Jump to content
broxopios

PES 2019 - Discussion Topic V.2

Recommended Posts

1 minute ago, slamsoze said:

Το κατέβασα και εγώ τώρα θα το βάλω να το δοκιμάσω και θα σου πω.
ΠΑΛΙ ΔΕ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ, Θα κάνω update σε λίγο να σου πω......

ΤΗΝ ΤΑΛΙΑΠΩΡΙΑ ΘΑ ΤΗΣ ΦΑΣ ΟΥΤΩΣ Η άλλως γιατί μετά από κάθε DLC πρέπει να κάνεις σβήσιμο τα πάντα και ξανά πέρασμα από την αρχή.

Καλα αυτο ειναι το μονο σιγουρο..ανοιγεις το ps μπερδευονται ολα κ τρελαινεσαι..αν κ τα patch του pes world απο περισυ τα dlc του pes δεν τα πειραζαν..θα περιμενω ειλικρινα με ανυπομονησια να μου πεις κ να με ενημερώσεις.. σε ευχαριστω προκαταβολικα,ειστε 2,3 παιδια εδω μεσα που απανταται αμεσα κ βοηθατε εμας που ειμαστε λιγο πισω τεχνολογικα!

7 minutes ago, kas13profitis said:

Καλα αυτο ειναι το μονο σιγουρο..ανοιγεις το ps μπερδευονται ολα κ τρελαινεσαι..αν κ τα patch του pes world απο περισυ τα dlc του pes δεν τα πειραζαν..θα περιμενω ειλικρινα με ανυπομονησια να μου πεις κ να με ενημερώσεις.. σε ευχαριστω προκαταβολικα,ειστε 2,3 παιδια εδω μεσα που απανταται αμεσα κ βοηθατε εμας που ειμαστε λιγο πισω τεχνολογικα!

ΛΟΙΠΟΝ ΔΩΣΕ ΒΑΣΗ και όσοι έχετε την ίδια απορία. Οι εμφανίσεις από το PESWORLD, για τη BUNDESLIGA που πέρασα ως τώρα τουλάχιστον, εφόσον τις κατεβάσατε για 1024 περνάνε στο ps4 σαν 1024 άσχετα που σαν αρχείο εικόνων ειναι 2048. Το τσέκαρα και πάλι, μετά την τεράστια αμφισβήτηση που δέχτηκα από τον @kas13profitis  :p:p:p και είναι όπως το είπα. Kάνετε import team κανονικά όπως πάντα και όλα λειτουργούν κομπλέ, πάει στα (S) images τα αρχεία άρα τις περνάει αυτόματα σαν 1024 και όλα καλά! 

48 minutes ago, slamsoze said:

OXI den πιάνουν γιατί όταν περνάς την 2048 ως small image την μετατρέπει σε 1024 και μεταβάλλεται λίγο η ποιότητα, συνήθως χάνει λίγο επειδή είναι κονσόλα.

Φανέλα μόνο ο NEYMAR έβγαζε δεν ξέρω να βγάζει άλλος. Στους οπαδούς πας με τον αριστερό μοχλό μόλις σκοράρεις. Αλλά θέλει ψάξιμο αυτό γιατί με το που πας σε ένα σημείο ξεκινάει αυτόματο cutscene. Δηλαδή μπορεις να πας πίσω από το τέρμα απο τις δυο μεριές, στα κορνερ, στο πλάγιο.Φέτος είδα ένα νέο στο κόρνερ κάτι βγάζει το σημαιάκι και κάνει,έχει διάφορα/

Το χω δει κ γω..οκ ευχαριστω….!!!!

• Thanks 1

2 minutes ago, slamsoze said:

ΛΟΙΠΟΝ ΔΩΣΕ ΒΑΣΗ και όσοι έχετε την ίδια απορία. Οι εμφανίσεις από το PESWORLD, για τη BUNDESLIGA που πέρασα ως τώρα τουλάχιστον, εφόσον τις κατεβάσατε για 1024 περνάνε στο ps4 σαν 1024 άσχετα που σαν αρχείο εικόνων ειναι 2048. Το τσέκαρα και πάλι, μετά την τεράστια αμφισβήτηση που δέχτηκα από τον @kas13profitis  :p:p:p και είναι όπως το είπα. Kάνετε import team κανονικά όπως πάντα και όλα λειτουργούν κομπλέ, πάει στα (S) images τα αρχεία άρα τις περνάει αυτόματα σαν 1024 και όλα καλά! 

Slamsoze ουδεποτε αμφισβητησα εσενα ισα ισα μονο να σε ευχαριστησω μπορω!!οποτε το ιδιο θα συμβαινει με ολα τα αρχεια του pes world να υποθεσω..οποτε υπομονη να σχολασουμε..κ κατι τελευταιο,οσον αφορα το αγγλικο 1& 2,ισπανικο να σβησω τις φανελες κ χειροκίνητα να τις περασω σαν 1024??

• Haha 1

6 minutes ago, kas13profitis said:

Slamsoze ουδεποτε

Eλα ρε αμέσως, για πλάκα το είπα έβαλα και τη φατσούλα μετά δίπλα. ΠΡΟΣΕΞΕ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΒΗΜΑ ΒΗΜΑ ΕΦΟΣΟΝ ΤΑ ΠΕΡΝΑΣ ΟΛΑ Τ¨ΩΡΑ ΣΗΜΕΡΑ. Πας EDIT/IMPORT-EXPORT/Delete images. Μπες και σβήσε ότι εικόνες είχες περάσει μέχρι χθες.ΠΡΟΣΟΧΗ θα σβήσεις μόνο αυτές για τις οποίες έχεις κατεβάσει τα αντίστοιχα option file από το PESWORLD. Πας μετά, βάζεις το στικάκι σου στην κονσόλα και περνάς ΑΥΤΟΜΑΤΑ το OF του PESworld όχι χειροκίνητα. κάνεις IMPORT TEAMS δηλαδή, για όλα τα πρωταθλήματα που κατέβασες. Άμα είσαι και λίγο σβέλτος το μάτι τσέκαρε όταν τις περνάει αυτόματα το μηχάνημα σου βγάζει από κάτω διαθέσιμο κενό. Αμά κατί είναι στραβό κάπου κάπου και τις περνάει σαν μεγάλες θα σου δείχνει ένα νούμερο μικρότερο του 300, αν πας σωστα θα σου δείχνει τετραψήφιο στην αρχή και μετά κοντα στο 1000-
Εκτός από το να σβήσεις παλιότερες εικόνες σου τέλος πάντων δεν κάνεις τίποτα άλλο χειροκίνητα, ΟΛΑ ΑΥΤΟΜΑΤΑ, παραδοσιακα.

Θέλω να κάνω μια επισήμανση σχετικά με τα σουτ. Το 'χω γυρίσει σε advance το παλεύω εδώ και καιρό επαιζα manual.παρατηρησα λοιπον τα εξεις.

Στo manual λοιπον καλα είναι τα σουτ πάνε κάπως χαμηλα όχι κακα...αρκετά καλα θα ελεγα..αλλα στο advance πανε ψηλα κ θεαματικα οριζοντιο δοκαρια και μεσα κατι τετοια...βεβαια μου χει φυγει ο  κ..ος να το μαθω αλλά τώρα που το έμαθα είναι καταπληκτικά προσπαθείστε όσοι μπορειτε να το δοκιμάσετε.

Και κατι άλλο μπηκα στο edit του κάθε παιχτη της ομαδα μου κ εβγαλα αυτό το καμπούριασμα που κάνουν οι παίχτες τους αλλαξα κ παπούτσια(εβαλα κιτρινο δεν θυμαμαι πωσ το ελεγαν) και ο παιχτης φαινεται στο παιχνιδι πολύ πιο καλος απ ότι ηταν... άλλο ποδόσφαιρο…..πιο στιλάτοι πιο παιχτες κ πιο αληθοφανής δοκιμαστε αν δεν βαριέστε και θα δείτε ένα πιο ωραίο παιχνίδι.

Edited by funtulac
  • Love 1
  • Like 2

4 minutes ago, slamsoze said:

Eλα ρε αμέσως, για πλάκα το είπα έβαλα και τη φατσούλα μετά δίπλα. ΠΡΟΣΕΞΕ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΒΗΜΑ ΒΗΜΑ ΕΦΟΣΟΝ ΤΑ ΠΕΡΝΑΣ ΟΛΑ Τ¨ΩΡΑ ΣΗΜΕΡΑ. Πας EDIT/IMPORT-EXPORT/Delete images. Μπες και σβήσε ότι εικόνες είχες περάσει μέχρι χθες.ΠΡΟΣΟΧΗ θα σβήσεις μόνο αυτές για τις οποίες έχεις κατεβάσει τα αντίστοιχα option file από το PESWORLD. Πας μετά, βάζεις το στικάκι σου στην κονσόλα και περνάς ΑΥΤΟΜΑΤΑ το OF του PESworld όχι χειροκίνητα. κάνεις IMPORT TEAMS δηλαδή, για όλα τα πρωταθλήματα που κατέβασες. Άμα είσαι και λίγο σβέλτος το μάτι τσέκαρε όταν τις περνάει αυτόματα το μηχάνημα σου βγάζει από κάτω διαθέσιμο κενό. Αμά κατί είναι στραβό κάπου κάπου και τις περνάει σαν μεγάλες θα σου δείχνει ένα νούμερο μικρότερο του 300, αν πας σωστα θα σου δείχνει τετραψήφιο στην αρχή και μετά κοντα στο 1000-
Εκτός από το να σβήσεις παλιότερες εικόνες σου τέλος πάντων δεν κάνεις τίποτα άλλο χειροκίνητα, ΟΛΑ ΑΥΤΟΜΑΤΑ, παραδοσιακα.

Εννοειται φιλε μου κ εγω αστειευομαι!!δεν εχω περασει καποιο option file του pes world,τα εχω στο λαπτοπ ετοιμα..οποτε μπαινω κ σβηνω φανελες κ σηματα που εχουν περαστει απο το pes universe σαν 2048 κ ξεκιναω να περνα το of 1024 του pes world..το ειχα σβησει το αρχειο 2048 της bundesliga οπως κ ολο το edit γιατι ειχα θεμα με καποια αρχεια του cypes patch..μονο ευχαριστώ που ασχοληθηκες..το απογευμα θα σου στειλω το αποτελεσμα του εγχειρήματος.. 

• Like 1

3 minutes ago, kas13profitis said:

Εννοειται φιλε μου κ εγω αστειευομαι!!δεν εχω περασει καποιο option file του pes world,τα εχω στο λαπτοπ ετοιμα..οποτε μπαινω κ σβηνω φανελες κ σηματα που εχουν περαστει απο το pes universe σαν 2048 κ ξεκιναω να περνα το of 1024 του pes world..το ειχα σβησει το αρχειο 2048 της bundesliga οπως κ ολο το edit γιατι ειχα θεμα με καποια αρχεια του cypes patch..μονο ευχαριστώ που ασχοληθηκες..το απογευμα θα σου στειλω το αποτελεσμα του εγχειρήματος.. 

Εγώ τα πέρασα μόλις κ είναι κομπλέ.Φαντασου ξέχασα να σβήσω at emblems του pes universe αλλά ευτυχώς τα έχουν με πρόθεμα κ τ έσβησα χειροκίνητα.

Ερώτηση. Όταν με το καλό (ή κακό, θα δείξει) έρθει το DLC θα πειράξει ότι κατεβάσαμε από PesUniverse? Δηλαδή σήματα, Bayern, Dortmund κτλ? Ή αυτά μένουν ανέπαφα? Ευχαριστώ.

7 minutes ago, Zlatan_RW said:

Ερώτηση. Όταν με το καλό (ή κακό, θα δείξει) έρθει το DLC θα πειράξει ότι κατεβάσαμε από PesUniverse? Δηλαδή σήματα, Bayern, Dortmund κτλ? Ή αυτά μένουν ανέπαφα? Ευχαριστώ.

Θεωρητικά δεν πειράζει κάτι.Αλλα δεν ξέρουμε στην πράξη πως θα ανακατέψουνε την τράπουλα με τις fake ομάδες για ν μπουν τα νέα πρωταθληματα.Α κ σίγουρα θα κάνει reset όλες τις εθνικότητες πχ αν έφτιαξε κάποιος τον Ribery πάνω σε ένα fake duplicate από εθνική Νιγηρίας,μετά το dlc θα έχετε ένα Ριμπερί που θα έχει nationality Nigeria κ πολλά αλλά τέτοια

Edited by slamsoze
  • Like 1

Ευχαριστώ φίλε. Εγώ μόνο στην PEU έχω κάνει τα edit μου και όπως έχω δει διαχρονικά την PEU δεν την πειράζουν στην διάρκεια της σεζόν. Ελπίζω μη γίνει φέτος.

• Thanks 1

Τα καλα του οφλαιν.

Βαζεις γκολ βαζεις τον πανηγυρισμο που γουσταρεις,βλεπεις την γκολαρα σου σε ριπλει.Στο ονλαιν ειναι πολυτελεια ολα αυτα γιατι ο αντιπαλος παταει παντα option να προχωραει γρηγορα το παιχνιδι.

Ονλαιν ξεχναμε τις αλλαγες παικτων στην διαρκεια του αγωνα για να μην ξοδευουμε χωρις λογο διαρκεια συμβολαιων παικτων.Το κανουν ολοι και εγω και οι αντιπαλοι.Στο οφλαιν απολαυση να αλλαζεις παικτη στην διαρκεια του αγωνα με το νεο συστημα που εχει φετος το Pes.

Η ταχυτητα βεβαια που ειναι απολαυση στο μειον ενα και ονλαιν παιζεις μονο κανονικη ταχυτητα.

Πλεον παιζω περισσοτερο οφλαιν απο ονλαιν και μαστερ λιγκ βεβαια.

Καποιος στο φεις εγραψε οτι ειναι Γερμανια και εκει δεν αποσυνδεονται οταν χανουν.Γραφω ελαχιστες φορες στο φεις σε ομαδες,γιατι πεφτει το τρολαρισμα της αρκουδας και βαριεμαι να διαβαζω 100 σχολια μ%λ^κ%$,αλλα και εγω που παιζω εξωτερικο μου συμβαινει συνεχως μολις προηγουμαι με 2-3 γκολ στο ημιχρονο να αποσυνδεονται.Και ειμαι ευγνωμων,δεν τους κανω ουτε βαν.Γιατι παιρνω την νικη χωρις να κουραζω την ομαδα μου και μπορω να ξαναπαιξω και τον επομενο αγωνα χωρις ουτε μια αλλαγη.

Ο μπελας ειναι οταν ο αντιπαλος αρχιζει και κανει καθυστερησεις οπου χανω την ωρα μου.

• Like 3

@athe Στο online εξαρτάται το πως παίζεις, αρκετές φορές επιβάλλεται να κάνεις αλλαγές αν οι παίχτες είναι κουρασμένοι ή δεν τραβάνε. Τώρα για το καινούριο σύστημα των γρήγορων αλλαγών, από τη στιγμή που ο αντίπαλος κουμαντάρει τα replay των δικών σου φάσεων είναι άχρηστο. Δεν προλαβαίνεις να κάνεις γρήγορη αλλαγή στα ελεύθερα και στα πλάγια άουτ.

• Like 2

3 hours ago, slamsoze said:

Εγώ τα πέρασα μόλις κ είναι κομπλέ.Φαντασου ξέχασα να σβήσω at emblems του pes universe αλλά ευτυχώς τα έχουν με πρόθεμα κ τ έσβησα χειροκίνητα.

Σελιγο θα ξεκινησω τον γολγοθα του σβησιματος κ της αντιγραφης..οπλιζομαι με υπομονη..σβησιμο του pes universe κ εγκατασταση των opton files του pesworld..μηπως περασες κ αλλα 1024 of του pes world??για να δω αν πηγαινουν ολα στο 1024..πχ το αγγλικο..

• Like 1

Θα μπορούσαν τα replay στο online να έχουν μόνο μία λήψη και όχι 3 διαφορετικές, απλά για να ξαναδείς το γκολ ή να προλάβεις να κάνεις γρήγορες αλλαγές. Το θέμα είναι και να τους τα πεις αυτά που είναι απλά πραγματάκια σιγά μη κάτσουν να τα φτιάξουν.

• Like 1

Εγω αρχικα αφηνα τα ριπλει γκολ των αντιπαλων μηπως αφησουν και τα δικα μου,αλλα μπααα....

• Haha 1

τα ριπλει ειναι για τους πανηγυριτζηδες κ τους εφετσηδες οταν δεν ειναι καποιο φανταστικο γκολ η παραξενο που αξιζει να το δεις 2 φορες...οι  περισσοτεροι θελουν να τα βλεπουν κ 2 φορες κ καλα για πικαρισμα κ μολις τα τρωνε σκοτωνονται να πατησουν..κ ευτυχως που μπορεις να πατησεις σταρτ γιατι παλι ειχε ενα ριπλει η δυο χωρις να μπορεις να το κοψεις το γκολ του αντιπαλου..δεν ειμαι υποχρεωμενος να βλεπω τις μουφες κ τα τυχερα τους

6 hours ago, kas13profitis said:

Σελιγο θα ξεκινησω τον γολγοθα του σβησιματος κ της αντιγραφης..οπλιζομαι με υπομονη..σβησιμο του pes universe κ εγκατασταση των opton files του pesworld..μηπως περασες κ αλλα 1024 of του pes world??για να δω αν πηγαινουν ολα στο 1024..πχ το αγγλικο..

Καλησπερα φιλε μου..τα περασα ολα οπως μου ειπες κ ειναι ολα μια χαρα,1024..ομως στους manager συνεβη ακριβως το ιδιο,περασα τα files του pesworld για δανικο κ βελγικο κ εξαφανιστηκαν τα ονοματα απο τις ιδιες ομαδες οπως με το cypes patch..δλδη της cercle brugge oostendes sint truiden standard beveren hobro ob vendyssel..ακριβως οι ιδιοι μανατζερ..επισης maritimo moreirense portimonense rio ave santa clara setubal..ενω οι φωτο μπηκαν κανονικα τα ονοματα ειναι κενα..μηπως φταιει το edit του παιχνιδιου,αν μπορεις δες το η αν καποιος αλλος επαθε το ιδιο!!οπως προσεξα ειναι ολοι απο ζωντανη ενημερωση αρα κατι συμβαινει με το παιχνιδι..

Edited by kas13profitis

49 minutes ago, kas13profitis said:

Καλησπερα φιλε μου..τα περασα ολα οπως μου ειπες κ ειναι ολα μια χαρα,1024..ομως στους manager συνεβη ακριβως το ιδιο,περασα τα files του pesworld για δανικο κ βελγικο κ εξαφανιστηκαν τα ονοματα απο τις ιδιες ομαδες οπως με το cypes patch..δλδη της cercle brugge oostendes sint truiden standard beveren hobro ob vendyssel..ακριβως οι ιδιοι μανατζερ..επισης maritimo moreirense portimonense rio ave santa clara setubal..ενω οι φωτο μπηκαν κανονικα τα ονοματα ειναι κενα..μηπως φταιει το edit του παιχνιδιου,αν μπορεις δες το η αν καποιος αλλος επαθε το ιδιο!!οπως προσεξα ειναι ολοι απο ζωντανη ενημερωση αρα κατι συμβαινει με το παιχνιδι..

Να σου πω την αλήθεια αυτό δεν το δοκίμασα.Τις λιγκες που είναι official τις αφήνω ως έχουν για να μην έχω τέτοια προβλήματα.Παει κάπου το μυαλό μου γιατί συμβαίνει αυτό με τους μανατζαρεους αλλά θα ξεφύγουμε.Εγω προσωπικά θα κάτσω κάποια στιγμή να τους διορθώσω με το χέρι για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.Κλαιν μάιν,μια ώρα δουλειά είναι.

2 minutes ago, slamsoze said:

Να σου πω την αλήθεια αυτό δεν το δοκίμασα.Τις λιγκες που είναι official τις αφήνω ως έχουν για να μην έχω τέτοια προβλήματα.Παει κάπου το μυαλό μου γιατί συμβαίνει αυτό με τους μανατζαρεους αλλά θα ξεφύγουμε.Εγω προσωπικά θα κάτσω κάποια στιγμή να τους διορθώσω με το χέρι για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.Κλαιν μάιν,μια ώρα δουλειά είναι.

Εγω τωρα την ξαναπατησα κ αν προσεξεις ειναι οι πρωτοι αλφαβητικα..δεν σε αφηνει να διορθωσεις πχ στο ρωσικο προσπαθησα χειροκινητα αλλα δεν με αφηνει..οποτε τωρα δεν διορθωνεται κ τα αφηνω ετσι,μικρο το κακο..αλλα το γιατι με τρελαινει..

• Like 1

To πρώτο πατς από την PTE για το PC είναι διαθέσιμο.

http://ptepatch.blogspot.com/2018/09/pte-patch-2019-10-aio-released-11092018.html

Edit: παρόλα αυτά έχει λαθάκια, με κάποιες εμφανίσεις να λείπουν. Περιμένουμε επόμενο update. 

Edited by broxopios
  • Like 2