Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

zougaman

FIFA 19 Νέα, Trailers, Φήμες και ότι νέο υπάρχει!!!

Recommended Posts

5 hours ago, ACMILANGR said:

:yoman:

Όσοι θέλετε παιχνίδι και όχι ping pong απλό online seasons. 

Συμφωνώ φίλε αλλά στο online seasons μόνο ανεβαίνεις κατηγορία με ίδιους παίκτες. Δεν πειραματιζεσαι με νέους παίκτες και τα συναφή, αυτό έχει την αίγλη αλλά δυστυχώς η ΕΑ το έχει καταστρέψει μπροστά στο παραδακι των fifa points.

Αν το άφηνε ελεύθερο το game play και έστω με ένα δύο μήνες καλού παιξιματος κάναμε μια αξιοπρεπή ομάδα θα ήταν πολύ καλύτερα. Δεν γίνεται να παίζεις 7/7 και 15 ώρες την ημέρα για να κάνεις σε κάνα 5 μηνο καλούτσικη ομάδα με πολλά νεύρα...

7 hours ago, ACMILANGR said:

:yoman:

Όσοι θέλετε παιχνίδι και όχι ping pong απλό online seasons. 

Online seasons και manual!! Λογικο να παιζεις ping pong στο fut οταν εχεις icons... Η ταχυτητα στο τελευταιο σταδιο! Αν το κανουν πιο αργο θα λενε icons ειναι αυτοί και πανε ετσι?? 

Ρε παιδια τι icons.....αφου τους τσονταρεις μια καρτα και τους αλλαζεις τα στατς...γινονται καποιοι αλλοι....δεν υπηρξαν ποτε αυτοι οι παιχτες στο πραγματικο ποδοσφαιρο.

Απο μια στιγμη και μετα μονο η φωτο ειναι αληθινη που τους εχουν κοτσαρει.

Έπαιξα αρκετά ματσάκια με φίλο 1vs1..Το παιχνίδι το ξανάλεω οπτικά εάν το δεις από YouTube φαίνεται ίδιο με το περσινό,όπως παίζοντας το έχει αρκετές διαφορές προς το καλύτερο!Παίζαμε συνέχεια και δεν ήθελα να το κλείσω..

Αν παραμείνει έτσι και δεν το "φτιάξουν " θα έχουμε να ασχοληθούμε για πολύ καιρό. 

Ταχύτητα-ρυθμός-άμυνες είναι αψογα. 

Μου αρέσει πολύ. 

2 hours ago, Bakogoal said:

Αν παραμείνει έτσι και δεν το "φτιάξουν " θα έχουμε να ασχοληθούμε για πολύ καιρό. 

Μου αρέσει πολύ. 

Από τη μια ο Ζορμπάς κι από την άλλη να βλέπω να γράφεις καλά λόγια για το fifa μετά το φετινό pro. Παω για αγορά ΣΗΜΕΡΑ κιόλας:jester: 

9 minutes ago, SkyloMethIR said:

Από τη μια ο Ζορμπάς κι από την άλλη να βλέπω να γράφεις καλά λόγια για το fifa μετά το φετινό pro. Παω για αγορά ΣΗΜΕΡΑ κιόλας:jester: 

Χαχα.

Ακόμη θεωρώ άθλια την φυσική της μπάλας σε σχέση με τον ανταγωνιστή...αλλά το online που με απασχολεί, είναι άψογο. 

Τέλος τα scores polo, τα kick off glitches,τα τρέχω σαν χαζός, οι χαζοί-ανικανοι αμυντικοί...εδώ έχω στην ομάδα Nzonzi με pace 50 και είναι χρήσιμος. 

Το παιχνίδι είναι καλό για τα δικά μου γούστα. 

Το μόνο που φοβάμαι είναι το update. 

Κάτι μου λέει ότι αύριο θα βγει update. Πείραν και feedback 8 ημερων. Στο 18 ποσα είχαν βγει 13 :metal:

28 minutes ago, lagos911 said:

Κάτι μου λέει ότι αύριο θα βγει update. Πείραν και feedback 8 ημερων. Στο 18 ποσα είχαν βγει 13 :metal:

Update θα βγαλουν τελη Οκτωβρη... Ασχετα με το feedback που λες... Απο το βραδυ και αυριο θα μπει κοσμος και κοσμακης... Επιπλεον δεν εχει παιχτει weekend league 😎

30 minutes ago, lagos911 said:

Απόδοση 1.01

Υ.Γ. Update predate one είχε βγει ήδη στην trial ea access, 1gb...

44 minutes ago, Bakogoal said:

έχω στην ομάδα Nzonzi με pace 50 και είναι χρήσιμος. 

το Α και το Ω φετος ειναι η stamina,οσο τρεχει ο αντιπαλος και εσυ διαχειριζεσαι σωστα την ομαδα τοτε ο  50 pace μοιαζει με 90αρι

4 hours ago, Bakogoal said:

Τέλος τα scores polo, τα kick off glitches,τα τρέχω σαν χαζός, οι χαζοί-ανικανοι αμυντικοί...εδώ έχω στην ομάδα Nzonzi με pace 50 και είναι χρήσιμος. 

Το παρακάτω βίντεο είναι από χθεσινό stream, στο 2:54:09 kick off glitch και δεν είναι ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος, δεν υπάρχει stream που να έχω παρακολουθήσει την τελευταία εβδομάδα και να μη έχει μπει τουλάχιστον ένα γκολ από kick off glitch. Το κερασάκι στη τούρτα όμως είναι το τρίτο γκολ στο ίδιο παιχνίδι στο 2:57:12, το γκολ το βάζει ο Ndombele που έχει 66shot 59finishing, κάνει finesse shot unbalanced με week foot και γράφει ενώ πιο πριν ο Eusebio που έχει ο ίδιος δεν μπορεί να κάνει ένα finesse της προκοπής.

Καινούριο παιχνίδι με περσινά bugs και exploits.

https://www.twitch.tv/videos/314999195

Βασίλη σε πιστεύω αλλά δεν θα δω το βίντεο. 

Πιστεύω και μένα βέβαια που πέρυσι έβαζα και έτρωγα αβέρτα kick off glitch και τα ματς μου ήταν 4-4 στο πρώτο ημίχρονο. 

Φέτος η εμπειρία μου είναι καλύτερη.

Το kick off glitch είναι πταίσμα μπροστά στο 3ο γκολ και σε όσα είχαν προηγηθεί. Γούστα είναι αυτά βέβαια και προσωπικά δεν κατηγορώ κανέναν, όλοι έχουμε τους λόγους μας που ασχολούμαστε με ένα από τα δύο ποδοσφαιράκια περισσότερο μέσα στη χρονιά. Δεν γίνεται όμως να λένε ότι το παιχνίδι δεν έχει σχέση με το 18, άλλο το ότι έχει βελτιωθεί σε σχέση με το 18 κι άλλο το ότι δεν έχει καμία απολύτως σχέση. Από τι στιγμή που υπάρχουν exploits και bugs από το περσινό αυτοαναιρούνται.

Ενα απο τα προβληματα των ποδοσφαιρικων games, το οποιο ειναι πολυ πιο εντονο στο FIFA ειναι το εξης:
Οι παικτες, εχουν βιβλιοθηκη animations για πασες. Οκ?
Το προβλημα ξεκιναει οτι αυτη βιβλιοθηκη παραγει ανιμεησον αναλογα με την σταση, και τη κατευθυνση της πασας ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ.
Και ετσι ενω βλεπεις ενα animation που συνδεεται κανονικα με μια κανονικη μετρια πασα (σταση σωματος, φορα ποδιου) βλεπεις μια πασα συρτη στα 2 μετρα
Απο την αλλη βλεπεις παλι to ιδιο animation για μια πασα που φτανει στην αλλη ακρη του γηπεδου.
Αυτο σε συνδυασμο με την προβληματικη εως ψιλοψευτικη συμπεριφορας της μπαλας στο FIFA ειναι που σκοτωνει την συνολικη αισθηση.
Τελος, το ρημαδι το φαινομενο που πρωτοεμφανιστηκε στο FIFA 17, οπου οταν η μπαλα δεν κοντρολαρεται σωστα ο παικτης παθαινει ενα μινι εγκεφαλικο σαν να χανει την μπαλα απο τα ποδια μεχρι  να ενεργοποιθει το επομενο ανιμεησον (μπερδευεται η μπαλα στα ποδια του) υπαρχει και φετος.

Για μένα το παιχνίδι είναι άψογο offline,online ακόμα δεν το έχω δοκιμάσει!Πρέπει να διορθωθεί η μανία με τα ψαλιδακια και η κάμερα που δεν γυρνάει στο βολέ τέρματοφυλακα

Για μένα το FIFA είναι πάνω κάτω το ίδιο από το 10.

Φέτος έχει 2 στοιχεία που μου αρέσουν γενικά στα football games. 

Είναι αργό και μπαίνουν λίγα γκολ. 

Αυτό. 

Α ...ελπίζω να μην αλλάξει σύντομα...γιατί πως θα αλλάξει είμαι σίγουρος. Κάθε χρόνο αλλάζει. 

14 minutes ago, spyros-1908- said:

και η κάμερα που δεν γυρνάει στο βολέ τέρματοφυλακα

δεν χρειαζεται να γυρισει η καμερα,εχεις πανοραμικο πλανο,θελεις να δωσεις στα πλαγια απλα σημαδευεις εκει

Just now, TOL1S said:

δεν χρειαζεται να γυρισει η καμερα,εχεις πανοραμικο πλανο,θελεις να δωσεις στα πλαγια απλα σημαδευεις εκει

Θα κανω το hijacking και θα ρωτησω:
Μηπως ξερεις πως πετυχαινω την ψηλη επαναφορα τφ προς τα χαφ,ισα ισα να φτασει η μπαλα ως εκει;Μεχρι περσι το πετυχαινα αψογα αλλα φετος θα το στειλει στον φορ ή σε λαθος σημειο

δοκιμασε να κρατας και το κουμπι που αλλαζεις τους παικτες το Λ1

22 minutes ago, spyros-1908- said:

Για μένα το παιχνίδι είναι άψογο offline,online ακόμα δεν το έχω δοκιμάσει!Πρέπει να διορθωθεί η μανία με τα ψαλιδακια και η κάμερα που δεν γυρνάει στο βολέ τέρματοφυλακα

Πιθανόν να το έχουν κάνει έτσι για ρεαλισμό, εμένα προσωπικά μου αρέσει αρκεί να μην υπάρχει το trainer στο online.

15 minutes ago, Bakogoal said:

Είναι αργό και μπαίνουν λίγα γκολ. 

Αυτό. 

Α ...ελπίζω να μην αλλάξει σύντομα...γιατί πως θα αλλάξει είμαι σίγουρος. Κάθε χρόνο αλλάζει. 

Είναι πιο αργό από το 18. Για τα λίγα ή πολλά γκολ είναι νωρίς ακόμα για να βγάλουμε ασφαλή συμπέρασμα. Έχω δει παιχνίδια που τελείωσαν με νορμαλ σκορ αλλά είδα και παιχνίδια να τελειώνουν με σκορ πόλο σε Fut Draft που οι ομάδες ήταν σαφώς ανώτερες και λέω είδα και όχι έπαιξα γιατί αυτοί που είδα ήταν βάση ικανοτήτων ανώτεροι από το μέσο όρο.

8 hours ago, Bakogoal said:

Μου αρέσει πολύ. 

ξαναμπήκες στον δρόμο τον σωστό ...τον δρόμο που ξεκινάει από τον Καναδά και φτάνει στην απόλυτη αγανάκτηση !!!

Καλή Χρονιά να έχουμε !

Για το fut κρατηστε μικρό καλάθι αν κρίνω απο την απάντηση στο ερωτημα στο 8:00 του βίντεο.

Το πιο καθαρο βιντεο σε πραγματικη αναλυση και 60fps που θα βρειτε στο youtube.
Εχει και κοντινη καμερα για να νιωσετε τη λεπτομερεια.
Εδω φαινονται λιγο πιο εμφανως τα κακα του ΦΙΦΑ

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...