Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

ELBarto-3-

FIFA 18 - Career Mode Topic

Recommended Posts

Τελικά δεν έπαιξα την 3η σεζόν με την CARLISLE,  μιας και τα λεφτά  ήταν τα ίδια και έφυγαν όλα σε ανανεώσεις... 

Δεν μπορούσα να κάνω ούτε μια μεταγραφή και δεν θα έβγαινε πουθενά  η CHAMPIONSHIP..

Καλησπέρα παίδες. Νέκρα έπεσε στο τόπικ. Ξεκίνησα και εγώ ένα μικρό carrier ,αλλά δεν χρειάζεται νομίζω να ποστάρω κάτι, γιατί εκτος του ότι δεν παίζω πολύ συχνά, μου έχει μείνει και "χούι" από το PES και δεν τα πάω καλά με τα πολύ official πρωταθλήματα.:hehe::thumbsup: Oπότε ανακάτεψα λίγο την τράπουλα βγάζοντας από το τούρκικο πρωτάθλημα τέσσερις αδύναμες και βάζοντας τις 4 ελληνικές. Εγώ έχω τον Παναθηναϊκό. Όλα καλά κ ωραία ως εδώ ρε παιδιά, αλλά θέλω να ρωτήσω. Αυτό με τις μεταγραφές που πρέπει να βλέπουμε όλο το cutscene δεν γίνεται κάπως skip και να τις κάνω όπως στο περσινό? Μιλάμε ότι είμαι τύπος που μ'αρέσει σε κάθε transfer window να ξηλώνω όλη την ομάδα και να φέρνω 20-30 καινούριους παίκτες και στο 18 λόγω του cutscene βαριέμαι να κάτσω να κάνω μία μεταγραφή.!

5 hours ago, slamsoze said:

Καλησπέρα παίδες. Νέκρα έπεσε στο τόπικ. Ξεκίνησα και εγώ ένα μικρό carrier ,αλλά δεν χρειάζεται νομίζω να ποστάρω κάτι, γιατί εκτος του ότι δεν παίζω πολύ συχνά, μου έχει μείνει και "χούι" από το PES και δεν τα πάω καλά με τα πολύ official πρωταθλήματα.:hehe::thumbsup: Oπότε ανακάτεψα λίγο την τράπουλα βγάζοντας από το τούρκικο πρωτάθλημα τέσσερις αδύναμες και βάζοντας τις 4 ελληνικές. Εγώ έχω τον Παναθηναϊκό. Όλα καλά κ ωραία ως εδώ ρε παιδιά, αλλά θέλω να ρωτήσω. Αυτό με τις μεταγραφές που πρέπει να βλέπουμε όλο το cutscene δεν γίνεται κάπως skip και να τις κάνω όπως στο περσινό? Μιλάμε ότι είμαι τύπος που μ'αρέσει σε κάθε transfer window να ξηλώνω όλη την ομάδα και να φέρνω 20-30 καινούριους παίκτες και στο 18 λόγω του cutscene βαριέμαι να κάτσω να κάνω μία μεταγραφή.!

Οχι φιλε δεν γινεται. Υπαρχει η δυνατοτητα να κανεις delegate, να δωσεις δηλαδη ορισμενες οδηγιες στον assistant coach και να σου κανει αυτος την μεταγραφη

• Προσπάθησα αρκετά αλλά θεωρώ ότι κάτι έχει μείνει στη μέση.... Είναι η ομάδα του 18 και για 2 διαφορετικούς λόγους το career  αυτό έμενε στη μέση... 

• Έψαξα αρκετά,  δοκίμασα και τελικά βρήκα SLIDERS που μπορούν μέχρι και να μου σπάσουν τα νευρα..

Για μένα,  είναι αρκετά δυνατά και θέλουν πολύ υπομονή , αυτό δείχνουν αλλά τα και τα αποτελέσματα. 

Έκανα ένα δοκιμαστικό με άλλη ομάδα (κλασικά 10 ματς) 

Και έχω ξεκινήσει με έμπνευση  CHESNOID.. Και φυσικά .... τα SLIDERS  που χρησιμοποιεί.

Στο 14:30. 

Και η ομάδα για αυτό το challenge , μα φυσικά  η 

image.jpg

Είναι η ομάδα που κάποια στιγμή πρέπει να το τελειώσω , είναι απωθημένο... θα είναι το τελευταίο μου Career και θα κάνω κάτι καλο..

Σύντομα νεότερα αφου έχω ξεκινήσει και προχωράμε όπως το έχω φανταστεί... 

Τα λέμε.... σε όσους βέβαια ασχολούνται ακόμα. 

Γιατί 15 pass error? Δεν υποτίθεται ότι η CPU παίζει ήδη πολύ ping-pong πάσες? Ρωτάω γιατί ακόμα δεν έχω καταλάβει πως ακριβώς δουλεύουν τα sliders..

1 hour ago, slamsoze said:

Γιατί 15 pass error? Δεν υποτίθεται ότι η CPU παίζει ήδη πολύ ping-pong πάσες? Ρωτάω γιατί ακόμα δεν έχω καταλάβει πως ακριβώς δουλεύουν τα sliders..

Τώρα πολύ απλα όταν θέλουν να κάνουν passing game, η Μπάρτσα IRL,  είναι απλά γατάκια. 

Δεν γίνετε κανένα λάθος πλέον στη CPU και με το pass ERROR και με First touch control στο 30.

Για εμένα έγινε πάρα πολύ δύσκολο. 

Επισεις με ο shoot error 35 , όταν ο αντίπαλος μπαίνει περιοχή,  απλά κανείς τον Σταυρό σου....

Γι'αυτό θέλει να παιζεις τρομερη άμυνα. 

Ας αρχίσω.. 

11αδα

34274788_247367946016155_166501228067002

Και Πάμε για αγωνιστική δράση. 

new-premier-league-logo-2016-17-9.jpg

34366423_247261199360163_861329760777247

34208059_247374672682149_410307501198252

34266529_247368442682772_495518445894578

Όπως βλέπετε ,  είναι αρκετά δύσκολα τα πράγματα,  θα δούμε όπου πάει.... και οτι γίνει. 

Έχουμε συνεχόμενα και δύσκολα ματς (4 Μέχρι την 1η Γεναρη) και αν με κρατήσουν (έχω 60 οβεραλ και με έχουν προηδοποιησει 2 φορες) ,  τότε έχω κάποιες λύσεις μεταγραφικές που θα μπορούσαν να βοηθήσουν την κατάσταση...

carabao.jpg

Είπα ότι θα το κάνω σιμ μέχρι να να μπούμε στο ταμπλό (στους 16) αν μπούμε...

Έτσι τα 2 πρώτα είναι σιμ και μετά στα παίξαμε και αποκλειστικαμε στους 8.

34268807_246975072722109_914095946993972

34321020_247309149355368_344017212867713

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ 

Τα SLIDERS κάνουν την δουλειά τους, φοβερή δουλειά θα έλεγα. 

. Όπως είπα πρέπει να κάνεις τρομερή άμυνα,  γιατί άμα μπουν στην περιοχή σου κατά 70% τρως γκολ, από 10%  μοιράζονται τερματας , δοκάρια και άμυνα .

•   Με τέτοιο σύστημα,  σίγουρα θες πολύ πιο δυναμικά χαφ και ένα καλό παρτενέρ δίπλα στον καταπληκτικό AKE. 

Αυτά. 

Πάω να συνεχίσω και εύχομαι να τελειώσει η σεζόν στη ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ, αν κάτι στραβώσει θα έχουμε ποστακι το βράδυ,  αφού πάω να συνεχισω τώρα

Τα sliders τα χρησιμοποιω για να ριξω λιγο την ταχυτητα,οπου δεν εχει και πολυ αποτελεσμα και για να βρισκω ακριβως την δυσκολια που θελω.Αν ανεβω δυσκολια δηλαδη και μου φαινεται πολυ δυσκολο,τοτε παραμενω στην δυσκολια που επαιζα,και ανεβαζω λιγο τα sliders της κομπιουτερ σε σχεση με τα δικα μου,ποτε ομως κατω απο 45.Εχω το accelerasion 48 και ταχυτητες σε πασα σουτ 45 προσπαθωντας να μειωσω την ταχυτητα.Ολα τα αλλα 50/50.Ειναι πολυ μεγαλο ατου τα sliders για το φιφα και μακαρι να ειχε και το Πες.Κυριως γιατι βρισκεις ακριβως την δυσκολια που θελεις.

Είχα βάλει και εγώ 45άρια στα εξής SPEED/ACCELERATION/PASS SPEED/SHOOT SPEED. Για μένα και για τη CPU. Σαν αποτέλεσμα μου φαινόταν οπτικά ότι οι παίκτες τρέχαν πολύ πιο αργά από τη μπάλα σε σχέση με το 50-50 παντού και ξανά ανέβασα τα SPEED/ACCELERATION στο 48-48. Γενικά προσπαθώ εκτός του powe gauge που το έβαλα 70, να είμαι όσο πιο κοντά στα default γίνεται, αν και είναι λάθος προσέγγιση νομίζω. Επίσης η semi-assisted πάσα είναι πάρα πολύ δύσκολη για μένα που είμαι άσχετος από ΦΙΦΑ. Και παίζω σε "professional" να φανταστείς.

Στο semi-assisted και professional παιζω κι εγω.Εχω κανει 1000 παιχνιδια απο τελη Νοεμβρη που το πηρα και πλεον το εχω μαθει καλα,γιατι ειχα να παιξω φιφα απο το 16.

Παιζω 6 διαφορετικες καριερες εναλλαξ καθε φορα,για να μην το βαριεμαι ευκολα,εχοντας παρει ομαδες με διαφορετικους στοχους η καθεμια.Και στο Πες στο μαστερ ετσι επαιζα 5 διαφορετικα μαστερ εναλλαξ.Τωρα που το εχω μαθει καλα το φιφα,εχω τα sliders SPEED 45 ACCELERATIO 48 PASS SPEED 45 SHOOT SPEED 45  τα δικα μου και της κομπιουτερ ολα 50.

Γενικα δεν θελω πολυ μεγαλη δυσκολια,γιατι παιζω ηρεμα για να χαλαρωσω πρωτου η μετα την δουλεια και δεν εχω ορεξη να χτυπιεμαι με τους μοχλους και τα κουμπια του κοντρολ.

Παιζω μεχρι τρεις χρονιες και μετα το ξαναρχιζω οπως κι εκανα παντα με το μαστερ τους Πες.

Αυτο που μου αρεσει εδω ειναι,οτι αν παρεις μια μετρια ομαδα δυσκολα κανεις την υπερβαση,να τα σαρωσεις ολα δηλαδη.Αντε πηρες μια μεσαια ομαδα,την βγαζεις τσαμπιονς λιγκ,μπορει και να παρεις πρωταθλημα,αλλα τσαμπιονς λιγκ που παιζεις με τα θηρια δεν πας μακρια.Οι μεταγραφες νορμαλ,στην μεσαια ομαδα θα μπορεσεις να παρεις τον καλο τον παικτη,οχι ομως τον σουπερ σταρ,εκτος αν ειναι πανω απο 32 χρονων...εν παση περιπτωση βλεπω περισσοτερο ρεαλιστικη την καριερα του φιφα σαν το πραγματικο ποδοσφαιρο,απο το μαστερ του Πες με τις ευκολες μεταγραφες και με τους παικτες χαμηλου rating να σαρωνουν.

Μου αρεσει ακομα που εχει τραυματισμους παικτων που θα σου λειψουν για καποιες αγωνιστικες και θα δοκιμασεις αλλους στην θεση τους,φαουλ και πεναλντυ που δεν εχει το Πες,και παιχνιδια με εθνικες ομαδες,οπου παιζεις και προκριματικα σε ομιλους,που δεν εχει το Πες 18,εχει μονο τελικες διοργανωσεις.

Δεν μου αρεσει στο φιφα η βροχη,δεν φαινεται καθολου,αλλα και γενικα το γκειπλει εχει καποια μειονεκτηματα.Αλλα τι να κανουμε,εχουμε να διαλεξουμε αναμεσα σε μονο δυο ποδοσφαιρακια.

Πάμε για συνέχεια κα ΤΈΛΟΣ.... αναμονής από την διοίκηση. 

Φτάσαμε μέχρι αρχές Φλεβάρη και πριν το ματς με ΣΤΟΟΥΚ με έδιωξαν

Συνοπτικά τα υπόλοιπα ματσάκια που έπαιξα. 

34480910_247458652673751_972681561352699

Είχαμε και μια ήττα από την ΑΡΣΕΝΑΛ,  την οποια ξέχασα να ανεβάσω φωτο. 

• Πιστεύω ότι το 2ο ματς με την ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ,  αλλά και η ήττα από ΤΣΕΛΣΙ πάλι στο 90++, ήταν καθοριστικά...

Θα μπορούσαμε να κάνουμε κάτι καλύτερο και ειμασταν καλυτεροι σε αυτα τα 2 ματς και  να πάρουμε μια μικρή παράταση που Θα ηταν καθοριστική. 

• Μεταγραφικά,  είχα φέρει TIERNEY  και BRUNO  PERES για τα άκρα της άμυνας και την τελευταία μέρα και μετά ο ματς με ΤΣΕΛΣΙ  είχαμε κλείσει  ZIELINSKI για τα χαφ από την ΝΑΠΟΛΙ, αλλά δεν πρόλαβε να παίξει. 

Η φωτο αυτή είναι για την ιστορία, 

Αφού με απέλυσαν,  μου έβγαλε μόνο την ΜΠΕΡΤΟΝ,  όπου ήταν τελευταία.  Είχα οβεραλ 17.

Είπα να δοκιμάσω,  αλλά πριν καν παίξω το πρώτο μου ματς με έδιωξαν. 

34268783_247459152673701_584567294339212

Αυτά από αυτό το γρήγορο καριερακι, το οποίο έχει ένα θετικό

Τελείωσα καριερ με ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ,  Ναι  και ας με έδιωξαν,  τουλαχιστον τελείωσε,  δεν το σταμάτησα. 

Αρκετές φορές οι συνεχόμενες ήττες με ψιλοκουραζαν,  αλλά δεν μασησα ούτε μια στιγμή,  είπα Πάμε και ότι γίνει.

Πάμε για το επόμενο,   θα δουμε που... PREMIER ή CHAMPIONSHIP. 

Τα λέμε...

16 hours ago, desperado said:

.....φωτο αυτή είναι για την ιστορία, 

Αφού με απέλυσαν,  μου έβγαλε μόνο την ΜΠΕΡΤΟΝ,  όπου ήταν τελευταία.  Είχα οβεραλ 17.

Είπα να δοκιμάσω,  αλλά πριν καν παίξω το πρώτο μου ματς με έδιωξαν. 

34268783_247459152673701_584567294339212

......

Αυτό το BUG είχα διαβάσει πριν κάνα τρίμηνο ότι υπάρχει, που όταν απολυθείς στην νέα ομάδα που πας, κουβαλάς το Overall του προηγούμενου προπονητή που εδιώξαν.
Αν το παιχνίδι το είχε φτιάξει η ΚΟΝΑΜΙ θα έλεγα οκ, συνηθισμένα τα βουνά στα χιόνια. Αλλά από τη στιγμή που το έφτιαξε η ΕΑ και μετά από τόσα και τόσα update μέσα στη χρονιά, θα περίμενα τουλάχιστον αυτό να το φτιάξουν. Το ξέρω ότι οι περισσότεροι παίζουν online, αλλά μιλάμε για μία αλλαγή που και χρόνο δεν κοστίζει και φτιάχνετε με ένα απλό update.

Το παιχνιδι εχει γινει σουπερ στις καριερες που παιζω,με τα παρακατω sliders.Εκανα πολλες δοκιμες σε πολλους αγωνες και κατεληξα ως εξης.

Δυσκολια professional και semi assisted,

Game Speed - Slow

Sprint Speed – 40/40

Acceleration – 48/48

Shot Error – 50/50

Pass Error – 50/50

Shot Speed – 40/40

Pass Speed – 40/40

Inj Freq – 50/50

Inj Sev – 50/50

GK ability – 52/52

Marking – 52/52

Run Freq – 52/52

Line Height – 52/52

Full Back Pos – 52/52

FT Control Error – 52/52

Το μεγαλο προβλημα του φιφα η ταχυτητα,βελτιωνεται λιγο με χαμηλα τα sliders σε sprint,shot speed,pass speed.Το accelaration ομως δεν πρεπει να πεφτει πολυ,γιατι οι παικτες δεν λειτουργουν φυσιολογικα σε χαμηλα sliders.Και το φιφα εχει ανοιχτες αμυνες στο 18,οπως και το Pes,και οσοι θελουμε πιο κλειστες αμυνες,απλα βαζουμε τις λειτουργιες της αμυνας,marking,line height,ικανοτητα τερματοφυλακων κλπ στο 52.Τα error στα σουτ και στις πασσες δεν τα πειραζω,γιατι ειδα οι παικτες να χανουν πολλα τετ τα τετ με αντιπαλο τερματοφυλακα,κατι οχι και τοσο φυσιολογικο για ποδοσφαιρο.Οι τραυματισμοι και οι συχνοτητες τραυματισμων μενουν στο 50/50 γιατι μια χαρα ειναι η συχνοτητα τους στο φιφα οπως και στο πραγματικο ποδοσφαιρο.Νομιζω καλο ειναι τα sliders να μην πεφτουν πολυ παρακατω απο το 40,γιατι στο διαδυκτιο εχω δει πολλες αλχημειες,αλλα καλο ειναι να μην χανεται η ισορροπια του παιχνιδιου.

Είχα ξεκινήσει κάτι, αλλά όλα τελειωσαν .....

Όχι μόνο γιατί επέστρεψα το FIFA  στο φιλαράκι ( αυτό  ήρθε μετά).... 

Το πιο σημαντικό ότι δεν υπάρχει πλέον το PS4.

Χάλασε ....

Και  ζητάνε  από 130 έως 160 ευρώ για να φτιαχτεί ( πήγα σε 3 διαφορετικούς και ο καθένα μου τα  λέει διαφορετικά) , οπότε  για μια κονσόλα 4αετιας περίπου λιωμένη,  νομίζω ότι δεν αξίζει να δώσω τα λεφτά και να ρισκάρω.. με άλλα 100 παίρνεις καινούριο. 

Θα δούμε,  να είναι καλά το Μουντιάλ,  ευτυχώς που είναι και αυτό.. 

Και ας ελπίζω σε κάποια καλή στοιχηματική επιτυχία...

αλλιώς με βλέπω με το τάμπλετ και Angry birds:hehe:.

μιας και ξαναεχω το φιφα εδω και μερικες παλι,εβαλα να παιξω μια καριεριτσα και αν το συνεχισω θα κανω τον γυρολογο,μια σεζον σε καθε ομαδα σε δαφορετικο πρωταθλημα με τα ροστερ οπως τα βρισκω και χωρις μεταγραφες,εκτος και αν χρειαζεται καποιος λογω ελλειψεων.

η αρχη εγινε απο την αργεντινη και την ομαδα της defensa που την πηρα γιατι μου αρεσαν οι στολες τους,το κακο ειναι οτι εχουν 13 δανεικους παικτες που και ακομα να θελει καποιος να συνεχιζει και 2η χρονια χτιζοντας ομαδα με δικους του παικτες δεν γινεται ευκολα,λοιπον μια ομαδα με 2 σημαντικα προβληματα,τραγικη εως ανυπαρκτη επιθεση και μεσους που ειναι μαλωμενοι με την σωστη πασα,τα καταφερα ομως και βγηκα πρωταθλητης μολις 1 βαθμο μπροστα απο την μποκα που εχασε την τελευταια αγωνιστικη.

το πρωταθλημα δεν το περιμενα με τιποτα διοτι ολη την χρονια ημουν 6ος-7ος αλλα παντα στους 4 με 5 βαθμους απο τους πρωτους οπου ολοι γκελαρανε,πολυ περιεργο,στα τελευταια ματς και το πηρα εγω.

3 παικτες εχει μονο αυτη η ομαδα που αξιζουν οπου αν δεν υπηρχε ο Leonel Miranda να σκοραρει θα ειχε ηδη παρατησει την ομαδα,τα στατιστικα του καμια σχεση με αυτο που εδειξε στο γηπεδο,59 Finishing , 68 Shot Power και 70 Long Shots σε καμια περιπτωση δεν ισχυουν για τον 1ο σκορερ του πρωταθληματος με κατι φωτοβολιδες εκτος περιοχης.

οι αλλοι 2 παικτες ειναι ο τρομερος τερματας Ezequiel Unsain και ο κεντρικος αμυντικος που νομιζω ηθελε η αεκ αλλα τελικα πηρε τον οικονομου ο Alexander Barboza ,που το παλικαρι παιζει μονος του στο κεντρο της αμυνας.

αυτα,παμε να βρουμε την επομενη ομαδα μας τωρα σε αλλο πρωταθλημα.

Βρε παιδες καλησπερα!

Μηπως θα μπορουσε να μου πει καποιος...επιτελους πως σκ@τ@ μπορω να βαλω για scouting ενα παικτη που εχω στη shorlist μου...?

Δε βλεπω πουθενα επιλογη περα απ τη μετακινηση με το R2/L2 απο την καρτελα Transfer στην Attributes κ με το Χ που εχει επιλογες μονο Loan/Buy ...

Μπορει να φαινεται παραξενο...κι ομως μεχρι τωρα οσο καιρο το χω...ειτε εβαζα scouter ειτε εψαχνα μονος ...εβαζα με τη μια για scouting ενα παικτη που εβρισκα...

Μαλλον αφαιρεθηκα κ εβαλα καποιους στη λιστα χωρις scout κ τωρα δεν εχω πληροφοριες κ δεν βλεπω επιλογη scouting further...μονο μου το γραφει ενημερωτικα στη καρτελα με τις γενικες πληροφοριες του παικτη δεξια, οτι πρεπει να κανω scouting, με μικρα γραμματα...

πας στο search players,γραφεις το ονομα του παικτη και απο εκει θα του βαλεις σκαουτερ,οτι μπαινει στην shortlist θεωρει το παιχνιδι οτι ειναι στην τελικη ευθεια για να γινει προταση η οχι.

Ευχαριστω φιλε! 

Δλδ μονο απο κει γινεται...ειπα κ γω , ψαχνω ψαχνω...τοσο στραβος ειμαι;

Παντως κακως που δεν εχουν scouting απο shortlist...μεγαλη παραληψη...ο αλλος μπορει να εχει ετοιμη ομαδα για τη χρονια κ να εχει βαλει 5-10 παικτες που θελει ή που ξερει στη λιστα για μελλοντικο scout...να τους εχει ετοιμους...ή εγω πχ ξεχαστηκα κ δε πατησα scout μετα το search...πρεπει τωρα να παω σε 20 παικτες να τους ξανα βρω εναν εναν κ να πατησω scouting...κ το λεω γτ σε παλια fifa (νομιζω σε ps3 γενια αλλα νομιζω κ στο 16 του ps4, γτ 17 δεν αγορασα) ειχε επιλογη scouting κ απο shortlist...

Οπως κ να χει...αντε αλλη μια ταλαιπωρια παραπανω στο manager του fifa, που χρονια αντεχω...

Ας αρχίσουμε με ψιλό off topic, 

Αυτό που ήθελα το κατάφερα και φυσικά οποιος άλλος έπαιξε live το ΒΈΛΓΙΟ- ΙΑΠΩΝΊΑ,  τα πήρε τα μπικικινια του...

Έτσι και εγώ αφου πήρα ένα σεβαστό  ποσό,  τα εριξα εκεί που έπρεπε  και εκει που είχα πει.

Το καινούριο μου PS4, είναι από σήμερα στη θέση του κάτω από την TV,  με πακέτο το ΦΙΦΑ 18 :hehe:  ( για 3η φορά στα χέρια μου το 3ο διαφορετικό ΦΙΦΑ 18) 

Για 3η φορά θα παίξω το 1ο ματς ΡΕΆΛ - ΑΤΛΕΤΙΚΟ , για 3η φορά θα φτιάξω τις ρυθμησεις  μου..... WTF. 

τεσπα όπως θα είναι αναμενόμενο,  θα συνεχίσω από εκεί που το άφησα δηλαδή το επόμενο καριερ μετά γην ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ,

Και φυσικά με τα ίδια φοβερά SLIDERS. 

Αυτά....

εγω ψιλοπαιζω μερικα ματσακια,πηγα την 2η σεζον στην αμπερντιν στη σκωτια,μπορω να πω οτι ειναι μια κακη ομαδα,το ροστερ που εχει θελει ξηλωμα,λοιπον ειμαι 3ος στο πρωταθλημα με χιλια ζορια,περασα στους ομιλους του γιουροπα αφου εφερα 2Χ με την μπιλμπαο,εχω μακραν την χειροτερη εδρα στο πρωταθλημα,νομιζω μολις 1 νικη σε 6 ματς,δεν πιστευω καθολου την ομαδα,απλα περιμενω να τελειωσει η σεζον για να φυγω,δεν θα με χαλουσε βεβαια  αν με εδιωχναν :pp.

2 hours ago, TOL1S said:

εγω ψιλοπαιζω μερικα ματσακια,πηγα την 2η σεζον στην αμπερντιν στη σκωτια,μπορω να πω οτι ειναι μια κακη ομαδα,το ροστερ που εχει θελει ξηλωμα,λοιπον ειμαι 3ος στο πρωταθλημα με χιλια ζορια,περασα στους ομιλους του γιουροπα αφου εφερα 2Χ με την μπιλμπαο,εχω μακραν την χειροτερη εδρα στο πρωταθλημα,νομιζω μολις 1 νικη σε 6 ματς,δεν πιστευω καθολου την ομαδα,απλα περιμενω να τελειωσει η σεζον για να φυγω,δεν θα με χαλουσε βεβαια  αν με εδιωχναν :pp.

Συνέχισε,  είναι ωραία πρωταθλήματα αυτά,  μην σου πω καλύτερα απο κάποιο μεγάλο και πιο αμφίρροπο...

Μου άναψες μνήμες ΙΡΛΑΝΔΊΑΣ  WEXFORD YOUTHS πέρσι. 

Αλλά υπάρχουν εναλλακτικές ΧΑΜΑΡΜΠΙ (ΣΟΥΗΔΙΑ) ...... θα δούμε αύριο που έχει νεκρά από Μουντιάλ. 

Να σας ρωτησω σαν γνήσιο τέκνο της ΚΟΝΑΜΙ που ειμαι.Το dlc του mundial προσθετει κατι στο carrier mode,εμβλήματα, scoreboards κλπ?Και αν να και  παω πχ μετα στο mundial του 2022  εχει τα ιδια logo κτλ ή γυρνάει σε κατι generic?

9 hours ago, slamsoze said:

Να σας ρωτησω σαν γνήσιο τέκνο της ΚΟΝΑΜΙ που ειμαι.Το dlc του mundial προσθετει κατι στο carrier mode

ΟΧΙ

Στα δικά μου , αφού έκανε ένα ελαφρύ ξεμουδιασμα στη 2η κατηγορία, στη  Γαλλία 

Είπα να κάνω κάτι πιο ζόρικο 

ipswich-town-fc.jpg

Τα ίδια sliders με πιο πάνω με ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ .

• Η πρώτη σεζόν ήταν καλή βάση της βαθμολογίας,  αλλά αγωνιστικά,  ιδρωσαμε  αρκετά....

Επισεις έχω κάνει όλες της ανακατατάξεις σε όλες τις κατηγορίες ( υποβιβασμός και άνοδος) 

• Ξεκίνησα με ένα 5-3-2 και έπαιξα για πάνω από το μισό της σεζόν.  Μετά το γύρισα σε 4-4-2 όπου μας ανέβασε στην 4η θέση (και με λίγη τύχη αφου αυτοκτόνησαν οι υπολοιποι)

Εμείς κάναμε 3 νίκες στα τελευταία 5 ματς ,ενώ οι υπόλοιποι έχαναν όπως η  ΛΙΝΤΣ,  που από 4η βρέθηκε εκτός  πλέι οφ.

•Το τέλος της σεζόν είναι αυτό από κάτω

και στα πλέι οφ,  πέσαμε στην καταραμένη ομάδα  όπου μετράω με όλες τις ομάδες που έχω παίξει ,  πάνω από 10 ήττες. 

• Τέλος είχαμε και 2 προσθήκες  την 1η σεζόν , που πιστεύω την 2η  θα βγάλουν μάτια...

37363781_282931789126437_610827512942952

Αυτά, η 2η σεζόν έχει αρχίσει δυναμικά 

Θα τα ξαναπούμε  στα μισά της σεζόν ή στο τέλος...

Καλησπερα παιδες.Καποιες ερωτησεις.

1)το update rosters είναι σαν το live update του προ? Σκεφτομαι να κανω τις καλοκαιρινες μεταγραφές αλλα θελω να το τηρώ κ το update της ΕΑ ,αν όντως κανει ενημέρωση κ ειδικα αν προσθέτει νεους παίκτες που δεν υπηρχαν στην database.αν δεν κανει τιποτα, να ξερω  να κανω ρις μεταγραφες χειροκίνητα. 

2)ποια η διαφορά flair pass με driven pass?

3)διαφορα flair shoot με finesse shoot?

4)εβαλα κ λιγο carrier 17 σημερα κ ειδα οτι μεσα στον αγωνα δεν μπορουσα να αλλαξω αρχηγό ενω στο 18 αλλάζειαπο το formation/team roles. Ειναι όντως ετσι ή εμενα μου διαφεύγει κατι?

• Create New...