Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

ELBarto-3-

FIFA 18 - Career Mode Topic

Recommended Posts

@Dimokritos Ωραια επιλογη η ομαδα του Λονδινου και εχεις δυσκολο εργο μιας και το πρωταθλημα της Πρεμιερ ειναι κολαστηριο! Στα 4 πρωτα ματσακια ξεκινησες μουδιασμενα αλλα η 5αρα που ηρθε σου εδωσε σιγουρα και ψυχολογια και τους 3 πρωτους ποντους. Συνεχισε ετσι! Η εντεκαδα εχει παικτες να στηριχτεις αλλα τον Γεναρη θελει οπωσδηποτε ενισχυση. Οι στοχοι της διοικησης παντως ειναι εφικτοι οποτε παλεψε το και οπου βγει!!! VAMOS!

@ELBarto-3- Το παιδι των εκπληξεων εισαι ρε :D !!! Δεν πειραζει που δεν πηρες την ανοδο εχεις κατι απο Αρη :D:p Περα απο την πλακα ηταν πολυ δυσκολο μετα τις συνεχομενες γκελες να προλαβεις το τρενο αλλα οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο. Ενισχυθηκες τρομερα και με κορυφαια μεταγραφη ισως και Μπουντεσλιγκα επιπεδου ο Ιταλος Καλνταρα. Μεγαλο ταλεντο και θα σου δωσει το 0 στα μετοπισθεν σε πολλα ματς. Ο Αρπ ειναι μεγαλη παικτουρα και εχει ολο το μελλον μπροστα του! Τους αλλους 2 δυστυχως δεν τους ξερω οποτε θα τους μαθουμε μεσα απο σενα. Σε κυνηγαει η Γκορνικ :D ΤΟΥΡΜΠΑΡΑ ο Προμελ ρε..πωπωπω πως ανεβηκε ετσι? Ωραιος! Χαιρομαι που μακουσες επισης και εδιωξες τον Οσοριο και εφτιαξες ετσι το κεντρο σου εχει τεχνικη και ταχυτητα και εχεις μια επιθεση πολυ καλη μαζι με τον MVP εκπληξη για μενα Hedlund.

Καλα ρε παλι τραυματισμοι? wtf? :D Τελος να πω καλα εκανε ςκαι εδιωξες τον Μαγιοραλ μιας και επαιρνε πολλα και να σου πω οτι εισαι μεγαλο αλανι που συνεχιζεις ακομη μια χρονια παροτι δνε ανεβηκες πολλοι θα τα χαν παρατησει!! VAMOS ELB!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

___________________________________________________________________________________________________

Παμε στα δικα μου που η πο...α πεφτει συνεχομενη.....δυστυχως.

Μετα την νικη μας στην Χοφενχαημ ειπα ωραια παμε να ξεκινησει ο δευτερος γυρος με νικη....

Φωτογραφία του John Whitesnake.

Δυστυχως η Χερτα ηταν ανωτερη και παρα το πολυ ωραιο γκολ του Δωνη δεν καταφεραμε να το ισοφαρισουμε....Δικαιη ηττα.

Το επομενο ματς ηταν με την Μαιντς...ΤΕΛΙΚΟΣ μιας και ηταν 3 βαθμους μπροστα μου και επρεπε να την κερδισουμε.....

Χασανε τα αχαστα καλυτεροι σε ολο το ματς ενω εμεις κουρασμενοι χωρις ενεργεια και ψυχολογια.....μεγαλο χαλι.

Και σαν μην μας εφταναν ολα αυτα....ερχοταν η Σαλκε με φορα..

Στο πρωτο δεν βλεπομασταν αλλα στο δευτερο ΒΓΑΛΑΜΕ ΨΥΧΗ!!!Πανηγυρισα εξαλα την ισοφαριση στο 90ο λεπτο μιας και την αξιζαμε 100% στο δευτερο ημιχρονο και πγραμε ενα υπερπολυτιμο χ!!!!

Μετα ομως αυτη η ομαδα ειναι οπως τα λεει ο Λιακος ο φιλος μου...αψυχολογητη..

Μας διελυσαν παιδια τι να κανω...εχασα με κατω τα χερια πραγματικα καταιγιστικη η ομαδα της Βολφσμπουργκ ζηλεψα το ποδοσφαιρο που επαιξε.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

____________________________________________________________________________________________________________

Παμε και σε 2 εκτακτες μεταγραφες....μου ερχεται αυτο ξαφνικα

Ο Οφορι ενας τρομερος μας παικτης στα χαφ με βοηθουσε παρα πολυ εφυγε πλρωνοντας την ρητρα του η Βιλα. Τον αποχαιρετησαμε αλλα φεραμε καποιον καλυτερο.

ΑUGUSTO FERNANDEZ  απο την Ατλετικο Μ. με 11 εκ ευρω εγινε δικος μας. Πολυ καλος παικτης με ωραια προσοντα οσο προλαβε να παιξει σε 3 ματσακια και να τον δω γιατι μετα εμεινε εξω για 3 ΜΗΝΕΣ μετα απο βιαιο τακλιν. Αρα οτι βοηθεια θελαμε για τα τελευταια ματς που ερχονται δεν θα την εχουμε.

Τελος εκλεισα ενα PC για το καλοκαιρι.

Ο Recio της Μαλαγα θα παιζει με τα χρωματα μας και θα ναι το χαφ που θα στηριχτουμε αμυντικα.

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ:

• Eμειναν 13 ματς ΤΕΛΙΚΟΙ μπας και προλαβω εστω το Ανοβερο και παιξω μπαραζ δεν ειμαι για κατι παραπανω πιστευω.
  • Χασαμε τον Φενραναντεζ και τωρα οι λυσεις μου ειναι περιορισμενες. Οποτε πρεπει να ψαχτω να δω ποιος θα παιξει εκει.
  • Προλαβαινω τι λετε?

εχθες εφτασα στον γεναρη που λετε,τρωω μια ωρα για να αξιολογησω τους παικτες για κανα pc και αφου ειμαι ετοιμος να προχωρησω σε προτασεις ερχεται η πικρα,δεν ξερω αν το παρατηρησατε αλλα καποιοι παικτες σου ζητανε να τους προτεινεις εσυ μισθο και ετσι επεσα στην παγιδα του φετινου καριερ,μη ξερωντας  τι μισθο εχει ο παικτης εβαζα ενα ποσο που το θεωρουσαν μικρο και τελος η κουβεντα,εφευγε ο παικτης νευριασμενος χωρις να εχω αλλη ευκαιρια μαζι του,στην τελικη καταφερα μονο ενα rb να κλεισω.

λοιπον,η εα φετος σε υποχρεωνει να δουλευεις τους σκαουτερ σου και οχι για να δεις τα στατ του παικτη αλλα τον μισθο τους μηπως και πεσεις στην περιπτωση που ο παικτης ζητησει απο εσενα να κανεις προταση,μιας και παιζοντας μαθαινεις,εγω απο εδω και περα θα βαζω τους σκαουτερ απο σεπτεμβριο μεχρι νοεμβριο να βρουν παικτες για pc,τις πρωτες μερες του δεκεμβριου θα αξιολογω τις περιπτωσεις και θα στελνω τους σκαουτερ να μου βρουν αναλυτικα στοιχεια για τον καθενα ωστε τον γεναρη να μπω στην διαδικασια προτασεων.

@desperado Πανε καμια Γαλλια για μενα που εχεις και παραδοση εκει.

Περιμενουμε το νεο σου σταθμο.

@Dimokritos Τελειωσε αδοξα λιγο το Αμβουργο αλλα δεν πειραζε, ωρα για νεα αρχη.

Πολυ καλη επιλογη η Παλας λοιπον, ομαδα που θελει πολυ δουλεια και κουραγιο σε ενα τετοιο πρωταθλημα.

Μετριο το ξεκινημα αλλα ξεμπουκωσες με την 5αρα. Τουλαχιστον σκοραρει η ομαδα γιατι στην πραγματικοτητα εχουν ξεχασει τι σημαινει γκολ.

Εχεις καλο υλικο και με προσθηκες κατι καλο μπορει να γινει. Καλη συνεχεια.

@Diegito21 Παμε στα δικα σου τα ζορικα....

Καταρχας ωραιος για την προκριση στο κυπελλο αν και νομιζω οτι θα πρεπε το κυπελλο να ειναι το τελευταιο πραμα που να σε απασχολει.

Βαριες και ασηκωτες οι 5αρες δεν το συζηταμε... Γενικα ρε συ ολα τα αποτελεσματα στραβα και αναποδα σε πανε.

Και πλεον αρχιζει και παραζοριζει το πραμα και η παραμονη αρχιζει και μοιαζει δυσκολη! Πρεπει να συνελθει η ομαδα επειγοντως αλλιως δεν σε βλεπω καλα.

Και μπορει να γινει μεσω των μεταγραφων που εκανες.

Πολυ ωραιες κινησεις ολες, ξεχωριζοντας του Cerny, του Σβαι και του Αουγκουστο φυσικα.Αλλα εχεις και γκινια που χτυπησε.

Δωστα ολα σε καθε ματς και οτι γινει. Vamoos Diegoo!

@ELBarto-3- Ασχημα τελικα την τελειωσες και εσυ την χρονια. Αλλα οκ δεν πειραζει.

Σωστα εδωσες αλλη μια ευκαιρια σε σενα και στην ομαδα ,ηταν το σωστο οπως ειπες και εσυ.

Λοιπον θα πας σιγουρα για ανοδο φετος, μην πω και πρωτια και αυτο φανηκε αμεσως απο τις ποιοτικες σου προσθηκες.

Καλνταρα μεγαλο μπαμ χωρις κουβεντα ισως το μεγαλυτερο στη λιγκα. Και οι υπολοιποι ταλαντουχοι και εξελιξιμοι.

Ωραιος για το Πολωνακι απο την Γκορνικ, δεν την ξεχνας την ομαδα.

Ποιος Μαγιοραλ ρε συ? Καλυτερα ο Αρπ. Δυνατα τα χαφ σου , βολεψες τελικα και τον Βιτινιο μια χαρα.

Αιντε μπες φορτσατος στο πρωταθλημα!!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

doxvf5.png

Παμε στα δικα μου και συνεχεια με ματς!

2dr6srp.jpg

ΧΟΦΕΝΧΑΙΜ-ΣΑΛΚΕ 0-2

Ηρθε επιτελους η πρωτη νικη! Σχετικα ευκολη επικρατηση με ενα αυτογκολ και ενα του Εμπολο.

ΣΑΛΚΕ-ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ 2-2

Ενα καλο παιχνιδι απο μας κατεληξε να μην μας αφησει ευχαριστημενους. 2 φορες πηραμε το προβαδισμα και μας το στερησε η αμυνα...

Σεφτε ο Μπουρκσταλερ με 2 γκολ.

ΧΕΡΤΑ-ΣΑΛΚΕ 2-2

Παλι τσαμπα δεν καναμε την  νικη.

0-2 στο 20λεπτο τους ειχαμε και το πουλησαμε το ματς με 2 γκολ σε 2 λεπτα.

Τιποτα δεν αλλαξε στο Β μερος...

Μπενταλεμπ με φοβερο ψαλιδι και Ναστασιτς οι σκορερ μας...

ΣΑΛΚΕ-ΒΟΛΣΜΠΟΥΡΓΚ 1-1

Παλι τα ιδια... Προηγουμαστε ενω ημασταν καλυτεροι , δεν καθαρισαμε το ματς και μας τιμωρησε ο Μπλαζικοφσκι στο 88'...

ΣΑΛΚΕ-ΜΑΙΝΤΣ 1-1

Ακριβως τα ΙΔΙΑ με απο πανω ,δεν εχει νοημα να τα ξαναγραψω...

Τσαμπα πεταμενοι βαθμοι...

ΦΡΑΙΜΠΟΥΡΓΚ-ΣΑΛΚΕ 0-2

ΔΟΞΑ ΣΟΙ ΝΙΚΗ!

Αν και παλι πηγαμε να κανουμε τα ιδια και να πουλησουμε το ματς, ο Μαιερ μας ηρεμησε στο τελος.

Για 0-5 ηταν...

2rrw3kl.jpg

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

2eph938.jpg

Ξεκολλησαμε απο την 17η θεση και βλεπουμε μπροστα...

Μπορουμε για καλυτερα πραματα και τα περισσοτερα σκορ μας αδικουν.

Εκπληξη η Αιντραχτ και η Ντορμουντ προς το παρον.

DFP-POKAL

ΦΡΑΙΜΠΟΥΡΓΚ-ΣΑΛΚΕ 2-0

Εδω την πατησαμε και κανοντας την εκπληξη μειναμε κιολας εξω.

Φαγαμε ενα ανοητο πεναλντι και στο τελος αφου βγηκαμε μπροστα μας τελειωσαν...

-Εχω αμολησει scouters για να παμε για ενισχυση τον Γεναρη.

-Ρευστο υπαρχει οποτε θα κινηθουμε σιγουρα.

-Καπως ξυπναει ο Μπουρκσταλερ, τα υπολοιπα φορ δεν υπαρχουν, ακομα και ο Εμπολο.

-Κορυφαιος συνολικα προς το παρον ο Μπενταλεπ, χαφαρα απλα.

Πλεον βλεπουμε μονο το πρωταθλημα και συνεχιζουμε με δυσκολο προγραμμα.

Αυτα παλικαρια!

25p7b83.jpg

@Fanis-13-   Tουλαχιστον δε χανεις, κι αυτο ειναι το σημαντικο.

Βλεπεις οτι αρχιζεις να ισοροπεις τα πραγματα, και να παιρνεις εστω Χ και οι νικες δε θα αργησουνε.

Δε πειραζει για το κυπελλο.
Μεγαλο θεμα να αρχιζει να αποδιδει ο CF σου, κριμα για Εμπολο.

Ειμαι σιγουρος, τωρα και χωρις κυπελλο θα πας ψηλα.
Λες κιολας οτι εχεις λεφτα, ισα ισα θα ξερεις για τιι να κινηθεις!
Ελα, νταξει, παλευεται η καταστα, εχεις ομαδα οχι αστεια.

@Diegito21 Απωλειες απωλειες απωλειες......

Κακα αποτελεσματα φιλε, μακαρι να στρωσεις το καραβι.
Και σαν να μην εφταναν αυτα, σου ρχεται και η πωληση Οφορι.....κριμα.
Μεγαλες προσθηκες βεβαια, ιδιαιτερα του Φερναντεζ αλλα και παλι, ειναι πληγμα.
Και ο Ρεσιο καλος παικτης.Ησυχα ησυχα χτιζεις σοβαρη ομαδα για το μελλον, αν παραμηνεις ανεξαρτητου αποτελεσματος αυτης της χρονιας.

Η 5ρα απο Βολσμπουργκ, πονεσε.

Εγω επειδη εχω πιστη σε σενα, θα πω οτι προλαβαινεις.
VAMOS DIEGITO!

------------------------

1-FC-Union-Berlin-vs-DSC-Arminia-Bielefeld.jpg

Παμε σε μια τελευταια μεταγραφη.

Cn3vvXmUIAADl78.jpgikWQb1G.png

Christian Fruchtl 

GK απο Μπαγερν, 68 οβεραλ στα 20 του, πολυ μεγαλο ταλεντο.
Επρεπε να πουλησω τον Busk (αναπληρωματικος GK) για να βγαλω καποια χρηματα για Σκαουτερ (πιο κατω αυτα) κι ετσι χρειαζομουνα εναλλακτικο πορτιερο.

---------------------------

Ματσακια 

G.Furth - Union 1-2 

Μεγαλο διπλο για να αρχισει η χρονια μας!!
Ανοιξε το σκορ ο Μπαρκοκ, μας ισοφαρισανε αλλα στο 69' παιζοντας καλυτερη μπαλα πηραμε το προβαδισμα παλι με Πολτερ.
Εν τελει κερδισαμε.

Περσι τετοιο ματς το χαμε χαμενο.

Union - Sandhausen 3-1 

Νικη δηλωση.

Μπαλαρα, οι αλλοι δεν υπηρχανε, ο Βιτινιο ετρεχε ολο το παιχνιδι, και με 1 γκολ και 2 ασσιστ στον Μπαρκοκ και στον Πολτερ τελειωσαμε το παιχνιδι στο 1ο ημιχρονο.

Μειωσανε στο 85'

Sandhausen - Union 1-1 (3-4 pen) (Pokal) 

Σιμ με τα δευτερα και περασαμε :hehe: 

Nurberg - Union 0-2 

Και παλι απολυτος ελεγχος.
Δεν ειχα καν την σκεψη οτι θα χασουμε η θα φυγουμε με βαθμο απο κει μεσα.

Union - Freiburg 0-0 

ΛΟΥΛΗΔΕΣ.
ΑΔΕΡΦΕΣ.

Ηρθανε να κατσουνε πισω και να παρουνε τον βαθμουλακο, τα ρεζιλια.
Πρωην ομαδα Μπουντεσλιγκα να ερχεται εδω και να παιζει τετοια μπαλα, ΟΥΣΤ, ντροπη σας.

Karlsruhen - Union 1-3

Παντως ητανε διασκεδαστικο παιχνιδι, οτι και να λεμε :D 

5 δοκαρια εγω, 3 αυτοι και 1-3 σκορ. 
Καλη φαση.

2 γκολ ο Βιτινιο.

Union - Darmstadt 1-0 

Ασχημη μπαλα, δεν ειμασταν στην ημερα μας αλλα μια φαουλαρα του Κριλαχ μας εδωσε το 3ποντο.
Μπορουσαμε ανετα να ισοφαριστουμε, αλλα εβγαλε 2 τρομερα σουτ ο Μεσενχολερ.

Bochum - Union 0-1 

Αλλη μια επιδειξη δυναμης απο εμας, και μικρο σκορ λογω δοκαριων και χαμενων ευκαιριων.

BMzhuKz.png

----------------------------------

Παρατηρησεις 

• ΠΙΑΣΑΜΕ ΚΟΡΥΦΗ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ!!!
    Και παιζοντας και καλο ποδοσφαιρο.
  • Ανανεωσε ο αρχηγος μας, Felix Kroos.

PgiAF5X.jpg

Η αγαπη για τον συλλογο ανταμείβεται. 

• Ο Βιτινιο μεχρι στιγμης ειναι φανταστικος στο κεντρο, και δικαιως πηρε το Player Of The Month για 2 συνεχομενους μηνες!!

jBWhTJE.png

• Παιζουμε καλο ποδοσφαιρο, παιδες.
    Ποδοσφαιρο νικητων.Επιτελους ευχαριστιεμαι μπαλα απο μας.

• Πηρα 5αστερο σκαουτερ και τον εστειλα να βρει ταλεντα απο Γερμανια. ;) 

Αυτα, κυριοι.
Παιζουμε σοβαρη μπαλα, κι αυτο φενεται απο τον βαθμολογικο πινακα.
Αν συνεχισουμε ετσι σοβαρα και επαγγελματικα, μας βλεπω στην Μπουντεσλιγκα.

Συνεχιζουμε με σκληρη δουλεια.

KWf5mmV.jpg

EISERN BERLIN!!!

Αποτέλεσμα εικόνας για eisern unionR-8872306-1470518920-8669.jpeg.jpg

@Dimokritos

Δεν θα αναφερθώ στα παλιά,  Πάμε στα καινούρια. 

CRYSTAL PALACE,  πηγές στην ομάδα σου, έχεις μάθει λίγο το παιχνίδι  και μπορείς να σταθείς με αξιοπρέπεια πιστεύω. 

Στο πρωτάθλημα, 2 ήττες,  2 Χ και 1 φοβερή νίκη, νομίζω έχεις ξεκινήσει καλά και συνεχίζεις,έχεις πολύ δρόμο ακομα

@ELBarto-3-

Συνεχίζεις φίλε και ότι βγει,

Εκανες φοβερά έξυπνες μεταγραφές,  μπράβο

Περιμένουμε τώρα την καινούρια σεζόν και ότι βγει...

Edit:  μπήκες  φορτσατος και δεν σε σταματάει τίποτα τώρα,  για να δούμε, θα αυξήσεις την διαφορα;;

Θα πας τρενο και άνετα στην Budesliga;;; 

Η συνέχεια θα δείξει. 

@Diegito21

Φιλε καταρχήν,  ΜΕΤΑΓΡΑΦΑΡΑ AUGUSTO , τη εφερες ρε φιλε, φοβερος, αλλά και πολύ άτυχος με τον τραυματισμό  ρε φίλε τη να πω.

Τώρα στο πρωτάθλημα πλέον πολύ δύσκολα τα πράγματα,  αν καταφέρεις έστω και τώρα να είσαι εκτός της τελευταίας 3αδας, θα είναι επιτυχία. 

Περιμένουμε.

Στα της ΛΙΛ όπως και για το αντίστοιχο καριερ με  ΝΤΕΡΜΠΙ ΚΑΟΥΝΤΙ  , αυτά τα καριερ θα γίνουν όταν είμαι 100% έτοιμος,  γιατί θέλω να πετύχουν,  οπότε δεν είναι η ώρα τους, αργότερα.

@Fanis-13-

Ας αρχίσουμε με τον αποκλεισμό σοκ  από την ΦΡΑΙΜΠΟΥΡΓΚ  , που όμως δεν τρέχει και τίποτα,  συνεχιζειςγια κάτι καλό στο πρωτάθλημα, όπου όμως απ' ότι βλέπω είσαι σαν και μένα,  δηλαδή του Χ.

Θα βρεις τον δρόμο σου πιστεύω, γιατι  έχεις καλή ομάδα και βάθος.

---------------------------------------------------------------------------------------

Να πάμε στα δικά μου;;;;; 

Όχι ακόμα

Πολύ δουλειά κούραση  και καθόλου καθαρό μυαλό,  να ξεκινήσω κάτι. 

Όπως είπα και στον @Diegito21  θα πρέπει να ειμαι 100%  έτοιμος για να ξεκινήσω Γαλλία με ΛΙΛ  ή το αντίστοιχο Αγγλικό με ΝΤΕΡΜΠΙ ΚΑΟΥΝΤΙ,  θα είναι τα πιο σοβαρά καριερ, οπότε δεν είναι η ώρα τους. 

Αύριο με καθαρό μυαλό,  καφεδάκι θα ξεκινήσω και θα έχω και φουλ αγωνιστική δράση, φωτο και άμα έχουμε και κάνα καλό γκολακι θα το βάλουμε στα highlights....

@ELBarto-3-Καταρχας, εκανες μεγαλες μεταγραφες. Και ο Arp και ο Caldara, αν και νεοι ειναι μεγαλες μεταγραφες. Και θα σε βοηθησουν αμεσα αλλα μπορεις να τους εξελιξεις σε ακομα μεγαλυτερους παιχταραδες. Στα αγωνιστικα τωρα, μπηκες αποφασισμενος για ανοδο και το δειχνεις. Παιρνεις και αποτελεσματα και παιζεις καλη μπαλα. Σημαντικο αυτο. Συνεχισε ετσι, για να ξαναπαιξει Bundesliga και ο Kross.

@Diegito21 Αδερφε, πολυ δυσκολα τα πραγματα. Κανε κατι να προλαβεις εστω τα μπαραζ. Ειναι κριμα να πεσεις. Κανε αλλαγες στην 11αδα, Εν αναγκη γυρνα τους ολους αμυνα να κρατας το 0 και μπροστα ο,τι βγει. Ελπιζω στο επομενο post να εισαι εκτος της ζωνης του υποβιβασμου. Λογικα θα σε βοηθησει και ο Fernandez. Eκανες μεγαλη μεταγραφη παντως.

@Fanis-13- Για το κυπελλο μην χαλιεσαι. Στο πρωταθλημα, τωρα, πολυ ατυχια ειχες. Ειναι κριμα να χανεις ματς με αυτον τον τροπο. Το καλο ειναι, οτι εχεις λεφτα, οπως λες και μπορεις να ενισχυθεις. Παραξενο που δεν σου βγηκε ο Εμπολο παντως.

Στα δικα μου:

Παμε στα ματς, που εγινε ο κακος χαμος. Πολυ δυσκολο προγραμμα.

EFL CUP: Palace-Watford 0-0 (4-2 pen) Εννοειται με τα δευτερα. Δεν ειχαμε πολλες ευκαιριες αλλα κρατησαμε το μηδεν, πηγαμε στα πεναλτι και εκει πηραμε την προκριση.

Man. City-Palace 2-2 Ανοιγουν το σκορ νωρις. Στην συνεχεια ισορροπησαμε και πετυχαμε ενα γκολ με τον Zaha μετα απο ωραιο συνδυασμο με τον Benteke. Στο 80' καναμε ολικη ανατροπη και πηραμε κεφαλι με τον Benteke. Αλλα δυστυχως στο 88' ισοφαρισαν. Θα ηταν μεγαλη νικη, αλλα για να λεμε και του στραβου το δικιο ειχαν χασει απιστευτες ευκαιριες.

Man. United-Palace 1-2  Δεν φυγαμε απο το Manchester εκεινη την εβδομαδα. Ανοιγουμε το σκορ νωρις. Πριν το ημιχρονο ισοφαρισε ο Lukaku. Στο 2ο ανεβηκαμε. Κερδισαμε ενα πεναλτι (ανυπαρκτο) και φυγαμε με την νικη. Χασαμε 2-3 κλασσικες ευκαιριες στο τελος. 

Palace-Chelsea 1-1 Αλλο ενα δυσκολο ματς. Ανοιγουν τον σκορ με τον Diego. Πιεσαμε πολυ και τελικα κερδισαμε αλλο ενα πεναλτι (κανονικο αυτη την φορα) και ισοφαρισαμε στο τελικο σκορ.

EFL CUP: Palace-West Brom 0-2 Ηττα και αποκλεισμος. 

Παρατηρησεις:

1) Απο εδω και περα το προγραμμα γινεται πιο ευκολο θεωρητικα, αφου εφυγαν αυτα τα δυσκολα ματς.

2) Ο Benteke κανει φοβερα πραγματα. Σκοραρει, μοιραζει assist. Θα χρειαστω και εναν γρηγορο επιθετικο, βεβαια για αλλαγη.

3) Ο Loftus-Cheek εχει γινει πολυ καλος. Μαλλον θα γλιτωσω λεφτα και δεν θα παρω παιχτη στην θεση του, αν συνεχισει ετσι.

4) Eχουν γινει ηδη 3 μεταγραφες. Θα γινουν και αλλες.

5) Ο Sakho τραυματιστηκε για 2 μηνες στην προπονηση αλλα ευτυχως γυρισε ο Dann

Untitled.png

@desperado Αντε να σε δουμε κι εσενα.Περιμενουμε.

@Dimokritos Βαθμολογικα εισαι χαμηλα αλλα συνεχιζεις.

Ευτυχως σου βγαινει ο Μπεντεκε και κατι γινεται.
Τρομερο διπλο στο Μαντσεστερ.

Περιμενουμε και τις μεταγραφες.

---------------------------------------

grunge_wp_union_berlin_by_rsffm.jpg

Παμε σε μαραθωνιο ματσακιων.

Braunschweig - Union 2-2 

0-2 με σχετικη ανεση και μετα απιστευτη ευρεση δυναμεων απο τους αντιπαλους και 2-2 μεσα σε 10'
Τι να πω.....

Union - Duisburg 2-0 

Χωρις ιδιαιτερα προβληματα.

Union.jpg

Dresden - Union 2-1

Eνα παιχνιδι που ξεκαθαρα δεν "επρεπε" να κερδισουμε.....το τι εγινε για να μη βαλουμε γκολ δε λεγεται.....δοκαρια, λαθος κοντρολ, κλασικο ΦΙΦΑ, εδω και χρονια.

Και χασαμε το αηττητο.

Union - Braunschweig 1-1 (4-3 pen) (Pokal) 

Παλι σιμ με τα δευτερα......περασαμε 2 φορες στην μπουκα ετσι, για αυτο ειπα οτι το επομενο θα το παιξω.

Με Αρμινια στους 16 του κυπελλου......με Αρμινια.....που επεσε Γ' Εθνικη περσι..........
Βρε λες......

Union - Magdeburg 5-0 

0-0 μεχρι το 60'....μετα ηρθε η κατολισθιση.

MzEZgjU.jpg

Τσιμπησε κι ο Πολτερ τα 4 γκολακια του. :D 

Aue - Union 1-2 

Διπλαρα με ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ σουτ του Βιτινιο στο 90΄που μας εδωσε την νικη!
Και παλι, τρομερη μπαλα παιξαμε, απλα δε μας ηθελε.

Union - Augsburg 2-1 

Πολυ δυσκολο παιχνιδι απεναντι σε ομαδα Μπουντεσλιγκα, ξεκαθαρα.
Πραγματικα ποιοτητα, αλλα δειξαμε στομφο και κερδισαμε δικαια.

K'Lautern - Union 0-2 

Πελατες, 2 χρονια τωρα.

Union - Regensburg 3-0 

Και δω λαχταρισα, στο 78' το 1-0
Μετα βγηκανε εξω να ισοφαρησουνε, και τους κανονισα με Βιτινιο και Μπαρκοκ.

Fortuna - Union 1-1 

Επρεπε να χασω.
Ξεκαθαρα.

Αρα ευχαριστημενος με το πονταλακι.

Union - Armenia 1-0 (Pokal) 

Περασαμε, ευκολα.
Ηταν για 4-0 το ματς.

Union - Heidenheim 1-1 

Ηταν πολυ κουρασμενοι οι βασικοι απο την Αρμινια και εκανα καποιες αλλαγες.
Φανηκε στο αποτελεσμα.

6RSuGuR.png

-------------------------------------

Παρατηρησεις 

• Ειμαι 1η Γεναρη με ενα μηνα χωρις μπαλα, κυριολεκτικα, ειναι αδειος εντελως.
    Δεν εχω λεφτα η κατι τετοιο, καμια πωληση να περιμενετε.
  • Εμ.....ειμαστε στους 8 του κυπελλου Γερμανιας, και παιζουμε με Στουτγκαρδη του @Diegito21.........και ξαναλεω.....ΒΡΕ ΛΕΣ?!!!... :D
    Δεν ειδα αν εχει αποκληστει κανα μεγαθυριο αλλα και παλι, επρεπε να φτασω στους 8 για να παιξω ομαδα Μπουντεσλιγκα, καποιος θα χει αποκλειστει, δε μπορει.

• Οπως βλεπετε ψιλοπεταμε
    Να και η λιστα των σκορερς 1η Γεναρη.

rKrnWal.png

Κανουμε οτι θελουμε.

Κυριοι....
Αυριο δεν εχω κανονισει τιποτα και ετσι θα κατσω σπιτι να τελειωσω την σεζον.
Οτι και να γινει, ΛΟΓΙΚΑ αυτη ειναι η τελευταια μου στην ομαδα, ειναι νωρις στο ΦΙΦΑ 18 ακομα και θελω να παιξω Ευρωπη.
Αν την ανεβασω, καλως, αν οχι θα ναι τρελη κωλοτουμπα, αλλα νταξ :D 

Αλλα μετα, Κυριακη με Τριτη πρωι θα ειμαι εκτος πολης, αρα αυριο τελειωνουμε με το CM και κανω ενα ψαξιδι και μια ερευνα για το επομενο.

Αυτα, συνεχιζουμε για ανοδο και.......ενα push για κυπελλακι, ποτε δε ξες. ;) 

EISERN UNION!!!!

r145880_1296x729_16-9.jpg&w=738&site=espnfc

@ELBarto-3-

Απ' ότι βλέπω η ομάδα ρολαρει  και πάει τρενο Barkok πρωτος σκόρερ,  ακολουθούν Βιτινιο, Πολτερ , τη γίνετε τα σαρώνει όλα σε αυτήν την 2η σεζόν,  

Ετοιμάζεσαι για Budesliga,  

Τώρα στο κύπελλο,  με την ομάδα του DIEGO ,έχεις πιθανότητες να πας στους 4 με τη φόρμα που έχεις. 

@Dimokritos

Ανέβηκες μπορώ να πω,αγωνιστικά και το προδίδουν τα 2 ματς στο πρωτάθλημα,  μεγάλη νίκη με ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ, αλλά και μεγάλο Χ με ΤΣΕΛΣΙ,  

Για το ΚΥΠΕΛΛΟ δεν πειράζει,  κάνε ότι μπορείς στο FA  αργότερα.

-------------------------------------------------------------------------------------

Πάμε και στα δικά μου,  

Το καινούριο καριερ θα αρχίσει σε λίγο,  αφού ποστάρω πρώτα την ομάδα.

Πηγα τελικά Αγγλία για RTG με  μια ομάδα η οποία το 2013/2014 , ανέβηκε για πρώτη φορά στην ιστορία της στην CHAMPIONSHIP, 

Το 2015/2016  για πρώτη φορά στην PREMIER LEAGUE,

Και προσπαθεί να φτιάξει τωρα την ιστορία στα 118 χρόνια ζωής.

Το γήπεδο μας είναι  περίπου 11.000 θεατών, 

340px-AFC_Bournemouth_(2013).svg.png 

Αυτή είναι η ομάδα και τίτλος του καριερ θα είναι

ΠΑΜΕ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΙΣΤΟΡΊΑ

Όπως λέει και το παρακάτω βίντεο.

Τα υπόλοιπα 11αδα και ματσάκια, ρήτρες κτλ,  το απόγευμα, αφού τώρα μόλις θα αρχίσω.

εφτασα στον μαρτιο εγω και 12 αγωνιστικες πριν τελειωσει η σεζον,καταρχην τον γεναρη εκανα ενα pc και ειναι ο κυριος kuhne δεξι μπακ απο την ιενα μιας και δεν εχω 2ο παικτη στην θεση,βασικα εχω 2 μικρους αλλα δεν ειναι κατι σοβαρο,ο ενας θα φυγει το καλοκαιρι σιγουρα.

στα αγωνιστικα η ομαδα στα τελευταια ματς πηρε για τα καλα μπροστα και εχω παρει μια ελαχιστη διαφορα 5 ποντων απο τον 4ο (ειμαι 2ος) για την ανοδο στην 2η κατηγορια και εχω μειωσει απο τους 13 στους 7 την διαφορα απο την 1η οσναμπριγκ.

xtWZUG7.jpg

για τον παρακατω κυριο τα λογια ειναι περιττα,εχει παρει την ομαδα στην πλατη του,σκοραρει και πασαρει πιο γρηγορα απο την σκια του,ουπς λαθος,δεν ειναι ο σλουκι λουκ χαχαχαχα,σκοραρει κατα ριπας ο hain,εχει παρει τους μισους τιτλους απο παικτη του μηνα εως τωρα και οδηγει την κουρσα με 17 γκολ στον πινακα των σκορερ.

wL3owks.jpg

επισεις αν θυμαστε ειχα γραψει οτι δεν ειδα το κυπελλο γερμανιας και τελικα ετσι ειναι,για καποιο περιεργο λογο δεν το εχει,δεν πειραζει,βγαινει ξεκουραστα η σεζον,

αυτα  και συνεχιζουμε.

@TOL1S Αντε ρε καλη ανοδο!

@Dimokritos Φιλε ανεβαινεις επικινδυνα και εκανες εκπληκτικα αποτελεσματα με 3 μεγαλες ομαδες του νησιου! Ειδικα η διπλαρα στο Ολντ Τραφορντ δεν το περιμενα αλλα Αγγλια ειναι εκει ολα γινονται! Μπραβο σου που ειπες οτι πηρες και σικε πεναλτακι.  Κριμα για το κυπελακι δυστυχως θα μπορουσες να το κυνηγησεις γιατι στα κυπελλα γινονται και εκπληξουλες αλλα δεν πειραζει!Μεγαλος Μπεντεκε παντως σε οδηγει μπροστα και ειναι αλανι το παιδι. Κριμα για Σακο ομως ειναι απωλεια για την ομαδα σου αλλα η ατυχια χτυπαει σε ολους στο φιφα :D Καλη συνεχεια ρε!

@Fanis-13- Ελα ρε παικταρα μου! Ανεβηκες λιγο καπως το εστρωσες αλλο χ αλλο η ττα εχει διαφορα γιατι και ο ενας βαθμος βοηθαει στο χτισιμο αρκετα! Φυσικα πηρες και 2 σημαντικες νικες και θα μπορουσες κ αλλες αν δεν αυτοκτονουσες απο 0-2 σε 2-2 και τετοια εινια πιστολια αλλα σε καταλαβαινω εετσι ειναι το Γερμανικο μεχρι τελους δεν ξερεις αν θα σαι νικητης. Οκ το κυπελλακι εφυγε κριμα για μενα γιατι ο τιτλος ειναι παντα τιτλος. Ο Μπενταλεμπ σε οδηγει ψηλα και ελπιζω να ξυπνησουν κ αλλοι για να χεις και πλουραλισμο στο σκοραρισμα σου. Καλα εκανες για μενα και επενδυεις στις ακαδημιες εξαλλου νομιζω η Σαλκε εχει μια τετοια φιλοσοφια. Φυσικα επειδη εχεις και ρευστο ενισχυσου οπως ειπες να βγεις Ευρωπη. ;)  Κρατα γερα Φαναρα!!!

@desperado Καλη αρχη με Μπορνμουθ η οποια εχει εμπνευστει  τα χρωματα της απο την Μιλαν καποτε! Εχεις δυσκολο εργο αλλα σε πιστευω!!! Περιμενουμε δραση!

@ELBarto-3- Τσαφ τσουφ ακουγεται ενα τρενο :D Φιλε εχεις πατησει για τα καλα γκαζι και την πας την ομαδα κατευθειαν για ανοδο! Βιτινιο(και MVP)  Μπαρκοκ κανουν παπαδες εχουν βγαλει εξω το γροιλο τους και κερνανε πονο! Απιστευτοι και οι 2 παικταραδες εξαλλου το ηξερες εκει θα στηριχτεις. Και ο Πολτερ ομως δεν παει πισω καθολου ειναι ετοιμος πιστολερο oποτε χρειαστει . Μεγαλο συν οτι εισαι στους 8 του κυπελλου αλλα μην κανεις ονειρα ειναι δυσκολο ειδικα οσο πλησιαζει στο τελικο στο λεω γιατι πηγα να το κανω και εγω. Τωρα αν φτασεις εκει στο τελικο και σου κατσει φυσικα δωστα ολα. Κακιστη ηττα απο Δρεσδη ασυγχωρητος αδερφε....μα μου και τετοια δεν δεχομαι :D  Σωστος που εδωσες λεφτα για σκουτινγκ να επνδυσεις εκει! Περιμενουμε να τελειωσεις την σεζον και θα σε δουμε με την κουπα σιγουρα ομως μιας και ο δευτερος ειναι πισω 7 βαθμους και δεν το βλεπω.  ΑΝ φυγεις θα  την εχεις ανεβασει και θα φυγεις και περηφανος! Πολυ δουλευει ο κοουτς ρε πες του να παρει καμια ανασα :D 

Οποτε vamos ELB!!!!!!!

________________________________________________________________________________________________________________

Ξεκινησε ο Φεβρουαριος και ειχε ματσακι για το Pokal. Με νικη ειμασταν στους 4.

fb_mdfb.svg

Ξεκινησαμε γαματα με τον Δωναρο να βαζει γκολαρα αλλα δυστυχως η Βερντερ ειχε κατεβασει ολη την βασικη ομαδα και η ποιοτητα μιλησε! Δεν πειραζει η ομαδα χειροκροτηθηκε και εφυγε με ψηλα το κεφαλι!

Τελος αυτα λοιπον παμε για το πρωταθλημα! Η διαιτησια σε αυτο το Φιφα ειναι ΓΕΛΟΙΑ.....με 2 πεναλτακι ανακαλυψεις εχασα 2 ματς.

Η Γκλαντμπαχ ας πουμε μπηκε δυνατα με σικε πεναλτακι πηρε προβαδισμα και παλι αρχισαμε να κυνηγαμε το σκορ! Ισοφαρισαμε σε 1-1 αλλα μετα η ποιοτητα της αντιπαλου μας εκανε την διαφορα αν και εχασα τα αχαστα και δικαιουμασταν το χ τουλαχιστον.

ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ...Το κρατουσαμε για 79 λεπτα το προβαδισμα που μας εδωσε ο Δωνης και δυστυχως ισοφαριστηκαμε αφου οι Badstuber και Baumgartl ειναι  σε κακιστη φορμα....Ατυχια.

Ματσαρα αλλα στεναχωρηθηκα ειλικρινα...2 φορες ηρθαμε πισω απο τον θανατο αλλα δεν εφτανε αυτο...δυστυχως χασαμε ενα παρα πολυ σημαντικο ματς ασχετα αν η Φρανκφουρτη ειναι 4η και κανει πορεια πρωταθλητισμου. Κριμα....

Εκει καπου μαγκες αλλαξα φιλοσοφια και τακτικη...η ομαδα μου επαιζε πολυ επιθετικα και εφτιαχνε παιχνιδι οποτε αλλαζω συστημα σε 4-2-1-3 και defending να δινω χωρο και να παιζω αντεπιθεσεις. ΕΙΠΑ ΘΑ ΤΗΝ ΣΩΣΩ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ!

Παιζαμε με την τελευταια ομαδα του πρωταθληματος αλλα και παλι καναμε το καθηκον μας με εναν Τεροντε μουρλια!!! Ανετη νικη και σωστη προσεγγιση.

Και μετα ομως ειχαμε δυσκολη εξοδο...

2 ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΕΣ νικες 2 ματς ΧΩΡΙΣ να δεχτω γκολ!!! Ειναι επιτευγμα!!! Ακολο σε μεγαλη μερα ο τυπας τον αγαπω νεο πουλεν!!!

ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΝΙΚΗ μιας και η Κολωνια ειναι 2η!!!

Η Λειψια ερχοταν σε ενα ματς τεστ για μας να δω κατα ποσο εχουμε αλλαξει..

0-0 αλλα χασαμε μεγαλες ευκαιριες να το παρουμε στο 90! 3ο ματς σερι χωρις να δεχτουμε γκολ.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ :

• Μπηκαμε δυνατα στο παιχνιδι παραμονης με 3 καλα αποτελεσματα και θα το παλεψω μαγκες μεχρι τελους!!! Πιστευω μπορουμε να σωσουμε εναν μεγαλο συλλογο οπως η Στουτγκαρδη.
  • Ο Δωνης ειναι ο παικτης εκπληξη για μενα μιας και δεν ξερω αλλα κανει φοβερα ματσακια!!!! Ο Τεροντε πρωτος σκορερ με 15 γκολ!! Πιστολερο! Ειναι αργος αλλα αν γυρισει εστια σε σκοτωσε!
  • ΕΝΑ ΚΑΚΙΣΤΟ σερι για εμενα απο τοτε που παιζω φιφα ειναι οτι δεν εχω φετος εντος εδρας νικη.....ΝΤΡΟΠΗ.
  • Εχω 2 ματς δυσκολα με Αμβουργο εντος και Ντορτμουντ εκτος...εμειναν 7 ματς ΤΕΛΙΚΟΙ!!!!

Τελος παρτε ενα ωραιο γκολακι του Δωνη στο κυπελλο!

@Diegito21

Φιλαράκι μπορεί να πηγαίνει χάλια το καριερ,  αλλά έχει ενδιαφέρον αρκετό,

δεν θυμάμαι κάποιον να είναι σε αυτήν τη θέση και να το συνεχίζει  ακόμα, 

Μπράβο που θες να σώσεις την ομάδα.

Τώρα νομίζω με 4 νίκες θα σωθείς σίγουρα,  περιμένουμε το τέλος, αλλά και την συνεχεια μετα το αν θα μείνεις ή όχι.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Και πάμε για αρχή 

BOURNEMOUTH 

Objectives  :  μηδαμινά,  όπως το ήθελα. 

11αδα 

22218482_121649438588007_274584993667355

Το 4-4-2 θα κυριαρχήσει φέτος στα καριερ μου, holding ή flat , προς το παρών παίζουμε το πρώτο,  

High pressing πάντα,  για να καλύπτουμε και τους χωρους

Με τα μπακ να κάνουν συνέχεια  overlap, 

Τα εξτρέμ, να  συγκλίνουν,  με τον IBE να μένει μπροστά. 

Πάμε ματσάκια.

22289728_121650311921253_122074095122970

Αρχίζουμε λοιπόν με ενα φανταστικό ματς  και τον KING να δείχνει από νωρίς τα δόντια του,

Κάναμε γρήγορα το 0-1 και μετά αυτό ήταν, ανοίχτηκαν και βγήκαν μπροστά και μου άφηναν χορούς αρκετούς, 

Αν δεν έκανα αρκετά σουτ ότι νανε και το σκορ θα ήταν μεγαλύτερο.  Φοβερή αρχή. 

------------------------------

22219642_121650741921210_914580027254399

Πρώτο ματς και στο μικρό και ταπεινό γηπεδάκι μας, που η ατμόσφαιρα είναι καταπληκτική και όχι υπερβολική.

Ο Ορέστης,  μέχρι το 43' είχε κατεβάσει ρολά,  όπου ήρθε η βολίδα του KING  που κοντραρε και κατέληξε στα δυχτια και ανοίξαμε το σκορ, 

Δεχτήκαμε πίεση σε αυτό το ματς αρκετή, αλλά μετά απο κόρνερ, κεφαλια από Arter,  η μπάλα κοντράρει και το δίνουν αυτογκόλ, 

Στο τέλος ο Afobe,   έβαλε και αυτός το πρώτο του γκολ. 

---------------------------------------------

22219820_121651105254507_693740410701134

Και αρχίζει η Premier να παραμιλάει,  

Τεράστια νίκη, γιατί η EA το πήγαινε  βουρ για Χ .

Ανοίγουμε το σκορ και το κρατάμε καλά,  στο 2ο ομως , αμέσως η ισοφάριση απο τους Πολίτες. 

Μετά από 2-3 Τετ α Τετ  που έβγαλε ο Bravo , τελικά καταφέραμε να κάνουμε το2-1 με τον Mings  μετά από κόρνερ, 

Αμέσως η ισοφάριση με σολο  Walker, αλλά και πάλι στο 90'+ ο Afobe έφυγε μόνος του στην αντεπιθεση( απιαστος) και ευτυχία το εβαλε..

Στην βαθμολογία 

Είμαστε στην κορυφή  μαζί με ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ.  όπου έχει και αυτή το απόλυτο.

Επόμενο ματς με ΑΡΣΕΝΑΛ

EFL  CARABAO CUP

•  ΝΤΈΡΜΠΙ ΚΑΟΥΝΤΙ  -  ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ  1-2

Με δυσκόλεψε πολύ η μικρή μου Ντερμπι αλλά  πάμε για την επόμενη φαση.

ΠΑΡΑΤΗΡΉΣΕΙΣ 

• Η ομάδα είναι εξερετικη  μέχρι σγιγμης,  γρήγορη και εξελιξημη 

• Ο King είναι φοβερος επιθετικος killer και δυνατος και γρηγορος.

• ο Ake  δύναμη

• ο LEWIS COOK απλα ο επόμενος  αρχηγός της ομάδας.....

• Begovic απλά τερματαρα 

• Στις ρήτρες τώρα,  μόνο ο GOSLING έχει στα 7Μ και την άφησα,  αν είναι να φύγει ας φύγει,  έτσι και αλλιώς αλλαγή είναι. 

• Γενικά για μεταγραφές δεν θέλουμε κάτι εκτός αν φύγει κάποιος με καλή πρόταση.

Από κει και πέρα θα κάνω τα πάντα , για να καταφέρω να φέρω πισω τον  WILSHERE, ληγει και το συμβόλαιο του.  Θα δουμε

Πάμε προς το παρών να συνεχίσουμε και βλέπουμε. 

Αυτά από μενα

@ELBarto-3- Βρισκεσαι σε εξαιρετικη κατασταση και πας φουλ για ανοδο αδερφε!!!! Και παιζεις και ωραιο ποδοσφαιρο!!! Barkok και Vitinio παιχταραδες σε πανε μονοι τους στην ανοδο!! Παντως κριμα θα ηθελα να σε δω να συνεχιζεις και την επομενη σεζον να καταφερεις αυτο που δεν εκανες περσυ!! Τσιμπα και το κυπελλο να φυγεις αρχηγος!! Καλη συνεχεια μπρο!!!

@Diegito21 Ειχες καποια ασχημα αποτελεσματα αλλα τα διπλα με φραιμπουργκ και κολωνια σου εδωσαν ψυχολογια για την δυσκολη συνεχεια!! δωστα ολα και στο τελος θα τα καταφερεις!!! Οπως ειπες και εσυ ειναι κριμα να πεσει μια τετοια ιστορικη ομαδα!!! Παμε γερα μπρο!!!! 

@Dimokritos Σπουδαια αποτελεσματα απεναντι σε Σιτι,Τσελσι και τεραστιο διπλο στο Ολντ Τραφορντ!!! Δειχνει χαρακτηρα η ομαδα στα δυσκολα και αυτο ειναι σημαντικο!!! Δυσκολα θα κινδυνευσεις παντως!! καλη συνεχεια!!!

@desperado Εχεις ξεκινησει πολυ φουριοζος την σεζον αδερφε!! Μεγαλο διπλο με την  Μπρομ και τεραστια νικη επι της Σιτι!!! Και μονο που βρισκεσαι στην κορυφη τα λεει ολα!!!! Περιμενουμε αναλογη συνεχεια μπρο!!!

@Fanis-13- Δεν εκανες και πολυ καλο ξεκινημα αλλα σιγα-σιγα αρχιζεις να βρισκεις ρυθμο!! Εχεις καλη ομαδα δεν σε φοβαμαι θα ανεβεις ακομα περισσοτερο!! Ειναι ενα θεμα βεβαια να μην αποδειδουν καλα οι φορ σου... Ειδικα ο Embolo γιατι ειναι και παιχταρας αλλα οπως ειπες εχεις λεφτα οποτε κανε καμια μεταγραφη τον γεναρη!!!

Να μαι και εγω εδω πισω φρεσκαδουρα:icon_cool: 

Αργησα λιγο αλλα τι να κανουμε υπηρχε σοβαρος λογος (bye bye ps3...)

22281761_1602747579812372_54835777597637

Ναι πηρα και εγω το PS4!!! η προσφορα στα 3κατοσταρικα μαζι με το φιφα ομολογουμενως ηταν πολυ καλη οποτε....

Και ξεκιναμε....

Αποτέλεσμα εικόνας για werder bremen

Παμε να επαναφερουμε και παλι στην κορυφη την μεγαλη Βερντερ!!!

Επαιξα καποια ματς απο την 1η σεζον για να μπορεσω να συνηθησω το παιχνιδι, σιμαρα καποια αλλα και εκανα και 2-3 μεταγραφες αλλα παραλιγο να πεσουμε κατηγορια... παιξαμε μπαραζ με την μποχουμ την οποια και αποκλεισαμε με συνολικο σκορ 3-2 (1-0 εντος και 2-2 εκτος)

Οποτε παμε στη 2η σεζον που θα εχουμε φουλ δραση!!!

Μπατζετ 18 μυρια

Στοχοι: εισοδος στην 10αδα

στους 8 του κυπελλου και κατι αλλα με φανελες και ακαδημια που δεν θυμαμαι

Αποχωρισεις 

Max Cruse 48 μυρια στην εβερτον 

Μεταγραφες:

ondrej duda CAM 22 χρονων(απο περσι) 12 μυρια

ondrej-duda-new-unveil-signing-player-of

Γιαννης Ανεστης G/k 26 χρονων 1μυριο (απο περσι) (ηρθε στο παρα πεντε σαν μια λυση εκτακτης αναγκης μιας και οι 2 πρωτοι μου τερματοφυλακες ειχαν τραυματιστει για μεγαλο χρονικο διαστημα και δεν υπηρχαν λεφτα για κατι καλυτερο...) 

K5ozzSzv.jpg

mamadou doucoure 20 χρονων CB 2 μυρια

Borussia+Moenchengladbach+Team+Presentat

alexander hack 24 χρονων CB 3,5 μυρια

alexander-hack-of-mainz-looks-on-during-

cristian pavon RW 21 χρονων 13 μυρια @ELBarto-3- σου θυμιζει τιποτα;;:pp 

231814.jpg

moussa dembele ST 23 χρονων 30 μυρια

JS100943173.jpg

maxime lopez CM 22 χρονων 14 μυρια 

Maxime-Lopez-806x537.jpg

bernardo RB 23 χρονων 4,5 μυρια (απο περσι και αυτος)

bernardo-rb-leip.jpg

11αδα

22196078_1602717909815339_91101711840096

και ο παγκος μας

22310498_1602717913148672_59584323095952

Ματσακια

1η αγων.)Βρεμη - Λεβερκουζεν 1-0 πρωτο γκολ στο πρωταθλημα για Ντεμπελε και μια δυσκολη νικη σε ενα ματς με ελαχιστες φασεις....

2η αγων.)Αουσμπουργκ - Βρεμη 1-0  καναμε καποιες φασεις αλλα δεν αξιζαμε τιποτα απο το ματς....

22196216_1602717986481998_84936456856601

22228493_1602717983148665_86305357909569

Την ειδε Ροναλντο ο Λαζαρος και μας αλλαξε τα φωτα... Και παλι καλα που ηταν ο Ανεστης..... Ο Ντεμπελε παντως σταθερη αξια στο σκοραρισμα!!

22221485_1602717869815343_77306552385274

Μας πατησαν κατω στο 1ο ημιχρονο αλλα επεσαν πανω στον Ανεστη ο οποιος επιασε και πεναλντι του Embolo στο 30' ενα λαθος απο τον σανε εφαιρε το 1-0 στο τελος του ημιχρονου... Στο 2ο ισοφαρισαμε με Ντεμπελε και στη συνεχεια χασαμε μεγαλες ευκαιριες να παρουμε το ματς με τον Ντεμπελε να χανει τεραστιο τετ-α-τετ στο 90' για να παρουμε το ματς....

Βαθμολογια:

22310202_1602717916482005_42637741976525

Μεγαλα κενα στην αμυνα δυστυχως και αυτο φανηκε και απο τα 5 που φαγαμε απο στουτγαρδη...

επιθετικα ο Ντεμπελε ειναι κιλλερ και απο πισω ο Εγγστειν που ανεβαινει διαρκως...

Παβον εγγυηση το παλικαρι απο περσι

Ανεστης εχει κανει παρα  πολυ καλα ματς μεχρι στιγμης

Αυτα απο μενα συνεχιζουμε δυναταα!!!! 

@ELBarto-3-Νταξει τι να πουμε. Ξεκαθαρη υπεροχη. Ανετες νικες, προκριση στο κυπελλο, πολλα γκολ. Δεν χανεται η ανοδος. Οσο για μεταγραφες δεν χρειαζεσαι.

@Diegito21Το παλευεις. Η αλλαγες που εκανες σε βοηθησαν και πηρες μεγαλο αποτελεσμα στην Κολωνια. Δωστα ολα σε αυτα τα ματς. Περιμενουμε τελος σεζον.

@desperado Η μεγαλη εκπληξη. Μονο νικες και ανετες μαλιστα. Εχεις κανει φοβερο ξεκινημα. Μεγαλη νικη με City και προκριση στο κυπελο. Μια χαρα σου παει. Συνεχισε.

@takisaek Καλη αρχη, αδερφε. Αρχικα, οι μεταγραφες σου πολυ καλες με μονη παραφωνια τον Ανεστη (Τωρα ειδα εντωμεταξυ, οτι του εχουν βαλει 77 overall). Μετριο ξεκινημα στην αρχη αλλα θα στρωσεις σιγουρα, γιατι εχεις φερει παιχτουρες.

Στα δικα μου:

Ορεξη να ανεβασω αναλυτικα σκορ δεν εχω και θα καταλαβετε το γιατι απο την βαθμολογια. Επιγραμματικα να σας πω, οτι ο,τι καναμε στα πρωτα παιχνιδια το σβησαμε. Η ομαδα σε αυτα τα ματς δεν λειτουργει καθολου απο την μεση και μπροστα. Εχω κανει 6 μεταγραφες και ισως παω και για 7η. Θα δειξει. Το βραδυ θα ανεβασω ολες τις μεταγραφες αφου μπουμε στον Γεναρη. Αυτα. Γενικα, μεγαλη απογοητευση.

HrbRUXb.jpg

@Dimokritos ο Ανέστης έχει φάει training μια σεζόν αδερφέ... 67 οβεραλ έχει 

@desperado Μπορμουθ, η πιο συμπαθης ομαδα στην Αγγλια!!

Αρχισες με φουριες, τι κανεις εκει ρε!?!?!?! :winner:
Φανταστικος με πρωταρη τον Κινγκ! 

Ευχομαι και Πρωταθλητης!!! :D 

@TOL1S Ανεβασε την ομαδαρα και 1η κατηγορια!!

@takisaek Αντε, καλοριζικος κι εσυ.

Τρομερες κινησεις, και καλη επιλογη ομαδος.

Duda, Pavonito, Maxi Lopes, σαρωσες ρε.

Σε διελυσε βεβαια ο Λαζος αλλα τι να κανεις, τωρα το πηρες το παιχνιδι, θες να μαθεις ακομα πολλα και να φας τις π****ς που φαγαμε εμεις. :hehe: 

Θα στρωσεις ομως, με τετοιους παικτες, ανετα.

@Dimokritos Ελα κι εσυ, κουραγιο ρε αδερφε.Ανελαβες δυσκολη περιπτωση εξ αρχης, τι περιμενες, μη ξενερωνεις.

@Diegito21 ΔΩΝΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ!!!!!

Προσπαθεις, αν και χανεις εγω ακομα πιστευω.
Αλλαξες το τροπο παιχνιδιου σου, και πηρες καποια πολυ σοβαρα αποτελεσματα.
Τρομερος, με σοβαρη μπαλα Μουρινιο, μιας και ετσι παιζετε εσεις εκει στο Μαντσεστερ.
Οι κοκκινοι βεβαια, γιατι οι μπλε παιζουνε ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ, δε ξερω αν το χει ακουσει ο Ζοζε :D 

Το οτι δεν εχεις νικη εντος ειναι πραγματικα ανικουστο, τρομερα κακη λεπτομερεια για φετος..

Τεροντε γιγαντας.
Δωνης γκολαρα.

Σε πιστευω θα σωθεις, εισαι πολυ δυνατος κοουτς για να μη το κανεις. ;) 

VAMOS DIEGITO!!!

-----------------------------------

Τελειωσαμε, κυριοι!

EMfydpc.png

Για να μη τα πολυλογω, δεν εχασα ματς μετα τον Φλεβαρη.
Τρομερη φορμα.

t1qFzna.pnghcOe7r0.png

Πρωτος σκορερ, και παικτης της διωργανωσης ο μεγαλος Barkok.

Αλλα για μενα, ο MVP της φετινης σεζον ειναι ο Βιτινιο!!

lAI4keI.png

Nαι μεν ο Μπαρκοκ ειχε 17 γκολ αλλα ο Βιτινιο ειχε 15 και 10 ασσιστ!
Ξεκαθαρα ο καλυτερος μας παικτης, και πιστευω αν δε τραυματιζοτανε ανεβαινε και περσι.

Τωρα, παιδες....δεν θα μεινω στην ομαδα.
Ηταν το οτι θελω να δω αλλα πραγματα μιας και ειναι αρχη του παιχνιδιου (μπορει να κανω ενα με Ουνιον αργοτερα στην χρονια) αλλα και αυτο.......

03Pa2Dl.png

Z8L46Gm.png

Μου πηρανε ενα σωτο παικτες γιατι δεν ειχα λεφτα να τους ανανεωσω.
Ενω ο Hedlund εφυγε γιατι πληρωθηκε η ρητρα του.

Ε ξενερωσα ρε φιλε, τι να κανουμε.

Κατι αλλο.
Το ταξιδι ακυρωθηκε κιολας, αρα με βλεπω μεχρι αυριο βραδυ να ποσταρω την νεα μου ομαδα.
Εχω κανει μια ερευνα, μαζι με δοκιμες και ειμαι αναμεσα σε 5 ομαδες, θα δουμε.

--------------------

Τελος ενα μεγαλο ευχαριστω και ενα μεγαλο "Τα ξαναλεμε" στην συμπαθεια μου απο Γερμανια!!

EISERN BERLIN!!!

Hannover-Union-8.jpg

@Dimokritos

Από ότι βλέπω δεν πάνε καλά τα πράγματα, περιμένουμε τα νεότερα,  μεταγραφές και επάνοδο στην βαθμολογία, άλλαξε και σύστημα ίσως βοηθήσει,  αναμένουμε. 

@takisaek

Καλοριζικο αδερφέ,  

Άντε καλός ήρθες και συ 

Πρώτο καριερ τώρα τη να πούμε, αναγνωριστικό  θα έλεγα εγω,

πρέπει και συ να το μάθεις καλά .

Καλή  συνέχεια αδερφέ. 

@ELBarto-3-

Χίλια μπράβο φίλε, 

Είχες την αντοχή και τελείωσες κι άλλη σεζόν σωραιος,  

Και όχι μόνο αλλά την ανέβασες ως πρώτη. 

Καιρός λοιπόν  για άλλες καταστάσεις 

Περιμένουμε αδερφέ,  διάλεξε κάτι που να σου ταιριάζει. 

------------------------------------------------------------------------

Πάμε συνέχεια με φοβερή σεζόν στην Αγγλία. 

Ματσάκια 

22256803_122018408551110_628385048655050

Πραγματικά,  το καριερ μου θυμίζει  το περσινό με Ντερμπι Καουντι. 

Απλα παίζουμε  το παιχνίδι μας και περνούμε αυτό που θέλουμε θριαμβευτικά. 

-----------------------------------------------

• ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ  -  ΜΠΡΑΙΤΟΝ   1-1

Να και η πρώτη γκέλα,  προηγηθηκαμε , μας ισοφάρισαν και μετά ταμπουρι αυτοί,  

Είχαμε κατοχή χωρίς να μπορούμε να κάνουμε τίποτα,  αφού το φετινό park the bus είναι πραγματικό τοίχος. 

-----------------------------------------------------------------

22254834_122018258551125_187151808092099

Πάλι ο KING????

Μέχρι και την στιγμή που βάλαμε το γκολ , αυτοί ήταν κυρίαρχοι 2 δοκαρια και ένα πέναλτι που το έβγαλε ο εξερετικος  Begovic 

Βάλαμε το γκολ και μετά από κόρνερ έφυγε ο KING και εκτέλεσε τον Pickford για 2η φορά πριν τελειώσει το ημίχρονο.

Συντήρηση στο 2ο και αλλαγές.

• ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ  - ΛΕΣΤΕΡ  2-0

Άνετο  απόγευμα,  αν και στην αρχή κάνανε λίγο τους ζορικους

22219749_122018701884414_865077140371889

Το πιο όμορφο παιχνίδι  μέχρι στιγμής και δικαιοτατο αποτέλεσμα 

----------------------------------------------------------------------------------

22291384_122014368551514_149075394405631

Πραγματικά μόλις  βάλανε το γκολ στο 90+ κάναμε σέντρα και έληξε το ματς,

άδικο το σκορ έπρεπε να νικήσουμε,  δεν πειράζει όμως προχωράμε. 

Πάμε στην βαθμολογία τώρα.

22338780_122017858551165_504314241372061

Ακόμα είναι νωρίς,  μην παίρνουν τα μυαλά μου αέρα,  γιατί θα βρεθώ προ εκπλήξεως. 

Η 20η ομάδα είναι η ΕΒΕΡΤΟΝ με 2 βαθμούς. 

Έχουμε 1 Χ περισσότερο από την ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ.  και είμαστε αήττητοι και οι 2, 

Ίδια άμυνα,  αλλά εμείς καλύτερη επίθεση. 

• Για να δούμε ρε παίδες τελικά θα γράψουμε καινούρια ιστορια......

• Αύριο με τα  υπόλοιπα ματσάκια θα έχουμε και Ραπόρτο για κάποιους παίχτες. 

• Αυτά από με παίδες αύριο τα υπόλοιπα.

@desperadoΣυνεχιζεις την ανελπιστη πορεια. Με την Stoke εχασες τη νικη στο τελος αλλα δεν πειραζει. Μεσα στο προγραμμα ειναι και το χ. 

@ELBarto-3-Εμφατικη ανοδος. Φαινοταν απο την αρχη, βεβαια, οτι ειχες την καλυτερη ομαδα. Και τσιμπησες και τα βραβεια στο τελος. Περιμενουμε το επομενο.

Στα δικα μου:

Swansea-Palace 1-1

Palace-Arsenal 0-2

Palace-City 2-1

Eιχαμε και μεταγραφες.

ΕΦΥΓΑΝ:

1) Puncheon (Freiburg-ελευθερος) Καλοφορετο.

2) Schlupp (Aston Villa- 5.6 εκ.)

3) Chung Yong (Νewcastle- 2.8 εκ) Καλοφορετο.

4) Delaney (Watford- 580k)

5) Sako (Newcastle- 3 εκ.)

Hρθαν:

1) Lafont (Toulouse-15.6 εκ) Θελαμε εναν τερματα, αφου ο Speroni μας αφηνει.

2) Gomez (Man. United- 2 χρονια δανεικος) Επιτελικος μεσος που θα δωσει βαθος στον παγκο.

3) Hall (Oxford United- 1.3 εκ.) RM για βαθος στον παγκο.

4) Brereton (Not'ham Forest - 2 εκ.) Striker που επισης θα δωσει βαθος.

5) J. Murphy (Norwich- 2εκ.) 

6) O κυριος απο κατω. (20.1 εκ.)

yma3ccZ.jpg

7) O νεος μας επιθετικος (10 εκ.+Benteke)

uRCtxky.jpg

Αγωνες:

Southampton-Palace 1-0

FA CUP: Palace-Swansea 1-1

Palace-Burnley 2-1

zRm4SZ7.jpg\

Παρατηρησεις:

1) Eρχεται επαναληπτικος με Swansea.

2) H City εχει μαυρα χαλια. Δεν ειναι τυχαιο που την νικησα. Δεν θα μου κανει εντυπωση αν μεχρι το τελος παλευει για σωτηρια.

@takisaek Καλοριζικο αδερφε λιωστο!!!! Καλα ξηγηθηκες και η Βερντερ σαν επιλογη μαρεσει πολυ! Ενισχυθηκες σημαντικα και οσο επρεπε και με πολυ ποιοτητα και μελλον! Αν εξαιρεσω τον Ανεστη (οχι πες μου γιατι :D )  οι προσθηκες των Παβον, Μαξιμ Λοπες και Ντεμπελε ειναι οτι καλυτερο θα μπορουσες να παρεις! Αγωνιστικα τωρα δεν ξεκινησες πολυ καλα αλλα δεν πειραζει...τωρα η 5αρα απο την Στουτγκαρδη και τα 3 απο τον Λαζαρο ειναι απο μονο του ενα θαυμα :D Πηρες ομως σημαντικοταταη νικη με Λεβερκουσεν και ενα πολυ ωραιο χ με Σαλκε! Συνεχισε και μην μασας εχεις ακομη δρομο!!!!!! ;)

@Dimokritos Νταξει εισαι χαμηλα αλλα αυτο δεν λεει τπτ...παιζεις σε ενα πολυ ανταγωνισικο πρωταθλημα και με τις προσθηκες που εκανες σιγουρα θα ανεβεις σιγα σιγα! Μπεν Γιεντερ και Γουιλσιρ θα σε βοηθησουν οσο παει οπως και ο Λαφοντ στο τερμα. Εστιασε στο να κερδιζεις ματσακια στην εδρα σου και οπου αλλου μπορεις και αν κυνηγας κυπελλακι παλεψε το και με την Swansea στον επαναληπτικο. Παμε γερα ρε φιλε!!!

@desperado Μ Α Γ Ε Ι Α!!!! Εχεις τρελανει την Πρεμιερ με αυτα που κανεις!!! Φοβερο σχημα επιθετικο κλασσικο εχει ταχυτητα στην μεσοεπιθετικη γραμμη και με King και Cook τα πρωτα βιολια στην ομαδα την πας τρενο!!! Απιστευτες νικς με Σιτυ Αρσεναλ (μεγαλο 3μπαλο) και στην Εβερτον αλλα και ωραιο χ με Τοτεναμ!!! Δεν ξερω φιλε ποσο θα αντεξεις γιατι υπαρχουν ομαδες πολυ δυνατες αλλα το ποδοσφαιρο που παιζεις μας γεμιζει αισιοδοξια οτι πας για κατι πολυ μεγαλο! Χαιρομαι που παιζεις επιθετικο ποδοσφαιρο και ευχομαι να το συνεχισεις!!! VAMOS DESPERADO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@ELBarto-3- Παικταρα μουυυυ!!!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Οπως αξιζε το φιναλε στην συγκεκριμενη ομαδα!!!! Με Μπαρκοκ να κανει παπαδες και να σκοραρει 17 τερματα καταφερες να εξασφαλισεις ανοδο και τιτλο!!!! Θελει μεγαλα κοχονες να κατσεις δευτερη συνεχομενη χρονια στην Β ειναι αρκετα δυσκολο και εγω δεν θα το εκανα!! Δικαιολογημενα φευγεις παντως και περιμενουμε την να σου ομαδα  να γραψεις εκει νεες σελιδες δοξας! ;) 

Θα σε θυμουνται και θα σε ευχαριστουν μεχρι την επομενη φορα!!!!! FORZA ELB σε ακομη πιο επιτυχημενα career!

Υ.Γ Ο Ζοζε δεν ακουει ρε φιλε θα τους δειξει στο γηπεοδ τι εστι real Manchester!! :D 

_______________________________________________________________________________________________________________________________

Παμε στα δικα μου τελευταιοι 7 αγωνες τελικοι......Ξεκιναμε απο τον 1ο

22291521_515441852147637_5475789751074980278_o.jpg?oh=9254bb27b65bccf8603bc3ca98ca4845&oe=5A4492BA

Περιμεναμε υπομονετικα 52 λεπτα μεχρι ο μεγας Τεροντε να σκοραρει ενα ωραιο γκολακι και μετα απο κει Δωνης και Μοσκερα με σουταρα εβαλαν φωτια στην εδρα μας και σπασαμε αυτο το αρνητικο ρεκορ που κρατησε τοσες αγωνιστικες!!!!

Με καλη ψυχολογια πηγαιναμε στην εδρα της BvB

Χασαμε αλλα οχι με κατω τα χερια το παλεψαμε απλα η Μπορουσια ειχε ποιοτητα και επαιζε πληρης! Δεν με πειραξε αυτη η ηττα μιας και δεν στηριζομουν σε αυτο το ματς.

Το επομενο ομως επρεπε να το παρουμε αν θελαμε να κρατηθουμε στην κατηγορια...!

Και αυτο καναμε απο το πρωτο λεπτο παιξαμε πολυ επιθετικα αν και στο 30ο λεπτο το Ανοβερο εχασε ενα δοκαρι απο πολυ καλη θεση...και αφου δν το εβαλαν αυτοι εμεις σε 3 λεπτα καθαρισαμε το ματσακι με σουταρα τυ Cerny και γκολ απο Τεροντε και παλι!!!!! Το πεναλτι το κερδισε ο εξαιρετικος Δωνης.

Ειχαμε και αλλο σημαντικο ματς αυτη την φορα με την Βερντερ...επρεπε και εδω νικη οπωσδηποτε!

Δυστυχως ειμασταν ατυχοι...ΜΙΑ φαση εκαναν και σκοραραν υστερα απο τραγικο λαθος του Αιλτον του αριστερου μας μπακ....κριμα και ειχαμε χασει πολλες ευκαιριες για να φτασουμε και σε δευτερο γκολ! ΜΕΓΑΣ CERNY ακομη μια φορα!

3 ματς πριν το φιναλε και πηγαιναμε Λεβερκουσεν...με νικη σωνομασταν και τυπικα...Δυστυχως ομως δεν μπορουσαμε να κανουμε κατι αλλο...ΚΑΚΙΣΤΟΙ..

Μετα την σφαλιαρα ειδα και τον Τεροντε να παιρνει το βραβειο καλυτερου παικτη του μηνα.

Ομως μπροστα μας ειχαμε εναν μεγαλο ΤΕΛΙΚΟ.....Αυτος με την Χοφενχαημ...με νικη κλειδωναμε την παραμονη μας!

( Εδω συγνωμη ξεχασα να βγαλω φωτο απο την χαρα μου οποτε λειπει  και το αποτελεσμα.)

Ξεκινησαμε πολυ προσεκτικα μιας και η Χοφενχαημ επαιζε χωρις αγχος και δεν ειχε κατι να χασει...ετσι στο 28ο λεπτο ο Ακολο με φοβερο σουτ κανει το 1-0!!!!!!! ΚΟΛΑΣΗ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ!!! Μετα παιξαμε αμυντικα με αντεπιθεσεις και κλειδωσαμε την παραμονη μας στην BUNDESLIGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TA KATAΦΕΡΑΜΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τελευταιο ματς ηταν με Μπαγερν δεν το επαιξα εκανα σιμ και εχασα 4-0....

εδω η τελικη ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

___________________________________________________________________________________

ΠΡΩΤΟΣ ΣΚΟΡΕΡ ΤΗΣ BUNDESLIGA....

17 ΓΚΟΛ Η ΠΑΙΚΤΟΥΡΑ!

MVP : TERODDE ποιος αλλος?!??!

Simon+Terodde+VfB+Stuttgart+v+1+FC+Kaiserslautern+Ze6-1R7WswOl.jpg

ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΙΚΤΟΥΡΑ ΨΥΧΑΡΑ ΤΑ ΕΔΩΣΕ ΟΛΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΓΚΟΛ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΑΣΗ ΠΟΥ ΤΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΤΑΝ!!!! Οτι πιο σημαντικο!!!!!

Y.Γ. Να πω τελος CL πηρε η Μπαγερν η οποια εκανε τρεμπλ(!!!) και το EUROPA η Πορτο.!!!!

_________________________________________________________________________________________

Ειμαι πολυ χαρουμενος που τα καταφερα και τα καταφερε και η ομαδα μου!!!!!! Δειξαμε παθος και ψυχη!!!!!!!

Δεν ξερω α ν θα συνεχισω το σκεφτομαι αρκετα. Θα αποφασισω συντομα και στο επομενο ποστ μου θα εχετε νεα μου!

0-bl1314-06-2013-09-22-VfB-Eintracht-Frankfurt-252.jpg

@Dimokritos

Θα σε πω για τις μεταγραφές,

όπου για τον WILSHERE που εχω στην λίστα μου πρώτο όνομα Και τον θέλω και γω,  θα σε βοηθήσει  σίγουρα στα χαφ. 

Για LAFONT ξέρουμε όλοι την αξία του.

Τώρα,  για BEN YEDDER, δεν ξερω ευχομαι να σου βγει, σιγουρα δεν θα έδινα και BENTEKE ( εκτος αν εννοείς τον μικρο) για να τον πάρω. 

Στα αγωνιστικά  το έχεις ακόμα mid table, αλλά δώσε βάση που πει και ο Diegito στο FA CUP. 

@Diegito21

Πολλά  μπράβο ρε φίλε που καταρχήν,  συνέχισες  απο τη θέση που ήσουν, άντεξες, είχες υπομονή,   την έσωσες και έφυγες με ψηλά το κεφάλι.

Ωραίος , τώρα νομίζω ότι πρέπει να ανοίξεις και εσύ τα φτερά σου για κάτι άλλο,  σε κόβω ανάμεσα σε ΤΟΡΙΝΟ ή ΦΙΟΡΕΝΤΊΝΑ να σου πω την αλήθεια....

Περιμένουμε.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Πάμε στα δικά μου και ας αρχίσουμε με ματσάκια. 

• ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ  - ΤΣΕΛΣΙ  1-0

KING,KING,KING, KING, KING εσύ σουπερ σταρ, αλλά και ο Begovic  πίσω έβγαζε,  όπως έβγαλε και πέναλτι,  μεγάλη νίκη..

• ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ  - ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ  0-5

Στο πρώτο μας γκολ δεν ανοίχτηκαν,  μετά το 2ο όμως,  γύρο στο 60' δεν υπήρχε παίχτης στην άμυνα, αναμενόμενο το σκορ. 

Μόλις τελείωσε το ματς είχε εθνικές και μετά από 4 μέρες ήρθε αυτό  το μνμ, που πραγματικά με ξενέρωσε γιατί εγώ αυτόν τον παίχτη τον προστατεύω πάρα πολύ. Σε κάθε παιχνίδι τον κάνω αλλαγή για το φόβο του τραυματισμού και έγινε αυτό. 

22254972_122584528494498_199225401776690

Συνεχιζουμε λοιπόν με τον KING να υπολογίσω ότι μετά το τέλος των μεταγραφών να επιστρέφει. 

• ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ  - ΧΑΝΤΕΡΣΦΙΛΝΤ  3-1

Μέχρι το 75' χάναμε,  μετά από 2  κόρνερ 82' και 88' πήραμε κεφάλι  στο σκορ ,

Και στα χασομερια  όπου βγήκαν όλοι μπροστά βάλαμε και ένα 3ο.

Φάνηκε η απουσία του KING. 

Ξεκινάει και η κοιλιά από δω,  έτσι φαίνετε......

• ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ  - ΜΠΕΡΝΛΙ  1-1

Τα ίδια με ΜΠΡΑΙΤΟΝ,  μόλις μας ισοφάρισαν,  park the bus..... τη να κάνουμε..

• ΣΟΥΟΝΣΙ  - ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ  1-0

Να και η πρώτη ήττα,  βάλανε στο 25'γκολ και μετά ταμπουρι.... Όπως και από πάνω. 

λείπει και ο KING. 

• ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ - ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ  1-1

Ένα ντερμπακι του νότου όπου  καταφέραμε να πάρουμε το Χ αφου αυτοί ήταν καλύτεροι. 

• ΚΡΥΣΤΑΛ ΠΑΛΑΣ  - ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ  3-1

Με 2 γρήγορα πέναλτι( ο θεος να τα κανει)  πήραν προβάδισμα , καναμε το 2-1 μετις αρχες του 2ο ημιχρονου, στο τελος ανοιχτηκαμε και σε μια αντεπιθεση κλείδωσαν το ματς.

• ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ.   -  ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ  5-0

Απλα μπήκαν μέσα και στο 20' ήταν το σκορ 3-0 , στο 2ο ανοιχτηκαμε και φάγαμε και τα υπόλοιπα. 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  

22339001_122636055156012_538331284689330

Η 20η ομάδα είναι ακόμα η ΕΒΕΡΤΟΝ  με 8 βαθμούς και πάει βουρ για CHAMPIONSHIP. 

Μετά την 5αρα έχασα την καλύτερη άμυνα,  αλλά κρατάω ακόμα την καλύτερη επίθεση.

ΠΑΡΑΤΗΡΉΣΕΙΣ 

• Πρώτος σκόρερ παραμένει παρότι δεν παίζει από τον Νοέμβρη  ο KING  με 11 γκολ , ο οποίος συμφώνησε και στην καινούρια ανανέωση συμβολαίου με τρελά μπόνους όμως.

• στο τέρμα ο BEGOVIC  απλα είναι ένα δώρο για αυτήν την ομάδα,  εξερετικος. 

• Στην άμυνα έχουμε τον AKE  που είναι αρχηγός εκει, αλλά και τον MINGS  στα αριστερά , όπου κάνει τρελές κούρσες όταν κάνουμε επίθεση και έχει και 2 γκολ, αλλά επισεις στα αμυντικά του καθήκοντα είναι το ίδιο καλός και ψηλός και γίνεται 3ος  CB.

• παμε στο κέντρο  τώρα,  όπου εκεί τα άκρα IBE - FRASER  ειναι εξερετικα, με τον μικρό  MAHONEY  να έρχεται από πίσω δυνατά όμως και να διεκδικη και θεση βασικού. 

Στα κεντρικά  χαφ τώρα ο  COOK  ειναι όλα τα λεφτά,  αν ερχόταν και ο WILSHERE  πίσω θα κάναμε ωραίο  δίδυμο.

Στους πάγκο έχουμε 2 μικρούς  εκτός του GOSLING  που έχουν αρκετό ενδιαφέρον.

• Στην επίθεση, ο KING  ειναι ακριβός αυτό που λέει το όνομά του.

Ο WILSON  ειναι και αυτός αρκετά καλός αλλά ειναι στη σκιά  του πρώτου. 

Ο AFOBE ειναι η αλλαγή του  KING  και τα παει καλα, αλλά σαν βασικος τωρα που ειναι τραυματιας ο άλλος δεν μπορει.

Ο DEFOE κρίμα αλλά δεν μπορεί και του έδωσα τις ευκαιρίες του, έχει μπει  στην λίστα. 

Ο  MOUSET είναι η τελευταία επιλογή για την επίθεση.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ: 

3 Παίχτες έχω έτοιμους για να ανεβάσω σιγά σιγά. 

LB, LM, ST  που έχουν potential  από 78 και πάνω. 

Και για το τέλος  CARABAO CUP   ( LEAGUE CUP) 

• ΜΠΛΑΚΜΠΕΡΝ - ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ  0-2

• ΣΤΟΥΣ 16 : ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ  - ΓΟΥΛΒΣ  3-0

• ΣΤΟΥΣ 8 : ΣΤΟΟΥΚ  -  ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ   3-1

Αυτά μέχρι στιγμής παίδες,  είμαστε στα μέσα Δεκεμβρη , και έχουμε αρκετά κολιτα ματς, 

Έχουμε Κύπελλο FA CUP  με ΝΟΤΙΝΧΑΜ. 

Ίσως τα πούμε με ενα μικρο ποστακι το βράδυ...  Αλλιώς αύριο. 

@desperadoΜια χαρα εισαι. Βγαινεις ανετα Ευρωπη. Τα κυπελλα πιστολιασε τα αφου σου βγαινει το πρωταθλημα. Αναμενόμενη και η κοιλια. Θα επιστρεψεις στις νικες ομως, αφου φαινεται, οτι η ομαδα εχει χημεια.

@Diegito21 Ωραιος! Εκανες μεγαλη προσπαθεια και τα καταφερες. Ειχες και τον 1ο σκορερ του πρωταθληματος και σε βοηθησε πολυ αυτο. Περιμενουμε, αν θα συνεχισεις ή οχι.

Στα δικα μου, δεν υπηρχε καθολου ορεξη. Οποτε το σιμαρα μεχρι το τελος, οπου και πεσαμε. Δεν μου βγηκε καθολου το career. Mαλλον ειναι σημαδι, οτι θα πεσει φετος η Palace. Ξεκιναω καινουργιο αποψε στην Ισπανια λογικα. Περισσοτερα το βραδυ.

@Diegito21 Ασε αδερφε λυση εκτακτου αναγκης ηταν ο Ανεστης(τουλαχιστον εδω πιανει αρκετα...) τι να λεμε τωραα....  Στα δικα σου τα σημαντικα τωρα εκανες τα αναμενομενα και καταφερες να κρατησεις την ομαδα στην κατηγορια!!! Γιγας Τεροντε βγηκε και 1ος σκορερ και σε κρατησε κατηγορια σχεδον μονος του ...  Περιμενουμε τις αποφασεις σου για την συνεχεια!!!!

@ELBarto-3- Συγχαρητηρια για την Ανοδο αδερφε!! Τρομεροι Μπαροκ και Βιτινιο εκαναν τα παντα για την ανοδο!!! Περιμενουμε την επομενη ομαδα και ακομα περισσοτερες επιτυχιες!!!

@desperado Παρα τις γκελες στα τελευταια ματς συνεχιζεις να τρελαινεις την Αγγλια και να βρισκεσαι στην 3η θεση (WTF τωρα το ειδα Λιβερπουλ 19η;;) Σιγουρα ο τραυματισμος του King ειναι σημαντικη απωλεια και για αρκετο χρονικο διαστημα αλλα εχεις λυσεις οποτε ολα κομπλε!! Δωστα ολα για ευρωπη αδερφε!!!!

@Dimokritos Κριμα που δεν σου βγηκε περιμενουμε την επομενη ομαδα σου!!!!

Παμε στα δικα μου τωρα!!!

5η αγων) Βρεμη - Ινγκολσταντ 3-0 ανετη νικη με χατ-τρικ με Παβον

6η αγων)

22308590_1603552876398509_63845654499492

Μεγαλο διπλο με Παβον και Ντεμπελε(εβαλε τα αλλα 2 γκολ) να κανουν οργια...  Βεβαια χρειαζομαστε ενισχηση στα μετοπισθεν τον γεναρη γιατι εχουμε μεγαλο θεμα στα στοπερ...

7η αγων) Βρεμη - Μαιντζ 2-2  Προηγηθηκαν 0-1 και 1-2 αλλα εστω και στο τελος πηραμε τον βαθμο της ισοπαλιας... 

8η αγων)

22279960_1603552799731850_85877549579201

Σαν να μην κατεβηκαμε ποτε στο γηπεδο.... Ακρως τιμητικο για εμας το 2-0... Ευτυχως ο Ανεστης μας γλιτωσε απο ιστορικο διασυρμο....

9η αγων)

22281727_1603552793065184_58971378677705

Το γυρισαμε το ματς και χασαμε μυθηκες ευκαιριες για να το κλειδωσουμε (πεσαμε στο τοιχος Hradecky δυστυχως...) με αποκορυφωμα το χαμενο πεναλντι του Παβον στο 77' και στο τελος το πληρωσαμε....

DFB-pokal) Αουσμπουργκ - Βρεμη 1-0 ευκολα χασαμε με πολλες αλλαγες μιας και εχουμε δωσει βαρος αποκλειστικα στο πρωταθλημα... 

10η αγων)

22221879_1603552789731851_31964733362735

Μεγαλο διπλο!!!! Παβον και Ντεμπελε εκαναν οτι ηθελαν την αμυνα του αμβουργου!!

22281693_1603552796398517_72391626512476

11 γκολ σε 10 ματς!!! Το λατρευω αυτο το παλικαρι!!! Τεραςς απλα!!!!!

Βαθμολογια:

22365174_1603552803065183_21047421328013

Οπως βλεπετε ειμαστε κοντα στις θεσεις της ευρωπης και θα παλεψουμε για ενα ευρωπαικο εισιτηριο....

Ντεμπελε - Παβον αχαστο διδιμο απλα

Καινζ φιλοτιμος αλλα θα ψαξουμε για κατι καλυτερο για αριστερα

Μεγαλο θεμα στα στοπερ θα χρειαστουμε σιγουρα μια μεταγραφη 

Ανεστη αγορι μου οτι μπινελικια σου εχω ριξει σε real life τα περνω πισω... Κανει τρομερα ματς και πολλες φορες μας κραταει μονος του...

Παμε και σιγουρα για μεταγραφη αριστερου μπακ τον γεναρη μιας και ο Bauer πουληθηκε στην Νιουκαστλ για 15 μυρια και φευγει τον γεναρη...

Αυτα απο μενα... Συνεχιζουμε δυνατα!!!! 

@Dimokritos Ελπιζω να κανεις κατι καλο Ισπανια.Δοκιμασε Σοσιεδαδ, την ομαδαρα μου.

@desperado ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ!?!?!?!?!

Παρα τα 2 τελευταια αποτελεσματα, τι ειν αυτο που κανεις?!?!!?!?

Πραγματικα απιστευτος, με Μπεγκοβιτς και Κινγκ μπροσταρηδες, πραγματικα σαρωνεις.
Αν το κρατησεις αυτο θα εισαι μακραν ο πιο επιτυχημενος coach στην Ιστορια της ομαδος.

@takisaek Ματσαρα στην Λειψια, τρομερο φεστιβαλ γκολ.

Κρατιεσαι ψηλα, κι αυτο εχει σημασια.
Λιγο ασταθεια ειναι φυσιολογικη, αλλα οπως σε ειπα και στο αλλο ποστ, εχεις τρομερη ομαδα.
Παβονιτο εγγυηση.

@Diegito21 Εσυ τρομερος!!!!!

Εμεινες και το αξιζες, σε ειπα οτι σε πιστευα και βγηκε κερδισμενος!
Σταθερη και εξυπνη μπαλα επαιξες και δικαιοθηκες!

Εκει που δε μπορουσες να παρεις ανασα εντος εδρας μια χρονια ολοκληρη, την εκανες φοβητρο οταν χρειαζοταν.
Τεροντε γιγαντας, κουβαλησε το πλοιο.
Δικαιοματικα MVP.

Τωρα περιμενουμε επομενη σταση.
Μακαρι να ναι μαζι μου, αλλα δε ξερω κατα ποσο ψηνεσαι :D 

Οτι και να ναι, υποστιριζουμε.

VAMOS DIEGITO!!!

-----------------------------------------------

Εγω εκανα την ψαξια μου, και κατελυξα κυριοι.....
Γαλλια τελικα, αλλα οχι εκει που πολλοι με θυμαστε....

Θα κανα με Λυον κανονικα αλλα μου κινησε το ενδιαφερον μια ομαδα με την οποια ανεπλτυξα ενα δεσιμο τους τελευταιους 2 μηνες που εκανα ενα καλο CM στο 17...

Ο Harry Stark λοιπον ειναι ο νεος προπονητης της ΜΕΓΑΛΗΣ......

pEwWoL4G.jpeg

Πρωτον, το κοκκινο και το μαυρο ειναι τα 2 αγαπημενα μου χρωματα. :D 

Και δευτερον ειναι η τελεια ομαδα CM για μενα, EVER.
Πολυ ταλεντο, ΤΡΟΜΕΡΟΣ λαος, μετριο μπατζετ, μετρια ομαδα οσον αφορα ονομα, που ψαχνεται παρα πολυ για ταυτοτητα και κουλτουρα.
Εδω ειμαστε.

Θα την αναπτυξω σιγα-σιγα, για να την κανω οσο μεγαλυτερη μπορω.
Σκεφτειτε φαση Κλοππ-Ντορτμουντ.

Λοιπον, εχουμε μπατζετ 14 μυρριων, για καποιο λογο, μαλλον επειδη αφαιρεσαν τα λεφτα που ξοδευτηκαν για Σναιντερ και Μαξιμιν, δε ξερω.
Κανονικα επρεπε να εχουμε 60 που εγραφε η αρχικη σελιδα της ομαδας, αλλα εγινε αυτο.

Ετσι κι αλλιως δε θελω τρελες προσθηκες, πιο πολυ αμυντικα, αλλα οπως και να χει 14 ειναι λιγα, θελω λεφτα.
Αυριο απογευμα λογικα οι πρωτες μας κινησεις στο μεταγραφικο παζαρι.

Παικτες κλειδια οι Seri & Koziello που ειναι τα υπερ-πουλεν μου.

Και ολοκληρο το κεντρο μας.

Σναιντερ και Μπαλο δε ξερω αν κρατησω μιας και δεν ειναι ακριβως η κατευθυνση που θελω για την ομαδα, αλλα τους δινω μια σεζον, εκτος απροοπτου.

Αυτα, κυριοι, ελπιζω να εκγρινεται.
Ειναι μια αλλαγη απο την μονιμη Λυον που παιρνω απο το αγαπημενο μου πρωταθλημα στο ΦΙΦΑ, την Γαλλια.

Παμε να φερουμε τιτλο στην ομαδα μετα απο το μακρινο 1959 !

ALLEZ NICE EN NICOIS !!!!!!!

ultra-populaire-sud.jpg

@ELBarto-3-

Οι αλλαγές  κάνουν καλό, η ομάδα είναι εξερετικη,  τρομερή,  τη άλλο να πω έχεις μια πλήρης ομάδα σε όλες τις θέσεις.

Πολύ ωραία επιλογή,  αλλά από την αρχή δες που έχεις ρήτρες για να τις βγάλεις ( σε παιχτες που θες) για να μην βρεθείς  να σπας χειριστήρια......

Τρομερή έδρα  η ALLIANCE RIVIERA 

Δεν θα ξεχάσω το 16, τότε που κάναμε όλοι μαζί,  τις 3 σεζόν μαζί της, ήταν πολύ ωραίες και εύχομαι να είναι και η δικές σου

Καλή αρχή λοιπόν,  στον όμορφο Γαλλικό νότο....

@takisaek

Μια χαρά είσαι στην βαθμολογία,  κοντά στην ΕΥΡΏΠΗ αν και νωρίς,  έχεις δρόμο ακόμα.... αλλά αν συνεχίσεις έτσι, το εχεις σιγουρα..

Dembele  ο ηγέτης σου, φοβερός και από πίσω σιγοντάρει ο Pavon 

Συνεχίζεις δυνατά...

--------------------------------------------------

Πάμε και στα δικά μου , αφού είπαμε το ΣΚ  θα έχει πολύ δράση. 

•ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ  - ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ  1-1

Το μοναδικό παιχνίδι που έκανα σιμ και το τελευταίο,  λόγο ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ. Μόνο κύπελλο αν τυχουμε  θα παίξω κανονικά.

• ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Σ.   -  ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ  3-2

1ο ημίχρονο,  3-0 και λέω Πάμε για 2η πεντάρα, αλλά όχι 

Ο Mahoney,  μπαίνει αλλαγή και με εξερετικη σέντρα πάρε βάλε στον AFOBE  μειωσαμε, 

Στο 85' ο AFOBE στον Mahoney,  με μπαλιά τρύπα με τον μικρό να σκοράρει,  μετά αυτοί πασουλες να λήξει το παιχνίδι.

• ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ  - ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ  3-0

Η ομάδα ξύπνησε και άνετα σφυροκοπησαμε τα γατάκια,  ξαναβρήκαμε τον ρυθμό  μας.

• ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ  -  ΕΒΕΡΤΟΝ  3-2

Παραμένει στην τελευταία θέση και φαίνετε αυτό στο γήπεδο,

πραγματικά δεν ξέρω πώς φάγαμε 2 γκολ από μια ομάδα που απλά με κοίταγε μέσα στο γήπεδο , ακόμα δεν μπορώ να το καταλάβω...

Εδώ ένα ωραίο γκολ το IBE  που κάνει  το 2-0  

• ΜΠΡΑΙΤΟΝ  - ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ 0-1

Μετά την Τότεναμ,  αυτό ήταν ακόμα ένα εξερετικος παιχνίδι, φοβερό με ένταση 

Σκληροτραχηλη  ομάδα αλλά με ενα σολο AFOBE , που θα έλεγα οτι ηταν και λιγο η τυχη μαζί μου,  ανοιξαμε το σκορ και πηραμε μια πολυ σημαντικη νικη εδω.

Βαθμολογία?????? 

Αύριο

FA CUP

Άρχισε  λοιπόν και το κυπελλο  Αγγλίας,  όπου ειναι πάρα πολύ σημαντικό για τους Αγγλους  αυτή η διοργάνωση,  ίσως και παραπάνω από την  Ευρώπη...

Πάμε να κανουμε το καλύτερο λοιπόν  και να " ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΙΣΤΟΡΊΑ " 

22289864_122978018455149_213203912991031

Πολύ πολύ δύσκολο ματς , καθόλου εύκολο, νομίζω ότι είχαμε και αρκετή τύχη γιατί δεχτήκαμε καλές απειλές ,

Τελικά όλα καλά και περιμένουμε αντίπαλο. 

Είμαστε στα μισά του Γενάρη,  έχουμε ΑΡΣΕΝΑΛ(Η) και (Α) ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ, ΤΣΕΛΣΙ και ότι βγάλει το ΚΥΠΕΛΛΟ.

images?q=tbn:ANd9GcR8knY822iqtUna_vQRtZ9

No1.

22290049_122922061794078_154703882718181

Απλα αμυντικαρα,  να βγει μονο και τίποτα άλλο,  δίπλα με τον AKE  θα κάνουν παπάδες..

Μπορώ να πω ότι κοστησε κατι παραπάνω .

No2.

22291115_122988028454148_631639803840695

Ήθελα τον ARNOLD της ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ για δεξί μπακ, αλλά νόμιζα ότι του έβαζα μισθό και ήταν ρητρα και του έβαλα 40.000,  οπότε μόλις το πήρα χαμπαριτην ακύρωσα..

Και τελικά πήραμε YEDLIN.

9Μ  η μετεγγραφή 

No3  PC 

22289861_122992758453675_311734336819771

Τη να πω για αυτόν το παίχτη, καλός να ξανάρθεις στην  ομάδα και να μείνεις, σε περιμένουμε με την καινούρια  σεζόν. 

Αυτά τα ολίγα παίδες,

συνεχίζουμε αύριο πιο χαλαρά,  με πιο λίγα ματσάκια,  σιγά σιγά να δούμε τη μπορούμε να κάνουμε και που μπορούμε ε να φτάσουμε...

@ELBarto-3-Καλη επιλογη ομαδας. Περιμενουμε τους πρωτους αγωνες.

@desperadoΑγωνιστικα επανηλθες μετα τις γκελες. Πηρες και προκριση στο κυπελλο. Μεταγραφικα ο Van Dijk σπουδαια μεταγραφη. Θα βοηθησει παρα πολυ σιγουρα. Και ο Wilshere απο του χρονου. Συνεχισε.

@takisaekΜια χαρα τα πας. Τωρα, νταξει ηττες απο Bayern κτλ ειναι αναμενωμενες αλλα εκανες μεγαλο διπλο στην Λειψια και εισαι κοντα στις θεσεις της Ευρωπης.

Στα δικα μου:

Ξεκινησα με Ισπανια. Επαιξα 4 ματς και στο 5ο μου κολλουσε το παιχνιδι στο loading και δεν με εβαζε ποτε στο ματς. Ο,τι και να δοκιμασα δεν λειτουργησε. Οποτε αφου μου το χαλασε η EA το career θα αφησω προς το παρον την Ισπανια και θα παω και εγω Γαλλια και συγκεκριμενα στην Saint-Etienne. Aυριο οι πρωτοι αγωνες. Aρχη με την ομαδα του @ELBarto-3-

nmJDQeq.jpg

@takisaek Καταρχας μεγια την κονσολα! Στα δικα σου τωρα ωραια επιλογη ομαδας και ωραιες επιλογες των Παβον και Ντεμπελε.

Αγωνιστηκα εισαι μια κρυο μια ζεστη αλλα πιστευω θα διεκδικησεις μια θεση για Ευρωπη.

@desperado Ρε τρελε τι κανεις εσυ? Απιθανα πραματα απο την συμπαθεστατη ομαδα σου!

Τρομερος Κινγκ αλλα τον γκαντεμιασαμε. Εχεις ριξει σφαλιαρες και στους μεγαλους και τρελενεις κοσμο.

Θα κανεις και γκελες δεν γινεται αλλωστε. Σουπερ προσθηκη ο Βαν Νταικ, θα κανει ωραιο διδυμο με Ακε.

Συνεχισε δυνατα να μας τρελανεις!

@Dimokritos Κριμα που τελικα ναυαγησε το πραμα. Και εκανες καλες κινησεις.

Αναμενουμε το νεο ξεκινημα σου.

@TOL1S Εχει παρει ηδη την ανοδο, δυνατος ωραιος. Το θεμα ειναι να εχεις κουραγια για την συνεχεια και την Β'.

@Diegito21 Ελα ρε αγορινα!!

ΜΑΓΚΑΣ! Και μεγαλος!

Εκανες τελικα αυτο που επρεπε και εσωσες την ομαδα παροτι το εργο σου ηταν πολυ δυσκολο.

Επαιξες μπαλαρα στα τελευταια κρισιμα και σωθηκες.

Αρχικα για μενα η νικη με το Αννοβερο ηταν σημαντικη και φυσικα ολοκληρωθηκε με την Χοφενχαιμ.

Οτι και να πεις για τον Τεροντε ειναι λιγο, μονος του να πουμε ο παιχταρας παλευε! Αξιος MVP.

Ωραιο career μπρο οπως και να χει. Τωρα για την συνεχεια σε κοβω να πηγαινεις με Λιακο παρεα προς Γαλλια.

Αναμενουμε!

@ELBarto-3- Παμε στην προπονηταρα!

ΤΡΟΜΕΡΗ χρονια αδερφε! Μπαλαρα και θεαμα. Εβγαλες και ωραια παιχτακια μεσα απο αυτο το career.

Μπαρκοκ και Βιτινιο βεβαιως ξεχωρισαν. Τωρα ισως και να μπορουσες να μεινεις στη Μπουντεσλιγκα για να δικαιωθεις και εσυ προσωπικα.

Αλλα οκ με αυτο που εγινε με τους παιχες λογικο να ξενερωσεις.

Τωρα για την συνεχεια, επεσα μεσα οτι θα πας Γαλλια :p

Πολυ καλη επιλογη εκγρινω απολυτα. Ωραιες οι προυποθεσεις που περιεγραψες και θα βγαλεις γουστα.

Την ειχα και εγω περυσι αν θυμασαι και ηταν ωραια φαση. Σερι Κοζιελο χαφαρες απλα.

Αιντε καλη αρχη!

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Συνεχαμε με τους Μπλε Βασιλικους!

jhwhzp.jpg

2dr6srp.jpg

ΣΑΛΚΕ-ΑΜΒΟΥΡΓΟ 1-0

Η 1η νικη εντος εδρας ειναι γεγονος!

Καλη μπαλα απο μας και δικαι αποτελεσμα.

ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ-ΣΑΛΚΕ 1-1

5npyyg.jpg

Το μεγαλο ντερμπυ της Κοιλαδας του Ρουρ!

Στραβα αρχισε το ματς για μας καθως μπηκαν μπροστα με πεναλντι του Ροις.

Ανεβηκαμε καπως στο β' και με μια κανονια του Bentaleb ισοφαρισαμε και το κρατησαμε μεχρι τελους.

ΣΑΛΚΕ-ΚΟΛΩΝΙΑ 0-0

Σπαταλησαμε ευκαιριες και δεν βρηκαμε σκορ.

Αφησαμε 2 βαθμους.

ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ-ΣΑΛΚΕ 4-3

Αμαρτια για αυτο το ματς τιποτε αλλο...

Αυτοκτονια ολκης! 1-3 στο 55 με δυο γκολ Μπουρκσταλερ και Μπενταλεμπ. Αλλα...

Ενα στο 65 και 2-3, ενα στο 85 και 3-3, ΚΑΙ ενα στο 93 με τη ληξη και 4-3...

Ξερους μας αφησαν... τι να πω γονατισε η αμυνα...

500k1i.jpg

ΑΙΝΤΡΑΧΤ-ΣΑΛΚΕ 0-0

Ετσι οπως πηγε το ματς ,σημαντικος ο βαθμος.

Πολυ καλυτεροι αυτοι και τυχεροι εμεις. Χασαν τα αχαστα...

ΣΑΛΚΕ-ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ 2-0

Επιστροφη στις νικες, καιρος ηταν.

1-0 με πεναλντι Μπενταλεμπ και ενα 2ο απο τον Καλιγκιουρι μας εφεραν την πιο ανετη νικη προς το παρων.

ΛΕΙΨΙΑ-ΣΑΛΚΕ 2-1

Στο πρωτο ματς της νεας χρονια μπηκαμε με το αριστερο...

Και παλι το χασαμε μεσα απο τα χερια μας... 0-1 εμεις με Burgstaller αλλα στο τελος σβησαμε ξανα.

Και με κεφαλια του Poulsen χασαμε... Τσαμπα ηττα παλι.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

20itbtz.jpg

Παραμενουμε σε χαμηλα επιπεδα αλλα ευτυχως  ολοι ειμαστε πανω κατω μαζι και εχει μελλον ακομα.

Για να δουμε ποτε θα ανεβουμε επιτελους.

Παντως δεν παιζουμε ασχημα σε κανενα ματς.

Και μεγαλο μεριδιο για αυτο εχει φυσικα ο παιχταρας Bentaleb! Και για αυτο βγηκε και παιχτης του μηνα !

9zyuc3.png

-Επισης ο Εμπολο ειναι ακομη σε λυθαργο. Δεν ξερω τι γινετε.

Μονο  ο Μπουρκσταλερ παλευει μπροστα.

-Ο Ντι Σαντο μας χαιρετησε πηγαινοντας στη Λεβερκουζεν...

-Χρειζομουν αρχικα σιγουρα ενα 2ο μπακ. Αριστερα ειδικα γιατι μονο με εναν Οτσιπκα δεν γινετε δουλεια

- Ετσι λοιπον ηρθε ο Εσκουδερο με 9εκ. απο Σεβιλλη.

102pl76.png

Πολυ καλη λυση

Τωρα ειμαι ακομα αρχες Γεναρη και θα ακολουθησουν και αλλες κινησεις.

Σιγουρα η μια θα ειναι για φορ και πιθανως θα δω για δανεικο.

Και οτι αλλο προκυψει.

Ξεχασα να αναφερω τον τραυματισμο για 2 μηνες του Ναστασιτς.

Αυτα προς το παρων,συνεχιζουμε!

2uyskdf.jpg

• Create New...