Jump to content
ELBarto-3-

FIFA 19 - Career Mode Topic

Recommended Posts

@takisaek Καλως τον. Συμφωνω με τις αποχωρησεις και παρα το περιορισμενο budget εφερες καλους παιχτες. Στην Ευρωπη εισαι σε δυσκολο ομιλο και εφερες και x με την θεωρητικα πιο αδυναμη του ομιλου. Θα πρεπει να παλεψεις για την προκριση. Στο πρωταθλημα εχεις κανει σχετικα καλο ξεκινημα με νικη στο ντερμπι κιολας. Μεγαλο διπλο. Συνεχισε ετσι! Εγω το timed finishing δεν το χρησιμοποιω, Που μυαλο πανω στις φασεις και για αυτο.

@ELBarto-3-Σειρουλα :friends: Και εσυ στο πρωταθλημα εισαι  μια χαρα. Νικες με τους μικρους, νικη και στο ντερμπι. Εχεις καλη ομαδα και με τους παιχταραδες που εχεις σε ολες τις θεσεις σε πιστευω για κουπα.  Στην Ευρωπη τωρα, νταξει. Με City επαιζες ξερουμε πως ειναι αυτα. Δεν πειραζει. Ολα ειναι ανοιχτα ακομα. Τουλαχιστον, βαλε μεγαλες ρητρες στον αρχηγο και σε οποιον αλλον ειναι πιθανο να πωληθει για να βγαλεις την χασουρα. Συνεχισε!

Στα δικα μου:

Τελος σεζον. Θα πω 2 λογια για το πρωταθλημα και αναλυτικα μονο στο Τσ. Λου. Τον Γεναρη εκλεισα Belotti για την επιθεση και Onyekuru. Τον Ben Yedder δεν μπορεσα να τον ξεφορτωθω οποτε εμεινε.

Καναμε σχετικα καλο 2ο μισο. Αν τα ειχαμε παει λιγο καλυτερα στην αρχη θα ημασταν πολυ ψηλοτερα. 

5gQJewM.jpg

Champions League

Ge5T5XV.jpg

Μεγαλο διπλο που μας εφερε στην επομενη φαση. Γκολαρες ο Ζaha. Δεν απειληθηκαμε ιδιαιτερα.

jCDkxsf.jpg

msu77CA.jpg

lwV6aWi.jpg

Στο εντος με την Bayern δεν τα καταφεραμε. Πηραν ανετη νικη. Τελικα βγηκαμε 2οι στον ομιλο πισω απο την Βayern.

eh8VNIh.jpg

MbfFqcL.jpg

Mε Inter στου 16 λοιπον. 1ο ματς εντος. Ηττα με 0-1. Επρεπε να τα δωσουμε ολα στο 2ο πραγμα που δεν εγινε.

Ld4xKUK.jpg

Αποκλεισμος.  Ευχαριστημενος για την πορεια αλλα οχι απο την αποδοση σε αυτα τα 2 ματς. 

Παρατηρησεις: 

1) Στο κυπελλο αποκλειστηκαμε απο τον 1ο αγωνα. Εuropa πηρε η Liverpool (3-1 την Βολφσμπουργκ) και Ch. L. η PSG στα πεναλτι την Juve.

2) Δεν θα μεινω 3η χρονια στην ομαδα. Καναμε δυνατο come back στον 2ο γυρο αλλα θελω μια αλλαγη. Γενικα δεν ειμαι ευχαριστημενος απο την ομαδα, γιατι με τις μεταγραφες που εγιναν θα επρεπε να ειχαμε παει ψηλοτερα παντου. Δεν μου βγηκαν ουτε οι αμυντικοι ουτε οι επιθετικοι. Yedlin και Ζαha εσωσαν την χρονια.

Αυτα προς το παρον. Στο επομενο post η νεα μου oμαδα.

• Like 2

@desperado δε σου βγηκαν τα παιχνιδια ..κριμα που εχασες τον King..αναμενουμε την νεα σου ομαδα!

@Fanis-13- παει αρκετα καλα η ομαδα ανεβαινει ..εχει παρει καποια καλα αποτελεσματα! 

@Dimokritos δε σου βγαινουν τα παιχνιδια στο πρωταθλημα...αλλα το μεγαλο διπλο μεσα στο allianz arena δε περνα απαρατηρητο ..συγχαρητηρια για την προκριση απο τους ομιλους και για την 6η θεση στο πρωταθλημα ...κριμα για τον αποκλεισμο στους 16! 

@takisaek Καλη αρχη με την Μαρσειγ ..εχει κανει αρκετα καλη αρχη...μεγαλο διπλο μεσα στην Λυον του @ELBarto-3- :victory:

@Diegito21 Περιμενουμε την νεα σου ομαδα!

@ELBarto-3- σε αφησα τελευταιο και καλυτερο...εχεις κανει παρα πολυ καλη αρχη ..μαγικη στιγμη το τελος του αγωνα με την Μαρσειγ...Φεκιραρος εργαλειο ..κριμα για τον Μεμφις ενω ειναι παιχταρας! 

Παμε στα δικα μου λοιπον κυριοι..! θα καταφερουμε να προκριθουμε στους 8?? η αληθεια παρακατω..!

28η Αγων το Derby του Merseyside..! ..μεγαλο διπλο μεχρι το 83 πιεζαν για την ισοφαριση και ηρθε ο Origi και τους σκοτωσε και πηραμε το διπλο! 

MNbHYc6.jpg

29η Αγων μια επαγγελματικη νικη οπως τις ονομαζω εγω...δε πιεσαμε ιδιαιτερα..ενα γκολ του Chamberlain ηταν αρκετο για τους τρεις βαθμους..!
ezusznW.jpg

Επαναληπτικος Αγωνας των 16 στο Τσου Λου μεχρι το 70 κρατουσαν την προκριση οι Ιταλοι αλλα με τα ψεματα δε περνας απο το Anfield Φεκιρ και Σαλαχ δειξαν τον δρομο..! στους 8 εχω κληρωθει με τον μεγαλο μου εφιαλτη μεχρι στιγμης στο fifa την Manchester City 
wMXp0Ew.jpg

30η Αγων κακο ματς δεν αξιζαμε απολυτως τιποτα...
pAXW7Qu.jpg

31η Αγων μεγαλη νικη σε ενα ακομα Derby Σαλαχ και Chamberlain για ακομα μια φορα κανανε την διαφορα...απλα μειωσαν στο 90 με τον Λουκας!
qo4pPAP.jpg

32η Αγων δυσκολη νικη σε μια πολυ δυσκολη εδρα ...
kkcEuFF.jpg

33η Αγων Παρτυ στο Αψυχο σωμα της προτελευταιας Southampton..και ειμαστε πια πρωταθλητες και τυπικα :thumbsup::yupi: 

ZtKTAnS.jpg

Παρατηρησεις 

1) ο Sturridge φευγει το καλοκαιρι με Pre-Contact για την Χοφενχαιμ 

Στο επομενο ποστ οι δυο αγωνες του Τσου Λου με την Σιτυ(και αν περασουμε στους 4) και οι τελευταιοι αγωνες στο πρωταθλημα και η μεγαλη Φιεστα στο Anfield! :thumbsup:

Τα λεμε...! 

• Love 2
  • Like 1

@ELBarto-3-

Αδερφέ,  κάνε το κομμάτι σου με την ΛΥΩΝ,  παίξε οσο και οπότε μπορείς και γύρνα  σαν καλός πολίτης,  να κανεις κάτι δυνατό. 

@Diegito21

Το πρώτο είναι δύσκολο,  ήθελε κάτι πιο άσχετο, όπως και εμένα, μου χάλασε,  περιμένουμε νέα αδερφέ. 

@JimmakosInArm7

Τη να σου πούμε εσένα περιμένουμε.... Την πρώτη απονομή στο τοπικ...

@takisaek

Αδερφέ,  καλό ξεκίνημα θα έλεγα  εγώ και μεγάλη ανατροπή με ΛΥΩΝ,  συνέχισε δυνατά για το καλύτερο. Δεν βλέπω ΠΑΡΙ στην βαθμολογία... τη έγινε,  ε να την περιμένεις  σιγά σιγά...συνεχισε δυναταααα

@Dimokritos

6ος και στους 16 του CL, πολύ ωραίος,  καταπληκτικό και όμορφο το πρώτο σου  καριερ, μπράβο άξιος και στις 2 χρόνιες σου. 

Περιμένουμε την καινούρια σου ομάδα αδερφέ...

@Fanis-13-

Θεωρώ ότι είσαι μια χαρά, για πρώτο καριερ.... συνέχισε έτσι κάνε τα κόλπα σου , μαθε το και δες το παιχνίδι καλά και περιμένουμε νεότερα...

-------------------------------------

Στα δικά μου έχω ξεκινήσει κάτι από χθες , θα συνεχίσω και σήμερα και αν προχωρήσει,  θα ποστάρω βραδάκι  ή αύριο. 

• Like 3

@Dimokritos Εκλεισες αρκετα πετυχημενα για 1ο καρεερ και το επιπεδο στης πρεμιερ με μια μικρομεσαια ομαδα!!! Στο πρωταθλημα οπως σου ειχα πει ανεβηκες αρκετα και πλησιασες τις θεσεις της ευρωπης ενω και στο champions league εκανες πολυ καλη πορεια με την προκριση σου στους 16' οπου εκει με Ιντερ θα ηταν δυσκολα για τον οποιοδηποτε... Περιμενουμε τη νεα σου ομαδα μπροοο!!!!  

@JimmakosInArm7 Καταρχας συγχαρητηρια για το πρωταθλημα με τετοια ομαδα αναμενομενο ειναι παρτι εκανες αλλωστε ολη τη χρονια.. Παμε τωρα στο champions league εκει οπου ανετρεψες το 3-1 του 1ου αγωνα απεναντι στη Γιουβε και περασες στους 8'!! Περιμενω να μας φερεις και το champions league!!!

@desperado Περιμενουμεε νεα σου!!!!

@Diegito21 Μονο ΑΕΚ και ΟΜ αδερφε μου!!!  Ο Παγιετ παιζει βασικος αλλα χρειαζεται και ξεκουραση που και που και τρωει συχνα παγκο ασε που Φιλιπ - Μποατενγκ ειναι πολυ καλοι σαν διδυμο!!! Και εγω λατρευω Παγιετ μπρο και προσφερει στην ομαδα ειτε σαν αλλαγη ειτε σαν βασικος!!!  Στα δικα σου τωρα φαινοταν οτι δεν σου κολλαει το καρεερ με Ρομα νταξει συμβαινουν αυτα.. Περιμενουμε δυνατο Comeback αδερφεε!!!

@ELBarto-3- Ελα τωρα που μας κερδισες με μιση φαση και με το ζορι 1-0 και μιλας κιολας:pp

Θα φας καλα στον ΝΑΟ ομως :D 

Και νταξει αλλη βαρυτητα εχει το 1-0 και αλλη το 1-2 πως να το κανουμε τωρα;) 

Οτι ειπα στον @Diegito21 για Παγιετ

Αγωνιστικα αρχιζεις και ανεβαινεις με το 2/2 στο πρωταθλημα και δειχνεις οτι θα παλεψεις για μια απο τις 3 πρωτες θεσεις!!! Ευχομαι να τα πας τελεια και να τερματισεις κατω απο την ΟΜ:D Στην ευρωπη εκανες καπως αναμενομενη ηττα απο τους μικρουλιδες του Μαντσεστερ αλλα εχεις καλη ομαδα και μπορεις τη δευτερη θεση!!! Λοπες για ακομα μια σεζον δυναμη στα γκολποστ, ο Ντμομπελε ανεβαινει διαρκως θα πουληθει ακριβα και νταξει Φεκιρ Παιχταρααα!! Παμε δυνατα για την δυσκολη συνεχεια αδερφε μου!!!

Συνεχεια στα δικα μου!!!!

7η αγων. ΟΜ - Στρανσβουργο 3-0 ευκολααα

8η αγων. Δυσκολη εξοδος στην εδρα της Λιλ και ξεκινησαμε ετσιιι

Ελεοοςς ρε ΕΑ αλλη μια χρονια τα ιδιαα... Γελαστε αφοβαα

ομως ο Μποατενγκ ειχε κεφιαα

Timed Finished Κυριοιιι

43146491_1995716910515435_72673332059994

Δεν αντεξε η αμυνα μας, ο Μανταντα ηταν σαν να μην υπηρχε στο τερμα και παρα το 1-1  μοιραια χασαμε...

Europa League

43125555_1995716930515433_77852759609028

Αν και προηγηθηκαμε με Φιλιπ μας πατησαν κατω και γλυτωσαμε χαρις τις επεμβασεις του Καμαρα

9η αγων. 

ΟΜ - Καεν 2-0

10η αγων.

43226006_1995716917182101_53974541764709

Μια ακομα δυσκολη εξοδος και παλι τα γνωστα κενα στην αμυνα... μειωσαμε νωρις αλλα μετα δεν καναμε ουτε φαση και δικαια χασαμε 

Europa League

43119658_1995716903848769_59569245964971

Το παλεψαμε με αρκετες αλλαγες στην 11αδα καθως σε 2 μερες ειχαμε σημαντικο ντερμπι και αντεξαμε στο 0-1 για ενα ημιχρονο μετα κατερρευσε η αμυνα μας (φημες λενε οτι ο Ραμι απεκτησε ψυχολογικα μετα την τριπλα του Ιμοπιλε στο 2-1:hehe:)

11η αγων.

Μεγαλο ντερμπι με την ΠΑΡΙ

43206920_1997042043716255_33347633791463

Οι οπαδοι μας οπως παντα πιστοι στο ραντεβου τους;)

43298282_1997042063716253_89870234053498

43117041_1997042070382919_24542982703320

Εγινε ενα πολυ ωραιο ματς που αν και βρεθηκαμε 2 φορες πισω στο σκορ ισοφαρισσαμε και θα μπορουσαμε να κερδισουμε αλλα ο Ζερμειν στο 90' σημαδεψε τον Μπουφον

12η αγων.

43159138_1997042227049570_51915699069103

Μια ζεμπεκια του Ραμι εδωσε την δυνατοτητα στον Λαμπορντε να ανοιξει το σκορ... Μειωσε ο συνηθεις υποπτος για φετος Μποατενγκ αλλα αν και χασαμε 2-3 καλες ευκαιριες στο τελος δεν καταφεραμε να παρουμε το διπλο..

Europa League

42959638_1997042057049587_61499246212997

Αν και βρεθηκαμε πισω στο σκορ 2 φορες βρηκαμε απαντηση ενω λιγο πριν το 2-3 χασαμε μεγαλη ευκαιρια με τον Φιλιπ να αστοχει σε τετ-α-τετ και να καναμε την ολικη ανατροπη... Δυστυχως για αλλο ενα ματς κατερευσε η αμυνα μας στο τελος και μπηκαμε σε μπελαδες για την προκριση μας στους 32'

13η αγων.

ΟΜ - Ντιξον 4-0 ξεσπασαμε και επιτελους ενα ματς που δεν φαγαμε γκολ:D

Βαθμολογιες

43159156_1997046083715851_39122373485946

43302818_1997042037049589_43833903346383

43238492_1997046067049186_70699107092067

Παρατηρισεις

Εχουμε πολλα σκαμπανευασματα στην αποδοση μας και τεραστια προβληματα στην αμυνα δυστηχως...

Και παλι ομως δεν εχουμε χασει την επαφη μας απο την 1η 4αδα ευκολα μπορει να ανατραπει το -5 αρκει να αλλαξουμε αγωνιστικο προσωπο φυσικα

Ο Μποατενγκ κανει τρομερη σεζον με 7 γκολ σε 13 παιχνιδια!!! Ειναι Beast ο τυπος!!!

Μανταντα πληρη απογοητευση πολλα λαθη τρωει παγκο απο τον εξαιρετικο καμαρα μεχρι στιγμης!!!

Ραμι αργος πολυ και γκαφατζης θα κοιταξω μηπως τον διωξουμε τον γεναρη και παρουμε τιποτα πιο αξιολογο

Στο Γιουροπα Λιγκ αν και κανουμε αθλια ματς μεχρι στιγμης ειμαστε ακομα στο κολπο της προκρισης καθως η Αιντραχτ δεν κερδισε την Βενλο και μας εδωσε φιλι ζωης.. Παμε να το παλεψουμε στα 2 τελευταια ματς και οτι βγει!!!! 

Παμε Γερα για την συνεχειααα!!!!!!

ALLEZ L'OM!!!!

43124960_1997042233716236_33190382153855

Edited by takisaek
  • Love 2
  • Like 2

@desperado περιμενουμε την νεα σου ομαδα!

@takisaek παμε δυνατα μη μασας...! θα ανεβεις βαθμολογικα ..σημαντικος βαθμος με την Παρι 

παμε λοιπον στα δικα μου...ποστ και τελιωμα της χρονιας..!

1ο Αγωνας Τσου λου στους 8 τα κλασσικα με την Σιτυ ..μη τα ξαναπω ...προβαδισμα με μισο γκολ 

FlQMYSs.jpg

Επαναληπτικος αγωνας Τσου Λου στους 8 Πηρα το Αιμα μου πισω..ανετη νικη...φοβερος Ederson παρα τα 3 Γκολ ..και παμε στους 4 με την Τοτεναμ!
OH3EFJH.jpg

34η Αγωνιστικη δυσκολη νικη στο Cardiff...! 

KI5Pqrn.jpg

35η Αγων ενας βαθμος ηταν αρκετος για να σηκωσουμε την κουπα ...! Φιεστα απο την 35η Αγωνιστικη...τρελα πανηγυρια στο Anfield
NMgdwry.jpg

η κουπα στον Ουρανο του Anfield 19ο Πρωταθλημα στην Ιστορια της ομαδας!
6r0emOV.jpg

Τα Πανηγυρια με τους οπαδους...! 
IBvhA2U.jpg

και η αναμνηστικη φωτογραφια...! 
8WASgb4.jpg

1ο Αγωνας στους 4 του Τσου Λου ...πανευκολη νικη με ομορφο ποδοσφαιρο...πηραμε προβαδισμα..αλλα παρακατω θα δειτε οτι δεν ηταν τοσο ευκολη η προκριση! 
ScYkVYs.jpg

36η Αγων ...η απολυτη καταρευση προηγηθηκαμε και χασαμε την νικη μεσα απο τα χερια μας..ΑΗΔΙΑ!
8x59iaF.jpg

Επαναληπτικος Αγωνας Τσου Λου στους 4....4 τελικες 4 Γκολ...Καρδιοχτυπησαμε αλλα τα καταφεραμε ...και ειμαστε στο τελικο με την United! Αγγλικος Εμφυλιος!
Mg5HUbk.jpg

37η Αγων αλλη μια κακη εμφανιση...η ομαδα δειχνει να σκαει στα τελευταια παιχνιδια! κριμα χασαμε το αηττητο 

OZI6mlu.jpg

38η Αγων και τελευταια...δε θα μιλησω καν για αυτο το παιχνιδι ειμασταν μπροστα..και για ακομα μια φορα ειμασταν απαραδεκτοι...

VDcpOZs.jpg

και η στιγμη του μεγαλου τελικου εφτασε...η ευκαιρια μας να σηκωσουμε το 6ο Champions League...

το μεγαλο τροπαιο της καλυτερης διασυλλογικης διοργανωσης! 
ekW1J3D.jpg

στα αγωνιστικα τωρα...οπου βρουμε την United την παταμε κατω σε τρελα κεφια ο Μανε και ο Φεκιρ...και ναι κυριες και κυριοι το 6ο Champions League ανηκει στην μεγαλη LIverpool! :yupi:

XvLLEGR.jpg

και η κουπα ψηλα στον ουρανο του Estadio Metropolitano! 
WJ7fbxx.jpg

και η αναμνηστικη φωτογραφια με την κουπα με τα μεγαλα αυτια...! Τρομερο Συναισθημα...! 
w05Nw9G.jpg

Και η τελικη βαθμολογια του Πρωταθληματος! Μεγαλη εκπληξη η Crystal Palace και η Wolves! 
XUWI3jV.jpg

Απολογισμος Σεζον
Φοβερη Χρονια Μαγκες...Λιγο στο τελος πηγαμε να τα χαλασουμε...αλλα σταθηκαμε ορθιοι! ο αποκλεισμος στο FA CUP ηταν γερη σφαλιαρα...αλλα το αφησαμε πισω..! Keita Salah Mane και Chamberlain οι καλυτεροι παιχτες σε ολη την διαρκεια της χρονιας ..και ο Φεκιρ βοιθησε αρκετα ο τραυματισμος του τον αφησε πισω και δεν εδωσε τα αναμενομενα..και ο Sergio Ramos μας κρατησε ορθιους σε πολλα παιχνιδια με την εμπειρια του..! 

μετα απο πολλες σκεψεις...με μεγαλη θλιψη..ανακοινωνω την αποχωρηση μου απο τον παγκο της Λιβερπουλ ευχαριστω τους παιχτες μου για τις μοναδικες στιγμες που μου χαρισαν εντος των 4ρων Γραμμων αλλα το ταξιδι εφτασε στο τελος του..φευγω γεματος με εμπειριες για την συνεχεια. ..ηδη εχω υπογραψει το νεο μου συμβολαιο με μια αλλη ομαδα εκτος Αγγλιας...στο επομενο ποστ θα σας αποκαλυψω ποια ειναι...!

Τα λεμε μαγκες...!

Edited by JimmakosInArm7
  • Love 3
  • Like 1

@takisaek

Προχωράς δυνατά αδερφέ, είσαι μια χαρά.

Μεγάλο Χ με ΠΑΡΙ,  που όπως φαίνεται,  ξεκινάει την άνοδο στην βαθμολογία. 

Στην Ευρώπη τώρα πας για το 2στα2 και ότι γίνει. 

@JimmakosInArm7

Τη να πούμε,  απλα ένα τεράστιο ΜΠΡΑΒΟ,  τα κατάφερες,  πρωταθλητής μισούν αρκετές αγωνιστικές πριν τελειωσεισει το πρωτάθλημα,  αλλά και μαζί με CL είναι τεράστιο επίτευγμα,  μπράβ ο αδερφέ είσαι τιτανομεγιστος!!

Περιμένουμε τη συνέχεια σου...

------------------------------------------------------------

Πάμε στα δικά μου .

wolves-flag-x-1.jpg

Σόρρυ παίδες αλλά 

Άκυρο όλο τέλος 

Πάμε ΓΙ'ΑΛΛΑ 

Άμα κάτι δεν σε τραβαει το τελειώνεις... 

Στην αρχή μου άρεσε ήταν συμπαθητικό,  αλλά μετά πέρασε εύκολα...

Edited by desperado
Edit
  • Love 3
  • Like 1

@JimmakosInArm7 ΤΕΡΑΣΤΙΟΣΣΣ ΑΔΕΡΦΕΕΕ!!! Τα σηκωσες ολαα!!! Τα σεβη μου απο μενα αν και Αρσεναλ σε παραδεχομαι!!! Και ναι αφου τα σηκωσες ολα δεν εχει νοημα να μεινεις και αλλη σεζον στη Λιβερπουλ!!! Περιμενουμε τη νεα σου ομαδαα!!!

@desperado Αντε να παρεις εμπρος να δουμε ενα δυνατο καρεερ!!!! Περιμενουμε το comeback σου γιατι μας το χρωστας

Παμε στα δικα μου μιας και σημερα επαιξα αρκετα οποτε παμεεε!!!

14η αγων.

Αμιενς - ΟΜ  0-2

Europa League

ΟΜ - Βενλο 2-0 δυσκολευτικαμε αρκετα αλλα ο ανεβασμενος κατακορυφα Οκαμπος με 2 γκολ στο 79' και στο 84' μας εδωσε τη νικη!! Παμε στη γερμανια για την προκριση!!!

15η αγων.

ΟΜ -Ρειμς 3-1

16η αγων.

43377425_1998316883588771_88720699199324

Καναμε τεραστιο comeback απο το 3-1 στο 74' με Φιλιπ και Παγιετ στο 81' και στο 88' πηραμε στον βαθμο της ισοπαλιας που ειναι και το μονο που κραταμε απο το ματς

17η αγων.

43303823_1998316890255437_74666073405029

Ειχαμε πολλες αλλαγες στην 11αδα λογω του κρισημου ματς με την Αιντραχτ και δικαια χασαμε!!! 

Europa League 

Ξεχαασα να τραβηξω φωτο δυστυχως..

Αιντραχτ - ΟΜ 1-3 Μπηκαμε δυνατα και ηδη στο 1ο 10λεπτο ειμασταν με 0-2 μπροστα στο σκορ με Οκαμπος και Τοβεν.. Μειωσαν με Φαμπιαν αλλα ο Παγιετ στο 68' κλειδωσε το ματς!!! Μεγαλη προκριση!!!! 

18η αγων.

ΟΜ -Ανγκερς 3-0

19η αγων.

43178817_1998316876922105_16228867088549

Πιο ευκολα απ'οτι δειχνει το τελικο σκορ...

20η αγων.

43206446_1998317043588755_98021319023316

Χασαμε τα αχαστα αλλα ο Σουμπασιτς την ειδε Μπουφον... Δυστυχως μας τιμωρησε ο Γιοβετιτς

Φτασαμε γεναρη οπου 

Ειχαμε τις εξης πωλησεις

Οκαμπος 55 μυρια στην Ιντερ (εκανε εξαιρετικη σεζον και δεν ειχα σκοπο να τον πουλησω αλλα η προταση ηταν τεραστια)

Ραμι 19 μυρια στην Ατλετικο (ευτυχως το ξεφορτωθηκαμε το παλτο και βγαλαμε και καλα λεφταα)

Χουμποτσαν 3 μυρια στη Ρεν

Ζερμειν τραμπα θα δειτε παρακατω

Ηρθαν

Δωνης 22 χρονων ST  75 οβεραλ τραμπα με Ζερμειν

Ζαγκαντου 19 χρονων CB 71 οβεραλ 2,5 μυρια

Μαρτινεζ Κουαρτα CB 23 χρονων 73 οβεραλ 5,5 μυρια

ΚΑΙΙΙΙΙ

Σορρυ @ELBarto-3- για αυτο:D

fekir.jpg

Ο Ενας και μοναδικος Ναμπιλ Φεκιρ απο σημερα θα φοραει τη φανελα του μεγαλυτερου και ιστορικοτερου Γαλλικου συλλογου!!! 49 μυρια σταξαμε για την παιχταρα αλλα χαλαλι!!!!!

21 αγων.

Καεν - ΟΜ 1-4 Ξεκινησε τα σοου ο φεκιρ με 2 γκολ και μια ασσιστ

22η αγων.

Ρειμς - ΟΜ 1-2

23η αγων.

43323023_1998317036922089_11379112123826

Μετριοι αλλα θα μπορουσαμε να κερδισουμε αλλα ο Μαιγκαν ειπε 2πλο οχι σε Τοβεν Φεκιρ στο 90'

24η αγων.

Ντιξον - ΟΜ 0-1 Μετριοι και σε αυτο το ματς μας ξελασπωσε ο Τοβεν με πεναλντι

Βαθμολογιες

43240794_1998317013588758_10360992746239

43350129_1998316840255442_73833655786117

43301676_1998317010255425_63490491492073

Παρατηρισεις 

Εχουμε ανεβει αρκετα βαθμολογικα και ειμαστε σε αποσταση πνοης απο την 3αδα που ειναι ο στοχος μας

Μποατενγκ απλα σκοραει το παλικαρι πουλεν μεγαλο!!!

Ο Φεκιρ ανεβασε επιπεδο την ομαδαα

Δεν ασχολουμαι ιδιατερα με τα κυπελλα μιας και εχω δωσει βαση στο πρωταθλημα και στο Γιουροπα και για αυτο δεν γραφω τιποτα

Καναμε το 2/2 και πηραμε την προκριση στους 32' αφου η Αιντραχτ αυτοκτονησε στα 3 τελευταια ματς

Στους 32' με την Δυναμο ειναι τα πρωτα ματς που θα εχουμε στο επομενο ποστ παμε για οτι καλυτερο και στο Γιουροπαα

ΠΑΜΕ ΔΥΝΑΤΑΑΑΑ!!!

ALLEZ L'OM!!!!!

• Love 4

@desperado να σαι καλα φιλε..κριμα που δε τραβηξε το Save με την Wolves 

@takisaek να σαι καλα φιλε..! στα δικα σου πας πολυ καλα ανεβαινει η ομαδα...νταξει για τον Fekiraro τι να πω ..παιχταρας απλα...πιστευω θα ανεβεις κιαλλο βαθμολογικα ..ανετα χτυπας θεση στο Champions League...Συγχαρητηρια και για την προκριση στους 32 του Europa League αν το πιστεψεις μπορεις να φτασεις πολυ μακρια μη την φοβασαι την Ντιναμο!

παμε λοιπον στα δικα μου..οπως σας ειπα παραπανω..υπεγραψα νεο συμβολαιο με μια νεα ομαδα που πρωταγωνιστει...! η δευτερη μεγαλη μου αγαπη...! 

Ατλετιιι Ατλεεετιιι :thumbsup: 

atletico_madrid_nuevo_logo-660x330.jpg

στο ανταγωνιστικο πρωταθλημα της Primera Division Λοιπον...! 

Το γηπεδο μας ...Τo Wanda Metropolinato χωρητικοτητας 67.000 θεσεων! 
300585_149412_estadio-wanda-metropolitan

σε αυτο το ποστ θα δουμε τους στοχους της Διοικησης και τις μεταγραφες μας...! 

η Διοικηση ζηταει λοιπον Πρωταθλημα Κυπελλο και Champions League...! Oλα ειναι πιθανα!

HbLT70i.jpg

παμε πρωτα στις αποχωρησεις... ο Anjel Correa εκανε το αντιστροφο Ταξιδι με μενα και πηγε στην Αγγλια για Λογαριασμο της Τσελσι..εδιωξα και πολυ σαβουρα αχρειαστους παιχτες για να ξεφορτωθω συμβολαια....και που λετε παιδια εκει που προχωρουσε η μεταγραφικη περιοδος λεω δεν ανανεωνω τον Griezmann καλου κακου? ..του βαζω και ρητρα και μετα γινετε αυτο...! 
yPugtRD.jpg

το απολυτο ξενερωμα...αλλα λεω θα βρω αντικαστατατη ισαξιο..

παμε λοιπον στις αφιξεις..

1η μεταγραφη  Matthijs de Ligt απο τον Αγιαξ..νεος με καλα στατιστικα θα βοιθησει παρα πολυ 
4nb2kRe.jpg

2η Μεταγραφη Julian Weigl αγαπημενος μου παιχτης απο το Fifa 17 σε Καποια Carrer με την Dortmund θα βοιθησει πολυ στο κεντρο...να σημειωσω οτι οι περισσοτερες μεταγραφες ειναι στο κεντρο γιατι εκει ειναι το προβλημα
6b8bynp.jpg

3η Μεταγραφη Renato Sanches αλλος ενας νεος παιχτης στο Ροστερ μας 
m14fh2j.jpg

4η Μεταγραφη ο Αντικαταστατης του Griezmann ..o Andrea Belloti κυριοι θα μας βοιθησει πολυ στην νεα σεζον
WgWzS8y.jpg

5η Μεταγραφη ο Marco Llorente απο την Real..! Καλος παιχτης νεος και φιλοδοξος...θα δινει ανασες στον Saul
M2E2ELw.jpg

6η μεταγραφη ηθελα να δωσω ταχυτητα στην αμυνα μιας και o Godin με το Jimenez αργοκινητα καραβια και ετσι απεκτησα τον Marquinhos απο την Παρι 
WJIyUwc.jpg

7η και τελευταια μεταγραφη...της τελευταιας στιγμης λογω της αποχωρησης του Correa .. ο Christian Pulisic ταχυτητατος παιχτης μπουκαδορος θα βοιθησει πολυ 
iFNgA7J.jpg

αυτα απο μενα κυριοι για αρχη...στο επομενο ποστ εχουμε κληρωση Champions League και τα πρωτα ματσακια που τα χω παιξει ηδη ..και μπορω να πω οτι η ατμοσφαιρα στα ισπανικα γηπεδα ειναι μαγικη...!

Τα λεμε..!

Edited by JimmakosInArm7
  • Love 1
  • Like 1

@JimmakosInArm7

Ωραία επιλογή,  ωραίες μεταγραφές...

Ρε αδερφέ, βγάζουμε τις ρήτρες δεν τις βάζουμε...

Και να σου ζητάει την βγάζεις και προχωράει η ανανέωση,  κρίμα που τον έχασες. 

Αναμένουμε συνέχεια,  όντος ωραία ατμόσφαιρα στην Ισπανία.

@takisaek

έκανες αυτό που έπρεπε και πέρασες στην Ευρωπη, μπράβ ο ωραίος. Τώρα με τους Ουκρανους με λίγη προσοχή περνάς.

QUARTA MARTINES, αγάπη ο μικρός. 

Συνεχίζεται δυνατά. 

@Diegito21

Ιταλε....  πιστεύω ότι οι βιόλα είναι μια ομάδα που μπορεί να σου κάτσει.

Περιμένουμε αδερφέ, καλά ξεκίνησες.

-------------------------------------------------

Λοιπόν ΤΕΛΟΣ  και η BILBAO. 

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΓΡΆΦΩ ΚΑΙ ΞΕΓΦΑΦΩ ΌΤΑΝ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ-ΦΤΑΣΩ ΣΤΑ ΜΙΣΆ ΤΗΣ ΣΕΖΌΝ ΚΑΙ ΌΛΑ ΠΡΟΧΩΡΆΝΕ ΚΑΛΑ, ΤΌΤΕ ΘΑ ΚΆΝΩ ΞΑΝΆ ΠΟΣΤ. 

Όχι Δεν έφταιγε το πρωτάθλημα, ούτε η ομάδα,  ούτε το γήπεδο. 

θα ξαναεπιστρεψω σε μικρή ομάδα (ΑΛΑΒΕΣ, ΕΙΜΠΑΡ)που δεν θα έχει youth development 1 και θα θέλει να βγάλεις 10 παίχτες κτλ κτλ , τα ξέρετε. 

Μου σπάσανε τα νεύρα,  σχεδόν κάθε 2 μέρες μνμ, γιαυτο το λόγο. 

Κάτσε ρε φίλε,  έχω 10 δικούς μου να ανεβάσω,  και θες και άλλους τόσους εσύ,  

Άντε να το κάνω....πως όμως; με 5 σποτ  προπόνησης. 

Για τον ίδιο λόγο πχ δεν πρόκειται να πάω στην ΑΤΑΛΑΝΤΑ  που γουστάρω πολύ ή στη ΦΟΎΛΑΜ που έχει πολυ ωραιο γήπεδο.

Τα λεμε δεν ξερω ποτε τωρα , λετε να μνν βγαλεξ ουτε παρελαση το παιχνίδι; 

Θα δείξει. 

Edited by desperado
Edit
  • Love 3
  • Like 1

@Diegito21 πολυ καλη επιλογη ομαδας! καλα για Chiesa μη μιλησω..Μπορει να γινει Ηγετης της ομαδας...ο Montolivo μεταγραφη εμπειριας! εχεις καλα αποτελεσματα...!

@desperado κριμα που δε σου βγηκε ουτε αυτη η ομαδα...αναμενουμε την νεα σου ομαδα!

@Fanis-13- περιμενουμε και σενα με την νεα σου ομαδα..! 

Παμε λοιπον στα δικα μου...

Για αρχη να δουμε την κληρωση στους ομιλους του  Champions League ..δε μας τρομαζει καποια ομαδα ιδιαιτερα νομιζω η 1η θεση ειναι μονοδρομος! 
v9jXdDr.jpg

και το πρωταθλημα ξεκιναει

1η Αγων ευκολη νικη με εναν πολυ αδυναμο αντιπαλο o Belotti ξεκιναει την αποσβεση..!
7REFS0W.jpg

2η Αγων πρωτη εξοδος στο πρωταθλημα...και πρωτο διπλο ...ευκολη νικη..καναμε ενα λαθος στην αμυνα και δεχθηκαμε ενα γκολ..
WVH2Yw1.jpg

3η Αγων πρωτο μεγαλο παιχνιδι στο παγκο της Ατλετικο με την Βαλενθια...προηγηθηκαμε μας ισοφαρισαν με ενα πρωην παιχτης της ομαδας μας αλλα ξανα ο Belotti εδειξε τον δρομο προς την νικη! ομορφο ποδοσφαιρο σε αυτο τον αγωνα με την μπαλα κατω
KcvefC7.jpg

4η Αγων το Μεγαλο Derby...δυσκολη εξοδο απο την εδρα μας...πολυ καλο παιχνιδι και απο τις δυο ομαδες...και ο Belotti πηρε απο το χερι την ομαδα και κλεψαμε το διπλο απο τον Messi και την παρεα του..
iFJD6Gs.jpg

1ο Αγων στους Ομιλους του Τσου Λου ..ευκολη νικη με τον Μιλικ(υπηρχε ηδη στην ομαδα οταν πηγα) να σκοραρει δις και να φευγουμε με το διπλο απο το βελγιο
86TVb8l.jpg

5η Αγων δε προλαβα να τραβηξω Screenshot μεσα απο το παιχνιδι και το τραβηξα ετσι...εδω ο Belotti εκανε τα παντα μεσα στο γηπεδο σκοραρε Χατ Τρικ και πηρε και κοκκινη Καρτα :pp το αλλο γκολ ο Diego Costa! 
lyGpmOm.png

Παρατηρησεις

1) πιστευω το 4-4-2 ειναι απο τα καλυτερα συστηματα στο παιχνιδι αυτη τη στιγμη...αποδιδει στο μεγιστο
2) Δικαιωνομαι για την επιλογη του Belotti ηδη σε 5 Αγωνες πρωταθληματος εχει 6 Γκολ
3) οι υπολοιπες μεταγραφες αρχιζουν και αποδιδουν σταδιακα..θελω να παρω το 100% απο ολους τους παιχτες
4) η Ατμοσφαιρα ειναι πραγματικη εκπληκτικη στα ισπανικα γηπεδα!

Τα λεμε μαγκες στο επομενο ποστ 

• Like 2

@Diegito21Δεν πειραζει που δεν σου βγηκε η Ρομα. Ανελαβες δυσκολο εργο στην νεα σου ομαδα. Εισαι λιγο ατυχος με τους τραυματισμους  αλλα ολα ειναι στο προγραμμα. Στις μεταγραφες βλεπω ψωνειζεις πολυ απο Βελγιο. Εφερες παιχτες με προοπτικη εξελιξης και φυσικα τον Montolivo. Θα σε βοηθησει. Στο κυπελλο τι να εκανες με Juve. Και οσο το παλεψες πολυ ηταν. Δυσκολο να προλαβεις εισιτηριο για Ευρωπη αλλα ανελαβες και στα μισα της χρονιας. Παλεψε το ομως. 

@Fanis-13-Περιμενουμε την νεα σου ομαδα!

@desperadoΑναμενουμε και τα δικα σου. Και εγω στο επομενο career εκει θα ερθω λογικα,

@JimmakosInArm7Τρομερη χρονια με την Liverpool. Ενταξει το πρωταθλημα δεν το εχανες και φαινοταν απο την αρχη. Αλλα σηκωσες και Τσου Λου. Σπουδαια χρονια. Μπραβο! Στην Ατλετικο τωρα. Βλεπω φουλ μεταγραφες αλλα διαφωνω με Belotti. Απο την στιγμη που εχασες τον Griezman (ισως επρεπε να βαλεις και υψηλοτερη ρητρα αν μπορουσες) εγω στην θεση σου θα εφερνα TOP ονομα για την επιθεση. Αλλα μακαρι να σου βγει. Αναμενουμε και τα δικα σου. Δεν σε προλαβαινουμε. Πας τραινο και στην Ισπανια και με μεγαλα σκορ. Δεν σε σταματαει κανεις. Πηρες και διπλαρα στην Βαρκελονη. Στην Ευρωπη ειναι ευκολος ο ομιλος σου. Συνεχισε.

@takisaekΣτο πρωταθλήμα παρολο που φερνεις αρκετα χ και εχασες και καποια παιχνιδια εισαι πολυ  καλα. Εχει δρομο ακομα και εφερες και ενα μεγαλο χ με PSG.  Αν σταθεροποιησεις την αποδοση σου μεχρι και πρωταθλημα μπορεις, αν και δυσκολο. Στην Ευρωπη περασες απο εναν ομιλο φωτια που φαινοταν, οτι δεν θα τα καταφερνες και ειχες και καλη κληρωση στους 32. Παλεψε το και οπου παει.Μεταγραφικα τι να πουμε. Fekir που οπως λες σε ανεβαζει επιπεδο. Παιχταρας. Εφερες και τον Δωνη. Θα σε βοηθησει. Συνεχισε!

Στα δικα μου:

RauteClose901x427.jpg

Στοχος. Ενας και μοναδικος. Η επιστροφη στην Bundesliga!

Mεταγραφες κλειστες. Και εχουμε  budget 18 εκ. 

Εφερα πισω απο τον δανεισμο τον Kostic και εκανα αναπροσαρμογη συμβολαιου στον Arp που ειχε ρητρα 3 εκ. :hehe:

STZXblD.jpg

Παμε στους αγωνες.

HSV-KIEL 0-0 Χλιαρο ξεκινημα για την ομαδα μας στην 2η κατηγορια. Δεν μπορεσαμε να παρουμε την νικη.

Sandhausen-HSV 0-1 

HSV-BIELEFELD 0-0 Ουτε τωρα νικη στην εδρα μας.

Dresden-HSV 0-1

HSV-Heindheim 1-0

HSV-Rengesburg 3-1 Aνετη νικη, μειωσαν στο τελος.

Furth-HSV 0-1

HSV-ST. PAULI 1-1 Ανοιξαμε το σκορ με τον Holtby αλλα μας ισοφαρισαν. Ημασταν κουρασμενοι απο τα πολλα παιχνιδια.

Κυπελλο:

Grosaspach-HSV 1-1 (2-4 στα πεναλτι) 

Στον επομενο γυρο παιζουμε με Ingolstadt.

Bαθμολογια

6bTwfQ2.jpg

Παρατηρησεις:

1) Καλυτεροι παιχτες μεχρι τωρα Kostic, Αrp, Holtby, Hunt και Pollersbeck.

2) Εχω λιωσει στην προπονηση το Arp. Θα τον κανω μεγαλο παιχτη.

3) Μεχρι τωρα παμε καλα. Ειμαστε πρωτοι χωρις να εντυπωσιαζουμε. 

dGjrKH4.jpg

JmAiwGy.jpg

Edited by Dimokritos
  • Like 4

@JimmakosInArm7

Νέοι νέες και εκεί  να τα σαρωσεις όλα,  άντε να δούμε που θα το πας,  θα τα πάρεις συνεχόμενα...

Εμένα προσωπικά μου άρεσε η επιλογή ΜΠΕΛΟΤΙ πολύ καλό φορ,  δύναμη. 

Αναμένουμε συνέχεια...

Κανείς ωραία καριερ μέχρι στιγμής και σου βγαίνουν.

Και ναι έχεις δίκιο για το 4-4-2 και τω μάλλον αυτό θα παίζω μόνο από δω και πέρα,  είναι και το αγαπημένο μου.

@Dimokritos

Ωραία  επιλογή για RTG και  με γήπεδο στη Β Γερμανίας. 

Καλό ξεκίνημα,  πας φουλ για άνοδο.

@Diegito21

Φιλαράκι πιστεύω ότι θα  σου βγουν οι βιολα,  είναι μια μέτρια ομάδα με καλούς παίχτες.  

Πιστεύω να σε βοηθήσουν οι μεταγραφές,  

Δεν πειράζει για το κύπελλο,  συνεχίζεις στο πρωτάθλημα με στόχο την Ευρώπη..

* τη ωραία που θα ήταν αν είχε και γήπεδα όπως στην Premier και La liga. 

-------

Παιδιά,  από την ΜΠΙΛΜΠΑΟ δεν έφυγα γιατί δεν μου άρεσε η ομάδα, 

Ίσα ίσα που ηταν τέλεια και παίζαμε ωραία, τρομερό γήπεδο αλλά....

Όταν είσαι βαθμολογικά μέσα στους στόχους (7ος) , και το οβεραλ από 88 σε 1 μήνα πάει 68 πέφτοντας σταδιακά λόγο των ακαδημιών,  προσωπικά με νευριασε. 

Γιατι; 

Γιατί η ομάδα έχει παίχτες που θέλουν προπόνηση 8-10 παίχτες ( για να μην περνούμε μη βασκους και να έχουμε αλλαγές) 

Στην Ακαδημία μου ζήτησαν 2 παίχτες με potential πανω απο 75 , να τους ανεβάσω 10 οβεραλ και να παίξουν 20 ΜΑΤΣ..

Πράγμα αδύνατο για το 2ο.

Επισεις,  σε 3 σεζόν να βγάλω 10 παίχτες και να τους ανεβάσω 10 οβεραλ.

ΟΛΑ ΑΥΤΆ ΜΕ 5 ΣΛΟΤ ΠΡΟΠΌΝΗΣΗΣ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΕ 

Το προσπάθησα αλλά δεν γίνετε,  ειδικά όταν σου ρίχνει και το οβεραλ. 

Αυτα 

Κάτι κάνω (στην Ισπανία) αλλά δεν ποσταρω τιποτα ακόμα,  θέλω να είμαι 100% σίγουρος και μετα. 

• Like 1

@Dimokritos Ενα ψιλο-fantasy CM, συν το οτι ηταν δοκιμαστικο, που σου εκανε απειρο καλο, μια χαρα.

Τωρα πας για σοβαρα πραγματα, με την HSV που πρεπει να κατσεις χρονια, να γινεις ο Κλοππ του Αμβουργου!
Αναγεννησε την ομαδα, κανε τον λαο περηφανο, και φερε τα πανω κατω στην Γερμανια!!

Πρωτος ανετος, χωρις εκπληξεις προς το παρων.

Ξερεις τι θα πω, απο το ΦΙΦΑ 16.....τον Χολτμπυ και τα ματια σου! :D 

@JimmakosInArm7 Δε σε προλαβαινουμε, συντροφε :hehe: 

LFC ΤΣΛ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ, ΕΥΓΕ!!!
Το πρωτο μεγαλο τροπαιο στο φορουμ, τα καταβροχθιζεις ΟΛΑΑ!!!!!!!

Τρομερος και ανεπαναλυτος, τρομερη σεζον!!!!!!

Τωρα για Ατλετι, 

Μεταγραφαρες, νταξει, πας για πρωταθλητισμο σε ΟΛΑ τα επιπεδα με τετοια ομαδα, κακα τα ψεματα.
Φερε το 2ο σου ΤΣΛ στο φορουμ να το βουλωσουμε ολοι!

@takisaek Παμε στον εχθρο.

Σε πατησε η Νισαρα στο ντερμπυ, νταξει ειναι εδραρα, δεν περναει κανεις ευκολα απο κει μεσα.
Το χ με ΠΣΖ ειναι επισης καλο αποτεμεσμα, δε χανεις και αυτο ειναι καλο.

EL πας ετσι κι ετσι, γενικα η Ευρωπη φετος ειναι παλουκακι.Βεβαια περασες κι αυτο ειναι η ουσια.
Κρατιεσαι τετραδα στο πρωταθλημα, και αυτο σε ωθει να συνεχισεις, πολλα σκαμπανευασματα ομως.

Τωρα για το σημαντικο......αυτα πληρωνονται, να ξες :lol: 
Δε θα τ αφησω ετσι!!

@Fanis-13- Περιμενουμε, ειπαμε απο Νοεμβρη αναλαμβανω εγω.

Μπορει να γουσταρεις τοτε και Λυον, να γινουμε δυδιμμο Γαλλια, και να υποστιριζουμε ο ενας τον αλλο. 

@desperado Περιμενω το μεγαλο ΜΠΑΜ CM που θα κανεις και θα το ευχαριστιεσαι με την ψυχη σου, ΓΙΓΑΝΤΑ, σε περιμενουμε!!!!!

Μη μασας.

@Diegito21 Αντε να σε δω.

Βιολα, φιλε, και Αγιος ο Θεος, τους ηθελες εδω και καιρο, τους μωβιαρηδες.
Κιεζα, παικταρας.
Μοντολιβο εγκρινω.
Χατεμποερ καλη κινηση.
Βινιατο επαιται πουλεναρα!!

Ρεαλιστικες κινησεις, και αυτο φτιαχνει το CM.

Αγωνιστικα τον πινεις λιγο, ειναι η αληθεια, αλλα ολα στρωνονται.
Καλη ομαδα εχεις, με προοπτικη και πολλα πουλεν.
Κακο χτυπημα ο Χατεμποερ.

Δε χρειαζεται να πω ΤΟΝ ΛΑΦΟΝΤ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ, με ξερεις πολυ καλα :D 

-------------------------------------

ol-stade.jpg

Παμε σε μενα.

Dijon - OL 1-2

Αχρωμη εμφανιση, αλλα 2 γκολακια ο Ντεπαυ, επιτελους, και νικη!!!

OL - Nantes 1-0 

Πολυ καλη μπαλα, πολλες φασεις.
1 γκολ ηταν αρκετο.

?url=https%3A%2F%2Fmt.brightspotcdn.com%2F24%2Fc5%2Fa7f93bf9493bb383071b31a2da83%2Fbalon-champions-league-2018-2019.jpg

Σχετική εικόνα

OL - Shaktar 2-2 

Κακιστο 1ο ημιχρονο απο μας, που το πληρωσαμε με 2 γκολ.
Ευτυχως στο δευτερο ανεβηκαμε και ισοφαρησαμε, αλλα τι να το κανεις, ειμαστε σε κακη θεση στον ομιλο.....νικες οπωσδηποτε!

PSG-Lyon.jpg

EurUjYO.jpg

ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ αποτελεσμα, με ΜΠΑΛΑΡΑ μεσα στο Παρισι!!!!!

Τρομερη εμφανιση απο την ομαδα, με στομφο μεγαλης ομαδος!

Ντομπελε ΠΑΙΚΤΑΡΟΣ, μιλαμε αψεγαδιαστος.
Φεκιρ καλα κλεισμενος αλλα και παλι δυνατο παιχνιδι!

Τραορε απροσμενος ΣΚΟΡΕΡ του τερματος, με καλη προβολη επειτα απο σεντρα του Ντεπαυ!

Ντεπαυ καλος.
Αουαρ κινητικος, και προκλητικος!!!
Λοπεζ ΣΩΤΗΡΑΣ σε 2 σουτ του Νευμαρ!

Εξαιρετικη εμφανιση σας λεω!!!

vM1DUVp.png

---------------------------------------

Παρατηρησεις 

• Εκει που δεν το περιμεναμε ΤΣΟΥΠ και ειμαστε μεσα για τον τιτλο!!
    Αυτα κανει μια νικη!

• Κανουμε σοβαρες εμφανισεις, τελευταια, και αυτο πραγματικα δινει χαρακτηρα και ωθηση στην ομαδα!

• Καταστρωνω ηδη πλανα για τον Γεναρη σε θεσεις που χρειαζεται η ομαδα.
    Ερχονται εκπληξεις!!!

Αυτα, παιδες.
Συνεχιζουμε με ανεβασμενη ψυχολογια πια, μετα απο τετοιο αποτελεσμα!

Και ηδη κλεινω για Γεναρη παικτες!!!

ALLEZ L'OL!!!!!

Lyon-Fans-Protest.jpg

• Love 4

@desperado πολυ καλη επιλογη ομαδας..Πιστευω οτι θα ναι ανεβεις ανετα στην πρωτη κατηγορια 

@Dimokritos κριμα που δε σου βγηκε ουτε η Bilibao ..περιμενουμε την νεα σου ομαδα!

@ELBarto-3- Τεραστιο διπλο μεσα στην Παρι..κινεισαι σε ρυθμο κατακτηση τιτλου..συνεχισε ετσι! 

Παμε στα δικα μου κυριοι! να σας πω οτι συνεχιζω και παιζω στο Ultimate..!

6η Αγων πεσαν ολα τα μεγαλα παιχνιδια κολλητα...ανετο περασμα μεσα απο την Σεβιλλη ...δε δυσκολευτηκαμε καθολου! 
t7kzD5A.jpg

7η Αγων το μεγαλο Derby της Μαδριτης κυριες και κυριοι..Φοβερο ματς με πολλες φασεις..βγηκαμε νικητες για ακομα εναν αγωνα..τα δωσαμε ολα!
4RVCkUo.jpg

2η Αγων στους Ομιλους Του Τσου Λου  δυσκολευτηκαμε πολυ ..με πολλες αλλαγες στην 11αδα..και με τον αντιπαλο τερματοφυλακα να ντυνεται Buffon..τελικα ο Kalinic εδωσε την λυση δυο φορες και καναμε το 2 στα 2
gI0TI4F.jpg

8η Αγων οι Θωμαδες της ομαδας κανανε παρτυ μεσα στην Αλαβες..και ενα Γκολ απο τον παιχταρα μου! ..ανετο περασμα και αλλοι τρεις βαθμοι!
8TIf0mr.jpg

9η Αγων αλλο ενα πανευκολο παιχνιδι και ο Belotti συνεχιζει τα δικα του...συνεχιζουμε ασταματητοι...
5PAUr8C.jpg

3η Αγων στους Ομιλους Του Τσου Λου ωραιο παιχνιδι και απο τις δυο ομαδες..Χατ Τρικ ο Αντρικος...και 3 στα 3 και θελω να πιστευω οτι εχουμε προκριθει ηδη! 
5RCjNKa.jpg

10η Αγων δυσκολευτηκαμε πολυ στο παιχνιδι αυτο...στο 75 βαζω τον Vitolo αντι του Koke ...και κανουμε το 1-2 μετα το 1-3 απο ποιον αλλον?? απο τον Αντρικο! και 2-3 στο 90 απο εναν γνωριμο μας απο τα ελληνικα γηπεδα!
Pk2NEVQ.jpg

1ο Αγωνας Copa De Espana πρωτη φορα βλεπω ομαδα να μη περναει το κεντρο...και οι 10 παιχτες στην αμυνα...μας δυσκολεψαν αλλα ο Kalinic ηταν εκει να δωσει λυσεις και να μας δωσει προβαδισμα για τον επαναληπτικο αγωνα! 
eRuPmek.jpg

11η Αγων αλλη μια ευκολη νικη αλλη τρεις βαθμοι..και συνεχιζουμε! 
bq3xejf.jpg

4η Αγων στους Ομιλους του Τσου Λου ..να και η πρωτη σφαλιαρα της χρονιας ...δεν ειμασταν κακοι επιθετικα απλα δε τελιωναμε τις φασεις..και υπερισχυσε ο νομος του ποδοσφαιρου..αφου δε τα βαζεις θα τα φας! μονο η προκριση στο μυαλο μας εστω και δευτεροι..με 2 αγωνες να μενουν!
NXPXoEw.jpg

12η Αγων ευκολη εξοδος μακρια απο την εδρα μας..περασαμε ανετα απο την Huesca ..! ο Belotti ασταματητος
TLQ1Q4v.jpg

Παρατηρησεις

1) ο Belotti πεταει φωτιες ..με δικαιωνει στο 100% πιστευω οτι ανετα θα βγει 1ος Σκορερ στο πρωταθλημα
2) εχουμε κανει το 12 στα 12 στο πρωταθλημα και το 3 στα 3 στο Champions League...μας τα χαλασε η ηττα με την μονακο ..αλλα ελπιζουμε για το 2 στα 2 με Αντερλεχτ και Σαλκε αντιστοιχα!
3) για τον γεναρη εκλεισα ενα παιχτη που ηθελα να τον παρω απο το καλοκαιρι αλλα το μετανιωσα..κλεισαμε τον Samu Castillejo της Milan ο οποιος παιζει σε τρεις θεσεις και θα μας βοιθησει στο αλλο μισο της Σεζον!

Στο επομενο ποστ θα εχω βαθμολογια απο το πρωταθλημα και λογικα κληρωση για τους 16 του Champions League!

Τα λεμε μαγκες!

ATLETI ATLETI!!!

IcQmiaF.jpg

Edited by JimmakosInArm7
  • Like 3

@Diegito21Εχεις παρει τα πανω σου και φερνεις τρομερα αποτελεσματα. Διπλαρα στο Τορινο. Δωστα ολα τωρα στο τελος για την εξοδο στην Ευρωπη! Οπως και να εχει η χρονια σου θα ειναι επιτυχημενη αφου φαινεται, οτι η ομαδα με εσενα στον παγκο κανει τρομερα παιχνιδια.

@Fanis-13-Καλη επιλογη ομαδας. Εχεις δυσκολο εργο ομως. Eκανες καλο ξεκινημα αλλα εχεις δρομο. Η ομαδα ομως εχει καλους παιχτες. Plea και Ζακαρια απλα φοβεροι. Συνεχισε!

@JimmakosInArm7Οχι απλα συνεχιζεις οπως πριν αλλα πας ακομα καλυτερα. 4αρες 5αρες παντου. Μονο νικες σε πρωταθλημα και Ευρωπη. Ασταματητος. Συνεχισε ετσι! Καλη μεταγραφη ο Καστι. Παιχταρας!

@desperadoΑναμενουμε, αδερφε.

@ELBarto-3-Φερνεις νικες και εισαι διεκδικητης τιτλου αναμφιβολα. Μεγαλο διπλο με PSG. Θα κονταροχτυπηθειτε για τον τιτλο, Για μενα μην δωσεις βαση στην Ευρωπη. Πηγαινε για πρωταθλημα ξεκαθαρα. Αναμενουμε και τις μεταγραφες σου. Συνεχισε!

Στα δικα μου:

Darmstadt-HSV 0-1

HSV-Bochum 2-1

HSV-Koln 1-0

Aue-HSV 0-2

Magdeburg-HSV 0-1

HSV-Union Berlin 0-0 Απο εδω αρχισε μια κοιλια.

Ingolstadt-HSV 3-2 Αδικο αποτελεσμα. Απλα επρεπε να κερδισουν και κερδισαν.

ΗSV-Paderborn 1-1

Duisburg-HSV 2-2

Kiel-HSV 0-1 Επιστροφη στις νικες.

Κυπελλο

HSV-Ingolstadt 1-1 (4-5 pen) Αποκλεισμος

Bαθμολογια

VCpuUim.jpg

Μεταγραφες:

ΕΦΥΓΑΝ

Drawz

Mickel

ΗΡΘΑΝ:

dDKrgl1.jpg

Περιορισμενο budget και χρειαζομασταν εναν καλο παιχτη για το κεντρο. 

Παρατηρησεις

1) Ειμαστε στην διακοπη του Γεναρη. Παρα την κοιλια παραμενουμε πρωτοι.

2) Arp φοβερος μεχρι τωρα και ανεβαινει. Αυτος ομως που ειναι εκπληκτικος ειναι ο τερματοφυλακας μας ο Pollersbeck. Εχουμε την καλυτερη αμυνα με 9 γκολ παθητικο και σε μεγαλο βαθμο αιτια ειναι αυτος. Τα βγαζει ολα.

Αυτα. Συνεχιζουμε

c3YXAM5.jpg

• Like 3

@Fanis-13- πολυ καλη ομαδα η Γκλαντμπαχ εχει ωραιο συνολο..εχεις κανει πολυ καλο ξεκινημα! Plea παιχταρας! κριμα για την ηττα με την Hoffenhaim ...τον Ζαχαρια και τα ματια σου :hehe:

@Diegito21 εχεις παρει πολυ καλα αποτελεσματα..το διπλο μεσα στην Juventus ειναι οτι καλυτερο..ειδικα για την ψυχολογια των παιχτων..συνεχισε ετσι θα ανεβεις κιαλλο! 

@desperado καλα αποτελεσματα προς το παρον...κριμα για τον αποκλεισμο στο κυπελλο..πιστευω θα ανεβεις ανετα στην πρωτη κατηγορια...!

Παμε στα δικα μου μαγκιτες μου...εχουμε πρωταθλημα κυπελλο και Τσου Λου!

13η Αγων αλλο ενα ματς που ειμασταν σαφως ανωτεροι καθολι τη διαρκεια του παιχνιδιου!
xnb9xq9.jpg

5η Αγων στους Ομιλους του Τσου λου θελαμε νικη και τιποτα αλλο..και μια ηττα της Μονακο να ανεβουμε στην πρωτη θεση..και ετσι ακριβως εγινε!
3PYGk2s.jpg

14η Αγων Party is Here ανετο περασμα απο το Anoeta ..
dgkyL5A.jpg

Επαναληπτικος Αγωνας Copa De Espana  ευκολη νικη με πολλες αλλαγες και τους νεους της ομαδας να διαπρεπουν!
oFNS7PP.jpg

15η Αγων δε θα σχολιασω το ματς..και τα 5 γκολ απο τον Belotti..το παιδι κανει αρρωστα πραγματα!
fcakdTH.jpg

6η Aγων στους ομιλους του Τσου Λου ..μεχρι το 76' ο Fahrman κραταγε το μηδεν..μια ολιγορια στην αμυνα και το 0-1 απο τον Milik
1PrvMMM.jpg
Τελικη βαθμολογια στον Ομιλο..πηραμε την πρωτη θεση για μια καλη κληρωση!
1YADkt4.jpg
και η κληρωση στους 16 ..δε μας τρομαζει καθολου η κληρωση πιστευω οτι ειμαστε ηδη στους 8!
lGHljpg.jpg
16η Αγων οταν δε σκοραρει ο Belotti σκοραρει ο Diego Costa..απλα τα πραγματα
DtbSZCk.jpg
μια μικρη παρενθεση ...ειμαστε στο Γεναρη ..Ανακοινωνουμε την αποκτηση του Samu Castillejo απο την Μιλαν εναντι 68 εκατομμυριων ευρων!
iY6bnlu.jpg
Copa De Espana Round of 16 Πρωτος Αγωνας! Ντεμπουτο του Castillejo με Γκολ! και προβαδισμα για τον επαναληπτικο! 
Bu6VOsO.jpg

17η Αγων νικη και στο San Mames με το Weigl να χει τρελα κεφια! 
IrsFH8u.jpg

18η Αγων και ο Belotti συνεχιζει και οργιαζει ..σκορπισαμε και την Malaga! 
P5McLtE.jpg
Copa De Espana Round of 16 Επαναληπτικος Αγωνας δε πιεσαμε αρκετα..αλλα με ενα αυτογκολ αλλα Vukovic :hehe: πηραμε την νικη και την προκριση για τους 8 που εκει θα παιξουμε με την Bilibao
l0zL8y5.jpg

19η Αγων μεχρι το 61 πηγαιναν ολα καλα....ξαφνικα κατεβασαμε γενικο και βρεθηκαμε πισω στο σκορ μεσα σε 3 λεπτα...αλλα δε το βαλαμε κατω και καναμε την μεγαλη ανατροπη! 
fh85plz.jpg
Βαθμολογια του Πρωταθληματος τελος πρωτου γυρου και ειμαστε μονοι πρωτοι στο +10 και αηττητοι παρακαλω..δε μας σταματαει τιποτα..
9AhFQLU.jpg
Πινακας των Σκορερ εδω τι να πουμε παιδια ο Belotti εχει καπαρωσει την πρωτη θεση..το παιδι πεταει φλογες δε το χανει με τιποτα το Χρυσο Παπουτσι!
CT3NK8r.jpg

Παρατηρησεις

1) παιζουμε φοβερο ποδοσφαιρο..ειμαστε πραγματικα εκπληκτικοι και δε ξερω αν μπορει καποια ομαδα να μας σταματησει
2) ο Belotti πραγματικα ειναι απο αλλο πλανητη μαγκες δεν υπαρχουν αυτα που κανει μεσα στο γηπεδο δε σκοραρει μονο αλλα μοιραζει και ασιστ πολλες εχει κανει ηδη αποσβεση του ποσου που δαπανησαμε...
3) ο Castillejo θα μας βοιθησει πολυ στα επομενα παιχνιδια

ακολουθουν οι αγωνες του κυπελλου εντος και εκτος εδρας!

Τα λεμε μαγκες!

Edited by JimmakosInArm7
  • Like 1

@JimmakosInArm7Φιλε, τι να πουμε. Σηκωσε τα ολα. Καταιγιστικος. Συνεχισε!

Στα δικα μου:

Τελος σεζον. Να πω, οτι τον Γεναρη πουλησαμε τον Hunt στην Besiktas. Δεν ειχα σκοπο να τον πουλησω αλλα μας εδωσαν 6.8 εκ. για παιχτη 32 χρονων που εφοσον ανεβαιναμε στην Bundesliga θα ηταν αλλαγη. Επισης, εφυγε ο Ferati με 1 εκ. Με την αποχωρηση του Hunt εκανα 10αρι τον Holtby.

Παμε στους αγωνες τωρα.

HSV-Sandhausen 2-1

Bielefeld-HSV 1-1

HSV-Dresden 2-0

Heidenheim-HSV 0-1

Regensburg-HSV 0-1

HSV-Furth 0-1

St. Pauli-HSV 0-1

HSV-Darmstadt 2-1

Bochum-HSV 2-2

HSV-Magdeburg 2-0

Koln-HSV 0-1 Μεχρι πριν το ντερμπυ μας περνουσαν για 2 ποντους. Δεν εχαναν με τιποτα και ημασταν σε ολο το πρωταθλημα κοντα στην βαθμολογια. Ηταν μονοδρομος η νικη και ηρθε με γκολ του Arp.

HSV-Aue 4-0 Σε αυτο το παιχνιδι εξασφαλισαμε βαθμολογικα την ανοδο. Παρτυ.

Union Berlin-HSV 0-2

HSV-Ingolstadt 3-1

Paderborn-HSV  0-2

HSV-Duisburg 2-0  Θελαμε νικη ή ισοπαλια για να βγουμε πρωταθλητες. 1-0 με Holtby 2-0 με Kostic και αντε γεια! Ανοδος και πρωταθλημα!!!

Βαθμολογια:

BCYiCiJ.jpg

nYPv3cn.jpg

OUowehE.jpg

qqWDeZp.jpg

wsWHA27.jpg

5RRi8sV.jpg

2I9NNVe.jpg

Παρατηρησεις:

1) 1ος σκορερ της διοργανωσης ο Arp με 15 γκολ. Καλυτερος παιχτης ο Santos και καλυτερος τερματοφυλακας ο Pollersbeck. Eιχαμε 8 παιχτες στην καλυτερη 11αδα του πρωταθληματος.

2) Η ομαδα ηταν εκπληκτικη και ειδικα στο 2ο μισο του πρωταθληματος επαιξε φοβερο ποδοσφαιρο. Arp τεραστιος. Δεν θα φυγει ποτε απο την ομαδα. Holtby απο αλλον πλανητη. Σκοραρε μοιραζε assists. Αρχηγαρα και ψυχαρα! Santos, Kostic, Sakai, Jairo, Sanchez και αυτοι φοβεροι. Και φυσικα η αμυνα μας και ειδικα ο Pollersbeck. Τελειωσαμε την σεζον με παθητικο 16 γκολ. 

3) Εννοειται μενω στην ομαδα. Μεταγραφες και αρχη νεας σεζον στο επομενο post.

bVWE9yY.jpg

• Love 3