Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

zougaman

FIFA 19 Νέα, Trailers, Φήμες και ότι νέο υπάρχει!!!

Recommended Posts

Σεβαστή η γνώμη όλων. Εξάλλου εγώ δνε το χαρακτήρισα ακόμα το παιχνίδι. Απλά είπα ότι είναι εντελώς διαφορετικό 

2 minutes ago, ACMILANGR said:

Σεβαστή η γνώμη όλων. Εξάλλου εγώ δνε το χαρακτήρισα ακόμα το παιχνίδι. Απλά είπα ότι είναι εντελώς διαφορετικό 

Γενικά είναι σεβαστή η γνώμη όλων αρκεί να έχουν λογικά επιχειρήματα. 

Για μένα πολλές γνώμες εδώ είναι ανύπαρκτες, θλιβερές και μου προκαλούν τον γέλωτα.

Δεν είναι απαραίτητα γνώμες που διαφωνούν με την δική μου. Μπορεί κάποιος να προτιμά φέτος το PES αλλά να έχει εντελώς διαφορετική και λάθος αντίληψη, οπότε απλά γελώ με όσα γράφει. 

Γενικά πάντως συμφωνώ πως δεν γίνεται να αρέσουν σε όλους τα ίδια. 

Και μένα με ψήνει το FIFA φέτος, όπως κάθε χρόνο. Καταλαβαίνω όσους ασχοληθούν. 

Έκανα το login στο web app του 19 μόλις τώρα. Δεν έδωσε τίποτα όπως πάντα...αν έδινε Neumar όπως στον Σιαπέρα, θα ήμουν σε mood να ασχοληθώ...είναι και θέμα τύχης.  

2 hours ago, Bakogoal said:

Γενικά είναι σεβαστή η γνώμη όλων αρκεί να έχουν λογικά επιχειρήματα. 

Για μένα πολλές γνώμες εδώ είναι ανύπαρκτες, θλιβερές και μου προκαλούν τον γέλωτα.

Δεν είναι απαραίτητα γνώμες που διαφωνούν με την δική μου. Μπορεί κάποιος να προτιμά φέτος το PES αλλά να έχει εντελώς διαφορετική και λάθος αντίληψη, οπότε απλά γελώ με όσα γράφει. 

Γενικά πάντως συμφωνώ πως δεν γίνεται να αρέσουν σε όλους τα ίδια. 

Και μένα με ψήνει το FIFA φέτος, όπως κάθε χρόνο. Καταλαβαίνω όσους ασχοληθούν. 

Έκανα το login στο web app του 19 μόλις τώρα. Δεν έδωσε τίποτα όπως πάντα...αν έδινε Neumar όπως στον Σιαπέρα, θα ήμουν σε mood να ασχοληθώ...είναι και θέμα τύχης.  

Καλησπερα και παλι,

διαφορετικη αντιληψη ,νομιζω-υποθετω γινεται κατανοητο απο ολους...

λαθος αντιληψη??!!!....λαθος με ποια κριτηρια? τη δικη σου αντιληψη?πως εισαι σιγουρος ποια ειναι η σωστη και η λαθος , μιλαμε υποκειμενικα....

παρακολουθω χρονια το φορουμ , οχι τακτικα , αλλα πρεπει να ειμαστε αρκετα προσεκτικοι στις εκφρασεις μας...

φιλικα , παντα........

Δεν υπάρχει καλή ή κακή άποψη, αντίθετα υπάρχει σωστή και λάθος άποψη. Το ίδιο συμβαίνει και με την αντίληψη. 

Είμαι ιδιαίτερα προσεκτικός σε αυτά που λέω. 

Φυσικά λοιπόν υπάρχει σωστή και λάθος αντίληψη. 

Δεν είπα πουθενά πως η δική μου είναι σωστή και του άλλου είναι λάθος. Εκεί με κρίνεις εσύ...

Όταν βγαίνει κάποιος και λέει πως δεν του αρέσει το τάδε ποδοσφαιρακι επειδή οι πάσες είναι random, έχει λάθος αντίληψή (παράδειγμα φέρνω)ή έχει σωστή αντίληψη αν είναι όντως broken το σύστημα πάσας. 

Εδώ μέσα υπάρχουν τύποι που γράφουν το μακρύ τους και το κοντό τους...και μετά από κάνα μήνα (πολύ λέω)γράφουν τα αντίθετα από αυτά που έλεγαν...αυτοί λοιπόν οι τύποι ό,τι και να γράφουν...μου είναι αδιάφορο. Γράφουν ό,τι να'ναι επειδή έχαναν και έχουν νεύρα...και μετά επειδή κέρδισαν δύο τρία ματς, ξαφνικά είναι όλα τέλεια. 

Δεν λειτουργεί έτσι. 

Επιχειρήματα, τεκμηρίωση και μετά συζητάμε. 

Ξέχασα το πιο σημαντικό. Πότε δεν θα δεις εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων, να παραδεχθεί κάποιος πως είναι αμπαλος, πως δεν ξέρει...Όλοι είναι παικταράδες και πάντα τους φταίει το ποδοσφαιρακι. Είτε το FIFA είτε το PES. 

Παλιοαμπάλια να πούμε...αλλά βέβαια...η άποψη παραμένει άποψη...και ενίοτε γίνεται θέσφατο. 

3 hours ago, Bakogoal said:

Δεν υπάρχει καλή ή κακή άποψη, αντίθετα υπάρχει σωστή και λάθος άποψη. Το ίδιο συμβαίνει και με την αντίληψη. 

Είμαι ιδιαίτερα προσεκτικός σε αυτά που λέω. 

Φυσικά λοιπόν υπάρχει σωστή και λάθος αντίληψη. 

Δεν είπα πουθενά πως η δική μου είναι σωστή και του άλλου είναι λάθος. Εκεί με κρίνεις εσύ...

Όταν βγαίνει κάποιος και λέει πως δεν του αρέσει το τάδε ποδοσφαιρακι επειδή οι πάσες είναι random, έχει λάθος αντίληψή (παράδειγμα φέρνω)ή έχει σωστή αντίληψη αν είναι όντως broken το σύστημα πάσας. 

Εδώ μέσα υπάρχουν τύποι που γράφουν το μακρύ τους και το κοντό τους...και μετά από κάνα μήνα (πολύ λέω)γράφουν τα αντίθετα από αυτά που έλεγαν...αυτοί λοιπόν οι τύποι ό,τι και να γράφουν...μου είναι αδιάφορο. Γράφουν ό,τι να'ναι επειδή έχαναν και έχουν νεύρα...και μετά επειδή κέρδισαν δύο τρία ματς, ξαφνικά είναι όλα τέλεια. 

Δεν λειτουργεί έτσι. 

Επιχειρήματα, τεκμηρίωση και μετά συζητάμε. 

Ξέχασα το πιο σημαντικό. Πότε δεν θα δεις εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων, να παραδεχθεί κάποιος πως είναι αμπαλος, πως δεν ξέρει...Όλοι είναι παικταράδες και πάντα τους φταίει το ποδοσφαιρακι. Είτε το FIFA είτε το PES. 

Παλιοαμπάλια να πούμε...αλλά βέβαια...η άποψη παραμένει άποψη...και ενίοτε γίνεται θέσφατο. 

Δε λεμε κατι διαφορετικο εν γενει.....συμφωνω οτι υπαρχουν καλυτεροι παικτες σε σχεση με αλλους....και οτι ο λιγοτερο καλος παικτης , αν δε δει την καμπουρα του, προβλημα δικο του , δε θα προοδευσει...

Αλλα καλοως η κακως πρεπει να ακουγονται ολοι , με επιχειρηματα οπως λες , και απο εκει και περα  η συνεπεια τους και η λογικη τους κανουν τη γνωμη τους ελαφρυτερη η με βαρυνουσα σημασια για τον καθενα μας ξεχωριστα.

Αλλα υπαρχουν και σχετικα πραγματα , οπως πχ ,,,ποια ειναι καλυτερη ομαδα? η   Λιβερπουλ ή η Τσελσι (για περυσι)?

Με βαση την καταταξη  η πρωτη,

Με βαση τα ποδοσφαιρικα μου γουστα η πρωτη

Με βαση τον κολλητο μου που γουσταρει το καλο τακλιν  σχεδον περισσοτερο και απο το γκολ , η δευτερη.

Ελπιζω το παραδειγμα να ειναι ευστοχο και κατανοητο..

Anyway  καλα παιχνιδια σε ολους , οποιο απο τα δυο και αν προτιμησουν

Μαγκες καλησπερα. Μια ερωτηση αν γνωριζει κανεις κατι γτ μου κανε εντυπωση...

Εχω σκοπο να κανω προπαραγγελια το fifa 19 φετος να το παρω κ σε καλυτερη τιμη απο αυτη που θα βγει...με CL κ EL μεσα κ λογικα το ιδιο καλο gameplay με το 18 αν οχι καλυτερο... θα ναι πολυ καλο fifa...αλλιως δε θα το παιρνα κ ειδικα χωρις τα νεα δικαιωματα τυχων...με το 18 ειμαι υπερευχαριστημενος...

Το βρηκα λοιπον αλλα επσε το ματι μου σε αλλο μαγαζι που μου στελνουν προσφορες το οποιο ειναι λιγο πιο ακριβο αλλα γραφει στη περιγραφη....(κατι που δε γραφουν ταλλα) ΕΛΛΗΝΙΚΟ κ απο κατω εξηγηση ΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ...

Εχει βγει για πρωτη φορα κ νεα εκδοση με ελληνικη περιγραφη ή αλλα πραγματα μεσα αλα προ πχ ή κατι αλλο ειναι...? 

Αμα ειναι να το παρω...ξερει κανεις τπτ τι εννοει με αυτο εχει ακουσει κατι? Μου κανε εντυπωση...

24 minutes ago, gCortez said:

Μαγκες καλησπερα. Μια ερωτηση αν γνωριζει κανεις κατι γτ μου κανε εντυπωση...

Εχω σκοπο να κανω προπαραγγελια το fifa 19 φετος να το παρω κ σε καλυτερη τιμη απο αυτη που θα βγει...με CL κ EL μεσα κ λογικα το ιδιο καλο gameplay με το 18 αν οχι καλυτερο... θα ναι πολυ καλο fifa...αλλιως δε θα το παιρνα κ ειδικα χωρις τα νεα δικαιωματα τυχων...με το 18 ειμαι υπερευχαριστημενος...

Το βρηκα λοιπον αλλα επσε το ματι μου σε αλλο μαγαζι που μου στελνουν προσφορες το οποιο ειναι λιγο πιο ακριβο αλλα γραφει στη περιγραφη....(κατι που δε γραφουν ταλλα) ΕΛΛΗΝΙΚΟ κ απο κατω εξηγηση ΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ...

Εχει βγει για πρωτη φορα κ νεα εκδοση με ελληνικη περιγραφη ή αλλα πραγματα μεσα αλα προ πχ ή κατι αλλο ειναι...? 

Αμα ειναι να το παρω...ξερει κανεις τπτ τι εννοει με αυτο εχει ακουσει κατι? Μου κανε εντυπωση...

Δεν εχει ελληνικα το φιφα.Ψεματα γραφουν

Πραγματικά εντελώς άλλο παιχνίδι το online. Κάθε πάσα πρέπει να γίνεται με προσοχή. Οι προωθημένες πρέπει να γίνονται μόνο όταν είναι απαραίτητο. Αργη απόκριση στις πάσες και στα σουτ. Τερματοφυλακες των άκρων (ή υπερβολικά καλοί ή χαφτες).με δυσκολία μπαίνεις περιοχή, με δυσκολία ξεφεύγεις τον αντίπαλο με τρέξιμο, αργά στριψηματα. Αν ο αντίπαλος βάλει ανάμεσα στον παίχτη που θα δώσεις πάσα τότε κατά 90% την έχει κλέψει. Γενικώς δεν χαρίζει κάστανα 

9 hours ago, ACMILANGR said:

Πραγματικά εντελώς άλλο παιχνίδι το online. Κάθε πάσα πρέπει να γίνεται με προσοχή. Οι προωθημένες πρέπει να γίνονται μόνο όταν είναι απαραίτητο. Αργη απόκριση στις πάσες και στα σουτ. Τερματοφυλακες των άκρων (ή υπερβολικά καλοί ή χαφτες).με δυσκολία μπαίνεις περιοχή, με δυσκολία ξεφεύγεις τον αντίπαλο με τρέξιμο, αργά στριψηματα. Αν ο αντίπαλος βάλει ανάμεσα στον παίχτη που θα δώσεις πάσα τότε κατά 90% την έχει κλέψει. Γενικώς δεν χαρίζει κάστανα 

Σου αρέσει περισσότερο από πέρσι;

13 hours ago, f1vettel said:

Δεν εχει ελληνικα το φιφα.Ψεματα γραφουν

Ευχαριστω φιλε μου για την ενημερωση...

Μα ειπα κ γω μου φανηκε περιεργο...λεω λες!? 

3 hours ago, spyros-1908- said:

Σου αρέσει περισσότερο από πέρσι;

Καλυτερο ειναι αλλα η μηχανη δεν αλλαζει. Μεχρι να πανε καπου αλλου οι κονσολες σε DX 13 π.χ. (nextgen φαση που ειχε γινει με το 11) το ιδιο πραγμα θα ειναι και απλα θα το τροποποιουνε καθε χρονο λιγο. Εγω ειδα καποια κουλα σε offline και εκανε redund γιατι στο online ειναι χειροτερα τα πραγματα. Και φυσικα επειδη στο offline παντα εγω ειμαι αυτος που εχει το θεμα. Δειτε αυτους που παιζουν στο twitch εχουν πολυ πλακα οταν χανουν.

Λοιπόν επανέρχομαι μετά από 4 ματς ακόμα που κατάφερα να παίξω στο career mode:

ΓΡΑΦΙΚΑ:

Τα γραφικά έχουν διαφορά με πέρσι αλλά όχι μεγάλη.Νομιζω έχουμε ελαφρώς καλύτερα μοντέλα παικτών,ο φωτισμός την νύχτα που πέρσι υπήρχε θέμα είναι μια χαρα φέτος.

Οι οπαδοί φαίνονται σαν να έχουν καλύτερη ανάλυση,κρατάνε κανονικά της σημαίες και φαίνονται πολύ αληθοφανή,μέχρι και selfies βγάζουν.Επαιζα anfield κουνουσαν τα κασκόλ κτλ!Από ότι είδα έχουν αφαιρέσει το περσινό animation που όταν έβαζες γκολ τρέχανε 2-3 σειρές για να πανηγυρίσουν!Τέλος με τα γραφικά όπως είπα και προχθές στην βροχή σχηματίζονται λιμνούλες όχι απ'έξω από τον αγωνιστικό χώρο αλλά και μέσα,οπως και όταν παίζεις σε αγώνα με σύννεφα τα σύννεφα αντανακλούν στο γρασίδι!Μικρές όλες αυτές βέβαια οι λεπτομέρειες απλά ήθελα να της επισημάνω!

GAMEPLAY: 

Έχει διαφορές από το demo ως προς το καλύτερο και δεν νομίζω να είναι η ιδέα μου.Ισως επειδή τώρα στο full game παίζω στο slow πάντως οι κινήσεις των παικτών είναι αρκετά πιο αληθοφανές από πέρσι η μεγαλύτερη μπάλα δίνει άλλη αίσθηση όντως.

Γενικα είδα αρκετά νέα animations και μου άρεσε πολύ η συμπεριφορά της ΑΙ φέτος.Δηλαδη έπαιζα Liverpool-west ham και καταλάβαινα ότι εγώ είχα την πιο δυνατή ομάδα τους είχα σφυροκοπισει,στο world class ενώ πέρσι στο world class βαριόμουν με την μονοτονία,και ήταν και ο λόγος που το είχα παρατηρήσει πέρσι.Σε γενικές γραμμές το gameplay μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις νομίζω φέτος θα ασχοληθώ πολύ και με την προσθήκη του champions league.

ΗΧΟΣ:

Ο ήχος ήταν που ήταν πολύ καλός έχει φτάσει τώρα σε άριστα επίπεδα!Εκτός από τα πολύ ωραία συνθήματα που είχε μέχρι πέρσι τώρα βλέπουμε το πλήθος να ξεσηκώνεται ακόμα πιο πολύ να γιουχαρουν,γενικά αισθάνεσαι λες και είσαι μέσα στο γήπεδο ειδικά σε ντέρμπι!

Το FIFA 19 ενώ έχει κατηγορηθεί τόσο πολύ φέτος και ενώ οπτικά εάν το δεις στο YouTube με το περσινό μοιάζει ολόιδιο έχει διαφορές και βελτιώσεις,οχι τεράστιες πάντως αξίζει να το παίξετε αρκετά για να το διαπιστώσετε!Και εννοείτε έχει διαφορές και από το Demo.

Όσο αφορά το online κομμάτι δεν έχω ασχοληθεί δεν έχω προλάβει θα παίξω αρκετά offline γιατι έχω μείνει πίσω σε επίπεδο και όταν βελτιωθω θα γράψω και για το online κομμάτι την γνώμη μου.

Υ.Γ Για να μην γίνουν παρεξηγήσεις αυτά που γράφω είναι προσωπικές απόψεις και δεν θα ήθελα να μπω σε συγκρίσεις με pes. 

Ο καθένας παίζει αυτό που τον ευχαριστεί καλύτερα είτε PES είτε FIFA.

Καλησπέρα αλάνια! Κάτι άκουσα πως το Fifa 19 θα έχει Mode 5x5, κάτι σαν Fifastreet ένα πράγμα, ισχύει κάτι τέτοιο; 

10 minutes ago, demonas9 said:

Καλησπέρα αλάνια! Κάτι άκουσα πως το Fifa 19 θα έχει Mode 5x5, κάτι σαν Fifastreet ένα πράγμα, ισχύει κάτι τέτοιο; 

Όχι φιλε δεν ισχύει.. 

Ποσταρω αυτο το βιντεο γιατι μου αρεσει η μουσικη (και γιατι κανω διαφημιση σε αυτο το καναλι για να παρει προβολες γιατι τις εχει αναγκη και να βγαλει κανενα φραγκο).

1 hour ago, lagos911 said:

Ποσταρω αυτο το βιντεο γιατι μου αρεσει η μουσικη (και γιατι κανω διαφημιση σε αυτο το καναλι για να παρει προβολες γιατι τις εχει αναγκη και να βγαλει κανενα φραγκο).

αν εχεις κατι να μου πεις πες το μου ευθεως και ασε τα τσαλιμακια...

Και για οσους δεν καταλαβαν. Εγγραφη - Like - Καμπανακι.

Όσο ενθουσιασμός είμαι για το online seasons τόσο απογοητευτηκα με το FUT. Καμία σχέση 

5 minutes ago, ACMILANGR said:

Όσο ενθουσιασμός είμαι για το online seasons τόσο απογοητευτηκα με το FUT. Καμία σχέση 

Δηλαδή;

Το gameplay;

2 minutes ago, Bakogoal said:

Δηλαδή;

Το gameplay;

Ε ναι. Δεν ισχύει τίποτα από όσα έγραψα πριν. Ένα fifa 18 είναι. 

2 hours ago, lagos911 said:

Και για οσους δεν καταλαβαν. Εγγραφη - Like - Καμπανακι.

δεν μπορω να καταλαβω το κολλημα σου και πολυ περισσοτερο την ειρωνεια σου,δεν αναφερθηκα σε σενα στα βινετο και μου επιτιθεσαι με ειρωνεια πισω απο ενα πληκτρολογιο.

εισαι τραγικος που καθεσαι και κανεις τετοια σχολια και εχεις πολυ τουπε.χαλαρωσε και ειναι ενα φορουμ εδω να βοηθιομαστε και οχι να ειρωνευεσαι επειδη εχεις γραψει περισσοτερα ποστ εδω και να το παιζεις εξυπνακιας....

ελπιζω να τελειωσει εδω το θεμα.

Θα ηθελα την αποψη καποιου που παιζει manual controls και επαιξε την τελικη εκδοση fifa19 μεσω early access αν υπαρχει. Γιατι το ντεμο το θεωρω χειροτερο του προ σε gameplay. Μονο σε ηχο και παρουσιαση σκιζει. Η τελικη εκδοση ειναι ιδια ή καλυτερη απο το ντεμο;

9 hours ago, ACMILANGR said:

Εβλεπα εχτες ενα γνωστο streamer και μπαινει draft. Εντομεταξυ παιζει να εχει 35 νικες - 0 ισοπαλιες - 2 ηττες. Κατι τετοιο.
Ο τυπος εχει παντα 5 μπαρες δλδ καθολου lag. Δεν ειναι κανενα παιχταρας αλλα παιζει αξιοπρεπος.
Μην σας τα πολυλογο εφαγε 4 γκοαλ. Δεν τον πηγαινε καθολου και ο αλλος εβαζε οτι ωρα γκοαλ ηθελε.
Μετα τα 2 γκοαλ οι παιχτες του δεν τραβαγανε καθολου. Λες και του πιασανε ψυχολογικα.
Και αρχιζε και γκαριζε. EA fix it!
Το online για εμενα δεν παλευεται.
Εκτος αν θες να καρκινιαζεις καθε φορα.
Αλλα οταν νικαμε ολα καλα. :icon_cool:

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...