Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

zougaman

FIFA 18 Ultimate Team - Discussion Topic v2

Recommended Posts

@Bakogoal @alexisss13 θα σας έλεγα να διαβάσετε πάλι τον τελευταίο post του Mean_machine ώστε να καταλάβετε ότι είχαν γίνει ενέργειες και δεν καθόμασταν!

Οι Mods ξέρουν πολλοί καλά τι συζητήσεις έχουν γίνει και τιμωρίες οπότε τα περί ανοχής και ατιμωρησίας δεν στέκουν. (στο έχω πει ξανά @Bakogoal αλλά το ξέχασες μάλλον)

Και άλλα μέλη έχουν ξεφύγει παραπάνω από μια φορά και είναι ακόμα εδώ ....

Και ΔΕΝ παίζει ρόλο ποιος το ξεκίνησε. Οι κανόνες ισχύουν για όλους. Αν σας βρίσουν, δεν απαντάτε με βρισιές αλλά το αναφέρετε.

Όσο για τις σπόντες @Bakogoal μπορείς να δεις το ιστορικό των μηνυμάτων μας και θα δεις τι απαντήσεις πήρες!

Να πω και γω την γνώμη μου και τέλος, ας σβηστεί.

Λοιπόν πολύ αξία έχουμε δώσει σε αυτό το άτομο,η αρνητική δημοσιότητα που πήρε το φόρουμ προς τα έξω(διότι πιστέψε με,πήρε)είναι μεγαλύτερη από αυτά που "πρόσφερε" .....τέτοια άτομα που ούτε στον εχθρό σου δε λες τέτοια, αποκλείονται παντώς δια ροπάλου απο οποιαδήποτε δημόσια συμμετοχή.

Το αν φταίνε και κάποιοι mods για την ανοχή λόγω φιλίας δε ξέρω και δε θα τους κρίνω.(και μένα ο Ακης είναι κολλητος μου αλλα αυτό δε σηναίνει ότι χαίρω κάποιας ασυλίας-όπως κανένας πιστεύω).

Αντί να χαιρόμαστε που άνοιξε τόπικ για το φίφα 19 (και υπάρχουν νέα για το προ)ασχολούμαστε με αυτό το "άτομο".

Πρώτα εμείς οι ίδιοι κοιτάμε να είμαστε σωστοί,τέτοιους "μάγκες" του πληκτρολογίου έχουμε χορτάσει,πίνουμε δυο μπύρες και ότι άλλο ,φορτώνουμε και στραβοστομιάζουμε.(ας μας τα πει από κοντά αυτά).

Φιλικά πάντα.

To μαμήσαν και το WC με τους απεριόριστους icon.

10 παιχνίδια τώρα ομάδα με λιγότερους απο 4 icon δεν έχω πετύχει.

Μπράβο ξεφτέρια μου στην ΕΑ.

8 minutes ago, stratisd said:

πριν 4 χρόνια είχα παίξει 5 αγώνες , φέτος έπαιζα 3....Φαίνονταν από την αρχή με το PACK LUCK ότι όλο αυτό ήταν για το HYPE του FIFA 19 . Μια χαρά το κατάφεραν γιατί αν δείτε στατιστικά μπήκε ξανά στα charts

Δεν θα πω κατι για το θεμα που δημιουργηθηκε ουτε καταλαβα ουτε με ενδιαφερει..

Θα πω για εμενα και για το Fifa 18 κυριως, λοιπον εχω παιξει 1.500 παιχνιδια στο Fut και αλλα 700-800 στο προ κλαμπς.. Season αν και μ'αρεσει δεν ασχοληθηκα καθολου φετος.. Αυτο που θελω να πω ειναι οτι ειχα βαλει τον πηχη ψηλα για φετος, ηθελα να ξεπερασω τον εαυτο μου, Elite δυστυχως φετος δεν τα καταφερα και πολλες φορες τερματισα στις 28 νικες.. Δεν θα πω τιποτα για το pack luck που ηταν αθλιο στα weekly αλλα κυριως στα monthly rewards, αυτος ο λογος ηταν και που ελαττωσα το WL, δεν γινεται να κοιμαμαι 21 χρονων ατομο με πονοκεφαλο επειδη εχασα σε ενα παιχνιδι ή δεν επαιξα καλα, ναι εκει μας εχει φτασει το Fifa, απο τοτε που το ελαττωσα ενιωσα αλλος ανθρωπος, καταλαβα οτι το mode ειναι καταπιεστικο! Πρεπει κατι να αλλαξουν ή να γινουν 30 τα παιχνιδια ή να εχουμε μια παραπανω μερα.. Πολλα παιχνιδια, πολλη κουραση και αγχος...

Λοιπον οσο για τα kick off glitch, handicap και μπλα μπλα μπλα, αυτο που εχω να πω ειναι πως οταν παιρνεις και παιζεις ενα παιχνιδι πρεπει να μαθεις τους μηχανισμους του για να ανταπεξελθεις καλυτερα πανω σε αυτο π.χ driven, drag back και πολλα ακομα.. Η ΕΑ δεν χανει εκει χανει απο το κακο community που εχει και καθε χρονο βγαζει ενα ωραιο παιχνιδι στ'αληθεια ωραιο παιχνιδι και με τα 10-15 update που βγαζει το καταστρεφει.. Φτιαχνει κατι χαλαει κατι και ετσι χανονται οι ισορροπιες. Ελπιζω τουλαχιστον αυτο στο 19 να ακουσουν τον κοσμο και ολα θα ειναι καλυτερα..

Αυτα απο εμενα και αναμενουμε για το Fifa 18 - update 19 :hehe:

1 hour ago, stratisd said:

Στρατή εσένα σε αδικεί.

Με την έννοια πως έχεις λιώσει όλη τη χρονιά και έκανες την ομάδα σου. 

Με τα κόλπα της η ΕΑ δίνει το δικαίωμα σε αρκετούς να κάνουν υπερομαδα .

Από την άλλη όπως λέει ο Ζουγα πρέπει να γίνει ελκυστικό για να πουλήσει λίγο ακόμα. 

2 hours ago, Bakogoal said:

Στρατή εσένα σε αδικεί.

Με την έννοια πως έχεις λιώσει όλη τη χρονιά και έκανες την ομάδα σου. 

Με τα κόλπα της η ΕΑ δίνει το δικαίωμα σε αρκετούς να κάνουν υπερομαδα .

Από την άλλη όπως λέει ο Ζουγα πρέπει να γίνει ελκυστικό για να πουλήσει λίγο ακόμα. 

Δεν εχεις αδικο εφτασα τα 3.380 παιχνιδια φέτος.

Θυμήθηκα τις παλιές καλές εποχες που εφτανα 4.000 παιχνιδια στο fut που παιζαμε και pro clubs με τα παιδιά εδω στο wehellas.

Δεν πειράζει Κυριάκο, εκανα νίκες σε κάτι "μαναράκια" με Pele και Μaradona και εγω τους γλέντησα με Lineker και Jesus.

4 hours ago, stratisd said:

Αυτό ήθελα να γράψω κ εγώ. Ήταν που ήταν κακοφτιαγμενο, το αποτελείωσαν το mode με το repeatable icon sbc. Όλοι έχουν 4-5 icons μεσα. Προσωπικά το έκανα 9 φορές το sbc γιατί είχα πολλούς high rated duplicates. 

Το wc 14 ήταν πάρα πολυ ωραίο mode χωρίς icons. Γίνονταν upgrade οι κάρτες με βάση τις εμφανίσεις τους στο mundial κ έτσι έκανες συνέχεια αλλαγές στις ομάδες σου και διατηρούταν το ενδιαφέρον. Τώρα με τους icons ότι upgrades κ να γίνουν δεν έχει πλέον νόημα. 

Βέβαια αυτά είναι ψιλά γράμματα για την EA. Fifa coins να πουλάνε κ όλα τα υπόλοιπα δεν έχουν σημασία. 

Μάγκες καλησπέρα, επειδή είχε πάρει το μάτι μου κάτι για αγοροπωλησιες account και είμαι άσχετος με το θέμα, θα αναρτήσω το κλαμπ μου και αν έχει την διάθεση κάποιος που ξερει να μου πει μια ενδεικτική τιμή, που γίνεται το πάρε-δώσε(site) και αν γίνονται ακόμα λόγω της χρονικής περιοδου(ήδη ξεκίνησε το promote για το 19). Ευχαριστώ εκ των προτέρων! https://www.futbin.com/18/squad/5497203 Όλοι untre πλην των gk-lb-rb. Επίσης αν μετράει και το WC, εκεί έχω Maradona x2, Lineker, Matthaus,Suarez, Neymar κλπ. 

(

Λοιπόν Κύριοι.....Σε τούτη εδώ τη ζωή έχουμε έρθει να περάσουμε όσο το δυνατόν καλά!!!!!!! Γύρω μας συμβαίνουν πράγματα και στο τέλος της ημέρας λέμε να μας έχει ο Θεός καλά.....εμάς και την οικογένειά μας. Αυτό προέχει........).....

Ναι λοιπόν πούλησα την ομάδα μου και έφτιαξα μια με ΤΟΤΣ....(μη φανταστείτε με 50-60Κ ο καθενας και με 5-6 κοκκινους και τον de ligt) και παίζεται άλλο ποδόσφαιρο ανώτερο, αυτού που έπαιζα με τους IF και απλούς γκολντ. Ομολογώ ότι δεν το περίμενα. Περιμένω να πάρω busqets και ένα καλό δεξί μπακ( Ολλανδο........)......και έκλεισα. 

4 hours ago, vagoe said:

(

Λοιπόν Κύριοι.....Σε τούτη εδώ τη ζωή έχουμε έρθει να περάσουμε όσο το δυνατόν καλά!!!!!!! Γύρω μας συμβαίνουν πράγματα και στο τέλος της ημέρας λέμε να μας έχει ο Θεός καλά.....εμάς και την οικογένειά μας. Αυτό προέχει........).....

Ναι λοιπόν πούλησα την ομάδα μου και έφτιαξα μια με ΤΟΤΣ....(μη φανταστείτε με 50-60Κ ο καθενας και με 5-6 κοκκινους και τον de ligt) και παίζεται άλλο ποδόσφαιρο ανώτερο, αυτού που έπαιζα με τους IF και απλούς γκολντ. Ομολογώ ότι δεν το περίμενα. Περιμένω να πάρω busqets και ένα καλό δεξί μπακ( Ολλανδο........)......και έκλεισα. 

αν δεν πάρεις degea άστο είναι σαν να μην έχεις τίποτα. Βαριέμαι να φραπσάρω τι τρώει ο λοπεζ . Εύχομαι του χρόνου το οβεραλ στους τερματάδες να ανταποκρίνεται και να μην είναι όλοι πουλιά. Λογικό να παίζεις άλλο παιχνίδι . Οι κάρτες είναι ,φέτος ειδικά ,το παν. Σκιλλ και φιφα 18 δεν υπάρχει τέλος τα ψέματα. Άντε στο 19 να παίξουμε περισσότερο ποδόσφαιρο παρά ΦΙΦΑ.

@Tatarusanu Για αυτό το παιχνίδι δεν αξίζει να δώσεις λεφτά να αγοράσεις ACCOUNT . Καλύτερα κάψτα.

Νομίζω να πουλήσει θέλει ο Tatarusanu. 

14 hours ago, vagoe said:

(

Επειδή εφτιαξα και εγω ομάδα με τον De Ligt να σου πω οτι δεξια υπαρχει μονο ο Arias 84 σαν λυση για chem, οτι αλλο παρεις (εκτος icon) ειναι για τα μπαζα.

10 hours ago, JrdGr said:

αν δεν πάρεις degea άστο είναι σαν να μην έχεις τίποτα. Βαριέμαι να φραπσάρω τι τρώει ο λοπεζ . Εύχομαι του χρόνου το οβεραλ στους τερματάδες να ανταποκρίνεται και να μην είναι όλοι πουλιά. Λογικό να παίζεις άλλο παιχνίδι . Οι κάρτες είναι ,φέτος ειδικά ,το παν. Σκιλλ και φιφα 18 δεν υπάρχει τέλος τα ψέματα. Άντε στο 19 να παίξουμε περισσότερο ποδόσφαιρο παρά ΦΙΦΑ.

@Tatarusanu Για αυτό το παιχνίδι δεν αξίζει να δώσεις λεφτά να αγοράσεις ACCOUNT . Καλύτερα κάψτα.

xαααααα......Αν σου πω οτι ο Jeroen Zoet  ειναι ανωτερος και εχω μεινει κατευχαριστημενος...τι θα μου πεις;;;

23 minutes ago, stratisd said:

Επειδή εφτιαξα και εγω ομάδα με τον De Ligt να σου πω οτι δεξια υπαρχει μονο ο Arias 84 σαν λυση για chem, οτι αλλο παρεις (εκτος icon) ειναι για τα μπαζα.

εχω τον απλο και κενταει..........χεεχχεεχεχ

15 hours ago, JrdGr said:

Να πουλήσω θέλω φίλε. Είδη έχω αποφασίσει για το 19 πως έτσι θα το κάνω, οπότε φτάνω την ομάδα σε ένα καλό επίπεδο, πούλημα και πάλι από την αρχή. Και κάτι θα βγάζω και θα με κρατήσει περισσότερο το παιχνίδι έτσι. 

2 hours ago, Tatarusanu said:

Να πουλήσω θέλω φίλε. Είδη έχω αποφασίσει για το 19 πως έτσι θα το κάνω, οπότε φτάνω την ομάδα σε ένα καλό επίπεδο, πούλημα και πάλι από την αρχή. Και κάτι θα βγάζω και θα με κρατήσει περισσότερο το παιχνίδι έτσι. 

Οκ λάθος κατάλαβα. 

στα τελειώματα του φιφα, νομιζω φετος, περισσότερο από καθε αλλο χρόνο, εφτιαξα την καλυτερη untradeable squad:

https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=kb6yVbhKnNZTk:FFA18PS4

επίσης, επειδή ειχα αρκετούς untradeable βραζιλιανους, εφτιαξα αυτη την ομαδα για τα επερχομενα 3 weekend leagues που θελουν ομαδα ενός έθνους:

BRAZIL https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=bdM1StpVnNZTl:FFA18PS4

32 minutes ago, siapos said:

στα τελειώματα του φιφα, νομιζω φετος, περισσότερο από καθε αλλο χρόνο, εφτιαξα την καλυτερη untradeable squad:

https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=kb6yVbhKnNZTk:FFA18PS4

επίσης, επειδή ειχα αρκετούς untradeable βραζιλιανους, εφτιαξα αυτη την ομαδα για τα επερχομενα 3 weekend leagues που θελουν ομαδα ενός έθνους:

BRAZIL https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/?showoffId=bdM1StpVnNZTl:FFA18PS4

Γιώργο.....Η 4αδα πίσω + Ματιτς.......ηδονή! !!!! Ομολογώ ότι ζηλεύω.....χε χε χε

Που άκουσες για ένα έθνος;;;

Στα τουρνουά ή στο ΠΣΚ; ;;

1 hour ago, vagoe said:

Γιώργο.....Η 4αδα πίσω + Ματιτς.......ηδονή! !!!! Ομολογώ ότι ζηλεύω.....χε χε χε

Που άκουσες για ένα έθνος;;;

Στα τουρνουά ή στο ΠΣΚ; ;;

Στο ΠΣΚ και τουλάχιστον για τα 2 επόμενα, μάλλον λόγω Μουντιάλ. 

Οποτε μάλλον, αν θες να συμμετάσχεις, πρέπει να προσαρμόσεις την ομάδα σου. Θέλει 18 παίκτες (βασικοί και πάγκος) της ίδιας εθνικότητας. 

Βαρέθηκα χτες και ανοιξα τα τελευταια μου 300Κ στο wc.

Δεν ειχα σκοπο να παιξω, ετσι για το χαβαλε το εκανα.

Κανω 1 icon upgrade και μου δινει Klose. Τον ξαναβαζω κανω 2ο και μου δινει ΞΑΝΑ Klose. Καπακι τον βαζω 2η φορα και μου βγάζει Pele.

Κάνω ακόμη 1 και μου ΞΑΝΑ βγάζει Pele. Τον βαζω στο επόμενο και μου δίνει Matthaus.

Οποτε τωρα έχουμε Pelè, R.Costa, Lineker, Matthaus.

Θα κανω και 2-3 ακομη τωρα που γεμισα παίχτες αλλα πρωτα εχω να ανοιξω 32packs στο ultimate. 😛

Μονο για τα packs μπαινω πλεον 😄😄😄

Έτυχα TOTS Messi,αλλά τώρα τι να το κάνεις?

Eγώ θέλω R9 στο WC.Έχω κάνει 100 icon sbc και είναι ο μόνος που δεν έχει βγει.

Ακομη και τωρα, την υστατη ωρα, που πηγαινει στο τελος το 18' και υπαρχει μια καποια χαλαροτητα, το pack luck συνεχιζει να ειναι κακιστο και trollαδορικο(σε εσχατο σημειο). Αναρωτιεμαι λοιπον, εαν δεν δωσει κατι τωρα, ποτε θα δωσει;;;;;;; Ισως τελη Αυγουστου με αρχες Σεπτεβριου............οξωωω

ήταν κατι που μου έλειπε...και τα καταφερα χθες βραδυ !

τιτλος στη div 1 χωρίς καμία ήττα !!!

div1-1.jpg

div1-2.jpg

• Create New...