Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

zougaman

FIFA 18 Ultimate Team - Discussion Topic v2

Recommended Posts

13 minutes ago, Platini_Athens said:

Μολις ανοιξα το πακετο που δινει το παιχνιδι...και μου ετυχε ο Ντραξλερ ο 84 (χρυσος).....καλος????

Επισης Ματουιντι Μπακαγιοκο και Ντεμπελε σπεσιαλ καρτες....

Οι σπεσιαλ είναι καλές, νομίζω...

10 hours ago, Platini_Athens said:

Μολις ανοιξα το πακετο που δινει το παιχνιδι...και μου ετυχε ο Ντραξλερ ο 84 (χρυσος).....καλος????

Επισης Ματουιντι Μπακαγιοκο και Ντεμπελε σπεσιαλ καρτες....

βρεστε μου εναν παιχτη "καλο" που να εχει κατω απο 85(89 λεω εγω, αλλα ας ειναι........)pace και θα παω να τον αγορασω......... To τριπτυχο της επιτυχιας ειναι pace(ανω του 85 τουλαχιστον.......), driblling(ανω του 87 τουλαχιστον........) και shooting(ανω του 85 τουλαχιστον)..........για φετος. Για του χρονου βλεπουμε.........

μπλε ντανι αλβες σε εμενα και μαυρο ζερμαιν

3 minutes ago, TOL1S said:

μπλε ντανι αλβες σε εμενα και μαυρο ζερμαιν

Yποκειμενικα Τολη και γω σου λεω 100 παιχτες. Αντικειμενικα ομως αυτους τους 2(απο τους οποιους μονο ο Germain ειναι εργαλειο)............δεν τους εχεις κανενας................Και πριν ειπα "καλος" οχι καλος..........

προσθεσαν στο fifa mobile τις πιθανοτητες για το τι θα περιεχει το πακετο που θα ανοιγετε,πιαθανων να υπαρχει και στο φιφα 19 αυτο

DjXwrZxXoAIj2-n.jpg

DjXwqswX4AY83Ty.jpg

Νέο patch..

Hey FIFA Fans,

The latest title update for FIFA 18 is now available.

This update includes the following:

Made the following changes in Language Selection:
Players will no longer be able to select a language when launching the game. The language used will be the language currently selected in Origin.
Players can change this language within the Origin client.

Made the following changes in FIFA World Cup™:
Changes made to the team sheets in the FIFA World Cup™ Online Tournament will now save and persist between boot sessions.
Changes will be saved to a file called WC Online Squad Customisations.

Removed the Cup window in the FIFA World Cup™ Online Tournament.
This means that the FIFA World Cup™ Online Tournament will no longer reset each week.

Addressed the following issues in FIFA World Cup™:
The Customize Controls and Game Settings tiles now work correctly with the settings defined in the Accessibility Settings screen.
Rarely the game would crash when attempting to rapidly progress through the FIFA World Cup™ Online Friendlies match flow.

Addressed the following issues in FIFA World Cup™ Ultimate Team:
A crash during the FIFA World Cup™ Ultimate Team club creation flow for some players.
This crash would occur if the player selected a language when launching the game that did not match the
default language selected in Origin.
Toggling between the two teams on the Player Ratings screen in the Pause Menu would sometimes cause the player heads to change size.
Accepting a game invite to another mode within FIFA, while in the FIFA World Cup™ Ultimate Team menus, was causing some visual corruption until the game was shut down and restarted.
Players sometimes getting an error message following the completion of the group stage of the FIFA World Cup™ Ultimate Team Online Tournament.
The Swap With Duplicate option was not properly displaying on a Player Item in Duplicate Storage if you had just sent another version of that Player Item to your Club.
Players getting an error message when attempting to send a duplicate Player Item to their Duplicate Storage after they have swapped that Item with an item in their Active Squad.
The latency bars were not properly displaying the latency to the server in the FIFA World Cup™ Ultimate Team Online Tournament mode.

Addressed the following issues in FIFA Ultimate Team:
Rarely the game would crash after entering and exiting FIFA Ultimate Team numerous times.

Addressed the following issues in Career Mode:
A crash when searching for a player that you had previously scouted on a different team if that player had been fully scouted by your 6th hired scout.

Addressed the following issues in Gameplay:
Rarely the game would crash if you suspended and resumed the game while in the Instant Replay screens.

Thanks to those who’ve provided feedback. Throughout the course of the FIFA 18 season we'll provide you with more information and updates if and when they become available.

The FIFA Team

Aνηκω στους gamers που δεν λιωνουν πολυ με το φιφα (αρα δεν το εχω ''ανακαλυψει'' σε μεγαλο βαθμο).

.....ωστοσο σκευτηκα κατι, το τεσταρα (θα το ξανατεσταρω φυσικα) και ειπα να ποσταρω το ....1ο result.

Λοιπον προς αξιοτιμους  @vagoe @Mitropoulos1 και αγαπητους φιλους του φουτ/φορουμ  (που ισως να μην το εχετε δοκιμασει πχ λογω χρονου)....

ειπα να ξαναδω το παιχνιδακι απο την αρχη...και αρχισα να παιζω οφλαιν φουτ.....επαιξα την 1η κουπα που εχω διαγραψει και στην συνεχεια τη 2η....παραθετω φωτο:

https://postimg.cc/image/6zexg9959/

Με την 3η προσπαθεια (ψιλοδυσκολακι κατεμε αφου δεν εχεις την πολυτελεια να χασεις βαθμους) βγηκα αηττητος ( πως ομως....επαιξα ολα τα ματς παρεα με το γνωστο πινακακι καθως και με training καρτες στους παιχτες μου, κυριως στον τερματα, στον ενα CDM και στους CAM, ST, ST......παιζω 3 5 2)

https://postimg.cc/image/nzxtoywh9/

....το πακετο που πηρα σαν δωρο μου εδωσε τον 94αρη Βερραττι https://postimg.cc/image/ibriy4a59/

Μια που κοιταξα 28.000 μπορει να τα πιασει (το λιγοτερο). Μπορει να μην τον αγορασει και κανενας βεβαια χα χα χα....παιζει να μην τον πουλησω.

Οπως ειπα στην αρχη....αργα τα σκευτηκα ολα αυτα.....αν ηταν Σεπτεμβριος παιζει να επρεπε να ξεκινησω ετσι......και οχι βουρ ονλαιν μονο. 

Το συμπερασμα δλδ που βγαζω ειναι οτι το παιχνιδι ΘΕΛΕΙ να παιζεις ΚΑΙ ΟΦλαιν.

Ισως ετσι διαβαζει το παιχνιδι οτι παιζεις και σε αποζημειωνει....ισως να μετραει ΚΑΙ το οφλαιν μερος του παιχνιδιου (κουπες) και τοτε σε καποια ματς να εχεις το αβανταζ (χαντικαπ) εναντι αντιπαλων που δεν εχουν ασχοληθει πολυ.

Δεν θελω να ειμαι απολυτος για οσα μολις εγραψα, μπορει να ηταν απλα τυχη.

Ομως φετος ανοιξα αρκετα πακετα (αγοραζοντας τα με κοινς που εβγαλα μεσα απο το παιχνιδι +1 που πηρα με φιφα ποιντς και μου εβγαλε καλυτερο τον χρυσο Κειχιλ της Τσελσι) και δεν ειδα κατι καλο......

Με λιγα λογια οτι πακετο ανοιξα πριν ασχοληθω με το οφλαιν ......μαπα το καρπουζι!!!!! 

εγω επαιξα το 90% των αγωνων offline,τα περισσοτερα ειναι στο squad battle και απο το offline season το εχω αφησει D2,εδω οι καλυτερες μου καρτες για να συγκρινεις.

καποιος απο τους ερικσεν και ντιμπαλα η και οι 2 δεν θυμαμαι ακριβως, ηταν απο ανταλλαγη 11 χρυσων για 2 παικτες.

FOanxqo.pngY5w2vek.png

θενξ @TOL1S (εννοειται εισαι κι εσυ στους αξιοτιμους-σε ξεχασαααα- χε χε) ....μια χαρα σε βρισκω!!!!!...εγω στο squad battle δεν εβγαλα κατι καλο...μεχρι που αρχισε προσφατα το παιχνιδι να δινει (σε ολους λογικα) κατι μωβ σπεσιαλ καρτες (οχι σε πακετα, 3 3 τις εδινε αν θυμαμαι καλα) ......μου δωσε πχ  Μπαπε, Μαρσιαλ ....

..ισως επειδη το αφησες στην ντιβ 2...ισως στην 1 δινει καλυτερες ακομα....ξερω γω.

5 minutes ago, Platini_Athens said:

αρχισε προσφατα το παιχνιδι να δινει (σε ολους λογικα) κατι μωβ σπεσιαλ καρτες

C22KA5Y.pnge4NHe5j.png

On 2/8/2018 at 5:59 ΜΜ, Platini_Athens said:

Aνηκω στους gamers που δεν λιωνουν πολυ με το φιφα (αρα δεν το εχω ''ανακαλυψει'' σε μεγαλο βαθμο).

.....ωστοσο σκευτηκα κατι, το τεσταρα (θα το ξανατεσταρω φυσικα) και ειπα να ποσταρω το ....1ο result.

Λοιπον προς αξιοτιμους  @vagoe @Mitropoulos1 και αγαπητους φιλους του φουτ/φορουμ  (που ισως να μην το εχετε δοκιμασει πχ λογω χρονου)....

ειπα να ξαναδω το παιχνιδακι απο την αρχη...και αρχισα να παιζω οφλαιν φουτ.....επαιξα την 1η κουπα που εχω διαγραψει και στην συνεχεια τη 2η....παραθετω φωτο:

https://postimg.cc/image/6zexg9959/

Με την 3η προσπαθεια (ψιλοδυσκολακι κατεμε αφου δεν εχεις την πολυτελεια να χασεις βαθμους) βγηκα αηττητος ( πως ομως....επαιξα ολα τα ματς παρεα με το γνωστο πινακακι καθως και με training καρτες στους παιχτες μου, κυριως στον τερματα, στον ενα CDM και στους CAM, ST, ST......παιζω 3 5 2)

https://postimg.cc/image/nzxtoywh9/

....το πακετο που πηρα σαν δωρο μου εδωσε τον 94αρη Βερραττι https://postimg.cc/image/ibriy4a59/

Μια που κοιταξα 28.000 μπορει να τα πιασει (το λιγοτερο). Μπορει να μην τον αγορασει και κανενας βεβαια χα χα χα....παιζει να μην τον πουλησω.

Οπως ειπα στην αρχη....αργα τα σκευτηκα ολα αυτα.....αν ηταν Σεπτεμβριος παιζει να επρεπε να ξεκινησω ετσι......και οχι βουρ ονλαιν μονο. 

Το συμπερασμα δλδ που βγαζω ειναι οτι το παιχνιδι ΘΕΛΕΙ να παιζεις ΚΑΙ ΟΦλαιν.

Ισως ετσι διαβαζει το παιχνιδι οτι παιζεις και σε αποζημειωνει....ισως να μετραει ΚΑΙ το οφλαιν μερος του παιχνιδιου (κουπες) και τοτε σε καποια ματς να εχεις το αβανταζ (χαντικαπ) εναντι αντιπαλων που δεν εχουν ασχοληθει πολυ.

Δεν θελω να ειμαι απολυτος για οσα μολις εγραψα, μπορει να ηταν απλα τυχη.

Ομως φετος ανοιξα αρκετα πακετα (αγοραζοντας τα με κοινς που εβγαλα μεσα απο το παιχνιδι +1 που πηρα με φιφα ποιντς και μου εβγαλε καλυτερο τον χρυσο Κειχιλ της Τσελσι) και δεν ειδα κατι καλο......

Με λιγα λογια οτι πακετο ανοιξα πριν ασχοληθω με το οφλαιν ......μαπα το καρπουζι!!!!! 

@@ καλαβρεζικα. Στην αρχή της σεζόν έπαιξα το 80% οφ λαιν(έχω να παίξω από το 2007.......ΠΡΟ) scuad battles.....τίποτα.

Ξαναλέω κάτι που έγραψα.......ΣΚΙΛΛΣ!!!!Όποιος δεν ξέρει σκιλλσ (και ταχυτητα,) είναι καταδικασμενος. Την καλή, στενή άμυνα την διάσπας μόνο με "υδραυλικές" κινήσεις και ταχύτητα εάν δεν έχεις αυτά.......τα πράγματα είναι δύσκολα. Από κει και πέρα......Όσο πιο πολλά παιχνίδια παίζεις τόσο το καλύτερο.......εκεί παίρνεις το "μπονους"........

Squad battles 40 στις 40 και το bonus ματς κάθε βδομάδα στο επίπεδο που παίζουν όλοι, ένα πριν το ανώτερο. 

Dragback ανελέητα και roulette όταν συγκλινω από πλάγια. Exploit και άγιος ο θεος. 

12 minutes ago, Bakogoal said:

Squad battles 40 στις 40 και το bonus ματς κάθε βδομάδα στο επίπεδο που παίζουν όλοι, ένα πριν το ανώτερο. 

Dragback ανελέητα και roulette όταν συγκλινω από πλάγια. Exploit και άγιος ο θεος. 

Ναι ναι καλά. ........

Δε μου λες.......φέτος που δεν θα πάρεις φίφα.....να δούμε τι θα κάνεις....

1 hour ago, vagoe said:

Ναι ναι καλά. ........

Δε μου λες.......φέτος που δεν θα πάρεις φίφα.....να δούμε τι θα κάνεις....

Σοβαρά μιλάω 40 στα 40...

Τους πρώτους τρεις μήνες. Ο Στρατής τα θυμάται...άνοιξα τα πακέτα, τα ξανα-άνοιξα...3 μήνες αυτή τη δουλειά έκανα...Μέχρι που ξενέρωσα με το pack luck, είχα και παρέα στο άλλο....και έφυγα. 

58 minutes ago, Bakogoal said:

Σοβαρά μιλάω 40 στα 40...

Τους πρώτους τρεις μήνες. Ο Στρατής τα θυμάται...άνοιξα τα πακέτα, τα ξανα-άνοιξα...3 μήνες αυτή τη δουλειά έκανα...Μέχρι που ξενέρωσα με το pack luck, είχα και παρέα στο άλλο....και έφυγα. 

Εδώ δεν υπήρχε pack luck στα πακέτα των wl, θα είχε στα πακέτα των squad battles;;;;

Ας μην γελιόμαστε........no money, no honey........όσον αφορά τα πακέτα..........

22 minutes ago, vagoe said:

Εδώ δεν υπήρχε pack luck στα πακέτα των wl, θα είχε στα πακέτα των squad battles;;;;

Ας μην γελιόμαστε........no money, no honey........όσον αφορά τα πακέτα..........

Δεν έχεις άδικο, στο 17 είχα λιώσει στο wl και εκεί έπαιρνα τα 3 μου...φέτος είδα πει μέχρι να κάνω ομαδάρα θα πέσει πολύ farming αλλά και πάλι τζιφος!

Δεν εχει να κανει αυτο με το offline, εχουν ανεβασει το pack luck και ετσι βγαζεις πιο ευκολα special καρτες, ενας τροπος να σε κρατησουν Αυγουστο μηνα ενεργο!

58 minutes ago, theoman_10 said:

Δεν εχει να κανει αυτο με το offline, εχουν ανεβασει το pack luck και ετσι βγαζεις πιο ευκολα special καρτες, ενας τροπος να σε κρατησουν Αυγουστο μηνα ενεργο!

Τρίμηνο από Οκτώβρη μέχρι Δεκέμβρη...τώρα να το βάλουν στον π@το τους το pack luck .

17 hours ago, vagoe said:

@@ καλαβρεζικα. Στην αρχή της σεζόν έπαιξα το 80% οφ λαιν(έχω να παίξω από το 2007.......ΠΡΟ) scuad battles.....τίποτα.

Ξαναλέω κάτι που έγραψα.......ΣΚΙΛΛΣ!!!!Όποιος δεν ξέρει σκιλλσ (και ταχυτητα,) είναι καταδικασμενος. Την καλή, στενή άμυνα την διάσπας μόνο με "υδραυλικές" κινήσεις και ταχύτητα εάν δεν έχεις αυτά.......τα πράγματα είναι δύσκολα. Από κει και πέρα......Όσο πιο πολλά παιχνίδια παίζεις τόσο το καλύτερο.......εκεί παίρνεις το "μπονους"........

οκ ερωτηση.....πες μου αν κανω λαθος....λες οφλαιν και σκουαντ μπατλς.....αλλα εκει οτι σου δινει δεν μπορεις να το πουλησεις και να βγαλεις κοινς.....σωστα???

εμενα μου δωσε τωρα 94αρη Βερραττι.....οχι στο σκουαντ μπατλς αλλα στο απο κατω δλδ στο οφλαιν σιζονς....ντιβ 1.....τον οποιο  ΜΠΟΡΩ να πουλησω....και αν επαιζα απο την αρχη της κυκλοφοριας του παιχνιδιου...ισως να ηταν κι ολας πιο ακριβος .....να εβγαζα καλο παραδακι.....λεω τωρα....χωρις να ειμαι απολυτος.

Συμφωνω για τον χειρισμο (σκιλλς)....εννοειται οσο πιο καλος εισαι τοσο πιο πολλες πιθανοτητες εχεις να δημιουργησεις συνθηκες για γκολ. 

1 hour ago, Platini_Athens said:

οκ ερωτηση.....πες μου αν κανω λαθος....λες οφλαιν και σκουαντ μπατλς.....αλλα εκει οτι σου δινει δεν μπορεις να το πουλησεις και να βγαλεις κοινς.....σωστα???

εμενα μου δωσε τωρα 94αρη Βερραττι.....οχι στο σκουαντ μπατλς αλλα στο απο κατω δλδ στο οφλαιν σιζονς....ντιβ 1.....τον οποιο  ΜΠΟΡΩ να πουλησω....και αν επαιζα απο την αρχη της κυκλοφοριας του παιχνιδιου...ισως να ηταν κι ολας πιο ακριβος .....να εβγαζα καλο παραδακι.....λεω τωρα....χωρις να ειμαι απολυτος.

Συμφωνω για τον χειρισμο (σκιλλς)....εννοειται οσο πιο καλος εισαι τοσο πιο πολλες πιθανοτητες εχεις να δημιουργησεις συνθηκες για γκολ. 

Αυτή εδώ τώρα, η περίοδο που περναμε......είναι η περίοδος της π@@στιας......δηλαδή.....σω λέει η ΕΑ " πάρε πακέτα με μπλε........ανεξάρτητα αν κάνουν 20Κ, πλέον, έτσι ώστε να σε έχω κοντά μου......κτλ κτλ κτλ...." για μένα αν θες την γνώμη μου......αυτή είναι η ΠΙΟ δίκαια περίοδος, διότι ΌΛΟΙ έχουν ομαδαρες και γίνονται πιο δίκαια παιχνίδια. Τώρα είναι η πιο κατάλληλη εποχή για να δεις "πόσα απίδια πιάνει ο σάκος".......Εγώ, φέτος, είδα και κατάλαβα ακόμα πιο πολλά από πέρυσι........φέτος έχω σχεδόν καταφέρει να κάνω μια ομάδα.....περεμφερη....με αυτό που θέλω και έχει και συνέχεια.....

11 hours ago, Bakogoal said:

Τρίμηνο από Οκτώβρη μέχρι Δεκέμβρη...τώρα να το βάλουν στον π@το τους το pack luck .

Εμενα μου λες; Τραγικοι ειναι για να σε κρατησουν.. Αμα ειναι καλο το 2κ στο 19 παει το φιφα..

1 hour ago, theoman_10 said:

Εμενα μου λες; Τραγικοι ειναι για να σε κρατησουν.. Αμα ειναι καλο το 2κ στο 19 παει το φιφα..

Πρώτη φορά μετά το 11 που δεν έγινε pre-order.

Δειτε εδω την μουφα....και στους 2 ημιτελικους του world cup η "φιφιλα"

εδωσε ρεσιταλ...Στον πρωτο ζευγαρι του ημιτελικου με 2 στα 2 κορνερ καταφερε αψογα το παιχνιδι να εκνευρισει τον Μαλτεζο και εκει τελειωσαν ολα....

Στο δευτερο ζευγαρι του ημιτελικου ο Δανος μια κλαση ανωτερος κι ομως το μαξουμι με "σπρωξιμο" του παιχνιδιου επιβεβαιωσε το "ΕΑIDS".

Στον τελικό ο msdosary ήταν ανώτερος και στα δύο ματς και τα κέρδισε χωρίς να δεχτεί γκολ. 

Αν μελετήσεις τον τρόπο παιχνιδιού του:Κράτημα μπάλας, τελείωμα, πίεση,τότε θα αγαπήσεις λίγο περισσότερο το FIFA. 

Εμείς προσαρμοζόμαστε στα παιχνίδια, όχι αυτά σε μας.

• Create New...