Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

ELBarto-3-

FIFA 18 - Career Mode Topic

Recommended Posts

@Diegito21 Γιγαντας, πρεπει να την τιμησεις μετα το καλο CM στο 16.Θα εχεις και παρεα. ;) 

---------------------------------------------------

Το πηραμε λοιπον το παιχνιδι κι εμεις. :D 

Ελεγα στην αρχη να κανω ενα με ΒνΒ, την ομαδα μου απο Γερμανια, αλλα μετα σκεφτηκα οτι το πιο λογικο θα τανε να αρχισω με μια μικροτερη.
Ιδια χωρα ομως.

Μια ομαδα με την οποια πηγα να κανω ενα περσι αλλα για πολλους λογους δεν προσωρησε.
Μια ομαδα που χτίστηκε απο τους οπαδους της, και εκπρωσωπει την ιδεα  "People's Club" 

Ζει στην σκια της "μεγαλης" συμπολιτισσας αλλα απο λαο ειναι μοιρασμενα τα πραγματα.

Μιλαω βεβαιως για την Union Berlin! 

Αποτέλεσμα εικόνας για union berlin

Ειμαστε στην Β κατηγορια της Γερμανιας και εχουμε ενα μετριο ροστερ το οποιο θα ενισχυσουμε.

Στοχος ειναι η ανοδος και μια αξιοπρεπης παρουσια στην Μπουντεσλιγκα.
Μετα βλεπουμε. ;) 

Ειναι η ομαδα που με κ*υλωσε περισσοτερο, και ειναι το πρωτο μου CM στο 18, για αυτο δε ξερω τι να περιμενω.

Ελπιζω να παμε καλα.

Αυριο η σημερα αργα την νυχτα τα ροστερ και η παρουσιαση στοχων

Προς το παρων, λοιπον....

EISERN BERLIN!! 

image.raw?view=image&type=orig&id=20789

Αξιος συμπαραστατης της zwei bundesliga @ELBarto-3-!!! :D 

Καλη αρχη φιλε μου παμε δυνατα με την ΚΑΛΗ ομαδα του Βερολινου :D !!!! Ευχομαι ανοδο παρεα στα σαλονια της Bundesliga!

Οσοι θελετε μαυρο φοντο στο φορουμ, οπως παλια, πειτε το εδω.

Θα βοηθουσατε πολυ.

vamoooooooooooooooooooooooooooos λεμε,καλη αρχη σε ολους,εγω δεν ξεκινησα ακομα,θα ασχοληθω λιγακι με το fut γιατι ειχε καιρο να ανεβει το αιμα στο κεφαλι μου και ηθελα να ψαλω και τους εκκλησιαστικους υμνους του κρουασαν,αν οχι αργοτερα μεσα στο σκ θα αρχισω,πιθανων οχι με την αγαπημενη τελευταια αγγλιας αλλα και εγω με γερμανια αλλα την 3η κατηγορια.

Τα νευρα μου με τους τερματοφυλακες. Τι ειναι αυτο το πραγμα ρε; Ειναι σοβαροι εκει στην EA;

Αντε μαγκες καλη αρχη!

Ηρθε επιτελους η ωρα να αρχισουν και φετος οι καριερες.

Δεν αρχισα καθολου και δεν ασχοληθηκα καθολου. Μονο κατι ματσακια seasons και λιγο journey για ζεσταμα.

Σε ομαδα δεν κατεληξα ακομα αλλα θα βρεθει.Ε λογικα θα σας ακολουθησω. Θα δω θα δω...

Αντε καλη συνεχεια Γερμαναραδες! :p:hehe:

Λοιπον. Παμε να ξεκινησουμε. 1η ομαδα μου το Αμβουργο. 

Κυριοι στοχοι: Πωλησεις φανελων, 10αδα και να βγω μεσα σε 2 χρονια Ευρωπη

Αρχηγος εννοειται ο Hotlby και οχι ο Παπαδοπουλος που τον ειχε προεπιλογη.  Μεταγραφες κλειστες, οποτε οι πρωτες κινησεις θα γινουν τον Γεναρη. 

Ανανεώσεις: 1) Hotlby: 3ετες με μειωμενες αποδοχες (29.500) αλλα με τρελα bonus, εαν πετυχει 20 γκολ και ρητρα αποδεσμευσης 18.100.000. Στην αρχη προτεινα 40 εκ μετα 20 εκ αλλα δεν δεχοταν. 

2) Muller: 2ετες

3) Diekmeier: 2ετες

Παμε στους αγωνες:

HSV-Augsburg 2-1 Καλο ματς που το κερδισαμε σχετικα ανετα. Με το δεξι στο πρωταθλημα.

Koln-HSV 2-0 Τα εβαλαν ολα, δεν βαζαμε τιποτα. Απλα αυτο. 

HSV-Leipsig 2-1 Προηγηθηκαμε και ισοφαρισαν μετα απο λαθος πασα εξω απο την περιοχη. Ευτυχως προηγηθηκαμε  ξανα με Kostic και πηραμε την νικη.

Ηannover-HSV 1-0 Αδικη ηττα. Παλι καναμε ενα ανοητο λαθος. Μετα χασαμε απιστευτες ευκαιριες και εφαγε και κοκκινη ο Mavraj. Ειχαν και αυτοι μετα αρκετα σουτ αλλα παρεμεινε το 1-0.

HSV-Dortmund 2-0 Μεγαλη νικη. Δεν απειληθηκαμε ιδιαιτερα, ενω ειχαμε και απουσιες (Hahn-τραυματιας, Mavraj-κοκκινη).

Aυτα προς το παρον.

Ch9rpNz.jpg

aXYNjBP.jpg

3 hours ago, Dimokritos said:

Τα νευρα μου με τους τερματοφυλακες. Τι ειναι αυτο το πραγμα ρε; Ειναι σοβαροι εκει στην EA;

Φιλαράκι νομίζω ότι δεν είναι τόσο οι τερματαδες , αλλά τα σουτ που πάνε στο γάμα... ελπίζουμε σε update

--------------------------------------------------------

Λοιπόν παίδες μου καλή αρχή να έχουμε.

Εγώ ξεκίνησα κάτι πολύ ανεπίσημο στην Γαλλία με την ΚΑΕΝ,  μόνο και μόνο να παίξω καμία 10αρια ματς για ζέσταμα,   να παίξω λίγο με τις μεταγραφές και τις ανανεωσεις,  όπου οι ανανεώσεις  θελουν προσοχή,  διότι μπορεί να μην κάνουν  επαναδιαπραγμάτευση και να σου δώσουν ακυρο με την πρώτη  αν τους βάλεις καμία ρητρα που δεν θέλουν ή δεν τους δώσεις μπόνους. 

Πρώτο άκυρο για φέτος λοιπόν από τον KARAMOH στις ανανεώσεις. 

Στα αγωνιστικά τώρα πολύ περίεργα πράγματα...

•Έφαγα άνετες  5αρες από ΜΟΝΠΕΛΙΕ και ΑΜΙΑΝ 

•Έριξα όμως και εγώ μια 5αρα στη ΝΑΝΤ :thumbsup:

•Με ASSE και ΛΙΛ έγιναν παιχνιδαρες  

• και για το τελος ενα παιχνιδι με την ΡΕΝ όπου κανένα σουτ δεν πήγε στην εστία,  κανένα όμως ή άουτ ή κόντρες πάνω σε παίχτες,  περίεργο παιχνίδι γενικα....

Τεσπα , θέλει ένα update για τα σουτ ή τους τερματαδες, να φτιάξουν και το παιχνίδι στα υπόλοιπα μέχρι στιγμής  είναι τέλειο. 

Θα συνεχίσω  το ζέσταμα αύριο με ΚΑΕΝ και μάλλον το μεσημεράκι θα ξεκινήσω και τω το πρώτο επίσημο καριερ που θα είναι RTG

3η Γερμανίας ΧΑΝΣΑ ΡΟΣΤΟΚ ή 4η Αγγλίας... θα δούμε....

7 hours ago, Dimokritos said:

Πραγματικα ομως.........και στα κγολ που βαζω κιολας, οχι μονο στους δικους μας.

Για το CM τωρα, εκπληκτικη αρχη, παρα τα σκαμπανευασματα.
Τρομερη νικη επι της ΒνΒ, σου δινει πατημα για μεγαλα πραγματα.
Σωστη η αλλαγη αρχηγου, το πουλεν ο Χολτμπυ ηγεταρος!
Ekdal χαφαρα.

Μαθαινουμε και το παιχνιδι ακομα, ειμαστα ασταθεις.
Περιμενω συνεχεια.

@desperado Περιμενουμε κι εσενα, παντα διαλεγεις διαφορετικα και εμπλουτιζεις το φορουμ

-------------------------------

Graffiti_at_Union_Berlin_08.jpg

Παμε στην δικη μου την αρχη.

Πρωτα θα αναφερω τις μεταγραφες που γινανε και τα αποτελεσματα, τα υπολοιπα στις παρατηρησεις.

Μεταγραφες : 

YtBQMK4.png

Vitinho (CAM, 71 ovrl, 19 ετων)

Παικταρας της Μπαρσα Β, που υπαρχει φετος στο παιχνιδι, προσδιδει πλουραλισμο και ενεργεια στο κεντρο του γηπεδου, και προς τα μπροστα.

9.000.000 € (η ρητρα του) 

Gian+Luca+Itter+U17+Germany+v+U17+Netherlands+BOo4Hbti9Avl.jpg

Gian-Luca Itter (LB, 64 overall, 18 ετων) 

1 μυρριο απο την Βολσμπουργκ.
Μελλοντικη κινηση.

-----------------------------------------------------------

Παμε στα πρωτα 2 παιχνιδια.

Αποτέλεσμα εικόνας για bundesliga 2

Ingolstadt - Union 2-2

Οτι να ναι ματς :hehe: 

Ανοιγω το σκορ ΕΝΤΕΛΩΣ κοντρα στην ροη του αγωνα, ισοφαριζουνε και πανε μπροστα μεσα σε 2 φασεις, και ισοφαριζω στο 80 με τον ιδιο ακριβως τροπο που ανοιξα το σκορ....
Πραγματικα, θελει λιγουλακι πατσαρισμα το παιχνιδι, οι GKs ειναι ανεκδοτα.

Union - Kiel 2-2 

Το ντεμπουτο μας μπροστα στον πιστο λαο μας δεν πηγε καθολου καλα.
Στην αρχη φαινοταν οτι θα ναι ενα ησυχο απογευμα καθως ελεγχαμε τον ρυθμο και βαλαμε και το γκολ με τον Vitinho στις αρχες του 2ου ημιχρονου.
Αλλα.....το ενα εφερε τ'αλλο και στο 88' βρεθηκαμε 1-2 πισω στο σκορ.

Χρειαστηκε ενα θαυμα και All Out Attack για να ισοφαρισουμε στο 90΄ και να σωθουμε απο το απολυτο ρεζιλικι.

-----------------------------

Παρατηρησεις 

• Εντεκαδα δε ποσταρα γιατι υπαρχει περιπτωση να κανω κι αλλες κινησεις, και ειναι ακομα αρχες Αυγουστου.
  • Εκανα 3 προτασεις για δανεισμο.
    Και οι 3 εγιναν δεκτες.
    ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΤΡΕΙΣ εφαγα χυλοπιτα απο τους ΠΑΙΚΤΕΣ!....πρωτη φορα τετοιο.

• Ακουστε τωρα ζημια.......ειπα πιο πανω οτι πληρωσα την ρητρα του Βιτινιο.....ε λοιπον αυτο εγινε καταλαθος :pp 
    Πατησα ενα παραπανω Χ στις επιλογες, και απλα πληρωσα την ρητρα χωρις να το θελω....9 μυρρια ρητρα, ενω ειχα 9 μυρρια μπατζετ!! :hehe: 
    Με ψιλοκατεστρεψε, αλλα δε πειραζει, εχε χαρη δεν ειχα αλλους ιδιαιτερους μεταγραφικους στοχους.

Αυτοι που ηθελα, ηταν για δανεικοι, και με μουτζωσανε, οπως σας ειπα. 
    Και ευτυχως βγαινει ο Βιτινιο.

• Μ'αρεσει πολυ οτι το γραφειο του Μανατζερ σε μικροτερους συλλογους (οπως εμεις) ειναι διαφορετικο απο τα γραφεια του Μανατζερ της, πχ, Μαντσεστερ Σιτυ.
    Προσδιδει το κατιτις.

• Το γηπεδο που εχουμε για Εδρα ειναι το Eastadio De Las Artes και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ το φτιαξανε, οσον αφορα τους εκτος εδρας οπαδους, και δε πιανουνε ΟΛΟ το απεναντι πεταλο.....κατι που ζηταω απο το 15.
    Οπως και ολα τα γηπεδα που ειχανε θεμα με τους εκτος εδρας, φτιαχτηκανε.
    Fun Fact, το De Las Artes ειναι το πιο παλιο generic γηπεδο  σε φιφα, που υπαρχει ακομα......ειναι στο παιχνιδι απο το ΦΙΦΑ 08. ;) 

• Παιζουμε καλη μπαλα, αλλα θελει συνηθεια το παιχνιδι....να μη μας κοστισει την ανοδο η προσαρμογη....

---------------------------------------

Αυτα παιδες, συνεχιζουμε με αγωνες φουλ, και βλεπουμε αν μπορεσουμε να κανουμε καμια μεταγραφη ακομα.
Εχουμε καποια λεφτα απο το Τουρναμεντ και 2-3 πωλησεις.

Μ'αρεσει το συστημα μεταγραφων φετος, πιο περιπλοκο, πιο δυσκολο.
Αρκει να προσεχω μη πληρωνω ρητρες ετσι :pp 

Αντε, συνεχεια αυριο.

EISERN BERLIN!!!

unionn.jpg?w=840

ξεκινησα και εγω κατα τις 02.00 μιας και το ονλαιν του φιφα ειναι εμετος,το παιχνιδι φετος εχει κυκλοφορησει ξεκαθαρα για εμας,τους παικτες του οφλαιν και θα γουσταρουμε.

παμε τωρα στο θεμα μας,πηρα την ουντερχαχινγκ αλλα μαλλον θα ειναι πειραματικη η 1η καριερα μιας και δεν επαιξα καθολου στο 17,αυτο που θελω να ρωτησω απο εσας τους εμπειρους,η διοικηση μου εχει δωσει εναν συγκεκριμενο βασικο στοχο που πρεπει να τον κανω φετος,να βγαλω λεει 6 παικτες απο  την ακαδημια   οπου οι 2 να ειναι αμυντικοι και ολοι αυτοι να συμμετεχουν σε 20 αγωνες ειτε σαν βασικοι ειτε στον παγκο,αν δεν καταφερω να το κανω αυτο ποιες θα ειναι η συνεπειες,με δωχνουν η απλα  χανω βαθμολογια προπονητη ??

νομιζω ειναι δυσκολακι αυτο που μου εδωσαν γιατι θα πρεπει να φαω 2 μηνες να βρω παικτες για την ακαδημια και με υποχρεωνει να μην εχω παγκο.

@Fanis-13- Ποιο journey μωρε?? Το μονο Journey που ξερω εγω ειναι η μπαντα τα υπολοιπα δεν :p Καλα σε περιμενουμε και εσενα τοτε οποτε γουσταρεις :D 

@TOL1S Aπλα χανεις βαθμολογια Τολη να σε διωξουν δεν φευγεις με τιποτα...θα πρεπει να κανεις συνεχομενες ηττες και παλι δεν ειναι σιγουρο :p 

@desperado Ωραιος κανε δοκιμες και οταν καταληξεις εδω ειμαστε περιμενουμε κ εσενα με ανυπομονησια.

@Dimokritos Καλη αρχη με μια ομαδα που εχει μισος με την δικη μου :D Φετος το Αμβουργο βαση ροστερ εχει καλη ομαδα και φυσικα καλα εκανες

και εχωσες αρχηγο τον Χολτμπι. Το αξιζει ειναι χρονια εκει. Κοστιτς τρελη παικτουρα..πουλαει τρελα :D Στα αγωνιστικα τωρα μιας και εκανες σωστα τις ανανεωσεις σου εχεις ενα καλο ξεκινημα βαση ροστερ. ΟΚ στα εκτος λιγο εισαι τρικυμια αλλα πιστευω θα το ισορροπησεις και μπορεις σαν ταβανι ενα εισητηριο στην Ευρωπη. Μεγαλη νικη με

BVB. Aρχη ακομα ειναι μαθαινουμε το παιχνιδι οποτε καλη συνεχεια!

@ELBarto-3- Ελα ρε τι κουμπι μας λες και τριχες εσυ το πατησες οπως θελει να πατησει το κουμπι ο Κιμ :D 9 εκ ευρω αδερφε ειναι πολλα...Παρολα αυτα σαν στατιστικα το

παιδι δειχνει οτι το χει.. ο Αλενια ποσο ειχε και πως δεν προτιμησες αυτον? Για δανεικους δεν περιμενα να σου πουν οχι στο ΦΙΦΑ! οποτε θετικη εξελιξη.! Ο Itter ειναι καλο

πουλεν οσοι παιζουμε μανατζερ τον ξερουμε αψογη επιλογη αδερφε. ;) Στα αγωνιστικα τωρα οκ δειχνει η ομαδα να τρωει γκολ ευκολα αλλα και να βαζει. Ειναι αρχη ακομη αλλα πιστευω οτι η ανοδος δεν θα ναι ευκολη καθολου μιας και ολες οι ομαδες ειναι κοντα σε ποιοτητα. Ο Βιτινιο παντως δειχνει να κανει αποσβεση απο τωρα οποτε καλη επιλογη! Τελος συμφωνω να πουλησεις μερικους γιατι λογικα μετα το 9αρι θα χεις οικονομικο κενο οποτε πρεπει μεχρι το τελος της χρονιας να το καλυψεις γιατι σε περιπτωση ανοδου το μπατζετ θα ναι μικρο. Καλη συνεχεια αδερφε!! ;) 

_________________________________________________________________________________________________________________________________

Στα δικα μου ξεκινημα με την Pauli... Οι στοχοι που θετει η διοικηση

Φωτογραφία του John Whitesnake.

Θελουν ανοδο οπωσδηποτε και λογικο μιας και το ροστερ ειναι το καλυτερο που ειχα με Παουλι βασει παικτων. Οποτε πιστευω δικαιως το ζητανε. Απο κει και περα

θα επενδυσω στις ακαδημιες. 

Μια μεταγραφη πραγματοποιησα μονο με ελευθερο παικτη. Τον Velasco εναν Βολιβιανο δεξι μπακ με καλες ικανοτητες θα μας βοηθησει αρκετα.

Τελος η εντεκαδα μας για φετος 

2 παικτες για το μελλον μας που υπολογιζω παρα πολυ ειναι οι εξης :

Neudeker και Daehli.

Aυτα ερχονται ματσακια το απογευμα!

με εφτιαξε αρχικα αλλα με ξενερωσε μετα,λοιπον,μου εκαναν προταση για δανεισμο ενος μικρου που δεν το ειχα στην λιστα,αυτο ηταν θετικοτατο στοιχειο,το ξενερωμα ηρθε οταν πηγα να κανω αντιπροταση,απλα ηθελα να του βαλω ρητρα αγορας αλλα δεν ειχε η τουλαχιστον σαν 1η επιλογη μου ελεγε να επιλεξω αν θελω να τον δωσω 2 χρονια η για μισο χρονο,δεν ξερω αν ειχε αλλαγη επιλογη μετα γιατι το ακυρωσα,αν ειχε βλακεια μου,αλλα αν δεν ειχε τοτε βλακεια της εα.

αν σας τυχει τετοια περιπτωση δειτε και εσεις,αν μου ξαναρθει προσφορα απο αλλη ομαδα θα το προχωρησω να δω.

@Diegito21Καλη αρχη! Κατευθειαν στα δυσκολα. Δεν ειναι ανεφικτη η ανοδος αλλα θελει προσοχη.  Τωρα τους παιχτες σου δεν τους ξερω. Μονο μια ομαδα υπαρχει στην πολη αλλωστε :hehe: Περιμενουμε τα πρωτα ματς.

@TOL1SΚαλη αρχη και σενα. Ο,τι λεει ο Diegito ισχυει. Σπανια σε εδιωχναν στο 17. Φετος δεν ξερω, αν εχει αλλαξει αυτο. Παντως αυτα τα objectives με τις ακαδημιες ειναι τα πιο σπαστικα.

@ELBarto-3-Καλη αρχη! Νταξει την πατησες κανονικα με την ρητρα. Κοιτα μην εχεις καμια χρεοκοπια και ψαχνεσαι μετα και εσυ για επενδυτες, οπως η ομαδα μου:hehe:. Τα πρωτα αποτελεσματα ειναι καλα αφου οι αγωνες ειναι αναγνωριστικοι. Εγω να φανταστεις ακομα δεν εχω φερει ισοπαλια. Παντως κοιταξε μηπως βρεις λεφτα απο πωλησεις.

@desperado Καλη αρχη! Την καλυτερη δουλεια εκανες που ξεκινησες δοκιμαστικα. Θελει πολλα παιχνιδια μεχρι να συνηθίσεις την περιεργη AI.

@Fanis-13- Ελατε ολοι Γερμανια να γινουμε πολλοι. Περιμενουμε και τα δικα σου.

Στα δικα μου:

Leverkuzen-HSV 3-1 Καναμε πεναλτι στο 3΄, το οποιο απεκρουσε ο Mathenia και στο rebound επιασε και κοντινη κεφαλια. Και λεω ''ρε λες;''. Ανοιξαμε το σκορ με Kostic και χασαμε ενα σωρο αλλες ευκαιριες. Ε, τελικα, εβαλαν 3 γκολ με τον γνωστο τροπο που μπαινουν φετος και χασαμε. Ειχαμε δοκαρια, τετ α τετ αλλα δεν μπηκε τιποτα.

HSV-Bremen 0-3 Ιδιο ματς, καρμπον με το προηγουμενο.

Mainz-HSV 1-0 Ενταξει, εδω ηταν αμαρτια αυτη η ηττα. Καναμε αλλο ενα εκπληκτικο παιχνιδι και στην μοναδικη τους φαση εβαλαν γκολ. Τραυματιστηκε και ο Hahn και θα ειναι εκτος για 2 μηνες.

HSV-Bayern 2-1 Wood το 1-0 με σουτ. Ισοφαρισαν πριν το ημιχρονο. Στο 2ο πιεσαμε. Στο 70' κανω αλλαγη τον Wood και στην θεση του βαζω τον 17χρονο Arp. Βγαζουμε αντεπιθεση, παιρνει την μπαλα λιγο πιο πανω απο το κεντρο και στην πρωτη του ουσιαστικα επαφη στο 72' κανει το 2-1 που κρατησαμε με νυχια και με δοντια.

HSV-Bremen 2-1 (κυπελλο) Με φουλ αλλαγες. Εδω να πω, οτι στο συγκεκριμενο ματς ο Salihovic με εξεθεσε. Τον ειχα θεσει εκτος ομαδας, αφου δεν δεχτηκε μειωση στην προταση που του εκανα για ανανεωση. Ανοιξε το σκορ μετα απο κλεψιμο στην μεγαλη περιοχη. Και γενικα υπηρχε παντου στο κεντρο. Ισοφαρισαν στο 2ο ημιχρονο, πηγαμε παραταση, οπου εβαλα μεσα Kostic και Holtby και τελικα με γκολ του πρωτου πηραμε την νικη προκριση. Μετα απο αυτο το ματς επανεφερα τον Salihovic στην αρχικη 11αδα και του ανανεωσα το συμβολαιο για εναν ακομη χρονο.

Hertha-HSV 0-1 Λιγα πραγματα στο ματς. Στο 70' εβαλα παλι τον Arp και ο πιτσιρικας μας εδωσε αλλο ενα τριποντο. Super sub ο μικρος.

Παρατηρησεις:

1) Ισοπαλια ακομα να φερουμε.

2) Δεν εχω ακομα εντοπισει ακριβως τα προβληματα της ομαδας. Θελω να πιστευω μεχρι τον Γεναρη θα τα εχω βρει ολα και θα γινουν οι σωστες κινησεις για ενισχυση.

3) O Αrp μπορει να εξελιχθει σε μεγαλη παιχτουρα.

ppuHJwL.jpg

@TOL1S Ναι γενικα θελει πολυ εκμαθηση το συστημα μεταγραφων......εμενα ενας τυπας που εχω βαλει Transfer List εχει απορριψει καμια 10ρια προτασεις, ενω εγω τα βρισκω με τις ομαδες στα οικονομικα.Με εκνευριζει ο κυριος.

Μαζι με τα ακυρα που εφαγα με τους δανεικους, ασε, θελει να το μαθουμε.

@Dimokritos Καλα εισαι, αλλα οχι οσο καλα θα ηθελες.Φερνεις καποια αποτελεσματα αλλα χανεις το εδαφος που περνεις σε αλλα.Ειπαμε θελει εκμαθηση το παιχνιδι.
Ο Αρπ ειναι νουμερο ενα στοχος μου του χρονου, ειτε ανεβω ειτε οχι.Παικταρας.

Η ΒVB ειναι προτελευταια......αν ειμουνα στο δικο σου CM θα ετρεχα να αναλαβω :D 

@Diegito21 Επειδη εχω καποιες πλεροφοριες απο μεσα :D περιμενω νεο ποστ. ;) 

-----------------------------------------------

keep-calm-and-eisern-union.jpg

Παμε στις τελικες μεταγραφικες κινησεις.

jSsFxLM.png

Julian Koch (LB, 26 ετων, 64 οβεραλ) 

Πολυ φθηνος μου βγηκε, και τον ξερω απο εποχες ΒνΒ στο ΦΙΦΑ 12 :hehe: 

koch-bvb-2011-2012.jpg

jonathan-osorio.jpg

qu1znJk.pngYxC4A8P.jpg

Jonathan Osorio (25 ετων, 69 οβεραλ, CAM)

1 μυρριο απο την Toronto FC.
ΠΟΥΛΕΝΑΡΑ απο το ντεμο του ΦΙΦΑ.

Εχει 69 αλλα παιζει για 75 ανετα, πραγματικα , γρηγορος, τεχνιτης, δυνατος.
Και χρειαζομασταν δημιουργια στο κεντρο, περισσοτερο απο νερο και φαγητο.....

Εχει και scanned face :D 

------------------------------------------------

Τελικη εντεκαδα, κυριοι.

W4n6jIk.png

Παμε σε ματσακια.

Nurmberg - Union 3-2 

Συναρπαστικο παιχνιδι, αντικειμενικα.
Δεν μου αρεσε, εννοειται γιατι εχασα, αλλα απο θεαμα ειχε.

Ανοιγουμε το σκορ, παλι κοντρα στην ροη του αγωνα, δεν ειχαμε κανει τιποτα μεχρι στιγμης.
Μας το γυρνανε, αλλα ισοφαριζουμε στο 80'
ΚΑΠΑΚΙ στο 82' ομως περνουνε προβαδισμα και καπως ετσι τελειωσε το ματς.

Καλη η Νυρεμβεργη εννοειται, αλλα θελαμε αποτελεσμα πολυ....

Union - Kiel 2-0 (D. Pokal) 

Ανταλλαζα αποτελεσματα με την Κιελ ανετα......δεν ηθελα να νικησω στο κυπελλο, γιατι μπαινουνε ΚΙ ΑΛΛΕΣ υποχρεωσεις στο προγραμμα, αλλα τι να κανεις...
Το καλο ειναι οτι ηταν το ντεμπουτο του Οσοριο, και εβγαλε ματια.

Union - Armenia 2-1 

Απολυτος ελεγχος, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.

Ανοιξαμε το σκορ με Βιτινιο, μας ισοφαρισαν κατευθειαν απο πραγματικα αστεια αμυνα αλλα πηραμε καπακι το προβαδισμα, παλι με Βιτινιο.

Απο κει και περα, ελεγχαμε το παιχνιδι, και ανετα ελυγε και 4-1 αν ειμασταν πιο σοβαροι μπροστα στην εστια.

HYemvXY.png

----------------------------------------

Παρατηρησεις 

•  
    EpDgfhc.png

Πρωτη φορα περνει μεταγραφη ο Ροις, σε φιφα, για μενα.
    Απο το ΦΙΦΑ 12 που ειναι καλος παικτης, πρωτη φορα τον βλεπω να πηγαινει σε ομαδα με μεταγραφη.

• Ο Οσοριο προσθεσε λιγο δημιουργια στο κεντρο γιατι ουσιαστικα επαιζα με 3 CDM στο κεντρο και δε κουνιοτανε φυλλο (γιατι οπως βλεπετε εβαλα Βιτινιο στην 3δα μπροστα) για αυτο ισως σταυρωσαμε 2 αποτελεσματα θετικα.
  • Τελειωσε ο Αυγουστος, τωρα επικεντρονωμαστε στα αγωνιστικα.
  • Οπως ειπα και στον Τολη, εβαλα για πωληση εναν τυπα, τα βρισκα ΠΑΝΤΑ με τις ομαδες, αλλα αυτος εχει απορριψει 10 προτασεις......δε λεει να φυγει.
    Αλλη μια περιπτωση ειναι οτι μου πληρωσανε ρητρα παικτη αλλα δε τα βρικανε παλι στο συμβολαιο.

Αυτα παιδες, τωρα εχουμε απλα πολλα παιχνιδια.
Να δουμε πως θα ανεβουμε βαθμολογικα, λιγακι.
Η ομαδα ειναι μετριοτατη, ας ελπισουμε να μας κουβαλησουνε οι Βιτινιο και Οσοριο.

EISERN BERLIN!!!

csm_fc-union-berlin-0_d5b44b92db.jpg

1 hour ago, Dimokritos said:

@Diegito21Καλη αρχη! Κατευθειαν στα δυσκολα. Δεν ειναι ανεφικτη η ανοδος αλλα θελει προσοχη.  Τωρα τους παιχτες σου δεν τους ξερω. Μονο μια ομαδα υπαρχει στην πολη αλλωστε :hehe: Περιμενουμε τα πρωτα ματς.

@TOL1SΚαλη αρχη και σενα. Ο,τι λεει ο Diegito ισχυει. Σπανια σε εδιωχναν στο 17. Φετος δεν ξερω, αν εχει αλλαξει αυτο. Παντως αυτα τα objectives με τις ακαδημιες ειναι τα πιο σπαστικα.

@ELBarto-3-Καλη αρχη! Νταξει την πατησες κανονικα με την ρητρα. Κοιτα μην εχεις καμια χρεοκοπια και ψαχνεσαι μετα και εσυ για επενδυτες, οπως η ομαδα μου:hehe:. Τα πρωτα αποτελεσματα ειναι καλα αφου οι αγωνες ειναι αναγνωριστικοι. Εγω να φανταστεις ακομα δεν εχω φερει ισοπαλια. Παντως κοιταξε μηπως βρεις λεφτα απο πωλησεις.

@desperado Καλη αρχη! Την καλυτερη δουλεια εκανες που ξεκινησες δοκιμαστικα. Θελει πολλα παιχνιδια μεχρι να συνηθίσεις την περιεργη AI.

@Fanis-13- Ελατε ολοι Γερμανια να γινουμε πολλοι. Περιμενουμε και τα δικα σου.

Στα δικα μου:

Leverkuzen-HSV 3-1 Καναμε πεναλτι στο 3΄, το οποιο απεκρουσε ο Mathenia και στο rebound επιασε και κοντινη κεφαλια. Και λεω ''ρε λες;''. Ανοιξαμε το σκορ με Kostic και χασαμε ενα σωρο αλλες ευκαιριες. Ε, τελικα, εβαλαν 3 γκολ με τον γνωστο τροπο που μπαινουν φετος και χασαμε. Ειχαμε δοκαρια, τετ α τετ αλλα δεν μπηκε τιποτα.

HSV-Bremen 0-3 Ιδιο ματς, καρμπον με το προηγουμενο.

Mainz-HSV 1-0 Ενταξει, εδω ηταν αμαρτια αυτη η ηττα. Καναμε αλλο ενα εκπληκτικο παιχνιδι και στην μοναδικη τους φαση εβαλαν γκολ. Τραυματιστηκε και ο Hahn και θα ειναι εκτος για 2 μηνες.

HSV-Bayern 2-1 Wood το 1-0 με σουτ. Ισοφαρισαν πριν το ημιχρονο. Στο 2ο πιεσαμε. Στο 70' κανω αλλαγη τον Wood και στην θεση του βαζω τον 17χρονο Arp. Βγαζουμε αντεπιθεση, παιρνει την μπαλα λιγο πιο πανω απο το κεντρο και στην πρωτη του ουσιαστικα επαφη στο 72' κανει το 2-1 που κρατησαμε με νυχια και με δοντια.

HSV-Bremen 2-1 (κυπελλο) Με φουλ αλλαγες. Εδω να πω, οτι στο συγκεκριμενο ματς ο Salihovic με εξεθεσε. Τον ειχα θεσει εκτος ομαδας, αφου δεν δεχτηκε μειωση στην προταση που του εκανα για ανανεωση. Ανοιξε το σκορ μετα απο κλεψιμο στην μεγαλη περιοχη. Και γενικα υπηρχε παντου στο κεντρο. Ισοφαρισαν στο 2ο ημιχρονο, πηγαμε παραταση, οπου εβαλα μεσα Kostic και Holtby και τελικα με γκολ του πρωτου πηραμε την νικη προκριση. Μετα απο αυτο το ματς επανεφερα τον Salihovic στην αρχικη 11αδα και του ανανεωσα το συμβολαιο για εναν ακομη χρονο.

Hertha-HSV 0-1 Λιγα πραγματα στο ματς. Στο 70' εβαλα παλι τον Arp και ο πιτσιρικας μας εδωσε αλλο ενα τριποντο. Super sub ο μικρος.

Παρατηρησεις:

1) Ισοπαλια ακομα να φερουμε.

2) Δεν εχω ακομα εντοπισει ακριβως τα προβληματα της ομαδας. Θελω να πιστευω μεχρι τον Γεναρη θα τα εχω βρει ολα και θα γινουν οι σωστες κινησεις για ενισχυση.

3) O Αrp μπορει να εξελιχθει σε μεγαλη παιχτουρα.

ppuHJwL.jpg

φίλε ανηρτησε και άλλα σκορ και βαθμολογιες έχει ενδιαφέρον το πρωταθλημα σου..

@Dimokritos Δινεις μαχη αδερφε και γουσταρω πολυ!!! Εκανες 3 συνεχομενες ηττες κ ηταν λιγο βαρυ αυτο αλλα η νικη επι της Μπαγερν σου εδωσε το ηθικο που εψαχνες περνωντας ωραια προκριση στο κυπελλακι (μην το υποτιμας) και νικη μεσα στην Μαιντς! Μια χαρα τα πας πιστευω εισαι πολυ κοντα στις θεσεις που βγαζουν Ευρωπη. Το ματς με Μπαγερν θα χε τρελο σασπενς φανταζομαι προς το τελος του!!!!! Μπραβο που το κρατησες παντως!Ελπιζω ο Arp να σου βγει οπως θες. Παμε γερααα!!!

@ELBarto-3- Πωωω ρε φιλε ο Κοχ φυσικα και τον θυμομαστε τον επαιρνα κ εγω παλιοτερα!!! Μπραβο ρε...αλλα η μπαλαδοφατσα ειναι ο Οσοριο...Τι Αμερικανος αυτος εχει ριζες λατινικης Αμερικης. ;) Μια χαρα τον πηρες με καλα λεφτα και απο μαζι με Βιτινιο θα γινει παρτακι. Οκ φοβερο ματς με Νυρεμβεργη και ηττα αλλα μετα την νικη στο κυπελλο σηκωσες κεφαλι με Βιτινιο φυσικα ο οποιος οκ κανει την διαφορα μιας και σκοραρει συνεχεια! Αψογος συνεχισε με 3 νικες συνεχομενες τωρα και θα μπεις στο κολπο εχει πολυ δρομο ακομα. Μαρεσει το σχημα σου μαρεσει η ομαδα σου εχει κ τον Κρος αρχηγαρα πιστευω μπορεις αδερφε εστω την τριτη θεση αν σου στραβωσει.! Κ μενα πλεον στις μεταγραφες υπαρχει απορριψη καλο ειναι αυτο και  οταν βγαζω παικτες για πουλημα. Ο Ροις ηταν καποτε παικτης τωρα εχει πεσει...καλα εκανε η BVB :D Παμε δυνατα αδερφε!!!

Παιδια αγαπω Παουλι αλλα στο ποδοσφαιρακι δεν μου βγαινει με τιποτα...οποτε αποφασισα να το αφησω και να επιλεξω μια ομαδα απο την Μπουντεσλιγκα.!

H oμαδα του Κλοπ παλιοτερα αυτη υποστηριζε οποτε παμε κ εμεις να την φερουμε ξανα ψηλα!

Kurve.jpg

STUTTGART FC

Στοχος η κορυφη οπως το 2007!!!! Το βραδακι θα ποσταρω εντεκαδα και τα θελω της διοικησης!!!! Η ομαδα ανεβηκε φετος οποτε εχουμε πολυ δουλεια μπροστα μας!

x73140389506554771.jpg

@ELBarto-3-

Πάμε στον πρώτο Γερμανό,  

Έχεις μια ωραία 11αδουλα  και έκανες και ωραίες προσθήκες,  πιστεύω θα ανεβάσεις στροφές και θα ανέβεις βαθμολογικά,  η 2η κατηγορία παλεύετε πιστεύω εδώ.

Νο1 πουλεν μου στο είχα πει και πέρσι POLTER.

@Diegito21

Αδερφέ και τη  πήγα για RTG  αλλά είναι νωρίς  για τετοια, αργοτερα  αυτα , περιμενουμε τα νεοτερα .

@Dimokritos

Έχεις φορτσαρει  αδερφέ για τα καλά, και για μένα  μια χαρά είσαι,  εξάλλου πρώτο καριερ είναι,  αναγνωριστικά είναι όλα. 

Τώρα για τα Χ που λες τα παίρνω εγώ για σένα (βλέπε κατω) 

@TOL1S

Πηγές κατευθείαν στα βαθιά και σε άγνωστη κατηγορία,  επισεις με τα πιτσιρίκια θέλει πολύ υπομονή,  όταν  έχεις 2 youth development να τα περιμένεις αυτά,  καλύτερα να παίρνεις ομάδα που έχει 4ή 5 για να μην σε ζαλίζουν. 

@Fanis-13-

Έμεινες τελευταίος αδερφέ.... περιμένουμε και σένα. 

-------------------------------------------------------------- 

Και Πάμε για το πρώτο επίσημο  καριερ που θα κάνω φέτος. 

Από το FIFA14 το παλεύω για  Γερμανία και τίποτα,  τώρα σαν να βλέπω φως,  πάει καλά το πράγμα. 

Έτσι όπως καταλάβατε και γω ξεκίνησα Γερμανία.

Και η ομάδα είναι 

images?q=tbn:ANd9GcQ-P2MHe-_-5atvyomzEwj

Όπως είπα μέχρι στιγμής παμε καλά, παίζουμε ωραία, έχουμε ωραία ομάδα και φυσιολογικά objectives. 

Δεν ξέρω πόσο θα διαρκέσει αυτή η ομάδα , αλλά  αν στραβωσει κάτι θα φυγω με brows jobs. 

Προς το παρών όμως όλα καλά. 

Έχουμε και Ευρώπη, και το ήθελα αυτό,  για να τσεκάρω πως θα πάει με τα μεσοβδόμαδα παιχνίδια με αντοχές κτλ.

ΌΜΙΛΟΣ EL

ΚΟΛΩΝΙΑ 

ΚΟΝΙΑΣΠΟΡ 

ΜΠΡΆΓΚΑ

ΑΟΥΣΤΡΙΑ ΒΙΕΝΝΗΣ 

Για το πρωτάθλημα παίξαμε 3 ματσάκια 

1. ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ  - ΚΟΛΩΝΙΑ  3-3

Με το καλημέρα ντερμπι  και ας το πούμε "παιχνιδαρα" , στο 10' ήμαστε 0-2 και στο 25' 3-2

Τελικά μετά από πολύ κόπο ισοφαρισαμε στο 90'+ και σώσαμε την κατάσταση.

2. ΚΟΛΩΝΙΑ - ΑΜΒΟΥΡΓΟ  2-2

Πάλι τα ίδια προηγηθηκαμε,  η ομάδα του Δημόκριτου το γύρισε και λίγο πριν το 90' ισοφαρισαμε 

3. ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ  -  ΚΟΛΩΝΙΑ  2-2

Ένα δικό μας παιχνίδι όπου προηγηθηκαμε 0-2, είχαμε τις φάσεις να βάλουμε κι άλλα γκολ , αλλά όταν τα χανεις τα τρως και  σχεδόν αυτοκτονισαμε αφου μας πήραν το Χ , 3ο Σινάφι και συνεχίζουμε 

Προς το παρών αυτά παίδες, αύριο θα παίξω μερικά ματσάκια ακόμα και θα ποστάρω και βαθμολογία.

Επόμενο ματς για το EUROPA LEAGUE   με ΚΟΝΙΑΣΠΟΡ. 

Και για το τελος , αυτή είναι η τελική 11αδα μας , με τα  subs έτοιμα  

22051104_108767676542850_185919082560604

Τα υπολοιπα αυριο...

Τα λέμε.. 

ξεκινησαν οι αγωνες για την 3η κατηγορια γερμανιας ,επαιξα ηδη 5 αγωνιστικες,οπως ειπα αυτο το career θα ειναι πειραματικο για να μαθω το νεο συστημα μεταγραφων,να παιξω απλα το παιχνιδι και δεν ξερω αν θα το τελειωσω αλλα εως τοτε συνεχιζουμε.

3462 διαρκειας πουλησαμε χωρις να εχουμε κανει μεταγραφες,εχουν μεινει 4 μερες για το τελος και αν πουλησω 2 παικτες μαλλον θα φερω αμυντικο,αλλα αυτα στο επομενο ποστ.

RFMZ68T.png

η ομαδα αρχισε με 4 στις 4 ισοπαλιες,0-0,2-2,0-0,2-2 χχαχαχαχα,πριν παιξω το βραδυ το τελευταιο μου ματς ημουν σιγουρος οτι το σερι δεν θα  χαλασει και αφου το πηγα με μια σειρα το 0-0 θα με περιμενε αχαχχαχααχα,μεχρι το 70 τιποτα,ειχα κατοχη,εκανα κατι σουτ τις απελπισιας εξω απο την περιοχη αλλα σε εκεινο το σημειο,κανει λαθος το αριστερο τους μπακ,κλεβω μπαλα,κανω ψιλη προωθημενη και οπως ειναι ο επιθετικος μου στο υψος της περιοχης και προς τα δεξια οπως κανω εγω επιθεση τραβαει ενα βολ πλανε και γκολαρααααααααααααααααααα,(ξεχασα να κρατησω το ριπλει),λιγα λεπτα μετα κανω και το 2-0 που ηταν το τελικο σκορ και επιτελους νικη.

6eKNLIV.png

μια υποσημειωση,μαλλον ξεχασαν εκει στην εα να βαλουν την 3η γερμανιας στην διαδικασια του κυπελλου

@TOL1S Καλη συνεχεια φιλε και καλη υπομονη...εννοειται συμμετεχει η 3η κατηγορια μιας και με Παουλι πριν φυγω επαιξα για τους 32 του κυπελλου με Wurzburg. 

@desperado Πολυ καλη επιλογη ομαδας! Ειδικα φετος εχει πολυ ταλεντο ασχετα αν δν παει καθολου καλα in real life. Στα δικα σου ομως τωρα 3 αγωνες με πολλα γκολ και που οι αμυνες δεν ειναι στα καλυτερα τους. Αν βρεις ισορροπια πιστευω θα παρεις καλα αποτελεσματα. Στην Ευρωπη ο ομιλος ειναι πολυ βατος για να περασεις στου 32 οποτε προσπαθησε το πολυ! Εισαι και ο πρωτος φετος που παιζεις Ευρωπη οποτε περιμενουμε μια καλη πορεια.

_______________________________________________________________________________________________________________________

Στα δικα μου τωρα! 

5542eda213789013185f1d0d57a3c9bc--logo-foto.jpg

Οι στοχοι της διοικησης για φετος ευτυχως για εμας ειναι ΛΟΓΙΚΟΤΑΤΟΙ. Οπως θα δειτε δεν εχουν απαιτησεις σοβαρες στο πρωταθλημα αλλα θελουν να επενδυσω πολυ στις ακαδημιες  αλλα και στο Μαρκετινγκ της ομαδας.

Ετσι και εγω αφου επενδυσα 9 εκ ευρω στις ακαδημιες εχουμε ενα κενο 36 εκ ευρω που πρεπει να καλυψω. Οποτε πουλησα 2-3 παικτες που δεν ηθελα και καλυψα τα λεφτα που εδωσα για το σκαουτινγκ. Οποτε η εντεκαδα μας για φετος σε ενα σχημα που μαρεσει πολυ.

KnwMehu.jpg

Tρομερος παικτης ο Μανε μπροστα! Ταλενταρα πολυ γρηγορος οπως και ο Μπρεκαλο με Ασκασιμπαρ στα χαφ. Ηγετης στην αμυνα φυσικα ο Badstuber αλλα και ο Baumgartl το νεο big thing της ομαδας μου μιας και ειναι 20 ετων μολις! Ο Bode στις αλλαγες ειναι η μοναδικη μου μεταγραφη σαν ελευθερος μιας και εφυγε  ο Ginzcek.

Ετσι καπου εκει ξεκινησε και η πρωτη αγωνιστικη για το νεο πρωταθλημα!

bundesliga-logo-03A7CC2961-seeklogo.com.png

H Xερτα ανοιγε τις πυλες της στο νεο πρωταθλημα και ειχαμε μια δυσκολη αντιπαλο!! Ξεκινησαμε ομως καταπληκτικα και ο Τεροντε ανοιγει το σκορ μας στο 23ο λεπτο μετα απο πολυ ωραια φαση που βγαλαμε! Κυριαρχουσαμε πραγματικα στο γηπεδο παιζοντας ωραιο ποδοσφαιρο αλλα με την εναρξη του δευτερου μερους γυρισαμε πισως και το

1-1 ηρθε σε μια κακη στιγμη για μας...ολα εδειχναν ισοπαλια αλλα η τυχη δεν ηταν μαζι μας και με ενα ομορφο σουτ ο Lustenberger μας πληγωσε κανοντας το 2-1. ΚΡΙΜΑ!

Αυτα γι αρχη συνεχιζουμε στο επομενο ποστ με την συνεχεια του πρωταθληματος!!!

@Diegito21Καλη αρχη στην Bundesliga, λοιπον. Κριμα για την ηττα στο 1ο παιχνιδι ειδικα αφου ανοιξες εσυ το σκορ. Αλλα νταξει. γινονται αυτα. Το σχημα που επελλεξες καλο. Προσωπικα προτιμω να εχω αμυντικο χαφ μπροστα απο τα στοπερ παρα 3 στοπερ. Γουστα ειναι αυτα ομως. Αναμενουμε περισσοτερα.

@ELBarto-3- Αρχισες να παιρνεις μπρος. Καλα αποτελεσματα. Στο κυπελλο εγω παντα με τα δευτερα παιζω και ο,τι βγει. Οποτε μην χαλιεσαι για την προκριση. Απλα βαλε τα δευτερα και αν κατσει εισαι μια χαρα. Οι μεταγραφες σου αρκετα ψαγμενες. Τον Οσοριο τον θυμαμαι και εγω στο ντεμο.  Ειναι καλος παιχης.Περιμενουμε νεώτερα.

@TOL1S Τι πραγμα ειναι αυτο με τις ισοπαλιες σου ρε συ; Xαχαχα. Παντως βαθμολογικα εισαι μια χαρα. Κοντα στις πρωτες θεσεις. Συνεχισε ετσι και θα παρεις ανοδο. Τι budget ειχες;

@desperado Της ισοπαλιας το καγκελο. Κριμα παντως για τον τροπο που ηρθαν τα x. Παρε νικη στην Ευρωπη να ρεφαρεις. Ο ομιλος σου δεν ειναι δυσκολος. Μπορεις την προκριση.

Στα δικα μου:

HSV-Stuttgart 0-0 Ματσαρα. Πανω κατω η μπαλα αρκετες φασεις και απο τους 2 αλλα εμεινε το 0.

Schalke-HSV 2-0 Ανοιγουν το σκορ στα 5 πρωτα λεπτα σε μια φαση εντελώς ο,τι να ναι. Το 2-0 με πεναλτι που δεν υπηρχε. Πηγε και σουταρε ο παιχτης τους πανω στο ποδι του αμυντικου μου και εδωσε πεναλτι. Ξεκαθαρο σφυριγμα εδρας. Μετα χασαμε και κατι τετ α τετ και ηρθε η ηττα.

ΗSV-Hoffenheim 0-1 Παρομοιο ματς με το προηγουμενο.

Freiburg-HSV 1-2 Ημασταν κυριαρχοι σε ολον τον αγωνα. Ανοιξαμε το σκορ με σουταρα στην κινηση του Ekdal. Ισοφαρισαν στο 2ο αλλα πηραμε την νικη με τον Kostic.

HSV-Wolfsburg 0-0 Παιχνιδι κεντρου με ελαχιστες φασεις. Απο ενα ημιχρονο η καθε ομαδα. Δικαιο αποτελεσμα.

Eπομενο παιχνιδι για τους 16 του κυπελλου με Bayern.

Παρατηρησεις: 

1) Εχω ηδη κανει 2 μεταγραφικες κινησεις που θα ανακοινωσω στο επομενο post. Η μια ειναι στην αμυνα και η αλλη στα ακρα. Και οι 2 Γερμανοι. Θα κανω και καποιες πωλησεις και θα παλεψω και για μια 3η μεταγραφη στην επιθεση. Ισως επιστρεψει και ενας απο τους δανεικους μας. Αναλογως με το πως θα πανε οι πωλησεις. Περισσοτερα για τα μεταγραφικα στο επομενο post.

RDXVx0E.jpg

@Diegito21

Δεν πειράζει το ντεμπούτο με ήττα,  συνεχίζεις,  

Στην 11αδα σου ξεχωρίζω Brecalo και Mane, αλλά ειναι δανεικοί,  αν μπορεις κρατα τους στο τελος.

Επισεις ξεχωρίζω το αμυντικό χαφ Ascacibar  που τον κυνηγας απο πέρσι. 

Μπες γερά στο επόμενο ματς. 

Forza  diegito 

@Dimokritos   καλά κρατιέσαι και είσαι από κοντα στις θέσεις της Ευρώπης. Μάθε το παιχνίδι μέσα από το Αμβούργο και τραβά μετά για ένα καλό. 

Περιμένουμε κινήσεις μεταγραφικές. 

--------------------------------------------------------

Στα δικά μου 

Πάμε στα ματσάκια πρωταθλήματος  για αρχή που ήμαστε αήττητοι,  αλλά 8  Χ και 2 νίκες μόνο σε 10 αγώνες. 

• ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ  - ΚΟΛΩΝΙΑ  2-2

• ΚΟΛΩΝΙΑ - ΑΙΝΤΡΑΧΤ ΤΡ.  0-0

•ΑΝΟΒΕΡΟ  - ΚΟΛΩΝΙΑ  1-1

• ΚΟΛΩΝΙΑ -ΛΕΙΨΙΑ  2-1   

• ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ  - ΚΟΛΩΝΙΑ 1-1

• ΚΟΛΩΝΙΑ  - ΒΈΡΝΕΡ ΒΡ.  3-1

• ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ - ΚΟΛΩΝΙΑ  2-2

Και τέλος για τα εγχώρια , στο  ΚΥΠΕΛΛΟ  αποκλειστικαμε 

•ΚΟΛΩΝΙΑ  -  ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ  0-1 

Και εδώ η βαθμολογία σε 10 ματς.

22179903_109786853107599_823852167284444

---------------------------------------------------

images?q=tbn:ANd9GcTORyEJqBoLGJHnSzdICfG

Πάμε στην ΕΥΡΏΠΗ τώρα, όπου τα Πάμε καλά παρότι φάγαμε και την σφαλιαρα μας απο την ΜΠΡΑΓΚΑ 

• ΚΟΝΙΑΣΠΟΡ - ΚΟΛΩΝΙΑ  0-1

• ΚΟΛΩΝΙΑ - ΑΟΥΣΤΡΙΑ ΒΙΕΝΝΗΣ  1-0

• ΜΠΡΆΓΚΑ - ΚΟΛΩΝΙΑ 3-0

• ΑΟΥΣΤΡΙΑ ΒΙΕΝΝΗΣ  - ΚΟΛΩΝΙΑ 0-2

Και έτσι με ήμαστε στην 2η θέση με 9 βαθμούς και με το 1,5 πόδι στην επόμενη φάση περιμένουμε αντίπαλο. 

Παρατηρήσεις- μεταγραφές 

1. Gameplay  : 

• εκπληκτικά overlap  από τα μπακ,  καλύτερα από πέρσι

• όταν βάζεις stay back στα αμυντικά σου χαφ , θες να κάθονται πίσω όπως φετος όταν κάνεις επίθεση , όχι να γίνονται  επιθετικοί όπως πέρσι.

• στο αριστερό  εξτρέμ Bittencourt (1ο πουλεν του 18)   έχω βάλει stay forward και cut inside , και ανταποκρίνεται εξερετικα στα στοιχοια που του έχω βάλει και γίνετε και 3ος CF 

2. Μεταγραφές 

• Όπως ξέρετε εγώ έχω πάντα κλειστές τις μεταγραφές 

• Δεν το ήξερα όμως ότι φέτος μπορείς να διαπραγματευτείς και πριν έρθει ο Γενάρης για τον Γενάρη.

• Καλό αυτό γιατί οι μεταγραφές δεν θα είναι εύκολες, αν δεν δώσεις φράγκα σε κάποιους παίχτες και έτσι αν άρχιζες από Γενάρη ίσως να μην προλαβαινες  και πολλά. 

• Και έτσι αφου μου ζητούσε η ομάδα να αγοράσω έναν επιθετικό πρώτης γραμμής,   άρχισα να ψάχνω και έκανα την πρώτη κίνηση αφου όμως πρώτα έφαγα ένα τρελό άκυρο από την ΠΌΡΤΟ για τον  ABOUBAKAR  .

Έτσι κατέληξα στον ALAN RUIZ της ΣΠΟΡΙΝΓΚ  .

Στην ομάδα ξεκίνησα να δίνω 15Μ και ζήτησε 23Μ , του λέω εγώ μέχρι 18Μ δίνω και 10% μεταπώληση,  και μου λέει οκ. 

Ο παίχτης με το λαμόγιο τον αντζετη του άρχισε να ζητάει 450.000  στα  5 γκολ που θα βάλει και 450.000 singing bonus και 30.000 μισθό.

Όπως βλέπετε ρίσκαρα και του εβαλα πολύ λιγότερα μπόνους,  με 35.000 όμως μισθό + ότι ρίσκαρα και  του πεταξα και μια ρητρα 30Μ. 

Όλα καλά όμως όπως  θα δείτε από κάτω

21414782_109819979770953_777594677164935

Πάω να βγάλω Νοέμβρη , Δεκεμβρη,  Γενάρη  και ισως το βραδύ παιξει κανα ποστακι ακομα,  

Σίγουρα από εδώ και πέρα θα κάνω μερικά σιμ γιατί μέχρι στιγμής τα έχω παίξει όλα. 

Υπόσχομαι πιο πολλές φωτο αλλά  και βιντεο με γκολ , άλλα στα  πιο σοβαρά μου καριερ.

Αυτά μέχρι στιγμης.

@desperado Πολυ καλη επιλογη για πρωτο CM.

Το χεις παρει χαμπαρι το παιχνιδι, σε αντιθεση με μας τους αμπαλους, και κερδιζεις :D 

Ρουιζ παιχταρα.
Την Ευρωπη τι την ηθελες, πρωτη σεζον και με ομαδα οπως η Κολωνια, δε ξερω, αλλα νταξει.
Μεγαλο αποτελεσμα κοντρα στην Λειψια.

Συνεχισε, διαβαζουμε.

@Dimokritos Εσυ συνεχιζεις να σαι η του υψους η του βαθους, με τα λιγα Χ σου.

Στην βαθμολογια κρατεισαι ακομα, αλλα χρειαζεται απαραιτητα σταθεροτητα.

Κανεις σημαντικες νικες παντως, δε λεω.

Περιμενουμε τους νεους.

@Diegito21 Ξερεις πολυ καλα οτι εγκρινω ;) 
Πηγες σε μια ομαδα που σε φτιαχνει περισσοτερο, κι αυτο εχει σημασια.
Τουλαχιστον εμεινες Γερμανια με μας.

Τωρα, κριμα που η γειτονισσα σου εδωσε σφαλιαρα αλλα ετσι ειναι, μολις ανεβηκε η ομαδα, πρεπει να σταθεροποιηθει.

Περιμενω μεταγραφες, πρωτα απ ολα, και μετα θα κρινω τι θα κανεις φετος.

---------------------------------------

Union-Berlin-50-years-anniversary-kit%2B%25283%2529.jpg

Παμε σε 3 ματσακια 

Fortuna - Union 0-3 

Ανετη νικη, χωρις ιδιαιτερη αντισταση.
Πολτερ, Βιτινιο και Κροος τα γκολ.

Επιτελους ικανοποιητικη εμφανιση.

Union - Braunschweig 0-0 

Παρα πολλες ευκαιριες για μας, που απλα δε τα βαλαμε μεσα.
Τα σουτ ειτε πηγαιναν στραβα, ειτε απλα κοντραρε καπου η μπαλα.

Στα θετικα, ειδαμε 0-0 στο ΦΙΦΑ 18, και αυτο ειναι αξιο πανηγυρισμού. :hehe: 

Sandhausen - Union 4-0

Πραγματικα, ρεζιλικια.
Οτι προσπαθουσανε εμπαινε μεσα.

Πραγματικα, δε μπορουσα να κανω τιποτα για να το σταματησω, δεν εκανα καν μια σοβαρη φαση για να βαλω εστω 1 γκολ.
Το ματς, απο πλευρας μας, ηταν τοσο κακο που εβγαλα τον Βιτινιο στο 3-0 για να ναι φρεσκος για το επομενο ματς.....απελπισια.

-----------------------------------------

Παρατηρησεις 

• Ειμαστε 11οι με 9 βαθμους.
    Εχει μεν πολυ δρομο ακομη, αλλα πρεπει καπως να παρουμε καποιο εδαφος, γιατι δεν ειναι οτι θα ξεκολλησουμε και μετα θα κανουμε μονο νικες.....
  • Ο Πολτερ ειναι βαρυς αλλα καλος.Ποδαρα, τρομερη δυναμη.
  • Ο Βιτινιο συνεχιζει.Πραγματικα, το χει το γκολ το παλικαρι.
  • Πουλησαμε τον Redondo......οχι δεν το ηθελα αλλα πληρωθηκε η ρητρα των 1,8 μυρριων απο την Νις και απλα μου ανακοινωθηκε. 
    Αρχισαμε.............Τα λεφτα θα καταβληθουν οταν μπει ο Γεναρης.
  • Ο Οσοριο εχει πεσει.

Αυτα, κυριοι.
Συνεχιζουμε δυνατα, προσπαθουμε να βρουμε ρυθμο.
Πρεπει να μπουμε 5δα πριν τα Χριστουγεννα, για να χουμε μια καλη ιδεα για την ομαδα.

EISERN BERLIN!! 

12_04_13vsbraunschweig9.jpg

@ELBarto-3-   Redondo εσύ,  Bittencourt και Clemens εγώ και άντε γειά... (συνέχεια προς το τέλος)

Στα δικά σου έριξες μια 3αρα και έφαγες μια 4αρα , μου θυμίζεις εμένα με την ΚΑΕΝ την πρώτη μέρα, 

Αλλά πρέπει να πιάσεις το νόημα με την άμυνα press press , βέβαια  αν είναι να το βάλουν θα το βάλουν ότι και να κάνεις,  απλα πρέπει να τους περιορίσεις λίγο στα φορτσαρισματα τους και μετά θα τους κόψεις τον ρυθμό. 

Τεσπα η πρώτη σεζόν είναι για να το μάθουμε, 

Τώρα το περσινό ΛΟΥΚΑΚΟΥ- ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ , φέτος είναι ΡΟΙΣ - ΜΙΛΑΝ και σε μένα το ίδιο από την πρώτη μέρα κιόλας. 

-------------------------------------

Πάμε στα δικά μου τώρα 

Κοιτάξτε πως ένα καριερ από εκει που σε ανεβάζει στα ουρανια,  σε ρίχνει στο γκρεμό και σε ξενερώνει απίστευτα. 

Αρχίσουμε με Ευρώπη και αφου έπαιξα 

• ΚΟΛΩΝΙΑ  - ΚΟΝΙΑΣΠΟΡ 2-1

Μετά,  το τελευταίο ματς με την ΜΠΡΑΓΚΑ  , το έκανα σιμ και κερδίσαμε και βγήκαμε 1οι. Στους 32 ΘΑ ΠΑΙΖΑΜΕ  με τον ΠΑΟΚ. 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 

Μέχρι το τέλος Γενάρη είχαμε 10 ματς, εγώ  έπαιξα τα 5.

• ΚΟΛΩΝΙΑ - ΧΟΦΕΝΧΑΙΜ  0-0

• ΚΟΛΩΝΙΑ - ΒΟΛΣΦΜΠΟΥΡΓΚ  4-2

• ΚΟΛΩΝΙΑ - ΓΚΛΑΝΜΠΑΧ  1-3

• ΑΜΒΟΎΡΓΟ  - ΚΟΛΩΝΙΑ  0-3

•ΚΟΛΩΝΙΑ   - ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ   5-2

Από το ματς με ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ έπαιξε ο RUIZ  και σε 3 ματς είχε 5 γκολ και χατ τρικ με ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ. 

Και αφού έχω φτιαχτεί , η ομάδα έχει ταυτότητα,  ήμαστε στην 4η θέση και μόλις 5 βαθμούς μακριά από την κορυφή όπου συνεχίζει να βρίσκετε η ΧΕΡΤΑ, 

Γίνονται τα παρακάτω 

• 28 Γενάρη,  έρχεται μνμ ότι  ΒΑΛΕΝΘΙΑ δίνει τα 24Μ  για την ρητρα και έχει κάνει δικό της καλύτερο μας παίχτη,   τον ηγέτη μας,  πρώτο σκόρερ της Budesliga,  και 3ο ασιστερ LEONARDO BITTENCOURT. 

Με τα λεφτά θα μπορούσα να πάρω κάποιον άλλο;;; ναι θα μπορούσα...

αλλά έφαγα μεγάλη ξενερα, και κρίμα γιατί έβγαινε πολύ ωραίο το καριερ.

22135468_110523363033948_858991491505338

Για να το τερματίσει  η EA  λοιπόν έκανε και αυτό 3 ώρες πριν τελειώσουν οι μεταγραφές. 

22181385_110536176366000_390764774701526

Το ίδιο μνμ είδα και για τον από πάνω κύριο, αλλά από τα νεύρα μου το έσβησα.

Συμπέρασμα 

1. Άκυρες η ρήτρες,  ειδικά σε παίχτες που θέλουμε να κρατήσουμε,  

2. Βγάζουμε με αναπροσαρμογή συμβολαίου  τις ρήτρες σε παίχτες που δεν θέλουμε να φύγουν. 

3. Βάζουμε not for transfer  σε παιχτες που δεν θελουμε να φυγουν ( ισως βοηθήσει) 

4. Άμα θέλουμε να παίξουμε με τις ρήτρες,  απλα βάζουμε σε παίχτες που θα τους έχουμε μόνο για ροτεισον και να φύγουν δεν θα μας νοιάζει και θα πάρουμε και τα λεφτά που θα του έχουμε βάλει στην ρητρα, που θα είναι ικανοποιητικά. 

** Γενικά θέλει δουλειά και υπομονή γιατί θα φάμε αρκετές ξενερες  φέτος με αυτό...

Είχα είδη αρχίσει να ψάχνομαι, όπως ήταν φυσιολογικό και 2μερες πριν τους αγωνες για την Ευρώπη

η ΜΙΛΑΝ είπε το ναι. 

images?q=tbn:ANd9GcRUqs12LNB9F-4q-m2bOTs

Στην βαθμολογία ήμαστε 3οι, κύπελλο δεν είδα και EUROPA  παίζουμε με την ΑΡΣΕΝΑΛ. 

Ο  ΡΟΙΣ  είναι στην ομάδα και παίζουμε ένα 4-3-3 .

Έπαιξα και ένα  ματς,  το πρώτο για την Ευρώπη  στο Emirates  και το αποτέλεσμα κρίθηκε με δύο γρήγορες φάσεις πριν συμπληρωθεί το 10λεπτο. 

Είχαμε και οι 2 φάσεις για να πάρουμε το ματς , αλλά τελικά θα κριθούν όλα στο Μιλάνο. 

22136894_110595606360057_868102874898409

Έχουμε ΣΑΜΠΤΟΡΙΑ και μετά επαναληπτικό με ΑΡΣΕΝΑΛ.

Αυτά παίδες Πάμε να τελειώσουμε απλα την χρονια και ότι κάνουμε και ότι πάρουμε,  τίποτα παραπάνω. 

Στο τέλος της χρονιάς θα τελειώσει αυτό το καριερ.

@desperadoΔυστυχως ετσι ειναι. Τους παιχτες που θελουμε οπωσδηποτε πρεπει να τους εχουμε χωρις ρητρες. Σου επαιξε μεγαλη μπινια η EA. Τεσπα, για μενα επρεπε να κατσεις να το παλεψεις, οπως και να εχει. Αλλα καλη αρχη στην Μιλαν. Καλο το αποτελεσμα στην Αγγλια. Μπορεις να το σηκωσεις.

@ELBarto-3-Εχεις δυσκολο εργο αλλα κρατιεσαι. Κοιτα να κανεις αναπροσαρμογες στα συμβολαια τον Γεναρη, για να μην χασεις και αλλους με ρητρες και ψαχνεσαι μετα.

Στα δικα μου. Πρωτα μερικα ματς και μετα οι μεταγραφες.

Bayern-HSV 2-0 (κυπελλο) Παιζαμε με τα δευτερα, ειχαμε τον ελεγχο σε ολο το παιχνιδι. Τα γκολ μπηκαν κοντρα στην ροη του αγωνα. Δεν με πειραξε ο αποκλεισμος, ομως.

Gladbach-HSV 3-1 Στο συγκεκριμενο ματς νευριασα οσο δεν παει. 1-0 στο 3', 2-0 στο 10' με πεναλτι. Στο 30' κερδιζουμε φαουλ και κοκκινη εξω απο την περιοχη. Ο Salihovic εκτελει απευθειας και μειωνει σε 2-1. Απο εκει και περα ειχαμε 2 δοκαρια. Πολλα σουτ. Στο 88' κερδιζουμε κορνερ, ανεβαινει ο τερματοφυλακα. κανει κεφαλια που πιανει ο αντιπαλος και στην αντεπιθεση εκαναν το 3-1.

HSV-Frankfurt 0-2 Δεν ξερω τι γινεται με την Φρανκφουρτη στο career μου. Λες και επαιζα με την Barca ή την Real. Λογικα θα το παρει αν συνεχισει ετσι.

Απο αυτο το ματς και μετα εγιναν αλλαγες στην ομαδα. 

ΠΩΛΗΣΕΙΣ:

Walace>Leverkuzen (10,7 εκ.) Ισως το χειροτερο deal που εχω κανει ποτε σε FIFA. Δεν μπορεσα να παρω ουτε ποσοστο μεταπωλησης. Και το ποσο ειναι μικρο αλλα ειχα αναγκη τα λεφτα, για να φερω επιθετικο, αφου ειχα φαει 100 ακυρα απο παιχτες.

Jung>Nurnberg (δανεικος)

Hunt>Stuttgart (7 εκ.) Αλλη μια αναγκαια πωληση. 

Schipplock>Kaiserslautern (1.4 εκ.)

Wood>Τραμπα

ΗΡΘΑΝ:

Halilovic (επιστροφη απο δανεισμο) Εκανα μ@λ@κι@ τοσο καιρο που δεν τον ειχα φερει πισω. Του εκανα και αναπροσαρμογη συμβολαιου. με ρητρα κοντα στα 40 εκ. Ο ανθρωπος κανει θαυματα. Γυρισα τον Holtby στα χαφ αναγκαστικα, για να παιζουν και οι 2. 

Oztunali (Μainz) 13.4 εκ. Σιγα σιγα θα παρει την θεση του Muller στο δεξι ακρο.

Orban (Leipzig) 12 εκ. Στην θεση του Mavraj, που πλεον θα ειναι στο rotation.

και...

DlFFR2g.jpg

7 εκ+Wood, 100 χιλιαρικα wage, 800 χιλιαρικα bonus υπογραφης +bonus, εαν πετυχει 15 γκολ. Αυτα ζητησε, για να ερθει και τα πηρε. Χαλαλι του.

Επιστροφη στα ματς.

Augsburg-HSV 0-1 Αμυνα απο μπετον. Δεν περνουσε τιποτα. Εμεις μπροστα αρκετα καλοι. Νικη με γκολ του Hahn.

HSV-Koln 4-2 Προηγουμαστε γρηγορα με 2 γκολ των Muller και Ekdal ενω ο τελευταιος ειχε και δοκαρι. Στο 2ο ημιχρονο πιεσαν αυτοι και καποια στιγμη μας ισοφαρισαν. Εκει ανελαβε ο Eder, που στο ντεμπουτο του εκανε το 3-2 και ο Guaida το τελικο 4-2.

Παρατηρησεις:

1) Οι μεταγραφες φαινεται να μας εχουν δωσει ωθηση. Δεν ειναι μονο τα αποτελεσματα αλλα παιζουμε και καλη μπαλα. Το θεμα ειναι οτι χασαμε αρκετο εδαφος και μειναμε λιγο πισω.

13lRljA.jpg

02BGM7M.jpg

@desperado Καλα εκανες φιλε και εφυγες μιας και εχασες σημαντικους παικτες αλλα πηρες ταυτοχρονα και ενα μαθημα να διαχειριζεσαι καλυτερα ρητρες κλπ απλα ρε φιλε δυστυχως μετραει κ το μεγεθος της ομαδας. Λογικο να σου αγορασουν παικτες οταν εισαι η Κολωνια απλα ισως ηθελες σε καλυτερη τιμη και αυτο ειναι λογικο. Παντως ο Ρουζι που εφερες στο προηγουμενο ποστ ειναι παικτουρα θα μπορουσες να φτιαξεις κατι καλο ακομη και ετσι οπως ηρθαν αλλα αφου ξενερωσες καλα εκανες και πας παρακατω. Μιλαν λοιπον και με προοπτικη ευρωπαικου μιας και το χ που πηρες στο Emirates σε χρηζει φαβορι. Για να δουμε.

@Dimokritos Φιλε το παλευεις και αυτο μαρεσει! Εκανες πολυ καλες κινησεις και ειδικα ο Χαλιλοβιτς και ο Εντερ θα σε βοηθησουν πολυ!Μπραβο σου παντως και αυτο το εδειξες στα πρωτα τους ματς που επαιξαν μαζι καταφεραν να παρουν 2 νικες συνεχομενες. Συνεχισε σε αυτο το μοτιβο και ας εχεις μεινεις πισω εξαλλου δεν σε πιεζει κανεις για καποια επιτυχια. ΑΠο κει και περα στο κυπελλο οκ Μπαγερν ετυχες επαιξες και με αλλαγες αναμενομενο να αποκλειστεις. Συνεχισε ετσι φιλε και οπως βλεπω την ομαδα σου ειναι σιγουρα για 5η θεση οποτε πιστευω θα το προλαβεις ανετα το τρενο για Ευρωπη. ;) 

@ELBarto-3- Σε βλεπει ο Γκουαρντιολα και κλαιει χαχαχα! Ξεκινησες καλα με 3αρα ασυχγωρητη αλλα μετα δυστυχως τα ματς δεν σου πηγαν οπως θες. Εχω φερει και εγω ενα 0-0 στο φιφα και οντως ειναι να πανηγυριζεις :D Η 4αρα απο Sandhausen χτυπησε ασχημα αλλα οκ γινονται κ αυτα . Το θεμα ειναι απο δω και περα πρεπει να πιεστεις περισσοτερο και να μην χανεις εδαφος και αλλο που μπορει να σε αφησει εκτος διεκδικησης της ανοδου. Ο Οσοριο δεν μαρεσει που πεφτει και γενικα αν πεφτει τωρα στην 1η κατηγορια τι θα κανει? Ο Βιτινιο μια ομαδα μονος του το μονο λαθος οτι εδωσες τοσαλεφτα θα μπορουσες με αλλους 2 Βιτινιο στυλ να σαι πολυ καλυτερα! Δεν πειραζει δεν μασαμε εχεις Πολτερ Κρος κατι θα γινει! Τελος ο Redondo μακαρι να ταν ο παλιος ποδοσφαιριστης :D Τον πηρε τζαμπα η Νις παντως δυστυχως..δεν ξερω αν ειναι καλος παικτης αλλα πρεπει να βρεις αλλον τωρα. Παμε φιλαρακι πατα γκαζι!!!! :D

______________________________________________________________________________________

Mετα το ματς με την Χερτα το πρωτο εντος εδρας ματσακι για την ομαδα μας ηταν γεγονος!

Αν επρεπε να κερδισει μια ομαδα αυτη ηταν η δικη μας! 3 χαμενα τετ α τετ και φυσικα πολλες φασεις που μυριζαν γκολ...δυστυχως δεν τα καταφεραμε και το χ τιμαει την ομαδα της Βολφσμπουργκ.

Στο Βελτινς αρινα απλα καναμε οτι μπορουσαμε μιας και η Σαλκε ηταν εμφανως καλυτερη σαν ομαδα και με την ποιοτητα του Γκορετζκα στα χαφ δεν μας αφησε και πολλα να πουμε. Δυστυχως χασαμε μια ευκαιρια με τον Bode στο 89ο λεπτο αχαστη που θα μπορουσε να μας δωσει ενα χ αξιοπρεπεστατο.

ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ! Ανοιξαμε το σκορ με τον καλυτερο μας παικτη τον Terodde και ειχαμε την ευκαιρια να το τελειωσουμε αλλα δυστυχως η μπαλα τιμωρει και ο Frei στην μοναδικη καλη ευκαιρια της Μαιντς μας πληγωσε με αποτελεσμα να μεινουμε στο χ και σε αυτο το ματσακι.

Το πρωτο μεγαλο ματς ειχε φτασει!!!! Στο Μπορουσια παρκ και δυστυχως γι ακομη ενα ματς μπηκαμε ΧΕΣΜΕΝΟΙ...1-0 αυτοι πολυ γρηγορα και μεχρι να τελειωσει το 45λεπτο του αγωνα ειχαν αλλα 3 δοκαρια...εκει καπου πηραμε μπρος και με ενα ωραιο γκολακι του Baumgartl του καλυτερου αμυντικου μας μολις 20 ετων κανουμε το 1-1 κοντρα στην ροη του ματς! Μετα ανελαβε το θωρηκτο της επιθεσης μας ο Terodde με 2 πανεμορφα γκολ καταφεραμε να το γυρισουμε και με εναν Μανε να κανει παπαδες απο δεξια φυγαμε με μεγαλειωδη νικη 1-3!!!!

Στο επομενο ματς ομως βγαλαμε τα ματακια μας....

ZWV6b5d.jpg

Eλεος 2-3 και ξεκινησαμε πολυ δυνατα!!! Στο 5ο λεπτο ο Γκετνερ 1-0 και απο κει και περα σε ενα μαγικο 5λεπτο η Αουγκσμπουργ 1-2!!! Το κανουμε 2-2 με Terodde αλλα στο 90ο λεπτο μας καρφωσαν χωρις ελεος....2-3 με βολιδα απο το ημικυκλιο κλασσικο γκολ φιφα φετος.....Κακιστη ηττα και απροσμενη.

Σαν να μην εφτανε αυτο το ταξιδι μας στην Φρανκφουρτη ηταν δυσαρεστο..

Καταφεραμε να ισοφαρισουμε το γρηγορο γκολ του Μποατενγκ αλλα στην αρχη του ημιχρονου μιας απιαστη κεφαλια του Φαμπιαν το λεω και δεν το πιστευω εκανε το 2-1 και απο κει και περα δεν δειξαμε τπτ οτι θα μπορουσε να αλλαξει κατι...Ηττες που μας αφηνουν πολυ πισω. 

Βαθμολογια

Παρατηρησεις :

• O Terodde ειναι πρωτος σκορερ του πρωταθληματος με 5 γκολ!! Να χουμε τον καλυτερο επιθετικο και να μαστε πρωτελευταιοι.
  • Δυστυχως εχουμε ελλειψη στο δεξι μπακ μιας και ο Beck που ειναι βασικος εμεινε εξω για 4 μηνες!!!! Αρχισαμε μια χαρα.....
  • Η ομαδα θελει ενισχυση ειδικα στα χαφ εναν καλο κοφτη και στην επιθεση εναν καλο επιθετικο. Αν πουλησουμε 2-3 που θελω θα κινηθουμε για καποιους που εχω βαλει στο ματι.
  • Τελος ενα ωραιο γκολακι το πρωτο για φετος με Terodde να μας δινει μεγαλη νικη στην Γκλαντμπαχ.

Αυτα συνεχιζουμε....

• Create New...