Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

zougaman

FIFA 19 Νέα, Trailers, Φήμες και ότι νέο υπάρχει!!!

Recommended Posts

Άκουσα ότι φέτος είναι καλό το Προ, μπήκα να δω ένα βίντεο, ρε είστε σοβαροι;; Κλασσικά τραγικό game play, mechanics κλπ κλπ, είπαμε έχει τα κουσούρια του το φιφα αλλά δεν υπάρχει η παραμικρή σύγκριση. 

4 hours ago, TOL1S said:

φοβερο το βιντεακι

Στο meeting της ΕΑ:
Προταση1: Προτεινω να συσταθει ενα team που να παρακολουθει τα forum, να σημειωνει αποψεις του κοσμου, και να προσλαβουμε 10 προγραμματιστες να βελτιωνουν το παιχνιδι προς την κατευθυνση που θελει ο κοσμος. Αμεση επιλυση προβληματων, και μικρα hotfix. Το κοστος του νεου τμηματος ειναι 100.000 ευρω.
Προεδρος: Μεεεεχχχ
Προταση 2: Δινουμε 100.000 για να κανουμε ενα σποτ για τα rating. Ετσι θα πορωσουμε κοσμο και θα το αγορασει. Γιατι τα ratings παιζουν ρολο (πνιχτα γελια). Δηλαδη το Pace 88 με το Pace 85 εχει τρελη διαφορα, αλλαζει ολο το παιχνιδι (πνιχτα γελια). Δε συζηταω για το Passing. PAssing 85 με 80 καμμια σχεση. (ξεσπασμα σε κανονικα γελια).
Προεδρος: ΕΣΥ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΘΑ ΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ

EA SPORT ITS IN THE MARKETING

Τουλαχιστον η Κοναμιτσα κανει εκει κατι φτωχα τρεηλερ με ingame σκηνες, αντε κανενα εφε απο σπασμενο η free video editing προγραμμα. Ξερει που να σπαταλησει πορους.

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν λένε πότε θα βγει το demo.Είμαστε 3 εβδομάδες πριν την κυκλοφορία και "λογικά" καμιά 10αριά μέρες πριν το Demo.Τι περιμένουν?

εχω διαβασει οτι αυριο περιμενουν την ανακοινωση του ντεμο,επισεις αυριο δεν ξερω τι ωρα θα κανει ανανεωση το https://blog.us.playstation.com/ θα λεει τα παιχνιδια της επομενης εβδομαδας εκει λογικα θα υπαρχει και το ντεμο.

6 hours ago, TOL1S said:

φοβερο το βιντεακι

Πολύ ωραίο βίντεο, στο οποίο αντανακλάει η ποδοσφαιριλα.

Η κεφάλα του Ροναλντο......σα να χει μεγαλώσει......ή μου φαινεται;;;

11 hours ago, vagoe said:

Αφού είναι ξεροκέφαλος τι περιμένεις;:hehe:

14 hours ago, Tatarusanu said:

Άκουσα ότι φέτος είναι καλό το Προ, μπήκα να δω ένα βίντεο, ρε είστε σοβαροι;; Κλασσικά τραγικό game play, mechanics κλπ κλπ, είπαμε έχει τα κουσούρια του το φιφα αλλά δεν υπάρχει η παραμικρή σύγκριση. 

Πρώτα δες την υπογραφή μου, σχεδόν 25 χρόνια ποδοσφαιράκια μόνο σε PC. Μετά θα δοκιμάσεις το demo (συμπεράσματα από βίντεο δεν μπορούν να βγουν) για να κρίνεις εσύ.
Δεν είναι απλά καλό, το gameplay του είναι πολύ καλό χωρίς να λείπουν φυσικά και προβλήματα. Το FIFA υπερέχει σε modes και άδειες.

12 hours ago, vagoe said:

Αντανακλάει η ποδοσφαιρίλα?? Που ακριβώς?

Αν αντανακλάει κάτι είναι η hollywoodίλα..

Πάντως γενικά καλαίσθητο και προσεγμένο βίντεο.

Είπαμε η ΕΑ τό'χει με το marketing και το ξέρουμε.

Αν έδειχνε την ίδια προσοχή και στο να μοιάζει το gameplay της με ποδόσφαιρο καλά θα ήταν..

Βρε η ΕΑ είναι ικανή να πουλήσει πιτόγυρο σε βεγκαν . Σε αυτά έιναι μανούλα 10000 χρόνια μπροστά.

για αυτους που  ηθελαν μεγαλυτερη μπαλα,σας ακουσαν στο καναδα

DmgWqwqWsAIyb8o.jpg

λοιπον εχουμε και λεμε,καμια ανακοινωση ντεμο απο την εα εχθες οπως επισεις και το blog του ps που ανανεωσε δεν λεει για ντεμο την εβδομαδα που θα ερθει,λογικα η εα θα κανει την ιδια παπ@@@@@@ οπως πριν 2 η 3 χρονια που ενα απογευμα τριτης αν θυμαμαι καλα ειχε βγαλει στο τουιτερ μια ανακοινωση οτι το ντεμο ειναι εξω τωρα.

οι τελευταιες πληροφοριες απο διαφορες σελιδες λενε οτι το ντεμο θα βγει την πεμπτη.

Veltins-Arena και ας λεει η κοναμι οτι θελει στους πελατες της.

DmivjQ-W0AES3jt.jpg

αλλη μια φωτο οτι η μπαλα αλλαξε μεγεθος στην τελικη εκδοση του παιχνιδου,προσοχη στο ντεμο θα ειναι μικρη η μπαλα

DmikzBJX4AAcC_k.jpg

Ναι ρε φιλεεε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!
Τοσα χρονια η μπαλα δεν ηταν μεγαλη και γιαυτο δεν επαιζα καλα...
Τωρα που θα την εχω πιο μεγαλη θα βρισκω τρυπα κατευθιαν.
Μπραβο στη ΕΑ τον Καναδα και τον Καρνεζη που παιζει στη Ναπολι.

Για το demo...
Μεσω του ΕΑ access premium ή origin access premium μπορεις να παιξεις το παιχνιδι 8 μερες νωριτερα απο την κυκλοφορια.
Δηλαδη οποιος δωσει το 19,95 στην ΕΑ θα μπορει να παιζει για 1 μηνα χωρις περιορισμους (τον 10 ωρων οπως στο κανονικο early access) 
το fifa και αλλα παιχνιδια απο 20/9 (απο 19/9 εαν μπεις με VPN New Zeland)
Το demo βγαινει μια εβδομαδα πριν την κυκλοφορια του παιχνιδιου με το early access. Δηλαδη Πεμπτη 13/9.
Εαν βγει... Γιατι με της 8 μερες που εδωσα με το premium access δεν νομιζω να το πηγαινουν εκει.
Παντως απο θεμα marketing του παραδεχομαι. Ειναι πολυ μπροστα.

2 hours ago, lagos911 said:

Ναι ρε φιλεεε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!
Τοσα χρονια η μπαλα δεν ηταν μεγαλη και γιαυτο δεν επαιζα καλα...
Τωρα που θα την εχω πιο μεγαλη θα βρισκω τρυπα κατευθιαν.
Μπραβο στη ΕΑ τον Καναδα και τον Καρνεζη που παιζει στη Ναπολι.

Για το demo...
Μεσω του ΕΑ access premium ή origin access premium μπορεις να παιξεις το παιχνιδι 8 μερες νωριτερα απο την κυκλοφορια.
Δηλαδη οποιος δωσει το 19,95 στην ΕΑ θα μπορει να παιζει για 1 μηνα χωρις περιορισμους (τον 10 ωρων οπως στο κανονικο early access) 
το fifa και αλλα παιχνιδια απο 20/9 (απο 19/9 εαν μπεις με VPN New Zeland)
Το demo βγαινει μια εβδομαδα πριν την κυκλοφορια του παιχνιδιου με το early access. Δηλαδη Πεμπτη 13/9.
Εαν βγει... Γιατι με της 8 μερες που εδωσα με το premium access δεν νομιζω να το πηγαινουν εκει.
Παντως απο θεμα marketing του παραδεχομαι. Ειναι πολυ μπροστα.

Εγώ που θα το παίξω στον υπολογιστή μπορώ να το παίξω μια εβδομάδα πριν? Βέβαια αγορασα μόνο το κλειδί 40€ από cdkeys. Και το σιτε νομίζω θα μου δώσει το κλειδί την ημέρα κυκλοφορίας του παιχνιδιού.

16 minutes ago, dalas said:

Εγώ που θα το παίξω στον υπολογιστή μπορώ να το παίξω μια εβδομάδα πριν? Βέβαια αγορασα μόνο το κλειδί 40€ από cdkeys. Και το σιτε νομίζω θα μου δώσει το κλειδί την ημέρα κυκλοφορίας του παιχνιδιού.

Στις 28/9 θα το παιξεις. Και preorder μεσα απο το origin να εκανες και να πληρωνες 59,99 και παλι δεν θα επαιζες νωριτερα.

Στις 20/9 είναι για οσους αγορασουν Premium Early access
Στις 25/9 είναι για οσους αγορασουν standard Early access

bananaounana.jpg

Απλα, αν το κανεις preorder απο το origin θα μπορεις να κανεις preload απο τις 21 νμζ.

καθίστε γιατί μπερδεύτηκα!Εγώ που έχω Xbox το έχω κάνει προ παραγγελία την πιο ακριβή εκδοση και έχω και EA access πότε θα μπορώ να έχω τo full game?

Οταν λες την πιο αρκιβη εννοεις αυτη που κανει 100 ευρω???
Απο 25 εως 28 θα εχεις 10 ωρες για παίξεις. Αυτον το περιορισμο μονο.
Στο xbox δεν εχει βγαλει η ΕΑ το premier.

Το ότι επιτέλους επαναφέρανε την μπάλα ξανά σε φυσιολογικό μέγεθος είναι η μεγαλύτερη νέα προσθήκη για μένα.

Ένας απ΄τους βασικότερους λόγους που δεν μπορούσα να ευχαριστηθώ το 17 και το 18 ήταν η γελοία μπάλα που έμοιαζε με μπάλα βόλλευ περισσότερο.

Τώρα άμα βελτιώσουν λίγο ακόμα τα player models κάποια στιγμή θα είναι ακόμα καλύτερο.Έχουν ακόμα κάτι μαριονετίστικο που με χαλάει λίγο.

Πάντως άμα στο slow και με κατάλληλα sliders παίζει αρκετά ωραία και ρεαλιστικά παίζει και να το τσιμπήσω.

Τι σου κάνει μια μπάλα πάντως...Αν δεν την φτιάχνανε πάλι ούτε που θα το σκεφτόμουν να το πάρω...Τώρα το σκέφτομαι...

Μία σωστή μπάλα το κάνει να φαίνεται 10 φορές καλύτερο και πιο ρεαλιστικό και τα ball physics έχουν τελείως άλλη αίσθηση.

Ευτυχώς το πήρανε χαμπάρι έστω και με καθυστέρηση.  

11 hours ago, lagos911 said:

Οταν λες την πιο αρκιβη εννοεις αυτη που κανει 100 ευρω???
Απο 25 εως 28 θα εχεις 10 ωρες για παίξεις. Αυτον το περιορισμο μονο.
Στο xbox δεν εχει βγαλει η ΕΑ το premier.

Όχι αυτήν με τα 80 ευρώ.. 

εντελως διαφορετικ ματς απο το τελευταιο βιντεακι που εχει μπει στο τοπικ που ηταν το καρντιφ-γ.χαμ με την cpu να παιζει με γιομες,σε αυτο η εβερτον παιζει κατω την μπαλα με αναπτυξη απο τα πλαγια,να μην βιαστω αλλα το offline θα ειναι πολυ καλο με αυτα που βλεπω και την cpu να παιζει διαφορετικα στυλ αναλογα με τις τακτικες που εχουν.

Η μπάλα πάντως πάλι μικρή φαίνεται, όπως επίσης και τα physics της είναι πολύ "χοντροκομμένα" και προβλέψιμα.

6 hours ago, TOL1S said:

εντελως διαφορετικ ματς απο το τελευταιο βιντεακι που εχει μπει στο τοπικ που ηταν το καρντιφ-γ.χαμ με την cpu να παιζει με γιομες,σε αυτο η εβερτον παιζει κατω την μπαλα με αναπτυξη απο τα πλαγια,να μην βιαστω αλλα το offline θα ειναι πολυ καλο με αυτα που βλεπω και την cpu να παιζει διαφορετικα στυλ αναλογα με τις τακτικες που εχουν.

Παίζοντας 1 μήνα το PES2019 στο demo και στην τελική του έκδοση, αυτό που βλέπω σε αυτό το βίντεο του FIFA19 με τρομάζει. Βλέπω 20 κατσαρίδες να έχουν πάρει αμφεταμίνες και να τρέχουν χωρίς αύριο.

Δυστυχώς το FIFA στο κομμάτι του gameplay, γραφικών, μοντέλων παικτών, έχει πιάσει πάτο.

Αυτό που το σώζει είναι τα modes του, το online του, τα license του.

@SkyloMethIR o ρυθμός είναι ρυθμός FIFA κλασικά, εμένα οι παίκτες και τα animation δεν με ξενέρωσαν. Αντικειμενικά όμως, έχοντας συνηθίσει το μάτι μου με τη φυσική που έχει η μπάλα στο PES19 και έχοντας να παίξω FIFA από αρχές Αυγούστου το πρώτο πράγμα που μου έκανε τεράστια εντύπωση ήταν αυτό. Δεν ξέρω ίσως να είμαι υπερβολικός, τα αναπηδήματα που κάνει δεν θυμίζουν με τίποτα μπάλα ποδοσφαίρου, οι τροχιές που παίρνει σου δίνουν την αίσθηση έλλειψης βαρύτητας. Το δε μέγεθος της πάλι το ίδιο μου φαίνεται από τις μακρινές κάμερες που παίζει η πλειοψηφία.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...