Jump to content
zougaman

FIFA 19 Ultimate Team - Discussion Topic v1

Recommended Posts

Παιδιά μου ήρθαν αυτά τα δύο μηνύματα στο Playstation 2. 

Το πρώτο ήταν από τον χρήστη FIFA19-GIFTS και έλεγε: 

Congratulations. You have won a player of your choice such as ICON Ronaldo, Guilit and Maradona. We are giving away the players back to selected members of the community. To claim simply go to bit.do/fifa19gifts for all information. Thank you. EA FUT Customer Support. 

Και το δεύτερο ήταν από τον χρήστη EA19_Prize και έλεγε: 

Congratulations. To celebrate Christmas of Fifa 19, we are giving you the chance to win players such as Ronaldo, Messi and Neymar. To claim simply go to bit.do/fifa19prizes for all information. Thank you. EA FUT Customer Support. 

Έχετε δει ποτέ τίποτε παρόμοιο; Υπάρχει κάποιος κίνδυνος σ' αυτό; Ξέρετε πως λειτουργεί το bit.do ;

https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=iOO3yn4WnO73Q:FFA19PCC

Ingame γινεται 4 2 3 1  και μπαινει μανε ινφορμ στη θεση του ασημενιου, νευμαρ καμ, μπροστα λουκακου ινφ. Εχω στην ακρη 850κ να παρω εναν αικον στη θεση του ερερα/φρεντ αλλα στο pc [email protected]@1 οι τιμες. Εναν keane εψηνα αλλα εχει 1.2 μ ο πραιμ. Αλλιως σκεφτομαι πογκμπα, μπαπε. Η να ξηλωσω αμυνα τερμα και να παρω καμμια καλυτερη.

• Like 1

Να ρωτησω κατι?Τους fitness coaches,Physio coaches κλπ που μου δινουν τα πακετα,πως τους αξιοποιω?Αφου δεν μπορω να τους κανω active στην ομαδα,ουτε απο τα μενου των παικτων μπορω να κανω κατι.Τι τους κανω?

ειναι active αυτοματα,βασικα αυτο που κανουν ειναι να σου δινουν μπονους οταν βαζεις την αναλογη καρτα σε παικτη.

πχ.μπορεις να μαζεψεις πολλους προπονητες μεχρι το σημειο που να σου δινουν +50% στα συμβολαια,ετσι οταν πας να ανανεωσεις καποιον παικτη θα εχεις το αναλογο ποσοστο,το ιδιο και αν εχεις τραυματιες η θελεις να βαλεις καποιο fitness,αντι για +10 θα εχεις +15 σε bronze fitness.

• Thanks 1

On 8/12/2018 at 9:44 ΠΜ, dimios said:

https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=iOO3yn4WnO73Q:FFA19PCC

Ingame γινεται 4 2 3 1  και μπαινει μανε ινφορμ στη θεση του ασημενιου, νευμαρ καμ, μπροστα λουκακου ινφ. Εχω στην ακρη 850κ να παρω εναν αικον στη θεση του ερερα/φρεντ αλλα στο pc [email protected]@1 οι τιμες. Εναν keane εψηνα αλλα εχει 1.2 μ ο πραιμ. Αλλιως σκεφτομαι πογκμπα, μπαπε. Η να ξηλωσω αμυνα τερμα και να παρω καμμια καλυτερη.

lb μπορείς να πάρεις chilwel totw. Εμένα μου άρεσε αρκετά. 

On 8/12/2018 at 9:44 ΠΜ, dimios said:

ωραιους κοκκινους εχεις βγαλει... !

Να ρωτησω και κατι αλλο?

Παικτες που δεν μου κανουν τους πουλαω.Τους βαζω μια τιμη κοντα στην τιμη που τους αγορασα και πολλοι πουλιουντε.Βλεπω οτι μπορεις να πουλησεις παικτη ακομα κι αν εχει ληξει το συμβολαιο του και δεν θελεις να το ανανεωσεις.Την ιδια τιμη μεταπωλησης πιανουν στην μεταγραφικη αγορα ειτε ληξει το συμβολαιο του ειτε οχι?

Edited by athe

22 hours ago, athe said:

Να ρωτησω και κατι αλλο?

Παικτες που δεν μου κανουν τους πουλαω.Τους βαζω μια τιμη κοντα στην τιμη που τους αγορασα και πολλοι πουλιουντε.Βλεπω οτι μπορεις να πουλησεις παικτη ακομα κι αν εχει ληξει το συμβολαιο του και δεν θελεις να το ανανεωσεις.Την ιδια τιμη μεταπωλησης πιανουν στην μεταγραφικη αγορα ειτε ληξει το συμβολαιο του ειτε οχι?

αν σκεφτείς πως τα συμβόλαια κάνουν 200-250 κοινς νομίζω καταλαβαίνεις πως δεν μπορούν να επηρεάσουν την τιμή πώλησης των καρτών. Άποψη μου είναι να κρατάς τους παίχτες για τα sbc και να πουλάς μόνο τους dublicate. Αν θέλεις λεφτά παίξε weekend league και sb(αν δεν βαριέσαι).

• Like 1

17 minutes ago, siapos said:

αυτη με τον Mbappe.

o Chilwell με χαλαει λιγο...

Εχω τον ρομπερτσον τον απλο. Δεν θα τον βαλω γιατι δεν παιζει χρημα. Αλλα γενικα πρεμιερ δεν εχει Lb φετος. Μετα πρεπει να παω σε βραζιλιανο (μαρσελο ή αλεξ σαντρο) για τα λινκς με νευμαρ αλλα πρεπει να ξηλωσω ολη την αμυνα + τερμα. Γιώργο έχεις καμμια ιδέα?

10 minutes ago, dimios said:

Εχω τον ρομπερτσον τον απλο. Δεν θα τον βαλω γιατι δεν παιζει χρημα. Αλλα γενικα πρεμιερ δεν εχει Lb φετος. Μετα πρεπει να παω σε βραζιλιανο (μαρσελο ή αλεξ σαντρο) για τα λινκς με νευμαρ αλλα πρεπει να ξηλωσω ολη την αμυνα + τερμα. Γιώργο έχεις καμμια ιδέα?

τοτε θα πρεπει να παρεις απο τα fut swap players τον Kurzawa και οχι τον Lerma για να εχεις αυτο https://www.futbin.com/19/squad/2872162

ποιο ειναι το επιπλεον budget σου ?

15 minutes ago, siapos said:

τοτε θα πρεπει να παρεις απο τα fut swap players τον Kurzawa και οχι τον Lerma για να εχεις αυτο https://www.futbin.com/19/squad/2872162

ποιο ειναι το επιπλεον budget σου ?

αν παρω μπαμπε πογκμπα μαζι με τα ριγουορντσ την πεμπτη δεν θαχω τιποτα.

Στεγνός.

7 minutes ago, dimios said:

αν παρω μπαμπε πογκμπα μαζι με τα ριγουορντσ την πεμπτη δεν θαχω τιποτα.

Στεγνός.

θα εκανα αυτό https://www.futbin.com/19/squad/2872799

και θα το γυρναγα σε 4231 με  cdm Rabbiot -Fabinho και lcam Neynar - rcam MBappe - cam Pogba

ενναλακτικα: αντι για Pogba παιρνεις De Bruine & Van Dijk και κανεις αυτο https://www.futbin.com/19/squad/2872934

θα τα χασεις με τον IF Arnautovic. Απο τις αγαπημενες μου καρτες φετος ή τελος παντων βαζεις οποιον επιθετικο θελεις

On 7/12/2018 at 3:27 ΜΜ, SkyloMethIR said:

Όντως μου τα έβαλαν!

20181207_152532_zpshx3xavnc.jpg

Και εμένα μου το έβγαλε αυτό το μήνυμα αλλά δεν μπήκαν ακόμη. Εσένα σε πόση ώρα σου μπήκαν;

56 minutes ago, GreekIraklis said:

Και εμένα μου το έβγαλε αυτό το μήνυμα αλλά δεν μπήκαν ακόμη. Εσένα σε πόση ώρα σου μπήκαν;

Το μήνυμα μου ήρθε 6 του μηνός, εγώ το είδα στις 7 και ήδη είχαν μπει.

Πως το βλέπετε το patch;

Για μένα είναι καταστροφικό, από 1900 επέστρεψα στα 1700,φουλ φάπα σήμερα, 10 ματς,8 ήττες, 1 νίκη και 1 ισοπαλία. 

Εγω συνεχιζω με νικες και ηττες,γιατι το εχω μονο δυο εβδομαδες το παιχνιδι και βελτιωνομαι συνεχως παιζοντας και αρκετα οφλαιν.Ειμαι 7 division rank 2

Επαιξα ενα ματς πριν λιγο,2 η ωρα το πρωι..χαχαχα... και εκανα μια απιστευτη νικη.Το εγραψα και σε βιντεο μαλιστα το ματς,να το εχω.Τοσο εντυπωση μου εκανε.

Ξεκιναω τον αγωνα,ο τυπος με ειχε κλεισει στο μισο γηπεδο,δεν μπορουσα να περασω την σεντρα να κανω φαση.Εγω με συστημα 4-3-1-2 μακρινες μπαλιες και τον Μιλικ της Ναπολι να ειναι σεντερ φορ,με οδηγιες να μενει συνεχως μπροστα να παιρνει μπαλιες.Τελειωνει το πρωτο ημιχρονο με κατοχη εις βαρος μου 33-67 μηδεν φασεις,μηδεν σουτ...ολα μηδεν.Δευτερο ημιχρονο αρχισω να περναω σεντρα με μακρινες μπαλιες και αντεπιθεσεις Μιλικ κυριως...2 σουτ απο εμενα,2 γκολ,κερδιζω 2-0 με 40-60 κατοχη.

Πρεπει να εμεινε ξερος ο ανθρωπος 2 η ωρα το πρωι😂...τρελαθηκα πως πηρα αυτο το ματς!!!

IMG-20181213-030947.jpg

IMG-20181213-031537.jpg

IMG-20181213-031242.jpg

Edited by athe
  • Like 1

On 7/12/2018 at 3:20 ΜΜ, SkyloMethIR said:

ΡΕ ΓΚΑΙΣ, ΕΙΝ ΤΟΥΤΟ???

20181207_151733_zpskfvkubjv.jpg

γενικά μέσα στην χρονιά έχει δώσει σε πολλούς. Κάποιοι πήραν επειδή έβαλαν PLUS , άλλοι δεν ξέρουν τον λόγο. 

• Like 1

3 hours ago, Bakogoal said:

Πως το βλέπετε το patch;

Για μένα είναι καταστροφικό, από 1900 επέστρεψα στα 1700,φουλ φάπα σήμερα, 10 ματς,8 ήττες, 1 νίκη και 1 ισοπαλία. 

εγώ αυτό το έπαθα πριν το patch.

Για κάποιον λόγο όλοι περνάμε ένα ντεφορμάρισμα και δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα για να το σταματήσουμε.

Ήθελα να αλλάξω ομάδα, πήρα το RED DEAD 2 :), το έριξα στα SB και μετά από 6 μέρες χωρίς να αλλάξω ομάδα (το RED το πήρα) οι παίχτες μου θυμήθηκαν πάλι να παίζουν.

• Like 1

https://www.futbin.com/19/squad/2929513

@dimios

Eγω εχω αυτηνανα.....KAI την προτεινω.(Ωπα τερματορος ειναι ο DE GEA!!!!!!). (untre: Kimpepe, Gabriel, Kante, Fabinio, Auba).

IN GAME γυριζει σε 4-2-3-1 με κορυφη ειτε τον GABRIEL, ειτε τον AUBA........

• Like 1

8 minutes ago, vagoe said:

https://www.futbin.com/19/squad/2929513

@dimios

Eγω εχω αυτηνανα.....KAI την προτεινω.(Ωπα τερματορος ειναι ο DE GEA!!!!!!). (untre: Kimpepe, Gabriel, Kante, Fabinio, Auba). 

IN GAME γυριζει σε 4-2-3-1 με κορυφη ειτε τον GABRIEL, ειτε τον AUBA........ 

Ωραία ομάδα. Εγώ δύο αλλαγές θα έκανα Ριτσαρλισον και Bailly. Cb Μπορείς να βρεις πολύ καλύτερα από τον υπερτιμημένο Bailly και LM επίσης.

ΥΓ: ΕΑ δώσε μου σήμερα τον Καντέ από την Totw Και εγώ θα σου στείλω μελομακάρονο σπεσιαλ στον Καναδά.

Edited by JrdGr

6 minutes ago, JrdGr said:

Ωραία ομάδα. Εγώ δύο αλλαγές θα έκανα Ριτσαρλισον και Bailly. Cb Μπορείς να βρεις πολύ καλύτερα από τον υπερτιμημένο Bailly και LM επίσης.

ΥΓ: ΕΑ δώσε μου σήμερα τον Καντέ από την Totw Και εγώ θα σου στείλω μελομακάρονο σπεσιαλ στον Καναδά.

Για BAILLY ναι συμφωνω.............αλλα δεν υπαρχει σαλιο!!!!!........Για Ριτσαρλισον διαφωνω.........τρομερος και.....εχει και μελλον......χεχεχεχεχεχεχ

Ειτε πας στο καζινο για ρουλετα ειτε παιξεις fifa ειναι το ιδιο πραμα. Το παιχνιδι βρωμοκοπαει σκατιλα στο χαντικαπ...Την μια σε "σπρωχνει" την αλλη σε δουλευει...Μολις προιγησε 1-0 συνηθος σου ριχνει την ομαδα μια κλαση, σου βαρενει την μπαλα, σου κολαει καποιες πασες,σου στραβωνει τα τελειωματα ωστε να μετατρεπει το ματς σε χολιγουντιανο ντερμπη.

Η αληθεια ειναι οτι σοβαρο ποδοσφαιρακι δεν υπαρχει διοτι και οι δυο αιτεριες τα ξυνουν και κονομανε εκμεταλευομενοι την διψα που εχει ο κοσμος για μπαλα.