Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

zougaman

FIFA 19 Νέα, Trailers, Φήμες και ότι νέο υπάρχει!!!

Recommended Posts

1 hour ago, kosigr said:

Δυστυχώς συμφωνώ απόλυτα με αυτό το σχόλιο και συμφωνώ επίσης και με πιο πάνω σχόλιο του Μπάκου πως από το 11 κιόλας το παιχνίδι σου αφήνει ακριβώς την ίδια αίσθηση με μικροδιαφορές. Καθώς παίζω χρόνια κι εγώ το συγκεκριμένο παιχνίδι, μετά λύπης μπορώ να πω πως κατά τη γνώμη μου το FIFA 18 ήταν το χείριστο παιχνίδι από το 11 που ασχολούμαι με το FIFA. Καμία αίσθηση προσομοίωσης ποδοσφαίρου, στους περισσότερους αγώνες έβλεπες σκορ πόλο, τα περισσότερα σουτ εκτός περιοχής εύστοχα και συνήθως και γκολ, γελοία πλασέ που ζωγράφιζαν, παίκτες που τρέχουν σα ρομπότ, ατελείωτο ping pong λόγω ανυπαρξίας error στις πάσες και όλα αυτά ιδίως στο FUT (το mode δηλαδή για το οποίο οι περισσότεροι χρήστες αγοράζουν το παιχνίδι), ενώ ακόμη και σε παιχνίδια με τις κανονικές ομάδες έβλεπες πάρα πολλά από αυτά τα στοιχεία. Δείτε σας παρακαλώ σε ένα από τα τελευταία βίντεο του ArisIgna, ενός γνωστού youtuber, που σε ένα παιχνίδι του στο FUT Champion ήρθε 8-7 σε κανονική διάρκεια αγώνα, που ακόμα και σε παιδάκι 5 χρονών να το πεις που δεν ξέρει και δεν έχει δει μπάλα στη ζωή του, θα πει πως αυτό δε γίνεται ή θα γίνει μία στις χίλιες και πολύ λέω. Αυτό και μόνο αρκεί νομίζω για να μας δείξει την κατάντια του φετινού παιχνιδιού, καθώς αυτό το σκορ ή παρεμφερή ήταν σύνηθες φέτος.

Ωστόσο, και χωρίς να θέλω να μπω σε συζητήσεις σύγκρισης (υπάρχει άλλωστε ανάλογο topic), δεν ήταν και κάτι ιδιαίτερο και το αντίπαλο δέος από άποψη gameplay, αλλά μόνο και μόνο το γεγονός ότι μπορούσες να παίξεις τουλάχιστον λίγη μπάλα και όχι να τρέχεις σαν τρελός το καθιστά στα μάτια μου αξιοπρεπές, αλλά πλέον ο λόγος που πολύ σωστά ανέφερε παραπάνω ένα άλλο μέλος αγοράς ενός τέτοιου παιχνιδιού δεν είναι το gameplay τόσο, όσο το εθιστικό online. Σε αυτό υπερέχει κατά πολύ το FIFA και για αυτό πιθανότατα και εγώ με φαντάζομαι στη χρονιά να ασχολούμαι περισσότερο μαζί του, παρά με το PES, όχι μόνο λόγω της ανυπαρξίας cheater, αλλά λόγω των επιλογών online mode, με κυρίαρχο το FUT Champions προφανώς (το οποίο βέβαια κάποια στιγμή πρέπει να μειώσει λίγο τα 40 παιχνίδια ή έστω να παραταθεί).

Πάντως θεωρώ μακράν το καλύτερο online mode το Master League Online του PES 2011, όποιος το έπαιζε θα θυμάται, όπου δεν υπήρξε ποτέ ξανά τόσο δίκαιος τρόπος απόκτησης παικτών και γενικότερα τρόπου αγοραπωλησίας και δυστυχώς βλέπω πως η κατά τη γνώμη μου χαζομάρα με τις τόσες κάρτες του FUT, που μόνο καταστρέφουν το παιχνίδι όπως και στο 2Κ, δεν θα αλλάξει για πολλούς και διάφορους λόγους, με κάνουν να μην ξέρω τι θα μπορούσε να μου ταιριάξει περισσότερο στη διάρκεια της χρονιάς, ώστε να ευχαριστηθώ το πλέον απλό, ένα ωραίο ποδοσφαιράκι.

Να δοκιμάσεις να παίξεις μανιουαλ είναι η απάντηση , κατά την ταπεινή μου γνώμη......

Για όλους , που με το δίκιο τους , διαμαρτύρονται για το ping pong και το ρυθμο...

Μανιουαλ στο fut  δεν υπάρχει βέβαια για ευνόητους λόγους...

Αν θέλουμε προσομοίωση , είναι μονόδρομος...αν θέλουμε video game για το χαβαλε και μόνο, πάσο...

Και το μεγάλο ερώτημα που κολλάει με όλα τα παραπάνω....γιατί παίζουμε?όταν ξέρουμε την απάντηση - στον καθένα μπορεί να διαφέρει, κάνουμε και την ιδανικότερη επιλογή(pes η fifa , ρυθμίσεις , mode)

7 minutes ago, manostav said:

Να δοκιμάσεις να παίξεις μανιουαλ είναι η απάντηση , κατά την ταπεινή μου γνώμη......

Για όλους , που με το δίκιο τους , διαμαρτύρονται για το ping pong και το ρυθμο...

Μανιουαλ στο fut  δεν υπάρχει βέβαια για ευνόητους λόγους...

Αν θέλουμε προσομοίωση , είναι μονόδρομος...αν θέλουμε video game για το χαβαλε και μόνο, πάσο...

Και το μεγάλο ερώτημα που κολλάει με όλα τα παραπάνω....γιατί παίζουμε?όταν ξέρουμε την απάντηση - στον καθένα μπορεί να διαφέρει, κάνουμε και την ιδανικότερη επιλογή(pes η fifa , ρυθμίσεις , mode)

Manual ε;

Να ξεκαθαρίσω κάτι που ισχύει για μένα και για πολλούς...

Θέλουμε ένα ποδοσφαιράκι που μας δίνει την δυνατότητα να χτιζουμε μια ομάδα και να παίζουμε online.

Μanual και FUT όπως και συ λες ,δεν γίνεται.

Αυτά τα σκορ πόλο με ξενερωσαν και μένα. 

Συμφωνώ και γω παιδιά με τις απόψεις που αναφέρατε παραπάνω και έχω το τεράστιο δείλημα και  αναρωτιέμαι όπως ο kosigr    πιο ποδοσφαιράκι θα μου ταιριάξει καλύτερα να ασχοληθώ εφέτος. Την διαρκεια του μουντιάλ είχα hypeριστεί τρελά και είχα προπαραγγείλει την Legend Edition του Προ , αλλά παίζοντας το και κυρίως στο ονλάιν κομμάτι του την ακύρωσα την παραγγελία . παρ όλο που το Προ φετος φαίνεται παιχνιδάρα , έχει κάνει απίστευτες και ορατότατες βελτιωσεις στο gameplay του και γενικότερα στους περισσότερους του τομείς ,
Ωστόσο ελέω σύνδεσής μου είχα στα μισά παιχνίδια του ντεμο ονλάιν λαγκ και αργή απόκριση στις εντολές. Και μιας και δεν με κόβω να ασχολούμε οφλάιν μαζί του αλλά και ούτε με φίλους πλέον με διπλά σε σπίτια κλπ μιας και μεγαλώσαμε και με τόσες υποχρεώσεις και οικογενειες, το ονλάιν κομμάτι του εκάστοτε τίτλου είτε λέγεται fut είτε myclub προσωπικά έιναι μονόδρομος.  Ετσι αποφάσησα και αφού δοκιμάσω και το ντεμο του φιφα στις 14 του Σεπτεμβρη να αγοράσω την Σπεσιαλ εκδοση του φίφα φέτος και με το προ να ασχοληθώ όταν και αν βγάλουνε την lite έκδοση δωρεαν κάποια στιγμή στο store. 
Για του φίφα λίγο πολύ τα έχεται πει όλοι αλλά και εγώ από τα διαφορα βίντεο που είδα μέχρι στιγμής δεν φαίνεται καμία ουσιαστική αλλαγή στο gameplay πέρα από κανα 2-3   τρίπλες , μερικά κοντρόλ, μια μπάρα στα σουτ με την μία . και λίγο  βελτίωση στον φωτισμό τα βράδυα 

Παρ όλα υτα όμως μιας και όπως είπα πριν το ονλάιν κομμάτι του εκάστοτε τίτλου θα με απασχολήσει εφέτος στα μάτια μου το (mmo)fut  είναι μονόδρομος 

@yiannis_thess το MyClub είναι πλέον playable, παραπάνω από playable θα έλεγα στο PS4. 

Δεν είναι εκείνη η τραγικότητα του 16.Μην το φοβάσαι. 

Οπότε νομίζω συμφωνούμε όλοι , σημασία έχει τι ψάχνει ο καθένας και τι τον ικανοποιεί.....

Και διαπίστωση ,κατά κοινή ομολογία, κανένα από τα...δύο ποδοσφαιρικά δεν είναι τέλεια.....

Οπότε κάνοντας τη μια η την άλλη επιλογή....κάτι θυσιάζεις...

No win-win situation, που λένε και στο χωριό μου 

Πρώτα απ όλα το μόκο που διάβασα,θεωρώ πως δεν ακούγεται ωραία σαν έκφραση γιατί έχει αρνητική σημασία.Σαν να "αποσιωπούμε" επίτηδες κάτι.

Τι γνώμη θέλετε να πούμε ρε παιδιά για το gameplay όταν δεν το έχουμε πιάσει στα χέρια μας?Περιμένετε πρώτα να βγει το demo και μετά.

Συμφωνω απολυτα μαζι σου...ακαμα δεν το ειδαμε κ γιαννη το εβγαλαμε...υπομονηηηηηηηη….

Μόλις έκανα pre-order το Fifa 19 την απλή εκδοσή για ps4 που θα κυκλοφορήσει στις 28/09.

Προσωπικά παίζω κυρίως Career Mode ή off-line με τους φίλους μου. όποτε από όσα έχω ακούσει και δει μου καλύπτει στις ανάγκες μου (καινούργια γήπεδα,δικαιώματα κλπ) και αυτός είναι ο λόγος που θα το αγοράσω.

Υ.Γ. θα ήθελα το χρόνου να δώσουν έμφαση στο Career Mode, στο οποίο πρέπει να κάνουν αλλαγές.

:yoman:

Εγώ εχω διαφορετική γνώμη για το online και για το 1vs1 γενικότερα. 

Πρέπει να είναι πιο arcade. Να μπαίνουν αρκετά γκολ ώστε να κερδίζει τις περισσότερες φορές ο καλύτερος. Αν είναι να μπαίνουν 1 γκολ με το ζόρι τότε χάνει το νόημα. Όποιος βάλει πρώτος γκολ κατά πάσα πιθανότατα κέρδισε... 

Ναι. Αν είμαι πολύ καλύτερος από κάποιον πρέπει να τον κερδίζω 7-0. Αν είμαι λίγο καλύτερος τότε 3-1 η 2-0.  Και ούτε πρέπει να θέλει οργάνωση για μια επίθεση. Λίγες πάσες και να μπορείς να φτάνεις στην περιοχή. Αν ο αντίπαλος μπορεί να διαβάσει την πάσα σου να στην κλέψει. Και να μην μπορεί να κάνει κατοχή μεγάλη ώστε να περιμένει να λήξει το παιχνίδι. 

Έχουμε 15 λεπτά το πολύ στο παιχνίδι. Όχι 90

Όλοι έτσι λέτε και στο τέλος.......το αποτέλεσμα είναι γνωστό.......χεχεχεχχεχε

Πανέμορφο το ρημάδι 

Καλημερα, το τσου λου θα ειναι σαν τον απλο σιζονς? θα επιλεγεις ομαδα και θα προσπαθεις να κατακτησεις την κουπα ονλαιν???

19 hours ago, Rambo13 said:

Μόλις έκανα pre-order το Fifa 19 την απλή εκδοσή για ps4 που θα κυκλοφορήσει στις 28/09.

Προσωπικά παίζω κυρίως Career Mode ή off-line με τους φίλους μου. όποτε από όσα έχω ακούσει και δει μου καλύπτει στις ανάγκες μου (καινούργια γήπεδα,δικαιώματα κλπ) και αυτός είναι ο λόγος που θα το αγοράσω.

Υ.Γ. θα ήθελα το χρόνου να δώσουν έμφαση στο Career Mode, στο οποίο πρέπει να κάνουν αλλαγές.

Aκριβως ετσι παιζω κ εγω και δεν εχω παιξει κ ουτε θα παιξω ποτε on-line πειραζω κ τα slide κ φτιαχνω ένα παιχνιδι με αργο ρυθμο που πραγματικα δεν το βαριεσαι.αυτο που γινεται στο on-line για να κερδισει ο καθενας...μ αυτό το ασυλυπτο ping-pong εμενα δεν με εκφραζει.

14 minutes ago, AndreLFC said:

@Bakogoal απο οτι βλεπω εφτιαξαν και τον υμνο του champions league.

Επιτελους! 

Δεν υπήρχε πιθανότητα...ΕΑ είσαι, σε αυτά είναι μανούλα. 

1 hour ago, AndreLFC said:

@Bakogoal απο οτι βλεπω εφτιαξαν και τον υμνο του champions league.

Επιτελους! 

οταν λεμε φτιαξαν;  τι ακριβως φτιαξαν;
απο τη μεση ξεκιναει παλι

2 minutes ago, flokiman said:

οταν λεμε φτιαξαν;  τι ακριβως φτιαξαν;
απο τη μεση ξεκιναει παλι

Ε καλά τώρα...ΕΑ είσαι, οι τύποι είναι αλλού για αλλού...τι περιμένεις;

1 minute ago, Bakogoal said:

Ε καλά τώρα...ΕΑ είσαι, οι τύποι είναι αλλού για αλλού...τι περιμένεις;

Μωρη τρολλομανα....

2 minutes ago, flokiman said:

Μωρη τρολλομανα....

Χαχαχα αφού ξεκίνησα το βιντεάκι από το 5ο λεπτό ξέρω γω.Δεν έχω ιδέα για τον ύμνο κτλ!

Μόνο gameplay κοιτάω, όλα τα υπόλοιπα προς το παρόν δεν με απασχολούν!

:hehe:

12 minutes ago, Bakogoal said:

Χαχαχα αφού ξεκίνησα το βιντεάκι από το 5ο λεπτό ξέρω γω.Δεν έχω ιδέα για τον ύμνο κτλ!

Αφου αντεχεις και το κοιτας, ηρωας εισαι.
Εγω αν ημουν ΕΑ θα σου εδινα δωρεαν key.

12 minutes ago, Bakogoal said:

Άκου μετά τον ύμνο πόσο ωραία ακούγονται οι οπαδοί.

25 minutes ago, alexakoss said:

Άκου μετά τον ύμνο πόσο ωραία ακούγονται οι οπαδοί.

Αυτό που μου αρέσει πιο πολύ είναι ο τρόπος που πέφτει βουβαμαρα στο γήπεδο όταν βάζει γκολ η φιλοξενούμενη ομάδα 

Σαν Αριανοσκυλο που ειμαι ξέρω...έχω ζήσει πολλες κηδείες στο Χαριλάου. 

Ανεξάρτητα από φιφα και προ......ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ τα λεφτά στο βίντεο είναι ο κόσμος μετά τον ύμνο. Πραγματικά, ξυπνάνε......αλλά συναισθήματα μέσα σου.......

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...