Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

zougaman

FIFA 18 Ultimate Team - Discussion Topic v2

Recommended Posts

15 hours ago, zezinho-10 said:

Για ποιο λόγο να δώσεις 3,6 μύρια για τον Πελέ όταν με αυτά τα λεφτά μπορείς να πάρεις prime ronaldinho η 90 gullit?ο Πελέ είναι ο ορισμός του υπερεκτιμημένου παίκτη και στο φιφα αλλά και στην πραγματικότητα.

Εχω δοκιμασει prime Ronaldinho και Gullit 90.

Ενταξει ο Rony ειναι οτι καλυτερο υπάρχει μετα το "φαινόμενο" (εχω ακομη 7 παιχνιδια μαζι του).

Ο Gullit δεν μου αρεσει καθολου, ισως σαν CAM να λεει αλλα ως CM δεν μου ταιριαξε, παιζω 4321, ευτυχως τον πουλησα καλα και δεν εχασα coins.

Δεν αλλαζω τον Vieira στο κεντρο με τιποτα.

Ο Pele ειναι "θρύλος" οχι απλά icon ;)

9 hours ago, stratisd said:

Εχω δοκιμασει prime Ronaldinho και Gullit 90.

Ενταξει ο Rony ειναι οτι καλυτερο υπάρχει μετα το "φαινόμενο" (εχω ακομη 7 παιχνιδια μαζι του).

Ο Gullit δεν μου αρεσει καθολου, ισως σαν CAM να λεει αλλα ως CM δεν μου ταιριαξε, παιζω 4321, ευτυχως τον πουλησα καλα και δεν εχασα coins.

Δεν αλλαζω τον Vieira στο κεντρο με τιποτα.

Ο Pele ειναι "θρύλος" οχι απλά icon ;)

Διαφωνώ ο 90 gullit είναι ο καλύτερος παίκτης στο φιφα, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν σου άρεσε.

Ο Πελέ είναι ο πιο υπερεκτιμημένος παίκτης στην ιστορία του ποδοσφαίρου.

1 hour ago, zezinho-10 said:

Διαφωνώ ο 90 gullit είναι ο καλύτερος παίκτης στο φιφα, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν σου άρεσε.

Ο Πελέ είναι ο πιο υπερεκτιμημένος παίκτης στην ιστορία του ποδοσφαίρου.

Τον ειχα CM σε 4321 στο κεντρο και δεν εκοβε με τιποτα. Aggression 0

Ουτε καλες τοποθετησεις, ουτε interceptions. Στριβει σαν καραβι και απλα εχει πολυ καλο passing και τελειωματα.

Απο physical δεν μπορω να καταλαβω πως γινοταν να χανει σχεδον ολες τις κοντρες και τα τζαρτζαρισματα, μαλλον το balance δεν βοηθαγε.

Ισως σε 433 με CAM να ειναι πολυ καλυτερος, σε CM εμενα δεν μου εκανε. Εχω Petit 88 και Vieira 86 και ειναι πολυ ανωτεροι και οι 2.

Προσωπικη μου γνωμη για οσο επαιξα μαζι του, αλλος μπορει να κανει "παππαδες" με δαυτον.

Εκανα μια ιταλική 11άδα για πλάκα και κυρίως να δοκιμάσω το σύστημα 4-2-3-1 με τα τρία επιθετικά χαφ και τα δύο αμυντικά, καιι πραγματικά σκέφτομαι να το γυρήσω ετσι και στην κανονική μου ομάδα γιατί μου έκατσε γάντι.Επαιξα λίγο σκουαντ μπατλς και δύο παιχνίδια ονλάιν και μου βγήκε τέλεια αυτό το συστημα,κυρίως σε αντεπιθέσεις που το έχω ρήξει τον τελευταίο καιρό. 
Το μόνο που δεν μπορώ να αποφασίσω είναι ποιον να πάρω για αριστερό δεκάρι μπροστά. Να πάω για Ντυμπαλα ή για Γκριζμάν?
Και οι δύο με τις αλχημείες που θα κάνω θα έχουνε 10 χημεία . Επίσης μεσαίος θα είναι ο Κόστα , Δεξιά σκέφτομαι  Χερνάντες και μπροστά λογικά Σονάλντο. 

ένας admin από την σελίδα....

Φωτογραφία του Polygnotos Karapanagiotidis.

1 hour ago, zougaman said:

Τις υπέρυθρες, τι τις έχει ανοιχτές...;;; Πάει η μπαταρία.

Με κοινς ή με λεφτά;;;;

6 hours ago, zougaman said:

Πω πω πάρα πολύ τυχερός ο τύπος, μπράβο του! Νομίζω ότι οποιαδήποτε υπερομαδα θέλει να κάνει την έχει ευκολα πλέον.Αχχχ..... Και μεις παιδευόμαστε με καθημερινο τρέιντινγκ να ενυσχήσομυε τα ταμία του συλλόγου χεχεχεχ ετσι είναι αυτά άμα σε θέλει ότι και να κάνεις σου κάθεται κάτι τέτοιο και το απολάμβλάνεις στο έπακρο! 
Εγώ το έχω πάρει απόφαση ότι το φίφα δεν με θέλει σε τύχη ( όσο το Προ με τις μαυρες μπαλες και για φέτος όταν το έπαιζα) ετσι ακολουθώ το ενστικτό μου και τις επενδύσεις με μεσκοπό το απότερο μελλοντικό κέρδος. Πανω σ αυτό ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος πότε και αν βγάλουνε κάποιο σκηνικό με ιρλανδούς όπως κάνανε περυσι μιας και αγόρασα καμιία 100+ και ιρλανδούς γ υατόν τον λόγο . 
Εδώ να πω ότι πούλησα και τους Γερμανούς που είχα και είχα τεράστιο προφιτ. Ειδικά κάποιοι ασημένιοι φευγανε για 4-5 χιλιάρικα.
το ίδιο περιμένω για Αγγλία και Ισπανία. Επίσης σκέφτομαι να οργανωθώ και για Σκωτία μιας και πέρυσυ είχε παίχτη και από εκίνο το πρωτάθλημα

Είδα μόλις βγήκανε καινούρια icons sbc. Ντεσαγί, Ράινκαρντ και Λάρσον. Σίγουρα θα κάνω τους δανεικούς Λάρσον και Ράινκαρντ να τους δοκιμάσω.
Επίσης ο Ράινκαρντ λογικά θα βγαίνει κανα 700χίλιαρο το πολύ το sbc του το κανονικό μιας και δεν θέλει icon exchange ,ελπίζω να τραβάει αν και δεν είδα τα στατς του ακόμα . Φαντάζομαι τράγος θα είναι στο κέντρο απροσπέλαστος κ ίσως λίγο κατσαπλιάς στα σουτ 

23 hours ago, vagoe said:

Με κοινς ή με λεφτά;;;;

Από SBC ICON. Το πακέτο που σου δίνει όταν θυσιάζεις έναν ICON, όταν το έκανα εγώ πήρα Βεράτι...

Με βλεπω για Ραικαρντ κεντρο και περιμενω για Κρεσπο μπροστα...

1 hour ago, theoman_10 said:

Ραινκαρτ τον πήρα δανεικό κ τον δοκίμσα σε 3-4 παιχνίδια κ μπορ΄ω να πω μου αρεσε παρα πολύ. Ενώ αντίθετα ο Λαρσον δεν με ενθουσίασε και νομίζω υπάρχουν και φθηνότεροι του λάρσον πολύ πιο αποτελεσματικοί παίκτες.
Σκέφτομαι και γω να τον κάνω κάποια στιγμή τον Ραινκαρτ  και όταν πέσουν οι τιμες,γιατί τώρα είδα ανεβήκανε πολύ οι τιμές όλως των sbc για τους ικονς  . Εχει και το απίστευτο χεταίηκο σγουρό μαλλί ,(αλλα Μύρτσου) σε συνδιασμό με το μουστάκι (αλλά Τσιαντάκη)και οποτε έκανε κοντινό η κάμερα με πόρωνε όλο και πιο πολύ αυτός ο συνδοιασμός καλτίλας χεχεχ
επίσης παρατηρώντας και τα στατιστικά του πολύ ευκολα θα έπαιζε νομίζω και στόπερ 

1 minute ago, yiannis_thess said:

Ραινκαρτ τον πήρα δανεικό κ τον δοκίμσα σε 3-4 παιχνίδια κ μπορ΄ω να πω μου αρεσε παρα πολύ. Ενώ αντίθετα ο Λαρσον δεν με ενθουσίασε και νομίζω υπάρχουν και φθηνότεροι του λάρσον πολύ πιο αποτελεσματικοί παίκτες.
Σκέφτομαι και γω να τον κάνω κάποια στιγμή τον Ραινκαρτ  και όταν πέσουν οι τιμες,γιατί τώρα είδα ανεβήκανε πολύ οι τιμές όλως των sbc για τους ικονς  . Εχει και το απίστευτο χεταίηκο σγουρό μαλλί ,(αλλα Μύρτσου) σε συνδιασμό με το μουστάκι (αλλά Τσιαντάκη)και οποτε έκανε κοντινό η κάμερα με πόρωνε όλο και πιο πολύ αυτός ο συνδοιασμός καλτίλας χεχεχ
επίσης παρατηρώντας και τα στατιστικά του πολύ ευκολα θα έπαιζε νομίζω και στόπερ 

Χαχαχα! 

Κοιτα εγω ειμαι απο αυτους που θελουν τον επιθετικο με 4/4 στα αστερια εστω για να ξερω οτι μπορω να κανω καποιες τριπλες παραπανω οταν χρειαστει γι'αυτο ανεφερα το Κρεσπο, επισης ο καλυτερος επιθετικος που χρησιμοποιησα ηταν ο Σεβα δεν ηθελα να τελειωσουν τα 20 παιχνιδια μαζι του!

Περιμενω το μαρκετ κρας για να κανω Ραικαρντ και αν σκεφτεις το σγουρο μαλλο με το μουστακι και διπλα το πονυ (Petit) που εχω διπλα του θα ειναι δυαδα που σκοτωνει, ο Φρανκ εχει και σουτακι που με βοηθαεο αρκετα διοτι αν βρεθω μονος δεν το σκεφτομαι!

12 hours ago, theoman_10 said:

Ακριβώς.  Έχω τον 85αρη μπροστά. Φτιάχνω και  το sbc του Ράικαρντ. Εύκολο φαίνεται. .......

Αυτό το wl άρχισε.....σχεδόν καλά.

10 hours ago, yiannis_thess said:

Ραινκαρτ τον πήρα δανεικό κ τον δοκίμσα σε 3-4 παιχνίδια κ μπορ΄ω να πω μου αρεσε παρα πολύ. Ενώ αντίθετα ο Λαρσον δεν με ενθουσίασε και νομίζω υπάρχουν και φθηνότεροι ........

10 hours ago, theoman_10 said:

Χαχαχα! 

Κοιτα εγω ειμαι απο αυτους που θελουν τον επιθετικο με 4/4 στα αστερια εστω γι.........

Δεν έχω παίξει Ροναλντο δεν έχω παίξει Πελέ, Μέσι, Σουαρεζ και άλλους Ικονς......αλλά θεωρώ ότι ο κρεσπο......όσον αφορά το θέμα σουτ-σκοράρισματος είναι το κάτι άλλο και το κατι διαφορετικό. Είναι ο απόλυτος σκόρερ, ο απόλυτος poacher o απόλυτος finisher. Πρώτη φορά δεν κλαίω 500Κ (όταν τον είχα πάρει).

4 minutes ago, vagoe said:

Δεν έχω παίξει Ροναλντο δεν έχω παίξει Πελέ, Μέσι, Σουαρεζ και άλλους Ικονς......αλλά θεωρώ ότι ο κρεσπο......όσον αφορά το θέμα σουτ-σκοράρισματος είναι το κάτι άλλο και το κατι διαφορετικό. Είναι ο απόλυτος σκόρερ, ο απόλυτος poacher o απόλυτος finisher. Πρώτη φορά δεν κλαίω 500Κ (όταν τον είχα πάρει).

Η αλήθεια είναι δεν τον έχω δοκιμάσει τον Κρέσπο αλλά έχω ακούσει πολύ καλά λόγια από αρκετούς και για τον 85 αρι και τον 87αρι ειδικά. Φαντάζομαι πως και ο πράιμ του θα είναι τεράστιος. Σίγουρα όταν βγει θα τον πάρω αρχικά δανεικό να τον δοκιμάσω . 
Εγώ από την άλλη τον Πραιμ Χερνάντες που έκανα τον θεωρώ την καλύτερή μου επένδυση μέχρι στιγμής για φέτος. Ταιριάζει γάντι στον τρόπο παιχνιδιού μου και τον θεωρώ τον καλύτερο σεντερ φορ από όσους έχω δοκιμ,άσει μέχρι τώρα. Μέχρι τα χρήματα που κυμαίνεται η κάρτα του. Γιατί Κρ. Ρονάλντο , Ροναλντίνιο κλπ εξωγήινοι είναι εκτός συναγωνισμού. 
από κάρτες που δοκίμασα και δεν μου πήγανε καθόλου καλά είναι βαν Μπάστεν Πραιμ και ινζάνγκι και για κάποιον περίεργο λόγο και ο σονάλντο ο 84αρης ο ινφορμ.
Επίσης  πρόσφατα πήρα να δοκιμάσω και τον Ινφόρμ Αλεσσαντρίνι και έπαθα την πλάκα μου με το πόσο Ορ είναι . Σίγουρα θα την κρατήσω για πάντα αυτήν την κάρτα στο κλαμπ

30 minutes ago, yiannis_thess said:

Η αλήθεια είναι δεν τον έχω δοκιμάσει τον Κρέσπο αλλά έχω ακούσει πολύ καλά λόγια από αρκετούς και για τον 85 αρι και τον 87αρι ειδικά. Φαντάζομαι πως και ο πράιμ του θα είναι τεράστιος. Σίγουρα όταν βγει θα τον πάρω αρχικά δανεικό να τον δοκιμάσω . 
Εγώ από την άλλη τον Πραιμ Χερνάντες που έκανα τον θεωρώ την καλύτερή μου επένδυση μέχρι στιγμής για φέτος. Ταιριάζει γάντι στον τρόπο παιχνιδιού μου και τον θεωρώ τον καλύτερο σεντερ φορ από όσους έχω δοκιμ,άσει μέχρι τώρα. Μέχρι τα χρήματα που κυμαίνεται η κάρτα του. Γιατί Κρ. Ρονάλντο , Ροναλντίνιο κλπ εξωγήινοι είναι εκτός συναγωνισμού. 
από κάρτες που δοκίμασα και δεν μου πήγανε καθόλου καλά είναι βαν Μπάστεν Πραιμ και ινζάνγκι και για κάποιον περίεργο λόγο και ο σονάλντο ο 84αρης ο ινφορμ.
Επίσης  πρόσφατα πήρα να δοκιμάσω και τον Ινφόρμ Αλεσσαντρίνι και έπαθα την πλάκα μου με το πόσο Ορ είναι . Σίγουρα θα την κρατήσω για πάντα αυτήν την κάρτα στο κλαμπ

Ναι.....ο Χερναντεζ είναι κι αυτός μεγάλος σκόρερ.....απλα νομίζω ότι έχει τρία σκιλλσ(;;;).

Ο Σον φέτος. .........δεν.......

27 minutes ago, vagoe said:

Ναι.....ο Χερναντεζ είναι κι αυτός μεγάλος σκόρερ.....απλα νομίζω ότι έχει τρία σκιλλσ(;;;).

Ο Σον φέτος. .........δεν.......

4 skills , 3 wf έχει  αλλά και πάλι ρήχνει παστέλια με το κιλό. Αυτο που μ αρέσει περισσότερο στον Χερνάντες είναι η εκρηκτικότητα που έχει στις κόντρτα επιθέσεις

16 minutes ago, yiannis_thess said:

4 skills , 3 wf έχει  αλλά και πάλι ρήχνει παστέλια με το κιλό. Αυτο που μ αρέσει περισσότερο στον Χερνάντες είναι η εκρηκτικότητα που έχει στις κόντρτα επιθέσεις

Χμμμμ. .....σορυ....λάθος πληροφόρηση είχα(είπα και γω, πολύ τεχνίτης.......για αύτα που έκανε στο γήπεδο).

2 hours ago, yiannis_thess said:

Που να δεις την Christmas card που εχω...απίστευτη καρτα, δεν υστερει πουθενα.

Καλημερα, πρεπει να εχει αλλαξει το pack weight αισθητα αυτες τις μερες.

Ισως λογω lunar year.

Χτες μου εδωσε ενα 125Κ pack (32 rare παιχτες) και πετυχα 2 ΙF Parejo και Carvalho.

Μετα σε ενα απο τα sbc μου εδωσε Pogba.

και σημερα το πρωι στο αλλο sbc Kante.

Eχω κανει ΟΛΑ τα marquess απο day1, εχω κανει σχεδον ολα τα flash sbc οποτε εβγαιναν, εχω την icon edition οποτε μεχρι προχθες ανοιγα 2 jumbo premium pack καθε εβδομαδα και βγαινω σταθερα elite 3-1 καθε εβδομαδα.

Μπορειτε να φανταστειτε ποσα πακετα εχω ανοιξει;;;

Ε μεχρι τωρα ο πιο ακριβος(οχι high rared το τονιζω) ακριβος ηταν ο Bonucci αν θυμαμαι και καλα στην αρχη, κοντα 100Κ εκανε.

Πως γινεται σε 2 μερες να εχω πετυχει σχεδον 700Κ σε packs?

Pack weight προφανως.

27 minutes ago, stratisd said:

Καλημερα, πρεπει να εχει αλλαξει το pack weight αισθητα αυτες τις μερες.

Ισως λογω lunar year.

Χτες μου εδωσε ενα 125Κ pack (32 rare παιχτες) και πετυχα 2 ΙF Parejo και Carvalho.

Μετα σε ενα απο τα sbc μου εδωσε Pogba.

και σημερα το πρωι στο αλλο sbc Kante.

Eχω κανει ΟΛΑ τα marquess απο day1, εχω κανει σχεδον ολα τα flash sbc οποτε εβγαιναν, εχω την icon edition οποτε μεχρι προχθες ανοιγα 2 jumbo premium pack καθε εβδομαδα και βγαινω σταθερα elite 3-1 καθε εβδομαδα.

Μπορειτε να φανταστειτε ποσα πακετα εχω ανοιξει;;;

Ε μεχρι τωρα ο πιο ακριβος(οχι high rared το τονιζω) ακριβος ηταν ο Bonucci αν θυμαμαι και καλα στην αρχη, κοντα 100Κ εκανε.

Πως γινεται σε 2 μερες να εχω πετυχει σχεδον 700Κ σε packs?

Pack weight προφανως.

καλά εντάξει σε μένα έδωσε κάτι σάπιους. Ειδικά στο 81+ totw tradeable με έδωσε τον αχρηστο raul. με 83+ ομάδα + 2 totw. 

Εμενα δεν μου έδωσε καν το pack ούτε το kit. Ea sports Vancouver Canada !!!

Ρε σεις κανω το τελευταιο sbc αυτο με τη Tiguana πριν λιγο και μου εδωσε Boateng !!!!

Εχει παθει "Polygnotos" το account μου 

:hehe::hehe::hehe::hehe:

Εμένα πάλι δεν με θέλει καθόλου η ΕΑ ...Είχα 1.2 μυρρια στην άκρη, ε΄κανα τον Ράινκαρτ και με όλα τα υπόλοιπα κόινς μου την έδωσε και άνοιξα πακέτα όλων των ειδών . Ο καλύτερος που πέτυχα ο Βεράτι χεχεχεχ Εφυγε για 30 χιλιάρικα. Επίσης έκανα και 4-5 TOTW upgrade. Και εκέι τίποτα απόλύτως 2 φορές το αριστερό μπακ του Αγιαξ και τις υπόλοιπες κάτι κομπαρσοι.
Και έμεινα με 50  χιλιαδες κόινς και ησύχασα! Πάλι καλά που έκανα εχθές και τον Ράινκαρτ φθηνά και δεν τα έριξα και εκείνα σε πακέτα 

• Create New...