Jump to content
toninio

Γενική συζήτηση για Games

Recommended Posts

Πάντως συγχωρέστε με .. Αλλά δεν αντέχω άλλο Ιαπωνική φύση  κ κτίρια ρε γμτ.. Σαν τον κόσμο της from δεν έχει! 

Επίσης δε θυμαμαι αν το είχα γράψει αλλά οι της team ninja ζητούσαν feedback κ προτάσεις για όπλα στα επερχόμενα dlc του nioh2.... Με τα καινούρια όπλα είμαι καλυμμένος, είναι απολαυστικά οπότε τους έστειλα κάνα δυο μηνύματα να τους πω να το κάνουν πιο σκοτεινό κ να προσθέσουν ένα δύο κλειστοφοβικα κτιρια σαν το 1!!για να δούμε! 

Edited by AkisVarg
  • Like 1
  • Haha 3

7 minutes ago, AkisVarg said:

Πάντως συγχωρέστε με .. Αλλά δεν αντέχω άλλο Ιαπωνική φύση  κ κτίρια ρε γμτ.. Σαν τον κόσμο της from δεν έχει! 

Υπομονή έρχεται (?) trailer του elden ring

• Love 1
  • Like 1

Άκη το Nioh 2 δεν το έπαιξα αλλά το 1 που το είχα παίξει,δεν μοιάζει με το Ghost of Tshusima.

Το Tshusima είναι πολύ όμορφο,χωρίς δαίμονες κτλ.

Είναι η χαρά της όρασης και της ακοής.

Δεν είναι σκληροπυρηνικό rpg,πιο πολύ action είναι αλλά έχει ωραία μάχη,εύκολη -σε σχέση με τα souls like-αλλά απολαυστική.

• Like 2
  • Thanks 1

Διαβάζουμε γενικά πολύ καλά λόγια για το Ghost. Μάλλον θα το ξεκινήσω κι εγώ προσεχώς. Όμορφο και με καλή μάχη όπως λέτε, και ιστορία αρκετά Οκ από ό,τι φαίνεται. Έχει και stealth, από ό,τι μου λέει ένας φίλος που το χει ξεκινήσει. 

The Last of Us 2 έπαιξε κανείς; Εγώ το τελείωσα πριν 2-3 μέρες. Είχα παίξει τότε και το 1, όπως οι περισσότεροι, και για εμένα πρόκειται για πολύ καλά μεν παιχνίδια, που πρέπει κανείς να παίξει, αλλά δεν έχω και κανέναν τρελλό έρωτα. Πρόκειται όμως για μία άψογη δουλειά, φροντισμένη μέχρι την παραμικρή λεπτομέρεια, και σίγουρα κάνει και κάποια βήματα μπροστά (δεν εννοώ σε σχέση με το 1 φυσικά, αυτό είναι αυτονόητο, αλλά γενικά, σε σχέση με τα υπόλοιπα αντίστοιχα παιχνίδια), όσον αφορά gameplay και μηχανισμούς, πχ η ΑΙ των εχθρών είναι σε πολύ καλά επίπεδα. Γενικά, μοιάζει με next gen παιχνίδι των νέων κονσολών σε αρκετά σημεία. 

Για το παιχνίδι και το στόρι

Το στόρι είναι οκ, χωρίς όμως να σημαίνει ότι δεν θα μπορούσε να είναι καλύτερο, με τόσα χρονια ανάπτυξης από πίσω. Καλό που μας έβαλαν να δούμε και τις δύο πλευρές της ιστορίας, Ellie και Abby, χωρίς να υπάρχει απαραίτητα η καλή και η κακή πλευρά. Πάντως γενικά εμένα το στυλ της συγκεκριμένης σειράς, από το Part 1 ξεκινώντας, δεν με ξετρελλαίνει κιόλας. Πολλή σοβαρότητα\σοβαροφάνεια στο ύφος και τους διαλόγους, τσουπ και η κιθάρα με τη μελαγχολική μελωδία πάντα, κλπ κλπ. Σε κάποιες σκηνές δε, μου φάνηκε ότι χάζεψε η Naughty Dog, και δεν αναφέρομαι καθόλου στο τί θέλει να προωθήσει\πρεσβέυσει, αλλά στο πώς το κάνει. Γενικά όμως, είναι μία σπουδαία δημιουργία, με πολλή και καλή δουλειά από πίσω

Edited by toninio
  • Like 1

12 hours ago, toninio said:

Έχει και stealth

Έχει έχει...αλλά όταν πλησιάζεις σε ένα περίπολο τον Μογγόλων σου έχει επιλογή να τους προκαλέσεις,καλείς σε μονομαχία τον καλύτερο τους...

Αυτό που ακολουθεί είναι φοβερός μηχανισμός,τους εκτελείς αλά Kurosawa...άλλοι πέφτουν κάτω από τον τρόμο που τους προκαλείς,άλλοι τρέχουν να φύγουν...είναι πολύ ωραίο το παιχνίδι.

Το stealth είναι το easy mode κατά κάποιον τρόπο.

• Like 1
  • Thanks 1

To ghost of tsushima ειναι ενα απο τα καλυτερα παιχνιδια που εχω παιξει τα τελευταια χρονια.Γραφικα , ηχος , story  & μου αρεσει παρα πολυ το combat mode. Ειχα παρει & το Sekiro το οποιο & αυτο ηταν καλο ,αλλα για εμενα που εχω διαφορες υπωχρεωσεις το sekiro ηταν πιο πολυ ταλαιπωρια απο ευχαριστηση & χωρις να το εχω προχωρησει & πολυ.Αργοτερα θα γινοταν μαλλον υπερδυσκολο. Να παιζεις 50 φορες τον ιδιο εχθρο & να χανεις με 3 χτυπηματα ηταν πολυ πακετο. Το ghost ειναι challeging αλλα νομιζω οχι στο βαθμο του sekiro & εχει & επιπεδα δυσκολιας & οι μονομαχιες πραγματικα πολυ εντυπωσιακες

• Like 2

Τι θα γίνει με το Elden Ring βρε παιδιά ? Ακόμα τίποτα . Ποτε περιμένουν να βγάλουν κάποια είδηση ? Πέρασε χρόνος 

• Like 1

Δε πιστεύω να γίνει καμία στραβή κ να μην παίξει..... 

Ευτυχώς την Πέμπτη βγαίνει το πρώτο dlc του Nioh2 συν μια έξτρα δυσκολία στα υπάρχοντα επιπεδα(ng++, αλλαγή στην θέση των εχθρών, καινούρια όπλα, στολές κλπ) 

Τώρα για το elden ring πάλι... ευτυχώς είναι επιβεβαιωμενο ότι θα υπάρχει Co op.... Ας το κάνουν όσο δύσκολο θέλουν-ειδικά τα boss αλλά όταν πας με αλλους(άσχετα αν ανεβαίνει η δυσκολία-περίπου +15% για κάθε έξτρα παίκτη που θα καλέσεις) ξέρεις ότι θα το βγάλεις κάποια στιγμή.... Και εδώ είναι η μαγεία, το να πολεμάς με άλλους..... Θυμάμαι στο Ds3 που με το ξεκίνημα "κόβαμε" δρόμο να βρεθούμε στο 5ο επίπεδο όντως αδύναμοι μόνο κ μόνο για πάρουμε κάτι υλικά που θα δυναμωναν τα όπλα μας κ έπρεπε να βγάλουμε την dancer.... τι παλούκι, αλλά το γουστάραμε κ ας έφευγε όλο το βράδυ.... Ή τους δύο δαίμονες ταυτόχρονα κ καπάκι τρίτος πιο δυνατός... Άπειρες ώρες ειδικά  όταν ήταν αδύναμος σχετικά ο χαρακτήρας μας... Αλλά είχε το γούστο του... Με το που τον βγαζαμε καπάκι πηγαίναμε να βοηθήσουμε άλλους.... Masocore games(από το masochist κ το hardcore).. Αλλά αυτά που είδα κ διάβασα για το Sekiro απογοητευτηκα.... Πάντως οι κάτοχοι του pc λένε είχαν την πολυτέλεια να καλέσουν βοήθεια-καθώς κ να παίξουν pvp-με ένα patch κάποιου τύπου, υπάρχουν κ τα ανάλογα βίντεο στο yt....... Αυτά μπορεί κ τώρα να τα προσθέσει η from κ να το μοσχοπούλησει σε προνομιακή τιμή κ να γίνει της ποτανας αν ήθελε! 

Edited by AkisVarg
  • Like 2

Πωω το πρώτο dlc του Nioh2 τα σπάει.... Δωσαν κ ένα φανταστικό οπλο(που θυμίζει ένα από τα souls) αλλά θέλει εξάσκηση κ συνήθεια.... 

Πάντως βαλαν πολύ πράμα-έχεις με πολλά ν ασχοληθεις(κ δε μιλάω απλά να ανεβάσεις τον χαρακτήρα σου)... το εμπλουτίσαν με κάποια ακόμη rpg στοιχεία στα είδη υπεραρκετά υπάρχοντα.... Σ αυτό είναι δάσκαλοι, στο θέμα περιβάλλον θέλουν μαθήματα από from αν κ δύο καινούριες πίστες που δοκίμασα λένε κάτι παραπάνω από το κανονικό.... Κ μην ακούτε reviews που λένε 10 ώρες το dlc(αν τρέχεις φυσικά) αλλά αν το παίξεις νορμάλ σαν action/adventure όπου πρέπει να μάθεις κ τον κόσμο κ όχι απλά να περάσουμε την πίστα τότε θέλει πολλές ώρες-μου πήρε 2 ώρες να βγάλω την πρώτη πίστα με σωστό ψάξιμο, να βρω τα shortcut κλπ.... Τα μπος παραμένουν εύκολα σχετικά για έναν εμπειρο(κ καμία σχέση με τον βαθμό δυσκολίας των souls).... Απλά νερφαρανε κάποιες μαγείες, skills κλπ για να το κάνουν λίγο πιο δυσκολο:πχ το active skill damage από 28% το πήγανε στο 7%...ξεφτιλα δηλ αλλά αν είναι να τους κάνεις "φου" τότε καλύτερα... 

Το θέμα είναι ότι έως τα Χριστούγεννα θα έχουν βγει κ τα άλλα 2 dlc οπότε είμαστε καλυμμένοι μέχρι το elden ring! 

Edited by AkisVarg
  • Like 3

To αποκλειστικό της Microsoft το είδατε; 

Καλό φαίνεται.

• Like 3

First person action RPG? 
Απο εμένα έχει φάει άκυρο πριν καν βγει 

• Like 1

6 hours ago, Mean_Machine said:

First person action RPG? 
Απο εμένα έχει φάει άκυρο πριν καν βγει 

Γιατί ρε; 

Το Skyrim δεν το είχες παίξει;

Η Οbsidian είναι από πίσω,τα μέλη της Bethesda που είχαν κάνει Skyrim,Fallout κτλ.

Για μένα το Skyrim ήταν και παραμένει έπος...

Ανυπομονώ για τη νέα τους δουλειά.

1 hour ago, Bakogoal said:

Γιατί ρε; 

Το Skyrim δεν το είχες παίξει;

Η Οbsidian είναι από πίσω,τα μέλη της Bethesda που είχαν κάνει Skyrim,Fallout κτλ.

Για μένα το Skyrim ήταν και παραμένει έπος...

Ανυπομονώ για τη νέα τους δουλειά.

Το έπαιξα στο PS4 σε 3rd person . Τα fallout δεν τα ακούμπησα ποτε . Θέλω να βλέπω τον χαρακτήρα μου όταν παίζω RPG. Διαφορετικά υπάρχει και το call of duty και το battlefield ...(titanfall κτλπ) .

Είμαι της άποψης ότι τα RPG πρέπει να είναι σε 3rd person και τα shooting σε 1rst person.

• Like 3

Και γω δε μπορώ να παίξω (πλέον) first person games... Θυμάμαι φανατικός τότε των πρώτον resident κ όταν βγήκε το πρωτο σε first person έφαγα την ξενερα της ζωής μου.. άλλοι λέγαν ότι λόγω του ότι έχεις μειωμένο οπτικό πεδίο είναι πιο τρομαχτικό κλπ κλπ... Γούστα είναι αυτά αλλά θα συμφωνήσω με Νίκο πάνω διότι τα action/adventure πρέπει να παίζονται σε τρίτο πρόσωπο κ τα shooting σε πρώτο... Δηλ φαντάσου να μη βλέπεις το περιβάλλον κ να σου την πέφτουν 5 μαζί ταυτόχρονα όπως γίνεται στα soulborn/nioh... Το resident το 7 όμως το τερμάτισα αν κ  f.p κ μου αρεσε(ειδικά μετά το 6)

Edited by AkisVarg
  • Like 2

Εγώ πάλι δεν είμαι απόλυτος,τα tomb raider,τα uncharted,τα red dead έχουν shooting,ακόμη και τα ghost recon έχουν και μάλιστα πολύ καλό και είναι όλα third person.

Το Skyrim το έπαιζα μισό first και μισό third,στις μάχες το έβαζα first θυμάμαι,με βόλευε.

Για μένα rpg με μαγεία και σπαθιά είναι ο,τι καλύτερο!Ας έχει ο,τι camera θέλει.

Νίκο τα Fallout είναι τέλεια,σκέψου ένα Skyrim με άλλο θέμα,πολύ ωραία παιχνίδια,τα βρίσκεις και δέκα ευρώ που λέει ο λόγος,ρίξε μια ματιά στο YouTube,είναι μεγάλο κεφάλαιο,ειδικά το 3.

Εμενα μου είχε αρέσει και το 4 πάρα πολύ αν και είχε πέσει κράξιμο από τους "ειδικούς".

• Like 1
  • Thanks 1

Φαντάζεστε να έχει coop αυτό που ανέβασε ο Bakogoal με προοπτική πρώτου προσώπου; θα χάσει η μάνα το παιδί και το παιδί την μανα😄😅

Μιλάω καθαρά για action adventure και όχι παρειστικο shooter 

Edited by SAX
  • Haha 3

Και για εμένα το Skyrim ήταν και παραμένει παιχνίδι φαινόμενο. Third person το είχα παίξει κι εγώ και το άλλαζα σε first στο τόξο. Βασικά δεν έχω κι εγώ πρόβλημα, πχ Dishonored και Deus Ex, αλλά αυτά είναι και αρκετά stealth παιχνίδια. Σε third είναι σίγουρα πιο βολικό για δράση, μάχη κλπ. Εάν μπορούν να δίνουν επιλογή στους παίκτες, είναι το καλύτερο. Ωραίο πάντως αυτό το Avowed, έτσι δείχνει δηλαδή. 

Πήγα και πήρα και το Ghost of Tsushima, αλλά ρε γμτ δεν ξέρω, έχω ψιλοαπογοητευτεί. Πανέμορφο είναι, φοβερά περιβάλλοντα και γραφικά, πολύ καλή μάχη. Αλλά ρε γμτ, από συμπεριφορά Npcs, είναι εντελώς old gen. Κάθονται σαν χάνοι μέσα στο στρατόπεδό τους ξέρω γω, ενώ σε έχουν δει ότι πλησιάσες λίγο πριν ή ο αρχηγός τους συνεχίζει αμέριμνος τις πολεμικές του ασκήσεις, ενώ πριν λίγο σε κυνηγούσε, και στο μεταξύ έχεις φάει όλους τους άλλους κι έχει μείνει μόνος του. Είναι και το TLoU 2 που ήταν αρκετά μπροστά σε κάποια πράγματα, πχ ΑΙ, και τώρα αυτό μου φαίνεται εντελώς χαζό. Και από σενάριο όμως και ιστορία, δεν μου λέει τίποτα σπουδαίο. 

Για εμένα, το γεγονός του μήνα θα είναι το remake του πρώτου Μάφια (νομίζω βγαίνει τέλη Αυγούστου). Δεν πιστεύω να πιάσει το feeling του original, αλλά είναι ευκαιρία να ξαναπαίξουμε αυτό το classic σε πιο σύγχρονη μορφή.

• Like 1

Όταν φτάσεις στην πολιορκία της Yarigawa αν το γράφω σωστά...και γίνεις πραγματικά GHOST θα νιώσεις τη δύναμη του παιχνιδιού.

Εγώ το απολαμβάνω και δεν με ενοχλούν αυτά που λες για την A.I αν και όντως υπάρχουν,συμφωνώ μαζί σου.

Μόλις το τελειώσω ξεκινάω το Last of us part 2.

• Like 1

Ψάχνω που κ που να δω τίποτα για το elden ring αλλά σιγή ιχθύος... Εν τω μεταξύ αυτό με το άλογο λίγο δε μου αρεσε(θυμίζει αλλα παιχνίδια).... Υπομονή! 

Στο dlc του Nioh2 έχουν βάλει κάτι boss που είναι πολύ ζόρικα ειδικά στο dream of the demon που είμαστε κ ψιλοτουμπανιασμενοι... Το sloth talisman δε του κάνει τίποτα(αυτό που τους κάνει να πηγαίνουν πιο αργά) -άσε που το έχουν νερφαρει λιγο(κ καλά κάναν διότι καταντουσε γελοίο το πράμα)... Πραγματικά εφτυσα αίμα να βγάλω το boss μια που δεν μπορείς να καλέσεις βοήθεια... Το θέμα είναι ότι έχουμε κόντρα κάποιοι σκληροπυρηνικοι φίλοι στο psn(είμαι καλύτερος, όχι εγώ είμαι, όχι εγώ έχω καλύτερο χτισιμο κλπ-τα γνωστά)... Ε λέω βγάλτε το boss ρε αν μπορείτε αλλιώς μη μου ξαναμιληστε😅(έχει να πάρεις κ το τροπαιο).. Ε από τους 7πχ οι 3 μόνο τα έχουν καταφέρει κ έχει περάσει ένας μήνας που έγινε αυτή η κουβέντα, αν στείλω να ρωτήσω αν το βγαλανε(που δε το βγάλανε διότι φαίνεται) δε μου απαντάνε ή άλλος λέει πολύ δύσκολο δε βγαίνει!"την επόμενη φορά κράτα τις συμβουλές κ τις υποδείξεις για τον εαυτό σου, είμαι καλυτερος" του λέω! Δε ξέρετε(ή μάλλον ξέρετε) πόσο hardcore παίκτες υπάρχουν σε αυτά τα παιχνίδια! 

Edited by AkisVarg
  • Like 3

23 minutes ago, AkisVarg said:

Ψάχνω που κ που να δω τίποτα για το elden ring αλλά σιγή ιχθύος... Εν τω μεταξύ αυτό με το άλογο λίγο δε μου αρεσε(θυμίζει αλλα παιχνίδια).... Υπομονή! 

Στο dlc του Nioh2 έχουν βάλει κάτι boss που είναι πολύ ζόρικα ειδικά στο dream of the demon που είμαστε κ ψιλοτουμπανιασμενοι... Το sloth talisman δε του κάνει τίποτα(αυτό που τους κάνει να πηγαίνουν πιο αργά) -άσε που το έχουν νερφαρει λιγο(κ καλά κάναν διότι καταντουσε γελοίο το πράμα)... Πραγματικά εφτυσα αίμα να βγάλω το boss μια που δεν μπορείς να καλέσεις βοήθεια... Το θέμα είναι ότι έχουμε κόντρα κάποιοι σκληροπυρηνικοι φίλοι στο psn(είμαι καλύτερος, όχι εγώ είμαι, όχι εγώ έχω καλύτερο χτισιμο κλπ-τα γνωστά)... Ε λέω βγάλτε το boss ρε αν μπορείτε αλλιώς μη μου ξαναμιληστε😅(έχει να πάρεις κ το τροπαιο).. Ε από τους 7πχ οι 3 μόνο τα έχουν καταφέρει κ έχει περάσει ένας μήνας που έγινε αυτή η κουβέντα, αν στείλω να ρωτήσω αν το βγαλανε(που δε το βγάλανε διότι φαίνεται) δε μου απαντάνε ή άλλος λέει πολύ δύσκολο δε βγαίνει!"την επόμενη φορά κράτα τις συμβουλές κ τις υποδείξεις για τον εαυτό σου, είμαι καλυτερος" του λέω! Δε ξέρετε(ή μάλλον ξέρετε) πόσο hardcore παίκτες υπάρχουν σε αυτά τα παιχνίδια! 

Δυστυχως το elden ring παει για Ανοιξη(?) του 2021 απο τη στιγμη που δεν εχουμε ακομα καποιο νεο.Καποιοι λενε  οτι ισως εχουμε νεα αυτο το μηνα εκει γυρω στα τελη Σεπτεμβρη αλλα δεν νομιζω.

Με την κατασταση που επικρατει εχω αρχισει να σκεφτομαι και εγω την αγορα του Nioh 2 αν και δεν μου αρεσει με τιποτα το setting του παιχνιδιου(ατμοσφαιρα κλπ) ,αλλά έχω διαβασει οτι εστιαζει πολυ στο coop(δεν αισθανεσαι ποτε οτι παιζεις μονος) κατι το οποιο με ψηνει αρκετα.

Περιμενω και την ανακοινωση της SONY για  PS5 & Demon's Souls . Αν βγει μαζι με το launch της κονσολας τοτε θα περιμενω την ημερομηνια κυκλοφοριας του PS5 .Φυσικα πολυ μεγαλο ρολο θα παιξει και η τιμη της digital( φημολογειται για 400 ευρω.Παραπανω θα παει ακλαφτο αρχικα για εμενα μεχρι να πεσει στα 400.Πιο κατω απο 400 χλωμο το κοβω ειναι μεγαλη η χασουρα για τη Sony).

Edited by Mean_Machine
  • Like 3

Νίκο η ατμόσφαιρα δεν έχει σχεδόν- δυστυχώς-καμία σχέση με τα souls(στο 1 είχανε το κάστρο τουλάχιστον) αλλά ναι από coop δε θα αισθανθείς ποτέ μόνος, βέβαια όπως κ τα soulborne έτσι κ αυτό, όταν ξεκινάω μια καινούρια πίστα πάντα παίζω μόνος για να την μαθω(μονοπάτια κρυφά κλπ).... Εδω το μόνο καλό που μ αρέσει πιο πολύ σε σχέση με τα souls είναι όπως έχω πει το βάθος στην παραμετροποίηση του χαρακτήρα σου.... έχει πολύ ψάξιμο(πιο πολύ κ από το 1)κ ειδικά αν φαρμαρεις να βρεις τις στολές που πρέπει τότε θα ανταμοιφθεις(πάντα τσεκάρω το dmg που κάνω όταν αναβαθμίσω έστω κ ελάχιστα τον χαρακτήρα μου.... Απλά δεν έχει invade pvp(τουλάχιστον βάζουν την αρένα για 1vs1 αλλά φυσικά κ δεν έχει την ίδια αίσθηση του να κάνεις invade ή να σου κανουν). 

Τώρα κ γω όπως είχα γράψει, η κυκλοφορία του demonsouls είναι σοβαρός λόγος να αγοράσω το ps5(συμφωνώ κ με αυτό που λες για τιμή κλπ) με το που βγει το παιχνίδι αλλά ρε γμτ εγώ έχω την τάση να κολλάω με αυτά τα παιχνίδια, ή το ένα ή το άλλο.... Δε γίνεται να παίζω ταυτόχρονα κ elden ring κ demon... Και γω για άνοιξη την κόβω... Ρε λες να βγει καμία ψιλοπατατα το elden? Total open world λένε κ όπως είπα το άλογο λέγαν παίζει σημαντικό ρόλο για το που θα πας.... Δε μ αρέσουν αυτά λέμε! 

Edited by AkisVarg
  • Like 2

Ακη το elden ring αν εχει τα μισα απο αυτα που εχουν βγει ως leak πληροφοριες ολο  αυτο το διαστημα τοτε θα ειναι παιχνιδαρα. Το αλογο που λες επειδη μαλλον ο κοσμος του παιχνιδιου θα ειναι τεραστιος ,θα το χρειαζομαστε για να ταξιδευουμε στις διαφορες τοποθεσιες.Βεβαια οπως και εσενα ,ετσι και εμενα με ανησυχει λιγο για τις μαχες γιατι θελει προσοχη πως θα ενταχτει το αλογο στο combat(μην εχουμε τιποτα op καταστασεις και τρεχουμε). Απο την αλλη εχουν μιλησει για διαφορετικους τροπους παιχνιδιου(μαγειες ,οπλα κλπ).Μενει μονο καποια στιγμη να μας τα δειξουν σε ενα trailer εστω του 1 λεπτου. Πως και πως το περιμενω το παιχνιδι.

• Love 1
  • Like 2

To καλύτερο άλογο πάντως το είχε το Shadow of the Colossus, και σε physics και σε ΑΙ. 🙂

Το Ps5 πιθανό να χει κανένα 500άρικο. Τα 600 είναι πολλά. Εκτός αν μπορέσει η Σόνυ και το κρατήσει κάτω από 500. 

Επειδή δεν πρόλαβα και πολλά τελευταία (το Ghost ελπίζω να το ξαναπιάσω κάποια στιγμή), ένα ωραίο indie που είχα σταμπάρει είναι το Mark of the Ninja. Το χε πολύ φθηνά το Ps store, το κατέβασα και αξίζει πολύ. Είναι 2d stealth και φοβερά καλοφτιαγμένο (είναι της Klei entertainment, που χει βγάλει κι άλλα καλά παιχνιδάκια), πολύ καλοδουλεμένο gameplay, φοβερός ήχος και ατμόσφαιρα. 

ΥΓ: Bakogoal, αν και δεν έχω καμία τρέλα με τη σειρά Last of Us, το part 2 είναι τρομερό παιχνίδι. Πιάσε το οπωσδήποτε. 

Edited by toninio
  • Like 2

3 hours ago, toninio said:

Πιάσε το οπωσδήποτε. 

To έχω ανεβάσει σχεδόν όλο στο κανάλι μου στο YouTube.

Έχω μια μάνα,δόλια,που μου το ζήτησε,το γουστάρει,θυμοταν το πρώτο και μου λέει...δεν ανεβάζεις στο YouTube το part II...!

Δεν βλέπει μόνο τούρκικα serial τελικά !😅😂

Υ.Γ Βλέπω μιλάτε για άλογα...άλογο για μένα ήταν μόνο αυτό 

Edited by Bakogoal
  • Like 3