Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

zougaman

FIFA 19 Νέα, Trailers, Φήμες και ότι νέο υπάρχει!!!

Recommended Posts

1 hour ago, BasilhsGR said:

@spyros-1908- μάλλον έχεις βαρεθεί τα ποδοσφαιράκια, το έχω πάθει κι εγώ αυτό στο παρελθόν.

Το FUT ενώ είναι στημένο εξαιρετικά σαν mode πιστεύω ότι κουράζει από ένα σημείο και μετά, ειδικά όλο αυτό το κυνήγι με τις κάρτες που δεν προλαβαίνεις να πάρεις ένα παίχτη και βγαίνουν άλλες 5 με τον ίδιο.

Δεν μπορώ να χωνέψω ότι τα βαρέθηκα!Ειλικρινά μπορεί και να συμβαίνει,αλλά όταν είχα το 2014 με το fifa14 πάνω από 1500 ματς και το 2011 2000+...

Τώρα όλη την χρόνια ούτε 100 παιχνίδια δεν παίζω,δεν ξέρω ίσως δεν με συγκινούν,έχουν μείνει στάσιμα...Το σίγουρο ότι δεν έχω την πώρωση που είχα και αυτό μου λείπει..

21 minutes ago, spyros-1908- said:

Δεν μπορώ να χωνέψω ότι τα βαρέθηκα!Ειλικρινά μπορεί και να συμβαίνει,αλλά όταν είχα το 2014 με το fifa14 πάνω από 1500 ματς και το 2011 2000+...

Τώρα όλη την χρόνια ούτε 100 παιχνίδια δεν παίζω,δεν ξέρω ίσως δεν με συγκινούν,έχουν μείνει στάσιμα...Το σίγουρο ότι δεν έχω την πώρωση που είχα και αυτό μου λείπει..

Σπύρο το 2011 το FIFA ήταν παιχνιδάρα, είχε κάνει το μπαμ όπως τα PES 5-6, οπότε σε τραβούσαν περισσότερο να παίξεις. Επίσης το 2011 ήμουν 29 χρονών και τώρα είμαι 36 :hehe:

1 hour ago, BasilhsGR said:

Σπύρο το 2011 το FIFA ήταν παιχνιδάρα, είχε κάνει το μπαμ όπως τα PES 5-6, οπότε σε τραβούσαν περισσότερο να παίξεις. Επίσης το 2011 ήμουν 29 χρονών και τώρα είμαι 36 :hehe:

Σου Ρίχνω και 2 χρονάκια!Έχεις απόλυτο δίκιο!Για μένα τα καλύτερα πόδοσφαιρακια μέχρι σήμερα το fifa11 και pes 5,6!

Πάντως ένα άλλο στοιχείο που έχουν αφαιρέσει από το fifa και μου άρεσε πολύ ήταν το creation center!Για όσους δεν θυμούνται έβαζες ότι πρωτάθλημα ήθελες στο λεπτό!Και φυσικά αυτό με τα συνθήματα!Του έβαζες ότι συνθήματα ήθελες,κατεβάζοντας τα σε στικάκι!Θυμάμαι ακόμα την πώρωση που είχα κατέβασει στο FIFA 11 το Ελληνικό πρωτάθλημα  και είχα βάλει συνθήματα σε ΠΑΟ,ΑΕΚ,ΟΣΦΠ κτλ και έπαιζα στο εκπληκτικό Fifa11 και το ευχαριστιομουν..Τέλος πάντων τι σκαλίζω τώρα.. Ελπίζω το 2020 περίπου που θα έχουμε νέες κονσόλες να βγάλουν κονάμι και η ΕΑ εκπληκτικά ποδοσφαιρικά παιχνίδια και να επικεντρωθούν στο να κάνουν το gameplay τόσο εθιστικό όσο παλιά η και περισσότερο..

2 hours ago, TOL1S said:

ξεκινησε το pre download στο xbox !!!!!

Dl25HVbX4AAO-uY.jpg

Αρα μιλαμε για footage στις επομενες μερες?

Δειξτε μου ΜΙΑ, μια ρημαδα συρτη πασα, που να :
1. Εστω ελαχιστο φαλτσο
2. Να αναπηδαει εστω λιγο η μπαλα λογο spin και χορτου (δε μιλαω για πασες που εχουν υψος)
3. Να εχει διαφορετικη ταχυτητα απο την αλλη

Οι πασες ειναι οχι απλα χαρακας, ειναι πραγματιακα εξωφθαλμα ιδιες και μονοτονες, ανεξαρτητως παικτη, στασης κτλ.
Κριμα γιατι το FIFA εχει βαλει αρκετα κιλα φυσικη στη μπαλα, κριμα που δε φαινεται μεσα ingame.

Προφανως εστιαζει στην ευκολια ανταλλαγης πασων και στην αμεσοτητα, για αυτο και τσεκουρωνει ανιμεησον και φυσικοτητα.
Βεβαια γιατι ποδοσφαιρο σημαινει ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ τικι-τακα. 
Τεσπα. 

ΥΓ: Το FIFA 11, οταν πρωτοεπαιξα το demo ηταν Σεπτεμβριος του 10', και εκανα πτυχιακη, αργα το βραδυ γυρω στη μια. Κατεβασα το demo μισοξενερωμενος αναμενοντας κατι αναλογο του FIFA 10 που ηταν τρελη απατη για το PC. Το κατεβαζω και απο το μενου καταλαβα οτι προκειται για κατι διαφορετικο:
Ηταν για μενα το μεγαλυτερο σοκ που εχω παθει με ποδοσφαιρακι, μετα την επαφη μου το 1997 με το virtua striker 2. Ηταν σοκ, ηταν πρωτογνωρη αισθηση, ενιωθα οτι δε μου αξιζει κατι τετοιο και τετοιες παρανοιες. Πολυ ανωτερο σοκ απο την επαφη με PES 1,2,3,4,5 κτλ. Επαιξα μεχρι τις 4 το πρωι, γιατι τα ματια μου δεν τα κρατουσαν ουτε οδοντογλυφιδες και θυμαμαι να εχει τρεξει σαλιο απο τη νυστα πανω στο χειριστηριο.
Ρουφηξα το σαλιο, επεσα για υπνο, αλλα σκεφτομουν αυτο που βιωσα. Αληθεια, δε με επαιρνε ο υπνος, ενιωθα ερωτευμενος, σαν να μου καθησε η τυπισσα που ζαχαρωνα χρονια.
Σηκωθηκα το πρωι αυπνος σχεδον, εκανα καφε και λεω "Στεφανε, για να σου αξιζει να παιξεις FIFA, πρεπει να τελειωσεις αυτο το κεφαλαιο της πτυχιακης σου"

Αυτο κρατησε για μερικους μηνες. Επαιξα περιπου 10 σεζον σερι, με ελαχιστα simulate match (μονο οταν δεν ειχε ενδιαφερον)
Θυμαμαι εκανα πτυχιακη ολη μερα και περιμενα το βραδυ στις 11 να παιξω τη σεζον μου με την FC Luzern οπου ειχε ενα παικτη με το οναμα Gygax, οπου το ακουγα και απο τη φωνη του announcer του γηπεδου και με επιανε δεος. 

Καπου εκει αρχισα να γραφω και στο wehellas, να μιλαω με βροχοποιο, με εναν Erevos in the Lights (δε ξερω που χαθηκε) και με αλλους τυπους. Εκει ξεκινησε...
Οποτε το FIFA και τη ΕΑ οσο και να τη σιχαινομαι με το που καταντησε το παιχνιδι της, οσο και αν αντιδρω στο φαστ φουντ ποδοσφαιρου που δινει αδιαφοροντας αν αυτο το gameplay μοιαζει με ποδοσφαιρο η με βαφτισια τριτοξαδελφου τον αυγουστο, την εχω λιγο στην καρδια μου εξαιτιας του FIFA 11. 
Σ'ευχαριστω ΕΑ και αει φακ γιου σιμουλτανεουσλι.

Για ποιο λόγο δεν έχει ανακοινωθεί ακόμη η ημερομηνία του Demo?

10 hours ago, alexakoss said:

Για ποιο λόγο δεν έχει ανακοινωθεί ακόμη η ημερομηνία του Demo?

ένα από τα μεγάλα λάθη που κάνουν είναι που βγάζουν το demo πολύ κοντά στην ημερομηνία κυκλοφορίας. Είχα ακούσει ότι θα έβγαινε γύρω στις 11 Σεπτ. Με το ντέμο θα μπορούσαν να λυθούν αρκετά μικροπροβλήματα αν το έβλεπαν σαν μία light beta έκδοση. 

1 hour ago, JrdGr said:

ένα από τα μεγάλα λάθη που κάνουν είναι που βγάζουν το demo πολύ κοντά στην ημερομηνία κυκλοφορίας. Είχα ακούσει ότι θα έβγαινε γύρω στις 11 Σεπτ. Με το ντέμο θα μπορούσαν να λυθούν αρκετά μικροπροβλήματα αν το έβλεπαν σαν μία light beta έκδοση. 

Το ντεμο ειναι διαφημιση για το τελικο προιον. Αυτο που λες εσυ ειναι beta και δεν μπορει να γινει  σε τοσο μικρο διαστημα πριν το παιχνιδι αφου θα εχει γινει ηδη "χρυσο" οταν θα κυκλοφορησει το ντεμο.

Ωραίος ρυθμός για διπλό

Ο φωτισμός δείχνει βελτιωμένος

Πολύ καλοί τερματοφύλακες 

Το κλασικο γνωστο κλωτσοσκουφι με 254 skills. Βαρεθηκα. Εχει δικιο ο σπυρος. Μετα το φιφα11 το χαος. Μηχανικα παιζω τοσα χρονια επειδη δεν υπηρχε προ. Ευτυχως το προ φετος ειναι πολυ πορωτικο, εβαλα και τα πατσακια και επεστρεψα εκει. Σε διπλο με ανθρωπο ειναι απολαυση...Οταν η ΕΑ αλλαξει μηχανη επανερχομαι παλι...

4 hours ago, polakis said:

Το κλασικο γνωστο κλωτσοσκουφι με 254 skills. Βαρεθηκα. Εχει δικιο ο σπυρος. Μετα το φιφα11 το χαος. Μηχανικα παιζω τοσα χρονια επειδη δεν υπηρχε προ. Ευτυχως το προ φετος ειναι πολυ πορωτικο, εβαλα και τα πατσακια και επεστρεψα εκει. Σε διπλο με ανθρωπο ειναι απολαυση...Οταν η ΕΑ αλλαξει μηχανη επανερχομαι παλι...

και πολύ καλά έκανες φίλε μου,από την στιγμή που σε "γεμίζει" φέτος το pes..πολύ καλά έκανες!Το προσπάθησα και εγώ φέτος με το pes αλλά τελικά δεν..Πάντως είναι καλό να μην "πεθάνει" το pes και να ανέβει σημαντικά μήπως ξυπνήσουν εκεί στην ΕΑ και ξανά κάνουν το gameplay εθιστικό όπως παλιά!

Βάσει αυτών Που ακουγονται (όχι εδώ. .....)από διάφορες πηγές, φέτος αναμένεται το πιο" εγκεφαλικό" ΦΙΦΑ. Από το σουτ έως την τριπλα, από την τακτική έως και απόδοση των χαρακτηριστικων του κάθε παίχτη, στο γήπεδο. Αυτά που βλέπουμε ως τώρα δεν είναι τίποτα άλλο, από μια "αποψη"......

Θα αλλαξουν πολλά, δεν έχουμε δει τίποτα ακόμη........

11 hours ago, vagoe said:

Βάσει αυτών Που ακουγονται (όχι εδώ. .....)από διάφορες πηγές, φέτος αναμένεται το πιο" εγκεφαλικό" ΦΙΦΑ. Από το σουτ έως την τριπλα, από την τακτική έως και απόδοση των χαρακτηριστικων του κάθε παίχτη, στο γήπεδο. Αυτά που βλέπουμε ως τώρα δεν είναι τίποτα άλλο, από μια "αποψη"......

Κάθε χρόνο τα ίδια ακούγονται.......

Denial is a bitch.........

Κάθε τι ''εγκεφαλικό'' χάνεται όταν η ΕΑ έχει σαν πρώτο μέλημα να ικανοποιήσει τα παιδάκια του Fut με το gameplay της.

Αυτό που βλέπεις στα βίντεο είναι κατά 95% αυτό που θα παίξεις τέλη Σεπτεμβρίου. 

19 hours ago, spyros-1908- said:

Ωραίος ρυθμός για διπλό

Ο φωτισμός δείχνει βελτιωμένος

Πολύ καλοί τερματοφύλακες 

Συμφωνώ σε αυτά που λες. Μπορεί να είναι και το πρώτο βίντεο με FIFA 19 που βλέπω φέτος και μου άρεσε. Ιδιαίτερα χάρηκα με τις αντιδράσεις των τερματοφυλάκων, όπου έπιαναν σουτ που στο 18 θα έγραφαν. Επίσης θεωρώ πως ο ρυθμός ήταν ανθρώπινος και όχι τόσο αγώνας δρόμου, όπως σε πολλά άλλα βίντεο. Μακάρι να το έχουν βελτιώσει το παιχνίδι, γιατί έως τώρα ήμουν απαισιόδοξος. Θα δείξει.

23 hours ago, vagoe said:

εγκεφαλικό ας είναι εγκεφαλικά μην μας προκαλέσει....

Το demo θα δείξει πολλά, αν διαφέρει αρκετά από τη beta υπάρχουν ελπίδες για τη retail. Το kick off glitch και το πινγκ-πονγκ που είδαμε στη beta είναι κακοί οιωνοί πάντως να ξέρετε.

Εχω μια απορία σχετικά με το FUT και τους icons.. Oi περσινοί θα παραμείνουν και φέτος ή θα είναι μόνο αυτοί οι 10 -11 καινουριοι που ανακοινώσανε ? Γιατί αν είναι και φετος ο Ροναλντο ''Φαινόμενο"",από μονος του είναι αυτός ο μόνος λόγος για να αγοράσω το παιχνίδι .. Δυσκολευτηκα να κάνω το sbc του την περασμένη σε ζόν ,αλλά άξιζε με 1000 και ίσως ήταν ο καλύτερος παίκτης που είχα δοκιμάσει ποτέ σε ποδοσφαιράκι

1 hour ago, yiannis_thess said:

Εχω μια απορία σχετικά με το FUT και τους icons.. Oi περσινοί θα παραμείνουν και φέτος ή θα είναι μόνο αυτοί οι 10 -11 καινουριοι που ανακοινώσανε ? Γιατί αν είναι και φετος ο Ροναλντο ''Φαινόμενο"",από μονος του είναι αυτός ο μόνος λόγος για να αγοράσω το παιχνίδι .. Δυσκολευτηκα να κάνω το sbc του την περασμένη σε ζόν ,αλλά άξιζε με 1000 και ίσως ήταν ο καλύτερος παίκτης που είχα δοκιμάσει ποτέ σε ποδοσφαιράκι

Φυσικα οσοι ηταν φετος στο 18 και οσοι μπουν επιπλεον.

Καλό φθινόπωρο σε όλη την παρέα!

σας παραθέτω τα ratings των παικτων για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ - ΠΑΟΚ- ΠΑΟ (δεν γνωρίζω για ΑΕΚ):

FIFA19 – ratings OLYMPIACOS
BOUCHALAKIS – 70 (CM)
CAMARA – 68 (CDM)
CHOUTESIOTIS – 69
CHRISTODOULOPOULOS – 76 (LM)
CISSE – 72
PODENCE – 78 (LM)
ELLABDELLAOUI – 74
FETFATZIDIS – 76 (RM)
FORTOUNIS – 76
GIANNIOTIS – 73
GUERRERO – 75
GUILHERME – 75 (CDM)
HASSAN – 75
KOUTRIS – 71
NAHUEL – 70 (LM)
MANOS – 67
MASOURAS – 67
MERIAH – 70
NATCHO – 78 (CM)
NIKOLAOU – 67
MIRANDA – 71
TOROSIDIS – 73
TSIMIKAS – 70
VRUSHAJ – 67 (LM)
VUKOVIC - 75

FIFA19 – ratings PAOK
AKPOM – 69
BISESWAR – 74 (CAM)
CRESPO – 72
EL KADOURRI – 76
GLYKOS – 71
CANAS – 75
KARELIS – 72 (ST)
KHACHERIDI – 76
KITSIOU – 70
JABA – 69 (ST)
MATOS – 76
LEVEQUE – 70
LIMNIOS – 71 (LM)
MALEZAS – 71
MAURICIO – 76
PASCHALAKIS – 74
PELKAS – 76
PRIJIOVIC – 75
REI – 74
SHAKHOV – 71
VARELA – 75
VIERINHA – 75 (LB)
TOSCA – 68 (CB)
WARDA – 72 (RM)
WERNBLOOM - 79

FIFA19 – ratings PAO
ALTMAN – 69
BOUZOUKIS – 65 (CAM)
CHATZIGIOVANNIS – 67 (LM)
CHATZITHEODORIDIS – 62
COULIBALY – 71
DIOUDIS – 70
DONIS - 68
EMMANOUILIDIS - 57
INSUA – 71
JOHANSSON – 71
KACE - 71
KAMPETSIS – 63
KOLOVETSIOS – 71
KOTSARIS – 65
KOURMPELIS – 74
MAVROMATIS – 63
MOUNIER – 75 (RW)
OIKONOMOU – 70
PANTELAKIS – 64
POUNGOURAS – 64
TZANDARIS – 67
VERGOS - 66

Λοιπον αυτο το βιντεακι του FIFA 19 μου χαζοαρεσε.
Ειναι πιο smooth, εχει πιο νορμαλ ρυθμο και ομαλες κινησεις.
Ισως επειδη παιζουν με χαμηλες/σχετικα ομαδες.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...