Jump to content
ELBarto-3-

FIFA 19 - Career Mode Topic

Recommended Posts

@Diegito21 Πηρες φορα μπρο και ποιος σε πιανει τωρα!

Σημαντικες νικες με Αταλαντα και Μπολονια. Αλλα ακομα πιο σημαντικη με Τορινο και ειδικα ετσι οπως πηγε.

Ματσαρα μεγαλη με Ρομα, τους πονεσε καλα ο Ζερσον!

Να και το ΜΠΑΜ με τεραστιο διπλο!! Μπραβο ρε!

Λιγοι κανουν διπλο εκει μεσα.Εξαιρετο στησιμο εκανες στη ομαδα.

Λαφοντ ο λυτρωτης!

Στην ιδια φαση ειμαστε παλευοντας για Γιουροπα.

Καλα κανεις για Τερο τοτε αδελφε.

Δωστα ολα τωρα στο φιναλε!!!

@Dimokritos Αποστολη εξετελεσθη φιλε!

Εκανες αμεδα και ανετα αυτο που επρεπε με ανοδο.

Αφου εκανες και διπλο στη Κολωνια ολα ειχαν τελειωσει και περνοντας και τη κουπα.

Τωρα αρχιζουν βεβαια τα δυσκολα!

Αναμενουμε!

@JimmakosInArm7 Ρε συ τους εχεις διαλυσει ολους!

Δεν τους λυπασαι! Ρελαντι τους εχους φιλε.

Μπελοτι απο αλλο πλανητη.

Περιμενω τις κουπες!

----------------------------------------------------------------------------------------------

Παμε συνεχεια στα δικα μου!!!

rlmdt1.gif

BUNDESLIGA

BVB-BMG 1-2

Σπουδαιο διπλο!

Φοβερο ξεκινημα στο ματς, στο 25λεπτο ειμασταν 0-2

Το κρατησαμε στη συνεχεια φυγαμε με νικη.

2cckl5d.jpg

ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ-ΒΜG 4-0

Να τη η σφαλιαρα στο καπακι...

Αμυνα τρυπια και λογικο αποτελεσμα...

BMG-AUGSBURG 1-1

Αυτο το κουσουρι του παιχνιδιου να ερχονται στα εντος εδρας ματς και να σε κανουν πλακα οι μικορομεσαιες ομαδες δεν το καταλαβαινω...

Αφου δεν εχασα κιολας παλι καλα...

ΣΑΛΚΕ-BMG 0-1

Εξαιρετικη εμφανιση.

Στιντλ ο ηρωας μας και νεο μεγαλο διπλο σε δυσκολη εδρα.

zkl6s3.jpg

BMG-HERTA 2-2

Καλο ματς, τσαμπα δεν το πηραμε.

Χασαμε ευκαιριες...Η αμυνα παλι μας προδωσε.

ΑΙΝΤΡΑΧΤ-BMG 1-0

Ενα ισορροπημενο ματς με αρκετη τακτικη.

Τελικα το φαγαμε με ψαλιδακι στο τελος...

Αδικο σκορ απλα, αξιζαμε βαθμους .

BMG-WOLFSBURG 2-3

ΑΗΔΙΑ απλα...

Οτι ελεγα και πριν. Να αλλαζουν πασες, τριγωνακια θαρρεις και παιζω με Σιτυ...

Ξενερωσα... Πηραμε 2 πεναλντι στο τελος και απλα μειωσαμε...

BMG-BAYERN 3-1

2ecdvk1.jpg

Αντιδρασαμε και πηραμε μεγαλη και απροσμενη νικη.

Να κερδιζεις πιο ευκολα (αρκετα) τη Μπαγερν και να σε παταει η Βολσμπουργκ...

Ομορφιες της ΕΑ...

Ενα Αζαρ και 2 Χερμαν τα γκολ.

ΜΑΙΝΤΣ-BMG 1-2

Δυσκολο μεν , σημαντικο διπλο δε...

Τη γλυτωσαμε στο τελος.

Ρεφαραμε καπως με τις τελευταιες 2 νικες.

Γενικα το παιχνιδι δε με φερεται καλα... Εννοω αυτα που ελεγα πριν.

Σπαστικο και κουραστικο κατανταει...

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

200spja.jpg

Μειωσαμε τη διαφορα αρκετα απο τη 6η-7η θεση που ειναι ο στοχος μας.

Ολα γινονται τωρα.

Και ευτυχως που εχω βατο προγραμμα στη συνεχεια.

--Αζαρ και Στιντλ οι ηγετες μας παιδια ξεκαθαρα!

Στιντλ και ο αρχισκορερ με 10 γκολ.

--Πλεα το μαυρο του το χαλι...Ακομα γκολ δεν εχει, πρεπει να συνελθει.

--Ο Ραφαελ εχει ξενερωσει και θελει να φυγει... ο μακροβιοτερος παιχτης της ομαδας.

Θελω να τον κρατησω αλλα δεν το κοβω.

--Εχουμε πολυ μικρο ροτεισον με τους 13-14 παικτες να παιζουν σε ολα τα ματς...

--Μοναχα ενα παικτη εκλεισα για του χρονου , θα δειτε αργοτερα. Οχι κατι ουαου...

Μονο εμενα με τη δινει, που στις μεταγγραφες του Γεναρη γινονται τοσες πολλες και υπερβολικες μεταγγραφες??

Αντι ρεαλιστικο και κουλο...

Αυτα προς το παρων, συνεχιζουμε!

nbyidh.jpg

• Love 4

@Dimokritos στο ειπα οτι θα ανεβεις ανετα στην πρωτη κατηγορια και τι καλυτερη ανοδος με πρωταθλημα! Περιμενουμε την νεα σεζον στην μεγαλη κατηγορια...Μπραβο!

@Fanis-13- κανεις καλα ματσακια βεβαια η σφαλιαρα απο την Λεβερκουζεν πονεσε...μεγαλη νικη με την Bayern..o Αζαρ απο τους καλυτερους..κριμα που δε σε εχει βοιθησει ακομα ο Plea ...για τις μεταγραφες οντως το χω παρατηρησει και εγω αυτο!

Παμε στα δικα μου μαγκες..λιγα ματσακια πρωταθληματος κυπελλο και μια γευση απο Τσου Λου!

Copa De Espana στους 8 1ος Αγωνας ευκολη νικη..δε δυσκολευτηκαμε ιδιαιτερα..πηραμε προβαδισμα για τον επαναληπτικο!
WnMvgTs.jpg
20η Αγων και ο Belotti τον Χαβα του δε σταματαει πουθενα...αλλη μια ευκολη νικη!
HKxhs9u.jpg
Copa De Espana στους 8 2ος Αγωνας δε ανεβασαμε στροφες παιζαμε ρελαντι ..δεν υπηρχε και λογος βεβαια..προκριθηκαμε και στους 4 παιζουμε με την Barcelona!
vqgDfeH.jpg
21η Αγων ανοιξαμε το σκορ ..ισοφαριστηκαμε και απο εκει και περα ανελαβε δραση ποιος αλλος?? ο Belotti! αλλο ενα διπλο για την Atleti!
gc1ABlo.jpg
Copa De Espana στους 4 1ος Αγωνας! μπηκαμε πολυ ψυχρα στο παιχνιδι ...να φανταστειτε η 1η μας τελικη ηταν το γκολ..μεχρι να σκοραρουμε η μπαλα ηταν στην περιοχη μας...φυσικα οταν εχεις Belotti και Oblak στο τερμα πως να μη παρεις διπλο? μεγαλο προβαδισμα για τον επαναληπτικο!
hkmzFDB.jpg
22η Αγων αλλη μια νικη με μια κατωτερη ομαδα...δε σταματαμε πουθενα...δε χαριζουμε βαθμους πουθενα! 
NWEJI4r.jpg
23η Αγων το Derby της Μαδριτης..η Αλωση του Bernabeou να πουμε καλυτερα ..Συγκλονιστικος Castillejo δυο γκολ και μια ασσιστ στον Belotti! πολλα υποσχομενη η εμφανιση του Iσπανου....περασαμε ανετα απο εκει μεσα...!
QgiGkye.jpg
1ος Αγωνας στους 16 του Τσου Λου καταρχας ο Strakosha εκανε φοβερη εμφανιση...αλλα μια γκολαρα του LLorente λιγο πιο μπροστα απο την Σεντρα και μια κεφαλια του Μιλικ απο Κορνερ μας εδωσε προβαδισμα για τον επαναληπτικο και την προκριση στους 8! 
xnsNFU2.jpg

Στο επομενο ποστ επαναληπτικος με Barcelona στο Κυπελο Επαναληπτικος με την Lazio Ματσακια απο το πρωταθλημα και βαθμολογια!

Παρατηρησεις

1) καπου το χει χασει η ΕA με τις ρεαλιστικες μεταγραφικες ..Γεναρη του 2020 και ο Cavani πηγε στην Valencia :thumbsdown:

Τα λεμε μαγκες!

Edited by JimmakosInArm7
  • Like 1

χαιρετω ολους τους..συναδελφους προπονητες και καλη επιτυχια στο δυσκολο βαρυτατο εργον που θα διαθεσουν ο καθενας στην ομαδα του!!!! χαχαχα!!! 

σε PS4 παιζω... 

λοιπον!! καλη σεζον και καλο λιωσιμο ευχομαι στο Mode ετουτο...... 

υστερα απο κανα χρονο σχεδον αποφασισα να ξεκινησω καριερα μιας και εχουμε και πιο..αυθεντικο πακετακι σε πολλα μετωπα..

θα μου ηταν παρα πολυ ευκολο να παρω την καψουρα (Τσελσι) αλλα θα εχανε το νοημα μετα

καλυτερα να παρεις μια μικρομεσαια λεω.. να σε κρατησει κιολας.. επιπλεον κινητρο και πολλα αλλα!!!!!!...

αποφασισα να ξεκινησω!!!!! ΜΕ DEPORTIVO LA CORUNA προτιμησα να δωσω ξανα την χαμενη αιγλη σε αυτο το ενδιαφερον club που καποτε εκανε σπουδαιες ευρωπαικες πορειες.. ειναι la liga 123... ωρα για ανοδο!! αλλα και ''δουλεια'' ω σαν μιαν αλλιωτικη Leicester....!!!! στο ενδιαμεσον μου προσερθηκε θεση

για Εθνικη ομαδα.. και συγκεκριμενα την Ελλαδα!!!!! εχω λοιπον δυο θεσεις!! και σε συλλογικο αλλα και εθνικο επιπεδο!!! 

ΣÏεÏική εικÏνα Î£ÏεÏική εικÏναÎÏοÏέλεÏμα εικÏÎ½Î±Ï Î³Î¹Î± εÏο Ïημα

• Like 2

@dj 13 mike Καλός ήρθες φίλε στην παρέα μας ,  καλή αρχή εύχομαι. 

@JimmakosInArm7. Τη κάνεις ρε,  πας σερί για back to back πρωτάθλημα και CL με διαφορετική ομάδα,  τα σαρωνεις όλα,  μπραβο. 

Τη να πούμε μόνο αναμένουμε τα τρόπαια έτσι όπως πάει το πράγμα. 

@Dimokritos.  Αδερφέ,  έκανες το αυτονόητο,  μαζί με KOLN,  ανέβηκες άνετα. 

Ωραία μεταγραφή του RENATO,  καλή κίνηση από την πρώτη σεζόν για να τον έχεις στην BUDESLIGA. 

Συνεχίζεις δυνατά,  ανέβασε την ομάδα του μεγάλου λιμανιού ψηλά,  βγες Ευρώπη, πήγανε τελικό. 

Πάμε....

@Fanis-13-   Φιλαράκι μια χαρά είσαι,  αλλά σφίγγουν τα πράγματα,  με 9 ματς ακόμα να απομένουν.... Δεν ξέρω αν θα είναι εύκολα όπως λες το βατο πρόγραμμα σου, αφού οι μικρές ομάδες είναι αυτές που σε χτυπάνε. 

Όντος πολύ σπαστικό να σκίζεσαι να βάλεις ένα γκολ, να παίζεις μπαλαρα και σε δευτερόλεπτα να είσαι πίσω στο σκορ.

Όντος καταντάει κουραστικό και όχι κάποιες φορές αλλά συνέχεια. 

@Diegito21

Μπράβο ρε φίλε, έφυγες άξιος από τους βιόλα με το να τους βγάλεις Ευρώπη, ωραίος 

Τώρα στην αγαπημένη Ανδαλουσία,  με την αγαπημένη σου SEVILLA....

Τη να πω περιμένω ένα καλό  καριερ εκεί, ένα δυνατό, πρωταθλητισμό και καλή πορεία στην Ευρώπη. 

SARR  μεγάλη αγάπη 

CAPA- SARACCHI. απλά τρέλα....

VAMOS DIEGITO 

@ELBarto-3-

Στα χαλαρά σου εσύ πας να κάνεις κάτι...αν και πολύ νωρίς...

Τεράστιο $$#[email protected]# .... εεε διπλό στο Παρίσι.. μπράβο έτσι...

ΝΤΟΜΠΕΛΕ,  τον θυμάμαι στο 17 στην ΑΜΙΑΝ,  με κάτω του 70 οβεραλ ότι ήταν αρχηγός και παντού μέσα στο γήπεδο και έκανε τα πάντα ...

Πραγματικά φαντάζομαι τη μπορεί να κανει τώρα...

Συνεχίζεις όσο μπορείς 

ALLEZ ELB

------------------------------------------------------------

Στα δικά μου μετά από μια μάχη με διάφορες  ρυθμίσεις(στα control settings)  sliders ταχύτητες  κλπ 

Νομίζω ότι βρήκα την χρυσή τομή,  κυρίος με κάποιες αλλαγές στα sliders,  να γίνει πιο real life το παιχνίδι και όχι να σου σπάει τα νεύρα.... συνέχεια.....

Δεν έγινε πιο δύσκολο ή πιο εύκολο,  αλλά πιο αργό... ας πούμε...

Και πιο συντηρητικό...

Κρατάς ας πούμε ένα καλό ρυθμό και όχι να μην προλαβαίνεις να βλέπεις την μπάλα σε αρκετά σημεία του παιχνιδιού.

• Λοιπόν παίζω 

ΧΡΟΝΟΣ  : 8ΛΕΠΤΑ 

ΤΑΧΥΤΗΤΑ: NORMAL 

ΔΥΣΚΟΛΙΑ  : ULTIMATE 

ΑΛΛΑΓΉ SLIDERS 

PLAYER/ CPU

Sprint speed 47/47

Acceleration 47/47

GK ability  55/55

PASS ERROR  55/55

PASS SPEED 55/55

FT CONTROL  60/60

• Έχω  ξεκινήσει με μια ομαδα που έκανα πέρσι σε ένα από τα πρώτα καριερ μου. 

Έκανα όλες τις δοκιμές και  ρυθμησεις κτλ σε αυτή την ομάδα. 

Κάπου στις αρχές Οκτώβρη ( του καριερ ) βρήκα τη χρυσή τομή με τις από πάνω ρυθμησεις...

Οπότε ο πρώτος γύρος είχε αλχημείες πολλές... 

• Το πρώτο ποστ με αυτή την ομάδα θα έχει  βαθμολογία με το πως τελειωσαι ο πρώτος γύρος (αφου είμαι Δεκέμβρη) και την 11αδα και το σύστημα που χρησιμοποίησα. 

Η ομάδα είναι η συμπαθητική 

ttVc2RM5_400x400.jpg

Αύριο το πρώτο ποστ με αυτά που προείπα...

Και μετά ΣΚ φουλ δράση. 

• Love 4

Χαιρετω σας και παλι.... 12 αγωνιστικες εως τωρα συμπληρωσα με την Deportivo La Coruna 

αυτη η Χιχον της το φυλαω απ την 2η αγωνιστικη που με κερδισε με 3 γκολ μεσα στην εδρα μου...

οταν την συναντησω δεν θα την λυπηθω.... αυτο το 2-3 

μπηκε στη rival list... ΤΕΛΟΣ

2 ισοπαλιες η μια εντος με Λουγκο 1-1 και η αλλη με Λας Παλμας με 2-2 

και ηδη η ομαδα αρχισε να ρολαρει για τα καλα... 

παιζω εκτος εδρας με Αλμερια τωρα 

και μολις νικησα την Τενεριφη με 3-1 τελικο σκορ.. 

43951618_255000538531548_5127382930636668928_n.jpg?_nc_cat=101&oh=365ef9d2f84ce4b32ed2ebf77d1eb098&oe=5C5EA721

αυτο το συστημα τρεχω τωρα στην ομαδα και πραγματικα παω πολυ καλα!!!

43879567_255515895310070_1891204207873097728_n.jpg?_nc_cat=100&oh=925c84da5cbeda126b0f1e60fedc22c4&oe=5C59D25D

οπως προειπα και τις προαλλες ανελαβα καθηκοντα και σε Εθνικο Επιπεδο μου προταθηκε να αναλαβω την Εθνικη Ελλαδος ταυτοχρονως

με στοχους εως προημιτελικα Euro και να φτασω στους 16 του World Cup 

ÎÏοÏέλεÏμα εικÏÎ½Î±Ï Î³Î¹Î± ÎΠÎ

εδω εχω εναν Ομιλο αυτον εδω για προκριματικα Euro!! 

1η αγωνιστικη Ελλας - Ουγγαρια 3 - 2  μεγαλο παιχνιδι ο Φορτουνης..

εχω εξαφανισει τις γνωστες αλχημειες και παιζει νεο αιμα στην ομαδα.. (Αφου δεν γινεται στη πραγματικοτητα γινεται στο simulation..χεχε)

2η αγωνιστικη Δανια - Ελλας 1 - 1 ενα πολυ δυσκολο μονοπατι 

συναντησα πραγματικα πολυ ξυλο πολυ ενταση.. περασα τα πανδεινα

βρεθηκα να χανω απ το 60 και μετα.. αλλα την λυση την εδωσε με τον Καρελη γκολ στο 88' και ΤΕΖΑ!!!!!!!!! πολυ ετσουξε εκει...

3η Αγωνιστικη Ελλας - Ιρλανδια 2 - 2 ΕΠΕΣΑΝ ΚΟΡΜΙΑ... χανω 0-1 στο 3' λεπτο... ΙΣΟΦΑΡΙΖΩ με Φορτουνη στο 6ο 1-1...

ξεκινημα δευτερου ημιχρονου μπαινω δυνατα ΚΑΝΩ ΤΟ 2-1.... νωρις νωρις!!!!!! αλλα στο 70' ηρθε η ισοφαριση.. δεν πειραζει.. παμε γερα...

ΚΑΙ ΕΔΩ... ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

4η Αγωνιστικη - Ελλας - Βελγιο 4 - 1 ισως το καλυτερο μου coachαρισμα σε εθνικο επιπεδο τουλαχιστον...

αποφασισα να μην παιξω αμυντικα αλλα ΕΠΙΘΕΤΙΚΑ! κατι που οι Βελγοι επαθαν την πλακα της ζωης τους

με δοκαρι κιολας στο 20' υπηρξε μια μικρη στατικοτητα και το Βελγιο ανεβασε αποδοση.. παμε στο ημιχρονο με 0-0 

ΞΕΚΙΝΑΜΕ το 2ο... αλλαζω τακτικη επιθετικου χαρακτηρα 

Κορνερ στο 50' ΚΕΦΑΛΙΑ Ο ΣΩΚΡΑΤΗΣ.. ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 

1 - 0 ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΦΗΝΑ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! κοντρα στα πλοκαμια του Κουρτουα γινεται το 1 - 0 

εχω το μομεντουμ του αγωνα μπροστα ο Καρελης υστερα απο οργανωμενου χαρακτηρα επιθεση στο 72' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ και 2 - 0 να γινεται το ελα να δεις στις εξεδρες........ 

κανω αλλαγη τον Δωνη αντι του Μητρογλου.... και παιζω με Καρελη Δωνη μπροστα και δεξια καλεσα Λαμπρου εκανε εξαιρετικο ματς!!! 

ΑΣΙΣΤ στον Δωνη στο 79' 3 - 0 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΝΤΕΛΙΡΙΟ!!!!!!! κανουμε τα ονειρα μας ΕΦΙΑΛΤΕΣ για τους ΒΕΛΓΟΥΣ.....

βγαινει στην κοντρα το Βελγιο εν συνεχεια κανει το 3 - 1 ο Λουκακου με κεφαλια στο 86'.. δεν πτοουμαι εγω ομως συνεχιζω το παιχνιδι μου αλλα για να μην 

παθουμε καμια ιστορια εκανα λιγο οπισθοχωρηση... στο 94+ ομως ερχεται το κερασακι στη τουρτα υστερα απο 3 με 1 και κανουν ΠΕΝΑΛΤΥ!!!!! 

Φορτουνης το Πεναλτυ.... ΓΚΟΟΟΟΛ 4-1.....!!!!!!!!!! 

5η αγωνιστικη θα παιξω με Τσεχια εκτος!! οπως βλεπετε με συνδιασμο αποτελεσματων μπορει ο 4ος να βγει και 1ος...

43828925_1931237073852062_3756362973854040064_n.jpg?_nc_cat=109&oh=5fbb70f405b10f4581ea442749b789de&oe=5C47F6EB

• Love 1
  • Like 2

Πάμε λοιπόν  να κάνω μια αρχή για αυτό το καριερ.

Η 11αδα που παίζουμε στο πρώτο μισο , με αλλά CLOUGH σύστημα....

θα ξεχωρίσω EGAN , O'CONNEL , FLECK.... Αλλά όλοι έχουν κάτι να δώσουν,  αλλά λίγο άλλοι πολύ 

BRYAN,  το διαμαντάκι της ομάδας.

43878996_345228326230116_702253303233878

Απ όλα είχε ο μπαχτσες και φυσιολογικά πράγματα μέχρι στιγμής... βέβαια μην ξεχνάμε και τις αλχημείες που έκανα για αρκετά ματς....

43787591_345245969561685_386889804049652

•Τώρα βρίσκομαι 1η Γενάρη  και ήρθαν οι 2 πρώτοι,

Με τον CUADRA στην ομάδα αφου σπάσαμε ταμεία 3Μ + SHARP 1.6Μ.

Πιστεύω ότι θα κάνει τη μεγάλη διαφορά...

Ο άλλος από την ΠΙΤΕΡΜΠΟΡΟ πιστεύω ότι είναι ένα εξερετικος εξτρέμ που θα δώσει ανάσες και ίσως αργότερα πάρει και θέση βασικού.

• Η 6αδα από κάτω έφυγε και βάλαμε στα ταμεία μας 3.5Μ ,

Οποσδήποτε θέλω να πουλήσω τον LUNDSTRAM , ο οποίος θα πιάσει πάνω από 1Μ.

Θέλω επισεις για την βασική 11αδα,   1 αριστερό μπακ και 1 τερμα.

43828717_345245726228376_144719244302273

ΑΥΤΑ ΚΑΙ Σ/Κ Ή ΣΥΝΕΧΕΙΑ

ΤΑ ΛΈΜΕ. 

43735717_345246306228318_583407406638170

COME ON YOU BLADES

captain_blade_sheffield_united.jpg

• Love 3
  • Like 1

@desperadoΕκανες καλες προσθηκες που πιστευω θα βοηθησουν. Προσπαθησε να ανεβασεις και κανεναν παιχτη απο την ακαδημια, για να χτισεις δυνατη ομαδα. Συνεχισε!

@dj 13 mikeΠας φουλ για ανοδο με την Λα Κορουνια. Κατα τα αλλά με την Εθνικη εκανες τρομερη νικη με Βελγιο. Ειναι στα χερια σου η προκριση αλλα μπορει να  γινει καμια στραβη γι αυτο προσεχε.

@Diegito21 Πολλες μεταγραφες. Εχεις κανει δυνατη ομαδα. Ελπιζω να σου βγει. Προσωπικα δεν ειμαι φαν του συστηματος που χρησιμοποιεις αλλα αν σε βολευει οκ. Συνεχισε!

@Fanis-13- Εσυ πηρες τα δυσκολα ματς με Borussia και Bayern και δεν πηρες τα αλλα. Βαθμολογικα παλευεται το θεμα αλλα πρεπει να βρεις σταθεροτητα. Πουλα τον Plea ο Stindl σου φτανει. Παιχταρας. Συνεχισε!

@JimmakosInArm7Πρωταθλητης παντου!

Στα δικα μου. Τελος το Αμβουργο. Καναμε μετριο ξεκινημα στην Bundesliga. Σκοραραμε πολυ λιγο (Ο Arp δεν εβαλε ουτε ενα γκολ στα 6 παιχνιδια που επαιξα) και γενικα η ομαδα δεν τραβαγε. Οποτε αποφασισα να φυγω. Δεν ξερω ακομα ποια θα ειναι η επομενη ομαδα. Δοκιμαζω κατι στην Ισπανια αλλα δεν ξερω. Πολυ χαμηλο το επιπεδο του πρωταθληματος. Παντως ή Ισπανια θα παω ή θα επιστρεψω Αγγλια. Τα λεμε στο επομενο.

Edited by Dimokritos
  • Like 4

@dj 13 mike καλως ηρθες καλη αρχη στην προσπαθεια σου με την Λα Κορουνια και την εθνικη!

@Diegito21 πολυ καλη επιλογη ομαδας εκανες και καλες μεταγραφες..πιστευω θα ανεβεις αρκετα βαθμολογικα θα σαι μεσα στις ευρωπαικες θεσεις σιγουρα!

@desperado  συμπαθεστατη ομαδα...χρειαζεται να ανεβεις ομως βαθμολογικα!

@Dimokritos κριμα που δε σου βγηκε η συνεχεια του Carrer στην bundesliga..αναμενουμε την νεα σου ομαδα!

@Fanis-13- κριμα που δε τελιωσε η χρονια οπως το περιμενες..ειδικα το ματς με την Dortmund η απολυτη ξενερα..αναμενουμε την νεα σου ομαδα!

Παμε στα δικα μου μαγκες..! 

24η Αγων ανετη νικη για ακομα εναν αγωνα..Χατ τρικ ο Kalinic που σκοραρε τα πρωτα του γκολ στο πρωταθλημα!

ZtOriFj.jpg
Copa De Espana στους 4 ...κλασσικα πραγματα...τελικες αυτοι..γκολ εμεις...και ειμαστε στο τελικο με την μισητη μας αντιπαλο Real!
Ph66N4d.jpg
25η Αγων ενα ημιχρονο ηταν αρκετο να παρουμε την νικη..!
nKtSnlQ.jpg
26η Αγων Σκορπισαμε στους 5 ανεμους της Eibar! 
J7ENcBA.jpg
Επαναληπτικος στους 16 του Τσου Λου ευκολη νικη..ειμασταν οι απολυτοι κυριαρχοι και πηραμε την προκριση..στους 8 θα παιξουμε την Παρι!
Tx5HTaj.jpg
27η Αγων αλλο ενα διπλο για την ομαδα μας..δε μας σταματαει τιποτα!
yvrmmPF.jpg
28η αγων απο 5αρα σε 5αρα..ξεμπουκωσε και ο Pulisic και σκοραρει ασταματητα..! 
cURpyJw.jpg
29η Αγων αλλη μια νικη με τον vietto να σκοραρει το πρωτο του Γκολ στο πρωταθλημα!
Ujc9xpL.jpg
30η Αγων ευκολο διπλο..με τον Belotti για ακομα ενα ματς να πεταει φωτιες!
300B9eb.jpg
Η βαθμολογια του πρωταθληματος 8 στροφες πριν το τελος..! ειμαστε μονοι πρωτοι αηττητοι με την καλυτερη επιθεση και την καλυτερη αμυνα..νομιζω οτι ο τιτλος εχει κριθει..τυπικα τα υπολοιπα παιχνιδια...!
BAtykvc.jpg

Παμε για το φιναλε της σεζον..στο επομενο ποστ ολοι οι τελευταιοι αγωνες της ομαδας σε πρωταθλημα Τσου Λου και τελικο Κυπελλου! να σας πω οτι θα παραμεινω στο παγκο της ομαδας και για την επομενη χρονια!

Τα λεμε μαγκες..!

• Love 1
  • Like 2
  • Confused 1

@JimmakosInArm7

Τη να σου πω άλλο εσένα ρε τρελέ, το πρωταθλημα το κάνεις και σιμ αν θες,

τώρα θα σου έλεγα για την ΠΑΡΙ να την προσέξεις , αλλά έτσι όπως τρέχεις με σπασμένα φρένα δεν νομίζω να σε σταματήσει κανένας...

Επισεις θα σου έλεγα να θα κινήσεις ένα καινούριο καριερ και να πάρεις μια μικρή ομάδα,  ακόμα και Β' κατηγορίας και να την φτάσεις και αυτή εκεί...

@Dimokritos

Κρίμα ρε φίλε που δεν σου βγήκε, γενικά δεν το έχω σε εκτίμηση το Γερμανικό,  δεν ασχολουμε καν με αυτό το πρωτάθλημα. 

Περιμένουμε τα νέα σου.

@Fanis-13-

Να σου πω αδερφέ μου ότι για πρώτο επίσημο καριερ τα πήγες μια χαρά. Επισεις είναι καπος περίεργο και διαφορετικό αυτό το πρωτάθλημα και γι'αυτό δεν το ακουμπάω δεν μου κάνει με τίποτα...

Επισεις παίξε με τα sliders, αυτά που έχω βάλει είναι πολύ καλά,  ρίχνουν ελάχιστα το ρυθμό και επιτέλους γίνονται και λάθη. 

Τσέκαρε και τα sliders του MATT10 είναι πολύ καλά και αυτά. 

Περιμένουμε νεότερα Φαναρα.

@Diegito21

Πάμε Ανδαλουσία...

Λοιπόν,  καλή αρχή μπορώ να πω σε 4 ματς 7 βαθμούς...

Η ήττα από ΡΕΆΛ ει αι αναμενόμενη,  και τω 4 είχα φάει με ΜΠΙΛΜΠΑΟ άνετα. 

Στο τσακ πέρασες με τους Ιρλανδούς,  παραλίγο πατατρακ

Ωραία μεταγραφή ο Βαλβέρδε,  

Πιστεύω εύκολα ή δύσκολα θα περάσεις από τον όμιλο. 

Συνέχισε δυνατα

VAMOS DIEGITO 

-----------------------------------------------------------------------------------

Πάμε στα δικά μου...

Μεταγραφές 

Έφυγαν και ο LUNDSTRAM με 1.3Μ και ο CLARK στα 33 του με 1.8Μ 

Και έτσι φέραμε

LB.  RICO HENRY  για τα αριστερά της άμυνας από ΜΠΡΕΝΤΦΟΡΝΤ  

GK .  BLACKMAN για  τα γκολποστ από ΛΙΝΤΣ

ΚΑΙ Η 11ΑΔΑ ΜΑΣ....

Όπου ο DEMBELE,  φαίνετε ότι όπου νανε θα μπει στην 11δα και θα φάει τη θέση του DUFFY 

Ο Bennet στα δεξιά παίζει αναγκαστικά αφου ο BALDOCK  θα γυρίσει στα μέσα το Μάρτη. 

Επισεις και ο βασικός O'Connell  είναι τραυματίας και θα γυρίσει προς το τέλος της σεζόν.

43879964_345570002862615_862699453335732

αγωνιστικά έπαιξα Γενάρη Φλεβάρη και τα πήγαμε μετρια προς καλά θα έλεγα .

Αλλα όπως θα δείτε στην βαθμολογία δεν προλαβαίνουμε με τίποτα. 

Δεν θα το προσπαθήσω καν αλλά, από τα 12 ματάκια που απομένουν θα παίξω 5με 6 ματς τα πιο δυσκολα,  για να σκληραγωγησω και κάποιους μικρους...

και φυσικά το ντέρμπι του SHEFFIELD...

43788835_345571029529179_279596887155356

EXTRAS

Για το φίλο @Fanis-13-

43952972_345567606196188_355520097788572

Ευτυχώς είναι το μοναδικό παρατράγουδο μέχρι στιγμής.

Αλλά αν θέλει να σε κερδίσει η ΕΑ θα σε κερδίσει ακόμα και να είσαι πολύ καλύτερος όπως ήμουν  εγώ

Διακύμανση σκορ. 0-2, 2-2, 2-4, 5-4...

Αυτά και το βραδάκι θα έχουμε  το τελευταίο ποστ της σεζόν και φυσικά βίντεο με ωραία γκολ. 

Τα λέμε παίδες επιτέλους φτασαμε μεσα Οκτώβρη IRL  για να τελειώσει ολόκληρη σεζόν στο ΦΙΦΑ...

Ήμαρτον που λέει και ο άλλος...

• Love 4

@Fanis-13-Αδερφε, Νομιζω βγηκες Ευρωπη και δεν το καταλαβες. Αν το κυπελλο το πηρε μια ομαδα απο τις 6 που ειναι απο πανω σου στο πρωταθλημα τοτε νομιζω βγαινεις Europa League.

@Diegito21Aδερφε, γλιτωσες μεγαλο καζο στο Europa. Ευτυχως το γυρισες. Καμια φορα ενω ειμαστε καλοι σε ενα παιχνιδι, αν δεν μπαινουν τα γκολ ερχεται το αγχος και εκει μπορει να το χασεις. Ο ομιλος που κληρωθηκες ειναι βατος. Στο πρωταθλημα τωρα ειναι νωρις. Εισαι καλα βαθμολογικα. Δεν πειραζει για την Ρεαλ. Συνεχιζεις, Μεταγραφικα εχεις φερει πολλους παιχτες. Πρεπει να δεις, αν υπαρχει και χημεια ομως. Συνεχισε!

@JimmakosInArm7Αναμενουμε post με κουπες. Εγω στην θεση σου δεν θα εμενα απο την στιγμη που οπως φαινεται θα τα σηκωσεις ολα και μαλιστα με φοβερη ανεση. Δεν θα υπαρχει προκληση.

@desperadoΟπως λες δυσκολα προλαβαινεις αλλα δεν πειραζει. Ευκαιρια να φτιαξεις κατι καλο για του χρονου. Δεν πειραζει, αν δεν πετυχεις απο την 1η χρονια. 

@takisaekΦοβερος, φιλε! Εκπλητικη χρονια. Και στο πρωταθλημα με την 3η θεση αλλα κυριως στην Ευρωπη που σηκωσες κουπα! Και μαλιστα γυρνωντας αγυριστα ματς με ολες τις ομαδες. Τρομερη αποδοση. Ειδικα με Παρι φαινοταν, οτι ειχες αποκλειστει. Στην θεση σου θα συνεχιζα να δοκιμασω τις δυναμεις της ομαδας στο Τσου λου.

Στα δικα μου:

Επομενος σταθμος Ισπανια και Alaves.

Budget 12 μυρια με τα λεφτα απο το Pre season. Μεταγραφες κλειστες. Στοχος της διοικησης 10αδα και κατι αλλα. Στοχος δικος μου να παιξουμε καλο ποδοσφαιρο  και να κανουμε ο,τι καλυτερο μπορουμε.

KAIfy9v.jpg

Ενα ματς πρωταθληματος επαιξα. Πρεμιερα με Barca. 

3FmiiWg.jpg

Παρατηρησεις:

1) Ειναι νωρις. Ακομα μαθαινω την ομαδα ωστοσο καποιοι παιχτες ηδη ξεχωριζουν. Εχουμε αρκετα καλο κεντρο με Wakaso, Pina και τον αρχηγο μας τον Garcia. 

2) Exουμε ισπανικο κορμο και μου αρεσει αυτο. Θα ερθουν και αλλοι Ισπανοι τον Γεναρη. Συνεχιζουμε.

Edited by Dimokritos
  • Love 1

@Dimokritos

Πολύ ωραία ομάδα,  με αυτή έπαιζα όταν ψαχνομουνα , έπαιξα μαζί της περίπου 10 ματσάκια και έλεγα να πάω αργότερα...

Τεσπα σε τη επίπεδο παίζεις;; γιατί εγώ με ΜΠΑΡΤΣΑ είχα φάει 6...

@takisaek

Καταπληκτικός αδερφέ,  πολύ ωραίος,  πήρες ευρωπαϊκή κούπα και εσύ,

μπράβο είναι μεγάλο επίτευγμα...

Και 3η θέση , πολύ καλή πίσω από τα 2 θηρία...

Συνέχισε και 2η σεζόν για CL....

ΠΆΜΕ  ΔΥΝΑΤΑΑΑ

@ELBarto-3-

Το σημαντικό αδερφέ,  είναι ότι πάτησες κορυφή...για πόσο θα δείξει.. Αλλά το αξίζεις μετά το 2πλο στο Παρίσι...

Στην 4αρα από τους γερμανούς,  μην σε νοιάζει,  τα έχει αυτά γενικά το παιχνίδι,  όχι δεν είναι καλύτεροι..

Στις μεταγραφές,  έγραψες πάλι με 2 παιχταράδες και αντίποινα στους γαλάζιους κομμουνιστές....

Γαλάζιοι κομμουνιστές;;;;;; ΤΗ ΛΕΕΕΕΕΙΕΙΕΙΕΙ....

ALLEZ L' OL

-----------------------------------

Πάμε στα δικά μου. 

Τέλος η σεζόν,είχα βγάλει κάτι φωτο αλλά δεν ξέρω που πήγαν. 

Με στεναχώρησε.. 

Είχα το 2πλο μέσα στο Hillsborough  όπου ήταν τρέλα....

OWLS BLADES   0-3 

Έξυπνη εμφάνιση, χτυπήσαμε όταν έπρεπε και το αποτέλεσμα ήταν για να τους γιουχαρουν...

Τα υπόλοιπα ματσάκια που έπαιξα 2 Χ, 1 ηττα και άλλη μια νίκη,  ήταν με ΛΙΝΤΣ  1-1 ,με ΓΟΥΕΣΤ ΜΠΡΟΜ  0-0 .

Ήττα από ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΣΙΤΥ ΜΕ 1-3 Και νίκη με ΝΟΤΤΙΓΧΑΜ  2-1...

Στα 6 σιμ είχαμε 3 νίκες και 3 ήττες...

Στην τελική βαθμολογία και στη γενική εικόνα της σεζόν  ειμαι ικανοποιημένος. 

Βαθμολογία 

43880522_345685832851032_700223075629033

ΛΟΙΠΌΝ.... Έχουμε και λέμε 

CUADRA  απλα  ο καλύτερος της ομάδας για  τον δεύτερο γύρο. 

Βαρόμετρο,  η ΆΜΥΝΑ   μας,  αρκετά καλή για την κατηγορία..

MCGOLDRICK: πήρε θέση βασικού μόλις έφυγαν οι CLARK και SHARP,  και έβγαλε γούστα που δεν περίμενα..τα υπόλοιπα με την έναρξη της 2ης σεζόν..

• έκανα μια Βλακιουλα που ίσως βγει και σε καλό .

πήρα αυτόν με PC και έμεινα άφραγκος τελείως..

https://sofifa.com/player/213620

231002_1_5b52882387a1d.jpg?d=800x400

Με αποτέλεσμα να μην μπορώ να ανανεώσω 5 παίχτες και να φύγουν..

δεν ήταν κάτι συμαντικο αυτοί μοι παίχτες,  απλά συμπλήρωναν  το ροστερ. 

Λοιπόν, ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΑ ΥΠΌΛΟΙΠΑ αφου έχω  φορτώσει  2η σεζον.

Edited by desperado
  • Like 3

@JimmakosInArm7 Το χεις κλειδωσει το τιτλο με μπαλαρα και ωραιες νικες! Μπραβο φιλε σε θαυμαζω αν παιζεις και σε τοπ επιπεδο τοτε το χεις πολυ ασχημα. ;)

@Dimokritos Ωραια επιλογη αδερφε! Μεχρι στιγμης εχεις κανει πολυ καλες επιλογες ομαδων και δινεις και αλλο χρωμα στο φορουμ. Η Αλαβες για μενα εχει μια απο τις καλυτερες ομαδες στο Ισπανικο και μια τρομερη εδρα! Πολλα μπραβο που εκανες κηδεια μεσα στην Μπαρσα! Γκολ στο 90ο λεπτο τους ξερανες ελικρινα! :D Μαρεσει ο Guidetti μπροστα και οι Γκομες και Πινα! Πολυ καλο συνολο μακαρι να βγεις Ευρωπη! Vamoooos!

@desperado Ωραιος φιλε καλος τερματισμος απο εκει που ησουν και με την ομαδα που βρηκες! Ο Αργεντινος παικταρας ξεχωριζει το περιμενα και στο ειπα θα κανει την διαφορα συν με αυτον που εφερες! Τι τερας ο Χιλιανος ρε?!??! Θα κανει την διαφορα αλλα αυτοι που εχασες δν  ξερω ποσο θα σου κοστισουν ή οχι συν οτι η αμυνα οπως λες πρεπει να ναι το κλειδι σου. Καλη επιτυχια στην επομενη σεζον.

@takisaek Υ Π Ο Κ Λ Ι Ν Ο Μ Α Ι! Γι αυτη την τεραστια ανατροπη με τους σιχαμενους νεοπλουτους της πρωτευουσας!!! Τι τους εκανες ρε?!!?!??!?!?!? Οτι πιο κα..α ματς στην πορεια σου για την κουπα!! Το σηκωσες ρε φιλε με μπροσταρηδες τους Τοβεν , Μανωλακη  , Φεκιρ να σε πηγαινουν στην κουπα! Σπουδαιο και κομβικο ματς για μενα εκεινο στην Βαλενθια μιας και σκοραρες στο 83ο λεπτο και σου εδωσε την προκριση! Μετα στο Παρισι εκεινο το γκολ στην Παρι του Μανωλη σε εσωσε και αν ειχες βαλει και δευτερο με τον Δωνη θα ηταν πιο ευκολο ΑΛΛΑ το 4-1 ειναι πιο μαγκικο πιο λιμανισιο!!! Μπραβο φιλε..η Βιγιαρεαλ στον τελικο δεν ηταν τοσο σπουδαιο και πηρες ενα πολυ μεγαλο τιτλο!!!!!! Περυσι τον χασαμε με Ατλετικο φετος πηρες το αιμα οσυ πισω! Το καλο ειναι οτι εισαι σιγουρα ΤΣΛ καια πο το πρωταθλημα και απο το EL. Οποτε γνωμη μου ειναι να μεινεις να παιξεις το ΤΣΛ και να κυνηγησεις τον τιτλο!!!! Μας λειπει το πρωταθλημα απο το 2011! Συγχαρητηρια αδερφε εισαι ο δευτερος που παιρνεις φετος τροπαιο ευρωπαικο οποτε μαγκας!!!!!!!!

Κανε μεταγραφες τιτλου και δωσε πονο φιλε!!!!! ALLEZ L'OM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@ELBarto-3- Κανονικα δεν θα επρεπε να σου σχολιασω λογω Παγιε αλλα οκ :D:D:D:D Λοιπον παμε !!! Η Λυωναρα σου εχει την ταυτοτητα σου και φαινεται αυτο. Ωραιες νικες στο πρωταθλημα κομβικες δηλαδη σε εδρες με ομαδες που δινουν τον τιτλο! Αν εξαιρεσουμε το χ με την Μπορντο η οποια εκανε σπουδαιο ματς για να παρει το 1-1. Στας Ευρωπας τωρα η 4αρα απο την Χοφενχαημ πονεσε αλλα οκ ετυχε να σαι σε κακη βραδια . Επαιξε και το ρολο του ο τραυματισμος του Μεμφις γιατι οπως και να χει καλυτερο δν εχεις. Φυσικα ομως εκανες το διπλο σου και εσυ στην Γερμανια αλλα θα μετρησουν τα γκολ σε περιπτωση ισοβαθμιας! Σας κρατησε ομως και ζωντανους η Σιτυ με την γκελα της και τωρα να σου μενουν 2 ματς οποτε δωστα ολα μπας και προκριθεις αδερφε! Εισαι τελευταιος ναι μεν στην βαθμολογια αλλα δεν λεει τπτ αυτο το ματς με την Σιτυ θα πρεπει να το παρεις και μετα στην Ουκρανια το βλεπεις.

Στις μεταγραφες ο Πατο μαρεσε πολυ!!! Παντα μαρεσε αυτος ο παικτης και τον θεωρω τρομερη κινηση!! Μπραβο φιλε! Για τον Παγιε ειναι αντιποινα ....ααα ρε @takisaek μας εκαψες φιλε :D Αυτο δεν θα αντεχω να το βλεπω με τα χρωματα αυτα ο Παγιε.....Τρομερο τεμαχιο απο τα παλια :D Και Ζερλαν βλεπω ε? χαχα!

Με ASSE περιμενω νικη κανονισε! 

Allez EL BARTO!!!!

______________________________________________________________________________________________

Λοιπον ξεκιναμε καθε σκ θα ποσταρω πιο πολλα λογω χρονου.

Στην Πραγα λοιπον....

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: ένα ή ÏεÏιÏÏÏÏεÏα άÏομα, ÏÏάδιο και κείμενο

Το ματς ηταν ΒΑΡΕΤΟ...0 φασεις δεν γινοταν τιποτα και οι 2 προσπαθουσαν για το χ! Εβαλα το πουλεν μου ομως μεσα τον Hernandez και το παστελωσε στο 86ο λεπτο!!!! Τι παικταρας ο 20χρονος εκανε τρομερη ενεργεια και το εβαλε στα διχτυα!

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: ÏÏάδιο

Στο πρωταθλημα τωρα ομως υπαρχει θεμα.......

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: ÏÏάδιο και ÏλήθοÏ

Χασαμε ναι αλλα δεν το αξιζαμε....ντουζινα ευκαιριες εμεις 2 μονο αυτοι και 2 γκολ. Να πω την αληθεια με το 1-2 αυτοι γυρισανε ολοι μα ολοι πισω και προσπαθουσαμε να σπασουμε το τειχος τους..δυστυχως κολλησαμε.

Επομενη σταση η Μαδριτη.

Νταξει δεν περιμενα πολλα αλλα εμφανιστηκαμε και ειμασταν καλοι! Ομως εδω ειναι η διαφορα ποιοτητας....με ατομικες ενεργειες απο Σαουλ Γκριεζμαν και Ματζουκιτς μας

βαλανε 3 γκολ και αν και μειωσαμε στο 65 με τον Hernandez και παλι δεν καταφεραμε για κατι αλλο..Ειμασταν ξεκαθαρα κατωτεροι. Ηταν και εμβολιμη αγωνιστικη και η

κουραση ηταν εμφανης.

Επομενη ματς εντος με Ειμπαρ

Τραγικη ΑΜΥΝΑ....δεν μπορω να πω τιποτα και ενω ισοφαρισαμε μας το εβαλαν οπως με Λεβαντε στις αρχες του δευτερου ημιχρονου και μας εκοψαν τα ποδια....Τραγικοι.

Europa ειχε το μενου μετα...

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: ÏÏάδιο και κείμενο

Σε κακη φορμα και με κακη ψυχολογια συν οτι εκανα την βλακεια να δοκιμασω αλλο συστημα το 4-2-3-1...δεν μας βγηκε και καναμε ελαχιστες φασεις για γκολ και 

παρολο που ειμασταν καλυτεροι δεν καταφεραμε να σκοραρουμε.

Τελος επισκεφθηκαμε την Girona....

Τρομερο γηπεδακι μεσα στην φυση εχει η ομαδα...! Χαιρεσαι να παιζεις μπαλα.

Εδω ειμασταν σοβαροι και καναμε αυτο που επρεπε! Να πω την αληθεια μου στο δευτερο ημιχρονο ΔΕΙΝΟΠΑΘΗΣΑΜΕ....ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ η ομαδα κανει κατι διαστηματα

αδικαιολογητα ομως ο Κραμαριτς σκοραρε το πρωτο του γκολ και σφραγισε την νικη μας!

ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιέÏει: ÏλήθοÏ, ÏÏάδιο και ÏÏαίθÏÎ¹ÎµÏ Î´ÏαÏÏηÏιÏÏηÏεÏ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Îεν διαÏίθεÏαι αÏÏÏμαÏο εναλλακÏÎ¹ÎºÏ ÎºÎµÎ¯Î¼ÎµÎ½Î¿.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ EL

Îεν διαÏίθεÏαι αÏÏÏμαÏο εναλλακÏÎ¹ÎºÏ ÎºÎµÎ¯Î¼ÎµÎ½Î¿.

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ :

• Η ομαδα εχει χοντρο θεμα στην αμυνα...ειμαστε η χειροτερη αμυνα του πρωταθληματος με παθητικο 15 γκολ....Πρεπει να ενισχυθουμε και δοκιμασα ολους τους σεντερ μπακ που εχω. Ξεχωριζουν οι Kjaer και Μερκαδο. Οι υπολοιποι πολυ μετριοι.
  • Ο Henandez ξεχωριζει επιθετικα μαζι με Σαραμπια εννοω ειναι οι πιο σταθεροι! Στα χαφ τι να πω για τον Ascasibar τρεχει για 5....χωρις αυτον θα ειμαστν πολυ χειροτερα! Τρομερη μεταγραφη!
  • Ακολουθουν ματς με Μπαρσελονα εκτος και κυπελλο με την Σαραγοσα. Δυσκολα ματς οπως και στην Ευρωπη με την Rangers.
  • Δεν απεχουμε πολυ απο τις θεσεις του ΤΣΛ...6 βαθμοι μας χωριζουν και ελπιζω να επιστρεψουμε!

VAMOSSSS 

Image result for sevilla fc biris norte

• Love 3

@Diegito21

Ανδαλουσιανε,  δυσκόλεψε η συνέχεια απ'οτι βλέπω και αυτό μάλλον γιατί έχεις και συνεχόμενα ματς στην Ευρώπη..

Σημαντικοί 4 βαθμοί στην Ευρώπη... πιστεύω θα περάσεις όπως σου είπα,  εύκολα ή δύσκολα...

Πρέπει όμως να προσέξεις και το πρωτάθλημα..να ανέβεις,  πρόσεξε μην ξεφυγει η 6αδα και μετά δεν προλαβαίνεις 

Μήπως να άλλαζες το σύστημα,  σε ένα 4-3-3 attack ας πούμε.. ή με 2 αμυντικά ΧΑΦ.. Για δες το...

Γιατί και 10 αμυντικούς να βάλεις άμα είναι να το φας ή να χάσεις θα γίνει.. 

VAMOS DIEGITO!!!

------------------------------------------------------------------

Πάμε στην  2η ΣΕΖΟΝ 

Ξεκινάω με μεταγραφές και πιτσιρίκια που ανέβασα...

• Ήθελα έναν για αριστερά και αριστεροποδαρο και και μέχρι 5Μ και με μικρό μισθό, γρήγορο αλλά και δυνατό σωματικά...

Ε ο THIOUB   (ένα θηρίο ειναι)  το έχει όλο αυτό το πακέτο και πραγματικά είναι ότι θέλαμε, αφού αγωνιστικά βγάζει μάτια. 

Ο BOGLE,  είναι ένα διαμαντάκι της ΝΤΕΡΜΠΙ ΚΑΟΥΝΤΙ , που δεν θα αργήσει να πάρει θέση βασικού. 

• στις ακαδημίες τώρα  ,θα ασχοληθώ με τον ΤΕΡΜΑΤΑ  που  είναι ο καλύτερος(και μπορεί να γίνει ακόμα και πρωτος)  και  με το ΕΞΤΡΕΜ  που θέλω για αλλαγή....

43788011_346033806149568_211414070018965

11αδα με αλλαγές...

• επίθεση που κεντάει δεν αλλάζει.... Ο MORA,  μέχρι στιγμής δεν έχει δείξει κάτι το ιδιαίτερο και μένει ως αλλαγή να ξεκουραζει...

• Στα χαφ ο EVANS που ειναι πιο σταθερος , κρατάει τη θεση του και εχει καλη και σταθερη πασα, πήρε αέρα την θέση του COUTTS που έχει αρχίσει την πτώση..

• για την άμυνα τη να πω , παρα πολύ καλή,  εξερετικη και εκτός από τους βασικούς έρχονται από πίσω τα διαμαντάκια της ομαδας BRYAN και GRAHAM. 

• Στα άκρα από τα αριστερά κενταμε,  από τα δεξιά ο DEMBELE  καταπληκτικός , θα έλεγα και τα ίδια για τον BALDOCK,  αλλά μόλις μπει ο BOGLE, θα έχουμε άλλο αέρα. 

• τέλος στο τέρμα ο BLACKMAN,  είναι καταπληκτικός,  αλλά.... Ο μικρός από τις ακαδημίες του πριονίζει την καρέκλα...

43879258_346033126149636_732194389555675

Πάμε ματσάκια

44028853_346038246149124_471676112630867

Λοιπόν πάμε με σειρά,   κάναμε αρχή με 4 στα 4 , 

Με ΜΠΛΑΚΜΠΕΡΝ εύκολη νίκη. 

5αρα στην αδιάφορη ΜΙΝΤΛΕΣΜΠΡΟ :victory:

Μεγάλη νίκη με ΜΠΡΕΝΤΦΟΡΝΤ , δεν ξέρω και εγώ από πιο ΦΙΦΑ έχω να την κερδίσω...

ΝΤΕΡΜΠΙ  και 5αρα με ΜΠΑΡΝΣΛΕΙ που έμεινε με 10 παίχτες από το 10'  και ήταν θέμα χρόνου να γίνει αυτό το σκορ.

Και παμε με ΜΠΡΙΣΤΟΛ όπου η ΕΑ έβαζε γκολ με γόνατα,  με σβέρκο, από κόντρες αρκεί να κερδίσει και να μην κάνω εγώ το 5 στα 5, εντάξει είπαμε είναι καλή ομάδα αλλά όχι και έτσι...

Ρεφαραμε με τα τεριε στην έδρα τους με καταπληκτικό ποδόσφαιρο. 

Στην βαθμολογία είμαστε μόνοι πρώτοι με 15 βαθμούς  στο -2 από τη 2η ΝΟΡΙΤΣ...

Είναι πολύ νωρίς ακόμα,  έχουμε άλλες 40 αγωνιστικές 

Πώς να βγουν από μπροστά αυτοί οι 2 πως....;;; απλα καταπληκτικοί...

43952176_346039406149008_702820271988198

Αυτά από μένα μέχρι στιγμής 

sheffield_united_fans_lights_a_flare_aft

COME  ON  YOU  BLADES!!!!

• Love 1
  • Like 2

@desperado Καλη αρχη στην νεα σεζον! Μπραβο για το 4 στα 4

@takisaek εκανες εκπληκτικη σεζον..βγηκες τσου λου ..σηκωσες το Γιουροπα διαλυωντας την Παρι στους 4...Συγχαρητηρια για ολα..για μενα μεινε και την αλλη σεζον!

@Dimokritos καλη αρχη με την Αλαβες..μεγαλο διπλο με την Barca!

@ELBarto-3- σε ευχαριστω φιλε στο Ultimate παιζω ωραια αποτελεσματα εισαι μεσα στο κυνηγι του τιτλου η 4αρα απο την Χοφενχαιμ πρεπει να πονεσε πολυ..ωραιες και οι δυο μεταγραφες χρησιμες ειδικα ο Payet!

@Diegito21 να σαι καλα φιλε στο Ultimate παιζω ολη την σεζον μεχρι τωρα δε σου βγαινουν τα αποτελεσματα δεν εχεις κανει και το καλυτερο δυνατο ξεκινημα! αλλα θα ανεβεις πιστευω!

Παμε στα δικα μου..Παμε για φιναλε!

31η Αγων ανατροπη και νικη στο 90!
lTlzHuD.jpg
1ο Αγωνας στους 8 του Τσου Λου ..δυσκολο ματς οι παιχτες της Παρι πηγαινανε σε Fast Forward ..το γκολ του Martins μας εδωσε σφιγμο για τον επαναληπτικο..στον οποιο τους περιμενει η κολαση της Μαδριτης!
1pWM54p.jpg
32η Αγων..απο την κολαση στο παραδεισο...επικη ανατροπη σε αυτο το ματς ..με τον Belotti να τα δινει ολα σε μια δυσκολη εδρα!
4vIADll.jpg
2ος Αγωνας στους 8 του Τσου Λου ..η κολαση τους καταπιε..τους καναμε οτι θελαμε και ειμαστε στους 4 που θα παιξουμε με την Τσελσι!
2EHuYkF.jpg
33η Αγων ..θελαμε μονο νικη..και την πηραμε με ανατροπη για ακομα ενα ματς ..και ειμαστε και τυπικα Πρωταθλητες και τα αφεντικα της Ισπανιας!
jEuBpJJ.jpg
ειχαμε και φιεστα..και η κουπα ψηλα στον ουρανο του Wanda Metropolitano!
KHgw5qd.jpg
34η Αγων..Παρτυ στην Betis ..Ευκολο βραδυ!
0GRCCRn.jpg
35η Αγων...ματσαρα..μαχητικη η Malaga που εκανε την ανατροπη και απεσπασε την ισοπαλια!
cQs9QdT.jpg
1ος Αγωνας στους 4 τους Τσου Λου..κακο ματς γενικα..δεχθηκαμε ενα γκολ απο λαθος το Weigl ..αλλα δε το βαλαμε κατω..νικησαμε και πηραμε προβαδισμα για τον επαναληπτικο στην Μαδριτη..ικανοποιημενοι οι οπαδοι που κανανε τοσο μεγαλο ταξιδι να δουν την ομαδα!
lTktAR2.jpg
36η Αγων..αδιαφορο ματς βαθμολογικα!
GfPQiLv.jpg
2ος Αγωνας στους 4 του Τσου Λου ..ωραιο ματσακι..αλλα το γηπεδο ειχε κατηφορα και πηραμε την νικη..και ειμαστε στον Τελικο κυριοι με την Bayern..!
HUIfD5k.jpg
37η Αγων Derby με Barca..σε χαμηλο Tempo γενικα το ματς...προηγηθηκαμε μας ισοφαρισαν..και δυο λεπτα αργοτερα πηραμε την νικη με το Goal του Diego Costa..πελατες μας
γινανε! 
W7r66Qw.jpg
38η Αγων και τελευταια...θελαμε να κλεισουμε την σεζον στο πρωταθλημα με ενα καλο αποτελεσμα..ετσι λοιπον ο Belotti σκοραρε τρεις φορες ..πηραμε την νικη και αυτος το Χρυσο Παπουτσι του πρωτου Σκορερ με 42 γκολ παρακαλω!
Nt5XGuf.jpg

Τελικη βαθμολογια του Πρωταθληματος..καναμε περιπατο στο πρωταθλημα! αηττητοι και πιο δυνατοι απο ολους με την επιθεση μας να πεταει φωτιες! 
jO8IE27.jpg

Στο επομενο ποστ..εχουμε τους δυο τελικους σε Κυπελλο με Real και Champions League με Bayern..και την συνοψη της σεζον!

Τα λεμε μαγκες!

AMliH23.jpg

ATLETI ATLETI ATLETI

Edited by JimmakosInArm7
  • Love 1
  • Like 2

@JimmakosInArm7

Ήρθε η πρώτη κούπα,  περιμένουμε και τις άλλες.....

-------------------------------------------------------------------------

Πάμε να τελειώσουμε με Κυριακάτικα παιχνίδια... να δούμε και καμία ταινία...

•  SHEFFIELD UTD.  - MILWALL  2-0. Δύσκολη νίκη,  πολύ σκληρή ομάδα...

• DERBY COUNTY - SHEFFIELD UTD.   2-2    SIM  Για συναισθηματικούς λόγους το ίδιο έγινε και με BOURNEMOUTH 

•  SHEFFIELD UTD.   -  SUNDERLAND  2-1.  Φουλ της άμυνα οι μαυτογατες,  μου έσπασαν τα νεύρα..

Και εδώ η μεγαλύτερη νίκη με την πιο άθλια ομάδα που έχω αντιμετωπίσει....

43951580_346168262802789_636585262893236

• BOURNEMOUTH   -  SHEFFIELD UTD.   0-2   SIM 

• IPSWICH  -  SHEFFIELD UTD.   1-3

Χαλαρή νίκη και με ροτεισον

Μετά το ματς με DERBY COUNTY,  είχαμε αυτό. 

9781906015657.jpg

maxresdefault.jpg

44050120_346168126136136_134234432416304

Απλά ήρθαμε σε κορύφωση.... τη άλλο να πω 

Αφεντικά και αυτή τη σεζόν... 

Και εδώ τα γκολ της αναμέτρησης...

Εδώ η βαθμολογία και η πρόταση που φυσικά αρνήθηκα από την ΚΆΡΝΤΙΦ,  λίγο πριν τον αγώνα μας....

44048597_346167786136170_343930150444649

Λόγο τραυματισμού του Dembele,  ο MORA  πήρε τις ευκαιρίες του και τις αξιοποίησε. 

Τη να πω για τον THIOUB , παίζει αριστερά,  δεξιά,  κινείται παντού σουτάρει από παντού και σπάνια η μπάλα πάει έξω, όλα στο τέρμα..  τη να πω, μεγάλη μεταγραφή για την ομάδα..

Ο λόγος που μάλλον το επόμενο καριερ θα είναι με NIMES...

Και τον παίχτη τον ξέρω από Real life,  που βλέπω  κάθε εβδομάδα τα highlights της LIGUE 1.

CUADRA , τη να λέμε,  από άλλο πλανήτη. 

Άλλο ένα τρόπαιο μηνιαίο για τον μεγάλο μας σκορερ

44033057_346167156136233_600681475192389

Αυτά...

Μεσοβδόμαδα τώρα 

Τα λέμε....

• Love 4

@desperadoUltimate, αδερφε. Στα δικα σου. Μπηκες δυνατα στην νεα σεζον και πας για ανοδο. Παιζεις καλη μπαλα και παιρνεις αποτελεσματα. Πλακα ειχε η προταση της Cardiff. Σωστος που συνεχιζεις. Θα δωσεις πονο με τον Cuadra. Συνεχισε!

@JimmakosInArm7Μπραβο. Φαινοταν απο την αρχη, οτι πηγαινες για κουπες. Σηκωσε και Τσ. Λου τωρα.

@Diegito21Πολλες ηττες στο πρωταθλημα και εχεις μεινει σχετικα πισω. Κατι δεν παει καλα και φαινεται απο τα αποτελεσματα, οτι ειναι η αμυνα. Θες ενισχυση. Στην Ευρωπη ολα ανοιχτα. Προσεξε.

@ELBarto-3-1ος στο πρωταθλημα αλλα με ελαχιστη διαφορα. Δωσε βαση εκει, για να την ανοιξεις. Πληγμα η απωλεια του Depay. Την Ευρωπη γ@μ@ την. Πηγαινε και ο,τι σου βγει. Μεταγραφικα εφερες τον Pato που ειναι και δικη μου αδυναμια και σκεφτομουν να τον φερω σε καμια ομαδα μου. Θα σε βοηθησει. Συνεχισε!

Στα δικα μου:

Alaves-Betis 2-1 Παιχνιδαρα απο τον Guidetti και τον Wakaso που πετυχαν και τα γκολ. Γενικα ημασταν καλυτεροι.

Alaves-Espanyol 1-0 Νικη στο 90' με γκολ του Pina μετα απο ωραια προσποιηση.

Valladolid-Alaves 1-2 Προηγηθηκαν αλλα το γυρισαμε με ωραιο γυριστο του αρχηγου και γκολαρα με ψαλιδακι στο 90' του Guidetti. Μας εσωσε για μια ακομα φορα ο παιχταρας.

Rayo-Alaves 0-0 Μετριο παιχνιδι. Ημασταν καλυτεροι αλλα οχι ουσιαστικοι. Ειχαμε 3 δοκαρια.

Αlaves-Getafe 0-1 1η ηττα μετα απο ενα κακο παιχνιδι. 

XKnbXGR.jpg

Παρατηρησεις:

1) Η ομαδα ειναι πολυ γρηγορη.

2) Εχουμε αμεση αντιδραση ακομα και οταν βρισκομαστε πισω στο σκορ.

3) Guidetti παιχταρας. Μεχρι τωρα ειναι απιστευτος. Γενικα ολη η ομαδα τραβαει.

Edited by Dimokritos
  • Love 2
  • Like 1