Jump to content
zougaman

EA SPORTS - FIFA 19 - Γενική συζήτηση v.1

Recommended Posts

Λοιπον τιτλος στην ντιβ 7 και ανοδος στην 6....με εκνευριζουν κατι κλεψιματα απο πισω....δεν ξερω γιατι..μου φαινονται αφυσικα..οπως επισης καποια εξπλοιτς....πχ σεντρα στο πισω δοκαρι και γκολ με τη μια....2 φορες το εκανε ενας αντιπαλος μου ο οποιος εχασε στο τελος με 5-3....το 3ο γκολ του επισης απο καραμπολα..... τεσπα δεν γινεται ρε ΕΑ να χανω σε κενο τερμα το σιγουρο σουτακι και ο αλλος να το σκοραρει στον πρωτο χρονο απο σεντρα και μαλιστα 2 φορες.

Να κατι τετοια καθως και καποια αλλα κανουν το παιχνιδι μουφιφα κατεμε.....και ναι σιγουρα ολα χανονται αλλα ειναι η συχνοτητα σε εναν αγωνα.

Παντως ευτυχως που ειχαμε αυτο το απντειτ και μπορουμε να αλλαξουμε μια πασα της προκοπης διοτι για εναν μεσο γκειμερ ο οποιος δεν κανει μεταπτυχιακο και διδακτορικο πανω στο παιχνιδι και στα εξπλοιτς του.....με πασινγκ γκειμ πλεον μπορεις να διεκδικησεις αποτελεσμα, να πετυχεις καποιο γκολακι.

Σιγουρα καποια ματς για ακομη μια φορα ειναι χαμενα απο χερι αφου ΔΕΝ σου δινει τιποτα το παιχνιδι πχ ο αντιπαλος τερματας να τα βγαζει ολα.

Το κουιτ δηλαδη δεν το γλυτωνεις......(επαιξα κοντρα στην Εβερτον....εχανα τη μια ευκαιρια μετα την αλλη ....καποια στιγμη πριν το 90 κουιταρα αφου εχανα με ενα πλασματικο 3-0!!! Θυμηθηκα τον φιλο Τολη ο οποιος περιεγραφε εναν τροπο που παιζουν ονλαιν)

Edited by Platini_Athens
  • Like 1

3 hours ago, lagos911 said:

platini εσυ σε pc παιζεις?

απο το φιφα 11 (με πληκτρολογιο) απο το φιφα 14 (με gamepad) :D 

20 minutes ago, Platini_Athens said:

απο το φιφα 11 (με πληκτρολογιο) απο το φιφα 14 (με gamepad) :D 

Καλά ρε ιερόσυλε έπαιζες FIFA 11 με πληκτρολόγιο;; :respect:

• Haha 1

1 hour ago, BasilhsGR said:

Καλά ρε ιερόσυλε έπαιζες FIFA 11 με πληκτρολόγιο;; :respect:

Ναιιιι με μεγαλη επιτυχια θα ελεγα......και το 12!!!! 

13 δεν ακουμπησα, πηγα πισω στο προ13 αν και δεν μου αρεσε τοσο.....οπου εμαθα το χειριστηριο (6μηνες μιλαμε για στουρνο! χε χε) 

Θυμαμαι στο 11 εβλεπα τις καρτες στο  ΦΟΥΤ και γενικοτερα το φουτ ...και ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ τιποτα!!!!! Μου φαινοντουσαν ΚΙΝΕΖΙΚΑ και τα αγγλικα μου ηταν αρκετα καλα. Ωραιες καρτες τοτε, ισως οι καλυτερες κατα τη γνωμη μου :)  

Μου πουλά συνέδελφος το fifa 19 για pc με 20 ευρώ, αλλά είπα όχι γιατί έχω απλή 1080p οθόνη. Έκανα καλά, ε;

11 hours ago, SkyloMethIR said:

Μου πουλά συνέδελφος το fifa 19 για pc με 20 ευρώ, αλλά είπα όχι γιατί έχω απλή 1080p οθόνη. Έκανα καλά, ε;

E? Που κολλαει η οθονη;

12 hours ago, SkyloMethIR said:

τσιμπα τοοο!

edit: λοιπον ντιβ 6, παιζω το πρωτο ματσακι πριν απο λιγο.

Ο αντιπαλος μου βαζει 2 απιστευτα τυχερα γκολακια τα οποια τελικα παρατηρω σε αυτο το φιφα ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ και αδικαιολογητα ΠΟΛΛΑ!!!!

Ειναι ρε παιδι μου το κλιμα που δημιουργειται μεσα σου οπου λες ΑΝΤΕ να τα βγαλεις τωρα....

τεσπα τα εβγαλα, 5-2 και κουιτ ο αλλος ΑΛΛΑ φανταζομαι τι γινεται οσο ανεβαινεις στις κατηγοριες οπου θα συναντας ΠΟΛΥ καλους παιχτες.

Τετοια γκολ θα κρινουν πολλα ματς και σιγουρα η ΕΑ πρεπει να κανει κατι γι αυτο.

Στα προηγουμενα φιφα ειχαμε γκολ ιντερστελλαρ πχ μακρινα ...σε αυτο το ριμαδι εχουμε πχ ''κουφα'' γκολ και πολλες καραμπολες.

Με λιγα λογια ...για οποιον πιστευει....εχουμε ενα ''μασκαρεμενο'' χαντικαπ...ΠΑΛΙ! :)

ΠΡΟΣΟΧΗ: στις σεντρες στο πισω δοκαρι. ΘΑΝΑΤΟΣ

Edited by Platini_Athens
  • Like 1

16 hours ago, SkyloMethIR said:

O λογαριαμος του στο origin μονο το FIFA 19 εχει δηλαδη?
Πολυ καλα ειναι 20.. Παρτο και πουλατο 35.
40 εχει στο allkeyshop

Απλά ήθελα να το δω σε 4K  μιας που έχω και το  ps4pro και 4k tv. Αλλά τόσο φθηνά, ίσως μεταφέρω το pc στο σαλόνι... :pp

Θα δω. Αύριο πρέπει να του απαντήσω...

5 hours ago, SkyloMethIR said:

Απλά ήθελα να το δω σε 4K  μιας που έχω και το  ps4pro και 4k tv. Αλλά τόσο φθηνά, ίσως μεταφέρω το pc στο σαλόνι... :pp

Αν τυχόν δεν το θέλεις το αγοράζω εγώ. 

On 6/10/2018 at 12:31 ΜΜ, JimmakosInArm7 said:

Παιδια τo Update σε PS4 και Xbox one βγηκε? 

Μόλις το κατεβασεις θα δεις ένα FIFA 18.1

Στο ebay για Ps4 υπαρχει ειδη στα 30-35 ευρω καινουργιο με μεταφορικα απο Γαλλια Ισπανια.Αλλα δεν ειμαι σε φαση ακομα να ασχοληθω με το φιφα.Με το καλο να μας βρει το 2019 και βλεπουμε...

16 hours ago, SkyloMethIR said:

Σε 4Κ ειναι αλλο παιχνιδι. Απλα πρεπει να εχεις καλη καρτα στο PC.
Εγω που ειχα βαλει το 18 στην TV ειναι αλλη φαση το παιχνιδι.
Για 20 φλουρια αξιζει να το παρεις.

Συγγνώμη που ξανά ρωτάω απλά απάντηση δεν έχω πάρει!Το update στης κονσόλες έχει βγει(ρωτάει ένας φίλος μου που έχει ps4 και δεν έχει δει κατι)..

12 minutes ago, spyros-1908- said:

Συγγνώμη που ξανά ρωτάω απλά απάντηση δεν έχω πάρει!Το update στης κονσόλες έχει βγει(ρωτάει ένας φίλος μου που έχει ps4 και δεν έχει δει κατι)..

Δεν βγηκε Σπυρο.

Και εγω το περιμένω αλλα δεν βγήκε για κονσόλες ακομα

• Like 1

23 minutes ago, Fanis-13- said:

Δεν βγηκε Σπυρο.

Και εγω το περιμένω αλλα δεν βγήκε για κονσόλες ακομα

Καλά ρε παιδιά για Παρασκευή δεν λέγανε; Ότι να ναι..

• Like 1

Στην ανακοινωση στο site της ea ελεγε The latest title update is now available for all PC players, and it is slated to arrive on Xbox One and PlayStation 4 in the near future.

Edited by lagos911

1 hour ago, lagos911 said:

Στην ανακοινωση στο site της ea ελεγε The latest title update is now available for all PC players, and it is slated to arrive on Xbox One and PlayStation 4 in the near future.

ΕΝταξει ρε παιδια

Μην θελετε ολα δικα σας

Και market γεματο 

Και 90% αναπηρους noobades (το 10% ειναι κορυφη αλλα λιγοι σχετικα)

Και χωρις λιωμενους τσαμπατζηδες χωρις λεφτα και ζωη....

Εμεις στο pc ειμαστε ολα αυτα και με 90% τερμα εξαδακτυλους γιατι μονο αρρωστοι παιζουν οι noobades μας μισουν τα ποδοσφαΡΑΚΙΆ...

Στην 7η τερατα βλεπουμε ολη μερα να παιζουν...

21 minutes ago, Hellenes said:

Στην 7η τερατα βλεπουμε ολη μερα να παιζουν...

αν εννοεις απλο σιζονς....θα φτασεις στην ντιβ 5 πολυ ευκολα....εγω τα τερατα τα συναντησα στην 8!!!! (μετα περιεργως το εργο ηταν πιο ευκολο....)

φουτ δεν ακουμπαω.....προς το παρον.....ετσι οπως εχει γινει (κι αν πουμε οτι ειναι μια χαρα εγω δεν παιζω ετσι ωστε να αποχτησω δυνατες καρτες) γενικα .....αντε να φτασω μεχρι την 5η........το πολυ!!!!

Edited by Platini_Athens

6 minutes ago, Platini_Athens said:

αν εννοεις απλο σιζονς....θα φτασεις στην ντιβ 5 πολυ ευκολα....εγω τα τερατα τα συναντησα στην 8!!!! (μετα περιεργως το εργο ηταν πιο ευκολο....)

φουτ δεν ακουμπαω.....προς το παρον.....ετσι οπως εχει γινει (κι αν πουμε οτι ειναι μια χαρα εγω δεν παιζω ετσι ωστε να αποχτησω δυνατες καρτες) γενικα .....αντε να φτασω μεχρι την 5η........το πολυ!!!!

Ενοοω FUT οπου κατεβαινουν ΕΠΙΤΗΔΕΣ 8η για να να κανουν "ευκολα" το weekly objective

Τρωνε 8αρες και 9αρες (ενας και 17 εφαγε)  αφου εχουμε με φιλαρακι αποκαλυψει λεπτομερως το handicap....2000 ματς δεν εφαγα να μαθω να "παιζω" αλλα να παιζει το μηχανιμα για μενα ;)

• Love 1

9 minutes ago, Hellenes said:

Ενοοω FUT οπου κατεβαινουν ΕΠΙΤΗΔΕΣ 8η για να να κανουν "ευκολα" το weekly objective

Τρωνε 8αρες και 9αρες (ενας και 17 εφαγε)  αφου εχουμε με φιλαρακι αποκαλυψει λεπτομερως το handicap....2000 ματς δεν εφαγα να μαθω να "παιζω" αλλα να παιζει το μηχανιμα για μενα ;)

ελα ρε, 17 γκολ??? πως και δεν κουιταρε????

δωσε γενικα καμια πληροφοριαααααααααααααααα σε μας που παιζουμε λιγοοοοοοοοοοοο!!!!! σιζονς και φουτττττττττττ!!!!!!

• Love 1

19 minutes ago, Platini_Athens said:

ελα ρε, 17 γκολ??? πως και δεν κουιταρε????

δωσε γενικα καμια πληροφοριαααααααααααααααα σε μας που παιζουμε λιγοοοοοοοοοοοο!!!!! σιζονς και φουτττττττττττ!!!!!!

Τα εχω πει 100 φορες οι πιστοι ιερεις πουλανε παραμυθι με φαντασιες περι θεων και καθαρου φιφα και χεριων...

Παιξε 2000 ματς ξεκινα απο το πως και ποιον θα εσπρωχνες εσυ αν εφτιαχνες το παιχνιδι...hint δεν σεβεται τα €5000 που ριχνεις στο παιχνιδι ;)

Όσοι περιμένετε το Update ναι μεν διορθώνουν κάποια πράγματα αλλά θα δείτε ότι πλησιάζει υπερβολικά το gameplay σε fifa 18. 

:thumbsdown:

Edited by ACMILANGR