Jump to content
zougaman

FIFA 19 Ultimate Team - Discussion Topic v1

Recommended Posts

1 hour ago, dalas said:

εμενα μου μηδενισαν τα level περισυ γιατι με τσατισε τοσο πολυ το φουτ που πουλησα τα παντα ολα.και αμεσως με μπαναραν και με μηδενισαν τον λογαριασμο.

φετος ειπα αντε να το παρω στον υπολογιστη με 40 ευρω απο -----.

λογικα κωδικο για να το κατεβασω θα μου δωσει στις 28?

γνωριζει καποιος την διαδικασια?

Τα λεφτα τα πήρες ή δεν προλαβες... Λογικα στις 28... Εξαρταται τον πωλητη κοιτα απο κατω θα γραφει...απο την αρχη καινουργιο account κτλ

Edited by zougaman

1 hour ago, stratisd said:

12 packs....

Ο καλύτερος ένας Carvajal 84 που κοστίζει 5Κ το πολυ.

Περαστικά και άντε γειά €Α

😂

Πολύ σαπίλα Στρατή, τα ίδια έπαθα κι εγώ κι ο @yiannis_thess. Αυτά είναι πταίσματα όμως κι αν δούμε τη θετική πλευρά σου δίνει ένα κίνητρο να χτίσεις ομάδα και σου βάζει κι ένα βαθμό δυσκολίας.

Διαβάζω από φιφάκηδες ότι το παιχνίδι δεν έχει καμία σχέση με πέρσι. Σε άλλα νέα, exploits από κόρνερ,σέντρα και κομπίνα σε φάουλ... και τα καρούλια μέσα. Τώρα το πόσο χρειάζεται να τα μαστεράρεις για να σου βγαίνουν δεν το γνωρίζω ή αν είναι ίδιο με πέρσι μιας και οι streamers δεν λένε και πολλά πράγματα.

Edited by BasilhsGR
  • Like 1

πολυ γελοια εταιρεια η €Α.... ολα για τα €....

1 hour ago, strepsilia said:

Τα λεφτα τα πήρες ή δεν προλαβες... Λογικα στις 28... Εξαρταται τον πωλητη κοιτα απο κατω θα γραφει...απο την αρχη καινουργιο account κτλ

με τσατισε τοσο πολυ το παιχνιδι που τα ρευστοποιησα ολα και τα πουλησα,προλαβα και τα πηρα τα λεφτα,ενας φιλος δεν προλαβε και τον μπαναραν στα 45 ευρω.

εγω πηρα καμοια 200.

δεν ηταν ο σκοπος μου αυτος αλλα με τσατισε τοσο πολυ το παιχνιδι που το εβγαλα απο την ζωη μου εντελως γιατι επαιρνε παρα πολλες ωρες.

φετος του δινω μια δευτερη ευκαιρια και πιο οικονομικη μεσω υπολογιστη. για να δουμε...

@dalas πως τα ρευστοποίησες;; Πέρσι στο PC τα παιχνίδια για το ML ήταν 25 φέτος θα είναι τα ίδια ή το έκαναν κι εκεί 30;; Και πάλι είναι πολλά όμως, λες και δεν έχουμε άλλες δουλειές να κάνουμε Σαββατοκύριακο.

Κάθε χρόνο εδώ και 7 χρόνια, ξεκινάω και τερματιζω με Αγγλική...άντε Ισπανική.

Φέτος επειδή θα τύχω Ronaldo, ξεκίνησα με Ιταλία. 

Θα ήθελα μερικά καλά παικτάκια από την γείτονα χώρα γιατί δεν ξέρω και πολλά από εκεί. 

Edited by Bakogoal

1 hour ago, Bakogoal said:

Κάθε χρόνο εδώ και 7 χρόνια, ξεκινάω και τερματιζω με Αγγλική...άντε Ισπανική.

Φέτος επειδή θα τύχω Ronaldo, ξεκίνησα με Ιταλία. 

Θα ήθελα μερικά καλά παικτάκια από την γείτονα χώρα γιατί δεν ξέρω και πολλά από εκεί. 

Πας καλά βλέπω.....Και λεφτάκια μαζευεις και ματσάκια παίζεις...... 

Ναι και γω γι αυτό ξεκινάω με Γαλλία για Βιειρα....αλλά......

• Love 1

Ξεκίνησα και γω την ομάδα από χθες το βράδυ λίγο και σήμερα σιγά σιγά το έκαψα με τόσους αγώνες που έπαιξα για να το συνηθίσω το παιχνίδι. Είχα σκοπό να πάω για ομάδα από πρωτάθλημα Γαλλίας μεριά ,αλλά μου έδωσε τον Ρασφγορντ και ε΄τσι για αρχή ξεκίνησα με Αγγλία με σεντερ φορ τον έναν και μοναδικό παππού του Αλεξ Χαντερ ΛΟΛ! Ο οποίος είναι ετσι κ ετσι για αρχή αλλά πριν λίγο τον  αναβάθμησα με Αρναούτιβοτς. 
Στα του Φουτ δεν έχω να πω πολύ είναι ένα ΜΜΟ εν ολίγοις και αυτό με τα ντιβίζιον Ραιβαλς είναι πολύ ωραία προσθήκη. Επίσης φετος λέω να μην ασχοληθώ ενεργά με τρειντινγκ μιας και από το τόσο που το έκαψα πέρισι δεν θέλω να περνάω όυτε έξω από το μαρκετ πλεον.....Αλλά παρ όλα αυτά πηρα κανα 2 83ινφορμ 10Κ έκαστος για μελλοντική επένδυση .
Γκειμπλεικά δεν θα μπω σε συγκρήσεςι με το Προ μιας και ακόμα προσπαθώ να συνηθήσω το Φιφα και έχω φάει αρκετά σκαμπίλια από τους αντιπάλους μεχρι στιγμής. Παρ όλα αυτά πήγα ντιβίζιον 6 και έχω 2500 βαθμούς ή κατι τέτοιο

Επίσης αυτό με τα τακτικς θέλει προσοχή με τα πειράματα που θα κάνουμε και καλό θα είναι να τα δοκιμάζουμε αρχικά μία οφλαιν να δούμε πως ρολάρει η ομάδα, γτ την πάτησα με μία ξεγυρισμένη 6αρα με τα Γκουαρντιολίκια πυο πήγα να κάνω και η ομάδα σερνότανε τελειώς χεχεχεχ

Αυτό που με χάλασε λίγο είναι ότι στα Σκουαντ Μπατλς δεν μπορείς να βάλεις Λεγκασι Ντιφεντινγκ φέτος ,και παίζω αναγκαστηκά τακτικαλ (που είναι και το σωστό εννοείται) αλλά ήθελα να κάνει μια πιο ομαλή μετάβαση από το Προ μεριά..

• Like 2

Πρέπει να τελειοποιήσουμε το σουτακι με το διπλό πάτημα και είμαστε για μεγάλα πράγματα. 

• Like 1

6 hours ago, BasilhsGR said:

@dalas πως τα ρευστοποίησες;; Πέρσι στο PC τα παιχνίδια για το ML ήταν 25 φέτος θα είναι τα ίδια ή το έκαναν κι εκεί 30;; Και πάλι είναι πολλά όμως, λες και δεν έχουμε άλλες δουλειές να κάνουμε Σαββατοκύριακο.

Έλα φίλε. Στο ps4 pro έπαιζα και τα πούλησα σε διάφορα σιτε που δίνεις τον λογαριασμό σου και αν είσαι τυχερός και δεν σε μπαναρουν θα πάρεις ότι συμφωνησες. Πρώτη φορά θα παίξω σε υπολογιστή. Ελπίζω να είναι 25,πανω από αυτά είναι βασανιστηριο έστειλα email στο site που το αγόρασα για το πότε θα πάρω οδηγίες για κατέβασμα και δεν μαπαντησαν ακόμα. Λογικά 28 θα ξεκινήσω κατέβασμα,ευτυχώς έχω vdsl και θα κατέβει γρήγορα, ελπίζω να μην με κάνει και το σιχαθω και κυρίως να μην έχουμε στον υπολογιστή cheaters.

2 hours ago, Bakogoal said:

Πρέπει να τελειοποιήσουμε το σουτακι με το διπλό πάτημα και είμαστε για μεγάλα πράγματα. 

Σωωωωωπα ρεεεε......αληθειαααα;;;;; εεε;;;;(χεχεχεχεχε)

Πιστεύω ότι το time finishing στο επίπεδο του fut είναι πάρα μα πάρα μα πάρα πολύ δύσκολο.......Προτιμώ τα .............σκιλλς.......

να ευχαριστησω τα παιδια που πετουσαν καρτες αξιας στα σκουπιδια σημερα και βοηθησαν εμας τους ρακοσυλλεκτες να τους μαδησουμε,πρεπει να εχω βγαλει 60.000 σημερα,εκανα και ενα sbc που δινει rare mega pack αλλα εννοειται τα πακετα δεν ειναι για εμας,με ιλαραμεντι 84αρι που κοστιζει 2.000 δεν κανουμε τιποτα.

• Love 2
  • Haha 1

18 minutes ago, TOL1S said:

να ευχαριστησω τα παιδια που πετουσαν καρτες αξιας στα σκουπιδια σημερα και βοηθησαν εμας τους ρακοσυλλεκτες να τους μαδησουμε,πρεπει να εχω βγαλει 60.000 σημερα,εκανα και ενα sbc που δινει rare mega pack αλλα εννοειται τα πακετα δεν ειναι για εμας,με ιλαραμεντι 84αρι που κοστιζει 2.000 δεν κανουμε τιποτα.

πως εβγαλες τοσα πολλα φιλε μου?

στον υπολογιστη παιζεις?

13 minutes ago, vagoe said:

Κάνεις bid σε κάρτες με 350 και τις πουλάς 550.....

αυτο εκανα περισυ και εβγαζα περιπου 100κ την ημερα αλλα ειχα καει.εβγαλα γυρω στα 3.5 εκ. εκανα το sbc του οβερμαρς,τον επαιζα και ειχε σουταρα και τον γουσταρα αλλα σε καποια ματς η ΕΑ κοντρολ δεν μαφηνε να κανω μαυτον. τριπλετα μπροστα ειχα οβερμαρς ροναλντο μεσσι και αγανακτησα απο το script και τα πουλησα ολα (παιχτες, ps4).δεν ξανακανω σε τετοιο βαθμο trading,ειναι καψιμο,φετος θα ειμαι πολυ χαλαρος...

• Like 1

1 hour ago, TOL1S said:

εσύ αν δεν ξενέρωνες κάθε φορά θα έκανες παπάδες στο trade :)

Είναι πιο σφιχτό με καλύτερες άμυνες και πιο αργό tempo ή είναι η ιδέα μου πως τα σκορ πόλο αποτελούν παρελθόν;

• Like 2

9 hours ago, vagoe said:

Κάνεις bid σε κάρτες με 350 και τις πουλάς 550.....

απλα η χθεσινη μερα ηταν που μπηκε λαος,ανοιγαν πακετα με το κιλο και θεωρουσαν οτι παικτες 75αρηδες-76αρηδες δεν τους χρειαζονται και τους ξαναγοραζαν σε υψηλοτερη τιμη γιατι επρεπε να κανουν και κανα sbc. και παλι ευχαριστω και του χρονου να ειμαστε καλα και να τους τα ξαναρπαξουμε.

9 hours ago, zougaman said:

εσύ αν δεν ξενέρωνες κάθε φορά θα έκανες παπάδες στο trade :)

στεφανε δεν ειμαι απο αυτους που θα τρελαθω για να παρω τον ροναλντο,μεσι,νειμαρ κτλ κτλ δεν με ενδιαφερει,γουσταρα jesus στο 18 και δεν θα τον αλλαζα ουτε με τον αγκουερο,γουσταρα τον αργεντινο της αταλαντα,τον  γκομεζ αν δεν κανω λαθος και αν υπαρχει και φετος που δεν το εψαξα και δεν ξερω γιατι αραγε??,, θα τον ξαναπαρω και αν κανει τα ιδια με το 18 δεν με ενδιαφερει μετα κανενας ροναλντο η ντιμπαλα κτλ.

21 minutes ago, Bakogoal said:

Είναι πιο σφιχτό με καλύτερες άμυνες και πιο αργό tempo ή είναι η ιδέα μου πως τα σκορ πόλο αποτελούν παρελθόν;

Απο το demo κιολας, ρε φιλε.............

12 minutes ago, TOL1S said:

απλα η χθεσινη μερα ηταν που μπηκε λαος,ανοιγαν πακετα με το κιλο και θεωρουσαν οτι παικτες 75αρηδες-76αρηδες δεν τους χρειαζονται και τους ξαναγοραζαν σε υψηλοτερη τιμη γιατι επρεπε να κανουν και κανα sbc. και παλι ευχαριστω και του χρονου να ειμαστε καλα και να τους τα ξαναρπαξουμε.

στεφανε δεν ειμαι απο αυτους που θα τρελαθω για να παρω τον ροναλντο,μεσι,νειμαρ κτλ κτλ δεν με ενδιαφερει,γουσταρα jesus στο 18 και δεν θα τον αλλαζα ουτε με τον αγκουερο,γουσταρα τον αργεντινο της αταλαντα,τον  γκομεζ αν δεν κανω λαθος και αν υπαρχει και φετος που δεν το εψαξα και δεν ξερω γιατι αραγε??,, θα τον ξαναπαρω και αν κανει τα ιδια με το 18 δεν με ενδιαφερει μετα κανενας ροναλντο η ντιμπαλα κτλ.

Μου εκανε εντυπωση κατι εχτες. Πιο συγκεκριμενα χτυπαγα με current bid, εχτες εναν παιχτη περιπου στις 11 το βραδυ, τον εβαζα 550 και εφευγε ΑΜΕΣΑ.......... Αυτο μεχρι τις 11 και 40.....Μετα εφευγε ενας -δυο ανα δυο ωρες. Αυτο που, μπορει να οφειλεται;;;

2 minutes ago, vagoe said:

Απο το demo κιολας, ρε φιλε.......

Όχι γιατί το online δεν μπορεί να κριθεί από εκεί. 

Κρατάω πάντως πως ισχύει πως φέτος είναι πιο αργό και πιο ρεαλιστικό σε ανάπτυξη και σε τελικά σκορ.

9 minutes ago, vagoe said:

Μετα εφευγε ενας -δυο ανα δυο ωρες. Αυτο που, μπορει να οφειλεται;;;

γιατι καποιος αλλος τον εβαζε στα 500 και σου επαιρνε τα φραγκα,επρεπε να το βρεις αμεσα και να πας και εσυ στα 500

ελα να αλλαζει λιγο η τυχη μας στα πακετα,κανω ενα sbc,ανοιγω πακετακι και σκαει ο κυριος ροντριγκο της βαλενθια,κοιταζω στην αγορα 30.000 !!!!! ελα vamos λεμε

• Like 2
  • Thanks 1

19 minutes ago, TOL1S said:

ελα να αλλαζει λιγο η τυχη μας στα πακετα,κανω ενα sbc,ανοιγω πακετακι και σκαει ο κυριος ροντριγκο της βαλενθια,κοιταζω στην αγορα 30.000 !!!!! ελα vamos λεμε

Εσένα αλλάζει και εμένα......μπάζει.....κάνω bid στα 350..... και αντί για bid πατάω buy now.....πάν τα 10Κ για πλάκα......Απογοήτευση ΠΛΗΡΗΣ!!!!

• Haha 3