαλιάρα,  αλλά ο ROCHE με ασίστ και γκολ μας έσωσε. 

Στον επόμενο γύρο με ΓΟΥΛΒΣ , απλή τυπική διαδικασία.... Και εύκολα.. Και πρώτη ήττα στη σεζόν. 

43677250_353209032098712_112014258908168

45054115_353209312098684_516674230299498

Αυτά παίδες αύριο μάλλον η συνέχεια...

keep-calm-and-come-on-you-rams.jpg

• Love 3

@desperado Aντε καλη αρχη στην αγαπημενη σου αγγλια αδερφεε μου!!!

Πας τρενο με καλη μπαλα και αποτελεσματα και δειχνεις οτι μπορεις να χτυπησεις ακομα και 1η θεση!!!

Βεβαια διακρινω καποια θεματα στην αμυνα μιας και εχεις φαει αρκετα γκολ αλλα μπροστα εισαι δυναμη!!! 

Νταξει τωρα στο κυπελλο αποκλειστηκες απο μια ομαδα καλυτερη απο σενα και μια κατηγορια πανω απο σενα οποτε δεν εγινε κατι..

Παλεψε για την ανοδο που ειναι αυτο που εχει σημασιααα!!!

Σε πιστευω κανε με περιφανοο!!!

ΒΑΜΟΣΣ ΝΤΕΣΠΕΡΑΝΤΟΟΟ!!!! 

@Diegito21  ΝΑΙΙΙ ΡΕ ΠΑΙΧΤΑΑΡΑΑΑ!!!

Εκανες δυνατο φινις στο τελος και καταφερες να βγεις ευρωπη και να σωσεις τη χρονια!!!

Αν και χρειαστηκες και τυχη ευτυχως εκανες αυτο που επρεπε και θα παιζεις στο Γιουροπα του χρονου!!!

Νταξει Προμες Ασκασιμπαρ παιχταραδες δεν μου κανει εντυπωση που ειναι οι ΜVP της ομαδας!!

περιμενουμε ποιοτικη ενυσχηση τωρα ομως μιας και η επομενη σεζον πρεπει και θα ειναι καλυτερη απο την φετινη!!!

Παμε γερα για μια καλη σεζον σε πρωταθλημα και ευρωπη!!! 

Αλλωστε τωρα εχεις και παρεαα!!

ΒΑΜΟΣΣ ΝΤΙΕΓΚΙΤΟΟΟΟ!!!

@ELBarto-3- Παμε στον αδερφο!!!

Αδερφε κανεις καλο ξεκινημα και δειχνεις οτι θα παρεις απο αρχη κεφαλι για την ανοδο!!!

Η αληθεια ειναι για τα επιπεδα της κατηγοριας εχεις ομαδαραα δεν το συζηταμε καν...

Θελεις χρονο ακομα για να περασεις το στιλ και την φιλοσοφια σου στην ομαδα..

Βλεπω ομως οτι εστω και δυσκολα παιρνεις τα ματς και σε τετοιες κατηγοριες που ολες οι ομαδες μπορουν απο το πουθενα να σου κανουν ζημια..

Στο κυπελλο νταξει δεν ξερω αν θα δωσεις βαση μιας και κυνηγας την ανοδο αλλα αμα δεις οτι σου βγαινει παλεψε το!!!

Αντε και εγω και ο @Diegito21 περιμενουμε παρεεαα στην Πριμιερα μην μας απογοητευσεις!!!

ΒΑΜΟΣΣ ΛΙΑΚΟΟΟΟ!!!!

Παμε στα δικα μου τωρα με μπολικη δραση μιας και ερχεται δυσκολη βδομαδα και μεχρι την παρασκευη δυσκολα θα πεσει ποστ

Ξεκινημα της σεζον

Μπατζετ 28 μυρια 

Στοχοι της σεζον

Εισοδος στην 10αδα

να βγαλουμε 2 ταλεντα

Μεταγραφες

εφυγαν

Αγκιρε 1,3 μυρια

Ραι 1,5 μυρια

Γιακουμακης τραμπαα

Κλεμεντε δανεικος

συν καποιους που ηταν δανεικους

Ηρθαν

Augusto Batalla 22 χρονων G/K 72 οβεραλ 8 μυρια

Concha 22 χρονων RW/LM 72 οβεραλ 4 μυρια

Luis Muriel 28 χρονων ST 80 οβεραλ 12 μυρια + γιακουμακη

Ambrose RM/LM/ST 22 χρονων 71 οβεραλ 3 μυρια

Και αλλη μια μεταγραφη που θα την πουμε αργοτερα 

Εδω να πω οτι θα μπορουσαμε να παρουμε και τον Αλβαρο αλλα ηθελα κατι καλυτερο για την μεγαλη κατηγορια

Παμε στα ματς τωραα

55275430254d4864e718845314f9ab78.jpg

1η αγων.

44938969_2026457100774749_76176770942432

Νταξει δεν χρειαζεται να πω και πολλα... κλαρινο καναμε με ανυπαρκτη αμυνα και τον Ρατον που ξεκινησε στο τερμα κατ αναγκην να τρωει το ενα γκολ πισω απο το αλλο 

Καπως ετσι εκρινα οτι χρειαζεται αλλη μια μεταγραφη στα στοπερ και πηραμε τον Φοφανα 22 χρονων 69 οβεραλ με 1,5 μυριο και ελπιζουμε να εχει την εξελιξη που θελουμε

2η αγων.

Χιρονα - Σαραγορα 2-1 προηγηθηκαμε αλλα τι να το κανεις οταν κανεις την μονη φαση το γκολ δεν μπορεις να ζητας και πολλα απο το ματς... Ευτυχως που ο Μπαταλα κρατησε στο σκορ στο 2-1 μονο

3η αγων.

44958955_2026457127441413_38409841503916

ΕΛΕΟΟΟΣΣΣ 4 ΔΟΚΑΡΙΑΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ

Νταξει η ΕΑ θελει να μας σπασει τα νευρα φετος... ειμασταν 1-1 μεχρι το 65' οπου επρεπε να ειμασταν 3-0 αλλα καθε δοκαρι που ειχαμε εμεις στο καπακι γκολ η Μπετις.. Συνεχιζουμεε..

4η αγων.

Σοσιεδαδ - Σαραγοσα 3-0

Εδω δεν μπηκαμε καλα και ηδη απο το 30' ειχαμε φαει και τα 3 γκολ... ανυπαρκτοι εμεις συντηρηση δυναμεων αυτοι και δεν αλλαξε κατι

5η αγων.

Σαραγοσα - Καντιθ 2-1 επιτελους σπασαμε το ροδι και καναμε την 1η μας νικη φετος

6η αγων.

44989827_2026457144108078_90365621723222

Θες να εισαι ηρεμος αλλα πως;; Προηγηθηκαμε με τον Παιχταρα Μουριελ και οι αλλοι πατησαν 2 σουτ απο το σπιτι τους και εβαλαν 2 γκολ στις μοναδικες φασεις που εκαναν σε ολο το ματς

7η αγων.

Σαραγοσα - Θελτα 2-2  προηγηθηκαμε αλλα τα λαθη στην αμυνα δεν μας επετρεψαν κατι καλυτερο ευτυχως ο Μουριελ ισοφαρισε στο τελοςς!!

8η αγων.

44932453_2026457130774746_72665940550127

Ματσαρα που αν και παλι προηγηθηκαμε 2 φορες παλι τα λαθη της αμυνας μας στερησαν τη νικη....

Μπονους το υπερτεμαχιο του Μουριελ

9η αγων.

Βαλενθια - Σαραγοσα 1-1 προηγηθηκαν με Γκεντες και μας πατησαν κατω αλλα ο Μπαταλα επιασε και τις καλτσες του και ο Μουριελ στο 88' δεν αστοχησε στο τετ-α-τετ και πηραμε σπουδαιο Χ

10η αγων.

Σαραγοσα - Χεταφε 2-1 Μειναμε πισω στο σκορ με τον Ματα (οχι ο γνωστος:hehe:) αλλα ο Παιχταρος Μουριελ με ενα γκολ και μια ασσιστ μας πηρε το ματς

11η αγων.

44894429_2026457357441390_39042822745935

Προηγηθηκαμε με 0-2 αλλα βλακειες της αμυνας εκαναν το 2-2 αλλα και παλι θα μπορουσαμε να παρουμε το ματς αλλα ο Χασογκολης Ζαρντες στο 88' εστειλε στην μπαλα αουτ σε τρομερο τετ-α-τετ

12η αγων.

44959221_2026457387441387_90853217678026

One man show απο τον παιχταραα Μουριελ που μας εχει δικαιωσει πληρως μεχρι στιγμης

Τελειωμα μεγαλου παιχτου που θα λεγε και ο Αλεφας:D

13η αγων.

44979728_2026457117441414_57453942359436

Μεγαλο διπλο και πιο ευκολα απ'οτι δειχνει το τελικο σκορρ

14η αγων.

44991684_2026457394108053_89622368956815

Ευκολα χασαμε με ελαχιστες φασεις απο μερια μας απλα μειωσαμε με τυχερο γκολ στο 88' τιποτα αλλο

15η αγων.

Τενεριφη - Σαραγοσα 0-1 μετριο ματς εβαλε ενα γκολ ο Μουριελ και πηραμε το διπλο

16η αγων.

44893961_2026457374108055_10882159625717

Μας πατησε ο Μεσσι που εβγαλε 2 ασιστ...

44987624_2026457380774721_63397470231383

Εδω βλεπουμε το πεντακαθαρο οφαιντ που εδωσε:hehe: και μας ακυρωσε το 1-2 στο 55' Α ρε ΕΑ με τα μαγικα σου παλιι

17η αγων.

44933419_2026457727441353_82656071632090

Αν και ισοφαρισαμε το γκολ του Σενσιον μια κακη εξοδος του μπαταλα μας εφερε πισω στο σκορ.. Και φτανουμε στο 90' οπου θα μπορουσαμε να παρουμε το Χ αλλα αυτος ο ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΗΣ ο Ζαρντες σε κενη εστια κατορθωσε και εστειλε την μπαλα αουτ.... Α ρε χασογκολη Ζαρντεςς.....

Φτασαμε στον Γεναρη λοιπον και βλεπω αυτο...

44946645_2026457700774689_56263480418301

Απο το πουθενα φτασαμε να εχουμε 37 μυρια μπατζετ... δεν ξερω τι εγινε... μηπως επειδη ειχαμε 70 μυρια προφιτ αλλα και παλι μνμ δεν ηρθε απο την διοικηση... Δεν πειραζει δεν λεμε οχι.... Οποοιος ξερει ας πει τι μπορει να εγινε

Ετσι προχωρησαμε σε 2 μεταγραφες

Anthony Knockaert 28 χρονων 76 οβεραλ 11 μυρια RM/LM

Ikone 22 χρονων 76 οβεραλ 12,5 μυρια RM/LM/CAM

ΚΑΙΙΙ ΔΥΟ ΤΕΡΑΣΤΙΑ PC

1531382687_455164_1531382771_noticia_nor

Δεν νομιζω οτι χρειαζεται να πουμε πολλα για την παιχταρα που θα κοσμει απο την νεα σεζον τα Ισπανικα γηπεδαα!!! Με 86 οβεραλ κιολας!!! 120 χιλιαρικα μισθο και ο Ραμπιο ηρθεε να ανεβασει επιπεδο το κεντρο μαςς!!!

ΚΑΙ @ELBarto-3- νομιζω οτι τον συγκεκριμενο τον συμπαθεις λιγουλακι:D

maxresdefault.jpg

Ο γνωστος αντωνακης θα αγωνιζεται με τα χρωματα της Σαραγοσα πλεον αν και θα εχει γερο ανταγωνισμο με Μπαταλα 29 χρονων 85 οβεραλ

παρτε μια και 11αδα που σας χρωσταω (φωτο λιγο πριν μπουμε γεναρη)

44933298_2026457707441355_34103923458650

Και ο Παγκος μας

44894469_2026458167441309_56387276064560

Βαθμολογια

44903146_2026458170774642_52258464174021

Δεν θα κινδυνευσουμε αλλα δυσκολα θα προλαβουμε το τρενο της ευρωπης με -10 απο την 6η θεση

Εχουμε κενα στο κεντρο μιας και τα χαφ μας ειναι λιγο αργα αλλα με την ελευση Ραμπιο θα βοηθησει πολυ την νεα σεζον

Μπαταλα ειναι μεγαλος τερματοφυλακας ηδη με την προπονηση που τον εχω λιωσει εχει ανεβει +7 οβεραλ και θα βαλει δυσκολα στον Λοπες για την νεα σεζον αν και μαλλον καποιος απο τους δυο ισως πουληθει και για κερδος αλλα και γιατι θα ειναι αδικο να εχουμε εναν καλο τερματοφυλακα να σκουπιζει τον Παγκο

Καμποτ και Κοντσα στα εξτρεμ δεν ειναι κατι το τρομερο αλλα ειναι τιμιοτατοι και εχουν βοηθησει αρκετα  αν και τωρα με την ελευση των αλλων 2 θα φανε παγκο

Ο Ζαρντες ειναι γρηγορος αλλα μεγαλος Χασογκολης το παιδιιι θα φυγει το καλοκαιρι

Αλμιρον καλος αλλα για 83 οβεραλ περιμενα κατι παραπανω

Και για το τελος αφησα τον παιχταραα

44916282_2026458127441313_69740356145470

Η Κινηση να δωσουμε τον Γιακουμ και να Παρουμε Μουριελ αποδειχθηκε οπως αναμενοταν πολυ σωστη!!! Νταξει Παιχταρα ο Κολομβιανος μας κουβαλαει αρκεταα με 11 γκολ σε 16 ματς οπως βλεπετεε!!!

Αυτα απο μενα παιδες τωρα ποστ παλι απο το αλλο σου κου!!

27039fc80b3c27c515e9320e93351451.png

• Love 3

@Diegito21Πηγες να την πατησεις αλλα με το δωρακι της Ατλετικο βγηκες Ευρωπη σε μια χρονια που φαινοταν, οτι δεν μπορουσες να διεκδικησεις κατι αλλο. Τωρα θες ανανεωση. Πρεπει να χτισεις καλη ομαδα, για να κανεις υπερβαση του χρονου. Διωξε απο την ομαδα παλτα που δεν σου βγηκαν (Κραμαριτς). Αναμενουμε νεα σεζον.

@takisaek Καταρχας συγχαρητηρια για την ανοδο. Ησουν σταθερος και το αξιζες. Στην νεα σεζον τωρα συμφωνω με τις μεταγραφες. Αρκετα ψαγμενες και πιστευω θα βοηθησουν. Ειδικα ο Muriel που βλεπω πεταει φωτιες. Αγωνιστικα μπηκες ασχημα στην μεγαλη κατηγορια με βαρια αποτελεσματα. Το ισορροπησες καπως αλλα δυσκολα θα προλαβεις για κατι καλυτερο απο 10αδα. Μεγαλη μεταγραφη ο Ραμπιο. Εφερες παιχταρα. Συνεχισε!

@desperadoΕισαι γνωστης της Championship και δεν σε φοβαμαι. Σου χρωσταει και μια ανοδο το παιχνιδι. Απλα προσοχη μην την παθεις οπως στο προηγουμενο. Για το κυπελλο καλυτερα που αποκλειστηκες θα ελαφρυνει και το προγραμμα. Συνεχισε, αδερφε. Eισαι στην ομαδα σου τωρα και δεν σε σταματαει τιποτα.

@ELBarto-3-Δεν θυμαμαι, αν σου εγραψα για το προηγουμενο cm αλλα συγχαρητηρια για την κουπα. Ησουν καλος μεχρι το τελος και ηρθε δικαια. Στο νεο τωρα. Εξαιρετικη επιλογη ομαδας. Εχεις κανει καλο ξεκινημα. Δεν πειραζει που δεν παιζει μπαλα η ομαδα. Εχεις την ουσια που ειναι οι νικες. Συνεχισε ετσι.

@vagosvts7Καλωσηρθες, φιλε. Καλη αρχη. Αναμενουμε τους αγωνες σου.

@Fanis-13-Εκπληκτικος, αδερφε. Παιζεις μπαλαρα και φαινεται απο τα αποτελεσματα. Δεν πειραζει για τον αποκλεισμο στο Τσου Λου. Σηκωσε πρωταθλημα να τρελαθουμε. Αναμενουμε post με κουπα!!!

Δικα μου απο αυριο. Απλα βρηκα λιγο χρονο να γραψω για τα δικα σας.

Edited by Dimokritos
  • Love 2
  • Like 2

Συνεχεια με ενα mini-post.

Αναλυτικα ματς απο το επομενο. Εκανα μια αλλαγη  στο συστημα.

YM6DkN3.jpg

4jQE6Fl.jpg

Παρατηρησεις:

Μετρια πραγματα μεχρι τωρα. Για play-off μας κοβω.

Θελει ενισχυση η ομαδα αλλα λεφτα πολλα δεν υπαρχουν.

• Like 1

@Dimokritos

Περιμένουμε τη συνέχεια σου αδερφέ,  ωραίο  το συστηματακι 4-4-1-1, θα σε βοηθήσει στην κατηγορία, 

Εγώ θα  έβαζα Grealish στον McGinn και πίσω από τον επιθετικο θα έβαζα Kodjia ή Hogan...

Συνέχισε δυνατά έχεις δρόμο ακόμα..

@takisaek

Αγωνιστικά,  μια χαρά είσαι για πρώτη σεζόν στη LA LIGA να βγεις στη μέση της βαθμολογίας.. Και να μπεις δυνατά την επόμενη σεζόν να κάνεις κάτι καλό...

Στις μεταγραφές σου τώρα,αν και ο  MURIEL κάνει παπάδες, θα πω ότι μου αρέσει πολύ ο KNOCKAERT ...

Επισεις καταπληκτικά PC. 

Στο θέμα με τα λεφτά το πιο πιθανό να είχες ανοίξει καμία βαλίτσα από τον κατάλογο και να στην έδωσε τώρα... γιατί περίπου τόσα σου δίνει..

------------------------------------------------

Πάμε να δούμε πως η ΕΑ για όλη μια μερα μου έσπασε τα νεύρα ... 

Πόσο χρόνο θα της δώσω ακόμα;; καταντάει ΑΗΔΊΑ..

44968921_353683495384599_310970133757978

Πάμε να αναλύσουμε. 

Η ΝΟΡΙΤΣ επιβεβαίωσε την βαθμολογική της θέση και έτσι εύκολα κερδίσαμε,

όμως χάσαμε για 1 μήνα τον MARRIOTT που βγήκε τραυματίας στο 10'

*Μέχρι στιγμής και στα 4 ματς το δίδυμο WAGHORN και BENNETT είναι σε φόρμα,  και καλύπτουν το κενό του MARRIOTT..

Επόμενο ματς με ΚΠΡ όπου εδώ πήγε να βάλει το χέρι της η ΕΑ αλλά δεν της πέρασε..

Η ΣΕΦΙΛΝΤ ΓΙΟΥΝ.  Σαν CPU,  δεν είναι καλή και εύκολα και με αλλαγές πήραμε την νίκη. 

Και πάμε στην ΑΗΔΊΑ ΤΗΣ ΕΑ...

ΓΟΥΕΣΤ ΜΠΡΟΜ... ΑΥΤΉ ΤΗ ΦΟΡΆ ΈΚΑΝΕ ΑΥΤΌ ΠΟΥ ΉΘΕΛΕ 

Είμαστε δίκαια και με μπαλαρα μπροστά με 0-2,

και ξαφνικά από το 80' και μετα μεταμορφώνονται σε ΜΠΑΡΤΣΑ,  με MESSI  τον GAYLE,  απλα θα πω ότι δεν μπορούσα να τους πάρω την μπάλα,  δεν έβλεπα καν τη μπάλα (τόσο γρήγορα άλλαζαν πασες)

ΤΗ ΆΛΛΟ ΝΑ ΠΩ,  ΠΌΣΕΣ ΕΥΚΑΙΡΊΕΣ ΡΕ ΕΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΏΣΩ .

ΘΑ ΔΟΎΜΕ... Δεν έχεις πολλές όμως ακόμα...

Αυτά και πιθανόν αύριο η συνέχεια μου 

COME ON YOU RAMS!!

Edited by desperado
  • Love 2
  • Like 1

@Dimokritos Μαρεσει το συστημα σου εστω και αν ειναι μετρια τα πραγματα οπως λες..Μπες πλεη οφ και διεκδικησε εκει την ανοδο αν μπορεις! ;) 

@takisaek Καλως τον στα σαλονια!!!! Θα ηταν δυσκολα και λογικο μιας και το μπατζετ δεν ηταν και πολυ για καλοκαιρι ομως εφερες πολυ καλους παικτες να σε βοηθησουν! Ξεχωριζει ο Μουριελ οκ και οΙ Μπαταλια και Κοντσα μαρεσουν! Φοφανα καλη λυση στην αμυνα...Παμε στα αγωνιστικα τωρα...οκ οι 4 πρωτες αγωνιστικες ηταν εφιαλτικες οποτε λογικο ειναι να προσαρμοστεις στα νεα δεδομενα...Ευτυχως κερδισες την Καντιθ και εσπασε το κακο σερι...οκ η Αθλετικ εχει καλη εδρα εστω και αν ησουν ατυχος με τις λαλακιες της ΕΑ ξερω τα κλασσικα 2 σουταρες απιαστες τα τρωγα κ εγω ετσι. Ηρθε ενα καλο σερι με ισοπαλιες με καλες ομαδες γκολαρα ο Μουριελ και φυσικα σου πηρε και το ματσακι μονος του μετα με χατ τρικ. ΕΓΚΛΗΜΑ το οφσαιντ απεναντι στην Μπαρσελονα αλλα αυτα να τα περιμενεις φιλε απο τους μεγαλους..Οπως και να χει βαθμολογικα εισαι χαμηλα αλλα πιστευω δεν θα κινδυνευσεις εκτος αν παθεις μπλακ αουτ. Οι μεταγραφες Γεναρη αρκετα καλες...ο Ικονε ηταν στα πλανα μου αλλα οκ για Σεβιλλη οχι εχει ομως εξαιρετικη ταχυτητα! Ο Ραμπιο ειναι αδυναμια μου...μαγκας που τον εφερες!!!!! Θα σε παει ενα λεβελ παραπανω οπως και ο ΑΝτωνης!! Τρομερος...χτισε για την επομενη σεζον ετσι ωστε το καλοκαιρι να χεις ενα κορμο. Οκ Μουριελ εννοειται καλυτερος ποιος Γιακουμακης σωστοτατη επιλογη...Εχεις και ΑΛμιρον που ειναι πολυ καλος. Καλος μπαλαδορος...ελπιζω να ανεβει και να ανεβεις και εσυ!!! 

VAMOOOOOOS AEKARA!!!!!!!

@desperado Παμε παικταρα μου!!!!Συνεχιζεις καλα ειδικα στο πρωτο ποστ ησουν αηττητος με σπουδαια ματς και ολα οβερ φυσικα αλλα ησουν πολυ κοντα στην πρωτη θεση!!! Στο κυπελλακι το γλιτωσες με Oldham αλλα με Γουλβς ο Γιοτα σε τιμωρησε ειναι και καλος παικτης λογικο. Στο δευτερο σου ποστ συνεχισες τις νικες ρε φιλε μην γκρινιαζεις :D Ξερω και συμπονω εχει θεματα το παιχνιδι αλλα κερδισες 3 σερι και εχασες ενα...οκ στο γυρισαν με στυλ Μπαρσα και δεν ειναι της λογικης αλλα ουτε το παιχνιδι ειναι :D Το κακο ειναι οτι εχασες το αστερι σου για ενα μηνα τον Μαριοτ αλλα ομως με Waghorn δεν μασησες και πας πηρες σημαντικες νικες!!! Ολα καλα φιλε πιστευω θα ανεβεις!!!! Παιξε με ηρεμια και καθαρο μυαλο με νευρα δεν βγαινει το χω δοκιμασει αν και δικαιολογημενα. Καλη συνεχεια!!

____________________________________________________________________________________________________________________________

Ξεκινημα νεας σεζον για 2η χρονια....!!!!!

Image result for sevilla

Με στοχους οπως και περυσι

1)      Να φτασω τελικο EL

2)      Να βγουμε ΤΣΛ και να παμε μεχρι τους 16 του κυπελλου Ισπανιας

Οι μεταγραφες μου ηθελα να ναι λιγες και καλες οποτε το προσπαθησα αν και ειχα και καποιες απωλειες.

Πρωτη σημαντικη ηταν ο Saracchi το αριστερο μου μπακ..η Ναπολι εδωσε 45 εκ ευρω και τον αγορασε...

1)      Σερχι Γκομεζ εσπασαν την ρητρα και εφυγε με 21 εκ ευρω

2)      Κjaer με 8.5 εκ ευρω τον πουλησα και αυτον

Παμε στις μεταγραφες μας...

Ειπα να αρχισω με μια ΒΟΜΒΑ η οποια μπορει το ονομα να μην ειναι πρωτοκλασσατο ΑΛΛΑ...

Περυσι πρωτος σκορερ του πρωταθληματος βγηκε με 25 γκολ με την Σοσιεδαδ ο

Willian Jose οποτε εδωσα 37 εκ ευρω και τον Ερναντεζ και φεραμε τον ΠΑΙΚΤΑΡΑ!!!

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: 1 άÏομο

Αριστερο μπακ δεν ειχαμε οποτε επενδυσαμε....

2) Gaya απο Σαλκε με 38 εκ ευρω

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: 5 άÏομα, κείμενο

3) Βruno ενα σεντερ μπακ 30 ετων εμπειρο απο την Χεταφε γι αλλαγη με 8 εκ ευρω

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: 1 άÏομο

Θελαμε ομως και εναν που να κανει και την διαφορα οποτε...

4) Ρουντιγκερ με 16 εκ ευρω μονο και δωρο τον Βαλβερδε τον πιτσιρικα..η Τσελσι δν τον ηθελε οποτε τον πηραμε!

Image result for rudiger

Τελος ακομη ενα σεντερ μπακ εφερα να καλυψω την αμυνα μου που περυσι με προδωσε..θα βοηθησει και στα χαφ..

5) David Luiz στα 33 του πλεον με ενα ποσο στα 9 εκ ευρω τον εξασφαλισα για αλλαγη και στα σημαντικα παιχνιδια της Ευρωπης.

Η εντεκαδα μου.

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: 2 άÏομα, , Ïα οÏοία ÏαμογελοÏν

___________________________________________________________________________________________

Παμε στα αγωνιστικα...

Πρεμιερα με την Ρεαλ Μαδριτης...

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: ένα ή ÏεÏιÏÏÏÏεÏα άÏομα

Μπηκαμε λιγο μουδιασμενα και η Ρεαλ ηταν καλυτερη να πω την αληθεια και το φαγαμε το γκολ..αλλα ισορροπησαμε και καταφεραμε να πιεσουμε πολυ...δυστυχως δειτε ενα πεναλτι μαρς που δεν μας δοθηκε....ΝΤΡΟΠΗ...

Χασαμε αλλα δεν με πειραζει στο τελος το γηπεδο μας χειροκροτησε δεν ειμασταν κακοι..αντιθετως αξιζαμε το χ!

Το κακο νεο ομως...εξω ο Σαραμπια 2 μηνες.....μαλιστα

Europa League – Jagellonia.

Αυτη ηταν η ομαδα που μας ετυχε

Πρωτο ματς εκει...δυνατη ατμοσφαιρα πραγματικα και στο πρωτο ηταν πολυ καλοι και εμεις απλα ψαχνομασταν...δεν μας εβγαινε το 4-4-2 οποτε το γυρισα στο 3-4-3..ε στο δευτερο τους γλεντησαμε ανετα θα μπορουσε να ηταν 0-4 αλλα ηρθε 1-2..το γκολ που φαγαμε ηταν παλι αυτο το glitch της ΕΑ  που ο τερματας παλι σε στημενο πηγε στην αντιθετη γωνια....ΕΛΕΟΣ..

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: ÏÏάδιο

Επομενο ματσακι με Εσπανιολ...πολυ δυσκολη εδρα...

Παιζαμε ομορφα στο πρωτο ημιχρονο αλλα δυστυχως χασαμε 3 δοκαρια...!

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: ÏÏάδιο και ÏλήθοÏ

Στο δευτερο ομως η Εσπανιολ εδειχνε να παταει καλυτερα και στο τελος του ματς στο 86ο λεπτο κανουν το 1-0...λεω κριμα αλλα ο ΜΕΓΑΣ Willian Jose με απιστευτο σουτ μας εδωσε το 1-1!!!!!!!

Επαναληπτικος με πολλες αλλαγες...

Χασαμε αλλα ηταν ενα ματς που στο πρωτο ημιχρονο χασαμε 3 δοκαρια παλι και αν και στο δευτερο το δεχτηκαμε δεν αγχωθηκαμε...

Ειμαστε στους ομιλους.

Τελος...

Ντερμπι Ανδαλουσιας με ΜΑΛΑΓΑ....

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: ÏÏάδιο και ÏλήθοÏ

Το ματς ειχε ονομα....Willian Jose

Bρηκα επιθετικαρα .....ΔΕΙΤΕ   Γ  Κ Ο Λ Α Ρ Α...

4-0 ΜΕ Μπανεγα και Μερτενς να ακολουθουν...παιξαμε σπουδαιο ποδοσφαιρο και φετος νιωθω θα παμε καλα.!

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: ένα ή ÏεÏιÏÏÏÏεÏα άÏομα, ÏÏάδιο, ÏÎ»Î®Î¸Î¿Ï ÎºÎ±Î¹ ÏÏαίθÏÎ¹ÎµÏ Î´ÏαÏÏηÏιÏÏηÏεÏ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ

• Η ομαδα δειχνει πολυ καλη και πιο πληρης απο περυσι. Η αμυνα πιο σταθερη ειδικα με Ρουντιγκερ απιστευτος!
  •  Καλα ο Γουλιαν Χοσε ο Βραζιλιανος μπροστα τι να πω....οτι καλυτερο θα μπορουσα να υπογραψω εχει σωμα σουτ κεφαλια ολα..Ανοιγει χωρους για τους πλαγιους κραταει μπαλα...οτι πρεπει! Πρωτος σκορερ μεχρι τωρα του πρωταθληματος με 3 γκολ!
  • Καπα βελτιωμενος οπως φυσικα και ο Σαρ ο οποιος εχει τρομερη ταχυτητα...Η Αρσεναλ πηγε να μας τον κλεψει αλλα αρνηθηκε το συμβολαιο η παικτουρα μας!!
  • Εδω και η κληρωση των ομιλων.

Φετος θα κανουμε σπουδαια πραγματα!!!

VAMOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOSSSS

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: 6 άÏομα, άÏομα ÏÏέκονÏαι, ÏλήθοÏ, ÏÏάδιο και ÏÏαίθÏÎ¹ÎµÏ Î´ÏαÏÏηÏιÏÏηÏεÏ

• Love 4

@desperado Τι παραπονιεσαι ρε γκρηνιαρη μονο νικες κανεις:D

Νταξει τωρα στο παιχνιδι με την Μπρομ η ΕΑ ως συνηθως αρχισε τα δικα της και εχασες δικο σου παιχνιδι αλλα πας τρενο και πιστευω οτι η ανοδος ευκολα η δυσκολα θα επιτευχθει!!!

Παμε γερα παιχταραα μου!!!

@Fanis-13-  ΝΑΙΙΙΙ ΜΩΡΗ ΠΑΙΧΤΑΡΑΑΑΑ ΠΑΝΑΞΙΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΝΑΠΟΛΙΙΙΙ!!!!!:winner::winner:

Τι να πω για σενα με εκανες περιφανο εφερες μετα απο 28 ολοκληρα χρονια το πρωταθλημα στον ουρανο του Σαο Παολο!!!

Σε πιστευα οσο κανεις για πρωταθλημα και με δικαιωσες!!!

Επαιξες φοβερο ποδοσφαιρο ολη τη σεζον και με διαστημικο Μερτενς να κανει οργια πηρες το πολυποθητο πρωταθλημαα!!!

Βεβαια εισαι και λιγο τυχερος μιας και οι αιωνιοι λουζερς μολις βλπουν κορυφη κατι παθαινουν:D:hehe:

Τωρα για το κυπελλο νταξει υπαρχει μια απογοητευση ετσι οπως χαθηκε απο τους σιχαμενους:hehe: αλλα δεν πειραζει ηρθε η μεγαλη κουπα και αυτο εχει σημασιαα

Εγω θα σου προτεινα να ερθεις και εσυ ισπανια να μεγαλωσει η παρεαα

ΒΑΜΟΣΣΣ ΦΑΝΑΡΑΑΑΑ!!!! 

@Diegito21 Ελα αδερφεε μου!!!

Ξεκινησε η νεα σεζον και εφερες αρκετο νεο αιμα στην ομαδα και εγιναν προσθηκες ποιοτητας που ανεβαζουν επιπεδο την ομαδα σου!!!

Οι πωλησεις σου ηταν αρκετα καλες και σου απεφεραν αρκετο κερδος θα ελεγα!!

Απο κει και περα εφερες παιχταραδες δεν το συζηταμε Γκαγια Ρουντιγκερ και Λουιζ ανεβαζουν επιπεδο την αμυντικη σου λειτουργια ενω και ο Μπρουνο θα δωσει αρκετες λυσεις και ο Χοσε θα σε βοηθησει πολυ εχοντας το ευκολο γκολ!!

Αγωνιστικα τωρα μας κοψοχωλιασες με τους πολωνους αν και ησουν καλυτερος πηγες να παθεις μεγαλο καζο αλλα ευτυχως προκριθηκες!! 

Νταξει ο ομιλος ειναι βατος ευκολα περνας!!

Με Ρεαλ βλεπω το επνιξαν το Πεναλντακι (τοσα χρονια ουτε την διαιτησια δεν μπορουν να φτιαξουν οι λακαμαδες της ΕΑ:D)

Με Εσπανιολ ησουν ατυχος και επεσες πανω στα δοκαρια 

Με μαλαγα επαιξες μπαλαραα και διχνεις οτι φετος εισαι για μεγαλα πραγματαα!!!

Γκολαραα Χοσε!!!

Περιμενω τη συνεχεια να απολαυσω την ομαδαρα σου!!!

ΠΑΜΕ ΑΕΚΑΡΑΑΑ ΜΟΥ!!!! 

Παμε στα δικα μου τωρααα!!!

Καταρχας οπως βλεπετε ηρθε προταση απο την Τορινο αλλα απορριφθηκε με συνοπτικες διαδικασιες

45177507_2033517410068718_90938224229094

Τελειωσαμε τη σεζον και πραγματικα δεν εχω κανει μεγαλυτερο comeback στα οσα χρονια παιζω φιφα..

Καναμε εναν απιστευτο 2ο γυρο παιρνοντας την μια νικη πισω απο την αλλη με μεγαλα διπλα μεσα σε δυσκολες εδρες και σπουδαια αποτελεσματα σε ντερμπι και καταφεραμε εκει που ειμασταν στο -10 απο τις ευρωπαικες θεσεις οχι μονο να βγουμε ευρωπη αλλα και να χασουμε την τετραδα στις λεπτομεριες...

Μας πηρε απο το χερι αυτη η παιχταρα που λεγεται Ικομε και μαζι με τον Μουριελ που εκαναν θαυματα βγηκαμε ευρωπη!!!!

Θα μπορουσαμε να παιζουμε και προκριματικα champions league αλλα αν και ειμασταν 4οι με ενα βαθμο μπροστα απο Σοσιεδαδ τελευταια αγωνιστηκη επρεπε να παμε στο Μπερναμπεου για να αντιμετωπισουμε τη Ρεαλ η οποια δυστυχως για μας δεν ηταν αδιαφορη κυνηγουσε τις τελευταιες της ελπιδες για πρωταθλημα και αν και το παλεψαμε χασαμε 2-0

Δεν πειραζει καθολου ομως ειμαστε στο γιουροπα λιγκ και αυτο εχει σημασια

Η Ατλετικο πηρε το champions league και η Αρσεναλ το Europa 

45225023_2033517136735412_63393086615962

45216841_2033517130068746_13187567975651

MVP της σεζον ο Μουριελ που εβαλε 20 γκολ σε 37 ματς και ηταν ο οδηγος μας για να βγουμε ευρωπη!!!

Αυτα απο μενα συνεχιζουμε δυνατα για τη νεα σεζον τωραα

thumb2-4k-fc-real-zaragoza-logo-segunda-

• Love 2
  • Like 1

@takisaek

Έλα ρε παιχταρα μου,  τη come back ήταν αυτό...  

Μεγάλος αδερφέ,  είσαι στο EL και αυτό είναι μεγάλη επιτυχία ,

Με οδηγό τον Muriel (2ς σκόρερ)  που έκανε πράγματα και θαύματα, είσαι στην ευρωπη τη νέα σεζόν .

Περιμένεις  και τα πολύ καλά  PC που έχεις κάνει και σίγουρα με κάποιες νέες προσθήκες,  θα τα δώσεις όλα σε Ευρώπη και μια καλύτερη θέση στη νέα σεζόν...

@Fanis-13-

Μαφιοζε... το σήκωσες ρεεεε...

ΜΠΡΆΒΟ ρεεε ΜΕΓΑΛΟΣ,  ΆΞΙΟΣ και ΤΙΤΑΝΟΜΕΓΙΣΤΟΣ.....

Τη άλλο να σε πω.. το αξίζεις,  έκανες μια σοβαρή χρονιά και αυτό το πρωτάθλημα δεν έπρεπε να χαθεί...

Τώρα για την συνέχεια σου, ή μείνε εκεί ή ξεκινά καινούριο...

FORZA FANIS..!!

@Dimokritos

Μπράβο αδερφέ για την άνοδο,  μεγάλη υπόθεση η πρώτη θέση... Την πρώτη σεζόν,

όντος έκανες και εσύ comeback..

Περιμένουμε την νέα σου σεζόν αδερφέ....

@Diegito21

Λοιπόν πάμε από την αρχή...

Ψηφίζω RUDIGER και JOSE στις μεταγραφές σου και επισεις το μεγάλο PC.  MERTENS

Στα αγωνιστικά σου τώρα,  δέχομαι να νλεπωνπαιχτες σαν τον SARR, να σου βγαίνουν...

Στην Ευρώπη πιστεύω ότι να περάσεις στους 32 δεν θα έχεις πρόβλημα...

Στο πρωτάθλημα τώρα έχεις κάνει 7 ματς μόνο και είναι πολύ νωρίς....

Μεγάλη νίκη όμως με ΜΠΑΡΤΣΑ , τεράστια θα έλεγα.

Χαίρομαι που το ευχαριστιεσαι  αδερφέ συνέχισε δυνατά... μπορείς να κάνεις μια πολυ καλυτερη σεζόν απο την προηγούμενη.

Μπορείς να πας ψηλά στην Ευρώπη,  αλλά  και γιατί όχι και πρωταθλητής Ισπανίας...

Θα δούμε είναι νωρίς ακόμα 

VAMOS DIEGITO!!!

----------------------------------------------------

ERROR CE-34878-0 , CAREER MODE CRASH EVERY TIME

Τη είναι αυτό;;;

Από ένα σάιτ, το έκανα αντιγραφή επικόλληση... 

Έψαχνα για καμία ώρα να δω τη γίνετε με αυτό το πράγμα που λέγετε ERROR στο ΦΙΦΑ..

Θα κάνω ένα πρόλογο...

ΦΙΦΑ 16 : ΜΙΛΑΝ (3η σεζον), 

ΦΙΦΑ 17  :  ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ (1η σεζον) , ΣΤΟΟΥΚ (2η σεζον) ..

ΦΙΦΑ 18 : ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ (1η σεζον),  ΝΤΈΡΜΠΥ ΚΑΟΥΝΤΙ (2η σεζον)

Τα παραπάνω ήταν από τα καλύτερα καριερ μου , σοβαρά και με πολύ μεράκι...

Όλα ερροριασαν...

Ακριβός το ίδιο έγινε τώρα.... 

Σε ένα καριερ με πολύ μεράκι,  που τα είχα δώσει όλα, που τα έπαιζα όλα , που είχα κάνει μεταγραφαρες για τον Γενάρη, 

Με τον MARRIOTT να επιστρέφει και να κάνει οργια..

Που ήμουνα  3ος και έπαιζα σε κάθε παιχνίδι ακόμα καλύτερα.,

Που έβγαλα απο την ακαδημία και  τερματα για να αντικαταστήσει τον CARSON 

ΠΟΥ, ΠΟΥ, ΠΟΥ, ΠΟΥ.......

ΠΟΥ ΤΈΛΟΣ ΠΆΝΤΩΝ,  ΈΔΩΣΑ ΜΕΓΆΛΗ ΣΗΜΑΣΊΑ , ΑΣΧΟΛΉΘΗΚΑ ΠΆΡΑ ΠΟΛΎ ΚΑΙ ΟΡΊΣΤΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΈΣΜΑΤΑ..

Ξέρετε τη γίνετε ρε μάγκες,  

Δεν γκρινιάζω,  απλα δεν εχω πλέον το κουράγιο να κάθομαι να ασχολουμε...

ΆΣΕ ΜΑΣ ΡΕ  ΕΑ, 

ΆΣΕ ΜΑΣ ΜΕ ΤΙΣ ΛΑΚΑΜΙΕΣ ΣΟΥ...

Δεν ξέρω τη Θα γίνει στη συνέχεια,  

Προς το παρών πάω να λιώσω στο

LA CASA DE PAPEL...... μπας και ξεχαστώ...

Τα ξαναλέμε,  δεν ξέρω πότε...

• Sad 5

@desperadoΠραγματικα κριμα. Τι να πω. Κανε ενα διαλειμμα και σε περιμενουμε παλι.

Συνεχεια στα δικα μου. Νεα σεζον, νεοι παιχτες. Καθιστε, γιατι εχω φερει αρκετους και θα παρει ωρα.

Φυσικα εφυγαν ολοι οι δανεικοι. Επισης πουλησα:

Davis-Brondby 2.5 εκ.

Lansbury-West Brom 2.6 εκ.

Μc Cormack-Brondby 1.8 εκ.

Τshibola-Benevento 1 εκ.

Gardner-Trabzonsport 840k.

Hρθαν με κανονικη μεταγραφη:

Gunn-Southampton (6.3 εκ.) Σταδιακα θα γινει ο βασικος μας τερματοφυλακας.

Aarons-Norwich (1.3 εκ.) Μικρος, εξελιξιμος και θα δωσει βαθος στο δεξι ακρο της αμυνας.

Fosu-Mensah-Man. United (13 εκ.) Υπεροπλο, που παιζει σε 2 θεσεις.

Gray-Leicester (13.6 εκ.) Θα παρει φανελα βασικου.

Αrp-HSV (4.9 εκ.) Θα τον λιωσω στην προπονηση και δεν θα βγαινει απο την επιθεση.

Νketiah-Arsenal (2εκ.) Μια εναλλακτικη για την κορυφη της επιθεσης.

Νiles-Arsenal (875k+McGinn) Για βαθος στο κεντρο.

Ηρθαν επισης στο τελος της περσινης χρονια οι Kaikai και Ward

Και παμε στα PC

Sturridge (Liverpool)

Ramsey (Arsenal)

Alessandrini (LA Galaxy)

Jones (Man. United)

Kompany (Man. City)

Shaw (Man. United)

Mc Carthy (Southampton)

11αδα

sgI2nWQ.jpg

Kαι παμε στους αγωνες.

West Ham-Villa 0-2 Ramsey και Grealish τα γκολ. Πολυ καλο ποδοσφαιρο. Δικαιη νικη.

Villa-Arsenal 0-3 Γερο χαστουκι. Εκαναν ο,τι ηθελαν. 

Newcastle-Villa 0-2 2ο διπλο. 2 γκολ ο Sturridge 

Carabao Cup

Villa-Portsmouth 2-0 Αντι για 5-0. Ανετη νικη και προκριση.

Παρατηρησεις:

-Παιζουμε καλο ποδοσφαιρο, αν και ειναι νωρις. 

-Σαν στοχο η διοικηση εχει θεσει την παραμονη. Που δεν με χαλαει καθολου. Καλυτερα να ειναι χαμηλα ο πήχης. Θα προσπαθησω να χτυπησω και καποιο απο τα κυπελλα. Εχουμε ομαδα, για να το κανουμε.

-Αρχηγος πλεον ο Grealish που ειναι ο παλιοτερος στην ομαδα. Απο την περσινή ομαδα εχουν μεινει 3-4 παιχτες.

Edited by Dimokritos
  • Love 3
  • Like 1

@ELBarto-3-

Ας αρχίσουμε με Γαλικια... 

Έπεσες από την βαθμολογία στο τελευταίο σου ποστ..

Πιστεύω όμως ότι θα βρεις στον  τον τρόπο στο 2ο γύρο  να ανέβεις αγωνιστικά και να ανέβεις απευθειας...

Μάλλον ήρθε η ώρα νομίζω να γυρίσουν  ROLAN και ROBER,  ή έστω ο 1ος....

Συνέχισε κείνο το προκύψει όπως λες αδερφέ..

@Dimokritos

Εντάξει ρε φίλε είπαμε να ανέβεις, να κάνεις καμία μεταγραφή,  αλλά εσύ έκανες μεταγραφές 3αδας ρε φίλε... τη PC είναι αυτά ρε φίλε,  απλα τρομάζουν...

Δεν υπάρχει η ομάδα αδερφέ... περιμένουμε φοβερή σεζόν στην Premier....

----------------------------------------------

Πάμε στα δικά μου....

1200px-Racing_Club_de_Strasbourg_logo.sv

Πάμε στο αγαπημένο Γαλλικό  και σε μια ομάδα με 

Δυνατούς και φανατικούς οπαδούς,

Ένα πρωτάθλημα..

Την ψήνω απο πέρσι αλλά να με τώρα εδώ να κάνω ένα καριερ μαζί της.....

11αδα .

Αφού έφαγα την 3αρα από την Μπορντό  

Έπαιξα το από κάτω και μου κάθετε κουτί 

4-3-3 defend,  με τα 2 CDM και τα 2 ΜΠΑΚ  να κάθονται πίσω και αν αμυνόμαστε με 6 πάντα. 

Το δεξί εξτρέμ επιστρέφει και αυτό και το 10ρι είναι ο συνδετικός κρίκος άμυνας με επίθεση. 

CONSTANT PRESURE και FAST BUILD UP , κάνουνε το παιχνίδι μας φοβερό...

45616970_357695828316699_184245637201317

Ξεκίνημα με τους μικρούς μας

FOFANA - ZOHI - ZEMZEMI :  Εξελιξιμοι και μπορούν να είναι οι καλύτερες αλλαγές γης ομάδας..

SISSOKO : απλα τιτανομεγιστος και από τώρα σε θέση βασικού να γίνει χαφαρα μεγάλη...

LALA : άλλη κλάση το παλικάρι.. μπακαρα...

MOTHIBA : ειναι τύπος που κατά τύχη μπήκε στην 11αδα ( τραυματίστηκε ο DA COSTA) και κάνει ότι θέλει με τα πόδια, με το κεφάλι,  με το σώμα, με τα πάντα...

Σε 6 ματς 8 γκολ... απλά τρομερός..

THOMASSON και  MARTIN κάνουνε καταπληκτικά ματς, δεν το περίμενα... εκπληκτικοί και οι 2,

Στην άμυνα ο MITROVIC,  είναι αρχηγός πραγματικά πολυ καλος αμυντικά αλλά πάρα πολύ αργός,  το μόνο αρνητικό του.

45527603_357743858311896_419425325925636

Ξεκίνημα με ΜΠΟΡΝΤΟ , όπου κατέβασα μια εντεκάδα και ένα σύστημα για να χάσουμε...

Από εκεί και πέρα όμως κερδίσαμε δύσκολα ΑΣΣΕ, ΜΟΝΠΕΛΙΈ  και ΑΜΙΕΝ , 

Εύκολα αν και προηγήθηκε η ΝΑΝΤ...

Και το πιο ευκολο ματς ήταν με τη ΛΥΩΝ.. όπου παρότι έπαιζε με όλους τους βασικούς,  μαρκαρε όλη η ομάδα  με τα μάτια....

και μετά το γρηγορο  0-1  ανοίχτηκε...και το αποτέλεσμα το βλέπετε...

Αυτά ειναι τα χτεσινά μου ...

Αύριο ή μεθαύριο θα έχουμε νέο ποστ...

Αυτά παίδες.. τα λέμε..

Edited by desperado
Edit
  • Love 2
  • Like 1

Πάμε για συνέχεια 

Εκτός το ματς με ΠΑΡΙ που το έκανα ΣΙΜ και χάσαμε 0-4.

Στα υπόλοιπα,

τραγική ήττα από ΑΝΖΕ με εκθαμβωτική 5αρα. 

Τα άλλα όλα,  όταν είμασταν καλοί τα κερδιζαμε...

Και σε κάποια Χ που έπρεπε να κερδίσουμε όπως με ΜΟΝΑΚΟ και ΝΤΙΖΟΝ...

45464903_358181711601444_114803828570508

45509190_358182491601366_336742603849675

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ και σκορερς ένα ματς πριν τελειώσει ο 1ος γύρος...

Ας ελπίσουμε σε έναν πιο σκληρό 2ο γύρο...

45526154_358183781601237_379187975064177

Μεταγραφές που θα έρθουν 1η Γενάρη 

3 βασικούς και με εξέλιξη , μόνο εκεί  που χρειαζόμασταν.

Επισεις τον Γενάρη θα μπουν στα ταμεία μας περίπου στα 10Μ. Από τις πωλήσεις που έχουμε κάνει... Και θέλουμε ένα LB.

45596904_358179111601704_685935260469506

Αυτά από μένα παίδες τα ξαναλέμε.....

45591730_358184808267801_272141718571188

• Love 3

@desperadoΩραια επιλογη ομαδας. Aγωνιστικα ξεκινησες πολυ καλα με σχετικα ανετες νικες απεναντι σε δυνατοτερες θεωρητικα ομαδες. Μετα ηρθε και μια 5αρα αλλα εισαι πολυ καλα βαθμολογικα.  Συνεχισε ετσι!

@ELBarto-3- Μεγαλη κοιλια, αδερφε. Πρεπει να βρεις πατηματα, για να μην χασεις το τρενο της ανοδου. Ποιο κυπελλο τωρα. Γραψτο. Αν δεν εχεις λεφτα για παιχτες βγαλε απο την ακαδημια. Η μονη λυση. Ολο και καποιο διαμαντακι θα σου βγει. Συνεχισε!

Στα δικα μου.

Εχω φτασει στον Φλεβαρη. Τα ματς πολλα. Θα ποσταρω βαθμολογια και καποια σχολια.

v7SbF6S.jpg

-Οπως βλεπετε ειμαστε αρκετα ψηλα. Παιζουμε σχετικα καλο ποδοσφαιρο.

-Με τους "μεγαλους" ειχαμε μονο ηττες με εξαιρεση μια νικη με 2-0 με την Τσελσι, αν και αξιζαμε και αλλες νικες. Στις λεπτομερειες χασαμε αρκετα ματς.

-Η Αρσεναλ πολυ δυσκολα θα χασει το πρωταθλημα. Ανωτερη απο ολους και φαινεται.

-Τον Γεναρη εφερα 2 παιχτες. Μαυροπανο απο Αrsenal και Amos απο Spurs.

Παρατηρησεις

Ευχαριστημενος απο την ομαδα και κυριως απο την αμυνα. Η 4αδα πισω πεταει. Μπροστα Grealish σταθερη αξια. Adams-Sturridge με τις μερες τους οπως και οι 2 πλαγιοι χαφ. 

Πιστευω η Ευρωπη ειναι ρεαλιστικος στοχος και με την εικονα που εχουμε θα τα καταφερουμε.

8x52d8d.jpg

Edited by Dimokritos
  • Love 3

@Dimokritos

Οι ομάδες του ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ.... Αλλά και η ΑΡΣΕΝΑΛ που είναι και η τοπ όπως λες είναι πάνω από εσένα...

Από πίσω όμως έρχονται και άλλοι , οπότε πρέπει να προσέχεις...

Έχεις πολύ καλη ομάδα και σε περιμένω σε 4δα...

Αναμένω το τέλος της σεζόν σου... Και μέσα στην 4δα... 

Μπορείς...

----------------------------------- 

Πάμε συνεχεια

• ΡΕΝ  -  ΣΤΡΑΣΒΟΥΡΓΟ  2-1

• ΤΟΥΛΟΥΖ  - ΣΤΡΑΣΒΟΥΡΓΟ  0-1

• ΜΟΝΑΚΟ  - ΣΤΡΑΣΒΟΥΡΓΟ  1-0

• ΣΤΡΑΣΒΟΥΡΓΟ  - ΜΠΟΡΝΤΟ  1-0

• ΑΣΣΕ  - ΣΤΡΑΣΒΟΥΡΓΟ  2-0

• ΣΤΡΑΣΒΟΥΡΓΟ  - ΑΝΖΕ  2-0

Βλέπω ότι άρχισαν να με βλέπουν πιο σοβαρά.... αρχίζω και ιδρώνω στα παιχνίδια μου... Για να δούμε...

Πάμε και Βαθμολογία λίγο πριν τελειώσει ο ΦΛΕΒΑΡΗΣ.....

Από πίσω γίνετε χαμός...

45631610_358675248218757_667947796988428

--------------------------------------------

Κύπελλο  Γαλλίας...

Στους 16 με ΛΥΩΝ...

45627608_358676171551998_917748836006572

Και τελευταίες κινήσεις

μια για τα αριστερά της άμυνας,  

Και ένα PC για τα εξτρέμ μας.

45683731_358674581552157_416917621652534

Αυτά παίδες μου προχωράμε...

• Love 4