Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

zougaman

FIFA 19 Νέα, Trailers, Φήμες και ότι νέο υπάρχει!!!

Recommended Posts

3 hours ago, ELBarto-3- said:

Κριτικαρεις το FIFA συνεχως και ασταματητα ρε φιλαρακι αλλα πες μου σε παρακαλω, παιζεται το Προ?

Ειλικρινά τωρα....

Να πεταχτώ και εγώ. 

Το PES 2018 είναι για εμένα το καλύτερο ποδοσφαιράκι μετά το FIFA 17.

Απορια:

Αφου στο ultimate team παιζουμε ολοι με φανελες τσιρκα 

Και γραφουμε τις αδειες στα @@ μας

Τι νοημα εχει η ΕΑ να σκαει τοσα λεφτα;

Αφου το  FUT βγαζει το 90% των χρηματων...

2 hours ago, Hellenes said:

Απορια:

Αφου στο ultimate team παιζουμε ολοι με φανελες τσιρκα 

Και γραφουμε τις αδειες στα @@ μας

Τι νοημα εχει η ΕΑ να σκαει τοσα λεφτα;

Αφου το  FUT βγαζει το 90% των χρηματων...

Εχεις ενα ποιντ εδω.
Επισης θελω να υπολογισω τα εσοδα καθε χρονια της ΕΑ απο το FIFA. 
οκ, 10 εκατομμυρια κοπιες Χ 50 δολλαρια (μια μεση τιμη) = 500.000.000  δολλαρια
Να βαλω και αλλα 100.000.000 απο κοινζ μοινζ και δε ξερω τι αλλο;
Μιλαμε για εσοδα 600.000.000 δολλαρια;
Και εδω θελω να ρωτησω. Ποσο στοιχιζει καθε χρονο το FIFA στην ΕΑ.
Δηλαδη αναπτυξη, διαφημιση, διαθεση, υποστηριξη, σερβερς.
Νομιζω αν πω 200.000.000 ειναι πολυ. Και για αυτο συγχυζομαι.
Τι αμοιβη παιρνουν οι developers για να κανουν καθε χρονο τις ρημαδες "μικροαλλαγες" οι οποιοες ομως "αλλαζουν τελειως το παιχνιδι" ?
Ποσο πλεον η αναγκη και η ποδοσφαιροφιλια μας πλουτιζει την ΕΑ (ουσα επιχειρηση), ΤΕΛΕΙΩΣ ΠΑΘΗΤΙΚΑ?
Με 400.000.000 δολλαρια κερδος μπορεις να αναπτυξεις μια υπερμηχανη, να κανεις το τελειο motion capture, και να χωσεις μεσα οτι θελεις και να πεσουν σαγονια.
Αλλα γιατι να το κανει? Σου κλειδωνει τους περσινους σερβερς, και παρτο. Θα αγορασεις το ιδιο παιχνιδι με καποιες "αλλαγες" για τα προσχηματα, αφου θες να αποδειξεις ποσο μετρας στο ονλαιν, και να δεις το ρανκ σου να ανεβαινει.
Idle clicker φαση. 
Τουλαχιστον η ΚΟΝΑΜΙ, με πολυ μικροτερα εσοδα το παλευει, δοκιμαζει κανει αλλαγες , προσπαθει.
Η ΕΑ με μια μηχανη βασισμενη στο FIFA 10-11 (γιατι η ignite του 14 ηταν απλα φωτισμος και φανελες, και η frostbite 3 παλι σκετος φωτισμος) εχει βγαλει σχεδον 5 δις δολλαρια. 

Νομίζω ότι τα έσοδα από κοινζ που λες,ξεπερνούν τα έσοδα από τις κόπιες. 

Τα 100 μύρια που είπες, είναι λίγα. 

Η ΕΑ το είχε ανακοινώσει με περηφάνια...και εμείς θέλουμε τακτικές και φαρμαρισμα. 

Βρε pay to win κορόιδα...

10 hours ago, ELBarto-3- said:

@flokiman Δε χρειαζεται να κουλαρω, δεν ειχα νευρα ποτε στην συζητηση.....ουτε ανεφερα πουθενα οτι με κριτικαρεις προσωπικά.Λιγο ατοπο το πρωτο σχολιο.

Τωρα ουδεποτε ειπα οτι το παιχνιδι ειναι τελειο, ιδιαιτερα εγω.
Απλα οτι βλεπω απο σενα συγκεκριμενα ειναι αρνητικα σχολια για αυτο ειπα να το αναφερω.

Τη γνώμη του γράφει φίλε μου ήρεμα , πολιτισμένα και το κυριότερο δεν την επιβάλει σε κάποιον.Αν θες την ακούς ,αν θες τη σχολιάζεις αν πάλι δεν θες την αφήνεις να περάσει.Μια κοινότητα είμαστε που γράφουμε καλα και αρνητικά σχόλια για τα παιχνίδια που μας αρέσουν-παίζουμε.Λογικό είναι να μην συμφωνούμε όλοι στις απόψεις μας.

Φέτος δεν ξέρω τι θα γίνει εν τελει με την απέναντι μεριά αλλά είναι η πρώτη φορά μετά από 4 χρόνια που ξεκίνησα πάλι να πιστεύω στην ΕΑ.Δεν ξέρω οι νέες τακτικές με έχουν ψήσει άσχημα σε συνδιασμό με αυτά που διαβάζω εδώ στο τόπικ.Εγώ προσωπικά περιμένω χαμηλά σκορ και σφιχτές άμυνες φέτος έπειτα απο τα χάλια του 18.Αναμένουμε βίντεο και demo τα οποία αργούν πολύ ακόμα.

29 minutes ago, Mean_Machine said:

Τη γνώμη του γράφει φίλε μου ήρεμα , πολιτισμένα και το κυριότερο δεν την επιβάλει σε κάποιον.Αν θες την ακούς ,αν θες τη σχολιάζεις αν πάλι δεν θες την αφήνεις να περάσει.Μια κοινότητα είμαστε που γράφουμε καλα και αρνητικά σχόλια για τα παιχνίδια που μας αρέσουν-παίζουμε.Λογικό είναι να μην συμφωνούμε όλοι στις απόψεις μας.

Φέτος δεν ξέρω τι θα γίνει εν τελει με την απέναντι μεριά αλλά είναι η πρώτη φορά μετά από 4 χρόνια που ξεκίνησα πάλι να πιστεύω στην ΕΑ.Δεν ξέρω οι νέες τακτικές με έχουν ψήσει άσχημα σε συνδιασμό με αυτά που διαβάζω εδώ στο τόπικ.Εγώ προσωπικά περιμένω χαμηλά σκορ και σφιχτές άμυνες φέτος έπειτα απο τα χάλια του 18.Αναμένουμε βίντεο και demo τα οποία αργούν πολύ ακόμα.

Οτι και να παρουσιάσουν, οσον αφορά το FUT και μόνο το FUT, αν δεν σταματήσουν το άρμεγμα με τις συνεχόμενες κάρτες μωβ, πορτοκαλί, μπλέ, μαύρες, κίτρινες, κλπ. δεν θα δούμε προκοπή.

Πασχίζεις να πάρεις 1 καλό παίχτη και οταν το καταφέρεις εχουν βγει 4 διαφορετικές εκδόσεις του.

Φέτος πραγματικά ζαλίστικα απο τις κάρτες και τώρα στο τέλος δέν άντεξα να το παρακολουθήσω άλλο.

Κάθε μέρα νέες κάρτες των ήδη υφιστάμενων καρτών που εχουν ξανά παρει upgrade κοκ.

Χάος και τρελό άρμεγμα με τα πακέτα.

Δέν νομίζω να σταματήσει αυτό στο 19, αν εχεις μια κότα που κάνει 30 χρυσά αυγά κάθε εβδομάδα δεν την σταματάς, ισα ισα θα την πουσάρεις περισσότερο να φτάσει τα 35.

Αναμένουμε νέα χρώματα λοιπόν 😂

19 minutes ago, stratisd said:

Οτι και να παρουσιάσουν, οσον αφορά το FUT και μόνο το FUT, αν δεν σταματήσουν το άρμεγμα με τις συνεχόμενες κάρτες μωβ, πορτοκαλί, μπλέ, μαύρες, κίτρινες, κλπ. δεν θα δούμε προκοπή.

Πασχίζεις να πάρεις 1 καλό παίχτη και οταν το καταφέρεις εχουν βγει 4 διαφορετικές εκδόσεις του.

Φέτος πραγματικά ζαλίστικα απο τις κάρτες και τώρα στο τέλος δέν άντεξα να το παρακολουθήσω άλλο.

Κάθε μέρα νέες κάρτες των ήδη υφιστάμενων καρτών που εχουν ξανά παρει upgrade κοκ.

Χάος και τρελό άρμεγμα με τα πακέτα.

Δέν νομίζω να σταματήσει αυτό στο 19, αν εχεις μια κότα που κάνει 30 χρυσά αυγά κάθε εβδομάδα δεν την σταματάς, ισα ισα θα την πουσάρεις περισσότερο να φτάσει τα 35.

Αναμένουμε νέα χρώματα λοιπόν 😂

Ειδικα τωρα με το Champions League....ουυυ καλα εισαι!
Για αυτο αγορασαν τα δικαιωματα, για να πουλανε επιπλεον καρτες. Θα βγαλουν το κοστος αγορας δικαιωματων σε ενα μηνα μεσα, μη σου πω σε μια βδομαδα.

Η κότα που έλεγα παραπάνω 😛

8 hours ago, flokiman said:

Εχεις ενα ποιντ εδω.
Επισης θελω να υπολογισω τα εσοδα καθε χρονια της ΕΑ απο το FIFA. 
οκ, 10 εκατομμυρια κοπιες Χ 50 δολλαρια (μια μεση τιμη) = 500.000.000  δολλαρια
Να βαλω και αλλα 100.000.000 απο κοινζ μοινζ και δε ξερω τι αλλο;
Μιλαμε για εσοδα 600.000.000 δολλαρια;
Και εδω θελω να ρωτησω. Ποσο στοιχιζει καθε χρονο το FIFA στην ΕΑ.
Δηλαδη αναπτυξη, διαφημιση, διαθεση, υποστηριξη, σερβερς.
Νομιζω αν πω 200.000.000 ειναι πολυ. Και για αυτο συγχυζομαι.
Τι αμοιβη παιρνουν οι developers για να κανουν καθε χρονο τις ρημαδες "μικροαλλαγες" οι οποιοες ομως "αλλαζουν τελειως το παιχνιδι" ?
Ποσο πλεον η αναγκη και η ποδοσφαιροφιλια μας πλουτιζει την ΕΑ (ουσα επιχειρηση), ΤΕΛΕΙΩΣ ΠΑΘΗΤΙΚΑ?
Με 400.000.000 δολλαρια κερδος μπορεις να αναπτυξεις μια υπερμηχανη, να κανεις το τελειο motion capture, και να χωσεις μεσα οτι θελεις και να πεσουν σαγονια.
Αλλα γιατι να το κανει? Σου κλειδωνει τους περσινους σερβερς, και παρτο. Θα αγορασεις το ιδιο παιχνιδι με καποιες "αλλαγες" για τα προσχηματα, αφου θες να αποδειξεις ποσο μετρας στο ονλαιν, και να δεις το ρανκ σου να ανεβαινει.
Idle clicker φαση. 
Τουλαχιστον η ΚΟΝΑΜΙ, με πολυ μικροτερα εσοδα το παλευει, δοκιμαζει κανει αλλαγες , προσπαθει.
Η ΕΑ με μια μηχανη βασισμενη στο FIFA 10-11 (γιατι η ignite του 14 ηταν απλα φωτισμος και φανελες, και η frostbite 3 παλι σκετος φωτισμος) εχει βγαλει σχεδον 5 δις δολλαρια. 

To fut βγαζει κοντα στο δις τον χρονο

Ειναι καζινο τζογος κουμαρι

Για αυτο καταδικαστικε στην ολλανδια και στο βελγιο

Τωρα για επενδυση η ποιοτητα των υπηρεσιων ειναι απο αλλο πλανητη σε σχεση με το γυφτοπρο

Στο pc εχουμε να δουμε cheater disconnect lagger εξη μηνες

Η frostbite ελυσε 3 αρρωστα θεματα που με καναν να θελω να ξεριζωσω τα ματια μου:

1) Πιθηκοι με παπιες τερατα με στραβα χερια και δαχτυλα τσουγκρανες

2) Νεκροι με φατσες εμετηκες για delete και uninstall

3) φανελες ανθρωπινες και σωστες με σωστα νουμερα και ονοματα απο πισω ως σχεδια

Οποτε τι φωτισμο λες; Που δεν αντεχα replay Πανω απο 1'';

Το μονο που δεν μπορουν να λυσουν ειναι το καρτουν της συννεφιας λες και κβαντομηχανικη ατομικη φυσικη λυνουν ελεος...

Αν και πιστευω πως θα βελτιωσει γενικα το θεμα αν κανει ιδιο αλμα οπως με την frostbite στην νεα γενια εκει αν ειναι να δουμε θα δουμε κατι

Μεχρι το 2020 ομως υπομονη....

Α και επιβαλλεται να ενωσει ολους τους σερβερ και να παιζουμε ολοι με ολους 

Αισχος αυτο το πραγμα να ειναι xbox Και pc τρεις και ο κουκος....ολοι παιζουν με χειριστηρια δεν θα εχει πλεονεκτημα κανεις...

5 hours ago, Mean_Machine said:

Με αποπήρατε λιγακι η μου φενεται?

Ποτε ειπα οτι δεν πρεπει να κανει οτιδηποτε το παλικαρι?
Απλα αναρωτηθηκα γιατι κυριολεκτικα χρονια τωρα δεν τον ικανοποιει τιποτα....κι ετσι εκανα μια ευλογη ερωτηση.

Τσιλαρετε λιγακι...

16 hours ago, Bakogoal said:

Να πεταχτώ και εγώ. 

Το PES 2018 είναι για εμένα το καλύτερο ποδοσφαιράκι μετά το FIFA 17.

Μπα.
Για το 17 συμφωνω αλλα για το αλλο....μπα.

32 minutes ago, ELBarto-3- said:

Μπα.
Για το 17 συμφωνω αλλα για το αλλο....μπα.

Δεν χρειάζεται να συμφωνήσεις για κανένα από τα δύο. 

Ούτε για το FIFA 17 ούτε για το PES 2018.

Ξεκίνησα με την έκφραση "Για εμένα..." θέλοντας να τονίσω πως το γούστο είναι υποκειμενικό. 

Βέβαια υπάρχει και η μόδα. 

Εκεί χάνεται το γούστο και υπερισχύει η δύναμη της μάζας και η ανάγκη να ανήκεις σε μία ομοιόμορφη μάζα...

Βλέπε LOL,Fortnite etc που προφανώς είναι σκουπίδια αλλά "αρέσουν" σε όλους. 

:victory:

51 minutes ago, Bakogoal said:

Ξεκίνησα με την έκφραση "Για εμένα..." θέλοντας να τονίσω πως το γούστο είναι υποκειμενικό. 

Βέβαια υπάρχει και η μόδα. 

Εκεί χάνεται το γούστο και υπερισχύει η δύναμη της μάζας και η ανάγκη να ανήκεις σε μία ομοιόμορφη μάζα...

Βλέπε LOL,Fortnite etc που προφανώς είναι σκουπίδια αλλά "αρέσουν" σε όλους. 

:victory:

Προφανως δεν αρεσουν σε ολους και οχι σε ολους... Συνήθως τα προτιμουν διοτι ειναι δωρεαν και δεν εχουν μεγάλη απαιτηση σε ενα συστημα να τα τρεξει... Ενα αλλο ισως το μεγαλυτερο κομματι ειναι κατω των 18 τους αρεσουν τα καρτουνιστικα γραφικα

5 minutes ago, strepsilia said:

Προφανως δεν αρεσουν σε ολους και οχι σε ολους... Συνήθως τα προτιμουν διοτι ειναι δωρεαν και δεν εχουν μεγάλη απαιτηση σε ενα συστημα να τα τρεξει... Ενα αλλο ισως το μεγαλυτερο κομματι ειναι κατω των 18 τους αρεσουν τα καρτουνιστικα γραφικα

Δύναμη συνήθειας;

Κουβέντα στο σχολείο...ρε συ να παίζω fortnite γ@μαει,μην είσαι ξενέρωτος, παίξε και συ.

Μόδα με λίγα λόγια, με ό,τι αυτό συνεπάγεται. 

Πάντως σε αυτά που αναφέρει ο floki για τα λάθη στα δύο παιχνίδια, γενικά λέω εγώ, υπήρχαν πάντα και στα δύο. 

Για παράδειγμα και στο PES γίνεται κεφαλιά χωρίς να ακουμπήσει ο παίκτης τη μπάλα αλλά και στο FIFA. Απειρα τέτοια λάθη.

Προσωπικά δεν με απασχολεί γιατί το παρατηρώ σπάνια....δεν λέω πως γίνεται σπάνια, το παρατηρώ σπάνια, έχει διαφορά. 

3 minutes ago, Bakogoal said:

Δύναμη συνήθειας;

Κουβέντα στο σχολείο...ρε συ να παίζω fortnite γ@μαει,μην είσαι ξενέρωτος, παίξε και συ.

Μόδα με λίγα λόγια, με ό,τι αυτό συνεπάγεται. 

"Κλαιω" καθε μερα με το fortnite..................απαραδεκτο. Απορω...............

4 minutes ago, vagoe said:

"Κλαιω" καθε μερα με το fortnite..................απαραδεκτο. Απορω...............

αστα αυτα,καθε μερα σε βλεπω λιωνεις και λες παιζει ο μικρος :pp

11 hours ago, flokiman said:

10 εκατομμυρια κοπιες Χ 50 δολλαρια (μια μεση τιμη) = 500.000.000  δολλαρια

το οτι ενα παιχνιδι κοστιζει π.χ μεση τιμη 50-60 ευρω  δεν σημαινει οτι το ποσο αυτο αντιστοιχει σε αυτο που θα καταληξει στην εταιρια,εξηγω.

διαβασα πριν μερικους μηνες οτι το ποσο απο τα δισκακια ειναι στα 15-20 ευρω περιπου που τελικα καταληγουν στην εα μιας και ειναι τοπικ του φιφα,το υπολοιπο ποσο παει στις αντιπροσωπειες,στα καταστηματα,στις μεταφορικες και στις εταιριες εγγραφης και τυπωσεις των δισκων.

το digital game ειναι η μεγαλη κονομα μιας και εκει το 50αρικο παει σχεδον ολο στην εα και φυσικα η αγορα fut coins.

το εχω ξαναγραψει προσφατα, ολοι θα πανε στο μοντελο f2p για να εχουν κερδος,ηδη οι φημες για τις επομενες κονσολες αναφερουν οτι τα δισκακια μαλλον θα ειναι παρελθον,θα πανε σε στριμινγκ υπηρεσιες και f2p.

Εμενα το 18 μου αρεσει πολυ.Πρωτη φορα τοσο ωραια πατηματα παικτων στο γηπεδο.Βλεπεις ποδοσφαιρο και οχι την λιμνη των κυκνων.Και αυτο σε συνδιασμο οτι ειχα ξετρελαθει με το Pes 17 και μετα απογοητευτηκα με το Pes 18.Παντως οσοι παιζουν και τα δυο οπως ο Bako,οπως κι εγω που μια ζωη αγοραζω και τα δυο απο το 2001,εκτος απο ελαχιστες χρονιες,παιζει και το ενδεχομενο να βαριομαστε την μια χρονια να ξαναπαιζουμε το ενα και την επομενη χρονια να γουσταρουμε να παιξουμε περισσοτερο το αλλο,ετσι γι αλλαγη.

Θα συμφωνησω με τον Elbarto οτι κι εγω δεν καταλαβαινω πραγματικα καποια ατομα που δεν ειναι ευχαριστημενα με τιποτα.Γιατι κι εγω σε γενικες γραμμες τα ευχαριστιεμαι τα παιχνιδια.Αν ειχα σταματησει να μου αρεσουν τα δυο παιχνιδια,θα ειχα σταματησει να παιζω και θα ασχολιομουν με αλλο χομπι.Ομως δεν βαριεμαι ποτε οσο κι αν περνανε τα χρονια.Ειδικα το φιφα βελτιωνεται πιο γρηγορα σε σχεση με το αλλο,γι αυτο και ολο μεγαλωνει η ψαλιδα των πωλησεων.

Για τις πωλησεις του φιφα,ναι μεν εισπρατει τεραστια ποσα,αλλα πληρωνει και τεραστια ποσα σε licenses και πρεπει ετσι κι αλλως να κανει μεγαλυτερο τζιρο απο το αλλο για να βγει.Αλλα φενεται τελικα οτι σε βαθος χρονου του βγηκε αυτη η τακτικη και ενω παλια ηταν μονο licenses ομαδων,σημερα εχει και ποιοτητα και επαληθευεται ο νομος της αγορας και των εταιριων,οτι για να παρεις λεφτα,πρεπει πρωτα να δωσεις λεφτα!

46 minutes ago, TOL1S said:

αστα αυτα,καθε μερα σε βλεπω λιωνεις και λες παιζει ο μικρος :pp

ναι καλα..................πηγα και επαιξα το tomp raider και με επιασε ιλιγγος........χεχεχεχεχεχεχεχεχεχεεχεχε..αλλα το τερματισα πριν 3-4 χρονια. Αλλα το fortnite(του το λεω κιολας.............) ειναι το λιγοτερο απαραδεκτο....................

2 hours ago, Bakogoal said:

Τι εχετε παθει και εχετε γινει τοσο ευαισθητοι ρε παλικαρια? :p 

Απλα εδωσα την δικη μου εκδοχη στην αποψη που εξεφρασες, δεν σου ζητησα να συμφωνησεις με την αποψη μου η οτιδηποτε τετοιο.
Μπορουσες απλα να συνεχισεις την συζητηση. ;) 

29 minutes ago, ELBarto-3- said:

Τι εχετε παθει και εχετε γινει τοσο ευαισθητοι ρε παλικαρια? :p 

Απλα εδωσα την δικη μου εκδοχη στην αποψη που εξεφρασες, δεν σου ζητησα να συμφωνησεις με την αποψη μου η οτιδηποτε τετοιο.
Μπορουσες απλα να συνεχισεις την συζητηση. ;) 

Δεν είμαι ευαίσθητος, κανείς δεν είναι ευαίσθητος σήμερα μαζί σου.

Εγώ έδωσα απάντηση και δεν ζήτησα τη δική σου για το PES, την ήξερα ήδη άλλωστε. 

Σου έδωσα την εντύπωση πως ήθελα να συμφωνήσεις μαζί μου ή να συμφωνήσω εγώ μαζί σου;

Τέλος πάντων τσάμπα μιλάμε τώρα. 

Η φάση είναι να χαμε να λέγαμε...

Παρακάτω.

Το φιφα19 πρεπει να διορθωσει λιγο τις ταχυτητες πασας, την αμυνα που χαλασε λιγο στο τελος και περνας για πλακα με σπριντ διαγωνια, να χαμηλωσει λιγο την ευστοχια των κεφαλιων και να προσθεσει μικροanimations που θα κανουν το παιχνιδι ακομα ομαλοτερο. Μιλω παντα για ελευθερο manual οχι assisted. Αποτι βλεπω απο τα πρωτα βιντεακια το παει στην σωστη κατευθυνση. Μικρες αλλαγες που θα το κανουν ρεαλιστικοτερο

ας βαλουμε και το ελληνικο δελτιο τυπου

Με την ισχύ της Frostbite™*, το EA SPORTS™ FIFA 19 προσφέρει μια εμπειρία αντάξια για πρωταθλητές, εντός και εκτός γηπέδου. Με την υψηλού κύρους διοργάνωση UEFA Champions League σε πρώτη παρουσίαση, το FIFA 19 καινοτομεί στο gameplay, παρέχοντάς σας τη δυνατότητα να ελέγχετε το γήπεδο κάθε στιγμή, με νέους και απαράμιλλους τρόπους παιχνιδιού. Βιώστε το δραματικό φινάλε στην ιστορία του Alex Hunter στο The Journey: Champions*, έναν νέο τρόπο παιχνιδιού στο δημοφιλές FIFA Ultimate Team™, πρόσθετα πρωταθλήματα στον τρόπο παιχνιδιού Career Mode καθώς και άλλα πολλά. FIFA 19: η άνοδος των πρωταθλητών.

Παίξτε το ζενίθ των ποδοσφαιρικών αναμετρήσεων με μια ποικιλία τρόπων παιχνιδιού στο FIFA 19 με επίσημη παρουσίαση αγώνων, διευρυμένες εμπειρίες τουρνουά, όπως τα UEFA Champions League, Europa League και Super Cup, καθώς και νέα ομάδα σχολιαστών, με τους Derek Rae και Lee Dixon.
Τρόποι παιχνιδιού: Τα UEFA Champions League, Europa League και Super Cup ζωντανεύουν στην οθόνη σας με τις διάφορες εμπειρίες παιχνιδιού που σας παρέχει το EA SPORTS FIFA 19. Από το κυνήγι ενός τίτλου στο The Journey: Champions, έως τις ζωντανές ενημερώσεις περιεχομένου στο FIFA 19 Ultimate Team, και την ενσωμάτωση των αυθεντικών τρόπων παιχνιδιού Kick Off και Career Mode έως το νέο αυτόνομο τρόπο παιχνιδιού Champions League Mode, μπορείτε να βιώσετε τον ανταγωνισμό των μεγαλύτερων ποδοσφαιρικών αναμετρήσεων του κόσμου, όπου και αν παίζετε στο FIFA 19.

Champions League Mode: Βιώστε τη συγκίνηση του επίσημου τουρνουά UEFA Champions League, από τη φάση των ομίλων έως τον μεγάλο τελικό αγώνα. Εναλλακτικά, παίξτε μια προσαρμοσμένη εκδοχή του τουρνουά, με οποιονδήποτε ευρωπαϊκό σύλλογο στο παιχνίδι.
Νέα ομάδα σχολιαστών: Το νέο ζευγάρι σχολιαστών, Derek Rae και Lee Dixon, φέρνει το δικό του χαρακτηριστικό στυλ μετάδοσης αγώνα στα τουρνουά των UEFA Champions League, Europa League και Super Cup εντός του παιχνιδιού.

Επίσημα στοιχεία UEFA: Απολαύστε μια αυθεντική συνολική εμπειρία στις αναμετρήσεις του υψηλότερου κύρους στην Ευρώπη, με τα επίσημα στοιχεία μετάδοσης, κιτ, σήματα, μπάλες καθώς και τα εμβληματικά τρόπαια των διοργανώσεων UEFA Champions League, Europa League και Super Cup.

Gameplay 
Από τη στρατηγική εντός γηπέδου ως κάθε πινελιά τεχνικής, ελέγξτε το γήπεδο ανά πάσα στιγμή με τις νέες λειτουργίες, χαρακτηριστικά και δυνατότητες που παρέχει το gameplay του EA SPORTS FIFA 19. Το ολοκαίνουριο σύστημα Active Touch System επιτρέπει στενότερο έλεγχο, οι τακτικές του Dynamic Tactics επιτρέπουν βαθύτερες και πιο προσβάσιμες διαμορφώσεις ομάδας, το 50/50 Battles επιτρέπει μεγαλύτερη φυσικότητα και δεξιοτεχνία στις προκλήσεις σε φάσεις «loose ball», το Timed Finishing αναβαθμίζει τον έλεγχο του παίκτη όταν σουτάρει στην εστία του αντιπάλου, ενώ η εξέλικη της τεχνολογίας Real Player Motion Technology συνεχίζει να βελτιώνει την «προσωπικότητα» κάθε παίκτη με ρεαλιστική και αυθεντική απόδοση κίνησης.

Active Touch System: Το νέο «Active Touch System» αλλάζει ριζικά τον τρόπο που παίρνετε την μπάλα στην κατοχή σας και τη σουτάρετε, παρέχοντας στενότερο έλεγχο, βελτιωμένη ροή κινήσεων, δημιουργικότητα και βελτιωμένη «προσωπικότητα» χρήστη. Αξιοποιήστε μια σειρά από εργαλεία «first touch», όπως «disguised touch», «flick-up volleys», ή ακόμα και εξειδικευμένα animation δεξιοτήτων, όπως το «Neymar Trap», για να νικήσετε τον αντίπαλό σας και να δημιουργήσετε ευκαιρίες για σκοράρισμα.

Dynamic Tactics: Ένα ανανεωμένο σύστημα τακτικών, παρέχει στους παίκτες τα εργαλεία να ορίσουν πολλαπλές προσεγγίσεις τακτικής και αξιοποίησης συστημάτων, με εις βάθος προσαρμογή πριν τους αγώνες, καθώς και περισσότερες επιλογές για δυναμικές προσαρμογές εντός του αγώνα, από το D-Pad. Κάθε τακτική προσέγγιση συνδυάζει συστήματα (formations), μενταλιτέ (mentalities), καθώς και επιθετικά αλλά και αμυντικά στυλ παιχνιδιού (play styles), επιτρέποντά σας να προσαρμόσετε εύκολα το παιχνίδι σας σε κάθε κατάσταση.

50/50 Battles: Με το «50/50 Battles», οι αντιδράσεις των χρηστών και οι ιδιότητες των παικτών καθορίζουν την επιτυχή έκβαση σε φάσεις όπου η μπάλα φτάνει στα χέρια του τερματοφύλακα και δεν την ελέγχει καμία από τις δυο ομάδες («loose ball»). Με αυξημένη ευφυΐα συμπαικτών και συναίσθηση του χώρου, κάθε πρόκληση έχει νόημα στις μάχες για κυριαρχία της μπάλας.

Timed Finishing: Σουτάροντας με διπλό πάτημα σε κάθε απόπειρα στράικ, εκκινείται ένα συγχρονισμένο τελείωμα φάσης («timed finish»), που παρέχει στους χρήστες τη δυνατότητα να επιλέξουν με πόση ακρίβεια θα έρθουν σε επαφή με την μπάλα. Η ακρίβεια του δεύτερου πατήματος κουμπιού καθορίζει το αποτέλεσμα της επαφής: τα στράικ που έχουν συγχρονιστεί στην εντέλεια χαρακτηρίζονται από αυξημένη ακρίβεια και ισχύ, ενώ εκείνα με κακό συγχρονισμό το πιθανότερο είναι ότι θα αστοχήσουν. Ανεξάρτητα από το αν πρόκειται για χτύπημα έξω από τη μικρή περιοχή, μια κεφαλιά ακριβείας ή ένα μαγικό «άγγιγμα», το συγχρονισμένο τελείωμα φάσεων που παρέχει η λειτουργία «timed finishing» προσθέτει ένα νέο επίπεδο ελέγχου στις φάσεις των ευκαιριών μπροστά από τα γκολ ποστ του αντιπάλου.

Real Player Motion Technology: το σύστημα κίνησης (animation) που άλλαξε ριζικά το παιχνίδι, έδωσε «προσωπικότητα» στους παίκτες και αυξημένη πιστότητα και ρεαλισμό στις κινήσεις τους στο EA SPORTS FIFA, επιστρέφει με αυξημένη κάλυψη σε όλο το γήπεδο. Τα βελτιωμένα animation «tactical shielding», «impact balancing», και «physical jostles» αποδίδουν βελτιωμένη κίνηση, απόκριση, καθώς και «προσωπικότητα» παικτών.

The Journey Champions
Η ιστορία του «The Journey», ολοκληρώνεται στο τρίτο της μέρος, με ένα δραματικό φινάλε, στο FIFA 19 για PlayStation 4, Xbox One και PC Στο Journey: Champions, αναλαμβάνετε τον έλεγχο του εμβληματικού νέου ποδοσφαιριστή Alex Hunter και κυνηγάτε τη δόξα στο Champions League.
Περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με το mode αυτό θα δοθούν στη δημοσιότητα τον Αύγουστο του 2018

FIFA 19 Ultimate Team™ (FUT)
Δημιουργήστε την ομάδα των ονείρων σας χρησιμοποιώντας κάποιους από τους χιλιάδες παίχτες και ανταγωνιστείτε στον πιο δημοφιλή τρόπο παιχνιδιού του FIFA. Με περιεχόμενο από το UEFA Champions League και το Europa League, οι πιο υψηλού κύρους διοργανώσεις ποδοσφαίρου του κόσμου ζωντανεύουν στη οθόνη σας με ζωντανό περιεχόμενο στο FIFA 19 Ultimate Team.
Περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με το mode αυτό θα δοθούν στη δημοσιότητα τον Αύγουστο του 2018.

Άλλοι Τρόποι Λειτουργίας 
Περισσότερες πληροφορίες για πρόσθετους τρόπους, λειτουργίες και δυνατότητες παιχνιδιού θα ανακοινωθούν αργότερα αυτό το Καλοκαίρι.
• Νέα εμπειρία «Kick Off» (Σέντρα)
• Career Mode (Τρόπος παιχνιδιού Καριέρας)
• Pro-Clubs (Επαγγελματικοί σύλλογοι)
• Skill Games (Αγώνες δεξιοτεχνίας)

19 hours ago, TOL1S said:

Active Touch System: Το νέο «Active Touch System» αλλάζει ριζικά τον τρόπο που παίρνετε την μπάλα στην κατοχή σας και τη σουτάρετε, παρέχοντας στενότερο έλεγχο, βελτιωμένη ροή κινήσεων, δημιουργικότητα και βελτιωμένη «προσωπικότητα» χρήστη. Αξιοποιήστε μια σειρά από εργαλεία «first touch», όπως «disguised touch», «flick-up volleys», ή ακόμα και εξειδικευμένα animation δεξιοτήτων, όπως το «Neymar Trap», για να νικήσετε τον αντίπαλό σας και να δημιουργήσετε ευκαιρίες για σκοράρισμα.

Timed Finishing: Σουτάροντας με διπλό πάτημα σε κάθε απόπειρα στράικ, εκκινείται ένα συγχρονισμένο τελείωμα φάσης («timed finish»), που παρέχει στους χρήστες τη δυνατότητα να επιλέξουν με πόση ακρίβεια θα έρθουν σε επαφή με την μπάλα. Η ακρίβεια του δεύτερου πατήματος κουμπιού καθορίζει το αποτέλεσμα της επαφής: τα στράικ που έχουν συγχρονιστεί στην εντέλεια χαρακτηρίζονται από αυξημένη ακρίβεια και ισχύ, ενώ εκείνα με κακό συγχρονισμό το πιθανότερο είναι ότι θα αστοχήσουν. Ανεξάρτητα από το αν πρόκειται για χτύπημα έξω από τη μικρή περιοχή, μια κεφαλιά ακριβείας ή ένα μαγικό «άγγιγμα», το συγχρονισμένο τελείωμα φάσεων που παρέχει η λειτουργία «timed finishing» προσθέτει ένα νέο επίπεδο ελέγχου στις φάσεις των ευκαιριών μπροστά από τα γκολ ποστ του αντιπάλου.

Real Player Motion Technology: το σύστημα κίνησης (animation) που άλλαξε ριζικά το παιχνίδι, έδωσε «προσωπικότητα» στους παίκτες και αυξημένη πιστότητα και ρεαλισμό στις κινήσεις τους στο EA SPORTS FIFA, επιστρέφει με αυξημένη κάλυψη σε όλο το γήπεδο. Τα βελτιωμένα animation «tactical shielding», «impact balancing», και «physical jostles» αποδίδουν βελτιωμένη κίνηση, απόκριση, καθώς και «προσωπικότητα» παικτών.

Ωραια λογια που φουσκωνουν τα μυαλα. Απο αυτα που διαβαζω μιλαμε για ενα τελειως διαφορετικο φιφα φετος!
Τι κριμα για την ΕΑ που εδειξε βιντεακι στην Ε3 και ειδαμε το FIFA 18 με λιιιγο πιο βαρια μπαλα.
Τιποτα απο τα παραπανω δεν παρατηρησα,
Ουτε βελτιωμενη ροη κινησεων, ουτε real player motion technology ουτε τπτ.
Κραταω μια επιφυλαξη για το λογο οτι ηταν μετριοκακης ποιοτητα βιντεο.
Αλλα μου φανηκε τερμα FIFA 18. 
Και γιατι αυτη η πρεμουρα της ΕΑ να μην κυκλοφορησει κανεις βιντεακια; Οσοι προσπαθησαν τους εκλεισε το καναλι.

In an interview with Eurogamer.net the vice president and COO Daryl Holt said FIFA Ultimate Team Packs will show odds from FIFA 19 on.

Her statements are below:

“For Ultimate Team, when you buy a pack you know what you are getting. You are getting a certain number of assets that are guaranteed – and we’re going to start to do pack odds disclosures that’ll show you the odds of what you might get.

“That’ll be in our product year 19 titles. So, at least that aspect of understanding what the chances are of getting X, Y and Z card.”

However, Holt did not go into detail on exactly what pack contents FIFA 19 will disclose the odds of – and when we followed up with EA, the company declined to offer any additional information.

We just have to wait again to understand how they will be introduced and provided.

On 29/6/2018 at 6:47 ΜΜ, TOL1S said:

In an interview with Eurogamer.net the vice president and COO Daryl Holt said FIFA Ultimate Team Packs will show odds from FIFA 19 on.

Her statements are below:

“For Ultimate Team, when you buy a pack you know what you are getting. You are getting a certain number of assets that are guaranteed – and we’re going to start to do pack odds disclosures that’ll show you the odds of what you might get.

“That’ll be in our product year 19 titles. So, at least that aspect of understanding what the chances are of getting X, Y and Z card.”

However, Holt did not go into detail on exactly what pack contents FIFA 19 will disclose the odds of – and when we followed up with EA, the company declined to offer any additional information.

We just have to wait again to understand how they will be introduced and provided.

Φοβερο νεο,ενα ευχαριστω στους ολλανδους που μιλησαν για τζογο και κινητοποιηθηκαν λιγο

On 6/21/2018 at 10:51 ΠΜ, Hellenes said:

Α και επιβαλλεται να ενωσει ολους τους σερβερ και να παιζουμε ολοι με ολους 

Αισχος αυτο το πραγμα να ειναι xbox Και pc τρεις και ο κουκος....ολοι παιζουν με χειριστηρια δεν θα εχει πλεονεκτημα κανεις...

Εχουν πει το λογο που δεν το κανουν αυτο τοσα χρονια; Ειναι τεχνικης φυσης;

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...