Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

zougaman

Εντυπώσεις και Βαθμολογία για το FIFA 18 DEMO

Recommended Posts

Αποτέλεσμα εικόνας για FIFA 18 DEMO

Εδώ θα συγκεντρώσουμε τις απόψεις των μελών μας για το Demo του FIFA 2018.

Ακολουθήστε το υπόδειγμα παρακάτω για να έχουμε ομοιόμορφο feedback.

[1] Γράψτε σε ποια πλατφόρμα παίξατε το FIFA 2018 Demo.

[2] Γράψτε σε λίστα τα θετικά στοιχεία σας αρεσαν και τα αρνητικά στοιχεία θα θέλατε να διορθωθούν. Γράψτε σχόλια ξεχωριστά για τα Θετικά και τα αρνητικά.

[3] Τέλος βαθμολογήστε το Demo με άριστα το 10.

Yπόδειγμα Feedback:

[1]
Έπαιξα το FIFA 2018 Demo σε: 
PS3 / PS4 / Xbox360 / Xbox One/PC

[2]
Θετικά στοιχεία:
1.
2.
3.
...

Θετικά Σχόλια: ...

Αρνητικά στοιχεία:
1.
2.
3.
...

Αρνητικά Σχόλια: ...

[3]
Βαθμολογία FIFA 2018 Demo:
...

•  

[1]
PC (directx12) 1080p - ultra - 4x

[2]
Θετικά στοιχεία:
1. Βελτιωση στην κατοχη της μπαλας
2. Βελτιωση στις πασες προωθημενες και μη
3.  Καλυτερα ρεαλιστικα γραφικά (φωτισμος - Χρωματα)
4. Πολυ καλυτερη αισθηση και ακριβια στα πεναλτυ
5. Προσθηκη πολλων νεων animations (κινηση προς την πασας - κινηση προς το σουτ - κινηση προς το τζαρτζαρισμα και πολλα αλλα)
6. Αρκετα βελτιωμενα δυχτια

Ισως να με κανει φετος να ξανα ασχοληθω για το 16 και 17 με αφησανε αδιαφορο.

Αρνητικά στοιχεία:
1. Τα φαουλ εχουν γινει αρκετα ευαίσθητα σε βαθμο που το πιο απλο τζαρτζάρισμα ή προβολη για την μπαλα καταληγει σε φαουλ (και εκτος φασης)
2. Δοκαρια. Ε καλα τα εχω σπασει. Στην προπονηση με τον ronaldo ειχα 7 στην σειρα στην εκτελεση σουτ. Με μια συγκεκριμενη δυναμη παει δοκαρι για πλακα.
3. Καποιες λεπτομεριες απο διαφορες καμερες στα γραφικα
    (π.χ. Η καμερα πισω απο τον τερματοφυλακα οταν ετοιμαζεται να κανει ελευθερο, το χορταρι που εχει χαλασει και πεταγεται στην επιφανια φαινεται πολυ ασχημο)
4. Ευκολα γκολ. Ενω στα μακρινα σουτ φαινεται να ανταποκρινονται καλα στα κοντινα επικρατει ενα χαος. Στην φαση οτι ενα χαμηλο σουτ αλλα δυνατο περναει κατω απο την μασχαλη του τερματοφυλα.

Αρνητικά Σχόλια:
Θελει αρκετες βελτιωσεις και θελω να πιστεθω οτι με τις ενημερωσεις να δουμε κατι αυτη την φορα.

[3]
7 στα 10

Και του χρονου!

[1]
PS4 

[2]
Θετικά στοιχεία:
1. Πιεζει παρα πολυ η CPU.Σε επιπεδο που σε ενα ματς εχασα 1-4 και το γουσταρα, γιατι παιζανε μπαλα, δεν ηταν ανενεργοι οπως σε προηγουμενα παιχνιδια.
2. Οι πασες για μενα ειναι διαφορετικες, προς το καλο.Η μπαλα κυλαει πιο φυσιολογικα στο γρασιδι, και τιμωρεισαι για κακες η αργες πασες που κανεις.
3. Τα δυχτια ειναι καλα.Το βαζω ως θετικο στοιχειο, γιατι πραγματικα πιστευα οτι θα γυρισουμε σε εποχες ΦΙΦΑ 2005 αλλα δεν ειναι ασχημα.

Αρνητικά στοιχεία:
1. Ο φωτισμος ειναι ξεκαθαρο βημα προς τα κατω, για μενα, απο περσι.......το 17 ηταν το καλυτερο ΦΙΦΑ ολων των εποχων, οσον αφορα το visual....ηταν πραγματικα αψογο.Ο φωτισμος, και αυτο το πορτοκαλι φοντο με φερνει εικονα ΦΙΦΑ 09 την νυχτα.
2. Τα σουτ ειναι πραγματικα πολυ ευκολα,......ξεχνας οτι υπαρχει το R1 γιατι με ενα απλο σουτ η μπαλα παει εστια.
3. Οι τερματαδες ειναι λιγοι.....τα τετ-α-τετ ειναι αυτοματα γκολ, δεν προσπαθουνε καν.Πεφτουνε κατι, στασιμοι, δε διαλεγουνε γωνια.
4. Οι παικτες ειναι πιο πατινε απ'οτι περσι.Ειναι σαν να περπατανε σε παγο.Ειδικα η μπαλα, λες και ειναι βρεγμενο γρασιδι παει.

[3]
Βαθμολογία FIFA 2018 Demo: 7/10

Γενικα Σχολια : Δεν εχω ιδεα αν ειναι καλυτερο η ισαξιο του 17 που μου αρεσε παρα πολυ.....το μονο που μπορω να πω μεχρι στιγμης ειναι οτι δεν ειναι κακο.

[1]
Xbox One S

[2]
Θετικά στοιχεία:
1.πολυ ωραια τα νεα Animation εχει αποκτησει Ρεαλισμο το παιχνιδι ειδικα οι πανηγυρισμοι με τους οπαδους απολαυση
2.ωραια ζωντανα χρωματα και οχι αυτο το παλιο μουντο τοπιο 
3.πιο φυσιολογικη και ποδοσφαιρικη κατοχη στην μπαλα 
[3]
Αρνητικά στοιχεία: 
1.πολυ ευκολα σουτ οτι παει μεσα κατα 90% ειναι γκολ(ακομα και τον Nοιερ να χεις αντιπαλο)
2.αυτο με το R1 που μολις το πατας ξεκιναει προσποιηση θα σπασει πολλα νευρα
3.απο εκει που η AI σου σπαγε τα νευρα τωρα κλεβει την μπαλα πανευκολα

3]
Βαθμολογία FIFA 2018 Demo: 7,5/10

Συμπερασμα : θελει καποιες διορθωσεις μη ξεχναμε ειναι Demo 

[1]

Έπαιξα το FIFA Demo σε:

PC 1080p Ultra

[2]

Αρνητικά στοιχεία: 

1.Τερματοφύλακες πολύ χάλια

2.Άμυνα ετσι κ ετσι

3.Τα τάκλιν ειναι λίγο εκτος φάσεις πολλές φορες

4.Πολύ χάλια φωτισμός ειδικά στο γήπεδο της Μποκα μέρα ειναι αστα να πανε..

[3]

Θετικά στοιχεία:

1.Πολύ ωραία γραφικά και ρεαλιστικά και έντονα χρώματα

2.Έγιναν πιο ρεαλιστικές η κινήσεις στον αγωνιστικό χώρο και οταν κάνεις τάκλιν ο αντίπαλος πέφτει κανονικά όπως την πραγματικότητα και οχι σαν κουτσουρο οπως παλια..

3.Το βοήθημα με τις αλλαγές πολύ ενδιαφέρον

Βαθμολογία FIFA 2018 Demo: 6

Υ.Γ Ελπίζω να μην έτσι το κανονικό.Σε 5 αγωνες έβαλα ενα γκολ:pp

On 11/9/2017 at 4:34 ΜΜ, zougaman said:

1]
Έπαιξα το FIFA 2018 Demo σε:  ps4

2]
Θετικά στοιχεία:  1.το χορτάρι των γηπέδων είναι καλυτερα από τον προκάτοχό του στα 3 γήπεδα ιδιαίτερα στο γήπεδο της Τορόντο 

2. Ο τρόπος με τον οποίο πασαρεις είναι πιο άμεσος και πιο ρεαλιστικός 

3.o cpu δεν κρατάει πολύ ώρα την μπάλα στα πόδια του γεγονός που ευνοεί τον ρυθμό του αγώνα κάνοντας τον πιο γρηγορο

4. οι κινήσεις animations των παιχτών είναι ελαφρώς βελτιωμένες και πιο αληθοφανεις αν και στο 17 ήταν πολυ καλες όμως στο 18 είναι ακόμα καλυτερες

Αρνητικά στοιχεία: 

1. ο φωτισμός του αραβικού γηπέδου είναι απαίσιος λες και είναι βγαλμένος από την δεκαετία του 80

2. τα σουτ απόμακρινή απόσταση γράφουν πιο εύκολα από όσο θα έπρεπε

3. η άμυνα με το τετράγωνο είναι κάπως πιο εξειδικευμενη από πέρσυ γεγονός που το καθιστά πιο δύσκολο στο να αμυνθεις 

Βαθμολογία FIFA 2018 Demo 8.2 θα έβαζα 8.5 εάν τα σουτ δεν κατέληγαν τόσο εύκολα στα δίχτυα..

PS4

Θετικά στοιχεία:
1.γραφικαρες
2.ωραιες κινησεις των παικτων
3.αρκετα καλες καθετες
4.εμενα το τακλιν μου αρεσε περισσοτερο απο του 17
5.καλυτερα μαρκαρισματα χωρις να κανεις φαουλ με το παραμικρο

6.πολυ ωραιες οι σεντρες

Θετικά Σχόλια: 
φανερα καλυτερο του 17 σε πολλα θεματα

Αρνητικά στοιχεία:
1.βαζεις αρκετα ευκολα γκολ απο κοντα
2.στην αρχη αργει να τρεξει αλλα σιγα σιγα ανοιγει το βημα του παικτη
3.δυσκολες κοφτες ντριπλες
4.η αμυνα αφηνει κενους χωρους χωρις λογο

Αρνητικά Σχόλια: 
θελει βελτιωση βεβαια 

8/10

[1]
Έπαιξα το FIFA 2018 Demo σε:  PS4 

[2]
Θετικά στοιχεία:
1.πολυ καλα γραφικα
2.ωραιες καθετες πασες
3.δυσκολοι αγωνες με το CPU
...

Αρκετα βελτιωμενο απο περυσι

Αρνητικά στοιχεία:
1.κακοι αμυντικη λειτουργια
2.ευκολα γκολ απο κοντα
3.δεν αλλαξαν αυτα τα κακα κορνερ 
...

Περιμενα αλλαγη στα στημμενα

Πιο καλους τους τερματοφυλακες

[3]
..7/10.

1]

PS4 σε uhd hdr tv

[2]
Θετικά στοιχεία:
1.μου αρεσε η γρήγορη αλλαγη παιχτων
2.προσεγμενα πρόσωπα 
3.ευτυχώς διορθωσανε τα ακρα των παιχτων, ειδικα αγκώνες και καρπους
4.βελτιωσαν τους τερματοφυλακες σε σχέση με τα προηγούμενα 
5.στην σέντρα η επιλογη 2ου παιχτη
ειναι αρκετα καλο με καλες πινελιες ως προς τον ρεαλισμο

Αρνητικά στοιχεία:
1.χρωματα
2.κοντρολ
3.θα ηθελα λιγο ποιο μεγαλα τα σωματα στον χώρο 
...

το φιφα παντα το ζήλευα για τα εντονα χρώματα και αυτη την χλιδη που έδειχνε, φετος ειναι ποιο μουντα. και ειδικα οτι υποστηρίζει hdr το παιχνιδι φετος και το παρέχει η τηλεόραση μου γίνεται ακομα ποιο σκοτεινο, πράγμα που έχουν αντιστραφει οι ρολοι φετος με τον αντιζηλο

[3]
7,5

[1]
PC

[2]
Θετικά στοιχεία:
1. Πιο λεπτομερη γραφικα σε προσωπα, φανελες, χορτο σε replay
2. Πιο αληθοφανεις εκφρασεις προσωπου (χαμογελα κτλ)
3. Πιο βαρια αισθηση σε αδρανεια κ στριψιμο
4. Καποια επιπλεον animation σε βασικες κινησεις
5. Νεα φυσικη διχτυων. Μετρια?
6. Ο πιο αμεσος χειρισμος που εχω βιωσει σε ποδοσφαιρακι, χωρις κοστος στην αδρανεια
7. Ευχαριστες πινελιες (οπαδοι, πανηγυρισμοι)
8. Πιο ευχρηστο συστημα πεναλτι
9. Καλυτερα πεσιματα
10. Καλυτερα κλεψιματα μπαλας, πιο φυσικα θα ελεγα

1. Ολα τα θετικα του FIFA 17 (σουτ, γραφικα, οπαδοι, γηπεδα, λεπτομερειες, presentation) + πολυ καλη δουλεια στην αισθηση χειρισμου του παικτη (πρωτη φορα ντριμπλαρω με το μοχλο το ευκολα χωρις να υπολειπεται σε αδρανεια) και η προσθηκη επιπλεον βηματων σε κινησεις σχεδον λυνει το θεμα της αδρανειας/βαρυτητας.

Αρνητικά στοιχεία:
1. Αρκετα πανομοιοτυπο με FIFA 17
2. Το συστημα των animation πρεπει να αλλαξει ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ και ντροπη που μας το πουλησαν φετος ως All New Animation System
3. Ολα τα προβληματα των προηγουμενων FIFA. (πασες με δυναμη χωρις φυσικη κινηση σωματος και πολυ αποτομες, ανουσια χορευτικα και τρεμουλιασματα παικτη κτλ)
4. Παρα τη λεπτομερεια τους τα γραφικα δε πειθουν για αληθοφανη σε καμμια περιπτωση
5. Η δυναμη της πασας ειναι πολυ αδυναμη σχετικα με την μπαρα που φορτωνει σε manual
6. Πολυ μικρη μπαλα

Νομιζω η πιο τεμπελικη χρονια της ΕΑ τα τελευταια χρονια. Νομιζω εχουν φτασει σε τελμα. Καιρος για ριζικη αλλαγη. Αλλα σιγα που θα το κανουν. Το FUT ακομα γεμιζει τις τσεπες τους και θα τις γεμιζει μεχρι το 2050.
Οι αλλαγες ειναι παρα πολυ υποτυπωδεις. FIFA 17 V1.5.   
  Οσο το παιζω το καλυτερο μου φαινεται, τα γραφικα θελουν βελτιωση και καποια ανιμεησον επισης ρεγουλαρισμα. Τα σουτ μου δε θα τα ελεγα πολυ ευστοχα, απλα οι τερματαδες εχουν προβλημα στα diping shots. Η μπαλα πολυ μικρη. Εκεινο που με ενοχλει ειναι η ταχυτητα στις πασες (υπερβολικη) και ο γενικος ρυθμος ειναι φρενηρης. Επισης δε νιωθω καθολου individuality στην αναπτυξη των ματς.

[3]
 Ενα 7 . Αν υπηρχε βαθμος καινοτομιας θα εβαζα 2/10.  Ενα 8 το αξιζει, και θελει λιγο καιρο να νιωσεις την καινοτομια στην κινηση.

καλησπερα και απο τον παππου :hehe:

•  

PC ultra 4k DX12

Θετικά στοιχεία:
Αμυνα semi manual(θελει να την μαθεις)

ο γρηγορος παικτης ειναι επιτελους γρηγορος(προσοχη λοιπον σε εσας που παιζετε FUT)

Δεν θα ηθελα να πω κατι νομιζω σαν 17,5 ειναι θα δουμε

Αρνητικά στοιχεία:
Δεν θα ηθελα να πω κατι ειναι demo και πολλα θα αλλαξουν καπου στον νοεμβριο....

Δεν με κανει κατι να θελω να το παρω day1(κατι που κανω απο 1996)

7 (πιστευω πωσ στο on line θα εχει κατι περισοτερο)

Eπαιξα αρκετα ματσακια και με αντιπαλο και με CPU(World Class),και εβγαλα καποια συμπερασματα.

PC

Θετικά στοιχεία:
1.Απιστευτη αδρανεια,τερμα τα γελοια στριψιματα,ρεαλισμος
2.Επιτελους βαριες θεσεις οπως το αμυντικο χαφ και το σεντερ φορ εχουν αντικτυπο στο παιχνιδι,θα γινουν ομορφα πραγματα φετος.Ενδεικτικα παρτε τοροντο και δειτε το διδυμο ψηλου-κοντου,αλτιντορ-τζοβινκο.
3.Φοβερα γραφικα και καλος φωτισμος(τη μερα)

4.Ιδανικος ρυθμος για 1v1.

5:Τα χαρακτηριστικα-σημα κατατεθεν των παιχτων υπαρχουν.Πχ ο Κροος δεν θα κανει λαθος πασα σχεδον ποτε,ενω ο Καντε θα ειναι παντα κτηνος.

Θετικά Σχόλια: 

Αρνητικά στοιχεία:
1.Πυραυλοκινητα σουτ που μπαινουν ευκολα γκολ.Πρεπει να νερφαριστουν ελαφρως.Ολα τα ματς που επαιξα ηρθαν οβερ
2.Κακος φωτισμος τη νυχτα.
3.Χειροτεροι τερματαδες σε σχεση με περσι(αν και πιστευω τα σουτ εχουν τον κυριο λογο)

Αρνητικά Σχόλια: 

Βαθμολογία FIFA 2018 Demo:8/10

Λογικα παει για αγορα φετος,ελπιζω να μην το χαλασουν παλι για τα 10χρονα

Eπαιξα αρκετα ματσακια και με αντιπαλο και με CPU(World Class),και εβγαλα καποια συμπερασματα.

PC 

2880p Ultra (5K)

Θετικά στοιχεία:

Θετικά Σχόλια: 

Αρνητικά στοιχεία:

Αρνητικά Σχόλια: 

Βαθμολογία FIFA 2018 Demo:8/10

Πολύ κακός φωτισμός την νύχτα.Σε άλλο γήπεδο ασπρίζει τις φανέλες σε άλλο είναι πολύ σκοτεινό.

[1]
PC - Ultra 1080p

[2]
Θετικά στοιχεία:
1. Aδρανεια: Ο παικτης δεν ξεκιναει να τρεχει σαν τρελος απο σταση. Ρεαλιστικη φυσικη τις πιο πολλες φορες*.
2. Ρυθμος παιχνιδιου: Μου φαινεται πιο αργος απ του 17 κι αυτο μ αρεσει πολυ.
3. Βελτιωμενη φυσικη μπαλας και οχι αυτη η αηδια που ηταν λες και χτυπαγε σε τσιμεντο (πλην εξαιρεσεων - βλεπε αρνητικα)
4. Ολα τα γυρω γυρω οπως οι οπαδοι, οι προπονητες κλπ

Θετικά Σχόλια: Οχι τιποτε φοβερο περα απο πραγματα που επρεπε ηδη να εχουν γινει εδω και χρονια.

Αρνητικά στοιχεία:
1. Ο φωτισμος! Το βραδυ θυμιζει Fifa 09 και την ημερα μου φαινεται χειροτερος απο περυσι!
2. Τα σουτ εκτος περιοχης μπαινουν αρκετα ευκολα και φευγουν δυνατα, σε σημειο που ειτε πατας finesse ειτε οχι, να ειναι το ενα και το αυτο.
3. Οι τερματοφυλακες ειναι απλα τροχονομοι. Δε βγαινουν στα τετ α τετ, τρωνε σουτ που περνανε διπλα τους κλπ
4. Η διαιτησια ειναι απαραδεκτη. Μου κοψε τετ α τετ για να μου δωσει φαουλ εκτος περιοχης, για τακλιν που βρηκα μονο μπαλα εδωσε απ ευθειας κοκκινη (!)
5. *Η αδρανεια σε πολλες περιπτωσεις δεν υλοποιειται σωστα: μολις φρεναρει ο αντιπαλος που εχει τη μπαλα ο αμυντικος κανει πολυ παραπανω να "συνελθει" με αποτελεσμα ο επιτιθεμενος να εχει πλεονεκτημα
6. Πολλες φορες βαζεις αρκετη δυναμη αλλα η πασα φευγει αψυχα και σε πολλες περιπτωσεις η μπαλα δειχνει "βαρια"
7. Το κλασσικο handicap της cpu, οταν ειναι να το φας απλα το βλεπεις να ερχεται.
8. Ακομα μπορεις να κανεις βολε στο κεντρο και να παρει μονος του τη μπαλα ο παικτης σου.

Αρνητικά Σχόλια: Τα physics σε καποια σημεια δειχνουν να πασχουν ενω οι τερματοφυλακες και η διαιτησια ειναι πραγματικα πολυ ασχημα στοιχεια του ντεμο αν και λογικα θα φτιαξουνε ειτε στο τελικο παιχνιδι ειτε με καποιο patch. Ο φωτισμος δεν μ αρεσει καθολου και ειναι θολος αν και η θολουρα λογικα θα φυγει και αυτη στο full. Καμμια στιβαροτητα και φετος. Επισης ειχα θεματα με stuttering και φετος που επρεπε παλι να προσπαθησω και να ψαξω για να τα λυσω (μια φορα το demo του Fifa να επαιζε χωρις θεματα και τι στον κοσμο!)

[3]
Βαθμολογία FIFA 2018 Demo: 6.5/10

λοιπον,εχω παιξει καμια 15αρια αγωνες εως τωρα,ξεκιναω με το αθλιο φωτισμο σε νυχτερινους αγωνες,πραγματικα εκει στην εα τους αρεσε αυτο το πραμα τοσο πολυ ?,αντιθετα ο φωτισμος και τα χρωματα στο αμερικανικο γηπεδο ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ,εδω χαιρεσαι να παιξεις,στο γηπεδο της μποκα ειναι οκ αλλα οπως ειπατε οταν δειχνει το ριπλει πονανε τα ματια σου με το φως που εχει για μερικα δευτερολεπτα.

σουτ και τερματοφυλακες,προσωπικα τα σουτ δεν με ενθουσιασαν,εξω απο την περιοχη φευγουν βολιδες,τωρα οι τερματαδες τις ομαδας μου  ειναι σχεδον παντα εντυπωσιακοι,ειδικα εκεινος ο ομπλακ της ατλετικο εβγαζε τα παντα,αντιθετα οι τερματαδες της cpu ειναι αναλογα με το φεγγαρι,ειδικα σε σουτ εντος περιοχης εχουν θεμα,καποιες φορες δεν αντιδρανε καθολου,για τα σουτ εκτος περιοχης δεν μπορω να πω οτι σκοραρω και πολυ ευκολα.

οι σεντρες που φοβομασταν οταν βλεπαμε τα βιντεο και λεγαμε θα ειναι op μαλλον ειναι μια απο τα ιδια,εγω ακομα δεν σκοραρα με σεντρα.

ρυθμος αγωνα,αρχικα ξενερωσα οταν ειδα οτι ειναι σε normal ενω εγω παιζω σε slow,το καλο ειναι οτι ο ρυθμος ειναι αργος και οπως πρεπει,πολλα μπραβο εδω.

ομαδες,εχοντας παιξει με σχεδον ολες τις ομαδες και εχοντας κανει διαφορους συνδιασμους δυναμικοτητας μπορω να πω οτι τις μικρες ομαδες τις κερδιζω ευκολα οταν εχω μεγαλη σε world class επιπεδο,αντιθετα οταν εχω μικρη ομαδα 70% θα χασω,εφαγα και μια ωραια τεσσαρα απο την ρεαλ εχοντας τους γκαλαξι εγω.

επισεις δοκιμασα να δω  αν λειτουργουν τα instruction οπως πρεπει,νομιζω οτι πανε καλα,ειδικα η επιλογη να μενει πισω το cdm κατα την επιθεση θεωρω οτι ειναι σε καλο δρομο,εδω στις 3 φωτο εχω σε κοκκινο κυκλο τον καντε που το εδωσα εντολη να μενει πισω και μαλλον την εκτελει σωστα.

ODgLU8R.jpg

6ahZiSD.jpg

XwRrNXa.jpg

εκτος απο τον φωτισμο και το θεμα σουτ-τερματαδες που θελουν οπωσδηποτε διορθωση ολα τα αλλα τα βλεπω πολυ καλα,μετα το ρεπο που πηρα για εναν χρονο απο τα ποδοσφαιρακια αυτο το εχω κανει ηδη pre order,θεωρω οτι το ενα απο  τα δυο θεματα θα το φτιαξουν και θα ειναι αυτο με το σουτ-τερματαδες,για τον φωτισμο δεν το πιστευω.

μόνο εγώ τελικά κερδίζω εύκολα την cpu; σε ολα μου τα παιχνίδια μόνο νικες έχω

2 hours ago, f1vettel said:

Λογικα παει για αγορα φετος,ελπιζω να μην το χαλασουν παλι για τα 10χρονα

τα 10 χρόνια ας παίξουν από το 1ο μέχρι το 3ο επίπεδο.. Επίσης δεν έχουν καμία δουλειά να κάνουν πιο εύκολο το σκοράρισμα από 4ο επίπεδο και πάνω..

Just now, wehellas 2013 said:

τα 10 χρόνια ας παίξουν από το 1ο μέχρι το 3ο επίπεδο.. Επίσης δεν έχουν καμία δουλειά να κάνουν πιο εύκολο το σκοράρισμα από 4ο επίπεδο και πάνω..

Στο ονλαιν δεν εχει επιπεδα δυσκολιας

29 minutes ago, ACMILANGR said:

μόνο εγώ τελικά κερδίζω εύκολα την cpu; σε ολα μου τα παιχνίδια μόνο νικες έχω

μάλλον έχεις καλή γραμμή χωρίς Lag!!!

Στο legentary δεν μπορώ αγανακτώ να αγγίξω μπάλα.Το χω βάλει στο world class και πάλι δυσκολεύομαι.

Σε world class ειναι σχετικα ευκολη η κατοχη. Παντως δεν ξερω τι εχουν κανει οι τυποι. Τρωως γκολ και δεν σου ανεβαινει πλεον η πιεση. Πολυ μαγκια.

[1]
 PS4 

[2]
Θετικά στοιχεία:
1.Καλύτερη fluidity σε physics\animations σε σχέση με το περυσινό (ντέμο πάντα, το full δεν το έπαιξα). Φέτος δεν με ενοχλεί κάτι τόσο πολύ. 
2.Εξαιρετική αίσθηση πραγματικού αγώνα, σε τοποθετήσεις, μαρκαρίσματα. Μου άρεσε το ότι πρέπει να μοχθήσεις για να κατεβάσεις μπάλα από την άμυνα. Έπαιξα σε World Class. 
3.Μου άρεσε ο χειρισμός του παίκτη, έχει αληθοφάνεια, αμεσότητα και συνέπεια, και δεν βρήκα κάτι να είναι ΟP ή μούφα. 
4. H Cpu. Μακάρι να τελείωσε η εκνευριστική μπάλα που θυμάμαι να έπαιζε για χρόνια (τίκι τάκα style), από τη Μίλαν έως τη Λούτον. Δεν ξέρω τί γονόταν στα Fifa16\17, αλλά αυτό που είδα τώρα μου άρεσε. Φυσιολογική ανάπτυξη, λάθη κλπ. Μακάρι να το κρατήσουν έτσι. 

Θετικά Σχόλια:  Γενικά, θυμίζει πολύ ποδοσφαιρικό αγώνα στο gameplay, συν την πολυ καλή ατμόσφαιρα, ηχητικό τομέα κλπ (γνωστά αυτά βέβαια). 

Αρνητικά στοιχεία:
1.Τί θα γίνει ρε ΕΑ με αυτήν την ιστορία, αιώνες τώρα, αυτά τα πάνινα παικτάκια και το μπαλάκι του πινγκ πονγκ. Γνώμη μου πάντα, αλλά στον τομέα αυτό είναι the same old Fifa, εξακολουθεί και μου φαίνεται ελαφρύ και αέρινο, δεν νιώθω τον παίκτη και τη μπάλα. 
2.Σε manual (δεν ξέρω αν έχει σχέση, δεν νομίζω), κάποιες πάσες πάνε και δεν πάνε, απλά για να στην κλέψει η Cpu. Γενικά, οι πάσες δεν μου κάθισαν πολύ καλά (όπως και σε άλλες χρονιές). Μπορεί και να είναι θέμα συνήθειας.

Αρνητικά Σχόλια:  Είναι ωραίο, αλλά πρέπει επιτέλους να γίνει πιο στιβαρό. 

[3]
8\10

Βάζω καλό βαθμό, γιατί με εξέπληξε ευχάριστα μπορώ να πω, σε σχέση με πέρυσι. Είναι ένα πολυ καλό παιχνίδι, με πολλά καλά στοιχεία αλλά και με ελαττώματα. Με 3-4 παιχνίδια μικρής διάρκειας στο ντέμο, δεν μπορώ να έχω ολοκληρωμένη άποψη βέβαια, αλλά πιστεύω ότι με παραμετροποίηση (game speed, sliders) θα μπορεί να προσφέρει μία καλή και ρεαλιστική εμπειρία. 

• Create New...